kde4libs - en to sq translation catalogue (182 entries)

[ctx: %1 is the number of ambiguous shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
sq[0]: Shkurtorja “%2” është e dykuptimtë me shkurtoren vijuese.
    Doni t’i caktohet një shkurtore e zbrazët këtij veprimi?
    %3
sq[1]: Shkurtorja “%2” është e dykuptimtë me shkurtoret vijuese.
    Doni t’i caktohet një shkurtore e zbrazët këtyre veprimeve?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
sq[0]: Përplasje Shkurtoresh
sq[1]: Përplasje Shkurtoresh

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
sq[0]: Shkurtorja “%2” përplaset me kombinimin vijues të tasteve:
sq[1]: Shkurtorja “%2” përplaset me kombinimet vijues të tasteve:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
sq[0]: Përplasje me Shkurtore Globale të Regjistruar
sq[1]: Përplasje me Shkurtore Globale të Regjistruara

en: &Bookmarks
sq: &Faqerojtës

en: &Edit
sq: &Përpunojeni

en: &File
sq: &Kartelë

en: &Game
sq: &Lojë

en: &Go
sq: Shk&o

en: &Help
sq: &Ndihmë

en: &Settings
sq: &Rregullime

en: &Toolbar:
sq: &Panel:

en: &Tools
sq: &Mjete

en: &View
sq: &Shiheni

en: --- expanding spacer ---
sq: --- hapësirë zgjeruese ---

en: --- separator ---
sq: --- ndarës ---

en: <Merge %1>
sq: <Përzieje %1>

en: <Merge>
sq: <Përzieji>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
sq: <h2>U shtuan përshpejtues (thjesht për ta ditur)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
sq: <h2>Përshpejtuesit ndryshuan</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
sq: <h2>Përshpejtuesit u hoqën</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to <a href="%2">join and contribute</a> to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%3">%3</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
sq: <html><b>KDE</b>-ja është një bashkësi mbarëbotërore inxhinierësh software-i, artistësh, shkruesish, përkthyesish dhe krijuesish që i janë përkushtuar zhvillimit të <a href="%1">Software-it të Lirë</a>. KDE-ja prodhon mjedisin desktop Plasma, qindra aplikacione dhe mjaft biblioteka software-i që i mbulojnë ato.<br /><br />KDE-ja është një sipërmarrje kooperativiste: s’ka ndonjë njësi të vetme që kontrollon drejtimin apo produktet e saj. Përkundrazi, punojmë tok për të arritur synimin e përbashkët të krijimit të Software-it të Lirë më të mirë në botë. Gjithkush është i mirëpritur të <a href="%2">bëhet pjesë dhe të kontribuojë</a> në KDE, përfshi ju.<br /><br />Për më tepër hollësi rreth bashkësisë KDE dhe software-it që prodhojmë, vizitoni <a href="%3">%3</a>.</html>

en: <html><font size="5">KDE</font><br />Be Free!</html>
sq: <html><font size="5">KDE</font><br />Lirohu!</html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
sq: <html>Software-i KDE është dhe do të jetë përherë pa pagesë, por krijimi i tij s’është falas.<br /><br />Për përkrahjen e zhvillimit, bashkësia KDE ka formuar KDE e.V., një ent jofitimprurës, regjistruar ligjërisht në Gjermani. KDE e.V. përfaqëson bashkësinë KDE në çështje ligjore dhe financiare. Për hollësi mbi KDE e.V., shihni <a href="%1">%1</a><br /><br />KDE-ja përfiton nga mjaft lloje kontributesh, përfshi financiare. Fondet i përdorim për të rimbursuar anëtarë dhe për shpenzime të tjera që dalin kur jepet kontribut. Fonde të tjera përdoren për asistencë ligjore dhe për organizim konferencash dhe takimesh. <br /> <br />Do të donim t’ju nxisnim të përkrahni përpjekjet tona me një dhurim financiar, duke përdorur një nga rrugët e përshkruara te <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Shumë faleminderit paraprakisht për përkrahjen tuaj.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
sq: <html>Software-i gjithmonë mund të përmirësohet dhe ekipi i KDE-së është gati të bëjë kështu. Por, ju - përdoruesi - duhet të na tregoni kur diçka s’funksionon siç pritet, ose mund të bëhej më mirë.<br /><br />KDE-ja ka një sistem ndjekjesh të metash. Që të njoftoni të meta, vizitoni <a href="%1">%1</a>, ose përdorni dialogun “Njoftoni të metë…” që prej menusë “Ndihmë”.<br /><br />Nëse keni një sugjerim për përmirësim, atëherë jeni i mirëpritur të përdorni sistemin e ndjekjes së të metave që të regjistroni dëshirën tuaj. Mos harroni të përdorni etiketën “Wishlist” për rëndësinë.</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
sq: <html>S’duhet doemos të jeni zhvillues software-i, që të jeni një anëtar i ekipit KDE. Mund të bëheni pjesë e ekipeve gjuhësore që përkthejnë ndërfaqe programesh. Mund të kontribuoni art grafik, tema, tinguj dhe dokumentim të përmirësuar. Vendoseni vetë!<br /><br />Për informacion mbi disa projekte në të cilët mund të merrni pjesë, vizitoni <a href="%1">%1</a>.<br /><br />Nëse ju duhet më tepër informacion ose dokumentim, atëherë një vizitë te <a href="%2">%2</a> do t’ju japë ç’ju duhet.</html>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
sq: <qt>Kombinimi “%1” i tasteve është tashmë në përdorim nga veprimi <b>%2</b>.<br>Ju lutemi, përzgjidhni një tjetër.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="%1">%2</a>.</qt>
sq: <qt>Që të parashtroni një njoftim të metash, klikoni mbi butonin më poshtë. Kjo do të hapë një dritare të re shfletuesi me <a href="%1">%2</a>.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
sq: <qt>Që të parashtroni një njoftim të metash, klikoni mbi butonin më poshtë. Kjo do të hapë një dritare të re shfletuesi me <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a>, ku do të gjeni një formular për të plotësuar. Hollësitë e shfaqura më sipër do të shpërngulen te ai shërbyes.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Launch Bug Report Wizard
sq: &Nis Ndihmësin e Njoftimit të të Metave

[ctx: @action:button]
en: &Submit Bug Report
sq: &Parashtroni Njoftim të Metash

[ctx: @action:button]
en: Add Fallback Language
sq: Shtoni Gjuhë Rrugëzgjidhje

[ctx: @action:button]
en: Change &Icon…
sq: Ndryshoni &Ikonën…

[ctx: @action:button]
en: Change Te&xt…
sq: Ndryshoni Te&kstin…

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
sq: Kopjoje në të Papastër

[ctx: @action:button]
en: Delete
sq: Fshije

[ctx: @action:button]
en: More Actions
sq: Më Tepër Veprime

[ctx: @action:button]
en: New…
sq: I ri…

[ctx: @action:button]
en: Reassign
sq: Ricaktojani dikujt

[ctx: @action:button]
en: Remove
sq: Hiqe

[ctx: @action:button]
en: Visit author's homepage
sq: Vizitoni faqen hyrëse të autorit

[ctx: @action:button]
en: Visit component's homepage
sq: Vizitoni faqen hyrëse të përbërësit

[ctx: @action:button Send an email to a contributor]
en: Email contributor
sq: Dërgoju email kontribuesve

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Shortcut…
sq: Formësoni Shkurtore…

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Scheme…
sq: Eksportoni Skemë…

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Scheme…
sq: Importoni Skemë…

[ctx: @action:inmenu]
en: Save shortcuts to scheme
sq: Ruaji shkurtoret te skemë

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
sq: Koleksion bibliotekash të krijuara nga Bashkësia KDE për të zgjeruar Qt-në.

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
sq: Kuadër ndërplatformësh zhvillimi aplikacionesh.

[ctx: @info]
en: Distribution method.
sq: Metoda shpërndarjes.

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
sq: Platforma nën të.

[ctx: @info:tooltip]
en: <small><font color="%1">Press <b>Shift</b> for more Info.</font></small>
sq: <small><font color="%1">Për më tepër Hollësi, shtypni <b>Shift</b>.</font></small>

[ctx: @info:tooltip]
en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
sq: Shton edhe një gjuhë tjetër, e cila do të përdoret nëse përkthime të tjera s’përmbajnë një përkthim siç duhet.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
sq: Klikoni mbi butonin, mandej jepni shkurtoren siç do të bënit te programi.
    Shembull për Ctrl+A: mbani të shtypur tastin Ctrl dhe shtypni tastin A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Email contributor: %1
sq: Dërgojuni email kontribuesve: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
sq: Kjo është gjuha që do të përdoret, nëse çfarëdo gjuhësh të mëparshme nuk përmbajnë një përkthim siç duhet.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
sq: Kjo është gjuha kryesore e aplikacionit, e cila do të përdoret e para, para cilësdo gjuhë tjetër.

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit author's homepage
    %1
sq: Vizitoni faqen hyrëse të kontribuesit
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit components's homepage
    %1
sq: Vizitoni faqen hyrëse të përbërësit
    %1

[ctx: @info:tooltip keep short]
en: %1<br/><small><font color="%2">Press <b>Shift</b> for more.</font></small>
sq: %1<br/><small><font color="%2">Për më tepër, shtypni <b>Shift</b>.</font></small>

[ctx: @item:inmenu]
en: Icons Only
sq: Vetëm Ikona

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Alongside Icons
sq: Tekst Tok Me Ikona

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Only
sq: Vetëm Tekst

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Under Icons
sq: Tekst Nën Ikona

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
sq: Parazgjedhje

[ctx: @option:check]
en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
sq: &Fshihen tekstin, kur paneli shfaq tekst tok me ikona

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
sq: Çaktivizo kontrollin automatik

[ctx: @option:radio]
en: Custom:
sq: Vetjake:

[ctx: @option:radio]
en: Default:
sq: Parazgjedhje:

[ctx: @title:group]
en: Shortcut Schemes
sq: Skema Shkurtoresh

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
sq: Shfaqni Tekst

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
sq: Rregullime Paneli

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
sq: &Zhvendose

[ctx: @title:tab]
en: &Join KDE
sq: &Bëhuni Pjesë e KDE-së

[ctx: @title:tab]
en: &Report Bugs or Wishes
sq: &Njoftoni të Meta, ose Shprehni Dëshira

[ctx: @title:tab]
en: &Support KDE
sq: &Përkrahni KDE-në

[ctx: @title:tab]
en: About
sq: Rreth

[ctx: @title:tab]
en: Author | Authors
sq[0]: Autor
sq[1]: Autorë

[ctx: @title:tab]
en: Components
sq: Përbërës

[ctx: @title:tab]
en: Thanks To
sq: Falënderime Për

[ctx: @title:tab]
en: Translation
sq: Përkthim

[ctx: @title:tab About KDE]
en: &About
sq: &Rreth

[ctx: @title:window]
en: About %1
sq: Rreth %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
sq: Mbi KDE-në

[ctx: @title:window]
en: Ambiguous shortcut detected
sq: U pikas shkurtore e dykuptimtë

[ctx: @title:window]
en: Application Language Changed
sq: Gjuha e Aplikacionit Ndryshoi

[ctx: @title:window]
en: Change Text
sq: Ndryshoni Tekstin

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard Shortcuts
sq: Formësoni Shkurtore Tastiere

[ctx: @title:window]
en: Configure Language
sq: Formësoni Gjuhë

[ctx: @title:window]
en: Configure Toolbars
sq: Formësoni Panele

[ctx: @title:window]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
sq: Përplasje me Shkurtore Standarde Aplikacionesh

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
sq: Diagnozë Përshpejtuesish e Dr. Klash-it

[ctx: @title:window]
en: Export Shortcuts
sq: Eksporto Shkurtore

[ctx: @title:window]
en: Import Shortcuts
sq: Importo Shkurtore

[ctx: @title:window]
en: License Agreement
sq: Marrëveshje Licence

[ctx: @title:window]
en: Name for New Scheme
sq: Emër për Skemën e Re

[ctx: @title:window]
en: Shortcut conflict
sq: Përplasje shkurtoresh

[ctx: @title:window]
en: Submit Bug Report
sq: Parashtroni Njoftim të Mete

en: A scheme with this name already exists.
sq: Ka tashmë një skemë me këtë emër.

en: A&vailable actions:
sq: &Veprime të mundshme:

en: Action
sq: Veprim

en: Action Name
sq: Emër Veprimi

en: ActionList: %1
sq: Listë Veprimesh: %1

en: Add to Toolbar
sq: Shtoje te Paneli

en: Alternate
sq: Alternativë

en: Alternate:
sq: Alternativ:

en: Ambiguous Shortcuts
sq: Shkurtore të Dykuptimta

en: Application Language Changed
sq: Gjuha e Aplikacionit Ndryshoi

en: Application:
sq: Aplikacion:

en: Change Icon
sq: Ndrysho Ikonën

en: Curr&ent actions:
sq: Vepr&imet e tanishme:

en: Current scheme:
sq: Skema e tanishme:

en: Description
sq: Përshkrim

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
sq: Doni vërtet të fshihet skema %1?
    Kini parasysh se kjo s’do të heqë ndonjë skemë shkurtoresh të vlefshme për gjithë sistemin.

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
sq: Doni vërtet të rikthehen te parazgjedhjet krejt panelet e këtij aplikacioni? Ndryshimet do të aplikohen menjëherë.

en: Error saving the shortcut scheme.
sq: Gabim në ruajtjen e skemës së shkurtoreve.

en: Fallback language:
sq: Gjuha dytësore:

en: Filter
sq: Filtroji

en: Find Action…
sq: Gjeni Veprim…

en: Global
sq: Globale

en: Global Alternate
sq: Alternativë Globale

en: Global alternate:
sq: Alternativë globale:

en: Global:
sq: Globale:

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
sq: Këtu mund të shihni një listë përshoqërimesh tastesh, pra, përshoqërime mes veprimesh (p.sh., 'Kopjo') shfaqur në shtyllën e majtë dhe tastesh ose kombinime tastesh (p.sh., Ctrl+V) shfaqur në shtyllën e djathtë.

en: Huge (%1x%2)
sq: Të stërmëdha (%1x%2)

en: Icon Size
sq: Madhësi Ikonash

en: Icon te&xt:
sq: Te&kst ikone:

en: Large (%1x%2)
sq: Të mëdha (%1x%2)

en: License: %1
sq: Licencë: %1

en: Lock Toolbar Positions
sq: Kyç Pozicione Paneli

en: Main Toolbar
sq: Paneli Kryesor

en: Main:
sq: Kryesor:

en: Manage &Schemes
sq: Administroni &Skema

en: Medium (%1x%2)
sq: Mesatare (%1x%2)

en: Mouse Button Gesture
sq: Gjeste Butonash Miu

en: Mouse Shape Gesture
sq: Gjeste Forme Miu

en: Name for new scheme:
sq: Emër për skemën e re:

en: New Scheme
sq: Skemë e Re

en: New Text
sq: Tekst i Ri

[ctx: No shortcut defined]
en: None
sq: Asnjë

en: No text
sq: Pa tekst

en: Old Text
sq: Teksti i Vjetër

en: Please choose the language which should be used for this application:
sq: Ju lutemi, përzgjidhni gjuhën që duhet përdorur për këtë aplikacion:

en: Primary language:
sq: Gjuha parësore:

en: Redo
sq: Ribëje

[ctx: Reference to email address]
en: Please report bugs to %1.
sq: Ju lutemi, të metat njoftojini te %1.

[ctx: Reference to website]
en: Please use %1 to report bugs.<br/>If you have questions or need help, please visit %2.<br/>
sq: Ju lutemi përdorni %1 për të raportuar defektet.<br/>Nëse keni pyetje ose keni nevojë për ndihmë, ju lutemi vizitoni %2.<br/>

en: Reserved Shortcut
sq: Shkurtore e Rezervuar

en: Reset
sq: Riktheji te parazgjedhjet

en: Reset Toolbars
sq: Rikthe Panelet te Parazgjedhjet

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
sq: Kërkoni në mënyrë ndërvepruese për emra shkurtoresh (p.sh., Kopjoje), ose për kombinime tastesh (p.sh., Ctrl+C), duke i shtypur ata këtu.

en: Shortcut
sq: Shkurtore

en: Shortcut '%1' for action '%2'
sq: Shkurtore “%1”, për veprimin “%2”

en: Shortcut '%1' in Application '%2' for action '%3'
sq: Shkurtore “%1” në Aplikacionin “%2”, për veprimin “%3”

en: Shortcut scheme successfully saved.
sq: Skema e shkurtoreve u ruajt me sukses.

en: Shortcuts
sq: Shkurtore

en: Shortcuts (*.shortcuts)
sq: Shkurtore (*.shortcuts)

en: Small (%1x%2)
sq: Të vogla (%1x%2)

en: Submit Bug Report
sq: Parashtroni Njoftim të Mete

en: Text Position
sq: Pozicion Teksti

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
sq: Kombinimi “%1” i tasteve përdoret gjithashtu për veprimin standard “%2”, të cilin e përdorin disa aplikacione.
    Doni vërtet të përdoret edhe si një shkurtore globale?

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
sq: Tasti F12 është i rezervuar në Windows, ndaj s’mund të përdoret për një shkurtore globale.
    Ju lutemi, zgjidhni një tjetër.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
sq: Aplikacioni për të cilin dëshironi të dërgoni një njoftim të mete - në qoftë i pasaktë, ju lutemi, përdorni zërin e menusë Njoftoni të Metë që prej aplikacionit të saktë

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
sq: Skema e tanishme e shkurtoreve u ndryshua. Të ruhet, para se të kalohet e reja?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Keyboard Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
sq: Vargu i tasteve “%1” është i dykuptimtë. Për zgjidhjen e dykuptimësisë,
    përdorni “Formësoni Shkurtore”, që prej menusë së Rregullimeve. 
    S’do të shkaktohet ndonjë veprim.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
sq: Gjuha për këtë aplikacion u ndryshua. Ndryshimi do të hyjë në fuqi herës tjetër që do të niset aplikacioni.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
sq: Versioni i këtij aplikacioni - ju lutemi, sigurohuni se nuk ka version më të ri, përpara se të dërgoni një njoftim të metash

en: There are two actions (%1, %2) that want to use the same shortcut (%3). This is most probably a bug. Please report it in <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>
sq: Ka dy veprime (%1, %2) që duan të përdorin të njëjtën shkurtore (%3). Ka shumë mundësi që kjo të jetë një e metë. Ju lutemi, njoftojeni te <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
sq: Ky element do të zëvendësohet me krejt elementët e një përbërësi të trupëzuar.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
sq: Kjo është një listë dinamike veprimesh. Mund ta lëvizni, por po e hoqët, s’do të jeni në gjendje ta rishtoni.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
sq: Orientim

en: Toolbars Shown
sq: Me Panele të Shfaqur

en: Undo
sq: Zhbëje

en: Using %1 and built against %2
sq: Me përdorim të %1 dhe montuar kundrejt %2

en: Version:
sq: Versioni:

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
sq: Ç’jepet

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
sq: Shkurtore për %1

en: no version set (programmer error)
sq: pa version të caktuar (gabim programuesi)

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
sq: Në fund

[ctx: toolbar position string]
en: Left
sq: Majtas

[ctx: toolbar position string]
en: Right
sq: Djathtas

[ctx: toolbar position string]
en: Top
sq: Në krye
