kio5 - en to sk translation catalogue (1313 entries)

en: 
    The server said: "%1"
sk: 
    Server hlási: "%1"

en:  (Points to %1)
sk:  (Ukazuje na %1)

en:  byte |  bytes
sk[0]:  bajt
sk[1]:  bajty
sk[2]:  bajtov

en:  day |  days
sk[0]:  deň
sk[1]:  dni
sk[2]:  dní

en:  days
sk:  dní

en:  second |  seconds
sk[0]:  sekunda
sk[1]:  sekundy
sk[2]:  sekúnd

en: %1 (Error %2)
sk: %1 (Chyba %2)

en: %1 (hidden)
sk: %1 (skryté)

en: %1 Item | %1 Items
sk[0]: %1 položka
sk[1]: %1 položky
sk[2]: %1 položiek

en: %1 contacted. Waiting for reply...
sk: %1 kontaktovaný. Čaká sa na odpoveď...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
sk: %1 je súbor, ale bol očakávaný priečinok.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
sk: %1 je priečinok, ale bol očakávaný súbor.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
sk: %1: SSL vyjednávanie zlyhalo

en: %1 is required by the server, but is not available.
sk: %1 je požadované serverom, ale nie je dostupné.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
sk: %1 do %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sk: Nastala neočakávaná chyba (%1) pri pokuse o %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
sk: Prístup bol zamietnutý pri pokuse o %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
sk: Nie je možné %1, pretože cieľový server odmietol prijať súbor alebo priečinok.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
sk: Nie je možné %1, pretože prostriedok je uzamknutý.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
sk: Nastala chyba pri pokuse o %1, %2. Nižšie je súhrn dôvodov.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
sk: Nastala neočakávaná chyba (%1) pri pokuse o %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
sk[0]: <p>Prijali ste cookie z<br/><b>%2%3</b><br/>Chcete prijať alebo odmietnuť toto cookie?</p>
sk[1]: <p>Prijali ste %1 cookie z<br/><b>%2%3</b><br/>Chcete prijať alebo odmietnuť tieto cookies?</p>
sk[2]: <p>Prijali ste %1 cookie z<br/><b>%2%3</b><br/>Chcete prijať alebo odmietnuť tieto cookies?</p>

en: &Accept
sk: Prijať

en: &Application
sk: &Aplikácia

en: &Browse...
sk: &Prechádzať...

en: &Charset:
sk: Z&naková sada:

en: &Copy Here
sk: &Kopírovať sem

en: &Current Session only
sk: Iba pre &aktuálne sedenia

en: &Description:
sk: &Popis:

en: &Details
sk: &Podrobnosti

en: &Do not close when command exits
sk: &Nezatvárať po ukončení príkazu

en: &Enable Web search keywords
sk: Povoliť webové skratky

en: &Execute
sk: S&pustiť

en: &File type:
sk: &Typ súboru:

en: &Forever
sk: Na&vždy

en: &Keyword delimiter:
sk: O&ddeľovací znak kľúčových slov:

en: &Link Here
sk: &Odkaz sem

en: &Location:
sk: U&miestnenie:

en: &Management
sk: &Správa

en: &Move Here
sk: &Presunúť sem

en: &Name:
sk: &Názov:

en: &New...
sk: &Nový...

en: &No
sk: &Nie

en: &Only show when using this application (%1)
sk: Zobraziť &len pre túto aplikáciu (%1)

en: &Only these cookies
sk: &Len tieto cookies

en: &Only this cookie
sk: &Len toto cookie

en: &Open
sk: &Otvoriť

en: &Open folder with %1
sk: &Otvoriť priečinok s %1

en: &Open with %1
sk: &Otvoriť pomocou %1

en: &Paste Clipboard Contents
sk: &Vložiť obsah schránky

en: &Paste File | &Paste %1 Files
sk[0]: &Vložiť súbor
sk[1]: &Vložiť %1 súbory
sk[2]: &Vložiť %1 súborov

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
sk[0]: &Vložiť URL
sk[1]: &Vložiť %1 URL
sk[2]: &Vložiť %1 URL

en: &Permissions
sk: &Práva

en: &Policy
sk: &Politika

en: &Reject
sk: &Odmietnuť

en: &Reload List
sk: &Znovu načítať zoznam

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
sk: Zapamätať si priradenie aplikácií pre všetky súbory typu
    "%1"

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
sk: &Zapamätať si asociáciu aplikácie pre všetky súbory typu
    "%1" (%2)

en: &Rename
sk: P&remenovať

en: &Resume
sk: &Obnoviť

en: &Server response:
sk: Odpoveď &servera:

en: &Shortcuts:
sk: &Skratky:

en: &Show All Entries
sk: &Zobraziť všetky položky

en: &Skip
sk: &Preskočiť

en: &Supported file types:
sk: &Podporované typy MIME:

en: &Use preferred keywords only
sk: Použiť iba preferované skratky

en: &View Mode
sk: Režim &zobrazenia

en: &Work path:
sk: &Pracovná cesta:

en: &Yes
sk: &Áno

en: (%1, Link to %2)
sk: (%1, Odkaz na %2)

en: (Symbolic Link to %1)
sk: (Symbolický odkaz na %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
sk: (c) 1998-2000,2003 vývojári KFM/Konqueror

en: *|All Files
sk: *|Všetky súbory

en: *|All Folders
sk: *|Všetky priečinky

en: 1 File | %1 Files
sk[0]: 1 súbor
sk[1]: %1 súbory
sk[2]: %1 súborov

en: 1 Folder | %1 Folders
sk[0]: 1 priečinok
sk[1]: %1 priečinky
sk[2]: %1 priečinkov

en: 1 day %2 | %1 days %2
sk[0]: 1 deň %2
sk[1]: %1 dni %2
sk[2]: %1 dní %2

en: 1 file | %1 files
sk[0]: 1 súbor
sk[1]: %1 súbory
sk[2]: %1 súborov

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
sk[0]: 1 podpriečinok
sk[1]: %1 podpriečinky
sk[2]: %1 podpriečinkov

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
sk: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
sk: <b>Podrobnosti požiadavky</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
sk: <b>Možné príčiny</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
sk: <b>Možné riešenia</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
sk: <b>Technický dôvod</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
sk: <h1>Rýchly pomocník pre správu cookies</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
sk: <h1>Cookies</h1><p> Cookies obsahujú informácie, pochádzajúce zo vzdialeného internetového serveru, ktoré Konqueror (alebo iné KDE aplikácie, ktoré používajú HTTP protokol) ukladá na vašom počítači. To znamená, že webový server môže ukladať na vašom počítači informácie o vašich aktivitách pre neskoršie použitie. Môžete to považovať za útok na vaše súkromie.</p> <p>Cookies sú však v určitých situáciách užitočné. Napríklad, sú často ich používajú internetové virtuálne obchody na to, že môžete 'vkladať veci do nákupného košíka'. Niektoré webové stránky požadujú, aby ste mali prehliadač, ktorý podporuje cookies.</p> <p>Pretože väčšina ľudí chce kompromis medzi súkromím a užitočnosťou ktorú cookies ponúkajú, KDE vám ponúka možnosť manipulovať s cookies podľa vlastného uváženia. Ak chcete môžete napríklad nastaviť implicitnú cookie politiku tak, že vždy ak server bude chcieť nastaviť nejaký cookie budete vyzvaný na akceptovanie/zamietnutie, alebo jednoducho môžete akceptovať prípadne odmietnuť všetky cookies. Môžete zvoliť akceptovanie všetkých cookies z webových stránok vášho obľúbeného virtuálneho obchodu. Jediné čo musíte urobiť je, že ak sa vám pri prechádzaní po určitých webových stránkach zobrazí dialógové okno cookie, kliknete na <i> Táto doména </i> a zvoliť akceptovať alebo jednoducho špecifikovať názov (adresu) sídla webovej stránky v <i> Politiky závislé od domény </i> a nastaviť pre akceptovanie. To vám umožňuje prijímať cookies z dôveryhodných webových stránok bez opýtania sa vždy, keď KDE prijme nejaký cookie.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
sk: <h1>Nastavenie siete</h1>Tu je možné definovať chovanie programov KDE pri používaní Internetu a sieťových pripojení. Ak sa vyskytnú problémy s čakaním alebo používate modem, možno budete chcieť upraviť tieto hodnoty.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
sk: <h1>Proxy</h1><p>Server proxy je program, ktorý sa nachádza mezi vašim počítačom a Internetom a poskytuje služby ako je filtrovanie a vyrovnávacia pamäť pre WWW.</p><p>Vyrovnávacia pamäť urýchľuje prístup k stránkam, ktoré už niekto navštívil tým, že lokálne uloží obsah týchto stránok. Filtrovanie umožňuje blokovať požiadavky na reklamy, spam alebo čokoľvek iné, čo by ste chceli blokovať.</p><p><u>Poznámka:</u> Niektoré servery proxy poskytujú obe služby.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Povolenie alebo zakázanie kľúčových slov vyhľadávania na webe. </p><p>Kľúčové slová vyhľadávania na webe umožňujú rýchly prístup alebo vyhľadávanie informácií umiestnených online alebo na pevnom disku.  </p><p>Prostredie KDE obsahuje mnoho preddefinovaných kľúčových slov. Jedno z takýchto kľúčových slov možno použiť na vyhľadávanie v Google (TM); stačí zadať kľúčové slovo "gg", za ktorým nasleduje oddeľovač kľúčových slov a hľadaný výraz, napr. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Tu zadajte zrozumiteľný názov poskytovateľa vyhľadávania. </p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Vyberte predvolené kľúčové slovo vyhľadávania na webe. </p><p>To umožňuje aplikáciám automaticky konvertovať napísané slovo alebo frázu na dopyty kľúčových slov vyhľadávania na webe, ak ich nie je možné odfiltrovať na správnu adresu URL. </p><p>Ak chcete túto funkciu zakázať, vyberte <span style=" font-weight:600;">Žiadne</span> zo zoznamu. </p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
sk: <li>Ďalšie informácie: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
sk: <li>Dátum a čas: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
sk: <li>Protokol: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
sk: <p>
    Automaticky prijať dočasné cookies určené na vypršanie pri ukončení aktuálneho sedenia. Tieto cookies nebudú uložené na vašom disku alebo úložnom zariadení.Namiesto toho budú odstránené pri ukončení všetkých aplikácií, ktoré ich používajú (prehliadač). </p><p><u>POZNÁMKA</u> Zaškrtnutie tejto voľby prepíše vaše predvolené nastavenia ako aj špecifické nastavenie podľa serverov pre cookies sedení.</p>

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
sk: <p>Kontrolné súčty sa nezhodujú.</p>Toto môže byť pre chybné stiahnutie. Skúste súbor znova stiahnuť.<br/>Ak overenie aj tak zlyhá, kontaktujte zdroj tohto súboru.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
sk: <p>Označí čiastočne nahrané FTP súbory.</p><p>Ak je táto voľba zapnutá, čiastočne nahrané súbory budú mať príponu ".part". Táto prípona bude odstránená, keď bude prenos ukončený.</p>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
sk: <p>Označí čiastočne nahrané súbory cez SMB, SFTP a iné protokoly.</p><p>Ak je táto voľba zapnutá, čiastočne nahrané súbory budú mať príponu ".part". Táto prípona bude odstránená, keď bude prenos ukončený.</p>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
sk: <para>KDE kôš je nastavený na použitie koša <b>Finder</b>.<br></para>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Zapnutie podpory cookies. Zvyčajne budete chcieť mať podporu cookies zapnutú a manipulovať s nimi tak, aby to vyhovelo potrebe vášho zabezpečenia.</p><p>
    Prosím pamätajte, že po zakázaní cookies nebude možné pristupovať k niektorým stránkam.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Zadajte zoznam oddelený čiarkami hostiteľov alebo IP adries, ktoré by mali byť vyňaté z používania zadaných nastavení proxy.</p>
    <p>Ak chcete vylúčiť všetkých hostiteľov pre danú doménu, zadajte jednoducho názov domény za bodkou. Napríklad na vylúčenie všetkých hostiteľov pre <i>kde.org</i>, zadajte <i>.kde.org</i>. Znaky žolíka ako '*' alebo '?' nie sú podporované a nemajú žiadny účinok.</p>
    <p>Okrem toho môžete zadať aj IP adresy, napr. 127.0.0.1 a IP adresy s podsieťou, napr. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
sk: <qt>
    Automatické zisťovanie a konfigurácia nastavení proxy.<p>
    Automatické zisťovanie sa vykonáva pomocou <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>POZNÁMKA:</b> Táto možnosť nemusí v niektorých distribúciách UNIX/Linux fungovať správne alebo nemusí fungovať vôbec.
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
sk: <qt>
    Zaškrtnite ak chcete dané nastavenia proxy aplikovať iba na adresy zadané v zozname <i>Výnimky</i>.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    Určuje spôsob, ako sa bude manipulovať s cookies prijatými zo vzdialeného serveru: 
    <ul>
    <li><b>Pýtať sa</b> spôsobí, že KDE sa vás opýta na prijatie cookie, kedykoľvek chce server nastaviť cookie.</li>
    <li><b>Prijať</b> spôsobí, že všetky cookies budú v tichosti a bez opýtania prijaté.</li>
    <li><b>Prijať do konca sedenia</b> spôsobí, že cookies budú prijaté ale vypršia pri ukončení sedenia.</li>
    <li><b>Odmietnuť</b> spôsobí, že všetky prijaté cookies budú odmietnuté.</li>
    </ul><p>
    <u>POZNÁMKA:</u> Politiky definované pre jednotlivé domény, ktoré môžete nastaviť nižšie, budú mať vždy prednosť pred štandardnou politikou.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
sk: <qt>
    Sem zadajte URI, ktoré sa má použiť pri hľadaní.<br/>Celý hľadaný text môžete špecifikovať pomocou  \{@} alebo \{0}.<br/>
    Doporučujeme používať \{@}, pretože odstráni všetky premenné otázky (meno=hodnota) z výsledného reťazca, zatiaľčo \{0} bude nahradené nezmeneným reťazcom otázky.<br/>Pomocou \{1} ... \{n} môžete určiť jednotlivé slová z otázky a pomocou \{meno} hodnotu zadanú pomocou časti 'meno=hodnota' otázky.<br/>Ďalej môžete použiť viac referencií (mená, čísla a reťazce) naraz pomocou (\{meno1,meno2,...,"reťazec"}).<br/>Prvá odpovedajúca hodnota (zľava) sa použije ako hodnota nahradenia pre výsledné URI.<br/>Reťazec v úvodzovkách sa dá použiť ako štandardná hodnota v prípade, že sa nič odpovedajúce naľavo od zoznamu nenájde.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
sk: <qt>
    Zadajte meno premennej prostredia, napr. <b>NO_PROXY</b>, ktorá sa má použiť na uloženie adries, pre ktoré sa proxy server používať nemá.<p>
    Prípadne môžete stlačiť tlačidlo <b>"Automaticky detekovať"</b>, aby sa systém pokúsil automaticky určiť túto premennú.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
sk: <qt>
    Zadajte meno hostiteľa alebo domény, pre ktorý má politika platiť. Napríklad <b>www.kde.org</b> alebo <b>.kde.org</b>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    Zadajte meno premennej prostredia, napr. <b>FTP_PROXY</b>, ktorá sa má použiť ako adresa proxy serveru FTP.<p>
    Prípadne môžete stlačiť tlačidlo <b>"Automaticky detekovať"</b>, aby sa systém pokúsil automaticky určiť túto premennú.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    Zadajte meno premennej prostredia, napr. <b>HTTPS_PROXY</b>, ktorá sa má použiť ako adresa proxy serveru HTTPS.<p>
    Prípadne môžete stlačiť tlačidlo <b>"Automaticky detekovať"</b>, aby sa systém pokúsil automaticky určiť túto premennú.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    Zadajte meno premennej prostredia, napr. <b>HTTP_PROXY</b>, ktorá sa má použiť ako adresa proxy serveru HTTP.<p>
    Prípadne môžete stlačiť tlačidlo <b>"Automaticky detekovať"</b>, aby sa systém pokúsil automaticky určiť túto premennú.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    Zadajte meno premennej prostredia, napr. <b>HTTP_PROXY</b>, ktorá sa má použiť ako adresa proxy serveru HTTP.<p>
    Prípadne môžete stlačiť tlačidlo <b>"Automaticky detekovať"</b>, aby sa systém pokúsil automaticky určiť túto premennú.</p>
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
sk: <qt>
    Zoznam serverov, pre ktoré máte nastavenú špecifickú politiku pre cookies. Tá má pre tieto servery prednosť pred štandardnou politikou.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
sk: <qt>
    Zamietnutie tzv. third-party cookies. Zvoľte si túto možnosť, ak chcete zamietnuť všetky cookies zo iných stránok než z tej, ktorú ste si vyžiadali. Napríklad, ak navštíivte <b>www.foobar.com</b> s touto voľbou zapnutou, iba cookies pochádzajúce z www.foobar.com budú spracované podľa vašich nastavení. Cookies zo všetých ostatných serverov budú automaticky odmietnuté. Toto redukuje možnosť operátorov stránok vytvárať si profil o vašich prehliadacích zvykoch.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
sk: <qt>
    Vyberte požadovanú politiku:
    <ul>
    <li><b>Prijať</b> - Povolí tomuto serveru nastavovať cookies.</li>
    <li><b>Prijať do konca sedenia</b> - Povolí tomuto serveru nastaviť cookies ale vypršia pri ukončení sedenia.</li>
    <li><b>Pýtať sa</b> - Vyzve pri prijatí cookie z tohto serveru.</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
sk: <qt>
    Vyberte vyhľadávací nástroj, ktorý sa má používať pre vstupné polia, ktoré poskytujú automatické hľadanie pri zadaní normálnych slov a fráz namiesto URL. Ak chcete túto funkciu vypnúť, použite voľbu <b>Žiadny</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
sk: <qt>
    Nastavenie proxy.
    <p>
    Proxy server je počítač medzi vaším počítačom a Internetom, ktorý poskytuje služby ako napríklad kešovanie a filtrovanie navštívených stránok. Kešujúce proxy servery umožňujú rýchlejší prístup k už navštíveným stránkam, pretože sú uložené lokálne na proxy serveri; filtrovacie proxy servery zvyčajne poskytujú schopnosť blokovať reklamu, spam alebo ľubovolný iný obsah.
    <p>
    Ak si nie ste istý, či potrebujete proxy server na prístup do Internetu, opýtajte sa vášho poskytovateľa Internetu alebo vášho administrátora systému.
    </qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
sk: <qt>
    Skratky, ktoré tu zadáte, môžete neskôr použiť ako pseudo-URI schému v KDE. Napríklad, skratka <b>av</b> môže byť použitá ako <b>av</b>:<b>moje hľadanie</b>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
sk: <qt>
    Ak chcete pridať novú politiku, jednoducho kliknite na tlačidlo <b>Pridať...</b> a vyplňte požadované informácie. Ak chcete zmeniť existujúcu politiku, kliknite na tlačidlo <b>Zmeniť...</b> a zvoľte v dialógovom okne novú politiku. Kliknutím na tlačidlo <b>Odstrániť</b> sa odstráni vybraná politika a pre túto doménu sa bude ďalej používať štandardná politika. <b>Odstrániť všetky</b> odstráni všetky politiky.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
sk: <qt><b>%1</b> nemá domovský priečinok.</qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
sk: <qt><p>Tento zoznam je utriedený podľa <u>typov MIME</u>.</p> 
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, je štandardný protokol pre identifikáciu typu súboru podľa jeho prípony a zodpovedajúceho <u>typu MIME</u>. Napríklad: časť "bmp", ktorá je za bodkou v názve súboru flower.bmp určuje, že sa jedná o špeciálny typ obrázku <u>image/x-bmp</u>. Aby bolo jasné, ktorá aplikácia dokáže ktorý typ otvoriť, je nutné možnosti aplikácie (podporované prípony a typy MIME) nastaviť.</p>
    <p>Ak chcete spojiť túto aplikáciu s jedným alebo viacerými typmi, ktoré v zozname nie sú, stlačte <b>Pridať</b>. Ak existuje jeden alebo viac typov súborov, ktoré aplikácia nepodporuje a chcete ich odstrániť zo zoznamu použite tlačidlo <b>Odstrániť</b>.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
sk: <qt><p>Použiť nastavenia proxy definované v systéme.</p>
    <p>Niektoré platformy ponúkajú konfiguračné informácie pre celý systém a výber tejto možnosti vám umožní použiť tieto nastavenia.</p>
    <p>Na platformách Mac</p>
    <p>Na platformách Windows</p>
    <p>Na platformách Unix a Linux, tieto nastavenia sú obyčajne definované cez premenné prostredia. Nasledovné premenné prostredia sú detekované a použité, ak sú dostupné: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
sk: <qt>Už existuje politika pre <center><b>%1</b></center>Chcete ju nahradiť?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
sk: <qt>Kliknutím na toto tlačidlo spustíte pokus o automatické určenie premenných použitých pre systémové nastavenie proxy. <p>
    Toto automatické určenie funguje ako hľadanie obvyklých mien premenných, ako sú HTTP_PROXY, FTP_PROXY A NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
sk: <qt>Kliknutím na toto tlačidlo prejdete do nadradeného priečinka.<br /><br />Napríklad, ak je aktuálne umiestnenie file:/home/konqi kliknutím na toto tlačidlo sa premiestnite do file:/home.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
sk: <qt>Zadajte názov premennej prostredia, napr. <b>NO_PROXY</b>, ktorá sa používa na uloženie adries lokalít, pre ktoré by sa vyššie uvedené nastavenia proxy nemali používať.<p>Prípadne môžete kliknúť na tlačidlo <b>&quot;Automatické zistenie&quot;</b> a pokúsiť sa o automatické zistenie tejto premennej.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
sk: <qt>Zadajte názov premennej prostredia, napr. <b>SOCKS_PROXY</b>, ktorá sa používa na uloženie adresy proxy servera SOCKS.<p>Prípadne môžete kliknúť na tlačidlo <b>&quot;Automatické zistenie&quot;</b> a pokúsiť sa o automatické zistenie tejto premennej.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sk: <qt>Vyberte program. Ak program nie je v zozname, zadajte názov, alebo kliknite na tlačidlo prechádzať.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sk: <qt>Vyberte program, ktorým sa bude otvárať typ súboru: <b>%1</b>. Ak program nie je v zozname, zadajte názov, alebo kliknite na tlačidlo prechádzať.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
sk: <qt>Vyberte program, ktorým sa bude otvárať <b>%1</b>. Ak program nie je v zozname, zadajte názov, alebo kliknite na tlačidlo prechádzať.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
sk[0]: <qt>Vyberte program, ktorý chcete použiť na otvorenie súboru.</qt>
sk[1]: <qt>Vyberte program, ktorý chcete použiť na otvorenie %1 súborov.</qt>
sk[2]: <qt>Vyberte program, ktorý chcete použiť na otvorenie %1 súborov.</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
sk: <qt>Vyberte program, ktorý chcete použiť na otvorenie súboru<br/>%1.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
sk: <qt>Toto nastavenie vyberte, ak chcete zobraziť položku iba pre aktuálnu aplikáciu (%1).<br /><br />Ak je toto nastavenie vypnuté, položka bude dostupná vo všetkých aplikáciách.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
sk: <qt>Súbor so šablónou <b>%1</b> neexistuje.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
sk: <qt>Neexistuje užívateľ <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
sk: <qt>Toto tlačidlo vám umožní si pridať medzi záložky špecifické umiestnenie. Kliknutím na toto tlačidlo otvoríte menu záložiek, kde môžete pridávať, editovať alebo vybrať záložku.<br /><br />Tieto záložky sú špecifické pre dialog súborov, ale správajú sa ako hociktoré iné v KDE.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
sk: <qt>Toto je výber typu súboru. Používa sa na výber formátu, v ktorom sa súbor uloží.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
sk: <qt>Toto je filter, ktorý sa použije na zoznam súborov. Názvy súborov, ktoré neodpovedajú filtru nebudú zobrazené.<p>Môžete vybrať jeden z prednastavených filtrov z rozbaľovacieho menu, alebo zadať svoj filter priamo do textového poľa.</p><p>Sú povolené zastupiteľné znaky ako * alebo ?.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
sk: <qt>Toto je ikona, ktorá sa zobrazí v paneli Miesta.<br /><br />Kliknutím na toto tlačidlo vyberiete inú ikonu.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
sk: <qt>Toto je umiestnenie spojené s položkou. Môže byť použitá každá platná URL. Napríklad:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Kliknutím na tlačidlo vedľa editovateľného pola môžete vybrať odpovedajúce URL.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
sk: <qt>Toto je konfiguračné menu pre dialóg súborov. Cez toto menu sú dostupné rôzne voľby vrátane: <ul><li>ako budú súbory v zozname zoradené</li><li>typy zobrazení, vrátane ikon a zoznamu</li><li>zobrazenie skrytých súborov</li><li>navigačný panel Miesta</li><li>náhľady súborov</li><li>oddelenie priečinkov od súborov</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
sk: <qt>Toto je text, ktorý sa zobrazí v paneli Miesta.<br /><br />Popis by mal obsahovať jedno alebo dve slová, ktoré vám pomôžu zapamätať si, kam položka odkazuje. Ak nezadáte popis, bude získaný z umiestnenia URL.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
sk: <qt>Nie je možné spustiť zadaný príkaz. Súbor alebo priečinok <b>%1</b> neexistuje.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
sk: <qt>Pri zadávaní do textového poľa, vám môžu byť poskytnuté možné odpovedajúce údaje. Táto vlastnosť môže byť kontrolovaná kliknutím pravého tlačidla myši a vybraním preferovaného módu z menu <b>Dopĺňanie textu</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Rename
sk: Premenovať

[ctx: @action:button]
en: Add...
sk: Pridať...

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
sk: Vypočítava sa...

[ctx: @action:button]
en: Change…
sk: Zmeniť…

[ctx: @action:button]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
sk: Trvalé odstránenie

[ctx: @action:button]
en: Edit...
sk: Upraviť...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
sk: Preskúmať v %1

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
sk: Vytvoriť...

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
sk: Znovu

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
sk: &Upraviť...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
sk: &Vysunúť

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
sk: &Skryť

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
sk: &Odpojiť

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
sk: &Bezpečne odstrániť

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
sk: &Odpojiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
sk: Pridať položku...

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

[ctx: @action:inmenu]
en: More
sk: Viac

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
sk: Pripojiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
sk: Vložiť obsah schránky...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
sk: Vložiť jeden súbor

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
sk: Vložiť jeden priečinok

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
sk[0]: Vložiť jednu položku
sk[1]: Vložiť %1 položky
sk[2]: Vložiť %1 položiek

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
sk: Uvoľňuje sa...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
sk: Odstrániť

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
sk: Bezpečné odstraňovanie...

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
sk: Odpája sa...

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
sk: &Iná aplikácia...

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
sk: # bude nahradené rastúcimi číslami začínajúcimi od:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
sk: Zdá sa, že súbor <filename>%1</filename> nie je spustiteľným programom.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
sk: Súbor <filename>%1</filename> sa nenašiel. Prosím, zadajte platnú cestu k spustiteľnému programu.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
sk: Adresár s názvom <filename>%1</filename> už existuje.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
sk: Súbor s názvom <filename>%1</filename> už existuje.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
sk: Nepodarilo sa preniesť <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
sk: Nepodarilo sa preniesť <filename>%1</filename> pretože je príliš veľký. Cieľový súborový systém podporuje iba súbory menšie ako 4GB

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa uložiť vlastnosti kvôli nedostatočnému prístupu na zápis:<nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
sk[0]: Naozaj chcete presunúť túto %1 položku do koša?
sk[1]: Naozaj chcete presunúť tieto %1 položky do koša?
sk[2]: Naozaj chcete presunúť týchto %1 položiek do koša?

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
sk: Naozaj chcete presunúť túto položku do koša?<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sk[0]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť túto %1 položku?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť späť.</emphasis>
sk[1]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť tieto %1 položky?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť.</emphasis>
sk[2]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť týchto %1 položiek?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť túto položku?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť späť.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sk[0]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť túto položku?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť späť.</emphasis>
sk[1]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť tieto položky %1?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť.</emphasis>
sk[2]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť tieto položky %1?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť túto položku?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť späť.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť všetky položky z koša?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť späť.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Go back
sk: Prejsť späť

[ctx: @info]
en: Go forward
sk: Prejsť dopredu

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sk[0]: Presunutie tejto položky %1 do koša sa nepodarilo, pretože je príliš veľká. Vymazať ju namiesto toho natrvalo?<nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť späť.</emphasis>
sk[1]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť tieto položky %1?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť.</emphasis>
sk[2]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť tieto položky %1?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
sk: Presunutie tejto položky do koša sa nepodarilo, pretože je príliš veľká. Vymazať ju namiesto toho natrvalo?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Táto akcia sa nedá vrátiť späť.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
sk: Nie všetky aplikácie budú používať toto nastavenie proxy. Najmä <application>Firefox</application> a <application>Chromium</application> alebo čokoľvek z nich odvodené, alebo čokoľvek, čo používa <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- čo zahŕňa <application>Konqueror</application> používajúci <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> a <application>Falkon</application>&nbsp;- nebudú používať tieto nastavenia. Niektoré aplikácie môžu umožniť konfiguráciu proxy vo vlastných nastaveniach.

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
sk: Príkaz <command>%1</command> sa nepodarilo nájsť.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
sk: Súbor <filename>%1</filename> nemohol byť prenesený, pretože cieľový súborový systém nepodporuje také veľké súbory

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
sk: Názov <filename>%1</filename> nie je možné použiť, pretože je vyhradený na použitie operačným systémom.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
sk: Názov <filename>%1</filename> začína bodkou, preto bude adresár štandardne skrytý.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
sk: Názov <filename>%1</filename> začína medzerou,  čo spôsobí že súbor bude zobrazený pred ostatnými položkami pri abecednom zoraďovaní, okrem iných možných zvláštností.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
sk: <p>Idete sa prihlásiť na server "%1" s používateľským menom "%2", ale web server nevyžaduje autentifikáciu. Toto môže byť pokus podviesť vás.</p><p>Je "%1" stránka, ktorú chcete navštíviť?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
sk: (neznámy)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
sk: Neznáma veľkosť

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
sk: Začiarknite toto políčko, ak chcete vybrať zvýraznené kľúčové slovo vyhľadávania na webe ako preferované.<nl/>Preferované kľúčové slová vyhľadávania na webe sa používajú na miestach, kde sa môže naraz zobraziť len niekoľko vybraných kľúčových slov.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
sk: Vypočítaný kontrolný súčet a očakávaný kontrolný súčet sa líšia.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
sk: Vypočítaný kontrolný súčet a očakávaný kontrolný súčet sa zhodujú.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
sk: Daný vstup nie je platný kontrolný súčet MD5, SHA1 alebo SHA256.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
sk: <para>Zaškrtnite, ak chcete <emphasis strong='true'>automaticky odstraňovať</emphasis> súbory, ktoré sú staršie ako zadaná hodnota. Zakážte túto možnosť na <emphasis strong='true'>vypnutie</emphasis> automatického odstránenia položiek po určitom čase</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
sk: <para>Zaškrtnite pre obmedzenie maximálnej veľkosti koša na disku zadanú nižšie. Inak bude priestor neobmedzený.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
sk: <para>Vyprázdnenie koša KDE odstráni iba KDE položky koša, zatiaľ čo <br>vyprázdnenie koša cez Finder odstráni všetko.</para> <para>KDE položky koša sa zobrazia v priečinku nazvanom KDE.trash, v odpadkovom koši.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
sk: <para>Nastavte počet dní, koľko môžu ostať súbory v koši. Všetky staršie súbory budú automaticky odstránené.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
sk: <para>Toto je maximálna veľkosť disku určená pre kôš.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
sk: <para>Toto je maximálne percento priestoru na disku, ktorý bude použité pre kôš.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
sk: <para>Ak sa dosiahne limit veľkosti, bude preferované odstránenie typov súborov, ktoré ste zadali prvé. Ak je nastavené na varovať, budete varovaný namiesto odstránenia súborov.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
sk: Zariadenia

[ctx: @item]
en: Places
sk: Miesta

[ctx: @item]
en: Remote
sk: Vzdialené

[ctx: @item]
en: Removable Devices
sk: Vymeniteľné zariadenia

[ctx: @item]
en: Search For
sk: Hľadať

[ctx: @item]
en: Tags
sk: Značky

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
sk: Nedávne

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
sk: Zariadenia

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
sk: Skryť sekciu

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
sk: Skryť sekciu '%1'

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
sk: Veľkosť ikon

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
sk: Otvoriť "%1" v novej karte

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
sk: Otvoriť "%1" v novom okne

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
sk: Otvoriť v novej karte

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
sk: Otvoriť v novom okne

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
sk: Iný

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
sk: Automaticky zmeniť veľkosť

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
sk:  [Krížová doména]

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
sk: Expozícia:

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
sk: Neurčená

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
sk: Servery, skripty stránok

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
sk: Bezpečné servery, skripty stránok

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
sk: Servery

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
sk: Iba bezpečné servery

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
sk: Koniec sedenia

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
sk: Ak je zrušené, automaticky odstrániť čiastočne nahrané súbory menšie ako:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
sk[0]: Premenovať %1 vybratú položku na:
sk[1]: Premenovať %1 vybraté položky na:
sk[2]: Premenovať %1 vybratých položiek na:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
sk: Premenovať položku <filename>%1</filename> na:

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
sk: Viac sa nepýtať

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
sk: Túto správu znovu nezobrazovať

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
sk: Viac sa nepýtať

[ctx: @title job]
en: Copying
sk: Kopírovanie

[ctx: @title job]
en: Creating directory
sk: Vytváranie adresára

[ctx: @title job]
en: Deleting
sk: Odstraňovanie

[ctx: @title job]
en: Examining
sk: Skúmanie

[ctx: @title job]
en: Mounting
sk: Pripájanie

[ctx: @title job]
en: Moving
sk: Presúvanie

[ctx: @title job]
en: Renaming
sk: Premenovanie

[ctx: @title job]
en: Transferring
sk: Prenos

[ctx: @title job]
en: Unmounting
sk: Odpájanie

[ctx: @title:column]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @title:column]
en: Group
sk: Skupina

[ctx: @title:column]
en: Keywords
sk: Kľúčové slová

[ctx: @title:column]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: @title:column]
en: Permissions
sk: Práva

[ctx: @title:column]
en: Preferred
sk: Preferované

[ctx: @title:column]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @title:column]
en: Type
sk: Typ

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
sk: Terminál

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
sk: Spustenie

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
sk: Používateľ

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
sk: &Akcie

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
sk: &Otvoriť priečinok pomocou

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
sk: &Otvoriť priečinok pomocou...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
sk: &Otvoriť pomocou

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
sk: &Otvoriť pomocou...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
sk: Kopírovať sem

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
sk: Kopírovať do

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
sk: Domovský priečinok

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
sk: Presunúť sem

[ctx: @title:menu]
en: Move To
sk: Presunúť do

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
sk: Koreňový priečinok

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
sk: Prechádzať...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
sk: Kontrolné súčty

[ctx: @title:tab]
en: Share
sk: Zdieľať

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
sk: &Všeobecné

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
sk: Zmeniť politiku cookue

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
sk: Potvrdenie prístupu k webovej stránke

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
sk: Politika duplikácie

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
sk: Nová politika cookie

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sk: Nový priečinok

[ctx: @title:window]
en: Places
sk: Miesta

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
sk: Premenovať položku

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
sk: Premenovať položky

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
sk: Obnova zlyhala

en: A file named %1 already exists.
sk: Súbor s názvom %1 už existuje.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
sk: Súbor alebo priečinok nemôže byť pustený sám do seba

en: A file or folder named %1 already exists.
sk: Súbor alebo priečinok s názvom %1 už existuje.

en: A folder cannot be moved into itself
sk: Súbor nemôže byť presunutý sám do seba

en: A folder named %1 already exists.
sk: Priečinok s názvom %1 už existuje.

en: A more recent item named '%1' already exists.
sk: Novšia položka s názvom '%1' už existuje.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
sk: Sieťový firewall (zariadenie, ktoré obmedzuje internetové požiadavky), ktorý chráni vašu sieť, alebo sieť servera, zabránil tejto požiadavke.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
sk: Nastala chyba protokolu, preto server uzavrel pripojenie, ako reakciu na chybu.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
sk: Nastala chyba protokolu alebo nekompatibilita.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
sk: Zdroj nie je možné vytvoriť na cieli kým nebudú vytvorené potrebné priečinky.

en: A similar file named '%1' already exists.
sk: Podobný súbor s názvom '%1' už existuje.

en: A&dvanced Permissions
sk: P&okročilé práva

en: Above File Name
sk: Nad názvom súboru

en: Accep&t all cookies
sk: Akcep&tovať všetky cookies

en: Accept
sk: Akceptovať

en: Accept &until end of session
sk: Prijať do konca sedenia

en: Accept For Session
sk: Prijať pre sedenie

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
sk: Prijať cookies do ukončenia aktuálneho sedenia

en: Accept for this &session
sk: Prijať pre toto sedenie

en: Accept until end of session
sk: Prijať do konca sedenia

en: Access Denied
sk: Prístup zamietnutý

en: Access Permissions
sk: Prístupové práva

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Access denied to %1.
sk: Prístup zamietnutý k %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
sk: Prístup zamietnutý.
    Nepodarilo sa zapisovať do %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
sk: Prístup k obmedzenému portu metódou POST bol zamietnutý.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
sk: Prístup bol zamietnutý pre zadaný zdroj, <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
sk: Prístup:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
sk: Prístup k súborom nie je protokolom %1 podporovaný.

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
sk: Akcia: %1
    Zdroj: %2
    %3

en: Ad&vanced Options
sk: &Pokročilé možnosti

en: Add File Type for %1
sk: Pridať typ súboru pre %1

en: Add Places Entry
sk: Pridať položku Miesta

en: Add a new Web search keyword
sk: Pridať nové kľúčové slovo pre vyhľadávanie na webe

en: Add...
sk: Pridať...

en: Advanced Options for %1
sk: Pokročilé možnosti pre %1

en: Advanced Permissions
sk: Pokročilé práva

en: All &cookies
sk: Všetky &cookies

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All Supported Files
sk: Všetky podporované súbory

en: All cookies from this do&main
sk: Všetky cookies z tejto &domény

en: Allow Expansion in Details View
sk: Povoliť rozšírenie v Zobrazení podrobností

en: Already Exists as Folder
sk: Už existuje ako priečinok

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
sk: Aj keď bolo pripojenie s <strong>%1</strong> vytvorené, pripojenie bolo uzavreté v neočakávanom bode komunikácie.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
sk: Aj keď sa podarilo kontaktovať server, odpoveď neprišla v zadanej dobe: <ul><li>Čas pre vytvorenie spojenia: %1 sekúnd</li><li>Čas pre prijatie odpovede: %2 sekúnd</li><li>Čas pre prístup k proxy serverom: %3 sekúnd</li></ul>Uvedomte si, že tieto časy môžete zmeniť v Systémových nastaveniach KDE výberom Nastavenie siete -> Predvoľby pripojenia.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
sk: Aj keď je to málo pravdepodobné, mohla nastať chyba hardvéru.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
sk: Aj keď ste zadali správne údaje pre overenie, overenie zlyhalo, pretože server používa metódu, ktorá nie je podporovaná programom KDE, ktorý implementuje protokol %1.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sk: Pokus o zmenu práv pre zadaný zdroj <strong>%1</strong> zlyhal.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sk: Pokus o zmenu vlastníka pre zadaný zdroj <strong>%1</strong> zlyhal.

en: An attempt to create the requested folder failed.
sk: Pokus o vytvorenie požadovaného priečinka zlyhal.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sk: Pokus o odstránenie zadaného zdroja <strong>%1</strong> zlyhal.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
sk: Pokus o určenie informácií o stave zdroja <strong>%1</strong>, ako je názov, typ, veľkosť atď, bol neúspešný.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
sk: Pokus o prihlásenie pre vykonanie požadovanej operácie bol neúspešný.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
sk: Pokus o odstránenie zadaného priečinka <strong>%1</strong> zlyhal.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
sk: Pokus o premenovanie zadaného zdroja <strong>%1</strong> zlyhal.

en: An error occurred while accessing '%1'
sk: Nastala chyba pri prístupe k '%1'

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
sk: Nastala chyba pri prístupe k '%1', systém odpovedal: %2

en: An older item named '%1' already exists.
sk: Staršia položka s názvom '%1' už existuje.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
sk: Chyba "neznámy hostiteľ" znamená, že server s požadovaným názvom <strong>%1</strong> sa nepodarilo v Internete nájsť.

en: Appl&y to All
sk: Použiť na všetk&y

en: Apply Choice To
sk: Použiť výber na

en: Apply changes to all subfolders and their contents
sk: Použiť zmeny na všetky podpriečinky a ich obsah

en: Arguments:
sk: Argumenty:

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Ask
sk: Pýtať sa

en: Ask &for confirmation
sk: &Pýtať sa na potvrdenie

en: At least %1
sk: Najmenej %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
sk: Bol vybraný najmenej jeden priečinok a súbor. Vybrané súbory budú ignorované a obsah vybraného priečinka bude zobrazený

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
sk: Pokúste sa nájsť iný spôsob ako dosiahnuť rovnaký výsledok.

en: Authentication Dialog
sk: Dialóg overenia

en: Authentication Failed.
sk: Overenie zlyhalo.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
sk: Overenie zlyhalo: Metóda %1 nie je podporovaná

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
sk: Autorizácia zlyhala, %1 overenie nie je podporované

en: Authorization failed.
sk: Overenie zlyhalo.

en: Auto D&etect
sk: &Automatické zistenie

en: Automaticall&y accept session cookies
sk: &Automaticky akceptovať cookies sedenia

en: Automatically select filename e&xtension
sk: Automaticky vybrať p&ríponu súboru

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
sk: Automaticky vybrať &príponu súboru (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
sk: %1 voľných z %2 (%3% použitých)

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
sk: Spätné lomky nemôžu byť použité v názvoch súborov a priečinkov.

en: Blocked request.
sk: Blokovaná požiadavka.

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: C&ancel
sk: &Zrušiť

en: C&onnect
sk: Prip&ojiť

en: C&ontinue
sk: &Pokračovať

en: C&ontinue Loading
sk: &Pokračovať v nahrávaní

en: Calculate
sk: Spočítať

en: Calculating...
sk: Vypočítava sa...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
sk: Vypočítava sa... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Only View
sk: Môže iba čítať

en: Can Only View Content
sk: Môže zobraziť obsah

en: Can Only View/Read Content
sk: Môže zobraziť/čítať obsah

en: Can View & Modify
sk: Môže zobraziť a meniť obsah

en: Can View & Modify Content
sk: Môže zobraziť a meniť obsah

en: Can View/Read & Modify/Write
sk: Môže zobraziť/čítať a meniť/zapisovať

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
sk: Nie je možné vytvoriť soket pre spustenie obsluhy KIO pre protokol '%1'.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
sk: Nemôžem nájsť 'kioslave5' na '%1'

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
sk: Nie je možné nájsť obsluhu KIO pre protokol '%1'.

en: Canada
sk: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
sk: Nie je možné inicializovať protokol %1

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
sk: Nie je možné spustiť proces vyžadovaný protokolom %1

en: Cannot Open Resource For Reading
sk: Nie je možné otvoriť zdroj na čítanie

en: Cannot Open Resource For Writing
sk: Nie je možné otvoriť zdroj na zápis

en: Cannot Read From Resource
sk: Nie je možné čítať zo zdroja

en: Cannot Save Cookies
sk: Nemôžem uložiť Cookies

en: Cannot Write to Resource
sk: Nie je možné zapísať do zdroja

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
sk: Nie je možné skopírovať súbor z %1 do %2. (Číslo chyby: %3)

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
sk: Nie je možné vytvoriť symbolické odkazy v %1.
    Cieľový súborový systém nepodporuje symbolické odkazy.

en: Cannot open file
sk: Nie je možné otvoriť súbor

en: Certificate chain:
sk: Reťazec certifikátu:

en: Chan&ge...
sk: Zmeniť...

en: Change Attribute
sk: Zmeniť vlastnosť

en: Change File Owner
sk: Zmeniť vlastníka súboru

en: Change File Permissions
sk: Zmeniť práva súboru

en: Change Timestamp
sk: Zmeniť časovú značku

en: Change...
sk: Zmeniť...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
sk: Zmena atribútov súborov nie je protokolom %1 podporovaná.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
sk: Zmena vlastníctva súborov nie je protokolom %1 podporovaná.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
sk: Skontrolujte, že žiadne aplikácie nepoužívajú zariadenie a skúste to znovu.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
sk: Skontrolujte, že zariadenie je pripravené, médium je zasunuté a prenosné zariadenia sú správne pripojené a zapnuté a skúste to znovu.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
sk: Začiarknite túto možnosť, ak sa má aplikácia spustiť v textovom režime, alebo ak chcete získať informácie poskytované oknom terminálu.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
sk: Začiarknite túto možnosť, ak aplikácia v textovom režime poskytuje dôležité informácie pri ukončení. Tým, že sa okno pri ukončení nezatvorí, bude možné zachytiť tieto informácie.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
sk: Začiarknite túto možnosť, ak sa chcete uistiť, že sa vaša aplikácia spustila. Táto vizuálna odozva môže vyzerať ako zaneprázdnený kurzor alebo upozornenie v paneli úloh.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
sk: Začiarknite túto možnosť, ak chcete spustiť túto aplikáciu ako iný užívateľ. Každý proces má nastavené ID užívateľa. Toto číslo určuje práva pre prístup k súborom a iné práva. Ak je táto možnosť začiarknutá, budete musieť zadať heslo pre vybraného užívateľa.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
sk: Skontrolujte, že žiadna iná aplikácia ani užívateľ nepoužíva súbor ani ho nezamkol.

en: Check your access permissions on this resource.
sk: Skontrolujte prístupové práva k tomuto zdroju.

en: Check your network connection status.
sk: Skontrolujte stav svojho sieťového spojenia.

en: Checksums match.
sk: Kontrolné súčty sa zhodujú.

en: Choose Application
sk: Vyberte aplikáciu

en: Choose Application for %1
sk: Vyberte aplikáciu pre %1

en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
sk: Zvoľte oddeľovač na označenie kľúčového slova webového vyhľadávania.

en: Choose a different filename for the destination file.
sk: Vyberte iný názov pre cieľový súbor.

en: Choose an &icon:
sk: Vyberte &ikonu:

en: Choose an alternate filename for the new file.
sk: Vyberte iný názov pre nový súbor.

en: Choose an alternate name for the new folder.
sk: Vyberte iný názov pre nový priečinok.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
sk: Vyberte znak, ktorý oddeľuje kľúčové slová od fráz alebo slov, ktoré sa majú nájsť.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
sk: Vyberte názov programu, ktorým chcete otvoriť vybrané súbory.

en: City:
sk: Mesto:

en: Class
sk: Trieda

en: Cleanup:
sk: Čistenie:

en: Click for Location Navigation
sk: Kliknite pre navigáciu k umiestneniu

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo môžete prechádzať systém súborov a nájsť požadovaný program.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
sk: Kliknutím sem môžete upraviť spustenie aplikácie, odozvu pri štarte, možnosti pre D-Bus alebo ju spustiť ako iný užívateľ.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
sk: Kliknite na toto tlačidlo, ak chcete pridať typ súboru (typ MIME), ktorý táto aplikácia podporuje.

en: Click this button to create a new folder.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo vytvoríte nový priečinok.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo sa presuniete v histórii o jeden krok späť.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo sa presuniete v histórii o jeden krok vpred.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo obnovíte obsah aktuálneho umiestnenia.

en: Click to Edit Location
sk: Kliknite pre úpravu umiestnenia

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
sk: Kliknite na zkopírovanie kontrolného súčtu do schránky.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
sk: Kliknite na vloženie kontrolného súčtu zo schránky do vstupného poľa.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
sk: Ukončenie spojení nie je protokolom %1 podporované.

en: Co&ntinue
sk: &Pokračovať

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
sk: Dvojbodka

en: Comm&ent:
sk: Kom&entár:

en: Command to execute
sk: Príkaz, ktorý sa má spustiť

en: Common name:
sk: Bežný názov:

en: Communication with the local password server failed
sk: Komunikácia z lokálnym serverom hesiel zlyhala

en: Compact View
sk: Stručné zobrazenie

en: Configure &Policy...
sk: Nastaviť politiku...

en: Configure Web Shortcuts...
sk: Nastaviť webové skratky...

en: Configure enhanced browsing features
sk: Nastaviť rozšírené funkcie prehliadania

en: Connect to the Internet directly.
sk: Pripojiť k Internetu priamo.

en: Connected to host %1
sk: Pripojený k hostiteľovi %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
sk: Pripojenie na server bolo neočakávane uzavreté

en: Connection to Server Refused
sk: Pripojenie na server bolo odmietnuté

en: Connection to host %1 is broken.
sk: Pripojenie na hostiteľa %1 je prerušené.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
sk: Pre ďalšiu podporu kontaktujte administrátora servera.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
sk: Kontaktujte administrátora servera a oznámte mu problém.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
sk: Kontaktujte vašu podporu, či už je to administrátor alebo skupina technickej podpory, aby vám pomohla.

en: Content:
sk: Obsah:

en: Cookie Alert
sk: Cookie varovanie

en: Cookie Details
sk: Podrobnosti o cookie

en: Cookie Name
sk: Názov cookie

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy Files
sk: Kopírovať súbory

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
sk: Zkopírujte a vložte kontrolný súčet do poľa nižšie.<br/>Kontrolný súčet je zvyčajne poskytovaný webstránkou, z ktorej ste stiahli tento súbor.

en: Copying files within %1 is not supported.
sk: Kopírovanie súborov v %1 nie je podporované.

en: Could Not Accept Network Connection
sk: Nepodarilo sa prijať sieťové pripojenie

en: Could Not Alter Permissions of Resource
sk: Nepodarilo sa zmeniť práva k zdroju

en: Could Not Bind
sk: Nepodarilo sa pripojiť

en: Could Not Cancel Listing
sk: Nepodarilo sa zrušiť výpis

en: Could Not Change Ownership of Resource
sk: Nepodarilo sa zmeniť vlastníka zdroja

en: Could Not Create Folder
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok

en: Could Not Create Link
sk: Nepodarilo sa vytvoriť odkaz

en: Could Not Create Network Connection
sk: Nepodarilo sa vytvoriť sieťové pripojenie

en: Could Not Create Socket
sk: Nepodarilo sa vytvoriť soket

en: Could Not Create Symbolic Link
sk: Nepodarilo sa vytvoriť symbolický odkaz

en: Could Not Delete Original File
sk: Nepodarilo sa odstrániť pôvodný súbor

en: Could Not Delete Resource
sk: Nepodarilo sa odstrániť zdroj

en: Could Not Delete Temporary File
sk: Nepodarilo sa odstrániť dočasný súbor

en: Could Not Determine Resource Status
sk: Nepodarilo sa určiť stav zdroja

en: Could Not Listen
sk: Nepodarilo sa čakať na pripojenia

en: Could Not Listen for Network Connections
sk: Nepodarilo sa čakať na sieťové pripojenia

en: Could Not Login: %1
sk: Nepodarilo sa prihlásiť: %1

en: Could Not Mount Device
sk: Nepodarilo sa pripojiť zariadenie

en: Could Not Remove Folder
sk: Nepodarilo sa odstrániť priečinok

en: Could Not Rename Original File
sk: Nepodarilo sa premenovať pôvodný súbor

en: Could Not Rename Resource
sk: Nepodarilo sa premenovať zdroj

en: Could Not Rename Temporary File
sk: Nepodarilo sa premenovať dočasný súbor

en: Could Not Resume File Transfer
sk: Nepodarilo sa pokračovať v prenose súboru

en: Could Not Stat Resource
sk: Nepodarilo sa zistiť informácie o zdroji

en: Could Not Unmount Device
sk: Nepodarilo sa odpojiť zariadenie

en: Could not accept %1.
sk: Nepodarilo sa prijať %1.

en: Could not access %1.
sk: Nepodarilo sa vstúpiť do %1.

en: Could not bind %1.
sk: Nepodarilo sa pripojiť %1.

en: Could not change ownership for %1.
sk: Nepodarilo sa zmeniť vlastníka pre %1.

en: Could not change permissions for
    %1
sk: Nepodarilo sa zmeniť práva pre
    %1

en: Could not change permissions for %1.
sk: Nepodarilo sa zmeniť práva pre %1.

en: Could not communicate with password server
sk: Nepodarilo sa komunikovať so serverom hesiel

en: Could not connect to host %1.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k hostiteľovi %1.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
sk: Nepodarilo sa vytvoriť "%1".
    Cieľový súborový systém (%2) nepovoľuje nasledujúce znaky v názvoch súborov: %3
    Výberom možnosti Nahradiť sa nahradia všetky neplatné znaky (v názve cieľového súboru) podčiarkovníkom "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
sk: Nepodarilo sa vytvoriť "%1".
    Cieľový súborový systém (%2) nepovoľuje nasledujúce znaky v názvoch priečinkov: %3
    Výberom možnosti Nahradiť sa nahradia všetky neplatné znaky (v názve cieľového priečinka) podčiarkovníkom "_".

en: Could not create directory %1
sk: Nie je možné vytvoriť adresár %1

en: Could not create socket for accessing %1.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť soket pre prístup k %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť symbolický odkaz %1.
    Skontrolujte prístupové práva.

en: Could not delete file %1.
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
sk: Nepodarilo sa odstrániť pôvodný súbor %1.
    Skontrolujte prístupové práva.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
sk: Nepodarilo sa odstrániť neúplný súbor %1.
    Skontrolujte prístupové práva.

en: Could not download the proxy configuration script
sk: Nepodarilo sa stiahnuť skript pre nastavenie proxy

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
sk: Nepodarilo sa stiahnuť skript pre nastavenie proxy:
    %1

en: Could not enter folder %1.
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
sk: Nepodarilo sa získať názov programu z '%1', zadajte platný názov programu.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
sk: Nemôžem nájsť 'FindProxyForURL' alebo 'FindProxyForURLEx'

en: Could not find a usable proxy configuration script
sk: Nepodarilo sa nájsť použiteľný skript pre nastavenie proxy

en: Could not find any application or handler for %1
sk: Nepodarilo sa nájsť žiadnu aplikáciu alebo správcu pre %1

en: Could not find filename %1 in %2.
sk: Nebolo možné nájsť súbor %1 v %2.

en: Could not find program "mount"
sk: Nepodarilo sa nájsť program "mount"

en: Could not find program "umount"
sk: Nepodarilo sa nájsť program "umount"

en: Could not find the program '%1'
sk: Nepodarilo sa nájsť program '%1'

en: Could not get group id for given group name %1
sk: Nepodarilo sa získať ID skupiny pre skupinu %1

en: Could not get user id for given user name %1
sk: Nepodarilo sa získať ID užívateľa pre užívateľa %1

en: Could not listen %1.
sk: Nepodarilo sa počúvať na %1.

en: Could not login to %1.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k %1.

en: Could not make folder %1.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok %1.

en: Could not modify the ownership of file %1
sk: Nepodarilo sa zmeniť vlastníctvo súboru %1

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
sk: Nepodarilo sa pripojiť zariadenie.
    Nahlásená chyba bola:
    %1

en: Could not read %1.
sk: Nepodarilo sa čítať: %1.

en: Could not read file %1.
sk: Nepodarilo sa čítať súbor %1.

en: Could not remove %1, check permissions
sk: Nemôžem odstrániť %1, skontrolujte práva

en: Could not remove folder %1.
sk: Nepodarilo sa odstrániť priečinok %1.

en: Could not rename file %1.
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
sk: Nepodarilo sa premenovať pôvodný súbor %1.
    Skontrolujte prístupové práva.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
sk: Nepodarilo sa premenovať neúplný súbor %1.
    Skontrolujte prístupové práva.

en: Could not resume file %1.
sk: Nepodarilo sa obnoviť súbor %1.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
sk: Nepodarilo sa uložiť vlastnosti. Podporované sú iba položky na miestnom súborovom systéme.

en: Could not start process %1.
sk: Nepodarilo sa spustiť proces %1.

en: Could not terminate listing %1.
sk: Nepodarilo sa zastaviť výpis %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
sk: Nepodarilo sa odpojiť zariadenie.
    Nahlásená chyba bola:
    %1

en: Could not write to %1.
sk: Nepodarilo sa zapisovať do %1.

en: Could not write to file %1.
sk: Nepodarilo sa zapisovať do súboru %1.

en: Country:
sk: Krajina:

en: Create Directory
sk: Vytvoriť adresár

en: Create Folder
sk: Vytvoriť priečinok

en: Create New
sk: Vytvoriť nový

en: Create Symlink
sk: Vytvoriť symbolický odkaz

en: Create link to URL
sk: Vytvoriť odkaz na URL

en: Create new folder in %1:
sk: Vytvoriť nový priečinok v %1:

en: Created:
sk: Vytvorený:

en: Creating directory
sk: Vytváranie adresára

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
sk: Vytváranie priečinkov nie je protokolom %1 podporované.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
sk: Vytváranie symbolických odkazov nie je protokolom %1 podporované.

en: Current connection is not secured with SSL.
sk: Aktuálne spojenie nie je zabezpečené pomocou SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
sk: Aktuálne spojenie je zabezpečené pomocou SSL.

en: Cyclic Link Detected
sk: Zistený cyklický odkaz

en: Cyclic Link Detected During Copy
sk: Počas kopírovania bol zistený cyklický odkaz

en: D&elete
sk: O&dstrániť

en: D-Bus Communication Error
sk: Chyba komunikácie D-Bus

en: Data format:
sk: Formát dát:

en: Date: %1
sk: Dátum: %1

en: De&lete
sk: Ods&trániť

en: Default Policy
sk: Implicitná politika

en: Default Web &search keyword:
sk: Predvolené kľúčové slovo pre vyhľadávanie na webe:

en: Default for new files in this folder
sk: Štandardné pre nové súbory v tomto priečinku

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
sk: *|Všetky súbory

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: Default password:
sk: Štandardné heslo:

en: Default user name:
sk: Predvolené meno užívateľa:

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete A&ll
sk: Odstrániť &všetky

en: Delete Biggest Files From Trash
sk: Odstrániť najväčšie súbory z koša

en: Delete Files
sk: Odstrániť súbory

en: Delete Oldest Files From Trash
sk: Odstrániť najstaršie súbory z koša

en: Delete Permanently
sk: Trvalé odstránenie

en: Delete files older than
sk: Odstrániť súbory staršie ako

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
sk: Odstráňte jednu stranu cyklu, aby nemohol vzniknúť nekonečný cyklus a skúste to znovu.

en: Delete the current file and try again.
sk: Odstráňte aktuálny súbor a skúste to znovu.

en: Delete the current folder and try again.
sk: Odstráňte aktuálny priečinok a skúste to znovu.

en: Delete the highlighted Web search keyword
sk: Odstrániť zvýraznené kľúčové slovo vyhľadávania na webe

en: Deleting
sk: Odstraňovanie

en: Deleting files from %1 is not supported.
sk: Odstraňovanie súborov z %1 nie je podporované.

en: Descending
sk: Zostupne

en: Description
sk: Popis

en: Destination
sk: Cieľ

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
sk: Cieľové súbory, ktoré majú staršie časy úprav, zdroj prepíše, inak sa preskočí.

en: Detailed Tree View
sk: Podrobné stromové zobrazenie

en: Detailed View
sk: Podrobné zobrazenie

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Details View
sk: Zobrazenie podrobností

en: Details:
sk: Podrobnosti:

en: Detect proxy configuration automatically
sk: Automaticky zistiť nastavenia proxy

en: Device
sk: Zariadenie

en: Differences
sk: Rozdiely

en: Directory
sk: Adresár

en: Directory Permissions: %1
sk: Práva adresára: %1

en: Disable Passive FTP
sk: Zakázať pasívne FTP

en: Discrete GPU
sk: Samustatná GPU

en: Disk Full
sk: Plný disk

en: Display SSL &Information
sk: Zobraziť &informácie o SSL

en: Do Not Delete
sk: Neodstrániť

en: Do Not Know
sk: Neviem

en: Do Not Upload
sk: Neodosielať

en: Do not ask again
sk: Znovu sa už nepýtať

en: Do not close when command exits
sk: Nezatvárať po ukončení príkazu

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
sk: Nekopírovať/nepresúvať tento súbor, preskočiť na ďalšiu položku

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
sk: Nekopírovať/nepresúvať tento priečinok, preskočiť na ďalšiu položku

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
sk[0]: Naozaj chcete presunúť túto položku do koša?
sk[1]: Naozaj chcete presunúť tieto položky %1 do koša?
sk[2]: Naozaj chcete presunúť tieto položky %1 do koša?

en: Do you want to retry?
sk: Chcete to skúsiť znovu?

en: Domain
sk: Doména

en: Domain:
sk: Doména:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
sk: Znovu skontrolujte, že ste zadali správne umiestnenie a skúste to znovu.

en: Double-check your proxy settings and try again.
sk: Znovu skontrolujte nastavenie proxy a skúste to znovu.

en: Drop the item into a different file or folder.
sk: Pustiť položku do iného súboru alebo priečinka.

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit ACL Entry
sk: Upraviť ACL položku

en: Edit Places Entry
sk: Upraviť položku Miesta

en: Edit mode
sk: Upraviť režim

en: Effective
sk: Efektívne

en: Empty the contents of the trash
sk: Vyprázdniť obsah koša

en: Enable coo&kies
sk: Povoliť &cookies

en: Enable launch feedback
sk: Povoliť odozvu pri štarte

en: Enable passive &mode (PASV)
sk: Povoliť pasívny &mód (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
sk: Tento príznak umožňuje vstup do priečinka.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
sk: Tento príznak umožňuje spúšťanie súboru ako program.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
sk: Povolením tejto možnosti nastavíte, aby iba vlastník priečinka mohol odstraňovať alebo premenovať súbory a priečinky. Ostatní používatelia môžu iba pridávať nové súbory, na čo je požadované právo 'Meniť obsah'.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
sk: Povolením tejto možnosti označíte súbor ako spustiteľný. Má to zmysel iba pre programy a skripty. Je to požadované, ak ich chcete spúšťať.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
sk: Povolí "pasívne" FTP. Toto je požadované pre správnu funckiu FTP spoza firewallu.

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Encryption:
sk: Šifrovanie:

en: End of session
sk: Koniec sedenia

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
sk: Overte, že priečinok existuje a je prázdny. Potom to skúste znovu.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
sk: Overte, že zdroj existuje a skúste to znovu.

en: Enter descriptive label here
sk: Sem zadajte popisný text

[ctx: Enter folder]
en: Enter
sk: Vstup

en: Enter the address for the proxy configuration script.
sk: Zadajte adresu skriptu pre nastavenie proxy serveru.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
sk: Zadajte adresu proxy serveru pre FTP.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
sk: Zadajte adresu proxy serveru pre HTTP.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
sk: Zadajte adresu proxy serveru pre HTTPS.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
sk: Zadajte adresu SOCKS proxy servera.

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
sk: Zadajte názov hostiteľa alebo domény, napr. .kde.org, pre ktoré platí táto politika.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
sk: Tu zadajte zrozumiteľný názov poskytovateľa vyhľadávania.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
sk: Zadajte číslo portu FTP proxy servera.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
sk: Zadajte číslo portu HTTP proxy servera.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
sk: Zadajte číslo portu HTTPS proxy servera.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
sk: Zadajte číslo portu SOCKS proxy servera.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
sk: Tu zadajte užívateľské meno, pod ktorým chcete spustiť aplikáciu.

en: Enter the user name you want to run the application as.
sk: Zadajte užívateľské meno, pod ktorým chcete spustiť aplikáciu.

en: Entry Type
sk: Typ položky

en: Environment Variables:
sk: Premenné prostredia:

en: Error saving image to %1
sk: Chyba sťahovania obrázku do %1

en: Error. Out of memory.
    %1
sk: Chyba. Nedostatok pamäti.
    %1

en: Exceptions:
sk: Výnimky:

en: Exec
sk: Spúšťanie

en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
sk: Očakávaný kontrolný súčet (MD5, SHA1, SHA256 alebo SHA512)...

en: Expires:
sk: Vyprší:

en: Explore in Filelight
sk: Preskúmať v aplikácii Filelight

en: FIXME: Document this
sk: FIXME: Ešte nedokumentované

en: FTP Options
sk: Možnosti FTP

en: Failed to open %1
sk: Nepodarilo sa otvoriť %1

en: Failed to open the file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor.

en: File
sk: Súbor

en: File Already Exists
sk: Súbor už existuje

en: File Changed
sk: Súbor zmenený

en: File Expected
sk: Očakáva sa súbor

en: File System:
sk: Súborový systém:

en: File is too large to be trashed.
sk: Súbor je príliš veľký na vyhodenie do koša.

en: File not found: %1
sk: Súbor nenájdený: %1

en: File or Folder Does Not Exist
sk: Súbor alebo priečinok neexistuje

en: File or Folder dropped onto itself
sk: Súbor alebo priečinok pustený sám do seba

en: Filename for clipboard content:
sk: Názov súboru pre obsah schránky:

en: Filename for dropped contents:
sk: Názov súboru pre zahodený obsah:

en: Files and folders selected
sk: Vybrané súbory a priečinky

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
sk: Súbory a priečinky budú skopírované do existujúceho adresára, spolu s jeho obsahom.
    Budete znovu vyzvaný v prípade konfliktu s existujúcim súborom v adresári.

en: Folder Already Exists
sk: Priečinok už existuje

en: Folder Expected
sk: Očakáva sa priečinok

en: Folder Listing Unavailable
sk: Výpis priečinka nie je k dispozícii

en: Folder moved into itself
sk: Súbor presunutý sám do seba

en: Folders First
sk: Najskôr priečinky

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
sk: Za príkazom je možné zadať rôzne zastupiteľné znaky, ktoré sa pri spustení programu nahradia skutočnými hodnotami:
    %f - názov súboru
    %F - zoznam súborov; použite pre aplikácie, ktoré dokážu otvoriť niekoľko lokálnych súborov naraz
    %u - jedno URL
    %U - zoznam URL
    %d - adresár súboru, ktorý sa má otvoriť
    %D - zoznam adresárov
    %i - ikona
    %m - mini ikona
    %c - komentár

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
sk: Z bezpečnostných dôvodov nie je v tomto kontexte spustenie spustiteľných súborov povolené.

en: Found a cyclic link in %1.
sk: Nájdený cyklický odkaz v %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
sk: Nájdený cyklický odkaz počas kopírovania %1.

en: Free Space:
sk: Voľné miesto:

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
sk: Uvolnite na disku dostatok miesta 1) odstránením nepotrebných a dočasných súborov, 2) archivovaním súborov na vymeniteľné média ako sú CD-ROM disky alebo 3) obstaraním väčšej úložnej kapacity.

en: From: %1, To: %2
sk: Z: %1, Na: %2

en: Full Trash:
sk: Plný kôš:

en: Get more Apps from Discover
sk: Získajte ďalšie aplikácie z aplikácie Discover

en: Global Options
sk: Globálne možnosti

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
sk: Získaná neplatná odpoveď pri volaní %1 -> %2

en: Gro&up:
sk: Skupina:

en: Group
sk: Skupina

en: Group:
sk: Skupina:

en: Group:
sk: Skupina:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
sk: Pomocník na obsluhu koša v KDE
    Poznámka: na presun súborov do koša nepoužívajte ktrash, ale "kioclient move 'url' trash:/"

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
sk[0]: Tu je možné nastaviť hodnoty čakania. Možno ich budete chcieť upraviť, ak máte veľmi pomalé spojenie. Maximálna hodnota je %1 sekunda.
sk[1]: Tu je možné nastaviť hodnoty čakania. Možno ich budete chcieť upraviť, ak máte veľmi pomalé spojenie. Maximálna hodnota je %1 sekundy.
sk[2]: Tu je možné nastaviť hodnoty čakania. Možno ich budete chcieť upraviť, ak máte veľmi pomalé spojenie. Maximálna hodnota je %1 sekúnd.

en: Hidden Files Last
sk: Skryté súbory na koniec

en: Home Folder
sk: Domovský priečinok

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
sk: Obrovská (%1x%1)

en: IP address:
sk: IP adresa:

en: Icon Position
sk: Pozícia ikony

en: Icon file too big, download aborted
sk: Súbor ikony príliš veľký, stiahnutie prerušené

en: Icon size: %1 pixels
sk: Veľkosť ikony: %1 pixelov

en: Icons View
sk: Zobrazenie ikon

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
sk: Ak je príznak Sticky nastavený na priečinku, iba vlastník a root môžu odstrániť a premenovať súbory. Inak to môže spraviť ktokoľvek s právom zápisu.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
sk: Ak je tento súbor spustiteľný a tento príznak nastavený, súbor sa spustí s právami skupiny.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
sk: Ak je tento súbor spustiteľný a tento príznak nastavený, súbor sa spustí s právami vlastníka.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
sk: Ak je tento príznak nastavený, bude pre všetky nové súbory nastavená skupina tohto priečinka.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
sk: Ak je tento príznak nastavený, vlastník tohto priečinka bude vlastníkom všetkých nových súborov.

en: If you do not trust this program, click Cancel
sk: Ak nedôverujete tomuto programu, kliknite Zrušiť

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
sk: Ak viete, kto je autorom použitého programu na serveri, pošlite hlásenie o chybe priamo jemu.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
sk: Ak chcete odstrániť typ súboru (typ MIME), ktorý aplikácia nepodporuje, vyberte ho v zozname a kliknite na toto tlačidlo.

en: Improperly Formatted URL
sk: Nesprávne formátované URL

en: Information
sk: Informácia

en: Information Lookup Failure
sk: Nepodarilo sa nájsť informáciu

en: Insert query placeholder
sk: Vložiť zástupný znak dotazu

en: Internal Error
sk: Interná chyba

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
sk: Interná chyba
    Pošlite úplné hlásenie o chybe na http://bugs.kde.org
    %1

en: Internal Error in Server
sk: Interná chyba na serveri

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
sk: Interná chyba v copyOrMove, nemala by nikdy nastať

en: Internal error in server
    %1
sk: Interná chyba na serveri
    %1

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
sk: Interná chyba: používateľa sa nepodarilo vyzvať, pre ktorú aplikáciu sa má spustiť

en: Invalid URL: %1
sk: Neplatné URL: %1

en: Invalid checksum.
sk: Neplatný kontrolný súčet.

en: Invalid combination of protocols.
sk: Neplatná kombinácia protokolov.

en: Is &executable
sk: Je s&pustiteľný

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
sk[0]: 1 položka
sk[1]: %1 položky
sk[2]: %1 položiek

en: KDE SSL Information
sk: Informácie KDE SSL

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sk: KDE dokáže komunikovať protokolom v inom protokole. Zadaná požiadavka ho takto používa, ale tento protokol to nedokáže. Toto nie je moc častá udalosť a asi znamená chybu v programe.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
sk: KDE dokáže komunikovať protokolom v inom protokole. Zadaný protokol sa použije iba v takejto situácii, ale toto nie je tento prípad. Toto je neobvyklá udalosť a asi znamená chybu v programe.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
sk: Všetky značky

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
sk: Plocha

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
sk: Dokumenty

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
sk: Stiahnuté

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
sk: Domov

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
sk: Zmenené dnes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
sk: Zmenené včera

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
sk: Hudba

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
sk: Sieť

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
sk: Obrázky

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
sk: Nedávne súbory

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
sk: Nedávne umiestnenia

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
sk: Kôš

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
sk: Videá

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
sk: KIO Exec - otvára vzdialené súbory, zisťuje zmeny a žiada o odoslanie

en: Keep It
sk: Ponechať

en: Known Applications
sk: Známe aplikácie

en: L&abel:
sk: &Popis:

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
sk: Veľká (%1x%1)

en: Launching %1
sk: Spúšťa sa %1

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
sk: Spúšťa sa %1

en: Limit to
sk: Obmedziť na

en: Link
sk: Odkaz

en: Link to Device
sk: Odkaz na zariadenie

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
sk: Výpis priečinkov nie je protokolom %1 podporovaný.

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Login OK
sk: Prihlásenie v poriadku

en: Looking up correct file
sk: Hľadanie správneho súboru

en: Looking up section
sk: Hľadanie sekcie

en: Malformed URL
    %1
sk: Neplatné URL
    %1

en: Malformed URL %1
sk: Neplatné URL %1

en: Malformed URL %1.
sk: Neplatná adresa URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
sk: Ručne zadajte informácie o nastavení proxy serverov.

en: Mark &partially uploaded files
sk: O&značiť čiastočne nahrané súbory

en: Mark partially uploaded files
sk: Označiť čiastočne nahrané súbory

en: Mask
sk: Maska

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
sk: Stredná (%1x%1)

en: Menu
sk: Ponuka

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
sk: Poslaná správa:
    Prihlásenie užívateľa=%1 s heslom=[skryté]
    
    Odpoveď servera:
    %2

en: Mimetype
sk: Typ MIME

en: Modified:
sk: Zmenený:

en: Modify Web Shortcut
sk: Zmeniť webovú skratku

en: Modify the highlighted Web search keyword
sk: Upravte zvýraznené kľúčové slovo vyhľadávania na webe

en: More than one file provided
sk: Zadaný viac ako jeden súbor

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
sk: Bol vybraný viac ako jeden priečinok, ale tento dialóg neakceptuje priečinky. Prosím, vyberte iba jeden priečinok, ktorý chcete zobraziť.

en: More than one folder provided
sk: Zadaný viac ako jeden priečinok

en: Mount
sk: Pripojiť

en: Mounted From:
sk: Pripojené z:

en: Mounted On:
sk: Pripojené do:

en: Mountpoint
sk: Bod pripojenia

en: Move Items
sk: Presunúť položky

en: Move the item into a different folder.
sk: Presuňte položku do iného priečinka.

en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

en: Moving
sk: Presúvanie

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
sk: Viacnásobné získanie súborov nie je protokolom %1 podporované.

en: Name
sk: Názov

en: Name for new link:
sk: Názov nového odkazu:

en: Name:
sk: Názov:

en: Named group
sk: Pomenovaná skupina

en: Named user
sk: Pomenovaný užívateľ

en: Navigate
sk: Prejsť

en: Network
sk: Sieť

en: New Filename: %1
sk: Nový názov súboru: %1

en: New Folder...
sk: Nový priečinok...

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
sk: Nový vlastník: UID=%1, GID=%2

en: New Permissions: %1
sk: Nové práva: %1

en: New Web Shortcut
sk: Nová webová skratka

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
sk: Ďalej >>

en: Next to File Name
sk: Vedľa názvu súboru

en: No Access
sk: Žiadny prístup

en: No Content
sk: Žiadny obsah

en: No Exec field in %1
sk: Chýbajúce pole Exec v %1

en: No Proxy
sk: Bez &proxy

en: No associated application
sk: Žiadna priradená aplikácia

en: No favicon found for %1
sk: Nenašla sa favicon pre %1

en: No host specified.
sk: Nie je uvedený žiadny hostiteľ.

en: No hostname specified.
sk: Nebol zadaný žiadny hostiteľ.

en: No mail client found
sk: Nenašiel sa žiadny poštový klient

en: No media in device for %1
sk: Chýba médium v zariadení pre %1

en: No preferred search providers were found.
sk: Neboli nájdení žiadny preferovaní poskytovatelia vyhľadávania.

en: No registered file type
sk: Žiadny registrovaný typ súboru

en: No search providers were found.
sk: Neboli nájdení žiadny poskytovatelia.

en: No terminal emulator found
sk: Nenašiel sa žiadny emulátor terminálu

en: Nothing to Delete
sk: Nie je čo odstrániť

en: Nothing to Trash
sk: Nie je čo vyhodiť do koša

en: O&thers:
sk: &Ostatní:

en: O&wner:
sk: &Vlastník:

en: One or more files on this device are open within an application.
sk: Jeden alebo viac súborov na tomto zariadení sú stále otvorené v nejakej aplikácii.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
sk[0]: Jeden alebo viac súborov na tomto zariadení je otvorených v aplikácii <application>"%2"</application>.
sk[1]: Jeden alebo viac súborov na tomto zariadení je otvorených v nasledujúcich aplikáciách: <application>%2</application>.
sk[2]: Jeden alebo viac súborov na tomto zariadení je otvorených v nasledujúcich aplikáciách: <application>%2</application>.

en: Only acce&pt cookies from originating server
sk: A&kceptovať cookies iba z pôvodného serveru

en: Only executables on local file systems are supported.
sk: Podporované sú len spustiteľné súbory na lokálnych súborových systémoch.

en: Only folders can be added to the Places panel.
sk: Na panel Miesta možno pridávať iba priečinky.

en: Only own&er can rename and delete folder content
sk: Iba &vlastník môže premenovať a odstrániť obsah priečinka

en: Only the owner can change permissions.
sk: Iba vlastník môže zmeniť práva.

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open &with %1
sk: &Otvoriť pomocou %1

en: Open Containing Folder
sk: Otvoriť priečinok s obsahom

en: Open Directory
sk: Otvoriť adresár

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Open With
sk: Otvoriť s

en: Open With:
sk: Otvoriť s:

en: Open file dialog
sk: Dialóg pre otvorenie súboru

en: Opening connection to host %1
sk: Otváranie pripojenia k hostiteľovi %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
sk: Otváranie spojení nie je protokolom %1 podporované.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
sk: Otváranie súborov nie je protokolom %1 podporované.

en: Options
sk: Možnosti

en: Organization:
sk: Organizácia:

en: Organizational unit:
sk: Organizačná jednotka:

en: Others
sk: Ostatné

en: Otherwise, the request would have succeeded.
sk: Inak by požiadavka uspela.

en: Out of Memory
sk: Nedostatok pamäti

en: Overwrite File?
sk: Prepísať súbor?

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
sk: Prepísať staršie súbory

en: Owner
sk: Vlastník

en: Owner (Default)
sk: Vlastník (Predvolené)

en: Ownership
sk: Vlastníctvo

en: Owning Group
sk: Skupina

en: Parent Folder
sk: Nadradený priečinok

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
sk[0]: z %1 bitového kľúča
sk[1]: z %1 bitového kľúča
sk[2]: z %1 bitového kľúča

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
sk[0]: používa %1 bit
sk[1]: používa %1 bity
sk[2]: používa %1 bitov

en: Paste
sk: Vložiť

en: Path:
sk: Cesta:

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
sk: Nepodarilo sa pridať na panel Miesta: %1

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
sk: Vyplňte hlásenie o chybe na <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a>, aby ste informovali tím KDE o nepodporovanej metóde overenia.

en: Points to:
sk: Ukazuje na:

en: Policy
sk: Politika

en: Policy:
sk: Politika:

en: Preparing document
sk: Príprava dokumentu

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
sk: Zvýšenie práv nie je potrebné pretože 
    '%1' patrí aktuálnemu používateľovi.
    Prosím skúste znova po zmene oprávnení.

en: Pro&xy connect:
sk: Spojenie s &proxy:

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Properties for %1
sk: Vlastnosti pre %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
sk[0]: Vlastnosti pre 1 položku
sk[1]: Vlastnosti pre %1 položky
sk[2]: Vlastnosti pre %1 položiek

en: Protocol %1 does not support action %2.
sk: Protokol %1 nepodporuje akciu %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
sk: Protokol %1 nie je systém súborov

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
sk: Protokol %1 nie je filtrovací protokol

en: Protocol is a Filter Protocol
sk: Protokol je filtrovací protokol

en: Proxy Authentication Failed.
sk: Overenie proxy zlyhalo.

en: Re&ject all cookies
sk: &Odmietnuť všetky cookies

en: Read
sk: Prečítané

en: Receiving corrupt data.
sk: Prijímanie poškodených dát.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
sk: Formátujte cieľovú jednotku s použitím súborového systému, ktorý podporuje také veľké súbory.

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Reject
sk: Odmietnuť

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Remote Files Not Accepted
sk: Vzdialené súbory nie sú akceptované

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
sk: Vzdialené URL %1
    nie je povolené s prepínačom --tempfiles

en: Remote files not accepted
sk: Vzdialené súbory nie sú akceptované

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Directory
sk: Odstrániť adresár

en: Remove File
sk: Odstrániť súbor

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename:
sk: Premenovať:

en: Renaming
sk: Premenovanie

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
sk: Premenovanie alebo presun súborov v %1 nie je podporované.

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace All
sk: Nahradiť všetko

en: Request Aborted
sk: Požiadavka bola zrušená

en: Request Aborted By User
sk: Požiadavka prerušená užívateľom

en: Restore a trashed file to its original location
sk: Vrátiť súbor z koša na svoje pôvodné miesto

en: Retrieving %1 from %2...
sk: Získavanie %1 z %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
sk: Získavanie dát z %1 nie je podporované.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
sk: Získavanie informácií o typoch MIME z %1 nie je podporované.

en: Retry
sk: Znovu

en: Retry Authentication
sk: Znova autorizovať

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
sk: Opakujte požiadavku a overte, že sú údaje pre overenie zadané správne.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
sk: Opakujte požiadavku bez pokusu o pokračovanie v prenose.

en: Retry the request.
sk: Opakujte požiadavku.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
sk: Práva root-u sú vyžadované na zmenu vlastností. Chcete pokračovať?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
sk: Práva root-u sú vyžadované na dokončenie premenovania. Chcete pokračovať?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
sk: Práva root-u sú vyžadované na dokončenie operácie kopírovania. Chcete pokračovať?

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
sk: Práva root-u sú vyžadované na dokončenie operácie mazania. Avšak to môže poškodiť váš systém. Chcete pokračovať?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
sk: Práva root-u sú vyžadované na dokončenie operácie presúvania. Chcete pokračovať?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
sk: Práva root-u sú vyžadované na dokončenie prenosu údajov. Chcete pokračovať?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
sk: Práva root-u sú vyžadované na vytvorenie symlink-u. Chcete pokračovať?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
sk: Práva root-u sú vyžadované na vytvorenie tohto priečinka. Chcete pokračovať?

en: Run as a different user
sk: Spustiť ako iný používateľ

en: Run in &terminal
sk: Spustiť v &termináli

en: Run in terminal
sk: Spustiť v termináli

en: Run using dedicated graphics card
sk: Spustiť pomocou samostatnej grafickej karty

en: SSL version:
sk: Verzia SSL:

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Saving to cache
sk: Ukladanie do dočasnej pamäte

en: Search
sk: Hľadať

en: Search F&ilters
sk: Vyhľadávacie &filtre

en: Search for '%1' with
sk: Hľadať '%1' pomocou

en: Search for web search keywords
sk: Hľadať kľúčové slová na webe

en: Search interactively for domains
sk: Interaktívne hľadanie domén

en: Search interactively for domains and hosts
sk: Interaktívne hľadanie domén a počítačov

en: Search...
sk: Hľadať...

en: Secure:
sk: Bezpečný:

en: Security Information
sk: Informácie o zabezpečení

en: See or modify the cookie information
sk: Prezrieť alebo upraviť informácie o cookie

en: Select one or more file types to add:
sk: Vyberte jeden alebo viac typov súborov k pridaniu:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
sk: Vyberte znakovú sadu, ktorá bude použitá pre vyhľadávanie

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
sk: Vyberte znakovú sadu, ktorá bude použitá pre vyhľadávanie.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
sk: Použitím tejto možnosti akceptujete/odmietnete všetky cookies z tohto serveru. Tým pridáte nové nastavenie práce s cookie z tohto serveru. Táto zmena bude stála, až kým ju nezmeníte v Systémových nastaveniach.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
sk: Použitím tejto možnosti akceptujete/odmietnete všetky cookies odkiaľkoľvek. Tým zmeníte globálne nastavenie práce s cookie nastavené v Systémových nastaveniach.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
sk: Použitím tejto možnosti akceptujete/odmietnete len toto cookie. Ak bude zaslané ďalšie cookie, budete musieť odpovedať znovu.

en: Sending data to %1
sk: Posielanie dát na %1

en: Sending login information
sk: Posielanie prihlasovacích informácií

en: Serial number:
sk: Sériové číslo:

en: Server Authentication
sk: Overenie servera

en: Server co&nnect:
sk: Spojenie so &serverom:

en: Server processing request, please wait...
sk: Server spracováva požiadavku, prosím čakajte...

en: Set GID
sk: Nastaviť GID

en: Set UID
sk: Nastaviť UID

en: Sets the working directory for your application.
sk: Nastaví pracovný priečinok pre vašu aplikáciu.

en: Setting ACL for %1
sk: Nastavenie ACL pre %1

en: Short View
sk: Stručné zobrazenie

en: Shortcut &URL:
sk: &URL skratky:

en: Shortcut &name:
sk: Názov sk&ratky:

en: Show
    Entries
sk: Zobraziť
    položky

en: Show Bookmarks Button
sk: Zobraziť tlačidlo záložiek

en: Show Full Path
sk: Zobraziť celú cestu

en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Show Places Panel
sk: Zobraziť panel Miesta

en: Show Preview
sk: Zobraziť náhľad

en: Show Preview Panel
sk: Zobraziť náhľad

en: Show a Warning
sk: Zobraziť upozornenie

en: Show details of the next cookie
sk: Zobraziť podrobnosti pre ďalšie cookie

en: Show the &value of the environment variables
sk: Zobraziť prednastavené premenné &prostredia

en: Site
sk: Stránka

en: Site Policy
sk: Politika stránky

en: Site name:
sk: Názov stránky:

en: Site:
sk: Server:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Size: %1
sk: Veľkosť: %1

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Skip All
sk: Preskočiť všetko

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
sk: Lomky nemôžu byť použité v názvoch súborov a priečinkov.

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
sk: Malá (%1x%1)

en: Soc&ket read:
sk: Čítanie so&ketu:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
sk: Niektoré časti tohto dokumentu sú zabezpečené pomocou SSL, ale hlavná časť nie.

en: Sorry
sk: Ľutujem

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
sk: Najskôr najstaršie

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
sk: Najskôr najmenšie

en: Sort by Date
sk: Zoradiť podľa dátumu

en: Sort by Name
sk: Zoradiť podľa názvu

en: Sort by Size
sk: Zoradiť podľa veľkosti

en: Sort by Type
sk: Zoradiť podľa typu položky

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
sk: Najskôr najväčšie

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
sk: Najskôr najnovšie

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Source
sk: Zdroj

en: Source and Destination Files Identical
sk: Zdrojový a cieľový súbor sú rovnaké

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
sk: Medzera

en: Special
sk: Špeciálne

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sk: Špeciálny príznak. Jeho presný význam je zobrazený v stĺpci vpravo.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
sk: Špeciálny príznak. Platný pre celý priečinok, jeho presný význam je zobrazený v stĺpci vpravo.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
sk: Určuje akcie, ktoré môžu urobiť všetci užívatelia, ktorí nie sú členovia skupiny ani vlastníci.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
sk: Určuje akcie, ktoré môžu urobiť členovia tejto skupiny.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
sk: Určuje akcie, ktoré môže urobiť vlastník.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
sk: Spustenie názvu súboru alebo priečinka pomocou vlnovky sa neodporúča, pretože pri odstraňovaní vecí pomocou terminálu to môže byť mätúce alebo nebezpečné.

en: State:
sk: Stav:

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Suggest New &Name
sk: Navrhnúť &nový názov

en: Suggested file name for the downloaded file
sk: Navrhované názov pre stiahnutý súbor

en: Syntax error in command %1 coming from %2
sk: Chyba syntaxe v príkaze %1 pochádzajúca z %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
sk: Chyba syntaxe v príkaze %1 pri pokuse o spustenie %2

en: Target: %1
sk: Cieľ: %1

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
sk: Terminál %1 sa nenašiel pri pokuse o spustenie %2

en: Terminal options
sk: Možnosti terminálu

en: Terminal options:
sk: Možnosti terminálu:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
sk: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL), ktoré ste zadali, neodkazuje na špecifický zdroj.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
sk: <strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL), ktoré ste zadali, neodpovedá platnému mechanizmu pre prístup ku zdroju, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
sk: <strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL), ktoré ste zadali, nemá správny formát. Formát URL je všeobecne takýto:<blockquote><strong>protokol://uzivatel:heslo@www.priklad.org:port/priecinok/nazov_suboru.pripona?dotaz=hodnota</strong></blockquote>

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
sk: Obsluhu KIO, ktorá poskytuje prístup k protokolu <strong>%1</strong> sa nepodarilo spustiť. To je obvykle spôsobené technickými problémami.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
sk: Príznak čítania umožňuje zobrazenie obsahu súboru.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
sk: URI neobsahuje zástupný znak \{...} pre užívateľskú žiadosť.
    To znamená, že vždy bude navštevovaná tá istá stránka bez ohľadu na to, čo užívateľ napíše.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
sk: Príznak Sticky na súbore je v Linuxe ignorovaný, ale iné systémy ho môžu využívať

en: The URL %1
    is malformed
sk: URL %1
    je neplatné

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
sk: Príznak zápisu umožňuje meniť obsah súboru.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
sk: Vydavateľ

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
sk: NIE, vyskytli sa chyby:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
sk: Áno

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
sk: Schránka sa zmenila od poslednej operácie 'vložiť': vybraný formát dát sa už nedá použiť. Skopírujte znovu to, čo ste chceli vložiť.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
sk: Súbor položky plochy
    %1
    je neznámy.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
sk: Súbor položky plochy
    %1
    je typu FSDevice, ale nemá položku Dev=...

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
sk: Súbor položky plochy
    %1
    je typu Odkaz, ale nemá položku URL=...

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
sk: Súbor položky plochy %1 nemá položku Type=...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
sk: Typ položky plochy
    %1
    je neznámy.

en: The desktop is offline
sk: Pracovná plocha je offline

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
sk: Cieľ je <b>väčší o %1</b>

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
sk: Cieľ je <b>menší o %1</b>

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
sk: Cieľ

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
sk: Cieľový zdroj neobsahuje dostatok miesta pre uloženie stavu zdroja po vykonaní tejto metódy.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
sk: Zariadenie '%1' nie je disk a nedá sa vysunúť.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
sk: Zariadenie je možno zaneprázdnené, čiže ho používa iná aplikácia alebo užívateľ. Dokonca aj otvorené okna prehliadača s obsahom umiestneným na zariadení môže spôsobiť zaneprázdnenie zariadenia.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
sk: Zariadenie asi nie je pripravené, napríklad nie je vložené médium (napríklad CD-ROM v mechanike CD), alebo ide o periférne/prenosné zariadenie, ktoré nie je správne pripojené.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
sk: Priečinok %1 už neexistuje, takže nie je možné obnoviť položku na svoje pôvodné miesto. Buď znovu vytvoríte priečinok a potom operáciu zopakujete, alebo pretiahnite myšou položku na iné miesto.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
sk: Spustiteľný súbor "%1" je umiestnený na vzdialenom súborovom systéme. Z bezpečnostných dôvodov sa nespustí.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
sk: Súbor
    %1
    bol zmenený.
    Chcete odoslať zmeny?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
sk: Súbor "%1" už existuje. Chcete ho prepísať?

en: The file "%1" could not be found
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor "%1"

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
sk: Súbor %1
    bol zmenený. Chcete odoslať zmeny?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
sk: Súbor %1 bol skopírovaný z %2, ale od vtedy bol zrejme zmenený v %3.
    Vrátenie kopírovania odstráni súbor a stratia sa všetky zmeny.
    Naozaj chcete odstrániť %4?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
sk: Súbor možno používa (a je preto zamknutý) iná aplikácia alebo užívateľ.

en: The file or folder %1 does not exist.
sk: Súbor alebo priečinok %1 neexistuje.

en: The files are different.
sk: Súbory sú rôzne.

en: The files are identical.
sk: Súbory sú identické.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
sk: Súbory budú pravdepodobne rovnaké: majú rovnakú veľkosť a ich obsah je na začiatku, v strede a na konci rovnaký.

en: The files seem identical.
sk: Súbory vyzerajú byť rovnaké.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť symbolický odkaz "%1".
    Cieľový súborový systém (%2) nepodporuje symbolické odkazy.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
sk: Nasledujúca skratka je už priradená. Vyberte inú skratku.
    %1

en: The location where the folder was to be created may not exist.
sk: Umiestnenie, kde mal byť priečinok vytvorený asi neexistuje.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
sk: Hlavná časť tohto dokumentu je zabezpečená pomocou SSL, ale niektoré časti nie.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
sk: Zadaný názov %1 neexistuje. Možno bol nesprávne zadaný.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
sk: Sieťové pripojenie je možno nesprávne nastavené, alebo sieťové rozhranie nie je povolené.

en: The new file name is empty.
sk: Nový názov súboru je prázdny.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
sk: Operáciu sa nepodarilo dokončiť, pretože službu vyžadujúcu heslá (kpasswdserver) sa nepodarilo kontaktovať

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
sk: Operáciu sa nepodarilo dokončiť, pretože zdrojový a cieľový súbor sú rovnaké.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
sk: Operáciu sa nepodarilo dokončiť, pretože zdrojový a cieľový súbor sú rovnaké.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
sk: Operáciu sa nepodarilo dokončiť, pretože zdroj nie je možné presunúť do seba.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
sk: Reťazec SSL certifikátu druhej strany sa zdá byť poškodený.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
sk: Proces pre protokol %1 neočakávane skončil.

en: The program "%1" could not be launched.
sk: Program „%1“ sa nepodarilo spustiť.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
sk: Program "%1" potrebuje oprávnenie na spustenie pred spustením.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
sk: Programu "%1" chýbajú oprávnenia na spustenie.

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
sk: Program "%1" bol nájdený v "%2" ale chýbajú mu oprávnenia na spustenie.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
sk: Program na serveri, ktorý poskytuje prístup k protokolu <strong>%1</strong> oznámil vnútornú chybu: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
sk: Program na vašom počítači, ktorý poskytuje prístup k protokolu <strong>%1</strong> sa nepodarilo spustiť. To je obvykle spôsobené technickými problémami.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
sk: Program na vašom počítači, ktorý poskytuje prístup k protokolu <strong>%1</strong> nezískal dostatok pamäti pre pokračovanie v operácii.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
sk: Program na vašom počítači, ktorý poskytuje prístup k protokolu <strong>%1</strong> oznámil internú chybu.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
sk: Program na vašom počítači, ktorý poskytuje prístup k protokolu <strong>%1</strong> oznámil prerušenie neznámeho typu: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
sk: Program na vašom počítači, ktorý poskytuje prístup k protokolu <strong>%1</strong> oznámil neznámu chybu: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
sk: Program na vašom počítači, ktorý poskytuje prístup k protokolu <strong>%1</strong> neočakávane skončil.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
sk: Program, ktorý poskytuje kompatibilitu s týmto protokolom, asi nebol aktualizovaný spolu s poslednou aktualizáciou KDE. Tým sa program mohol stať nekompatibilným s aktuálnou verziou a preto ho nie je možné spustiť.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
sk: Protokol %1 neimplementuje priečinkovú službu.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
sk: Protokol %1 nie je filtrovací protokol.

en: The protocol %1 is not supported.
sk: Protokol %1 nie je podporovaný.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
sk: Protokol %1 je iba filtrovací protokol.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
sk: Protokol <strong>%1</strong> nie je podporovaný programami KDE, ktoré sú momentálne nainštalované na tomto počítači.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
sk: Protokol alebo server asi nepodporuje pokračovanie v prenose súborov.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
sk: Skript pre nastavenie proxy nie je platný:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
sk: Skript pre nastavenie proxy vrátil chybu:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
sk: Predmet

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
sk: Vzdialený hostiteľ neposlal žiadne SSL certifikáty.
    Ruší sa, pretože sa nepodarilo zistiť identitu hostiteľa.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
sk: Požiadavka očakávala súbor, ale namiesto toho bol nájdený priečinok <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
sk: Požiadavka očakávala priečinok, ale namiesto toho bol nájdený súbor <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
sk: Požiadavka nebola dokončená, pretože bola prerušená.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
sk: Požadovaná akcia nie je podporovaná programom KDE, ktorý implementuje protokol <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sk: Požadované zariadenie sa nepodarilo inicializovať ("pripojiť"). Oznámená chyba bola: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
sk: Požadované zariadenie sa nepodarilo odinicializovať ("odpojiť"). Oznámená chyba bola: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
sk: Požadovaný súbor <strong>%1</strong> sa nepodarilo uložiť, pretože na disku nie je dostatok miesta.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
sk: Požadovaný súbor sa nepodarilo vytvoriť, pretože súbor s rovnakým názvom už existuje.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
sk: Požadovaný priečinok sa nepodarilo vytvoriť, pretože priečinok s rovnakým názvom už existuje.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
sk: Požadovaný súbor pomocníka sa nepodarilo analyzovať:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
sk: Požadovaný zámok sa nepodarilo získať. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
sk: Požadovaná operácia vyžaduje vytvorenie dočasného súboru <strong>%1</strong>, ale nepodarilo sa ho vytvoriť.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sk: Požadovaná operácia vyžaduje vytvorenie dočasného súboru, do ktorého sa nový súbor uloží počas sťahovania. Tento dočasný súbor <strong>%1</strong> sa nepodarilo odstrániť.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
sk: Požadovaná operácia vyžaduje odstránenie pôvodného súboru, pravdepodobne na konci operácie presunu. Tento pôvodný súbor <strong>%1</strong> sa nepodarilo odstrániť.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
sk: Požadovaná operácie vyžaduje premenovať pôvodný súbor <strong>%1</strong>, ale to sa nepodarilo.

en: The requested protocol may not be supported.
sk: Požadovaný protokol asi nie je podporovaný.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
sk: Požadovaný symbolický odkaz %1 sa nepodarilo vytvoriť.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
sk: Požadovaná informácia veľkosti obsahu nebola poskytnutá operáciou POST.

en: The resource cannot be deleted.
sk: Zdroj nie je možné odstrániť.

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
sk[0]: Vybratá URL adresa používa nepodporovanú schému. Prosím, použite nasledovnú schému: %2
sk[1]: Vybraté URL adresy používajú nepodporované schémy. Prosím, použite nasledovné schémy: %2
sk[2]: Vybraté URL adresy používajú nepodporované schémy. Prosím, použite nasledovné schémy: %2

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
sk: Server <strong>%1</strong> odmietol tomuto počítaču vytvoriť pripojenie.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
sk: Server nepodporuje protokol WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
sk: Server nepodporuje typ požiadavky v tele.

en: The server failed the authenticity check (%1).
sk: Server nesplnil overenie pravosti (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
sk: Server bol príliš zaneprázdnený inými požiadavkami.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
sk: Server nebol schopný udržať životnosť vlastností
    uvedených v XML prvku propertybehavior,
    alebo ste sa pokúsili prepísať súbor, pričom ste
    požadovali, aby súbory nebolo možné prepísať.
     %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
sk: Server, ktorý je momentálne pripojený na Internet, asi nie je nastavený tak, aby mohol prijímať požiadavky.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
sk: Server, ktorý je momentálne pripojený na Internet, asi nemá spustenú požadovanú službu (%1).

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
sk: Skratka "%1" je už priradená k "%2". Vyberte inú skratku.

en: The source and destination are the same file.
    %1
sk: Zdrojový a cieľový súbor je rovnaký.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
sk: Zdroj

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
sk: Zadaný súbor alebo priečinok <strong>%1</strong> neexistuje.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
sk: Zadaný priečinok neexistuje alebo sa nedá prečítať.

en: The specified folder may not be empty.
sk: Zadaný priečinok asi nie je prázdny.

en: The specified folder may not exist.
sk: Zadaný priečinok asi neexistuje.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
sk: Zadaná požiadavka udávala, že prenos súboru <strong>%1</strong> má v nejakom bode prenosu pokračovať. To ale nebolo možné.

en: The specified resource may not exist.
sk: Zadaný zdroj asi neexistuje.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
sk: Zadaný zdroj neexistuje alebo nie je prístupný.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
sk: Pravdepodobne dočasný súbor
    %1
    bol zmenený.
    Naozaj ho chcete odstrániť?

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
sk: Kôš je plný. Vyprázdnite ho, alebo odstráňte položky ručne.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
sk: Verzia protokolu %1 podporovaná týmto počítačom a serverom môže byť nekompatibilná.

en: There are no special actions available for protocol %1.
sk: Pre protokol %1 nie sú k dispozícii žiadne špeciálne akcie.

en: There is no documentation available for %1.
sk: Nie je dostupná žiadna dokumentácia pre %1.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
sk: Na disku nie je dosť miesta na zápis %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
sk: Možno je problém na nejakom mieste po ceste v sieti medzi serverom a vaším počítačom.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sk: Asi nastal problém s vaším sieťovým nastavením, presnejšie s vaším proxy hostiteľom. Ak ste predtým nemali žiadne problémy s prístupom na Internet, nie je to moc pravdepodobné.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
sk: Možno je problém s vaším nastavením siete. Ak ste predtým nemali žiadne problémy s prístupom na Internet, nie je to moc pravdepodobné.

en: There may have been a problem with your network connection.
sk: Možno je problém s vaším sieťovým spojením.

en: These files use advanced permissions.
sk: Tieto súbory používajú pokročilé práva.

en: These settings apply to network browsing only.
sk: Tieto nastavenia sa vzťahujú len na prehliadanie siete.

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
sk: Nový názov #

en: This action was prevented by another error.
sk: Táto akcia bola zablokovaná inou chybou.

en: This action will overwrite the destination.
sk: Táto akcia prepíše cieľ.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
sk: Táto akcia prepíše %1 sebou samým.
    Zadajte nový názov súboru:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
sk: Táto chyba veľmi závisí na programe KDE. Ďalšie informácie by mali dodať viac informácií, než koľko ich je dostupných vo vstupno/výstupnej architektúre KDE.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
sk[0]: Tento súbor je odkaz a nemá práva.
sk[1]: Všetky súbory sú odkazy a nemajú práva.
sk[2]: Všetky súbory sú odkazy a nemajú práva.

en: This file is already in the trash bin.
sk: Tento súbor už je v koši.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
sk: Tento súbor je neúplný a nemal by sa otvárať.
    Skontrolujte otvorené aplikácie a oblasť oznámení, či v nich nie sú čakajúce úlohy alebo stiahnutia.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
sk[0]: Tento súbor používa pokročilé oprávnenia
sk[1]: Tieto súbory používajú pokročilé oprávnenia.
sk[2]: Tieto súbory používajú pokročilé oprávnenia.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
sk: Tento príznak umožňuje pridávanie, premenovanie a odstránenie súborov. Uvedomte si, že odstránenie a premenovanie môže byť obmedzené pomocou príznaku Sticky.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
sk: Tento príznak umožňuje zobrazenie obsahu priečinka.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
sk[0]: Tento priečinok používa pokročilé práva.
sk[1]: Tieto priečinky používajú pokročilé práva.
sk[2]: Tieto priečinky používajú pokročilé práva.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
sk: Toto je technická chyba, pri ktorej sa požadované zariadenie pre sieťovú komunikáciu (soket) nepodarilo vytvoriť.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
sk: Toto je technická chyba, pri ktorej sa nepodarilo vytvoriť požadovanú komunikáciu (soket), aby bolo možné čakať na sieťové pripojenia.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
sk: Toto je technická chyba, ktorá nastala pri pokuse o prijatie sieťového pripojenia.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sk: Toto je asi spôsobené chybou v programe. Zvážte odoslanie úplného hlásenia o chybe obsahujúce podrobnosti uvedené nižšie.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
sk: Asi je to spôsobené chybou v programe serveru. Zvážte odoslanie úplného hlásenia o chybe obsahujúceho podrobnosti uvedené nižšie.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
sk: Toto je zoznam súborov, ktoré budú otvorené. Viac ako jeden súbor môže byť špecifikovaný výberom súborov, oddelených medzerami.

en: This is the name of the file to open.
sk: Toto je názov súboru, ktorý bude otvorený.

en: This is the name to save the file as.
sk: Toto je názov, pod ktorým bude súbor uložený.

en: This may be an error on the server side.
sk: Toto môže byť chyba na strane servera.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
sk: To znamená, že požiadavka vyžaduje určenie obsahu priečinka a že program KDE, ktorý tento protokol podporuje, to nedokáže.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
sk: To znamená, že aj keď sa zdroj <strong>%1</strong> podarilo otvoriť, nastala chyba pri čítaní jeho obsahu.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
sk: To znamená, že aj keď sa zdroj <strong>%1</strong> podarilo otvoriť, nastala chyba pri zápise do zdroja.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
sk: To znamená, že pokus o vstup (inými slovami otvorenie) do požadovaného priečinka <strong>%1</strong> bol zamietnutý.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
sk: To znamená, že pokus o zápis do súboru <strong>%1</strong> bol zamietnutý.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
sk: To znamená, že obsah požadovaného súboru alebo priečinka <strong>%1</strong> sa nepodarilo získať, pretože sa nepodarilo získať práva na čítanie.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
sk: To znamená, že do súboru <strong>%1</strong> sa nepodarilo zapisovať, pretože sa nepodarilo získať práva na zápis.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
sk: Táto voľba zapína niektoré funkcie pre zjednodušenie práce pri ukladaní súborov s príponami:<br /><ol><li>Každá prípona zadaná v textovom poli <b>%1</b> bude aktualizovaná, ak zmeníte typ súboru, do ktorého sa má ukladať.<br /><br /></li><li>Ak prípona v poli <b>%2</b> zadaná nie je, po stlačení <b>Uložiť</b> sa pridá na koniec názvu súboru %3 (ak súbor s týmto názvom ešte neexistuje). Táto prípona je založená na vybranom type súboru.<br /> <br />Ak nechcete, aby KDE za vás dopĺňalo príponu súboru, môžete túto voľbu buď vypnúť, alebo pridať na koniec názvu súboru bodku (.) (bodka bude automaticky odstránená).</li></ol>Ak si nie ste istý, nechajte túto voľbu zapnutú, pretože zjednodušuje správu vašich súborov.

en: Timeout Error
sk: Vypršanie času

en: Timeout Values
sk: Hodnoty čakania

en: Timeout on server
    %1
sk: Čas požiadavky na server vypršal
    %1

en: Transfer data
sk: Prenos údajov

en: Trash
sk: Kôš

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
sk: Považovať URL za lokálne súbory a potom ich odstrániť

en: Tree View
sk: Stromové zobrazenie

en: Trusted:
sk: Dôveryhodný:

en: Try again, either now or at a later time.
sk: Skúste to znovu, buď hneď alebo neskôr.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
sk: Skúste najskôr presunúť aktuálny súbor bokom a potom to skúste znovu.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
sk: Skúste najskôr presunúť aktuálny priečinok bokom a potom to skúste znovu.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
sk: Skúste reštartovať vaše sedenie, alebo sa pozrieť do logov pre chyby z kiod.

en: Type
sk: Typ

en: Type any comment you think is useful here.
sk: Sem zadajte ľubovoľný komentár, ktorý si myslíte, že je užitočný.

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
sk: Sem zadajte popis tejto aplikácie podľa jej použitia. Napríklad: pre pripojenie na internet (KPPP) to bude "Nástroj pre pripojenie na Internet".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
sk: Sem zadajte názov pre aplikáciu. Aplikácia bude pod týmto názvom zobrazená v menu a v paneli.

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
sk: Zadajte, ak chcete filtrovať aplikácie uvedené nižšie, alebo zadajte názov príkazu.
    Stlačením tlačidla šípky nadol sa môžete pohybovať vo výsledkoch.

en: Type:
sk: Typ:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sk: Prostredia systémov UNIX sú obvykle schopné vytvoriť odkaz na súbor alebo priečinok. Počas vykonania operácie kopírovania KDE našlo odkaz alebo sériu odkazov, ktoré vytvárajú nekonečný cyklus - t.j. súbor (asi cez viac odkazov) odkazuje sám na seba.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
sk: Prostredia systémov UNIX sú obvykle schopné vytvoriť odkaz na súbor alebo priečinok. KDE našlo odkaz alebo sériu odkazov, ktoré vytvárajú nekonečný cyklus - t.j. súbor (asi cez viac odkazov) odkazuje sám na seba.

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
sk: Maska

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
sk: Pomenovaný používateľ

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
sk: Ostatní

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
sk: Skupina vlastníkov

en: URL Does Not Refer to a Resource.
sk: URL neodkazuje na zdroj.

en: URL Resource Invalid
sk: Neplatné URL zdroja

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
sk: URL alebo lokálne súbory pre 'príkaz'

en: Unable to Create KIO Worker
sk: Nie je možné vytvoriť obsluhu KIO

en: Unable to Enter Folder
sk: Nie je možné vstúpiť do priečinka

en: Unable to Initialize Input/Output Device
sk: Nie je možné inicializovať vstupno/výstupné zariadenie

en: Unable to Launch Process
sk: Nie je možné spustiť proces

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
sk: Nie je možné zrušiť inicializáciu vstupno/výstupné zariadenie

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
sk: Nie je možné komunikovať so službou správy cookies.
    Zmeny, ktoré se urobili, sa neprejavia, kým nebude táto služba reštartovaná.

en: Unable to create KIO worker. %1
sk: Nie je možné vytvoriť obsluhu KIO. %1

en: Unable to create KIO worker: %1
sk: Nie je možné vytvoriť obsluhu KIO: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
sk: Nie je možné odstrániť všetky požadované cookies.

en: Unable to delete cookies as requested.
sk: Nie je možné odstrániť požadované cookies.

en: Unable to determine the type of file for %1
sk: Nie je možné rozpoznať typ súboru %1

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
sk: Nie je možné zmeniť súbor "%1" na spustiteľný.
    %2.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
sk: Nie je možné nastaviť službu %1 ako spustiteľnú, prerušuje sa spustenie.
    %2.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
sk: Nie je možné získať informácie o cookies uložených vo vašom počítači.

en: Und&o
sk: &Späť

en: Und&o: Batch Rename
sk: &Späť: Hromadné premenovanie

en: Und&o: Copy
sk: &Späť: Kopírovať

en: Und&o: Create File
sk: &Späť: Vytvoriť súbor

en: Und&o: Create Folder
sk: &Späť: Vytvoriť priečinok

en: Und&o: Create Folder(s)
sk: &Späť: Vytvoriť priečinok(y)

en: Und&o: Link
sk: &Späť: Odkaz

en: Und&o: Move
sk: &Späť: Presunúť

en: Und&o: Rename
sk: &Späť: Premenovať

en: Und&o: Trash
sk: &Späť: Kôš

en: Undo Changes
sk: Vrátiť zmeny

en: Undo File Copy Confirmation
sk: Potvrdenie vrátenia kópie súboru

en: Undocumented Error
sk: Nedokumentovaná chyba

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
sk: Vrátenie tejto operácie vyžaduje práva root-u. Chcete pokračovať?

en: Unexpected Program Termination
sk: Neočakávaný koniec programu

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
sk: Vlastník

en: Unknown Action
sk: Neznáma akcia

en: Unknown Authorization method.
sk: Neznáma metóda overenia.

en: Unknown Error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown HTTP verb.
sk: Neznámy HTTP príkaz.

en: Unknown Host
sk: Neznámy hostiteľ

en: Unknown Interruption
sk: Neznáme prerušenie

en: Unknown Proxy Host
sk: Neznámy proxy hostiteľ

en: Unknown error
    %1
sk: Neznáma chyba
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
sk: Neznámy chybový kód %1
    %2
    Pošlite úplné hlásenie o chybe na http://bugs.kde.org.

en: Unknown host %1
sk: Neznámy hostiteľ %1

en: Unknown interrupt
    %1
sk: Neznáme prerušenie
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
sk: Neznámy protokol '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
sk: Neznámy proxy hostiteľ
    %1

en: Unknown size
sk: Neznáma veľkosť

en: Unmount
sk: Odpojiť

en: Unsupported Action: %1
sk: Nepodporovaná akcia: %1

en: Unsupported Protocol %1
sk: Nepodporovaný protokol %1

en: Unsupported URL scheme
sk: Nepodporovaná URL schéma

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
sk: Aktualizujte svoj softvér na najnovšiu verziu. Vaša distribúcia by mala poskytovať nástroje pre aktualizáciu softvéru.

en: Updating System Configuration
sk: Aktualizuje sa systémové nastavenie

en: Updating system configuration.
sk: Aktualizuje sa systémové nastavenie.

en: Upload
sk: Odoslať

en: Use manually specified proxy configuration:
sk: Použiť ručne zadanú konfiguráciu proxy:

en: Use proxy auto configuration URL:
sk: Použiť URL automatickej konfigurácie proxy:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
sk: Použiť nastavenie proxy iba pre adresy v zozname Výnimiek

en: Use system proxy configuration:
sk: Použiť systémové nastavenie proxy:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
sk: Použiť zadaný proxy skript pre nastavenie proxy serveru.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
sk: Použiť tento proxy server pre všetky protokoly

en: User
sk: Používateľ

en: User canceled action
    %1
sk: Požívateľ zrušil akciu
    %1

en: User:
sk: Užívateľ:

en: User:
sk: Požívateľ:

en: Username:
sk: Užívateľské meno:

en: Using cached version
sk: Používanie verzie z dočasnej pamäti

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
sk: Použitie lomiek v názvoch priečinkov vytvorí podpriečinky, napríklad:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
sk: Použitie lomiek v názvoch priečinkov vytvorí podpriečinky.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
sk: Použitie sub-URL s %1 nie je podporované.

en: Validity period:
sk: Doba platnosti:

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Varying (No Change)
sk: Rôzne (bez zmeny)

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
sk: Upozornenie

en: Web Search Keywords
sk: Kľúčové slová pre vyhľadávanie na webe

[ctx: Web page address]
en: Address:
sk: Adresa:

en: What do you wish to do with this file?
sk: Čo chcete urobiť s týmto súborom?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
sk: Ak sú FTP spojenia pasívne, klient sa pripojí na server a nie naopak. Preto firewall neblokuje spojenie. Staré servery FTP ale pasívne FTP nemusia podporovať.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
sk: Ak už všetko zlyhá, skúste pomôcť tímu KDE alebo iným vývojárom tým, že pošlete kvalitné hlásenie o chybe. Ak softvér dodáva niekto iný než KDE, kontaktujte priamo vývojárov. V opačnom prípade sa najskôr pozrite, či už túto chybu niekto nenahlásil na <a href="http://bugs.kde.org/">webovej stránke hlásenia chýb KDE</a>. Ak nebola ešte nahlásená, uložte si podrobnosti uvedené vyššie a uveďte ich vo vašom hlásení o chybe spolu s čo najviac podrobnosťami, ktoré si myslíte, že by mohli pomôcť.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
sk: Ak je táto možnosť začiarknutá, stlačené tlačidlo bude použité na všetky ďalšie konflikty pre zvyšok aktuálnej úlohy.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
sk: Ak je táto možnosť začiarknutá, stlačené tlačidlo bude použité na všetky ďalšie konflikty pre zvyšok aktuálnej úlohy.
    Pokiaľ nestlačíte tlačidlo Preskočiť, budete znovu vyzvaný v prípade konfliktu s existujúcim súborom v adresári.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
sk: Počas posielania je prípona súboru ".part". Až po dokončení prenosu sa premenuje na skutočné meno.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
sk: Počas získavania informácií o zadanom hostiteľovi proxy <strong>%1</strong> nastala chyba 'Neznámy hostiteľ'. Táto chyba informuje, že požadovaný názov sa na Internete nepodarilo nájsť.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
sk: Chcete navždy akceptovať tento certifikát bez ďalšieho opýtania?

en: Write
sk: Zápis

en: Write
    Entries
sk: Zápis
    položiek

en: Write Access Denied
sk: Prístup na zápis bol zamietnutý

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
sk: &Zapísať do

en: Writing to %1 is not supported.
sk: Zápis do %1 nie je podporovaný.

en: Yes
sk: Áno

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
sk: Vstupujete do zabezpečeného módu. Všetky prenosy dát budú zašifrované, ak nebude povedané inak.
    To znamená, že nikto nebude schopný počas prenosu získať prenášané dáta.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
sk: Opúšťate zabezpečený mód. Všetky prenosy dát už nebudú ďalej zašifrované.
    To znamená, že ktokoľvek bude schopný počas prenosu získať prenášané dáta.

en: You are not authorized to execute this file.
sk: Nemáte práva na spustenie tohto súboru.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
sk: Nemáte práva pre výber aplikácie na otvorenie tohto súboru.

en: You can only select local files
sk: Môžete vybrať len lokálne súbory

en: You can only select local files.
sk: Môžete vybrať len lokálne súbory.

en: You can only select one file
sk: Môžete vybrať len jeden súbor

en: You did not select a file to delete.
sk: Nevybrali ste súbor pre odstránenie.

en: You did not select a file to trash.
sk: Nevybrali ste súbor pre vyhodenie do koša.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
sk: Nemáte práva pre prístup k protokolu %1.

en: You do not have permission to create that folder.
sk: Nemáte práva na vytvorenie tohto priečinka.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
sk: KDE musí byť reštartované, aby sa zmena prejavila.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
sk: Aby zmeny boli aktívne musíte spustené aplikácie reštartovať.

en: You may have encountered a bug in the program.
sk: Asi ste narazili na chybu v programe.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
sk: Možno ste zadali nesprávne alebo neúplné údaje pre overenie.

en: You may not have permissions to accept the connection.
sk: Možno nemáte práva na prijatie pripojenia.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
sk: Nemáte práva inicializovať ("pripojiť") zariadenie. Na systémoch UNIX sú často nutné administrátorské práva pre inicializáciu zariadenia.

en: You may not have permissions to read from the resource.
sk: Možno nemáte práva na čítanie z tohto zdroja.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
sk: Asi nemáte práva na čítanie súboru alebo na otvorenie priečinka.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
sk: Možno nemáte práva pre odinicializovanie ("odpojenie") zariadenia. Na systémoch UNIX je obvykle nutné mať administrátorské práva pre odpojenie zariadenia.

en: You may not have permissions to write to the resource.
sk: Možno nemáte práva na zápis do tohto zdroja.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
sk: Na internete môžete vyhľadať softvérový zásuvný modul (nazývaný "KIO worker"), ktorý podporuje tento protokol. Medzi miesta, kde môžete vyhľadávať, patria <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
sk: Musíte zadať užívateľské meno a heslo pre proxy server predtým, ako získate prístup k akémukoľvek serveru.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
sk: Musíte zadať užívateľské meno a heslo pre prístup k tomuto serveru.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
sk: Vaše prístupové práva možno nie sú dostatočné na vykonanie požadovanej operácie na tomto zdroji.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
sk: Váš účet asi nemá práva pre prístup k zadanému zdroju.

en: [padlock]
sk: [zámok]

en: a suitable extension
sk: vhodná prípona

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
sk: klauncher nemohol nájsť alebo spustiť zásuvný modul, ktorý poskytuje tento protokol. To znamená, že možno máte starú verziu tohto zásuvného modulu.

en: mounting is not supported by Windows CE.
sk: Pripájanie nie je podporované systémom Windows CE.

en: not supported
sk: nepodporované

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
sk: Overujem kontrolný súčet...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
sk: Spustí sa program:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
sk: kopírovať zadaný súbor alebo priečinok

[ctx: request type]
en: create the requested folder
sk: vytvoriť požadovaný priečinok

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
sk: odstrániť zadaný súbor alebo priečinok

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
sk: zamknúť zadaný súbor alebo priečinok

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
sk: presunúť zadaný súbor alebo priečinok

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
sk: zistiť možnosti servera

[ctx: request type]
en: retrieve property values
sk: získať hodnoty vlastností

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
sk: získať obsah zadaného súboru alebo priečinka

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
sk: spustiť správu v zadanom priečinku

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
sk: hľadať v zadanom priečinku

[ctx: request type]
en: set property values
sk: nastaviť hodnoty vlastností

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
sk: odomknúť zadaný súbor alebo priečinok

[ctx: request type]
en: upload %1
sk: odoslať %1

en: the extension <b>%1</b>
sk: prípona <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by Windows CE.
sk: Odpájanie nie je podporované systémom Windows CE.
