klipper - en to sl translation catalogue (146 entries)

en: &Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @action:button]
en: Collapse
sl: Strni

[ctx: @action:button]
en: Expand
sl: Razširi

[ctx: @action:button]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: @action:button Copy to clipboard]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
sl: Uredi vsebine…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
sl: Prikaži črtno kodo…

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
sl: Počisti zgodovino odložišča

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
sl: Ročno izvedi dejanje na trenutnem odložišču

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
sl: Naslednji predmet zgodovine

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
sl: Predhodni predmet zgodovine

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Clipboard Items at Mouse Position
sl: Pokaži elemente odložišča na položaju miške

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
sl: Samodejno pojavno okno menuja dejanj

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
sl: Polje <placeholder>&#37;s</placeholder> v ukazu bo nadomeščeno s celotno vsebino odložišča. <placeholder>Polja od &#37;0</placeholder> do <placeholder>&#37;9</placeholder> bodo nadomeščena z ustreznimi zajetimi besedili ujemajočih vzorcev.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
sl: Dejavnost ima učinek kadar <interface>vzorec</interface> ustreza vsebini odložišča. Kadar se to zgodi, se <interface>ukazi</interface> dejavnosti pokažejo v Klipper-jevem pojavnem oknu; če je en od njih izbran, bo izveden.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
sl: Naj zbrišem izbrano dejavnost <resource>%1</resource><nl/> in vse ukaze?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
sl: Naj zbrišem izbran ukaz <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
sl: Meni pojavnega okna dejavnosti ne bo samodejno prikazan za ta okna, tudi če je omogočen. To je zato, ker lahko na primer spletni brskalnik med tipkanjem označi URL v naslovni vrstici, tako da bi se meni prikazal za vsak pritisk tipke.<nl/><nl/>Če bi se menu dejavnosti nepričakovano pojavil ob rabi določene aplikacije, jo dodajte na ta seznam.<link>Kako najti ime za vnos</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
sl: Ukazi za tega ujemanja bodo vključeni v samodejno pojavno okno, če je to omogočeno na strani vmesnika <interface>Meni dejavnosti</interface>. Če je ta možnost izklopljena, ukazi za to ujemanje ne bodo vključeni v samodejno pojavno okno, a bodo vključeni, če je pojavno okno ročno aktivirano z bližnjico <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
sl: Vzorec uparjanje je regularni izraz. Za več informacij si oglejte <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> o tem.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
sl: Ta dejanja so prikazana v pojavnem meniju, ki jih je mogoče konfigurirati na strani <interface>Meni dejanj</interface>.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
sl: Kadar <interface>vzorec</interface> ustreza vsebini odložišča, se pojavi vmesnik <interface>ukazov</interface> v Klipperjevem pojavnem oknu in jih lahko izvedemo.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
sl: Kadar se izbrano besedilo ali izbrano besedilo iz zgodovine odložišča ujema z vzorcem dejanj, se samodejno prikaže pojavni meni z ustreznimi dejanji. Če je samodejni meni tukaj izklopljen ali ni prikazan zaradi izključenega okna, ga lahko prikažemo z uporabo bližnjice <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info:status]
en: An image of the QR code has been copied to clipboard
sl: Slika kode QR je bila prekopirana na odložišče

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy QR code image to clipboard
sl: Kopiraj sliko kode QR na odložišče

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
sl: Ime, ki ga je treba vnesti tu, je ime razreda okna WM_CLASS, ki naj bo izključen. Če želite najti ime WM_CLASS za okno, v drugem oknu terminala vnesite ukaz: <nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/> in kliknite na okno, ki ga želite izključiti. Prvo ime, ki se prikaže po enačaju, je tisto, ki ga morate vnesti.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
sl: Ko je besedilo ali območje zaslona označeno z miško ali tipkovnico, je to <emphasis>izbor</emphasis>. Lahko ga prilepite s pomočjo srednjega gumba miške.<nl/><nl/> Če je izbor izrecno kopiran z dejanjem <interface>Kopiraj</interface> ali <interface>Izreži</interface>, se shrani v <emphasis>odložišče</emphasis>. Prilepite ga lahko z dejanjem <interface>Prilepi</interface>. <nl/><nl/>Ko je ta možnost vklopljena, ostaneta izbor in odložišče enaka, tako da je vsak izbor takoj na voljo za lepljenje na vse načine. Če je izklopljen, je izbor morda še vedno shranjen v zgodovini odložišča (ob upoštevanju spodnjih možnosti), lahko pa ga prilepite le s pomočjo srednjega gumba miške.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Text edit area
sl: Področje urejanja besedila

[ctx: @title:column]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
sl: Upari vzorec in dejanja

en: Action Menu
sl: Menu dejanj

en: Action Properties
sl: Lastnosti dejanja

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
sl: Konfiguracija dejanj

en: Actions Configuration
sl: Nastavitev dejanj

en: Add Action...
sl: Dodaj dejanje...

en: Add Command...
sl: Dodaj ukaz...

en: Add to Clipboard
sl: Dodaj na odložišče

en: All History
sl: Vso zgodovino

en: Always ignore images
sl: Vedno prezri slike

en: Always save in history
sl: Vedno shrani v zgodovino

en: Append to clipboard
sl: Dodaj na odložišče

en: Automatic action menu time:
sl: Čas samodejnega pojavnega okna dejanj:

en: Change the QR code type
sl: Spremeni vrsto kode QR

en: Clear Clipboard History
sl: Počisti zgodovino odložišča

en: Clear Everything
sl: Očisti vse

en: Clear History
sl: Počisti zgodovino

en: Clipboard Popup
sl: Pojavno okno odložišča

en: Clipboard history
sl: Zgodovina odložišča

en: Clipboard history:
sl: Zgodovina odložišča:

en: Clipboard is empty
sl: Odložišče je prazno

en: Code 128
sl: Koda 128

en: Code 39
sl: Koda 39

en: Code 93
sl: Koda 93

en: Command
sl: Ukaz

en: Command Properties
sl: Lastnosti ukaza

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Confirm Delete Action
sl: Potrdite dejanje brisanja

en: Confirm Delete Command
sl: Potrdite brisanje ukaza

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
sl: Vsebina, izbrana s kazalcem, ki ni izrecno kopirana v odložišče, ni samodejno shranjena v zgodovini odložišča in se lahko prilepi samo z uporabo srednjega klika.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
sl: Vsebina, izbrana s kazalcem, se samodejno kopira v odložišče, tako da jo lahko prilepite z dejanjem Prilepi ali z srednjim klikom.<br/><a href="1">Več o izboru in odložišču</a>.

en: Creating QR code failed
sl: Kreiranje kode QR ni uspelo

en: Data Matrix
sl: Podatkovna matrika

en: Delete Action
sl: Izbriši dejanje

en: Delete Command
sl: Zbriši ukaz

en: Description
sl: Opis

en: Description:
sl: Opis:

en: Display the automatic action popup menu for this time.
sl: Tokrat prikaži samodejno pojavno okno menuja dejanj.

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
sl: Ne dovoli, da se odložišče počisti, npr. ko končate z delom z aplikacijo.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
sl: Slik ne shranjuje v zgodovini odložišča, tudi če so izrecno kopirane.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
sl: Ali res želite očistiti in izbrisati celotno zgodovino odložišča?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
sl: Lažen vnos za nakazovanje sprememb v drevesu dejanja

en: Edit Action...
sl: Uredi dejanje...

en: Edit Command...
sl: Uredi ukaz...

en: Edit contents
sl: Uredi vsebine

en: Enter a description for the action
sl: Vnesite opis dejavnosti

en: Enter a description for the command
sl: Vnesite opis ukaza

en: Enter a pattern to match against the clipboard
sl: Vnesite vzorec ujemanja z odložiščem

en: Enter the command and arguments
sl: Vnesite ukaz in argumente

en: Exclude Windows
sl: Izključi okna

en: Exclude Windows...
sl: Izključi okna...

en: For an item chosen from history
sl: Za izbran predmet iz zgodovine

[ctx: General Config]
en: General
sl: Splošno

en: General Configuration
sl: Splošne nastavitve

en: History size:
sl: Velikost zgodovine:

en: Icon:
sl: Ikona:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
sl: Če je izbrano ime datoteke ali URL, v pojavno okno dejanj vključite aplikacije, ki lahko obravnavajo njeno vrsto MIME.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignore the selection
sl: Prezri izbor

en: Immediately on selection
sl: Takoj na izbiro

en: Include MIME actions
sl: Vključi dejanja glede MIME

en: Include in automatic popup
sl: Priloži v samodejnem pojavnem oknu

en: Invoke action
sl: Prikliči dejanje

en: Keep Starred Items
sl: Ohrani elemente z zvezdico

en: Keep the selection and clipboard the same
sl: Ohrani izbor in odložišče enaka

en: Klipper version
sl: Različica Klipper-ja

en: Match pattern:
sl: Vzorec uparjanja:

en: Mobile Barcode
sl: Črtna koda za prenosni telefon

en: Never save in history
sl: Nikoli ne shrani v zgodovino

en: No actions for WM_CLASS
sl: Brez dejanj za WM_CLASS

en: No matches
sl: Ni ujemanj

[ctx: No timeout]
en: None
sl: Brez

en: Non-text selection:
sl: Izbor brez besedila:

[ctx: Number of entries]
en: %v entry | %v entries
sl[0]: %v vnosov
sl[1]: %v vnos
sl[2]: %v vnosa
sl[3]: %v vnosi

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
sl: V zgodovino odložišča shrani samo izbor besedila, slik ali katerih koli drugih vrst podatkov pa ne.

en: Only when explicitly copied
sl: Le ob izrecnem kopiranju

en: Options:
sl: Možnosti:

en: Output
sl: Izhod

en: Output from command:
sl: Izhod ukaza:

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
sl: Menu dejanj

en: Prevent the clipboard from being cleared
sl: Prepreči čiščenje odložišča

en: QR Code
sl: Koda QR

en: Remove Star
sl: Odstrani zvezdico

en: Remove Starred Item
sl: Odstrani element z zvezdico

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
sl: Preden izvedete dejanje, odstranite presledke z začetka in konca izbire. To na primer zagotavlja tolmačenje URL-ja, prilepljenega v brskalnik, kot je pričakovano. To ne vpilva na besedilo shranjeno v odložišče.

en: Remove from history
sl: Odstrani iz zgodovine

en: Replace Clipboard
sl: Zamenjaj odložišče

en: Replace current clipboard
sl: Zamenjaj trenutno odložišče

en: Reset the icon to the default for the command
sl: Ponastavi ikono na privzeto za ukaz

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
sl: Ohrani zgodovino odložišča, tako da bo na voljo naslednjič, ko se prijavite.

en: Return to Clipboard
sl: Vrni na odložišče

en: Save history across desktop sessions
sl: Shrani zgodovino odložišča med sejami namizja

en: Selection and Clipboard:
sl: Izbor in odložišče:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: Shortcuts Configuration
sl: Nastavitev bližnjic

en: Show QR code
sl: Prikaži kodo QR

en: Show action popup menu:
sl: Prikaži pojavno okno dejavnosti:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
sl: Prikaži pojavno okno primernih dejavnosti takoj, ko je določena izbira.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
sl: Prikaži pojavno okno menuja dejavnosti, če je izbran predmet iz zgodovine odložišča.

en: Star
sl: Zvezdica

en: Starred Only
sl: Samo označeno z zvezdicami

en: Text selection only
sl: Samo izbor besedila

en: Text selection:
sl: Izbor besedila:

en: The clipboard history contains starred items. Clear them too?
sl: Zgodovina odložišča vsebuje elemente z zvezdico. Naj očistim tudi te?

en: The clipboard history will store up to this many items.
sl: V zgodovini odložišča bo shranjeno največ toliko elementov.

en: There is not enough space to display the QR code. Try resizing this applet.
sl: Ni dovolj prostora za prikaz kode QR. Poskusite spremeniti velikost tega programčka.

en: This item is starred. Do you really want to remove it from history?
sl: Ta element je označen z zvezdico. Ali ga res želite odstraniti iz zgodovine?

en: Trim whitespace from selection
sl: Odstrani presledke iz izbire

[ctx: Unit of time]
en: %v second | %v seconds
sl[0]: %v sekund
sl[1]: %v sekund
sl[2]: %v sekundi
sl[3]: %v sekunde

en: Use graphical regexp editor
sl: Uporabi grafični urejevalnik regularnih izrazov

en: What happens to the standard output of the command executed.
sl: Kaj se zgodi na standardnem izhodu izvedenega ukaza.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
sl: Ali so ne-besedilni izbori (na primer slike) shranjeni v zgodovini odložišča.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
sl: Ali naj se izbori besedila shranijo v zgodovino odložišča.

en: current
sl: trenutno

en: down
sl: dol

en: up
sl: gor
