kcmkio - en to wa translation catalogue (671 entries)

en: %1 contacted. Waiting for reply...
wa: %1 atotchî. Tot ratindant k' on m' responde...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
wa: %1 est on fitchî, mins dji voleu on ridant.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
wa: %1 est on ridant, mins dji voleu on fitchî.

en: %1 is required by the server, but is not available.
wa: Li sierveu a dandjî di %1, mins dji n' l' a nén.

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
wa: Ene aroke nén ratindowe s' apassé (%1) come dji sayive di %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
wa: L' accès a stî rfuzé tot sayant di %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
wa: Nén moyén di %1, la kel sierveu såme rifuze d' accepter l' fitchî ou l' ridant.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
wa: Dji n' sai fé %1 paski l' rissoûce est serêye.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive di %1, %2. On rascourti del råjhon est chal pa dzo.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
wa: Ene aroke nén ratindowe (%1) s' a passé come dji sayive di %2.

en: &Accept
wa: &Prinde

en: &Application
wa: Progr&ame

en: &Browse...
wa: &Foyter...

en: &Description:
wa: &Discrijhaedje:

en: &Details
wa: &Po les spepieus

en: &Do not close when command exits
wa: ÈN &nén clore cwand l' comande finixh

en: &Filter:
wa: &Passete:

en: &Forever
wa: &Tofer

en: &Location:
wa: &Eplaeçmint:

en: &Management
wa: &Manaedjmint

en: &Name:
wa: &No:

en: &New...
wa: &Novea...

en: &Only show when using this application (%1)
wa: A n' mostrer &ki po ç' programe chal (%1)

en: &Only these cookies
wa: &Seulmint ces coûkes ci

en: &Only this cookie
wa: &Seulmint cisse coûke ci

en: &Open
wa: Dr&ovi

en: &Paste Clipboard Contents
wa: Ac&laper li contnou do presse-papî

en: &Paste File | &Paste %1 Files
wa[0]: Ac&laper %1 fitchî
wa[1]: Ac&laper %1 fitchîs

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
wa[0]: Ac&laper %1 hårdêye
wa[1]: Acl&aper %1 hårdêyes

en: &Permissions
wa: &Droets

en: &Policy
wa: &Politike

en: &Reject
wa: &Ribourer

en: &Reload List
wa: &Ritcherdjî djivêye

en: &Rename
wa: &Rilomer

en: &Resume
wa: &Rataker

en: &Server response:
wa: Response &sierveu:

en: &Show All Entries
wa: &Mostrer totes les Intrêyes

en: &Skip
wa: &Passer

en: &Supported file types:
wa: Sôres di fitchîs &sopoirtêyes:

en: &Work path:
wa: Tchimin di l' &ovraedje:

en: (%1, Link to %2)
wa: (%1, Loyén viè %2)

en: (Symbolic Link to %1)
wa: (Loyén simbolike viè %1)

en: *|All Files
wa: *|Tos les fitchîs

en: *|All Folders
wa: *|Tos les ridants

en: 1 day %2 | %1 days %2
wa[0]: %1 djoû %2
wa[1]: %1 djoûs %2

en: 1 file | %1 files
wa[0]: %1 fitchî
wa[1]: %1 fitchîs

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
wa[0]: %1 dzo-ridan
wa[1]: %1 dizo-ridants

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
wa: <b>%1</b> a <b>%2</b>

en: <b>Technical reason</b>:
wa: <b>Råjhon tecnike</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
wa: <h1>Fele aidance di manaedjmint des coûkes</h1>

en: <li>Date and time: %1</li>
wa: <li>Date et eure: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
wa: <li>Protocole: %1</li>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
wa: <p>Marke les fitchîs FTP nén ttafwait eberweté.</p><p>Cwand cisse tchuze est en alaedje, les fitchîs nén ttafwait eberwetés åront ene cawete «.part». Cisse cawete serè oistêye on côp kel berwetaedje serè fini.</p>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
wa: <qt>Ene politike egzistêye dedja po<center><b>%1</b></center>El voloz replaecî?</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
wa: <qt>Tchoezixhoz on programe. Si l' programe ki vos voloz n' est nén dvins l' djivêye, tapez si no ou s' clitchîz sol boton 'Betchter'.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
wa: <qt>Tchoezi l' programe pol sôre di fitchî: <b>%1</b>. Si l' programe ki vos voloz n' est nén dvins l' djivêye, tapez si no ou s' clitchîz sol boton 'Betchter'.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
wa: <qt>Tchoezi li programe a eployî po drovi <b>%1</b>.  Si vos n' trovez nén l' programe dins l' djivêye, tapez l' tot droet, ou don bén clitchîz sol boton 'Betchter'.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
wa: <qt>Tchoezixhoz çoula si vos voloz k' ciste intrêye n' aparexhe ki cwand vos eployîz l' programe do moumint (%1).<br /><br />Si vos n' purdoz nén cisse tchuze la, l' intrêye serè eployeye avou tos les programes.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
wa: <qt>Avou ç' boton ci, vos poloz fé ene rimåke po on metou eplaeçmint. Clitchîz sol boton po drovi l' menu des rmåkes. Vaila, vos pôroz radjouter, candjî ou tchoezi ene rimåke.<br /><br />Ces rmåkes la sont spécifikes å purnea des fitchîs.  Mins sinon, il ovrèt come des rmåkes ôte pårt dins KDE.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
wa: <qt>Passete k' i fåt passer l' djivêye des fitchîs dvins.  Les nos ki n' corespondèt nén al passete n' aparexhront nén. <p>Vos poloz tchoezi ene des prémetowès passetes dins l' djivêye disrôlante oudonbén fé ene passete da vosse el boesse di tecse.</p><p>Vos poloz bén eployî des djokers come * ou ? </p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
wa: <qt>L' imådjete k' aparexhrè e panea des rascourtis.<br /><br />Clitchîz sol boton po tchoezi ene ôte.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
wa: <qt>C' est l' eplaeçmint loyî a ciste intrêye. Vos poloz eployî tot l' minme li kéne hårdêye (URL) bén costrûte. Metans:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Si vos clitchîz sol boton djusse asto del boesse di tecse, vos pôroz betchter po tchoezi l' hårdêye ki convént.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
wa: <qt>Nén moyén d' enonder li cmande ki vos djhoz. Motoit ki l' fitchî ou l' ridant <b>%1</b> n' egzistêye nén.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
wa: <qt>Cwand voz tapez dins l' boesse di tecse, on vs pout prezinter des sacwès ki corespondèt. Cisse fonccionålité la pout esse controlêye tot clitchant avou l' boton d' droete del sori eyet tchoezi l' metôde ki vos inmez l' mî dins l' menu <b>Completaedje do tecse</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
wa: Vudî li batch

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
wa: Vudî li batch

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
wa: Nén cnoxhowe

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
wa: (nén cnoxhou)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
wa: (nén cnoxhowe)

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
wa: Éndjins

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
wa: Ôte

[ctx: @title job]
en: Copying
wa: Dji copeye

[ctx: @title job]
en: Creating directory
wa: Ahivant ridant

[ctx: @title job]
en: Deleting
wa: Dji disface

[ctx: @title job]
en: Mounting
wa: Dji monte

[ctx: @title job]
en: Moving
wa: Dji bodje

[ctx: @title job]
en: Transferring
wa: Transfer

[ctx: @title job]
en: Unmounting
wa: Dji dismonte

[ctx: @title:column]
en: Group
wa: Groupe

[ctx: @title:column]
en: Name
wa: No

[ctx: @title:column]
en: Owner
wa: Da

[ctx: @title:column]
en: Permissions
wa: Droets

[ctx: @title:column]
en: Size
wa: Grandeu

[ctx: @title:column]
en: Type
wa: Sôre

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
wa: Terminå

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
wa: Uzeu

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
wa: Candjî politike des coûkes

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
wa: Novele politike des coûkes

[ctx: @title:window]
en: New Folder
wa: Novea ridant

en: A file named %1 already exists.
wa: On fitchî lomé %1 egzistêye dedja.

en: A file or folder named %1 already exists.
wa: On fitchî ou on ridant.lomé %1 egzistêye dedja.

en: A folder named %1 already exists.
wa: On ridant lomé %1 egzistêye dedja.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
wa: Kéke feye k' i i gn a on côpe feu pol rantoele (ç.v.d. èn éndjin ki rastrind les dmandes Internet) k' a espaitchî cisse dimande di passer, soeye-t i so vosse rantoele ou sol rantoele do sierveu.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
wa: Kéke feye gn a-st i avou ene aroke e protocole.  Do côp, li sierveu årè côpé l' raloyaedje come response a l' aroke.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
wa: Ça s' pôreut k' åk n' a nén stî e protocole ou k' i n' est nén amishtåve.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
wa: Ene rissoûce ni pout nén esse ahivêye al destinåcion ttossu lontins ki yene ou sacwantès ramexhnêyes (ridant) inte les deus n' ont nén stî ahivêyes.

en: A similar file named '%1' already exists.
wa: Gn a ddja fitchî lomé « %1 » k' egzistêye dedja et k' est l' minme.

en: A&dvanced Permissions
wa: &Sipepieusès permissions

en: Above File Name
wa: No do fitchî å dzeu

en: Accep&t all cookies
wa: Accep&ter totes les coûkes

en: Accept
wa: Accepter

en: Access Denied
wa: Disfinse di moussî.

en: Access Permissions
wa: Droets po-z eployî

en: Access denied to %1.
wa: %1 n' a nén les droets.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
wa: Nén l' droet.
    Nén moyén di scrire dins %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
wa: Vos n' poloz nén eployî li pôrt restrint dins POST.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
wa: Vos n' avoz nén l' droet d' eployî li rsoûce <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
wa: Eployî:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
wa: Nén moyén d' eployî des fitchîs avou l' protocole %1.

en: Acme Sundry Products Company
wa: Copagneye di totes sôres di produts Acme

en: Ad&vanced Options
wa: &Sipepieusès tchuzes

en: Add File Type for %1
wa: Radjouter sôre di fitchî po %1

en: Add...
wa: Radjouter...

en: Advanced Options for %1
wa: Sipepieusès tchuzes po %1

en: Advanced Permissions
wa: Sipepieusès permissions

en: All &cookies
wa: Totes les &coûkes

en: All Supported Files
wa: Tos les fitchîs sopoirtés

en: All cookies from this do&main
wa: Totes les coûkes di ci do&minne ci

en: Already Exists as Folder
wa: Egzistêye dedja come ridant

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
wa: Ca bén k' i gn a-st avou on raloyaedje di fwait a <strong>%1</strong>, li raloyaedje a stî côpé par après d' ene façon inatindowe.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
wa: Ca bén k' ci n' est nén probåbe, ça pôreut esse eto ene aroke dins voste éndjole.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
wa: Ça s' pout k' vos avoz dné totes les racsegnes k' i fåt po l' aveurixhmint (authentication).  Portant, l' aveurixhmint a fwait berwete paski l' metôde ki l' sierveu eploye n' est nén sopoirtêye pal programe KDE ki mete èn ouve li protocole %1.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
wa: Ene saye po candjî les droets so l' rissoûce sipecifieye <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
wa: Ene saye po candjî les droets sol rissoûce sipecifieye <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: An attempt to create the requested folder failed.
wa: Ene saye po fé l' ridant dmandé a fwait berwete.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
wa: Ene saye po disfacer li rsoûce sipecifieye <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
wa: Ene saye po vey cwè åd fwait del rissoûce <strong>%1</strong> (metans: si no, si sôre, si grandeu, evnd.) a fwait berwete.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
wa: Li saye po rintrer el session po fé l' operåcion dmandêye n' a nén adiercî.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
wa: Ene saye po oister l' ridant <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
wa: Ene saye po rlomer li rsoûce sipecifieye <strong>%1</strong> a fwait berwete.

en: An error occurred while accessing '%1'
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive d' acceder a «%1»

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
wa: Åk n' a nén stî come dji sayive d' acceder a «%1», li sistinme a respondou: %2

en: An older item named '%1' already exists.
wa: I gn a ddja åk di pus vî lomé «%1»

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
wa: Ene aroke <strong>Lodjoe nén cnoxhou</strong> vout dire ki l' sierveu  avou l' no k' vos avoz dmandé (<strong>%1</strong> n' a nén stî trové avå l' daegntoele.

en: Apply Choice To
wa: Mete en ouve li tchuze po

en: Apply changes to all subfolders and their contents
wa: Mete en ouve les candjmints po tos les sorridants et les fitchîs å dvins

en: Ask
wa: Dimander

en: Ask &for confirmation
wa: Dimander &acertinaedje

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
wa: Sayîz do trover ene ôte façon do-z abouti å minme rizultat.

en: Authentication Failed.
wa: L' otintifiaedje a fwait berwete.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
wa: L' aveurixhmint a fwait berwete: li metôde %1 n' est nén sopoirtêye.

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
wa: Li permetaedje a fwait berwete; l' aveurixhmint di %1 n' est nén sopoirté

en: Authorization failed.
wa: L' otorijhåcion a fwait berwete

en: Automaticall&y accept session cookies
wa: Accepter otomaticmin&t les coûkes des sessions

en: Automatically select filename e&xtension
wa: Tchoezi &otomaticmint l' cawete des fitchîs

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
wa: Tchoezi &otomaticmint l' cawete des fitchîs (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
wa: %1 libe so %2 (%3% d' eployî)

en: Bookmarks
wa: Rimarkes

en: C&onnect
wa: Si ralo&yî

en: C&ontinue
wa: &Continouwer

en: C&ontinue Loading
wa: C&ontinouwer a tcherdjî

en: Calculate
wa: Cårculer

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
wa: Dji carcule... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
wa: Li contnou pout esse veyou eyet candjî

en: Can View/Read & Modify/Write
wa: Pout esse veyou/léjhou eyet candjî/scrît

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
wa: Dji n' sai enonder li protocole %1.

en: Cannot Open Resource For Reading
wa: Dji n' sai drovi li rsoûce pol lére.

en: Cannot Open Resource For Writing
wa: Dji n' sai drovi li rsoûce po scrire divins.

en: Cannot Read From Resource
wa: Dji n' sai lére l' ådvins del rissoûce

en: Cannot Write to Resource
wa: Dji n' sai scrire dins li rsoûce

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
wa: Dji n' sai copyî l' fitchî di %1 a %2 (Lo. d' aroke: %3)

en: Cannot open file
wa: Dji n' sai drovi li fitchî

en: Chan&ge...
wa: Cand&jî...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do candjî les atributs des fitchîs.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do candjî l' prôpietaire des fitchîs.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
wa: Loukîz s' i gn a nén des programes k' eployèt çt éndjin la pol moumint. Adon rsayîz.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
wa: Verifyîz ki l' éndjin est presse. Les léjhrece, i fåt on sopoirt divins.  Les axhlåves éndjins dvèt esse raloyîs comifåt et aloumé.  Sayîz co 'ne feye.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
wa: Waitîz s' i gn a nén èn ôte uzeu ou programe ki s' sieve di ç' fitchî la pol moumint et ki, do côp, l' a-st eclawé.

en: Check your access permissions on this resource.
wa: Waitîz vos droet d' eployî cisse rissoûce chal.

en: Check your network connection status.
wa: Waitîz li statut di vosse raloyaedje al rantoele.

en: Choose Application
wa: Tchoezi on programe

en: Choose Application for %1
wa: Tchoezi on programe po %1

en: Choose a different filename for the destination file.
wa: Tchoezixhoz èn ôte no d' fitchî come såme.

en: Choose an &icon:
wa: Tchoezixhoz ene &imådjete:

en: Choose an alternate filename for the new file.
wa: Tchoezixhoz èn ôte no pol novea fitchî.

en: Choose an alternate name for the new folder.
wa: Tchoezixhoz èn ôte no pol novea ridant.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
wa: Tchoezixhoz li no do programe po drovi les fitchîs tchoezis avou.

en: City:
wa: Veye:

en: Class
wa: Classe

en: Click for Location Navigation
wa: Clitchî po naiviaedje del plaece

en: Click this button to create a new folder.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po fé on novea ridant.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po rivni en erî d' ene asdjamblêye dins l' istorike di vosse betchtaedje.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po-z avanci d' ene asdjamblêye dins l' istorike do betchtaedje.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
wa: Clitchîz so ç' boton chal po rtcherdjî l' å dvins di l' eplaeçmint do moumint.

en: Click to Edit Location
wa: Clitchî po candjî l' plaece

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
wa: Li cloyaedje des raloyaedjes n' est nén sopoirté avou  l' protocole %1.

en: Co&ntinue
wa: &Continouwer

en: Comm&ent:
wa: &Rawete:

en: Common name:
wa: Comon no:

en: Connect to the Internet directly.
wa: Raloyî direk al daegntoele.

en: Connected to host %1
wa: Raloyî å lodjoe %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
wa: Li raloyaedje å sierveu a stî côpé sins prévni

en: Connection to Server Refused
wa: Raloyaedje å sierveu rifuzé

en: Connection to host %1 is broken.
wa: Li raloyaedje å lodjoe %1 est scheté.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
wa: Alez vey li manaedjeu do sierveu po vs é aidî.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
wa: Atôchîz l' manaedjeu do sierveu po l' advierti k' i gn a 'ne sacwè ki n' va  nén.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
wa: Alez vey l' aidance tecnike. Ça pout esse li manaedjeu do sistinme ou des djins metous po vs aidî. Zels vos denront on côp di spale po v' rexhe li cou foû des strons.

en: Cookie Alert
wa: Abranle des coûkes

en: Cookie Details
wa: Detays del coûke

en: Copy
wa: Copyî

en: Copying files within %1 is not supported.
wa: Li copiaedje des fitchîs dvins %1 n' est nén sopoirté.

en: Could Not Accept Network Connection
wa: Nén moyén d' accepter l' raloyaedje al rantoele

en: Could Not Alter Permissions of Resource
wa: Dji n' a savou candjî les droets so li rsoûce

en: Could Not Bind
wa: Nén moyén do loyî

en: Could Not Cancel Listing
wa: Dji n' sai anuler li listaedje

en: Could Not Change Ownership of Resource
wa: Dji n' a savou candjî l' propietaire del rissoûce

en: Could Not Create Folder
wa: Dji n' sai fé l' ridant

en: Could Not Create Link
wa: Dji n' sai fé l' loyén

en: Could Not Create Network Connection
wa: Dji n' sai fé l' raloyaedje rantoele

en: Could Not Create Socket
wa: Dji n' sai fé l' soket

en: Could Not Create Symbolic Link
wa: Dji n' sai fé on loyén simbolike

en: Could Not Delete Original File
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî d' oridjene

en: Could Not Delete Resource
wa: Dji n' a savou disfacer li rsoûce

en: Could Not Delete Temporary File
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî timporaire

en: Could Not Determine Resource Status
wa: Dji n' sai dire l' estat del rissoûce

en: Could Not Listen
wa: Dji n' sai schoûter

en: Could Not Listen for Network Connections
wa: Dji n' sai schoûter les raloyaedjes al rantoele

en: Could Not Login: %1
wa: Dji n' parvén nén a moussî: %1

en: Could Not Mount Device
wa: Dji n' sai monter l' éndjin

en: Could Not Remove Folder
wa: Dji n' sai oister l' ridant

en: Could Not Rename Original File
wa: Dji n' sai rlomer l' fitchî d' oridjene

en: Could Not Rename Resource
wa: Dji n' a savou rlomer l' rissoûce.

en: Could Not Rename Temporary File
wa: Dji n' sai rlomer l' fitchî timporaire

en: Could Not Resume File Transfer
wa: Dji n' a savou rataker a berweter l' fitchî

en: Could Not Stat Resource
wa: Dji n' sai analijhî li rsoûce

en: Could Not Unmount Device
wa: Dji n' sai dismonter l' éndjin

en: Could not accept %1.
wa: Dji n' sai accepter %1.

en: Could not access %1.
wa: Dji n' sai eployî %1.

en: Could not bind %1.
wa: Dji n' sai ateler %1.

en: Could not change ownership for %1.
wa: Dji n' sai candjî l' prôpietaire po %1.

en: Could not change permissions for
    %1
wa: Dji n' a seu candjî les permissions po
    %1

en: Could not change permissions for %1.
wa: Dji n' sai candjî les droets so %1.

en: Could not connect to host %1.
wa: Dji n' a savou m' raloyî å lodjoe %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
wa: Dji n' a fé on soket po-z eployî %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai fé li loyén simbolike %1.
    Waitîz si vs avoz l' droet.

en: Could not delete file %1.
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî %1.
    Waitîz si vs avoz les bons droets.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai disfacer li fitchî parciél %1.
    Waitîz si vs avoz l' droet.

en: Could not enter folder %1.
wa: Dji n' sai moussî e ridant %1.

en: Could not find program "mount"
wa: Dji n' a savou trover li programe «mount»

en: Could not find program "umount"
wa: Dji n' a savou trover li programe «umount»

en: Could not find the program '%1'
wa: Dji n' a savou trover li programe «%1»

en: Could not get group id for given group name %1
wa: Dji n' a savou awè l' id do groupe pol no do groupe %1 di dné

en: Could not get user id for given user name %1
wa: Dji n' a savou awè l' id di l' uzeu pol no d' uzeu %1 di dné

en: Could not listen %1.
wa: Dji n' sai schoûter %1.

en: Could not login to %1.
wa: Dji n' a savou m' elodjî so %1.

en: Could not make folder %1.
wa: Dji n' sai fé li ridant %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
wa: Dji n' sai monter l' éndjin.
    Il avize ki l' aroke est:
    %1

en: Could not read %1.
wa: Dji n' a savou lére %1.

en: Could not read file %1.
wa: Dji n' sai lére li fitchî %1.

en: Could not remove folder %1.
wa: Dji n' a savou oister l' ridant %1.

en: Could not rename file %1.
wa: Dji n' a savou rlomer %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai rlomer l' fitchî d' oridjene%1.
    Waitîz si vs avoz l' droet.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
wa: Dji n' sai rlomer li fitchî parciél %1.
    Waitîz si vs avoz l' droet.

en: Could not resume file %1.
wa: Dji n' sai rataker avou l' fitchî %1.

en: Could not start process %1.
wa: Dji n' a savou enonder li processus %1.

en: Could not terminate listing %1.
wa: Dji n' sai achever d' fé ene djivêye avou %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
wa: Dji n' sai dismonter l' éndjin.
    Il avize ki l' aroke est:
    %1

en: Could not write to %1.
wa: Dji n' a savou scrire e %1.

en: Could not write to file %1.
wa: Dji n' sai scrire e fitchî %1.

en: Country:
wa: Payis:

en: Created:
wa: Fwait:

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do fé des ridants.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do fé des loyéns simbolikes.

en: Cyclic Link Detected
wa: Betchfessî loyén di trové

en: Cyclic Link Detected During Copy
wa: Dj' a trové on betchfessî loyén come dji fjheu l' copiaedje

en: D&elete
wa: Disfac&er

en: D-Bus Communication Error
wa: Aroke di comunicåcion D-Bus

en: Data format:
wa: Cogne des dnêyes:

en: De&lete
wa: Dis&facer

en: Default Policy
wa: Prémetowe politike

en: Default for new files in this folder
wa: Prémetowès valixhances po les noveas fitchîs e ç' ridant ci

en: Default password:
wa: Prémetou sicret:

en: Default user name:
wa: Prémetou no d' uzeu:

en: Delete
wa: Disfacer

en: Delete A&ll
wa: Totaf&wait disfacer

en: Delete Files
wa: Disfacer fitchîs

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
wa: Disfacez on boket ou l' ôte po n' pus k' les fitchîs soeyexhe betchfessîs.  Adon, rissayîz.

en: Delete the current file and try again.
wa: Disfacer li fitchî do moumint et sayî co on côp.

en: Delete the current folder and try again.
wa: Disfacer li ridant do moumint et sayî co on côp.

en: Deleting files from %1 is not supported.
wa: Li disfaçaedje des fitchîs dvins %1 n' est nén sopoirté.

en: Descending
wa: Discrexhant

en: Description
wa: Discrijhaedje

en: Detailed Tree View
wa: Sipepieus coxhlaedje

en: Detailed View
wa: Håyner totafwait

en: Details
wa: Detays

en: Details:
wa: Po les spepieus:

en: Device
wa: Éndjin

en: Directory
wa: Ridant

en: Disable Passive FTP
wa: Essocter passif FTP

en: Disk Full
wa: Deure plake forrimpleye

en: Display SSL &Information
wa: &Mostrer l' infôrmåcion SSL

en: Domain
wa: Dominne

en: Domain:
wa: Dominne:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
wa: Waitîz a deus côps si vs avoz tapé l' bon eplaeçmint.  Adon, rissayîz.

en: Double-check your proxy settings and try again.
wa: Riwaitîz comifåt l' apontiaedje di vosse procsi, et rsayîz.

en: Edit
wa: Candjî

en: Edit ACL Entry
wa: Candjî intrêye ACL...

en: Edit Places Entry
wa: Candjî les eplaeçmints d' intrêye

en: Enable coo&kies
wa: Mete en alaedje &coûkes

en: Enable passive &mode (PASV)
wa: Mete en alaedje &môde passif (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
wa: Metoz ci drapea chal po permete d' intrer e l' ridant.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
wa: Metoz ci drapea chal po permete d' enonder l' fitchî come on programe.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
wa: Permete li môde « passif » do FTP. Ça dmande di permete å FTP d' ovrer pa drî les côpes-feu.

en: Encoding:
wa: Ecôdaedje:

en: Encryption:
wa: Ecriptaedje:

en: End of session
wa: Difén del session

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
wa: Loukîz si l' ridant egzistêye ey est bén vude. Adon, rissayîz.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
wa: Waitîz si li rsoûce egzistêye, adon rsayîz.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
wa: Intrer

en: Enter the address for the proxy configuration script.
wa: Intrer l' adresse do sripe d' apontiaedje procsi.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
wa: Intrer l' adressse do sierveu procsi FTP.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
wa: Intrer l' adressse do sierveu procsi HTTP.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
wa: Intrer l' adressse do sierveu procsi HTTPS.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
wa: Dinez chal li no d' l' uzeu ki vos vloz enonder les programes avou.

en: Enter the user name you want to run the application as.
wa: Dinez li no d' l' uzeu ki vos vloz enonder les programes avou.

en: Entry Type
wa: Sôre d' intrêye

en: Error. Out of memory.
    %1
wa: Aroke. Pupont d' memwere.
    %1

en: Exec
wa: Enonder

en: Expires:
wa: Fini:

en: FIXME: Document this
wa: A FÉ: documinter çouchal

en: FTP Options
wa: Tchuzes FTP:

en: File
wa: Fitchî

en: File Already Exists
wa: Ci fitchî la egzistêye dedja

en: File Expected
wa: I faleut on fitchî

en: File or Folder Does Not Exist
wa: Li fitchî ou li ridant n' egzistêye nén.

[ctx: File permission]
en: Sticky
wa: Eclawåve

en: Filename for clipboard content:
wa: No d' fitchî pol contnou do presse-papî

en: Files and folders selected
wa: Fitchîs eyet ridants tchoezis

en: Folder Already Exists
wa: Li ridant egzistêye dedja

en: Folder Expected
wa: I faleut on ridant

en: Folder Listing Unavailable
wa: Dji n' sai håyner l' djivêye di l' ådvins do ridant.

en: Found a cyclic link in %1.
wa: Betchfessî loyén trové e %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
wa: Dj' a trové on betchfessî loyén tot copiant %1.

en: Fraud Department
wa: Dipårtumint des tructaedjes

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
wa: Vos dvoz fé del plaece. Po ça, vos poloz (1) disfacer des fitchîs timporaires ou k' vos n' avoz nén mezåjhe; (2) schaper des fitchîs so des bodjåves sopoirts, metans des CD eredjîstråves; (3) tirer vosse plan po-z aveur di pus d' plaece.

en: Gro&up:
wa: Gro&upe:

en: Group
wa: Groupe

en: Group:
wa: Groupe:

en: Group:
wa: Groupe:

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
wa[0]: Vos ploz chal defini les valixhances d' astådje. Vos pôrîz voleur les candjî si vosse raloyaedje est foirt londjin. Li macsimom valixhance permetowe est 1 segonde.
wa[1]: Vos ploz chal defini les valixhances d' astådje. Vos pôrîz voleur les candjî si vosse raloyaedje est foirt londjin. Li macsimom valixhance permetowe est %1 segondes.

en: Home Folder
wa: Ridant måjhon

en: Icon Position
wa: Place di l' imådjete

en: Icon size: %1 pixels
wa: Grandeu des imådjetes: %1 picsels

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
wa: Si vs savoz kî çki c' est les oteurs do programe sol sierveu, c' est co mî d' elzî evoyî vosse rapoirt tot droet.

en: Improperly Formatted URL
wa: URL må basti.

en: Information
wa: Infôrmåcion

en: Information Lookup Failure
wa: Li léjhaedje d' informåcion a fwait berwete

en: Internal Error
wa: Divintrinne aroke

en: Internal Error in Server
wa: Divintrinne aroke sol sierveu

en: Internal error in server
    %1
wa: Divintrinne aroke e sierveu
    %1

en: Is &executable
wa: Est &enondåve

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
wa[0]: %1 cayet
wa[1]: %1 cayets

en: KDE SSL Information
wa: Infôrmåcion SSL di KDE

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
wa: KDE est capåve di comuniker pa on protocole divins èn ôte protocole. Li protocole dimandé n' est eployî ki dins des cas insi, mins ci n' est djustumint nén l' cas vaici. I s' adjixh d' åk di råle, seur ene sacwè ki n' va nén e programaedje.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
wa: KDE est capåbe di s' fé etinde pa on protocole divins 'n ôte protocole. Li protocole ki vos djhoz sieve dins des cas insi, mins ci n' est nén l' cas vaici.  Ça n' duvreut ariver ki rålmint et, do côp, c' est motoit ene biestreye di programaedje.

en: Known Applications
wa: Kinoxhous programes

en: Launching %1
wa: Enondaedje di %1

en: Link
wa: Loyén

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
wa: Li listaedje des ridants n' est nén sopoirté på protocole %1.

en: Location:
wa: Eplaeçmint:

en: Login OK
wa: L' elodjaedje a stî

en: Malformed URL
    %1
wa: Hårdêye må fwaite
    %1

en: Malformed URL %1.
wa: URL må basti %1.

en: Mark &partially uploaded files
wa: Marker les fitchîs eberwetés po ene &pårteye

en: Mark partially uploaded files
wa: Marker les fitchîs eberweté po ene pårteye

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
wa: Messaedje evoyî:
    Elodjaedje avou: no d' elodjaedje=%1 eyet scret=[catchî]
    
    Li sierveu a respondou:
    %2

en: Mimetype
wa: Sôre MIME

en: Modified:
wa: Candjî:

en: More than one file provided
wa: Vos avoz dné pus k' on seu fitchî

en: More than one folder provided
wa: Vos avoz dné pus k' on seu ridant

en: Mount
wa: Monter

en: Mountpoint
wa: Pont d' montaedje

en: Move to Trash
wa: Taper å batch

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni sopoite nén di pus d' èn aberwetaedje d' on côp.

en: Name
wa: No

en: Name:
wa: No:

en: Navigate
wa: Naivyî

en: New Folder...
wa: Novea ridant...

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
wa: &Shuvant >>

en: Next to File Name
wa: No do fitchî shuvant

en: No Content
wa: Rén å dvins

en: No host specified.
wa: Nou lodjoe di dné.

en: No hostname specified.
wa: Vos n' avoz nén dné di no d' lodjoe

en: No media in device for %1
wa: Nou media e l' éndjin po %1

en: Nothing to Delete
wa: Gn a rén a disfacer

en: Nothing to Trash
wa: I n' a rén a taper å batch

en: O&thers:
wa: Ô&tes:

en: O&wner:
wa: &Prôpietaire:

en: Only acce&pt cookies from originating server
wa: Acce&pter coûkes do mwaisse sierveu

en: Only executables on local file systems are supported.
wa: Gn a k' les programes so les sistinmes di fitchîs locås ki sont sopoirtés

en: Only own&er can rename and delete folder content
wa: Seulmint l' &prôpietaire pout rlomer et disfacer l' contnou do ridant

en: Only the owner can change permissions.
wa: Seulmin l' prôpietaire pout candjî les permissions.

en: Open
wa: Drovi

en: Open With
wa: Drovi avou

en: Open file dialog
wa: Boesse di drovaedje des fitchîs

en: Opening connection to host %1
wa: Drovant l' raloyaedje å lodjoe %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
wa: Li drovaedje des raloyaedjes n' est nén sopoirté avou  l' protocole %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
wa: Li protocole %1 ni permete nén do drovi des fitchîs.

en: Options
wa: Tchuzes

en: Organization:
wa: Organizåcion:

en: Organizational unit:
wa: Unité d' organizåcion:

en: Others
wa: Ôtes

en: Otherwise, the request would have succeeded.
wa: Ôtrumint, li dmande åreut yeu stî comifåt.

en: Out of Memory
wa: Pupont d' memwere

en: Overwrite File?
wa: Sipotchî l' fitchî?

en: Owner
wa: Prôpietaire

en: Ownership
wa: Prôpieté

en: Owning Group
wa: Groupe prôpietaire

en: Parent Folder
wa: Ridant parint

en: Paste
wa: Claper

en: Path:
wa: Tchimin:

en: Points to:
wa: Boute après:

en: Policy
wa: Politike

en: Pro&xy connect:
wa: Raloyaedje pro&csi:

en: Properties
wa: Prôpietés

en: Properties for %1
wa: Prôpietés po %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
wa[0]: Prôpietés po %1 cayet tchoezi
wa[1]: Prôpietés po %1 cayets tchoezis

en: Protocol %1 does not support action %2.
wa: Li protocole %1 ni sopoite nén l' accion %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
wa: Li protocole %1 n' est nén on sistinme di fitchî.

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
wa: Li protocole %1 n' est nén on protocole di passaedje.

en: Protocol is a Filter Protocol
wa: Ci protocole ci est on protocole di passaedje.

en: Proxy Authentication Failed.
wa: L' otintifiaedje do procsi a fwait berwete.

en: Proxy:
wa: Procsi:

en: Quebec
wa: Kebek

en: Re&ject all cookies
wa: Ri&bôrer totes les coûkes

en: Read
wa: Lére

en: Refresh
wa: Rafrister

en: Reject
wa: Ribôrer

en: Reload
wa: Ritcherdjî

en: Remote Files Not Accepted
wa: Fitchîs å lon nén acceptés

en: Remote files not accepted
wa: Fitchîs då lon nén acceptés

en: Remove
wa: Oister

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
wa: Li rlomaedje et l' bodjaedje des fitchîs dvins %1 n' est nén sopoirté.

en: Replace
wa: Replaecî

en: Request Aborted
wa: Dimandêye côpêye

en: Request Aborted By User
wa: Dimande anulêye pa l' uzeu

en: Retrieving %1 from %2...
wa: Riçuvaedje di %1 a pårti di %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
wa: Li rapexhaedje des dnêyes di %1 n' est nén sopoirté.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
wa: Li rapexhaedje des sôres MIME di %1 n' est nén sopoirté.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
wa: Sayîz do ridmander et waitîz k' vos avoz tapé totafwait comifåt.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
wa: Rissayî vosse dimande, sins dmander ki l' berwetaedje ratake.

en: Retry the request.
wa: Rissayîz li dmande.

en: Run in &terminal
wa: Enonder dins on &terminå

en: Save As
wa: Schaper eyet rlomer

en: Search
wa: Trover

en: Search interactively for domains
wa: Cweri d' ene façon interactive après les dominnes

en: Search interactively for domains and hosts
wa: Cweri d' ene façon interactive après les dominnes et les lodjoes

en: Secure:
wa: Såve:

en: Security Information
wa: Infôrmåcion sol såvrité

en: See or modify the cookie information
wa: Vey ou candjî l' infôrmåcion del coûke

en: Select one or more file types to add:
wa: Tchoezixhoz onk ou di pus di sôres di fitchîs a radjouter:

en: Sending data to %1
wa: Evoyaedje des dnêyes a %1

en: Sending login information
wa: Evoyant l' infôrmåcion d' elodjaedje

en: Server Authentication
wa: Aveurixhmint do sierveu

en: Server co&nnect:
wa: Raloyaedje sier&veu:

en: Server processing request, please wait...
wa: Li sierveu overe li dmande, tårdjîz s' i vs plait...

en: Set GID
wa: Tchoezi li GID

en: Set UID
wa: Tchoezi l' UID

en: Setting ACL for %1
wa: Dji defini l' ACL po %1

en: Short View
wa: Court håynaedje

en: Show
    Entries
wa: Mostrer
    les Intrêyes

en: Show Full Path
wa: Mostrer tot l' tchimin

en: Show Hidden Files
wa: Mostrer fitchîs catchîs

en: Show Preview
wa: Prévey

en: Show details of the next cookie
wa: Mostrer les detays del coûke ki shût

en: Show the &value of the environment variables
wa: Mostrer l' &valixhance des variåves d' evironmint

en: Site Policy
wa: Politike del waibe

en: Size:
wa: Grandeu:

en: Skip
wa: Passer houte

en: Soc&ket read:
wa: So&ket léjhou:

en: Sorting
wa: Dji relî

en: Source and Destination Files Identical
wa: Li fitchî sourdant eyet l' fitchî såme son les minmes

en: Special
wa: Speciå

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
wa: Les accions ki tos ls uzesu, ki n' sont ni l' prôpietaire ni dins l' groupe, polèt fé.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
wa: Les accions ki les mimbes do groupe polèt fé.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
wa: Les accions ki l' prôpietaire pout fé.

en: State:
wa: Estat:

en: Stop
wa: Arester

en: Suggest New &Name
wa: Sudjestion d' on &novea no

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
wa: L' URL (<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) ki vs avoz dné ni s' rapoite a nole metowe rissoûce.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
wa: L' URL (<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) ki vs avoz dné ni corespond nén a on mecanisse valåbe po-z eployî cisse rissoûce la <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
wa: L' URL (<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) ki vs avoz dné n' est nén bén basti. Normålmint, èn URL rishonne a çouci:<blockquote><strong>protocole://uzeu:sicret@www.egzimpe.org:pôrt/ridant/no_do_fitchî.cawete?dimande=valixhance</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
wa: Li drapea d' lijhaedje permete di vey çou k' i gn a å dvins do fitchî.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
wa: Li drapea di scrijhaedje permete di candjî l' contnou do fitchî.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
wa: Cisse sôre di fitchî d' apontiaedje do scribanne
    %1
    est del sôre «FSDevice» (éndjin avou sistinme di fitchîs) mins ele n' a nole intrêye «Dev=...».

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
wa: Li fitchî d' apontiaedje do sicribanne
    %1
    est del sôre «Link» (hårdêye) mins n' a nole roye «URL=...».

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
wa: Li fitchî d' apontiaedje do scribanne %1 n' a nole roye « Sôre=... ».

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
wa: Cisse sôre di fitchî d' apontiaedje do scribanne
    %1
    n' est nén cnoxhowe.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
wa: Li rsoûce såme n' a pont d' plaece assez pos eredjistrî l' estat del rissoûce après l' fijhaedje di cisse metôde.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
wa: Ça s' pôreut ki l' éndjin sereut ocupé, ç.v.d. k' èn ôte programe ou èn ôte uzeu s' e sieve co pol moumint.  Ça pout esse, metans, ene finiesse d' on betchteu å lådje so 'n eplaeçmint loyî a çt éndjin la

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
wa: Motoit ki l' éndjin n' est nén presse. Par egzimpe, ça s' pôreut k' i gn åye nou sopoirt dins èn éndjin k' endè prind (metans: pont d' CD-ROM dins ene léjhrece).  Ou bén, si c' est èn aidant éndjin ou èn axhlåve éndjin, kéke feye k' i n' est bén raloyî.

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
wa: Li fitchî  "%1" egzistêye dedja. El voloz vs sipotchî ?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
wa: Ça s' pôreut k' èn uzeu ou on programe eploye ci fitchî la pol moumint, et k' i soeye eclawé.

en: The file or folder %1 does not exist.
wa: Li fitchî ou li ridant %1 n' egzistêye nén.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
wa: Kécfeye ki l' eplaeçmint eyu çk' i faleut fé l' ridant n' egzistêye nén.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
wa: Kéke feye ki li no k' vos avoz tapé (%1) n' egzistêye nén, ou bén k' vos l' avoz må tapé.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
wa: Ça s' pôreut ki l' raloyaedje a l' rantoele ni soeye nén bén apontieye ou ki l' eterface del rantoele ni soeye nén èn alaedje.

en: The new file name is empty.
wa: Li novea no d' fitchî est vude.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
wa: N' a nén avou moyén do fé çou k' vos avoz dmandé, ca l' fitchî sourdant eyet l' fitchî såme, c' est les minmes.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
wa: Li processus pol protocole %1 a morou sins prévni.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
wa: Li programe di voste éndjole ki vs permete d' eployî li protocole <strong>%1</strong> n' a nén avou tote li memwere k' il a dandjî po continouwer.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
wa: Dji n' sai enonder li programe so voste éndjole ki v' permete d' eployî li protocole<strong>%1</strong> dit k' i gn a 'ne divintrinne aroke.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
wa: Li programe so voste éndjole ki vs permete d' eployî li protocole <strong>%1</strong> rapoite èn interompaedje d' ene sôre nén ricnoxhowe: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
wa: Li programe so voste éndjole ki vs permete d' eployî li protocole <strong>%1</strong> rapoite ene aroke nén ricnoxhowe: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
wa: Li programe di voste éndjole ki vs permete d' eployî li protocole <strong>%1</strong> s' a djoké d' ene façon inatindowe.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
wa: Motoit ki l' programe k' est amishtåve avou ci protocole la n' a nén stî metou a djoû e minme tins ki KDE.  Do côp, ça s' pôreut ki l' programe ni våye nén bén avou vosse modêye et k' i n' s' enonde nén.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
wa: Li protocole %1 ni mete èn ouve nou siervice di ridants.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
wa: Li protocole %1 n' est nén on protocole di passaedje.

en: The protocol %1 is not supported.
wa: Li protocole %1 n' est nén sopoirté.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
wa: Li protocole %1 n' est k' on protocole di passaedje

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
wa: Li protocole <strong>%1</strong> n' est nén sopoirté påzès programes KDE ki sont-st astalés pol moumint so l' éndjole.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
wa: Téle feye ki l' protocole ou l' sierveu ni permetèt nén do rataker a berweter les fitchîs.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
wa: Avou vosse dimande, i faleut on fitchî. Mins c' est l' ridant <strong>%1</strong> k' a stî rçû el plaece.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
wa: Avou vosse dimande, i faleut on ridant. Mins c' est l' fitchî <strong>%1</strong> k' a stî rçû el plaece.

en: The request was not completed because it was aborted.
wa: Li dmande n' a nén abouti, ca elle a stî anulêye.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
wa: L' accion k' vos avoz dmandé n' est nén sopoirtêye do programe KDE ki mete èn ouve li protocole <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
wa: N' a nén avou moyén d' enonder (monter) l' éndjin k' vos avoz dmandé. L' aroke rapoirtêye est: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
wa: N' a nén avou moyén d' diliberer (dismonter) l' éndjin k' vos avoz dmandé. L' aroke rapoirtêye est: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
wa: Li fitchî k' vos avoz dmandé, <strong>%1</strong>, dji n' l' a savou scrire, ca gn a nén del plaece assez sol deure plake.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
wa: Dji n' sai fé l' fitchî dmandé, ca gn a ddja èn ôte k' a l' minme no.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
wa: Dji n' sai fé l' ridant dmandé, ca gn a ddja èn ôte k' a l' minme no.

en: The requested lock could not be granted. %1
wa: L' esseraedje dimandé n' a nén polou esse waeranti. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
wa: Po fé çou k' vos avoz dmandé, i faleut fé on fitchî timporaire: <strong>%1</strong>. Seulmint, ci fitchî timporaire la,  i n' a nén avou moyén del fé.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
wa: Po fé çou k' vos avoz dmandé, i faleut fé on fitchî timporaire po-z î schaper li novea fitchî tins k' dji l' aberwetéve.  Seulmint, ci fitchî timporaire la, <strong>%1</strong>, i n' a nén avou moyén del disfacer.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
wa: Po fé l' operåcion dmandêye, i faleut disfacer li fitchî d' oridjene, pol pus seur al difén d' on bodjaedje di fitchî. Seulmint, n' a nén avou moyén do disfacer li fitchî d' oridjene <strong>%1</strong>.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
wa: Po fé çou k' vos avoz dmandé, i faleut rlomer li fitchî d' oridjene <strong>%1</strong>, mins dji n' l' a savou rlomer.

en: The requested protocol may not be supported.
wa: Ça s' pôreut ki l' protocole ki vs avoz dmandé n' est nén sopoirté.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
wa: Dji n' a savou fé l' loyén simbolike dimandé: %1.

en: The resource cannot be deleted.
wa: Dji n' sai disfacer li rsoûce.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
wa: Li sierveu <strong>%1</strong> a rfuzé ki ciste éndjole ci si raloye.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
wa: Li sierveu n' sopoite nén l' protocole WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
wa: Li sierveu n' sopoite nén li sôre di coir dimandêye.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
wa: Li sierveu esteut trop ocupé a responde a des ôtès dmandes po responde.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
wa: Ça s' pôreut ki ç' sierveu la, minme s' il est raloyî al daegntoele ni soeye nén apontyî po s' leyî raloyî.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
wa: Ca bén ki l' sierveu est raloyî al daegntoele pol moumint, ça s' pôreut ki l' siervice dimandé ni toûne nén dsu pol moumint (%1).

en: The source and destination are the same file.
    %1
wa: Li fitchî sourdant eyet l' fitchî såme sont les minmes.
    %1

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
wa: Li fitchî ou li ridant dné <strong>%1</strong> n' egzistêye nén.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
wa: Ci ridant la n' egzistêye nén oudonbén dji nel sai lére.

en: The specified folder may not be empty.
wa: Kécfeye ki ç' ridant la n' est nén vude.

en: The specified folder may not exist.
wa: Kécfeye ki ç' ridant la n' egzistêye nén.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
wa: Shuvant li dmande, li berwetaedje do fitchî<strong>%1</strong> diveut rataker a on metou pont, mins ci n' esteut nén possibe.

en: The specified resource may not exist.
wa: Ça s' pôreut ki li rsoûce ki vos djhoz n' egzistêye nén.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
wa: Kéke feye ki cisse rissoûce la n' egzistêye nén, ou don bén dji nel sai lére.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
wa: Ça s' pôreut k' les modêyes do protocole %1 sopoirtêye pa çt éndjole ci eyet l' sierveu n' soeyexhe nén amishtåve.

en: There are no special actions available for protocol %1.
wa: Gn a nole accion especiåle di presse por vos pol protocole %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
wa: Ça s' pôreut k' i gn åreut åk ki n' va nén dins vosse rantoele, ene sadju inte li sierveu eyet ciste éndjole ci.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
wa: Motoit gn a-t i kéke tchoi ki n' va nén dins l' apontiaedje di vosse rantoele, dandjureu li no d' lodjoe do procsi. Mins nerén, si vs avoz stî sol daegntoele dins rujhes dierinnmint, ci n' est dandjureus nén çoula.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
wa: Ça s' pôreut k' i gn åreut åk ki n' va nén avou l' apontiaedje del rantoele. Portant, si vs n' avoz avou nole rujhe po-z eployî Internet dierinnmint, ci n' est dandjureu nén çoula.

en: There may have been a problem with your network connection.
wa: Ça s' pôreut k' gn åreut åk ki n' va nén dins vosse raloyaedje al rantoele.

en: These files use advanced permissions.
wa: Ces fitchîs si siervèt di spepieus droets.

en: These settings apply to network browsing only.
wa: Ces tchuzes ni s' metèt en ouve ki pol naiviaedje dins l' rantoele.

en: This action was prevented by another error.
wa: Ci faitindje a stî espaitchî pas ene ôte aroke.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
wa: Ciste accion la spotchreut «%1» avou lu minme.
    Dinez on novea no s' i vs plait:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
wa: Ciste aroke la tént foirt å programe KDE.  Les infôrmåcions d' rawete vos duvrént dner di pus d' racsegnes ki çou k' i gn a moyén d' aveur avou les intrêyes et les sôrteyes di  KDE.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
wa[0]: Ci fitchî est on loyén et n' a nén d' permissions da lu.
wa[1]: Tos les fitchîs sont des loyéns et n' ont nén des permissions da zels.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
wa[0]: Ci fitchî si sieve di spepieus droets
wa[1]: Ces fitchîs si siervèt di spepieus droets.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
wa: Ci drapea chal permete di vey çou k' i gn a å dvins do ridant

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
wa[0]: Ci ridant si sieve di spepieus droets.
wa[1]: Ces ridants si siervèt di spepieus droets.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
wa: C' est ene aroke foirt tecnike: i n' a nén avou moyén d' emantchî ene usteye k' i fåt po les rantoeles (on soket).

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
wa: C' est ene aroke foirt tecnike: i n' a nén avou moyén d' emantchî ene usteye k' i fåt po les rantoeles (on soket) et po saveur schoûter les raloyaedjes po-z intrer dins l' rantoele.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
wa: C' est ene aroke foirt tecnike: i n' a nén avou moyén d' accepter on raloyaedje po-z intrer dins l' rantoele.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
wa: C' est dandjureu on bug dins l' programe les cåzes. Merci do sondjî a-z evoyî on rapoirt di bug come siplikî vaici å dzo.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
wa: C' est dandjureu on bug les cåzes, dins l' programe sol sierveu. Ci sereut bén si vs evoyrîz on rapoirt di bug del façon esplikêye vaici pa dzo.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
wa: Li djivêye des fitchîs a drovi.  Vos poloz tchoezi di pus d' on fitchî: fijhoz è 'ne djivêye avou on blanc inte tchaeke no.

en: This is the name of the file to open.
wa: No do fitchî a drovi.

en: This is the name to save the file as.
wa: Li no k' i fåt dner å fitchî pol schaper.

en: This may be an error on the server side.
wa: Ça pôreut esse ene sacwè ki n' va nén do costé do sierveu.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
wa: Ça vout dire ki vs avoz fwait ene dimande ki cache a saveur çou k' i gn a å dvins d' on ridant, mins ki l' programe KDE ki sopoite ci protocole la n' a nén parvinou al fé.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
wa: Ça vout dire ki mågré k' i gn a-st avou moyén do drovi li rsoûce (<strong>%1</strong>), åk n' a nén stî come dji sayive do lére çou k' i gn a å dvins.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
wa: Ça vout dire ki mågré k' i gn a-st avou moyén do drovi li rsoûce (<strong>%1</strong>), åk n' a nén stî come dji sayive do scrire å dvins.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
wa: Ça vout dire k' ene saye po moussî e ridant dmandé (ou l' drovi) <strong>%1</strong> a stî rfuzêye.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
wa: Ça vout dire k' ene saye po scrire e fitchî<strong>%1</strong> n' a nén adiercî.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
wa: Ça vout dire ki dji n' a savou aler rapexhî çou k' i gn a dvins li fitchî ou li ridant<strong>%1</strong>, ca dji n' aveu nén l' droet do lére.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
wa: Ça vout dire ki dji n' sai scrire e fitchî <strong>%1</strong>, come vos l' avoz dmandé, ca vos n' avoz nén l' droet.

en: Timeout Error
wa: Aroke di ratindaedje

en: Timeout Values
wa: Valixhances d' astådje

en: Timeout on server
    %1
wa: Nole response do sierveu
    %1

en: Tree View
wa: Vey come èn åbe

en: Trusted:
wa: Fiyåve:

en: Try again, either now or at a later time.
wa: Sayîz co 'ne feye, asteure ou pus tård.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
wa: Sayîz do bodjî l' fitchî k' egzistêye dedja po cmincî.  Adon, rissayîz.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
wa: Sayîz do bodjî l' ridant k' egzistêye dedja po cmincî. Adon, rissayîz.

en: Type
wa: Sôre

en: Type:
wa: Sôre:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
wa: Normålmint, les evironmints UNIX sont capåbe d' aloyî on fitchî ou on ridant a èn ôte no ou èn ôte eplaeçmint. Come i fjheut l' copiaedje ki vs avoz dmandé, KDE a trové on loyén ou ene séreye di loyéns ki sont betchfessîs, ça vout dire ki l' fitchî est aloyî a lu minme (kécfeye nén tot droet).

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
wa: Normålmint, les evironmints UNIX sont capåbes d' aloyî on fitchî ou on ridant a èn ôte no ou èn ôte eplaeçmint.  KDE a trové on loyén ou ene séreye di loyéns ki sont betchfessîs, ça vout dire ki l' fitchî est aloyî a lu minme (kécfeye nén tot droet).

en: URL Does Not Refer to a Resource.
wa: Li hårdêye ni s' rapoite a nole rissoûce.

en: URL Resource Invalid
wa: Rissoûce d' URL nén valide

en: URL:
wa: Hårdeye

en: Unable to Enter Folder
wa: Dji n' sai moussî e ridant

en: Unable to Initialize Input/Output Device
wa: Nén moyén d' enonder l' éndjin des intrêyes et des sôrteyes

en: Unable to Launch Process
wa: Nén possibe d' enonder li protocole.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
wa: Nén moyén do dliberer l' éndjin des intrêyes eyet des sôrteyes

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
wa: Dji n' a sepou pårler avou l' siervice d' apougnaedje des coûkes.
    Tot candjmint k' vos froz n' prinrè efet k' après aveur renondé l' siervice.

en: Unable to delete all the cookies as requested.
wa: Dji n' a sepou disfacer totes les coûkes come dimandé.

en: Unable to delete cookies as requested.
wa: Dji n' a sepou disfacer les coûkes come dimandé.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
wa: Dji n' a sepou prinde l' informåcion so les coûkes wårdêye so vosse copiutrece.

en: Undocumented Error
wa: Aroke nén documintêye

en: Unexpected Program Termination
wa: Difén inatindowe do programe

en: Unknown Error
wa: Aroke nén cnoxhowe

en: Unknown Host
wa: Lodjoe nén cnoxhou

en: Unknown Interruption
wa: Interompaedje nén cnoxhou

en: Unknown Proxy Host
wa: Procsi nén cnoxhou

en: Unknown error
    %1
wa: Aroke nén cnoxhowe
    %1

en: Unknown host %1
wa: Lodjoe %1 nén cnoxhou

en: Unknown interrupt
    %1
wa: Côpaedje foû nén cnoxhou
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
wa: Protocole nén cnoxhou «%1».

en: Unknown proxy host
    %1
wa: Procsi nén cnoxhou
    %1

en: Unmount
wa: Dismonter

en: Unsupported Action: %1
wa: Accion nén sopoirtêye: %1

en: Unsupported Protocol %1
wa: Protocole %1 nén sopoirté

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
wa: Metoz vosse programe a djoû avou l' dierinne modêye. Vosse distribucion a seur des usteyes po vs aidî a mete vos programe a djoû.

en: Updating System Configuration
wa: Metaedje a djoû di l' apontiaedje do sistinme

en: Updating system configuration.
wa: Metaedje a djoû di l' apontiaedje do sistinme.

en: User
wa: Uzeu

en: User canceled action
    %1
wa: Uzeu a rnoncî
    %1

en: User:
wa: Uzeu:

en: User:
wa: Uzeu:

en: Username:
wa: No d' uzeu:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
wa: L' uzance di dzo-URL avou %1 n' est nén sopoirté.

en: Validity period:
wa: Moumint d' validité:

en: Value:
wa: Valixhance:

[ctx: Web page address]
en: Address:
wa: Adresse:

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
wa: Come dji sayive di rapexhî des infôrmåcions sol procsi <strong>%1</strong>, dj' a rçû on messaedje 'Lodjoe nén cnoxhou'. Ene aroke insi, ça vout dire ki l' no k' vos avoz dmandé n' a nén stî trové sol daegntoele.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
wa: Voloz accepter ciste acertineure disk' a tofer sins k' on vos dmande pus rén?

en: Write
wa: Sicrire

en: Write
    Entries
wa: Sicrire
    les Intrêyes

en: Write Access Denied
wa: Vos n' avoz nén les droets po scrire.

en: Writing to %1 is not supported.
wa: Li scrijhaedje dins %1 n' est nén sopoirté.

en: Yes
wa: Oyi

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
wa: Vos alez moussî e horé môde: tos çou k' vos evoyîz serè ecripté, a pus k' vos decidrîz ôtrumint.
    Ça vout dire ki nolu n' sårè loukî vos dnêyes come ele passèt, ou nén åjheymint, todi.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
wa: Vos estoz po moussî foû do môde fiyåve. Les evoyaedjes ni seront pus ecriptêyes.
    Ça vout dire k' ene sakî d' ôte såreut lére les dnêyes ki vos evoyîz.

en: You are not authorized to execute this file.
wa: Vos n' avoz nén les droets k' i fåt po-z enonder ç' fitchî la.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
wa: Vos n' avoz nén l' otorijhåcion po tchoezi on programe po drovi ç' fitchî ci.

en: You can only select local files
wa: Vos n' poloz tchoezi ki des fitchîs locås

en: You can only select local files.
wa: Vos n' poloz tchoezi ki des fitchîs locås.

en: You can only select one file
wa: Vos n' poloz tchoezi k' on seu fitchî

en: You did not select a file to delete.
wa: Vos n' avoz pont tchoezi di fitchî a disfacer.

en: You did not select a file to trash.
wa: Vos n' avoz pont tchoezi di fitchî a taper å batch.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
wa: Vos n' avoz nén les droets po-z aveur accès å protocole %1.

en: You do not have permission to create that folder.
wa: Vos n' avoz nén les bons droets po fé ci ridant la.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
wa: Vos dvoz renonder KDE po k' ces candjmints åyexhe di l' efet.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
wa: Vos dvoz renonder les programes enondêyes po k' ces candjmints åyexhe di l' efet.

en: You may have encountered a bug in the program.
wa: Vos avoz motoit tcheyou so on bug dins l' programe.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
wa: Motoit avoz dné des infôrmåcions d' aveurixhmint ki n' sont nén djusses, ou nole.

en: You may not have permissions to accept the connection.
wa: Motoit k' vos n' avoz nén les droets po-z accepter on raloyaedje.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
wa: Motoit n' avoz nén l' droet d' enonder ("monter") l' éndjin.  So les sistinmes UNIX, i v' fåt sovint les droets d' on manaedjeu do sistinme po-z enonder èn éndjin.

en: You may not have permissions to read from the resource.
wa: Motoit n' avoz nén l' droet po lére çou k' i gn a å dvins del rissoûce.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
wa: Télfeye n' avoz nén l' droet do lére li fitchî ou do drovi li ridant.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
wa: Motoit n' avoz nén l' droet do dliberer ("dismonter") l' éndjin.  So les sistinmes UNIX, i v' fåt sovint les droets d' on manaedjeu do sistinme po dliberer èn éndjin.

en: You may not have permissions to write to the resource.
wa: Motoit n' avoz nén l' droet po scrire divins l' rissoûce.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
wa: Vos dvoz dner on no d' uzeu eyet on scret pol sierveu procsi chal pa dzo dvant di poleur aveur accès a on site.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
wa: Vos dvoz dner on no d' uzeu eyet on scret po-z aveur accès a ç' site ci.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
wa: Ça s' pôreut bén k' vos n' årîz nén les droets k' i fåt po fé çoula avou cisse rissoûce ci.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
wa: Motoit k' vosse conte ni v' dene nén l' droet d' eployî li rsoûce ki vos djhoz.

en: [padlock]
wa: [sere]

en: a suitable extension
wa: ene cawete ki va bén

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
wa: copyî l' fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: create the requested folder
wa: fé l' ridant dmandé

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
wa: disfacer l' fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
wa: esserer l' fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
wa: bodjî li fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
wa: cweri les ahessaedjes do sierveu

[ctx: request type]
en: retrieve property values
wa: obtini valixhances di prôpieté

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
wa: obtini les ådvins do fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
wa: cweri e ridant specifyî

[ctx: request type]
en: set property values
wa: defini valixhances di prôpieté

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
wa: disserer l' fitchî ou ridant specifyî

[ctx: request type]
en: upload %1
wa: eberwetaedje %1

en: the extension <b>%1</b>
wa: li cawete <b>%1</b>
