plasma-nm - en to sa translation catalogue (552 entries)

en:  bytes
sa:  बाइट्

en: %1 (%2 MHz)
sa: %1 (%2 मेगाहर्ट्ज)

en: %1 (%2%)
    Frequency: %3 Mhz
    Channel: %4
sa: %1 (%2%) २.
    आवृत्तिः %3 मेगाहर्ट्ज
    चैनलः %4

en: %1 (%2%)
    Security: %3
    Frequency: %4 Mhz
sa: %1 (%2%) २.
    सुरक्षा : %3
    आवृत्तिः %4 मेगाहर्ट्ज

en: %1 (%2%)
    Security: Insecure
    Frequency: %3 Mhz
sa: %1 (%2%) २.
    सुरक्षा : असुरक्षित
    आवृत्तिः %3 मेगाहर्ट्ज

en: 1 (default)
sa: १ (पूर्वनिर्धारितम्)

en: 1 Gb/s
sa: १ Gb/s

en: 10 Gb/s
sa: १० जीबी/से

en: 10 Mb/s
sa: १० Mb/s

en: 100 Gb/s
sa: १०० जीबी/सेकण्ड्

en: 100 Mb/s
sa: १०० मेबी/सेकण्ड्

en: 2
sa: २

en: 2.5 Gb/s
sa: २.५ Gb/s

en: 3
sa: ३

en: 4
sa: ४

en: 40 Gb/s
sa: ४० जीबी/से

en: 5 Gb/s
sa: ५ Gb/s

en: 802.1x Security
sa: ८०२.१x सुरक्षा

en: <qt>This entry must be one of:<ul><li>DNS: &lt;name or ip address&gt;</li><li>EMAIL: &lt;email&gt;</li><li>URI: &lt;uri, e.g. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>
sa: <qt>एषा प्रविष्टिः अवश्यमेव निम्नलिखितयोः एकः भवितुमर्हति:<ul><li> DNS: &lt;नाम वा ip पता&gt;</li><li> EMAIL: &lt;email&gt; इति</li><li> उरी: &lt;uri, यथा https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>

en: <qt>You can find more information about these values here:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>
sa: <qt>एतेषां मूल्यानां विषये अधिकानि सूचनानि अत्र प्राप्नुवन्ति:<br/> <a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-सेटिंग्स्-nmcli.html इति</a></qt>

[ctx: @info]
en: DNS Servers:
sa: DNS सर्वरः :

[ctx: @info]
en: Search Domains:
sa: अन्वेषणक्षेत्राणि :

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is ADSL
sa: संयोजनप्रकारः ADSL अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bluetooth
sa: संयोजनप्रकारः ब्लूटूथ् अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bridge
sa: संयोजनप्रकारः Bridge इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is CDMA
sa: संयोजनप्रकारः CDMA अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is GSM
sa: संयोजनप्रकारः GSM अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Generic
sa: संयोजनप्रकारः Generic अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is IP Tunnel
sa: संयोजनप्रकारः IP Tunnel इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Infiniband
sa: संयोजनप्रकारः Infiniband इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is OLPC Mesh
sa: संयोजनप्रकारः OLPC Mesh इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is PPOPE
sa: संयोजनप्रकारः PPOPE इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Team
sa: संयोजनप्रकारः Team इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Tunnel
sa: संयोजनप्रकारः Tunnel इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Unknown
sa: संयोजनप्रकारः अज्ञातः अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VLAN
sa: संयोजनप्रकारः VLAN अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VPN
sa: संयोजनप्रकारः VPN अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wimax
sa: संयोजनप्रकारः Wimax अस्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is WireGuard
sa: संयोजनप्रकारः WireGuard इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wired
sa: संयोजनप्रकारः Wired इति

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wireless
sa: संयोजनप्रकारः Wireless अस्ति

[ctx: @info:tooltip real user name is not available]
en: Not Available
sa: न उपलब्धम्

[ctx: @item:intable shortcut for Not Available]
en: N/A
sa: न/अ

[ctx: @label Dynamic WEP security]
en: Dynamic WEP
sa: गतिशील WEP

[ctx: @label LEAP security]
en: LEAP
sa: प्लुति

[ctx: @label OWE security]
en: Enhanced Open (OWE)
sa: वर्धितं मुक्तं (OWE) 1.1.

[ctx: @label WPA-EAP security]
en: WPA-EAP
sa: डब्ल्यूपीए-ईएपी

[ctx: @label WPA-PSK security]
en: WPA-PSK
sa: डब्ल्यूपीए-पीएसके

[ctx: @label WPA2-EAP security]
en: WPA2-EAP
sa: डब्ल्यूपीए२-ईएपी

[ctx: @label WPA2-PSK security]
en: WPA2-PSK
sa: WPA2-PSK इति

[ctx: @label WPA3-SAE security]
en: WPA3-SAE
sa: WPA3-SAE इति

[ctx: @label no security]
en: Insecure
sa: असुरक्षित

[ctx: @label unknown security]
en: Unknown security type
sa: अज्ञात सुरक्षा प्रकार

[ctx: @title: window wireguard peers properties]
en: WireGuard peers properties
sa: WireGuard सहकर्मी गुणाः

[ctx: @title:tab General configuration]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @title:window advanced permissions editor]
en: Advanced Permissions Editor
sa: उन्नत अनुमति सम्पादक

en: A (5 GHz)
sa: क (५ गीगाहर्ट्ज)

[ctx: A network device is connected, but there is only link-local connectivity]
en: Connected
sa: संबद्धः

[ctx: A network device is connected, but there is only site-local connectivity]
en: Connected
sa: संबद्धः

[ctx: A network device is connected, with global network connectivity]
en: Connected
sa: संबद्धः

[ctx: A network device is connecting to a network and there is no other available network connection]
en: Connecting
sa: संयोजयन्

en: ADSL
sa: एडीएसएल

en: ADSL (%1)
sa: एडीएसएल (%1)

en: APN:
sa: ए पी एन :

en: ARP targets:
sa: एआरपी लक्ष्याणि :

en: Access Point
sa: अभिगमन बिन्दु

en: Access Point (SSID)
sa: अभिगमनबिन्दु (SSID)

en: Access Technology
sa: अभिगम प्रौद्योगिकी

en: Ad-hoc
sa: तदर्थ

en: Add
sa: संयोजयति

en: Add new Peer
sa: नूतनं Peer योजयन्तु

en: Address of the device:
sa: यन्त्रस्य पता :

en: Add…
sa: संयोजयति…

en: Advanced
sa: उन्नतं

en: Advanced IP settings
sa: उन्नत IP सेटिंग्स्

en: Advanced…
sa: उन्नतं…

en: Aging time:
sa: वृद्धावस्थाः समयः :

en: All users may connect to this network
sa: सर्वे उपयोक्तारः अस्मिन् जालपुटे सम्बद्धाः भवितुम् अर्हन्ति

en: Allow roaming if home network is not available
sa: यदि गृहजालं उपलब्धं नास्ति तर्हि रोमिंग् इत्यस्य अनुमतिं ददातु

en: Allowed IPs:
sa: अनुमताः IPs :

en: Allows the connection to complete if IPv4 configuration fails
    but IPv6 configuration succeeds
sa: यदि IPv4 विन्यासः विफलः भवति तर्हि संयोजनं पूर्णं कर्तुं शक्नोति
    परन्तु IPv6 विन्यासः सफलः भवति

en: Alternative Subject Matches
sa: वैकल्पिक विषय मेल

en: Alternative subject matches:
sa: वैकल्पिकविषयमेलनम् :

en: An IP address or comma-separated list of addresses.
sa: IP-सङ्केतः अथवा अल्पविराम-विभक्त-सङ्केतानां सूची ।

[ctx: Analog wireline modem]
en: Analog
sa: एनालॉग्

en: Anonymous
sa: अनामक

en: Anonymous identity:
sa: अनामिका परिचयः

[ctx: Any cellular access technology]
en: Any
sa: कश्चित्‌

en: Ask for this password every time
sa: प्रतिवारं एतत् गुप्तशब्दं पृच्छन्तु

en: Authenticated
sa: प्रमाणीकृतम्

en: Authentication
sa: प्रमाणीकरणम्

en: Authentication:
sa: प्रमाणीकरणम् :

en: Automatic (Only DHCP)
sa: स्वचालितम् (केवलं DHCP)

en: Automatic (Only addresses)
sa: स्वचालितम् (केवलं पता)

en: Automatic PAC provisioning
sa: स्वचालित PAC प्रावधान

en: Automatically connect to VPN
sa: स्वयमेव VPN इत्यनेन सह सम्बद्धं कुर्वन्तु

en: Autoroute peers:
sa: राजमार्गस्य समवयस्काः :

en: Available Users
sa: उपलब्धाः उपयोक्तारः

en: B/G (2.4 GHz)
sa: बी / जी (२.४ गीगाहर्ट्ज)

en: BSSID:
sa: बीएसएसआईडी :

en: Band:
sa: गण:

[ctx: Band:]
en: Automatic
sa: स्वतः

en: Banner
sa: बैनर

en: Basic
sa: आधारभूत

en: Bluetooth
sa: ब्लूटूथ

en: Bluetooth (%1)
sa: ब्लूटूथ (%1)

en: Bond
sa: बन्ध

en: Bonded connections:
sa: बन्धितसंयोजनानि :

en: Both
sa: उभौ

en: Bridge
sa: सेतु

en: Bridge (%1)
sa: सेतु (%1)

en: Bridged connections:
sa: सेतुयुक्ताः संयोजनाः :

en: CA certificate:
sa: प्रमाणित सीए :

en: CHAP
sa: अध्याय

en: Capabilities
sa: क्षमता

[ctx: Cellular access technology]
en: 5G NR
sa: 5G नं

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 1xRTT
sa: सीडीएमए२००० १xआरटीटी

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision 0
sa: CDMA2000 EVDO संशोधन 0

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision A
sa: CDMA2000 EVDO संशोधन क

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision B
sa: CDMA2000 EVDO संशोधन बी

[ctx: Cellular access technology]
en: Compact GSM
sa: संकुचित जीएसएम

[ctx: Cellular access technology]
en: EDGE
sa: धारा

[ctx: Cellular access technology]
en: GPRS
sa: जीपीआरएस

[ctx: Cellular access technology]
en: GSM
sa: जीएसएम

[ctx: Cellular access technology]
en: HSDPA
sa: एचएसडीपीए

[ctx: Cellular access technology]
en: HSPA+
sa: एचएसपीए+

[ctx: Cellular access technology]
en: HSUPA
sa: हसुपा

[ctx: Cellular access technology]
en: LTE
sa: एलटीई

[ctx: Cellular access technology]
en: UMTS
sa: उमट्स्

en: Change the visibility of the password
sa: गुप्तशब्दस्य दृश्यतां परिवर्तयन्तु

en: Channel:
sa: चैनलः :

en: Cloned MAC address:
sa: क्लोन्ड् MAC पता: 1.1.

en: Compression
sa: संपीडनम्

en: Configure IPv6 Privacy Extensions for SLAAC, described in RFC4941. If enabled, it makes the kernel generate
    a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address via modified EUI-64.
sa: SLAAC कृते IPv6 गोपनीयताविस्तारं विन्यस्यताम्, यत् RFC4941 मध्ये वर्णितम् अस्ति । यदि सक्षमं भवति तर्हि कर्नेल् जनयति
    परिवर्तित EUI-64 मार्गेण MAC पतातः उत्पन्नस्य सार्वजनिकस्य अतिरिक्तं अस्थायी IPv6 पता ।

en: Connect automatically with priority
sa: प्राथमिकता सह स्वयमेव संयोजयन्तु

en: Connect to these servers only
sa: केवलं एतैः सर्वरैः सह सम्बद्धं कुर्वन्तु

en: Connect to these servers:
sa: एतैः सर्वरैः सह सम्बद्धं कुर्वन्तु:

en: Connected to %1
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धम्

en: Connected to %1 (limited connectivity)
sa: %1 (सीमितसंयोजनम्) इत्यनेन सह सम्बद्धम् ।

en: Connected to %1 (log in required)
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धम् (प्रवेशः आवश्यकम्)

en: Connected to %1 (no connectivity)
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धम् (संयोजनं नास्ति)

en: Connecting to %1
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धं भवति

en: Connection %1 has been added
sa: %1 इति संयोजनं योजितम् अस्ति

en: Connection %1 has been removed
sa: %1 इति संयोजनं निष्कासितम् अस्ति

en: Connection %1 has been updated
sa: %1 संयोजनं अद्यतनं कृतम् अस्ति

en: Connection Speed
sa: संयोजनवेगः

en: Connection name:
sa: संयोजननाम :

en: Connection speed
sa: संयोजनवेगः

en: Connection type:
sa: संयोजनप्रकारः :

en: DAD timeout:
sa: DAD समयसमाप्तिः :

en: DHCP Client ID:
sa: DHCP क्लायन्ट् ID:

en: DHCP hostname:
sa: DHCP होस्टनाम: 1.1.

en: DNS Servers:
sa: DNS सर्वरः :

en: DUN (dial up networking)
sa: DUN (डायल अप नेटवर्किंग्)

en: Default
sa: मूलभूतम्‌

en: Delete
sa: लुप्

en: Device
sa: उपकरणम्‌

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking
    the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
sa: उपकरणलिङ्क वार्ताकारिता। यदि “Manual” इति चिनोति तर्हि “Speed” तथा “Duplex” मूल्यानि परीक्षणं विना बाध्यं भविष्यन्ति
    यन्त्रसङ्गतिः इति । यदि अनिश्चितः अस्ति तर्हि अत्र “Ignore” इति त्यक्त्वा “Automatic” इति चिनोतु ।

en: Disabled
sa: अक्षमित

en: Do you want to remove the connection '%1'?
sa: किं भवान् '%1' इति संयोजनं हर्तुं इच्छति?

en: Domain:
sa: क्षेत्र:

en: Duplex:
sa: द्वैधः :

en: Dynamic WEP (802.1x)
sa: गतिशील WEP (802.1x) 1.1.

en: EAP
sa: ईएपी

en: Echo
sa: प्रतिध्वनि

en: Edit Connection '%1'
sa: सम्पादनं संयोजनम् '%1'.

en: Edit DNS search domains
sa: DNS अन्वेषणक्षेत्राणि सम्पादयन्तु

en: Edit DNS servers
sa: DNS सर्वर सम्पादयन्तु

en: Edit DNS the list of servers
sa: सर्वरस्य सूचीं DNS सम्पादयन्तु

en: Edit IPv4 Routes
sa: IPv4 मार्गाः सम्पादयन्तु

en: Edit IPv6 Routes
sa: IPv6 मार्गाः सम्पादयन्तु

en: Edit advanced permissions for this connection
sa: अस्य संयोजनस्य कृते उन्नतानुमतिः सम्पादयन्तु

en: Edit the list of DNS domains being searched
sa: अन्वेषणं क्रियमाणानां DNS डोमेनानां सूचीं सम्पादयन्तु

en: Edit the list of DNS servers
sa: DNS सर्वरस्य सूचीं सम्पादयन्तु

en: Edit…
sa: सम्पादन…

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
sa: STP (Spanning Tree Protocol) सक्षमं कुर्वन्तु ।

en: Enabled (prefer public address)
sa: सक्षमम् (सार्वजनिकसम्बोधनं प्राधान्यं)

en: Enabled (prefer temporary addresses)
sa: सक्षमम् (अस्थायीपतानि प्राधान्यं ददति)

en: Endpoint address:
sa: अन्त्यबिन्दुसङ्केतः :

en: Endpoint port:
sa: अन्त्यबिन्दु पोर्टः :

en: Enhanced Open (OWE)
sa: वर्धितं मुक्तं (OWE) 1.1.

en: Ethernet
sa: ईथरनेट्

en: FAST
sa: उपवासः

en: Failed to activate %1
sa: %1 सक्रियीकरणे असफलम्

en: Failed to add %1
sa: %1 योजयितुं असफलम्

en: Failed to add connection %1
sa: %1 संयोजनं योजयितुं असफलम्

en: Failed to create hotspot %1
sa: %1 हॉटस्पॉट् निर्मातुं असफलम्

en: Failed to deactivate %1
sa: %1 निष्क्रियं कर्तुं असफलम्

en: Failed to get secrets for %1
sa: %1 कृते रहस्यं प्राप्तुं असफलम्

en: Failed to remove %1
sa: %1 निष्कासयितुं असफलम्

en: Failed to update connection %1
sa: %1 संयोजनं अद्यतनीकर्तुं असफलम्

en: Fine-grained permissions editor for this connection. It lets you choose which users can activate/modify/delete this connection.
sa: अस्य संयोजनस्य कृते सूक्ष्म-कणिका-अनुमति-सम्पादकः । एतत् भवन्तं चयनं कर्तुं शक्नोति यत् के उपयोक्तारः एतत् संयोजनं सक्रियं/परिवर्तनं/विलोपनं कर्तुं शक्नुवन्ति ।

en: Firewall zone:
sa: अग्निप्रावरणक्षेत्रम् :

en: First select the SSID
sa: प्रथमं SSID इति चिनोतु

en: Forward delay:
sa: अग्रे विलम्बः :

en: Frequency
sa: आवृत्ती

[ctx: Frequency (Channel)]
en: %1 (Channel %2)
sa: %1 (चैनल %2)

en: Full
sa: पूर्ण

en: GARP VLAN Registration Protocol
sa: GARP VLAN पञ्जीकरण प्रोटोकॉल

en: GSM
sa: जीएसएम

en: GTC
sa: जीटीसी

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: Any
sa: कश्चित्‌

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: GPRS/EDGE
sa: जीपीआरएस/एज

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: GSM
sa: जीएसएम

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: LTE
sa: एलटीई

en: Half
sa: अर्ध

en: Hardware based connections
sa: हार्डवेयर आधारितसंयोजनानि

[ctx: Header text for IPv4 address]
en: Address
sa: पत्रसङ्केतः

[ctx: Header text for IPv4 gateway]
en: Gateway
sa: द्वारम्

[ctx: Header text for IPv4 netmask]
en: Netmask
sa: नेटमास्क

[ctx: Header text for IPv4 route metric]
en: Metric
sa: मेट्रिक

[ctx: Header text for IPv6 address]
en: Address
sa: पत्रसङ्केतः

[ctx: Header text for IPv6 gateway]
en: Gateway
sa: द्वारम्

[ctx: Header text for IPv6 netmask]
en: Netmask
sa: नेटमास्क

[ctx: Header text for IPv6 prefix]
en: Prefix
sa: उपसर्गः

[ctx: Header text for IPv6 route metric]
en: Metric
sa: मेट्रिक

en: Hello time:
sa: नमस्कार समयः

en: Hidden network
sa: गुप्तजालम्

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the "Add" button to add
    an IP address
sa: IP-सङ्केताः जालपुटे भवतः सङ्गणकस्य परिचयं कुर्वन्ति । योजयितुं "Add" इति बटन् नुदन्तु
    एकं IP-सङ्केतं

en: IPv4 Address
sa: IPv4 पता

en: IPv4 Default Gateway
sa: IPv4 पूर्वनिर्धारितद्वारम्

en: IPv4 Primary Nameserver
sa: IPv4 प्राथमिक नामसर्वरः

en: IPv4 Secondary Nameserver
sa: IPv4 द्वितीयक नामसर्वरः

en: IPv4 is required for this connection
sa: अस्य संयोजनस्य कृते IPv4 आवश्यकम् अस्ति

en: IPv6 Address
sa: IPv6 पता

en: IPv6 Default Gateway
sa: IPv6 पूर्वनिर्धारितद्वारम्

en: IPv6 Primary Nameserver
sa: IPv6 प्राथमिक नामसर्वरः

en: IPv6 Secondary Nameserver
sa: IPv6 द्वितीयक नामसर्वरः

en: IPv6 ULA Address
sa: IPv6 ULA पता

en: IPv6 is required for this connection
sa: अस्य संयोजनस्य कृते IPv6 आवश्यकम् अस्ति

en: Identity:
sa: चिह्नं:

en: If enabled, automatically configured routes are ignored and only routes specified above are used
sa: यदि सक्षमं भवति तर्हि स्वयमेव विन्यस्तमार्गाः उपेक्षिताः भवन्ति तथा च उपरि निर्दिष्टमार्गाः एव उपयुज्यन्ते

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection
sa: यदि सक्षमं भवति तर्हि एतत् संयोजनं कदापि पूर्वनिर्धारितजालसंयोजनरूपेण न उपयुज्यते

en: If specified, instruct PPPoE to only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers, this should be left blank. It is only required if there are multiple access concentrators or a specific service is known to be required.
sa: यदि निर्दिष्टं भवति तर्हि PPPoE इत्यस्मै केवलं निर्दिष्टसेवाप्रदातृभिः अभिगमसान्द्रकैः सह सत्रं आरभ्यत इति निर्देशयन्तु । अधिकांशप्रदातृणां कृते एतत् रिक्तं त्यक्तव्यम् । केवलं तदा एव आवश्यकं यदा बहुविधाः अभिगमसान्द्रकाः सन्ति अथवा विशिष्टसेवा आवश्यकी इति ज्ञायते ।

en: If the connection is set to autoconnect, connections with higher priority will be preferred. Defaults to 0.
    The higher number means higher priority. A negative number can be used to indicate priority lower than the default.
sa: यदि संयोजनं स्वसंयोजनं इति सेट् भवति तर्हि उच्चतरप्राथमिकतायुक्ताः संयोजनाः प्राधान्यं प्राप्नुयुः । पूर्वनिर्धारितं 0.
    अधिका संख्या अधिका प्राथमिकता इति अर्थः । पूर्वनिर्धारितात् न्यूनतरं प्राथमिकतां सूचयितुं ऋणात्मकसङ्ख्यायाः उपयोगः कर्तुं शक्यते ।

en: Ignore
sa: उपेक्षा

en: Ignore automatically obtained routes
sa: स्वयमेव प्राप्तमार्गान् अवहेलयन्तु

en: Import VPN connection…
sa: VPN संयोजन आयात करें...

en: Import a saved configuration file
sa: रक्षितां विन्याससञ्चिकां आयातयन्तु

en: Import configuration from file…
sa: सञ्चिकातः विन्यासम् आयातयन्तु...

en: Importing this type of VPN is not implemented
sa: एतादृशस्य VPN आयातः कार्यान्वितः नास्ति

en: InfiniBand
sa: इन्फिनिबैण्ड

en: Infiniband
sa: इन्फिनिबैण्ड

en: Infrastructure
sa: आधारभूतसंरचना

en: Inner authentication:
sa: आन्तरिकप्रमाणीकरणम् :

[ctx: Insert a row]
en: Add
sa: संयोजयति

en: Install
sa: प्रतिस्था

en: Interface
sa: अन्तरफलकम्

en: Interface name:
sa: अन्तरफलकस्य नाम :

[ctx: Item in the Metered: list]
en: Automatic
sa: स्वतः

en: JSON config:
sa: JSON विन्यासः :

en: Key:
sa: कुंजी:

en: LEAP
sa: प्लुति

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never used
sa: कदापि न प्रयुक्तम्

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: Last used one hour ago | Last used %1 hours ago
sa[0]: अन्तिमवारं एकघण्टापूर्वं प्रयुक्तम्
sa[1]: अन्तिमप्रयुक्तः %1 घण्टापूर्वम्

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: Last used one minute ago | Last used %1 minutes ago
sa[0]: अन्तिमवारं एकनिमेषपूर्वं प्रयुक्तः
sa[1]: अन्तिमप्रयुक्तः %1 निमेषपूर्वम्

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Last used yesterday
sa: अन्तिमवारं कालः प्रयुक्तः

en: Last used on %1
sa: %1 इत्यत्र अन्तिमवारं प्रयुक्तम्

en: Link down delay:
sa: लिङ्क् डाउन विलम्बः :

en: Link monitoring:
sa: लिङ्कनिरीक्षणम् :

en: Link negotiation:
sa: लिङ्क वार्ता :

[ctx: Link negotiation:]
en: Automatic
sa: स्वतः

en: Link up delay:
sa: लिङ्क अप विलम्बः :

en: Link-Local
sa: लिङ्क-स्थानीय

en: Listen port:
sa: शृणुत पोर्ट् :

en: Loopback
sa: लूपबैक

en: Loopback Interface (%1)
sa: लूपबैक अन्तरफलक (%1) .

en: Loose binding
sa: शिथिलबन्धनम्

en: MAC Address
sa: MAC Address इति

en: MTU:
sa: व्यक्ति:

[ctx: MTU:]
en: Automatic
sa: स्वतः

en: Manual
sa: शास्त्र

en: Mark this if you want to create a connection for a hidden network
sa: यदि भवान् गुप्तजालस्य कृते संयोजनं निर्मातुम् इच्छति तर्हि एतत् चिह्नितव्यम्

en: Max age:
sa: अधिकतमं आयुः :

en: Metered:
sa: मीटर् कृतः :

en: Method:
sa: प्रक्रिया:

[ctx: Method:]
en: Automatic
sa: स्वतः

en: Mobile Broadband
sa: मोबाईल ब्रॉडबैण्ड

en: Mobile Broadband (%1)
sa: मोबाईल ब्रॉडबैण्ड (%1) 1.1.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: &Select your plan:
sa: &स्वयोजनां चयनं कुर्वन्तु:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
sa: (केषुचित् सन्दर्भेषु) भवतः ब्रॉडबैण्ड बिलिंग् योजना APN (Access Point Name)

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: APN: %1
sa: एपीएन: %1

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any CDMA device
sa: यत्किमपि CDMA-यन्त्रम्

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any GSM device
sa: यत्किमपि GSM यन्त्रम्

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Billing Plan
sa: स्वस्य बिलिंग् योजनां चिनोतु

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider
sa: स्वस्य प्रदातारं चिनुत

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider's Country
sa: स्वस्य प्रदातुः देशं चिनुत

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Confirm Mobile Broadband Settings
sa: मोबाईल ब्रॉडबैण्ड सेटिंग्स् पुष्टयन्तु

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Country List:
sa: देशसूची :

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Create a connection for &this mobile broadband device:
sa: &अस्य मोबाईल ब्रॉडबैण्ड् उपकरणस्य कृते संयोजनं रचयन्तु:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Default
sa: मूलभूतम्‌

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: I cannot find my provider and I wish to enter it &manually:
sa: अहं मम प्रदातारं न प्राप्नोमि तथा च अहं तस्मिन् प्रविष्टुम् इच्छामि &manually:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed CDMA device
sa: CDMA उपकरणं संस्थापितम्

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed GSM device
sa: GSM उपकरणं संस्थापितम्

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My country is not listed
sa: मम देशः सूचीकृतः नास्ति

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My plan is not listed…
sa: मम योजना सूचीकृता नास्ति...

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: New Mobile Broadband Connection
sa: नवीन मोबाईल ब्रॉडबैण्ड कनेक्शन

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Select your provider from a &list:
sa: &सूचिकातः स्वस्य प्रदातारं चिनुत:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Selected plan &APN (Access Point Name):
sa: चयनित योजना &APN (Access Point Name):

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Set up a Mobile Broadband Connection
sa: एकं Mobile Broadband Connection स्थापयन्तु

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
sa: एषः सहायकः भवन्तं सेलुलर (3G) संजाले सहजतया मोबाईल् ब्रॉडबैण्ड् संयोजनं स्थापयितुं साहाय्यं करोति ।

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Unknown Provider
sa: अज्ञात प्रदाता

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
sa: चेतावनी: अशुद्धयोजनायाः चयनेन भवतः ब्रॉडबैण्ड् खातेः बिलिंग्-समस्याः भवितुम् अर्हन्ति अथवा संयोजनं निवारयितुं शक्यते ।
    
    यदि भवान् स्वयोजनायाः विषये अनिश्चितः अस्ति तर्हि कृपया स्वस्य योजनायाः एपीएन् कृते स्वस्य प्रदातारं पृच्छतु।

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: You will need the following information:
sa: भवद्भ्यः निम्नलिखितसूचनाः आवश्यकाः भविष्यन्ति।

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Plan:
sa: भवतः योजना :

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Provider:
sa: भवतः प्रदाता :

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband billing plan name
sa: भवतः ब्रॉडबैण्ड् बिलिंग् योजनायाः नाम

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband provider's name
sa: भवतः ब्रॉडबैण्ड् प्रदातुः नाम

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
sa: भवतः चल-ब्रॉडबैण्ड-सम्बद्धता निम्नलिखित-सेटिंग्स्-सहितं विन्यस्तम् अस्ति ।

en: Mobile broadband
sa: मोबाईल ब्रॉडबैण्ड

en: Mode:
sa: मोडः :

en: Modem (%1)
sa: मोडेम (%1)

en: Monitoring frequency:
sa: निगरानी आवृत्तिः :

en: Name
sa: नामः

en: Network ID
sa: संजाल ID

en: Network ID:
sa: संजालस्य ID: .

[ctx: Network connections are being cleaned up]
en: Disconnecting
sa: विच्छेदनम्

en: NetworkManager 0.9.8 required, found %1.
sa: NetworkManager 0.9.8 आवश्यकम्, %1 प्राप्तम् ।

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore
    data usage should be restricted.
sa: NetworkManager अनुप्रयोगेभ्यः सूचयति यत् संयोजनं मीटर् कृतम् अस्ति वा अतः
    दत्तांशस्य उपयोगः प्रतिबन्धितः भवेत्।

en: NetworkManager is missing support for '%1' VPN connections.
sa: NetworkManager '%1' VPN संयोजनानां समर्थनं गम्यते ।

[ctx: Networking is inactive and all devices are disabled]
en: Inactive
sa: निष्क्रिय

en: New %1 connection
sa: नवीनं %1 संयोजनम्

en: New Connection (%1)
sa: नवीनसंयोजनम् (%1) .

en: No
sa: नहि

en: No VPN plugin found for type %1
sa: %1 प्रकारस्य कृते कोऽपि VPN प्लगिन् न प्राप्तः

en: Not implemented
sa: न कार्यान्वितम्

en: Number:
sa: संख्या:

en: Olpc mesh
sa: ओल्प्च मेष

en: Only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up
    into multiple Ethernet frames
sa: केवलं निर्दिष्टप्रमाणस्य अथवा लघुतरस्य पॅकेट् प्रसारयन्तु, बृहत्तरपैकेट्-विच्छेदनं कुर्वन्तु
    बहुषु ईथरनेट्-चक्रेषु

en: Open System
sa: Open System इति

en: Operator
sa: संचालकः

en: Optional.
                A base64 preshared key generated by wg genpsk.
                This option adds an additional layer of symmetric-key
                cryptography to be mixed into the already existing
                public-key cryptography, for post-quantum resistance.
sa: वैकल्पिक।
                wg genpsk द्वारा उत्पन्नं base64 पूर्वसाझा कुञ्जी ।
                एषः विकल्पः symmetric-key इत्यस्य अतिरिक्तं स्तरं योजयति
                पूर्वमेव विद्यमानस्य मध्ये मिश्रितव्यं क्रिप्टोग्राफी
                public-key cryptography, उत्तर-क्वाण्टम प्रतिरोधाय।

en: Optional.
                A seconds interval, between 1 and 65535 inclusive, of
                how often to send an authenticated empty packet to
                the peer for the purpose of keeping a stateful firewall
                or NAT mapping valid persistently. For example, if the
                interface very rarely sends traffic, but it might at
                anytime receive traffic from a peer, and it is behind
                NAT, the interface might benefit from having a
                persistent keepalive interval of 25 seconds. If set to
                0 or "off", this option is disabled. By default or
                when unspecified, this option is off. Most users will not
                need this.
sa: वैकल्पिक।
                एकः सेकण्ड् अन्तरालः, १ तः ६५५३५ पर्यन्तं समावेशितः,
                कियत्वारं प्रमाणितं रिक्तं पैकेटं प्रेषयितव्यम्
                अवस्थायुक्तं अग्निप्रावरणं स्थापयितुं समवयस्कः
                अथवा NAT मैपिंग निरन्तरं वैधम्। यथा, यदि
                अन्तरफलकं अतीव दुर्लभतया यातायातस्य प्रेषणं करोति, परन्तु एतत् at
                कदापि समवयस्कात् यातायातस्य प्राप्तिः, पृष्ठतः च अस्ति
                NAT, अन्तरफलकस्य लाभः भवेत् यत् a
                25 सेकण्डस्य निरन्तरं keepalive अन्तरालः। यदि सेट् भवति
                0 अथवा "off", एषः विकल्पः अक्षमः अस्ति । पूर्वनिर्धारितरूपेण वा
                अनिर्दिष्टे सति एषः विकल्पः निष्क्रियः भवति । अधिकांशः उपयोक्तारः न करिष्यन्ति
                एतस्य आवश्यकता अस्ति।

en: Optional.
                An endpoint for the connection. Can be an
                IPv4 address, IPv6 address, or FQDN (fully
                qualified domain name such as abc.com). If
                present, Endpoint port must also be set.
sa: वैकल्पिक।
                संयोजनस्य कृते एकः अन्त्यबिन्दुः । एकः भवितुम् अर्हति
                IPv4 पता, IPv6 पता, अथवा FQDN (पूर्णतया
                योग्यं डोमेननाम यथा abc.com)। यदि
                present, Endpoint पोर्ट् अपि सेट् कर्तव्यम् ।

en: Optional.
                The port number of an endpoint. If present Endpoint
                Address must also be set.
sa: वैकल्पिक।
                अन्त्यबिन्दुस्य पोर्ट् सङ्ख्या । यदि वर्तमान Endpoint
                पता अपि सेट् करणीयम्।

en: Optional.
    An fwmark for outgoing packets. If set to 0 or 'off', this
    option is disabled. May be specified in hexadecimal by
    prepending '0x'.
sa: वैकल्पिक।
    बहिर्गच्छन्तीनां पॅकेट्-कृते एकः fwmark । यदि 0 अथवा 'off' इति सेट् भवति तर्हि एतत्
    विकल्पः अक्षमः अस्ति। द्वारा षट्दशमांशेन निर्दिष्टं भवेत्
    '0x' इति पूर्ववर्ती ।

en: Optional.
    If not specified, the MTU is automatically determined
    from the endpoint addresses or the system default route,
    which is usually a sane choice. However, to manually
    specify an MTU and to override this automatic discovery,
    this value may be specified explicitly.
sa: वैकल्पिक।
    यदि न निर्दिष्टं तर्हि MTU स्वयमेव निर्धारितं भवति
    अन्त्यबिन्दुसङ्केतेभ्यः अथवा प्रणालीपूर्वनिर्धारितमार्गात्,
    यत् प्रायः विवेकपूर्णं विकल्पं भवति। तथापि हस्तचलितरूपेण
    एकं MTU निर्दिशन्तु तथा च एतत् स्वचालितं आविष्कारं अधिलिखितुं,
    एतत् मूल्यं स्पष्टतया निर्दिष्टं भवितुम् अर्हति ।

en: Optional.
    Listen port number. Chosen randomly if left as 'Automatic'.
sa: वैकल्पिक।
    पोर्ट् नम्बरं शृणुत। 'स्वचालित' इति रूपेण त्यक्तं चेत् यादृच्छिकरूपेण चयनितम् ।

en: Other
sa: इतर

en: Other DNS Servers:
sa: अन्ये DNS सर्वराः :

en: Output packet headers reordering
sa: आउटपुट् पैकेट हेडर्स् पुनर्क्रमणम्

en: PAC file:
sa: PAC सञ्चिका :

en: PAN (personal area network)
sa: PAN (व्यक्तिगत क्षेत्रजालम्)

[ctx: PEAP version]
en: Automatic
sa: स्वतः

en: PEAP version:
sa: PEAP संस्करणम् :

en: PIN:
sa: आतप:

en: PPP
sa: पी.पी.पी

en: PWD
sa: पीडब्ल्यूडी

en: Parent interface:
sa: मातापितृ-अन्तरफलकम् :

en: Password:
sa: समाभाष्:

en: Peer 1
sa: समवयस्कः १

en: Peers…
sa: समवयस्क…

en: Persistent keepalive:
sa: निरन्तर keepalive :

en: Plasma is missing support for '%1' VPN connections.
sa: प्लाज्मा '%1' VPN संयोजनानां समर्थनं गम्यते ।

en: Preshared key:
sa: पूर्वसाझा कुञ्जी :

en: Priority:
sa: पूर्ववर्तिता:

en: Privacy:
sa: निजता:

en: Private key password:
sa: निजीकुञ्जीगुप्तशब्दः :

en: Private key:
sa: निजी कुञ्जी :

en: Protected EAP (PEAP)
sa: संरक्षित ईएपी (PEAP) 1.1.

en: Public key:
sa: सार्वजनिक कुञ्जी :

en: Random
sa: यदृच्छासङ्ख्या

en: Random…
sa: यदृच्छासङ्ख्या…

en: Real Name
sa: वास्तविक नाम

en: Remove
sa: अपाकरोति

en: Remove Connection
sa: संयोजनं निष्कासयन्तु

[ctx: Remove a selected row]
en: R&emove
sa: अपाकरोति

[ctx: Remove a selected row]
en: Remove
sa: अपाकरोति

en: Remove this Peer
sa: एतत् Peer निष्कासयन्तु

en: Report Bug
sa: बगस्य सूचनां ददातु

en: Request that the device use only the specified speed.
sa: यन्त्रं केवलं निर्दिष्टवेगस्य उपयोगं कर्तुं अनुरोधं कुर्वन्तु।

en: Request that the device use the specified duplex mode. Either "half" or "full"
sa: यन्त्रं निर्दिष्टं द्वयात्मकं मोडं उपयुञ्जीत इति अनुरोधं कुर्वन्तु । "अर्ध" वा "पूर्णम्" वा ।

en: Require 128-bit encryption
sa: १२८-बिट् एन्क्रिप्शनस्य आवश्यकता अस्ति

en: Required.
                A base64 public key calculated by wg pubkey 
                from a private key, and usually transmitted 
                out of band to the author of the configuration file.
sa: आवश्यकः।
                wg pubkey द्वारा गणितं base64 सार्वजनिककुंजी 
                निजीकुंजीतः, प्रायः च प्रसारितं भवति 
                विन्याससञ्चिकायाः लेखकाय out of band इति ।

en: Required.
                A comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses 
                with CIDR masks from which incoming traffic for 
                this peer is allowed and to which outgoing traffic 
                for this peer is directed. The catch-all 0.0.0.0/0 
                may be specified for matching all IPv4 addresses, 
                and ::/0 may be specified for matching all IPv6 addresses.
sa: आवश्यकः।
                IP (v4 अथवा v6) पतानां अल्पविरामेन पृथक्कृता सूची 
                CIDR मास्क इत्यनेन सह यस्मात् आगच्छन्तं यातायातस्य कृते 
                अयं समवयस्कः अनुमतः अस्ति तथा च यस्मै बहिर्गच्छन्तं यातायातम् 
                अयं हि समवयस्कः निर्देशितः। ग्रहण-सर्वं 0.0.0.0/0 
                सर्वेषां IPv4-सङ्केतानां मेलनाय निर्दिष्टं भवितुम् अर्हति, 
                तथा ::/0 सर्वेषां IPv6-सङ्केतानां मेलनाय निर्दिष्टं भवितुम् अर्हति ।

en: Required.
    A base64 private key generated by wg genkey.
sa: आवश्यकः।
    wg genkey द्वारा उत्पन्नं base64 निजीकुंजी ।

en: Required.
    Network interface name.
sa: आवश्यकः।
    संजाल अन्तरफलक नाम।

en: Restrict to device:
sa: यन्त्रे प्रतिबन्धनम् :

en: Routes…
sa: मार्गाः...

en: SSID:
sa: SSID: 1.1.

en: Security Type
sa: सुरक्षाप्रकारः

en: Security:
sa: सुरक्षा:

en: Select file to import
sa: आयातार्थं सञ्चिकां चिनोतु

en: Send PPP echo packets
sa: PPP echo packets प्रेषयन्तु

en: Send hostname:
sa: होस्टनाम प्रेषयन्तु :

en: Service:
sa: सेवा:

en: Shared Key
sa: साझा कुञ्जी

en: Shared to other computers
sa: अन्यसङ्गणकेषु साझाः

en: Signal Quality
sa: संकेत गुणवत्ता

en: Signal Strength
sa: संकेतबलम्

en: Some DSL description
sa: किञ्चित् DSL वर्णनम्

en: Some bond description
sa: केचन बन्धनवर्णनम्

en: Some infiniband description
sa: किञ्चित् इन्फिनबैण्ड् वर्णनम्

en: Some mobile broadband description
sa: केचन मोबाईल ब्रॉडबैण्ड् वर्णनम्

en: Some team description
sa: किञ्चित् दलवर्णनम्

en: Some vlan description
sa: किञ्चित् व्लान् वर्णनम्

en: Some wi-fi description
sa: किञ्चित् wi-fi वर्णनम्

en: Some wired ethernet description
sa: केचन तारयुक्ताः ईथरनेट् वर्णनम्

en: Speed:
sa: गति:

en: Store password for all users (not encrypted)
sa: सर्वेषां उपयोक्तृणां कृते गुप्तशब्दं संग्रहयन्तु (गुप्तीकरणं न)

en: Store password for this user only (encrypted)
sa: केवलं अस्य उपयोक्तुः कृते गुप्तशब्दं संग्रहीतु (गुप्तीकृतम्) ।

en: Subject match:
sa: विषयमेलनम् :

en: Team
sa: दल

en: Teamed connections:
sa: सामूहिकसम्बन्धाः :

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the
    network device this connection is activated on. This feature is known as MAC
    cloning or spoofing. Example 11:22:33:44:55
sa: अत्र प्रविष्टं MAC-सङ्केतं कृते हार्डवेयर-सङ्केतरूपेण उपयुज्यते
    संजालयन्त्रे एतत् संयोजनं सक्रियम् अस्ति । एतत् विशेषता MAC इति नाम्ना प्रसिद्धम् अस्ति
    क्लोनिंग् अथवा स्पूफिंग्। उदाहरणम् ११:२२:३३:४४:५५

[ctx: The VPN connection failed]
en: Failed
sa: असफल

[ctx: The VPN connection is active]
en: Activated
sa: सक्रियः

[ctx: The VPN connection is being established]
en: Connecting
sa: संयोजयन्

[ctx: The VPN connection is disconnected]
en: Failed
sa: असफल

[ctx: The VPN connection is getting an IP address]
en: Setting network address
sa: संजालपतेः सेट् करणम्

[ctx: The VPN connection is preparing to connect]
en: Preparing to connect
sa: संयोजयितुं सज्जता

[ctx: The VPN connection needs authorization credentials]
en: Needs authorization
sa: प्राधिकरणस्य आवश्यकता अस्ति

[ctx: The state of the VPN connection is unknown]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: There is no active network connection]
en: Disconnected
sa: विच्छिन्नः

en: This option locks the connection to the Wi-Fi network associated to the specified band. This setting depends
     on specific driver capability and may not work with all drivers
sa: एषः विकल्पः निर्दिष्टेन पट्टिकायाः सह सम्बद्धस्य Wi-Fi संजालस्य संयोजनं ताडयति । एतत् सेटिङ्ग् निर्भरं भवति
     विशिष्टचालकक्षमतायां सर्वैः चालकैः सह कार्यं न कर्तुं शक्नोति

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the
     BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
sa: एषः विकल्पः एतत् संयोजनं द्वारा निर्दिष्टे Wi-Fi अभिगमबिन्दु (AP) प्रति ताडयति
     अत्र BSSID प्रविष्टम् । उदाहरणम् : 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its
    permanent MAC address entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
sa: एषः विकल्पः एतत् संयोजनं तस्य निर्दिष्टेन जालयन्त्रेण सह ताडयति
    अत्र प्रविष्टः स्थायी MAC पता । उदाहरणम् : 00:11:22:33:44:55

en: This password is not required
sa: एषः गुप्तशब्दः आवश्यकः नास्ति

en: Transport mode:
sa: परिवहनविधिः :

en: Tunneled TLS (TTLS)
sa: सुरङ्गयुक्तं TLS (TTLS) 1.1.

en: Type
sa: प्रकारः

[ctx: Unknown cellular access technology]
en: Unknown
sa: अज्ञात

en: Unknown connection type
sa: अज्ञातसंयोजनप्रकारः

en: Use 802.1x security for this connection
sa: अस्य संयोजनस्य कृते 802.1x सुरक्षायाः उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use BSD data compression
sa: BSD data compression इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use Deflate data compression
sa: Deflate data compression इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use TCP header compression
sa: TCP शीर्षकसंपीडनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use only for resources on this connection
sa: अस्मिन् संयोजने संसाधनानाम् कृते एव उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
sa: बिन्दु-बिन्दु-गुप्तीकरणस्य (MPPE) उपयोगं कुर्वन्तु ।

en: Use stateful MPPE
sa: स्टेटफुल MPPE इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use this field to specify one or more DNS domains to search. Use ',' to separate entries.
sa: अन्वेषणार्थं एकं वा अधिकं DNS डोमेन् निर्दिष्टुं एतत् क्षेत्रं उपयुज्यताम् । प्रविष्टीनां पृथक्करणाय ',' इत्यस्य प्रयोगं कुर्वन्तु ।

en: Use this field to specify the DHCP client ID which is a string sent to the DHCP server
    to identify the local machine that the DHCP server may use to customize the DHCP
    lease and options.
sa: DHCP क्लायन्ट् ID निर्दिष्टुं एतत् क्षेत्रं उपयुज्यताम् यत् DHCP सर्वरं प्रति प्रेषितं स्ट्रिंग् अस्ति
    स्थानीययन्त्रं चिन्तयितुं यत् DHCP सर्वरः DHCP अनुकूलनार्थं उपयोक्तुं शक्नोति
    पट्टे विकल्पाः च।

en: Use this field to specify the IP address(es) of one or more DNS servers. Use ',' to separate entries.
sa: एकस्य वा अधिकस्य DNS सर्वरस्य IP-सङ्केतं(s) निर्दिष्टुं एतत् क्षेत्रं उपयुज्यताम् । प्रविष्टीनां पृथक्करणाय ',' इत्यस्य प्रयोगं कुर्वन्तु ।

en: User certificate:
sa: उपयोक्तृप्रमाणपत्रम् :

en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

en: Users allowed to activate the connection
sa: उपयोक्तारः संयोजनं सक्रियं कर्तुं अनुमतिं दत्तवन्तः

en: VLAN id:
sa: VLAN id: 1।

en: VLAN interface name:
sa: VLAN अन्तरफलकस्य नाम:

en: VLan (%1)
sa: विलान् (%1)

en: VPN
sa: वीपीएन

en: VPN (%1)
sa: वीपीएन (%1)

en: VPN Plugin
sa: वीपीएन प्लगइन

en: VPN connections
sa: VPN संयोजनानि

en: Version 0
sa: संस्करणम् 0

en: Version 1
sa: संस्करणम् १

en: Virtual connections
sa: आभासीसंयोजनानि

en: Visibility:
sa: दृश्यता :

en: Vlan
sa: व्लान्

en: Vlan ID
sa: व्लान् आईडी

en: WEP index:
sa: WEP अनुक्रमणिका :

en: WEP key 128 bits
sa: WEP कील 128 बिट्

en: WEP key 40/128 bits (Hex or ASCII)
sa: WEP कील 40/128 बिट् (Hex अथवा ASCII) .

en: WPA/WPA2 Enterprise
sa: WPA/WPA2 उद्यमः

en: WPA/WPA2 Personal
sa: WPA/WPA2 व्यक्तिगत

en: WPA3 Enterprise 192-bit
sa: WPA3 उद्यम 192-बिट

en: WPA3 Personal
sa: WPA3 व्यक्तिगत

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if
    IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds
sa: IPv4-सक्षमजालपुटेषु संयोजयन्, संयोजनं पूर्णं कर्तुं अनुमतिं ददाति if
    IPv6 विन्यासः विफलः भवति परन्तु IPv4 विन्यासः सफलः भवति

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges
    of the peers.
sa: AllowedIPs श्रेणीनां कृते स्वयमेव मार्गाः योजयितुं वा
    समवयस्कानाम् ।

en: Wi-Fi
sa: वाई-फाई

en: Wi-Fi (shared)
sa: वाई-फाई (साझा)

en: Wi-Fi Security
sa: वाई-फाई सुरक्षा

en: Wifi Security
sa: Wifi सुरक्षा

en: WireGuard
sa: ताररक्षक

en: WireGuard Interface
sa: WireGuard अन्तरफलक

en: WireGuard Settings
sa: WireGuard सेटिंग्स्

en: WireGuard VPN
sa: वायरगार्ड वीपीएन

en: Wired
sa: तारयुक्तम्

en: Wired Ethernet
sa: तारयुक्तं ईथरनेट्

en: Wired Ethernet (shared)
sa: तारयुक्तं ईथरनेट् (साझा)

en: Wired Interface (%1)
sa: तारयुक्तं अन्तरफलकं (%1) .

en: Wireless Interface (%1)
sa: वायरलेस् अन्तरफलकम् (%1) .

en: Wireless channel to use for the Wi-Fi connection. The device will only join (or create for Ad-Hoc networks)
    a Wi-Fi network on the specified channel
sa: Wi-Fi संयोजनाय उपयोक्तुं वायरलेस् चैनल्। यन्त्रं केवलं सम्मिलितं भविष्यति (अथवा Ad-Hoc संजालस्य कृते निर्मास्यति) ।
    निर्दिष्टे चैनले एकं Wi-Fi संजालम्

[ctx: Wireless connection frequency]
en: %1 GHz
sa: %1 गीगाहर्ट्ज

en: Yes
sa: आम्‌

[ctx: a secondary connection (e.g. VPN) has to be activated first to continue]
en: Waiting for a secondary connection
sa: गौणसंयोजनस्य प्रतीक्षां कुर्वन्

[ctx: bond link monitoring]
en: ARP
sa: ए आर पी

[ctx: bond link monitoring]
en: MII (recommended)
sa: MII (अनुशंसितम्)

[ctx: bond mode]
en: 802.3ad
sa: ८०२.३अद्

[ctx: bond mode]
en: Active backup
sa: सक्रियः बैकअपः

[ctx: bond mode]
en: Adaptive load balancing
sa: अनुकूली भार संतुलन

[ctx: bond mode]
en: Adaptive transmit load balancing
sa: अनुकूली संचरण भार संतुलन

[ctx: bond mode]
en: Broadcast
sa: प्रसारण

[ctx: bond mode]
en: Round-robin
sa: गोल-रोबिन्

[ctx: bond mode]
en: XOR
sa: निःशुल्कः

[ctx: connection speed]
en: %1 Bit/s
sa: %1 बिट्/से

[ctx: description of configuring hardware network interface state]
en: Configuring interface
sa: अन्तरफलकं विन्यस्तम्

[ctx: description of preparing to connect network interface state]
en: Preparing to connect
sa: संयोजयितुं सज्जता

[ctx: description of unavailable network interface state]
en: Unavailable
sa: अनुपलब्धम्

[ctx: description of unconnected network interface state]
en: Not connected
sa: न संबद्धः

[ctx: description of unknown network interface state]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: description of unmanaged network interface state]
en: Unmanaged
sa: अप्रबन्धितम्

[ctx: description of waiting for authentication network interface state]
en: Waiting for authorization
sa: प्राधिकरणस्य प्रतीक्षां कुर्वन्

[ctx: global connection state]
en: Unknown
sa: अज्ञात

[ctx: infiniband transport mode]
en: Connected
sa: संबद्धः

[ctx: infiniband transport mode]
en: Datagram
sa: डाटाग्राम

[ctx: interface state]
en: Error: Invalid state
sa: त्रुटिः - अमान्य अवस्था

[ctx: is other action required to fully connect? captive portals, etc.]
en: Checking further connectivity
sa: अग्रे संयोजनस्य जाँचः

[ctx: like in Username for athentication]
en: Username
sa: उपयोक्तृनाम

[ctx: like in this setting is Disabled]
en: Disabled
sa: अक्षमित

[ctx: like in this setting is Disabled]
en: Ignored
sa: उपेक्षितम्

[ctx: like in use Manual configuration]
en: Manual
sa: शास्त्र

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected
sa: संबद्धः

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected to %1
sa: %1 इत्यनेन सह सम्बद्धम्

[ctx: network interface connection failed state label]
en: Connection Failed
sa: संयोजनं विफलम्

[ctx: network interface disconnecting state label]
en: Deactivating connection
sa: संयोजनं निष्क्रियं कुर्वन्

[ctx: network interface doing dhcp request in most cases]
en: Setting network address
sa: संजालपतेः सेट् करणम्

[ctx: no security]
en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Lock reason unknown.
sa: तालाकारणम् अज्ञातम्।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem is unlocked.
sa: मोडेम् अनलॉक्ड् अस्ति।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते PH-FSIM PIN कोडः आवश्यकः भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते PH-FSIM PUK कोडस्य आवश्यकता भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते पिन कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते निगमस्य पिनसङ्केतः आवश्यकः भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते निगमस्य PUK कोडस्य आवश्यकता भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते नेटवर्क् पिन कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते नेटवर्क् PUK कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते नेटवर्क् उपसमूहस्य पिन कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते संजालस्य उपसमूहस्य PUK कोडस्य आवश्यकता भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते सेवाप्रदातुः पिनकोड् आवश्यकः भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते सेवाप्रदातृणां PUK कोडस्य आवश्यकता भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN code.
sa: सिम इत्यस्य कृते पिन कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN2 code.
sa: सिम इत्यस्य कृते PIN2 कोडस्य आवश्यकता भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK code.
sa: सिम इत्यस्य कृते PUK कोडः आवश्यकः भवति ।

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK2 code.
sa: सिम इत्यस्य कृते PUK2 कोडस्य आवश्यकता भवति ।

[ctx: privacy disabled]
en: Disabled
sa: अक्षमित

[ctx: seconds]
en:  s
sa:  स

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: ADSL
sa: एडीएसएल

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Bluetooth
sa: ब्लूटूथ

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Infiniband
sa: इन्फिनिबैण्ड

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Loopback
sa: लूपबैक

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Mobile Broadband
sa: मोबाईल ब्रॉडबैण्ड

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Serial Modem
sa: धारावाहिक मोडेम

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bond)
sa: आभासी (बन्धन)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bridge)
sa: आभासी (सेतु)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (team)
sa: आभासी (दल)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (vlan)
sa: आभासी (vlan)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wi-Fi
sa: वाई-फाई

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wired Ethernet
sa: तारयुक्तं ईथरनेट्

[ctx: wireless network cipher]
en: 802.1x
sa: ८०२.१x इति

[ctx: wireless network cipher]
en: Group CCMP
sa: समूह सीसीएमपी

[ctx: wireless network cipher]
en: Group TKIP
sa: समूह TKIP

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP104
sa: समूह WEP104

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP40
sa: समूह WEP40

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise CCMP
sa: युग्मवार सीसीएमपी

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise TKIP
sa: युग्मरूपेण TKIP

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP104
sa: युग्मरूपेण WEP104

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP40
sa: युग्मरूपेण WEP40

[ctx: wireless network operation mode]
en: Access point
sa: अभिगमनबिन्दु

[ctx: wireless network operation mode]
en: Adhoc
sa: अधोक्

[ctx: wireless network operation mode]
en: Infrastructure
sa: आधारभूतसंरचना

[ctx: wireless network operation mode]
en: Unknown
sa: अज्ञात

en: …
sa: ...
