konqueror - en to se translation catalogue (145 entries)

en: &Bookmarks
se: &Girjemearkkat

en: &Close Active View
se: &Sihko aktiivalaš čájeheami

en: &Close Tab
se: &Gidde gilkora

en: &Discard Changes
se: &Bálkes rievdadusaid

en: &Duplicate Current Tab
se: &Duppalastte dálá gilkora

en: &Duplicate Tab
se: &Duppalastte dálá gilkora

en: &Duplicate Window
se: &Duppalastte láse

en: &Find File...
se: &Oza fiilla …

en: &New Tab
se: &Ođđa gilkor

en: &Open File...
se: &Raba fiilla …

en: &Open Location
se: &Raba čujuhusa

en: &Preferences...
se: &Oidimat …

en: &Reload
se: &Viečča fas

en: &Reload All Tabs
se: Ođa&smahte buot gilkoriid

en: &Reload Tab
se: Ođa&smahte gilkora

en: &Remove Entry
se: &Sihko merkoša

en: &Stop
se: &Bissehit

en: &Up
se: &Bajás

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
se: <html>Dáinna boaluin máŋget teavstta dahje áđaid maid leat merken ja sirddát daid vuogádaga čuohpusgirjái<br /><br />Don sáhtát de geavahit <b>Liibme</b> boalu liibmet dán fas sisa buot KDE prográmmaide.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
se: <html>Dáinna boaluin čuohpat teavstta dahje merkošiid maid leat válljen ja sirddát daid vuogádaga čuohpusgirjái<br /><br />Don sáhtát de geavahit <b>Liibme</b> boalu liibmet dán fas sisa buot KDE prográmmaide.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
se: <html>Mana<br /><br />Manná čujuhussii mii oidno čujuhusholggas.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
se: <html>Čujuhusholga<br /><br />Čális fierpmádatčujuhusa dahje ohcancealkaga.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
se: <html>Liibme sisa maid maŋemuš leat čuohppan dahje máŋgen čuohpusgirjái<br /><br />Dát doaibmá maiddái jos leat máŋgen dahje čuohpan teavstta eará KDE-prográmmain.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
se: <html>Čálit dokumeantta<br /><br />Láseš ihtá gos šáhtát mearridit heivehusaid, nugo galle máŋgosa ja makkár čálán geavahuvvo.<br /><br />Dát láseš addá vejolašvođa geavahit erenoamáš čálihanbálvalusaid KDE:s, nugo ráhkadit PDF-fiilla dokumeanttas.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
se: <html>Heaitte dokumeantta viežžamis<br /><br />Buot fierbmeviežžamat bissehuvvojit ja Konqueror čájeha sisdoalu mii dán rádjái lea viežžojuvvon.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
se: <qt><b>%1</b> ii gusto</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
se: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Máŋemus galleduvvon: %2<br />Vuosttaš geardde galleduvvon: %3<br />Gallii lea galleduvvon: %4</qt>

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
se: Dávjjimusat galleduvvon

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
se: Erohala

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
se: Čáje&heapmedoibmanvuohki

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
se: Čadnon čájeheamis it sáhte molsut máhpa. Geavat dán liŋkčájehemiin oktanaga jos hálidat geahččat maŋga fiilla muhtin mahpas

en: Activate Next Tab
se: Aktivere čuovvovaš gilkora

en: Activate Previous Tab
se: Aktivere ovddit gilkor

en: Activate Tab %1
se: Mana %1 gilkorii

en: Add
se: Lasit

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
se: Lasit ođđa fierpmádatviiddádusa «%1» holgii?

en: Apple Safari Developers
se: Apple Safari ovdánahtit

en: By &Date
se: &Beaivvi bokte

en: By &Name
se: &Nama bokte

en: C&lear History
se: Sá&lke historihka

en: C&lose Current Tab
se: G&idde dán gilkora

en: Canceled.
se: Orustahttojuvvon

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
se: Jos merket dán bovssa unnimusat guovtte cájeheamis, dat čatnojit oktii. 
    Jos de molssut máhpa nuppi čájeheamis, eará čájeheamit mat leat čatnon dasa 
    automáhtalaččat ođasmahttojuvvojit ja čájehit dan máhpa. Dát lea erenoamáš 
    ávkkálaš jos leat sierralágan čájeheamit, nugo ohcomuorra mas lea 
    govaščájeheapmi dahje dárkilisčájeheapmi, ja várra vel terminála 
    «emulator» láse.

en: Clear Location Bar
se: Sálke čujuhusholgga

en: Close
se: Gidde

en: Close &Other Tabs
se: Gidde &eará gilkoriid

en: Close Current Tab
se: Gidde dálá gilkora

en: Close View
se: Gidde čájeheami

en: Close the current tab
se: Gidde gilkora

en: Configure Extensions...
se: Heivet viiddádusaid …

en: Copy &Files...
se: Máŋge &fiillaid …

en: Copy selected files from %1 to:
se: Máŋge merkejuvvon fiillaid %1:as deikke:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
se: Máŋge merkejuvvon teavstta/áđa(id) čuohpusgirjái

en: D&etach Tab
se: Č&oavdde gilkora …

en: Detach Current Tab
se: Čoavdde gilkora

en: Developer
se: Ovdánahtti

en: Developer (AdBlock filter)
se: Ovdánahtti (AdBlock-almmuhussillen)

en: Developer (HTML rendering engine)
se: Ovdánahtti (HTML čájehanmašiidna)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
se: Ovdánahtti (HTML čájehanmašiidna, I/O bibliotehka)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
se: Ovdánahtti (HTML čájehanmašiidna, I/O bibliotehka, geahččalan rámmat)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
se: Ovdánahtti (HTML čájehanmašiidna, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
se: Ovdánahtti (I/O bibliotehka)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
se: Ovdánahtti (I/O bibliotehka, autentiserendoarjja)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
se: Ovdánahtti (Java 2 sihkkarvuohtagieđahalli doarjja,
     ja eará dehálaš buoridemiid mii guoská prográmmašdoarjagii)

en: Developer (Java applet support)
se: Ovdánahtti (Javaprográmmažiid doarjja)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
se: Ovdánahtti (Javaprográmmažiid ja eará vuojuhuvvon objeavttaid doarjja)

en: Developer (JavaScript)
se: Ovdánahtti (JavaScript)

en: Developer (List views)
se: Ovdánahtti (Listočájeheamit)

en: Developer (List views, I/O library)
se: Ovdánahtti (Listočájeheamit, I/O bibliotehkat)

en: Developer (Netscape plugin support)
se: Ovdánahtti (Netscape lassemoduladoarjja)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
se: Ovdánahtti (SSL, Netscape lassemoduladoarjja)

en: Developer (framework)
se: Ovdánahtti (rámma)

en: Developer (framework, parts)
se: Ovdánahtti (rámma, oasit)

en: Developer (misc stuff)
se: Ovdánahtti (feará mii)

en: Developer (navigation panel framework)
se: Ovdánahtti (navigašuvdnapanela biras)

en: Dirk Mueller
se: Dirk Müller

en: Do Not Add
se: Ale lasit

en: Do you really want to clear the entire history?
se: Hálidat go duođas sálket olles historihka?

en: Do you really want to close all other tabs?
se: Hálidat go duođas giddet buot eará gilkoriid?

en: Dump Debug Info
se: Gášvvit dihkkendieđuid

en: Enter the parent folder
se: Mana vánhenmáhppii

en: Error: %1
se: Meattáhus: %1

en: Extensions
se: Viiddádusat

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
se: Rahpá máhpa ja merke fiilla jos lea čujuhus fiilii, iige raba ieš fiilla.

en: Go
se: Mana

en: Graphics/icons
se: Grafihkka / govažat

en: Home Folder
se: Ruoktomáhppa

en: KFM author
se: KFM-čálli

en: Kon&queror Introduction
se: Kon&queror álggahus

en: L&ocation:
se: Cu&juhus:

en: Location Bar
se: Čujuhusholga

en: Location to open
se: Raba čujuhusa

en: Lock to Current Location
se: Lohkat dálá báikái

en: Lubos Lunak
se: Luboš Lunak

en: M&ove Files...
se: S&irdde fiillaid …

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
se: Mimešlaja maid geavahit dán fierpmádatčujuhussii (omd. text/html dahje inode/directory)

en: Miscellaneous
se: Feará mii

en: Move Tab Left
se: Sirdde gilkora gurutguvlui

en: Move Tab Right
se: Sirdde gilkora olgešguvlui

en: Move backwards one step in the browsing history
se: Mana ovtta lávkki maŋosguvlui lohkanhistorihkas

en: Move backwards one step in the closed tabs history
se: Mana ovtta lávkki maŋosguvlui giddejuvvon gilkoriid historihkas

en: Move forward one step in the browsing history
se: Mana ovtta lávkki ovddasguvlui lohkanhistorihkas

en: Move selected files from %1 to:
se: Sirdde merkejuvvon fiillaid %1:as deikke:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
se: Sirdá merkejuvvon teavstta/áđaid čuohpusgirjái

en: New &Window
se: Ođđa &láse

en: Open a new tab
se: Raba ođđa gilkora

en: Open in &New Tab
se: Raba &ođđa gilkoris

en: Open in New &Window
se: Raba ođđa &láses

en: Open in New Tab
se: Raba ođđa gilkoris

en: Open in T&his Window
se: Raba dán &láses

en: Open the document in a new tab
se: Raba dokumeantta ođđa gilkoris

en: Open the document in a new window
se: Raba dokumeantta ođđa láses

en: Open the document in current window
se: Raba dokumeantta dán láses

en: Open with %1
se: Raba %1 prográmmain

en: Other Tabs
se: Eará gilkorat

en: Paste the clipboard contents
se: Liibme čuohpusgirjji sisdoalu sisa

en: Print the current document
se: Čálit dálá dokumeantta

en: Reload all currently displayed document in tabs
se: Ođasmahte dokumeanttaid buot gilkoriin

en: Reload the currently displayed document
se: Ođasmahte dálá dokumeantta

en: Resend
se: Sádde ođđasit

en: S&end File...
se: Sá&dde fiilla …

en: Send &Link Address...
se: Sádde &liŋkačujuhusa …

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
se: Čádná dán čájeheami oktii earáide, vai máhpparievdadusat oidnojit buot čájehemiin.

en: Show %1
se: Čájet %1

en: Split View &Left/Right
se: Ludde cájeheami &láskut

en: Split View &Top/Bottom
se: Ludde čájeheami &ceaggut

en: Stalled
se: Bissehuvvon

en: Stop loading the document
se: Heaitte dokumeantta viežžamis

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
se: Fiillat dahje URL:at maid prográmma rahpá sihkkojuvvot maŋŋá geavaheami

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
se: Siidu maid geahččalit čájehit lea ráhkaduvvon skovvedáhtain maid don leat sádden. Jos sáddet dáhtaid oktii vel, de skovvedieđut geavahuvvojit oktii vel (nugo ohcamii dahje gávppašeapmái).

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
se: Dus orru leamen meattáhus heivehusas. Don leat laktán Konqueror dása: %1, muhto dat ii sáhte dán fiilašlája gieđahallat.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
se: Šattai meattáhus vieččadettiin «%1»-modula
    Sivva lea: 
    %2

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
se: L&iŋkačájeheapmi

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
se: Dán siidus leat rievdadusat mat eai leat sáddejuvvon.
    Jus giddet dán siiddu, de dát rievdadusat mannet duššái.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
se: Dán gilkoris lea rievdadusat mat eai leat sáddejuvvon.
    Jos giddet eará gilkoriid, de dát rievdadusat mannet duššai.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
se: Dán gilkoris lea rievdadusat mat eai leat sáddejuvvon.
    Jos giddet dán gilkora, de dát rievdadusat mannet duššai.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
se: Dán gilkoris leat rievdadusat mat eai leat sáddejuvvon.
    Jus giddet láse, de dát rievdadusat mannet duššái.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
se: Dán gilkoris leat rievdadusat mat eai leat sáddejuvvon.
    Jus coavddát dán gilkora, dát rievdadusat mannet duššai.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
se: Dán gilkoris lea rievdadusat mat eai leat sáddejuvvon.
    Jos ođasmahtát gilkoriid, de dát rievdadusat mannet duššai.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
se: Dán cájeheamis lea rievdadusat mat eai leat sáddejuvvon.
    Jos giddet dán čájeheami, de dát rievdadusat mannet duššai.

en: Und&o: Closed Tab
se: Gađá: &Gidde gilkora

en: Web browser, file manager and document viewer.
se: Fierpmádatlogan, fiilagieđahalli ja dokumeantačájeheaddji.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
se: Dus leat máŋga gilkora rabas dán láses. Leat go don sihkkar ahte hálidat giddet dan?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
se: Holga ii doaimma dahje ii leat olamuttus. Danne it sáhte lásihit ođđa merkoša.

en: no name
se: ii makkárge namma
