PackageKit - en to sq translation catalogue (305 entries)

en: (seconds)
sq: (sekonda)

en: A correct role is required
sq: Është i domosdoshëm një rol i saktë

en: A destination directory and the package names to download are required
sq: Një drejtori vendndodhje dhe emrat e paketave për t’u shkarkuar janë të domosdoshëm

en: A filename is required
sq: Emër kartele i domosdoshëm

en: A filename to install is required
sq: Është i domosdoshëm një emër kartele për t’u instaluar

en: A licence identifier (eula-id) is required
sq: Lypset një identifikues licence (eula-id)

en: A package name is required
sq: Është i domosdoshëm një emër pakete

en: A package name to install is required
sq: Është i domosdoshëm një emër pakete për instalim

en: A package name to remove is required
sq: Është i domosdoshëm një emër pakete për heqje

en: A package name to resolve is required
sq: Është i domosdoshëm një emër pakete për ftillim

en: A repo name, parameter and value are required
sq: Janë të domosdoshëm një emër depoje, parametër dhe vlerë

en: A repository name is required
sq: Është i domosdoshëm një emër depoje

en: A search term is required
sq: Është i domosdoshëm një term kërkimi

en: A search type is required, e.g. name
sq: Një lloj kërkimi është i domosdoshëm, p.sh., emër

en: A type, key_id and package_id are required
sq: Është i domosdoshëm një lloj, key_id dhe package_id

en: Accept EULA
sq: Pranoni EULA-n

en: Accepting EULA
sq: Po pranohet EULA

en: Affected packages:
sq: Paketa të prekura:

en: Affected packages: None
sq: Paketa të prekura: Asnjë

en: Agreement
sq: Marrëveshje

en: Alias to %s
sq: Alias për %s

en: Allow packages to be downgraded during transaction
sq: Lejo që paketat të kalohen në version më të vjetër gjatë transaksioni

en: Allow packages to be reinstalled during transaction
sq: Lejo që paketat të riinstalohen gjatë transaksioni

en: Allow untrusted packages to be installed.
sq: Lejo të instalohen paketa jo të besuara.

en: An action, e.g. 'update-packages' is required
sq: Lypset një veprim, p.sh., 'update-packages'

en: Application restart required by:
sq: Rinisje aplikacioni e kërkuar nga:

en: Authentication is required to accept a EULA
sq: Që të pranohet EULA, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
sq: Që të anulohet një akt i nisur jo prej jush, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to change software repository parameters
sq: Që të ndryshohen parametra deposh software-i, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to clear the offline updates message
sq: Që të spastrohen mesazhe përditësimesh pa qenë në linjë, duhet bërë mirëfilltësimi

en: Authentication is required to consider a key used for signing software as trusted
sq: Që një kyç të peshohet si i besueshëm për nënshkrim software-i, është e domosdoshme të bëhet mirëfilltësimi

en: Authentication is required to downgrade software
sq: Që software-i të kalohet në version më të vjetër, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to install software
sq: Që të instalohet software-i, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to install untrusted software
sq: Që të instalohet software jo i besuar, lypset mirëfillëtim

en: Authentication is required to refresh the system repositories
sq: Që të rifreskohen depot e sistemit, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to reinstall software
sq: Që të riinstalohet software-i, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to remove software
sq: Që të hiqet software, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to repair the installed software
sq: Që të riparohet software i instaluar, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading software
sq: Që të ujdiset ndërmjetës i përdorur për shkarkim software-i, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to trigger offline updates
sq: Që të shkaktohen përditësime pa qenë në linjë, duhet bërë mirëfilltësimi

en: Authentication is required to update software
sq: Që të përditësohet software, lypset mirëfilltësim

en: Authentication is required to upgrade the operating system
sq: Që të përmirësohet sistemi operativ, lypset mirëfilltësim

en: Author
sq: Autor

en: Automatically remove unused dependencies
sq: Hiqi automatikisht varësitë e papërdorura

en: Available
sq: Të gatshme

en: Blocked
sq: Të bllokuara

en: Bug fix
sq: Ndreqje të mete

en: Canceling
sq: Po anulohet

en: Cancelling
sq: Po anulohet

en: Category
sq: Kategori

en: Change software repository parameters
sq: Ndryshoni parametra depoje software-i

en: Changes
sq: Ndryshime

en: Checking applications in use
sq: Po kontrollohen aplikacione në përdorim

en: Checking libraries in use
sq: Po kontrollohen biblioteka në përdorim

en: Checking signatures
sq: Po kontrollohen nënshkrime

en: Cleaned up
sq: U pastrua

en: Cleaning up
sq: Po pastrohet

en: Cleaning up packages
sq: Po spastrohen paketa

en: Clear offline update message
sq: Spastro mesazh përditësimi jo në linjë

en: Command failed
sq: Urdhri dështoi

en: Command line
sq: Rresht urdhrash

en: Command not found, valid commands are:
sq: S’u gjet urdhër, urdhrat e vlefshëm janë:

en: Committing changes
sq: Po depozitohen ndryshime

en: Config file was not found.
sq: S’u gjet kartelë formësimi.

en: Copying files
sq: Po kopjohen kartela

en: Debugging Options
sq: Mundësi Diagnostikimi

en: Description
sq: Përshkrim

en: Details about the update:
sq: Hollësi mbi përditësimin:

en: Directory not found
sq: S’u gjet drejtori

en: Disable the idle timer
sq: Çaktivizo kohëmatës plogështie

en: Disabled
sq: Të çaktivizuar

en: Distribution
sq: Shpërndarje

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
sq: Mos i instaloni këto paketa, veç në qofshi të sigurt se s’ka rrezik të bëhet kështu.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
sq: Mos e instaloni këtë paketë, veç në qofshi të sigurt se s’ka rrezik të bëhet kështu.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
sq: Mos i përditësoni këto paketa, veç në qofshi të sigurt se s’ka rrezik të bëhet kështu.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
sq: Mos e përditësoni këtë paketë, veç në qofshi të sigurt se s’ka rrezik të bëhet kështu.

en: Do you accept this agreement?
sq: E pranoni këtë marrëveshje?

en: Do you accept this signature?
sq: E pranoni këtë nënshkrim?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
sq: Doni të lejohet instalim software-i të panënshkruar?

en: Don't clear environment on startup
sq: Mos spastro mjedis gjatë nisjes

en: Downloaded
sq: U shkarkua

en: Downloading
sq: Po shkarkohet

en: Downloading details about the software repositories.
sq: Po shkarkohen hollësi rreth depove të software-it.

en: Downloading file lists
sq: Po shkarkohem lista kartelash

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
sq: Po shkarkohen lista kartelash (kjo mund të dojë ca kohë të plotësohet).

en: Downloading groups
sq: Po shkarkohen grupe

en: Downloading list of packages
sq: Po shkarkohet listë paketash

en: Downloading lists of changes
sq: Po shkarkohen lista ndryshimesh

en: Downloading packages
sq: Po shkarkohen paketa

en: Downloading repository information
sq: Po shkarkohen hollësi depoje

en: Downloading update information
sq: Po shkarkohen hollësi përditësimi

en: Duration
sq: Kohëzgjatje

en: Enabled
sq: Të aktivizuar

en: End user licence agreement required
sq: Pranimi i licencës së përdoruesit është i domosdoshëm

en: Enhancement
sq: Thellim

en: Exit after a small delay
sq: Dil, pas një vonese të vockël

en: Exit after the engine has loaded
sq: Mbylle, pasi të jetë ngarkuar mekanizimi

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
sq: Pritej emër pakete, faktikisht u mor kartelë. Provoni më mirë të përdorni “pkcon install-local %s”.

en: Failed to contact PackageKit
sq: S’u arrit të kontaktohet PackageKit

en: Failed to get daemon state
sq: S’u arrit të merret gjendje demoni

en: Failed to get properties
sq: S’u arrit të merren veti

en: Failed to get the time since this action was last completed
sq: S’u arrit të merret koha, ngaqë ky veprim u plotësua i fundit

en: Failed to install packages
sq: S’u arrit të instalohen paketa

en: Failed to launch:
sq: S’u arrit të nisej:

en: Failed to load config file: %s
sq: S’u arrit të ngarkohet kartelë formësimi: %s

en: Failed to load the backend
sq: S’u arrit të ngarkohej pjesa e pasme

en: Failed to load the backend: %s
sq: S’u arrit të ngarkohej mekanizmi i pasmë: %s

en: Failed to load the config file
sq: S’u arrit të ngarkohej kartelë formësimesh

en: Failed to parse arguments
sq: S’u arrit të përtypen argumente

en: Failed to parse command line
sq: S’u arrit të analizohej dot rresht urdhrash

en: Failed to search for file
sq: S’u arrit të kërkohej për kartelë

en: Failed to unload the backend
sq: S’u arrit të hiqej ngarkimi i pjesës së pasme

en: Fatal error
sq: Gabim fatal

en: File already exists: %s
sq: Kartela ekziston tashmë: %s

en: Finished
sq: U përfundua

en: Generating package lists
sq: Po prodhohen lista paketash

en: Getting categories
sq: Po merren kategori

en: Getting dependencies
sq: Po merren varësi

en: Getting details
sq: Po merren hollësi

en: Getting file list
sq: Po merret listë kartelash

en: Getting information
sq: Po merren hollësi

en: Getting packages
sq: Po merren paketa

en: Getting repositories
sq: Po merren depo

en: Getting system upgrades
sq: Po merren përmirësime sistemi

en: Getting the list of files failed
sq: Dështoi marrja e listës së kartelave

en: Getting transactions
sq: Po merren transaksione

en: Getting update details
sq: Po merren hollësi përditësimi

en: Getting updates
sq: Po merren përditësime

en: Getting upgrades
sq: Po merren përmirësime

en: Icon
sq: Ikonë

en: Important
sq: E rëndësishme

en: Install already installed package again
sq: Riinstalo paketë të instaluar tashmë

en: Install older version of installed package
sq: Instalo version më të vjetër të paketës së instaluar

en: Install package
sq: Instalo paketë

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
sq: Të instalohet paketë “%s” për të furnizuar urdhrin “%s”?

en: Install signed package
sq: Instalo paketë të nënshkruar

en: Install the packages without asking for confirmation
sq: Instalo paketa pa pyetur për ripohim

en: Install untrusted local file
sq: Instalo kartelë vendore jo të besuar

en: Installed
sq: Të instaluara

en: Installing
sq: Po instalohet

en: Installing System Upgrade
sq: Po instalohet Përmirësim Sistemi

en: Installing Updates
sq: Po instalohen Përditësime

en: Installing files
sq: Po instalohen kartela

en: Installing packages
sq: Po instalohen paketa

en: Installing signature
sq: Po instalohet nënshkrim

en: Installing system upgrade; this could take a while...
sq: Po instalohet përmirësim sistemi; kjo mund të zgjasë ca…

en: Installing updates
sq: Po instalohen përditësime

en: Installing updates; this could take a while...
sq: Po instalohen përditësime; kjo mund të zgjasë ca…

en: Issued
sq: Hedhur në qarkullim më

en: Key ID
sq: ID kyçi

en: Key Timestamp
sq: Vulë kohore kyçi

en: Key URL
sq: URL kyçi

en: Key fingerprint
sq: Shenja gishtash kyçi

en: Key user
sq: Përdorues kyçi

en: Loading cache
sq: Po ngarkohet fshehtinë

en: Loading list of packages.
sq: Po ngarkohet listë paketash.

en: Media change required
sq: Lypset ndryshim media

en: Media label
sq: Etiketë media

en: Media type
sq: Lloj media

en: Modifying repository
sq: Po ndryshohet depo

en: More than one package matches:
sq: Më shumë se një paketë me përputhje:

en: Name
sq: Emër

en: No files
sq: S’ka kartela

en: No packages require updating to newer versions.
sq: S’ka paketa që lypin përditësime me versione më të rinj.

en: No packages were found
sq: S’u gjetën paketa

en: Normal
sq: Normale

en: Obsoletes
sq: Të vjetruara

en: Obsoleting packages
sq: Po kalohen paketa në version më të vjetër

en: Option '%s' is not supported
sq: Mundësia %s s’mbulohet

en: Package
sq: Paketë

en: Package description
sq: Përshkrim pakete

en: Package files
sq: Kartela paketash

en: Package not found
sq: Paketa s’u gjet

en: PackageKit Console Interface
sq: Ndërfaqe Konsole PackageKit

en: PackageKit service
sq: Shërbim PackageKit

en: Packages providing this file are:
sq: Paketa që furnizojnë këtë kartelë janë:

en: Parent
sq: Mëmë

en: Percentage
sq: Përqindje

en: Please choose a command to run
sq: Ju lutemi, zgjidhni një urdhër për xhirim

en: Please choose a package to install
sq: Ju lutemi, zgjidhni një paketë për instalim

en: Please choose the correct package:
sq: Ju lutemi, zgjidhni paketën e saktë:

en: Please enter a number from 1 to %i:
sq: Ju lutemi, jepni një numër nga 1 në %i:

en: Please insert the correct media
sq: Ju lutemi, futni median e saktë

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
sq: Ju lutemi, bëni daljen dhe rihyni në llogari, që të plotësohet përditësimi, ngaqë janë instaluar përditësime të rëndësishme sigurie.

en: Please logout and login to complete the update.
sq: Ju lutemi, bëni daljen dhe rihyni në llogari, që të plotësohet përditësimi.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
sq: Ju lutemi rinisni kompjuterin, që të plotësohet përditësimi, ngaqë janë instaluar përditësime të rëndësishme sigurie.

en: Please restart the computer to complete the update.
sq: Ju lutemi rinisni kompjuterin, që të plotësohet përditësimi.

en: Prepare the transaction by downloading packages only
sq: Përgatite transaksionin vetëm duke shkarkuar paketa

en: Prepared updates:
sq: Përditësime të përgatitura:

en: Proceed with changes?
sq: Të vazhdohet me ndryshimet?

en: Querying
sq: Po kërkohet

en: Real name
sq: Emër i vërtetë

en: Rebooting after installing updates…
sq: Po bëhet rinisje, pas instalimit të përditësimeve…

en: Refresh system repositories
sq: Rifresko depo sistemi

en: Refresh the cache
sq: Rifreskoni fshehtinën

en: Refresh the cache (forced)
sq: Rifresko fshehtinën (e detyruar)

en: Refreshing cache
sq: Po rifreskohet fshehtina

en: Refreshing software list
sq: Po rifreskohet listë software-i

en: Reinstalled
sq: U riinstalua

en: Reinstalling
sq: Po riinstalohet

en: Remove package
sq: Hiqe paketën

en: Removed
sq: U hoq

en: Removing
sq: Po hiqet

en: Removing packages
sq: Po hiqen paketa

en: Removing repository
sq: Po hiqet depo

en: Repackaging files
sq: Po ripaketohen kartela

en: Repair System
sq: Ndreqe Sistemin

en: Requesting data
sq: Po kërkohen të dhëna

en: Resolving dependencies
sq: Po zgjidhen varësitë

en: Restart
sq: Rinise

en: Results:
sq: Përfundime:

en: Role
sq: Rol

en: Run similar command:
sq: Xhironi urdhër të ngjashëm:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
sq: Xhiroje urdhrin duke përdorur gjerësi bande rrjeti jo me ngarkesë dhe duke përdorur gjithashtu më pak energji

en: Running
sq: Po xhiron

en: Scanning applications
sq: Po skanohen aplikacione

en: Search by details
sq: Kërkoni sipas hollësish

en: Search by files
sq: Kërkoni sipas kartelash

en: Search by names
sq: Kërkoni sipas emrash

en: Searching by details
sq: Po kërkohet sipas hollësish

en: Searching by file
sq: Po kërkohet sipas kartelash

en: Searching by name
sq: Po kërkohet sipas emrash

en: Searching groups
sq: Po kërkohet për grupe

en: Security
sq: Siguri

en: Session restart (security) required:
sq: Rinisje sistemi (siguri) e kërkuar nga:

en: Session restart required:
sq: Lyp rinisjeje sesioni:

en: Set network proxy
sq: Ujdisni ndërmjetës rrjeti

en: Set repository options
sq: Rregulloni mundësi depoje

en: Set the filter, e.g. installed
sq: Caktoni filtrin, p.sh., e instaluar

en: Setting data
sq: Po ujdisen të dhëna

en: Show debugging information for all files
sq: Shfaq hollësi diagnostikimi për krejt kartelat

en: Show debugging options
sq: Shfaq mundësi diagnostikimi

en: Show the program version and exit
sq: Shfaq versioni programi dhe dil

en: Show version and exit
sq: Shfaq versioni dhe dil

en: Shutting down after installing updates…
sq: Po bëhet fikja, pas instalimit të përditësimeve…

en: Similar command is:
sq: Urdhër i ngjashëm është:

en: Similar commands are:
sq: Urdhra të ngjashëm janë:

en: Software source name
sq: Emër burimi software-i

en: Software source signature required
sq: Lypset nënshkrim burimi software-i

en: Starting
sq: Po niset

en: State
sq: Gjendje

en: Status
sq: Gjendje

en: Subcommands:
sq: Nënurdhra:

en: Succeeded
sq: Doli me sukses

en: Suitable packages are:
sq: Paketa të përshtatshme janë:

en: Summary
sq: Përmbledhje

en: System restart (security) required by:
sq: Rinisje sistemi (siguri) e kërkuar nga:

en: System restart required by:
sq: Rinisje sistemi e kërkuar nga:

en: System time
sq: Kohë e sistemit

en: Testing changes
sq: Po testohen ndryshimet

en: Text
sq: Tekst

en: The agreement was not accepted.
sq: Marrëveshja s’u pranua.

en: The correct media was not inserted.
sq: S’u fut media e saktë.

en: The daemon crashed mid-transaction!
sq: Demoni u vithis në mes të transaksionit!

en: The filter specified was invalid
sq: Filtri i dhënë qe i pavlefshëm

en: The following packages are untrusted:
sq: Paketat vijuese s’janë të besuara:

en: The following packages have to be downgraded:
sq: Paketat vijuese duhet të kalohen në version më të vjetër:

en: The following packages have to be installed:
sq: Paketat vijuese duhet të instalohen:

en: The following packages have to be obsoleted:
sq: Paketat vijuese duhet të bëhen të vjetruara:

en: The following packages have to be reinstalled:
sq: Paketat vijuese duhet të riinstalohen:

en: The following packages have to be removed:
sq: Paketat vijuese duhet të hiqen:

en: The following packages have to be updated:
sq: Paketat vijuese duhet të përditësohen:

en: The maximum metadata cache age (in seconds). Use -1 to use only cache, 1 to reload cache.
sq: Maksimum moshe fshehtine tejtëdhënash (në sekonda). Përdorni -1, që të përdoret vetëm fshehtinë, 1 që të ringarkohet fshehtina.

en: The package providing this file is:
sq: Paketa që furnizon këtë kartelë është:

en: The proxy could not be set
sq: Ndërmjetësi s’u ujdis dot

en: The selected packages may already be installed.
sq: Paketat e përzgjedhura mund të jenë instaluar tashmë.

en: The signature was not accepted.
sq: Nënshkrimi s’u pranua.

en: The software is not from a trusted source.
sq: Software-i s’është prej një burimi të besuar.

en: The transaction did not proceed.
sq: Transaksioni s’u krye.

en: The transaction failed
sq: Transaksioni dështoi

en: The unsigned software will not be installed.
sq: Software-i i panënshkruar s’do të instalohet.

en: There are no packages to update.
sq: S’ka paketa për përditësim.

en: There are no updates available at this time.
sq: Tani s’ka përditësime gati.

en: There are no upgrades available at this time.
sq: Tani s’ka përmirësime gati.

en: This tool could not find all the packages: %s
sq: Ky mjet s’gjeti dot krejt paketat: %s

en: This tool could not find any available package.
sq: Ky mjet s’gjeti dot ndonjë paketë të gatshme.

en: This tool could not find any available package: %s
sq: Ky mjet s’gjeti dot ndonjë paketë të gatshme: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
sq: Ky mjet s’gjeti dot paketën e instaluar: %s

en: This tool could not find the package: %s
sq: Ky mjet s’gjeti dot paketën: %s

en: Time since
sq: Kohë që prej atëherë

en: Transaction
sq: Transaksion

en: Trigger offline updates
sq: Shkakto përditësim pa qenë në linjë

en: Trivial
sq: Triviale

en: Trust a key used for signing software
sq: Besoni një kyç të përdorur për nënshkrim software-i

en: Type
sq: Lloj

en: Unknown role type
sq: Lloj roli i panjohur

en: Unknown state
sq: Gjendje e panjohur

en: Update software
sq: Përditëso software

en: Update text
sq: Tekst përditësimi

en: Updated
sq: Përditësuar më

en: Updates
sq: Përditësime

en: Updating
sq: Po përditësohet

en: Updating packages
sq: Po përditësohen paketa

en: Updating running applications
sq: Po përditësohen aplikacione që xhirojnë

en: Upgrade System
sq: Përmirëso Sistemin

en: User ID
sq: ID Përdoruesi

en: User aborted selection
sq: Përdoruesi ndërpreu përzgjedhjen

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Vendor
sq: Tregtues

en: Waiting for authentication
sq: Po pritet për mirëfilltësim

en: Waiting for package manager lock
sq: Po pritet për kyçje përgjegjësi paketash

en: Waiting for package manager lock.
sq: Po pritet për kyçje përgjegjësi paketash.

en: Waiting in queue
sq: Pritje në radhë

en: You need to specify a list file to create
sq: Duhet të përcaktoni një kartelë liste që të krijohet

en: command not found
sq: s’u gjet urdhër
