dolphin - en to uk translation catalogue (838 entries)

en:  level deep |  levels deep
uk[0]:  рівня вкладеності
uk[1]:  рівнів вкладеності
uk[2]:  рівнів вкладеності
uk[3]:  рівня вкладеності

en: &Edit
uk: З&міни

en: &Go
uk: Пе&рехід

en: &View
uk: П&ерегляд

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
uk: %1 (копія)

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
uk: <para>Позначені файли і теки було додано до буфера обміну даними. Тепер можна скористатися дією <emphasis>Вставити</emphasis> для перенесення їх з буфера обміну даними до будь-якого іншого місця. Їх навіть може бути перенесено до інших програм за допомогою їхніх відповідних пунктів дій <emphasis>Вставити</emphasis>.</para>

[ctx: @accessible rating]
en: %1 and a half stars | %1 and a half stars
uk[0]: %1 і пів зірки
uk[1]: %1 і пів зірки
uk[2]: %1 і пів зірки
uk[3]: %1 і пів зірки

[ctx: @accessible rating]
en: %1 star | %1 stars
uk[0]: %1 зірка
uk[1]: %1 зірки
uk[2]: %1 зірок
uk[3]: %1 зірка

[ctx: @action]
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
uk[0]: Копіювати %2 до буфера обміну
uk[1]: Копіювати %2 до буфера обміну
uk[2]: Копіювати %2 до буфера обміну
uk[3]: Копіювати %2 до буфера обміну

[ctx: @action]
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
uk[0]: Копіювати адресу %2 до буфера обміну
uk[1]: Копіювати адресу %2 до буфера обміну
uk[2]: Копіювати адресу %2 до буфера обміну
uk[3]: Копіювати адресу %2 до буфера обміну

[ctx: @action]
en: Copy…
uk: Копіювати…

[ctx: @action]
en: Create File…
uk: Створити файл…

[ctx: @action]
en: Create Folder…
uk: Створити теку…

[ctx: @action]
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
uk[0]: Вирізати %2 до буфера обміну
uk[1]: Вирізати %2 до буфера обміну
uk[2]: Вирізати %2 до буфера обміну
uk[3]: Вирізати %2 до буфера обміну

[ctx: @action]
en: Cut…
uk: Вирізати…

[ctx: @action]
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
uk[0]: Здублювати %2
uk[1]: Здублювати %2
uk[2]: Здублювати %2
uk[3]: Здублювати %2

[ctx: @action]
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
uk[0]: Пересунути %2 до смітника
uk[1]: Пересунути %2 до смітника
uk[2]: Пересунути %2 до смітника
uk[3]: Пересунути %2 до смітника

[ctx: @action]
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
uk[0]: Остаточно вилучити %2
uk[1]: Остаточно вилучити %2
uk[2]: Остаточно вилучити %2
uk[3]: Остаточно вилучити %2

[ctx: @action]
en: Rename %2 | Rename %2
uk[0]: Перейменувати %2
uk[1]: Перейменувати %2
uk[2]: Перейменувати %2
uk[3]: Перейменувати %2

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
uk: Вилучити (за допомогою скорочення для Смітника)

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
uk: Вставити з буфера обміну

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
uk: Закрити це нагадування

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
uk: Більше не нагадувати

[ctx: @action keep short]
en: More
uk: Інше

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
uk: Додати теку у мережі

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
uk: Додати мітки

[ctx: @action:button]
en: Cancel
uk: Скасувати

[ctx: @action:button]
en: Cancel Copying
uk: Скасувати копіювання

[ctx: @action:button]
en: Cancel Cutting
uk: Скасувати вирізання

[ctx: @action:button]
en: Cancel Duplicating
uk: Скасувати дублювання

[ctx: @action:button]
en: Cancel Moving
uk: Скасувати пересування

[ctx: @action:button]
en: Cancel Renaming
uk: Скасувати перейменування

[ctx: @action:button]
en: Download New Services…
uk: Отримати нові служби…

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
uk: Спорожнити смітник

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
uk: Вийти з режиму позначення

[ctx: @action:button]
en: I Understand and Accept These Risks
uk: Я розумію і хочу ризикнути

[ctx: @action:button]
en: Install Filelight…
uk: Встановити Filelight…

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
uk[0]: Відкрити %1 об'єкт
uk[1]: Відкрити %1 об'єкти
uk[2]: Відкрити %1 об'єктів
uk[3]: Відкрити об'єкт

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
uk[0]: Відкрити %1 термінал
uk[1]: Відкрити %1 термінали
uk[2]: Відкрити %1 терміналів
uk[3]: Відкрити термінал

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
uk: Перейменувати і приховати

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
uk: Виберіть розташування початкової сторінки

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
uk: Використовувати поточну адресу

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
uk: Використовувати типову адресу

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
uk[0]: Мітки: %2
uk[1]: Мітки: %2
uk[2]: Мітки: %2
uk[3]: Мітка: %2

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
uk: &Вийти з %1

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose…
uk: Вибрати…

[ctx: @action:button Finish/Stop/Done acting as an admin]
en: Finish
uk: Завершити

[ctx: @action:button shown after acting as admin ended]
en: Act as Administrator Again
uk: Продовжити роботу від імені адміністратора

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
uk: Копіювати адресу

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
uk: Копіювати адресу…

[ctx: @action:inmenu]
en: Act as Administrator
uk: Працювати від імені адміністратора

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
uk: Автоматичне відтворення мультимедійних файлів

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
uk: Автоматична ширина колонок

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
uk: Автоматичне гортання

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
uk: Зняти позначення

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
uk: Закрити інші вкладки

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
uk: Закрити вкладку

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
uk: Стисла дата

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
uk: Налаштувати смітник…

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
uk: Налаштувати…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
uk: Скопіювати

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
uk: Копіювати на іншу панель перегляду

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
uk: Копіювати на іншу панель перегляду…

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
uk: Нетипова ширина колонок

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
uk: Вирізати

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
uk: Вилучити

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
uk: Відокремити вкладку

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
uk: Спорожнити смітник

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Last Tab
uk: Перейти до останньої вкладки

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Tab
uk: Перейти до наступної вкладки

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Tab
uk: Перейти до попередньої вкладки

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Tab %1
uk: Перейти до вкладки %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Last Tab
uk: Остання вкладка

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
uk: Обмежитися теками домівки

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
uk[0]: Панелі адрес
uk[1]: Панелі адрес
uk[2]: Панелі адрес
uk[3]: Панель адреси

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to New Folder…
uk: Пересунути до нової теки…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
uk: Пересунути на іншу панель перегляду

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
uk: Пересунути на іншу панель перегляду…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
uk: Пересунути до смітника

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
uk: Нова вкладка

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
uk: Наступна вкладка

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
uk: Перейти за адресою

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
uk: Відкрити адресу у новій вкладці

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
uk: Відкрити адресу у новому вікні

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
uk: Відкрити у новій вкладці

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
uk: Відкрити у нових вкладках

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
uk: Відкрити у новому вікні

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Split View
uk: Відкрити у розділеному перегляді

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
uk: Перегляд

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
uk: Попередня вкладка

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
uk: Властивості

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Tab
uk: Перейменувати вкладку

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename…
uk: Перейменувати…

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Files and Folders
uk: Вибір файлів і тек

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
uk: Показати приховані файли

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
uk: Показати призначення

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
uk: Показувати повзунок масштабу

[ctx: @action:inmenu]
en: Show item on hover
uk: Показувати запис при наведенні

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
uk: Бічна фаска

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
uk: Увімкнути або вимкнути панель фільтрування

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
uk: Увімкнути або вимкнути панель пошуку

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
uk: Додати до Місць

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Left View
uk: Закрити ліву панель перегляду

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Right View
uk: Закрити праву панель перегляду

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type…
uk: З&мінити тип файла…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Other View
uk: Копіювати на іншу панель перегляду

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
uk: Інвертувати вибір

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Other View
uk: Пересунути на іншу панель перегляду

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
uk: Вставити

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching…
uk: Пошук для позначення…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
uk: Зняти позначення з усіх

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching…
uk: Пошук для зняття позначення…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
uk: Закрити вкладку

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
uk: Вилучити…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
uk: Дублювати сюди

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
uk: Дублювати сюди…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
uk: Пересунути до смітника…

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
uk: Нове &вікно

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
uk: Нова вкладка

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
uk: Властивості

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
uk: Скасувати закриття вкладки

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
uk: Мере&жеві теки

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
uk: Про&грами

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
uk: Автозапуск

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
uk: Смітник

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
uk: Змінна адреса

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
uk: Замінити адресу

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
uk: Заблокувати панелі

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
uk: Розблокувати панелі

[ctx: @action:inmenu Restore the selected files that are in the trash to the place they lived at the moment they were trashed. Minimize the length of this string if possible.]
en: Restore to Former Location | Restore to Former Locations
uk[0]: Відновити попередні місця
uk[1]: Відновити попередні місця
uk[2]: Відновити попередні місця
uk[3]: Відновити попереднє місце

[ctx: @action:inmenu Shortcut, middle click to trigger menu item, keep short]
en: Middle Click
uk: Клацання середньою

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
uk: Теки спочатку

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
uk: Приховані файли останніми

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
uk: Порівняти файли

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
uk: Зняти фокус із панелі термінала

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter…
uk: Фільтрувати…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File…
uk: Знайти файл…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
uk: Фокусувати панель термінала

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
uk: Відкрити %1

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
uk: Відкрити &термінал

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
uk: Відкрити пріоритетний засіб для пошуку

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
uk: Відкрити термінал

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal Here
uk: Викликати термінал тут

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style…
uk: Налаштувати стиль показу…

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Places Panel
uk: Зняти фокус із панелі місць

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Terminal Panel
uk: Зняти фокус із панелі термінала

[ctx: @action:inmenu View]
en: Focus Places Panel
uk: Фокусувати панель місць

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
uk: Відновити типовий масштаб

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
uk: Показувати додаткову інформацію

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
uk: Показувати приховані файли

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
uk: Показувати панелі

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
uk: Показувати групами

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
uk: Критерій впорядкування

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
uk: Зупинити

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
uk: Компактний

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
uk: Подробиці

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
uk: Піктограми

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
uk: Налаштувати

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
uk: Масштаб

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
uk[0]: Дії для %1 позначеного запису
uk[1]: Дії для %1 позначених записів
uk[2]: Дії для %1 позначених записів
uk[3]: Дії для позначеного запису

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
uk: Дії для поточного перегляду

[ctx: @action:intoolbar]
en: Change View Mode
uk: Змінити режим перегляду

[ctx: @action:intoolbar]
en: Filter
uk: Фільтрувати

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
uk: Пошук

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select
uk: Вибір

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
uk: Показувати мініатюри

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
uk: Закрити

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
uk: Закрити

[ctx: @action:intoolbar Move left view to a new window]
en: Pop out Left View
uk: Виокремити ліву панель перегляду

[ctx: @action:intoolbar Move right view to a new window]
en: Pop out Right View
uk: Виокремити праву панель перегляду

[ctx: @action:intoolbar Move view in focus to a new window]
en: Pop out
uk: Виокремити

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
uk: Розділити

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
uk: Стос

[ctx: @info]
en: <application>Filelight</application> installed successfully.
uk: <application>Filelight</application> успішно встановлено.

[ctx: @info]
en: <para>Creating <emphasis>previews</emphasis> for remote folders is very intensive in terms of network resource usage.</para><para>Disable this if navigating remote folders in Dolphin is slow or when accessing storage over metered connections.</para>
uk: <para>Створення <emphasis>мініатюр</emphasis> для віддалених тек є дуже вартісною дією з точки зору використання ресурсів мережі.</para><para>Вимкніть цю можливість, якщо при перегляді віддалених тек у Dolphin програма працює повільно або ви маєте доступ до них за допомогою з'єднання, де ведеться облік та тарифікація обміну даними.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Make use of your administrator rights in Dolphin:<numberedlist><numbereditem>Navigate to the file or folder you want to change.</numbereditem><numbereditem>Activate the "%1" action either under <interface>Open Menu|More|View</interface> or <interface>Menu Bar|View</interface>.<nl/>Default shortcut: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>After authorization you can manage files as an administrator.</numbereditem></numberedlist></para>
uk: <para>Використання прав доступу адміністратора у Dolphin:<numberedlist><numbereditem>Перейдіть до файла або теки, якими ви хочете керувати.</numbereditem><numbereditem>Скористайтеся пунктом «%1» або у меню <interface>Відкрити|Додатково|Перегляд</interface> або за допомогою пункту <interface>панелі меню|Перегляд</interface>.<nl/>Типове клавіатурне скорочення: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>Після розпізнавання ви зможете керувати файлами від імені адміністратора системи.</numbereditem></numberedlist></para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to use administrator privileges. While acting as an administrator you can change or replace any file or folder on this system. This includes items which are critical for this system to function.</para><para>You are able to <emphasis>delete every users' data</emphasis> on this computer and to <emphasis>break this installation beyond repair.</emphasis> Adding just one letter in a folder or file name or its contents can render a system <emphasis>unbootable.</emphasis></para><para>There is probably not going to be another warning even if you are about to break this system.</para><para>You might want to <emphasis>backup files and folders</emphasis> before proceeding.</para>
uk: <para>Ви можете отримати права доступу адміністратора. Під час роботи від імені адміністратора ви зможете змінити або замінити будь-який файл або теку у цій системі. Це стосується даних, які є критичними для роботи системи.</para><para>Ви зможете <emphasis>вилучати дані будь-якого користувача</emphasis> на цьому комп'ютері і <emphasis>пошкодити цю систему так, що її не можна буде відновити</emphasis>. Додавання всього лише однієї літери до назви теки або файла або їхнього вмісту може зробити систему <emphasis>непридатною до завантаження</emphasis>.</para><para>Ймовірно, ви навіть не побачите ніякого попередження, навіть якщо у результаті дії системі буде завдано непоправної шкоди.</para><para>Вам варто створити <emphasis>резервні копії файлів і тек</emphasis>, з якими ви працюватимете, перш ніж виконувати будь-які дії.</para>

[ctx: @info]
en: <title>Selection Mode</title><para>Select files or folders to manage or manipulate them.<list><item>Press on a file or folder to select it.</item><item>Press on an already selected file or folder to deselect it.</item><item>Pressing an empty area does <emphasis>not</emphasis> clear the selection.</item><item>Selection rectangles (created by dragging from an empty area) invert the selection status of items within.</item><item>Moving with <shortcut>arrow keys</shortcut> does <emphasis>not</emphasis> change the selection.</item><item>Pressing <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut>, or <shortcut>%3</shortcut> toggles the selection.</item></list></para><para>The available action buttons at the bottom change depending on the current selection.</para>
uk: <title>Режим позначення</title><para>Позначте файли або теки для керування або обробки.<list><item>Натисніть на пункті файла або теки, щоб позначити їх.</item><item>Натисніть на вже позначеному файлі або теці, щоб зняти з них позначення.</item><item>Натискання на порожньому місці <emphasis>не</emphasis> знімає позначення.</item><item>Прямокутники позначення (створені перетягування з порожнього місця) інвертують стан позначення об'єктів у них.</item><item>Пересування за допомогою <shortcut>клавіш зі стрілками</shortcut> <emphasis>не</emphasis> змінює позначення.</item><item>Натискання <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut> або <shortcut>%3</shortcut> вмикає або вимикає позначення.</item></list></para><para>Набір доступних кнопок дій у нижній частині вікна змінюватиметься залежно від поточного позначення.</para>

[ctx: @info]
en: Administrator authorization has expired.
uk: Строк дії уповноваження на дії від імені адміністратора вичерпано.

[ctx: @info]
en: Authorization required to enter this folder.
uk: Для входу до цієї теки слід пройти розпізнавання.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: No files selected.
uk: Не вдалося скопіювати на іншу панель перегляду: не позначено файлів.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: The other view already contains these items.
uk: Не вдалося скопіювати на іншу панель перегляду: на іншій панелі перегляду вже містяться ці записи.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
uk: Не вдалося скопіювати на іншу панель перегляду: у вас немає прав доступу для запису до теки призначення.

[ctx: @info]
en: Cannot create new file: You do not have permission to create items in this folder.
uk: Не вдалося створити файл: у вас немає прав доступу для створення записів у цій теці.

[ctx: @info]
en: Cannot create new folder: You do not have permission to create items in this folder.
uk: Не вдалося створити теку: у вас немає прав доступу для створення записів у цій теці.

[ctx: @info]
en: Cannot cut: You do not have permission to move items from this folder.
uk: Не вдалося вирізати: у вас немає прав доступу для пересування записів з цієї теки.

[ctx: @info]
en: Cannot delete: You do not have permission to remove items from this folder.
uk: Не вдалося вилучити: у вас немає прав доступу для вилучення записів з цієї теки.

[ctx: @info]
en: Cannot duplicate here: You do not have permission to create items in this folder.
uk: Не вдалося здублювати сюди: у вас немає прав доступу для створення записів у цій теці.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: No files selected.
uk: Не вдалося пересунути на іншу панель перегляду: не позначено файлів.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: The other view already contains these items.
uk: Не вдалося пересунути на іншу панель перегляду: на іншій панелі перегляду вже містяться ці записи.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to move items from this folder.
uk: Не вдалося пересунути на іншу панель перегляду: у вас немає прав доступу для пересування записів з цієї теки.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
uk: Не вдалося пересунути на іншу панель перегляду: у вас немає прав доступу для запису до теки призначення.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: The clipboard is empty.
uk: Не вдалося вставити: немає даних у буфері обміну даних.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: You do not have permission to write into this folder.
uk: Не вдалося вставити: у вас немає прав доступу для запису до цієї теки.

[ctx: @info]
en: Cannot rename: You do not have permission to rename items in this folder.
uk: Не вдалося перейменувати: у вас немає прав доступу для перейменування записів у цій теці.

[ctx: @info]
en: Close Tab
uk: Закрити вкладку

[ctx: @info]
en: Close left view
uk: Закрити ліву панель перегляду

[ctx: @info]
en: Close right view
uk: Закрити праву панель перегляду

[ctx: @info]
en: Compact view mode
uk: Компактний режим перегляду

[ctx: @info]
en: Details view mode
uk: Режим докладного перегляду

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control system settings.
uk: Щоб оновлені параметри систем керування версіями набули чинності, Dolphin слід перезапустити.

[ctx: @info]
en: Dolphin will add file system metadata to folders you change view properties for. If that is not possible, a hidden .directory file is created instead.
uk: Dolphin додасть метадані файлової системи до тек, для яких ви змінили властивості перегляду. Якщо це неможливо, замість додавання, буде створено прихований файл .directory.

[ctx: @info]
en: Double-click triggers
uk: Подвійне клацання

[ctx: @info]
en: Go back
uk: Повернутися назад

[ctx: @info]
en: Go forward
uk: Перейти вперед

[ctx: @info]
en: Icons view mode
uk: Режим перегляду піктограм

[ctx: @info]
en: Move left view to a new window
uk: Пересунути ліву панель перегляду до нового вікна

[ctx: @info]
en: Move right view to a new window
uk: Пересунути праву панель перегляду до нового вікна

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
uk: Відкрити нове вікно Dolphin

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
uk: Відкриває віртуальний каталог стосу у частині розділеного вікна

[ctx: @info]
en: Panel settings are also available through their context menu. Open it by pressing the right mouse button on a panel.
uk: Доступ до панелі параметрів також можна отримати за допомогою контекстного меню. Відкрийте його за допомогою клацання правою кнопкою миші на панелі.

[ctx: @info]
en: Restart now?
uk: Перезавантажити зараз?

[ctx: @info]
en: Searching…
uk: Пошук…

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
uk: Показувати попередній перегляд вмісту файлів і тек

[ctx: @info]
en: Some special views like search, recent files, or trash will still use a custom display style.
uk: Деякі спеціалізовані панелі перегляду, зокрема пошуку, нещодавніх файлів або смітника, продовжуватимуть використовувати нетиповий стиль показу.

[ctx: @info]
en: Split view
uk: Розділений перегляд

[ctx: @info]
en: Stop loading
uk: Зупинити завантаження

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
uk: Нечинна адреса теки домівки або цієї теки просто не існує; її не буде застосовано.

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
uk: Буде змінено параметри перегляду для всіх тек. Продовжити?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
uk: Буде змінено параметри перегляду для всіх підтек. Продовжити?

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
uk: Припиняє завантаження вмісту поточної теки.

[ctx: @info]
en: hidden
uk: приховано

[ctx: @info %1 is error code]
en: Installation exited without reporting success. (%1)
uk: Спробу встановлення завершено без повідомлення про успіх. (%1)

[ctx: @info 1 states that the folder is empty and sometimes why, 2 is the full filesystem path]
en: %1 at location %2
uk: %1 у %2

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in location %1
uk: у табличному компонуванні у місці %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in selection mode in location %1
uk: у табличному компонуванні у режимі позначення у місці %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in location %1
uk: у місці %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in selection mode in location %1
uk: у режимі позначення у місці %1

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in location %2 | %1 selected items in a grid layout in location %2
uk[0]: %1 позначений запис у табличному компонуванні у місці %2
uk[1]: %1 позначені записи у табличному компонуванні у місці %2
uk[2]: %1 позначених записів у табличному компонуванні у місці %2
uk[3]: %1 позначений запис у табличному компонуванні у місці %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in selection mode in location %2 | %1 selected items in a grid layout in selection mode in location %2
uk[0]: %1 позначений запис у табличному компонуванні у режимі позначення у місці %2
uk[1]: %1 позначені записи у табличному компонуванні у режимі позначення у місці %2
uk[2]: %1 позначених записів у табличному компонуванні у режимі позначення у місці %2
uk[3]: %1 позначений запис у табличному компонуванні у режимі позначення у місці %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in location %2 | %1 selected items in location %2
uk[0]: %1 позначений запис у місці %2
uk[1]: %1 позначені записи у місці %2
uk[2]: %1 позначених записів у місці %2
uk[3]: %1 позначений запис у місці %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in selection mode in location %2 | %1 selected items in selection mode in location %2
uk[0]: %1 позначений запис у режимі позначення у місці %2
uk[1]: %1 позначені записи у режимі позначення у місці %2
uk[2]: %1 позначених записів у режимі позначення у місці %2
uk[3]: %1 позначений запис у режимі позначення у місці %2

[ctx: @info enumeration saying this is a link to $1, %1 is mimeType]
en: , link to %1 at %2
uk: , посилання на %1 у %2

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
uk: Позначте один файл або теку, адресу яких слід скопіювати.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied over.
uk: Позначте файли і теки, які слід скопіювати.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
uk: Позначте файли і теки, які слід скопіювати.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
uk: Позначте файли і теки, які слід вирізати.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
uk: Позначте файли і теки, які слід дублювати.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved over.
uk: Виберіть файли і теки, які слід пересунути.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
uk: Виберіть файли і теки, які слід пересунути до смітника.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
uk: Позначте файли і теки, які слід остаточно вилучити.

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
uk: Виберіть файл або теку, які слід перейменувати.
    Якщо позначено декілька об'єктів, можливе пакетне перейменування.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Acting as an Administrator — Be careful!
uk: Робота від імені адміністратора — будьте обережні!

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
uk: Режим вибору

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
uk: Режим позначення: клацніть на файлах або теках, щоб позначити їх або скасувати позначення.

[ctx: @info label above the view explaining the state, keep short]
en: Acting as Admin
uk: Робота від адміністратора

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2025 The Dolphin Developers
uk: © Розробники Dolphin, 2006–2025

[ctx: @info:credit]
en: Developer
uk: Розробник

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
uk: Документація

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
uk: Супровідник (2012–2014 роки) і розробник

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
uk: Супровідник (2014–2018 роки) і розробник

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
uk: Супровідник (2018–2021 роки) і розробник

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
uk: Супровідник (з 2021 року) і розробник

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
uk: Супровідник (з 2021 року) і розробник (з 2019 року)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
uk: Супровідник і розробник (2006–2012 роки)

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter home location path
uk: Введіть шлях до місця домівки

[ctx: @info:placeholder for terminal command]
en: Command…
uk: Команда…

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
uk: Підрахування тек: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
uk: Теки: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder…
uk: Завантаження теки…

[ctx: @info:progress]
en: Sorting…
uk: Впорядкування…

[ctx: @info:shell]
en: <application>Dolphin</application> requires <application>%1</application> to manage system-controlled files, but it is not installed.<nl/>Press %2 to install <application>%1</application> or %3 to cancel.
uk: Для керування файлами, які контролює система, <application>Dolphin</application> потрібен пакунок <application>%1</application>, який не встановлено.<nl/>Натисніть %2, щоб встановити <application>%1</application>, або %3, щоб скасувати дію.

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
uk: Відкрити документ

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
uk: Dolphin явним чином запуститься у новому вікні.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
uk: Dolphin запускатиметься у режимі розділеного перегляду.

[ctx: @info:shell]
en: Set up Dolphin for administrative tasks.
uk: Налаштувати Dolphin на завдання з адміністрування.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface).
uk: Запустити фонову службу Dolphin (потрібна лише для роботи з інтерфейсом D-Bus).

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
uk: Назви файлів та тек, передані як параметри, буде позначено.

[ctx: @info:shell %1 is a terminal command]
en: Running <application>Dolphin</application> with <command>sudo</command> is discouraged. Please run <icode>%1</icode> instead.
uk: Не радимо запускати <application>Dolphin</application> за допомогою <command>sudo</command>. Будь ласка, замість такого запуску скористайтеся <icode>%1</icode>.

[ctx: @info:shell %1 is package name, %2 is error message, %3 is error e.g. 'ErrorNoNetwork']
en: Installing <application>%1</application> failed: %2 (%3)<nl/>Please try installing <application>%1</application> manually instead.
uk: Не вдалося встановити <application>%1</application>: %2 (%3)<nl/>Будь ласка, спробуйте встановити <application>%1</application> вручну.

[ctx: @info:shell about system packages]
en: Could not find package %1.
uk: Не вдалося знайти пакунок %1.

[ctx: @info:status]
en: 0 folders, 0 files
uk: 0 тек, 0 файлів

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
uk[0]: %1 файл
uk[1]: %1 файли
uk[2]: %1 файлів
uk[3]: Один файл

[ctx: @info:status]
en: 1 file selected | %1 files selected
uk[0]: Позначено %1 файл
uk[1]: Позначено %1 файли
uk[2]: Позначено %1 файлів
uk[3]: Позначено один файл

[ctx: @info:status]
en: 1 folder | %1 folders
uk[0]: %1 тека
uk[1]: %1 теки
uk[2]: %1 тек
uk[3]: Одна тека

[ctx: @info:status]
en: 1 folder selected | %1 folders selected
uk[0]: Позначено %1 теку
uk[1]: Позначено %1 теки
uk[2]: Позначено %1 тек
uk[3]: Позначено одну теку

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
uk: Створено теку.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
uk: Дію вилучення завершено.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
uk: Показ вебсторінок не підтримується Dolphin, було запущено переглядач інтернету

[ctx: @info:status]
en: Installing Filelight…
uk: Встановлюємо Filelight…

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
uk: Некоректний протокол

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol '%1'
uk: Некоректний протокол «%1»

[ctx: @info:status]
en: No items found.
uk: Не знайдено жодного об’єкта.

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
uk: Підтримки цього протоколу у Dolphin не передбачено — було запущено типову програму

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
uk: Успішно скопійовано.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
uk: Успішно створено посилання.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
uk: Успішно пересунуто до смітника.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
uk: Успішно пересунуто.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
uk: Успішно перейменовано.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
uk: Адреса «%1» — некоректна.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
uk: Адреса порожня.

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
uk: Дію пересування до смітника завершено.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
uk: Невідома помилка.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information…
uk: Оновлення даних щодо версії…

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
uk: %1 вільно

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish acting as an administrator
uk: Завершити роботу від імені адміністратора

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
uk: Приховати смужку фільтрування

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
uk: Зберігати фільтрування, якщо змінюється тека

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Places panel.
uk: Перенести фокус клавіатури на панель місць та з неї.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Terminal panel.
uk: Перенести фокус клавіатури на панель термінала та з неї.

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
uk: Припинити пошук

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
uk: Освіжити перегляд

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
uk: Шукати файли і теки

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
uk: Показувати панель фільтра

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
uk[0]: Розмір: %1 піксель
uk[1]: Розмір: %1 пікселі
uk[2]: Розмір: %1 пікселів
uk[3]: Розмір: 1 піксель

[ctx: @info:tooltip %1 are the file patterns for mimetype application/x-trash]
en: Backup files are the files whose mime-type is application/x-trash, patterns: %1
uk: Файли резервних копій — файли, чиїм типом MIME є application/x-trash; взірці: %1

[ctx: @info:tooltip for the free disk space button]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
    Press to manage disk space usage.
uk: Вільно %1 з %2 (використано %3%)
    Натисніть для керування використанням місця на диску.

[ctx: @info:tooltip of a 'locked' symbol in url navigator]
en: This folder is not writable for you.
uk: Ваш користувач не може записувати дані до цієї теки.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
uk: <para>Вмикає або вимикає показ панелі <emphasis>інформації</emphasis> у правій частині вікна.</para><para>На панелі буде показано докладні дані щодо елементів, які перебувають під вказівником миші або позначених елементів. Якщо під вказівником немає елементів і нічого не позначено, на панелі буде показано дані щодо поточної теки.<nl/>Для окремих елементів передбачено показ попереднього перегляду їхнього вмісту.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
uk: <para>Пункти <emphasis>Вирізати, Копіювати</emphasis> і <emphasis>Вставити</emphasis> є у дуже багатьох програмах. Ці пункти є одними із найширше вживаних. Ось чому їхні <emphasis>клавіатурні скорочення</emphasis> розташовано на найзручніших клавішах, поряд одне із одним: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> та <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
uk: <para>Перейти до теки, у якій міститься поточна тека.</para><para>Усі файли і теки упорядковано у ієрархічну <emphasis>файлову систему</emphasis>. На вершині цієї ієрархії перебуває каталог, який містить усі дані, які з'єднано з цим комп'ютером — <emphasis>кореневий каталог</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
uk: <para>Ця програма отримує дані щодо того, з якими файлами або теками слід працювати, лише якщо їх спершу <emphasis>позначено</emphasis>. Натисніть цю кнопку, щоб увімкнути або вимкнути <emphasis>режим позначення</emphasis>, у якому щоб позначити або зняти позначення з пункту достатньо його один раз натиснути.</para><para>У цьому режимі на панелі швидкого доступу ну нижній частині вікна буде показано пункти доступних дій для поточних позначених пунктів.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
uk: <para>Це <emphasis>смужка меню</emphasis>. За її допомогою можна отримувати доступ до команд та параметрів налаштовування програми. Клацніть лівою кнопкою миші на будь-якому з пунктів цієї смужки, щоб побачити вміст відповідного меню.</para><para>Смужку меню можна приховати, знявши позначку з пункту <interface>Параметри|Показати смужку меню</interface>. Після цього доступ до більшості пунктів меню можна буде здійснювати за допомогою кнопки <interface>Меню</interface> на <emphasis>панелі інструментів</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
uk: <para>Це панель <emphasis>Місця</emphasis>. За її допомогою можна швидко переходити до місць, для яких вами створено закладки і отримувати доступ до дисків та носіїв даних, з'єднаних із комп'ютером або розташованих у мережі. На панелі також передбачено розділи для пошуку нещодавно збережених файлів або файлів певного типу.</para><para>Натисніть пункт на панелі, щоб перейти до відповідної теки. Клацанням правою кнопкою миші можна отримати доступ до пунктів відкриття запису у новій вкладці або у новому вікні.</para><para>Нові пункти можна додавати перетягуванням тек на цю панель. Приховати розділ або пункт можна за допомогою контекстного меню (клацання правою кнопкою миші). Щоб знову бачити приховані пункти, клацніть на порожньому місці на панелі правою кнопкою миші і виберіть пункт <interface>Показати приховані місця</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
uk: <para>Це <emphasis>панель інструментів</emphasis>. За її допомогою можна швидко отримати доступ до тих пунктів, які використовуються найчастіше.</para><para>Для панелі інструментів передбачено широкі можливості з налаштовування. На панелі інструментів можна розташувати усі пункти, які є у <interface>Меню</interface> або доступні за допомогою <interface>смужки меню</interface> пункти. Достатньо клацнути правою кнопкою миші на панелі інструментів і вибрати пункт <interface>Налаштувати пенали…</interface> або знайти відповідний пункт у <interface>меню</interface>.</para><para>Розташування панелі та стиль її кнопок можна також змінити за допомогою меню, яке викликається клацанням правою кнопкою миші. Клацніть правою кнопкою миші на кнопці, якщо ви хочете, щоб програма показала або приховала її текст.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>terminal</emphasis> panel. It behaves like a normal terminal but will match the location of the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
uk: <para>Це панель панелі <emphasis>термінала</emphasis>. Вона працює як звичайний термінал, але її робоча тека завжди синхронізується з текою, яку ви переглядаєте на панелі перегляду програми, тому терміналом можна користуватися і для навігації.</para><para>Панель термінала не потрібна для виконання звичайних завдань, але може бути корисною для розширення можливостей. Щоб дізнатися більше про користування терміналами, скористайтеся документацією до програми-термінала, наприклад Konsole.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens <emphasis>terminal</emphasis> applications for the selected items' locations.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
uk: <para>Відкриває вікно програми-<emphasis>термінала</emphasis> для поточних тек.</para><para>Щоб дізнатися більше про термінали, ознайомтеся із документацією до програми-термінала вашої системи.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>terminal</emphasis> application for the viewed location.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
uk: <para>Відкриває вікно програми-<emphasis>термінала</emphasis> для поточної теки.</para><para>Щоб дізнатися більше про термінали, ознайомтеся із документацією до програми-термінала вашої системи.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
uk: <para>Відкриває <emphasis>вебсторінку</emphasis>, за допомогою якої ви можете фінансово підтримати роботу над цією програмою та багатьма іншими проєктами спільноти <emphasis>KDE</emphasis>.</para><para>Фінансові пожертви є найпростішим і найшвидшим шляхом ефективної підтримки KDE та її проєктів. Проєкти KDE є доступними безкоштовно, тому ваші пожертви будуть корисними для покриття фінансових витрат на потрібні для роботи проєкту сервери, зустрічі учасників тощо.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> є неприбутковою організацією, яка є офіційним представником спільноти KDE.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
uk: <para>Відкриває пріоритетний засіб для пошуку для теки, яку ви переглядаєте.</para><para>Скористайтеся меню <emphasis>Інші засоби для пошуку</emphasis>, щоб налаштувати цей засіб для пошуку.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
uk: <para>Відкриває вікно, за допомогою якого ви можете змінювати кнопки, які буде показано на <emphasis>панелі інструментів</emphasis>.</para><para>На панелі інструментів можна створити кнопки для усіх пунктів <interface>Меню</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
uk: <para>Відкриває вікно зі списком <emphasis>клавіатурних скорочень</emphasis>.<nl/>За допомогою цього вікна ви можете визначити комбінації клавіш, які викликатимуть певні дії, якщо клавіші у цих комбінаціях буде натиснуто одночасно. За допомогою клавіатурних скорочень можна викликати усі команди, які може виконувати ця програма.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
uk: <para>Ми будемо раді якісним звітам щодо вад. Щоб дізнатися, як створити ефективний звіт щодо вади, <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>натисніть тут</link>.</para><para>Ми будемо дуже раді високоякісним звітам щодо вад. Щоб дізнатися про те, як зробити ваш звіт щодо вади якомога ефективнішим,  <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>натисніть тут</link>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
uk: <para>На панелі буде показано докладні дані щодо елементів, які перебувають під вказівником миші або позначених елементів. Якщо під вказівником немає елементів і нічого не позначено, на панелі буде показано дані щодо поточної теки.<nl/>Для окремих елементів передбачено показ попереднього перегляду їхнього вмісту.</para><para>Налаштувати перелік та формат показу подробиць можна за допомогою клацання правою кнопкою миші.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
uk: <para>На цій панелі показано теки <emphasis>файлової системи</emphasis> у форматі <emphasis>деревоподібного списку</emphasis>.</para><para>Клацніть на пункті теки, щоб відкрити її на панелі перегляду. Натисніть стрілочку ліворуч від пункту теки, щоб відкрити список її підтек. За допомогою цієї панелі можна швидко пересуватися деревом тек.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having an <interface>%1</interface> button. Both contain mostly the same actions and configuration options.</para><para>The Menubar takes up more space but allows for fast and organized access to all actions an application has to offer.</para><para>The %1 button is simpler and small which makes triggering advanced actions more time consuming.</para>
uk: <para>Це перемикач між режимом <emphasis>смужки меню</emphasis> і кнопки <interface>%1</interface>. Обидва інтерфейси містять майже ті самі пункти дії та параметри налаштовування.</para><para>Смужка меню займає більше місця, але уможливлює швидкий і впорядкований доступ до усіх пунктів дій у програмі.</para><para>Кнопка %1 є простішою і маленькою, хоча і дещо ускладнює робить доступ до пунктів дій.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
uk: <para>Вмикає або вимикає показ панелі <emphasis>місць</emphasis> у лівій частині вікна.</para><para>За її допомогою ви зможете переходити до місць, для яких ви створили закладки, і отримувати доступ до дисків або носіїв даних, які з'єднано з комп'ютером мережею. На цій панелі також містяться розділи для пошуку нещодавно збережених файлів або файлів певного типу.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>terminal</emphasis> panel at the bottom of the window.<nl/>The location in the terminal will always match the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
uk: <para>Вмикає або вимикає показ панелі <emphasis>термінала</emphasis> у нижній частині вікна.<nl/>Робоча тека термінала завжди синхронізується з текою, яку ви переглядаєте на панелі перегляду програми, тому терміналом можна користуватися і для навігації.</para><para>Панель термінала не потрібна для виконання звичайних завдань, але може бути корисною для розширення можливостей. Щоб дізнатися більше про користування терміналами, скористайтеся документацією до програми-термінала, наприклад Konsole.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
uk: <para>Щоб наказати програмі показувати або приховувати панелі, подібні до цієї, скористайтеся пунктом <interface>Меню|Панелі</interface> або <interface>Перегляд|Панелі</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When this is enabled, <emphasis>hidden</emphasis> files and folders are visible. They will be displayed semi-transparent.</para><para>Hidden items only differ from normal ones in that their name starts with a dot ("."). Typically, there is no need for users to access them, which is why they are hidden.</para><para>Items can also be hidden if their names are listed in a text file named ".hidden". Files with the "application/x-trash" MIME type, such as backup files, can also be hidden by enabling that setting in Configure Dolphin > View > General.</para>
uk: <para>Якщо цей пункт увімкнено, програма показуватиме <emphasis>приховані</emphasis> файли і теки. Пункти таких файлів і тек будуть напівпрозорими.</para><para>Єдиною відмінністю прихованих файлів від звичайних є те, що їхні назви починаються із символу «.». Зазвичай, користувачам не потрібен доступ до цих файлів, тому їх і приховано.</para><para>Крім того, об'єкти можна приховати, якщо вписати їхні назви до текстового файла із назвою «.hidden». Файли, що належать до типу MIME «application/x-trash», зокрема файли резервних копій, також можна приховати, якщо увімкнути відповідну можливість на сторінці налаштувань Dolphin > Перегляд > Загальне.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go to your <filename>Home</filename> folder.<nl/>Every user account has their own <filename>Home</filename> that contains their personal files, as well as hidden folders for their applications' data and configuration files.
uk: Перейти до вашої <filename>домашньої</filename> теки.<nl/>У кожного облікового запису користувача є власна <filename>домашня тека</filename>, у якій містяться особисті файли, а також приховані теки для даних програм та файлів налаштувань.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the view has been split, this will pop the view in focus out into a new window.
uk: Якщо панель перегляду було поділено, панель фокусованої теки буде розгорнуто до нового вікна.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
uk: Коли востаннє ці властивості було змінено користувачем.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
uk: У результаті виконання цієї дії позначену теку буде додано на панель «Місця»

[ctx: @info:whatsthis]
en: This closes the currently viewed tab. If no more tabs are left, this closes the whole window instead.
uk: Закриває поточну вкладку. Якщо у вікні відкрито лише одну вкладку, буде закрито саме вікно.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This deletes the items in your current selection permanently. They cannot be recovered by normal means.
uk: Повністю вилучає поточні позначені елементи. Вилучені у такий спосіб елементи не може бути відновлено у звичайний простий спосіб.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This displays all places in the places panel that have been hidden. They will appear semi-transparent and allow you to uncheck their "Hide" property.
uk: Показує усі місця на панелі місць, які було приховано. Пункти таких місць буде показано напівпрозорими, і ви зможете знімати позначку з їхньої властивості «Приховати».

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
uk: Групує файли і теки за першими літерами їхніх назв.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This moves the items in your current selection to the <filename>Trash</filename>.<nl/>The trash is a temporary storage location where items can be deleted later if disk space is needed.
uk: Пересуває поточні позначені елементи до теки <filename>Смітник</filename>.<nl/>Тека смітника є тимчасовим сховищем даних, звідки система може вилучати дані, якщо їй знадобиться більше вільного місця на диску.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new <emphasis>Tab</emphasis> with the current location.<nl/>Tabs allow you to quickly switch between multiple locations and views within this window. You can drag and drop items between tabs.
uk: Відкриває нову <emphasis>вкладку</emphasis> із вмістом поточної теки.<nl/>За допомогою вкладок ви можете швидко перемикатися між декількома адресами і панелями перегляду у цьому вікні. Ви можете перетягувати елементи тек з однієї вкладки до іншої і скидати їх.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new window just like this one with the current location.<nl/>You can drag and drop items between windows.
uk: Відкриває нове вікно, подібне за вмістом до поточного з поточною адресою.<nl/>Ви можете перетягувати елементи тек між вікнами і скидати їх з одного вікна до іншого.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
uk: Відкриває вікно, у якому можна скоригувати усі властивості перегляду теки.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
uk: Відкриває вікно із даними щодо версії, умов ліцензування, використаних бібліотек та супровідників цієї програми.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
uk: Відкриває вікно, у якому ви зможете змінити багато параметрів роботи програми. Щоб дізнатися більше про різноманітні параметри роботи програми, ознайомтеся із розділом <emphasis>Налаштовування Dolphin</emphasis> у документації, яку можна відкрити за допомогою пункту меню <interface>Довідка|Підручник з Dolphin</interface>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
uk: Відкриває вікно із відомостями щодо <emphasis>KDE</emphasis>. Спільнота KDE — люди з усього світу, які створюють вільне програмне забезпечення.<nl/>Якщо вам подобається програма, і ви хочете дізнатися більше про KDE або ви хочете побачити милого дракончика, вам слід ознайомитися із вмістом цього вікна!

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens the <emphasis>Filter Bar</emphasis> at the bottom of the window.<nl/> There you can enter text to filter the files and folders currently displayed. Only those that contain the text in their name will be kept in view.
uk: Відкриває <emphasis>панель фільтрування</emphasis> у нижній частині вікна.<nl/>На цій панелі ви зможете ввести текст для фільтрування поточного показаного списку файлів і тек. У результаті фільтрування програма покаже лише ті файли і теки, у назвах яких міститься введений текст.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
uk: Цей параметр керує стилем вигляду. У поточній версії програми підтримуються значення перегляду піктограмами (0), з подробицями (1) і з колонками (2).

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines the used version of the view properties.
uk: За допомогою цього пункту можна визначити версію властивостей перегляду.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
uk: Цей параметр визначає, за яким атрибутом (текстом, розміром, датою тощо) впорядковувати файли.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This renames the items in your current selection.<nl/>Renaming multiple items at once results in their new names differing only in a number.
uk: Перейменовує поточні позначені елементи.<nl/>Перейменовування декількох елементів одночасно призводитиме до того, що їхні назви відрізнятимуться лише порядковим номером у списку.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
uk: Позначає усі файли і теки у поточній теці.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
uk: Перемикає панелі між режимами <emphasis>заблокованих</emphasis> і <emphasis>розблокованих</emphasis> панелей.<nl/>Розблоковані панелі можна перетягувати на інший бік вікна. На них передбачено кнопку закриття.<nl/>Заблоковані панелі вбудовуються до інтерфейсу основного вікна.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
uk: Перемикає програму у режим редагування адреси теки і позначає поточну адресу так, щоб вам було простіше вводити іншу.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>Location Bar</emphasis> to be editable so you can directly enter a location you want to go to.<nl/>You can also switch to editing by clicking to the right of the location and switch back by confirming the edited location.
uk: Перемикає <emphasis>смужку адреси</emphasis> у режим редагування, щоб ви могли безпосередньо ввести потрібну вам адресу теки.<nl/>Крім того, у режим редагування можна перейти клацанням на правій частині смужки адреси. Повернутися до початкового режиму можна підтвердженням редагованої адреси.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
uk: Вмикає або вимикає показ панелі <emphasis>тек</emphasis> у лівій частині вікна.<nl/><nl/>Теки <emphasis>файлової системи</emphasis> буде показано у форматі <emphasis>деревоподібного списку</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This undoes the last change you made to files or folders.<nl/>Such changes include <interface>creating</interface>, <interface>renaming</interface> and <interface>moving</interface> them to a different location or to the <filename>Trash</filename>. <nl/>Any changes that cannot be undone will ask for your confirmation beforehand.
uk: Скасовує останню дію, яку було виконано над файлами або теками.<nl/>До таких дій належать <interface>створення</interface>, <interface>перейменування</interface> і <interface>пересування</interface> файлів і тек до іншого місця або <filename>Смітника</filename>.<nl/>Якщо дію не можна скасувати, програма проситиме вас її підтвердити перед виконанням.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
uk: Якщо увімкнено, піктограми буде засновано на справжньому вмісті файла або теки.<nl/>Наприклад, піктограмами зображень будуть зменшені копії самих зображень.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, приховані файли, назви яких починаються з «.», буде показано при перегляді файлів.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, вміст файла буде показано на піктограмі.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, впорядковані об’єкти буде зібрано у групи.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
uk: За допомогою цього пункту ви можете змінити мову, яку буде використано у інтерфейсі цієї програми.<nl/>Ви можете встановити вторинні мови, які буде використано, якщо переклад інтерфейсу бажаною мовою є недоступним.

[ctx: @info:whatsthis Compact view mode]
en: <para>This switches to a compact view mode that lists the folders and files in columns with the names beside the icons.</para><para>This helps to give you an overview in folders with many items.</para>
uk: <para>Перемикає програму у режим компактного перегляду, у якому буде показано поділений на стовпчики список тек і файлів із назвами відповідних елементів, розташованими поруч із піктограмами.</para><para>У цьому режимі зручно переглядати теки, у яких міститься багато елементів.</para>

[ctx: @info:whatsthis Copy]
en: This copies the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
uk: Копіює позначені об'єкти з фокусованої панелі перегляду до іншої панелі. (Можна скористатися лише у режимі розділеного перегляду.)

[ctx: @info:whatsthis Details view mode]
en: <para>This switches to a list view mode that focuses on folder and file details.</para><para>Click on a detail in the column header to sort the items by it. Click again to sort the other way around. To select which details should be displayed click the header with the right mouse button.</para><para>You can view the contents of a folder without leaving the current location by clicking the region to the left of it. This way you can view the contents of multiple folders in the same list.</para>
uk: <para>Перемикає програму у режим перегляду списку, у якому акцент зроблено на показі подробиць щодо тек і файлів.</para><para>Клацанням на заголовку стовпчика у списку подробиць можна упорядкувати елементи у списку за відповідним параметром. Повторне клацання змінює порядок на протилежний. Щоб визначити перелік показаних подробиць, клацніть на смужці заголовка правою кнопкою миші.</para><para>Ви можете переглядати вміст теки не полишаючи поточної адреси клацанням на області ліворуч від неї. Таким чином ви можете переглядати вміст одразу декількох тек у тому самому списку.</para>

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
uk: <para>Перемикає у режим перегляду, у якому акцент зроблено на піктограмах тек та файлів. У цьому режимі простіше відрізнити теки від файлів і виявити елементи певних <emphasis>типів файлів</emphasis>.</para><para>Цей режим зручний для перегляду файлів зображень, якщо увімкнено режим <interface>Перегляд</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis Move]
en: This moves the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
uk: Пересуває позначені об'єкти з фокусованої панелі перегляду до іншої панелі. (Можна скористатися лише у режимі розділеного перегляду.)

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
uk: <para>Це <emphasis>смужка стану</emphasis>. На ній, типово, розташовано три елементи (зліва праворуч):<list><item><emphasis>Текстове поле</emphasis> із даними щодо розміру поточних позначених елементів. Якщо позначено лише один елемент, тут буде також показано дані щодо його назви і типу.</item><item><emphasis>Повзунок масштабу</emphasis>, за допомогою якого можна коригувати розмір піктограм на панелі перегляду.</item><item><emphasis>Дані щодо вільного місця</emphasis> для поточного пристрою зберігання даних.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis View Mode Toolbutton]
en: This cycles through all view modes.
uk: Циклічний перехід усіма режимами перегляду.

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
uk: Копіює позначені елементи до <emphasis>буфера обміну даними</emphasis><nl/>Ви можете скористатися пунктом <emphasis>Вставити</emphasis>, щоб скопіювати вміст буфера обміну даними до іншої теки.

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
uk: Копіює шлях до першого позначеного об'єкта до буфера обміну даними.

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
uk: Копіює позначені елементи до <emphasis>буфера обміну даними</emphasis>.<nl/>Ви можете скористатися пунктом <emphasis>Вставити</emphasis>, щоб скопіювати вміст буфера обміну даними до іншої теки. Після такого копіювання елементи буде вилучено з початкової теки.

[ctx: @info:whatsthis find]
en: <para>This helps you find files and folders by opening a <emphasis>search bar</emphasis>. There you can enter search terms and specify settings to find the items you are looking for.</para><para>Use this help again on the search bar so we can have a look at it while the settings are explained.</para>
uk: <para>Допомагає вам у пошуку файлів і тек, відкриваючи <emphasis>панель пошуку</emphasis>. На панелі пошуку ви можете ввести ключові слова для пошуку і вказати параметри пошуку об'єктів, які ви шукаєте.</para><para>Скористайтеся контекстною довідкою на панелі пошук, щоб дізнатися більше про параметри пошукових запитів.</para>

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
uk: <para>Ця панель допоможе вам у пошуку файлів та тек. Введіть <emphasis>критерій пошуку</emphasis> і вкажіть параметри пошуку за допомогою кнопок, які розташовано нижче:<list><item>Назва файла/Вміст: визначає, де саме слід шукати вказаний вами рядок символів — у назві файла чи у його вмісті.<nl/>Пошук у вмісті файлів зображень, звукових даних та відеоданих не виконуватиметься.</item><item>Починаючи звідси/Всюди: визначає, слід шукати у поточній теці та її підтеках, чи усюди.</item><item>Більше параметрі: натисніть цю кнопку, щоб вказати тип даних, час доступу або оцінку.</item><item>Інші засоби для пошуку: скористатися іншими встановленими засобами пошуку потрібних вам даних.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
uk: Повернутися до попередньої теки.

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
uk: Скасувати дію <interface>Перехід|Назад</interface>.

[ctx: @info:whatsthis handbook]
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
uk: <para>Відкриває підручник до програми. У підручнику ви знайдете пояснення щодо усіх частин <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>Якщо вам потрібні докладні вступні зауваження щодо різних можливостей <emphasis>Dolphin</emphasis>, <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management/uk'>клацніть тут</link>. У відповідь буде відкрито відповдіну сторінку вікі UserBase KDE.</para>

[ctx: @info:whatsthis invert]
en: This selects all items that you have currently <emphasis>not</emphasis> selected instead.
uk: Позначає усі об'єкти, які ще <emphasis>не</emphasis> було позначено.

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
uk: <para>Цей рядок описує розташування файлів та тек, пункти яких показано нижче.</para><para>Назву поточної теки, яку ви переглядаєте, буде показано у правому кінці. Ліворуч від неї буде показано назву теки, яка її містить. Увесь рядок разом називається <emphasis>шляхом</emphasis> до поточної теки, оскільки до теки веде послідовність проміжних тек, якщо її читати зліва праворуч.</para><para>Ця інтерактивна панель шляху є набагато потужнішою, ніж може здатися з першого погляду. Що дізнатися більше про базові і додаткові можливості смужки адреси, <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>натисніть тут</link>. У відповідь буде відкрито відповідну сторінку підручника з програми.</para>

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
uk: <para>Тут ви можете бачити <emphasis>теки</emphasis> і <emphasis>файли</emphasis>, які розташовано за адресою, яку вказано за допомогою <interface>смужки адреси</interface> вище. Цю панель програми розташовано у центрі вікна, за її допомогою ви можете здійснювати перехід до файлів, якими хочете скористатися.</para><para>Докладний і загальний вступ до користування цією програмою можна знайти <link url='https://userbase.kde.org/Special:myLanguage/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>тут</link>. Якщо ви натиснете це посилання, буде відкрито вступну статтю щодо цієї програми на <emphasis>вікі UserBase KDE</emphasis>.</para><para>Щоб ознайомитися із коротким описом усіх можливостей цієї <emphasis>панелі перегляду</emphasis>, <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>натисніть тут</link>. У відповідь буде відкрито сторінку <emphasis>підручника</emphasis>, де наведено опис базових можливостей панелі.</para>

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
uk: Копіює елементи з вашого <emphasis>буфера обміну даними</emphasis> до поточної теки, яку ви переглядаєте.<nl/>Якщо елементи було додано до буфера обміну за допомогою пункту <emphasis>Вирізати</emphasis>, їх буде вилучено із попереднього місця розташування.

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
uk: Показує повний список властивостей поточних позначених елементів у новому вікні.<nl/>Якщо нічого не позначено, буде показано дані щодо поточної теки перегляду.<nl/>За допомогою вікна властивостей ви можете керувати параметрами прав доступу до читання та запису елементів.

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
uk: Закриває це вікно.

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
uk: <para>Результатом є оновлення панелі перегляду тек.</para><para>Якщо вміст цієї теки було змінено, оновлення призведе до повторного сканування цієї теки і показу вам оновленого списку файлів і тек, які у ній містяться.</para><para>Якщо панель перегляду розділено, буде оновлено ту панель, яка перебуває у фокусі.</para>

[ctx: @info:whatsthis split]
en: <para>This presents a second view side-by-side with the current view, so you can see the contents of two folders at once and easily move items between them.</para><para>The view that is not "in focus" will be dimmed. </para>Click this button again to close one of the views.
uk: <para>Показує на другій панелі перегляду збоку від поточної панелі перегляду інші дані, щоб ви могли бачити вміст двох тек одночасно і без проблем пересувати об'єкти між цими панелями.</para><para>Панель перегляду, яка не перебуває у фокусі, буде притлумлене. </para>Натисніть цю кнопку знову, щоб закрити одну з панелей перегляду.

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
uk: Повертає вас до попередньої раніше закритої вкладки.

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
uk: <para>Це кнопка, за допомогою якої можна викликати довідку щодо того, чим ви зараз користуєтеся! Натисніть її, а потім клацніть на будь-якому компоненті вікна програми, щоб викликати для нього панель довідки «Що це?». При цьому вказівник миші змінить вигляд, якщо довідки для певної частини інтерфейсу не передбачено.</para><para>Існує два способи ознайомитися із довідковою інформацією: прочитати <link url='help:/dolphin/index.html'>підручник з Dolphin</link> і вивчити сторінки <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management/uk'>вікі UserBase KDE</link>.</para><para>Довідкова інформація «Що це?» недоступна у більшості інших вікон, тому вам не слід надто звикати до цього інструмента вивчення інтерфейсу програм.</para>

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
uk: Збільшує розмір піктограм.

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
uk: Зменшує розмір піктограм.

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
uk: Відновлює типовий розмір піктограм.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
uk: 1 або більше

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
uk: 2 або більше

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
uk: 3 або більше

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
uk: 4 або більше

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
uk: Будь-яка дата

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
uk: Будь-яка оцінка

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
uk: Довільного типу

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
uk: Звукові файли

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
uk: Компактний

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Command
uk: Нетипова команда

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
uk: Подробиці

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
uk: Документи

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
uk: Теки

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
uk: Найвища оцінка

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
uk: Піктограми

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
uk: Зображення

[ctx: @item:inlistbox]
en: Nothing
uk: Ніяких дій

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
uk: Цього місяця

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
uk: Цього тижня

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
uk: Цього року

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
uk: Сьогодні

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
uk: Відео

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
uk: Вчора

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
uk: Нетиповий шрифт

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
uk: Системний шрифт

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
uk: величезна

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
uk: велика

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
uk: середня

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
uk: мала

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
uk: без обмежень

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
uk: велика

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
uk: середня

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
uk: мала

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
uk: без обмежень

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
uk: За зростанням

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
uk: За спаданням

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
uk: Показати приховані місця

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
uk[0]: %1 об’єкт
uk[1]: %1 об’єкти
uk[2]: %1 об’єктів
uk[3]: 1 об’єкт

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
uk: Виконання,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
uk: Заборонено

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
uk: Читання,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
uk: Запис,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
uk[0]: Позначено %1 об’єкт
uk[1]: Позначено %1 об’єкти
uk[2]: Позначено %1 об’єктів
uk[3]: Позначено один об’єкт

[ctx: @label]
en: Accessed
uk: Доступ

[ctx: @label]
en: Additional Information
uk: Додаткові відомості

[ctx: @label]
en: Album
uk: Альбом

[ctx: @label]
en: Artist
uk: Виконавець

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
uk: Співвідношення розмірів

[ctx: @label]
en: Audio
uk: Звук

[ctx: @label]
en: Author
uk: Автор

[ctx: @label]
en: Bitrate
uk: Бітова швидкість

[ctx: @label]
en: Comment
uk: Коментар

[ctx: @label]
en: Created
uk: Дата створення

[ctx: @label]
en: Date Photographed
uk: Дата зйомки

[ctx: @label]
en: Deletion Time
uk: Час вилучення

[ctx: @label]
en: Document
uk: Документ

[ctx: @label]
en: Downloaded From
uk: Джерело отримання

[ctx: @label]
en: Duration
uk: Тривалість

[ctx: @label]
en: File Extension
uk: Суфікс назви файла

[ctx: @label]
en: Frame Rate
uk: Частота кадрів

[ctx: @label]
en: Genre
uk: Жанр

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
uk: Впорядкування за групами

[ctx: @label]
en: Header column widths
uk: Ширина колонок заголовків

[ctx: @label]
en: Height
uk: Висота

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
uk: Показано приховані файли

[ctx: @label]
en: Image
uk: Зображення

[ctx: @label]
en: Line Count
uk: Кількість рядків

[ctx: @label]
en: Link Destination
uk: Призначення посилання

[ctx: @label]
en: Modified
uk: Змінено

[ctx: @label]
en: Name
uk: Назва

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
uk: Порядок сортування файлів

[ctx: @label]
en: Orientation
uk: Орієнтація

[ctx: @label]
en: Other
uk: Інше

[ctx: @label]
en: Owner
uk: Власник

[ctx: @label]
en: Page Count
uk: Кількість сторінок

[ctx: @label]
en: Path
uk: Шлях

[ctx: @label]
en: Permissions
uk: Права доступу

[ctx: @label]
en: Previews shown
uk: Показані перегляди

[ctx: @label]
en: Properties last changed
uk: Властивості востаннє змінено

[ctx: @label]
en: Publisher
uk: Видавець

[ctx: @label]
en: Rating
uk: Оцінка

[ctx: @label]
en: Release Year
uk: Рік випуску

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
uk: У списках файлів і тек першими показувати теки

[ctx: @label]
en: Show hidden files and folders last
uk: Показувати приховані файли і теки останніми

[ctx: @label]
en: Size
uk: Розмір

[ctx: @label]
en: Sort files by
uk: Впорядкувати файли за

[ctx: @label]
en: Tags
uk: Мітки

[ctx: @label]
en: Title
uk: Заголовок

[ctx: @label]
en: Track
uk: Композиція

[ctx: @label]
en: Type
uk: Тип

[ctx: @label]
en: Use {path} to get the path of the current folder. Example: dolphin {path}
uk: Скористайтеся {path}, щоб отримати шлях до поточної теки. Приклад: dolphin {path}

[ctx: @label]
en: User Group
uk: Група користувачів

[ctx: @label]
en: Version
uk: Версія

[ctx: @label]
en: Video
uk: Відео

[ctx: @label]
en: View Mode
uk: Режим перегляду

[ctx: @label]
en: Visible roles
uk: Видимі ролі

[ctx: @label]
en: Width
uk: Ширина

[ctx: @label]
en: Word Count
uk: Кількість слів

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
uk: Розміри

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
uk: Вкажіть дані, які слід показувати:

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
uk: Теки:

[ctx: @label:checkbox]
en: Information Panel:
uk: Панель інформації:

[ctx: @label:checkbox]
en: Opening Folders:
uk: Відкриття тек:

[ctx: @label:checkbox]
en: Window:
uk: Вікно:

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
uk: Типовий розмір піктограм:

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
uk: Шрифт міток:

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
uk: Ширина мітки:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
uk: Максимальна кількість рядків:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
uk: Максимальна ширина:

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
uk: Розмір мініатюр перегляду:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
uk: Впорядкування:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
uk: Режим перегляду:

[ctx: @label:spinbox]
en: Show previews for
uk: Показувати мініатюри для

[ctx: @label:textbox]
en: Search…
uk: Пошук…

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
uk: Вкажіть список служб, які має бути показано у контекстному меню:

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
uk: Показувати при запуску:

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
uk: Команди «Скопіювати до» та «Пересунути до»

[ctx: @option:check]
en: Auto-play media files
uk: Автоматичне відтворення мультимедійних файлів

[ctx: @option:check]
en: Delete
uk: Вилучити

[ctx: @option:check]
en: Disabled
uk: Вимкнено

[ctx: @option:check]
en: Do not warn me about these risks again
uk: Надалі не попереджати мене про ці ризики

[ctx: @option:check]
en: Expandable
uk: З розгортанням

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
uk: Відкривати архіви як теки

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
uk: Показувати теки першими

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
uk: Показати приховані файли

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
uk: Показати приховані файли останніми

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
uk: Показати групами

[ctx: @option:check]
en: Show item information on hover
uk: Показувати дані об'єкта при наведенні

[ctx: @option:check]
en: Show item on hover
uk: Показувати запис при наведенні

[ctx: @option:check]
en: Show preview
uk: Показати перегляд

[ctx: @option:check]
en: Show previews
uk: Показувати мініатюри

[ctx: @option:check]
en: Show previews for folders
uk: Показувати мініатюри для тек

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
uk: Показувати позначку вибору

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
uk: Показувати повзунок масштабу

[ctx: @option:check]
en: Use &condensed date, for example '%1'
uk: С&тиснута дата, наприклад «%1»

[ctx: @option:check]
en: Use &long date, for example '%1'
uk: &Довга дата, наприклад «%1»

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
uk: Це типові параметри перегляду

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Closing windows with multiple tabs
uk: Закриття вікон з декількома вкладками

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many folders at once
uk: Одночасне відкриття багатьох тек

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many terminals at once
uk: Одночасне відкриття багатьох терміналів

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Switching to act as an administrator
uk: Перемикання на роботу від імені адміністратора

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
uk: Закриття вікон із програмою, яку запущено на панелі термінала

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
uk: Вилучення файлів або тек

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
uk: Спорожнення смітника

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
uk: Пересування файлів у смітник

[ctx: @option:check Opening Folders]
en: Keep a single Dolphin window, opening new folders in tabs
uk: Використовувати одне вікно Dolphin, відкривати нові теки у вкладках

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
uk: Запускати у режимі розділеного перегляду

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
uk: Зробити панель адрес редагованою

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
uk: Показувати повну адресу на смужці заголовка

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
uk: Показувати повну адресу у полі адреси

[ctx: @option:check Window Startup Settings]
en: Show filter bar
uk: Показувати панель фільтрування

[ctx: @option:radio]
en: Full width
uk: Повна ширина

[ctx: @option:radio]
en: Remember display style for each folder
uk: Запам’ятовувати стиль показу для кожної теки

[ctx: @option:radio]
en: Show home location on startup
uk: Показувати розташування домівки при запуску

[ctx: @option:radio]
en: Small
uk: Мала

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
uk: Використовувати загальний стиль показу для всіх тек

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
uk: Всі теки

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
uk: Поточна тека

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
uk: Поточна тека і підтеки

[ctx: @option:radio Show on startup]
en: Folders, tabs, and window state from last time
uk: Теки, вкладки та стан вікон з попереднього запуску

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
uk: Клацанням будь-де у рядку

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
uk: Клацанням на піктограмі або назві

[ctx: @title]
en: <para>Install additional software to view disk usage statistics<nl/>and identify big files and folders.</para>
uk: <para>Встановіть додаткове програмне забезпечення для перегляду даних щодо використання диска<nl/>і виявлення великих файлів та тек.</para>

[ctx: @title]
en: File Manager
uk: Менеджер файлів

[ctx: @title]
en: Free Up Disk Space
uk: Звільнення місця на диску

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
uk: Результати запиту до «%1»

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
uk: Додаткові відомості

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
uk: Застосувати до:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
uk: Питати у Dolphin про підтвердження щодо таких дій:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
uk: Питати про підтвердження щодо таких дій у всіх програмах KDE:

[ctx: @title:group]
en: Background:
uk: Тло:

[ctx: @title:group]
en: Browsing:
uk: Навігація:

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
uk: Контекстне меню

[ctx: @title:group]
en: Date style:
uk: Стиль дат:

[ctx: @title:group]
en: Display style:
uk: Стиль показу:

[ctx: @title:group]
en: Folder size:
uk: Розмір теки:

[ctx: @title:group]
en: Local storage:
uk: Локальне сховище даних:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
uk: Інше:

[ctx: @title:group]
en: Open files and folders:
uk: Відкривати файли і теки:

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
uk: Відкривати нові вкладки:

[ctx: @title:group]
en: Others
uk: Інше

[ctx: @title:group]
en: Permissions style:
uk: Стиль прав доступу:

[ctx: @title:group]
en: Remote storage:
uk: Віддалене сховище даних:

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
uk: Показувати мініатюри у перегляді для:

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
uk: Режим упорядковування:

[ctx: @title:group]
en: Split view:
uk: Розділений перегляд:

[ctx: @title:group]
en: Status Bar:
uk: Смужка стану:

[ctx: @title:group]
en: Trash
uk: Смітник

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
uk: Відгуки користувача

[ctx: @title:group]
en: View
uk: Перегляд

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
uk: При відкритті виконуваного файла:

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
uk: Цього місяця

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
uk: Тиждень тому

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
uk: Три тижні тому

[ctx: @title:group Date]
en: Today
uk: Сьогодні

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
uk: Два тижні тому

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
uk: Вчора

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
uk: 'Раніше,' MMMM, yyyy

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
uk: 'Тиждень тому' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
uk: 'Три тижні тому' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
uk: 'Два тижні тому' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
uk: 'Вчора' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
uk: Користувач: %1 | Група: %2 | Інші: %3

[ctx: @title:group Groups that start with a digit]
en: 0 - 9
uk: 0–9

[ctx: @title:group Interface settings]
en: Interface
uk: Інтерфейс

[ctx: @title:group Size]
en: Big
uk: Великий

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
uk: Теки

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
uk: Середній

[ctx: @title:group Size]
en: Small
uk: Малий

[ctx: @title:group The month and year: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: MMMM, yyyy
uk: MMMM yyyy

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
uk: &Закладки

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
uk: Пенал Dolphin-а

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
uk: Панель адреси

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
uk: Головний пенал

[ctx: @title:menu]
en: Selection
uk: Вибір

[ctx: @title:menu]
en: Tools
uk: Інструменти

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
uk: Створити

[ctx: @title:tab]
en: Compact
uk: Компактний

[ctx: @title:tab]
en: Details
uk: Подробиці

[ctx: @title:tab]
en: Icons
uk: Піктограми

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
uk: Поведінка

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
uk: Підтвердження

[ctx: @title:tab Folders & Tabs settings]
en: Folders && Tabs
uk: Теки і вкладки

[ctx: @title:tab General View settings]
en: General
uk: Загальне

[ctx: @title:tab Panels settings]
en: Panels
uk: Панелі

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
uk: Перегляд

[ctx: @title:tab Status & Location bars settings]
en: Status && Location bars
uk: Смужки стану та адреси

[ctx: @title:tab how file items columns are displayed]
en: Content Display
uk: Показ вмісту

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
uk: Застосування властивостей перегляду

[ctx: @title:window]
en: Configure
uk: Налаштовування

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
uk: Підтвердження

[ctx: @title:window]
en: Folders
uk: Теки

[ctx: @title:window]
en: How to Administrate
uk: Як адмініструвати

[ctx: @title:window]
en: Information
uk: Інформація

[ctx: @title:window]
en: Places
uk: Місця

[ctx: @title:window]
en: Risks of Acting as an Administrator
uk: Ризики роботи від імені адміністратора

[ctx: @title:window]
en: Select
uk: Вибір

[ctx: @title:window]
en: Unselect
uk: Зняття позначення

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
uk: Стиль показу

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
uk: Термінал

[ctx: @title:window for text input]
en: Rename Tab
uk: Перейменування вкладки

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
uk: Зупинити завантаження

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
uk: Формат дати можна вибрати у параметрах програми.

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
uk: Формат запису прав доступу можна змінити у параметрах. Можна вибрати «символічний», «числовий (вісімковий)» або «комбінований» формат.

[ctx: Accessible description for combobox with actions of double click view background setting]
en: Action to trigger when double clicking view background
uk: Дія, яку буде виконано у відповідь на подвійне клацання на тлі панелі

[ctx: Accessible description for custom command text field of double click view background setting]
en: Enter custom command to trigger when double clicking view background
uk: Введіть нетипову команду, яку слід виконати у відповідь на подвійне клацання на тлі панелі перегляду

en: Actions for %1
uk: Дії для %1

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
uk: Додавання крапки на початку назви цього файла призведе до його приховування.
    Попри це, ви все ж хочете додати цю крапку на початку?

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
uk: Додавання крапки на початку назви цієї теки призведе до її приховування.
    Попри це, ви все ж хочете додати цю крапку на початку?

en: Also hide files with application/x-trash mimetype
uk: Автоматично ховати файли типу MIME application/x-trash

en: Always ask
uk: Завжди питати

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
uk[0]: Ви справді хочете відкрити %1 об’єкт?
uk[1]: Ви справді хочете відкрити %1 об’єкти?
uk[2]: Ви справді хочете відкрити %1 об’єктів?
uk[3]: Ви справді хочете відкрити один об’єкт?

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
uk[0]: Ви справді хочете відкрити %1 вікно термінала?
uk[1]: Ви справді хочете відкрити %1 вікна термінала?
uk[2]: Ви справді хочете відкрити %1 вікон термінала?
uk[3]: Ви справді хочете відкрити вікно термінала?

en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
uk: Вимагати підтвердження при закритті вікон із програмою, яка продовжує працювати на панелі термінала.

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
uk: Вимагати підтвердження при закритті вікон з декількома вкладками.

en: Ask for confirmation when opening many folders at once.
uk: Вимагати підтвердження при одночасному відкритті багатьох тек.

en: Ask for confirmation when opening many terminals at once.
uk: Вимагати підтвердження при одночасному відкритті багатьох терміналів.

en: Auto-Play media files
uk: Автоматичне відтворення мультимедійних файлів

en: Automatic scrolling
uk: Автоматичне гортання

en: Browse through archives
uk: Навігація архівів

en: C&lose Current Tab
uk: &Закрити поточну вкладку

en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
uk: Виберіть спосіб упорядковування пунктів: природний, з урахуванням регістру символів чи без урахування регістру символів

en: Choose what to see on each file or folder:
uk: Виберіть, що буде показано для кожного файла або теки:

en: Close the view in focus when turning off split view
uk: Закривати фокусовану панель перегляду при вимиканні розділеного перегляду

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
uk: Поточне місце змінено, доступ до <filename>%1</filename> втрачено.

en: Custom Action
uk: Нетипова дія

en: Date display format
uk: Формат показу дати

en: Default
uk: Типове

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
uk: Встановити розмір піктограм файлів.

en: Disk Usage Statistics - all devices
uk: Статистика використання диска — усі пристрої

en: Disk Usage Statistics - current device
uk: Статистика використання диска — поточний пристрій

en: Disk Usage Statistics - current folder
uk: Статистика використання диска — поточна тека

en: Do not ask again
uk: Не запитувати знов

en: Do not show any directory size
uk: Не показувати розмір каталогів

en: Empties Trash to create free space
uk: Спорожнює Смітник для вивільнення місця на диску

en: Empty Recently Closed Tabs
uk: Спорожнити список нещодавно закритих вкладок

en: Enabled plugins
uk: Увімкнені додатки

en: Enlarge Small Previews
uk: Збільшувати малі мініатюри

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
uk: Введіть адресу сервера (наприклад smb://[ip-адреса])

en: Expandable folders
uk: Теки з розгортанням

en: Filter…
uk: Фільтрувати…

en: Folder is empty
uk: Порожня тека

en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
uk: Чи було змінено параметри запуску (внутрішній параметри, який не буде показано у графічному інтерфейсі)

en: Hidden files shown
uk: Показані приховані файли

en: Hide this File?
uk: Приховати цей файл?

en: Hide this Folder?
uk: Приховати цю теку?

en: Highlight entire row
uk: Підсвітити увесь рядок

en: Home URL
uk: URL домівки

en: How we display the size of directories
uk: Спосіб показу розміру каталогів

en: Icon size
uk: Розмір піктограм

en: Install Konsole
uk: Встановіть Konsole

en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
uk: Внутрішня версія налаштувань Dolphin, в основному використовують для визначення, чи запущено оновлену версію Dolphin, для перенесення записів налаштувань, які було вилучено, перейменовано тощо.

en: Left side padding
uk: Бічна фаска ліворуч

en: Limit folders panel to home directory if inside home
uk: Показувати на панелі тек лише теки домівки, якщо перебуваємо у home

en: Loading canceled
uk: Завантаження скасовано

en: Loading…
uk: Завантаження…

en: Location
uk: Адреса

en: Location bar:
uk: Панель адреси:

en: Lock the layout of the panels
uk: Заблокувати компонування панелей

en: Maximum text width index (0 means unlimited)
uk: Максимальний індекс ширини тексту (0 — без обмежень)

en: Maximum textlines (0 means unlimited)
uk: Максимальна кількість рядків (0 — без обмежень)

[ctx: Mebibytes; used as a suffix in a spinbox showing e.g. '3 MiB']
en:  MiB
uk:  МіБ

en: New tab name:
uk: Нова назва вкладки:

en: New tab will be open after last one
uk: Нову вкладку буде відкрито після останньої

en: New windows:
uk: Нові вікна:

en: No Apple devices found
uk: Не знайдено пристроїв Apple

en: No Bluetooth devices found
uk: Не знайдено пристроїв Bluetooth

en: No MTP-compatible devices found
uk: Сумісних із MTP пристроїв не знайдено

en: No files tagged with "%1"
uk: Немає файлів з міткою «%1»

en: No items matching the filter
uk: Немає записів, які відповідають фільтру

en: No items matching the search
uk: Не знайдено записів, які відповідають критерію пошуку

en: No recently used items
uk: Немає нещодавно використаних записів

en: No relevant network resources found
uk: Відповідних ресурсів мережі не знайдено

en: No shared folders found
uk: Спільних тек не знайдено

en: No tags
uk: Немає міток

en: Open %1
uk: Відкрити %1

en: Open in application
uk: Відкрити у програмі

en: Permissions style format
uk: Формат стилю прав доступу

en: Place two views side by side
uk: Розташувати дві панелі перегляду обабіч

en: Position of columns
uk: Розташування стовпчиків

en: Preview size
uk: Розмір перегляду

en: Previews shown
uk: Показані перегляди

en: Recently Closed Tabs
uk: Нещодавно закриті вкладки

en: Recursive directory size limit
uk: Обмеження на рекурсію у ієрархії каталогів

en: Reload
uk: Перезавантажити

en: Remember open folders and tabs
uk: Запам'ятовувати відкриті теки і вкладки

en: Rename single items inline
uk: Перейменовувати окремі об'єкти на місці

en: Renaming multiple items is always done with a dialog window.
uk: Перейменування декількох об'єктів завжди буде виконуватися із діалоговим вікном.

en: Right side padding
uk: Бічна фаска праворуч

en: Run script
uk: Виконати скрипт

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
uk: Запуск Dolphin від імені root може бути небезпечним. Будь ласка, будьте обережні.

en: Search
uk: Пошук

en: Search for %1
uk: Шукати %1

en: Search for %1 in %2
uk: Шукати %1 у %2

en: Search…
uk: Шукати…

en: Select Action
uk: Вибір дії

en: Select Remote Charset
uk: Вибрати кодування на віддаленій стороні

en: Select all items matching this pattern:
uk: Позначити всі об’єкти, що відповідають шаблону:

en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
uk: Визначає, чи має бути відкрито теку при зовнішньому виклику у наявному екземплярі Dolphin

en: Should the URL be editable for the user
uk: Чи може користувач редагувати адресу URL

en: Should the filter bar be shown
uk: Чи показувати смужку фільтрування

en: Should the full path be shown in the title bar
uk: Визначає, чи слід показувати повну адресу на смужці заголовка

en: Should the full path be shown inside the location bar
uk: Визначає, чи слід показувати повну адресу у полі адреси

en: Should the view properties be used for all folders
uk: Чи використовувати ці властивості перегляду для всіх тек

en: Show &Terminal Panel
uk: Показати панель &термінала

en: Show 'Add to Places' in context menu.
uk: Показувати пункт «Додати до Місць» у контекстному меню.

en: Show 'Copy Location' in context menu.
uk: Показувати пункт «Копіювати адресу» у контекстному меню.

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
uk: Показувати команди в контекстному меню команди «Скопіювати до» та «Пересунути до»

en: Show 'Copy to other split view' in context menu.
uk: Показувати пункт «Копіювати на іншу панель розділеного перегляду» у контекстному меню.

en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
uk: Показувати пункт «Дублювати тут» у контекстному меню

en: Show 'Move to other split view' in context menu.
uk: Показувати пункт «Пересунути на іншу панель розділеного перегляду» у контекстному меню.

en: Show 'Open In Split View' in context menu.
uk: Показувати «Відкрити у розділеному перегляду» у контекстному меню.

en: Show 'Open Terminal' in context menu.
uk: Показувати пункт «Відкрити термінал» у контекстному меню.

en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
uk: Показувати пункт «Відкрити у новій вкладці» та «Відкрити у нових вкладках» у контекстному меню.

en: Show 'Open in New Window' in context menu.
uk: Показувати пункт «Відкрити у новому вікні» у контекстному меню.

en: Show 'Sort By' in context menu.
uk: Показувати пункт «Критерій упорядковування» у контекстному меню.

en: Show 'View Mode' in context menu.
uk: Показувати пункт «Режим перегляду» у контекстному меню.

en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
uk: Показати панель для спрощення вставлення після вирізання або копіювання за допомогою нижньої панелі режиму позначення.

en: Show item information on hover
uk: Показувати дані об'єкта при наведенні

en: Show item on hover
uk: Показувати запис при наведенні

en: Show selection toggle
uk: Показати перемикання вибраного

en: Show the content count
uk: Показувати кількість вмісту

en: Show the content size
uk: Показувати розмір вмісту

en: Show zoom slider in the statusbar
uk: Показувати повзунок масштабу у смужці стану

en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "automatic")
uk: Розмір піктограм на панелі «Місця» (-1 — «автоматичний»)

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
uk: А-Я

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
uk: За зростанням

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
uk: Найнижчі першими

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
uk: Найстаріші першими

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
uk: Найменші першими

[ctx: Sort descending]
en: Descending
uk: За спаданням

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
uk: Найвищі першими

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
uk: Найбільші першими

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
uk: Найновіші першими

[ctx: Sort descending]
en: Z-A
uk: Я-А

en: Statusbar
uk: Смужка стану

en: Stop
uk: Зупинити

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
uk: Термінал неможливо показати, оскільки не встановлено Konsole. Будь ласка, встановіть цю програму, а потім повторно відкрийте панель.

en: Text completion mode of the URL Navigator
uk: Режим автодоповнення тексту у Навігаторі адресами

en: Text width index
uk: Індекс ширини тексту

[ctx: Textual representation of a file. %1 is the name of the file/folder.]
en: "%1"
uk: «%1»

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
uk[0]: %1 об'єкта
uk[1]: %1 об'єктів
uk[2]: %1 об'єктів
uk[3]: одного об'єкта

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
uk[0]: %1 файла
uk[1]: %1 файлів
uk[2]: %1 файлів
uk[3]: одного файла

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
uk: «%1», «%2», «%3», «%4» і «%5»

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
uk[0]: %1 теки
uk[1]: %1 тек
uk[2]: %1 тек
uk[3]: однієї теки

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
uk: «%1», «%2», «%3» і «%4»

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
uk[0]: %1 позначеного об'єкта
uk[1]: %1 позначених об'єктів
uk[2]: %1 позначених об'єктів
uk[3]: одного позначеного об'єкта

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
uk[0]: %1 позначеного файла
uk[1]: %1 позначених файлів
uk[2]: %1 позначених файлів
uk[3]: одного позначеного файла

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
uk[0]: %1 позначеної теки
uk[1]: %1 позначених тек
uk[2]: %1 позначених тек
uk[3]: однієї позначеної теки

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
uk: «%1», «%2» і «%3»

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
uk: «%1» і «%2»

en: The Trash was emptied.
uk: Вміст смітника вилучено.

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
uk: На панелі термінала усе ще працює програма «%1». Ви справді хочете завершити її роботу?

en: Timestamp since when the view properties are valid
uk: Часова мітка чинності властивостей перегляду

en: Trash Emptied
uk: Смітник спорожнено

en: Trash is empty
uk: Смітник порожній

en: Unselect all items matching this pattern:
uk: Зняти позначення з усіх об’єктів, що відповідають шаблону:

en: Use auto-expanding folders for all view types
uk: Використовувати теки, що розгортаються самі, у всіх типах переглядів

en: Use system font
uk: Використовувати системний шрифт

en: Use tab for switching between right and left view
uk: Використовувати вкладки для перемикання між правою і лівою панелями

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
uk: Масштаб:

en: View options:
uk: Параметри перегляду:

en: Warning
uk: Попередження

en: What
uk: Що

en: When unchecked, the opposite view will be closed. The Close icon always illustrates which view (left or right) will be closed.
uk: Якщо не позначено, протилежну панель перегляду буде закрито. Піктограма закриття завжди показуватиме, яку панель перегляду (ліву або праву) буде закрито.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
uk: У вас відкрито декілька вкладок у цьому вікні, ви дійсно хочете його закрити?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
uk: Деякі із внесених змін не збережено. Хочете зберегти зміни чи відкинути їх?

en: Zoom
uk: Масштаб

en: Zoom To Default
uk: Типовий масштаб

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode disabled
uk: Вимкнено режим позначення

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode enabled
uk: Увімкнено режим позначення

[ctx: accessible name of Dolphin's view container]
en: Location View
uk: Огляд місця

[ctx: action:button]
en: Content
uk: Вміст

[ctx: action:button]
en: Filename
uk: Назва файла

[ctx: action:button]
en: From Here
uk: Починаючи звідси

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
uk: Починаючи звідси (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
uk: Обмежити пошук до «%1» та підтек

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
uk: Зберегти ці критерії пошуку для пришвидшення доступу до них у майбутньому

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
uk: Шукати у вашому домашньому каталозі

[ctx: action:button]
en: Your files
uk: Ваші файли

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
uk: Піднабір параметрів Dolphin.

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
uk: Кількість доступних спільних ресурсів мережі

[ctx: e.g. 'Show previews for [files of any size]']
en: files of any size
uk: файлів будь-якого розміру

[ctx: e.g. 'Show previews for [no file]']
en: no file
uk: жодного файла

en: if true we use short relative dates, if not short dates
uk: якщо має значення «true», використовуємо скорочені відносні дати, якщо ні — скорочені дати

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
uk: Місця

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
uk: Параметри

[ctx: option:check]
en: Also hide backup files while hiding hidden files
uk: Разом із прихованими файлами також ховати файли резервних копій

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
uk: Відкривати теки під час дій з перетягування

[ctx: option:check]
en: Rename single items inline
uk: Перейменовувати окремі об'єкти на місці

[ctx: option:check]
en: Turning off split view closes the view in focus
uk: Вимикання розділеного перегляду закриває фокусовану панель

[ctx: option:check split view panes]
en: Switch between views with Tab key
uk: Перемикатися між панелями за допомогою Tab

[ctx: option:radio]
en: After current tab
uk: Після поточної вкладки

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
uk: За абеткою, без врахування регістру

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
uk: За абеткою, із врахуванням регістру

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
uk: Наприкінці панелі вкладок

[ctx: option:radio]
en: Natural
uk: Природний

[ctx: option:radio]
en: Show no size
uk: Не показувати розмір

[ctx: option:radio]
en: Show number of items
uk: Показувати кількість записів

[ctx: option:radio]
en: Show size of contents, up to
uk: Показувати розмір вмісту, аж до

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
uk: Комбінований (наприклад, «drwxr-xr-x (755)»)

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
uk: Абсолютні (наприклад «%1»)

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
uk: Відносні (наприклад «%1»)

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
uk: Числовий (вісімковий) (наприклад, «755»)

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
uk: Символічний (наприклад «drwxr-xr-x»)

en: pause
uk: призупинити

en: play
uk: відтворити

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
uk: Вільно %1 з %2 (використано %3%)

[ctx: used as a prefix in a spinbox showing e.g. 'Show previews for [files below 3 MiB]']
en: files below
uk: файлів, менших за
