konsole - en to sr@latin translation catalogue (379 entries)

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
sr@latin: %1 nije ispravan URL, izlaz se ne može sačuvati.

en: &All Tabs in Current Window
sr@latin: &sve jezičke u tekućem prozoru

en: &Close Session
sr@latin: &Zatvori sesiju

en: &Continue Task
sr@latin: &Nastavi zadatak

en: &Hangup
sr@latin: &Prekini vezu

en: &Interrupt Task
sr@latin: &Prekini zadatak

en: &Kill Task
sr@latin: &Ukini zadatak

en: &Paste Location
sr@latin: &Nalepi lokaciju

en: &Print Screen...
sr@latin: &Odštampaj ekran...

en: &Scale output
sr@latin: &Skaliraj izlaz

en: &Select All
sr@latin: &Izaberi sve

en: &Select Tabs...
sr@latin: &izabrane jezičke...

en: &Set as Default
sr@latin: &Ovo je podrazumevani

en: &Suspend Task
sr@latin: &Suspenduj zadatak

en: &Terminate Task
sr@latin: &Obustavi zadatak

en: &ZModem Upload...
sr@latin: Otpremi &ZModemom...

en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
sr@latin: <html><head/><body><p>Programi koji koriste Konsolin K‑deo dele profile.</p><p>Naredno ne dele sa Konsolom niti sa drugim programima:<ul><li>podrazumevani profil</li><li>dato u meniju</li><li>prečice</li></ul></p><p>Slobodno podnesite <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&amp;product=konsole&amp;component=kpart">prijavu greške</a> za Konsolu ako želite da se promeni kako se ovo tretira.</p></body></html>

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
sr@latin: <p>Otkriven je pokušaj zmodemskog prenosa fajla, ali na sistemu nema softvera za ZModem.</p><p>Instalirajte paket <tt>rzsz</tt> ili <tt>lrzsz</tt>.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
sr@latin: <p>Na sistemu nema zmodemskog softvera.</p><p>Instalirajte paket <tt>rzsz</tt> ili <tt>lrzsz</tt>.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
sr@latin: <p>U tekućoj sesiji se već odvija zmodemski prenos fajla.</p>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
sr@latin: Sledeći jezičak

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
sr@latin: Prethodni jezičak

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
sr@latin: Prethodno prikazani jezičak

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
sr@latin: Prebaci na jezičak %1

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
sr@latin: Zatvori &prozor

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
sr@latin: Zatvori tekući &jezičak

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
en: New...
sr@latin: Nova...

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
en: New...
sr@latin: Nove...

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
sr@latin: Sledeće

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
sr@latin: Prethodno

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
sr@latin: &Umnoži jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
sr@latin: &Otkači jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
sr@latin: Novi &jezičak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
sr@latin: Zatvori prozor

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
sr@latin: Raširi prikaz

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
sr@latin: Upravljaj profilima...

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
sr@latin: Novi &prozor

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
sr@latin: Skupi prikaz

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
sr@latin: Podeli prikaz levo/desno

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
sr@latin: Podeli prikaz gore/dole

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
sr@latin: &nigde

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
sr@latin[0]: U ovom prozoru radi %1 proces, želite li zaista da ga napustite?
sr@latin[1]: U ovom prozoru rade %1 procesa, želite li zaista da ga napustite?
sr@latin[2]: U ovom prozoru radi %1 procesa, želite li zaista da ga napustite?
sr@latin[3]: U ovom prozoru radi jedan proces, želite li zaista da ga napustite?

[ctx: @info:credit]
en: Alexander Neundorf
sr@latin: Aleksander Nojndorf

[ctx: @info:credit]
en: Antonio Larrosa
sr@latin: Antonio Larosa Himenez

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
sr@latin: ispravke grešaka

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
sr@latin: ispravke grešaka i poboljšanja

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
sr@latin: ispravke grešaka i ubrzano pokretanje

[ctx: @info:credit]
en: Chris Machemer
sr@latin: Kris Mahejmer

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
sr@latin: kôd iz projekta Kvt
    opšta poboljšanja

[ctx: @info:credit]
en: Dale M. Flaven
sr@latin: Dejl M. Flejven

[ctx: @info:credit]
en: Dan Pilone
sr@latin: Den Pajlon

[ctx: @info:credit]
en: David Faure
sr@latin: David For

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
sr@latin: ugnežđena Konsole
    opšta poboljšavanja

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
sr@latin: ugnežđena Konsole
    traka alatki i imena sesija

[ctx: @info:credit]
en: Francesco Cecconi
sr@latin: Frančesko Čekoni

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
sr@latin: prebacivanje na FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
sr@latin: opšta poboljšanja

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
sr@latin: održavalac, ispravke grešaka i poboljšanja

[ctx: @info:credit]
en: Jekyll Wu
sr@latin: Džekil Vu

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Street
sr@latin: Kevin Strit

[ctx: @info:credit]
en: Lars Doelle
sr@latin: Lars Dele

[ctx: @info:credit]
en: Lars Knoll
sr@latin: Lars Knol

[ctx: @info:credit]
en: Lotzi Boloni
sr@latin: Loci Boloni

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
sr@latin: poboljšano obeležavanje

[ctx: @info:credit]
en: Martin Jones
sr@latin: Martin R. Džouns

[ctx: @info:credit]
en: Matthias Ettrich
sr@latin: Matijas Etrih

[ctx: @info:credit]
en: Original author
sr@latin: prvobitni autor

[ctx: @info:credit]
en: Peter Silva
sr@latin: Piter Silva

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
sr@latin: prethodni održavalac, prenošenje na KDE4

[ctx: @info:credit]
en: Robert Knight
sr@latin: Robert Najt

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
sr@latin: prebacivanje na SGI

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
sr@latin: poboljšanja šema i izbora teksta

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
sr@latin: podrška za Solaris i istorijat

[ctx: @info:credit]
en: Stephan Binner
sr@latin: Štefan Biner

[ctx: @info:credit]
en: Stephan Kulow
sr@latin: Štefan Kulov

[ctx: @info:credit]
en: Sven Fischer
sr@latin: Sven Fišer

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
sr@latin: Hvala mnogima drugima.

[ctx: @info:credit]
en: Thomas Dreibholz
sr@latin: Tomas Drajbholc

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
sr@latin: vizuelni efekti

[ctx: @info:credit]
en: Waldo Bastian
sr@latin: Valdo Bastijan

[ctx: @info:credit]
en: Warwick Allison
sr@latin: Vorvik Alison

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
sr@latin: Argumenti za naredbu.

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
sr@latin: Izmeni vrednost svojstva profila.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
sr@latin: Naredba za izvršavanje. Ova opcija hvata sve naredne argumente, tako da mora biti poslednja.

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
sr@latin: Napravi jezičke prema zadatom postavnom fajlu jezičaka.

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
sr@latin: Isključi providne pozadine, čak i ako ih sistem podržava.

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
sr@latin: Ne zatvaraj automatski početnu sesiju kada se završi.

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
sr@latin: Sakrij traku menija, potisnuvši podrazumevanu postavku.

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
sr@latin: Sakrij traku jezičaka, potisnuvši podrazumevanu postavku.

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
sr@latin: Nabroji sva imena svojstava profila i njihove tipove (služi uz -p).

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
sr@latin: Spisak raspoloživih profila.

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
sr@latin: Ime profila za ovaj primerak Konsole.

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
sr@latin: Pokreni u zasebnom procesu

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
sr@latin: Postavi početnu radnu fasciklu jezička ili prozora na zadatu.

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
sr@latin: Prikaži traku menija, potisnuvši podrazumevanu postavku.

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
sr@latin: Prikaži traku jezičaka, potisnuvši podrazumevanu postavku.

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
sr@latin: Pokreni Konsolu preko celog ekrana

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
sr@latin: Pokreni Konsolu u pozadini tako da može da se dozove napred pritiskom na Ctrl+Shift+F12 (podrazumevano)

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
sr@latin: Upozorenje:

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
sr@latin: Završeno

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
sr@latin: Sve podešeno je privremeno za ovu sesiju.

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
sr@latin: Postavka providnosti pozadine neće biti primenjena zato što izgleda da površ ne podržava providne prozore.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
sr@latin: Kliknite za biranje blede boje.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
sr@latin: Kliknite za biranje boje.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
sr@latin: Kliknite za biranje izrazite boje.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
sr@latin: Zatvori traku pretrage

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
sr@latin: Prikaži meni opcija

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
sr@latin: Dvokliknite da promenite prečicu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
sr@latin: Unesite tekst koji treba potražiti.

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
sr@latin: Nađi sledeće poklapanje sa zadatim izrazom

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
sr@latin: Nađi prethodno poklapanje sa zadatim izrazom

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
sr@latin: Umetni format udaljenog naslova

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
sr@latin: Umetni format naslova

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
sr@latin: Traži trenutno zadati izraz počev od dna

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
sr@latin: Traži trenutno zadati izraz počev od vrha

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
sr@latin: Treba li isticati nađeni tekst.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
sr@latin: Treba li tražiti počev od dna.

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
sr@latin: Da li pretraga razlikuje veličinu slova.

[ctx: @item]
en: Activate Menu
sr@latin: Aktiviraj meni

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
sr@latin: neimenovana šema boja

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
sr@latin: Razlikuj veličinu slova

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
sr@latin: Istakni sva poklapanja

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
sr@latin: Poklopi regularni izraz

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
sr@latin: Traži unazad

[ctx: @item:inmenu The host the user is connected to via ssh]
en: %1
sr@latin: %1|/|$[nom %1]

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
sr@latin: %1 na %2|/|$[nom %1] na $[lok %2]

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
sr@latin: broj

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
sr@latin: naslov

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
sr@latin: pozadina

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
sr@latin: pozadina (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
sr@latin: pozadina (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
sr@latin: boja 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
sr@latin: boja 1 (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
sr@latin: boja 1 (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
sr@latin: boja 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
sr@latin: boja 2 (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
sr@latin: boja 2 (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
sr@latin: boja 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
sr@latin: boja 3 (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
sr@latin: boja 3 (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
sr@latin: boja 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
sr@latin: boja 4 (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
sr@latin: boja 4 (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
sr@latin: boja 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
sr@latin: boja 5 (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
sr@latin: boja 5 (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
sr@latin: boja 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
sr@latin: boja 6 (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
sr@latin: boja 6 (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
sr@latin: boja 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
sr@latin: boja 7 (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
sr@latin: boja 7 (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
sr@latin: boja 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
sr@latin: boja 8 (bleda)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
sr@latin: boja 8 (izrazita)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
sr@latin: ispis

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
sr@latin: ispis (bled)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
sr@latin: ispis (izrazit)

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
sr@latin: ime

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
sr@latin: boja

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
sr@latin: bleda boja

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
sr@latin: izrazita boja

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
sr@latin: podržane slike

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
sr@latin[0]:  red
sr@latin[1]:  reda
sr@latin[2]:  redova
sr@latin[3]:  red

[ctx: @title]
en: Confirm Close
sr@latin: Potvrda zatvaranja

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
sr@latin: Emulator terminala

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
sr@latin: Opšte

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
sr@latin: Podaci o delu

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
sr@latin: Profili

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
sr@latin: &Obeleživači

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
sr@latin: Napredno

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
sr@latin: Opšte

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
sr@latin: Podešavanje prepisa

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
sr@latin: Uređivanje šeme boja

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
sr@latin: Nova šema boja

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
sr@latin: Izbor fajla slike tapeta

en: A descriptive name for the profile
sr@latin: Opisni naziv profila

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
sr@latin: Problem pri upisivanju izlaza.
    %1

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
sr@latin: Jedan program u ovoj sesiji neće da se ukine. Želite li zaista da ga prinudno ukinete?

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
sr@latin: U sesiji se trenutno izvršava jedan program. Želite li zaista da je zatvorite?

en: Add
sr@latin: Dodaj

en: Adjust Scrollback...
sr@latin: Podesi prepis...

en: All dialogs will be shown again
sr@latin: Svi dijalozi će biti ponovo prikazivani.

en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
sr@latin: Ctrl+točkić miša za veličinu teksta

en: Allow blinking text
sr@latin: Dozvoljen trepćući tekst

en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
sr@latin: Terminalski programi smeju da ispisuju trepćući tekst

en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
sr@latin: <html>Izlaz može biti zaustavljen pritiskom <b>Ctrl+S</b></html>

en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
sr@latin: Dozvoli korisniku pristup meniju na vrhu kombinacijom Alt+taster

en: Appearance
sr@latin: Izgled

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
sr@latin[0]: Želite li zaista da nalepite %1 znak?
sr@latin[1]: Želite li zaista da nalepite %1 znaka?
sr@latin[2]: Želite li zaista da nalepite %1 znakova?
sr@latin[3]: Želite li zaista da nalepite %1 znak?

en: Automatically copy selected text into clipboard
sr@latin: Automatski kopiraj izabrani tekst u klipbord

en: Background image:
sr@latin: Pozadinska slika:

en: Black on Light Yellow
sr@latin: Crna na svetložutoj

en: Black on Random Light
sr@latin: Crna na nasumičnoj svetloj

en: Black on White
sr@latin: Crna na beloj

en: Blue on Black
sr@latin: Plava na crnoj

en: Breeze
sr@latin: Povetarac

en: Change &Directory To
sr@latin: Promeni &fasciklu na

en: Choose the background image
sr@latin: Izaberite pozadinsku sliku.

en: Choose the initial directory
sr@latin: Izaberite početnu fasciklu.

en: Clear Scrollback
sr@latin: Očisti prepis

en: Clear Scrollback and Reset
sr@latin: Očisti prepis i resetuj

en: Command and arguments: %c
sr@latin: naredba i argumenti: %c

en: Command:
sr@latin: Naredba:

en: Configure Web Shortcuts...
sr@latin: Podesi veb prečice...

en: Confirm Close
sr@latin: Potvrda zatvaranja

en: Confirm Paste
sr@latin: Potvrda nalepljivanja

en: Control the position of the tab bar
sr@latin: Upravljanje položajem trake jezičaka

en: Control the visibility of the whole tab bar
sr@latin: Upravljanje vidljivošću cele trake jezičaka

en: Control the visual style of the tab bar
sr@latin: Upravljanje vizuelnim stilom trake jezičaka

en: Control where to put the new tab
sr@latin: Upravljanje smeštanjem novog jezička

en: Copy Email Address
sr@latin: Kopiraj adresu e‑pošte

en: Copy Input
sr@latin: Kopiranje unosa

en: Copy Input To
sr@latin: Kopiraj unos u

en: Copy Link Address
sr@latin: Kopiraj adresu veze

en: Copy on select
sr@latin: Kopiraj na izboru

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
sr@latin: Ne mogu da nađem %1, pokrećem %2 umesto toga. Proverite postavke profila.

en: Could not find an interactive shell to start.
sr@latin: Ne mogu da nađem interaktivnu školjku za pokretanje.

en: Could not find binary:
sr@latin: Ne mogu da nađem naredbu:

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
sr@latin: Ne mogu da izvršim naredbu %1 sa argumentima „%2“.

en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
sr@latin: Stvori novu šemu boja na osnovu izabrane

en: Current Directory (Long): %D
sr@latin: tekuća fascikla (dugačko): %D

en: Current Directory (Short): %d
sr@latin: tekuća fascikla (kratko): %d

en: Cursor
sr@latin: Kursor

en: Dark Pastels
sr@latin: Tamne pastele

en: Default (XFree 4)
sr@latin: Podrazumevano (XFree86 4)

en: Default profile
sr@latin: Podrazumevani profil

en: Delete the selected color scheme
sr@latin: Obriši izabranu šemu boja

en: Description:
sr@latin: Opis:

en: Deselect All
sr@latin: Poništi izbor

en: Do not remember previous output
sr@latin: Ne pamti prethodni izlaz

en: Draw intense colors in bold font
sr@latin: Crtaj izrazite boje podebljanim fontom

en: Edit
sr@latin: Uređivanje

en: Edit Current Profile...
sr@latin: Uredi tekući profil...

en: Edit Environment
sr@latin: Uređivanje okruženja

en: Edit Key Binding List
sr@latin: Uređivanje spiska sveza tastera

en: Edit Profile
sr@latin: Uredi profil

en: Edit Profile "%1"
sr@latin: Uređivanje profila „%1“

en: Edit the list of environment variables and associated values
sr@latin: Uredi spisak promenljivih okruženja i pridruženih vrednosti

en: Edit the path of the background image
sr@latin: Uredite putanju pozadinske slike.

en: Edit the selected color scheme
sr@latin: Uredi izabranu šemu boja

en: Edit...
sr@latin: Uredi...

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
sr@latin[0]: Uređivanje %1 profila: %2
sr@latin[1]: Uređivanje %1 profila: %2
sr@latin[2]: Uređivanje %1 profila: %2
sr@latin[3]: Uređivanje profila: %2

en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
sr@latin: Uključi dvosmerni prikaz u terminalima (samo za arapski, persijski i hebrejski)

en: Enable all "Don't Ask Again" messages
sr@latin: Aktiviraj sve poruke „ne pitaj više“

en: Enable menu accelerators
sr@latin: Aktiviraj ubrzivače u meniju

en: Enlarge Font
sr@latin: Povećaj font

en: Environment:
sr@latin: Okruženje:

en: File
sr@latin: Fajl

en: For scrollback files, use specified folder location
sr@latin: Koristi zadatu lokaciju fascikle za fajlove prepisa

en: For scrollback files, use system-wide folder location
sr@latin: Koristi sistemsku lokaciju za fajlove prepisa

en: For scrollback files, use this folder
sr@latin: Koristi ovu fasciklu za fajlove prepisa

en: For scrollback files, use user's specific folder location
sr@latin: Koristi lokaciju prema korisniku za fajlove prepisa

en: Green on Black
sr@latin: Zelena na crnoj

en: Help
sr@latin: Pomoć

en: Highlight all search matches
sr@latin: Istakni sve poklopljeno pretragom

en: If enabled, profile settings will be ignored
sr@latin: Ako je uključeno, ignorišu se postavke profila.

en: Input:
sr@latin: Unos:

en: Insert
sr@latin: Umetni

en: Key Combination
sr@latin: kombinacija

en: Keyboard
sr@latin: Tastatura

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
sr@latin: Konsole nema dozvolu da sačuva ovaj profil u %1

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
sr@latin: Konsole ne zna kako da otvori obeleživač:

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
sr@latin: Konsole je pokrenuta pre nego što su efekti površi bili uključeni. Morate je ponovo pokrenuti da biste dobili providnu pozadinu.

en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
sr@latin: Ograniči pamćenje izlaza na fiksni broj redova

en: Linux Colors
sr@latin: Boje Linuxa

en: Linux console
sr@latin: Konzola Linuxa

en: Local Host: %h
sr@latin: lokalni domaćin: %h

en: Make the cursor blink regularly
sr@latin: Kursor koji stalno trepće

en: Match using regular expressions
sr@latin: Poklapaj regularnim izrazima

en: Monitor for &Activity
sr@latin: Nadgledaj &aktivnost

en: Monitor for &Silence
sr@latin: Nadgledaj &tišinu

en: Mouse
sr@latin: Miš

en: New Key Binding List
sr@latin: Nov spisak sveza tastera

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
sr@latin: Nema nijednog prevodioca tastature. Nedostaju podaci neophodni za pretvaranje pritiska na tastere u znakove za terminal.

en: Normal tab title format
sr@latin: Format naslova normalnog jezička

en: Number of lines of output to remember
sr@latin: Broj redova izlaza koje treba pamtiti

en: One environment variable per line
sr@latin: Jedna promenljiva okruženja po redu.

en: Open File Manager
sr@latin: Otvori menadžer fajlova

en: Open Link
sr@latin: Otvori vezu

en: Output
sr@latin: izlaz

en: Output Options
sr@latin: Opcije izlaza

en: Output:
sr@latin: Izlaz:

en: Paste Selection
sr@latin: Nalepi izbor

en: Percent
sr@latin: procenata

en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
sr@latin: Ctrl+točkić miša povećava i smanjuje veličinu teksta.

en: Print Shell
sr@latin: Štampanje školjke

en: Printer &friendly mode (black text, no background)
sr@latin: &Naklonjeno štampaču (crn tekst, bez pozadine)

en: Program '%1' crashed.
sr@latin: Program „%1“ se srušio.

en: Program '%1' exited with status %2.
sr@latin: Program „%1“ završio je stanjem %2.

en: Program Name: %n
sr@latin: naziv programa: %n

en: Red on Black
sr@latin: Crvena na crnoj

en: Remember all output produced by the terminal
sr@latin: Pamti sav izlaz koji terminal proizvede

en: Remote Host (Long): %H
sr@latin: udaljeni domaćin (dugačko): %H

en: Remote Host (Short): %h
sr@latin: udaljeni domaćin (kratko): %h

en: Remote tab title format:
sr@latin: Format udaljenog naslova:

en: Remove
sr@latin: Ukloni

en: Run all Konsole windows in a single process
sr@latin: Svih prozori Konsole u jednom procesu

en: S&crollback
sr@latin: Pr&epis

en: Save Output &As...
sr@latin: Sačuvaj izlaz &kao...

en: Save Output From %1
sr@latin: Upisivanje izlaza iz %1

en: Save ZModem Download to...
sr@latin: Preuzimanje ZModemom u...

en: Scroll the page the full height of window
sr@latin: Otklizaj stranicu celu visinu prozora

en: Scroll the page the half height of window
sr@latin: Otklizaj stranicu pola visine prozora

en: Scrolling
sr@latin: Klizanje

en: Search backwards
sr@latin: Traži unazad

en: Search for '%1' with
sr@latin: Potraži „%1“ pomoću

en: Search is case sensitive
sr@latin: Pretraga razlikuje veličinu slova

en: Select &Line
sr@latin: Izaberi &red

en: Select All
sr@latin: Izaberi sve

en: Select Files for ZModem Upload
sr@latin: Izbor fajlova za otpremanje ZModemom

en: Select Initial Directory
sr@latin: Izbor početne fascikle

en: Select the color used to draw the cursor
sr@latin: Izaberi boju za iscrtavanje kursora

en: Select the icon displayed on tabs using this profile
sr@latin: Izaberi ikonicu na jezičcima koji koriste ovaj profil

en: Selected text will require control key plus click to drag.
sr@latin: Za prevlačenje izabranog teksta uz klik mora da se drži i taster Ctrl.

en: Send Email To...
sr@latin: Pošalji e‑poštu...

en: Send Signal
sr@latin: Pošalji signal

en: Session Number: %#
sr@latin: broj sesije: %#

en: Set &Encoding
sr@latin: Postavi &kodiranje

en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
sr@latin: Zadaje kursoru da menja boju prema znaku koji je pod njim.

en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
sr@latin: Postavi izabrani profil kao podrazumevani za nove sesije

en: Sets whether matching text should be highlighted
sr@latin: Treba li isticati nađeni tekst.

en: Sets whether search should start from the bottom
sr@latin: Treba li tražiti počev od dna.

en: Sets whether the search is case sensitive
sr@latin: Da li pretraga razlikuje veličinu slova.

en: Settings
sr@latin: Podešavanje

en: Show hint for terminal size after resizing
sr@latin: Napomena o veličini terminala po promeni veličine

en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
sr@latin: Prikaži veličinu terminala u kolonama i redovima u centru prozora posle promene veličine

en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
sr@latin: Klizačka traka na levoj strani terminalskog prozora

en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
sr@latin: Klizačka traka na desnoj strani terminalskog prozora

en: Show window title on the titlebar
sr@latin: Prikaži naslov prozor na naslovnoj traci

en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
sr@latin: Prikaži naslov prozora zadat izbegavačkim nizom na naslovnoj traci

en: Shrink Font
sr@latin: Smanji font

en: Size: %1 x %2
sr@latin: Veličina: %1×%2

en: Smooth fonts
sr@latin: Glatki fontovi

en: Solaris console
sr@latin: Konzola Solarisa

en: Solarized
sr@latin: Osunčano

en: Solarized Light
sr@latin: Osunčano slabije

en: Split View
sr@latin: Podeljen prikaz

en: Switch Profile
sr@latin: Promeni profil

en: Tab Monitoring
sr@latin: Nadgledanje jezičaka

en: Tab Titles
sr@latin: Naslovi jezičaka

en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
sr@latin: Format naslova jezička kada se izvršava udaljena naredba (npr. SSH veza sa drugim računarom)

en: Tabs
sr@latin: Jezičci

en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
sr@latin: Tekst prepoznat kao fajl biće podvučen kada se nad njim nađe pokazivač miša.

en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
sr@latin: Tekst prepoznat kao fajl, veza ili adresa e‑pošte može da se otvori neposrednim klikom mišem.

en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
sr@latin: Tekst prepoznat kao veza ili adresa e‑pošte biće podvučen kada se nad njim nađe pokazivač miša.

en: The .css file to use for the tab bar style
sr@latin: CSS fajl za stil trake jezičaka

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
sr@latin: <p>Upravo je upotrebljen D‑Bus metod <tt>sendText</tt> ili <tt>runCommand</tt>.  Iz bezbednosnih razloga, možda ne želite da ovi metodi budu javni. U tom slučaju možete ponovo izgraditi Konsolu tako da su ovi metodi unutrašnji.</p><p>Ovo upozorenje će biti prikazano samo jednom za ovaj primerak Konsole.</p>

en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
sr@latin: Naredba koja se izvršava kada se otvori nova terminalska sesija sa ovim profilom

en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
sr@latin: Početna radna fascikla za nove terminalske sesije pod ovim profilom

en: The number of pixels between two lines
sr@latin: Broj piksela između dva reda.

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
sr@latin: U sesiji se trenutno izvršava program „%1“. Želite li zaista da je zatvorite?

en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
sr@latin: Prag neprekinute tišine iznad kojeg će Konsole prijaviti tišinu.

en: The window size will be saved upon exiting Konsole
sr@latin: Veličina prozora će biti sačuvana po napuštanju Konsole.

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
sr@latin: Ova šema boja ima providnu pozadinu, što površ izgleda da ne podržava

en: Threshold for continuous silence:
sr@latin: Prag neprekinute tišine:

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
en: Test Area
sr@latin: Probna oblast

en: Trim leading spaces
sr@latin: Ukloni vodeće razmake

en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
sr@latin: Uklanja vodeće razmake u izabranom tekstu, što je korisno u nekim slučajevima.

en: Trim trailing spaces
sr@latin: Ukloni prateće razmake

en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
sr@latin: Uklanja prateće razmake u izabranom tekstu, što je korisno u nekim slučajevima.

en: Underline files
sr@latin: Podvlači fajlove

en: Underline links
sr@latin: Podvlači veze

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
sr@latin[0]:  sekunda
sr@latin[1]:  sekunde
sr@latin[2]:  sekundi
sr@latin[3]:  sekunda

en: Use a custom, fixed color for the cursor
sr@latin: Koristi posebnu, fiksnu boju za kursor

en: Use a user-defined .css file for the tab bar
sr@latin: Korisnički definisan CSS fajl za traku jezičaka

en: Use current window size on next startup
sr@latin: Trenutna veličina prozora po sledećem pokretanju

en: Use line characters contained in font
sr@latin: Koristi linijske znakove iz fonta

en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
sr@latin: Koristi izbrani font za linijske znakove umesto ugrađenog koda

en: User Name: %u
sr@latin: korisničko ime: %u

en: User Name@ (if given): %U
sr@latin: korisničko ime@ (ako je dato): %U

en: User Signal &1
sr@latin: Korisnički signal &1

en: User Signal &2
sr@latin: Korisnički signal &2

en: View
sr@latin: Prikaz

en: Web Search
sr@latin: Veb pretraga

en: When launching Konsole re-use existing process if possible
sr@latin: Upotrebi postojeći proces za pokretanje Konsole ako je moguće

en: White on Black
sr@latin: Bela na crnoj

en: Window Title Set by Shell: %w
sr@latin: naslov prozora prema školjci: %w

en: ZModem Progress
sr@latin: Napredak ZModema
