kcmkwm - en to sl translation catalogue (137 entries)

en:  px
sl:  pikslov

en: &Center snap zone:
sl: Območje pripenjanja na sredino:

en: &Click raises active window
sl: Klik dvigne aktivno okno

en: &Delay focus by:
sl: Zakasni osredotočenost za:

en: &Double-click:
sl: &Dvojni klik:

en: &Focus
sl: Osredotočenost

en: &Left click:
sl: &Levi klik:

en: &Middle click:
sl: Srednji klik:

en: &Raise on hover, delayed by:
sl: Dvigni, če je kazalka nad z zakasnitvijo:

en: &Right click:
sl: Desni klik:

en: &Separate screen focus
sl: Ločena osredotočenost zaslona

en: &Snap windows:
sl: Pripni okna:

en: &Titlebar Actions
sl: Dejanja naslovne vrs&tice

en: &Window snap zone:
sl: Območje pripenjanja oken:

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
sl: <em>Kliknite za osredotočenost (prednost miške)</em> To je večinoma enako kot <em>Kliknite za osredotočenost</em>. Če mora sistem izbrati aktivno okno (npr. ker je bilo zaprto trenutno aktivno), ima prednost okno, ki je pod miško. Neobičajna, vendar mogoča različica <em>Kliknite za osredotočenost</em>.

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
sl: <em>Kliknite za osredotočenost</em>
    Okno postane aktivno, ko kliknete vanj. To obnašanje je pogosto pri drugih operacijskih sistemih in je najbrž to, kar želite.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
sl: <em>Osredotočenost sledi miški:</em> Premik miške nad okno, ga bo aktiviral. Npr. okna, ki se slučajno odpirajo pod miško ne bodo pridobila osredotočenosti. <em>Preprečevanje kraje osredotočenosti</em> deluje kot običajno. Mislite si <em>Kliknite za osredotočenost</em> samo, da ni treba zares klikniti.

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
sl: <em>Stroga osredotočenost pod miško:</em> Osredotočenost je vedno na oknu pod miško (v dvomu nikjer) zelo podobno kot je obnašanje osredotočenosti neupravljanega okolja X11.<br/><strong>Opozorilo: </strong><em>Preprečevanje kraje osredotočnosti</em> in <em>tabbox ('Alt+Tab') </em>nasprotujejo politiki aktiviranja in ne bodo delovali. Zelo verjetno bi želeli uporabljati <em>Osredotočenost sledi miški (prednost miške)</em>!

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
sl: <em>Focus under mouse:Osredotočenost pod miško:</em> Osredotočenost ostaja vedno v oknu pod miško.<br/><strong>Opozorilo: </strong><em>Preprečevanje kraje osredotočenosti</em> in <em>tabbox ('Alt+Tab') </em>nasprotujejo politiki aktiviranja in ne bodo delovali. Zelo verjetno bi želeli uporabljati <em>Osredotočenost sledi miški (prednost miške)</em>!

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
sl: Če je omogočen prehod čez zvito okno, se bo le to samodejno odvilo, če je na njem nekaj časa kazalka miške. <html><head/><body><p>Če je ta možnost omogočena, se bo zasenčeno okno samodejno osvetlilo, ko je kazalec miške dovolj dolgo nad naslovno vrstico.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Politika umestitev določa, kje se bo novo okno prikazalo na namizju.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Pametna</span> bo skušala minimizirati prekrivanje oken</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maksimalna</span> bo skušala vsako okno razpeti čez celoten zaslon. Za okna s posebnimi nastavitvami utegne biti koristen poseben vpliv na njihovo postavitev.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Slučajna</span> bo uporabila slučajno pozicioniranje</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Osrednja</span> bo postavila okna v osrednje dele</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Začetno kotna</span> bo postavilo okna v levi zgornji kot</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Pod miško</span> bo postavilo okno pod kazalko miške</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ta možnost določa, koliko bo poskusil KWin prepreči neželeno krajo osredotočenosti, ki jo povzroči nepričakovano aktiviranje novega okna. (Opomba: Ta možnost ne deluje s politikami <span style=" font-style:italic;">Osredotočenost pod miško</span> ali <span style=" font-style:italic;">Stroga osredotočenost pod miško</span>.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Brez:</span> Preprečevanje osredotočenosti je izključeno in nova okna so vedno aktivirana.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Šibko:</span> Preprečevanje je omogočeno; če neko okno na podpira tega mehanizma in KWin ne more zanesljivo določiti ali naj aktivira okno ali ne, bo okno aktiviral. Ta nastavitev utegne imeti obenem boljše in slabše obnašanje glede na srednji nivo, odvisno od programov.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Srednje:</span> Preprečevanje je omogočeno.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Visoko:</span> Nova okna so aktivirana samo, če ni že aktivno trenutno okno ali če okno pripada trenutno aktivnemu programu. Ta nastavitev verjetno ni prav uporabna, kadar ne uporabljamo politike miške.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Ekstremno:</span> Vsa okna mora eksplicitno aktivirati uporabnik.</li></ul><p>Okna katerim je preprečeno pridobivanje osredotočenosti so označena kot okna, ki zahtevajo pozornost, kar privzeto pomeni, da bodo imeli osvetljene naslovne vrstice. To pa je lahko še spremenjeno z upravljanjem modula Obvestila.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ta nastavitev nadzoruje, kaj se zgodi ob aktiviranju odprtega okna, ki se nahaja na drugem navideznem namizju izven trenutnega.</p><p><span style=" font-style:italic;">Preklopi na to navidezno namizje </span> Preklopi na navidezno namizje, kjer se nahaja trenutno okno.</p><p><span style=" font-style:italic;">Prinesi okno na trenutni navidezno namizje</span> bo povzročil preskok tega okna v aktivno navidezno namizje.</p></body></html>

en: Activate
sl: Aktiviraj

en: Activate and lower
sl: Aktiviraj in spusti

en: Activate and pass click
sl: Aktiviraj in posreduj klik

en: Activate and raise
sl: Aktiviraj in dvigni

en: Activate and scroll
sl: Aktiviraj in drsaj zaslon

en: Activate, pass click and raise on release
sl: Aktiviraj, prepusti klik in dvigni ob sprostitvi

en: Activate, raise and move
sl: Aktiviraj, dvigni in premakni

en: Activate, raise and pass click
sl: Aktiviraj, dvigni in posreduj klik

en: Activate, raise and scroll
sl: Aktiviraj, dvigni in drsaj zaslon

en: Active
sl: Aktivno

en: Adva&nced
sl: Napredno

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
sl: Dovoli aplikacijam, da si zapomnijo položaj svojih oken, če to podpirajo

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
sl: Obnašanje ob <em>dvojnem</em> kliku v naslovno vrstico.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
sl: Obnašanje ob <em>levem</em> kliku naslovne vrstice ali okvirja <em>aktivnega</em> okna.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
sl: Obnašanje ob <em>levem</em> kliku naslovne vrstice ali okvirja <em>neaktivnega</em> okna.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
sl: Obnašanje ob <em>levem</em> kliku na gumb za razpenjanje.

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
sl: Obnašanje ob <em>srednjem</em> kliku na gumb za razpenjanje.

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
sl: Obnašanje ob <em>miškinem koleščku</em> nad naslovno vrstico.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
sl: Obnašanje ob <em>desnem</em> kliku na gumb za razpenjanje.

en: Bring window to current Virtual Desktop
sl: Prinesi okno v trenutno navidezno namizje

en: Centered
sl: Usredinjeno

en: Change opacity
sl: Spremeni neprosojnost

en: Click to focus (mouse precedence)
sl: Klikni za osredotočenost (miškina prednost)

en: Close
sl: Zapri

en: Decrease opacity
sl: Zmanjšaj neprosojnost

en: Do nothing
sl: Ne naredi ničesar

en: Extreme
sl: Ekstremno

en: Focus &stealing prevention:
sl: Osredotočenost in preprečitev kraje osredotočenosti:

en: Focus follows mouse
sl: Osredotočenost sledi miški

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
sl: Osredotočenost sledi miški (miškina prednost)

en: Focus strictly under mouse
sl: Stroga osredotočenost pod miško

en: Focus under mouse
sl: Osredotočenost pod miško

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
sl: Tu lahko nastavite obnašanje KDE-ja, ko vrtite kolešček nekje v oknu, medtem ko držite spremenilno tipko.

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
sl: Tu lahko nastavite, da se okna pripnejo le, če se prekrivajo, t.j. ne bodo se pripela, če jih boste postavili le v bližino obrob drugih oken.

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
sl: Tu lahko nastavite območje pripenjanja za obrobe zaslona, t.j. »moč« magnetnega polja, ki bo okna pripelo ob obrobo, če jih postavite v njeno bližino.

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
sl: Tu lahko nastavite območje pripenjanja na sredino zaslona, t.j. »moč« magnetnega polja, ki bo okna pripelo na sredino zaslona, če jih postavite v bližino le-tega.

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
sl: Tu lahko nastavite območje pripenjanja za okna, t.j. »moč« magnetnega polja, ki bo okna pripelo ob druga okna, če jih postavite v bližino le-teh.

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
sl: Tu lahko nastavite ali vam bo držanje tipke Meta ali Alt omogočilo izvajanje naslednjih dejanj.

en: High
sl: Visoko

en: Horizontally maximize
sl: Razpni vodoravno

en: In Top-Left Corner
sl: V zgornjem levem kotu

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sl: V tej vrstici lahko prilagodite obnašanje ob vrtenju koleščka v nedejavnem notranjem oknu (»notranje« pomeni: niti naslovna vrstica, niti okvir).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sl: V tej vrstici lahko prilagodite obnašanje ob levem kliku nedejavnega notranjega okna (»notranje« pomeni: niti naslovna vrstica, niti okvir).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sl: V tej vrstici lahko prilagodite obnašanje ob levem kliku naslovne vrstice ali okvirja.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sl: V tej vrstici lahko prilagodite obnašanje ob srednjem kliku nedejavnega notranjega okna (»notranje« pomeni: niti naslovna vrstica, niti okvir).

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sl: V tej vrstici lahko prilagodite obnašanje ob srednjem kliku naslovne vrstice ali okvirja.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sl: V tej vrstici lahko prilagodite obnašanje ob desnem kliku nedejavnega notranjega okna (»notranje« pomeni: niti naslovna vrstica, niti okvir).

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sl: V tej vrstici lahko prilagodite obnašanje ob desnem kliku naslovne vrstice ali okvirja.

en: Inactive
sl: Neaktivno

en: Inactive Inner Window Actions
sl: Dejavnosti neaktivnega notranjega okna

en: Increase opacity
sl: Povečaj neprosojnost

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
sl: Dejanja za notranje okno, naslovno vrstico in okvir

en: Keep above/below
sl: Ohrani nad/pod

en: L&eft click:
sl: L&evi klik:

en: Low
sl: Nizko

en: Lower
sl: Spusti

en: Maximize
sl: Razpni

en: Maximize Button Actions
sl: Aktivnosti gumb za razpenjanje

en: Maximize window by double clicking its frame
sl: Razpni okno tako, da dvakrat kliknete njegov okvir

en: Maximize/restore
sl: Razpni/obnovi

en: Maximized
sl: Razpeto

en: Medium
sl: Srednje

en: Middle &click:
sl: Srednji klik:

en: Middle c&lick:
sl: Srednji klik:

en: Minimal Overlapping
sl: Minimalno prekrivanje

en: Minimize
sl: Skrči

en: Mo&difier key:
sl: Spremenilna tipka:

en: Mo&use wheel:
sl: Miškin kolešček:

en: Mo&vement
sl: Premikanje

en: Mouse &wheel:
sl: Miškin kolešček:

en: Move
sl: Premakni

en: Move to previous/next desktop
sl: Premakni na predhodno/naslednje namizje

en: Multiscreen behavior:
sl: Obnašanje ob več zaslonih:

en: None
sl: Brez

en: Note that "Activate, pass click and raise on release" doesn't work on X11, and falls back to "Activate, raise and pass click" instead
sl: Upoštevajte, da »Aktiviraj, posreduj klik in dvigni ob sprostitvi« ne deluje na X11 in se namesto tega vrne na »Aktiviraj, dvigni in posreduj klik«

en: On titlebar hover after:
sl: Ob prehodu kazalke nad naslovno vrstico:

en: Only when overlapping
sl: Samo, če se prekrivajo

en: Raise
sl: Dvigni

en: Raise/lower
sl: Dvigni/spusti

en: Raising windows:
sl: Dviganje oken:

en: Random
sl: Naključno

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Right clic&k:
sl: Desni klik:

en: Screen &edge snap zone:
sl: Območj&e pripenjanja na obrobo:

en: Scroll
sl: Drsaj zaslon

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
sl: Nastavi čas v milisekundah, preden se okno osvetli, ko je kazalka miške nad osenčenim oknom.

en: Shade
sl: Osenči

en: Shade/unshade
sl: Osenči/osvetli

en: Show actions menu
sl: Prikaži meni opravil

en: Show on all desktops
sl: Prikaži na vseh namizjih

en: Switch to that Virtual Desktop
sl: Preklopi na to navidezno namizje

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
sl: To je večinoma enako kot <em>Osredotočenost sledi miški</em>. Če mora sistem izbrati dejavno okno (npr. ker je bilo trenutno aktivno zaprto), ima prednost okno, ki je pod miško. Izberite to, če hočete imeti nadzor nad osredotočenostjo oken pod kazalko.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
sl: To je zakasnitev, po kateri se okno, nad katerim je kazalka miške, samodejno postavi v ospredje.

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
sl: To je zakasnitev, kjer okno nad katerim je miškina kazalka, pridobi osredotočenost.

en: Titlebar A&ctions
sl: Dejanja naslovne vrstice

en: Titlebar Actions
sl: Dejanja naslovne vrstice

en: Titlebar and Frame Actions
sl: Dejanja naslovne vrstice in okvirja

en: Toggle raise and lower
sl: Preklopi dvig in spust

en: Under mouse
sl: Pod miško

en: Vertically maximize
sl: Razpni navpično

en: Virtual Desktop behavior:
sl: Obnašanje navideznega namizja:

en: W&indow Actions
sl: Dejanja okna

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
sl: Kadar se aktivira okno na različnem navideznem namizju:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
sl: Če je ta možnost omogočena, se okno iz ozadja samodejno prestavi v ospredje, če je nad njim nekaj časa miškina kazalka.

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
sl: Če je omogočena ta možnost, so operacije osredotočenosti omejene le na aktivni zaslon

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
sl: Če je ta možnost omogočena, se bodo aktivna okna dvignila v ospredje, če boste kliknili na njihovo vsebino. Da bi to spremenili za neaktivna okna, morate spremeniti nastavitve v zavihku »Dejanja naslovne vrstice«.

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
sl: Kadar je vklopljeno, lahko aplikacije, ki so zmožne pomniti položaje svojih oken, to tudi storijo. To bo preglasilo način postavitve oken, kot je določeno zgoraj.

en: Window &activation policy:
sl: Politika aktiviranja oken:

en: Window &placement:
sl: &Postavitev okna:

en: Window &unshading:
sl: Osvetljava okna:

en: Window Actio&ns
sl: Dejanja ok&na

en: Window activation policy description
sl: Opis politike aktiviranja oken

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
sl: S to možnostjo lahko določite, kako in kdaj bo osredotočeno okno.

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
sl: Klikni za osredotočenost
