kcmkonqhtml - en to sl translation catalogue (321 entries)

en:  day |  days
sl[0]:  dan
sl[1]:  dneva
sl[2]:  dnevi
sl[3]:  dni

en: &Black on white
sl: Črna na beli

en: &Cache size
sl: Velikost medpomnilnika

en: &Custom cache directory
sl: Imenik medpomnilnika po meri

en: &Custom identification
sl: Identifikacija po meri

en: &Delete
sl: Izbriši

en: &Edit...
sl: Ur&edi...

en: &Enable cache
sl: Omogoči medpomnilnik

en: &Export...
sl: Izvozi ...

en: &Fixed font:
sl: Pisava stalne širine:

en: &Foreground:
sl: Ospredje:

en: &Host or domain name:
sl: Ime gostitelja ali domene:

en: &Import...
sl: Uvozi ...

en: &Management
sl: Upravljanje

en: &Maximum completions:
sl: Največ dopolnjevanj:

en: &Medium font size:
sl: Srednja velikost pisave:

en: &New...
sl: &Nova...

en: &Policy
sl: Pravilnik

en: &Reload List
sl: Ponovno naloži seznam

en: &Rename...
sl: P&reimenuj...

en: &Show close button on tabs
sl: Na zavihkih pokaži gumb za zaprtje

en: &Suppress images
sl: Prepreči &slike

en: &Use same size for all elements
sl: Za vse predmete uporabi isto velikost

en: &White on black
sl: Bela na črni

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
sl: <b>Ozadje</b><p>Za temi vrati se nahaja možnost izbora lastnega privzetega ozadja.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
sl: <b>Ozadje</b><p>Barva ozadja je tista, ki je privzeto prikazana za besedilom. Slika za ozadje bo jo prepisala.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
sl: <b>Črna na beli</b><p>To je tisto kar vidite ponavadi.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
sl: <b>Po meri</b><p>Izberite to možnost, da bi za privzeto pisavo določili barvo po meri.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
sl: <b>Družina pisav</b><p>Družina pisav je skupina pisav, ki so si druga drugi podobne; članice družine so npr. krepke, ležeče ali oboje.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
sl: <b>Barva ospredja</b><p>Barva ospredja je barva v kateri je izrisano besedilo.</p>

en: <b>Images</b>
sl: <b>Slike</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
sl: <b>Slogovne predloge</b><p>Za več podrobnosti o slogovnih predlogah si oglejte stran http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
sl: <b>Slogovne predloge</b><p>Uporabite to skupino nastavitev, da bi nastavili kako bo Konqueror izrisal slogovne predloge.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
sl: <b>Prepreči slike ozadja</b><p>Če izberete to možnost, Konqueror ne bo nalagal slik ozadja.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
sl: <b>Prepreči slike</b><p>Če izberete to možnost, Konqueror ne bo nalagal slik.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
sl: <b>Uporabi slogovno predlogo dostopnosti</b><p>Če boste izbrali to možnost, boste z nekaj kliki miške lahko nastavili privzeto pisavo, njeno velikost in barvo. Preprosto kliknite na gumb »Prilagodi ...« in izberite želene nastavitve.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
sl: <b>Uporabi privzeto slogovno predlogo</b><p>Uporabite to možnost, da bi uporabili privzeto slogovno predlogo.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
sl: <b>Za vse besedilo uporabi isto barvo</b><p>Izberite to možnost, da bi za privzeto pisavo in za vse pisave določene v slogovni predlogi, uveljavili vašo izbrano barvo.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
sl: <b>Za vse besedilo uporabi isto družino</b><p>Izberite to možnost, da bi povsod prepisali pisave po meri in namesto njih uporabili osnovne.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
sl: <b>Uporabi isto velikost za vse predmete</b><p>Izberite to možnost, da bi povsod prepisali velikosti pisav po meri in namesto njih uporabili velikost osnovne pisave.  Vse prikazane pisave bodo imele isto velikost.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
sl: <b>Uporabi uporabniško določeno slogovno predlogo</b><p>Če je označena ta možnost, bo Konqueror iz spodaj navedenega mesta poskušal naložiti uporabniško določeno slogovno predlogo. Slogovne predloge omogočajo, da popolnoma zaobidete način, s katerim spletni brskalnik prikazuje strani. Navedena datoteka mora vsebovati veljavno slogovno predlogo (za več podrobnosti o slogovnih predlogah si oglejte http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
sl: <b>Bela na črni</b><p>To je obrnjena klasična barvna shema.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
sl: <h1>Konquerorjeve slogovne predloge</h1>Ta modul vam omogoča, da uveljavite lastne nastavitve barv in pisav v Konquerorju s pomočjo slogovnih predlog (CSS). Določite lahko svoje možnosti ali pa pokažete na mesto kjer se nahaja slogovna predloga, ki ste jo sami napisali.<br />Te nastavitve bodo vedno imele prednost pred vsemi nastavitvami, ki jih je naredil avtor spletišča. To je lahko uporabno za ljudi, ki so slabovidne ljudi ali za spletne strani, ki so neberljive zaradi slabe zasnove.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
sl: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>1. naslov</h1>
    <h2>2. naslov</h2>
    <h3>3. naslov</h3>
    
    <p>Uporabniško določene slogovne predloge
    omogočajo boljšo dostopnost za ljudi
    s prizadetim vidom.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Dodajte svoji tabeli slogov po meri (vključno s tabelo slogov dostopnosti) pravilo za nastavitev vseh barv ozadja na barvo po meri, ki ste jo izbrali zgoraj. S tem se izognete potrebi po nastavljanju barve ozadja tako v slogovni tabeli kot v konfiguracijskem pogovornem oknu.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Opombe:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">pravilo bo preglašeno z drugimi pravili za barve ozadja v vaši tabeli slogov po meri po običajnih pravilih CSS</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">pravilo dejansko ni dodano v datoteko, ki vsebuje vašo tabelo slogov po meri; vstavi se samo v kopijo, ki jo Konqueror hrani v pomnilniku. To pomeni, da če uporabljate slogovno datoteko v drugih brskalnikih, ji boste morali dodati pravilo ročno.</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p align="justify">Uporabite barvo ozadja po meri za spletne strani. Ta barva se uporablja:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ko barva ozadja ni izrecno nastavljena s stranjo ali s slogovno tabelo po meri</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">pred nalaganjem spletne strani</li></ul><p align="justify">Nastavitev barve ozadja po meri večinoma uporabno, če uporabljate slogovno tabelo po meri, ki nastavi barvo ozadja za stran (zlasti temno barvo), da se izognete belemu utripu, preden se stran naloži</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Ne shranjuj medpomnilnika na disku ampak samo v hitrem pomnilniku.</p><p>Vklop tega pomeni, da bo medpomnilnik očiščen ob izhodu iz programa Konqueror</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če je označeno, onemogoči izbiro identifikacije po meriin uporabi privzeto</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Identifikacija brskalnika, ki se uporablja, ko je privzeta identifikacija onemogočena.</p><p>Vnesete jo lahko ročno ali začnete z eno na spodnjem seznamu in jo spremenite glede na vaše potrebe.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Barva ozadja po meri za uporabo na spletnih straneh</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To bo odprlo nov zavihek v ozadju namesto v ospredju.</p><p>Pritisnite <span style=" font-family:'Fira Code' ;">dvigalko</span>, ko odprete nov zavihek, da obrnete to obnašanje</p></body></html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
sl: <html>Nadzoruje način, kako Konqueror podčrtuje povezave: <br /><ul><li><b>Omogočeno</b>: vedno podčrta povezave</li><li><b>Onemogočeno</b>: povezav ne podčrta nikoli</li><li><b>Samo ob prehodu</b>: povezavo podčrta ob prehodu kazalke miške</li></ul><br /><i>Opomba: Nastavitve CSS spletne strani lahko prepišejo to nastavitev.</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
sl: <html>Nadzoruje način, kako Konqueror prikaže animirane slike:<br /><ul><li><b>Omogočeno</b>: pokaže celotno animacijo.</li><li><b>Onemogočeno</b>: nikoli ne pokaže animacije, samo prvo sliko.</li><li><b>Pokaži samo enkrat</b>: pokaže celotno animacijo, vendar je ne ponavlja.</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
sl: <html>Določa ali naj Konqueror za drsenje na spletni strani uporabi gladke prehode ali ne:<br /><ul><li><b>Vedno</b>: vedno uporabi gladko drsenje.</li><li><b>Nikoli</b>: gladko drsenje se ne uporabi nikoli</li><li><b>Ko je učinkovito</b>: gladko drsenje se uporabi le na straneh, kjer to ne bo preveč obremenilo računalnika.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
sl: <html>Če je označena ta možnost, bo Konqueror samodejno naložil vse slike, vstavljene v spletni strani. V nasprotnem primeru bodo prikazani vsebniki za slike, ki jih lahko potem sami naložite, če pritisnete na gumb za nalaganje slik.<br />To možnost boste verjetno izbrali, razen če nimate zares počasne povezave, saj bo potem prijetneje brskati po spletu.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
sl: <html>Če je označena ta možnost, bo Konqueror narisal okvir kot vsebnik za delno naložene slike, ki so vključene v spletni strani.<br />To možnost boste izbrali, če imate počasno povezavo, saj bo potem prijetneje brskati po spletu.</html>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
sl: <p>
    Samodejno sprejmajte začasne piškotke, ki potečejo ob koncu trenutne seje. Takšni piškotki ne bodo shranjeni na trdi disk vašega računalnika ali pomnilniške naprave. Namesto tega se izbrišejo, ko zaprete vse aplikacije (npr. brskalnik), ki jih uporabljajo.</p><p><u>OPOMBA</u> Če potrdite to možnost, preglasite privzete politike in politike o piškotkih za piškotke seje, specifične za spletno mesto. </p>

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
sl: <p>Označite to polje, če želite obvestiti spletno mesto, da ne sledenja svojih navad spletnega brskanja.</p><p><strong>Opozorilo:</strong> ta glava velja za zastarelo, zato ga bo večina spletnih strani verjetno prezrla.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
sl: <p>V tem polju so domene in gostitelji, za katere ste nastavili določen pravilnik za JavaScript. Ta pravilnik bo uporabljen namesto privzetega za omogočanje/onemogočanje JavaScripta na straneh, ki jih bodo poslale te domene ali gostitelji.</p><p>Izberite pravilnik in uporabite gumbe na desni, če ga želite spremeniti.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
sl: <p>To je trenutno izbrana družina pisav </p>

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
sl: <p>Ob prikazu datotek iz povezav na spletnih straneh v Konquerorju vedno uporabi novi zavihek

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Omogoči podporo za piškotke. Običajno boste želeli imeti omogočeno podporo za piškotke in jo prilagoditi svojim potrebam glede zasebnosti.</p><p>
    Upoštevajte, da onemogočanje podpore za piškotke morda onemogoči brskanje po številnih spletnih mestih.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    Določa, kako bodo obravnavani piškotki, prejeti iz oddaljenega računalnika:
    <ul>
    <li><b>Vprašaj</b> bo povzročil, da bo KDE zahteval vašo potrditev vsakič, ko strežnik želi nastaviti piškotek.</li>
    <li><b>Sprejmi</b> bo povzročil, da bodo piškotki sprejeti, ne da bi vas o tem pozvali.</li>
    <li><b>Sprejmi do konca seje</b> povzroči, da bodo piškotki sprejeti, vendar bodo ob koncu seje potekli.</li>
    <li><b>Zavrni</b> povzroči, da posoda za piškotke zavrne vse piškotke, ki jih prejme.</li>
    </ul><p>
    <u>OPOMBA:</u> Politike, specifičnieza domeno, ki jih lahko nastavite spodaj, imajo vedno prednost pred privzeto politiko.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
sl: <qt>
    Vnesite gostitelja ali domeno, za katero velja ta politika, npr. <b>www.kde.org</b> ali <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
sl: <qt>
    Seznam spletišč, za katere ste nastavili posebno politiko piškotkov. Posebne politike preglasijo privzeto nastavitev politik za ta spletišča.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
sl: <qt>
    Zavračajte tako imenovane piškotke tretjih oseb. To so piškotki, ki izvirajo iz  strani, ki ni tista, ki jo trenutno brskate. Na primer, če obiščete <b>www.foobar.com</b>, medtem ko je ta možnost vklopljena, bodo glede na vaše nastavitve obdelani samo piškotki, ki izvirajo iz www.foobar.com. Piškotki s katerega koli drugega mesta bodo zavrnjeni. To zmanjša možnosti, da bi operaterji spletnega mesta sestavili profil o vaših vsakodnevnih brskalnih navadah.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
sl: <qt>
    Izberite želeno politiko:
    <ul>
    <li><b>Sprejmi</b> – Dovoljuje tej strani, da nastavi piškotke</li>
    <li><b>Sprejmi do konca seje</b> - Temu spletnemu mestu dovoljuje, da nastavi piškotke, vendar bodo ob koncu seje potekli.</li>
    <li><b>Zavrni</b> – Zavrni vse piškotke, poslane s tega mesta</li>
    <li><b>Vprašaj</b> - vprašaj, ko prejme piškotke s tega mesta</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
sl: <qt>
    Če želite dodati novo politiko, preprosto kliknite gumb <b>Dodaj...</b> in vnesite potrebne informacije. Če želite spremeniti obstoječo politiko, uporabite gumb <b>Spremeni...</b> in v pogovornem oknu pravilnika izberite novo politiko. Če kliknete gumb <b>Izbriši</b>, boste odstranili trenutno izbrano politiko, zaradi česar bo za to domeno uporabljena privzeta nastavitev, medtem ko bo <b>Izbriši vse</b> odstranil vse politike, specifične za spletno mesto.
    </qt>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
sl: <qt><p>Vnesite izraz, ki bo filtriran. Filtri so lahko določeni kot:<ul><li>nadomestni znaki kot v lupini, npr. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, uporabite lahko nadomestne znake <tt>*?[]</tt></li><li>polni regularni izraz obdan z »<tt>/</tt>«, npr. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Pred katerimkoli filtrirni niz lahko dodate  »<tt>@@</tt>«, kar dovoli katerikoli ujemajoč URL. To ima prednost pred filtrom črnega seznama.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
sl: <qt><p>Oblika za izvoz filtrov je navadna besedilna datoteka. Datoteka se začne z vrstico z glavo <tt>[AdBlock]</tt>, potem pa sledijo vsi filtri, vsak v svoji vrstici.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
sl: <qt><p>Oblika za uvoz filtrov je navadna besedilna datoteka. Prazne vrstice, opombe (vrstice, ki se začnejo z »<tt>!</tt>«) in vrstica z glavo <tt>[AdBlock]</tt> so prezrti. Vse ostale vrstice se dodajo kot filtrirni izrazi.

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
sl: <qt>Že obstaja pravilnik za<center><b>%1</b></center>Ali ga želite zamenjati?</qt>

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
sl: <qt>Filtrirni izraz (npr. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">več podrobnosti</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
sl: <qt>Več podrobnosti o <a href="importhelp">obliki za uvoz</a>, <a href="exporthelp">obliki za izvoz</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
sl: Pokaži prazno stran

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
sl: Pokaži uvodno stran

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
sl: Pokaži moje zaznamke

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
sl: Pokaži mojo začetno stran

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
sl: Kadar je ustvarjen novi zavihek

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
sl: Določeno za do&meno

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
sl: Razno

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sl: Pisave

[ctx: @title:tab]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
sl: Slogovne predloge

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
sl: Spremeni pravilnik piškotkov

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
sl: Spremeni pravilnik za JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
sl: Pravilniki določeni za domeno

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
sl: Podvoji pravilnik

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
sl: Novi pravilnik piškotkov

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
sl: Nov pravilnik za JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
sl: Izberite domačo stran

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
sl: Izberite začetno stran

[ctx: @title:window Title of dialog to choose name to given to new User Agent]
en: Choose User Agent name
sl: Izberite ime uporabniškega agenta

en: A&nimations:
sl: A&nimacije:

en: A&utomatically load images
sl: Samodejno naloži slike

en: Above contents
sl: Nad vsebino

en: Accep&t all cookies
sl: Sprejmi piškotke

en: Accept
sl: Sprejmi

en: Accept &until end of session
sl: Sprejmi do konca seje

en: Accept all popup window requests.
sl: Sprejmi vse zahteve po pojavnih oknih.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
sl: Sprejmi zahteve po pojavnih oknih samo, če je povezava omogočena z miškinim klikom ali z dejanjem tipkovnice.

en: Accept until end of session
sl: Sprejmi do konca seje

en: Activate previously used tab when closing the current tab
sl: Ob zaprtju trenutnega zavihka omogoči prej uporabljen zavihek

en: Add custom background color to stylesheet
sl: Dodaj barvo ozadja po meri v tabelo slogov

en: Allow
sl: Dovoli

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
sl: Dovoli skriptom spremembo besedila v vrstici stanja.

en: Allow scripts to change the window position.
sl: Dovoli skriptom, da spremenijo položaj okna.

en: Allow scripts to change the window size.
sl: Dovoli skriptom, da spremenijo velikost okna.

en: Allow scripts to focus the window.
sl: Dovoli skriptom prenos žarišča okna.

en: Always display files from web pages in a new tab
sl: Vedno prikazuj datoteke s spletnih strani  v novem zavihku

en: Always duplicate current view
sl: Vedno dupliciraj trenutni pogled

en: Ask
sl: Vprašaj

en: Ask &for confirmation
sl: Vprašaj za potrditev

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
sl: Vprašaj za ime in mapo ob dodajanju zaznamkov

en: Aspect
sl: Aspekt

en: Auto
sl: Samodejno

en: Automatic Filter
sl: Samodejni filter

en: Automatic update interval:
sl: Razmik med samodejnimi posodobitvami:

en: Automaticall&y accept session cookies
sl: Samodejno sprejemajte piškotke seje

en: Bac&kground:
sl: Ozadje:

en: Base family:
sl: Osnovna družina:

en: Base font si&ze:
sl: Osnovna velikost pisave:

en: Below contents
sl: Pod vsebino

en: Boo&kmarks
sl: Zaznamki

en: C&ursive font:
sl: Ležeča pisava:

en: Cache &Directory
sl: Imenik medpomnilnika

en: Chan&ge...
sl: Spremeni ...

en: Choose &selected identification
sl: Izberi izbrano identifikacijo

en: Choose where to display the tabs bar
sl: Izberite kje naj bo prikaz vrstice z zavihki

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
sl: Kliknite ta gumb, če želite spremeniti pravilnik za, s seznamskega polja izbranega, gostitelja ali domeno.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
sl: Kliknite ta gumb, če želite izbrisati pravilnik za, s seznamskega polja izbranega, gostitelja ali domeno.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
sl: Kliknite ta gumb, če želite dodati pravilnik določen za gostitelja ali domeno.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
sl: Kliknite ta gumb, če želite izbrati datoteko s pravilniki za JavaScript. Ti pravilniki bodo združeni z že obstoječimi. Podvojeni vnosi bodo prezrti.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
sl: Kliknite ta gumb, če želite shraniti pravilnik za JavaScript v stisnjeno datoteko Ta datoteka bo poimenovana <b>javascript_policy.tgz</b> in shranjena na mesto, ki ga boste izbrali.

en: Closing
sl: Zapiranje

en: Colors
sl: Barve

en: Configure &Policy...
sl: Konfiguracija in politika...

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
sl: Potrdi zapiranje okna z več zavihki

en: Content
sl: Vsebina

en: Cookie Name
sl: Ime piškotka

en: Cus&tom
sl: Po meri

en: Custom Page Background
sl: Ozadje strani po meri

en: Custom&ize...
sl: Prilagodi ...

en: D&elete
sl: Izbriši

en: De&lete
sl: Izbriši

en: Default Policy
sl: Privzeta politika

en: Default encoding:
sl: Privzeto kodiranje:

en: Default web browser engine:
sl: Privzeti pogon za spletni brskalnik:

en: Delete A&ll
sl: Izbriši vse

en: Deny
sl: Zavrni

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Display online PDF files using WebEngine
sl: Prikaži datoteke PDF z uporabo komponente WebEngine

en: Domain
sl: Domena

en: Domain-Specific JavaScript Policies
sl: Pravilniki za JavaScript določeni za domeno

en: Domain:
sl: Domena:

en: Dra&w frame around not completely loaded images
sl: Izriši okvir okoli slik, ki niso v celoti naložene

en: Du&plicate...
sl: Du&pliciraj...

en: Duplicate current view only for local files
sl: Dupliciraj trenutni pogled samo za lokalne datoteke

en: Ena&ble JavaScript globally
sl: Povsod omogoči JavaScript

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
sl: Omogoči omogočitev dostopnih tipk s tipko Ctrl

en: Enable coo&kies
sl: Omogoči piš&kotke

en: Enable filters
sl: Omogoči filtre

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
sl: Omogoči ali onemogoči filtre AdBlocK. Ko so omogočeni, mora biti v filtrirnem seznamu določen nabor izrazov URL, da bo blokiranje uveljavljeno.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
sl: Omogoči izvajanje skriptov, napisanih v ECMA-Scriptu (znanem tudi kot JavaScript), ki so lahko na strani HTML. Zapomnite si, da lahko omogočanje skriptnih jezikov, tako kakor pri vsakem brskalniku, ogrozi varnost.

en: End of session
sl: Konec seje

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
sl: Vnesite ime gostitelja ali domene, npr. .kde.org, za katerega velja ta politika.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
sl: Vnesite ime gostitelja (kot www.kde.org) ali domene, ki se začenja s piko (kot .kde.org ali .org)

en: Existing identifications
sl: Obstoječe identifikacije

en: Expires:
sl: Poteče:

en: Export Filters
sl: Izvozi filtre

en: Export...
sl: Izvozi ...

en: Fantas&y font:
sl: Fantazijska pisava:

en: Focus window:
sl: Okno v žarišče:

en: Font &size adjustment for this encoding:
sl: Prilagoditev velikosti pisave za to kodiranje:

en: Font Family
sl: Družina pisav

en: Font Si&ze
sl: Velikost pisave

en: Font Size
sl: Velikost pisave

en: Global JavaScript Policies
sl: Splošni pravilniki za JavaScript

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
sl: Tu lahko izberete, koliko vrednosti si bo Konqueror zapomnil za polja obrazcev.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
sl: Tu lahko nastavite določene pravilnike za JavaScript za kateregakoli gostitelja ali domeno. Nov pravilnik dodate tako, da kliknete gumb <i>Nov ...</i> in v pogovorno okno vnesete zahtevane podatke. Da spremenite obstoječ pravilnik, kliknite na gumb <i>Spremeni ...</i> in v pogovornem oknu izberete nov pravilnik. Klik na gumb <i>Izbriši</i> bo odstranil izbran pravilnik in za to domeno bo uporabljena nastavitev privzetega pravilnika. Z gumboma <i>Uvozi</i> in <i>Izvozi</i> lahko vaše pravilnike shranite ali obnovite iz stisnjene datoteke in jih tako enostavno delite z drugimi.

en: Hide filtered images
sl: Skrij filtrirane slike

en: Hide the tab bar when only one tab is open
sl: Skrij vrstico zavihkov, ko je odprt le en zavihek

en: Home page:
sl: Domača stran:

en: Host/Domain
sl: Gostitelj/domena

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
sl: Če je označena ta možnost, vam bo Konqueror dovolil spremeniti naslov zaznamka in izbrati mapo, kamor ga boste shranili, ko boste dodali novega.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
sl: Če je označena ta možnost, si bo Konqueror zapomnil podatke, ki ste jih vnesli v spletne obrazce in vam jih za podobna polja priporočil za vse obrazce.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
sl: Če je označena ta možnost, bo Konqueror v orodni vrstici zaznamkov prikazal samo tiste zaznamke, ki ste jih označili v urejevalniku zaznamkov.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
sl: Če je označena ta možnost, lahko greste nazaj v zgodovini z desnim klikom na prikaz Konquerorja. Za dostop do vsebinskega menija, pritisnite desni miškin gumb in premaknite.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
sl: Če je označena ta možnost, potem lahko odprete URL v izboru s srednjim klikom na prikaz Konquerorja.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
sl: Če to onemogočite, bo Konqueror nehal tolmačiti ukaz JavaScripta <i>window.open()</i>. To je uporabno, če pogosto obiskujete strani, ki izdatno uporabljajo ta ukaz za prikazovanje reklamnih pojavnih oken. <br /><br /><b>Opomba:</b> če to izbiro onemogočite, lahko to pokvari nekatere strani, ki zahtevajo <i>window.open()</i> za pravilno delovanje. Pri uporabi te možnosti bodite previdni.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
sl: Prezri poskuse skriptov, da bi spremenili besedilo vrstice stanja. Spletna stran bo <i>mislila</i>, da je spremenila besedilo, vendar se to ne zgodi.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
sl: Prezri poskuse skriptov, da bi spremenili položaj okna. Spletna stran bo <i>mislila</i>, da je spremenila položaj, vendar se to ne zgodi.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
sl: Prezri poskuse skriptov, da bi spremenili velikost okna. Spletna stran bo <i>mislila</i>, da je spremenila velikost, vendar se to ne zgodi.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
sl: Prezri poskuse skriptov, da bi spremenili žarišče okna. Spletna stran bo <i>mislila</i>, da je spremenila žarišče, vendar se to ne zgodi.

en: Images
sl: Slike

en: Import Filters
sl: Uvozi filtre

en: Import...
sl: Uvozi ...

en: Insert
sl: Vstavi

en: JavaScript policy:
sl: Pravilnik za JavaScript:

en: Keep cache in &memory
sl: Ohranjaj medpomnilnik v pomnilniku

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
sl: Konqueror besedila ne bo nikoli prikazal večjega, kot je določeno tu,<br /> ne glede na nastavitev spletne strani.

en: Left of contents
sl: Levo od vsebine

en: M&iddle click opens URL in selection
sl: Srednji klik odpre URL v izboru

en: M&inimum font size:
sl: Najmanjša velikost pisave:

en: Manual Filter
sl: Ročni filter

en: Middle-click on a tab to close it
sl: Srednji klik na zavihek ga zapre

en: Modify status bar text:
sl: Spremeni besedilo vrstice stanja:

en: Mouse Beha&vior
sl: Obnašanje miške

en: Move window:
sl: Premakni okno:

en: Name
sl: Ime

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
sl: Ime uporabniškega agenta

en: Name:
sl: Ime:

en: New Tab Behavior
sl: Obnašanje novega zavihka

en: O&pen new tabs in the background
sl: Odpri nove zavihke v ozadju

en: Offer to save website passwords
sl: Ponudi shranjevanje gesel za spletišča

en: Only acce&pt cookies from originating server
sl: Sprejemajte samo piškotke izvornega strežnika

en: Only on Hover
sl: Samo ob prehodu

en: Open &links in new tab instead of in new window
sl: Odpri povezave v novem zavihku namesto v novem oknu

en: Open &new tab after current tab
sl: Odpri &nov zavihek poleg trenutnega

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
sl: Odpri kot zavihek v obstoječem Konquerorju, ko je URL odprt od zunaj

en: Open new windows:
sl: Odpri nova okna:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
sl: Odpri pojavna okna v novem zavihku namesto v novem oknu

en: Path:
sl: Pot:

en: Policy
sl: Politika

en: Policy:
sl: Politika:

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
sl: Pritisk tipke Ctrl med ogledovanjem spletnih strani omogoči dostopne tipke. Če odstranite oznako, boste onemogočili to zmožnost za dostopnost. Da sprememba stopi v veljavo, je potrebno znova zagnati Konqueror.

en: Preview
sl: Predogled

en: Prompt every time a popup window is requested.
sl: Vprašaj vsakič, ko je zahtevano pojavno okno.

en: Re&ject all cookies
sl: Zavrni vse piškotke

en: Reject
sl: Zavrni

en: Reject all popup window requests.
sl: Zavrni vse zahteve po pojavnih oknih.

en: Remove
sl: Odstrani

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Resize window:
sl: Spremeni velikost okna:

en: Right click goes &back in history
sl: Desni klik gre nazaj v zgodovini

en: Right of contents
sl: Desno od vsebine

en: S&erif font:
sl: Pisava z nastavki:

en: S&mooth scrolling:
sl: Gladko drsenje:

en: S&tandard font:
sl: Običajna pisava:

en: Sa&ns serif font:
sl: Pisava brez nastavkov:

en: Search
sl: Poišči

en: Search interactively for domains
sl: Interaktivno poišči domene

en: Search interactively for domains and hosts
sl: Interaktivno poišči domene in gostitelje

en: Search...
sl: Poišči...

en: Search:
sl: Poišči:

en: Secure:
sl: Zavaruj:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
sl: Za zgornjega gostitelja ali domeno izberite pravilnik za JavaScript.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
sl: Izberite privzeto kodiranje znakov. Praviloma boste povsem dobro shajali z »Uporabi kodiranje jezika« in vam tega ne bo treba spreminjati.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
sl: Pošlji glavo DNT in tako sporoči spletnim stranem, da ne želim, da mi sledijo

en: Show Only Once
sl: Pokaži samo enkrat

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
sl: Pokaži samo označene zaznamke v orodni vrstici zaznamkov

en: Site
sl: Spletišče

en: Site Policy
sl: Politika spletišča

en: Site name:
sl: Ime spletišča:

en: Smart
sl: Pametno

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
sl: Nekatere spletne strani spremenijo besedilo vrstice stanja z ukazoma <i>window.status</i> ali <i>window.defaultStatus</i>, kar včasih prepreči prikaz pravih URL-jev povezav. Ta možnost določa ukrepe v tem primeru.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
sl: Nekatere spletne strani spremenijo položaj okna po svoje z uporabo ukazov <i>indow.moveBy()</i> ali <i>window.moveTo()</i>. Ta možnost določa ukrepe v tem primeru.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
sl: Nekatere spletne strani spremenijo velikost okna po svoje z uporabo ukazov <i>window.resizeBy()</i> ali <i>window.resizeTo()</i>. Ta možnost določa ukrepe v tem primeru.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
sl: Nekatere spletne strani nastavijo žarišče okna brskalnika po svoje z uporabo <i>window.focus()</i>. To je ponavadi vzrok premiku okna v ospredje, kar prekine kakršnokoli dejanje, ki ga je tedaj počel uporabnik. Ta možnost določa ukrepe v tem primeru.

en: Stylesheets
sl: Slogovne predloge

en: Suppress background images
sl: Prepreči slike ozadja

en: Tab bar position
sl: Pozicija vrstice z zavihki

en: Tabs Behavior
sl: Obnašanje zavihkov

en: The custom directory to store cache
sl: Imenik po meri za shranjevanje medpomnilnika

en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
sl: Maksimalni prostor na disku ali pomnilniku, ki ga lahko uporabi medpomnilnik. Ko je ta prag dosežen, bodo stare strani odstranjene, da se sprosti prostor za nove

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
sl: Vstavite začetno stran po meri

[ctx: The user gave a custom user agent string an empty or duplicate name]
en: Invalid user agent names:
sl: Neveljavna imena uporabniških agentov:

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
sl: To je naslov URL spletne strani, ki jo bo ob zagonu prikazal Konqueror.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
sl: To je naslov URL spletne strani, na katero bo skočil Konqueror, ko boste pritisnili na gumb »Domov«.

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
sl: To je pisava za prikaz besedila stalne širine (tj. nesorazmernega).

en: This is the font used to display normal text in a web page.
sl: To je pisava za prikaz običajnega besedila na spletni strani.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
sl: To je pisava za prikaz besedila, ki je označeno kot fantazijsko.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
sl: To je pisava za prikaz besedila, ki je označeno kot ležeče.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
sl: To je pisava za prikaz besedila, ki je označeno kot besedilo brez nastavkov.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
sl: To je pisava za prikaz besedila, ki je označeno kot besedilo z nastavki.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
sl: To je seznam filtrov URL, ki bodo uveljavljeni za vse vstavljene slike in predstavnostne predmete.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
sl: To je relativna velikost pisave, ki jo Konqueror uporablja za prikazovanje spletnih strani.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
sl: Če boste želeli zapreti okno z več odprtimi zavihki, bo pred nadaljevanjem zahtevana potrditev.

en: This will display close buttons inside each tab.
sl: Znotraj vsakega zavihka bo prikazan gumb za zaprtje zavihka.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
sl: Vrstica z zavihki bo prikazana le, če sta prisotna dva ali več zavihkov. Sicer bo vrstica vedno prikazana.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
sl: V različnih primerih bo namesto novega okna odprt nov zavihek; npr. pri kliku povezave ali mape s srednjim miškinim gumbom.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
sl: Nov zavihek se bo odprl takoj zraven trenutnega zavihka, namesto desno od zadnjega zavihka.

en: U&se accessibility stylesheet
sl: Uporabi slogovno predlogo dostopnosti

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
sl: Odstranite kljukico za prikaz datotek PDF, kot je določeno v nastavitvah sistema

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
sl: Odstranite oznako, če ne želite prejemati pozivov za shranjevanje gesel za spletišča

en: Und&erline links:
sl: Podčrtaj povezave:

en: Update
sl: Posodobi

en: Us&e default stylesheet
sl: Uporabi privzeto slogovno predlogo

en: Usage
sl: Uporaba

en: Use &default identification
sl: Uporabi privzeto identifikacijo

en: Use &user-defined stylesheet
sl: Uporabi uporabniško določeno slogovno predlogo

en: Use Global
sl: Uporabi splošno

en: Use Language Encoding
sl: Uporabi kodiranje jezika

en: Use a custom directory to keep the cache
sl: Uporabi imenik po meri za shranjevanje medpomnilnika

en: Use custom &background color
sl: Uporabi barvo ozadja po meri

en: Use global
sl: Uporabi splošno

en: Use same color for all text
sl: Za vse besedilo uporabi isto barvo

en: Use same family for all text
sl: Za vse besedilo uporabi isto družino

en: Use setting from global policy.
sl: Uporabi nastavitev iz splošnega pravilnika.

en: Value:
sl: Vrednost:

en: When Efficient
sl: Ko je učinkovito

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
sl: Ko označite to možnost, se ob zaprtju trenutno dejavnega zavihka omogoči prej odprt ali uporabljen zavihek namesto zavihka, ki je desno od trenutnega.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
sl: Ko je omogočena ta možnost, bodo blokirane slike popolnoma odstranjene s strani. V nasprotnem primeru jih zamenja vsebnik slike, ki označuje blokado.

en: When splitting a view
sl: Ob razcepljanju pogleda

en: When starting up, restore state from last time
sl: Ob zagonu obnovi prejšnje stanje

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
sl: Ko kliknete URL v drugem programu za KDE ali kličete kfmclient za odprtje URL-ja, bo na trenutnem namizju poiskan primerek Konquerorja, ki ni skrčen. Če obstaja, bo URL odprlo v novem zavihku primerka , sicer bo odprto novo okno Konquerorja z zahtevanim URL-jem.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
sl: Če na zavihek kliknete s srednjim miškinim gumbom ali miškinim koleščkom, boste tako zaprli zavihek.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
sl: Ali se naj pojavna okna JavaScript odprejo v novem zavihku ali v novem oknu.

en: Yes
sl: Da

en: You must first enter a domain name.
sl: Najprej morate vnesti ime domene.

en: You must first select a policy to be changed.
sl: Najprej morate izbrati pravilnik, ki ga želite spremeniti.

en: You must first select a policy to delete.
sl: Najprej morate izbrati pravilnik, ki ga želite izbrisati.

[ctx: animations]
en: Disabled
sl: Onemogočene

[ctx: animations]
en: Enabled
sl: Omogočene

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
sl: Vedno

[ctx: soft scrolling]
en: Never
sl: Nikoli

en: there are multiple templates with the same name
sl: obstaja več predlog z istim imenom

en: there are templates with empty names
sl: obstajajo predloge s praznimi imeni

[ctx: underline]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: underline]
en: Enabled
sl: Omogočeno
