drkonqi - en to sl translation catalogue (200 entries)

en: &Restart Application
sl: Znova zaženi program

en: (C) 2000-2018, The DrKonqi Authors
sl: © 2000-2018, avtorji DrKonqi-ja

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
sl: © 2000-2022, avtorji progama DrKonqi

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
sl: © 2009, avtorji DrKonqi2

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
sl: <h2>Kaj je »povratna sled«?</h2><p>Povratna sled v osnovi opisuje, kaj se je dogajalo v programu, ko se je sesul. Razvijalci lahko tako ugotovijo, kje so se težave pričele. Vam morda ne pomeni nič, a lahko vsebuje ogromno uporabnih podatkov.<br />Povratne sledi se običajno uporabljajo med interaktivnim razhroščevanjem ali pa razhroščevanjem po sesutju.</p>

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

[ctx: @action]
en: Retry
sl: Ponovno poskusi

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
sl: Poženi interaktivni razhroščevalnik

[ctx: @action]
en: See Developer Information
sl: Glejte informacije za razvijalce

[ctx: @action]
en: Send Automatic Report
sl: Pošlji samodejno poročilo

[ctx: @action %1 is an application name e.g. kwrite]
en: Restart %1
sl: Znova zaženi %1

[ctx: @action Report the bug on this domain]
en: Report on %1
sl: Poročaj na %1

[ctx: @action retry gathering crash data]
en: Retry
sl: Poskusi ponovno

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
sl: Ponovno poskusite prijaviti

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
sl: Namesti razhroščevalne simbole

[ctx: @action:button]
en: &Reload
sl: Znova naloži

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
sl: Znova zaženi program

[ctx: @action:button]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: @action:button]
en: Finish
sl: Končaj

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
sl: Strinjam se, da sem v stiku

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
sl: Namesti razhroščevalne simbole

[ctx: @action:button]
en: Login
sl: Prijava

[ctx: @action:button]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: @action:button]
en: No
sl: Ne

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
sl: Predogled poročila

[ctx: @action:button]
en: Reload
sl: Znova naloži

[ctx: @action:button]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
sl: Shrani poročilo v datoteko

[ctx: @action:button]
en: Send Message
sl: Pošlji sporočilo

[ctx: @action:button]
en: Submit
sl: Prijavi

[ctx: @action:button]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @action:button, keep short]
en: Add Details
sl: Dodaj podrobnosti

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
sl: Nastavitve programa po meri, ki bi lahko bile povezane

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
sl: Opazil sem nenavadno obnašanje namizja

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> has closed unexpectedly.
sl: <application>%1</application> se je nepričakovano zaprla.

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
sl: <note>Podatki o sesutju in sistemu bodo samodejno dodani poročilu o hrošču.</note>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    page.</para>
sl: <para>Ker je zagon upravljalnika sesutij spodletel,
    je bilo samodejno poročanje onemogočeno, da bi zmanjšali
    tveganje ponovnega neuspeha.<nl /><nl />
    O tem hrošču <link url='%1'>poročajte ročno</link> v KDE-jevemu
    sistemu za sledenje hroščem. Ne pozabite priložiti povratne sledi
    z zavihka <interface>Podatki za razvijalce</interface>.
    </para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
sl: <para>Ker je zagon upravljalnika sesutij spodletel, je bilo samodejno poročanje onemogočeno, da bi zmanjšali tveganje ponovnega neuspeha.<nl /><nl />O tem hrošču <link url='%1'>poročajte ročno</link> v KDE-jevemu sistemu za sledenje hroščem. Ne pozabite priložiti povratne sledi z zavihka <interface>Podatki za razvijalce</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
sl: <para>Pomočnik za poročanje je onemogočen, ker je 
    videti, da je zrušena aplikacija bila posodobljena ali 
    odstranjena odkar je bila zagnana. To preprečuje natančno
    poročanje o sesutjih in je lahko tudi vzrok za to.</para>
    <para>Po posodobitvi je vedno dobra ideja, da se odjavite in
    ponovno prijavite in tako poskrbite, da bo posodobitev v celoti
    uporabljena in ne bi povzročila morebitnih stranskih učinkov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> page.)</para>
sl: <para>Ker je bil upravljalnik s sesutji zagnan v varnem načinu, je pomočnik za poročanje onemogočen.<nl />
    O tem hrošču lahko ročno poročate na <link>%1</link> (vključite povratno sled z zavihka <interface>Podatki za razvijalce</interface>).</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
sl: <para>Ker je bil upravljalnik s sesutji zagnan v varnem načinu, je pomočnik za poročanje onemogočen.<nl />Ta hrošč lahko ročno sporočite na %1 (vključite povratno sled z zavihka <interface>Podatki za razvijalce</interface>).</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
sl: <para>Pomočnik za poročanje je onemogočen, ker je videti, da je zrušena aplikacija bila posodobljena ali odstranjena odkar je bila zagnana. To preprečuje natančno poročanje o zrušitvah in je lahko tudi vzrok za to.</para><para>Po posodobitvi je vedno dobra ideja, da se odjavite in ponovno prijavite in tako poskrbite, da bo posodobitev v celoti uporabljena in ne bi povzročila morebitnih stranskih učinkov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
sl: <para>Se opravičujemo, program <application>%1</application> se je nepričakovano zaprl.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
sl: <para>S poročanjem o tej napaki nam lahko pomagate izboljšati KDE-jeve programe.<nl /><link url='%1'>Naučite se več o poročanju o programskih napakah.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
sl: <para>Te napake ne morete sporočiti, ker <application>%1</application> ne ponuja naslova za poročanje o hroščih.</para>

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
sl: <subtitle>Opišite vse možne podrobnosti o okoliščinah sesutja:</subtitle>
    <list>
    <item>Opišite podrobnosti o dejavnosti, ki so se odvijale v in zunaj aplikacije v trenutkih pred sesutjem.</item>
    <item>Zabeležite vse nenavadno obnašanje v aplikaciji ali celotnem okolju.</item>
    <item>Zabeležite tudi morebitne ne-privzete nastavitve aplikacije</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
sl: Med nameščanjem paketov z razhroščevalnimi simboli je prišlo do napake.

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
sl: Nek drug razhroščevalnik trenutno že razhroščuje ta program. Podatkov o sesutju ni bilo mogoče pridobiti.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
sl: Datoteke <filename>%1</filename> ni bilo mogoče odpreti za pisanje.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti datoteke za shranjevanje poročila.

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
sl: Za ta program ni bilo mogoče najti paketov z razhroščevalnimi simboli.

[ctx: @info]
en: Distribution method:
sl: Način pridobitve:

[ctx: @info]
en: Failed to access crash data for unknown reasons.
sl: Iz neznanih razlogov ni bilo mogoče dostopati do podatkov o sesutjih.

[ctx: @info]
en: Failed to contact %1: <message>%2</message>
sl: Ni bilo mogoče vzpostaviti stika z %1: <message>%2</message>

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
sl: Prijava poročila o sesutju ni bila mogoča: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, close the window, or <link url='%1'>view detailed output</link>.
sl: Zbiranje informacij o sesutju ni uspelo iz neznanih razlogov. Lahko poskusite znova, zaprete okno ali si <link url='%1'>ogledate podroben rezultat</link>.

[ctx: @info]
en: Gathering crash information failed for unknown reasons. You can retry, or close the window.
sl: Zbiranje informacij o sesutju ni uspelo iz neznanih razlogov. Lahko poskusite znova ali zaprete okno.

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
sl: Podrobnosti o besedilu sesutja:

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
sl: Podajte naslednje podatke v angleščini.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
sl: Poročilo je bilo shranjeno v <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Submitting bug report…
sl: Prijavljanje poročila o hrošču…

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
sl: Podprocesi so se sesuli. Preverite vašo namestitev.

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
sl: Podprocesi so končali z napako: %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being a part of KDE. You may now close this window.
sl: Hvala, ker ste del KDE-ja. Sedaj lahko zaprete to okno.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is likely not useful.
sl: Ustvarjeni podatki o sesutju najbrž niso uporabni.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
sl: Ustvarjeni podatki o sesutju niso uporabni

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful.
sl: Ustvarjeni podatki o sesutju niso uporabni.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
sl: Ustvarjeni podatki o sesutju verjetno niso uporabni

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
sl: Ustvarjeni podatki o sesutju so uporabni

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful.
sl: Ustvarjeni podatki o sesutju so uporabni.

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
sl: Ustvarjeni podatki o sesutju so morda uporabni

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful.
sl: Ustvarjeni podatki o sesutju so morda uporabni.

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
    If you can't think of any more information, you can close the bug report dialog.
sl: Informacije, ki jih lahko posredujete, se v tem primeru ne štejejo za dovolj koristne.
    Če se ne spomnite več informacij, lahko zaprete pogovorno okno s poročilom o napakah.

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
sl: Ocena teh podatkov o sesutju ni veljavna. To je napaka v DrKonqi.

[ctx: @info]
en: There was not enough memory to gather crash information. You can close some applications to free up memory and try again.
sl: Za zbiranje informacij o sesutju ni bilo dovolj pomnilnika. Nekatere aplikacije lahko zaprete, da sprostite pomnilnik, in poskusite znova.

[ctx: @info]
en: This backtrace is very limited because there was not enough memory available to generate a full backtrace. You can close some applications and try again.
sl: Ta povratna sled je zelo omejena, ker ni bilo na voljo dovolj pomnilnika za ustvarjanje celotne povratne sledi. Nekatere aplikacije lahko zaprete in poskusite znova.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
sl: Vsebina poročila o napaki:

[ctx: @info]
en: Trying to contact %1…
sl: Poskus vzpostavitve stika z %1 …

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
sl: Čakajoč na podatke…

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
sl: <para>Program: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Čas: %5 %6</para>

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
sl: Nalaganje poročil o sesutju

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
sl: Ni sesutij, ki bi ustrezali iskanju

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
sl: Noben proces se še ni sesul

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
sl: Omogoča podroben pregled preteklih sesutij

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
sl: <placeholder>Podrobno opišite, kaj ste počeli, ko se je program sesul.</placeholder>

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>First install the debugger application (%1), then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
sl: <emphasis strong='true'>Najprej morate namestiti razhroščevalni program (%1) in nato klikniti na gumb <interface>Znova naloži</interface>.</emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    to request further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email addresses.</note>
sl: <note>Imeti morate uporabniški račun na <link url='%1'>KDE-jevem sistemu za sledenje hroščem</link>, kar je potrebno zato, da bi morda kasneje stopiti v stik z vami,
    da bi dobili dodatne informacije. Če računa še nimate, ga lahko <link url='%2'>prosto ustvarite tu</link>. Ne uporabljajte začasnih e-poštnih računov.</note>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
sl: <strong>Najprej morate namestiti razhroščevalni program (%1) in nato klikniti na gumb <interface>Znova naloži</interface>.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
sl: Na sesut program je pripet neko drugo razhroščevalno opravilo, zato razhroščevalnik DrKonqija ne more pridobiti povratne sledi. Zaprite drugi razhroščevalnik in kliknite <interface>Znova naloži</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work, read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace, install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
sl: Lahko kliknete gumb <interface>Namesti razhroščevalne simbole</interface> za samodejno namestitev manjkajočih paketov z razhroščevalnimi podatki. Če ta metoda
    ne deluje: si preberite <link url='%1'>Kako ustvariti uporabna poročila o sesutjih</link>, da ugotovite kako dobiti uporabno
    povratno sled; namestite zahtevane pakete (<link url='%2'>seznam datotek</link>) in kliknite gumb <interface>Znova naloži</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
sl: Ali se spomnite, kaj ste počeli pred sesutjem?

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
sl: Ali se program sesuje znova, če še enkrat ponovite isto stanje?

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sl: Preberite si <link url='%1'>Kako ustvariti uporabna poročila o sesutjih</link>, da ugotovite kako dobiti uporabno povratno sled;  namestite zahtevane pakete (<link url='%2'>seznam datotek</link>) in kliknite gumb <interface>Znova naloži</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
sl: Izberite dodatne podatke, ki jih lahko podate:

[ctx: @info/rich]
en: Read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace, install the needed packages
    (<link url='%2'>list of files</link>), then click the <interface>Reload</interface> button.
sl: Preberite si <link url='%1'>Kako ustvariti uporabna poročila o sesutjih</link>, da ugotovite kako dobiti uporabno povratno sled;
    namestite zahtevane pakete (<link url='%2'>seznam datotek</link>), potem kliknite gumb <interface>Znova naloži</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: The backtrace generation was stopped due to memory pressure. You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
sl: Generiranje povratne sledi je bilo ustavljeno zaradi pritiska na pomnilnik. Povratno sled lahko poskusite znova ustvariti s klikom na gumb <interface>Ponovno naloži</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
sl: Ta pomočnik bo preučil podatke o sesutju in vas vodil skozi postopek poročanja o hrošču.

[ctx: @info/rich]
en: Try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
sl: Poskusite obnoviti povratno sled s klikom na gumb <interface>Ponovno naloži</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sl: Za samodejno namestitev manjkajočih paketov z razhroščevalnimi podatki lahko kliknete gumb <interface>Namesti razhroščevalne simbole</interface>. Če to ne deluje: preberite si <link url='%1'>Kako ustvariti uporabna poročila o sesutjih</link>, da ugotovite kako dobiti uporabno povratno sled; namestite zahtevane pakete (<link url='%2'>seznam datotek</link>) in kliknite gumb <interface>Znova naloži</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
sl: Povratno sled lahko poskusite ustvariti znova s klikom na gumb <interface>Znova naloži</interface>.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not wish to accept this.</para>
sl: <para><note>Ker je komunikacija med vami in razvijalci potrebna za učinkovito odpravljanje napak,
    in želite še naprej poročati o tej napaki, <emphasis strong='true'>se morate strinjati, da lahko razvijalci stopijo v stik z vami</emphasis>.
    </note></para><para>Če tega ne želite sprejeti, lahko zaprete to pogovorno okno.</para>

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
sl: Ni uspelo pridobiti seznam računalnikov

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
sl: Zahtevanje namestitve manjkajočih paketov z razhroščevalnimi simboli ...

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
sl: <Ime> programa

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
sl: <Pot> do izvedljive datoteke

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
sl: Bugzilino ime izdelka

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
sl: Onemogoči poljuben dostop do diska

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
sl: Ne prikaži obvestila, ampak neposredno zaženi pogovorno okno za razhroščevanje

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
sl: Ohrani program zagnan in ustvari povratno sled ob zagonu

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
sl: Zagonski <ID> programa

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
sl: <PID> programa

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
sl: <ID niti>, v kateri je prišlo do napake

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
sl: <Različica> programa

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
sl: <Naslov> za hrošče, ki naj se uporabi

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
sl: Program je že bil zagnan znova

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
sl: Program je zagnal kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
sl: <Številka> signala, ki je bil ujet

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
sl: Prevedeno <ime> programa

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
sl: bugstest.kde.org geslo

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
sl: bugstest.kde.org uporabniško ime

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
sl: <strong>Razhroščevalni program manjka ali pa ga ni bilo mogoče zagnati.</strong>

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
sl: Ustvarjanje povratne sledi ... (to lahko traja dalj časa)

[ctx: @info:status]
en: Loading...
sl: Nalaganje ...

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
sl: Podatkov o sesutju ni bilo mogoče pridobiti.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
sl: Podatkov o sesutju ni bilo mogoče ustvariti.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
sl: Razhroščevalnik je nepričakovano končal.

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
sl: Da bi lahko nadaljevali, se morate prijaviti s svojim računom za %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Always automatically submit a crash report to KDE's crash tracking system, with no manual input required.
    You will not receive any more crash notifications.
sl: Vedno samodejno pošlji poročilo o sesutjih sistemu za sledenje sesutij KDE. Ročni vnos ni potreben.
    Ne boste več prejemali obvestil o sesutjih.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
sl: Zapri to pogovorno okno (izgubili boste podatke o sesutju)

[ctx: @info:tooltip]
en: Crash reports can be of greater value if additional debugging resources are downloaded from your distributor first.
    This may also cause increased memory usage, will take longer, and causes downloads of unknown size when a crash occurs. This is skipped automatically when using a metered internet connection.
sl: Poročila o sesutju so lahko večja, če od vašega distributerja najprej prenesete dodatne vire za odpravljanje napak.
    To lahko povzroči tudi večjo porabo pomnilnika, traja dlje časa in povzroči prenose neznane velikosti, ko pride do sesutja. Pri uporabi omejene internetne povezave se to samodejno preskoči.

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
sl: Zažene pomočnika za poročanje o hrošču.

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
sl: Namestitev simbola ni na voljo, ker je bila aplikacija posodobljena oz. odstranjena po zagonu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
sl: Kliknite ta gumb, da kopirate podatke o sesutju (povratno sled) v odložišče.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
sl: Kliknite ta gumb, da namestite manjkajoče pakete z razhroščevalnimi simboli.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the packages for missing debug symbols.
sl: S tem gumbom namestite pakete za manjkajoče simbole za odpravljanje napak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided email address and password.
sl: S tem gumbom se prijavite v sistem za sledenje hroščem KDE z navedenim e-poštnim naslovom in geslom.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
sl: Kliknite ta gumb, da znova naložite podatke o sesutju (povratno sled). To je uporabno,
    če ste namestili pakete s podatki za razhroščevanje in želite dobiti boljšo povratno sled.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
sl: Kliknite ta gumb, da znova naložite podatke o sesutju (povratno sled). To je uporabno, če ste namestili pakete s podatki za razhroščevanje in želite dobiti boljšo povratno sled.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
sl: Kliknite ta gumb, da znova zaženete sesut program.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
sl: Kliknite ta gumb, da shranite podatke o sesutju (povratno sled) v datoteko. To je uporabno, če si želite podatke ogledati kasneje ali pa oddati poročilo kasneje.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
sl: Uporabite ta gumb, da shranite informacije o sesutju na datoteko za ročno poročanje.

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
sl: <subtitle>Primeri dobrih naslovov:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
sl: Nisem poskusil še enkrat

[ctx: @item:inlistbox placeholder while loading]
en: Loading…
sl: Nalaganje…

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
sl: Vedno

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
sl: Včasih

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
sl: Nikoli

[ctx: @label]
en: Automatically download debug symbols to enhance crash reports
sl: Samodejno prenesi simbole za odpravljanje napak za izboljšanje poročila o zrušitvah

[ctx: @label]
en: Automatically report crashes
sl: Samodejno poročaj o zrušitvah

[ctx: @label]
en: Crash Report Sent
sl: Poročilo o sesutju poslano

[ctx: @label]
en: Details:
sl: Podrobnosti:

[ctx: @label other side of row 'in the future: [x] submit stuff automatically]
en: In the future:
sl: V bodoče:

[ctx: @label placeholder text in TextArea]
en: Tell us more about the crash…
sl: Povejte nam več o sesutju…

[ctx: @label submitting as crash report]
en: Collecting crash data. The collected data will automatically be submitted in the background.
sl: Zbiranje podatkov o sesutjih. Zbrani podatki bodo samodejno poslani v ozadju.

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the contents of the report which will be sent.</para><para>If you want to modify the report, return to the previous pages.</para>
sl: <para>To je predogled vsebine poročila, ki bo poslano</para>.<para>Če bi ga radi spremenili, se vrnite na predhodne strani.</para>

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: Email Address:
sl: Naslov e-pošte:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
sl: KDE-jevi programi so prevedeni iz izvorne kode

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
sl: Prijavne podatke shrani v KDE-jevo listnico

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
sl: Kaj sem počel, ko se je aplikacija <application>%1</application> sesula

[ctx: @title]
en: Automatic Report
sl: Samodejno poročilo

[ctx: @title]
en: Bug Report Preview
sl: Predogled poročila o napakah

[ctx: @title]
en: Crash Handler
sl: Upravljalnik sesutij

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
sl: Poročilo o sesutju poslano

[ctx: @title]
en: Crashes
sl: Sesutja

[ctx: @title]
en: Details
sl: Podrobnosti

[ctx: @title]
en: Enter Details About the Crash
sl: Vnesite podrobnosti o sesutju

[ctx: @title]
en: Failure
sl: Neuspeh

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
sl: Ne dovolj koristno

[ctx: @title CLI title]
en: Crashed Processes Viewer
sl: Sesut vpogledovalnik procesov

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
sl: Po&datki za razvijalce

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
sl: Splošno

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
sl: Informacije za razvijalce

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
sl: Napaka med nameščanjem razhroščevalnih simbolov

[ctx: @title:window]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
sl: Pridobivanje povratne sledi (samodejni podatki o sesutju)

[ctx: @title:window]
en: Log in to the Bug Tracking System
sl: Prijava v sistem za sledenje hroščem

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
sl: Manjkajoči razhroščevalni simboli

[ctx: @title:window]
en: Overview
sl: Pregled

[ctx: @title:window]
en: Reporting Assistant
sl: Pomočnik za poročanje

[ctx: @title:window]
en: Save Report
sl: Shrani poročilo

[ctx: @title:window]
en: Your Knowledge
sl: Vaše znanje

en: A file containing the backtrace.
sl: Datoteka, ki vsebuje povratno sled.

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
sl: Skrij

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Crash Handler
sl: Upravljalnik sesutij

en: Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
sl: Upravljalnik sesutij daje uporabniku povratne informacije, če se je program sesul.

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
sl: Poročaj o programski napaki

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
sl: Znova zaženi program

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
sl: Prosimo poročajte o tej programski napaki, in nam tako pomagate izboljšati programje.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
sl: Ta program se je nepričakovano zaprl.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly. A report is being automatically submitted.
sl: Aplikacija se je nepričakovano zaprla. Poročilo je samodejno v oddajanju.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
sl: %1 se je nepričakovano zaprl

en: Please report this error to help improve this software.
sl: S svojim poročilom o napaki nam lahko pomagate izboljšati program.

en: Report &Bug
sl: Poročaj o hrošču

en: Test application for bugtracker manager lib
sl: Testna aplikacija za  bugtracker manager lib

en: The debugger name passed to the parser factory
sl: Ime razhroščevalnika je bil posredovan v tovarno razčlenjevalnikov

en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
sl: Manjkajo paketi, ki vsebujejo razhroščevalne podatke za naslednje programe in knjižnice:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
sl: Manjkajoči paketi z razhroščevalnimi podatki

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
sl: Dosežena je bila najkrajša dolžina

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
sl: Podajte več podatkov
