plasma-welcome - en to sa translation catalogue (118 entries)

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
sa: अज्ञातमॉड्यूल %1 अनुरोधितम्

[ctx: @action:button]
en: &Back
sa: &प्रति गच्छतु

[ctx: @action:button]
en: &Finish
sa: &समापन

[ctx: @action:button]
en: &Next
sa: &अग्रिम

[ctx: @action:button]
en: &OK
sa: &अस्तु

[ctx: @action:button]
en: &Skip
sa: &क्षिपते

[ctx: @action:button]
en: Change state
sa: अवस्था परिवर्तन

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
sa: विवरणं प्रतिलिपितु

[ctx: @action:button]
en: Get involved
sa: प्रवृत्ताः भवन्तु

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
sa: इदानीं %1 प्रारम्भं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
sa: अधिकानि प्लाज्मा-विशेषतानि ज्ञातुम्

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
sa: KDE समुदायस्य विषये अधिकं ज्ञातव्यम्

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
sa: दानं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
sa: समायोजनानि उद्घाटयन्तु…

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
sa: बगस्य सूचनां ददातु...

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
sa: समर्थन सदस्य

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
sa: गृहपृष्ठं गच्छन्तु

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
sa: Discover इत्यत्र %1 दर्शयतु

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
sa: %1 विषये अधिकं ज्ञातव्यम्

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
sa: क्रियाकलापं रचयन्तु...

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
sa: %1 इति भ्रमणं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
sa: KDE विषये

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
sa: स्वागतकेन्द्रस्य विषये

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
sa: KDE mascot Konqi भवन्तं KDE समुदाये स्वागतं करोति!

[ctx: @info]
en: This is a “Panel” — a container to hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Show Panel Configuration</interface> to change how it behaves, which screen edge it lives on, and to add, remove or modify widgets.
sa: इदं “Panel” — विजेट् धारयितुं पात्रम् अस्ति । तस्मिन् राइट्-क्लिक् कृत्वा <interface>Show Panel Configuration</interface> इति चिनोतु यत् एतत् कथं वर्तते, कस्मिन् स्क्रीन-धारे निवसति, विजेट् योजयितुं, निष्कासयितुं वा परिवर्तयितुं वा ।

[ctx: @info]
en: This is the “Desktop”. It shows files and folders that are contained in your <filename>Desktop</filename> folder, and can hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Desktop and Wallpaper…</interface> to configure the appearance of the desktop. You can also choose <interface>Enter Edit Mode</interface> to add, remove or modify widgets.
sa: एतत् “Desktop” इति । एतत् भवतः <filename>Desktop</filename> पुटे निहिताः सञ्चिकाः, पुटं च दर्शयति, विजेट् धारयितुं च शक्नोति । तस्मिन् राइट्-क्लिक् कृत्वा डेस्कटॉप् इत्यस्य स्वरूपं विन्यस्तुं <interface>Desktop and Wallpaper...</interface> इति चिनोतु । विजेट् योजयितुं, निष्कासयितुं, परिवर्तयितुं वा भवान् <interface>Enter Edit Mode</interface> इत्यपि चिन्वतु ।

[ctx: @info]
en: This is the “Digital Clock” widget. Click on it to show a calendar. It can be also configured to show other timezones and events from your digital calendars.
sa: एतत् “Digital Clock” इति विजेट् अस्ति । तस्मिन् नुत्वा पञ्चाङ्गं दर्शयतु । भवतः अङ्कीयपञ्चाङ्गात् अन्यसमयक्षेत्राणि घटनाश्च दर्शयितुं अपि विन्यस्तुं शक्यते ।

[ctx: @info]
en: This is the “Peek at Desktop” widget. Click on it to temporarily hide all open windows so you can access the desktop. Click on it again to bring them back.
sa: एतत् “Peek at Desktop” इति विजेट् अस्ति । अस्थायीरूपेण सर्वाणि उद्घाटितानि विण्डोस् गोपयितुं तस्मिन् नुदन्तु येन भवान् डेस्कटॉप्-पर्यन्तं प्रवेशं कर्तुं शक्नोति । तान् पुनः आनेतुं पुनः तस्मिन् क्लिक् कुर्वन्तु ।

[ctx: @info]
en: This is the “System Tray” widget, which lets you control system functions like changing the volume and connecting to networks. Items will become visible here only when relevant. To see all available items, click the ⌃ arrow next to the clock.
sa: इदं “System Tray” विजेट् अस्ति, यत् भवन्तं वॉल्यूम परिवर्तयितुं, नेटवर्क्-सङ्गतिं च इत्यादीन् सिस्टम्-कार्यं नियन्त्रयितुं शक्नोति । अत्र प्रासंगिकाः सति एव वस्तूनि दृश्यन्ते भविष्यन्ति। सर्वाणि उपलब्धवस्तूनि द्रष्टुं घण्टायाः पार्श्वे ⌃ बाणं नुदन्तु ।

[ctx: @info]
en: This is the “Task Manager” widget, where you can switch between open apps and also launch new ones. Drag app icons to re-arrange them.
sa: एतत् “Task Manager” विजेट् अस्ति, यत्र भवान् मुक्त-एप्स् मध्ये स्विच् कर्तुं शक्नोति अपि च नूतनानि अपि प्रारम्भं कर्तुं शक्नोति । एप् चिह्नानि पुनः व्यवस्थितुं कर्षयन्तु।

[ctx: @info]
en: This page is being shown regardless of network connectivity because you are using a development version. To manually preview the different states of the page, you can use the button.
sa: इदं पृष्ठं जालसंयोजनं न कृत्वा दर्शितं यतः भवान् विकाससंस्करणस्य उपयोगं करोति । पृष्ठस्य विभिन्नानि अवस्थानि स्वहस्तेन पूर्वावलोकनार्थं भवन्तः बटनस्य उपयोगं कर्तुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
sa: कार्यालयं, विद्यालयं, गृहकार्यं वा पृथक् कुर्वन्तु

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
sa: भवतः दूरभाषं भवतः सङ्गणकं च संयोजयन्तु

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
sa: किमपि अन्वेष्टुम्

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
sa: भवतः सङ्गणकतन्त्रस्य आदेशकेन्द्रम्

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
sa: संवेदनशीलसञ्चिकाः सुरक्षितरूपेण संगृहीताः

[ctx: @info copyright string]
en: © 2021–2024, KDE Community
sa: © 2021-2024, केडीई समुदाय

[ctx: @info:credit]
en: Author
sa: लेखकः

[ctx: @info:credit]
en: Felipe Kinoshita
sa: फिलिप् किनोशिता

[ctx: @info:credit]
en: Nate Graham
sa: नेट् ग्राहम्

[ctx: @info:credit]
en: Oliver Beard
sa: ओलिवर दाढी

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
sa: <filename>%1</filename> लोड् कर्तुं न शक्यते । तस्य अस्तित्वं सुनिश्चितं कुरुत।.

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
sa: प्लाज्मा कृते संजालसमर्थनं सम्प्रति न संस्थापितम्

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
sa: त्वं सम्बद्धः असि

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
sa: कोऽपि त्रुटिसन्देशः न प्रदत्तः

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
sa: <command>%1</command> इति आदेशः न लब्धः ।

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
sa: <command>%1</command> इति आदेशः विफलः अभवत् : %2

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
sa: सम्प्रति प्रयुक्तम्

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
sa: ३ घण्टापूर्वं प्रयुक्तम्

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for “Home”, “School”, “Work”, and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, “Favorite” apps, and desktop widgets.
sa: उच्चस्तरीयपरियोजनानां वा कार्यप्रवाहानाम् पृथक्करणाय क्रियाकलापानाम् उपयोगः कर्तुं शक्यते येन भवान् एकैकं ध्यानं दातुं शक्नोति । “गृहम्”, “विद्यालयः”, “कार्यम्” इत्यादीनां कृते भवन्तः क्रियाकलापं कर्तुं शक्नुवन्ति । प्रत्येकं क्रियाकलापस्य भवतः सर्वासु सञ्चिकासु प्रवेशः भवति परन्तु तस्य स्वकीयः मुक्त-अनुप्रयोगाः, विण्डो-इत्येतत्, अद्यतन-दस्तावेजाः, “प्रिय”-अनुप्रयोगाः, डेस्कटॉप्-विजेट्-इत्यादीनां च समुच्चयः सन्ति ।

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
sa: प्लाज्मा कृते मैत्रीपूर्णः ऑनबोर्डिंग् विजार्डः

[ctx: @info:usagetip]
en: If you find Plasma to be useful, consider getting involved or donating. KDE is an international volunteer community, not a big company; your contributions make a real difference!
sa: यदि भवन्तः प्लाज्मा उपयोगी इति पश्यन्ति तर्हि तत्र सम्मिलितुं वा दानं कर्तुं वा विचारयन्तु। केडीई अन्तर्राष्ट्रीयस्वयंसेविकसमुदायः अस्ति, न तु बृहत्कम्पनी; भवतः योगदानं वास्तविकं भेदं जनयति!

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
sa: KDE योगदातारः गतचतुर्मासान् अस्मिन् विमोचने परिश्रमेण व्यतीतवन्तः । आशास्महे यत् भवद्भ्यः अपि प्लाज्मा इत्यस्य उपयोगः यथा आनन्दः अभवत् तथा अस्माभिः तस्य निर्माणे आनन्दः प्राप्तः!

[ctx: @info:usagetip]
en: KRunner is Plasma’s exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more.
sa: KRunner इति प्लाज्मा इत्यस्य असाधारणतया शक्तिशाली बहुमुखी च अन्वेषणप्रणाली अस्ति । एतत् Application Launcher मेन्यू तथा Overview स्क्रीन् मध्ये अन्वेषणकार्यक्षमतां शक्तिं ददाति, तथा च <shortcut>Alt+Space</shortcut> कीबोर्ड शॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगेन एकं स्वतन्त्रं अन्वेषणपट्टिकारूपेण अभिगन्तुं शक्यते ।<nl/><nl/>अतिरिक्तम् भवतः सञ्चिकाः, पुटं च अन्वेष्टुं, KRunner एप्स् प्रारम्भं कर्तुं, जालम् अन्वेष्टुं, मुद्राणां मध्ये परिवर्तनं कर्तुं, गणितस्य समस्यानां गणनां कर्तुं, इत्यादीनि बहु किमपि कर्तुं शक्नोति ।

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
sa: अस्माकं विकासकाः KDE तन्त्रांशं सुधारयितुम् एतस्य अनामिकदत्तांशस्य उपयोगं करिष्यन्ति । सङ्गणकतन्त्रस्य समायोजनानि इत्यत्र कियत् भागं कर्तव्यमिति चिन्वन्तु, अत्र अपि ।.

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.
sa: अवलोकनं पूर्णपर्दे आच्छादनम् अस्ति यत् भवतः सर्वाणि मुक्तविण्डोस् दर्शयति, येन भवन्तः तेषु कस्यापि सहजतया प्रवेशं कर्तुं शक्नुवन्ति । एतत् भवतः वर्तमानं Virtual Desktops अपि दर्शयति, यत् भवन्तं अधिकं योजयितुं, केचन निष्कासयितुं, तयोः मध्ये स्विच् कर्तुं च शक्नोति । अन्ते, एतत् KRunner-सञ्चालितं अन्वेषणक्षेत्रं प्रदाति यत् मुक्तविण्डोषु अपि छानयितुं शक्नोति ।

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.
sa: Plasma Vaults भवन्तं एन्क्रिप्टेड् पुटं निर्मातुं शक्नोति, यत् <interface>Vaults इति कथ्यते ।</interface> प्रत्येकस्य Vault इत्यस्य अन्तः, भवान् स्वस्य गुप्तशब्दान्, सञ्चिकाः, चित्राणि, दस्तावेजानि च सुरक्षितरूपेण संग्रहीतुं शक्नोति, अन्वेषकदृष्टिभ्यः सुरक्षितम् तिजोरियाः मेघभण्डारणसेवासु अपि समन्वयितपुटस्य अन्तः निवसितुं शक्नुवन्ति, तस्याः सामग्रीयाः अतिरिक्तगोपनीयतां प्रदातुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you would expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Below is a visual representation of a typical Plasma Desktop; move the pointer over or click on something to learn about it!
sa: प्लाज्मा सरलं, पेटीतः बहिः उपयोगयोग्यं च भवितुं निर्मितम् अस्ति । वस्तुनि तत्र सन्ति यत्र भवान् अपेक्षते, सामान्यतया च भवान् सहजः उत्पादकः च भवितुम् अर्हति तस्मात् पूर्वं किमपि विन्यस्तस्य आवश्यकता नास्ति।<nl/><nl/>अधः विशिष्टस्य प्लाज्मा डेस्कटॉपस्य दृश्यप्रतिपादनं अस्ति सूचकं उपरि चालयन्तु अथवा तस्य विषये ज्ञातुं किमपि क्लिक् कुर्वन्तु!

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
sa: प्लाज्मा इत्यस्य एतस्य बीटा-विमोचनस्य परीक्षणार्थं धन्यवादः — भवतः प्रतिक्रिया अस्मान् अस्य सुधारणे सहायतां कर्तुं मौलिकः अस्ति! कृपया भवन्तः यत्किमपि दोषं प्राप्नुवन्ति तत् सर्वं निवेदयन्तु येन वयं तान् समाधातुं शक्नुमः ।

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
sa: एतत् पृष्ठं लोड् कर्तुं न शक्यते स्म

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by Welcome Center could not be loaded
sa: Welcome Center द्वारा प्रदत्तं पृष्ठं लोड् कर्तुं न शक्यते

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by your distribution could not be loaded
sa: भवतः वितरणेन प्रदत्तम् एतत् पृष्ठं लोड् कर्तुं न शक्यते स्म

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
sa: आरम्भार्थं गुप्तवस्तूनि दर्शयितुं <interface>System Tray</interface> इत्यत्र बाणं नुदन्तु, ततः <interface>Vaults</interface> चिह्नं नुदन्तु ।

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “Activities”. On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Q</shortcut> keyboard shortcut.
sa: आरम्भार्थं <interface>System Settings</interface> इति प्रारम्भं कृत्वा “Activities” इति अन्वेष्टुम् । तस्मिन् पृष्ठे, भवान् अधिकानि Activities निर्मातुम् अर्हति । ततः भवान् <shortcut>Meta+Q</shortcut> कीबोर्डशॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगेन तयोः मध्ये स्विच् कर्तुं शक्नोति ।

[ctx: @info:usagetip]
en: To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
sa: अधिकं ज्ञातुं <shortcut>Alt+Space</shortcut> कीबोर्डशॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगेन KRunner अन्वेषणपट्टिकां उद्घाट्य प्रश्नचिह्नचिह्नं नुदन्तु ।

[ctx: @info:usagetip]
en: We hope you love Plasma as much as we loved making it for you! Now it’s time to jump right in. Explore its features, install your favorite apps and games, and get busy doing what makes you you!
sa: आशास्महे यत् भवन्तः प्लाज्मा इत्येतत् यथा प्रेम्णा भवन्तः भवद्भ्यः तत् निर्मातुं प्रेम्णा स्वीकृतवन्तः! इदानीं सम्यक् कूर्दनस्य समयः अस्ति तस्य विशेषताः अन्वेष्टुम्, स्वस्य प्रियाः एप्स् क्रीडाः च संस्थापयन्तु, यत् भवन्तं भवन्तं करोति तत् कर्तुं व्यस्ताः भवन्तु!

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
sa: KDE कृते पुनरावर्तनीयदानार्थं वयं निम्नलिखितसमर्थकसदस्यानां धन्यवादं वदामः:

[ctx: @info:usagetip]
en: You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut, or by moving your mouse into the top-left corner of the screen. You can also press <shortcut>Meta+G</shortcut> for Grid View, which shows Virtual Desktops in a grid.
sa: <shortcut>Meta+W</shortcut> कीबोर्ड-शॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगेन, अथवा स्क्रीनस्य उपरि-वाम-कोणे मूषकं स्थापयित्वा Overview-इत्येतत् प्राप्तुं शक्नुवन्ति । Grid View इत्यस्य कृते <shortcut>Meta+G</shortcut> इत्यपि नुदितुं शक्नुवन्ति, यत् ग्रिड् मध्ये Virtual Desktops दर्शयति ।

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
sa: भवान् अन्तर्जालसङ्गतिं कर्तुं शक्नोति तथा च <interface>Networks applet</interface> इत्यनेन स्वस्य संजालसम्बद्धतां प्रबन्धयितुं शक्नोति । तत् प्राप्तुं, भवतः <interface>System Tray</interface> इत्यस्मिन् <interface>Networks</interface> चिह्नं नुदन्तु, यत् पटलस्य अधः-दक्षिणकोणे निवसति ।.

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
sa: %1<nl/><nl/>एषा प्रचालनप्रणाली प्लाज्मा चालयति, यत् स्वयंसेवकानां अन्तर्राष्ट्रीयतन्त्रांशसमुदायेन KDE इत्यनेन निर्मितं निःशुल्कं मुक्त-स्रोत-कार्यमुख-वातावरणं च । इदं पूर्वनिर्धारितरूपेण सरलं भवितुं विनिर्मितम् अस्ति यत् सुचारु-अनुभवस्य कृते, परन्तु आवश्यकतायां शक्तिशाली भवति यत् भवतः वास्तविकरूपेण कार्याणि सम्पादयितुं साहाय्यं करोति । आशास्महे यत् भवन्तः तत् प्रेम्णा पश्यन्ति!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
sa: अधोलिखितं चिह्नं नुदन् %1 संस्थापनं आरभेत । वैकल्पिकरूपेण, भवान् आदृश्य वातावरणं अन्वेष्टुं गवाक्ष पिधातुं शक्नोति अथवा KDE Plasma विषये ज्ञातुं अत्र गन्तुं शक्नोति ।.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
sa: संजालसंयोजनानां प्रबन्धनार्थं Plasma इत्यस्य <icode>plasma-nm</icode> संस्थापनस्य आवश्यकता वर्तते । कृपया एतत् लोपं %1 इत्यस्मै निवेदयन्तु ।

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
sa: KDE Plasma चालितस्य %1 प्रचालनतन्त्रं मध्ये स्वागतम्!<nl/><nl/>प्लाज्मा इति स्वयंसेवकानां अन्तर्राष्ट्रीयतन्त्रांशसमुदायेन KDE द्वारा निर्मितं निःशुल्कं मुक्त-स्रोत-कार्यमुख वातावरणम् अस्ति इदं पूर्वनिर्धारितरूपेण सरलं भवितुं विनिर्मितम् अस्ति यत् सुचारु-अनुभवस्य कृते, परन्तु आवश्यकतायां शक्तिशाली भवति यत् भवतः वास्तविकरूपेण कार्याणि सम्पादयितुं साहाय्यं करोति । आशास्महे यत् भवन्तः तत् प्रेम्णा पश्यन्ति!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
sa: आदृश्य वातावरणं अन्वेष्टुं भवान् गवाक्ष पिधातुं शक्नोति अथवा KDE Plasma विषये ज्ञातुं अत्र गन्तुं शक्नोति ।.

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
sa: ...अधिकं च बहु!

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins.]
en: 27 / 3
sa: २७ / ३

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language.]
en: time Shanghai
sa: समय शङ्घाई

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
sa: २५ मीलपर्यन्तं कि.मी

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the currency conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 200 EUR in USD
sa: 200 EUR USD मध्ये

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
sa: सर्वं गन्तुं भद्रम्!

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
sa: अन्तर्जालस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @info:window]
en: Activities
sa: क्रियाकलापाः

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
sa: पृष्ठं लोड् करणं त्रुटिः

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
sa: प्लाज्मास्य तिजोरियाँः

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
sa: आवश्यकतायां शक्तिशालिनः

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
sa: पूर्वनिर्धारितरूपेण सरलम्

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
sa: अवलोकनम्

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Beta
sa: %1 बीटा

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Dev
sa: %1 देव

[ctx: @label %1 is the Plasma version, %2 is the beta release number]
en: %1 Beta %2
sa: %1 बीटा %2

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
sa: KDE इत्यस्य चर्चामञ्चेषु सहायतां प्राप्नुवन्तु

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
sa: KDE समुदायस्य विषये अधिकं ज्ञातव्यम्

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
sa: एकं दोषं निवेदयन्तु

[ctx: @title]
en: Image loading failed
sa: चित्रभारणं विफलम् अभवत्

[ctx: @title]
en: Welcome
sa: स्वागतम्‌

[ctx: @title]
en: Welcome Center
sa: स्वागत केन्द्र

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
sa: डेस्कटॉप 1

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
sa: गृहम्‌

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
sa: विद्यालयः

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
sa: कार्यम्‌

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
sa: महत्त्वपूर्ण दस्तावेज

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
sa: मम छायाचित्रम्

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
sa: अनाम्यवादिनी उपयोग ज्ञानं सांगच्छतु

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
sa: क्रियाकलापाः

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
sa: अवलोकनम्

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
sa: तिजोरियाः

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
sa: आनन्दं लभत !

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
sa: प्लाज्मा %1 संस्करणे अद्यतनं कृतम् अस्ति

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
sa: समर्थन सदस्य

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
sa: %1 इत्यत्र भवतः स्वागतम्!

[ctx: @title:window Title of the Plasma Vaults popup]
en: Vaults
sa: तिजोरियाः

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
sa: क्रियाकलापाः

en: Display release notes for the current Plasma release.
sa: वर्तमानप्लाज्मा विमोचनार्थं विमोचनटिप्पणीः प्रदर्शयन्तु ।.

en: Display the live page intended for distro live environments.
sa: Distro live environments कृते अभिप्रेतं live page प्रदर्शयन्तु।.

en: Search…
sa: अन्वेषण…

en: Specify comma-delimited list of page(s) (by internal name) to be displayed.
sa: प्रदर्शितव्यस्य पृष्ठस्य (पृष्ठानां) अल्पविराम-सीमितसूचीं निर्दिशन्तु (आन्तरिकनाम्ना) ।

en: This settings module could not be loaded
sa: एतत् सेटिङ्ग्स् मॉड्यूल् लोड् कर्तुं न शक्तम्

en: Unlock and Open
sa: अनलॉक् तथा ओपन
