kio5 - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (1204 entries)

en:  (Points to %1)
sr@ijekavianlatin:  (pokazuje na %1)

en:  day |  days
sr@ijekavianlatin[0]:  dana
sr@ijekavianlatin[1]:  dana
sr@ijekavianlatin[2]:  dana
sr@ijekavianlatin[3]:  dan

en:  days
sr@ijekavianlatin:  dana

en:  second |  seconds
sr@ijekavianlatin[0]:  sekunda
sr@ijekavianlatin[1]:  sekunde
sr@ijekavianlatin[2]:  sekundi
sr@ijekavianlatin[3]:  sekunda

en: "vold" is not running.
sr@ijekavianlatin: vold nije pokrenuta.

en: %1 (Error %2)
sr@ijekavianlatin: %1 (greška %2)

en: %1 (hidden)
sr@ijekavianlatin: %1 (skriveno)

en: %1 Item | %1 Items
sr@ijekavianlatin[0]: %1 stavka
sr@ijekavianlatin[1]: %1 stavke
sr@ijekavianlatin[2]: %1 stavki
sr@ijekavianlatin[3]: %1 stavka

en: %1 contacted. Waiting for reply...
sr@ijekavianlatin: %1 je kontaktiran. Čekam odgovor...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
sr@ijekavianlatin: ‘%1’ je fajl, a očekivana je fascikla.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
sr@ijekavianlatin: ‘%1’ je fascikla, a očekivan je fajl.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
sr@ijekavianlatin: %1: neuspeo SSL pregovor

en: %1 is required by the server, but is not available.
sr@ijekavianlatin: Server zahtijeva %1, ali nije dostupan.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
sr@ijekavianlatin: %1 do %2|/|%1 do $[na-riječ %2 gen]

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sr@ijekavianlatin: Neočekivana greška (%1) pri pokušaju da se %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
sr@ijekavianlatin: Odbijen je pristup pri pokušaju da se %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
sr@ijekavianlatin: Ne može da se %1 zato što odredišni server odbija da prihvati fajl ili fasciklu.|/|$[Ne-može %1] zato što odredišni server odbija da prihvati fajl ili fasciklu.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
sr@ijekavianlatin: Ne može da se %1 zato što je resurs zaključan.|/|$[Ne-može %1] zato što je resurs zaključan.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
sr@ijekavianlatin: Greška pri pokušaju da se %1, %2. Sažetak razloga je dat ispod.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sr@ijekavianlatin: Neočekivana greška (%1) pri pokušaju da se %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
sr@ijekavianlatin[0]: <p>Primljen %1 kolačić sa<br/><b>%2%3</b><br/>Prihvatate li ili odbijate ove kolačiće?</p>
sr@ijekavianlatin[1]: <p>Primljena %1 kolačića sa<br/><b>%2%3</b><br/>Prihvatate li ili odbijate ove kolačiće?</p>
sr@ijekavianlatin[2]: <p>Primljeno %1 kolačića sa<br/><b>%2%3</b><br/>Prihvatate li ili odbijate ove kolačiće?</p>
sr@ijekavianlatin[3]: <p>Primljen kolačić sa<br/><b>%2%3</b><br/>Prihvatate li ili odbijate ovaj kolačić?</p>

en: &Accept
sr@ijekavianlatin: &Prihvati

en: &Application
sr@ijekavianlatin: &Program

en: &Browse...
sr@ijekavianlatin: &Pregledaj...

en: &Charset:
sr@ijekavianlatin: &Kodiranje:

en: &Copy Here
sr@ijekavianlatin: &Kopiraj ovde

en: &Current Session only
sr@ijekavianlatin: Samo za &tekuću sesiju

en: &Description:
sr@ijekavianlatin: &Opis:

en: &Details
sr@ijekavianlatin: &Detalji

en: &Do not close when command exits
sr@ijekavianlatin: Ne &zatvaraj kad se naredba završi

en: &Edit Entry '%1'...
sr@ijekavianlatin: &Uredi stavku „%1“...

en: &Eject '%1'
sr@ijekavianlatin: &Izbaci „%1“|/|&Izbaci „$[aku %1]“

en: &Enable Web shortcuts
sr@ijekavianlatin: &Veb prečice

en: &Execute
sr@ijekavianlatin: &Izvrši

en: &Forever
sr@ijekavianlatin: &Zauvijek

en: &Hide Entry '%1'
sr@ijekavianlatin: &Sakrij stavku „%1“

en: &Keep cache in sync
sr@ijekavianlatin: &Sinhronizuj keš

en: &Keyword delimiter:
sr@ijekavianlatin: &Razdvajač ključne riječi:

en: &Link Here
sr@ijekavianlatin: Po&veži ovde

en: &Location:
sr@ijekavianlatin: &Lokacija:

en: &Management
sr@ijekavianlatin: &Upravljanje

en: &Move Here
sr@ijekavianlatin: &Premesti ovde

en: &Name:
sr@ijekavianlatin: &Ime:

en: &New...
sr@ijekavianlatin: &Novo...

en: &No
sr@ijekavianlatin: &Ne

en: &Only show when using this application (%1)
sr@ijekavianlatin: Prikazuj samo u okviru &ovog programa (%1)

en: &Only these cookies
sr@ijekavianlatin: &Samo ove kolačiće

en: &Only this cookie
sr@ijekavianlatin: &Samo ovaj kolačić

en: &Open
sr@ijekavianlatin: &Otvori

en: &Open with %1
sr@ijekavianlatin: &Otvori pomoću %1|/|&Otvori $[ins-p %1]

en: &Overwrite
sr@ijekavianlatin: &Prebriši

en: &Paste Clipboard Contents
sr@ijekavianlatin: &Nalijepi sadržaj klipborda

en: &Paste File | &Paste %1 Files
sr@ijekavianlatin[0]: &Nalijepi %1 fajl
sr@ijekavianlatin[1]: &Nalijepi %1 fajla
sr@ijekavianlatin[2]: &Nalijepi %1 fajlova
sr@ijekavianlatin[3]: &Nalijepi fajl

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
sr@ijekavianlatin[0]: &Nalijepi %1 URL
sr@ijekavianlatin[1]: &Nalijepi %1 URL‑a
sr@ijekavianlatin[2]: &Nalijepi %1 URL‑ova
sr@ijekavianlatin[3]: &Nalijepi URL

en: &Permissions
sr@ijekavianlatin: &Dozvole

en: &Policy
sr@ijekavianlatin: &smjernica

en: &Reject
sr@ijekavianlatin: &Odbaci

en: &Release '%1'
sr@ijekavianlatin: &Oslobodi „%1“|/|&Oslobodi „$[aku %1]“

en: &Reload List
sr@ijekavianlatin: &Učitaj ponovo spisak

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
sr@ijekavianlatin: Zapamti &program koji otvara sve fajlove tipa
    „%1“ (%2)

en: &Remove Entry '%1'
sr@ijekavianlatin: &Ukloni stavku „%1“

en: &Rename
sr@ijekavianlatin: &Preimenuj

en: &Resume
sr@ijekavianlatin: &Nastavi

en: &Safely Remove '%1'
sr@ijekavianlatin: &Bezbjedno ukloni „%1“|/|&Bezbjedno ukloni „$[aku %1]“

en: &Send identification
sr@ijekavianlatin: &Šalji identifikaciju

en: &Server response:
sr@ijekavianlatin: &Odgovor servera:

en: &Shortcuts:
sr@ijekavianlatin: &Prečice:

en: &Show All Entries
sr@ijekavianlatin: &Prikaži sve unose

en: &Skip
sr@ijekavianlatin: Pre&skoči

en: &Supported file types:
sr@ijekavianlatin: &Podržani tipovi fajlova:

en: &Unmount '%1'
sr@ijekavianlatin: &Demontiraj „%1“|/|&Demontiraj „$[aku %1]“

en: &Use cache
sr@ijekavianlatin: Koristi &keš

en: &Use preferred shortcuts only
sr@ijekavianlatin: &Samo poželjne prečice

en: &Use the following identification:
sr@ijekavianlatin: Koristi sljedeću &identifikaciju:

en: &View
sr@ijekavianlatin: &Prikaz

en: &When browsing the following site:
sr@ijekavianlatin: Kada &pregledam sljedeći sajt:

en: &Work path:
sr@ijekavianlatin: &Radna putanja:

en: &Yes
sr@ijekavianlatin: &Da

en: '%1' not found, please type a valid program name.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nađem ‘%1’, unesite ispravno ime programa.

en: (%1, Link to %2)
sr@ijekavianlatin: (%1, veza ka %2)

en: (Symbolic Link to %1)
sr@ijekavianlatin: (simbolička veza ka %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
sr@ijekavianlatin: © 1998-2000,2003, programeri K‑osvajača

en: *|All Files
sr@ijekavianlatin: *|svi fajlovi

en: *|All Folders
sr@ijekavianlatin: *|Sve fascikle

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
sr@ijekavianlatin: — %1: "%2"

en: 1 File | %1 Files
sr@ijekavianlatin[0]: %1 fajl
sr@ijekavianlatin[1]: %1 fajla
sr@ijekavianlatin[2]: %1 fajlova
sr@ijekavianlatin[3]: 1 fajl

en: 1 Folder | %1 Folders
sr@ijekavianlatin[0]: %1 fascikla
sr@ijekavianlatin[1]: %1 fascikle
sr@ijekavianlatin[2]: %1 fascikli
sr@ijekavianlatin[3]: 1 fascikla

en: 1 day %2 | %1 days %2
sr@ijekavianlatin[0]: %1 dan %2
sr@ijekavianlatin[1]: %1 dana %2
sr@ijekavianlatin[2]: %1 dana %2
sr@ijekavianlatin[3]: 1 dan %2

en: 1 file | %1 files
sr@ijekavianlatin[0]: %1 fajl
sr@ijekavianlatin[1]: %1 fajla
sr@ijekavianlatin[2]: %1 fajlova
sr@ijekavianlatin[3]: 1 fajl

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
sr@ijekavianlatin[0]: %1 potfascikla
sr@ijekavianlatin[1]: %1 potfascikle
sr@ijekavianlatin[2]: %1 potfascikli
sr@ijekavianlatin[3]: 1 potfascikla

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
sr@ijekavianlatin: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
sr@ijekavianlatin: <b>Detalji zahtjeva</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
sr@ijekavianlatin: <b>Mogući uzroci</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
sr@ijekavianlatin: <b>Moguća rješenja</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
sr@ijekavianlatin: <b>Tehnički razlog</b>:

en: <h1>Browser Identification</h1><p>The browser-identification module allows you to have full control over how KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) will identify itself to web sites you browse.</p><p>This ability to fake identification is necessary because some web sites do not display properly when they detect that they are not talking to current versions of either Netscape Navigator or Internet Explorer, even if the browser actually supports all the necessary features to render those pages properly. For such sites, you can use this feature to try to browse them. Please understand that this might not always work, since such sites might be using non-standard web protocols and or specifications.</p><p><u>NOTE:</u> To obtain specific help on a particular section of the dialog box, simply click on the quick help button on the window title bar, then click on the section for which you are seeking help.</p>
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>Identifikacija pregledača</h1><p>Modul identifikacije pregledača daje vam punu kontrolu nad time kako će se KDE programi koji koriste protokol HTTP (poput K‑osvajača) predstavljati sajtovima koje pregledate.</p><p>Mogućnost lažnog predstavljanja je neophodna zato što se neki sajtovi neće prikazivati ispravno ako ne misle da komuniciraju sa tekućim izdanjima Netscapeovog Navigatora ili Internet Explorera, čak i ako pregledač zaista podržava sve potrebne mogućnosti za ispravno renderovanje tih stranica. U takvim slučajevima, možete pokušati da pregledate sajt uz lažnu identifikaciju. Ovo međutim ne mora obavezno uroditi plodom, jer takvi sajtovi ponekad koriste nestandardne veb protokole i specifikacije.</p><p><i>Napomena</i>: Da biste dobili pomoć oko nekog dijela dijaloga, kliknite na dugme za brzu pomoć u naslovu prozora, pa na dio za koji želite objašnjenje.</p></qt>

en: <h1>Cache</h1><p>This module lets you configure your cache settings.</p><p>This specific cache is an area on the disk where recently read web pages are stored. If you want to retrieve a web page again that you have recently read, it will not be downloaded from the Internet, but rather retrieved from the cache, which is a lot faster.</p>
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>Keš</h1><p>U ovom modulu zadajete postavke keša.</p><p>Ovaj konkretan keš je prostor na disku u kojem se čuvaju nedavno pregledane veb stranice. Ako ponovo odete na veb stranicu koju ste nedavno posjetili, ona neće biti sasvim preuzeta sa Interneta, već će neki dijelovi biti učitani iz keša, što je mnogo brže.</p></qt>

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
sr@ijekavianlatin: <h1>Brza pomoć za upravljanje kolačićima</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>Kolačići</h1><p>Kolačići sadrže podatke koje KDE programi koji koriste protokol HTTP (poput K‑osvajača) skladište na vašem računaru, a koje je zatražio udaljeni server na Internetu. Ovo znači da veb server može podatke o vama i vašim aktivnostima pri pregledanju stranica sačuvati na vašem računaru za kasniju upotrebu. Ovakvo postupanje možete protumačiti kao narušavanje privatnosti.</p><p>Međutim, kolačići su veoma korisni u određenim situacijama. Na primjer, njih često koriste prodavnice na Internetu, omogućavajući vam da „stavite robu u korpu“. Neki sajtovi zahtijevaju da pregledač kojim pristupate podržava kolačiće.</p><p>Pošto većini korisnika odgovara izvjesna ravnoteža između nivoa privatnosti i pogodnosti koje kolačići pružaju, KDE vam nudi prilagođavanje načina na koji se rukuje kolačićima. Na primjer, možete postaviti za podrazumevanu smjernicu da budete pitani svaki put kada server želi da postavi kolačić, ili da jednostavno prihvatate ili odbijate sve.</p><p>Za pojedine omiljene sajtove, kojima vjerujete, možete zadati bezuslovno prihvatanje kolačića bez obzira na globalnu postavku. Da biste učinili ovako, možete jednostavno otići na sajt, i kada iskoči dijalog o kolačiću, kliknuti na <i>Ovaj domen</i> pod jezičkom <i>Primijeni na</i> i izabrati prihvatanje; ili, možete ručno unijeti ime sajta pod jezičkom <i>Posebne smjernice po domenu</i> i zadati prihvatanje. Ovako vas KDE neće uznemiravati oko kolačića sa pouzdanih sajtova.</p></qt>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP kioslave offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>Kolačići</h1><p>Kolačići sadrže podatke koje KDE programi koji koriste protokol HTTP (poput K‑osvajača) skladište na vašem računaru, a koje je zatražio udaljeni server na Internetu. Ovo znači da veb server može podatke o vama i vašim aktivnostima pri pregledanju stranica sačuvati na vašem računaru za kasniju upotrebu. Ovakvo postupanje možete protumačiti kao narušavanje privatnosti.</p><p>Međutim, kolačići su veoma korisni u određenim situacijama. Na primjer, njih često koriste prodavnice na Internetu, omogućavajući vam da „stavite robu u korpu“. Neki sajtovi zahtijevaju da pregledač kojim pristupate podržava kolačiće.</p><p>Pošto većini korisnika odgovara izvjesna ravnoteža između nivoa privatnosti i pogodnosti koje kolačići pružaju, HTTP U/I zahvat vam nudi prilagođavanje načina na koji se rukuje kolačićima. Na primjer, možete postaviti za podrazumevanu smjernicu da budete pitani svaki put kada server želi da postavi kolačić, tako da odlučujete od slučaja do slučaja. Za omiljene prodajne sajtove, kojima vjerujete, možete zasebno zadati bezuslovno prihvatanje kolačića, tako da ne budete uvek pitani za potvrdu.</p></qt>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Shortcuts</h2>Web Shortcuts are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>Poboljšano pregledanje</h1>U ovom modulu možete podesiti neke KDE‑ove naprednije mogućnosti pregledanja.<h2>Veb prečice</h2>Veb prečice su brz način upotrebe veb pretraživača. Na primjer, unesete li „duckduckgo:frobozz“ ili „dd:frobozz“, veb pregledač će potražiti „frobozz“ pomoću Duck Duck Goa. Još jednostavnije: pritisnite <b>Alt+F2</b> (ako niste izmijenili ovu prečicu sa tastature) i unesite prečicu u dijalogu <i>Izvrši naredbu</i> koji se bude pojavio.</qt>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>Mrežne postavke</h1><p>Ovdje možete definisati ponašanje KDE programa kada koriste Internet i mrežne veze. Ako dolazi do isticanja prekovremena ili se na Internet povezujete modemom, možda ćete morati da izmijenite neke od postavki.</p></qt>

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
sr@ijekavianlatin: <qt><h1>Proksi</h1><p>Proksi server je međuprogram koji stoji između lokalnog računara i Interneta, i kešira ili filtrira veb stranice koje posjećujete.</p><p>Keširajući proksiji daju brži pristup sajtovima koje ste već posjetili, tako što lokalno smiještaju sadržaj tih stranica. Filtrirajući proksiji omogućavaju da blokirate reklame, spam ili bilo šta drugo što ne želite da vidite.</p><p><b>Napomena:</b> Neki proksiji pružaju obije usluge.</p></qt>

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB kioslave (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
sr@ijekavianlatin: <h1>Windows deljenja</h1><p>Programi koji koriste SMB U/I zahvat (poput K‑osvajača) mogu da pristupaju deljenim windows fajl sistemima, kada su pravilno podešeni.</p><p>Ovde možete da zadate akreditive za pristup udaljenim resursima. Lozinke će biti skladištene lokalno, i ispremetane tako da budu nečitljive ljudskom oku. Možete želeti da izbegnete ovo iz bezbednosnih razloga, pošto su unosi s lozinkama jasno označeni kao takvi.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
sr@ijekavianlatin: <html><head/><body><p>Aktivira ili deaktivira veb prečice.</p><p>Veb prečicama možete brzo pristupiti informacijama ili ih potražiti, na vezi ili na lokalnom disku.</p><p>Uz KDE stižu mnoge predefinisane veb prečice. Na primer, jedna od njih je prečica za pretraživanje Googleom. Koristite je tako što unesete <tt>gg</tt> praćeno razdvajačem ključne reči i izrazom za pretragu, poput <code>gg:KDE</code>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
sr@ijekavianlatin: <html><head/><body><p>Lako prepoznatljiv naziv veb prečice.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
sr@ijekavianlatin: <html><head/><body><p>Izaberite podrazumevanu veb prečicu. </p><p>Ovo omogućava programima da automatski pretvore unesenu reč ili izraz koji se ne može protumačiti kao pravilan URL u upit veb prečicom.</p><p>Ako ne želite ovu funkcionalnost, izaberite <i>nijedna</i> sa spiska.</p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
sr@ijekavianlatin: <li>Dodatni podaci: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
sr@ijekavianlatin: <li>Datum i vrijeme: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
sr@ijekavianlatin: <li>Protokol: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Automatsko prihvatanje privremenih kolačića znači da oni ističu po završetku tekuće sesije. Takvi kolačići neće biti sačuvani na lokalnom hard‑disku ili drugoj skladišnoj jedinici, već će biti obrisani kada zatvorite sve programe (npr. pregledač) koji ih koriste.</p><p><u>Napomena:</u> Uključivanjem ove opcije potiskuju se podrazumijevane smjernice kolačića kao i one posebne za sajtove.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
sr@ijekavianlatin: <p>Kontrolne sume se ne poklapaju.</p>Razlog ovome može biti loše preuzimanje. Pokušajte ponovo da preuzmete fajl.<br/>Ako overa i posle toga ne prolazi, obratite se nekome na izvoru fajla.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Označi djelimično otpremljene fajlove.</p><p>Kada je ova opcija uključena, djelimično otpremljeni fajlovi će imati nastavak <tt>.part</tt>. Ovaj nastavak će biti uklonjen kada se prenos okonča.</p></qt>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Označi djelimično otpremljene fajlove preko SMB‑a, FTP‑a i drugih protokola.</p><p>Kada je ova opcija uključena, djelimično otpremljeni fajlovi će imati nastavak <tt>.part</tt>. Ovaj nastavak će biti uklonjen kada se prenos okonča.</p></qt>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
sr@ijekavianlatin: <p>KDE‑ovo rukovanje smećem podešeno je da koristi <b>Nalazačevo</b> smeće.</p>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Uključi podršku za kolačiće. Najvjerovatnije ćete htjeti da su kolačići uključeni, uz izvjesna prilagođavanja radi privatnosti.</p><p>Imajte na umu da isključivanje podrške za kolačiće čini mnoge današnje veb sajtove neupotrebljivim.</p></qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite zapetama razdvojen spisak imena domaćina ili IP adresa za koje ne treba koristiti gornje postavke proksija.</p><p>Ako želite da isključite sve domaćine za određeni domen, jednostavno unesite ime domena sa tačkom ispred. Na primer, da isključite sva imena domaćina pod <tt>kde.org</tt>, unesite <tt>.kde.org</tt>. Džokerski znakovi poput ‘*’ i ‘?’ nisu podržani i neće imati nikakvog dejstva.</p><p>Pored ovoga, možete uneti i IP adrese, npr. 127.0.0.1, ili IP adrese sa podmrežom, npr. 192.168.0.1/24.</p></qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Popunite ovu kućicu ako želite da se gornje postavke proksija odnose samo na adrese navedene na spisku izuzetaka.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Određuje kako će kolačići primljeni sa udaljenog računara biti obrađeni:</p><ul><li><i>Traži potvrdu</i>: bićete upitani svaki put kada server hoće da ostavi kolačić.</li><li><i>Prihvati sve kolačiće</i>: svi kolačići se prihvataju bez pitanja.</li><li><i>Prihvati do kraja sesije</i>: svi kolačići se prihvataju, ali tako da isteknu na kraju sesije.</li><li><i>Odbaci sve kolačiće</i>: svi kolačiće se odbacuju bez pitanja.</li></ul><p><u>Napomena:</u> Posebne smjernice za domene, koje se mogu zadati ispod, uvijek imaju prednost nad podrazumijevanom smjernicom.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite URI kojim se upit šalje pretraživaču.</p><p>Cio tekst za traženje zadaje se kao <tt>\{@}</tt> ili <tt>\{0}</tt>; preporučljivo je <tt>\{@}</tt>, jer uklanja sve promjenljive upita (<tt>ime=vrednost</tt>), dok će <tt>\{0}</tt> biti umetnuto bez izmijena u nisku upita.</p><p>Za navođenje pojedinih riječi iz upita koristite <tt>\{1}...\{n}</tt>, a <tt>\{ime}</tt> za vrijednost datu parom <tt>ime=vrednost</tt> u upitu.</p><p>Moguće je i višestruko upućivati (imena, brojevi i niske) kao <tt>\{ime1,ime2,...,"niska"}</tt>. Pritom se za smjenu u rezultujućem URI‑ju koristi prva poklopljena vrijednost (gledano s lijeva). Niska pod navodnicima se uzima za podrazumijevanu vrijednost ako se ništa lijevo od nje ne uklopi.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite ime promjenljive okruženja, npr. <tt>NO_PROXY</tt>, koja sadrži adrese sajtova za koje ne treba koristiti proksi.</p><p>Drugačije, možete kliknuti na dugme <i>Otkrij automatski</i> kako bi se pokušalo automatsko otkrivanje odgovarajuće promjenljive.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Unesite ime domaćina ili domena na koji se ova smjernica odnosi, npr. <tt>www.kde.org</tt> ili <tt>.kde.org</tt>.</qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite ime promjenljive okruženja, npr. <tt>FTP_PROXY</tt>, koja sadrži adresu FTP proksija.</p><p>Drugačije, možete kliknuti na dugme <i>Otkrij automatski</i> kako bi se pokušalo automatsko otkrivanje odgovarajuće promjenljive.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite ime promjenljive okruženja, npr. <tt>HTTPS_PROXY</tt>, koja sadrži adresu HTTPS proksija.</p><p>Drugačije, možete kliknuti na dugme <i>Otkrij automatski</i> kako bi se pokušalo automatsko otkrivanje odgovarajuće promjenljive.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite ime promjenljive okruženja, npr. <tt>HTTP_PROXY</tt>, koja sadrži adresu HTTP proksija.</p><p>Drugačije, možete kliknuti na dugme <i>Otkrij automatski</i> kako bi se pokušalo automatsko otkrivanje odgovarajuće promjenljive.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite ime promjenljive okruženja, npr. <tt>SOCKS_PROXY</tt>, koja sadrži adresu SOCKS proksija.</p><p>Drugačije, možete kliknuti na dugme <i>Otkrij automatski</i> kako bi se pokušalo automatsko otkrivanje odgovarajuće promjenljive.</p></qt>

en: <qt>
    Enter the site or domain name where a fake browser identification should be used.<p>
    <u>NOTE:</u> Wildcard syntax such as \"*,?\" is NOT allowed: instead, use the top level address of a site to make generic matches; for example, if you want all KDE sites to receive a fake browser identification, you would enter <code>kde.org</code> - the fake identity would then be sent to any KDE site that ends with <code>kde.org</code>.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite ime sajta ili domena na kome će se koristiti lažni identitet pregledača.</p><p><i>Napomena</i>: Poklapanje džokerima, poput \"*,?\", nije dozvoljeno. Umjesto toga za višestruka poklapanja zadajte adresu na vrhu sajta. Na primjer, ako želite da svi KDE‑ovi sajtovi primaju lažnu identifikaciju, unesite <tt>kde.org</tt>; tada će svaki sajt koji se završava na <tt>kde.org</tt> dobiti lažni identitet.</p></qt>

en: <qt>
    Here you can modify the default browser-identification text or set a site <code>(eg. www.kde.org)</code> or a domain <code>(eg. kde.org)</code> specific identification text.<p>
    To add a new site-specific identification text, click the <code>New</code> button and supply the necessary information. To change an existing site-specific entry, click on the <code>Change</code> button. The <code>Delete</code> button will remove the selected site-specific identification text, causing the default setting to be used for that site or domain.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Ovdje možete izmijeniti podrazumijevani identifikacioni tekst pregledača ili postaviti posebni za sajt (npr. <tt>www.kde.org</tt>) ili domen (npr. <tt>kde.org</tt>).</p><p>Identifikaciju posebnu za sajt dodajete tako što kliknete na dugme <i>Novo...</i> i zadate neophodne podatke. Postojeće posebne identifikacije uređujete dugmetom <i>Izmijeni...</i>. Dugme <i>Obriši</i> uklanja izabranu posebnu identifikaciju, pri čemu taj sajt odnosno domen ponovo spada na podrazumijevanu.</p></qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Spisak sajtova za koje ste postavili posebne smjernice kolačića. One imaju prednost nad podrazumijevanom smjernicom, za navedene sajtove.</qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Odbaci tzv. kolačiće sa stranice: one koji ne stižu sa sajta koji trenutno pregledate. Na primjer, ako posjetite <tt>www.foobar.com</tt> dok je ova opcija uključena, samo kolačići koji potiču sa tog sajta će biti obrađivani po vašim postavkama, dok će oni koji ne stižu s njega biti odbacivani. Ovo umanjuje izglede da neko sakuplja profil vaših dnevnih navika u pregledanju Interneta.</qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Izaberite identifikaciju pregledača koja će se slati uvijek kada se ostvari veza sa sajtom navedenim iznad.</qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Izaberite željenu smjernicu:</p><ul><li><i>prihvati</i>: ovaj sajt može da postavlja kolačiće.</li><li><i>prihvati do kraja sesije</i>: kolačići sa ovog sajta se prihvataju, ali tako da isteknu na kraju sesije.</li><li><i>odbaci</i>: odbijaju se kolačići koje bi sajt da postavi.</li><li><i>pitaj</i>: bićete upitani kada sajt pokuša da postavi kolačić.</li></ul></qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Izaberite pretraživač za polja unosa koja pružaju automatsko traženje kada upišete obične riječi ili izraze umjesto URL‑a. Ovu mogućnost možete isključiti izborom <i>nijedna</i> sa spiska.</qt>

en: <qt>
    Send the browser identification to web sites.<p>
    <u>NOTE:</u> Many sites rely on this information to display pages properly, hence, it is highly recommended that you do not totally disable this feature but rather customize it.<p>
    By default, only minimal identification information is sent to remote sites. The identification text that will be sent is shown below.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Šalji identifikaciju pregledača sajtovima.</p><p>Mnogi sajtovi se oslanjaju na ovaj podatak kako bi ispravno prikazali stranice, zato je vrlo preporučljivo da ne isključite mogućnost potpuno, već da je prilagodite svojim potrebama.</p><p>Podrazumijevano se udaljenim sajtovima šalje minimalan broj podataka. Identifikacioni tekst koji se šalje možete vidjeti ispod.</p></qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Postava proksija.</p><p>Proksi server je međuračunar koji stoji između lokalnog računara i Interneta, i kešira ili filtrira veb stranice koje posjećujete. Keširajući proksiji daju brži pristup veb sajtovima koje ste već posjetili, tako što lokalno smiještaju sadržaj tih stranica. Filtrirajući proksiji omogućavaju da blokirate reklame, spam ili bilo šta drugo što ne želite da vidite.</p><p>Ako niste sigurni treba li da koristite proksi za povezivanje na Internet, pogledajte u uputstvu provajdera, ili upitajte sistem-administratora.</p></qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Stvarni tekst identifikacije pregledača koji će biti poslat udaljenom računaru.</qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Ovdje zadate prečice koriste se kao pseudo-URI šeme u KDE‑u. Na primjer, prečica <tt>av</tt> može se upotrijebiti kao <tt>av: moja pretraga</tt>.</qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Da biste dodali novu smjernicu, kliknite na <i>Dodaj...</i> i unesite potrebne podatke. Za izmjenu postojeće smjernice, kliknite na <i>Izmijeni...</i> i izaberite smjernicu iz dijaloga. Klikom na dugme <i>Obriši</i> uklanjate trenutno izabranu smjernicu, čime će njeni domeni spasti na podrazumijevanu smjernicu. Dugme <i>Obriši sve</i> uklanja sve posebne smjernice za sajtove.</qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><b>%1</b> nema domaću fasciklu.</qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><center>Nađena je postojeća identifikacija za<br/><b>%1</b><br/>Želite li da je zamijenite?</center></qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Ovaj spisak bi trebalo da prikazuje tipove fajlova kojima program umije da rukuje. Uređen je po <u>MIME tipovima</u>.</p>
    <p>MIME (eng. <i>Multipurpose Internet (e)Mail Extension</i>) standardni je protokol za određivanje tipa fajlova na osnovu nastavka imena i pridruženog <u>MIME tipa</u>. Na primjer: dio imena <tt>bmp</tt> koji dolazi poslije tačke u <tt>krokodilcic.bmp</tt> ukazuje na određeni tip slike, <u>image/x-bmp</u>. Da bi znao kojim programom se otvara koji tip fajla, sistem treba da bude obaviješten o sposobnostima svakog programa za rukovanje ovim nastavcima i MIME tipovima.</p>
    <p>Ako želite da povežete ovaj program sa jednim ili više MIME tipova koji nisu na spisku, pritisnite dugme <b>Dodaj</b>. Ako jednim ili više tipova ovaj program ne zna da rukuje, možete ih ukloniti sa spiska klikom na dugme <b>Ukloni</b> ispod.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Korišćenje postavki proksija definisanih sistemom.</p><p>Neke platforme nude podatke o postavi proksija važeće širom sistema, i oni se mogu upotrebiti izborom ove opcije.</p><p>Na MacOS platformama</p><p>Na windows platformama</p><p>Na Unix i linux platformama, sistemske postavke proksija obično su date promenljivama okruženja: <tt>$HTTP_PROXY</tt>, <tt>$HTTPS_PROXY</tt>, <tt>$FTP_PROXY</tt>, <tt>$NO_PROXY</tt>.</p></qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Već postoji smjernica za<center><b>%1</b></center>Želite li da je zamijenite?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Pokušaj automatskog otkrivanja promjenljivih okruženja koje zadaju postavke proksija važeće širom sistema.</p><p>Ova mogućnost radi tako što se potraže promjenljive obično korišćene u tu svrhu, kao što su <tt>$HTTP_PROXY</tt>, <tt>$FTP_PROXY</tt> i <tt>$NO_PROXY</tt>.</p></qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Ne mogu da promijenim vlasništvo nad fajlom <tt>%1</tt>. Nemate dovoljno dozvola za ovakvu promjenu.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Nije moguće sačuvati svojstva. Nemate odgovarajuće dozvole za upis u <tt>%1</tt>.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite ime promjenljive okruženja, npr. <tt>NO_PROXY</tt>, koja sadrži adrese sajtova za koje ne treba koristiti gornje postavke proksija.</p><p>Drugačije, možete kliknuti na dugme <i>Otkrij automatski</i> kako bi se pokušalo automatsko otkrivanje odgovarajuće promjenljive.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Unesite ime promjenljive okruženja, npr. <tt>SOCKS_PROXY</tt>, koja sadrži adresu SOCKS proksija.</p><p>Drugačije, možete kliknuti na dugme <i>Otkrij automatski</i> kako bi se pokušalo automatsko otkrivanje odgovarajuće promjenljive.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Izaberite program. Ako program nije na spisku, unesite njegovo ime ili kliknite na dugme za pregledanje.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Izaberite program za tip fajla: <b>%1</b>. Ako program nije na spisku, unesite njegovo ime ili kliknite na dugme za pregledanje.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Izaberite program kojim će se otvoriti <b>%1</b>. Ako program nije na spisku, unesite njegovo ime ili kliknite na dugme za pregledanje.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
sr@ijekavianlatin[0]: <qt>Izaberite program kojim želite da otvorite %1 fajl.</qt>
sr@ijekavianlatin[1]: <qt>Izaberite program kojim želite da otvorite %1 fajla.</qt>
sr@ijekavianlatin[2]: <qt>Izaberite program kojim želite da otvorite %1 fajlova.</qt>
sr@ijekavianlatin[3]: <qt>Izaberite program kojim želite da otvorite fajl.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Izaberite program kojim želite da otvorite fajl<br/>%1</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Postavite ovo ako želite da se stavka prikazuje samo kad se koristi tekući program (%1).<br /><br />U suprotnom, stavka će biti dostupna u svim programima.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Fajl šablona <tt>%1</tt> ne postoji.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Korisnik <b>%1</b> ne postoji.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Ovim dugmetom možete dodati obilježivač za određenu lokaciju. Po kliku na njega, otvoriće vam se meni u kome možete dodavati, uređivati ili birati obilježivače.<br /><br />Ovi obilježivači su posebni za dijalog fajlova, ali se inače ponašaju kao bilo gde drugdje u KDE‑u.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Ovo je filter koji se primjenjuje na spisak fajlova. Imena fajlova koja se ne uklapaju u filter neće biti prikazana.</p><p>Možete izabrati jedan od predefinisanih filtera, ili unijeti neki poseban direktno u polje za tekst.</p><p>Dozvoljeni su džokeri poput * i ?.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Ovo je ikonica koja će se stajati uz stavku u panelu Mjesta.<br /><br />Kliknite na dugme da izaberete neku drugu.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Ovo je lokacija pridružena stavki. Može biti zadat bilo koji ispravan URL, na primjer:<br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Klikom na dugme pored polja za unos teksta možete pregledati navedeni URL.</qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt><p>Ovo je tekst koji će se pojaviti u panelu Mjesta.</p><p>Etiketa bi trebalo da bude jedna ili dvije riječi koje će vas podsjetiti na šta ova stavka upućuje. Ako je ne unesete, biće izvedena iz URL‑a lokacije.</p></qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Ne mogu da izvršim zadatu naredbu. Fajl ili fascikla <b>%1</b> ne postoji.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Dok kucate u polju za tekst, može vam se predočiti spisak mogućih poklapanja. Ovu mogućnost možete kontrolisati desnim klikom i izborom poželjnog režima iz menija <i>Dopuna teksta</i>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
sr@ijekavianlatin: Računam...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
sr@ijekavianlatin: Isprazni smeće

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
sr@ijekavianlatin: Pokušaj ponovo

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sr@ijekavianlatin: Isprazni smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: More
sr@ijekavianlatin: Više

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sr@ijekavianlatin: Nalijepi

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
sr@ijekavianlatin: Nalijepi sadržaj klipborda...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
sr@ijekavianlatin: Nalijepi jedan fajl

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
sr@ijekavianlatin: Nalijepi jednu fasciklu

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
sr@ijekavianlatin[0]: Nalijepi %1 stavku
sr@ijekavianlatin[1]: Nalijepi %1 stavke
sr@ijekavianlatin[2]: Nalijepi %1 stavki
sr@ijekavianlatin[3]: Nalijepi jednu stavku

[ctx: @action:inmenu Search for <text> with]
en: %1
sr@ijekavianlatin: %1|/|$[gen %1]

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
sr@ijekavianlatin: <p>Upravo ćete se prijaviti na sajt „%1“ sa korisničkim imenom „%2“, ali ovaj sajt ne zahteva autentifikaciju. Neko možda pokušava da vas prevari.</p><p>Da li je „%1“ sajt koji želite da posetite?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
sr@ijekavianlatin: nepoznat

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
sr@ijekavianlatin: (nepoznat)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
sr@ijekavianlatin: (nepoznat)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
sr@ijekavianlatin: nepoznata veličina

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
sr@ijekavianlatin: <para>Popunite ovu kućicu da izaberete istaknutu veb prečicu kao poželjnu.</para><para>Poželjne veb prečice koriste se na mestima gde se istovremeno može prikazati samo mali broj prečica.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
sr@ijekavianlatin: Izračunata kontrolna suma razlikuje se od očekivane.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
sr@ijekavianlatin: Izračunata kontrolna suma poklapa se sa očekivanom.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
sr@ijekavianlatin: Dati unos nije pravilna MD5, SHA‑1 ili SHA‑256 kontrolna suma.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
sr@ijekavianlatin: <para>Popunite ovu kućicu da dozvolite <emphasis strong='true'>automatsko brisanje</emphasis> fajlova starijih od zadate vrijednosti. Ostavite prazno ako <emphasis strong='true'>ne</emphasis> želite automatsko brisanje poslije određenog vremena.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
sr@ijekavianlatin: <para>Popunite ovu kućicu da ograničite smeće na najviše onoliko prostora na disku koliko zadate ispod. U suprotnom, nema ograničenja.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
sr@ijekavianlatin: <p>Pražnjenjem KDE‑ovog smeća biće uklonjene samo KDE stavke, dok će pražnjenje smeća preko Nalazača obrisati sve.</p><p>KDE‑ove stavke smeća videće se u fascikli po imenu <tt>KDE.trash</tt>, u korpi za smeće.</p>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
sr@ijekavianlatin: <para>U ovom modulu podešavate mogućnosti veb prečica. One vam omogućavaju brzo traženje informacija i riječi na Internetu. Na primjer, za traženje stranica o projektu KDE‑a Googleom, jednostavno upišite <icode>gg:KDE</icode> ili <icode>google:KDE</icode>.</para><para>Ako izaberete podrazumijevani pretraživač, možete da tražite obične riječi i izraze tako što ih jednostavno unesete u ulazni vidžet programa koji podržava ovu mogućnost, poput K‑osvajača.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
sr@ijekavianlatin: <para>Broj dana koji fajlovi mogu da provedu u smeću. Fajlovi koji ga premaše automatski se brišu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
sr@ijekavianlatin: <para>Proračunati najveći prostor na disku koji se može koristiti za smeće.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
sr@ijekavianlatin: <para>Najveći procenat prostora na disku koji se može koristiti za smeće.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
sr@ijekavianlatin: <para>Kada se dostigne ograničenje prostora, prvo će se brisati fajlovi tipa koji zadate. Ako je postavljeno upozoravanje, bićete upozoreni prije automatskog brisanja fajlova.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
sr@ijekavianlatin: Uređaji

[ctx: @item]
en: Places
sr@ijekavianlatin: Mjesta

[ctx: @item]
en: Remote
sr@ijekavianlatin: Udaljeno

[ctx: @item]
en: Removable Devices
sr@ijekavianlatin: Uklonjivi uređaji

[ctx: @item]
en: Search For
sr@ijekavianlatin: Pretraga

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
sr@ijekavianlatin: nijedna

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
sr@ijekavianlatin: podrazumijevani

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
sr@ijekavianlatin: Uređaji

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
sr@ijekavianlatin: Drugo

[ctx: @item:inmenu Create New]
en: %1
sr@ijekavianlatin: %1|/|$[aku %1]

[ctx: @item:inmenu Open With, %1 is application name]
en: %1
sr@ijekavianlatin: %1|/|$[gen %1]

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
sr@ijekavianlatin:  [prekodomenski]

[ctx: @title job]
en: Copying
sr@ijekavianlatin: Kopiranje

[ctx: @title job]
en: Creating directory
sr@ijekavianlatin: Stvaranje fascikle

[ctx: @title job]
en: Deleting
sr@ijekavianlatin: Brisanje

[ctx: @title job]
en: Examining
sr@ijekavianlatin: Ispitivanje

[ctx: @title job]
en: Mounting
sr@ijekavianlatin: Montiranje

[ctx: @title job]
en: Moving
sr@ijekavianlatin: Premiještanje

[ctx: @title job]
en: Transferring
sr@ijekavianlatin: Prenošenje

[ctx: @title job]
en: Unmounting
sr@ijekavianlatin: Demontiranje

[ctx: @title:column]
en: Date
sr@ijekavianlatin: datum

[ctx: @title:column]
en: Group
sr@ijekavianlatin: grupa

[ctx: @title:column]
en: Name
sr@ijekavianlatin: ime

[ctx: @title:column]
en: Owner
sr@ijekavianlatin: vlasnik

[ctx: @title:column]
en: Permissions
sr@ijekavianlatin: dozvole

[ctx: @title:column]
en: Preferred
sr@ijekavianlatin: poželjno

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
sr@ijekavianlatin: prečice

[ctx: @title:column]
en: Size
sr@ijekavianlatin: veličina

[ctx: @title:column]
en: Type
sr@ijekavianlatin: tip

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
sr@ijekavianlatin: ime

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
sr@ijekavianlatin: Pokretanje

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
sr@ijekavianlatin: Korisnik

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
sr@ijekavianlatin: &Radnje

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
sr@ijekavianlatin: &Otvori pomoću

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
sr@ijekavianlatin: &Otvori pomoću...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
sr@ijekavianlatin: Kopiraj ovde

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
sr@ijekavianlatin: Kopiraj u

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
sr@ijekavianlatin: domaću fasciklu

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
sr@ijekavianlatin: Premjesti ovde

[ctx: @title:menu]
en: Move To
sr@ijekavianlatin: Premjesti u

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
sr@ijekavianlatin: korenu fasciklu

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
sr@ijekavianlatin: Pregledaj...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
sr@ijekavianlatin: &Kontrolne sume

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
sr@ijekavianlatin: &Opšte

[ctx: @title:window]
en: Add Identification
sr@ijekavianlatin: Dodavanje identifikacije

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
sr@ijekavianlatin: Promjena smjernice kolačića

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
sr@ijekavianlatin: Potvrda pristupa veb sajtu

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Identification
sr@ijekavianlatin: Udvostručavanje identifikacije

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
sr@ijekavianlatin: Udvostručavanje smjernice

[ctx: @title:window]
en: Modify Identification
sr@ijekavianlatin: Izmjena identifikacije

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
sr@ijekavianlatin: Nova smjernica kolačića

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sr@ijekavianlatin: Nova fascikla

[ctx: @title:window]
en: Places
sr@ijekavianlatin: Mjesta

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
sr@ijekavianlatin: Ažuriranje nije uspjelo

en: A file named %1 already exists.
sr@ijekavianlatin: Fajl po imenu ‘%1’ već postoji.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
sr@ijekavianlatin: Fajl ili fascikla ne može da se prevuče sama na sebe.

en: A file or folder named %1 already exists.
sr@ijekavianlatin: Fajl ili fascikla po imenu ‘%1’ već postoji.

en: A folder cannot be moved into itself
sr@ijekavianlatin: Fascikla ne može da se premesti sama u sebe.

en: A folder named %1 already exists.
sr@ijekavianlatin: Fascikla po imenu ‘%1’ već postoji.

en: A more recent item named '%1' already exists.
sr@ijekavianlatin: Novija stavka po imenu ‘%1’ već postoji.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
sr@ijekavianlatin: Mrežni zaštitni zid (uređaj koji ograničava internet zahtjeve), ili štiteći vašu ili mrežu servera, možda je intervenisao i spriječio zahtjev.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
sr@ijekavianlatin: Možda je došlo do greške u protokolu, koja je prouzrokovala da server u odgovor zatvori vezu.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
sr@ijekavianlatin: Možda je došlo do greške ili nesaglasnosti protokola.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
sr@ijekavianlatin: Resurs ne može biti napravljen na odredištu sve dok se jedna ili više posredišnih zbirki (fascikli) ne napravi.

en: A similar file named '%1' already exists.
sr@ijekavianlatin: Sličan fajl po imenu ‘%1’ već postoji.

en: A&dvanced Permissions
sr@ijekavianlatin: &Napredne dozvole

en: Above File Name
sr@ijekavianlatin: iznad imena fajla|/|$[svojstva spiskovno 'ikonice iznad imena fajla']

en: Accep&t all cookies
sr@ijekavianlatin: &Prihvati sve kolačiće

en: Accept
sr@ijekavianlatin: prihvati

en: Accept &until end of session
sr@ijekavianlatin: Prihvati do &kraja sesije

en: Accept For Session
sr@ijekavianlatin: Prihvati tokom sesije

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
sr@ijekavianlatin: Prihvati kolačiće do kraja tekuće sesije

en: Accept for this &session
sr@ijekavianlatin: Prihvati za ovu &sesiju

en: Accept until end of session
sr@ijekavianlatin: prihvati do kraja sesije

en: Access Denied
sr@ijekavianlatin: Pristup je odbijen

en: Access Permissions
sr@ijekavianlatin: Dozvole pristupa

en: Access denied
sr@ijekavianlatin: Pristup odbijen

en: Access denied to %1.
sr@ijekavianlatin: Odbijen pristup do ‘%1’.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
sr@ijekavianlatin: Pristup odbijen.
    Ne mogu da pišem u ‘%1’.

en: Access to restricted port in POST denied.
sr@ijekavianlatin: Odbijen pristup ograničenom portu u POST‑u.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
sr@ijekavianlatin: Pristup zadatom resursu <strong>%1</strong> je odbijen.

en: Accessed:
sr@ijekavianlatin: Pristup:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava pristupanje fajlovima.

en: Acme Co.
sr@ijekavianlatin: szr. Birtija

en: Acme Sundry Products Company
sr@ijekavianlatin: Biro za tihookeanske jahte

en: Ad&vanced Options
sr@ijekavianlatin: &Napredne opcije

en: Add &machine (processor) type
sr@ijekavianlatin: &Tip procesora

en: Add Entry...
sr@ijekavianlatin: Dodaj stavku...

en: Add File Type for %1
sr@ijekavianlatin: Dodaj tip fajla za %1

en: Add Network Folder
sr@ijekavianlatin: Dodaj mrežnu fasciklu

en: Add Places Entry
sr@ijekavianlatin: Dodavanje stavke u Mjesta

en: Add a new Web shortcut
sr@ijekavianlatin: Dodaj novu veb prečicu

en: Add lang&uage information
sr@ijekavianlatin: &Jezička podešavanja

en: Add new identification text for a site.
sr@ijekavianlatin: Dodaj novu identifikaciju za sajt.

en: Add operating s&ystem name
sr@ijekavianlatin: Ime &operativnog sistema

en: Add operating system &version
sr@ijekavianlatin: &Verzija operativnog sistema

en: Add...
sr@ijekavianlatin: Dodaj...

en: Advanced Options for %1
sr@ijekavianlatin: Napredne opcije za %1

en: Advanced Permissions
sr@ijekavianlatin: Napredne dozvole

en: All &cookies
sr@ijekavianlatin: Sve &kolačiće

en: All Files
sr@ijekavianlatin: svi fajlovi

en: All Supported Files
sr@ijekavianlatin: svi podržani tipovi fajlova

en: All cookies from this do&main
sr@ijekavianlatin: Sve kolačiće sa ovog &domena

en: Already Exists as Folder
sr@ijekavianlatin: Već postoji kao fascikla

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
sr@ijekavianlatin: Iako je uspostavljena veza sa <strong>%1</strong>, zatvorena je na neočekivanoj tački komunikacije.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
sr@ijekavianlatin: <qt>Iako je server kontaktiran, odgovor nije primljen u okviru vremena dodeljenog za zahtjev na sljedeći način: <ul><li>prekovrijeme za uspostavljanje veze: %1 sek.</li><li>prekovrijeme za prijem odgovora: %2 sek.</li><li>prekovrijeme za pristup proksi serverima: %3 sek.</li></ul>Imajte na umu da ove vrijednosti možete izmijeniti u Sistemskim postavkama KDE‑a, pod <i>Mrežne postavke→Postavke povezivanja</i>.</qt>

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
sr@ijekavianlatin: Iako malo vjerovatno, možda je došlo do hardverske greške.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Iako ste možda naveli ispravne podatke za autentifikaciju, ona nije uspjela zato što KDE program koji koji izvodi protokol %1 ne podržava metod koji server koristi.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
sr@ijekavianlatin: Dokumenti iz keša se koriste uvijek kada su dostupni. I dalje ćete moći da sinhronizujete keš sa udaljenim domaćinom dugmetom za ponovno učitavanje.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavianlatin: Promjena dozvola za navedeni resurs <strong>%1</strong> nije uspela.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavianlatin: Promjena vlasništva nad navedenim resursom <strong>%1</strong> nije uspela.

en: An attempt to create the requested folder failed.
sr@ijekavianlatin: Pravljenje zahtijevane fascikle nije uspelo.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavianlatin: Brisanje navedenog resursa <strong>%1</strong> nije uspjelo.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
sr@ijekavianlatin: Određivanje podatka o stanju resursa <strong>%1</strong> (naziv, tip, veličina, itd.) nije uspjelo.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
sr@ijekavianlatin: Prijavljivanje radi izvođenja zahtijevanog postupka nije uspelo.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
sr@ijekavianlatin: Uklanjanje zadate fascikle <strong>%1</strong> nije uspelo.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sr@ijekavianlatin: Preimenovanje navedenog resursa <strong>%1</strong> nije uspelo.

en: An error occurred while accessing '%1'
sr@ijekavianlatin: Greška pri pristupu „%1“|/|Greška pri pristupu „$[dat %1]“

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sr@ijekavianlatin: Greška pri pristupu „%1“, sistem javlja: %2|/|Greška pri pristupu „$[dat %1]“, sistem javlja: %2

en: An older item named '%1' already exists.
sr@ijekavianlatin: Starija stavka po imenu ‘%1’ već postoji.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
sr@ijekavianlatin: Greška „nepoznat domaćin“ ukazuje da server sa zahtijevanim imenom, <strong>%1</strong>, ne može biti pronađen na Internetu.

en: Appl&y to All
sr@ijekavianlatin: Primeni na &sve

en: Apply Choice To
sr@ijekavianlatin: Primijeni izbor na

en: Apply changes to all subfolders and their contents
sr@ijekavianlatin: Primijeni izmjene na sve potfascikle i njihov sadržaj

en: Ask
sr@ijekavianlatin: pitaj

en: Ask &for confirmation
sr@ijekavianlatin: &Traži potvrdu

en: At least %1
sr@ijekavianlatin: Barem %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
sr@ijekavianlatin: Izabrana je bar jedna fascikla i jedan fajl. Izabrani fajlovi će biti ignorisani, a fascikla izlistana

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
sr@ijekavianlatin: Pokušajte da nađete drugi način za postizanje istog ishoda.

en: Authentication Dialog
sr@ijekavianlatin: Dijalog za autentifikaciju

en: Authentication Failed.
sr@ijekavianlatin: Autentifikacija nije uspjela.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
sr@ijekavianlatin: Autentifikacija nije neuspjela: metod %1 nije podržan

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
sr@ijekavianlatin: Ovlašćivanje propalo, autentifikacija %1 nije podržana

en: Authorization failed.
sr@ijekavianlatin: Autentifikacija nije uspela.

en: Auto D&etect
sr@ijekavianlatin: Otkrij &automatski

en: Automaticall&y accept session cookies
sr@ijekavianlatin: &Automatski prihvati kolačiće sesije

en: Automatically select filename e&xtension
sr@ijekavianlatin: Automatski izaberi &nastavak imena fajla

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
sr@ijekavianlatin: Automatski izaberi &nastavak imena fajla (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
sr@ijekavianlatin: Slobodno %1 od %2 (%3% popunjeno)

en: Bernhard Rosenkraenzer
sr@ijekavianlatin: Bernhard Rozenkrencer

en: Blocked request.
sr@ijekavianlatin: Blokiran zahtjev.

en: Bookmarks
sr@ijekavianlatin: Obilježivači

en: C&ancel
sr@ijekavianlatin: &Odustani

en: C&lear Cache
sr@ijekavianlatin: &Očisti keš

en: C&onnect
sr@ijekavianlatin: &Poveži

en: C&ontinue
sr@ijekavianlatin: &Nastavi

en: C&ontinue Loading
sr@ijekavianlatin: Nastavi &učitavanje

en: Calculate
sr@ijekavianlatin: Izračunaj

en: Calculating...
sr@ijekavianlatin: Računam...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
sr@ijekavianlatin: Računam... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
sr@ijekavianlatin: prikaz i izmjena sadržaja

en: Can View/Read & Modify/Write
sr@ijekavianlatin: prikaz/čitanje i izmjena/pisanje

en: Can not create socket for launching io-slave for protocol '%1'.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim soket za pokretanje U/I zahvat za protokol „%1“.

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pronađem U/I zahvat za protokol „%1“.

en: Canada
sr@ijekavianlatin: Nedođija

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pripremim protokol %1

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem proces zahtevan protokolom %1|/|Ne mogu da pokrenem proces zahtevan protokolom $[nom %1]

en: Cannot Open Resource For Reading
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otvorim resurs za čitanje

en: Cannot Open Resource For Writing
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otvorim resurs za upisivanje

en: Cannot Read From Resource
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da čitam iz resursa

en: Cannot Save Cookies
sr@ijekavianlatin: Kolačići ne mogu da se sačuvaju

en: Cannot Write to Resource
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pišem u resurs

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da kopiram fajl iz %1 u %2. (br.greške: %3)

en: Cannot open file
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otvorim fajl

en: Cannot talk to klauncher: %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pričam KLauncheru: %1

en: Certificate chain:
sr@ijekavianlatin: Lanac sertifikata

en: Chan&ge...
sr@ijekavianlatin: &Izmijeni...

en: Change the selected identifier text.
sr@ijekavianlatin: Izmeni izabranu identifikaciju.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava mijenjanje atributa fajlovima.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava mijenjanje vlasništva nad fajlovima.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
sr@ijekavianlatin: Uvjerite se da nijedan program ne pristupa uređaju, pa pokušajte ponovo.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
sr@ijekavianlatin: Provjerite da li je uređaj spreman; uklonjive jedinice moraju imati ubačen medijum, a prenosni uređaji moraju biti povezani i uključeni; zatim pokušajte ponovo.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
sr@ijekavianlatin: Popunite ovu kućicu ako želite da veb stranice koje posjetite budu sačuvane na lokalni disk radi bržeg pristupa. Sačuvane stranice će biti ažurirane samo kada je to potrebno, umjesto pri svakoj poseti sajta. Ovo je posebno korisno ako vam je veza ka Internetu spora.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovu opciju ako program koji želite da pokrenete radi u tekstualnom režimu ili ako želite da vidite informacije koje ispisuje u prozoru terminala.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovu opciju ako tekstualni program ispisuje bitne informacije pri izlasku. Zadržavši prozor terminala otvorenim, moći ćete da ih pregledate.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovu opciju ako želite da tačno vidite kada je program pokrenut. Vizuelni odziv može biti zauzeti pokazivač ili u traci zadataka.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovu opciju ako želite da pokrećete ovaj program sa drugim korisničkim ID‑om. Svaki proces ima pridružen različit korisnički ID, broj koji određuje pristup fajlovima i druge dozvole. Za ovu opciju potrebna je lozinka dotičnog korisnika.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
sr@ijekavianlatin: Provjerite da li neki drugi program ili korisnik koristi dati fajl ili ga je zaključao.

en: Check your access permissions on this resource.
sr@ijekavianlatin: Provjerite vaša prava pristupa za ovaj resurs.

en: Check your network connection status.
sr@ijekavianlatin: Provjerite stanje veze ka mreži.

en: Checksums match.
sr@ijekavianlatin: Kontrolne sume se poklapaju.

en: Choose Application
sr@ijekavianlatin: Izbor programa

en: Choose Application for %1
sr@ijekavianlatin: Izaberite program za %1

en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
sr@ijekavianlatin: Izaberite razdvajač za označavanje ključne reči veb prečice.

en: Choose a different filename for the destination file.
sr@ijekavianlatin: Izaberite drugačije ime za odredišni fajl.

en: Choose an &icon:
sr@ijekavianlatin: Izaberite &ikonicu:

en: Choose an alternate filename for the new file.
sr@ijekavianlatin: Izaberite drugo ime za novi fajl.

en: Choose an alternate name for the new folder.
sr@ijekavianlatin: Izaberite drugo ime za novu fasciklu.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
sr@ijekavianlatin: Izaberite znak razdvajač ključne riječi od izraza ili riječi koja se traži.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
sr@ijekavianlatin: Izaberite ime programa kojim će se otvoriti izabrani fajlovi.

en: City:
sr@ijekavianlatin: Grad:

en: Class
sr@ijekavianlatin: klasa

en: Click for Location Navigation
sr@ijekavianlatin: Kliknite za kretanje kroz lokacije

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
sr@ijekavianlatin: Pregledajte po fajl sistemu kako biste našli željeni izvršni fajl.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da izmijenite kako se program pokreće, obavještenje o pokretanju, opcije D‑Busa, ili pokretanje pod drugim korisnikom.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da dodate tip fajla (MIME tip) kojim program ume da rukuje.

en: Click this button to create a new folder.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da napravite novu fasciklu.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da odete jedan korak unazad u istorijatu pregledanja.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovde da odete jedan korak unaprijed u istorijatu pregledanja.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
sr@ijekavianlatin: Kliknite ovdje da ponovo učitate sadržaj tekuće lokacije.

en: Click to Edit Location
sr@ijekavianlatin: Kliknite za uređivanje lokacije

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
sr@ijekavianlatin: Kliknite da kopirate kontrolnu sumu u klipbord.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
sr@ijekavianlatin: Kliknite da nalepite kontrolnu sumu iz klipborda u polje unosa.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava zatvaranje veza.

en: Co&mmand:
sr@ijekavianlatin: &Naredba:

en: Co&ntinue
sr@ijekavianlatin: Nas&tavi

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
sr@ijekavianlatin: dvotačka

en: Comm&ent:
sr@ijekavianlatin: &Komentar:

en: Command to execute
sr@ijekavianlatin: Naredba za izvršavanje

en: Common name:
sr@ijekavianlatin: Uobičajeno ime:

en: Communication with the local password server failed
sr@ijekavianlatin: Propala komunikacija sa lokalnim serverom lozinki.

en: Configure &Policy...
sr@ijekavianlatin: Podesi &smjernicu...

en: Configure Web Shortcuts...
sr@ijekavianlatin: Podesi veb prečice...

en: Configure enhanced browsing features
sr@ijekavianlatin: Podešavanje mogućnosti poboljšanog pregledanja

en: Connect to the Internet directly.
sr@ijekavianlatin: Poveži se na Internet direktno.

en: Connected to host %1
sr@ijekavianlatin: Povezan sa domaćinom %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
sr@ijekavianlatin: Veza sa serverom je neočekivano zatvorena

en: Connection to Server Refused
sr@ijekavianlatin: Veza ka serveru je odbijena

en: Connection to host %1 is broken.
sr@ijekavianlatin: Prekinuta veza sa domaćinom %1.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
sr@ijekavianlatin: Obratite se administratoru servera radi dalje pomoći.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
sr@ijekavianlatin: Obratite se administratoru servera da biste mu ukazali na problem.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
sr@ijekavianlatin: Obratite se podršci radi dalje pomoći, bilo da se radi o sistem-administratoru ili grupi za tehničku podršku.

en: Contents:
sr@ijekavianlatin: Sadržaj:

en: Cookie Alert
sr@ijekavianlatin: Upozorenje na kolačić

en: Cookie Details
sr@ijekavianlatin: Detalji o kolačiću

en: Cookie Name
sr@ijekavianlatin: ime kolačića

en: Copy
sr@ijekavianlatin: Kopiraj

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
sr@ijekavianlatin: <html>Kopirajte pa nalepite kontrolnu sumu u polje ispod.<br/>Kontrolnu sumu obično možete naći na veb sajtu sa kojeg ste preuzeli fajl.</html>

en: Copying files within %1 is not supported.
sr@ijekavianlatin: Kopiranje fajlova unutar %1 nije podržano.|/|Kopiranje fajlova unutar $[gen %1] nije podržano.

en: Could Not Accept Network Connection
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da prihvatim mrežnu vezu

en: Could Not Alter Permissions of Resource
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da izmijenim dozvole resursa

en: Could Not Bind
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da povežem

en: Could Not Cancel Listing
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otkažem listanje

en: Could Not Change Ownership of Resource
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da promijenim vlasništvo nad resursom

en: Could Not Create Folder
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim fasciklu

en: Could Not Create Link
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim vezu

en: Could Not Create Network Connection
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da ostvarim mrežnu vezu

en: Could Not Create Socket
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da stvorim soket

en: Could Not Create Symbolic Link
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim simboličku vezu

en: Could Not Delete Original File
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da obrišem izvorni fajl

en: Could Not Delete Resource
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da obrišem resurs

en: Could Not Delete Temporary File
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da obrišem privremeni fajl

en: Could Not Determine Resource Status
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da odredim stanje resursa

en: Could Not Listen
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da slušam

en: Could Not Listen for Network Connections
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da slušam za mrežnim vezama

en: Could Not Login: %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da se prijavim: %1

en: Could Not Mount Device
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da montiram uređaj

en: Could Not Remove Folder
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da uklonim fasciklu

en: Could Not Rename Original File
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da preimenujem izvorni fajl

en: Could Not Rename Resource
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da preimenujem resurs

en: Could Not Rename Temporary File
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da preimenujem privremeni fajl

en: Could Not Resume File Transfer
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nastavim prenos fajla

en: Could Not Stat Resource
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da ispitam resurs

en: Could Not Unmount Device
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da demontiram uređaj

en: Could not accept %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da prihvatim %1.

en: Could not access %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pristupim do %1.

en: Could not bind %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da vežem %1.

en: Could not change ownership for %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da promijenim vlasništvo nad ‘%1’.

en: Could not change permissions for
    %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da izmijenim dozvole za
    ‘%1’

en: Could not change permissions for %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da promijenim dozvole za ‘%1’.

en: Could not communicate with password server
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da komuniciram sa serverom lozinki

en: Could not connect to host %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da se povežem sa domaćinom %1.

en: Could not create directory %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim fasciklu %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim soket za pristup ‘%1’.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim simboličku vezu ‘%1’.
    Provjerite dozvole.

en: Could not delete file %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da obrišem fajl ‘%1’.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da obrišem izvorni fajl ‘%1’.
    Provjerite dozvole.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da obrišem djelimični fajl ‘%1’.
    Provjerite dozvole.

en: Could not download the proxy configuration script
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da preuzmem skriptu postave proksija

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da preuzmem skriptu postave proksija:
    %1

en: Could not enter folder %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da uđem u fasciklu ‘%1’.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da izvučem izvršno ime iz ‘%1’, unesite ispravno ime programa.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nađem ni FindProxyForURL ni FindProxyForURLEx.

en: Could not find a usable proxy configuration script
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pronađem upotrebljivu skriptu postave proksija

en: Could not find any application or handler for %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nađem nijedan program niti rukovalac za %1.

en: Could not find filename %1 in %2.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pronađem ime fajla %1 u %2.

en: Could not find program "mount"
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pronađem naredbu mount

en: Could not find program "umount"
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pronađem naredbu umount

en: Could not find the program '%1'
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nađem program „%1“.

en: Could not get group id for given group name %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da dobavim grupni ID za dato ime grupe %1

en: Could not get user id for given user name %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da dobavim korisnički ID za dato ime korisnika %1.

en: Could not listen %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da slušam %1.

en: Could not login to %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da se prijavim na %1.

en: Could not make folder %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim fasciklu ‘%1’.

en: Could not modify the ownership of file %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da izmijenim vlasništvo nad fajlom ‘%1’

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da montiram uređaj.
    Prijavljena je greška:
    %1

en: Could not read %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da čitam ‘%1’.

en: Could not read file %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da čitam fajl ‘%1’.

en: Could not remove %1, check permissions
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da uklonim %1, proverite dozvole.

en: Could not remove folder %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da uklonim fasciklu ‘%1’.

en: Could not rename file %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da preimenujem fajl ‘%1’.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da preimenujem izvorni fajl ‘%1’.
    Provjerite dozvole.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da preimenujem djelimični fajl ‘%1’.
    Provjerite dozvole.

en: Could not resume file %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nastavim fajl ‘%1’.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
sr@ijekavianlatin: Nije moguće sačuvati svojstva. Podržane su samo stavke na lokalnim fajl sistemima.

en: Could not start process %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem proces %1.

en: Could not terminate listing %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da prekinem ispis %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da demontiram uređaj.
    Prijavljena je greška:
    %1

en: Could not write to %1.
sr@ijekavianlatin: Nije mogu da pišem u ‘%1’.

en: Could not write to file %1.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pišem u fajl ‘%1’.

en: Country:
sr@ijekavianlatin: Država:

en: Create New
sr@ijekavianlatin: Napravi

en: Create New File Type
sr@ijekavianlatin: Napravi novi tip fajla

en: Create Symlink
sr@ijekavianlatin: Stvaranje simveze

en: Create link to URL
sr@ijekavianlatin: Stvaranje veze ka URL‑u

en: Created:
sr@ijekavianlatin: Stvaranje:

en: Creating directory
sr@ijekavianlatin: Pravim fasciklu

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava stvaranje fascikli.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava stvaranje simboličkih veza.

en: Current connection is not secured with SSL.
sr@ijekavianlatin: Tekuća veza nije obezbjeđena SSL‑om.

en: Current connection is secured with SSL.
sr@ijekavianlatin: Tekuća veza je obezbjeđena SSL‑om.

en: Custom Path
sr@ijekavianlatin: Posebna putanja

en: Cyclic Link Detected
sr@ijekavianlatin: Otkrivena je kružna veza

en: Cyclic Link Detected During Copy
sr@ijekavianlatin: Otkrivena je kružna veza pri kopiranju

en: D&elete
sr@ijekavianlatin: &Obriši

en: D-Bus Communication Error
sr@ijekavianlatin: Greška u D‑Bus komunikaciji

en: D-Bus registration:
sr@ijekavianlatin: D‑Bus registracija:

en: Data format:
sr@ijekavianlatin: Format podataka:

en: Date: %1
sr@ijekavianlatin: Datum: %1

en: David Faure
sr@ijekavianlatin: David For

en: De&lete
sr@ijekavianlatin: &Obriši

en: De&vice
sr@ijekavianlatin: &Uređaj

en: Default Identification
sr@ijekavianlatin: Podrazumijevana identifikacija

en: Default Policy
sr@ijekavianlatin: Podrazumijevana smjernica

en: Default Web &shortcut:
sr@ijekavianlatin: &Podrazumevana veb prečica:

en: Default for new files in this folder
sr@ijekavianlatin: Podrazumijevano za nove fajlove u ovoj fascikli

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
sr@ijekavianlatin: nova‑fascikla

en: Default password:
sr@ijekavianlatin: Podrazumijevana lozinka:

en: Default user name:
sr@ijekavianlatin: Podrazumijevano korisničko ime:

en: Delete
sr@ijekavianlatin: Obriši

en: Delete A&ll
sr@ijekavianlatin: Obriši &sve

en: Delete Biggest Files From Trash
sr@ijekavianlatin: obriši iz smeća najveće

en: Delete Entry
sr@ijekavianlatin: Obriši stavku

en: Delete Files
sr@ijekavianlatin: Brisanje fajlova

en: Delete Oldest Files From Trash
sr@ijekavianlatin: obriši iz smeća najstarije

en: Delete all identifiers.
sr@ijekavianlatin: Obriši sve identifikacije.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
sr@ijekavianlatin: Obrišite jedan dio petlje tako da više ne bude beskonačna, pa pokušajte ponovo.

en: Delete the current file and try again.
sr@ijekavianlatin: Obrišite trenutni fajl i pokušajte ponovo.

en: Delete the current folder and try again.
sr@ijekavianlatin: Obrišite trenutnu fasciklu i pokušajte ponovo.

en: Delete the highlighted Web shortcut
sr@ijekavianlatin: Obrišite istaknutu veb prečicu.

en: Delete the selected identifier text.
sr@ijekavianlatin: Obriši izabranu identifikaciju.

en: Deleting
sr@ijekavianlatin: Brišem

en: Deleting files from %1 is not supported.
sr@ijekavianlatin: Brisanje fajlova preko %1 nije podržano.|/|Brisanje fajlova preko $[gen %1] nije podržano.

en: Descending
sr@ijekavianlatin: opadajuće

en: Description
sr@ijekavianlatin: Opis

en: Destination
sr@ijekavianlatin: Odredište

en: Detailed Tree View
sr@ijekavianlatin: Detaljni prikaz stabla

en: Detailed View
sr@ijekavianlatin: Detaljan prikaz

en: Details
sr@ijekavianlatin: Detalji

en: Details:
sr@ijekavianlatin: Detalji:

en: Detect proxy configuration automatically
sr@ijekavianlatin: Automatski otkrij postavu proksija

en: Device
sr@ijekavianlatin: Uređaj

en: Device (/dev/fd0):
sr@ijekavianlatin: Uređaj (/dev/fd0):

en: Device:
sr@ijekavianlatin: Uređaj:

en: Directory
sr@ijekavianlatin: Fascikla

en: Disable Passive FTP
sr@ijekavianlatin: Isključi pasivni FTP

en: Discrete GPU
sr@ijekavianlatin: Diskretni GPU

en: Disk Full
sr@ijekavianlatin: Disk je pun

en: Disk cache &size:
sr@ijekavianlatin: Veličina keša na &disku:

en: Display SSL &Information
sr@ijekavianlatin: &Prikaži podatke o SSL‑u

en: Do Not Delete
sr@ijekavianlatin: Ne briši

en: Do Not Know
sr@ijekavianlatin: Ne znam

en: Do Not Upload
sr@ijekavianlatin: Ne otpremaj

en: Do not ask again
sr@ijekavianlatin: Ne pitaj više

en: Do not close when command exits
sr@ijekavianlatin: Ne &zatvaraj kad se naredba završi

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
sr@ijekavianlatin: Ne kopiraj niti premiještaj ovaj fajl, prijeđi na sljedeću stavku

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
sr@ijekavianlatin: Ne kopiraj niti premiještaj ovu fasciklu, prijeđi na sljedeću stavku

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
sr@ijekavianlatin: Ne dobavljaju se veb stranice koje već nisu u kešu. U režimu van veze ne možete pregledati stranice koje niste prethodno posjetili.

en: Do you want to retry?
sr@ijekavianlatin: Želite li da pokušate ponovo?

en: Domain
sr@ijekavianlatin: Domen

en: Domain:
sr@ijekavianlatin: Domen:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
sr@ijekavianlatin: Provjerite da li ste unijeli tačnu lokaciju i pokušajte ponovo.

en: Double-check your proxy settings and try again.
sr@ijekavianlatin: Pažljivo provjerite postavke proksija i pokušajte ponovo.

en: Drive: %1
sr@ijekavianlatin: Jedinica: %1

en: Drop the item into a different file or folder.
sr@ijekavianlatin: Prevucite stavku na različit fajl ili fasciklu.

en: Edit
sr@ijekavianlatin: Uredi

en: Edit ACL Entry
sr@ijekavianlatin: Uredi ACL stavku

en: Edit Entry...
sr@ijekavianlatin: Uredi stavku...

en: Edit Places Entry
sr@ijekavianlatin: Uređivanje stavke u Mjestima

en: Edit mode
sr@ijekavianlatin: Režim uređivanja

en: Effective
sr@ijekavianlatin: Efektivni

en: Eject
sr@ijekavianlatin: Izbaci

en: Empty the contents of the trash
sr@ijekavianlatin: Isprazni sadržaj smeća

en: Enable coo&kies
sr@ijekavianlatin: Aktiviraj &kolačiće

en: Enable launch feedback
sr@ijekavianlatin: Uključi odziv pokretanja

en: Enable passive &mode (PASV)
sr@ijekavianlatin: Uključi &pasivni režim

en: Enable this flag to allow entering the folder.
sr@ijekavianlatin: Postavite ovu zastavicu da dozvolite ulazak u fasciklu.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
sr@ijekavianlatin: Postavite ovu zastavicu da dozvolite izvršavanje fajla kao programa.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovu opciju da dozvolite samo vlasniku da briše ili preimenuje sadržane fajlove i fascikle. Ostali korisnici mogu samo da dodaju nove fajlove, ako je data dozvola za izmjenu sadržaja.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
sr@ijekavianlatin: Uključite ovu opciju da označite fajl kao izvršan. Ovo ima smisla samo za programe i skripte, i neophodno je ako želite da ih izvršavate.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
sr@ijekavianlatin: Uključuje „pasivni“ režim FTP‑a. Ovo je neophodno da bi FTP radio iza zaštitnih zidova.

en: Encoding:
sr@ijekavianlatin: Kodiranje:

en: Encryption:
sr@ijekavianlatin: Šifrovanje:

en: End of Session
sr@ijekavianlatin: Kraj sesije

en: End of session
sr@ijekavianlatin: Kraj sesije

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
sr@ijekavianlatin: Uvjerite se da fascikla postoji i da je prazna, pa pokušajte ponovo.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
sr@ijekavianlatin: Uvjerite se da resurs postoji i pokušajte ponovo.

en: Enter descriptive label here
sr@ijekavianlatin: Ovdje ide opisna etiketa

[ctx: Enter folder]
en: Enter
sr@ijekavianlatin: ulaz

en: Enter the address for the proxy configuration script.
sr@ijekavianlatin: Unesite adresu postavne skripte proksija.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
sr@ijekavianlatin: Unesite adresu FTP proksija.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
sr@ijekavianlatin: Unesite adresu HTTP proksi servera.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
sr@ijekavianlatin: Unesite adresu HTTPS proksija.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
sr@ijekavianlatin: Unesite adresu SOCKS proksi servera.

en: Enter the certificate password:
sr@ijekavianlatin: Unesite lozinku sertifikata:

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
sr@ijekavianlatin: Unesite ime domaćina ili domena (npr. .kde.org) na koji se ova smjernica odnosi.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
sr@ijekavianlatin: Korisniku čitljiv naziv pretraživača.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
sr@ijekavianlatin: Unesite broj porta FTP proksi servera.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
sr@ijekavianlatin: Unesite broj porta HTTP proksi servera.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
sr@ijekavianlatin: Unesite broj porta HTTPS proksi servera.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
sr@ijekavianlatin: Unesite broj porta SOCKS proksi servera.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
sr@ijekavianlatin: Unesite ovdje ime korisnika s kojim želite da se ovaj program pokreće.

en: Enter the user name you want to run the application as.
sr@ijekavianlatin: Unesite ime korisnika s kojim želite da se ovaj program pokreće.

en: Entry Type
sr@ijekavianlatin: Tip stavke

en: Error saving image to %1
sr@ijekavianlatin: Greška pri upisivanju slike u %1

en: Error. Out of memory.
    %1
sr@ijekavianlatin: Greška. Nema više memorije.
    %1

en: Exceptions:
sr@ijekavianlatin: Izuzeci:

en: Exec
sr@ijekavianlatin: izvršna

en: Expected checksum (MD5, SHA1 or SHA256)...
sr@ijekavianlatin: Neka kontrolna suma (MD5, SHA‑1, SHA‑256)...

en: Expires:
sr@ijekavianlatin: Ističe:

en: Exposure:
sr@ijekavianlatin: Izloženost:

en: FIXME: Document this
sr@ijekavianlatin: POPRAVIME: Dokumentuj ovo

en: FTP Options
sr@ijekavianlatin: Opcije FTP‑a

en: FTP Proxy:
sr@ijekavianlatin: FTP proksi:

en: File
sr@ijekavianlatin: Fajl

en: File Already Exists
sr@ijekavianlatin: Fajl već postoji

en: File Changed
sr@ijekavianlatin: Fajl je izmijenjen

en: File Expected
sr@ijekavianlatin: Očekivan je fajl

en: File Type Options
sr@ijekavianlatin: Opcije tipa fajla

en: File name:
sr@ijekavianlatin: Ime fajla:

en: File not found: %1
sr@ijekavianlatin: Fajl nije nađen: %1

en: File or Folder Does Not Exist
sr@ijekavianlatin: Fajl ili fascikla ne postoji

en: File or Folder dropped onto itself
sr@ijekavianlatin: Fajl ili fascikla prevučena sama na sebe

[ctx: File permission]
en: Sticky
sr@ijekavianlatin: ljepljiva

en: File system:
sr@ijekavianlatin: Fajl sistem:

en: Filename for clipboard content:
sr@ijekavianlatin: Ime fajla za sadržaj klipborda:

en: Filename for dropped contents:
sr@ijekavianlatin: Ime fajla za prevučen sadržaj:

en: Files and folders selected
sr@ijekavianlatin: Izabrani fajlovi i fascikle

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
sr@ijekavianlatin: Fajlovi i fascikle biće kopirani u postojeću fasciklu, pored tamo već prisutnog sadržaja.
    Ponovo ćete biti upitani u slučaju sukoba sa postojećim fajlom u toj fascikli.

en: Folder Already Exists
sr@ijekavianlatin: Fascikla već postoji

en: Folder Expected
sr@ijekavianlatin: Očekivana je fascikla

en: Folder Listing Unavailable
sr@ijekavianlatin: Listanje fascikle nije dostupno

en: Folder moved into itself
sr@ijekavianlatin: Fascikla premeštena sama u sebe

en: Folders First
sr@ijekavianlatin: prvo fascikle

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
sr@ijekavianlatin: Uz naredbu se mogu zadati neki mjestodržači koji će biti zamijenjeni stvarnim vrijednostima kad se pokrene program:
    %f — jedno ime fajla
    %F — spisak fajlova; koristi se za programe koji mogu da otvore više lokalnih fajlova odjednom
    %u — jedan URL
    %U — spisak URL‑ova
    %d — fascikla fajla koji se otvara
    %D — spisak fascikli
    %i — ikonica
    %m — mini‑ikonica
    %c — komentar

en: Found a cyclic link in %1.
sr@ijekavianlatin: Pronađena kružna veza u ‘%1’.

en: Found a cyclic link while copying %1.
sr@ijekavianlatin: Pronađena kružna veza prilikom kopiranja ‘%1’.

en: Fraud Department
sr@ijekavianlatin: Odjeljenje za zavlačenje

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
sr@ijekavianlatin: Oslobodite dovoljno prostora na disku, tako što ćete 1) pobrisati neželjene i privremene fajlove, 2) arhivirati neke na uklonjivi medijum poput CD‑a, ili 3) nabaviti veći disk.

en: Global Options
sr@ijekavianlatin: Globalne opcije

en: Gro&up:
sr@ijekavianlatin: &Grupa:

en: Group
sr@ijekavianlatin: Grupa

en: Group:
sr@ijekavianlatin: Grupa:

en: Group:
sr@ijekavianlatin: Grupa:

en: HTTP Proxy:
sr@ijekavianlatin: HTTP proksi:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
sr@ijekavianlatin: Pomoćna naredba za rukovanje smećem u KDE‑u.
    Napomena: da biste premiještali fajlove u smeće, ne koristite ktrash, već „kioclient move 'url' trash:/“

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
sr@ijekavianlatin[0]: Ovdje možete podesiti vrijednosti prekovremena. Možda ćete željeti da ih izmijenite ako radite na vrlo sporoj vezi. Najveća dozvoljena vrijednost je %1 sekunda.
sr@ijekavianlatin[1]: Ovdje možete podesiti vrijednosti prekovremena. Možda ćete željeti da ih izmijenite ako radite na vrlo sporoj vezi. Najveća dozvoljena vrijednost je %1 sekunde.
sr@ijekavianlatin[2]: Ovdje možete podesiti vrijednosti prekovremena. Možda ćete željeti da ih izmijenite ako radite na vrlo sporoj vezi. Najveća dozvoljena vrijednost je %1 sekundi.
sr@ijekavianlatin[3]: Ovdje možete podesiti vrijednosti prekovremena. Možda ćete željeti da ih izmijenite ako radite na vrlo sporoj vezi. Najveća dozvoljena vrijednost je 1 sekunda.

en: Hide Section
sr@ijekavianlatin: Sakrij odeljak

en: Home Folder
sr@ijekavianlatin: Domaća fascikla

en: IP address:
sr@ijekavianlatin: IP adresa:

en: Icon Position
sr@ijekavianlatin: Položaj ikonica

en: Icon file too big, download aborted
sr@ijekavianlatin: Fajl ikonice prevelik, preuzimanje obustavljeno

en: Icon size: %1 pixels
sr@ijekavianlatin: Veličina ikonica: %1 piksela

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
sr@ijekavianlatin: Veličina ikonica: %1 piksela (standardna)

en: Identification
sr@ijekavianlatin: identifikacija

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
sr@ijekavianlatin: Ako je ljepljiva zastavica dodijeljena fascikli, samo vlasnik i korijen mogu brisati i preimenovati fajlove. Inače, svi sa dozvolom pisanja mogu to da rade.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
sr@ijekavianlatin: Ako je fajl izvršni, uz ovu zastavica će biti izvršavan sa dozvolama grupe.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
sr@ijekavianlatin: Ako je fajl izvršni, uz ovu zastavicu će biti izvršavan sa dozvolama vlasnika.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
sr@ijekavianlatin: Sa ovom zastavicom grupa fascikle će biti korišćena za sve nove fajlove.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
sr@ijekavianlatin: Sa ovom zastavicom vlasnik fascikle će biti vlasnik svih novih fajlova.

en: If you do not trust this program, click Cancel
sr@ijekavianlatin: Ako ne vjerujete programu, kliknite na „Odustani“.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
sr@ijekavianlatin: Ako znate ko su autori programa na serveru, pošaljite izveštaj direktno njima.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
sr@ijekavianlatin: Ako želite da uklonite tip fajla (MIME tip) kojim program umije da rukuje, izaberite ga sa gornjeg spiska i kliknite ovdje.

en: Improperly Formatted URL
sr@ijekavianlatin: Nepravilno formatiran URL

en: Includes your language settings in the browser identification text to obtain localized versions of the page.
sr@ijekavianlatin: Uključuje jezičke postavke u tekst identifikacije pregledača, radi dobijanja lokalizovanih verzija stranica.

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
sr@ijekavianlatin: Uključuje tip procesora u računaru u tekst identifikacije pregledača.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
sr@ijekavianlatin: Uključuje ime operativnog sistema u tekst identifikacije pregledača.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
sr@ijekavianlatin: Uključuje verziju operativnog sistema u tekst identifikacije pregledača.

en: Information
sr@ijekavianlatin: Informacija

en: Information Lookup Failure
sr@ijekavianlatin: Neuspjela potraga za podacima

en: Insert query placeholder
sr@ijekavianlatin: Umetni mjestodržač upita

en: Internal Error
sr@ijekavianlatin: Unutrašnja greška

en: Internal Error in Server
sr@ijekavianlatin: Unutrašnja greška u serveru

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
sr@ijekavianlatin: Unutrašnja greška u „copyOrMove“, nije trebalo da se dogodi.

en: Internal error in server
    %1
sr@ijekavianlatin: Unutrašnja greška u serveru
    %1

en: Invalid Filenames
sr@ijekavianlatin: Neispravna imena fajlova

en: Invalid URL: %1
sr@ijekavianlatin: Loš URL: %1

en: Invalid checksum.
sr@ijekavianlatin: Nepravilna kontrolna suma.

en: Is &executable
sr@ijekavianlatin: &Izvršno

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
sr@ijekavianlatin[0]: %1 stavka
sr@ijekavianlatin[1]: %1 stavke
sr@ijekavianlatin[2]: %1 stavki
sr@ijekavianlatin[3]: 1 stavka

en: KDE SSL Information
sr@ijekavianlatin: KDE‑ovi podaci o SSL‑u

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sr@ijekavianlatin: KDE umije da komunicira kroz protokol unutar protokola. Ovaj zahtjev je naveo protokol koji treba tako upotrijebiti, ali navedeni protokol to ne može učiniti. Ovo je rijedak događaj, i vrlo vjerovatno ukazuje na grešku u programiranju.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sr@ijekavianlatin: KDE ume da komunicira kroz protokol unutar protokola; navedeni protokol je za korišćenje samo u takvim slučajevima, ali ovo nije jedan od tih. Ovo je rijedak događaj, i vrlo vjerovatno ukazuje na grešku u programiranju.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
sr@ijekavianlatin: Dokumenti

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
sr@ijekavianlatin: Domaće

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Images
sr@ijekavianlatin: Slike

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
sr@ijekavianlatin: Mreža

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
sr@ijekavianlatin: Smeće

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
sr@ijekavianlatin: Video

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
sr@ijekavianlatin: K‑U/I‑izvršavač — otvara udaljene fajlove, nadgleda promjene, pita za otpremanje

en: KIOExec
sr@ijekavianlatin: K‑U/I‑izvršavač

en: Keep It
sr@ijekavianlatin: Ostavi tako

en: Known Applications
sr@ijekavianlatin: Poznati programi

en: L&abel:
sr@ijekavianlatin: &Etiketa:

en: Lakeridge Meadows
sr@ijekavianlatin: Kamenovac

en: Launching %1
sr@ijekavianlatin: Pokrećem %1

en: Link
sr@ijekavianlatin: Veza

en: Link to Device
sr@ijekavianlatin: vezu ka uređaju

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava listanje fascikli.

en: Location:
sr@ijekavianlatin: Lokacija:

en: Login OK
sr@ijekavianlatin: Prijava u redu

en: Looking up correct file
sr@ijekavianlatin: Tragam za pravim fajlom

en: Looking up section
sr@ijekavianlatin: Tragam za odijeljkom

en: MD5 digest:
sr@ijekavianlatin: MD5 sažetak:

en: Malformed URL
    %1
sr@ijekavianlatin: Loše formiran URL
    %1

en: Malformed URL %1
sr@ijekavianlatin: Neispravan URL %1

en: Malformed URL %1.
sr@ijekavianlatin: Loše formiran URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
sr@ijekavianlatin: Unesite ručno podatke za podešavanje proksi servera.

en: Mark &partially uploaded files
sr@ijekavianlatin: Označi &djelimično otpremljene fajlove

en: Mark partially uploaded files
sr@ijekavianlatin: Označi djelimično otpremljene fajlove

en: Mask
sr@ijekavianlatin: Maska

en: Menu
sr@ijekavianlatin: Meni

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
sr@ijekavianlatin: Poruka je poslata.
    Prijava s korisničkim imenom: %1 i lozinkom: [skriveno]
    
    Server je odgovorio:
    %2

en: Mimetype
sr@ijekavianlatin: MIME tip

en: Modified:
sr@ijekavianlatin: Izmjena:

en: Modify Web Shortcut
sr@ijekavianlatin: Izmjena veb prečice

en: Modify the highlighted Web shortcut
sr@ijekavianlatin: Izmijenite istaknutu veb prečicu.

en: More than one file provided
sr@ijekavianlatin: Zadato više od jednog fajla

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
sr@ijekavianlatin: Izabrano je više od jedne fascikle, a kako ovaj dijalog ne prihvata fascikle, nije moguće odlučiti u koju da se uđe. Izaberite samo jednu da je izlistate.

en: More than one folder provided
sr@ijekavianlatin: Zadato više od jedne fascikle

en: Mount
sr@ijekavianlatin: Montiraj

en: Mount point (/mnt/floppy):
sr@ijekavianlatin: Tačka montiranja (/mnt/floppy):

en: Mount point:
sr@ijekavianlatin: Tačka montiranja:

en: Mounted on:
sr@ijekavianlatin: Montiranje:

en: Mountpoint
sr@ijekavianlatin: Tačka montiranja

en: Move the item into a different folder.
sr@ijekavianlatin: Premestite stavku u različitu fasciklu.

en: Move to Trash
sr@ijekavianlatin: Premjesti u smeće

en: Moving
sr@ijekavianlatin: Premiještam

en: Multiple Instances
sr@ijekavianlatin: višestruki primjerci

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava višestruko dohvatanje.

en: Name
sr@ijekavianlatin: Ime

en: Name:
sr@ijekavianlatin: Ime:

en: Named group
sr@ijekavianlatin: Imenovana grupa

en: Named user
sr@ijekavianlatin: Imenovani korisnik

en: Navigate
sr@ijekavianlatin: Navigacija

en: New Folder...
sr@ijekavianlatin: Nova fascikla...

en: New Web Shortcut
sr@ijekavianlatin: Nova veb prečica

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
sr@ijekavianlatin: &Sljedeći >>

en: Next to File Name
sr@ijekavianlatin: pored imena fajla|/|$[svojstva spiskovno 'ikonice pored imena fajla']

en: No Content
sr@ijekavianlatin: Bez sadržaja

en: No Media inserted or Media not recognized.
sr@ijekavianlatin: Medijum nije ubačen ili nije prepoznatljiv.

en: No Proxy
sr@ijekavianlatin: Bez proksija

en: No favicon found for %1
sr@ijekavianlatin: Nema favikonice za %1

en: No host specified.
sr@ijekavianlatin: Domaćin nije naveden.

en: No hostname specified.
sr@ijekavianlatin: Nije navedeno ime domaćina.

en: No media in device for %1
sr@ijekavianlatin: Nema medijuma u uređaju za %1

en: No preferred search providers were found.
sr@ijekavianlatin: Nije nađen nijedan poželjni pretraživač.

en: No search providers were found.
sr@ijekavianlatin: Nije nađen nijedan pretraživač.

en: None
sr@ijekavianlatin: nikakva

en: Not specified
sr@ijekavianlatin: Nije naveden

en: Nothing to Delete
sr@ijekavianlatin: Ničeg za brisanje

en: Nothing to Trash
sr@ijekavianlatin: Ničeg za smeće

en: O&ffline browsing mode
sr@ijekavianlatin: Pregledanje &van veze

en: O&thers:
sr@ijekavianlatin: &Ostali:

en: O&wner:
sr@ijekavianlatin: &Vlasnik:

en: Only acce&pt cookies from originating server
sr@ijekavianlatin: &Prihvati samo kolačiće sa izvornog servera

en: Only executables on local file systems are supported.
sr@ijekavianlatin: Izvršni fajlovi su podržani samo na lokalnom fajl sistemu.

en: Only own&er can rename and delete folder content
sr@ijekavianlatin: Samo v&lasnik može da preimenuje i briše sadržaj

en: Only the owner can change permissions.
sr@ijekavianlatin: Samo vlasnik može da mijenja dozvole.

en: Open
sr@ijekavianlatin: Otvori

en: Open &with %1
sr@ijekavianlatin: Otvori &pomoću %1|/|Otvori $[ins-p %1]

en: Open With
sr@ijekavianlatin: Otvori pomoću

en: Open file dialog
sr@ijekavianlatin: Dijalog za otvaranje fajla

en: Opening connection to host %1
sr@ijekavianlatin: Otvaram vezu sa domaćinom %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava otvaranje veza.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava otvaranje fajlova.

en: Options
sr@ijekavianlatin: Opcije

en: Organization:
sr@ijekavianlatin: Organizacija:

en: Organizational unit:
sr@ijekavianlatin: Organizaciona jedinica:

en: Oswald Buddenhagen
sr@ijekavianlatin: Osvald Budenhagen

en: Others
sr@ijekavianlatin: Ostali

en: Otherwise, the request would have succeeded.
sr@ijekavianlatin: Inače, zahtjev bi uspio.

en: Out of Memory
sr@ijekavianlatin: Nema više memorije

en: Overwrite File?
sr@ijekavianlatin: Prebrisati fajl?

en: Owner
sr@ijekavianlatin: Vlasnik

en: Ownership
sr@ijekavianlatin: Vlasništvo

en: Owning Group
sr@ijekavianlatin: Vlasnička grupa

en: Parent Folder
sr@ijekavianlatin: Roditeljska fascikla

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
sr@ijekavianlatin[0]: %1‑bitnog ključa
sr@ijekavianlatin[1]: %1‑bitnog ključa
sr@ijekavianlatin[2]: %1‑bitnog ključa
sr@ijekavianlatin[3]: %1‑bitnog ključa

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
sr@ijekavianlatin[0]: koristi %1 bit
sr@ijekavianlatin[1]: koristi %1 bita
sr@ijekavianlatin[2]: koristi %1 bitova
sr@ijekavianlatin[3]: koristi %1 bit

en: Paste
sr@ijekavianlatin: Nalijepi

en: Path:
sr@ijekavianlatin: Putanja:

en: Points to:
sr@ijekavianlatin: Veza ka:

en: Policy
sr@ijekavianlatin: Smjernica

en: Policy:
sr@ijekavianlatin: Smjernica:

en: Preparing document
sr@ijekavianlatin: Pripremam dokument

en: Pro&xy connect:
sr@ijekavianlatin: Povezivanje &proksija:

en: Properties
sr@ijekavianlatin: Svojstva

en: Properties for %1
sr@ijekavianlatin: Svojstva za %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
sr@ijekavianlatin[0]: Svojstva za %1 izabranu stavku
sr@ijekavianlatin[1]: Svojstva za %1 izabrane stavke
sr@ijekavianlatin[2]: Svojstva za %1 izabranih stavki
sr@ijekavianlatin[3]: Svojstva izabrane stavke

en: Protocol %1 does not support action %2.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne podržava radnju %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 nije fajl sistem

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 nije filterski protokol

en: Protocol is a Filter Protocol
sr@ijekavianlatin: Protokol je filterski protokol

en: Proxy Authentication Failed.
sr@ijekavianlatin: Autentifikacija proksija nije uspjela.

en: Proxy:
sr@ijekavianlatin: Proksi:

en: Quebec
sr@ijekavianlatin: Pustarija

en: Re&ject all cookies
sr@ijekavianlatin: &Odbaci sve kolačiće

en: Read
sr@ijekavianlatin: čitanje

en: Read only
sr@ijekavianlatin: samo za čitanje

en: Real identification:
sr@ijekavianlatin: Stvarna identifikacija:

en: Receiving corrupt data.
sr@ijekavianlatin: Primljeni iskvareni podaci.

en: Refresh
sr@ijekavianlatin: Osvježi

en: Reject
sr@ijekavianlatin: odbaci

en: Reload
sr@ijekavianlatin: Učitaj ponovo

en: Remote Files Not Accepted
sr@ijekavianlatin: Udaljeni fajlovi se ne prihvataju

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
sr@ijekavianlatin: Udaljeni URL %1
    nije dozvoljen uz prekidač --tempfiles

en: Remote files not accepted
sr@ijekavianlatin: Udaljeni fajlovi se ne prihvataju

en: Remove
sr@ijekavianlatin: Ukloni

en: Rename:
sr@ijekavianlatin: Preimenuj:

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
sr@ijekavianlatin: Preimenovanje ili premiještanje fajlova unutar %1 nije podržano.|/|Preimenovanje ili premiještanje fajlova unutar $[gen %1] nije podržano.

en: Replace
sr@ijekavianlatin: Zamijeni

en: Request Aborted
sr@ijekavianlatin: Zahtjev je otkazan

en: Request Aborted By User
sr@ijekavianlatin: Korisnik je obustavio zahtjev

en: Restore a trashed file to its original location
sr@ijekavianlatin: Vrati fajl iz smeća na njegovu izvornu lokaciju

en: Retrieving %1 from %2...
sr@ijekavianlatin: Dobavljam %1 sa %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
sr@ijekavianlatin: Preuzimanje podataka preko %1 nije podržano.|/|Preuzimanje podataka preko $[gen %1] nije podržano.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
sr@ijekavianlatin: Dobavljanje podatka o MIME tipu preko %1 nije podržano.|/|Dobavljanje podatka o MIME tipu preko $[gen %1] nije podržano.

en: Retry
sr@ijekavianlatin: Pokušaj ponovo

en: Retry Authentication
sr@ijekavianlatin: Ponavljanje autentifikacije

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
sr@ijekavianlatin: Ponovite zahtjev i uvjerite se da su detalji za autentifikaciju ispravno unijeti.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
sr@ijekavianlatin: Ponovite zahtjev bez pokušaja da se prenos nastavi.

en: Retry the request.
sr@ijekavianlatin: Ponovo pokušajte zahtjev.

en: Run Until Finished
sr@ijekavianlatin: radi dok ne završi

en: Run as a different user
sr@ijekavianlatin: Pokreni pod drugim korisnikom

en: Run in &terminal
sr@ijekavianlatin: Pokreni u &terminalu

en: Run in terminal
sr@ijekavianlatin: Pokreni u terminalu

en: Run using dedicated graphics card
sr@ijekavianlatin: Pokreni preko namenske grafičke karte

en: SHA1 digest:
sr@ijekavianlatin: SHA‑1 sažetak:

en: SHA1:
sr@ijekavianlatin: SHA‑1:

en: SHA256:
sr@ijekavianlatin: SHA‑256:

en: SOCKS Proxy:
sr@ijekavianlatin: SOCKS proksi:

en: SSL Certificate Password
sr@ijekavianlatin: Lozinka SSL sertifikata

en: SSL Proxy:
sr@ijekavianlatin: SSL proksi:

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
sr@ijekavianlatin: SSL sertifikat se odbacuje po zahtjevu. Ovo možete isključiti u Sistemskim postavkama KDE‑a.

en: SSL version:
sr@ijekavianlatin: Verzija SSL‑a:

en: Save As
sr@ijekavianlatin: Sačuvaj kao

en: Saving to cache
sr@ijekavianlatin: Upisujem u keš

en: Search
sr@ijekavianlatin: Traži

en: Search F&ilters
sr@ijekavianlatin: &Filteri pretrage

en: Search for '%1' with
sr@ijekavianlatin: Potraži „%1“ preko

en: Search for shortcut
sr@ijekavianlatin: Potraži prečicu

en: Search interactively for domains
sr@ijekavianlatin: Interaktivno tražite domene

en: Search interactively for domains and hosts
sr@ijekavianlatin: Interaktivno tražite domene i domaćine

en: Secure servers only
sr@ijekavianlatin: Samo bezbjedni serveri

en: Secure servers, page scripts
sr@ijekavianlatin: Bezbjedni serveri, skripte na stranicama

en: Secure:
sr@ijekavianlatin: Bezbjedno:

en: Security Information
sr@ijekavianlatin: Informacija o bezbjednosti

en: See or modify the cookie information
sr@ijekavianlatin: Pogledajte ili izmijenite podatke u kolačiću

en: Select one or more file types to add:
sr@ijekavianlatin: Odaberite jedan ili više tipova za dodavanje:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
sr@ijekavianlatin: Kodiranje kojim se šalje upit za pretragu.

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
sr@ijekavianlatin: Kodiranje kojim se šalje upit za pretragu.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
sr@ijekavianlatin: Izaberite ovu opciju da biste prihvatili ili odbili sve kolačiće sa ovog sajta. Dodaće se nova smjernica za sajt sa koga kolačić potiče, koja će biti trajna dok je ručno ne izmijenite u Sistemskim postavkama.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
sr@ijekavianlatin: Izaberite ovu opciju da biste prihvatili ili odbili sve kolačiće, odakle god da potiču. Ovim mijenjate globalnu smjernicu za kolačiće, sve dok je ponovo ručno ne promijenite u Sistemskim postavkama.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
sr@ijekavianlatin: Izaberite ovu opciju da biste prihvatili ili odbili samo ovaj kolačić. Bićete ponovo pitani kad primite naredni kolačić.

en: Sending data to %1
sr@ijekavianlatin: Šaljem podatke na %1

en: Sending login information
sr@ijekavianlatin: Šaljem podatke za prijavu

en: Serial number:
sr@ijekavianlatin: Serijski broj:

en: Server Authentication
sr@ijekavianlatin: Autentifikacija servera

en: Server co&nnect:
sr@ijekavianlatin: Povezivanje &servera:

en: Server processing request, please wait...
sr@ijekavianlatin: Server obrađuje zahtjev, sačekajte...

en: Servers
sr@ijekavianlatin: Serveri

en: Servers, page scripts
sr@ijekavianlatin: Serveri, skripte na stranicama

en: Set GID
sr@ijekavianlatin: stavi GID

en: Set UID
sr@ijekavianlatin: stavi UID

en: Sets the working directory for your application.
sr@ijekavianlatin: Postavlja radnu fasciklu za program.

en: Setting ACL for %1
sr@ijekavianlatin: Postavljam ACL za %1

en: Short View
sr@ijekavianlatin: Sažeti prikaz

en: Shortcut &URL:
sr@ijekavianlatin: &URL prečice:

en: Shortcut &name:
sr@ijekavianlatin: &Ime prečice:

en: Show
    Entries
sr@ijekavianlatin: prikaz

en: Show Full Path
sr@ijekavianlatin: Puna putanja

en: Show Hidden Files
sr@ijekavianlatin: Skriveni fajlovi

en: Show Preview
sr@ijekavianlatin: Pregled

en: Show details of the next cookie
sr@ijekavianlatin: Prikaži detalje o sljedećem kolačiću

en: Show the &value of the environment variables
sr@ijekavianlatin: Prikaži &vrijednosti promjenljivih okruženja

en: Single Instance
sr@ijekavianlatin: jedan primjerak

en: Site
sr@ijekavianlatin: sajt

en: Site Name
sr@ijekavianlatin: ime sajta

en: Site Policy
sr@ijekavianlatin: smjernica sajta

en: Site Specific Identification
sr@ijekavianlatin: Posebne identifikacije za sajtove

en: Site name:
sr@ijekavianlatin: Ime sajta:

en: Site:
sr@ijekavianlatin: Sajt:

en: Size:
sr@ijekavianlatin: Veličina:

en: Size: %1
sr@ijekavianlatin: Veličina: %1

en: Skip
sr@ijekavianlatin: Preskoči

en: Soc&ket read:
sr@ijekavianlatin: Čitanje so&keta:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
sr@ijekavianlatin: Nešto od ovog dokumenta obezbjeđeno je SSL‑om, ali glavnina nije.

en: Sorry
sr@ijekavianlatin: Izvinite

en: Sorting
sr@ijekavianlatin: Ređanje

en: Source
sr@ijekavianlatin: Izvor

en: Source and Destination Files Identical
sr@ijekavianlatin: Izvorni i odredišni fajl su istovjetni

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
sr@ijekavianlatin: razmak

en: Special
sr@ijekavianlatin: posebno

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sr@ijekavianlatin: Posebna zastavica. Tačno značenje možete vidjeti u desnoj koloni.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sr@ijekavianlatin: Posebna zastavica. Važi za cijelu fasciklu, tačno značenje možete vidjeti u desnoj koloni.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
sr@ijekavianlatin: Određuje radnje koje su dozvoljene svim drugim korisnicima, koji nisu ni vlasnik ni članovi grupe.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
sr@ijekavianlatin: Određuje radnje koje su dozvoljene članovima grupe.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
sr@ijekavianlatin: Određuje radnje koje su dozvoljene vlasniku.

en: State:
sr@ijekavianlatin: Republika:

en: Stephan Kulow
sr@ijekavianlatin: Štefan Kulov

en: Stop
sr@ijekavianlatin: Zaustavi

en: Suggest New &Name
sr@ijekavianlatin: Predloži &novo ime

en: Suggested file name for the downloaded file
sr@ijekavianlatin: Predloženo ime za preuzeti fajl

en: Terminal options
sr@ijekavianlatin: Opcije terminala

en: Terminal options:
sr@ijekavianlatin: Opcije terminala:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
sr@ijekavianlatin: Uniformni resursni lokator (URL) koji ste uneli ne upućuje na neki određeni resurs.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
sr@ijekavianlatin: Uniformni resursni lokator (URL) koji ste unijeli ne upućuje na ispravan mehanizam za pristupanje datom resursu, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
sr@ijekavianlatin: <qt><strong>U</strong>niformni <strong>r</strong>esursni <strong>l</strong>okator (URL) koji ste unijeli nije ispravno formatiran. Format URL‑a je u opštem slučaju ovakav: <blockquote><tt>protokol://korisnik:lozinka@www.primjer.org:port/fascikla/ime.nastavak?upit=vrijednost</tt></blockquote></qt>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
sr@ijekavianlatin: Zastavica čitanja omogućava prikazivanje sadržaja fajla.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
sr@ijekavianlatin: <html>URL prečice ne sadrži mjestodržač <tt>\{...}</tt> za korisnički upit. Ovo znači da se uvijek posjećuje ista stranica, bez obzira na tekst unet uz prečicu.</html>

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
sr@ijekavianlatin: Ljepljiva zastavica na fajlu se ignoriše pod Linuxom, ali se može koristiti na drugim sistemima.

en: The URL %1
    is malformed
sr@ijekavianlatin: URL %1
    loše je formiran

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
sr@ijekavianlatin: Zastavica za pisanje omogućava izmjenu sadržaja fajla.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
sr@ijekavianlatin: Izdavač

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
sr@ijekavianlatin: Tekst identifikacije pregledača koji će biti poslat sajtovima koje posjećujete. Upotrijebite prisutne opcije da ga prilagodite.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
sr@ijekavianlatin: Tekst identifikacije pregledača koji će biti poslat sajtovima koje posjećujete. Možete ga prilagoditi pomoću opcija ispod.

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
sr@ijekavianlatin: NE, došlo je do grešaka:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
sr@ijekavianlatin: da

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
sr@ijekavianlatin: Izabrana imena fajlova
    ne djeluju ispravno.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
sr@ijekavianlatin: Klipbord je izmijenjen od kada ste posljednji put nalijepili nešto: izabrani format podataka više nije primjenjiv. Kopirajte ponovo to što želite da nalijepite.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
sr@ijekavianlatin: Fajl unosa površi
    %1
    nije dobar.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
sr@ijekavianlatin: Fajl unosa površi
    %1
    tipa je „FSDevice“, ali nema unos „Dev=...“.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
sr@ijekavianlatin: Fajl unosa površi
    %1
    tipa je veze, ali nema unos „URL=...“.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
sr@ijekavianlatin: Fajl unosa površi ‘%1’ nema unos „Type=...“.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
sr@ijekavianlatin: Unos površi tipa
    %1
    nije poznat.

en: The desktop is offline
sr@ijekavianlatin: Površ je van veze

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
sr@ijekavianlatin: Odredište

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
sr@ijekavianlatin: Odredišni resurs nema dovoljno prostora da zapiše stanje resursa poslije izvršenja ove metode.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
sr@ijekavianlatin: Uređaj „%1“ nije disk i ne može se izbaciti.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
sr@ijekavianlatin: Uređaj je možda zauzet, tj. još uvek ga koristi program ili korisnik. Čak i otvoren prozor pregledača na lokaciji na ovom uređaju može da izazove ovakvo zauzeće.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
sr@ijekavianlatin: Uređaj možda nije spreman, npr. možda nije ubačen medijum u CD jedinicu; ili, ako se radi o perifernom/prenosnom uređaju, možda nije ispravno povezan.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
sr@ijekavianlatin: Izgleda da fascikla %1 više ne postoji, tako ovu stavku nije moguće vratiti na izvornu lokaciju. Možete ili ponovo napraviti tu fasciklu pa ponoviti naredbu, ili prevući stavku bilo gdje drugdje da biste je vratili.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
sr@ijekavianlatin: Fajl
    %1
    izmijenjen je.
    Želite li da otpremite izmjene?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
sr@ijekavianlatin: Fajl ‘%1’ već postoji. Želite li da ga prebrišete?

en: The file "%1" could not be found
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da nađem fajl ‘%1’

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
sr@ijekavianlatin: Fajl %1
    izmijenjen je. Želite li da otpremite izmjene?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
sr@ijekavianlatin: <html>Fajl <tt>%1</tt> je kopiran iz <tt>%2</tt>, ali je otada očito izmijenjen u <tt>%3</tt>.
    Opoziv kopiranja obrisaće fajl, čime će sve izmjene biti izgubljene.
    Želite li zaista da obrišete <tt>%4</tt>?</html>

en: The file is too large to be trashed.
sr@ijekavianlatin: Fajl je prevelik za smeće.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
sr@ijekavianlatin: Fajl možda koristi neki drugi korisnik ili program (zbog čega je zaključan).

en: The file or folder %1 does not exist.
sr@ijekavianlatin: Fajl ili fascikla ‘%1’ ne postoji.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
sr@ijekavianlatin: Sledeće prečice su već dodijeljene. Izaberite neke druge.
    %1

en: The io-slave which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
sr@ijekavianlatin: U/I zahvat koji obezbjeđuje pristup protokolu <strong>%1</strong> ne može da se pokrene. Ovo je obično iz tehničkih razloga.|/|U/I zahvat koji obezbjeđuje pristup protokolu <strong>$[nom %1]</strong> ne može da se pokrene. Ovo je obično iz tehničkih razloga.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
sr@ijekavianlatin: Lokacija gdje je fascikla trebalo da se napravi možda ne postoji.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
sr@ijekavianlatin: Glavnina ovog dokumenta obezbjeđena je SSL‑om, ali neki dijelovi nisu.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
sr@ijekavianlatin: Ime koje ste unijeli, %1, možda ne postoji: možda je pogrešno unijeto.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
sr@ijekavianlatin: Mrežna veza nije možda dobro podešena, ili možda mrežno sučelje nije uključeno.

en: The new file name is empty.
sr@ijekavianlatin: Novo ime fajla je prazno.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
sr@ijekavianlatin: Postupak nije mogao biti dovršen zato što ne može da se komunicira sa servisom za zahtevanje lozinki (kpasswdserver).

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
sr@ijekavianlatin: Postupak nije mogao biti dovršen zato što su izvorni i odredišni fajl ili fascikla jedno te isto.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
sr@ijekavianlatin: Postupak nije mogao biti dovršen zato što su izvorni i odredišni fajl jedan te isti.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
sr@ijekavianlatin: Postupak nije mogao biti dovršen zato što izvor ne može da se premesti sam u sebe.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
sr@ijekavianlatin: Lanac parnjaka za SSL sertifikate deluje iskvareno.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
sr@ijekavianlatin: Postupak za postavljanje sertifikata klijenta za sesiju nije uspio.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
sr@ijekavianlatin: Proces protokola %1 je neočekivano umro.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
sr@ijekavianlatin: Program na serveru koji obezbjeđuje pristup protokolu <strong>%1</strong> prijavio je unutrašnju grešku: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
sr@ijekavianlatin: Program na vašem računaru koji obezbjeđuje pristup protokolu <strong>%1</strong> ne može da se nađe ili pokrene. Ovo je obično iz tehničkih razloga.|/|Program na vašem računaru koji obezbjeđuje pristup protokolu <strong>$[nom %1]</strong> ne može da se nađe ili pokrene. Ovo je obično iz tehničkih razloga.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
sr@ijekavianlatin: Program na vašem računaru koji obezbjeđuje pristup protokolu <strong>%1</strong> nije mogao da dobije memoriju potrebnu za nastavak.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
sr@ijekavianlatin: Program na vašem računaru koji obezbjeđuje pristup protokolu <strong>%1</strong> prijavio je unutrašnju grešku.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
sr@ijekavianlatin: Program na vašem računaru koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong> prijavio je prekid nepoznatog tipa: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
sr@ijekavianlatin: Program na vašem računaru koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong> prijavio je nepoznatu grešku: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
sr@ijekavianlatin: Program na vašem računaru koji obezbjeđuje pristup protokolu <strong>%1</strong> neočekivano je prekinut.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
sr@ijekavianlatin: Program koji obezbjeđuje saglasnost sa ovim protokolom možda nije ažuriran pri posljednjoj nadogradnji KDE‑a. To može izazvati nesaglasnost programa sa tekućom verzijom i stoga onemogućiti pokretanje.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 ne implementira servis fascikli.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 nije filterski protokol.

en: The protocol %1 is not supported.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 nije podržan.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 je samo filterski protokol.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
sr@ijekavianlatin: KDE programi trenutno instalirani na ovom računaru ne podržavaju protokol <strong>%1</strong>.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
sr@ijekavianlatin: Protokol, ili server, možda ne podržava nastavak prenosa.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
sr@ijekavianlatin: Skripta postave proksija nije ispravna:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
sr@ijekavianlatin: Skripta postave proksija je vratila grešku:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
sr@ijekavianlatin: Predmet

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
sr@ijekavianlatin: Udaljeni domaćin nije poslao nijedan SSL sertifikat.
    Obustavljam jer se identitet domaćina ne može utvrditi.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
sr@ijekavianlatin: <qt>Zahtjev je očekivao fajl, ali umjesto toga je pronađena fascikla <tt>%1</tt>.</qt>

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
sr@ijekavianlatin: <qt>Zahtjev je očekivao fasciklu, ali umjesto toga je pronađen fajl <tt>%1</tt>.</qt>

en: The request was not completed because it was aborted.
sr@ijekavianlatin: Zahtjev nije dovršen zato što ga je korisnik obustavio.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
sr@ijekavianlatin: KDE program koji implementira protokol <strong>%1</strong> ne podržava zahtijevanu radnju.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sr@ijekavianlatin: Zahtijevani uređaj nije mogao biti pripremljen („montiran“). Prijavljena greška je: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sr@ijekavianlatin: Zahtijevani uređaj nije mogao biti otpušten („demontiran“). Prijavljena greška je: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
sr@ijekavianlatin: <qt>Zahtijevani fajl <tt>%1</tt> nije mogao da bude zapisan jer nema dovoljno prostora na disku.</qt>

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
sr@ijekavianlatin: Zahtijevani fajl ne može biti napravljen zato što istoimeni fajl već postoji.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
sr@ijekavianlatin: Zahtijevana fascikla ne može biti napravljena zato što istoimena fascikla već postoji.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
sr@ijekavianlatin: <html>Zahtijevani fajl pomoći nije mogao biti raščlanjen:<br/>%1</html>

en: The requested lock could not be granted. %1
sr@ijekavianlatin: Traženo zaključavanje nije bilo odobreno. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
sr@ijekavianlatin: <qt>Postupak je zahtijevao stvaranje privremenog fajla <tt>%1</tt>, ali se to nije moglo izvesti.</qt>

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sr@ijekavianlatin: <qt>Postupak je zahtijevao stvaranje privremenog fajla u koji bi se upisivao sadržaj koji se preuzima. Taj privremeni fajl <tt>%1</tt> nije mogao biti obrisan.</qt>

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sr@ijekavianlatin: <qt>Postupak je zahtijevao brisanje izvornog fajla, najvjerovatnije na kraju postupka premiještanja. Izvorni fajl <tt>%1</tt> nije mogao biti obrisan.</qt>

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
sr@ijekavianlatin: <qt>Postupak je zahtijevao preimenovanje izvornog fajla <tt>%1</tt>, ali se to nije moglo izvesti.</qt>

en: The requested protocol may not be supported.
sr@ijekavianlatin: Zahtijevani protokol možda nije podržan.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
sr@ijekavianlatin: <qt>Zahtijevana simbolička veza <tt>%1</tt> nije mogla biti napravljena.</qt>

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
sr@ijekavianlatin: Neophodan podatak o veličini sadržaja nije dat uz POST postupak.

en: The resource cannot be deleted.
sr@ijekavianlatin: Resurs se ne može obrisati.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
sr@ijekavianlatin: Server <strong>%1</strong> je odbio da dozvoli ovom računaru da napravi vezu.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
sr@ijekavianlatin: Server ne podržava protokol WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
sr@ijekavianlatin: Server ne podržava tip zahtijeva u telu.

en: The server failed the authenticity check (%1).
sr@ijekavianlatin: Server nije prošao autentifikaciju (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
sr@ijekavianlatin: Server je bio prezauzet odgovaranjem na druge zahtjeve da bi odgovorio.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element
     or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten.
     %1
sr@ijekavianlatin: Server nije mogao da održi u životu svojstva nabrojana u XML elementu propertybehavior
    ili ste pokušali da prebrišete fajl iako ste zahtijevali da se fajlovi ne prebrisuju.
    %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
sr@ijekavianlatin: Server, dok je trenutno povezan na Internet, ne može biti podešen da dozvoljava zahtjeve.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
sr@ijekavianlatin: Na serveru, dok je trenutno povezan na Internet, možda nije pokrenut zahtijevani servis (%1).

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
sr@ijekavianlatin: Prečica „%1“ već se koristi za „%2“. Izaberite neku drugu.

en: The source and destination are the same file.
    %1
sr@ijekavianlatin: Izvorni i odredišni fajl su jedan te isti.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
sr@ijekavianlatin: Izvor

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
sr@ijekavianlatin: <qt>Naznačeni fajl ili fascikla <tt>%1</tt> ne postoji.</qt>

en: The specified folder does not exist or was not readable.
sr@ijekavianlatin: Navedena fascikla ne postoji ili se ne može čitati.

en: The specified folder may not be empty.
sr@ijekavianlatin: Zadata fascikla možda nije prazna.

en: The specified folder may not exist.
sr@ijekavianlatin: Zadata fascikla možda ne postoji.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
sr@ijekavianlatin: <qt>Zadati zahtjev je zatražio da se prenos fajla <tt>%1</tt> nastavi od određene tačke. To nije bilo moguće.</qt>

en: The specified resource may not exist.
sr@ijekavianlatin: Navedeni resurs možda ne postoji.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
sr@ijekavianlatin: Zadati resurs možda ne postoji ili nije pristupačan.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
sr@ijekavianlatin: Naizgled privremeni fajl
    %1
    izmijenjen je.
    Želite li još uvijek da ga obrišete?

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
sr@ijekavianlatin: Smeće je doseglo maksimalnu veličinu!
    Počistite ga ručno.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
sr@ijekavianlatin: Verzije protokola %1 koje podržavaju ovaj računar i server možda nisu saglasne.

en: There are no special actions available for protocol %1.
sr@ijekavianlatin: Nema nikakvih posebnih radnji za protokol %1.

en: There is no documentation available for %1.
sr@ijekavianlatin: Nema dostupne dokumentacije za %1.|/|Nema dostupne dokumentacije za $[aku %1].

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
sr@ijekavianlatin: Možda postoji problem u nekoj tački duž mrežnog puta između servera i ovog računara.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sr@ijekavianlatin: Možda postoji problem u mrežnoj postavi, preciznije sa imenom domaćina proksija. Ako ste nedavno pristupali Internetu bez problema, ovo je malo vjerovatno.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sr@ijekavianlatin: Možda postoji problem u mrežnoj postavi. Ako ste nedavno bez problema pristupali Internetu, ovo je malo vjerovatno.

en: There may have been a problem with your network connection.
sr@ijekavianlatin: Možda postoji problem sa vašom vezom ka mreži.

en: These files use advanced permissions.
sr@ijekavianlatin: Ovi fajlovi koriste napredne dozvole.

en: These settings apply to network browsing only.
sr@ijekavianlatin: Ove se postavke odnose samo na pregledanje mreže.

en: This action was prevented by another error.
sr@ijekavianlatin: Ova radnja je spriječena drugom greškom.

en: This action will overwrite the destination.
sr@ijekavianlatin: Ova radnja će prebrisati odredište.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
sr@ijekavianlatin: Ova radnja bi prebrisala ‘%1’ samim sobom.
    Unesite novo ime fajla:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
sr@ijekavianlatin: Ova greška vrlo zavisi od KDE programa. Dodatne informacije bi trebalo da vam pruže više uvida nego što je dostupno KDE‑ovoj ulazno/izlaznoj arhitekturi.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
sr@ijekavianlatin[0]: Svi fajlovi su veze i nemaju dozvole.
sr@ijekavianlatin[1]: Svi fajlovi su veze i nemaju dozvole.
sr@ijekavianlatin[2]: Svi fajlovi su veze i nemaju dozvole.
sr@ijekavianlatin[3]: Ovaj fajl je veza i nema dozvole.

en: This file is already in the trash bin.
sr@ijekavianlatin: Ovaj fajl je već u smeću.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
sr@ijekavianlatin[0]: Ovi fajlovi koriste napredne dozvole.
sr@ijekavianlatin[1]: Ovi fajlovi koriste napredne dozvole.
sr@ijekavianlatin[2]: Ovi fajlovi koriste napredne dozvole.
sr@ijekavianlatin[3]: Ovaj fajl koristi napredne dozvole.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
sr@ijekavianlatin: Ova zastavica omogućava dodavanje, preimenovanje i brisanje fajlova. Brisanje i preimenovanje mogu biti ograničeni ljepljivom zastavicom.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
sr@ijekavianlatin: Ova zastavica omogućava prikazivanje sadržaja fascikle.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
sr@ijekavianlatin[0]: Ove fascikle koriste napredne dozvole.
sr@ijekavianlatin[1]: Ove fascikle koriste napredne dozvole.
sr@ijekavianlatin[2]: Ove fascikle koriste napredne dozvole.
sr@ijekavianlatin[3]: Ova fascikla koristi napredne dozvole.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
sr@ijekavianlatin: Ovo je prilično tehnička greška u kojoj potrebni uređaj za mrežnu komunikaciju (soket) nije mogao biti stvoren.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
sr@ijekavianlatin: Ovo je prilično tehnička greška u kojoj potrebni uređaj za mrežnu komunikaciju (soket) nije mogao biti uspostavljen tako da sluša dolazeće mrežne veze.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
sr@ijekavianlatin: Ovo je prilično tehnička greška do koje je došlo prilikom pokušaja da se prihvati dolazeća mrežna veza.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sr@ijekavianlatin: Ovo je najvjerovatnije prouzrokovano greškom u programu. Razmislite o slanju izvještaja o grešci kao što je opisano ispod.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sr@ijekavianlatin: Ovo je najvjerovatnije izazvano greškom u programu na serveru. Razmislite o slanju izvještaja o grešci kao što je objašnjeno ispod.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
sr@ijekavianlatin: Ovo je spisak fajlova za otvaranje. Više fajlova se može zadati navođenjem njihovih imena razdvojenih razmacima.

en: This is the name of the file to open.
sr@ijekavianlatin: Ovo je ime fajla koji treba otvoriti.

en: This is the name to save the file as.
sr@ijekavianlatin: Ovo je ime pod kojim će se fajl sačuvati.

en: This may be an error on the server side.
sr@ijekavianlatin: Ovo je možda greška na strani servera.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
sr@ijekavianlatin: Ovo znači da je upućen zahtjev koji zahtijeva utvrđivanje sadržaja fascikle, a KDE program koji podržava ovaj protokol ne može da to uradi.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
sr@ijekavianlatin: Ovo znači da iako je resurs <strong>%1</strong> mogao biti otvoren, došlo je do greške pri čitanju sadržaja iz njega.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
sr@ijekavianlatin: Ovo znači da iako je resurs <strong>%1</strong> mogao biti otvoren, došlo je do greške pri upisu sadržaja u njega.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
sr@ijekavianlatin: <qt>Ovo znači da je pokušaj ulaska (drugim riječima otvaranja) u zahtijevanu fasciklu <tt>%1</tt> odbijen.</qt>

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
sr@ijekavianlatin: <qt>Ovo znači da je pokušaj upisa u fajl <tt>%1</tt> odbijen.</qt>

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
sr@ijekavianlatin: <qt>Ovo znači da sadržaj zahtijevanog fajla ili fascikle <tt>%1</tt> ne može biti dobavljen jer nije mogao biti obezbjeđen pristup za čitanje.</qt>

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
sr@ijekavianlatin: Ovo znači da fajl <tt>%1</tt> ne može biti zapisan kao što je zahtijevano, zato što se ne može dobiti pristup za upis.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
sr@ijekavianlatin: <qt>Ova opcija daje neke zgodne mogućnosti za čuvanje fajlova sa nastavcima:<ol><li>Nastavak naveden u polju <i>%1</i> biće ažuriran ako promijenite tip fajla koji želite da sačuvate.</li><li>Ako nastavak nije dat u polju <i>%2</i>, kada kliknete na <i>Sačuvaj</i>, %3 će biti dodato na kraj imena fajla (ako ime već ne postoji); ovaj nastavak je zasnovan na tipu fajla koji ste odabrali da sačuvate.</li><li>Ako ne želite da KDE odredi nastavak imena, možete ili isključiti ovu opciju ili je suzbiti dodavanjem tačke (.) na kraj imena fajla (tačka će biti automatski uklonjena).</li></ol>Ako niste sigurni, ostavite ovu opciju uključenom jer je tako lakše rukovati fajlovima.</qt>

en: Timeout Error
sr@ijekavianlatin: Greška prekovremena

en: Timeout Values
sr@ijekavianlatin: Vrijednosti prekovremena

en: Timeout on server
    %1
sr@ijekavianlatin: Isteklo vrijeme na serveru
    %1

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
sr@ijekavianlatin: Uzmi URL‑ove za lokalne fajlove i zatim ih obriši

en: Tree View
sr@ijekavianlatin: Prikaz stabla

en: Trusted:
sr@ijekavianlatin: Pouzdan:

en: Try again, either now or at a later time.
sr@ijekavianlatin: Pokušajte ponovo, odmah ili malo kasnije.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
sr@ijekavianlatin: Premjestite trenutni fajl negdje drugdje, pa pokušajte ponovo.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
sr@ijekavianlatin: Premjestite trenutnu fasciklu negdje drugdje, pa pokušajte ponovo.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
sr@ijekavianlatin: Pokušajte resetujete sesiju površi, ili potražite greške u dnevniku kiod.

en: Type
sr@ijekavianlatin: Tip

en: Type any comment you think is useful here.
sr@ijekavianlatin: Unesite ovdje kakav god koristan komentar.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
sr@ijekavianlatin: Ovdje unesite naredbu za pokretanje programa.
    
    Uz naredbu se mogu zadati neki mjestodržači koji će biti zamijenjeni stvarnim vrijednostima kad se pokrene program:
    %f — jedno ime fajla
    %F — spisak fajlova; koristi se za programe koji mogu da otvore više lokalnih fajlova odjednom
    %u — jedan URL
    %U — spisak URL‑ova
    %d — fascikla fajla koji se otvara
    %D — spisak fascikli
    %i — ikonica
    %m — mini‑ikonica
    %c — komentar

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
sr@ijekavianlatin: Unesite ovdje opis programa, na osnovu njegove namjene. Na primjer: program za modemsko pozivanje na Internet (KPPP) mogao bi se opisati kao „Modemom na Internet“.

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
sr@ijekavianlatin: Unesite ovdje ime koje želite da date programu. Program će se javljati pod ovim imenom u meniju programa i u panelu.

en: Type:
sr@ijekavianlatin: Tip:

en: U&RL
sr@ijekavianlatin: URL

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sr@ijekavianlatin: Unix okruženja obično mogu da povežu fajl ili fasciklu sa drugim imenom i/ili lokacijom. U toku zahtijevanog kopiranja, KDE je otkrio vezu ili niz veza koje rezultuju beskonačnom petljom — tj. fajl je (možda nekim izokolnim putem) povezan sa samim sobom.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sr@ijekavianlatin: Unix okruženja obično mogu da povežu fajl ili fasciklu sa drugim imenom i/ili lokacijom. KDE je otkrio vezu ili niz veza koje rezultuju beskonačnom petljom — tj. fajl je (možda nekim izokolnim putem) povezan sa samim sobom.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
sr@ijekavianlatin: URL ne upućuje na resurs.

en: URL Resource Invalid
sr@ijekavianlatin: URL resurs je neispravan

en: URL cannot be listed
    %1
sr@ijekavianlatin: Sadržaj URL‑a se ne može ispisati
    %1

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
sr@ijekavianlatin: URL‑ovi ili lokalni fajlovi upotrijebljeni za „command“.

en: Unable to Create io-slave
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim U/I zahvat

en: Unable to Enter Folder
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da uđem u fasciklu

en: Unable to Initialize Input/Output Device
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pripremim ulazno/izlazni uređaj

en: Unable to Launch Process
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da pokrenem proces

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otpustim ulazno/izlazni uređaj

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da komuniciram sa servisom za rukovanje kolačićima.
    Promjene koje ste načinili neće stupiti na snagu dok ne pokrenete servis ponovo.

en: Unable to create io-slave. %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim U/I zahvat. %1

en: Unable to create io-slave: %1
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da napravim U/I zahvat: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da obrišem sve kolačiće kao što je zahtijevano.

en: Unable to delete cookies as requested.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da obrišem kolačiće kao što je zahtijevano.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otvorim sertifikat. Da pokušate s novom lozinkom?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da dobavim podatke o kolačićima smještenim na ovom računaru.

en: Und&o
sr@ijekavianlatin: O&pozovi

en: Und&o: Batch Rename
sr@ijekavianlatin: Opozovi pa&ketno preimenovanje

en: Und&o: Copy
sr@ijekavianlatin: O&pozovi kopiranje

en: Und&o: Create File
sr@ijekavianlatin: O&pozovi stvaranje fajla

en: Und&o: Create Folder
sr@ijekavianlatin: O&pozovi stvaranje fascikle

en: Und&o: Create Folder(s)
sr@ijekavianlatin: O&pozovi stvaranje fascikli

en: Und&o: Link
sr@ijekavianlatin: O&pozovi povezivanje

en: Und&o: Move
sr@ijekavianlatin: O&pozovi premiještanje

en: Und&o: Rename
sr@ijekavianlatin: O&pozovi preimenovanje

en: Und&o: Trash
sr@ijekavianlatin: O&pozovi bacanje

en: Undo File Copy Confirmation
sr@ijekavianlatin: Potvrda opoziva kopiranja fajlova

en: Undocumented Error
sr@ijekavianlatin: Nedokumentovana greška

en: Unexpected Program Termination
sr@ijekavianlatin: Neočekivano okončanje programa

en: Unknown Authorization method.
sr@ijekavianlatin: Nepoznat metod autentifikacije.

en: Unknown Error
sr@ijekavianlatin: Nepoznata greška

en: Unknown HTTP verb.
sr@ijekavianlatin: Nepoznat HTTP glagol.

en: Unknown Host
sr@ijekavianlatin: Nepoznat domaćin

en: Unknown Interruption
sr@ijekavianlatin: Nepoznat prekid

en: Unknown Proxy Host
sr@ijekavianlatin: Nepoznat proksi domaćin

en: Unknown error
    %1
sr@ijekavianlatin: Nepoznata greška
    %1

en: Unknown host %1
sr@ijekavianlatin: Nepoznat domaćin %1

en: Unknown interrupt
    %1
sr@ijekavianlatin: Nepoznat prekid
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
sr@ijekavianlatin: Nepoznat protokol „%1“.

en: Unknown proxy host
    %1
sr@ijekavianlatin: Nepoznat proksi domaćin
    %1

en: Unmount
sr@ijekavianlatin: Demontiraj

en: Unsupported Action: %1
sr@ijekavianlatin: Nepodržana radnja: %1

en: Unsupported Protocol %1
sr@ijekavianlatin: Protokol %1 nije podržan

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
sr@ijekavianlatin: Ažurirajte program na najnoviju verziju. Vaša distribucija bi trebalo da obezbjeđuje alatke za ažuriranje programâ.

en: Updating System Configuration
sr@ijekavianlatin: Ažuriranje postave sistema

en: Updating system configuration.
sr@ijekavianlatin: Ažuriram postavu sistema...

en: Upload
sr@ijekavianlatin: Otpremi

en: Use cache whenever &possible
sr@ijekavianlatin: Koristi keš kada je &moguće

en: Use manually specified proxy configuration:
sr@ijekavianlatin: Koristi ručno zadatu postavu proksija:

en: Use proxy auto configuration URL:
sr@ijekavianlatin: URL za automatsko podešavanje proksija:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
sr@ijekavianlatin: Postavke proksija važe samo za adrese na spisku izuzetaka

en: Use system proxy configuration:
sr@ijekavianlatin: Sistemska postava proksija:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
sr@ijekavianlatin: Koristi zadatu skriptu za podešavanje postavki proksija.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
sr@ijekavianlatin: &Ovaj proksi server važi za sve protokole

en: User
sr@ijekavianlatin: Korisnik

en: User Agent
sr@ijekavianlatin: korisnički agent

en: User canceled action
    %1
sr@ijekavianlatin: Korisnik je odustao od radnje
    %1

en: User:
sr@ijekavianlatin: Korisnik:

en: User:
sr@ijekavianlatin: Korisnik:

en: Username:
sr@ijekavianlatin: Korisničko ime:

en: Using cached version
sr@ijekavianlatin: Koristim keširanu verziju

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
sr@ijekavianlatin: %1 ne podržava upotrebu pod-URL‑ova.

en: Validity period:
sr@ijekavianlatin: Period važenja:

en: Value:
sr@ijekavianlatin: Vrijednost:

en: Varying (No Change)
sr@ijekavianlatin: Promjenljivo (bez izmjene)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
sr@ijekavianlatin: Provjeri da li je keširana veb stranica važeća prije pokušaja njenog ponovnog preuzimanja.

en: Waldo Bastian
sr@ijekavianlatin: Valdo Bastijan

en: Web Shortcuts
sr@ijekavianlatin: Veb prečice

[ctx: Web page address]
en: Address:
sr@ijekavianlatin: Adresa:

en: What do you wish to do with this executable file?
sr@ijekavianlatin: Šta želite da uradite sa ovim izvršnim fajlom?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
sr@ijekavianlatin: <qt>Kada su FTP veze pasivne klijent se povezuje na server, umjesto obrnuto, tako da zaštitni zidovi ne blokiraju vezu. Stari FTP serveri ponekad ne podržavaju pasivni režim.</qt>

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
sr@ijekavianlatin: Ako je ovo popunjeno, izbor načinjen klikom na dugme biće primijenjen i na sve naredne sukobe u okviru tekućeg posla.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
sr@ijekavianlatin: Ako je ovo popunjeno, izbor načinjen klikom na dugme biće primijenjen i na sve naredne sukobe fascikli u okviru tekućeg posla.
    Ako ne kliknete na „Preskoči“, ponovo ćete biti pitani pri narednom sukobu sa postojećim fajlom u ovoj fascikli.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
sr@ijekavianlatin: <qt>Dok se otprema fajl će imati nastavak <tt>.part</tt>. Kada se prenos završi biće mu vraćeno stvarno ime.</qt>

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
sr@ijekavianlatin: Za vrijeme dobavljanja informacije o zadatom proksi domaćinu, <strong>%1</strong>, došlo je do greške „nepoznat domaćin“. Ova greška znači da zahtijevano ime nije moglo da se pronađe na Internetu.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
sr@ijekavianlatin: Želite li da prihvatite ovaj sertifikat zauvijek, bez pitanja ubuduće?

en: Write
sr@ijekavianlatin: upis

en: Write
    Entries
sr@ijekavianlatin: upis

en: Write Access Denied
sr@ijekavianlatin: Pristup za upis je odbijen

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
sr@ijekavianlatin: &Upiši unutra

en: Writing to %1 is not supported.
sr@ijekavianlatin: Upis u %1 nije podržan.|/|Upis u $[aku %1] nije podržan.

en: Yes
sr@ijekavianlatin: Da

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
sr@ijekavianlatin: Upravo ćete stupiti u bezbjedni režim. Svi prenosi će biti šifrovani, osim ako se ne odredi drugačije.
    Ovo znači da niko sa strane neće moći lako da posmatra vaše podatke tokom prenosa.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
sr@ijekavianlatin: Upravo ćete izaći iz bezbjednog režima. Prenosi više neće biti šifrovani.
    Ovo znači da neko sa strane može da posmatra vaše podatke tokom prenosa.

en: You are not authorized to execute this file.
sr@ijekavianlatin: Niste ovlašćeni da izvršite ovaj fajl.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
sr@ijekavianlatin: Niste ovlašćeni da izaberete program za otvaranje ovog fajla.

en: You can only select local files
sr@ijekavianlatin: Možete birati samo lokalne fajlove.

en: You can only select local files.
sr@ijekavianlatin: Možete birati samo lokalne fajlove.

en: You can only select one file
sr@ijekavianlatin: Možete izabrati samo jedan fajl.

en: You did not select a file to delete.
sr@ijekavianlatin: Niste izabrali fajl za brisanje.

en: You did not select a file to trash.
sr@ijekavianlatin: Niste izabrali fajl za bacanje u smeće.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
sr@ijekavianlatin: Nemate dozvolu za pristup protokolu %1.

en: You do not have permission to create that folder.
sr@ijekavianlatin: Nemate dozvolu da napravite tu fasciklu.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
sr@ijekavianlatin: Naznačili ste da želite da prihvatite ovaj sertifikat, ali nije izdat serveru koji ga predstavlja. Želite li da nastavite učitavanje?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
sr@ijekavianlatin: Morate ponovo pokrenuti KDE da bi izmjene stupile na snagu.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
sr@ijekavianlatin: Morate ponovo pokrenuti programe u pogonu da bi ove izmjene stupile na snagu.

en: You may have encountered a bug in the program.
sr@ijekavianlatin: Možda ste naišli na grešku u programu.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
sr@ijekavianlatin: Možda ste naveli netačne detalje za autentifikaciju ili ih uopšte niste ni naveli.

en: You may not have permissions to accept the connection.
sr@ijekavianlatin: Možda nemate dozvole za prihvatanje ove veze.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
sr@ijekavianlatin: Možda nemate dozvole da pripremite („montirate“) uređaj. Na Unix sistemima često su potrebna ovlašćenja sistem-administratora za pripremanje uređaja.

en: You may not have permissions to read from the resource.
sr@ijekavianlatin: Možda nemate dozvole za čitanje iz ovog resursa.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
sr@ijekavianlatin: Možda nemate dozvole da čitate fajl ili otvorite fasciklu.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
sr@ijekavianlatin: Možda nemate dozvole za otpuštanje („demontiranje“) uređaja. Na Unix sistemima često su potrebna ovlašćenja sistem-administratora za otpuštanje uređaja.

en: You may not have permissions to write to the resource.
sr@ijekavianlatin: Možda nemate dozvole za pisanje u ovaj resurs.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
sr@ijekavianlatin: Morate navesti korisničko ime i lozinku za proksi server naveden ispod prije nego što vam se dozvoli pristup bilo kom sajtu.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
sr@ijekavianlatin: Morate navesti korisničko ime i lozinku za pristup ovom sajtu.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
sr@ijekavianlatin: Možda su vam prava pristupa nedovoljna za izvođenje zahtijevanog postupka nad ovim resursom.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
sr@ijekavianlatin: Vaš nalog nema dozvolu da pristupa datom resursu.

en: Zoom in
sr@ijekavianlatin: Uveličaj

en: Zoom out
sr@ijekavianlatin: Umanji

en: [padlock]
sr@ijekavianlatin: [katanac]

en: a suitable extension
sr@ijekavianlatin: prikladan nastavak

[ctx: execute permission]
en: x
sr@ijekavianlatin: i

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol.This means you may have an outdated version of the plugin.
sr@ijekavianlatin: KLauncher ne može da nađe ili pokrene priključak koji obezbjeđuje protokol. Ovo znači da imate zastarelu verziju priključka.

en: klauncher said: %1
sr@ijekavianlatin: KLauncher odgovara: %1

en: mounting is not supported by wince.
sr@ijekavianlatin: Windows CE ne podržava montiranje.

en: not supported
sr@ijekavianlatin: nije podržano

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
sr@ijekavianlatin: Overavam kontrolnu sumu...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
sr@ijekavianlatin: Ovo će pokrenuti program:

[ctx: read permission]
en: r
sr@ijekavianlatin: č

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
sr@ijekavianlatin: kopira navedeni fajl ili fascikla|/|$[svojstva Ne-može 'Navedeni fajl ili fascikla ne može da se kopira']

[ctx: request type]
en: create the requested folder
sr@ijekavianlatin: napravi zahtijevana fascikla|/|$[svojstva Ne-može 'Fascikla ne može da se napravi']

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
sr@ijekavianlatin: obriše navedeni fajl ili fascikla|/|$[svojstva Ne-može 'Navedeni fajl ili fascikla ne može da se obriše']

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
sr@ijekavianlatin: zaključa navedeni fajl ili fascikla|/|$[svojstva Ne-može 'Navedeni fajl ili fascikla ne može da se zaključa']

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
sr@ijekavianlatin: pomjeri navedeni fajl ili fascikla|/|$[svojstva Ne-može 'Navedeni fajl ili fascikla ne može da se pomjeri']

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
sr@ijekavianlatin: upita server za sposobnosti|/|$[svojstva Ne-može 'Server ne može da se upita za sposobnosti']

[ctx: request type]
en: retrieve property values
sr@ijekavianlatin: dobave vrijednosti svojstva|/|$[svojstva Ne-može 'Vrijednosti svojstva ne mogu da se dobave']

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
sr@ijekavianlatin: dobavi sadržaj navedenog fajla ili fascikle|/|$[svojstva Ne-može 'Sadržaj navedenog fajla ili fascikle ne može da se dobavi']

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
sr@ijekavianlatin: izvrši izvještaj u navedenoj fascikli|/|$[svojstva Ne-može 'U navedenoj fascikli ne može da se izvrši izvještaj']

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
sr@ijekavianlatin: traži u navedenoj fascikli|/|$[svojstva Ne-može 'U navedenoj fascikli ne može da se traži']

[ctx: request type]
en: set property values
sr@ijekavianlatin: postavi vrednosti svojstva|/|$[svojstva Ne-može 'Vrijednosti svojstva ne mogu da se postave']

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
sr@ijekavianlatin: otključa navedeni fajl ili fascikla|/|$[svojstva Ne-može 'Navedeni fajl ili fascikla ne može da se otključa']

[ctx: request type]
en: upload %1
sr@ijekavianlatin: otpremi %1|/|$[svojstva Ne-može %1' ne može da se otpremi']

en: the extension <b>%1</b>
sr@ijekavianlatin: nastavak <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by wince.
sr@ijekavianlatin: Windows CE ne podržava demontiranje.

[ctx: write permission]
en: w
sr@ijekavianlatin: p
