plasma-vault - en to sa translation catalogue (94 entries)

[ctx: %1 is the name of the Plasma Vault to open]
en: Open '%1' Plasma Vault
sa: '%1' प्लाज्मा तिजोरी उद्घाटयन्तु

[ctx: @action Action to mount a vault]
en: Open this Plasma Vault
sa: एतत् Plasma Vault उद्घाटयन्तु

[ctx: @action Action to unmount a vault]
en: Close this Plasma Vault
sa: एतत् Plasma Vault बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Create a New Vault
sa: एकं नवीनं तिजोरीं रचयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Import an Existing Vault
sa: एकं विद्यमानं तिजोरी आयातयन्तु

en: Advanced
sa: उन्नतं

en: Are you sure you want to delete this vault
sa: किं भवन्तः निश्चितरूपेण एतत् तिजोरीं विलोपयितुम् इच्छन्ति

en: Backend:
sa: पृष्ठभागः :

en: Cannot create the mount point
sa: माउण्ट्-बिन्दुं निर्मातुं न शक्यते

en: Cannot delete the vault; there are other vaults with overlapping paths.
sa: तिजोरीं विलोपयितुं न शक्नोति; अन्ये अपि आच्छादितमार्गयुक्ताः कक्ष्याः सन्ति ।

en: Cannot open an unknown vault.
sa: अज्ञातं तिजोरीं उद्घाटयितुं न शक्नोति।

en: Cannot write gocryptfs.conf inside cipher directory, check your permissions.
sa: cipher निर्देशिकायाः अन्तः gocryptfs.conf इति लिखितुं न शक्यते, स्वस्य अनुमतिः परीक्ष्यताम् ।

en: Change
sa: परिवर्तय

en: Choose the encryption system you want to use for this vault:
sa: अस्य तिजोरीयाः कृते यत् एन्क्रिप्शन-प्रणालीं उपयोक्तुं इच्छति तत् चिनोतु:

en: Choose the used cipher:
sa: प्रयुक्तं सिफरं चिनोतु :

en: Close the vault
sa: तिजोरीं पिधाय

en: Command output:
    %1
    
    Error output: %2
sa: आदेशनिर्गमः : १.
    %1
    
    त्रुटिनिर्गमः %2

en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

en: Configure Vault…
sa: तिजोरी विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Configured backend cannot be instantiated: %1
sa: विन्यस्तं पृष्ठभागं उदाहरणं कर्तुं न शक्यते: %1

en: Configured backend does not exist: %1
sa: विन्यस्तः पृष्ठभागः नास्ति: %1

en: Correct version found
sa: सम्यक् संस्करणं प्राप्तम्

en: Create
sa: निर्मियताम्

en: Create a New Vault…
sa: एकं नवीनं तिजोरी रचयन्तु...

en: Delete
sa: लुप्

en: Delete operation cancelled
sa: विलोपनक्रिया रद्दीकृता

en: Delete this vault
sa: एतत् तिजोरीं विलोपयन्तु

en: Details…
sa: वर्णन…

en: Device is already open
sa: यन्त्रं पूर्वमेव उद्घाटितम् अस्ति

en: Device is not open
sa: यन्त्रं उद्घाटितं नास्ति

en: Dialog
sa: संवादः

en: Do not show this notice again
sa: पुनः एतत् सूचनां न दर्शयतु

en: Encrypted data location
sa: एन्क्रिप्टेड् दत्तांशस्थानं

en: Error deleting vault
sa: तिजोरीं विलोपयन् त्रुटिः

en: Error details
sa: त्रुटिविवरणम्

en: Failed to create directories, check your permissions
sa: निर्देशिकाः निर्मातुं असफलः, भवतः अनुमतिः परीक्ष्यताम्

en: Failed to execute
sa: निष्पादने असफलः अभवत्

en: Failed to fetch the list of applications using this vault
sa: एतत् तिजोरी उपयुज्य अनुप्रयोगानाम् सूचीं आनेतुं असफलम्

en: Failed to open: %1
sa: उद्घाटयितुं असफलम्: %1

en: Forcefully Lock Vault
sa: बलात् लॉक वॉल्ट

en: General
sa: सामान्य

en: Go offline while this vault is open (switch off networking and bluetooth)
sa: एतत् तिजोरी उद्घाटितं भवति चेत् अफलाइनं गच्छन्तु (संजालीकरणं ब्लूटूथं च निष्क्रियं कुर्वन्तु)

en: If you limit this vault only to certain activities, it will be shown in the applet only when you are in those activities. Furthermore, when you switch to an activity it should not be available in, it will automatically be closed.
sa: यदि भवान् एतत् कक्षं केवलं कतिपयेषु कार्येषु एव सीमितं करोति तर्हि एप्लेट् मध्ये केवलं तदा एव दर्शितं भविष्यति यदा भवान् तेषु कार्येषु भवति । अपि च, यदा भवन्तः कस्मिंश्चित् क्रियाकलापे परिवर्तयन्ति यस्मिन् तत् उपलब्धं न भवितुमर्हति तदा तत् स्वयमेव पिहितं भविष्यति ।

en: Import
sa: आयात

en: Limit to the selected activities:
sa: चयनितक्रियाकलापानाम् सीमाः

en: Lock Vault
sa: ताला तिजोरी

en: Mind that there is no way to recover a forgotten password. If you forget the password, your data is as good as gone.
sa: विस्मृतं गुप्तशब्दं पुनः प्राप्तुं कोऽपि उपायः नास्ति इति मनसि। यदि भवान् गुप्तशब्दं विस्मरति तर्हि भवतः दत्तांशः गतः इव उत्तमः अस्ति ।

en: Mount point
sa: माउण्ट् बिन्दु

en: Mount point is not specified
sa: माउण्ट्-बिन्दुः निर्दिष्टः नास्ति

en: Mount point:
sa: माउण्ट् बिन्दुः :

en: Next
sa: अग्रिम

en: No Vaults have been set up
sa: न कोऽपि Vaults स्थापितः अस्ति

en: Password:
sa: समाभाष्:

en: Please enter the password to open this vault:
sa: कृपया एतत् तिजोरीं उद्घाटयितुं गुप्तशब्दं प्रविशन्तु:

en: Please type in the name of the vault to confirm:
sa: कृपया पुष्ट्यर्थं तिजोरीयाः नाम टङ्कयन्तु:

en: Previous
sa: पूर्वतनम्‌

en: Show in File Manager
sa: सञ्चिकाप्रबन्धके दर्शयतु

en: The cipher directory is not empty, cannot initialise the vault.
sa: सिफर निर्देशिका रिक्तं नास्ति, तिजोरी आरम्भं कर्तुं न शक्नोति ।

en: The installed version of cryfs is too old to open this vault.
sa: cryfs इत्यस्य संस्थापितं संस्करणम् अतीव पुरातनम् अस्ति यत् एतत् तिजोरी उद्घाटयितुं न शक्नोति ।

en: The mount point directory is not empty, refusing to open the vault
sa: माउण्ट् बिन्दुनिर्देशिका रिक्तं नास्ति, तिजोरीं उद्घाटयितुं नकारयति

en: The password is empty, cannot initialise the vault.
sa: गुप्तशब्दः रिक्तः अस्ति, तिजोरी आरम्भं कर्तुं न शक्नोति ।

en: The specified backend is not available
sa: निर्दिष्टः पृष्ठभागः उपलब्धः नास्ति

en: The specified directory is empty
sa: निर्दिष्टनिर्देशिका रिक्तम् अस्ति

en: The specified directory is not empty
sa: निर्दिष्टनिर्देशिका रिक्तं नास्ति

en: The specified path does not exist
sa: निर्दिष्टः मार्गः नास्ति

en: The vault configuration can only be changed while it is closed.
sa: तिजोरीविन्यासः केवलं पिहितसमये एव परिवर्तयितुं शक्यते ।

en: The vault is unknown; cannot close it.
sa: तिजोरी अज्ञाता अस्ति; न शक्नोति तत् पिधातुम्।

en: The vault is unknown; cannot dismantle it.
sa: तिजोरी अज्ञाता अस्ति; न शक्नोति तस्य विच्छेदनं कर्तुं।

en: The vault needs to be upgraded before it can be opened with this version of cryfs
sa: cryfs इत्यस्य एतेन संस्करणेन उद्घाटयितुं पूर्वं तिजोरी उन्नयनं करणीयम्

en: This action <b>cannot</b> be undone. This will permanently delete the selected vault!
sa: एतत् कर्म न निवर्तयितुं <b>शक्यते</b> । एतेन चयनितं तिजोरी स्थायिरूपेण विलोपितं भविष्यति!

en: This device is already registered. Cannot recreate it.
sa: एतत् यन्त्रं पूर्वमेव पञ्जीकृतम् अस्ति । पुनः सृजितुं न शक्नोति।

en: This device is not initialized. Cannot import it.
sa: एतत् यन्त्रं प्रारम्भं न भवति । आयातं कर्तुं न शक्यते।

en: This directory already contains encrypted data
sa: अस्मिन् निर्देशिकायां पूर्वमेव गुप्तदत्तांशः अस्ति

en: This directory doesn't contain encrypted data
sa: अस्मिन् निर्देशिकायां गुप्तदत्तांशः नास्ति

en: This operation will irreversibly delete the following:
    %1
    %2
sa: एतत् क्रिया निम्नलिखितम् अपरिवर्तनीयरूपेण विलोपयिष्यति ।
    %1
    %2

en: This vault was created with an older version of cryfs and needs to be upgraded.
    
    Mind that this process is irreversible and the vault will no longer work with older versions of cryfs.
    
    Do you want to perform the upgrade now?
sa: इदं तिजोरी cryfs इत्यस्य प्राचीनसंस्करणेन सह निर्मितम् अस्ति, तस्य उन्नयनस्य आवश्यकता अस्ति ।
    
    मनसि यत् एषा प्रक्रिया अपरिवर्तनीया अस्ति तथा च तिजोरी cryfs इत्यस्य प्राचीनसंस्करणैः सह कार्यं न करिष्यति।
    
    इदानीं उन्नयनं कर्तुम् इच्छति वा ?

en: Unable to close the vault because an application is using it
sa: एकः अनुप्रयोगः तस्य उपयोगं कुर्वन् अस्ति इति कारणेन तिजोरीं पिधातुं असमर्थः

en: Unable to close the vault because it is being used by %1
sa: %1 द्वारा उपयुज्यमानत्वात् तिजोरीं पिधातुं असमर्थः

en: Unable to detect the version
sa: संस्करणं ज्ञातुं असमर्थः

en: Unable to detect the version, the version string is invalid
sa: संस्करणं ज्ञातुं असमर्थः, संस्करणमाला अमान्यः अस्ति

en: Unable to perform the operation
sa: शल्यक्रियां कर्तुं असमर्थः

en: Unable to perform the operation (error code %1).
sa: कार्यं कर्तुं असमर्थः (त्रुटिसङ्केतः %1) ।

en: Unknown device
sa: अज्ञातं यन्त्रम्

en: Unknown error; unable to create the backend.
sa: अज्ञातदोषः; पृष्ठभागं निर्मातुं असमर्थः ।

en: Unlock Vault
sa: तिजोरी अनलॉक करू

en: Unlock and Open
sa: अनलॉक् तथा ओपन

en: Upgrade the vault?
sa: तिजोरी उन्नयनं कुर्वन्तु?

en: Use the default cipher
sa: पूर्वनिर्धारितं सिफरं उपयुज्यताम्

en: Vaul&t name:
sa: वौल&त नाम :

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2
sa: गलत संस्करणं संस्थापितम्। आवश्यकं संस्करणं %1.%2 अस्ति

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2.%3
sa: गलत संस्करणं संस्थापितम्। आवश्यकं संस्करणं %1.%2.%3 अस्ति

en: You entered the wrong password
sa: भवता गलत् गुप्तशब्दः प्रविष्टः

en: You need to select an empty directory for the mount point
sa: भवद्भिः माउण्ट्-बिन्दुस्य कृते रिक्तं निर्देशिकां चिन्वितव्यम्

en: You need to select empty directories for the encrypted storage and for the mount point
sa: भवद्भिः एन्क्रिप्टेड् भण्डारणस्य कृते तथा च माउण्ट् बिन्दुस्य कृते रिक्तनिर्देशिकाः चिन्वितव्याः
