kio - en to sl translation catalogue (1332 entries)

en: 
    The server said: "%1"
sl: 
    Strežnik je sporočil: "%1"

en:  (Points to %1)
sl:  (Kaže na %1):

en:  byte |  bytes
sl[0]:  byte
sl[1]:  byta
sl[2]:  byti
sl[3]:  bytov

en:  day |  days
sl[0]:  dan
sl[1]:  dneva
sl[2]:  dnevi
sl[3]:  dni

en:  days
sl:  dni

en:  second |  seconds
sl[0]:  sekunda
sl[1]:  sekundi
sl[2]:  sekunde
sl[3]:  sekund

en: %1 (Error %2)
sl: %1 (Napaka %2)

en: %1 (hidden)
sl: %1 (skrito)

en: %1 Item | %1 Items
sl[0]: %1 predmet
sl[1]: %1 predmeta
sl[2]: %1 predmeti
sl[3]: %1 predmetov

en: %1 contacted. Waiting for reply...
sl: %1 obveščen. Čakam na odgovor ...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
sl: %1 je datoteka, pričakovana pa je bila mapa.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
sl: %1 je mapa, pričakovana pa je bila datoteka.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
sl: %1: pogajanje SSL je spodletelo

en: %1 is required by the server, but is not available.
sl: Strežnik zahteva %1, vendar ni na voljo.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
sl: %1 do %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sl: Prišlo je do nepričakovane napake (%1), ko se je poskušalo %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
sl: Dostop je bil zavrnjen, ko se je poskušalo %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
sl: Ni mogoče %1, ker ciljni strežnik odklanja sprejem datoteke ali mape.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
sl: Ni mogoče %1, ker je vir zaklenjen.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
sl: Prišlo je do napake, ko se je poskušalo %1, %2. Povzetek razlogov je spodaj.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sl: Prišlo je do nepričakovane napake (%1), ko se je poskušalo %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
sl[0]: <p>Prejeli ste %1 piškotek od<br/><b>%2%3</b><br/>Ali ga želite sprejeti ali zavrniti?</p>
sl[1]: <p>Prejeli ste %1 piškotka od<br/><b>%2%3</b><br/>Ali ju želite sprejeti ali zavrniti?</p>
sl[2]: <p>Prejeli ste %1 piškotke od<br/><b>%2%3</b><br/>Ali jih želite sprejeti ali zavrniti?</p>
sl[3]: <p>Prejeli ste %1 piškotkov od<br/><b>%2%3</b><br/>Ali jih želite sprejeti ali zavrniti?</p>

en: &Accept
sl: &Sprejmi

en: &Application
sl: &Program

en: &Browse...
sl: Pre&brskaj ...

en: &Charset:
sl: &Nabor znakov:

en: &Copy Here
sl: &Kopiraj sem

en: &Current Session only
sl: Samo za trenutno sejo

en: &Description:
sl: &Opis:

en: &Details
sl: Podrobnosti

en: &Do not close when command exits
sl: &Ne zapri, ko se ukaz konča

en: &Enable Web search keywords
sl: Omogoči ključne besede spletnega iskanja

en: &Execute
sl: Izv&edi

en: &File type:
sl: Vrsta datoteke:

en: &Forever
sl: Trajno

en: &Keyword delimiter:
sl: Razmejilnik &ključnih besed:

en: &Link Here
sl: Po&veži sem

en: &Location:
sl: &Mesto:

en: &Management
sl: &Upravljanje

en: &Move Here
sl: Pre&makni sem

en: &Name:
sl: &Ime:

en: &New...
sl: &Nov ...

en: &No
sl: &Ne

en: &Only show when using this application (%1)
sl: Poka&ži le med uporabo programa (%1)

en: &Only these cookies
sl: &Le te piškotke

en: &Only this cookie
sl: &Le ta piškotek

en: &Open
sl: &Odpri

en: &Open folder with %1
sl: &Odpri mapo z %1

en: &Open with %1
sl: &Odpri z %1

en: &Paste Clipboard Contents
sl: &Prilepi vsebino odložišča

en: &Paste File | &Paste %1 Files
sl[0]: &Prilepi %1 datoteko
sl[1]: &Prilepi %1 datoteki
sl[2]: &Prilepi %1 datoteke
sl[3]: &Prilepi %1 datotek

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
sl[0]: &Prilepi %1 URL
sl[1]: &Prilepi %1 URL-ja
sl[2]: &Prilepi %1 URL-je
sl[3]: &Prilepi %1 URL-jev

en: &Permissions
sl: &Dovoljenja

en: &Policy
sl: &Pravilnik

en: &Reject
sl: &Zavrni

en: &Reload List
sl: &Znova naloži seznam

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
sl: &Zapomni si povezavo s programom za vse datoteke vrste
    "%1"

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
sl: &Zapomni si povezavo s programom za vse datoteke naslednje vrste
    "%1" (%2)

en: &Rename
sl: Pre&imenuj

en: &Resume
sl: Na&daljuj

en: &Server response:
sl: Odgovor &strežnika:

en: &Shortcuts:
sl: &Bližnjice:

en: &Show All Entries
sl: Pokaži &vse vnose

en: &Skip
sl: &Preskoči

en: &Supported file types:
sl: Podprte vrste datotek:

en: &Use preferred keywords only
sl: &Uporabi samo prednostne ključne besede

en: &View Mode
sl: Način pogleda

en: &Work path:
sl: &Delovna pot:

en: &Yes
sl: Da

en: (%1, Link to %2)
sl: (%1,  povezava do %2)

en: (Symbolic Link to %1)
sl: (Simbolna povezava do %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
sl: © 1998-2000, 2003 Razvijalci KFM/Konqueror

en: *|All Files
sl: *|Vse datoteke

en: *|All Folders
sl: *|Vse mape

en: 1 File | %1 Files
sl[0]: %1 datoteka
sl[1]: %1 datoteki
sl[2]: %1 datoteke
sl[3]: %1 datotek

en: 1 Folder | %1 Folders
sl[0]: %1 mapa
sl[1]: %1 mapi
sl[2]: %1 mape
sl[3]: %1 map

en: 1 day %2 | %1 days %2
sl[0]: %1 dan %2
sl[1]: %1 dneva %2
sl[2]: %1 dnevi %2
sl[3]: %1 dni %2

en: 1 file | %1 files
sl[0]: %1 datoteka
sl[1]: %1 datoteki
sl[2]: %1 datoteke
sl[3]: %1 datotek

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
sl[0]: %1 podmapa
sl[1]: %1 podmapi
sl[2]: %1 podmape
sl[3]: %1 podmap

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
sl: <b>%1</b> pri <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
sl: <b>Podrobnosti zahteve</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
sl: <b>Mogoči vzroki</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
sl: <b>Mogoče rešitve</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
sl: <b>Tehnični vzrok</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
sl: <h1>Hitra pomoč za upravljanje s piškotki</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
sl: <h1>Piškotki</h1><p>V piškotkih so podatki, ki jih programi KDE, ki uporabljajo protokol HTTP (npr. Konqueror), po pogovoru z oddaljenim internetnim strežnikom shranijo v vaš računalnik. To pomeni, da lahko spletni strežnik v vaš računalnik shrani podatke o vas in vašem brskanju za poznejšo rabo. To lahko razumete tudi kot vdor v vašo zasebnost.</p><p> Kljub temu so piškotki včasih kar uporabni. Pogosto jih uporabljajo v internetnih trgovinah, da lahko npr. 'naložimo v nakupovalno košarico več stvari'. Nekatere strani zahtevajo brskalnik, ki podpira piškotke.</p><p>Ker si večina ljudi želi nekakšnega kompromisa med zasebnostjo in ugodnostmi, ki jih prinašajo piškotki, KDE omogoča, da sami izberete, kako boste obravnavali piškotke. Privzet pravilnik za piškotke lahko nastavite, da vas vedno, ko strežnik pošlje piškotek, vpraša, lahko pa preprosto zavrnete ali sprejmete vse. Tako boste lahko na primer želeli sprejeti vse piškotke iz vaše priljubljene internetne trgovine. Da bi to lahko uveljavili, obiščite stran in v pogovornem oknu piškotkov kliknite na <i> Ta domena </i> pod zavihkom 'Uveljavi za' in izberite Sprejmi ali pa preprosto navedite ime strani v zavihku <i> Pravilnik določen za domeno </i> in jo nastavite na Sprejmi. Tako boste lahko prejemali piškotke iz zaupanja vrednih strani, ne da bi vas KDE vsakič posebej spraševal, ali želite sprejeti piškotek ali ne.</p>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
sl: <h1>Piškotki</h1><p>V piškotkih so podatki, ki jih programi KDE, ki uporabljajo protokol HTTP (npr. Konqueror), po pogovoru z oddaljenim internetnim strežnikom shranijo v vaš računalnik. To pomeni, da lahko spletni strežnik v vaš računalnik shrani podatke o vas in vašem brskanju za poznejšo rabo. To lahko razumete tudi kot vdor v vašo zasebnost.</p><p> Kljub temu so piškotki včasih kar uporabni. Pogosto jih uporabljajo v internetnih trgovinah, da lahko npr. 'naložimo v nakupovalno košarico več stvari'. Nekatere strani zahtevajo brskalnik, ki podpira piškotke.</p><p>Ker si večina ljudi želi nekakšnega kompromisa med zasebnostjo in ugodnostmi, ki jih prinašajo piškotki, vam KIO Worker HTTP omogoča, da sami izberete, kako boste obravnavali piškotke. Tako lahko nastavite, da se vsakič, ko strežnik pošlje piškotek, sami odločite, ali ga boste sprejeli ali ne. V priljubljenih internetnih trgovinah pa boste nemara pravilnik nastavili na Sprejmi, da lahko brskate po straneh, ne da bi bili vsakič posebej vprašani, ali želite sprejeti piškotek ali ne.</p>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
sl: <h1>Izboljšano brskanje</h1> V tem modulu lahko nastavite nekatere izboljšane zmožnosti brskanja iz KDE-ja. <h2>Ključne besede iskanja po spletu</h2>S ključneimi besedami iskanja po spletu lahko zelo hitro uporabljate spletne iskalnike. Na primer, natipkajte "duckduckgo:frobozz" ali "dd:frobozz" in vaš brskalnik bo namesto vas izvedel iskanje na DuckDuckGo, ter vrnil vse zadetke besede "frobozz". Še lažje: pritisnite Alt-F2 (če niste spremenili te bližnjice) in vnesite to iskalno bližnjico v pogovorno okno za zaganjanje ukazov.

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
sl: <h1>Omrežne možnosti</h1>Tu lahko nastavite obnašanje programov KDE, ko uporabljajo internetne in omrežne povezave. Če doživljate pretečena dejanja ali imate modem, boste morda želeli prilagoditi te nastavitve.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
sl: <h1>Posredniški strežnik</h1><p>Posredniški strežnik  je vmesni program med vašim računalnikom in internetom in omogoča storitve, kot so predpomnjenje spletnih strani in/ali filtriranje. </p><p>Predpomnilni posredniški strežniki vam omogočajo hitrejši dostop do že obiskanih strani, ker so krajevno shranjene ali predpomnjene na posredniškem strežniku. Filtrirni posredniški strežniki pa omogočajo blokiranje zahtev za oglase, neželene pošte ali karkoli drugega, kar želite blokirati.</p> <p><u>Opomba:</u> Nekateri posredniški strežniki omogočajo obe storitvi.</p>

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
sl: <h1>Souporaba diskov Windows</h1><p>Pravilno nastavljeni programi, ki uporabljajo SMB KIO Worker (npr. Konqueror), lahko dostopajo do deljenih datotečnih sistemov Microsoft Windows.</p><p>Tukaj lahko navedete poverilnice, ki bodo uporabljene za dostop do deljenih virov. Gesla bodo shranjena krajevno, pri tem pa bodo premešana, da ne bodo prepoznavna človeškemu očesu. Iz stališča varnosti tega morda ne boste želeli storiti, ker je jasno nakazano, da gre za gesla.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogočite ali onemogočite spletne bližnjice.</p><p>Spletne bližnjice vam omogočajo, da hitro dostopate do podatkov ali poiščete podatke, ki se nahajajo na spletu ali na vašem trdem disku.</p><p>Precej spletnih bližnjic je določenih že vnaprej. Ena izmed njih je bližnjica za Google (TM). Da jo uporabite preprosto vnesite ključno besedo 'gg', razmejilnik ključnih besed in iskani izraz. Primer: <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Sem vnesite človeško berljivo ime spletne bližnjice.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite privzeto ključno besedo spletnega iskanja.</p><p>Ta programom omogoča, da samodejno pretvorijo vneseno besedo ali frazo v poizvedbo ključne besede spletnega iskanja, če vnesenega ni mogoče pretvoriti v spletni naslov pravilne oblike.</p><p>Da to funkcijo onemogočite, s seznama izberite <span style=" font-weight:600;">Brez</span>.</p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
sl: <li>Dodatne podrobnosti: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
sl: <li>Datum in čas: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
sl: <li>Protokol: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
sl: <p>
    Samodejno sprejmi začasne piškotke, ki pretečejo ob koncu trenutne seje. Taki piškotki se ne shranijo na računalnikovem trdem disku ali shranjevalni napravi, ampak se izbrišejo, ko zaprete vse programe, ki jih uporabljajo (npr. vaš brskalnik).</p><p><u>OPOMBA:</u> Izbor te možnosti bo prepisal vaše privzete in za vsako stran prilagojene pravilnike za piškotke seje.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
sl: <p>Nadzorni vsoti se ne ujemata.</p>To je mogoče posledica napak med prejemom, zato ga ponovite.<br/>Če preverjanje še vedno spodleti, stopite v stik s tistimi, ki ponujajo datoteko.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
sl: <p>Označi delno poslane datoteke FTP.</p><p>Ko je ta možnost omogočena, bodo imele delno poslane datoteke pripono ".part". Ta pripona bo odstranjena, ko bo pošiljanje zaključeno.</p>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
sl: <p>Označi delno poslane datoteke preko SMB, SFTP in drugih protokolov.</p><p>Ko je ta možnost omogočena, bodo imele delno poslane datoteke pripono ".part". Ta pripona bo odstranjena, ko bo pošiljanje zaključeno.</p>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
sl: <para>KDE-jeve Smeti so nastavljene, da uporabljajo Smeti programa <b>Finder</b>.<br></para>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Vključi podporo piškotkov. Običajno jo boste želeli imeti vklopljeno, lahko pa jo tudi prilagodite svojim željam po zasebnosti.</p><p>
    Zapomnite si, da se po nekaterih straneh morda ne bo dalo brskati, če onemogočite podporo piškotkom.</p>.
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Vnesite seznam imen gostiteljev ali naslovov IP, ločenih z vejico, za katere naj se gornje nastavitve posredniškega strežnika ne uporabijo.</p>
    <p>Če želite izločiti vse gostitelje neke domene, preprosto vnesite piko, ki ji sledi ime domene. Na primer, da izločite vse gostitelje domene <i>kde.org</i> vnesite <i>.kde.org</i>. Nadomestni znaki kot sta '*' in '?' niso podprti in nimajo vpliva.</p>
    <p>Vnesete lahko tudi naslove IP, npr. 127.0.0.1, in naslove IP s podomrežjem, npr. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
sl: <qt>
    Samodejno zaznaj in nastavi posredniški strežnik.<p>
    Samodejna zaznava je opravljena z uporabo protokola <b>Web Proxy Auto-Discovery (WPAD)</b>.<p>
    <b>OPOMBA:</b> Ta možnost mogoče ne bo delovala pravilno v nekaterih distribucijah za UNIX ali Linux.
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
sl: <qt>
    Označite to polje, če želite, da se gornje nastavitve posredniškega strežnika uveljavijo le za naslove, ki so navedeni na seznamu <i>Izjeme</i>.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    Določa, kako naj se ravna s piškotki, prejetimi od oddaljenih računalnikov:
    <ul>
    <li><b>Vprašaj</b> zahteva, da ste vsakič, ko strežnik želi poslati piškotek, vprašani za dovoljenje, ali se ga lahko sprejme.</li>
    <li><b>Sprejmi</b> določa, da se molče sprejme vse piškotke.</li>
    <li><b>Sprejmi do konca seje</b> določa, da bodo piškotki sprejeti, vendar bodo na koncu seje pretekli.</li>
    <li><b>Zavrni</b> pa določa, naj se ne sprejema piškotkov.</li>
    </ul><p>
    <u>OPOMBA:</u>  Pravilniki, prilagojeni za domene, ki jih nastavite spodaj, vedno prevladajo nad privzetim pravilnikom.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
sl: <qt>
    Sem vnesite URI, ki se uporabi za iskanje s pomočjo iskalnika.<br/>Celotno iskano besedilo je podano z \{@} ali \{0}.<br/>
    Priporočamo \{@}, ker se tako iz poizvedbe odstranijo vse spremenljivke (ime=vrednost). Če uporabite \{0}, bo iskalni niz ostal nespremenjen.<br/>Da bi določili posamezne besede iz poizvedbe, lahko uporabite \{1} ... \{n}. Za določitev vrednosti za neko ime iz 'ime=vrednost' pa uporabite \{name}.<br/>Mogoče je določiti več referenc (imen, števil in nizov) naenkrat (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>Prva ujemajoča vrednost (gledano z leve) se bo uporabila kot nadomestna vrednost v končnem URI-ju.<br/>Niz v narekovajih lahko uporabite kot privzeto vrednost, če se ne ujema nič z leve strani seznama referenc.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
sl: <qt>
    Vnesite ime okoljske spremenljivke, npr. <b>NO_PROXY</b>, ki se uporablja za shranjevanje naslovov spletnih strani, za katere naj se ne uporabi posredniški strežnik.<p>
    Lahko pa kliknete tudi gumb <b>"Samodejno zaznaj"</b>, da poskusite s samodejnim zaznavanjem te spremenljivke.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
sl: <qt>
    Vnesite ime mesta ali domene, na katero se nanaša ta pravilnik. Npr. <b>www.kde.org</b> ali <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    Vnesite ime okoljske spremenljivke, npr. <b>FTP_PROXY</b>, ki se uporablja za shranjevanje naslova posredniškega strežnika FTP.<p>
    Lahko pa kliknete tudi gumb <b>"Samodejno zaznaj"</b>, da poskusite s samodejnim zaznavanjem te spremenljivke.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    Vnesite ime okoljske spremenljivke, npr. <b>HTTPS_PROXY</b>, ki se uporablja za shranjevanje naslova posredniškega strežnika HTTPS.<p>
    Lahko pa kliknete tudi gumb <b>"Samodejno zaznaj"</b>, da poskusite s samodejnim zaznavanjem te spremenljivke.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    Vnesite ime okoljske spremenljivke, npr. <b>HTTP_PROXY</b>, ki se uporablja za shranjevanje naslova posredniškega strežnika HTTP.<p>
    Lahko pa kliknete tudi gumb <b>"Samodejno zaznaj"</b>, da poskusite s samodejnim zaznavanjem te spremenljivke.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    Vnesite ime okoljske spremenljivke, npr. <b>SOCKS_PROXY</b>, ki se uporablja za shranjevanje naslova posredniškega strežnika SOCKS.<p>
    Lahko pa kliknete tudi gumb <b>"Samodejno zaznaj"</b>, da poskusite s samodejnim zaznavanjem te spremenljivke.</p>
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
sl: <qt>
    Seznam strani, za katere imate nastavljeno prilagojen pravilnik za piškotke. Prilagojeni pravilniki prepišejo nastavitve v privzetem pravilniku za te strani.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
sl: <qt>
    Zavrni piškotke tretjih oseb. To so piškotki, ki izvirajo iz drugih strani, in ne s strani po kateri brskate. Če imate izbrano to možnost in obiščete npr. <b>www.nekaj.si</b>, potem bodo obdelani samo piškotki, ki izhajajo s strani www.nekaj.si. Vsi ostali piškotki bodo samodejno zavrnjeni. To zmanjša možnosti, da bi upravljavci strani zbirali podatke o vaših dnevnih navadah pri brskanju po spletu.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
sl: <qt>
    Izberite želen pravilnik:
    <ul>
    <li><b>Sprejmi</b> – dovoli, da ta stran nastavlja piškotke</li>
    <li><b>Sprejmi do konca seje</b> – dovoli, da stran nastavlja piškotke, vendar bodo ti pretekli ob koncu seje.</li>
    <li><b>Zavrni</b> – zavrne vse piškotke, poslane s te strani</li>
    <li><b>Vprašaj</b> – vas vpraša, ko prejmete piškote s te strani</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
sl: <qt>
    Izberite iskalnik, ki se uporabi, ko v vnosna polja namesto URL-ja vnesete običajne besede ali fraze. Da to deluje, mora vnosno polje podpirati samodejno iskanje. Če želite tako iskanje onemogočiti, s seznama izberite <b>Brez</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
sl: <qt>
    Nastavitve posredniškega strežnika.
    <p>
    Posredniški strežnik</h1><p>Posredniški strežnik  je vmesni program med vašim računalnikom in internetom in omogoča storitve, kot so predpomnjenje spletnih strani in/ali filtriranje. </p><p>Predpomnilni posredniški strežniki vam omogočajo hitrejši dostop do že obiskanih strani, ker so krajevno shranjene ali predpomnjene na posredniškem strežniku. Filtrirni posredniški strežniki pa omogočajo blokiranje zahtev za oglase, neželene pošte ali karkoli drugega, kar želite blokirati.
    <p>
    Če niste prepričani ali naj bi za povezavo v internet uporabili posredniški strežnik ali ne, si preberite priročnik vašega ponudnika ali pa se posvetujte z vašim sistemskim skrbnikom.
    </qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
sl: <qt>
    Bližnjice, ki jih vnesete sem, lahko uporabite kot predpono v naslovni vrstici. Na primer, bližnjico <b>av</b> lahko uporabite kot <b>av</b>:<b>moje iskanje</b>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
sl: <qt>
    Če želite dodati nov pravilnik, preprosto kliknite gumb <b>Dodaj ...</b> in v pogovornem oknu podajte zahtevane podatke. Obstoječ pravilnik spremenite tako, da pritisnete na gumb <b>Spremeni ...</b> in v pogovornem oknu izberete nov pravilnik. Če boste kliknili <b>Izbriši</b>, boste odstranili izbrani pravilnik, zato bo za to domeno v veljavi privzet pravilnik, <b>Izbriši vse</b> pa bo odstranilo vse pravilnike prilagojene za strani.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
sl: <qt><b>%1</b> nima domače mape.</qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
sl: <qt><p>Ta seznam prikazuje vrste datotek, s katerimi lahko ravna program. Ta seznam je organiziran preko <u>vrst MIME</u>.</p> 
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, je standarden protokol za identifikacijo vrst podatkov glede na pripone datotek in pripadajočih <u>vrst MIME</u>. Primer: del "bmp" za piko pri cvetlica.bmp nakazuje, da je posebna vrsta slike, <u>image/x-bmp</u>. Da bi vedeli, kateri program lahko odpre katero vrsto datoteke, mora biti sistem obveščen o zmožnostih vsakega programa, da lahko ravna s priponami in vrstami MIME.</p>
    <p> Če bi radi povezali ta program z eno ali več vrstami MIME, ki niso na tem seznamu, kliknite na gumb <b>Dodaj</b>. Če je ena ali več vrst datotek, s katerimi program ne more ravnati, na seznamu, jih lahko odstranite s seznama s klikom na gumb <b>Odstrani</b>.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
sl: <qt><p>Uporabi sistemsko določene nastavitve posredniškega strežnika.</p>
    <p>Nekatera okolja ponujajo sistemske podatke o nastavitvah posredniškega strežnika in izbor te možnosti vam omogoča uporabo teh nastavitev.</p>
    <p>V okolju Windows</p>
    <p>V okolju Mac</p>
    <p>V okoljih GNU/Linux in Unix so sistemske nastavitve posredniškega strežnika običajno določene z uporabo okoljskih spremenljivk. Ob prisotnosti se zazna in uporabi naslednje okoljske spremenljivke: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
sl: <qt>Pravilnik za <center><b>%1</b></center> že obstaja. Ali ga želite zamenjati?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
sl: <qt>Poskušaj samodejno odkriti okoljske spremenljivke, ki so uporabljene za sistemske podatke o posredniških strežnikih.<p> To deluje tako, da išče znana imena spremenljivk, kot so HTTP_PROXY, FTP_PROXY in NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
sl: <qt>Kliknite ta gumb za vstop v nadrejeno mapo.<br /><br />Npr. če je trenutno mesto file:/home/konqi, potem vas bo klik na ta gumb premaknil v file:/home.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
sl: <qt>Vnesite ime okoljske spremenljivke, npr. <b>NO_PROXY</b>, ki se uporablja za shranjevanje naslovov spletnih strani, za katere naj se ne uporabijo gornje nastavitve posredniškega strežnika.<p>Lahko pa kliknete tudi gumb <b>&quot;Samodejno zaznaj&quot;</b>, da poskusite s samodejnim zaznavanjem te spremenljivke.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
sl: <qt>Vnesite ime okoljske spremenljivke, npr. <b>SOCKS_PROXY</b>, ki se uporablja za shranjevanje naslova posredniškega strežnika SOCKS.<p>Lahko pa kliknete tudi gumb <b>&quot;Samodejno zaznaj&quot;</b>, da poskusite s samodejnim zaznavanjem te spremenljivke.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sl: <qt>Izberite program. Če program ni naveden, vnesite ime ali kliknite gumb Prebrskaj.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sl: <qt>Izberite program za vrsto datotek: <b>%1</b>. Če program ni naveden, vnesite ime ali kliknite gumb Prebrskaj.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sl: <qt>Izberite program s katerim želite odpreti <b>%1</b>. Če program ni naveden, vnesite ime ali kliknite gumb Prebrskaj.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
sl[0]: <qt>Izberite program, ki ga želite uporabiti za odpiranje %1 datoteke.</qt>
sl[1]: <qt>Izberite program, ki ga želite uporabiti za odpiranje %1 datotek.</qt>
sl[2]: <qt>Izberite program, ki ga želite uporabiti za odpiranje %1 datotek.</qt>
sl[3]: <qt>Izberite program, ki ga želite uporabiti za odpiranje %1 datotek.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
sl: <qt>Izberite program, ki ga želite uporabiti za odpiranje datoteke<br/>%1</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
sl: <qt>Izberite to nastavitev, če želite vnos prikazan samo, ko se uporablja trenutni program (%1).<br /><br />Če ta nastavitev ni izbrana, bo vnos na voljo v vseh programih.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
sl: <qt>Datoteka s predlogo <b>%1</b> ne obstaja.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
sl: <qt>Uporabnik <b>%1</b> ne obstaja.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
sl: <qt>Ta gumb vam omogoča zaznamovati določena mesta. Kliknite na ta gumb za odprtje menija z zaznamki, kjer lahko dodate, uredite ali izberete zaznamek.<br /><br />Ti zaznamki so določeni za pogovorno okno datoteke, vendar delujejo podobno kot zaznamki drugje v KDE.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
sl: <qt>To je izbirnik vrste datoteke. Uporablja se za izbiro oblike, v kateri bo datoteka shranjena.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
sl: <qt>To je filter, ki se uporabi na seznamu datotek. Imena datotek, ki se ne ujemajo s filtrom, ne bodo prikazana.<p>Izberete lahko eno od predlog nastavitev filtrov iz spustnega menija ali pa vnesete lastni filter neposredno v besedilno polje.</p><p>Nadomestni znaki, kot sta * in ?, so dovoljeni.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
sl: <qt>Ta ikona se bo pojavila na pultu Mesta.<br /><br />Kliknite na gumb, da bi izbrali drugačno ikono.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
sl: <qt>To je mesto, povezano z vnosom. Katerikoli veljaven URL je lahko uporabljen. Npr:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />S klikom na gumb zraven polja za urejanje besedila lahko brskate do primernega URL-ja.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
sl: <qt>To je meni možnosti za pogovorno okno datoteke. Dostopate lahko do različnih možnosti, med drugim: <ul><li>kako so datoteke razvrščene v seznamu</li><li>vrste prikazov, tudi ikone in seznam</li><li>prikazovanje skritih datotek</li><li>krmilni pulti za Mesta</li><li>predogledi datotek</li> <li>ločevanje map od datotek</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
sl: <qt>To besedilo se bo pojavilo na pultu Mesta.<br /><br />Oznaka naj ima eno ali dve besedi, ki vam bodo pomagale spomniti se, kam ta vnos cilja. Če oznake ne vnesete, bo izpeljana iz naslova URL.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
sl: <qt>Ni mogoče zagnani navedenega ukaza. Datoteka ali mapa <b>%1</b> ne obstaja.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
sl: <qt>Med tipkanjem v besedilnem polju lahko vidite mogoča ujemanja. To zmožnost lahko nadzirate z desnim miškinim gumbom in izborom prednostnega načina v meniju <b>Dopolnjevanje besedila</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Rename
sl: P&reimenuj

[ctx: @action:button]
en: Add...
sl: Dodaj...

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
sl: Preračunavanje ...

[ctx: @action:button]
en: Change…
sl: Spremeni…

[ctx: @action:button]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
sl: Izbriši trajno

[ctx: @action:button]
en: Edit...
sl: Uredi...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
sl: Izprazni smeti

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
sl: Razišči v %1

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
sl: Ustvari…

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
sl: Poskusi znova

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
sl: Uredi…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
sl: Izvrzi

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
sl: Skrij

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
sl: Izdaja

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
sl: &Varno odstrani

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
sl: Odklopi

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
sl: Dodaj vnos…

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sl: Izprazni Smeti

[ctx: @action:inmenu]
en: More
sl: Več

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
sl: Priklop

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
sl: Prilepi vsebino odložišča ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
sl: Prilepi datoteko

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
sl: Prilepi mapo

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
sl[0]: Prilepi %1 predmet
sl[1]: Prilepi %1 predmeta
sl[2]: Prilepi %1 predmete
sl[3]: Prilepi %1 predmetov

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
sl: Izdajanje…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
sl: Varno odstranjevanje…

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
sl: Odklapljanje…

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
sl: Ostali program...

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
sl: # bodo nadomeščene z naraščajočimi številkami, začenši z:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
sl: <filename>%1</filename> se na kaže kot izvedljiv program.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
sl: <filename>%1</filename> ni bilo mogoče najti; vnesite veljavno pot do izvedljivega programa.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
sl: Imenik z imenom <filename>%1</filename> že obstaja.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
sl: Datoteka z imenom <filename>%1</filename> že obstaja.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
sl: Ni mogoče prenesti <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
sl: Datoteke <filename>%1</filename> ni bilo mogoče prenesti, ker je prevelika. Ciljni datotečni sistem podpira samo datoteke velikosti do 4 GiB

[ctx: @info]
en: Could not change owner and group for
    %1
sl: Ni bilo mogoče spremeniti lastništva in grupe za
    %1

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
sl: Ni bilo mogoče shraniti lastnosti, ker imate zadostnih dovoljenj za pisanje v <nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
sl[0]: Ali res želite premakniti ta %1 predmet v Smeti?
sl[1]: Ali res želite premakniti ta %1 predmeta v Smeti?
sl[2]: Ali res želite premakniti te %1 predmete v Smeti?
sl[3]: Ali res želite premakniti teh %1 predmetov v Smeti?

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
sl: Ali resnično želite premakniti ta predmet v Smeti?<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sl[0]: Ali res želite trajno izbrisati to %1 postavko?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[1]: Ali res želite trajno izbrisati ti %1 postavki?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[2]: Ali res želite trajno izbrisati te %1 postavke?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[3]: Ali res želite trajno izbrisati teh %1 postavk?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sl: Ali želite trajno izbrisati to postavko? <nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega ni mogoče razveljaviti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sl[0]: Ali želite trajno izbrisati to %1 postavko?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[1]: Ali želite trajno izbrisati ti %1 postavki?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[2]: Ali želite trajno izbrisati te %1 postavke?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[3]: Ali želite trajno izbrisati teh %1 postavk?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega ni mogoče razveljaviti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sl: Ali želite trajno izbrisati to postavko? <nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sl: Ali želite trajno izbrisati vse postavke iz Smeti? <nl/><nl/><emphasis strong='true'> Tega ni mogoče razveljaviti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Go back
sl: Pojdi nazaj

[ctx: @info]
en: Go forward
sl: Pojdi naprej

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sl[0]: Prenos te %1 postavke v smeti ni uspelo, ker je prevelika. Jo želite namesto tega trajno izbrisati?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[1]: Prenos teh %1 postavk v smeti ni uspelo, ker sta preveliki. Ju želite namesto tega trajno izbrisati?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[2]: Prenos teh %1 postavk v smeti ni uspelo, ker so prevelike. Jih želite namesto tega trajno izbrisati?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>
sl[3]: Prenos teh %1 postavk v smeti ni uspelo, ker so prevelike. Jih želite namesto tega trajno izbrisati?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sl: Prenos te postavke v smeti ni uspelo, ker je prevelika. Ali želite namesto tega trajno izbrisati to postavko?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
sl: Te nastavitve posredniškega strežnika ne bodo uporabljale vse aplikacije. Zlasti aplikacije <application>Firefox</application> in <application>Chromium</application> ali kar koli, kar iz njih izhaja, ali kar koli, kar uporablja <application>QtWebEngine </application>&nbsp; - kar vključuje <application>Konqueror</application> z uporabo <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> in <application>Falkon</application>&nbsp; - teh nastavitev ne bodo uporabljal. Nekatere aplikacije lahko dovolijo, da se posrednik konfigurira v lastnih nastavitvah.

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
sl: Ukaza <command>%1</command> ni bilo mogoče najti.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
sl: Datoteke <filename>%1</filename> ni bilo mogoče prenesti, ker ciljni datotečni sistem ne podpira tako velikih datotek

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
sl: Imena <filename>%1</filename> ni mogoče uporabiti, ker je rezervirano za rabo v operacijskem sistemu.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
sl: Ime <filename>%1</filename> se začne s piko, zato bo mapa privzeto skrita.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
sl: Ime <filename>%1</filename> se začne s presledkom, kar bo povzročilo, da se prikaže pred drugimi, če so datoteke urejene po abecedi med morebiti še drugimi nenavadnostmi.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
sl: <p>Z uporabniškim imenom "%2" se boste prijavili na spletišče "%1", vendar spletišče ne zahteva overitve. Nekdo vas morda poskuša prevarati.</p><p>Ali je "%1" res spletišče, ki ga želite obiskati?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
sl: (neznan)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
sl: (neznan)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
sl: Neznana velikost

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
sl: Označite to polje, da izberete osvetljeno ključno besedo iskanja po spletu kot prednostno.<nl/>Prednostne ključne besede iskanja po spletu se uporabijo na mestih kjer je mogoče prikazati le nekaj izbranih ključnih besed naenkrat.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
sl: Izračunana in pričakovana nadzorna vsota se ne ujemata.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
sl: Izračunana in pričakovana nadzorna vsota se ujemata.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
sl: Vnos ni veljavna nadzorna vsota MD5, SHA1 ali SHA256.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
sl: <para>Označite to polje, da dovolite <emphasis strong='true'>samodejno brisanje</emphasis> datotek, ki so starejše od navedene vrednosti. Pustite to onemogočeno, da <emphasis strong='true'>ne bo</emphasis> samodejnega brisanja po določenem času.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
sl: <para>Označite to polje, da omejite velikost smeti na spodaj navedeno količino prostora na disku. V nasprotnem velikost ni omejena.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
sl: <para>Izpraznitev KDE-jevih Smeti bo odstranila le predmete izbrisane<br>s strani KDE, medtem ko bo izpraznitev Smeti v programu Finder izbrisala<br>vse predmete</para><para>Predmeti KDE-jevih Smeti se bodo nahajali v mapi imenovani KDE.trash v Smeteh programa Finder.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
sl: <para>V tem modulu lahko nastavite spletne bližnjice. Spletne bližnjice vam omogočajo hitro iskanje po internetu. Na primer, da bi s pomočjo iskalnika Google poiskali podatke o projektu KDE, lahko preprosto vnesete <emphasis>gg:KDE</emphasis> ali <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Če izberete privzeti iskalnik, lahko iskane besede ali fraze poiščete tako, da jih vnesete v gradnike programov, ki to podpirajo (npr. Konqueror)</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
sl: <para>Nastavite, koliko dni so lahko datoteke v smeteh. Vsaka datoteka, ki je starejša od navedenega števila dni, bo samodejno izbrisana.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
sl: <para>To je izračunana največja velikost prostora na disku, ki bo dovoljen za smeti.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
sl: <para>To je največji odstotek prostora na disku, ki bo uporabljen za smeti.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
sl: <para>Ko je dosežena omejitev velikosti, se bodo prednostno izbrisale vrste datotek, ki jih določite. Če je nastavljeno, da vas opozori, boste namesto brisanja datotek prejeli opozorilo o doseženi omejitvi.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
sl: Naprave

[ctx: @item]
en: Places
sl: Mesta

[ctx: @item]
en: Remote
sl: Oddaljeno

[ctx: @item]
en: Removable Devices
sl: Odstranljive naprave

[ctx: @item]
en: Search For
sl: Poišči

[ctx: @item]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
sl: Nedavne

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
sl: Noben

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
sl: Naprave

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
sl: Skrij odsek

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
sl: Skrij odsek '%1'

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
sl: Velikost ikon

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
sl: Odpri "%1" v novem zavihku

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
sl: Odpri "%1" v novem oknu

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
sl: Odpri v novem zavihku

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
sl: Odpri v novem oknu

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
sl: Samodejno spremeni velikost

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
sl:  [več domen]

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
sl: Razkazovanje:

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
sl: Ni določeno

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
sl: Strežniki, skripti strani

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
sl: Varni strežniki, skripti strani

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
sl: Strežniki

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
sl: Samo varni strežniki

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
sl: Konec seje

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
sl: Če je preklicano, samodejno izbriši delno naložene datoteke, manjše od:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
sl[0]: Preimenuj %1 izbrano postavko v:
sl[1]: Preimenuj %1 izbrani postavki v:
sl[2]: Preimenuj %1 izbrane postavke v:
sl[3]: Preimenuj %1 izbranih postavk v:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
sl: Preimenuj postavko <filename>%1</filename> v:

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
sl: Ne vprašaj več

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
sl: Tega sporočila ne prikazuj več

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
sl: Ne vprašaj več

[ctx: @title job]
en: Copying
sl: Kopiranje

[ctx: @title job]
en: Creating directory
sl: Ustvarjanje mape

[ctx: @title job]
en: Deleting
sl: Brisanje

[ctx: @title job]
en: Examining
sl: Preučevanje

[ctx: @title job]
en: Mounting
sl: Priklapljanje

[ctx: @title job]
en: Moving
sl: Premikanje

[ctx: @title job]
en: Renaming
sl: Preimenovanje

[ctx: @title job]
en: Transferring
sl: Prenašanje

[ctx: @title job]
en: Unmounting
sl: Odklapljanje

[ctx: @title:column]
en: Date
sl: Datum

[ctx: @title:column]
en: Group
sl: Skupina

[ctx: @title:column]
en: Keywords
sl: Ključne besede

[ctx: @title:column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Owner
sl: Lastnik

[ctx: @title:column]
en: Permissions
sl: Dovoljenja

[ctx: @title:column]
en: Preferred
sl: Prednostna

[ctx: @title:column]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @title:column]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
sl: Zagon

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
sl: Uporabnik

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
sl: &Dejanja

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
sl: &Odpri mapo z

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
sl: &Odpri mapo z ...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
sl: &Odpri z

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
sl: &Odpri z ...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
sl: Kopiraj sem

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
sl: Kopiraj v

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
sl: Domača mapa

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
sl: Premakni sem

[ctx: @title:menu]
en: Move To
sl: Premakni v

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
sl: Korenska mapa

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
sl: Nadzorne &vsote

[ctx: @title:tab]
en: Share
sl: Deli

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
sl: Splošno

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
sl: Spremeni pravilnik za piškotke

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
sl: Potrdite dostop do spletišča

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
sl: Podvoji pravilnik

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
sl: Nov pravilnik za piškotke

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sl: Nova mapa

[ctx: @title:window]
en: Places
sl: Mesta

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
sl: Preimenuj postavko

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
sl: Preimenuj postavke

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
sl: Posodobitev ni uspela

en: A file named %1 already exists.
sl: Datoteka %1 že obstaja.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
sl: Datoteke ali mape ni mogoče spustiti same vase

en: A file or folder named %1 already exists.
sl: Datoteka ali mapa %1 že obstaja.

en: A folder cannot be moved into itself
sl: Mape ni mogoče premakniti same vase

en: A folder named %1 already exists.
sl: Mapa %1 že obstaja.

en: A more recent item named '%1' already exists.
sl: Novejši predmet z imenom '%1' že obstaja.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
sl: Omrežni požarni zid (naprava, ki omejuje internetne zahteve), ki ali ščiti vaše omrežje ali omrežje strežnika, je verjetno posegel in onemogočil zahtevo.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
sl: Verjetno je prišlo do napake protokola, zato je strežnik zaprl povezavo kot odgovor na napako.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
sl: Morda je prišlo do napake ali nezdružljivosti v protokolu.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
sl: Vir na cilju ne more biti ustvarjen, dokler ni bila ustvarjena ena ali več vmesnih zbirk (map) .

en: A similar file named '%1' already exists.
sl: Podobna datoteka z imenom '%1' že obstaja.

en: A&dvanced Permissions
sl: Napre&dna dovoljenja

en: Above File Name
sl: Nad imenom datoteke

en: Accep&t all cookies
sl: Spre&jmi vse piškotke

en: Accept
sl: Sprejmi

en: Accept &until end of session
sl: Sprejmi &do konca seje

en: Accept For Session
sl: Sprejmi za sejo

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
sl: Sprejmi piškotke do konca trenutne seje

en: Accept for this &session
sl: Sprejmi za to &sejo

en: Accept until end of session
sl: Sprejmi do konca seje

en: Access Denied
sl: Dostop zavrnjen

en: Access Permissions
sl: Dovoljenja za dostop

en: Access denied
sl: Dostop zavrnjen

en: Access denied to %1.
sl: Dostop do %1 je zavrnjen.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
sl: Dostop zavrnjen
    Ni bilo mogoče pisati v %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
sl: Dostop do omejenih vrat v POST je zavrnjen.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
sl: Dostop do določenega vira je bil zavrnjen, <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
sl: Zadnji dostop:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
sl: Protokol %1 ne podpira dostopa do datotek.

en: Acme Co.
sl: Acme d.d.

en: Acme Sundry Products Company
sl: Acme produktna družba

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
sl: Aktivnost: %1
    Vir: %2
    %3

en: Ad&vanced Options
sl: Nap&redne možnosti

en: Add File Type for %1
sl: Dodaj vrsto datotek za %1

en: Add Places Entry
sl: Dodaj med Mesta

en: Add a new Web search keyword
sl: Dodaj novo ključno besedo spletnega iskanja

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Advanced Options for %1
sl: Napredne možnosti %1

en: Advanced Permissions
sl: Napredna dovoljenja

en: All &cookies
sl: Vse &piškotke

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All Supported Files
sl: Vse podprte datoteke

en: All cookies from this do&main
sl: Vse piškotke s te &domene

en: Allow Expansion in Details View
sl: Dovoli razširitve v podrobnem pogledu

en: Already Exists as Folder
sl: Že obstaja kot mapa

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
sl: Čeprav je bila povezava vzpostavljena do <strong>%1</strong>, je bila povezava zaprta pri nepričakovani točki v sporazumevanju.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
sl: Čeprav je bil stik s strežnikom vzpostavljen, v času, namenjenemu za odgovor, slednji ni bil prejet: <ul> <li>Časovna omejitev za vzpostavitev povezave: %1 sekund</li> <li>Časovna omejitev za prejem odgovora: %2 sekund</li> <li>Časovna omejitev za dostopanje do posredniškega strežnika: %3 sekund</li></ul>Upoštevajte, da lahko te nastavitve časovne omejitve spremenite v Sistemskih nastavitvah, z izbiro Nastavitve omrežja -> Možnosti povezave.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
sl: Čeprav je to malo verjetno, je lahko prišlo do strojne napake.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
sl: Čeprav ste morda posredovali pravilne podatke za overitev, ta ni uspela, ker metoda, ki jo uporablja strežnik ni podprta s strani programa KDE, ki podpira protokol %1.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sl: Poskus spreminjanja dovoljenj za naveden vir <strong>%1</strong> ni uspel.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sl: Poskus spreminjanja lastništva navedenega vira <strong>%1</strong> ni uspel.

en: An attempt to create the requested folder failed.
sl: Poskus ustvariti zahtevano mapo ni uspel.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sl: Poskus brisanja navedenega vira <strong>%1</strong> ni uspel.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
sl: Poskus ugotovitve podatkov o stanju vira <strong>%1</strong>, kot je ime, tip, velikost itd., je bil neuspešen.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
sl: Poskus prijave za izvajanje zahtevanega dejanja ni uspel.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
sl: Poskus odstraniti navedeno mapo, <strong>%1</strong>, ni uspel.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sl: Poskus preimenovanja navedenega vira <strong>%1</strong> ni uspel.

en: An error occurred while accessing '%1'
sl: Med dostopanjem do '%1' je prišlo do napake

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sl: Med dostopanjem do '%1' je prišlo do napake; sistem je odvrnil: %2

en: An older item named '%1' already exists.
sl: Starejši predmet z imenom '%1' že obstaja.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
sl: Neznana napaka gostitelja nakazuje, da strežnika z zahtevanim imenom <strong>%1</strong> ni bilo mogoče najti na internetu.

en: Appl&y to All
sl: U&veljavi za vse

en: Apply Choice To
sl: Uveljavi izbiro za

en: Apply changes to all subfolders and their contents
sl: Uveljavi spremembe v vseh podmapah in njihovi vsebini

en: Arguments:
sl: Argumenti:

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Ask
sl: Vprašaj

en: Ask &for confirmation
sl: &Vprašaj za potrditev

en: At least %1
sl: Vsaj %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
sl: Izbrani sta bili vsaj ena mapa in ena datoteka. Izbrane datoteke bodo prezrte, prikazana pa bo vsebina izbrane mape

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
sl: Poskušam najti drug način za dosego istega izida.

en: Authentication Dialog
sl: Overitveno pogovorno okno

en: Authentication Failed.
sl: Overitev ni uspela.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
sl: Overitev ni uspela: metoda %1 ni podprta

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
sl: Pooblastitev ni uspela, ker overitev %1 ni podprta

en: Authorization failed.
sl: Pooblastitev ni uspela.

en: Auto D&etect
sl: &Samodejno zaznaj

en: Automaticall&y accept session cookies
sl: Sam&odejno sprejmi piškotke seje

en: Automatically select filename e&xtension
sl: Samodejno izberi &pripono datoteke

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
sl: Samodejno izberi &pripono datoteke (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
sl: %1 neporabljenega od %2 (%3 % porabljeno)

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
sl: Povratne poševnice na morejo biti uporabljene v imenih datotek in map.

en: Blocked request.
sl: Blokirana zahteva.

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: C&ancel
sl: P&rekliči

en: C&onnect
sl: P&oveži

en: C&ontinue
sl: &Nadaljuj

en: C&ontinue Loading
sl: Nadaljuj z nalaganjem

en: Calculate
sl: Izračunaj

en: Calculating...
sl: Računanje...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
sl: Računanje ... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Only View
sl: Lahko samo ogleduje

en: Can Only View Content
sl: Mogoč samo ogled vsebine

en: Can Only View/Read Content
sl: Mogoč samo ogled in branje vsebine

en: Can View & Modify
sl: Mogoča ogled in spreminjanje vsebine

en: Can View & Modify Content
sl: Mogoča ogled in spreminjanje vsebine

en: Can View/Read & Modify/Write
sl: Mogoči ogled in branje ter spreminjanje in pisanje

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
sl: Ni mogoče ustvariti vtiča za zagon programa KIO Worker za protokol '%1'.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
sl: Ni mogoče najti izvedljive datoteke 'kioslave5' v '%1'

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
sl: Ni mogoče najti programa KIO Worker za protokol '%1'.

en: Canada
sl: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
sl: Ni bilo mogoče nastaviti začetnih vrednosti protokola %1

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
sl: Ni bilo mogoče zagnati opravila, ki ga zahteva protokol %1

en: Cannot Open Resource For Reading
sl: Vira ni mogoče odpreti za branje

en: Cannot Open Resource For Writing
sl: Vira ni mogoče odpreti za pisanje

en: Cannot Read From Resource
sl: Ni mogoče brati z vira

en: Cannot Save Cookies
sl: Ni mogoče shraniti piškotkov

en: Cannot Write to Resource
sl: Ni mogoče pisati na vir

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
sl: Ni mogoče kopirati datoteke iz %1 v %2. (Napaka št. %3)

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
sl: Simbolne povezave na %1 ni bilo mogoče ustvariti.
    Ciljni datotečni sistem ne podpira simboličnih povezav.

en: Cannot open file
sl: Ni mogoče odpreti datoteke

en: Certificate chain:
sl: Veriga potrdil:

en: Chan&ge...
sl: Sp&remeni ...

en: Change Attribute
sl: Spremeni atribut

en: Change File Owner
sl: Spremeni lastnika datoteke

en: Change File Permissions
sl: Spremeni dovoljenja datoteke

en: Change Timestamp
sl: Spremeni časovni odtis

en: Change...
sl: Spremeni...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
sl: Spreminjanje atributov datotek ni podprto za protokol %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
sl: Spreminjanje lastništva datotek ni podprto za protokol %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
sl: Preverite, da noben program ne dostopa do naprave in poskusite znova.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
sl: Preverite, da je naprava pripravljena; odstranljive narave morajo vsebovati nosilec, prenosne naprave pa morajo biti priključene na računalnik in elektriko. Nato poskusite znova.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
sl: Izberite to možnost, če je program, ki ga želite zagnati, program besedilnega načina ali želite podatke, ki jih ponuja okno posnemovalnika terminala.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
sl: Izberite to možnost, če program v besedilnem načinu pokaže pomembne podatke ob izhodu. Ohranjevanje odprtega terminalskega okna ob izhodu vam dovoljuje pridobiti te podatke.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
sl: Izberite to možnost, če bi radi jasno videli, da je program zagnan. Ta vidni odziv se lahko prikaže kot kazalka za zaposlenost ali v opravilni vrstici.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
sl: Izberite to možnost, če želite zagnati ta program z drugačnim uporabniškim ID-jem. Vsako opravilo ima s sabo povezan drug uporabniški ID. Ta koda ID določa dostope do datotek in druga dovoljenja. Za uporabo te možnosti je zahtevano geslo uporabnika.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
sl: Preverite, da noben drug program ali uporabnik ne uporablja datoteke ali jo zaklepa.

en: Check your access permissions on this resource.
sl: Preverite vaša dovoljenja za dostop do tega vira.

en: Check your network connection status.
sl: Preverite stanje vaše omrežne povezave.

en: Checksums match.
sl: Nadzorni vsoti se ujemata.

en: Choose Application
sl: Izberite program

en: Choose Application for %1
sl: Izberite program za %1

en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
sl: Izberite razmejilnik za označevanje ključne besede spletnega iskanja.

en: Choose a different filename for the destination file.
sl: Izberite drugo ime datoteke za ciljno datoteko.

en: Choose an &icon:
sl: Izberite &ikono:

en: Choose an alternate filename for the new file.
sl: Izberite drugo ime za novo datoteko.

en: Choose an alternate name for the new folder.
sl: Izberite drugo ime za novo mapo.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
sl: Izberite razmejilnik, ki loči ključno besedo od fraze ali besede, ki naj se poišče.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
sl: Izberite ime programa, s katerim želite odpreti izbrane datoteke.

en: City:
sl: Mesto:

en: Class
sl: Razred

en: Cleanup:
sl: Čiščenje:

en: Click for Location Navigation
sl: Kliknite za krmarjenje po mestih

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
sl: Kliknite tukaj, da bi prebrskali datotečni sistem, da bi našli želeno izvedljivo datoteko.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
sl: Kliknite tukaj, da spremenite način poteka programa, odziv zagona, možnosti D-Bus ali pa za zagon pod drugim uporabnikom.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
sl: Kliknite na ta gumb, da bi dodali vrsto datoteke (vrsto MIME), ki jo vaš program podpira.

en: Click this button to create a new folder.
sl: Kliknite ta gumb za ustvarjanje nove mape.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
sl: Kliknite ta gumb za premik en korak nazaj v zgodovini brskanja.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
sl: Kliknite ta gumb za premik en korak naprej v zgodovini brskanja.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
sl: Kliknite ta gumb za osvežitev vsebine na trenutnem mestu.

en: Click to Edit Location
sl: Kliknite za urejanje mesta

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
sl: Kliknite, da kopirate nadzorno vsoto v odložišče.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
sl: Kliknite, da prilepite nadzorno vsoto iz odložišča v vnosno polje.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
sl: Protokol %1 ne podpira zapiranja povezav.

en: Co&ntinue
sl: Nadaljuj

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
sl: Dvopičje

en: Comm&ent:
sl: Opomb&a:

en: Command to execute
sl: Ukaz, ki se naj izvede

en: Common name:
sl: Splošno ime:

en: Communication with the local password server failed
sl: Sporazumevanje s krajevnim strežnikom za gesla je spodletelo

en: Compact View
sl: Kompaktni pogled

en: Configure &Policy...
sl: Nastavi &pravilnik ...

en: Configure Web Shortcuts...
sl: Nastavi spletne bližnjice ...

en: Configure enhanced browsing features
sl: Nastavi zmožnosti izboljšanega brskanja

en: Connect to the Internet directly.
sl: Neposredno se poveži na internet.

en: Connected to host %1
sl: Povezan z gostiteljem %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
sl: Povezava s strežnikom nepričakovano zaprta

en: Connection to Server Refused
sl: Povezava s strežnikom zavrnjena

en: Connection to host %1 is broken.
sl: Povezava z gostiteljem %1 je prekinjena.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
sl: Za nadaljnjo pomoč poprosite skrbnika strežnika.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
sl: Obvestite skrbnika strežnika in mu poročajte o težavi.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
sl: Za nadaljnjo pomoč poiščite primerno tehnično podporo, najsibo to skrbnik sistema, ali skupina za tehnično pomoč.

en: Content:
sl: Vsebina:

en: Cookie Alert
sl: Opozorilo za piškotke

en: Cookie Details
sl: Podrobnosti o piškotku

en: Cookie Name
sl: Ime piškotka

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy Files
sl: Kopiraj datoteke

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
sl: Kopirajte in prilepite nadzorno vsoto v spodnje polje.<br/>Nadzorno vsoto ponavadi ponuja spletišče, s katerega ste prejeli to datoteko.

en: Copying files within %1 is not supported.
sl: Kopiranje datotek znotraj %1 ni podprto.

en: Could Not Accept Network Connection
sl: Ni bilo mogoče sprejeti omrežne povezave

en: Could Not Alter Permissions of Resource
sl: Ni bilo mogoče spremeniti dovoljenj vira

en: Could Not Bind
sl: Ni se bilo mogoče povezati

en: Could Not Cancel Listing
sl: Ni bilo mogoče preklicati izpisa

en: Could Not Change Ownership of Resource
sl: Ni bilo mogoče spremeniti lastništva vira

en: Could Not Create Folder
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape

en: Could Not Create Link
sl: Ni bilo mogoče ustvariti povezave

en: Could Not Create Network Connection
sl: Ni bilo mogoče ustvariti omrežne povezave

en: Could Not Create Socket
sl: Ni bilo mogoče ustvariti vtiča

en: Could Not Create Symbolic Link
sl: Ni bilo mogoče ustvariti simbolne povezave

en: Could Not Delete Original File
sl: Ni bilo mogoče izbrisati izvorne datoteke

en: Could Not Delete Resource
sl: Ni bilo mogoče izbrisati vira

en: Could Not Delete Temporary File
sl: Ni bilo mogoče izbrisati začasne datoteke

en: Could Not Determine Resource Status
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti stanja vira

en: Could Not Listen
sl: Ni bilo mogoče poslušati

en: Could Not Listen for Network Connections
sl: Ni bilo mogoče poslušati omrežnih povezav

en: Could Not Login: %1
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti: %1

en: Could Not Mount Device
sl: Ni bilo mogoče priklopiti naprave

en: Could Not Remove Folder
sl: Ni bilo mogoče odstraniti mape

en: Could Not Rename Original File
sl: Ni bilo mogoče preimenovati izvorne datoteke

en: Could Not Rename Resource
sl: Ni bilo mogoče preimenovati vira

en: Could Not Rename Temporary File
sl: Ni bilo mogoče preimenovati začasne datoteke

en: Could Not Resume File Transfer
sl: Ni bilo mogoče nadaljevati s prenosom datoteke

en: Could Not Stat Resource
sl: Ni bilo mogoče ugotoviti stanja vira

en: Could Not Unmount Device
sl: Ni bilo mogoče odklopiti naprave

en: Could not accept %1.
sl: Ni bilo mogoče sprejeti %1.

en: Could not access %1.
sl: Ni bilo mogoče dostopati do %1.

en: Could not bind %1.
sl: Ni se bilo mogoče povezati z %1.

en: Could not change ownership for %1.
sl: Ni bilo mogoče spremeniti lastništva za %1.

en: Could not change permissions for
    %1
sl: Ni bilo mogoče spremeniti dovoljenj za
    %1

en: Could not change permissions for %1.
sl: Ni bilo mogoče spremeniti dovoljenj za %1.

en: Could not communicate with password server
sl: Ni se bilo mogoče sporazumeti s strežnikom za gesla

en: Could not connect to host %1.
sl: Ni se bilo mogoče povezati z gostiteljem %1.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
sl: Ni bilo mogoče ustvariti "%1".
    Ciljni datotečni sistem (%2) ne dovoljuje naslednjih znakov v imenih datotek: %3
    Če izberete Zamenjaj bodo vsi neveljavni znaki (v imenu ciljne datoteke) zamenjani s podčrtajem "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
sl: Ni bilo mogoče ustvariti "%1".
    Ciljni datotečni sistem (%2) ne dovoljuje naslednjih znakov v imenih map: %3
    Če izberete Zamenjaj bodo vsi neveljavni znaki (v imenu ciljne mape) zamenjani s podčrtajem "_".

en: Could not create directory %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape %1

en: Could not create socket for accessing %1.
sl: Ni bilo mogoče narediti vtiča za dostopanje %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
sl: Simbolne povezave %1 ni bilo mogoče ustvariti.
    Preverite dovoljenja.

en: Could not delete file %1.
sl: Ni bilo mogoče izbrisati datoteke %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
sl: Izvorne datoteke %1 ni bilo mogoče izbrisati.
    Preverite dovoljenja.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
sl: Delne datoteke %1 ni bilo mogoče izbrisati.
    Preverite dovoljenja.

en: Could not download the proxy configuration script
sl: Ni mogoče prejeti skripta posredniških nastavitev

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
sl: Ni mogoče prejeti skripta posredniških nastavitev:
    %1

en: Could not enter folder %1.
sl: Ni bilo mogoče vstopiti v mapo %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
sl: Iz '%1' ni bilo mogoče razširiti imena programa. Vnesite veljavno ime programa.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
sl: Ni bilo mogoče najti 'FindProxyForURL' ali 'FindProxyForURLEx'

en: Could not find a usable proxy configuration script
sl: Ni mogoče najti uporabnega skripta posredniških nastavitev

en: Could not find any application or handler for %1
sl: Ni bilo mogoče najti programa ali ročnika za %1

en: Could not find filename %1 in %2.
sl: V %2 ni mogoče najti imena datoteke %1.

en: Could not find program "mount"
sl: Programa "mount" ni bilo mogoče najti

en: Could not find program "umount"
sl: Programa "umount" ni bilo mogoče najti

en: Could not find the program '%1'
sl: Programa '%1' ni bilo mogoče najti.

en: Could not get group id for given group name %1
sl: Ni bilo mogoče pridobiti ID-ja za podano ime skupine %1

en: Could not get user id for given user name %1
sl: Ni bilo mogoče pridobiti uporabniškega ID-ja za podanega uporabnika %1

en: Could not listen %1.
sl: Ni bilo mogoče prisluhniti %1.

en: Could not login to %1.
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti v %1.

en: Could not make folder %1.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti mape %1.

en: Could not modify the ownership of file %1
sl: Ni bilo mogoče spremeniti lastništva datoteke %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
sl: Ni bilo mogoče spremeniti lastništva datoteke <filename>%1</filename>. Za izvedbo te spremembe imate premalo dovoljenj.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
sl: Ni bilo mogoče priklopiti naprave.
    Sporočena napaka je bila:
    %1

en: Could not read %1.
sl: Ni bilo mogoče prebrati %1.

en: Could not read file %1.
sl: Ni bilo mogoče prebrati datoteke %1.

en: Could not remove %1, check permissions
sl: Ni bilo mogoče odstraniti %1. Preverite dovoljenja

en: Could not remove folder %1.
sl: Ni bilo mogoče odstraniti mape %1.

en: Could not rename file %1.
sl: Ni bilo mogoče preimenovati datoteke %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
sl: Izvorne datoteke %1 ni bilo mogoče preimenovati.
    Preverite dovoljenja.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
sl: Delne datoteke %1 ni bilo mogoče preimenovati.
    Preverite dovoljenja.

en: Could not resume file %1.
sl: Ni bilo mogoče nadaljevati datoteke %1.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
sl: Ni bilo mogoče shraniti lastnosti. Podprti so le vnosi na krajevnih datotečnih sistemih.

en: Could not start process %1.
sl: Ni bilo mogoče zagnati opravila %1.

en: Could not terminate listing %1.
sl: Ni bilo mogoče prekiniti izpisa %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
sl: Ni bilo mogoče odklopiti naprave.
    Sporočena napaka je bila:
    %1

en: Could not write to %1.
sl: Ni bilo mogoče pisati v %1.

en: Could not write to file %1.
sl: Ni bilo mogoče pisati v datoteko %1.

en: Country:
sl: Država:

en: Create Directory
sl: Ustvari mapo

en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

en: Create New
sl: Ustvari novo

en: Create Symlink
sl: Ustvari simbolno povezavo

en: Create link to URL
sl: Ustvari povezavo do naslova URL

en: Create new folder in %1:
sl: Ustvari novo mapo v: %1:

en: Created:
sl: Ustvarjena:

en: Creating directory
sl: Ustvarjanje mape

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
sl: Ustvarjanje map ni podprto za protokol %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
sl: Ustvarjanje simbolnih povezav ni podprto za protokol %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
sl: Trenutna povezava ni zavarovana s SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
sl: Trenutna povezava je zavarovana s SSL.

en: Cyclic Link Detected
sl: Zaznana krožna povezava

en: Cyclic Link Detected During Copy
sl: Med kopiranjem je bila zaznana krožna povezava

en: D&elete
sl: Iz&briši

en: D-Bus Communication Error
sl: Napaka sporazumevanja prek D-Bus

en: Data format:
sl: Oblika podatkov:

en: Date: %1
sl: Datum: %1

en: De&lete
sl: &Izbriši

en: Default Policy
sl: Privzet pravilnik

en: Default Web &search keyword:
sl: Privzeta ključna beseda &spletnega iskanja:

en: Default for new files in this folder
sl: Privzeto za nove datoteke v tej mapi

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
sl: *|Vse datoteke

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
sl: Nova mapa

en: Default password:
sl: Privzeto geslo:

en: Default user name:
sl: Privzeto uporabniško ime:

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete A&ll
sl: Izbriši &vse

en: Delete Biggest Files From Trash
sl: Izbriši največje datoteke

en: Delete Files
sl: Izbriši datoteke

en: Delete Oldest Files From Trash
sl: Izbriši najstarejše datoteke

en: Delete Permanently
sl: Izbriši trajno

en: Delete files older than
sl: Izbriši datoteke, starejše od

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
sl: Izbrišite en del zanke na način, da ne povzroči neskončne zanke, in poskusite znova.

en: Delete the current file and try again.
sl: Izbrišite trenutno datoteko in poskusite znova.

en: Delete the current folder and try again.
sl: Izbrišite trenutno mapo in poskusite znova.

en: Delete the highlighted Web search keyword
sl: Izbriši označeno ključno besedo spletnega iskanja

en: Deleting
sl: Brisanje

en: Deleting files from %1 is not supported.
sl: Brisanje datotek iz %1 ni podprto.

en: Descending
sl: Padajoče

en: Description
sl: Opis

en: Destination
sl: Cilj

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
sl: Ciljne datoteke, ki imajo starejše čase sprememb, bodo prepisane z virom sicer pa preskočene.

en: Detailed Tree View
sl: Podroben drevesni pogled

en: Detailed View
sl: Podrobni pogled

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Details View
sl: Podrobni pogled

en: Details:
sl: Podrobnosti:

en: Detect proxy configuration automatically
sl: Samodejno zaznaj nastavitev posredniškega strežnika

en: Device
sl: Naprava

en: Differences
sl: Razlike

en: Directory
sl: Mapa

en: Directory Permissions: %1
sl: Dovoljenja mape: %1

en: Disable Passive FTP
sl: Onemogoči pasivni FTP

en: Discrete GPU
sl: Diskretna GPE

en: Disk Full
sl: Disk je poln

en: Display SSL &Information
sl: Pr&ikaži podrobnosti SSL

en: Do Not Delete
sl: Ne izbriši

en: Do Not Know
sl: Ne vem

en: Do Not Upload
sl: Ne pošlji

en: Do not ask again
sl: Ne vprašaj več

en: Do not close when command exits
sl: Ne zapri, ko se ukaz konča

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
sl: Te datoteke ne kopiraj ali premakni, namesto tega preskoči na naslednji predmet

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
sl: Te mape ne kopiraj ali premakni, namesto tega preskoči na naslednji predmet

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
sl[0]: Ali resnično želite premakniti ta %1 predmet v Smeti?
sl[1]: Ali resnično želite premakniti ta %1 predmeta v Smeti?
sl[2]: Ali resnično želite premakniti te %1 predmete v Smeti?
sl[3]: Ali resnično želite premakniti teh %1 predmetov v Smeti?

en: Do you want to retry?
sl: Ali želite poskusiti znova?

en: Domain
sl: Domena

en: Domain:
sl: Domena:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
sl: Še enkrat preverite, da ste vnesli pravilno mesto in poskusite znova.

en: Double-check your proxy settings and try again.
sl: Ponovno preverite nastavitve posredniškega strežnika in poskusite znova.

en: Drop the item into a different file or folder.
sl: Spustite predmet na drugo datoteko ali mapo.

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit ACL Entry
sl: Uredi vnos ACL

en: Edit Places Entry
sl: Uredi vnos Mesta

en: Edit mode
sl: Uredi način

en: Effective
sl: V veljavi

en: Empty the contents of the trash
sl: Izprazni vsebino Smeti

en: Enable coo&kies
sl: Omogoči pi&škote

en: Enable launch feedback
sl: Omogoči odziv zagona

en: Enable passive &mode (PASV)
sl: O&mogoči pasiven način (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
sl: Omogočite to zastavico, da dovolite vstop v mapo.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
sl: Omogočite to zastavico, da dovolite izvedbo datoteke kot programa.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
sl: Omogočite to možnost, da bi samo lastniku dovolili izbris ali preimenovanje vsebovanih datotek in map. Drugi uporabniki lahko samo dodajo nove datoteke, kar rabi dovoljenje 'Spremeni vsebino'.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
sl: Omogočite to možnost, če bi radi označili datoteko kot izvedljivo. To je uporabno samo pri programih in skriptih. Potrebno je, če jih želite izvesti.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
sl: Omogoči "pasiven" način FTP. To je zahtevano za delovanje FTP deluje izza požarnega zidu.

en: Encoding:
sl: Kodiranje:

en: Encryption:
sl: Šifriranje:

en: End of session
sl: Konec seje

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
sl: Prepričajte se, da mapa obstaja in je prazna, nato pa poskusite znova.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
sl: Preverite, da vir obstaja in poskusite znova.

en: Enter descriptive label here
sl: Sem vnesite opisno oznako

[ctx: Enter folder]
en: Enter
sl: Vstop
    v mapo

en: Enter the address for the proxy configuration script.
sl: Vnesite naslov skripta z nastavitvami posredniškega strežnika.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
sl: Vnesite naslov posredniškega strežnika FTP.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
sl: Vnesite naslov posredniškega strežnika HTTP.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
sl: Vnesite naslov posredniškega strežnika HTTPS.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
sl: Vnesite naslov posredniškega strežnika SOCKS.

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
sl: Vnesite ime gostitelja ali domene, npr. kde.org, za katerega bo uveljavljen ta pravilnik.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
sl: Sem vnesite človeško berljivo ime ponudnika iskanja.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
sl: Vnesite številko vrat posredniškega strežnika FTP.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
sl: Vnesite številko vrat posredniškega strežnika HTTP.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
sl: Vnesite številko vrat posredniškega strežnika HTTPS.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
sl: Vnesite številko vrat posredniškega strežnika SOCKS.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
sl: Sem vnesite uporabniško ime, s katerim bi radi zagnali ta program.

en: Enter the user name you want to run the application as.
sl: Vnesite uporabniško ime, s katerim bi radi pognali ta program.

en: Entry Type
sl: Vrsta vnosa

en: Environment Variables:
sl: Spremenljivke okolja:

en: Error saving image to %1
sl: Napaka med shranjevanjem slike v %1

en: Error. Out of memory.
    %1
sl: Napaka. Zmanjkalo pomnilnika.
    %1

en: Exceptions:
sl: Izjeme:

en: Exec
sl: Izvedljivo

en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
sl: Pričakovana nadzorna vsota (MD5, SHA1, SHA256 ali SHA512)...

en: Expires:
sl: Preteče:

en: Explore in Filelight
sl: Razišči v programu Filelight

en: FIXME: Document this
sl: FIXME: dokumentiraj to

en: FTP Options
sl: Možnosti FTP

en: FTP Proxy:
sl: Posredniški strežnik FTP:

en: Failed to open %1
sl: Ni bilo mogoče odpreti %1

en: Failed to open the file.
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke.

en: File
sl: Datoteka

en: File Already Exists
sl: Datoteka že obstaja

en: File Changed
sl: Datoteka spremenjena

en: File Expected
sl: Pričakovana je datoteka

en: File System:
sl: Datotečni sistem:

en: File is too large to be trashed.
sl: Datoteka je prevelika za v Smeti.

en: File not found: %1
sl: Datoteka ni bila najdena: %1

en: File or Folder Does Not Exist
sl: Datoteka ali mapa ne obstaja

en: File or Folder dropped onto itself
sl: Datoteka ali mapa spuščena sama vase

[ctx: File permission]
en: Sticky
sl: Lepljivo

en: Filename for clipboard content:
sl: Ime datoteke za vsebino odložišča:

en: Filename for dropped contents:
sl: Ime datoteke za spuščeno vsebino:

en: Files and folders selected
sl: Izbrane so datoteke in mape

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
sl: Datoteke in mape bodo kopirane v obstoječo mapo, poleg njegove obstoječe vsebine.
    V primeru spora z obstoječo datoteko v tej mapi, boste znova pozvani.

en: Folder Already Exists
sl: Mapa že obstaja

en: Folder Expected
sl: Pričakovana je mapa

en: Folder Listing Unavailable
sl: Seznam vsebine mape ni na voljo

en: Folder moved into itself
sl: Mapa premaknjena sama vase

en: Folders First
sl: Najprej mape

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
sl: Za ukazom imate lahko več vsebnikov, ki bodo zamenjani z dejanskimi vrednostmi, ko se program izvede:
    %f - eno ime datoteke
    %F - seznam datotek; uporabite to za programe, ki lahko odprejo več krajevnih datotek naenkrat
    %u - en URL
    %U - seznam URL-jev
    %d - mapa datoteke za odprtje
    %D - seznam map
    %i - ikona
    %m - majhna-ikona
    %c - opomba

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
sl: Iz varnostnih razlogov zagon izvedljivih datotek v tem kontekstu ni dovoljen.

en: Found a cyclic link in %1.
sl: Najdena je bila krožna povezava v %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
sl: Med kopiranjem %1 je bila najdena krožna povezava.

en: Fraud Department
sl: Oddelek za prevare

en: Free Space:
sl: Prazen prostor:

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
sl: Prostor na disku lahko povečate, tako da 1.) izbrišete neželene in začasne datoteke; 2.) arhivirate datoteke na odstranljive nosilce, kot so CD-R; ali pa 3.) priskrbite dodatno shrambo.

en: From: %1, To: %2
sl: Od: %1, Do: %2

en: Full Trash:
sl: Polne smeti:

en: Get more Apps from Discover
sl: Pridobi več aplikacij iz Discovererja

en: Global Options
sl: Splošne možnosti

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
sl: Bil je sprejet neveljaven odgovor med klicanjem %1 -> %2

en: Gro&up:
sl: S&kupina:

en: Group
sl: Skupina

en: Group:
sl: Skupina:

en: Group:
sl: Skupina:

en: HTTP Proxy:
sl: Posredniški strežnik HTTP:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
sl: Pomagalnik za ravnanje s smetmi v KDE
    Opomba: za premikanje datotek v Smeti ne uporabljajte ktrash, ampak ukaz "kioclient move 'url' trash:/"

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
sl[0]: Tu lahko nastavite vrednosti časovne omejitve. Če je vaša povezava zelo počasna, jo boste morda želeli prilagoditi. Največja dovoljena vrednost je %1 sekunda.
sl[1]: Tu lahko nastavite vrednosti časovni omejitev. Če je vaša povezava zelo počasna, jih boste morda želeli prilagoditi. Največja dovoljena vrednost sta %1 sekundi.
sl[2]: Tu lahko nastavite vrednosti časovne omejitve. Če je vaša povezava zelo počasna, jih boste morda želeli prilagoditi. Največja dovoljena vrednost so %1 sekunde.
sl[3]: Tu lahko nastavite vrednosti časovne omejitve. Če je vaša povezava zelo počasna, jih boste morda želeli prilagoditi. Največja dovoljena vrednost je %1 sekund.

en: Hidden Files Last
sl: Skrite datoteke na koncu

en: Home Folder
sl: Domača mapa

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
sl: Ogromno (%1x%1)

en: IP address:
sl: Naslov IP:

en: Icon Position
sl: Položaj ikone

en: Icon file too big, download aborted
sl: Datoteka z ikono je prevelika, zato je bil prejem prekinjen

en: Icon size: %1 pixels
sl: Velikost ikone: %1 slik. točk

en: Icons View
sl: Pogled ikon

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
sl: Če je zastavica Lepljivo nastavljena na mapi, lahko samo lastnik in skrbnik izbrišeta ali preimenujeta datoteke. V nasprotnem primeru lahko to naredi vsak z dovoljenji za pisanje.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
sl: Če je ta datoteka izvedljiva in zastavica nastavljena, bo izvedena z dovoljenji skupine.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
sl: Če je ta datoteka izvedljiva in zastavica nastavljena, bo izvedena z dovoljenji lastnika.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
sl: Če je ta zastavica nastavljena, bo skupina te mape nastavljena za vse nove datoteke.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
sl: Če je nastavljena ta zastavica, bo lastnik te mape postal lastnik vseh novih datotek.

en: If you do not trust this program, click Cancel
sl: Če temu programu ne zaupate, kliknite Prekliči

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
sl: Če veste, kdo so avtorji programske opreme strežnika, posredujte poročilo o hrošču kar njim.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
sl: Če želite odstraniti vrsto datoteke (vrsto MIME), s katero program ne zna delati, izberite vrsto MIME na zgornjem seznamu in kliknite ta gumb.

en: Improperly Formatted URL
sl: Nepravilno oblikovan URL

en: Information
sl: Informacije

en: Information Lookup Failure
sl: Napaka med iskanjem podrobnosti

en: Insert query placeholder
sl: Vstavite vsebnik poizvedbe

en: Internal Error
sl: Notranja napaka

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
sl: Notranja napaka
    Pošljite natančno poročilo o napaki prek http://bugs.kde.org
    %1

en: Internal Error in Server
sl: Notranja napaka strežnika

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
sl: Notranja napaka v copyOrMove, ki se ne bi smela zgoditi

en: Internal error in server
    %1
sl: Notranja napaka strežnika
    %1

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
sl: Notranja napaka: ni bilo mogoče pozvati uporabnika, kateri program naj zaženem

en: Invalid URL: %1
sl: Neveljaven URL: %1

en: Invalid checksum.
sl: Neveljavna nadzorna vsota.

en: Invalid combination of protocols.
sl: Neveljavna kombinacija protokolov.

en: Is &executable
sl: Je &izvedljiva

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
sl[0]: %1 predmet
sl[1]: %1 predmeta
sl[2]: %1 predmeti
sl[3]: %1 predmetov

en: KDE SSL Information
sl: Podrobnosti SSL v KDE

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sl: KDE se lahko sporazumeva skozi protokol znotraj protokola. Ta zahteva je sicer zahtevala navedeni protokol za tako uporabo, vendar ta protokol tega ni zmožen. To je redek dogodek in verjetno nakazuje na programsko napako.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sl: KDE se lahko sporazumeva skozi protokol znotraj protokola; navedeni protokol je uporaben samo v takih situacijah, vendar to ni taka situacija. To je redek dogodek in verjetno nakazuje na programsko napako.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
sl: Vse oznake

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
sl: Namizje

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
sl: Dokumenti

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
sl: Prejemi

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
sl: Dom

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
sl: Spremenjene danes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
sl: Spremenjene včeraj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
sl: Glasba

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
sl: Omrežje

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
sl: Slike

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
sl: Nedavne datoteke

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
sl: Nedavne lokacije

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
sl: Smeti

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
sl: Videi

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
sl: KIO Exec - odpira oddaljene datoteke, spremlja spremembe, vpraša ob pošiljanju

en: Keep It
sl: Ohrani ga

en: Known Applications
sl: Znani programi

en: L&abel:
sl: &Oznaka:

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
sl: Velika (%1x%1)

en: Launching %1
sl: Zaganjanje %1

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
sl: Zaganjanje %1

en: Limit to
sl: Omeji na

en: Link
sl: Povezava

en: Link to Device
sl: Povezava do naprave

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
sl: Protokol %1 ne podpira pregledovanja map.

en: Location:
sl: Mesto:

en: Login OK
sl: Uspešna prijava

en: Looking up correct file
sl: Iskanje pravilne datoteke

en: Looking up section
sl: Iskanje odseka

en: MD5 digest:
sl: Izvleček MD5:

en: Malformed URL
    %1
sl: Napačno oblikovan URL
    %1

en: Malformed URL %1
sl: Napačno oblikovan URL %1

en: Malformed URL %1.
sl: Napačno oblikovan URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
sl: Ročno vnesite podatke o nastavitvah posredniškega strežnika.

en: Mark &partially uploaded files
sl: Označi &delno poslane datoteke

en: Mark partially uploaded files
sl: Označi delno poslane datoteke

en: Mask
sl: Maska

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
sl: Srednja (%1x%1)

en: Menu
sl: Meni

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
sl: Sporočilo poslano:
    Prijava z uporabo uporabniškega imena %1 in gesla [skrito]
    
    Strežnik odgovarja:
    %2

en: Mimetype
sl: Vrsta MIME

en: Modified:
sl: Spremenjena:

en: Modify Web Shortcut
sl: Spremeni spletno bližnjico

en: Modify the highlighted Web search keyword
sl: Spremeni označeno ključno besedo spletnega iskanja

en: More than one file provided
sl: Podanih je bilo več datotek

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
sl: Izbranih je bilo več map. To pogovorno okno ne sprejema map, zato se ni mogoče odločiti, v katero mapo naj se vstopi. Izberite le eno mapo za prikaz njene vsebine.

en: More than one folder provided
sl: Podanih je bilo več map

en: Mount
sl: Priklopi

en: Mounted From:
sl: Priklopljeno iz:

en: Mounted On:
sl: Priklopljeno na:

en: Mountpoint
sl: Točka priklopa

en: Move Items
sl: Premakni predmete

en: Move the item into a different folder.
sl: Premakni predmet v drugo mapo.

en: Move to Trash
sl: Premakni v Smeti

en: Moving
sl: Premikanje

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
sl: Protokol %1 ne podpira večkkratne zahteve.

en: Name
sl: Ime

en: Name for new link:
sl: Ime za novo povezavo:

en: Name:
sl: Ime:

en: Named group
sl: Imenovana skupina

en: Named user
sl: Imenovani uporabnik

en: Navigate
sl: Krmarjenje

en: Network
sl: Omrežje

en: New Filename: %1
sl: Nova datoteka: %1

en: New Folder...
sl: Nova mapa ...

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
sl: Novi lastnik: UID=%1, GID=%2

en: New Permissions: %1
sl: Nova dovoljenja: %1

en: New Web Shortcut
sl: Nova spletna bližnjica

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
sl: &Naslednji >>

en: Next to File Name
sl: Poleg imena datoteke

en: No Access
sl: Ni dostopa

en: No Content
sl: Ni vsebine

en: No Exec field in %1
sl: Ni polja Izvedi v %1

en: No Proxy
sl: Brez posredniškega strežnika

en: No associated application
sl: Ni asociiranjega programa

en: No favicon found for %1
sl: Priljubljena ikona za %1 ni bila najdena

en: No host specified.
sl: Gostitelj ni podan.

en: No hostname specified.
sl: Ni podanega imena gostitelja.

en: No mail client found
sl: Ni mogoče najti odjemalca elektronske pošte

en: No media in device for %1
sl: V napravi ni nosilca za %1

en: No preferred search providers were found.
sl: Najdenega ni bilo nobenega prednostnega ponudnika iskanja.

en: No registered file type
sl: Ni registrirane vrste datotek

en: No search providers were found.
sl: Najdenega ni bilo nobenega ponudnika iskanja.

en: No terminal emulator found
sl: Ni mogoče najti emulatorja terminala

en: Nothing to Delete
sl: Nič za izbrisati

en: Nothing to Trash
sl: Nič za premakniti v Smeti

en: O&thers:
sl: D&rugi:

en: O&wner:
sl: &Lastnik:

en: One or more files on this device are open within an application.
sl: Ena ali več datotek na tej napravi je odprtih v aplikaciji.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
sl[0]: Ena ali več datotek na tej napravi je odprtih v aplikaciji <application>"%2"</application>.
sl[1]: Ena ali več datotek na tej napravi je odprtih v aplikaciji <application>"%2"</application>.
sl[2]: Ena ali več datotek na tej napravi je odprtih v aplikaciji <application>"%2"</application>.
sl[3]: Ena ali več datotek na tej napravi je odprtih v aplikaciji <application>"%2"</application>.

en: Only acce&pt cookies from originating server
sl: Sprejmi le piškotke iz &izvirnega strežnika

en: Only executables on local file systems are supported.
sl: Podprte so le izvedljive datoteke na krajevnih datotečnih sistemih.

en: Only folders can be added to the Places panel.
sl: Na ploščo Mesta je mogoče dodati samo mape.

en: Only own&er can rename and delete folder content
sl: Samo l&astnik lahko preimenuje ali izbriše vsebino mape

en: Only the owner can change permissions.
sl: Samo lastnik lahko spremeni dovoljenja.

en: Open
sl: Odpri

en: Open &with %1
sl: Odpri &z %1

en: Open Containing Folder
sl: Odpri vsebujočo mapo

en: Open Directory
sl: Odpri mapo

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Open With
sl: Odpri z

en: Open With:
sl: Odpri z:

en: Open file dialog
sl: Odpri pogovorno okno datotek

en: Opening connection to host %1
sl: Odpiranje povezave z gostiteljem %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
sl: Protokol %1 ne podpira odpiranja povezav.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
sl: Ustvarjanje datotek ni podprto za protokol %1.

en: Options
sl: Možnosti

en: Organization:
sl: Organizacija:

en: Organizational unit:
sl: Organizacijska enota:

en: Others
sl: Drugi

en: Otherwise, the request would have succeeded.
sl: Sicer bi zahteva uspela.

en: Out of Memory
sl: Zmanjkalo pomnilnika

en: Overwrite File?
sl: Prepišem datoteko?

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
sl: Prepiši starejše datoteke

en: Owner
sl: Lastnik

en: Owner (Default)
sl: Lastnik (privzeto)

en: Ownership
sl: Lastništvo

en: Owning Group
sl: Lastniška skupina

en: Parent Folder
sl: Nadrejena mapa

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
sl[0]: %1-bitnega ključa
sl[1]: %1-bitnega ključa
sl[2]: %1-bitnega ključa
sl[3]: %1-bitnega ključa

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
sl[0]: uporablja se %1 bit
sl[1]: uporabljata se %1 bita
sl[2]: uporabljajo se %1 biti
sl[3]: uporablja se %1 bitov

en: Paste
sl: Prilepi

en: Path:
sl: Pot:

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
sl: Na ploščo Mesta ni bilo mogoče dodati: %1

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
sl: Pošljite sporočilo o napaki na <a href="http://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a>, da obvestite ekipo KDE o nepodprti overitveni metodi.

en: Points to:
sl: Kaže na:

en: Policy
sl: Pravilnik

en: Policy:
sl: Pravilnik:

en: Port:
sl: Vrata:

en: Preparing document
sl: Pripravljanje dokumenta

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
sl: Povečevanje pravic ni potrebno, ker je '%1' v lasti trenutnega uporabnika. Prosimo poskusite ponovno po ustrezni spremembi dovoljenj.

en: Pro&xy connect:
sl: Povezava s &pos. strž.:

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Properties for %1
sl: Lastnosti za %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
sl[0]: Lastnosti za %1 izbrani predmet
sl[1]: Lastnosti za %1 izbrana predmeta
sl[2]: Lastnosti za %1 izbrane predmete
sl[3]: Lastnosti za %1 izbranih predmetov

en: Protocol %1 does not support action %2.
sl: Protokol %1 ne podpira dejanja %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
sl: Protokol %1 ni datotečni sistem

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
sl: Protokol %1 ni filtrirni protokol

en: Protocol is a Filter Protocol
sl: Protokol je filtrirni protokol

en: Proxy Authentication Failed.
sl: Overitev posredniškega strežnika ni uspela.

en: Proxy:
sl: Posredniški strežnik:

en: Re&ject all cookies
sl: &Zavrni vse piškotke

en: Read
sl: Branje

en: Receiving corrupt data.
sl: Dobivanje pokvarjenih podatkov.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
sl: Preoblikujte ciljni diskovni pogon, da vzpostavite datotečni sistem, ki podpira tako velike datoteke.

en: Refresh
sl: Osveži

en: Reject
sl: Zavrni

en: Reload
sl: Znova naloži

en: Remote Files Not Accepted
sl: Oddaljene datoteke niso sprejete

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
sl: Oddaljen URL %1
    ni dovoljen s stikalom --tempfiles

en: Remote files not accepted
sl: Oddaljene datoteke niso sprejete

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove Directory
sl: Odstrani mapo

en: Remove File
sl: Odstrani datoteko

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename:
sl: Preimenuj:

en: Renaming
sl: Preimenovanje

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
sl: Preimenovanje ali premikanje datotek znotraj %1 ni podprto.

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

en: Request Aborted
sl: Zahteva prekinjena

en: Request Aborted By User
sl: Zahtevo je prekinil uporabnik

en: Restore a trashed file to its original location
sl: Obnovi datoteko iz Smeti na njeno prvotno mesto

en: Retrieving %1 from %2...
sl: Pridobivanje %1 od %2 ...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
sl: Pridobivanje podatkov od %1 ni podprto.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
sl: Pridobivanje podrobnosti o vrstah MIME od %1 ni podprto.

en: Retry
sl: Poskusi znova

en: Retry Authentication
sl: Znova poskusi overiti

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
sl: Ponovite zahtevo in se prepričajte, da so vneseni overitveni podatki pravilni.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
sl: Ponovi zahtevo brez poskušanja nadaljevanja prenosa.

en: Retry the request.
sl: Poskusite znova poslati zahtevo.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
sl: Za spremembo atributov datotek so zahtevana skrbniška dovoljenja. Ali želite nadaljevati?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
sl: Za zaključek preimenovanja so zahtevana skrbniška dovoljenja. Ali želite nadaljevati?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
sl: Za zaključek dejanja kopiranja so zahtevana skrbniška dovoljenja. Ali želite nadaljevati?

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
sl: Za zaključek dejanja brisanja so zahtevana skrbniška dovoljenja, to pa bi lahko poškodovalo vaš sistem. Ali želite nadaljevati?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
sl: Za zaključek dejanja premikanja so zahtevana skrbniška dovoljenja. Ali želite nadaljevati?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
sl: Za zaključek prenosa podatkov so zahtevana skrbniška dovoljenja. Ali želite nadaljevati?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
sl: Za ustvaritev simbolne povezave so zahtevana skrbniška dovoljenja. Ali želite nadaljevati?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
sl: Za ustvaritev te mape so zahtevana skrbniška dovoljenja. Ali želite nadaljevati?

en: Run as a different user
sl: Zaženi kot drug uporabnik

en: Run in &terminal
sl: Zaženi v &terminalu

en: Run in terminal
sl: Zaženi v terminalu

en: Run using dedicated graphics card
sl: Zaženi z uporabo diskretne grafične kartice

en: SHA1 digest:
sl: Izvleček SHA1:

en: SOCKS Proxy:
sl: Posredniški strežnik SOCKS:

en: SSL Proxy:
sl: Posredniški strežnik SSL:

en: SSL version:
sl: Različica SSL:

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Saving to cache
sl: Shranjevanje v predpomnilnik

en: Search
sl: Poišči

en: Search F&ilters
sl: Iskalni f&iltri

en: Search for '%1' with
sl: Poišči '%1' z

en: Search for web search keywords
sl: Išči ključne besede spletnega iskanja

en: Search interactively for domains
sl: Interaktivno išči domene

en: Search interactively for domains and hosts
sl: Interaktivno poišči domene in gostitelje

en: Search...
sl: Poišči...

en: Secure:
sl: Je varen:

en: Security Information
sl: Podrobnosti o varnosti

en: See or modify the cookie information
sl: Prikaži ali spremeni podatke o piškotku

en: Select one or more file types to add:
sl: Izberite eno ali več vrst datotek za dodajanje:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
sl: Izberite nabor znakov v katerem bo kodirana iskalna poizvedba

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
sl: Izberite nabor znakov v katerem bo kodirana iskalna poizvedba.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
sl: To možnost izberite, če želite sprejeti ali zavrniti vse piškotke s tega spletišča. Če boste izbrali to možnost, boste s tem dodali nov pravilnik za mesto izvora piškotka. Ta pravilnik bo stalen, dokler ga ne boste ročno spremenili v Sistemskih nastavitvah.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
sl: To možnost izberite, če želite sprejeti ali zavrniti vse piškotke od kjerkoli. Če boste izbrali to možnost, boste s tem spremenili splošni pravilnik za vse piškotke. Ta pravilnik lahko spremenite v Sistemskih nastavitvah.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
sl: To možnost izberite, če želite sprejeti ali zavrniti le ta piškotek. Ko boste prejeli drug piškotek, boste spet vprašani.

en: Sending data to %1
sl: Pošiljanje podatkov k %1

en: Sending login information
sl: Pošiljanje prijavnih podatkov

en: Serial number:
sl: Zaporedna številka:

en: Server Authentication
sl: Overitev strežnika

en: Server co&nnect:
sl: Povezava na s&trežnik:

en: Server processing request, please wait...
sl: Strežnik obdeluje zahtevo, počakajte ...

en: Set GID
sl: Nastavi GID

en: Set UID
sl: Nastavi UID

en: Sets the working directory for your application.
sl: Nastavi delovno mapo za vaš program.

en: Setting ACL for %1
sl: Nastavitev ACL za %1

en: Short View
sl: Kratki opisi

en: Shortcut &URL:
sl: Naslov &URL bližnjice:

en: Shortcut &name:
sl: Ime bliž&njice:

en: Show
    Entries
sl: Prikaz
    vnosov

en: Show Bookmarks Button
sl: Pokaži gumb zaznamkov

en: Show Full Path
sl: Pokaži polno pot

en: Show Hidden Files
sl: Pokaži skrite datoteke

en: Show Places Panel
sl: Pokaži ploščo za mesta

en: Show Preview
sl: Pokaži predogled

en: Show Preview Panel
sl: Pokaži ploščo predogleda

en: Show a Warning
sl: Prikaži opozorilo

en: Show details of the next cookie
sl: Prikaži podrobnosti o naslednjem piškotku

en: Show the &value of the environment variables
sl: Prikaži &vrednosti okoljskih spremenljivk

en: Site
sl: Mesto

en: Site Policy
sl: Pravilnik strani

en: Site name:
sl: Ime strani:

en: Site:
sl: Mesto:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Size: %1
sl: Velikost: %1

en: Skip
sl: Preskoči

en: Skip All
sl: Preskoči vse

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
sl: Poševnice na morejo biti uporabljene v imenih datotek in map.

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
sl: Majhna (%1x%1)

en: Soc&ket read:
sl: Branje prek &vtiča:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
sl: Nekaj tega dokumenta je zaščitenega s SSL, glavni del pa ni.

en: Sorry
sl: Oprostite

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
sl: Najprej najstarejše

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
sl: Najprej najmanjše

en: Sort by Date
sl: Uredi po datumu

en: Sort by Name
sl: Uredi po imenu

en: Sort by Size
sl: Uredi po velikosti

en: Sort by Type
sl: Uredi po vrsti

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
sl: Najprej največje

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
sl: Najprej najnovejše

en: Sorting
sl: Razvrščanje

en: Source
sl: Vir

en: Source and Destination Files Identical
sl: Izvorna in ciljna datoteka sta isti

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
sl: Presledek

en: Special
sl: Posebno

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sl: Posebna zastavica. Točen pomen zastavice se vidi v desnem stolpcu.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sl: Posebna zastavica. Veljavna za celo mapo, točen pomen zastavice se vidi v desnem stolpcu.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
sl: Določa dejanja, ki jih lahko naredijo drugi uporabniki, ki niso ne lastnik ne člani skupine.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
sl: Določa dejanja, ki jih lahko naredijo člani skupine.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
sl: Določa dejanja, ki jih lahko naredi lastnik.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
sl: Začeti ime datoteke ali mape s tildo ni priporočljivo, ker je lahko dvoumno ali nevarno, če uporabite terminal za brisanje stvari.

en: State:
sl: Zvezna država:

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Suggest New &Name
sl: Predlagaj &novo ime

en: Suggested file name for the downloaded file
sl: Predlagano ime za prejeto datoteko

en: Syntax error in command %1 coming from %2
sl: Sintaktična napaka v ukazu %1, ki prihaja od %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
sl: Sintaktična napaka v ukazu %1 med poskusom izvajanja %2

en: Target: %1
sl: Cilj: %1

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
sl: Ni bilo mogoče najti terminala %1 med poskusom izvajanja %2

en: Terminal options
sl: Možnosti terminala

en: Terminal options:
sl: Možnosti terminala:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
sl: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator(URL), ki ste ga vnesli, se ne nanaša na določen vir.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
sl: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), ki ste ga vnesli, se ne nanaša na veljaven mehanizem dostopanja do določenih virov, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
sl: Naslov <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), ki ste ga vnesli, ni pravilno oblikovan. Oblika URL-ja je običajno:<blockquote><strong>protokol://uporabnik@geslo:www.primer.org:vrata/imenik/ime_datoteke.pripona?poizvedba=vrednost</strong></blockquote>

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
sl: Ni bilo mogoče zagnati programa KIO worker, ki omogoča dostop do protokola <strong>%1</strong>. To je običajno tehnična težava.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
sl: Ta zastavica dovoljuje vpogled v vsebino datoteke.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
sl: Naslov URL spletne bližnjice ne vsebuje vsebnika \{...} za vnos uporabniške poizvedbe.
    To pomeni, da bo ne glede na besedilo vneseno z bližnjico, vedno obiskana ista stran.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
sl: Zastavica Lepljivo ni uporabljena v Linuxu, se pa lahko uporabi na drugih sistemih

en: The URL %1
    is malformed
sl: Naslov URL %1
    je napačno oblikovan

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
sl: Ta zastavica dovoljuje spreminjanje vsebine datoteke.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
sl: Izdajatelj

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
sl: NE, prišlo je do napak:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
sl: Da

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
sl: Od trenutka, ko ste uporabili ukaz 'Prilepi', do sedaj, so se podatki na odložišču spremenili. Izbrana oblika podatkov ni več ustrezna. Še enkrat kopirajte, kar ste želeli prilepiti.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
sl: Datoteka namiznega vnosa
    %1
    ni veljavna.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
sl: Namizna datoteka z vnosi
    %1
    je vrste FSDevice, a nima vnosa Dev=...

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
sl: Namizna datoteka z vnosi
    %1
    je vrste Link, a nima vnosa URL=...

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
sl: Namizna datoteka z vnosi %1 nima vnosa Type=....

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
sl: Namizni vnos vrste
    %1
    je neznan.

en: The desktop is offline
sl: Namizje je nepovezano

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
sl: Cilj je <b>večji za %1</b>

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
sl: Cilj je <b>manjši za %1</b>

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
sl: Cilj

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
sl: Ciljni vir nima dovolj prostora za zapis stanja vira po izvedbi te metode.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
sl: Naprava '%1' ni disk in je ni mogoče izvreči.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
sl: Naprava je verjetno zaposlena, t.j. še vedno jo uporablja kak program ali uporabnik. Celo take stvari, kot je odprto okno brskalnika na mestu te naprave lahko povzroči, da je naprava še v uporabi.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
sl: Naprava verjetno ni pripravljena, npr. ni nosilca podatkov v odstranljivi napravi (t.j. ni CD-ROM-a v pogonu CD), ali pa (v primeru zunanjih in prenosljivih naprav) naprava ni pravilno povezana.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
sl: Mapa %1 ne obstaja več, zato ni mogoče obnoviti predmeta na njegovo prvotno mesto. Lahko znova ustvarite mapo in obnovite predmet vanj ali pa potegnete predmet drugam, da ga obnovite.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
sl: Datoteka izvedljivega programa "%1" se nahaja na oddaljenem datotečnem sistemu. Zaradi varnosti ne bo zagnan.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
sl: Datoteka
    %1
    je bila spremenjena.
    Ali želite poslati spremembe?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
sl: Datoteka "%1" že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: The file "%1" could not be found
sl: Datoteke "%1" ni bilo mogoče najti

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
sl: Datoteka %1
    je bila spremenjena. Ali želite poslati spremembe?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
sl: Datoteka %1 je bila kopirana iz %2, vendar je bila med tem verjetno spremenjena v %3.
    Razveljavitev kopiranja bo izbrisala datoteko in vse spremembe bodo izgubljene.
    Ali ste prepričani, da želite izbrisati %4?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
sl: Datoteko morda uporablja (in torej zaklepa) drug uporabnik ali program.

en: The file or folder %1 does not exist.
sl: Datoteka ali mapa %1 ne obstaja.

en: The files are different.
sl: Datoteki sta različni.

en: The files are identical.
sl: Datoteki sta identični.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
sl: Datoteki sta verjetno identični: imata enako velikost in njihovi vsebini sta enaki na začetku, na sredini in na koncu.

en: The files seem identical.
sl: Datoteki se zdita identični.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
sl: Simbolne povezave "%1" ni bilo mogoče ustvariti.
    Ciljni datotečni sistem (%2) ne podpira simboličnih povezav.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
sl: Naslednje bližnjice so že dodeljene. Izberite druge.
    %1

en: The location where the folder was to be created may not exist.
sl: Mesto, kjer naj bi bila mapa ustvarjena, ne obstaja.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
sl: Glavni del tega dokumenta je zaščiten s SSL, a nekateri deli niso zaščiteni.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
sl: Ime %1, ki ste ga vnesli, najbrž ne obstaja. Verjetno je napačno natipkano.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
sl: Omrežna povezava je verjetno nepravilno nastavljena ali pa omrežni vmesnik ni omogočen.

en: The new file name is empty.
sl: Novo ime datoteke je prazno.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
sl: Dejanja ni bilo mogoče zaključiti, ker ni bilo mogoče stopiti v stik s storitvijo za zahtevanje gesel (kpasswdserver)

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
sl: Dejanja ni bilo mogoče zaključiti, ker sta izvorna in ciljna datoteka ali mapa isti.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
sl: Dejanja ni bilo mogoče zaključiti, ker sta izvorna in ciljna datoteka isti.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
sl: Dejanja ni bilo mogoče zaključiti, ker sta vir in cilj ista.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
sl: Veriga potrdil soležnikov SSL je videti pokvarjena.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
sl: Opravilo protokola %1 je nepričakovano prenehalo delovati.

en: The program "%1" could not be launched.
sl: Programa "%1" ni bilo mogoče zagnati.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
sl: Program "%1" mora imeti dovoljenje za izvajanje, da ga bi ga lahko pognali.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
sl: Programu '%1' manjka dovoljenje za izvajanje.

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
sl: Program '%1' je bil najden na '%2', ampak mu manjka dovoljenje za izvajanje.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
sl: Program na strežniku, ki ponuja dostop do protokola <strong>%1</strong>, je sporočil notranjo napako: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
sl: Ni bilo mogoče zagnati ali najti programa na vašem računalniku, ki omogoča dostop do protokola <strong>%1</strong>. To je običajno tehnična težava.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
sl: Program na vašem računalniku, ki omogoča dostop do protokola <strong>%1</strong> ni mogel pridobiti dovolj pomnilnika za nadaljevanje.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
sl: Program na vašem računalniku, ki omogoča dostop do protokola <strong>%1</strong>, je sporočil notranjo napako.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
sl: Program, ki na vašem računalniku ponuja dostop do protokola <strong>%1</strong>, je sporočil prekinitev neznane vrste: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
sl: Program, ki na vašem računalniku ponuja dostop do protokola <strong>%1</strong>, je sporočil neznano napako: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
sl: Program na vašem računalniku, ki omogoča dostop do protokola <strong>%1</strong>, je bil nepričakovano končan.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
sl: Program, ki omogoča združljivost s tem protokolom, verjetno ni bil posodobljen z vašo prejšnjo posodobitvijo KDE. To lahko povzroči, da program ni združljiv z vašo trenutno različico in se ne more zagnati.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
sl: Protokol %1 ne deluje z mapami.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
sl: Protokol %1 ni filtrirni protokol.

en: The protocol %1 is not supported.
sl: Protokol %1 ni podprt.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
sl: Protokol %1 je samo filtrirni protokol.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
sl: Protokola <strong>%1</strong> trenutno nameščeni programi za KDE ne podpirajo na tem računalniku.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
sl: Protokol ali strežnik morda ne podpira nadaljevanja prenašanja datotek.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
sl: Skript posredniških nastavitev je neveljaven:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
sl: Skript posredniških nastavitev je vrnil napako:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
sl: Prejemnik

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
sl: Oddaljeni gostitelj ni poslal nobenega potrdila SSL.
    Prekinjam, ker istovetnosti gostitelja ni mogoče potrditi.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
sl: Zahteva je bila po datoteki, vendar je bila najdena mapa <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
sl: Zahteva je bila po mapi, vendar je bil najdena datoteka <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
sl: Zahteva ni bila zaključena, ker je bila prekinjena.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
sl: Zahtevano dejanje ni podprto pri programih za KDE, ki podpirajo protokol <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sl: Ni bilo mogoče nastaviti začetnih vrednosti zahtevane naprave ("jo priklopiti"). Sporočena napaka je bila: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sl: Ni bilo mogoče nastaviti končnih vrednosti zahtevane naprave ("jo odklopiti") Sporočena napaka je bila: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
sl: Zahtevane datoteke <strong>%1</strong> ni bilo mogoče zapisati, saj ni na voljo dovolj prostora na disku.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
sl: Zahtevana datoteka ni mogla biti ustvarjena, ker že obstaja datoteka z istim imenom.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
sl: Zahtevana mapa ni mogla biti ustvarjena, ker že obstaja mapa z istim imenom.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
sl: Zahtevane datoteke s pomočjo ni bilo mogoče razčleniti:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
sl: Zahtevane zaklenitve ni bilo mogoče zagotoviti. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
sl: Zahtevano opravilo je želelo ustvariti začasno datoteko <strong>%1</strong>, vendar pa te ni bilo mogoče ustvariti.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sl: Zahtevano opravilo je želelo ustvariti začasno datoteko v katero naj bi se shranjevala nova datoteka med prejemom. Te začasne datoteke <strong>%1</strong> ni bilo mogoče izbrisati.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sl: Zahtevano opravilo je zahtevalo brisanje izvorne datoteke, najverjetneje na koncu opravilo premikanja. Izvorne datoteke <strong>%1</strong> ni bilo mogoče izbrisati.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
sl: Zahtevano opravilo je zahtevalo preimenovanje izvorne datoteke <strong>%1</strong>, vendar pa te ni bilo mogoče preimenovati.

en: The requested protocol may not be supported.
sl: Zahtevan protokol morda ni podprt.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
sl: Zahtevane simbolne povezave %1 ni bilo mogoče ustvariti.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
sl: Zahtevan podatek o velikosti vsebine ni bil posredovan dejanju POST.

en: The resource cannot be deleted.
sl: Vira ni mogoče izbrisati.

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
sl[0]: Izbrani URL uporablja nepodprto shemo. Prosimo, uporabite naslednjo shemo: %2
sl[1]: Izbrani URL uporablja nepodprti shemi. Prosimo, uporabite naslednji shemi: %2
sl[2]: Izbrani URL uporablja nepodprte sheme. Prosimo, uporabite naslednje sheme: %2
sl[3]: Izbrani URL uporablja nepodprte sheme. Prosimo, uporabite naslednje sheme: %2

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
sl: Strežnik <strong>%1</strong> je zavrnil računalniku ustvariti povezavo.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
sl: Strežnik ne podpira protokola WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
sl: Strežnik ne podpira zahtevane vrste telesa.

en: The server failed the authenticity check (%1).
sl: Strežnik ni prestal preverjanja pristnosti (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
sl: Strežnik je bil preveč zaposlen z odgovarjanjem na druge zahteve, da bi se odzval.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
sl: Strežnik ni mogel vzdrževati ažurnosti lastnosti,
    iz seznama predmeta XML propertybehavior,
    ali pa ste poskušali prepisati datoteko hkrati z
    zahtevo, da naj se datoteke ne prepišejo.
    %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
sl: Strežnik, ki je sicer trenutno povezan na internet, verjetno ni nastavljen tako, da bi dovolil zahteve.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
sl: Na strežniku, ki je sicer trenutno povezan na internet, verjetno ne teče zahtevana storitev (%1).

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
sl: Bližnjica "%1" je že dodeljena "%2". Izberite drugo.

en: The source and destination are the same file.
    %1
sl: Izvorna in ciljna datoteka sta isti.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
sl: Vir

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
sl: Navedena datoteka ali mapa <strong>%1</strong> ne obstaja.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
sl: Navedena mapa ne obstaja ali pa ni berljiva.

en: The specified folder may not be empty.
sl: Navedena mapa morda ni prazna.

en: The specified folder may not exist.
sl: Navedena mapa morda ne obstaja.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
sl: Navedena zahteva povprašuje po tem, da se prenos datoteke <strong>%1</strong> nadaljuje na določeni točki prenosa. To ni bilo mogoče.

en: The specified resource may not exist.
sl: Podan vir morda ne obstaja.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
sl: Naveden vir najbrž ne obstaja ali ni dostopen.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
sl: Domnevna začasna datoteka
    %1
    je bila spremenjena.
    Ali jo še vedno želite izbrisati?

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
sl: Koš za smeti je poln. Izpraznite ga ali datoteke odstranite ročno.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
sl: Različica protokola %1, ki ga podpira ta računalnik, verjetno ni združljiva z različico protokola na strežniku.

en: There are no special actions available for protocol %1.
sl: Za protokol %1 ni na voljo posebnih dejanj.

en: There is no documentation available for %1.
sl: Za %1 ni razpoložljive dokumentacije.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
sl: Ni dovolj prostora na disku za pisanje %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
sl: Morda je bila težava nekje na omrežni poti med strežnikom in tem računalnikom.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sl: Lahko da so težave z nastavitvijo vašega omrežja, natančneje z imenom posredniškega strežnika. Če ste do nedavnega v internet dostopali brez težav, je to malo verjetno.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sl: Morda je bila težava z omrežnimi nastavitvami. Če ste zadnje čase dostopali do interneta brez težav, to ni ravno verjetno.

en: There may have been a problem with your network connection.
sl: Morda so bile težave z vašo omrežno povezavo.

en: These files use advanced permissions.
sl: Te datoteke uporabljajo napredna dovoljenja.

en: These settings apply to network browsing only.
sl: Te nastavitve veljajo le za brskanje po omrežju.

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
sl: Novo ime #

en: This action was prevented by another error.
sl: To dejanje je preprečila druga napaka.

en: This action will overwrite the destination.
sl: To dejanje bo prepisalo cilj.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
sl: To dejanje bi prepisalo '%1' s samim sabo.
    Vnesite novo ime datoteke:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
sl: Ta napaka je precej odvisna od programa za KDE. Dodatne podrobnosti naj bi vam dale več podatkov kot jih je na voljo preko arhitekture vhoda/izhoda KDE.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
sl[0]: Ta datoteka je povezava in nima dovoljenj.
sl[1]: Ti datoteki sta povezavi in nimata dovoljenj.
sl[2]: Te datoteke so povezave in nimajo dovoljenj.
sl[3]: Te datoteke so povezave in nimajo dovoljenj.

en: This file is already in the trash bin.
sl: Datoteka je že v smeteh.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
sl: Ta datoteka je nekompletna in ne bi smela biti odprta.
    Preverite vaše odprte aplikacije in področje obvestil za nedokončanimi opravili ali prenosi.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
sl[0]: Ta datoteka uporablja napredna dovoljenja
sl[1]: Ti datoteki uporabljata napredni dovoljenji.
sl[2]: Te datoteke uporabljajo napredna dovoljenja.
sl[3]: Te datoteke uporabljajo napredna dovoljenja.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
sl: Ta zastavica dovoljuje dodajanje, preimenovanje in brisanje datotek. Zapomnite si, da lahko brisanje in preimenovanje omejite z uporabo zastavice Lepljivo.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
sl: Ta zastavica dovoljuje vpogled v vsebino mape.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
sl[0]: Ta mapa uporablja napredna dovoljenja.
sl[1]: Ti mapi uporabljata napredna dovoljenja.
sl[2]: Te mape uporabljajo napredna dovoljenja.
sl[3]: Te mape uporabljajo napredna dovoljenja.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
sl: To je precej tehnična napaka, pri kateri ni bilo mogoče ustvariti zahtevane naprave za omrežne povezave (vtiča).

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
sl: To je precej tehnična napaka, v kateri zahtevana naprava za omrežno povezovanje (vtič) ni mogla vzpostaviti možnosti za poslušanje dohodnih omrežnih povezav.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
sl: To je precej tehnična napaka, kjer je prišlo do napake med poskušanjem sprejemanja dohodne omrežne povezave.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sl: To je najverjetneje povzročil hrošč v programu. Razmislite, da bi poslali polno poročilo o hrošču, kot je podrobno opisano spodaj.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sl: To je najverjetneje povzročil hrošč v programu strežnika. Razmislite, da bi poslali polno poročilo o hrošču, kot je podrobno opisano spodaj.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
sl: To je seznam datotek za odprtje. Navedete lahko več kot eno datoteko, tako, da med njimi pustite presledek.

en: This is the name of the file to open.
sl: To je ime datoteke za odprtje.

en: This is the name to save the file as.
sl: To je ime, pod katerim boste shranili datoteko.

en: This may be an error on the server side.
sl: To je mogoče napaka na strani strežnika.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
sl: To pomeni, da je bila podana zahteva, ki potrebuje seznam vsebine mape, program za KDE, ki podpira ta protokol, pa to ne more narediti.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
sl: To pomeni, da čeprav je bil vir <strong>%1</strong> lahko odprt, je prišlo do napake med branjem vsebine vira.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
sl: To pomeni, da čeprav je bil vir <strong>%1</strong> lahko odprt, je prišlo do napake med pisanjem v vir.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
sl: To pomeni, da je bil poskus vstopa (z drugo besedo, odprtja) v zahtevano mapo <strong>%1</strong> zavrnjen.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
sl: To pomeni, da je bil poskus pisanja v datoteko <strong>%1</strong> zavrnjen.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
sl: To pomeni, da vsebine zahtevane datoteke ali mape <strong>%1</strong> ni bilo mogoče dobiti, ker ni bilo pridobljenih dovoljenj za branje.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
sl: To pomeni, da v datoteko <strong>%1</strong> ni bilo mogoče pisati, ker ni bilo mogoče dobiti dovoljenj za pisanje.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
sl: Ta možnost omogoči nekaj priročnih možnosti za shranjevanje datotek s priponami: <br /> <ol> <li>Vsaka pripona, navedena v besedilnem polju <b>%1</b>, bo posodobljena, če spremenite vrsto datoteke za shranjevanje. <br /> <br /></li> <li>Če ni navedene pripone v besedilnem polju <b>%2</b> ob kliku na <b>Shrani</b>, bo %3 dodano na konec imena datoteke (če ime datoteke še ne obstaja). Ta pripona je odvisna od izbrane vrste datoteke za shranjevanje. <br /> <br />Če ne želite, da vam KDE poda pripono za ime datoteke, lahko to možnost izklopite ali pa preskočite s tem, da dodate piko (.) na konec imena datoteke (pika bo samodejno odstranjena).</li></ol> Če niste prepričani, potem pustite to možnost omogočeno, ker se bo potem dalo z vašimi datotekami bolje upravljati.

en: Timeout Error
sl: Napaka časovnega preteka

en: Timeout Values
sl: Vrednosti časovne omejitve

en: Timeout on server
    %1
sl: Časovni pretek na strežniku
    %1

en: Transfer data
sl: Prenesi podatke

en: Trash
sl: Smeti

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
sl: Obravnavaj URL-je kot krajevne datoteke in jih nato izbriši

en: Tree View
sl: Drevesni pogled

en: Trusted:
sl: Zaupanja vredna:

en: Try again, either now or at a later time.
sl: Poskusite znova, ali zdaj ali pa kasneje.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
sl: Poskusite premakniti trenutno datoteko s poti in nato poskusite znova.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
sl: Poskusite premakniti trenutno mapo s poti in nato poskusite znova.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
sl: Poskusite znova zagnati vašo sejo ali pa v dnevnikih poiščite napake programa kiod.

en: Type
sl: Vrsta

en: Type any comment you think is useful here.
sl: Natipkajte opombo, za katero mislite, da je uporabna.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
sl: Tukaj vnesite ukaz, s katerim zaženete program.
    
    Za ukazom imate lahko več vsebnikov, ki bodo zamenjani z dejanskimi vrednostmi, ko se bo program izvedel:
    %f - eno ime datoteke
    %F - seznam datotek; uporabite to za programe, ki lahko odprejo več datotek naenkrat
    %u - en URL
    %U - seznam URL-jev
    %i - ikona datoteke .desktop
    %c - ime datoteke .desktop
    %k - lokacija datoteke .desktop

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
sl: Napišite opis tega programa glede na njegovo uporabo. Primer: klicni program (KPPP) bi bil "Klicno orodje".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
sl: Napišite ime, ki bi ga radi dali programu. Ta program se bo pokazal pod tem imenom v programskem meniju in v pultu.

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
sl: Vnesite filter aplikacij spodaj ali podajte ime ukaza.
    Za pomikanje po rezultatih uporabite puščico navzdol.

en: Type:
sl: Vrsta:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sl: Okolja UNIX so običajno zmožna povezati datoteko ali mapo z ločenim imenom in/ali mesto. KDE je med zahtevanim dejanjem kopiranja zaznal povezavo ali skupino povezav, katerih posledica je neskončna zanka - t.j. datoteka je (mogoče krožno) povezana sama nase.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sl: Okolja UNIX so običajno zmožna povezati datoteko ali mapo z ločenim imenom in/ali mestom). KDE je zaznal povezavo ali skupino povezav, katerih posledica je neskončna zanka - t.j. datoteka je (mogoče krožno) povezana sama nase.

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
sl: Maska

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
sl: Imenovani uporabnik

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
sl: Drugi

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
sl: Lastniška skupina

en: URL Does Not Refer to a Resource.
sl: URL se ne nanaša na vir.

en: URL Resource Invalid
sl: Neveljaven vir URL

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
sl: URL(ji) ali krajevna(e) datoteka(e) uporabljen(i) za 'ukaz'

en: Unable to Create KIO Worker
sl: Ni mogoče ustvariti programa KIO Worker

en: Unable to Enter Folder
sl: Ni bilo mogoče vstopiti v mapo

en: Unable to Initialize Input/Output Device
sl: Ni bilo mogoče nastaviti začetnih vrednosti naprave vhoda/izhoda

en: Unable to Launch Process
sl: Ni mogoče zagnati opravila

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
sl: Ni bilo mogoče nastaviti končnih vrednosti vhodno/izhodne naprave

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
sl: Ni se bilo mogoče sporazumeti s storitvijo ravnanja s piškotki.
    Kakršnekoli spremembe, ki ste jih naredili, bodo stopile v veljavo šele po vnovičnem zagonu storitve.

en: Unable to create KIO worker. %1
sl: Ni mogoče ustvariti programa KIO worker. %1

en: Unable to create KIO worker: %1
sl: Ni mogoče ustvariti programa KIO worker: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
sl: Ni mogoče izbrisati vseh zahtevanih piškotkov.

en: Unable to delete cookies as requested.
sl: Ni mogoče izbrisati zahtevanih piškotkov.

en: Unable to determine the type of file for %1
sl: Ni mogoče določiti vrste datoteke za %1

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
sl: Ni mogoče spremeniti datoteke %1 v izvajalno.
    %2.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
sl: Storitve %1 ni mogoče napraviti izvedljive, prekinjam izvajanje.
    %2.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
sl: Ni mogoče pridobiti podrobnosti o piškotkih shranjenih na vašem računalniku.

en: Und&o
sl: &Razveljavi

en: Und&o: Batch Rename
sl: Razveljavi: paketn&o preimenuj

en: Und&o: Copy
sl: Ra&zveljavi: kopiraj

en: Und&o: Create File
sl: Ra&zveljavi: ustvari datoteko

en: Und&o: Create Folder
sl: Ra&zveljavi: ustvari mapo

en: Und&o: Create Folder(s)
sl: Ra&zveljavi: ustvari mape

en: Und&o: Link
sl: Ra&zveljavi: poveži

en: Und&o: Move
sl: Raz&veljavi: premakni

en: Und&o: Rename
sl: Ra&zveljavi: preimenuj

en: Und&o: Trash
sl: Ra&zveljavi: v Smeti

en: Undo Changes
sl: Razveljavi spremembe

en: Undo File Copy Confirmation
sl: Potrditev razveljavitve kopiranja datoteke

en: Undocumented Error
sl: Nedokumentirana napaka

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
sl: Razveljavitev tega dejanja zahteva skrbniška dovoljenja. Ali želite nadaljevati?

en: Unexpected Program Termination
sl: Nepričakovan konec programa

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
sl: Lastnik

en: Unknown Action
sl: Neznana aktivnost

en: Unknown Authorization method.
sl: Neznan način pooblastitve.

en: Unknown Error
sl: Neznana napaka

en: Unknown HTTP verb.
sl: Neznana metoda HTTP.

en: Unknown Host
sl: Neznan gostitelj

en: Unknown Interruption
sl: Neznana prekinitev

en: Unknown Proxy Host
sl: Neznan posredniški gostitelj

en: Unknown error
    %1
sl: Neznana napaka
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
sl: Neznana številka napake %1
    %2
    Pošljite popolno poročilo o napaki na http://bugs.kde.org.

en: Unknown host %1
sl: Neznan gostitelj %1

en: Unknown interrupt
    %1
sl: Neznana prekinitev
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
sl: Neznan protokol '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
sl: Neznan posredniški gostitelj
    %1

en: Unknown size
sl: Neznana velikost

en: Unmount
sl: Odklopi

en: Unsupported Action: %1
sl: Nepodprto dejanje: %1

en: Unsupported Protocol %1
sl: Nepodprt protokol: %1

en: Unsupported URL scheme
sl: Nepodprta shema URL

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
sl: Posodobite svoje programsko opremo na zadnjo različico. Vaša distribucija bi vam morala ponujati orodja za posodobitve programja.

en: Updating System Configuration
sl: Posodabljanje sistemskih nastavitev

en: Updating system configuration.
sl: Posodabljanje sistemskih nastavitev.

en: Upload
sl: Pošlji

en: Use manually specified proxy configuration:
sl: Uporabi ročno določene nastavitve posredniškega strežnika:

en: Use proxy auto configuration URL:
sl: Uporabi URL za samodejno nastavitev posredniškega strežnika:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
sl: Nastavitve posredniškega strežnika uporabi le za naslove na seznamu Izjeme

en: Use system proxy configuration:
sl: Uporabi sistemske nastavitve posredniškega strežnika:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
sl: Uporabi naveden skript za nastavitve posredniškega strežnika.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
sl: Ta posredniški strežnik uporabi za &vse protokole

en: User
sl: Uporabnik

en: User canceled action
    %1
sl: Uporabnik je preklical dejanje
    %1

en: User:
sl: Uporabnik:

en: User:
sl: Uporabnik:

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Using cached version
sl: Uporaba predpomnjene različice

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
sl: Uporaba poševnice v imenih map bo ustvarila podmape, kot so:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
sl: Uporaba poševnice v imenih map bo ustvarila podmape.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
sl: Uporaba podURL-jev ni podprta s %1.

en: Validity period:
sl: Obdobje veljavnosti:

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Varying (No Change)
sl: Različno (brez spremembe)

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
sl: Opozorilo

en: Web Search Keywords
sl: Ključne besede iskanja po spletu

[ctx: Web page address]
en: Address:
sl: Naslov:

en: What do you wish to do with this file?
sl: Kaj želite narediti s to datoteko?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
sl: Ko so povezave FTP pasivne, se odjemalec poveže na strežnik in ne obratno, da požarni zidovi ne ovirajo povezave. Žal pa starejši strežniki FTP mogoče ne podpirajo pasivnega povezovanja prek FTP.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
sl: Ko vse drugo spodleti, potem poskusite pomagati ekipi KDE ali tretjemu razvijalcu te programske opreme s pošiljanjem kakovostnega poročila o napaki. Če je programska oprema od tretje osebe, potem vzpostavite stik z njo neposredno. Sicer pa najprej poglejte na <a href="http://bugs.kde.org/">spletišče poročanja napak v KDE</a>, če je bila ista napaka že poslana od koga drugega. Če ne, potem si zapomnite zgoraj podane podrobnosti in jih vključite v vašem poročilu o napaki skupaj z drugimi podrobnostmi, za katere menite, da bi lahko pomagale k odpravi.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
sl: Ko je to označeno, bo kliknjen gumb uveljavljen za vse nadaljnje spore v preostanku trenutnega posla.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
sl: Ko je to označeno, bo kliknjen gumb uveljavljen za vse nadaljnje spore glede map v preostanku trenutnega posla.
    Če ne kliknete Preskoči, boste še vedno povprašani v primeru spora z obstoječo datoteko v mapi.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
sl: Ko se datoteka pošilja, bo njena pripona ".part". Ko je datoteka poslana v celoti, se preimenuje v njeno pravo ime.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
sl: Med pridobivanjem podatkov o navedenem posredniškem gostitelju <strong>%1</strong>, je prišlo do neznane strežniške napake. Ta nakazuje, da zahtevanega imena v internetu ni bilo mogoče najti.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
sl: Ali bi radi trajno sprejeli to potrdilo brez nadaljnjih vprašanj?

en: Write
sl: Pisanje

en: Write
    Entries
sl: Pisanje
    vnosov

en: Write Access Denied
sl: Dostop za pisanje zavrnjen

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
sl: Piši &v

en: Writing to %1 is not supported.
sl: Pisanje v %1 ni podprto.

en: Yes
sl: Da

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
sl: Ste pred vstopom v varen način. Vsi prenosi bodo šifrirani, razen kadar bo sporočeno drugače.
    To pomeni, da tretja oseba ne bo mogla zlahka opazovati vaših podatkov, ki se bodo prenašali.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
sl: Zapustili boste varni način. Prenos podatkov ne bo več šifriran.
    To pomeni, da bo tretja oseba lahko opazovala vaše podatke, ki se bodo prenašali.

en: You are not authorized to execute this file.
sl: Nimate dovoljenja za izvajanje te datoteke.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
sl: Nimate dovoljenja, da bi izbrali program za odpiranje te datoteke.

en: You can only select local files
sl: Izberete lahko le krajevne datoteke

en: You can only select local files.
sl: Izberete lahko le krajevne datoteke.

en: You can only select one file
sl: Izberete lahko le eno datoteko

en: You did not select a file to delete.
sl: Niste izbrali datoteke za brisanje.

en: You did not select a file to trash.
sl: Niste izbrali datoteke za premik v Smeti.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
sl: Nimate dovoljenja za dostop do protokola %1.

en: You do not have permission to create that folder.
sl: Nimate dovoljenja za ustvaritev te mape.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
sl: Za uveljavitev teh sprememb morate znova zagnati KDE.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
sl: Da se te spremembe uveljavijo, morate znova zagnati zagnane programe.

en: You may have encountered a bug in the program.
sl: Morda ste našli hrošča v programu.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
sl: Verjetno ste navedli nepravilne overitvene podatke ali pa sploh nobenih.

en: You may not have permissions to accept the connection.
sl: Morda nimate dovoljenja, da bi sprejeli povezavo.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
sl: Verjetno nimate dovoljenj za nastavitev začetnih vrednosti ("priklop") naprave. Na sistemih UNIX so pogosto zahtevana dovoljenja skrbnika za nastavitev začetnih vrednosti naprave.

en: You may not have permissions to read from the resource.
sl: Morda nimate dovoljenja za branje iz tega vira.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
sl: Morda nimate dovoljenja za branje datoteke ali odpiranje mape.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
sl: Verjetno nimate dovoljenj za nastavitev končnih vrednosti ("odklop") naprave. Na sistemih UNIX so pogosto zahtevana dovoljenja skrbnika za nastavitev končnih vrednosti naprave.

en: You may not have permissions to write to the resource.
sl: Morda nimate dovoljenja za pisanje v ta vir.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
sl: Na internetu lahko poiščete program za KDE (imenovan KIO worker), ki podpira ta protokol. Med drugim lahko iščete na <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
sl: Preden lahko dostopate do kateregakoli mesta, morate podati uporabniško ime in geslo za spodaj napisani posredniški strežnik.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
sl: Za dostop do tega mesta morate podati uporabniško ime in geslo.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
sl: Vaša dovoljenja dostopa morda ne zadostujejo, da bi s tem virom izvedli želeno dejanje.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
sl: Vaš račun morda nima dovoljenja za dostop do določenega vira.

en: [padlock]
sl: [zaklep]

en: a suitable extension
sl: primerna pripona

[ctx: folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
sl: %1 (%2, %3)

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
sl: klauncher ni mogel najti ali zagnati vstavka, ki ponuja protokol. To pomeni, da je morda vaša različica vstavka zastarela.

en: mounting is not supported by Windows CE.
sl: priklapljanje ni podprto na Windows CE.

en: not supported
sl: ni podprto

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
sl: Preverjanje nadzorne vsote ...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
sl: To bo zagnalo program:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
sl: kopirati navedene datoteko ali mapo

[ctx: request type]
en: create the requested folder
sl: ustvariti zahtevane mape

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
sl: izbrisati navedene datoteke ali mape

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
sl: zakleniti navedene datoteke ali mape

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
sl: premakniti navedene datoteke ali mape

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
sl: poizvesti o zmožnostih strežnika

[ctx: request type]
en: retrieve property values
sl: pridobiti vrednosti lastnosti

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
sl: pridobiti vsebine navedene datoteke ali mape

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
sl: zagnati poročila v navedeni mapi

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
sl: iskati v navedeni mapi

[ctx: request type]
en: set property values
sl: nastaviti vrednosti lastnosti

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
sl: odkleniti navedene datoteke ali mape

[ctx: request type]
en: upload %1
sl: pošlji %1

en: the extension <b>%1</b>
sl: pripona <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by Windows CE.
sl: odklapljanje ni podprto na Windows CE.
