spectacle - en to sa translation catalogue (272 entries)

[ctx: 0 second delay]
en: No Delay
sa: न विलम्बः

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Active Window
sa: सक्रिय विण्डो कैप्चर करें

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Current Monitor
sa: वर्तमान निरीक्षक कैप्चर करें

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Entire Desktop
sa: सम्पूर्णं डेस्कटॉपं गृह्यताम्

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Rectangular Region
sa: आयताकार क्षेत्र कैप्चर करें

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Selected Window
sa: चयनितविण्डो कैप्चर करें

[ctx: @action global shortcut]
en: Capture Window Under Cursor
sa: कर्सरस्य अधः विण्डो कैप्चर कुर्वन्तु

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle
sa: लॉन्च स्पेक्टेकल

[ctx: @action global shortcut]
en: Launch Spectacle without capturing
sa: कैप्चरिंग विना Spectacle प्रारम्भं कुर्वन्तु

[ctx: @action in capture mode section]
en: Active Window
sa: सक्रिय विण्डो

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens
sa: सर्वाणि पटलानि

[ctx: @action in capture mode section]
en: All Screens (Scaled to same size)
sa: सर्वाणि पटलानि (समान आकारे स्केल कृताः)

[ctx: @action in capture mode section]
en: Current Screen
sa: वर्तमान स्क्रीन

[ctx: @action in capture mode section]
en: Full Screen
sa: पूर्णपर्दे

[ctx: @action in capture mode section]
en: Rectangular Region
sa: आयताकार क्षेत्र

[ctx: @action in capture mode section]
en: Select Window
sa: विण्डो इति चिनोतु

[ctx: @action in capture mode section]
en: Window Under Cursor
sa: कर्सरस्य अधः विण्डो

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename>
sa: <सञ्चिकानाम>%1</सञ्चिकानाम>

[ctx: @info]
en: An error occurred while attempting to record the screen.
sa: पटलस्य अभिलेखनार्थं प्रयतमाने त्रुटिः अभवत् ।

[ctx: @info]
en: An error occurred while taking a screenshot.
sa: स्क्रीनशॉट् गृह्णन् त्रुटिः अभवत् ।

[ctx: @info]
en: Bad format for KWin screenshot: %1
sa: KWin स्क्रीनशॉट् कृते दुष्टस्वरूपम्: %1

[ctx: @info]
en: Bad height for KWin screenshot: %1
sa: KWin स्क्रीनशॉट् कृते दुर्गतिः: %1

[ctx: @info]
en: Bad width for KWin screenshot: %1
sa: KWin स्क्रीनशॉट् कृते दुर्विस्तारः: %1

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
sa: स्क्रीनशॉट् रक्षितुम् न शक्यते यतः निर्देशिकायाः निर्माणं विफलम् अभवत्:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot save screenshot because creating the remote directory failed:<nl/><filename>%1</filename>
sa: स्क्रीनशॉट् रक्षितुं न शक्यते यतः दूरस्थनिर्देशिकायाः निर्माणं विफलम् अभवत्:<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Could not open file descriptor for reading KWin screenshot.
sa: KWin स्क्रीनशॉट् पठितुं सञ्चिकावर्णकं उद्घाटयितुं न शक्तवान् ।

[ctx: @info]
en: KWin Screencasting is not available.
sa: KWin Screencasting इति उपलब्धं नास्ति ।

[ctx: @info]
en: KWin screenshot request failed:
    %1
sa: KWin स्क्रीनशॉट् अनुरोधः विफलः अभवत्:
    %1

[ctx: @info]
en: Potentially relevant information:
    %1
sa: सम्भाव्य प्रासंगिकसूचना : १.
    %1

[ctx: @info]
en: Screen recording is not available on X11.
sa: X11 इत्यत्र स्क्रीन रिकार्डिङ्ग् उपलब्धं नास्ति ।

[ctx: @info]
en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
sa: साझाप्रतिबिम्बलिङ्क् ( <a href="%1">%1</a> ) क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिपितः अस्ति ।

[ctx: @info]
en: The stream closed because a screen containing the target region changed in a way that disrupted the recording.
sa: लक्ष्यप्रदेशयुक्तः पटलः एतादृशरीत्या परिवर्तितः यत् रिकार्डिङ्ग् बाधितं भवति इति कारणेन धारा निमीलिता ।

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target screen changed in a way that disrupted the recording.
sa: लक्ष्यपर्दे परिवर्तनं कृत्वा रिकार्डिङ्ग् बाधितं भवति इति कारणेन धारा निमीलिता ।

[ctx: @info]
en: The stream closed because the target window changed in a way that disrupted the recording.
sa: लक्ष्यविण्डो परिवर्तनं कृत्वा रिकार्डिङ्ग् बाधितं भवति इति कारणेन धारा निमीलिता ।

[ctx: @info]
en: The video location has been copied to the clipboard.
sa: विडियो स्थानं क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिखितम् अस्ति।

[ctx: @info]
en: There was a problem sharing the image: %1
sa: चित्रस्य साझेदारीयां समस्या आसीत्: %1

[ctx: @info]
en: Unable to save recording. Could not move file to location: %1
sa: रिकार्डिङ्ग् रक्षितुं असमर्थः। सञ्चिकां स्थानं प्रति स्थानान्तरयितुं न शक्तम्: %1

[ctx: @info]
en: Unsupported KWin screenshot type metadata: %1
sa: असमर्थितः KWin स्क्रीनशॉट् प्रकारः मेटाडाटा: %1

[ctx: @info]
en: pipe2() failed for KWin screenshot: %1
sa: pipe2() KWin स्क्रीनशॉट् कृते विफलम्: %1

[ctx: @info crop tool explanation]
en: Click and drag to make a selection.
    Double click the selection to accept and crop.
    Right click to clear the selection.
sa: चयनं कर्तुं क्लिक् कृत्वा कर्षयन्तु ।
    स्वीकृत्य क्रॉप् कर्तुं चयनं द्विवारं क्लिक् कुर्वन्तु ।
    चयनं स्वच्छं कर्तुं राइट् क्लिक् कुर्वन्तु ।

[ctx: @info:shell]
en: %1 is not a valid mode for --record
sa: %1 --record कृते वैधविधिः नास्ति

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Output file URL must be a valid URL with a file name
sa: विडियो निर्यातयितुं असफलम्: आउटपुट् सञ्चिका URL सञ्चिकानाम्ना सह वैधः URL भवितुमर्हति

[ctx: @info:shell]
en: Failed to export video: Temporary file URL must be an existing local file
sa: विडियो निर्यातयितुं असफलम्: अस्थायी सञ्चिका URL विद्यमानस्थानीयसञ्चिका भवितुमर्हति

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: File URL is not a local file
sa: अभिलेखनं कर्तुं असफलम्: सञ्चिकायाः URL स्थानीयसञ्चिका नास्ति

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Output file URL is not a local file (%1)
sa: अभिलेखनं कर्तुं असफलम्: निर्गमसञ्चिका URL स्थानीयसञ्चिका नास्ति (%1) ।

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Temporary file URL is not a local file (%1)
sa: अभिलेखनं कर्तुं असफलम्: अस्थायी सञ्चिका URL स्थानीयसञ्चिका नास्ति (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to record: Unable to create folder (%1)
sa: अभिलेखनं कर्तुं असफलम्: पुटं निर्मातुं असमर्थम् (%1)

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: %1
sa: स्क्रीन चयनं कर्तुं असफलम्: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select screen: No screen contained the mouse cursor position
sa: स्क्रीन चयनं कर्तुं असफलम्: कस्यापि पटले मूषकस्य कर्सरस्थानं नासीत्

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: %1
sa: विण्डो चिन्वितुं असफलम्: %1

[ctx: @info:shell]
en: Failed to select window: No window found
sa: विण्डो चयनं कर्तुं असफलम्: विण्डो न प्राप्तम्

[ctx: @info:shell]
en: Screen recording canceled
sa: स्क्रीन रिकार्डिङ्ग् रद्दम्

[ctx: @info:shell]
en: Window recording canceled
sa: विण्डो रिकार्डिङ्ग् रद्दम्

[ctx: @info:tooltip]
en: The strength of the effect.
sa: प्रभावस्य बलम् ।

[ctx: @info:tooltip subtitle for recording tray icon]
en: Time recorded: %1
    Click to finish recording
sa: अभिलेखितः समयः : %1
    रिकार्डिङ्ग् समाप्तुं क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip title for recording tray icon]
en: Spectacle is Recording
sa: तमाशा Recording अस्ति

[ctx: @item recording mode]
en: Full Screen
sa: पूर्णपर्दे

[ctx: @item recording mode]
en: Rectangular Region
sa: आयताकार क्षेत्र

[ctx: @item recording mode]
en: Window
sa: कोष्ठ

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: Animated WebP (better than GIF)
sa: एनिमेटेड् WebP (GIF इत्यस्मात् उत्तमम्)

[ctx: @item:inlistbox Container/encoder]
en: GIF (compatible, but inefficient)
sa: GIF (सङ्गतम्, परन्तु अकुशलम्)

[ctx: @label:slider strength of effect]
en: Strength:
sa: बलः:

[ctx: @title:group]
en: Make a Recording:
sa: रिकार्डिङ्गं कुर्वन्तु :

[ctx: @title:group]
en: Options
sa: विकल्पाः

[ctx: @title:group]
en: Screenshot Settings
sa: स्क्रीनशॉट सेटिंग्स्

[ctx: @title:group]
en: Take a Screenshot:
sa: एकं स्क्रीनशॉट् गृह्यताम्:

[ctx: @title:tab]
en: Recording
sa: अभिलेखनम्

[ctx: @title:tab]
en: Screenshot
sa: स्क्रीनशॉट

[ctx: @title:window]
en: %1 second | %1 seconds
sa[0]: %1 द्वितीयम्
sa[1]: %1 सेकण्ड्

[ctx: @title:window Unsaved Screenshot]
en: Unsaved
sa: अरक्षितम्

en: A recording was saved as '%1' to '%2' and the file path of the recording has been saved to your clipboard.
sa: एकं रिकार्डिङ्ग् '%1' तः '%2' पर्यन्तं रक्षितम् आसीत् तथा च रिकार्डिङ्ग् इत्यस्य सञ्चिकामार्गः भवतः क्लिप्बोर्ड् मध्ये रक्षितः अस्ति ।

en: A recording was saved as '%1' to '%2'.
sa: एकं अभिलेखनं '%1' तः '%2' पर्यन्तं रक्षितम् आसीत् ।

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2' and the file path of the screenshot has been saved to your clipboard.
sa: एकः स्क्रीनशॉट् '%1' तः '%2' पर्यन्तं रक्षितः आसीत् तथा च स्क्रीनशॉट् इत्यस्य सञ्चिकामार्गः भवतः क्लिप्बोर्ड् मध्ये रक्षितः अस्ति ।

en: A screenshot was saved as '%1' to '%2'.
sa: एकं स्क्रीनशॉट् '%1' तः '%2' पर्यन्तं रक्षितम् आसीत् ।

en: A screenshot was saved to your clipboard.
sa: भवतः क्लिप्बोर्ड् मध्ये एकः स्क्रीनशॉट् रक्षितः आसीत् ।

en: Accept on click-and-release
sa: क्लिक्-एण्ड्-रिलीज् इत्यत्र स्वीकुर्वन्तु

en: After taking a screenshot:
sa: स्क्रीनशॉट् गृहीत्वा :

en: Always
sa: सर्वदा

en: Annotate
sa: टिप्पणीं कुरुत

en: Cancel (%1 second) | Cancel (%1 seconds)
sa[0]: रद्दं कुरुत (%1 सेकण्ड्)
sa[1]: रद्दं कुरुत (%1 सेकण्ड्)

en: Cancel:
sa: निरसयतु:

en: Cannot save an empty screenshot image.
sa: रिक्तं स्क्रीनशॉट् चित्रं रक्षितुं न शक्यते ।

en: Cannot save screenshot. Error while writing file.
sa: स्क्रीनशॉट् रक्षितुं न शक्यते। सञ्चिकां लिखन् त्रुटिः।

en: Cannot save screenshot. Error while writing temporary local file.
sa: स्क्रीनशॉट् रक्षितुं न शक्यते। अस्थायी स्थानीयसञ्चिकां लिखन् त्रुटिः।

en: Cannot save screenshot. The save filename is invalid.
sa: स्क्रीनशॉट् रक्षितुं न शक्यते। रक्षणसञ्चिकानाम अमान्यम् अस्ति ।

en: Capture a rectangular region of the screen
sa: स्क्रीनस्य आयताकारप्रदेशं गृह्यताम्

en: Capture on click
sa: क्लिक् कृत्वा कैप्चर कुर्वन्तु

en: Capture only the current pop-up window (like a menu, tooltip etc) when taking a screenshot of a window. If disabled, the pop-up is captured along with the parent window.
sa: विण्डो इत्यस्य स्क्रीनशॉट् गृह्णन्ते सति केवलं वर्तमानं पॉप-अप विण्डो (यथा मेनू, टूलटिप् इत्यादीनि) गृह्यताम् । यदि अक्षमम् अस्ति तर्हि मातापितृविण्डो इत्यनेन सह पॉप्-अपः गृह्यते ।

en: Capture the active window
sa: सक्रियविण्डो गृह्यताम्

en: Capture the current monitor
sa: वर्तमाननिरीक्षकं गृह्यताम्

en: Capture the current pop-up only
sa: केवलं वर्तमानं पॉप-अपं गृह्यताम्

en: Capture the entire desktop (default)
sa: सम्पूर्णं डेस्कटॉपं (पूर्वनिर्धारितं) गृह्यताम् ।

en: Capture the window currently under the cursor, excluding parents of pop-up menus
sa: कर्सरस्य अधः वर्तमानं विण्डो गृह्यताम्, पॉप-अप-मेनू-मातापितरौ विहाय

en: Capture the window currently under the cursor, including parents of pop-up menus
sa: कर्सरस्य अधः वर्तमानं विण्डो गृह्यताम्, यत्र पॉप-अप-मेनू-मातापितरौ अपि सन्ति

en: Clipboard action which should be executed after the screenshot is taken
sa: क्लिप्बोर्ड क्रिया या स्क्रीनशॉट् गृहीतस्य अनन्तरं निष्पादनीया

en: Compression Quality:
sa: संपीडन गुणवत्ता :

en: Compression quality for lossy file formats
sa: हानियुक्तसञ्चिकास्वरूपेषु संपीडनगुणवत्ता

en: Configure Spectacle…
sa: चक्षुषी विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Copy file location to clipboard
sa: सञ्चिकास्थानं क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

en: Copy image to clipboard
sa: चित्रं क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

en: Create new selection rectangle:
sa: नूतनं चयन आयतं रचयन्तु :

[ctx: Decimal number of seconds]
en:  seconds
sa:  सेकण्ड्

[ctx: Decimal number of seconds]
en: %1 seconds
sa: %1 सेकण्ड्

en: Default filename
sa: पूर्वनिर्धारितं सञ्चिकानाम

en: Default save image format
sa: पूर्वनिर्धारितं चित्रस्वरूपं रक्षन्तु

en: Default video format
sa: पूर्वनिर्धारितं विडियो प्रारूपम्

en: Delay
sa: विलम्बः

en: Delay:
sa: विलम्बः:

en: Do not copy anything
sa: किमपि प्रतिलिपिं न कुर्वन्तु

en: Do not take a screenshot automatically
sa: स्वयमेव स्क्रीनशॉट् न गृह्यताम्

en: Filename:
sa: सञ्चिकानाम :

en: Fill Color
sa: Fill Color इति

en: Fill color for ellipse annotation tool
sa: दीर्घवृत्तटिप्पणीसाधनस्य कृते वर्णं पूरयन्तु

en: Fill color for number annotation tool
sa: संख्याटिप्पणीसाधनस्य कृते वर्णं पूरयन्तु

en: Fill color for rectangle annotation tool
sa: आयत-टिप्पणी-उपकरणस्य कृते वर्णं पूरयन्तु

en: Fill:
sa: पूरण:

en: Finish recording
sa: रिकार्डिङ्गं समाप्तं कुर्वन्तु

en: Font Color
sa: फॉन्ट रङ्ग

en: Font color for annotations
sa: एनोटेशन्स् कृते फन्ट् वर्णः

en: Font for number annotations
sa: संख्याटिप्पणीनां कृते फन्ट्

en: Font for text annotations
sa: पाठटिप्पणीनां कृते फन्ट्

en: Font:
sa: फन्ट् :

en: For lossy image formats like JPEG
sa: JPEG इत्यादीनां हानिकारकप्रतिबिम्बस्वरूपाणां कृते

en: General:
sa: सामान्य:

en: Help
sa: साहाय्यम्‌

en: Image Zoom
sa: इमेज ज़ूम

en: In background mode, copy screenshot file path to clipboard
sa: पृष्ठभूमिविधाने, स्क्रीनशॉट् सञ्चिकामार्गं क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

en: In background mode, copy screenshot image to clipboard, unless -o is also used.
sa: पृष्ठभूमिविधाने, स्क्रीनशॉट् चित्रं क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्, यावत् -o इत्यस्य अपि उपयोगः न भवति ।

en: In background mode, delay before taking the shot (in milliseconds)
sa: पृष्ठभूमिविधाने शॉट् ग्रहीतुं पूर्वं विलम्बं कुर्वन्तु (मिलिसेकेण्ड् मध्ये) ।

en: In background mode, do not pop up a notification when the screenshot is taken
sa: पृष्ठभूमिविधाने स्क्रीनशॉट् गृहीते सूचनां न पोप् अप कुर्वन्तु

en: In background mode, exclude decorations in the screenshot
sa: पृष्ठभूमिविधाने स्क्रीनशॉट् मध्ये अलङ्काराः बहिष्कृताः

en: In background mode, exclude shadows in the screenshot
sa: पृष्ठभूमिविधाने स्क्रीनशॉट् मध्ये छायाः बहिष्कृताः कुर्वन्तु

en: In background mode, include pointer in the screenshot
sa: पृष्ठभूमिविधाने स्क्रीनशॉट् मध्ये सूचकं समावेशयन्तु

en: In background mode, save image to specified file
sa: पृष्ठभूमिविधाने चित्रं निर्दिष्टसञ्चिकायां रक्षन्तु

en: Include mouse pointer
sa: मूषकसूचकं समावेशयन्तु

en: Include window shadow
sa: विण्डो छाया समावेशयन्तु

en: Include window titlebar and borders
sa: विण्डो शीर्षकपट्टिका, सीमाः च समाविष्टाः कुर्वन्तु

[ctx: Integer number of seconds]
en:  second |  seconds
sa[0]:  क्षण
sa[1]:  सेकण्ड्

[ctx: Integer number of seconds]
en: %2 second | %2 seconds
sa[0]: %2 द्वितीयम्
sa[1]: %2 सेकण्ड्

en: KDE Screenshot Utility
sa: KDE स्क्रीनशॉट उपयोगिता

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Magnifier
sa: + शिफ्टः आवर्धकः

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Move in 1 pixel steps
sa: + Shift: 1 पिक्सेल चरणेषु गच्छन्तु

[ctx: Keyboard action]
en: + Shift: Resize in 1 pixel steps
sa: + Shift: 1 पिक्सेल-चरणयोः आकारं परिवर्तयन्तु

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys
sa: बाणकुंजी

[ctx: Keyboard action]
en: Arrow keys + Alt
sa: बाणकुंजी + Alt

[ctx: Keyboard action]
en: Enter
sa: प्रवेश

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
sa: परिभ्रंशति

en: Last path used for "save as" action
sa: "save as" क्रियायाः कृते प्रयुक्तः अन्तिमः मार्गः

en: Launch Spectacle without taking a screenshot
sa: स्क्रीनशॉट् न गृहीत्वा Spectacle प्रारम्भं कुर्वन्तु

[ctx: Mouse action]
en: Double-click
sa: द्विवारं क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: Mouse action]
en: Drag handles
sa: हन्डलं कर्षयन्तु

[ctx: Mouse action]
en: Drag inside selection rectangle
sa: चयन आयतस्य अन्तः कर्षन्तु

[ctx: Mouse action]
en: Drag outside selection rectangle
sa: चयन आयतं बहिः कर्षन्तु

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
sa: वाम-क्लिक् मुक्तं कुर्वन्तु

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
sa: राइट्-क्लिक् कुर्वन्तु

en: Move selection rectangle:
sa: चयन आयतं चालयन्तु :

en: Never
sa: कदापि न

en: New Screenshot
sa: नवीन स्क्रीनशॉट

en: Number for number annotations
sa: संख्याटिप्पणीनां कृते संख्या

en: Number:
sa: संख्या:

en: On Wayland, Spectacle requires KDE Plasma's KWin compositor, which does not seem to be available. Use Spectacle on KDE Plasma, or use a different screenshot tool.
sa: Wayland इत्यत्र Spectacle इत्यस्य KDE Plasma इत्यस्य KWin compositor इत्यस्य आवश्यकता वर्तते, यत् उपलब्धं न दृश्यते । KDE Plasma इत्यत्र Spectacle इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु, अथवा भिन्नं स्क्रीनशॉट् साधनं उपयुज्यताम् ।

en: Only capture the current pop up menu
sa: केवलं वर्तमानं पॉप अप मेन्यू गृह्यताम्

en: Open Default Screenshots Folder
sa: पूर्वनिर्धारित स्क्रीनशॉट्स् समुच्चय उद्घाटयन्तु

en: Open a new Spectacle window
sa: नूतनं Spectacle विण्डो उद्घाटयन्तु

en: Open and edit existing screenshot file
sa: विद्यमानं स्क्रीनशॉट् सञ्चिकां उद्घाट्य सम्पादयन्तु

[ctx: Open the screenshot we just saved]
en: Open
sa: उद्घाटित

en: Pause
sa: विराम

[ctx: Placeholder is filename]
en: A recording was saved as '%1' to your Videos folder.
sa: एकं रिकार्डिङ्ग् भवतः Videos समुच्चय मध्ये '%1' इति रूपेण रक्षितम् आसीत् ।

[ctx: Placeholder is filename]
en: A screenshot was saved as '%1' to your Pictures folder.
sa: भवतः चित्रपुटे '%1' इति रूपेण स्क्रीनशॉट् रक्षितम् ।

en: Play
sa: क्रीडतु

en: Press screenshot key to:
sa: स्क्रीनशॉट् कीलं नुदन्तु यत्:

[ctx: Preview of the user configured filename]
en: Preview:
sa: पूर्वावलोकनम् :

en: Printing failed. The printer failed to initialize.
sa: मुद्रणं विफलम् अभवत् । मुद्रकः आरम्भं कर्तुं असफलः अभवत् ।

en: QImageWriter cannot write image: %1
sa: QImageWriter चित्रं लिखितुं न शक्नोति: %1

en: Quit Spectacle after manually saving or copying the image.
sa: चित्रं मैन्युअल् रूपेण रक्षित्वा प्रतिलिपि कृत्वा वा Spectacle त्यजन्तु ।

en: Quit after manual Save or Copy
sa: मैनुअल् Save अथवा Copy इत्यस्य अनन्तरं त्यजन्तु

en: Quit after saving or copying an image
sa: चित्रं रक्षित्वा प्रतिलिपि कृत्वा वा त्यजन्तु

en: Record the screen using the given mode. Modes:
    - r, region
    - s, screen
    - w, window
sa: दत्तस्य मोडस्य उपयोगेन स्क्रीनम् अभिलेखयन्तु। मोडाः : १.
    - र, प्रदेश
    - s, screen
    - व, खिडकी

en: Recording Settings
sa: रिकार्डिङ्ग सेटिंग्स्

en: Recording:
    %1
sa: रिकार्डिङ्ग् : १.
    %1

en: Rectangular Region Selection
sa: आयताकार क्षेत्र चयन

en: Redo
sa: पुनः करो

en: Remember selected area:
sa: चयनितं क्षेत्रं स्मर्यताम् :

en: Remember the last rectangular region
sa: अन्तिमः आयताकारः प्रदेशः स्मर्यताम्

en: Reset selection:
sa: चयनं पुनः सेट् कुर्वन्तु :

en: Resize selection rectangle:
sa: चयन आयतस्य आकारं परिवर्तयतु :

en: Return focus to Spectacle
sa: चक्षुषी प्रति ध्यानं प्रत्यागच्छतु

en: Save &Location:
sa: रक्षितुम् &स्थानम् :

en: Save Location:
sa: स्थानं रक्षतु :

en: Save file to default folder
sa: सञ्चिकां पूर्वनिर्धारितपुटे रक्षन्तु

en: Save screenshot automatically after it is taken
sa: स्क्रीनशॉट् गृहीतस्य अनन्तरं स्वयमेव रक्षन्तु

[ctx: Settings category]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: Settings category]
en: Image Saving
sa: इमेज सेविंग्

[ctx: Settings category]
en: Shortcuts
sa: शॉर्टकट

[ctx: Settings category]
en: Video Saving
sa: विडियो सेविंग्

en: Shadow
sa: छाया

en: Share
sa: संविभागः

en: Shortcuts
sa: शॉर्टकट

en: Show magnifier:
sa: आवर्धकं दर्शयतु :

en: Show the mouse cursor in the screen recording.
sa: स्क्रीन रिकार्डिङ्ग् मध्ये मूषकस्य कर्सरं दर्शयतु ।

en: Show the mouse cursor in the screenshot image.
sa: स्क्रीनशॉट् इमेज् मध्ये मूषकस्य कर्सरं दर्शयतु ।

en: Show the window shadow when taking a screenshot of a window.
sa: विण्डो इत्यस्य स्क्रीनशॉट् गृह्णन्ते सति विण्डो छाया दर्शयन्तु ।

en: Show the window title bar and border when taking a screenshot of a window.
sa: विण्डो इत्यस्य स्क्रीनशॉट् गृह्णन्ते सति विण्डो शीर्षकपट्टिकां सीमां च दर्शयन्तु ।

en: Spectacle
sa: तमाशा

en: Start in DBus-Activation mode
sa: DBus-Activation मोड् मध्ये आरभत

en: Start in GUI mode (default)
sa: GUI मोड् (पूर्वनिर्धारितम्) आरभ्यताम् ।

en: Starts a new GUI instance of spectacle without registering to DBus
sa: DBus मध्ये पञ्जीकरणं विना तमाशायाः नूतनं GUI उदाहरणं आरभते

en: Stroke Color
sa: आघात रंग

en: Stroke Width
sa: आघात चौड़ाई

en: Stroke color for arrow annotation tool
sa: बाण-टिप्पणी-उपकरणस्य कृते स्ट्रोक्-वर्णः

en: Stroke color for ellipse annotation tool
sa: दीर्घवृत्ताभिलेखनसाधनस्य कृते आघातवर्णः

en: Stroke color for freehand annotation tool
sa: मुक्तहस्त टिप्पणीसाधनस्य कृते आघातवर्णः

en: Stroke color for highlighter annotation tool
sa: हाइलाइटर एनोटेशन टूल् कृते स्ट्रोक् कलर

en: Stroke color for line annotation tool
sa: रेखाटिप्पणीसाधनस्य कृते स्ट्रोक् वर्णः

en: Stroke color for rectangle annotation tool
sa: आयत-टिप्पणी-उपकरणस्य कृते स्ट्रोक्-वर्णः

en: Stroke width for arrow annotation tool
sa: बाण-टिप्पणी-उपकरणस्य कृते आघात-विस्तारः

en: Stroke width for ellipse annotation tool
sa: दीर्घवृत्ताभिलेखनसाधनस्य कृते आघातविस्तारः

en: Stroke width for freehand annotation tool
sa: मुक्तहस्तटिप्पणीसाधनस्य कृते आघातविस्तारः

en: Stroke width for highlighter annotation tool
sa: हाइलाइटर एनोटेशन टूल् कृते स्ट्रोक् विड्थ्

en: Stroke width for line annotation tool
sa: रेखाटिप्पणीसाधनस्य कृते आघातविस्तारः

en: Stroke width for rectangle annotation tool
sa: आयत-टिप्पणी-उपकरणस्य कृते स्ट्रोक्-विस्तारः

en: Stroke:
sa: प्रहार:

en: Take Screenshot:
sa: स्क्रीनशॉट् गृह्यताम् :

en: Take a new Screenshot
sa: नूतनं Screenshot गृह्यताम्

en: Take a new screenshot
sa: नूतनं स्क्रीनशॉट् गृह्यताम्

en: Take a screenshot and exit without showing the GUI
sa: स्क्रीनशॉट् गृहीत्वा GUI न दर्शयित्वा निर्गच्छन्तु

en: Take full screen screenshot
sa: पूर्णपर्दे स्क्रीनशॉट् गृह्यताम्

en: Take screenshot on click
sa: क्लिक् कृत्वा स्क्रीनशॉट् गृह्यताम्

en: The filename template used when saving screencasts
sa: स्क्रीनकास्ट् रक्षन्ते सति प्रयुक्तः सञ्चिकानाम टेम्पलेट्

en: The filename template used when saving screenshots
sa: स्क्रीनशॉट् रक्षन्ते सति प्रयुक्तः सञ्चिकानाम टेम्पलेट्

en: The last used annotation tool type
sa: अन्तिमः प्रयुक्तः एनोटेशन टूल् प्रकारः

en: The last used region the user selected
sa: अन्तिमः प्रयुक्तः प्रदेशः उपयोक्त्रा चयनितः

en: The path of the file saved last
sa: अन्तिमे रक्षितस्य सञ्चिकायाः मार्गः

en: The strength of the blur effect.
sa: धुन्धलप्रभावस्य बलम्।

en: The strength of the pixelate effect.
sa: पिक्सेलेट् प्रभावस्य बलम् ।

en: To save to a sub-folder
sa: उपपुटे रक्षितुं

en: Unable to save image. Could not upload file to remote location.
sa: चित्रं रक्षितुं असमर्थः। दूरस्थस्थाने सञ्चिकां अपलोड् कर्तुं न शक्तवान् ।

en: Undo
sa: पूर्ववत

en: Until Spectacle is closed
sa: यावत् Spectacle न बन्दं भवति

en: Use last-used capture mode
sa: अन्तिम-प्रयुक्तं कैप्चर मोड् उपयुज्यताम्

en: Use light background
sa: हल्के पृष्ठभूमिस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Wait for a click before taking screenshot. Invalidates delay
sa: स्क्रीनशॉट् ग्रहीतुं पूर्वं क्लिक् प्रतीक्ष्यताम्। विलम्बं अमान्यं करोति

en: Wait for a mouse click before capturing the screenshot image.
sa: स्क्रीनशॉट् इमेज् गृहीतुं पूर्वं मूषकस्य क्लिक् प्रतीक्ष्यताम् ।

en: What should happen if print key is pressed when Spectacle is already running
sa: यदा Spectacle पूर्वमेव चालितं भवति तदा print key नुदति चेत् किं भवेत्

en: What to do when Spectacle is launched
sa: यदा Spectacle इत्यस्य प्रारम्भः भवति तदा किं कर्तव्यम्

en: When launching Spectacle:
sa: Spectacle इत्यस्य प्रारम्भकाले :

en: Whether arrow annotation tool has a drop shadow
sa: बाण-टिप्पणी-उपकरणस्य बून्द-छाया अस्ति वा

en: Whether ellipse annotation tool has a drop shadow
sa: दीर्घवृत्ताभिलेखनसाधनस्य बून्दछाया अस्ति वा

en: Whether freehand annotation tool has a drop shadow
sa: मुक्तहस्तटिप्पणीसाधनस्य बून्दछाया अस्ति वा

en: Whether line annotation tool has a drop shadow
sa: रेखाटिप्पणीसाधनस्य बून्दछाया अस्ति वा

en: Whether number annotation tool has a drop shadow
sa: संख्याटिप्पणीसाधनस्य बून्दछाया अस्ति वा

en: Whether rectangle annotation tool has a drop shadow
sa: आयत-टिप्पणी-उपकरणस्य बून्द-छाया अस्ति वा

en: Whether text annotation tool has a drop shadow
sa: पाठटिप्पणीसाधनस्य बून्दछाया अस्ति वा

en: Whether the mouse cursor is included in the screenshot
sa: मूषकस्य कर्सरः स्क्रीनशॉट् मध्ये समाविष्टः अस्ति वा

en: Whether the mouse cursor is included in the video
sa: मूषकस्य कर्सरः विडियोमध्ये समाविष्टः अस्ति वा

en: Whether the screenshot should be captured after selecting the region and releasing the mouse
sa: प्रदेशं चयनं कृत्वा मूषकं मुक्तं कृत्वा स्क्रीनशॉट् गृहीतव्यः वा इति

en: Whether the window decorations are included in the screenshot
sa: स्क्रीनशॉट् मध्ये विण्डो अलङ्काराः समाविष्टाः सन्ति वा

en: Whether the window shadow is included in the screenshot
sa: स्क्रीनशॉट् मध्ये विण्डो छाया समाविष्टा अस्ति वा

en: Whether to use a light color mask in the region selection dialog
sa: क्षेत्रचयनसंवादे लघुवर्णमास्कस्य उपयोगः करणीयः वा इति

en: While Spectacle is running
sa: यदा स्पेक्टेकल् प्रचलति

en: While holding Shift
sa: Shift इति धारयन्

en: You can use the following placeholders in the filename, which will be replaced with actual text when the file is saved:
sa: भवान् सञ्चिकानाम्नि निम्नलिखितस्थानधारकाणां उपयोगं कर्तुं शक्नोति, यत् सञ्चिकायाः रक्षणसमये वास्तविकपाठेन प्रतिस्थापितं भविष्यति ।

en: Zoom:
sa: जूम :

[ctx: missing webp support notification message]
en: Please install Qt Image Formats to get animated system tray icons for Spectacle, and then report this packaging issue to your distributor.
sa: कृपया Spectacle कृते एनिमेटेड् सिस्टम् ट्रे चिह्नानि प्राप्तुं Qt Image Formats संस्थापयन्तु, ततः एतत् पैकेजिंग् समस्यां स्ववितरकं प्रति सूचयन्तु ।

[ctx: missing webp support notification title]
en: WebP support is missing.
sa: WebP समर्थनम् अभावितम् अस्ति।

[ctx: part of default image filename template]
en: Screenshot
sa: स्क्रीनशॉट

[ctx: part of default video filename template]
en: Screencast
sa: पटकथा

[ctx: recording notification title]
en: Spectacle is Recording
sa: तमाशा Recording अस्ति

[ctx: show fewer filename placeholder templates]
en: Show Fewer
sa: न्यूनानि दर्शयतु

[ctx: show more filename placeholder templates]
en: Show More
sa: अधिकं दर्शयतु

[ctx: translatable folder name]
en: Screencasts
sa: स्क्रीनकास्ट्

[ctx: translatable folder name]
en: Screenshots
sa: स्क्रीनशॉट्
