dolphin - en to sk translation catalogue (748 entries)

en:  level deep |  levels deep
sk[0]:  úroveň do hĺbky
sk[1]:  úrovne do hĺbky
sk[2]:  úrovní do hĺbky

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Go
sk: Pre&jsť

en: &View
sk: &Zobraziť

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
sk: %1 - kópia

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
sk: <para>Vybrané súbory a priečinky boli pridané do schránky. Teraz ich môžete pomocou akcie <emphasis>Vložiť</emphasis> preniesť zo schránky na akékoľvek iné miesto. Pomocou príslušných akcií <emphasis>Vložiť</emphasis> ich môžete dokonca preniesť do iných aplikácií.</para>

[ctx: @accessible rating]
en: %1 star | %1 stars
sk[0]: %1 hviezda
sk[1]: %1 hviezdy
sk[2]: %1 hviezd

[ctx: @action]
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
sk[0]: Kopírovať %2 do schránky
sk[1]: Kopírovať %2 do schránky
sk[2]: Kopírovať %2 do schránky

[ctx: @action]
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
sk[0]: Skopírovať umiestnenie %2 do schránky
sk[1]: Skopírovať umiestnenie %2 do schránky
sk[2]: Skopírovať umiestnenie %2 do schránky

[ctx: @action]
en: Copy…
sk: Kopírovať…

[ctx: @action]
en: Create File…
sk: Vytvoriť súbor…

[ctx: @action]
en: Create Folder…
sk: Vytvoriť priečinok...

[ctx: @action]
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
sk[0]: Vystrihnúť %2 do schránky
sk[1]: Vystrihnúť %2 do schránky
sk[2]: Vystrihnúť %2 do schránky

[ctx: @action]
en: Cut…
sk: Vystrihnúť…

[ctx: @action]
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
sk[0]: Duplikovať %2
sk[1]: Duplikovať %2
sk[2]: Duplikovať %2

[ctx: @action]
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
sk[0]: Presunúť %2 do koša
sk[1]: Presunúť %2 do koša
sk[2]: Presunúť %2 do koša

[ctx: @action]
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
sk[0]: Trvalo vymazať %2
sk[1]: Trvalo vymazať %2
sk[2]: Trvalo vymazať %2

[ctx: @action]
en: Rename %2 | Rename %2
sk[0]: Premenovať %2
sk[1]: Premenovať %2
sk[2]: Premenovať %2

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
sk: Odstrániť (použitím odkazu na kôš)

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
sk: Vložiť zo schránky

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
sk: Zamietnuť túto pripomienku

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
sk: Viac mi nepripomínať

[ctx: @action keep short]
en: More
sk: Viac

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
sk: Pridať sieťový priečinok

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
sk: Pridať značky

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: @action:button]
en: Cancel Copying
sk: Zrušiť kopírovanie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Cutting
sk: Zrušiť vystrihnutie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Duplicating
sk: Zrušiť duplikovanie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Moving
sk: Zrušiť presúvanie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Renaming
sk: Zrušiť premenovanie

[ctx: @action:button]
en: Download New Services…
sk: Stiahnuť nové služby...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
sk: Ukončiť režim výberu

[ctx: @action:button]
en: I Understand and Accept These Risks
sk: Rozumiem týmto rizikám a prijímam ich

[ctx: @action:button]
en: Install Filelight…
sk: Nainštalovať Filelight…

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
sk[0]: Otvoriť %1
sk[1]: Otvoriť %1 položiek
sk[2]: Otvoriť %1

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
sk[0]: Otvoriť %1 terminál
sk[1]: Otvoriť %1 terminály
sk[2]: Otvoriť %1 terminály

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
sk: Premenovať a skryť

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
sk: Vybrať domovské umiestnenie

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
sk: Použiť aktuálne umiestnenie

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
sk: Použiť predvolené umiestnenie

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
sk[0]: Značka: %2
sk[1]: Značky: %2
sk[2]: Značky: %2

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
sk: Ukončiť %1

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose…
sk: Vybrať...

[ctx: @action:button Finish/Stop/Done acting as an admin]
en: Finish
sk: Dokončiť

[ctx: @action:button shown after acting as admin ended]
en: Act as Administrator Again
sk: Znovu vystupovať ako správca

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
sk: Kopírovať umiestnenie

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
sk: Kopírovať umiestnenie…

[ctx: @action:inmenu]
en: Act as Administrator
sk: Vystupovať ako správca

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
sk: Automaticky prehrať mediálne súbory

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
sk: Automatické šírky stĺpcov

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
sk: Automatický posun

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
sk: Vymazať výber

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
sk: Zavrieť ostatné karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
sk: Zhustený dátum

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
sk: Nastaviť Kôš...

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
sk: Nastaviť…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
sk: Kopírovať do iného zobrazenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
sk: Kopírovať do iného zobrazenia…

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
sk: Vlastné šírky stĺpcov

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sk: Odpojiť kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Last Tab
sk: Prejsť na poslednú kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Tab
sk: Prejsť na ďalšiu kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Tab
sk: Prejsť na predchádzajúcu kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Tab %1
sk: Prejsť na kartu %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Last Tab
sk: Posledná karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
sk: Obmedziť na domovský adresár

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
sk[0]: Panel umiestnenia
sk[1]: Panely umiestnenia
sk[2]: Panely umiestnenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
sk: Presunúť do iného zobrazenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
sk: Presunúť do iného zobrazenia…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
sk: Nová karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
sk: Ďalšia karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
sk: Otvoriť cestu

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
sk: Otvoriť cestu v novej karte

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
sk: Otvoriť cestu v novom okne

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
sk: Otvoriť v novej karte

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
sk: Otvoriť v nových kartách

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
sk: Otvoriť v novom okne

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Split View
sk: Otvoriť v rozdelenom zobrazení

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
sk: Náhľad

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
sk: Predošlá karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Tab
sk: Premenovať kartu

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename…
sk: Premenovať...

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Files and Folders
sk: Hľadať súbory a priečinky

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
sk: Zobraziť cieľ

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
sk: Zobraziť posuvník zväčšenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Show item on hover
sk: Zobraziť položku pri prejdení myšou

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
sk: Bočná výplň

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
sk: Prepnúť panel triedenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
sk: Prepnúť panel hľadania

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
sk: Pridať do miest

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Left View
sk: Zatvoriť ľavé zobrazenie

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Right View
sk: Zatvoriť pravé zobrazenie

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type…
sk: Upraviť typ súboru...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Other View
sk: Kopírovať do druhého pohľadu

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Other View
sk: Presunúť do druhého pohľadu

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching…
sk: Vybrať odpovedajúce položky...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
sk: Odznačiť všetko

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching…
sk: Odznačiť odpovedajúce položky...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
sk: Vymazať…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
sk: Duplikovať sem

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
sk: Duplikovať sem…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
sk: Presunúť do koša…

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
sk: Nové o&kno

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
sk: Nová karta

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
sk: Vrátiť zatvorenie karty

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
sk: Sieťo&vé priečinky

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
sk: Ap&likácie

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
sk: Automatické spustenie

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
sk: Kôš

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
sk: Upraviteľné umiestnenie

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
sk: Nahradiť umiestnenie

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
sk: Zamknúť panely

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
sk: Odomknúť panely

[ctx: @action:inmenu Restore the selected files that are in the trash to the place they lived at the moment they were trashed. Minimize the length of this string if possible.]
en: Restore to Former Location | Restore to Former Locations
sk[0]: Obnoviť na pôvodné umiestnenie
sk[1]: Obnoviť na pôvodné umiestnenia
sk[2]: Obnoviť na pôvodné umiestnenia

[ctx: @action:inmenu Shortcut, middle click to trigger menu item, keep short]
en: Middle Click
sk: Kliknutie stredného tlačidla

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
sk: Najskôr priečinky

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
sk: Skryté súbory na koniec

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
sk: Porovnať súbory

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
sk: Od-zamerať panel terminálu

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter…
sk: Filtrovať...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File…
sk: Nájsť súbor...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
sk: Zamerať panel terminálu

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
sk: Otvoriť %1

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
sk: Otvoriť &Terminál

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
sk: Otvoriť preferovaný vyhľadávací nástroj

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
sk: Otvoriť terminál

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal Here
sk: Otvoriť terminál

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style…
sk: Upraviť štýl zobrazovania zobrazenia...

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Terminal Panel
sk: Od-zamerať panel terminálu

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
sk: Obnoviť úroveň zväčšenia

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
sk: Zobraziť ďalšie informácie

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
sk: Zobraziť panely

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
sk: Zobraziť po skupinách

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
sk: Zoradiť podľa

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
sk: Kompaktný

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
sk: Ikony

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
sk: Nastaviť

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
sk: Priblíženie

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
sk[0]: Akcie pre jednu vybranú položku
sk[1]: Akcie pre %1 vybrané položky
sk[2]: Akcie pre %1 vybraných položiek

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
sk: Akcie pre aktuálne zobrazenie

[ctx: @action:intoolbar]
en: Change View Mode
sk: Zmeniť režim zobrazenia

[ctx: @action:intoolbar]
en: Filter
sk: Triediť

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select
sk: Vybrať

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
sk: Zobraziť náhľady

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
sk: Rozdeliť

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
sk: Úschovňa

[ctx: @info]
en: Administrator authorization has expired.
sk: Platnosť oprávnenia správcu vypršala.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: No files selected.
sk: Nepodarilo sa kopírovať do druhého pohľadu: Žiadne súbory nie sú vybrané.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: The other view already contains these items.
sk: Nepodarilo sa kopírovať do druhého pohľadu: Druhý pohľad už obsahuje tieto položky.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
sk: Nemožno kopírovať do iného zobrazenia: Nemáte oprávnenie zapisovať do cieľového priečinka.

[ctx: @info]
en: Cannot create new file: You do not have permission to create items in this folder.
sk: Nemožno vytvoriť nový súbor: Nemáte oprávnenie vytvárať položky v tomto priečinku.

[ctx: @info]
en: Cannot create new folder: You do not have permission to create items in this folder.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť nový priečinok: Nemáte oprávnenie vytvárať položky v tomto priečinku.

[ctx: @info]
en: Cannot cut: You do not have permission to move items from this folder.
sk: Nemožno rezať: Nemáte oprávnenie presúvať položky z tohto priečinka.

[ctx: @info]
en: Cannot delete: You do not have permission to remove items from this folder.
sk: Nepodarilo sa vymazať: Nemáte oprávnenie mazať položky v tomto priečinku.

[ctx: @info]
en: Cannot duplicate here: You do not have permission to create items in this folder.
sk: Nepodarilo sa duplikovať: Nemáte oprávnenie vytvárať položky v tomto priečinku.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: No files selected.
sk: Nepodarilo sa presunúť do druhého pohľadu: Žiadne súbory nie sú vybrané.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: The other view already contains these items.
sk: Nemožno sa presunúť do iného zobrazenia: Iné zobrazenie už obsahuje tieto položky.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to move items from this folder.
sk: Nemožno sa presunúť do iného zobrazenia: Nemáte oprávnenie presúvať položky z tohto priečinka.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
sk: Nemožno sa presunúť do iného zobrazenia: Nemáte oprávnenie zapisovať do cieľového priečinka.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: The clipboard is empty.
sk: Nepodarilo sa vložiť: Schránka je prázdna

[ctx: @info]
en: Cannot paste: You do not have permission to write into this folder.
sk: Nemožno vložiť: Nemáte oprávnenie zapisovať do tohto priečinka.

[ctx: @info]
en: Cannot rename: You do not have permission to rename items in this folder.
sk: Nemožno premenovať: Nemáte oprávnenie premenovať položky v tomto priečinku.

[ctx: @info]
en: Close Tab
sk: Zavrieť kartu

[ctx: @info]
en: Close left view
sk: Zatvoriť ľavé zobrazenie

[ctx: @info]
en: Close right view
sk: Zatvoriť pravé zobrazenie

[ctx: @info]
en: Compact view mode
sk: Režim kompaktného pohľadu

[ctx: @info]
en: Details view mode
sk: Režim zobrazenia podrobností

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control system settings.
sk: Musíte reštartovať aplikáciu Dolphin kvôli aktualizácii nastavení systému pre správu verzií.

[ctx: @info]
en: Go back
sk: Prejsť späť

[ctx: @info]
en: Go forward
sk: Prejsť dopredu

[ctx: @info]
en: Icons view mode
sk: Režim zobrazenia ikon

[ctx: @info]
en: Move left view to a new window
sk: Presunúť ľavé zobrazenie do nového okna

[ctx: @info]
en: Move right view to a new window
sk: Presunúť pravé zobrazenie do nového okna

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
sk: Otvoriť Dolphin v novom okne

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
sk: Otvorí virtuálny adresár úschovne v oddelenom okne

[ctx: @info]
en: Restart now?
sk: Reštartovať teraz?

[ctx: @info]
en: Searching…
sk: Hľadá sa...

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
sk: Zobraziť náhľady súborov a priečinkov

[ctx: @info]
en: Split view
sk: Rozdelené zobrazenie

[ctx: @info]
en: Stop loading
sk: Zastaviť načítanie

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
sk: Umiestnenie domovského priečinku je neplatné alebo neexistuje a nebude použité.

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
sk: Vlastnosti zobrazenia všetkých priečinkov budú zmenené. Chcete pokračovať?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
sk: Vlastnosti zobrazenia všetkých podpriečinkov budú zmenené. Chcete pokračovať?

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
sk: Toto zastaví načítavanie obsahu aktuálneho priečinku.

[ctx: @info]
en: hidden
sk: skryté

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in location %1
sk: v umiestnení %1

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
sk: Výber jedného súboru alebo priečinka, ktorého umiestnenie sa má skopírovať.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied over.
sk: Výber súborov a priečinkov, ktoré sa majú prekopírovať.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
sk: Výber súborov a priečinkov, ktoré sa majú skopírovať.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
sk: Výber súborov a priečinkov, ktoré sa majú vystrihnúť.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
sk: Výber súborov a priečinkov, ktoré sa tu majú duplikovať.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved over.
sk: Výber súborov a priečinkov, ktoré sa majú presunúť.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
sk: Výber súborov a priečinkov, ktoré sa majú presunúť do Koša.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
sk: Výber súborov a priečinkov, ktoré sa majú natrvalo vymazať.

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
sk: Výber súboru alebo priečinka, ktorý sa má premenovať.
    Hromadné premenovanie je možné, ak je vybraných viacero položiek.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Acting as an Administrator — Be careful!
sk: Vystupovanie ako správca - buďte opatrní!

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
sk: Režim výberu

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
sk: Režim výberu: Kliknutím na súbory alebo priečinky ich môžete vybrať alebo zrušiť ich výber.

[ctx: @info label above the view explaining the state, keep short]
en: Acting as Admin
sk: Vystupovanie ako správca

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2025 The Dolphin Developers
sk: (C) 2006-2025 Vývojári Dolphin

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sk: Vývojár

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
sk: Dokumentácia

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
sk: Správca (2012-2014) a vývojár

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
sk: Správca (2014-2018) a vývojár

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
sk: Správca (2018-2021) a vývojár

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
sk: Správca (od 2021) a vývojár

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
sk: Správca (od 2021) a vývojár (od 2019)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
sk: Správca a vývojár (2006-2012)

[ctx: @info:placeholder for terminal command]
en: Command…
sk: Príkaz…

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
sk: Počítajú sa priečinky: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
sk: Priečinky: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder…
sk: Načítava sa priečinok...

[ctx: @info:progress]
en: Sorting…
sk: Zoraďuje sa...

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
sk: Dokument na otvorenie

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
sk: Dolphin sa otvorí v novom okne.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
sk: Dolphin sa spustí s rozdeleným zobrazením.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface).
sk: Spustiť démona Dolphin (vyžaduje sa len pre rozhranie DBus).

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
sk: Budú vybrané súbory a adresáre poslané ako argumenty.

[ctx: @info:status]
en: 0 folders, 0 files
sk: 0 priečinkov, 0 súborov

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
sk[0]: 1 súbor
sk[1]: %1 súbory
sk[2]: %1 súborov

[ctx: @info:status]
en: 1 file selected | %1 files selected
sk[0]: Vybraný 1 súbor
sk[1]: Vybrané %1 súbory
sk[2]: Vybraných %1 súborov

[ctx: @info:status]
en: 1 folder | %1 folders
sk[0]: 1 priečinok
sk[1]: %1 priečinky
sk[2]: %1 priečinkov

[ctx: @info:status]
en: 1 folder selected | %1 folders selected
sk[0]: Vybraný 1 priečinok
sk[1]: Vybrané %1 priečinky
sk[2]: Vybraných %1 priečinkov

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
sk: Priečinok vytvorený.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
sk: Odstránenie dokončené.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
sk: Dolphin nepodporuje webové stránky, bol spustený webový prehliadač

[ctx: @info:status]
en: Installing Filelight…
sk: Inštalujem Filelight…

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
sk: Neplatný protokol

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol '%1'
sk: Neplatný protokol '%1'

[ctx: @info:status]
en: No items found.
sk: Neboli nájdené žiadne položky.

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
sk: Protokol nie je podporovaný aplikáciou Dolphin. Bola spustená predvolená aplikácia.

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
sk: Úspešne skopírované.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
sk: Úspešne vytvorený odkaz.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
sk: Úspešne presunuté do koša.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
sk: Úspešne presunuté.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
sk: Úspešne premenované.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
sk: Umiestnenie '%1' nie je platné.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
sk: Umiestnenie je prázdne

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
sk: Odstránenie dokončené.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
sk: Neznáma chyba.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information…
sk: Aktualizuje sa informácia o verzii...

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
sk: %1 voľných

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish acting as an administrator
sk: Ukončiť vystupovanie správcu

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
sk: Skryť panel filtrovania

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
sk: Ponechať filter pri zmene priečinkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
sk: Ukončiť hľadanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
sk: Obnoviť zobrazenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
sk: Hľadať súbory a priečinky

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
sk: Zobraziť lištu filtrovania

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
sk[0]: Veľkosť: 1 pixel
sk[1]: Veľkosť: %1 pixely
sk[2]: Veľkosť: %1 pixelov

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
sk: <para> Toto prepne panel <emphasis>Informácie</emphasis> na pravej strane okna.</para><para>Tento panel poskytuje podrobné informácie o položkách nad ktorými sa nachádza vaša myš alebo o vybratých položkách.Inak poskytuje informácie o aktuálne otvorenom priečinku.<nl/>Pri označení jedinej položky sa zobrazuje náhľad jej obsahu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
sk: <para><emphasis>Vystrihnúť, Kopírovať</emphasis> a <emphasis>Vložiť</emphasis> fungujú medzi mnohými aplikáciami a sú jednými z najpoužívanejších príkazov. Preto ich  <emphasis>klávesové skratky</emphasis> sú viditeľne umiestnené hneď vedľa seba na klávesnici: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> a <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
sk: <para>Prejdite do priečinku, ktorý obsahuje ten čo sa práve prezerá.</para><para>Všetky súbory a priečinky sú organizované v hierarchickom <emphasis>súborovom systéme</emphasis>. Na vrchu tejto hierarchie je priečinok, ktorý obsahuje všetky údaje pripojené k tomuto počítaču - <emphasis>koreňový priečinok</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
sk: <para>Táto aplikácia vie, s ktorými súbormi alebo priečinkami sa má pracovať, len ak sú <emphasis>vybrané</emphasis> ako prvé. Stlačením tohto prepnete <emphasis>Režim výberu</emphasis> vďaka ktorému je výber a zrušenie výberu také jednoduché ako jedno stlačenie položky.</para><para>V tomto režime sa na paneli rýchleho prístupu v spodnej časti zobrazujú dostupné akcie pre aktuálne vybrané položky.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
sk: <para>Toto je <emphasis>Menu</emphasis>. Poskytuje prístup k príkazom a možnostiam nastavení. Kliknite ľavým tlačidlom na niektorú z ponúk na zobrazenie jej obsahu.</para><para>Menu môže byť skryté zrušením možnosti<interface>Nastavenie|Zobraziť menu</interface>. Potom sa väčšina obsahu stane dostupným cez tlačidlo <interface>Menu</interface> na <emphasis>Paneli nástrojov</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
sk: <para>Toto je panel <emphasis>Miesta</emphasis>. Umožňuje vám prejsť na umiestnenia, ktoré máte v záložkách a pristupovať k diskom a médiám pripojeným k zariadeniu alebo k sieti. Tiež obsahuje sekcie na nájdenie nedávno uložené súbory alebo súbory určitého typu.</para><para>Kliknite na záznam na prejdenie tam.Kliknite namiesto toho pravým tlačidlom na otvorenie záznamu v novej karte alebo okne.</para><para>Nové záznamy môžu byť pridané presunutím priečinkov do tohoto panelu. Kliknite pravým tlačidlom na niektorú sekciu na jej skrytie. Kliknite pravým tlačidlom na prázdne miesto a vyberte <interface>Zobraziť skryté miesta</interface> na ich opätovné zobrazenie.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
sk: <para>Toto je <emphasis>Panel nástrojov</emphasis>. Poskytuje rýchly prístup k často používaným akciám.</para><para>Je vysoko prispôsobiteľný. Všetky položky, ktoré vidíte v <interface>Menu</interface> alebo <interface>Paneli menu</interface> môžu byť umiestnené do Panelu nástrojov. Stačí kliknúť pravým tlačidlom a vybrať <interface>Nastaviť panely nástrojov…</interface> alebo nájsť túto akciu v <interface>menu</interface>.</para><para>Umiestnenie panelu a štýl jeho tlačidiel sa dá tiež zmeniť v menu po kliknutí pravým tlačidlom. Stlačte pravé tlačidlo myši ak chcete zobraziť alebo skryť ich text.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
sk: <para>Toto otvorí <emphasis>internetovú stránku</emphasis> kde môžete darovať na podporu pokračovania práce na tejto aplikácií a veľa ďalších projektov od komunity <emphasis>KDE</emphasis>.</para><para>Darovanie je najľahší spôsob ako efektívne podporiť KDE a jej projekty. KDE projekty sú dostupné zadarmo, preto váš dar je potrebný na pokrytie vecí, ktoré vyžadujú financie ako servery, stretnutia prispievateľov, atď.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> je nezisková organizácia stojaca za KDE komunitou.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
sk: <para>Týmto sa otvorí preferovaný vyhľadávací nástroj pre zobrazené miesto.</para><para>Použite ponuku <emphasis>Viac vyhľadávacích nástrojov</emphasis> pre viac nastavení.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
sk: <para>Toto otvorí okno, v ktorom môžete zmeniť, aké tlačidlá sa objavia na <emphasis>paneli nástrojov</emphasis>.</para><para>Všetky položky, ktoré vidíte v <interface>Menu</interface> môžu byť umiestnené aj na Paneli nástrojov.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
sk: <para>Toto otvorí okno, ktoré vypíše <emphasis>klávesové skratky</emphasis>.<nl/>Tam môžete nastaviť klávesové kombinácie na spustenie akcií, keď sa stlačia naraz. Všetky príkazy aplikácie môžu byť takto spustené.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
sk: <para>Toto otvorí okno, ktoré vás bude navigovať pri hlásení chýb alebo nedostatkov v tejto aplikácií alebo inom KDE softvéri.</para><para>Vysoko-kvalitné hlásenia chýb si veľmi vážime. Ak sa chcete naučiť ako urobiť vaše hlásenia o chybách čo najlepšie <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>kliknite sem</link>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
sk: <para>Tento panel poskytuje podrobné informácie o položkách, nad ktorými sa nachádza vaša myš alebo o vybratých položkách.Inak poskytuje informácie o aktuálne otvorenom priečinku.<nl/>Pri označení jedinej položky sa zobrazuje náhľad jej obsahu.</para><para>Môžete nastaviť, ktoré podrobnosti sa zobrazia po kliknutí pravým tlačidlom.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
sk: <para>Tento panel zobrazuje priečinky <emphasis>súborového systému</emphasis> v <emphasis>stromovom zobrazení</emphasis>.</para><para>Kliknite na priečinok na prechod tam. Kliknite na šípku na ľavej strane na zobrazenie podpriečinkov. Toto umožňuje rýchle prepínanie medzi priečinkami.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
sk: <para>Toto prepne panel <emphasis>miesta</emphasis> na ľavej strane okna.</para><para>Umožňuje vám prejsť na umiestnenia, ktoré máte v záložkách a pristupovať k diskom a médiám pripojeným k zariadeniu alebo k sieti. Tiež obsahuje sekcie na nájdenie nedávno uložené súbory alebo súbory určitého typu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
sk: <para>Na zobrazenie alebo skrytie panelov prejdite do <interface>Menu|Panely</interface> alebo <interface>Zobraziť|Panely</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
sk: Kedy naposledy zmenil užívateľ vlastnosti.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
sk: Toto pridá vybratý priečinok do panelu Miesta.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
sk: Toto zoskupí súbory a priečinky podľa ich prvého písmena.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
sk: Toto otvorí okno, v ktorom sa dajú prispôsobiť všetky vlastnosti zobrazenia priečinkov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
sk: Toto otvorí okno, ktoré vás informuje o verzií, licencií a použitých knižniciach a správcoch tejto aplikácie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
sk: Toto otvorí okno, kde môžete zmeniť množstvo nastavení pre túto aplikáciu. Pre vysvetlenie viecerých nastavení prejdite na kapitolu<emphasis>Nestavenie Dolphin</emphasis> v <interface>Pomocník|Príručka Dolphin</interface>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
sk: Toto otvorí okno s informáciami o <emphasis>KDE</emphasis>. Komunita KDE sú ľudia za týmto softvérom.<nl/>Ak radi používate túto aplikáciu ale neviete veľa o KDE alebo chcete vidieť chutného draka, pozrite sa!

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
sk: Táto voľba kontroluje štýl zobrazenia. Súčasné podporované hodnoty sú ikony (0), podrobnosti (1) a stĺpcové (2) zobrazenie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines the used version of the view properties.
sk: Táto voľba určuje použitú verziu pri vlastnostiach zobrazenia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
sk: Táto voľba určuje, podľa ktorého atribútu (text, veľkosť, dátum, atď.) sa vykoná zoradenie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
sk: Toto vyberie všetky súbory a priečinky v aktuálnom umiestnení.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
sk: Toto prepne medzi <emphasis>zamknutými</emphasis> a <emphasis>odomknutými</emphasis>panelmi.<nl/>Odomknuté panely sa dajú presunúť na druhú stranu okna a môžu mať tlačidlo na zatvorenie.<nl/>Zamknuté panely sú zabudované prehľadnejšie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
sk: Toto prepne na úpravu umiestnenia a vyberie ho, aby ste mohli rýchlo zadať nové umiestnenie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>Location Bar</emphasis> to be editable so you can directly enter a location you want to go to.<nl/>You can also switch to editing by clicking to the right of the location and switch back by confirming the edited location.
sk: Toto prepne <emphasis>Panel umiestnenia</emphasis> na editovateľný, aby ste doňho mohli priamo zadávať umiestnenie, ktoré chcete otvoriť.<nl/>Môžete tiež prepnúť na úpravu, kliknutím napravo od umiestnenia, a prepnúť naspäť potvrdením upraveného umiestnenia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
sk: Toto prepne panel <emphasis>priečinky</emphasis> na ľavej strane okna.<nl/><nl/>Zobrazuje priečinky <emphasis>súborového systému</emphasis> v <emphasis>stromovom zobrazení</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
sk: Keď je toto povolené, ikony sú založené na skutočnom obsahu súborov alebo priečinkov.<nl/>Napríklad, ikony obrázkov sa zmenia na zmenšené verzie týchto obrázkov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
sk: Keď je táto voľba povolená, skryté súbory, teda tie začínajúce s '.' budú viditeľné.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
sk: Keď je táto voľba povolená, náhľad na obsah súboru bude zobrazený vo forme ikony.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
sk: Keď je táto voľba povolená, zoradené položky sú kategorizované do skupín.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
sk: S týmto môžete zmeniť jazyk, ktorý aplikácia používa.<nl/>Môžete dokonca nastaviť jazyk, ktorý sa použije v prípade ak nie je dostupný váš preferovaný jazyk.

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
sk: <para>Toto prepne do režimu zobrazenia, ktorý sa sústreďuje na ikony súborov a priečinkov. Tento režim uľahčuje rozlíšiť súbory od priečinkov a rozlíšiť súbory s rôznymi <emphasis>typmi súboru</emphasis>.</para><para> Tento režim je užitočný na prehliadanie obrázkov keď je zapnutá možnosť <interface>Náhľad</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
sk: <para>Toto je <emphasis>Panel stavu</emphasis>. Predvolene obsahuje tri prvky (zľava doprava):<list><item><emphasis>Textové pole</emphasis>, ktoré zobrazuje veľkosť vybratých položiek. Ak je vybratá iba jedna položka, tak sa zobrazí aj názov a typ.</item><item><emphasis>posuvník priblíženia</emphasis> umožňuje prispôsobiť veľkosť zobrazených ikon.</item><item><emphasis>Informácie o mieste</emphasis> o aktuálnom zariadení úložiska.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
sk: Toto skopíruje položky v aktuálnom výbere do  <emphasis>schránky</emphasis>.<nl/>Použite akciu<emphasis>Vložiť</emphasis> na ich skopírovanie do nového umiestnenia.

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
sk: Týmto sa skopíruje cesta prvej vybranej položky do schránky.

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
sk: Toto skopíruje položky v aktuálnom výbere do  <emphasis>schránky</emphasis>.<nl/>Použite akciu<emphasis>Vložiť</emphasis> na ich skopírovanie do nového umiestnenia. Položky sa odstránia z pôvodného umiestnenia.

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
sk: <para>Toto vám pomôže nájsť súbory a priečinky. Zadajte <emphasis>výraz na hľadanie</emphasis> a upresnite nastavenia hľadania s tlačidlami naspodku:<list><item>Názov súboru/Obsah: Obsahuje položka, ktorú hľadáte výraz vo svojom názve alebo v obsahu?<nl/>Obsah obrázkov, zvukových súborov a videí nebude prehľadávaný.</item><item>Odtiaľto/Všade: Chcete hľadať v tomto priečinku a jeho podpriečinkoch alebo všade?</item><item>Viac Možností: Kliknite sem na hľadanie podľa typu, času prístupu alebo hodnotenia.</item><item>Viac Nástrojov Hľadania: Nainštalujte si viac možností ako nájsť položku.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
sk: Vrátiť sa do predtým zobrazeného priečinku.

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
sk: Toto vráti akciu <interface>Choď|Späť</interface>.

[ctx: @info:whatsthis handbook]
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
sk: <para>Týmto sa otvorí príručka pre túto aplikáciu.  Poskytuje vysvetlenia ku každej časti <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>Ak chcete podrobnejšie pokyny pre rôzne funkcie z <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>kliknite sem</link>. Toto otvorí vyhradenú stránku v KDE UserBase Wiki.</para>

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
sk: <para>Tento riadok popisuje umiestnenie súborov a priečinkov zobrazených nižšie.</para><para>Názov aktuálne zobrazeného priečinku sa dá prečítať úplne vpravo. Naľavo od neho je názov priečinku, ktorý ho obsahuje. Celý riadok nazývame <emphasis>cesta</emphasis> k aktuálnemu umiestneniu pretože postupnosť priečinkov zľava doprava vedie sem.</para><para>Cesta je zobrazená na <emphasis>paneli umiestnenia</emphasis>, ktorý umožňuje viac než očakávate. Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách panelu umiestnenia  <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>kliknite sem</link>. Toto otvorí vyhradenú stránku v Príručke</para>

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
sk: <para>Tu môžete vidieť <emphasis>priečinky</emphasis> a <emphasis>súbory</emphasis>, ktoré sú na umiestnení popísanom v <interface>Paneli umiestnenia</interface> hore. Táto oblasť je hlavná oblasť aplikácie, kde navigujete k súborom, ktoré chvete použiť.</para><para>Pre podrobné inštrukcie a všeobecné predstavenie aplikácie <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>kliknite sem</link>. Toto otvorí článok na zoznámenie sa z <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>Pre stručné vysvetlenie všetkých funkcií tohto <emphasis>zobrazenia</emphasis> namiesto toho <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>kliknite sem </link>. Toto otvorí stránku z <emphasis>Príručky</emphasis>, ktorá pokrýva základy.</para>

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
sk: Toto skopíruje položky z vašej <emphasis>schránky</emphasis> do aktuálne zobrazeného priečinku.<nl/>Ak boli položky pridané do schránky pomocou akcie <emphasis>Vystrihnúť</emphasis> tak budú odstránené z pôvodného umiestnenia.

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
sk: Toto zobrazí úplný zoznam vlastností aktuálne vybratých položiek v novom okne.<nl/>Ak nie je nič vybraté, potom bude namiesto toho okno o aktuálnom priečinku.<nl/>Tam môžete nastaviť pokročilé možnosti ako oprávnenia na čítanie a zápis.

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
sk: Toto zatvorí okno.

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
sk: <para>Týmto sa obnoví zobrazenie priečinka.</para><para>Ak sa obsah tohto priečinka zmenil, obnovenie znovu prehľadá tento priečinok a zobrazí nové aktualizované zobrazenie súborov a priečinkov, ktoré sa tu nachádzajú.</para><para>Ak je zobrazenie rozdelené, obnoví sa to, ktoré je práve zamerané.</para>

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
sk: Toto vás vráti na predtým zatvorenú kartu.

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
sk: <para>Toto je tlačidlo, ktoré vyvolá funkciu pomocníka, ktorú práve používate! Kliknite naň a potom na akúkoľvek súčasť tejto aplikácie na opýtanie sa "Čo je toto?". Kurzor myši zmení svoj vzhľad, ak nie je dostupný žiadny pomocník pre tento prvok.</para><para>Existujú dva spôsoby ako získať pomoc k tejto aplikácii: <link url='help:/dolphin/index.html'>Príručka Dolphin</link> a <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>Pomocník "Čo je toto?" chýba vo väčšine ostatných okien tak si na ňu moc nezvykajte.</para>

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
sk: Toto zväčší veľkosť ikon.

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
sk: Toto zmenší veľkosť ikon.

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
sk: Toto obnoví veľkosť ikon na predvolenú hodnotu.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
sk: 1 alebo viac

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
sk: 2 alebo viac

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
sk: 3 alebo viac

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
sk: 4 alebo viac

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
sk: Akýkoľvek dátum

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
sk: Akékoľvek hodnotenie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
sk: Akýkoľvek typ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
sk: Audio súbory

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
sk: Kompaktný

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
sk: Dokumenty

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
sk: Priečinky

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
sk: Najvyššie hodnotenie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
sk: Ikony

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
sk: Obrázky

[ctx: @item:inlistbox]
en: Nothing
sk: Nič

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
sk: Tento mesiac

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
sk: Tento týždeň

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
sk: Tento rok

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
sk: Videá

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
sk: Včera

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
sk: Vlastné písmo

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
sk: Systémové písmo

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
sk: Obrovská

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
sk: Veľká

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
sk: Malá

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
sk: Neobmedzená

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
sk: Veľké

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
sk: Stredné

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
sk: Malé

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
sk: Neobmedzená

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
sk: Vzostupne

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
sk: Zostupne

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
sk: Zobraziť skryté miesta

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
sk[0]: %1 položka
sk[1]: %1 položky
sk[2]: %1 položiek

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
sk: Spúšťanie,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
sk: Zakázané

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
sk: Čítanie,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
sk: Zápis,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
sk[0]: Vybraná %1 položka
sk[1]: Vybrané %1 položky
sk[2]: Vybraných %1 položiek

[ctx: @label]
en: Accessed
sk: Pristupovaný

[ctx: @label]
en: Additional Information
sk: Ďalšie informácie

[ctx: @label]
en: Artist
sk: Interpret

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
sk: Pomer strán

[ctx: @label]
en: Audio
sk: Zvuk

[ctx: @label]
en: Author
sk: Autor

[ctx: @label]
en: Bitrate
sk: Dátový tok

[ctx: @label]
en: Comment
sk: Komentár

[ctx: @label]
en: Created
sk: Vytvorený

[ctx: @label]
en: Date Photographed
sk: Dátum fotografovania

[ctx: @label]
en: Deletion Time
sk: Čas odstránenia

[ctx: @label]
en: Document
sk: Dokument

[ctx: @label]
en: Downloaded From
sk: Stiahnuté z

[ctx: @label]
en: Duration
sk: Trvanie

[ctx: @label]
en: File Extension
sk: Prípona súboru

[ctx: @label]
en: Frame Rate
sk: Počet snímkov za sekundu

[ctx: @label]
en: Genre
sk: Žáner

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
sk: Skupinové zoraďovanie

[ctx: @label]
en: Header column widths
sk: Šírky hlavičky stĺpca

[ctx: @label]
en: Height
sk: Výška

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
sk: Skryté súbory zobrazené

[ctx: @label]
en: Image
sk: Obrázok

[ctx: @label]
en: Line Count
sk: Počet riadkov

[ctx: @label]
en: Link Destination
sk: Cieľ odkazu

[ctx: @label]
en: Modified
sk: Zmenený

[ctx: @label]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
sk: Poradie v akom zoradiť súbory

[ctx: @label]
en: Orientation
sk: Orientácia

[ctx: @label]
en: Other
sk: Ostatné

[ctx: @label]
en: Owner
sk: Vlastník

[ctx: @label]
en: Page Count
sk: Počet strán

[ctx: @label]
en: Path
sk: Cesta

[ctx: @label]
en: Permissions
sk: Oprávnenia

[ctx: @label]
en: Previews shown
sk: Náhľady zobrazené

[ctx: @label]
en: Properties last changed
sk: Vlastnosti zmenené naposledy

[ctx: @label]
en: Publisher
sk: Vydavateľ

[ctx: @label]
en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: @label]
en: Release Year
sk: Rok vydania

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
sk: Pri zoraďovaní súborov a priečinkov zobraziť najskôr priečinky

[ctx: @label]
en: Show hidden files and folders last
sk: Zobraziť skryté súbory a priečinky na konci

[ctx: @label]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @label]
en: Sort files by
sk: Zoradiť súbory podľa

[ctx: @label]
en: Tags
sk: Značky

[ctx: @label]
en: Title
sk: Názov

[ctx: @label]
en: Track
sk: Stopa

[ctx: @label]
en: Type
sk: Typ

[ctx: @label]
en: User Group
sk: Skupina používateľov

[ctx: @label]
en: Version
sk: Verzia

[ctx: @label]
en: View Mode
sk: Režim zobrazenia

[ctx: @label]
en: Visible roles
sk: Viditeľné role

[ctx: @label]
en: Width
sk: Šírka

[ctx: @label]
en: Word Count
sk: Počet slov

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
sk: Rozmery

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
sk: Vyberte, ktoré dáta majú byť zobrazené:

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
sk: Priečinky:

[ctx: @label:checkbox]
en: Information Panel:
sk: Informačný panel:

[ctx: @label:checkbox]
en: Opening Folders:
sk: Otváranie priečinkov:

[ctx: @label:checkbox]
en: Window:
sk: Okno:

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
sk: Predvolená veľkosť ikon:

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
sk: Písmo popisku:

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
sk: Šírka popisku:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
sk: Maximálny počet riadkov:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
sk: Maximálna šírka:

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
sk: Veľkosť pri náhľade:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
sk: Zoraďovanie:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
sk: Režim zobrazenia:

[ctx: @label:spinbox]
en: Show previews for
sk: Zobraziť náhľady pre

[ctx: @label:textbox]
en: Search…
sk: Hľadať...

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
sk: Vyberte, ktoré služby majú byť zobrazené v kontextovom menu:

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
sk: Zobraziť pri spustení:

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
sk: Príkazy 'Kopírovať do' a 'Presunúť do'

[ctx: @option:check]
en: Auto-play media files
sk: Automaticky prehrať mediálne súbory

[ctx: @option:check]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @option:check]
en: Disabled
sk: Zakázané

[ctx: @option:check]
en: Do not warn me about these risks again
sk: Už ma pred týmito rizikami nevarujte

[ctx: @option:check]
en: Expandable
sk: Rozšíriteľné

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
sk: Otvárať archívy ako priečinky

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
sk: Zobrazovať najskôr priečinky

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
sk: Zobrazovať skryté súbory

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
sk: Zobraziť skryté súbory na konci

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
sk: Zobrazovať po skupinách

[ctx: @option:check]
en: Show item information on hover
sk: Zobraziť informácie o položke pri prejdení myšou

[ctx: @option:check]
en: Show item on hover
sk: Zobraziť položku pri prejdení myšou

[ctx: @option:check]
en: Show preview
sk: Zobrazovať náhľad

[ctx: @option:check]
en: Show previews
sk: Zobraziť náhľady

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
sk: Zobrazovať indikátor výberu

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
sk: Zobrazovať posuvník zväčšenia

[ctx: @option:check]
en: Use &condensed date, for example '%1'
sk: Použiť krátky dátum, napr. '%1'

[ctx: @option:check]
en: Use &long date, for example '%1'
sk: Použiť dlhý dátum, napr. '%1'

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
sk: Používať ako predvolené nastavenia zobrazenia

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Closing windows with multiple tabs
sk: Zatváraní okien Dolphin s viacerými kartami

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many folders at once
sk: Otváranie viacerých priečinkov naraz

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many terminals at once
sk: Otváranie viacerých terminálov naraz

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
sk: Zatváram okná s programom bežiacim v peneli terminálu

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
sk: Odstránení súborov alebo priečinkov

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
sk: Vyprázdňovaní koša

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
sk: Presúvaní súborov alebo priečinkov do koša

[ctx: @option:check Opening Folders]
en: Keep a single Dolphin window, opening new folders in tabs
sk: Ponechať jedno okno Dolphin a otvárať nové priečinky na kartách

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
sk: Začať v režime s rozdeleným zobrazením

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
sk: Umožniť zmenu panelu umiestnenia

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
sk: Zobrazovať úplnú cestu v titulku okna

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
sk: Zobrazovať úplnú cestu v paneli umiestnenia

[ctx: @option:check Window Startup Settings]
en: Show filter bar
sk: Zobraziť panel filtrovania

[ctx: @option:radio]
en: Full width
sk: Plná šírka

[ctx: @option:radio]
en: Remember display style for each folder
sk: Zapamätať si nastavenia pre každý priečinok osobitne

[ctx: @option:radio]
en: Small
sk: Malé

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
sk: Používať spoločné nastavenia pre všetky priečinky

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
sk: Všetky priečinky

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
sk: Aktuálny priečinok

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
sk: Aktuálny priečinok vrátane všetkých podpriečinkov

[ctx: @option:radio Show on startup]
en: Folders, tabs, and window state from last time
sk: Priečinky, karty a stav okna od minulého otvorenia

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
sk: Kliknutím kdekoľvek na riadok

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
sk: Kliknutím na ikonu alebo názov

[ctx: @title]
en: File Manager
sk: Správca súborov

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
sk: Výsledky dotazu pre '%1'

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
sk: Ďalšie informácie

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
sk: Použiť na:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
sk: Pýtať sa na potvrdenie pri:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
sk: Pýtať sa na potvrdenie vo všetkých KDE aplikáciách pri:

[ctx: @title:group]
en: Background:
sk: Pozadie:

[ctx: @title:group]
en: Browsing:
sk: Prehliadanie:

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
sk: Kontextová ponuka

[ctx: @title:group]
en: Date style:
sk: Štýl dátumu:

[ctx: @title:group]
en: Display style:
sk: Štýl zobrazenia:

[ctx: @title:group]
en: Folder size:
sk: Veľkosť priečinka:

[ctx: @title:group]
en: Local storage:
sk: Lokálne úložisko:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
sk: Rôzne:

[ctx: @title:group]
en: Open files and folders:
sk: Otvoriť súbory a priečinky:

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
sk: Otvoriť nové karty:

[ctx: @title:group]
en: Others
sk: Ostatní

[ctx: @title:group]
en: Permissions style:
sk: Štýl oprávnení:

[ctx: @title:group]
en: Remote storage:
sk: Vzdialené úložisko:

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
sk: Zobraziť náhľady v pohľade pre:

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
sk: Režim zoraďovania:

[ctx: @title:group]
en: Split view:
sk: Rozdelené zobrazenie:

[ctx: @title:group]
en: Status Bar:
sk: Stavový riadok:

[ctx: @title:group]
en: Trash
sk: Kôš

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
sk: Používateľská odozva

[ctx: @title:group]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
sk: Pri otvorení spustiteľného súboru:

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
sk: Skôr tento mesiac

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
sk: Minulý týždeň

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
sk: Pred troma týždňami

[ctx: @title:group Date]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
sk: Pred dvoma týždňami

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
sk: Včera

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
sk: 'Predtým' MMMM, yyyy

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
sk: 'Pred týždňom' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sk: 'Pred troma týždňami' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sk: 'Pred dvoma týždňami' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
sk: 'Včera' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
sk: Užívateľ: %1 | Skupina: %2 | Ostatní: %3

[ctx: @title:group Interface settings]
en: Interface
sk: Rozhranie

[ctx: @title:group Size]
en: Big
sk: Veľká

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
sk: Priečinky

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: @title:group Size]
en: Small
sk: Malá

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
sk: Záložky

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
sk: Panel nástrojov

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
sk: Panel umiestenia

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

[ctx: @title:menu]
en: Selection
sk: Výber

[ctx: @title:menu]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
sk: Vytvoriť nový

[ctx: @title:tab]
en: Compact
sk: Kompaktný

[ctx: @title:tab]
en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @title:tab]
en: Icons
sk: Ikony

[ctx: @title:tab Active primary view | (Inactive secondary view)]
en: %1 | (%2)
sk: %1 (%2)

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
sk: Správanie

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
sk: Potvrdenia

[ctx: @title:tab Folders & Tabs settings]
en: Folders && Tabs
sk: Priečinky a karty

[ctx: @title:tab General View settings]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab Panels settings]
en: Panels
sk: Panely

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
sk: Náhľady

[ctx: @title:tab Status & Location bars settings]
en: Status && Location bars
sk: Stavový riadok a Panel umiestnenia

[ctx: @title:tab how file items columns are displayed]
en: Content Display
sk: Zobrazenie obsahu

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
sk: Aplikuje sa nastavenie zobrazenia

[ctx: @title:window]
en: Configure
sk: Nastavenie

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sk: Potvrdenie

[ctx: @title:window]
en: Folders
sk: Priečinky

[ctx: @title:window]
en: How to Administrate
sk: Ako spravovať

[ctx: @title:window]
en: Information
sk: Informácie

[ctx: @title:window]
en: Places
sk: Miesta

[ctx: @title:window]
en: Risks of Acting as an Administrator
sk: Riziká konania ako správca

[ctx: @title:window]
en: Select
sk: Vybrať

[ctx: @title:window]
en: Unselect
sk: Odznačiť

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
sk: Zobraziť štýl zobrazenia

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
sk: Terminál

[ctx: @title:window for text input]
en: Rename Tab
sk: Premenovať kartu

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
sk: Zastaviť načítanie

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
sk: Formát dátumu možno zvoliť v nastaveniach.

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
sk: Formát oprávnení možno zmeniť v nastaveniach. Možnosti sú symbolické, číselné (osmičkové) alebo kombinované formáty

en: Actions for %1
sk: Akcie pre %1

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
sk: Pridanie bodky na začiatok názvu súboru ho skryje pred zobrazením.
    Chcete ho napriek tomu premenovať?

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
sk: Pridanie bodky na začiatok názvu priečinku ho skryje pred zobrazením.
    Chcete ho napriek tomu premenovať?

en: Always ask
sk: Vždy sa pýtať

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
sk[0]: Naozaj chcete otvoriť 1 položku?
sk[1]: Naozaj chcete otvoriť %1 položky?
sk[2]: Naozaj chcete otvoriť %1 položiek?

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
sk[0]: Naozaj chcete otvoriť 1 položku?
sk[1]: Ste si istí, že chcete otvoriť %1 okná terminálu?
sk[2]: Ste si istí, že chcete otvoriť %1 okná terminálu?

en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
sk: Pýtať sa na potvrdenie pri zatváraní okien s programom, ktorý stále beží v paneli terminálu.

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
sk: Pýtať sa na potvrdenie pri zatváraní okien s viacerými kartami.

en: Ask for confirmation when opening many folders at once.
sk: Pýtať sa na potvrdenie pri otváraní viacerých priečinkov naraz.

en: Ask for confirmation when opening many terminals at once.
sk: Pýtať sa na potvrdenie pri otváraní viacerých terminálov naraz.

en: Auto-Play media files
sk: Automaticky prehrať mediálne súbory

en: Automatic scrolling
sk: Automatický posun

en: Browse through archives
sk: Prechádzať archívy

en: C&lose Current Tab
sk: Zavrieť &aktuálnu kartu

en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
sk: Vyberte poradie zoradenia položiek: prirodzené, citlivé alebo necitlivé na veľkosť písmen.

en: Choose what to see on each file or folder:
sk: Vybrať čo chcete vidieť na každom súbore alebo priečinku

en: Close the view in focus when turning off split view
sk: Zatvoriť aktívny pohľad pri vypnutí rozdeleného zobrazenia

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
sk: Aktuálne umiestnenie sa zmenilo, <filename>%1</filename> už nie je dostupné.

en: Custom Action
sk: Vlastná akcia

en: Date display format
sk: Formát zobrazenia dátumu

en: Default
sk: Predvolené

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
sk: Nastaví veľkosť ikon súborov.

en: Disk Usage Statistics - all devices
sk: Štatistiky využitia disku - všetky zariadenia

en: Disk Usage Statistics - current device
sk: Štatistiky využitia disku - aktuálne zariadenie

en: Disk Usage Statistics - current folder
sk: Štatistiky využitia disku - aktuálny priečinok

en: Do not ask again
sk: Znovu sa už nepýtať

en: Do not show any directory size
sk: Nezobrazovať veľkosť priečinkov

en: Empties Trash to create free space
sk: Vyprázdni kôš kvôli uvoľneniu miesta

en: Empty Recently Closed Tabs
sk: Žiadne nedávno zatvorené karty

en: Enabled plugins
sk: Povolené moduly

en: Enlarge Small Previews
sk: Zväčšiť malé náhľady

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
sk: Zadať adresu URL servera (napr. smb://[ip address])

en: Expandable folders
sk: Rozbaliteľné priečinky

en: Filter…
sk: Filtrovať...

en: Folder is empty
sk: Priečinok je prázdny

en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
sk: Nastavenia spúšťania boli zmenené (vnútorné nastavenie v UI nebude zobrazené)

en: Hidden files shown
sk: Skryté súbory zobrazené

en: Hide this File?
sk: Skryť tento súbor?

en: Hide this Folder?
sk: Skryť tento priečinok?

en: Highlight entire row
sk: Zvýrazniť celý riadok

en: Home URL
sk: Domovská URL

en: How we display the size of directories
sk: Ako zobrazovať veľkosti priečinkov

en: Icon size
sk: Veľkosť ikony

en: Install Konsole
sk: Inštalovať Konsole

en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
sk: Interná verzia konfigurácie Dolphinu, používa sa hlavne na určenie, či je spustená aktualizovaná verzia aplikácie Dolphin, aby bolo možné migrovať konfiguračné položky, ktoré boli odstránené/premenované ...atď

en: Limit folders panel to home directory if inside home
sk: Obmedziť panel priečinkov na domovský adresár ak je tam

en: Loading canceled
sk: Načítanie bolo zrušené

en: Loading…
sk: Načítava sa...

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location bar:
sk: Panel umiestenia:

en: Lock the layout of the panels
sk: Zamknúť rozloženie panelov

en: Maximum text width index (0 means unlimited)
sk: Maximálna šírka textu indexu (0 znamená neobmedzené)

en: Maximum textlines (0 means unlimited)
sk: Maximálny počet riadkov (0 znamená bez obmedzenia)

en: New tab name:
sk: Názov novej karty:

en: New tab will be open after last one
sk: Nová karta sa otvorí po poslednej

en: New windows:
sk: Nové okná:

en: No Apple devices found
sk: Nenašli sa žiadne zariadenia Apple

en: No Bluetooth devices found
sk: Nenašli sa žiadne zariadenia Bluetooth

en: No MTP-compatible devices found
sk: Nenašli sa žiadne zariadenia kompatibilné s MTP

en: No files tagged with "%1"
sk: Žiadne súbory označené "%1"

en: No items matching the filter
sk: Filtru nezodpovedajú žiadne položky

en: No items matching the search
sk: Vyhľadávaniu nezodpovedajú žiadne položky

en: No recently used items
sk: Žiadne naposledy použité položky

en: No relevant network resources found
sk: Nenašli sa žiadne relevantné sieťové zdroje

en: No shared folders found
sk: Žiadne zdieľané priečinky neboli nájdené

en: No tags
sk: Žiadne značky

en: Open %1
sk: Otvoriť %1

en: Open in application
sk: Otvoriť v aplikácií

en: Permissions style format
sk: Formát štýlu oprávnení

en: Place two views side by side
sk: Umiestniť dva pohľady vedľa seba

en: Position of columns
sk: Pozícia stĺpcov

en: Preview size
sk: Veľkosť náhľadu

en: Previews shown
sk: Náhľady zobrazené

en: Recently Closed Tabs
sk: Nedávno zatvorené karty

en: Recursive directory size limit
sk: Rekurzívny limit veľkosti adresára

en: Reload
sk: Obnoviť

en: Remember open folders and tabs
sk: Pamätať si otvorené priečinky a karty

en: Rename single items inline
sk: Premenovať jednu položku v riadku

en: Run script
sk: Spustiť skript

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
sk: Používanie Dolphin-u ako root môže byť nebezpečné. Budťe opatrný.

en: Search
sk: Hľadať

en: Search for %1
sk: Hľadám %1

en: Search for %1 in %2
sk: Hľadať %1 v %2

en: Search…
sk: Hľadať...

en: Select Action
sk: Vybrať akciu

en: Select Remote Charset
sk: Vybrať vzdialenú znakovú sadu

en: Select all items matching this pattern:
sk: Vybrať všetky položky odpovedajúce tomuto vzoru:

en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
sk: Či sa má priečinok otvorený iným programom otvoriť v novej karte, už otvorenej aplikácie Dolphin

en: Should the URL be editable for the user
sk: Či má byť URL upraviteľná užívateľom

en: Should the filter bar be shown
sk: Či má byť zobrazený panel filtrovania

en: Should the full path be shown in the title bar
sk: Či má byť zobrazená celá cesta v paneli umiestnenia

en: Should the full path be shown inside the location bar
sk: Či má byť zobrazená celá cesta v paneli umiestnenia

en: Should the view properties be used for all folders
sk: Mali by sa použiť vlastnosti zobrazenia pre všetky priečinky

en: Show &Terminal Panel
sk: Zobraziť panel terminálu

en: Show 'Add to Places' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Pridať do miest' v kontextovej ponuke.

en: Show 'Copy Location' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Kopírovať umiestnenie' v kontextovej ponuke.

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
sk: Zobrazovať príkazy 'Kopírovať do' a 'Presunúť do' v kontextovej ponuke

en: Show 'Copy to other split view' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Kopírovať do druhého rozdeleného zobrazenia' v kontextovom menu.

en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
sk: Zobraziť „Duplikovať tu“ v kontextovej ponuke.

en: Show 'Move to other split view' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Presunúť do druhého rozdeleného zobrazenia' v kontextovom menu.

en: Show 'Open In Split View' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Otvoriť v rozdelenom zobrazení' v kontextovom menu.

en: Show 'Open Terminal' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Otvoriť terminál' v kontextovej ponuke.

en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Otvoriť v novej karte' v kontextovej ponuke.

en: Show 'Open in New Window' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Otvoriť v novom okne' v kontextovej ponuke.

en: Show 'Sort By' in context menu.
sk: Zobraziť „Zoradiť podľa“ v kontextovej ponuke.

en: Show 'View Mode' in context menu.
sk: Zobrazovať 'Režim zobrazenia' v kontextovej ponuke.

en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
sk: Zobraziť panel na jednoduché vkladanie po vykonaní vystrihnutia alebo kopírovania pomocou spodného panela režimu výberu.

en: Show item information on hover
sk: Zobraziť informácie o položke pri prejdení myšou

en: Show item on hover
sk: Zobraziť položku pri prejdení myšou

en: Show selection toggle
sk: Zobrazovať prepínač výberu

en: Show the content count
sk: Zobraziť počet obsahu

en: Show the content size
sk: Zobraziť veľkosť obsahu

en: Show zoom slider in the statusbar
sk: Zobrazovať posuvník zväčšenia v stavovom riadku

en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "automatic")
sk: Veľkosť ikon v paneli umiestnení (-1 znamená "automatická")

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
sk: Vzostupne

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
sk: Najskôr najnižšie

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
sk: Najskôr najstaršie

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
sk: Najskôr najmenšie

[ctx: Sort descending]
en: Descending
sk: Zostupne

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
sk: Najskôr najvyššie

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
sk: Najskôr najväčšie

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
sk: Najskôr najnovšie

en: Statusbar
sk: Stavový riadok

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
sk: Terminál nemôže byť zobrazený lebo Konsole nie je nainštalované. Prosím nainštalujte Konsole a znovu otvorte panel.

en: Text completion mode of the URL Navigator
sk: Režim dopĺňania textu v navigátore URL

en: Text width index
sk: Text s indexom

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
sk[0]: 1 položka
sk[1]: %1 položky
sk[2]: %1 položiek

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
sk[0]: Jeden súbor
sk[1]: %1 súbory
sk[2]: %1 súborov

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
sk: "%1", "%2", "%3", "%4" a "%5"

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
sk[0]: Jeden priečinok
sk[1]: %1 priečinky
sk[2]: %1 priečinkov

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
sk: "%1", "%2", "%3" a "%4"

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
sk[0]: Jedna vybraná položka
sk[1]: %1 vybrané položky
sk[2]: %1 vybraných položiek

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
sk[0]: Jeden vybraný súbor
sk[1]: %1 vybrané súbory
sk[2]: %1 vybraných súborov

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
sk[0]: Jeden vybraný priečinok
sk[1]: %1 vybrané priečinky
sk[2]: %1 vybraných priečinkov

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
sk: "%1", "%2" a "%3"

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
sk: "%1" a "%2"

en: The Trash was emptied.
sk: Kôš bol vyprázdnený.

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
sk: Program '%1' stále beží v paneli terminálu. Ste si istý že chcete skončiť?

en: Timestamp since when the view properties are valid
sk: Časová značka od kedy sú platné vlastnosti zobrazenia

en: Trash Emptied
sk: Kôš Vyprázdnený

en: Trash is empty
sk: Kôš je prázdny

en: Unselect all items matching this pattern:
sk: Odznačiť všetky položky odpovedajúce tomuto vzoru:

en: Use auto-expanding folders for all view types
sk: Použiť samorozbaľovacie priečinky pre všetky typy zobrazení

en: Use system font
sk: Použiť systémové písmo

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
sk: Priblíženie:

en: View options:
sk: Vlastnosti zobrazenia:

en: Warning
sk: Upozornenie

en: What
sk: Čo

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sk: Toto okno obsahuje niekoľko otvorených kariet. Naozaj ho chcete zatvoriť?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
sk: Máte neuložené zmeny. Chcete tieto zmeny použiť alebo zahodiť?

en: Zoom
sk: Lupa

en: Zoom To Default
sk: Priblížiť na predvolenú úroveň

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode disabled
sk: Režim výberu zakázaný

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode enabled
sk: Režim výberu povolený

[ctx: action:button]
en: Content
sk: Obsah

[ctx: action:button]
en: Filename
sk: Názov súboru

[ctx: action:button]
en: From Here
sk: Odtiaľto

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
sk: Odtiaľto (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
sk: Obmedziť hľadanie na '%1' a podpriečinky

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
sk: Uložiť toto hľadanie pre rýchly prístup v budúcnosti

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
sk: Hľadať v domovskom adresári

[ctx: action:button]
en: Your files
sk: Vaše súbory

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
sk: Podmnožina nastavení Dolphin.

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
sk: Počet dostupných sieťových zdieľaní

[ctx: e.g. 'Show previews for [no file]']
en: no file
sk: žiadny súbor

en: if true we use short relative dates, if not short dates
sk: ak je pravda, použiť krátke relatívne dátumy, ak nie krátke dátumy

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
sk: Miesta

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
sk: Otvárať priečinky pri operáciach ťahania

[ctx: option:check]
en: Rename single items inline
sk: Premenovať jednu položku v riadku

[ctx: option:check]
en: Turning off split view closes the view in focus
sk: Vypnutie rozdeleného zobrazenia zatvorí aktuálny pohľad

[ctx: option:check split view panes]
en: Switch between views with Tab key
sk: Prepínať medzi pohľadmi klávesom Tab

[ctx: option:radio]
en: After current tab
sk: Za aktuálnou kartou

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
sk: Abecedné triedenie, necitlivé na veľkosť písmen

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
sk: Abecedné triedenie, citlivé na veľkosť písmen

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
sk: Na konci panelu kariet

[ctx: option:radio]
en: Natural
sk: Prirodzené

[ctx: option:radio]
en: Show no size
sk: Zobraziť bez veľkosti

[ctx: option:radio]
en: Show number of items
sk: Zobraziť počet položiek

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
sk: Kombinovaný (napr. 'drwxr-xr-x (755)')

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
sk: Absolútny (napr. '%1')

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
sk: Relatívny (napr. '%1')

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
sk: Číselný (Osmičkový) (napr. '755')

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
sk: Symbolický (napr. 'drwxr-xr-x')

en: pause
sk: pozastaviť

en: play
sk: prehrať

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
sk: %1 voľných z %2 (%3% použitých)
