drkonqi - en to tr translation catalogue (201 entries)

en: &Restart Application
tr: U&ygulamayı Yeniden Başlat

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
tr: © 2000–2018, Dr. Konqi Yazarları

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
tr: © 2020–2022, Dr. Konqi Yazarları

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
tr: © 2009, DrKonqi2 Geliştiricileri

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
tr: <h2>Bir “geri iz” nedir?</h2><p>Bir geri iz temel olarak çöktüğü zaman uygulamanın içinde neler olmakta olduğunu anlatır, böylece geliştiriciler bozukluğun nerede başladığını bulabilirler. Bunlar size anlamsız görünebilir ama aslında oldukça yararlı bilgiler içeriyor olabilirler.<br />Geri izler etkileşimli ve olay sonrası hata ayıklama sırasında yaygın olarak kullanılır.</p>

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
tr: Panoya Kopyala

[ctx: @action]
en: Retry
tr: Yeniden Dene

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
tr: Etkileşimli Hata Ayıklayıcıyı Çalıştır

[ctx: @action]
en: See Developer Information
tr: Geliştirici Bilgisini Gör

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
tr: Otomatik Rapor Gönder

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
tr: Yeniden Başlat: %1

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
tr: Şurada Bildir: %1

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
tr: Yeniden Dene

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
tr: Göndermeyi Yeniden Dene

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
tr: &Hata Ayıklama Sembollerini Kur

[ctx: @action:button]
en: &Reload
tr: &Yeniden Yükle

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
tr: U&ygulamayı Yeniden Başlat

[ctx: @action:button]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: @action:button]
en: Finish
tr: Bitir

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
tr: Benimle İletişime Geçilebilir

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
tr: Hata Ayıklama Sembollerini Kur

[ctx: @action:button]
en: Login
tr: Oturum Aç

[ctx: @action:button]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: @action:button]
en: No
tr: Hayır

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
tr: Raporu Önizle

[ctx: @action:button]
en: Reload
tr: Yeniden Yükle

[ctx: @action:button]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
tr: Raporu Dosyaya Kaydet

[ctx: @action:button]
en: Send Message
tr: İletiyi Gönder

[ctx: @action:button]
en: Submit
tr: Gönder

[ctx: @action:button]
en: Yes
tr: Evet

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
tr: Ayrıntılar Ekle

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
tr: İlgili olabilecek özelleştirilmiş uygulama ayarları

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
tr: Ayrımladığım olağandışı masaüstü davranışı

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> has closed unexpectedly.
tr: <application>%1</application> uygulaması beklenmedik bir biçimde kapandı.

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
tr: <note>Çökme ve sistem bilgisi, hata kaydına kendiliğinden eklenecektir.</note>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
tr: <para>Çökme İşleyicisi’nin kendisi hata verdiğinden,
    yeniden hata vermesi riskini azaltmak için otomatik raporlama
    işlemi devre dışı bırakıldı.<nl /><nl />
    Lütfen bu hatayı KDE hata izleme sistemine
    <link url='%1'>elle raporlayın</link>. <interface>Geliştirici Bilgisi</interface>
    sekmesindeki geri izi eklemeyi unutmayın.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
tr: <para>Çökme İşleyicisi’nin kendisi hata verdiğinden, yeniden hata vermesinin riskini azaltmak için otomatik raporlama işlemi devre dışı bırakıldı. <nl /><nl />Lütfen bu hatayı KDE hata izleme sistemine <link url='%1'>el ile rapor edin</link>. <interface>Geliştirici Bilgileri</interface> sekmesindeki geri izi eklemeyi unutmayın.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
tr: <para>Raporlama yardımcısı devre dışı bırakıldı; çünkü
    kilitlenen uygulama başlatıldığından beri güncellenmiş
    veya kaldırılmış gibi görünüyor. Bu, doğru kilitlenme
    raporlamasını engeller ve ayrıca bu kilitlenmenin nedeni olabilir.
    </para><para>Güncellemeden sonra, güncellemenin tam
    olarak uygulandığından ve herhangi bir olumsuzluğa neden
    olmayacağından emin olmak için oturumu kapatıp yeniden
    açmak her zaman iyi bir fikirdir ve bir yan etkisi yoktur.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
tr: <para>Çökme İşleyicisi iletişim kutusu güvenli kipte başlatıldığı için raporlama yardımcısı etkin değil.<nl />
    Bu hatayı kendiniz %1 adresine (<interface>Geliştirici Bilgisi</interface> sekmesindeki geri iz ile birlikte) bildirebilirsiniz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
tr: <para>Çökme İşleyicisi iletişim kutusu güvenli kipte başlatıldığı için raporlama yardımcısı etkin değil.<nl />Bu hatayı kendiniz %1 adresine (<interface>Geliştirici Bilgileri</interface> sekmesindeki geri iz ile birlikte) bildirebilirsiniz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
tr: <para>Raporlama yardımcısı devre dışı bırakıldı; çünkü kilitlenen uygulama başlatıldığından beri güncellenmiş veya kaldırılmış gibi görünüyor. Bu, doğru kilitlenme raporlamasını engeller ve ayrıca bu kilitlenmenin nedeni olabilir.</para><para>Güncellemeden sonra, güncellemenin tam olarak uygulandığından ve herhangi bir olumsuzluğa neden olmayacağından emin olmak için oturumu kapatıp yeniden açmak her zaman iyi bir fikirdir ve bir yan etkisi yoktur.</para>

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
tr: <para>Üzgünüz, <application>%1</application> uygulaması beklenmedik bir biçimde kapandı.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
tr: <para>Bu hatayı bildirerek KDE yazılımlarını geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz.<nl /><link url='%1'>Hata raporlaması hakkında daha fazla bilgi edinin.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
tr: <para><application>%1</application> uygulaması herhangi bir hata bildirim adresi sağlamadığından, bu uygulama için hata bildiremezsiniz.</para>

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
tr: <subtitle>Çökme anını olabildiğince ayrıntılı betimleyin:</subtitle>
    <list>
    <item>Çökme öncesinde uygulama içinde ve dışında neler yaptığınızı ayrıntılı olarak yazın.</item>
    <item>Uygulamada veya dış ortamda alışılmışın dışında bir şey ayrımlayıp ayrımlamadığınızı ekleyin.</item>
    <item>Uygulamada öntanımlının dışında bir yapılandırma varsa belirtin.</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
tr: Hata ayıklama sembolleri kurulurken bir hata oluştu.

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
tr: Şu anda başka bir hata ayıklayıcı, aynı uygulamayı inceliyor. Çökme bilgisi alınamayabilir.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
tr: <filename>%1 </filename> dosyası yazmak için açılamadı.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
tr: Raporun kaydedileceği bir dosya oluşturulamadı.

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
tr: Bu uygulama için hata ayıklama sembolü paketleri bulunamadı.

[ctx: @info]
en: Distribution method:
tr: Dağıtım yöntemi:

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
tr: Bilinmeyen nedenlerden dolayı çökme verisine erişilemedi.

[ctx: @info]
en: Failed to contact %1: <message>%2</message>
tr: %1 ile iletişim kurulamadı: <message>%2</message>

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
tr: Hata raporu gönderilemedi: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
tr: Bilinmeyen nedenlerden dolayı çökme bilgisi toplanamadı. Yeniden deneyebilir, pencereyi kapatabilir veya <link url='%1'>ayrıntılı çıktıyı görüntüleyebilirsiniz</link>.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
tr: Bilinmeyen nedenlerden dolayı çökme bilgisi toplanamadı. Yeniden deneyebilir veya pencereyi kapatabilirsiniz.

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
tr: Çökme hakkında bilgi:

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
tr: Lütfen aşağıdaki bilgiyi İngilizce yazın.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
tr: Rapor <filename>%1</filename>dosyasına kaydedildi.

[ctx: @info]
en: Submitting bug report…
tr: Hata raporu gönderiliyor…

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
tr: Alt süreç çöktü. Kurulumunuzu denetleyin.

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
tr: Alt süreç şu hata ile çıktı: %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being a part of KDE. You may now close this window.
tr: KDE’nin bir parçası olduğunuz için teşekkürler. Artık bu pencereyi kapatabilirsiniz.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is likely not useful.
tr: Üretilen çökme bilgisi yararlı değil gibi görünüyor.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
tr: Çökme bilgisi yararlı değil

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful.
tr: Üretilen çökme bilgisi yararlı değil.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
tr: Çökme bilgisi büyük olasılıkla yararlı değil

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
tr: Kendiliğinden üretilen çökme bilgisi yararlı

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful.
tr: Üretilen çökme bilgisi yararlı.

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
tr: Oluşturulan çökme bilgisi yararlı olabilir

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful.
tr: Üretilen çökme bilgisi yararlı olabilir.

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
    If you can't think of any more information, you can close the bug report dialog.
tr: Sağladığınız bilgi, bu durum için yeterli değil.
    Verebileceğiniz başka bir bilgi yoksa hata raporu iletişim kutusunu kapatabilirsiniz.

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
tr: Çökme bilgisi derecelendirmesi geçersiz. Bu Drkonqi’nin kendisine ait bir hata.

[ctx: @info]
en: There was not enough memory to gather crash information. You can close some applications to free up memory and try again.
tr: Çökme bilgisi toplamaya yetecek kadar kullanılabilir bellek yoktu. Bellekte yer açmak için bazı uygulamaları kapatıp yeniden deneyin.

[ctx: @info]
en: This backtrace is very limited because there was not enough memory available to generate a full backtrace. You can close some applications and try again.
tr: Bu geri iz pek sınırlı bilgi içeriyor; çünkü tam bir geri izi oluşturmaya yetecek kadar kullanılabilir bellek yoktu. Birkaç uygulamayı kapatıp yeniden deneyin.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
tr: Hata raporunun başlığı:

[ctx: @info]
en: Trying to contact %1…
tr: %1 ile iletişim kurulmaya çalışılıyor…

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
tr: Veri bekleniyor…

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
tr: <para>Yürütülebilir: <application>%1</application> Süreç Kimliği: %2 Sinyal: %3 (%4) Zaman: %5 %6</para>

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
tr: Çökme raporları yükleniyor

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
tr: Arama ile eşleşen çökme yok

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
tr: Henüz bir süreç çökmedi

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
tr: Geçmiş çökmelerin ayrıntılı görünümünü sunar

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
tr: <placeholder>Ayrıntılı olarak, bize uygulama çökerken ne yaptığınızı anlatın.</placeholder>

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>First install the debugger application (%1), then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
tr: <emphasis strong='true'>Öncelikle hata ayıklama uygulamasını kurun (%1) ve <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basın.</emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    to request further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email addresses.</note>
tr: <note>Bir hata raporu girebilmeniz için <link url='%1'>KDE hata takip sistemi</link> üzerinde bir hesaba gereksiniminiz var; çünkü daha sonra sizden daha fazla bilgi istemek için sizinle iletişime geçmemiz gerekebilir.
    Eğer hesabınız yoksa <link url='%2'>buradan</link> bir tane açabilirsiniz. Lütfen tek kullanımlık e-posta adresleri kullanmayın.</note>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
tr: <strong>Hata ayıklayıcı paketini (%1) kurun ve <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basın.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
tr: Çöken uygulamayı başka bir hata ayıklama süreci inceliyor. Bu nedenle Dr. Konqi hata ayıklayıcısı geri iz alamaz. Lütfen diğer hata ayıklayıcıyı kapatın ve <interface>Yeniden Yükle</interface> ögesine tıklayın.

[ctx: @info/rich]
en: Click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work, read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace, install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
tr: Eksik hata ayıklama paketlerini kendiliğinden yüklemek için <interface>Hata Ayıklama Sembollerini Kur</interface> düğmesine tıklayın.
    Eğer bu yöntem işe yaramazsa düzgün bir geri iz almayı öğrenmek için <link url='%1'>Nasıl yararlı hata raporları oluşturulur</link> yazısını okuyun; gerekli paketleri kurun (<link url='%2'>dosyaların listesi</link>) ve <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basın.

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
tr: Çökme öncesinde ne yaptığınızı anımsıyor musunuz?

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
tr: Aynı durumu yinelediğinizde uygulama yine çöküyor mu?

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
tr: Yararlı geri iz almayı öğrenmek için lütfen <link url='%1'>Nasıl yararlı hata raporları oluşturulur</link> belgesini okuyun; gerekli paketleri kurun (<link url='%2'>dosyaların listesi</link>) ve <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basın.

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
tr: Sağlayabileceğiniz ek bilgileri seçin:

[ctx: @info/rich]
en: Read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace, install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
tr: Yararlı geri iz almayı öğrenmek için <link url='%1'>Nasıl yararlı
    hata raporları oluşturulur</link> belgesini okuyun; gerekli
    paketleri kurun (<link url='%2'>dosyaların listesi</link>) ve
    <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basın.

[ctx: @info/rich]
en: The backtrace generation was stopped due to memory pressure. You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
tr: Bellek baskısından dolayı geri iz üretimi durduruldu. <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basarak yeniden geri iz oluşturmayı deneyebilirsiniz.

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
tr: Bu yardımcı uygulama çökme bilgisini çözümleyecek ve hata raporlama sürecinde size kılavuzluk yapacaktır.

[ctx: @info/rich]
en: Try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
tr: <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basarak yeniden geri iz üretmeyi deneyin.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
tr: Eksik hata ayıklama paketlerini kendiliğinden kurmak için <interface>Hata Ayıklama Simgelerini Kur</interface> düğmesine tıklayabilirsiniz. Eğer bu yöntem işe yaramazsa düzgün bir geri iz almayı öğrenmek için lütfen <link url='%1'>Nasıl yararlı hata raporları oluşturulur</link> yazısını okuyun; gerekli paketleri kurun (<link url='%2'>dosyaların listesi</link>) ve <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basın.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
tr: <interface>Yeniden Yükle</interface> düğmesine basarak yeniden geri iz oluşturmayı deneyebilirsiniz.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not wish to accept this.</para>
tr: <para><note>Etkili hata ayıklama için sizin ve geliştiricilerin iletişimde kalması gerekeceğinden, <emphasis strong='true'>geliştiricilerin sizinle iletişime geçebileceğine onay vermeniz gerekmektedir</emphasis>.
    </note></para><para>Bunu kabul etmiyorsanız bu iletişim kutusunu kapatabilirsiniz.</para>

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
tr: Platform listesi alınamadı

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
tr: Eksik hata ayıklama sembolleri paketleri kurulmak isteniyor…

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
tr: Uygulamanın <adı>

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
tr: Yürütülebilirin <yolu>

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
tr: Bugzilla ürün adı

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
tr: Rastgele disk erişimini kapat

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
tr: Bir bildirim gösterme; ancak hata ayıklama iletişim penceresini doğrudan başlat

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
tr: Uygulamayı çalışır durumda tut ve geri izi başlangıçta üret

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
tr: Uygulamanın <kimlik numarası>

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
tr: Uygulamanın <süreç numarası>

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
tr: Başarısız iş parçacığının <iş parçaçığı kimliği>

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
tr: Uygulama <sürümü>

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
tr: Kullanılacak hata <adresi>

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
tr: Uygulama zaten başlatılmış

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
tr: Uygulamanın kdeinit tarafından başlatılmış

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
tr: Yakalanan <number> numaralı sinyal

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
tr: Uygulamanın çevrilmiş <adı>

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
tr: bugstest.kde.org parolası

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
tr: bugstest.kde.org kullanıcı adı

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
tr: <strong>Hata ayıklayıcı uygulama bulunamadı ya da çalıştırılamadı.</strong>

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
tr: Geri iz oluşturuluyor… (biraz zaman alabilir)

[ctx: @info:status]
en: Loading...
tr: Yükleniyor…

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
tr: Çökme bilgileri getirilemedi.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
tr: Çökme bilgisi üretilemedi.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
tr: Hata ayıklayıcıdan beklenmedik bir şekilde çıkıldı.

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
tr: Sürdürmek için %1 hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir.

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system, with no manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
tr: Çökme raporlarını KDE’nin çökme izleme sistemine her zaman kendiliğinden gönderin. Elle girdi gerekmez.
    Bundan sonra herhangi bir çökme bildirimi almazsınız.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
tr: Bu pencereyi kapat (çökme bilgilerini kaybedeceksiniz.)

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage, will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
tr: Ek hata ayıklama özkaynaklarını dağıtıcınızdan indirirseniz çökme raporları daha yararlı bilgiler içerebilir.
    Bu, bir çökme gerçekleştiğinde artan bellek kullanımına ve bilinmeyen miktarlarda indirme yapılabileceği anlamına gelir. Ölçülü bir internet bağlantısı kullanıyorsanız bu genelde atlanır.

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
tr: Hata raporlama yardımcısını başlatır.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
tr: Sembol kurulumu kullanılamıyor; çünkü başlatıldıktan sonra uygulama güncellendi veya kaldırıldı.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
tr: Çökme bilgilerini (geri iz) panoya kopyalamak için bu düğmeyi kullanın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
tr: Eksik hata ayıklama sembolü paketlerini kurmak için bu düğmeyi kullanın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the packages for missing debug symbols.
tr: Eksik hata ayıklama sembolleri için olan paketleri kurmak için bu düğmeyi kullanın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided email address and password.
tr: Sağlanan e-posta adresi ve parola ile KDE hata izleme sistemine oturum açmak için bu düğmeyi kullanın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
tr: Çökme bilgilerini (geri iz) yeniden yüklemek için bu düğmeyi kullanın. Bu
    işlem hata ayıklama sembollerini içeren paketleri kurduğunuzda ve daha iyi geri iz almak istediğinizde kullanışlıdır.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
tr: Çökme bilgilerini (geri iz) yeniden yüklemek için bu düğmeyi kullanın. Bu işlem hata ayıklama sembollerini içeren paketleri kurduğunuzda ve daha iyi geri iz almak istediğinizde kullanışlıdır.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
tr: Çöken uygulamayı yeniden başlatmak için bu düğmeyi kullanın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
tr: Çökme bilgilerini (geri iz) bir dosyaya kaydetmek için bu düğmeyi kullanın. Bu çökme bilgilerine göz atmanız ya da hatayı daha sonra raporlamanız için yararlı bir yoldur.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
tr: El ile raporlama amaçlı çökme bilgisini bir dosyaya kaydetmek için bu düğmeyi kullanın.

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
tr: <subtitle>Güzel başlık örnekleri:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
tr: Yeniden denemedim

[ctx: @item:inlistbox placeholder while loading]
en: Loading…
tr: Yükleniyor…

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
tr: Her zaman

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
tr: Bazen

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
tr: Hiçbir zaman

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
tr: Çökme raporlarını iyileştirmek için hata ayıklama sembollerini kendiliğinden indir

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
tr: Çökmeleri kendiliğinden bildir

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
tr: Çökme Raporu Gönderildi

[ctx: @label]
en: Details:
tr: Ayrıntılar:

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
tr: Gelecekte:

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
tr: Çökme hakkında bize daha fazla bilgi verin…

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
tr: Çökme verisi toplanıyor. Toplanan veri arka planda kendiliğinden gönderilecektir.

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the contents of the report which will be sent.</para><para>If you want to modify the report, return to the previous pages.</para>
tr: <para>Bu, gönderilecek hata raporunun içeriğinin bir önizlemesidir.</para><para>Eğer raporda değişiklik yapmak istiyorsanız önceki sayfalara geri dönün.</para>

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: Email Address:
tr: E-posta adresi:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
tr: Parola:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
tr: KDE Platformu kaynaktan derlendi

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
tr: Oturum açma bilgilerini KDE Cüzdan Yöneticisini kullanarak kaydet

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
tr: <application>%1</application> uygulaması çökerken ne yapıyordum

[ctx: @title]
en: Automatic Report
tr: Kendiliğinden Rapor Gönderimi

[ctx: @title]
en: Bug Report Preview
tr: Hata Raporu Önizlemesi

[ctx: @title]
en: Crash Handler
tr: Çökme İşleyicisi

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
tr: Çökme Raporu Gönderildi

[ctx: @title]
en: Crashes
tr: Çökmeler

[ctx: @title]
en: Details
tr: Ayrıntılar

[ctx: @title]
en: Enter Details About the Crash
tr: Çökme Ayrıntılarını Gir

[ctx: @title]
en: Failure
tr: Başarısız

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
tr: Yeteri Kadar Kullanışlı Değil

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
tr: Çöken Süreçler Görüntüleyicisi

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
tr: &Geliştirici Bilgisi

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
tr: &Genel

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
tr: Geliştirici Bilgisi

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
tr: Hata ayıklama sembolleri kurulurken bir hata oluştu

[ctx: @title:window]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
tr: Geri İz Alınıyor (Çökme Bilgisi)

[ctx: @title:window]
en: Log in to the Bug Tracking System
tr: Oturum Aç

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
tr: Eksik hata ayıklama sembolleri

[ctx: @title:window]
en: Overview
tr: Genel Görünüm

[ctx: @title:window]
en: Reporting Assistant
tr: Raporlama Yardımcısı

[ctx: @title:window]
en: Save Report
tr: Raporu Kaydet

[ctx: @title:window]
en: Your Knowledge
tr: Bilgi Dağarcığınız

en: A file containing the backtrace.
tr: Geri izi içeren bir dosya.

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
tr: Gizle

en: BugzillaLib Test (DrKonqi2)
tr: BugzillaLib Sınaması (DrKonqi2)

en: Cancel
tr: İptal

en: Crash Handler
tr: Çökme İşleyicisi

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
tr: Çökme İşleyicisi, bir uygulama çöktüğünde kullanıcının geri bildirimini iletir.

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
tr: Hata Bildir

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
tr: Uygulamayı Yeniden Başlat

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
tr: Bu yazılımı iyileştirmeye yardım etmek için bu hatayı bildirin.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
tr: Uygulama beklenmedik bir biçimde kapandı.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
tr: Uygulama beklenmedik bir biçimde kapandı. Bir çökme raporu gönderiliyor.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
tr: %1 Beklenmedik Biçimde Kapandı

en: Please report this error to help improve this software.
tr: Lütfen bu yazılımı iyileştirmek için bu hatayı bildirin.

en: Report &Bug
tr: &Hata Bildir

en: Test application for bugtracker manager lib
tr: Hata izleme yöneticisi kitaplığı için deneme uygulaması

en: The debugger name passed to the parser factory
tr: Ayrıştırıcı yapıya geçirilen hata ayıklayıcı adı

en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
tr: Şu uygulamalar ve kitaplıklar için hata ayıklama bilgisi içeren paketler eksik:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
tr: Eksik hata ayıklama bilgisi paketleri

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
tr: En kısa uzunluğa ulaşıldı

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
tr: Daha fazla bilgi verin
