konsole - en to sk translation catalogue (746 entries)

en: %1 is a folder for SSH entries
sk: %1 je priečinok pre záznamy SSH

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
sk: %1 nie je platná URL, výstup sa nepodarilo uložiť.

en: &All Tabs in Current Window
sk: &Všetky karty v aktuálnom okne

en: &Close Session
sk: Zavrieť sedenie

en: &Configure or Rename Tab...
sk: Nestaviť alebo premenovať kartu...

en: &Continue Task
sk: Pokračovať úlohu

en: &Default character encoding:
sk: Štandardné kódovanie znakov:

en: &Edit...
sk: Upraviť...

en: &Hangup
sk: Zavesiť

en: &Interrupt Task
sk: Prerušiť úlohu

en: &Kill Task
sk: Zabiť úlohu

en: &Never
sk: Nikdy

en: &New...
sk: Nový...

en: &Paste Location
sk: Vložiť umiestnenie

en: &Print Screen...
sk: Tlačiť obrazovku...

en: &Remove
sk: Odstrániť

en: &Scale output
sk: Škálovať výstup

en: &Select All
sk: Vybrať &všetko

en: &Select Tabs...
sk: Vybrať &karty...

en: &Set as Default
sk: Nastaviť ako predvolené

en: &Suspend Task
sk: Pozastaviť úlohu

en: &Tab title format:
sk: &Formát titulku karty:

en: &Terminal bell mode:
sk: Režim zvončeku terminálu

en: &Terminate Task
sk: Ukončiť úlohu

en: &The whole line
sk: Celý aktuálny riadok

en: &Window Color Scheme
sk: Farebná schéma okna

en: &ZModem Upload...
sk: &ZModem odoslanie...

en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
sk: <b>UPOZORNENIE</b>: Toto má to bezpečnostné dôsledky, pretože umožňuje zobrazenie škodlivých adries URL ako inú adresu URL alebo ich skrytie. <br> Predtým, ako túto funkciu zapnete, uistite sa, že tomuto rozumiete.

en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
sk: <html><head/><body><p>Aplikácie, ktoré používajú KonsolePart, zdieľajú profily.</p> <p>Nezdieľajú s Konsole alebo inými aplikáciami:<ul> <li>predvolený profil</li> <li>zobraziť v ponuke</li> <li>skratky</li></ul></p> <p>Kľudne otvorte pre Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">správu o chybe</a> ak si želáte zmenu v tomto správaní.</body></html>

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
sk: <p>Bol zistený pokus o ZModem prenos súborov, avšak v systéme nebol nájdený žiadny vhodný ZModem softvér.</p><p>Asi bude potrebné nainštalovať balíček 'rzsz' alebo 'lrzsz'.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
sk: <p>V systéme nebol nájdený žiadny vhodný ZModem softvér.</p><p>Asi bude potrebné nainštalovať balíček 'rzsz' alebo 'lrzsz'.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
sk: <p>Aktuálne sedenie už má spustený ZModem prenos súborov.</p>

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
sk: <qt>Výstup bol <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">pozastavený</a> stlačením Ctrl+S. Stlačte <b>Ctrl+Q</b> pre pokračovanie.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
sk: Zamerať horný terminál

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
sk: Zamerať dolný terminál

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
sk: Zamerať ľavý terminál

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
sk: Zamerať pravý terminál

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
sk: Naposledy použité karty

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
sk: Naposledy použité karty (opačné poradie)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
sk: Presunúť kartu naľavo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
sk: Presunúť kartu napravo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
sk: Ďalšia karta

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
sk: Predošlá karta

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
sk: Nastaviť sémantickú integráciu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
sk: Prepnúť na poslednú kartu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
sk: Prepnúť na kartu %1

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
sk: Prepínať medzi dvoma kartami

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
sk: Prepnúť maximalizovanie aktuálneho pohľadu

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
sk: Vložiť všetko

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
sk: Zavrieť okno

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
sk: Zatvoriť aktuálnu kartu

[ctx: @action:button]
en: Close Program
sk: Zatvoriť program

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
sk: Zabiť program

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
sk: Prilepiť bez netlačiteľných znakov

[ctx: @action:button]
en: Run
sk: Spustiť

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
sk: Zobraziť všetky písma

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
en: New...
sk: Nová...

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
en: New...
sk: Nová...

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
en: Choose...
sk: Vybrať...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
sk: Klonovať kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
sk: Nestaviť alebo premenovať kartu...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
sk: O&dpojiť kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
sk: &Nová karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sk: &Zavrieť kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
sk: Zavrieť okno

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
sk: Odpojiť aktuálnu kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
sk: Odpojiť aktuálne zobrazenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
sk: Rovnaká veľkosť pre všetky zobrazenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
sk: Roztiahnuť pohľad

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
sk: Načítať rozloženie kariet...

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
sk: Načítať novú kartu s rozložením terminálov 1x2

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
sk: Načítať novú kartu s rozložením terminálov 2x1

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
sk: Načítať novú kartu s rozložením terminálov 2x2

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
sk: Spravovať profily...

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
sk: &Nové okno

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
sk: Uložiť rozloženie kariet do súboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
sk: Zmenšiť pohľad

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
sk: Rozdeliť pohľad

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
sk: Rozdeliť pohľad automaticky

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
sk: Rozdeliť pohľad vertikálne

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
sk: Rozdeliť pohľad horizontálne

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
sk: Prepnúť maximalizovanie aktuálneho pohľadu

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
sk: Žiad&ne

[ctx: @info]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Nastavenia → Nastaviť Konsole → Všeobecné → Pamätať si vveľkosť okna</span> musí byť zakázané, aby tieto položky fungovali.</p></body></html>

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
sk: Profil s názvom „%1“ už existuje.

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
sk: Nedostatočné povolenia na uloženie nastavení do: <filename>%1</filename>.<nl/> Zmeňte povolenia tohto súboru alebo nastavte iný názov, aby sa nastavenia uložili do nového profilu.

[ctx: @info]
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
sk: Klávesové skratky riadia, ako sú konvertované kombinácie kláves stlačené v terminálovom okne do prúdu znakov, ktoré sú posielané do aktuálneho terminálového programu. Pre viac informácií ohľadom prispôsobenia priradenia klávesov skontrolujte Konsole Handbook.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
sk: Názov profilu bol prázdny; prosím nastavte názov aby ste mohli uložiť nastavenia

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
sk: Schému <resource>%1</resource> sa nepodarilo načítať.

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
sk: V tomto okne je %1 otvorených terminálov. Stále chcete skončiť?

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
sk[0]: V tomto okne beží proces. Stále chcete skončiť?
sk[1]: V tomto okne bežia %1 procesy. Stále chcete skončiť?
sk[2]: V tomto okne beží %1 procesov. Stále chcete skončiť?

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
sk: (c) 1997-2022, Vývojári Konsole

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
sk: Opravy chýb

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
sk: Opravy chýb a všeobecné vylepšenia

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
sk: Opravy chýb a vylepšená rýchlosť spúšťania

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
sk: Opravy chýb a významné vylepšenia

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
sk: Kód z projektu kvt
    Všeobecné vylepšenia

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
sk: Vložená Konsole
    Všeobecné vylepšenia

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
sk: Vložená Konsole
    Panel nástrojov a názvy sedení

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
sk: Port pre FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
sk: Všeobecné vylepšenia

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
sk: Všeobecný správca, opravy chýb a všeobecné vylepšenia

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
sk: +Všeobecný správca, opravy chýb a všeobecné vylepšenia

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
sk: Vylepšenie označovania

[ctx: @info:credit]
en: Original author
sk: Pôvodný autor

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
sk: Predošlý správca, port na KDE4

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
sk: Port pre SGI

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
sk: Vylepšenia schém a výberu textu

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
sk: Podpora pre Solaris a históriu

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
sk: Poďakovanie veľa ďalším.

[ctx: @info:credit]
en: Thomas Surrel
sk: +Thomas Dreibholz

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
sk: Vizuálne efekty

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
sk: Argumenty zadané príkazu

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
sk: Zmení hodnotu vlastnosti profilu.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
sk: Príkaz na vykonanie. Táto voľba zachytí všetky nasledovné argumenty, takže použite ju ako poslednú voľbu.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
sk: Vytvorí novú kartu v existujúcom okne namiesto vytvorenia nového okna ('Spúšťať všetky Konsole okná v jednom procese' musí byť povolené)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
sk: Vytvorí karty ako boli definované v danom konfiguračnom súbore kariet

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
sk: Zakázať priehľadné pozadia, aj keď ich systém podporuje.

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
sk: Nezatvárať počiatočné sedenie automaticky po jeho ukončení.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
sk: Vynútiť opätovné použitie existujúcej inštancie, aj keď sa tým naruší funkčnosť, napr. --new-tab. Väčšinou na ladenie.

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
sk: Skryť panel ponuky, prepísať predvolené nastavenie

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
sk: Skryť panel kariet, prepísať predvolené nastavenie

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
sk: Zobraziť všetky vlastnosti profilu a ich typ (na použitie s -p)

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
sk: Zoznam dostupných profilov

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
sk: Názov profilu, ktorý sa použije v novej inštancii Konsole

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
sk: Spustiť v oddelenom procese

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
sk: Nastaví počiatočný pracovný adresár pre novú kartu alebo okno na 'dir'

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
sk: Zobraziť panel ponuky, prepísať predvolené nastavenie

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
sk: Zobraziť panel kariet, prepísať predvolené nastavenie

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
sk: Spustiť Konsole v režime celej obrazovky

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
sk: Spustí Konsole na pozadí a po stlačení klávesov Ctrl+Shift+F12 (štandarne) sa prenesie do popredia

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
sk: Súbor json s rozložením, ktoré sa použije pre novú inštanciu Konsole

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
sk: Upozornenie:

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
sk: Dokončené

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
sk: Všetky úpravy sú len dočasné pre toto sedenie.

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
sk: Je prirodzené, že terminálový program vyžaduje znaky písma rovnako široké. Iný font môže spôsobiť problémy so zobrazením. Toto by nemalo byť potrebné okrem výnimočných prípadov.

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
sk: Nastavenie priehľadnosti pozadia nebude použité, pretože vaša pracovná plocha nepodporuje priehľadnosť okien.

[ctx: @info:tooltip]
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
sk: Znaky, ktoré sú považované za časť slova pri dvojitom kliknutí na vyber celých slov v termináli.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
sk: Kliknite na výber slabej farby

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
sk: Kliknite na výber farby

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
sk: Kliknite na výber intenzívnej farby

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
sk: Zatvoriť terminál

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
sk: Zavrieť panel hľadania

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
sk: Zatvoriť túto kartu

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
sk: Zobraziť ponuku možností

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
sk: Dvakrát kliknite na zmenu skratky

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
sk: Sem zadajte text, ktorý chcete hľadať

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
sk: Nájde nasledujúci výskyt aktuálnej hľadanej frázy

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
sk: Nájde predchádzajúci výskyt aktuálnej hľadanej frázy

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
sk: Vložiť formát vzdialeného titulku

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
sk: Vložiť formát titulku

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
sk: Maximalizovať terminál

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
sk: Presunúť terminál do novej karty

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
sk: Otvoriť novú kartu

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
sk: Obnoviť terminál

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
sk: Hľadať aktuálnu hľadanú frázu od konca

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
sk: Hľadať aktuálnu hľadanú frázu od začiatku

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
sk: Nastavuje, či má byť zodpovedajúci text zvýraznený

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
sk: Nastaví, či hľadanie má začať od konca

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
sk: Nastavuje, či sa má rozlišovať veľkosť písmen

[ctx: @info:tooltip]
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
sk: Textový editor, ktorý sa použije pri otváraní adries textových súborov v danom riadku/stĺpci.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
sk: Pri použití tejto voľby, rolovacie dáta sa zapíšu nešifrované do dočasných súborov. Tieto dočasné súbory budú vymazané automaticky pri zatvorení Konsole bežným spôsobom.<nl/>Použite <emphasis>Nastavenie->Nastaviť Konsole->Umiestnenie súborov</emphasis> na výber umiestnenia dočasných súborov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
sk: Pri použití tejto voľby sa scrollback údaje uložia do RAM. Ak zvolíte veľkú hodnotu, váš systém môže mať nedostatok voľnej pamäte a spôsobiť vážne problémy.

[ctx: @item]
en: Activate Menu
sk: Aktivovať ponuku

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
sk: Prepnúť okno pozadia

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
sk: Nepomenovaná farebná schéma

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
sk: SSH Nastavenia

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
sk: Zvýrazniť všetky zhody

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
sk: Reg. výraz

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
sk: Spätné vyhľadávanie

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-Only
sk: Iba na čítanie

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow Mouse Tracking
sk: Povoliť sledovanie myši

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
sk: %1 na %2

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
sk: Číslo

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
sk: Pozadie

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
sk: Pozadie (slabé)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
sk: Pozadie (intenzívne)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
sk: Farba 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
sk: Farba 1 (slabá)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
sk: Farba 1 (intenzívna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
sk: Farba 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
sk: Farba 2 (slabá)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
sk: Farba 2 (intenzívna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
sk: Farba 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
sk: Farba 3 (slabá)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
sk: Farba 3 (intenzívna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
sk: Farba 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
sk: Farba 4 (slabá)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
sk: Farba 4 (intenzívna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
sk: Farba 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
sk: Farba 5 (slabá)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
sk: Farba 5 (intenzívna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
sk: Farba 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
sk: Farba 6 (slabá)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
sk: Farba 6 (intenzívna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
sk: Farba 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
sk: Farba 7 (slabá)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
sk: Farba 7 (intenzívna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
sk: Farba 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
sk: Farba 8 (slabá)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
sk: Farba 8 (intenzívna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
sk: Popredie

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
sk: Popredie (slabé)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
sk: Popredie (intenzívne)

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
en: Miscellaneous:
sk: Rôzne:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
en: (none)
sk: (žiadne)

[ctx: @item:intext Search options]
en: Search:
sk: Hľadať:

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
sk: Farba

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
sk: Slabá farba

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
sk: Intenzívna farba

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
sk: Vložte popisný štítok

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
sk: Nájsť...

[ctx: @label:textbox]
en: Profile name
sk: Názov profilu

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
sk: Hľadať...

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
sk: Podporované obrázky

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
sk[0]:  riadok
sk[1]:  riadky
sk[2]:  riadkov

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
sk:  [Iba na čítanie]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
sk:  [Predvolené]

[ctx: @option:radio Always show the split header]
en: Always
sk: Vždy

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
en: Custom:
sk: Vlastné:

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
sk: Dočasný systémový priečinok (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
sk: Používateľský priečinok medzipamäti (%1)

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
en: Hidden
sk: Skrytý

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
en: Large
sk: Veľká

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: @option:radio Never show the split header]
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
en: &Left side
sk: &Ľavá strana

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
en: Ri&ght side
sk: Pravá strana

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
en: Small
sk: Malá

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
en: When needed
sk: Podľa potreby

[ctx: @title]
en: Confirm Close
sk: Potvrdiť zatvorenie

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
sk: Potvrdiť vloženie

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
sk: Emulátor terminálu

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title Preferences page name]
en: Memory
sk: Pamäť

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
sk: Info o časti

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
sk: Profily

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
sk: Panel kariet / Oddeľovače

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
sk: Dočasné súbory

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
sk: Náhľady

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
sk: Skratka

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:group]
en: Terminal contents
sk: Obsah terminálu

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
sk: &Záložky

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
sk: Pokročilé

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Appearance
sk: Vzhľad

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Behavior
sk: Správanie

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
sk: Upraviť rolovanie späť

[ctx: @title:window]
en: Configure
sk: Nastaviť

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
sk: Odstrániť SSH konfigurácie

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
sk: Upraviť farebnú schému

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
sk: Načítať rozloženie kariet

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
sk: Nová farebná schéma

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
sk: Uložiť rozloženie kariet do súboru

[ctx: @title:window]
en: Select font
sk: Vybrať písmo

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
sk: Vyberte súbor s tapetou

en: A descriptive name for the profile
sk: Popisný názov pre profil

en: A duplicate item exists
sk: Existuje duplikát položky

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
sk: Schéma priradenia klávesov nemôže byť uložená s prázdnym popisom.

en: A name for this ssh entry
sk: Názov tohto ssh záznamu

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
sk: Nastal problém pri ukladaní výstupu.
    %1

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
sk: Program v tomto sedení nezomrie. Určite ho chcete nasilu zabiť?

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
sk: V tomto sedení práve beží program. Naozaj chcete skončiť?

[ctx: A solid rectangular]
en: Block
sk: Blok

[ctx: A vertical line on the left edge]
en: I-Beam
sk: I profil

en: Above terminal area
sk: Nad oblasťou terminálu

en: Activation:
sk: Aktivácia:

en: Activity in '%1' (Session '%2')
sk: Aktivita v '%1' (Sedenie '%2')

en: Adapt
sk: Prispôsobiť

en: Add
sk: Pridať

en: Add a new SSH Entry
sk: Pridať novú SSH položku

en: Add new SSH Configuration
sk: Pridať novú SSH konfiguráciu

en: Adjust Scrollback...
sk: Upraviť rolovanie späť...

en: After current &tab
sk: Za aktuálnu kartu

en: Align to center:
sk: Zarovnať na stred:

en: All dialogs will be shown again
sk: Všetky dialógy sa zobrazia znova

en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
sk: Povoliť Ctrl+koliesko na priblíženie textu

en: Allow blinking text
sk: Povoliť blikajúci text

en: Allow escape sequences for links
sk: Povoliť escape sekvencie pre odkazy

en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
sk: Povoliť zatvorenie karty stredným tlačidlom

en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
sk: Umožniť terminálovým aplikáciám spracovávať kliknutia a ťahanie

en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
sk: Povoliť terminálovým programom vytvoriť blikajúci úsek textu

en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
sk: Povoliť pozastavenie výstupu po stlačení Ctrl+S

en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
sk: Povoliť používateľom pristupovať k hornej ponuke cez kombináciu Alt+kláves

en: Allowed link formats:
sk: Povolené formáty odkazov:

en: Alwa&ys
sk: Vždy

en: Always
sk: Vždy

[ctx: Always]
en: A&lways
sk: Vždy

[ctx: Always]
en: Always
sk: Vždy

en: Always invert the colors of selected text
sk: Vždy invertovať farby vybraného textu

en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
sk: Vždy vložiť zachytené URL ako text bez ponuky akcií presunu, kopírovania a odkazu.

en: An SSH session must have a profile
sk: +

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
sk[0]: Určite chcete vložiť %1 znak?
sk[1]: Určite chcete vložiť %1 znaky?
sk[2]: Určite chcete vložiť %1 znakov?

en: At &the end
sk: Na konci

en: At least Username or SSHKey must be set
sk: Aspoň používateľské meno alebo SSHKey musí byť nastavené

en: Automatically copy selected text into clipboard
sk: Automaticky kopírovať vybraný text do schránky

en: Background color transparency:
sk: Priehľadnosť farby pozadia:

en: Background image:
sk: Obrázok pozadia:

en: Be&low terminal area
sk: Pod oblasťou terminálu

en: Bell in '%1' (Session '%2')
sk: Zvonček v '%1' (Sedenie '%2')

en: Bell: will try to emit an audible warning
sk: Zvonček: Skúsi vyslať zvukové varovanie

en: Bi-Directional text rendering
sk: Povoliť obojsmerné vykresľovanie textu

en: Black on Light Yellow
sk: Čierna na svetložltej

en: Black on Random Light
sk: Čierna na náhodne svetlej

en: Black on White
sk: Čierna na bielom

en: Blinking:
sk: Blikajúci kurzor:

en: Blue on Black
sk: Modrá na čiernom

en: Blur background
sk: Rozmazať pozadie

en: Border
sk: Okraj

[ctx: Border color options]
en: Color:
sk: Farba:

en: Both
sk: Obe

en: Breeze
sk: Vánok

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
sk: Nie je možné vydať príkaz SSH mimo aplikácie shell (napr. bash, zsh, sh)

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel Add or Edit
sk: Zrušiť pridanie alebo úpravu

en: Cannot delete this folder
sk: Nie je možné odstrániť tento priečinok

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Change &Directory To
sk: Zmeniť adresár na

en: Choose the background image
sk: Vyberte obrázok pozadia

en: Choose the initial directory
sk: Vyberte počiatočný adresár

en: Clear Scrollback
sk: Vyčistiť rolovanie

en: Clear Scrollback and Reset
sk: Vyčistiť rolovanie a obnoviť

en: Close tab on middle-click
sk: Zatvoriť kartu stredným tlačidlom

en: Color scheme && font
sk: Farebná schéma a písmo

en: Command
sk: Príkaz

en: Command and arguments: %c
sk: Príkaz a argumenty: %c

en: Command can not be empty
sk: Príkaz nemôže byť prázdny

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Configure Web Shortcuts...
sk: Nastaviť webové skratky...

en: Confirm Close
sk: Potvrdiť zatvorenie

en: Confirm Paste
sk: Potvrdiť vloženie

en: Control the position of the tab bar
sk: Ovládať polohu panelu kariet

en: Control the size of the handle between panels
sk: Ovládať veľkosť rukoväte medzi panelmi

en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
sk: Ovládať viditeľnosť tlačidla "Nová karta" na paneli kariet

en: Control the visibility of the whole tab bar
sk: Ovládať viditeľnosť celého panelu kariet

en: Control the visual style of the tab bar
sk: Ovládač vizuálny štýl panelu kariet

en: Control where the "Close tab" button will be displayed
sk: Ovládať kde sa zobrazí tlačidlo "Zatvoriť kartu"

en: Control where to put the new tab
sk: Ovládať kde vložiť novú kartu

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy Email Address
sk: Kopírovať e-mailovú adresu

en: Copy Input
sk: Kopírovať vstup

en: Copy Input To
sk: Kopírovať vstup do

en: Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu odkazu

en: Copy Location
sk: Kopírovať umiestnenie

en: Copy command output
sk: Kopírovať výstup príkazu

en: Copy on select
sk: Kopírovať pri označení

en: Copy options:
sk: Možnosti kopírovania:

en: Copy text as HTML
sk: Kopírovať text ako HTML

en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
sk: Kopírovať text ako HTML (vrátane formátovania, písma, farieb, atď.)

en: Copy user input
sk: Kopírovať vstup používateľa

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
sk: Nepodarilo sa nájsť '%1', miesto toho sa spúšťa '%2'. Skontrolujte nastavenie profilu.

en: Could not find an interactive shell to start.
sk: Nepodarilo sa nájsť interaktívny shell.

en: Could not find binary:
sk: Nepodarilo sa nájsť program:

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
sk: Nepodarilo sa získať názov procesu, predpokladáme, že nie je možné požiadať o pripojenie

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
sk: Súbor sa nepodarilo otvoriť pomocou textového editora uvedeného v nastaveniach profilu;
     bude otvorený pomocou predvoleného editora systému.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
sk: Nepodarilo sa spustiť program '%1' s argumentami '%2'.

en: Create New Profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Create New Profile...
sk: Vytvoriť nový profil...

en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
sk: Vytvoriť novú farebnú schému založenú na vybranej schéme

en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
sk: Vytvoriť nový zoznam klávesových skratiek založený na vybraných skratkách

en: Create a new profile based on the selected profile
sk: Vytvoriť nový profil založený na vybranom profile

en: Crop
sk: Orezať

en: Current Directory (Long): %D
sk: Aktuálny adresár (dlhý): %D

en: Current Directory (Short): %d
sk: Aktuálny adresár (krátky): %d

en: Cursor
sk: Kurzor

[ctx: Cursor color options]
en: Color:
sk: Farba:

en: Cursor:
sk: Kurzor:

en: Custom cursor color
sk: Vlastná farba kurzora:

en: Dark Pastels
sk: Tmavé pastely

en: Darken
sk: Stmaviť

en: Darkening strength:
sk: Sila stmavnutia:

en: Default
sk: Predvolené

en: Default (XFree 4)
sk: Štandardné (XFree 4)

en: Default Profile
sk: Štandardný profil

en: Default profile
sk: Štandardný profil

en: Default profile for new terminal sessions in %1
sk: Nastaviť vybraný profil ako štandardný pre nové terminálové sedenia v %1

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete Quick Commands Configurations
sk: Odstránenie konfigurácií rýchlych príkazov

en: Delete folder and all of its contents
sk: Odstrániť priečinok a celý jeho obsah

en: Delete selected SSH entry
sk: Odstrániť vybranú SSH položku

en: Delete selected entry
sk: Odstrániť vybranú položku

en: Delete the selected color scheme
sk: Odstrániť vybranú farebnú schému

en: Delete the selected key bindings scheme
sk: Odstrániť vybraný zoznam klávesových skratiek

en: Delete the selected profile
sk: +Odstrániť vybraný profil

en: Description:
sk: Popis:

en: Deselect All
sk: Zrušiť výber

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
sk: Device Control Three/XOFF: pozastaví výstup

en: Disable drag && drop menu for files && URLs
sk: Zakázať drag and drop ponuku pre URL a súbory

en: Display Vertical line at column:
sk: Zobraziť zvislú čiaru na stĺpci:

en: Do not remember previous output
sk: Nepamätať si predošlý výstup

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
en: &None
sk: Ži&adne

[ctx: Do not show a close button]
en: None
sk: Žiadne

en: Don't Change
sk: Nemeniť

en: Double click to change the folder name.
sk: Dvojklikom zmeníte názov priečinku

en: Drag Handle Size:
sk: Veľkosť rukoväte potiahnutia:

en: Draw intense colors in bold font
sk: Kresliť intenzívne farby tučným písmom

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Current Profile...
sk: Upraviť aktuálny profil...

en: Edit Environment
sk: Upraviť prostredie

en: Edit Key Binding List
sk: Upraviť zoznam klávesových skratiek

en: Edit Profile
sk: Upraviť profil

en: Edit Profile "%1"
sk: Upraviť profil "%1"

en: Edit selected entry
sk: Upraviť vybranú položku

en: Edit the list of environment variables and associated values
sk: Upravte zoznam premenných prostredia a pridelených hodnôt

en: Edit the path of the background image
sk: Zadajte cestu obrázku pozadia

en: Edit the selected color scheme
sk: Upraviť vybranú farebnú schému

en: Edit the selected key bindings scheme
sk: Upraviť vybraný zoznam klávesových skratiek

en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
sk: Upraviť vybraný profil (toto tlačidlo je zakázané pre profily, ktoré sú iba na čítanie)

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
sk[0]: Úprava profilu: %2
sk[1]: Úprava %1 profilov: %2
sk[2]: Úprava %1 profilov: %2

en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
sk: Zapnúť Alternatívne posǘanie zásobníka obrazovky

en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
sk: Povoliť obojsmerné zobrazenie na termináloch (platné len pre Arabčinu, Perzštinu alebo Hebrejčinu)

en: Enable all "Don't Ask Again" messages
sk: Povoliť správy "Nepýtať sa znova"

en: Enable menu accelerators
sk: Povoliť akcelerátory ponuky

en: Enable thumbnails generation
sk: Povoliť vytváranie náhľadov

en: Enabled
sk: Povolené

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
sk: Koniec textu/Prerušiť: Môže prerušiť aktuálny proces

en: End Of Transmission: may exit the current process
sk: Koniec prenosu: Môže ukončiť aktuálny proces

en: Enlarge Font
sk: Zväčšiť písmo

en: Environment:
sk: Prostredie:

en: Error issuing SSH Command
sk: Chyba pri vydávaní príkazu SSH

en: Escape: used for manipulating terminal state
sk: Escape: používa sa na manipuláciu stavu terminálu

en: Expand individual tab widths to full window
sk: Roztiahnuť jednotlivé šírky kariet na celé okno

en: Expand the tab widths
sk: Rozšíriť výšku kariet

en: F&ull screen height
sk: Celá výška strany

en: Fi&xed size:
sk: Pevná veľkosť:

en: File
sk: Súbor

en: File Separator/Quit: may abort the current process
sk: Oddeľovač súborov/Ukončiť: Môže prerušiť aktuálny proces

en: Filter...
sk: Filtrovať...

en: Flow control
sk: Riadenie toku

en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
sk: Zamerať terminál, keď nad nimi presuniete kurzor myši

en: Folder
sk: Priečinok

en: Font:
sk: Písmo:

en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
sk: Na organizačné účely bude tento záznam v tomto priečinku.

en: For scrollback files, use specified folder location
sk: Pre scrollback súbory použiť špecifické umiestnenie priečinka

en: For scrollback files, use system-wide folder location
sk: Pre scrollback súbory použiť systémové umiestnenie priečinka

en: For scrollback files, use this folder
sk: Pre scrollback súbory použiť tento priečinok

en: For scrollback files, use user's specific folder location
sk: Pre scrollback súbory použiť používateľovo špecifické umiestnenie priečinka

en: Form
sk: Formulár

en: From clipboard
sk: Zo schránky

en: From mouse position to the end of &line
sk: Od polohy myši po koniec riadku

en: From selection
sk: Z výberu

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Generating Thumbnail
sk: Generujem náhľad

en: Get New...
sk: Získať Nové...

en: Green on Black
sk: Zelená na čiernom

en: Group
sk: Skupina

en: Half screen heigh&t
sk: Polovica výšky strany

en: Help
sk: Pomocník

en: Highlight all matches
sk: Zvýrazniť všetky zhody

en: Highlight all search matches
sk: Zvýrazniť všetky zhody hľadania

en: Highlight the lines coming into view
sk: Zvýrazniť riadky prichádzajúce do zobrazenia

en: Highlighting:
sk: Zvýrazňovanie:

en: Horizontal
sk: 1Horizontálne

en: Horizontal Anchor:
sk: Horizontálna kotva:

en: Host: %1
sk: Hostiteľ: %1

en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
sk: Hodnoty odtieňa a saturácie predvolených farieb popredia a pozadia sú predvolene náhodné. Niektoré farebné schémy môžu používať odlišné nastavenia náhodnosti.
    Ak chcete vidieť akýkoľvek efekt, nastavte farby s hodnotou sýtosti vyššou ako 0.

en: I&nitial directory:
sk: Počiatočný adresár:

en: Identifier
sk: Identifikátor

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
sk: Ak je nastavená možnosť Používať ssh nastavenia, nezadávajte sshkey ani používateľské meno.

en: If enabled, profile settings will be ignored
sk: Ak je povolené, nastavenia profilu budú ignorované

en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
sk: Ak je táto možnosť nastavená, nespoliehame sa na vyššie nastavený kľúč SSH, ale na kľúč konfigurácii v ~/.ssh/config

en: Ignore Bell Events
sk: Ignorovať udalosti zvončeka

en: Inactive Terminals:
sk: Neaktívne terminály:

en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
sk: Indikovať či je okno aktívne stlmením farieb

en: Initial terminal si&ze:
sk: Počiatočná veľkosť terminálu:

en: Input:
sk: Vstup:

en: Insert
sk: Vložiť

en: Invert
sk: Invertovať

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous:
sk: Rôzne:

en: Key Combination
sk: Kombinácia kláves

en: Key bindings
sk: Klávesové skratky

en: Key combination to show URL hints:
sk: Kombinácia kláves na zobrazenie tipov na URL adresy:

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
sk: Konsole nemá oprávnenie na uloženie tohto profilu do %1

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
sk: Konsole nevie ako má otvoriť záložku:

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
sk: Konsole bola spustená pred povolením efektov plochy. Musíte reštatovať Konsole, aby ste videli transparentné pozadie.

en: Left
sk: Ľavá strana

en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
sk: Obmedziť zapamätaný výstup na pevný počet riadkov

en: Line Numbers:
sk: Čísla riadkov:

en: Line numbers
sk: Čísla riadkov

en: Line spacing:
sk: Riadkovanie:

en: Linux Colors
sk: Farby Linuxu

en: Linux console
sk: Linuxová konzola

en: Local Host: %h
sk: Miestny hostiteľ: %h

en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Make the cursor blink regularly
sk: Pravidelne blikať kurzorom

en: Manage profile
sk: Spravovať profily

en: Margins:
sk: Okraje:

en: Match current character
sk: Nastaviť farbu kurzora podľa aktuálneho znaku

en: Match using regular expressions
sk: Hľadať pomocou regulárnych výrazov

en: Memory limit:
sk: Limit pamäte:

en: Middle-click pastes:
sk: Prilepenie stredným tlačidlom:

en: Missing Folder
sk: Chýbajúci priečinok

en: Missing Hostname
sk: Chýbajúce Hostname

en: Missing Name
sk: Chýbajúci názov

en: Monitor for &Activity
sk: Monitorovať &aktivitu

en: Monitor for &Silence
sk: Monitorovať &nečinnosť

en: Monitor for Process Finishing
sk: Monitorovať ukončenie procesov

en: Mouse
sk: Myš

en: Mouse hover plus
sk: Nastavenie sa myšou a

en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
sk: Koliesko myši bude emulovať stlačenie kláves hore/dole v programoch ktoré používajú Alternatívny zásobník obrazovky (napr. less)

[ctx: Name of the built-in profile]
en: Built-in
sk: Zabudované

en: Never
sk: Nikdy

[ctx: Never]
en: &Never
sk: Nikdy

[ctx: Never]
en: Never
sk: Nikdy

en: New Key Binding List
sk: Nový zoznam klávesových skratiek

en: Next Profile
sk: Ďalší profil

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
sk: Nie je dostupný prekladač klávesnice. Chýbajú informácie potrebné ku konvertovaniu stlačených kláves na znaky posielané terminálu.

en: No plugins available
sk: Žiadne dostupné moduly

en: NoScaling
sk: Žiadna mierka

en: Normal tab title format
sk: Formát titulku normálnej karty

en: Notifications:
sk: Upozornenia:

en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
sk: Číslovať URL tipy opačne, začínajúc od spodu

en: Number of lines of output to remember
sk: Počet riadkov výstupu, ktoré sa majú zapamätať

en: On &the tab bar
sk: Na záložke karty

en: On ea&ch tab
sk: Na každej karte

en: One environment variable per line
sk: Jedna premenná prostredia na riadok

en: Open Current Folder With
sk: Otvoriť aktuálny priečinok s

en: Open File Manager
sk: Otvoriť správcu súborov

en: Open Link
sk: Otvoriť odkaz

en: Open files/links by direct click
sk: Otvoriť súbory/odkazy priamym kliknutím

en: Output
sk: Výstup

en: Output Options
sk: Možnosti výstupu

en: Output:
sk: Výstup:

en: Paste Selection
sk: Vložiť výber

en: Plugins
sk: Moduly

en: Plugins - Quick Commands
sk: Doplnky - Rýchle príkazy

en: Position:
sk: Umiestnenie:

en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
sk: Stlačenie Ctrl+koliesko zväčší/zmenší veľkosť textu.

en: Preview Colors on hover
sk: Náhľad farieb pri nastavení myšou

en: Previous Profile
sk: Predchádzajúci

en: Print Shell
sk: Tlačiť Shell

en: Printer &friendly mode (black text, no background)
sk: Režim tlače (čierny text, bez pozadia)

en: Process and window:
sk: Proces a okno:

en: Profile
sk: +Profily

en: Program '%1' crashed.
sk: Program '%1' spadol.

en: Program '%1' exited with status %2.
sk: Program '%1' ukončený so stavom %2.

en: Program Name: %n
sk: Názov programu: %n

en: Put new tabs:
sk: Ukladať nové záložky:

en: Quick Commands
sk: Rýchle príkazy

en: Randomly adjust colors for each session
sk: Náhodne upraviť farby pre každé sedenie

en: Red on Black
sk: Červená na čiernom

en: Reflow Lines:
sk: Pretiecť riadky:

en: Reflow lines when terminal resizes
sk: Pretiecť riadky keď terminál zmení veľkosť

en: Remember all output produced by the terminal
sk: Zapamätať celý výstup z terminálu

en: Remember window size
sk: Pamätať si veľkosť okna

en: Remote Host (Long): %H
sk: Vzdialený hostiteľ (dlhý): %h

en: Remote Host (Short): %h
sk: Vzdialený hostiteľ (krátky): %h

en: Remote tab title format:
sk: Formát titulku vzdialenej karty:

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove window titlebar and frame
sk: Odstrániť záhlavie a rám okna

en: Rename
sk: Premenovať

en: Require Ctrl key for drag && drop
sk: Vyžadovať kláves Ctrl pre drag and drop

en: Reset Font Size
sk: Vynulovať Veľkosť Písma

en: Reset the selected color scheme settings to the default values
sk: Resetovať vybranú farebnú schému na predvolené hodnoty

en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
sk: Obnoviť vybraný zoznam klávesových skratiek na predvolené hodnoty

en: Reverse URL hint numbering
sk: Reverzné číslovanie URL tipov

en: Run
sk: Spustiť

en: Run all Konsole windows in a single process
sk: Spustiť všetky okná Konsole v jednom procese

en: S&crollback
sk: &Rolovanie

en: SSH Config
sk: SSH Nastavenia

en: SSH Entries
sk: SSH Položky

en: SSH Key
sk: SSH kľúč

en: SSH Manager
sk: Správca SSH

en: Save
sk: Uložiť

en: Save Output &As...
sk: Uložiť výstup &ako...

en: Save Output From %1
sk: Uložiť výstup z  %1

en: Save ZModem Download to...
sk: Uložiť ZModem sťahovanie do...

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
en: &Unlimited
sk: &Neobmedzené

en: Scroll Page Up/Down:
sk: O koľko rolovať stranu hore/dolu:

en: Scroll the page the full height of window
sk: Rolovať stranu plnou výškou okna

en: Scroll the page the half height of window
sk: Rolovať stranu polovičnou výškou okna

en: Scrollback file location:
sk: Umiestnenie súboru scrollback:

en: Scrollback:
sk: Rolovanie:

en: Scrollbar position:
sk: Pozícia posuvníka:

en: Scrolling
sk: Rolovanie

en: Search backwards
sk: Spätné vyhľadávanie

en: Search for '%1' with
sk: Hľadať '%1' pomocou

en: Search is case sensitive
sk: Hľadanie je citlivé na veľkosť písmen

en: Select &Line
sk: Vybrať riadok

en: Select &Mode
sk: Vybrať riadok

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select Files for ZModem Upload
sk: Vyberte súbory pre ZModem odoslanie

en: Select Initial Directory
sk: Vyberte počiatočný adresár

en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
sk: Vyberte farbu použitú na kreslenie znaku pod kurzorom

en: Select the color used to draw the cursor
sk: Vyberte farbu použitú na kreslenie kurzora

en: Select the icon displayed on tabs using this profile
sk: Vyberte ikonu zobrazovanú na kartách

en: Selected text will require control key plus click to drag.
sk: Vybraný text bude vyžadovať kláves control a klik na zachytenie.

en: Semantic Integration
sk: Sémantická integrácia

en: Semantic hints
sk: Sémantické nápovedy

en: Semantic hints:
sk: Sémantické nápovedy:

en: Send Email To...
sk: Odoslať e-mail...

en: Send Signal
sk: Poslať signál

en: Session Number: %#
sk: Číslo sedenia: %#

en: Session Toolbar
sk: Panel nástrojov sedenia

en: Set &Encoding
sk: Nastaviť &kódovanie

en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
sk: Nastaviť farbu kurzora podľa znaku pod ním.

en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
sk: Nastaviť vybraný profil ako štandardný pre nové terminálové sedenia

en: Sets the width of the thumbnail
sk: Nastaví šírku náhľadu

en: Sets whether matching text should be highlighted
sk: Nastavuje, či má byť zodpovedajúci text zvýraznený

en: Sets whether search should start from the bottom
sk: Nastaví, či hľadanie má začať od konca

en: Sets whether the search is case sensitive
sk: Nastavuje, či sa má rozlišovať veľkosť písmen

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Shape:
sk: Tvar:

en: Shell Errors
sk: Chyby shellu

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Shortcut for peeking the primary screen:
sk: Skratka na nazretie na hlavnú obrazovku:

en: Shortcut:
sk: Skratka:

en: Show 'New Tab' button
sk: Zobraziť tlačidlo "Nová karta"

en: Show Close Tab button:
sk: Tlačidlo Zatvoriť kartu zobraziť:

en: Show Header:
sk: Zobraziť hlavičku:

en: Show Quick Access
sk: Zobraziť rýchly prístup

en: Show Quick Commands
sk: Zobraziť rýchle príkazy

en: Show SSH Manager
sk: Zobraziť správcu SSH

en: Show entries that don't match the filter
sk: Zobrazenie záznamov, ktoré nezodpovedajú filtru

en: Show hint for terminal size after resizing
sk: Ukázať pomoc pre veľkosť terminálu po zmene veľkosti

en: Show session
sk: Zavrieť sedenie

en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
sk: Ukázať veľkosť terminálu v stĺpcoch a riadkoch v strede okna po zmene veľkosti

en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
sk: Zobraziť posuvník na ľavej strane terminálového okna

en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
sk: Zobraziť posuvník na pravej strane terminálového okna

en: Show window title on the titlebar
sk: Zobraziť názov okna v záhlaví

en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
sk: Zobraziť názov okna nastavený escape sekvenciou v záhlaví

en: Show:
sk: Zobraziť:

en: Shrink Font
sk: Zmenšiť písmo

en: Silence in '%1' (Session '%2')
sk: Ticho v '%1' (Sedenie '%2')

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Size: %1 x %2
sk: Veľkosť: %1 x %2

en: Smooth fonts
sk: Vyhladiť písma

en: Solaris console
sk: Solaris konzola

en: Solarized Light
sk: Solarizované svetlo

en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
sk: Niektoré terminálové aplikácie majú podporu myši, čo im umožňuje predvolené nastavenie. Možno ju zapnúť/vypnúť aj počas behu.

en: Split View
sk: Rozdeliť pohľad

en: Split View Left-Right
sk: Rozdeliť pohľad vertikálne

en: Split View Top-Bottom
sk: Rozdeliť pohľad horizontálne

en: Splits
sk: Rozdelenia

en: Start in same directory as current session
sk: Začať v rovnakom adresári ako aktuálne sedenie

en: Stretch
sk: Natiahnuť

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
sk: Nahradiť/Uspať: môže pozastaviť aktuálny proces

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
sk[0]: stĺpec
sk[1]: stĺpce
sk[2]: stĺpcov

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
sk[0]: riadok
sk[1]: riadky
sk[2]: riadkov

en: Switch Profile
sk: Prepnúť profil

en: System Bell
sk: Systémový zvonček

en: System Notifications
sk: Systémové upozornenia

en: Tab Co&lor:
sk: Farba karty:

en: Tab Monitoring
sk: Monitorovanie kariet

en: Tab Properties
sk: Vlastnosti karty

en: Tab Titles
sk: Titulky kariet

en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
sk: Formát titulku karty pri spúšťaní vzdialeného príkazu (t.j. pripojenie na iný počítač cez SSH)

en: Tabs
sk: Karty

en: Text Editor Command:
sk: Príkaz textového editoru:

en: Text Editor Custom Command
sk: Vlastný príkaz textového editora

en: Text interaction
sk: Textová interakcia

en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
sk: Text rozpoznaný ako súbor, odkaz alebo e-mailová adresa bude podčiarknutý pri ukázaní myšou naň.

en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
sk: Text rozpoznaný ako súbor, odkaz alebo e-mailová adresa môže byť otvorený pri priamom kliku myšou.

en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
sk: Text rozpoznaný ako odkaz alebo e-mailová adresa bude podčiarknutý pri ukázaní myšou naň.

en: The .css file to use for the tab bar style
sk: .css súbor na použitie pre štýl panelu kariet

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
sk: Metódy D-Bus sendText/runCommand sa práve použili. Existujú bezpečnostné výhrady ohľadom povolenia týchto metód verejnostiAk je to želané, tieto metódy sa môžu zmeniť len na vnútorné použitie iba rekompiláciou Konsole.<p>Toto upozornenie sa zobrazí iba raz pre túto inštanciu Konsole.</p>

en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
sk: Príkaz, ktorý sa spustí po vytvorení nového terminálového sedenia

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
sk: +Formát je napr. 'editorExec CESTA:RIADOK:STĹPEC'
    
    CESTA    sa nahradí cestou k textovému súboru
    RIADOK    sa nahradí číslom riadku
    STĹPEC  (nepovinné) sa nahradí číslom stĺpca
    Poznámka: bude treba nahradiť 'CESTA:RIADOK:STĹPEC' skutočnou
    syntaxou, ktorú podporuje editor, ktorý chcete použiť; napr.:
    gedit +RIADOK:STLPEC CESTA
    
    Ak CESTA alebo RIADOK nie sú v príkaze, toto nastavenie
    bude ignorované a súbor bude otvorený predvoleným textovým
    editorom.

en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
sk: Formáty možných odkazov, napríklad http://, https:// a file://

en: The hostname of the server
sk: Hostname servera

en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
sk: Počiatočný pracovný adresár pre nové terminálové sedenie

en: The name of this entry on the list
sk: +Počet pixelov medzi dvoma riadkami

en: The number of pixels between two lines
sk: Počet pixelov medzi dvoma riadkami

en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
sk: Port servera, 22 je predvolený pre ssh pripojenia

en: The private key
sk: Súkromný kľúč

en: The private key to be used for this connection
sk: Súkromný kľúč, ktorý sa má použiť pre toto pripojenie

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
sk: Proces '%1' bol ukončený v sedení '%2'

en: The profile to be active when the ssh session starts
sk: Profil, ktorý má byť aktívny pri spustení relácie ssh

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
sk: V tomto sedení práve beží program '%1'. Naozaj chcete skončiť?

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
sk: Text, ktorý sa pokúšate vložiť obsahuje netlačiteľné znaky, chcete ich odfiltrovať?

en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
sk: Prah súvislého ticha detekovaného v Konsole

en: The username for the connection
sk: Používateľské meno pre pripojenie

en: The window size will be saved upon exiting Konsole
sk: Veľkosť okna bude uložená pri ukončení Konsole

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
sk: Táto farebná schéma používa priehľadné pozadie, ktoré vaša plocha zrejme nepodporuje.

en: This terminal is read-only.
sk: Tento terminál je iba na čítanie.

en: Threshold for continuous silence:
sk: Prah pre súvislé ticho:

en: Thumbnail Width
sk: Šírka náhľadu

en: Tile
sk: Dlaždice

en: Title
sk: Názov

en: Title can not be empty or blank
sk: Názov nemôže byť prázdny žiadny

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
en: Test Area
sk: Testovacia oblasť

en: Tooltip
sk: Popisok

en: Top
sk: Hore

en: Trim leading spaces
sk: Odstrihnúť koncové medzery

en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
sk: Odstrihnúť koncové medzery vo vybranom texte, užitočné v niektorých inštanciách

en: Trim trailing spaces
sk: Odstrihnúť koncové medzery

en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
sk: Odstrihnúť koncové medzery vo vybranom texte, užitočné v niektorých inštanciách

en: Triple-click selects:
sk: Výber trojkliku:

en: Underline files
sk: Podčiarkovať súbory

en: Underline links
sk: &Podčiarkovať odkazy

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
sk[0]:  sekunda
sk[1]:  sekundy
sk[2]:  sekúnd

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Use Alt to display a thumbnail
sk: Použiť Alt na zobrazenie náhľadu

en: Use Ctrl to display a thumbnail
sk: Použiť Alt na zobrazenie náhľadu

en: Use Shift to display a thumbnail
sk: Použiť Shift na zobrazenie náhľadu

en: Use a custom, fixed color for the cursor
sk: Použiť vlastnú, pevnú farbu pre kurzor

en: Use a user-defined .css file for the tab bar
sk: Použiť používateľom definovaný .css súbor pre panel kariet

en: Use current window size on next startup
sk: Použiť aktuálnu veľkosť okna pri ďalšom spustení

en: Use line characters contained in font
sk: Použiť znaky riadku obsiahnuté v písme

en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
sk: Použiť vybrané písmo pre znaky riadkov namiesto vstavaného kódu

en: Use user-defined stylesheet:
sk: Použiť vlastný štýl:

en: Use ~/.ssh/config for key
sk: Používať ~/.ssh/config pre kľúč

en: User Name: %u
sk: Užívateľské meno: %u

en: User Name@ (if given): %U
sk: Užívateľské meno@ (ak je dané): %U

en: User Signal &1
sk: Používateľský signál 1

en: User Signal &2
sk: Používateľský signál 2

en: User's Bourne prompt sigil: %B
sk: Používateľský znak pre Bourne prompt: %B

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Vertical
sk: Vertikálne

en: Vertical Anchor:
sk: Vertikálna kotva:

en: View
sk: Pohľad

en: Visual Bell
sk: Vizuálny k zvonček

en: Wallpaper scaling:
sk: Mierka tapety:

en: Wallpaper transparency:
sk: Priehľadnosť pozadia:

en: Warnings
sk: Upozornenia

en: Warnings (*)
sk: Upozornenia (*)

en: Web Search
sk: Vyhľadať na webe

en: When launching Konsole re-use existing process if possible
sk: Pri spustení Konsole znovu použi existujúci proces, ak je to možné

en: When needed
sk: Podľa potreby

en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
sk: Ak umiestnite myš nad šestnástkovú farbu, zobrazí sa táto v ráme vedľa ukazovateľa myši

en: White on Black
sk: Biela na čiernom

en: Window Title Set by Shell: %w
sk: Titulok okna nastavený shellom: %w

en: Window:
sk: Okno:

en: Word characters:
sk: Znaky slova:

en: You are about to delete %1, are you sure?
sk: Chystáte sa odstrániť %1, chcete pokračovať?

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
sk: Chystáte sa odstrániť priečinok %1,
     s viacerými konfiguráciami SSH, chcete pokračovať?

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
sk: Chystáte sa odstrániť skupinu %1,
     s viacerými konfiguráciami, ste si istí?

en: You can't delete an automatically added entry.
sk: Automaticky pridanú položku nemôžete odstrániť.

en: Your username
sk: 1Juraj Bednár,Stanislav Višňovský,Jozef Říha,Michal Šulek,Roman Paholík

en: ZModem Progress
sk: ZModem priebeh
