konqueror - en to sa translation catalogue (307 entries)

en: &Bookmarks
sa: &पुस्तकचिह्न

en: &Close Active View
sa: &सक्रिय दृश्यं बन्दं कुर्वन्तु

en: &Copy Link Address
sa: &लिङ्क पता प्रतिलिपि कुर्वन्तु

en: &Discard Changes
sa: &परिवर्तनानि परित्यजन्तु

en: &Duplicate Current Tab
sa: &वर्तमान ट्याब् डुप्लिकेट

en: &Duplicate Window
sa: &Duplicate विण्डो

en: &Edit
sa: &सम्पादन

en: &File
sa: &संचिका

en: &Find File...
sa: &सञ्चिकां अन्वेष्टुम्...

en: &Force Reload
sa: &बल पुनः लोड

en: &Go
sa: &गच्छ

en: &Help
sa: &साहाय्यम्‌

en: &New Tab
sa: &नव ट्याब्

en: &Open File...
sa: &सञ्चिकां उद्घाटयतु...

en: &Preferences...
sa: &प्राथमिकता...

en: &Reload
sa: &पुनः भार

en: &Reload Tab
sa: &पुनः लोड् ट्याब्

en: &Remove Entry
sa: &प्रविष्टिः निष्कासयतु

en: &Settings
sa: &सेटिंग्स

en: &Stop
sa: &विरमतु

en: &Tools
sa: &उपकरणाः

en: &Up
sa: &उपरि

en: &View
sa: &दृश्यं

en: &Window
sa: &कोष्ठ

en: (C) 1999-2023, The Konqueror developers
sa: (C) 1999-2023, The Konqueror विकासकाः

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
sa: <html>स्थानपट्टिकां स्वच्छं कुर्वन्तु<br /><br /> स्थानपट्टिकायाः सामग्रीं स्वच्छं करोति ।</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sa: <html>वर्तमानकाले चयनितं पाठं वा द्रव्यं (वस्तूनि) सिस्टम् क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्<br /><br /> एतेन Konqueror इत्यादिषु KDE अनुप्रयोगेषु <b>Paste</b> आदेशाय उपलब्धं भवति ।</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sa: <html>वर्तमानकाले चयनितं पाठं वा द्रव्यं (वस्तूनि) कटयित्वा सिस्टम् क्लिप्बोर्ड् प्रति स्थानान्तरयन्तु<br /><br /> एतेन Konqueror इत्यादिषु KDE अनुप्रयोगेषु <b>Paste</b> आदेशाय उपलब्धं भवति ।</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
sa: <html>मातापितृपुटं प्रविशन्तु<br /><br /> यथा, यदि वर्तमानस्थानं file:/home/%1 अस्ति तर्हि एतत् बटन् नुत्वा भवन्तं file:/home इत्यत्र नेष्यति ।</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
sa: <html>गच्छ<br /><br /> स्थानपट्टिकायां प्रविष्टं पृष्ठं गच्छति ।</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
sa: <html>स्थान बार<br /><br /> जालसङ्केतं अन्वेषणपदं वा प्रविशन्तु ।</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
sa: <html>स्वस्य &#39;Home Page&#39; - मध्ये गच्छन्तु ।<br /><br /> भवान् <b>Settings -&gt; Configure Konqueror -&gt; General इत्यस्य</b> अन्तर्गतं यत्र एतत् बटन् भवन्तं नेति तत् स्थानं विन्यस्तुं शक्नोति ।</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
sa: <html>पूर्वं कटितं वा प्रतिलिपिकृतं वा क्लिप्बोर्डसामग्री चिनोतु<br /><br /> अन्येभ्यः KDE अनुप्रयोगेभ्यः प्रतिलिपिकृतस्य अथवा कटितस्य पाठस्य कृते अपि एतत् कार्यं करोति ।</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
sa: <html>वर्तमानं प्रदर्शितं दस्तावेजं मुद्रयन्तु<br /><br /> भवन्तः एकं संवादं प्रस्तुतं भविष्यन्ति यत्र भवन्तः विविधान् विकल्पान् सेट् कर्तुं शक्नुवन्ति, यथा मुद्रणार्थं प्रतिलिपानां संख्या, कस्य मुद्रकस्य उपयोगः करणीयः इति ।<br /><br /> एषः संवादः वर्तमानदस्तावेजात् PDF सञ्चिकायाः निर्माणम् इत्यादिषु विशेषेषु KDE मुद्रणसेवासु अपि प्रवेशं प्रदाति ।</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sa: <html>वर्तमान समये प्रदर्शितानि सर्वाणि दस्तावेजानि ट्याब् मध्ये पुनः लोड् कुर्वन्तु<br /><br /> एतत्, उदाहरणार्थं, परिवर्तनं दृश्यमानं कर्तुं, लोड् करणात् परिवर्तितानां जालपुटानां ताजगीं कर्तुं आवश्यकं भवेत् ।</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
sa: <html>वर्तमानं प्रदर्शितं दस्तावेजं पुनः लोड् कुर्वन्तु<br /><br /> एतत्, उदाहरणार्थं, परिवर्तनं दृश्यमानं कर्तुं, लोड् करणात् परिवर्तितानां जालपुटानां ताजगीं कर्तुं आवश्यकं भवेत् । पृष्ठे यत्किमपि चित्रं पुनः अवतरणं भवति, यद्यपि संग्रहीतप्रतियाः सन्ति ।</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sa: <html>वर्तमानं प्रदर्शितं दस्तावेजं पुनः लोड् कुर्वन्तु<br /><br /> एतत्, उदाहरणार्थं, परिवर्तनं दृश्यमानं कर्तुं, लोड् करणात् परिवर्तितानां जालपुटानां ताजगीं कर्तुं आवश्यकं भवेत् ।</html>

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
sa: <html>वर्तमानपृष्ठस्य विकासकसाधनं दर्शयति<br/><br/> वर्तमानदृश्यं द्विधा विभक्तं भवति, विकासकसाधनं च उत्तरार्धे प्रदर्शितं भवति

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
sa: <html>दस्तावेजस्य लोडीकरणं स्थगयन्तु<br /><br /> सर्वाणि संजालस्थापनं स्थगितम् भविष्यति तथा च Konqueror अद्यावधि प्राप्तां सामग्रीं प्रदर्शयिष्यति।</html>

en: <p>Viewers which aren't supposed to be able to display %1. Using them will most likely fail.</p><p>These choices are provided in case the detected file type is incorrect or if a viewer can display %1 even if it doesn't officially support it.</p>
sa: <p>दर्शकाः ये %1 प्रदर्शयितुं न शक्नुवन्ति इति कल्प्यते । तेषां उपयोगः अधिकतया असफलः भविष्यति।</p><p> एते विकल्पाः तस्मिन् सन्दर्भे प्रदत्ताः सन्ति यदा ज्ञातः सञ्चिकाप्रकारः अशुद्धः अस्ति अथवा यदि कोऽपि दर्शकः %1 प्रदर्शयितुं शक्नोति यद्यपि सः आधिकारिकरूपेण तस्य समर्थनं न करोति ।</p>

en: <p>You're running Konqueror as root. This requires enabling a highly insecure mode in the browser component.</p><p>What do you want to do?</p>
sa: <p>भवन्तः Konqueror इत्येतत् root इत्यस्य रूपेण चालयन्ति । एतदर्थं ब्राउजर् घटके अत्यन्तं असुरक्षितं मोड् सक्षमीकरणम् आवश्यकम् अस्ति ।</p><p> किं कर्तुम् इच्छसि ?</p>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
sa: <qt><b>%1</b> वैधः नास्ति</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
sa: <qt><center><b>%1</b></center><hr /> अन्तिमवारं भ्रमणं कृतम्: %2<br /> प्रथमवारं भ्रमणं कृतम्: %3<br /> भ्रमणस्य संख्या: %4</qt>

[ctx: @action:button]
en: Open
sa: उद्घाटित

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
sa: लुप्

[ctx: @action:button New session]
en: New...
sa: नूतनम्‌...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
sa: पुनर्नामकरणं...

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
sa: वर्तमान...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
sa: पश्चात् मां पृच्छतु

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
sa: पुनर्स्थापनं न कुर्वन्तु

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
sa: सत्रं पुनर्स्थापयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Display &in %1
sa: %1 इत्यत्र &प्रदर्शनम्

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
sa: &%1 इत्यनेन सह उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Viewers not supporting this file
sa: दर्शकाः एतस्याः सञ्चिकायाः समर्थनं न कुर्वन्ति

[ctx: @action:inmenu]
en: Viewers unlikely to display the file
sa: दर्शकाः सञ्चिकां प्रदर्शयितुं असम्भाव्यम्

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
sa: अधिकतया भ्रमणं भवति

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
sa: सद्यः एव भ्रमणं कृतम्

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
sa: इतिहासं दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
sa: प्रकारं

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
sa: &दृश्य मोड

[ctx: @info]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
sa: '%1' उद्घाटयतु?

[ctx: @info]
en: Save '%1'?
sa: '%1' रक्षतु?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
sa: <filename>%1</filename> निष्पादयितुं शक्यते । किं भवन्तः तत् निष्पादयितुम् इच्छन्ति वा प्रदर्शयितुम् इच्छन्ति वा?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it?
sa: <filename>%1</filename> निष्पादयितुं शक्यते । किं भवन्तः तस्य निष्पादनं कर्तुम् इच्छन्ति ?

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
sa: एतत् सर्वरेण सूचितं सञ्चिकानाम अस्ति

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
sa: विण्डो %1

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
sa: नाम: %1

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
sa: प्रकारः %1

[ctx: @label:button]
en: &Display in
sa: &प्रदर्शयतु

[ctx: @label:button]
en: &Display in %1
sa: &%1 मध्ये प्रदर्शयतु

[ctx: @label:button]
en: &Open with
sa: &उद्घाट्य सह

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
sa: &%1 इत्यनेन उद्घाटयन्तु

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
sa: &उद्घाटनेन...

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
sa: एतादृशप्रकारस्य सञ्चिकानां कृते क्रिया स्मर्यताम्

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
sa: लोडिंग...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
sa: इतिहासः स्पष्टः ?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
sa: अन्ये ट्याब्स् पुष्टिः बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
sa: विस्तारं विन्यस्यताम्

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sa: पुष्टिः

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
sa: परिवर्तनं परित्यजन्तु ?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
sa: लक्ष्यं प्रविशतु

[ctx: @title:window]
en: History
sa: इतिहास

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
sa: सत्रं प्रबन्धयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
sa: नूतनेषु ट्याब्स् मध्ये bookmarks समुच्चय उद्घाटयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
sa: सत्रस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
sa: सत्रं पुनर्स्थापयन्तु?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
sa: सत्रं रक्षतु

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
sa: सत्रं विद्यते। अधिलेखनम् ?

[ctx: @title:window]
en: Warning
sa: चेतवानी

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
sa: जाल पार्श्वपट्टिका

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
sa: भवन्तः पुनर्स्थापनं न इच्छन्ति तानि सत्राणि अनचेक् कुर्वन्तु

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
sa: ताडितदृश्यं पुटं परिवर्तयितुं न शक्नोति । एकस्मात् पुटे बहवः सञ्चिकाः अन्वेष्टुं 'link view' इत्यनेन सह संयोजनेन उपयोगं कुर्वन्तु

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
sa: '%1' इति नाम्ना सत्रं पूर्वमेव अस्ति, भवान् तत् अधिलेखयितुम् इच्छति वा?

en: A&ll open windows
sa: A&ll उद्घाटितं खिडकयः

en: Access denied
sa: प्रवेशः अङ्गीकृतः

en: Activate Next Tab
sa: अग्रिम ट्याब् सक्रियं कुर्वन्तु

en: Activate Previous Tab
sa: पूर्व ट्याब् सक्रियं कुर्वन्तु

en: Activate Tab %1
sa: ट्याब् %1 सक्रियं कुर्वन्तु

en: Add
sa: संयोजयति

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
sa: भवतः पार्श्वपट्टिकायां नूतनं जालविस्तारं "%1" योजयन्तु?

en: Alex Zepeda
sa: एलेक्स जेपेडा

en: Alexander Neundorf
sa: अलेक्जेण्डर न्यूण्डोर्फ

en: Allan Sandfeld Jensen
sa: एलन सैण्डफेल्ड जेन्सेन्

en: Antti Koivisto
sa: अन्ति कोइविस्टो

en: Apple Safari Developers
sa: एप्पल सफारी डेवलपर्स

en: Bookmark Toolbar
sa: बुकमार्क टूलबार

en: By &Date
sa: &तिथि द्वारा

en: By &Name
sa: &नाम द्वारा

en: C&lear History
sa: C&lear इतिहास

en: C&lose Current Tab
sa: C&lose वर्तमान ट्याब्

en: Canceled.
sa: रद्दं कृतम्।

en: Carsten Pfeiffer
sa: कार्स्टेन फीफर

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
sa: न्यूनातिन्यूनं द्वयोः दृश्ययोः एतत् पेटीम् चेक् कृत्वा तानि दृश्यानि 'लिङ्क्ड्' इति सेट् भवति । ततः यदा भवान् एकस्मिन् दृश्ये निर्देशिकाः परिवर्तयति तदा तया सह सम्बद्धाः अन्यदृश्याः स्वयमेव वर्तमाननिर्देशिकां दर्शयितुं अद्यतनं करिष्यन्ति । इदं विशेषतया भिन्नप्रकारस्य दृश्येषु उपयोगी भवति, यथा चिह्नदृश्ययुक्तं निर्देशिकावृक्षं वा विस्तृतदृश्यं वा, सम्भवतः टर्मिनल् अनुकरणविण्डो च

en: Clear Location Bar
sa: स्थानपट्टिकां स्पष्टं कुर्वन्तु

en: Close
sa: पिधानं करोतु

en: Close &Other Tabs
sa: &अन्य ट्याब्स् बन्दं कुर्वन्तु

en: Close Current Tab
sa: वर्तमान ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

en: Close View
sa: Close View इति

en: Close the current tab
sa: वर्तमान ट्याब् पिधाय

en: Closed Items
sa: बन्द वस्तूनि

en: Configure Extensions...
sa: विस्तारं विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Configure Spell Checking...
sa: वर्तनीपरीक्षां विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Conflicting proxy configuration
sa: परस्परविरोधी प्रॉक्सी विन्यास

en: Copy &Files...
sa: प्रतिलिपि &सञ्चिकाः...

en: Copy selected files from %1 to:
sa: चयनितसञ्चिकाः %1 तः प्रतिलिपिं कुर्वन्तु:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
sa: चयनितं पाठं वा द्रव्यं (वस्तूनि) क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

en: Create a new Konqueror process, even if one already exists. Meant to be used only when developing Konqueror itself
sa: नूतनं Konqueror प्रक्रियां रचयन्तु, यद्यपि पूर्वमेव अस्ति । केवलं Konqueror इत्यस्य विकासे एव उपयोगः कर्तुं अभिप्रेतः

en: Current maintainer
sa: वर्तमान परिपालक

en: Daniel Molkentin
sa: डैनियल मोल्केन्टिन्

en: David Faure
sa: डेविड फौरे

en: Dawit Alemayehu
sa: डेविड अलेमायेहु

en: Detach Current Tab
sa: वर्तमान ट्याब् विच्छेदं कुर्वन्तु

en: Developer
sa: विकासकः

en: Developer (AdBlock filter)
sa: विकासकः (AdBlock filter)

en: Developer (HTML rendering engine)
sa: विकासकः (HTML रेण्डरिंग् इञ्जिन्)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
sa: विकासकः (HTML रेण्डरिंग् इञ्जिन्, I/O पुस्तकालयः)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
sa: विकासकः (HTML रेण्डरिंग् इञ्जिन्, I/O पुस्तकालयः, प्रतिगमनपरीक्षारूपरेखा)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
sa: विकासकः (HTML रेण्डरिंग् इञ्जिन्, जावास्क्रिप्ट्)

en: Developer (I/O library)
sa: विकासकः (I/O पुस्तकालयः)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
sa: विकासकः (I/O पुस्तकालयः, प्रमाणीकरणसमर्थनम्)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
sa: विकासकः (Java 2 security manager support,
     तथा एप्लेट् समर्थनस्य अन्ये प्रमुखाः सुधाराः)

en: Developer (Java applet support)
sa: विकासकः (Java applet support)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
sa: विकासकः (जावा एप्लेट् इत्यादयः एम्बेडेड् ऑब्जेक्ट्स्)

en: Developer (JavaScript)
sa: विकासकः (JavaScript)

en: Developer (List views)
sa: विकासकः (List views)

en: Developer (List views, I/O library)
sa: विकासकः (सूचीदृश्यानि, I/O पुस्तकालयः)

en: Developer (Netscape plugin support)
sa: विकासकः (Netscape plugin support)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
sa: विकासकः (SSL, Netscape plugins)

en: Developer (framework)
sa: विकासकः (रूपरेखा)

en: Developer (framework, parts)
sa: विकासकः (रूपरेखा, भागाः)

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
sa: विकासकः (ढाञ्चः, भागाः, जावास्क्रिप्ट्, I/O पुस्तकालयः) पूर्वरक्षकः च

en: Developer (misc stuff)
sa: विकासकः (misc stuff)

en: Developer (navigation panel framework)
sa: विकासकः (नेविगेशन पैनलरूपरेखा)

en: Dima Rogozin
sa: दीमा रोगोजिन्

en: Dirk Mueller
sa: डिर्क मुएलर

[ctx: Display an executable file inside Konqueror]
en: Display
sa: प्रदर्शन

en: Do Not Add
sa: न योजयतु

en: Do not ask again
sa: पुनः मा पृच्छतु

en: Do you really want to clear the entire history?
sa: किं भवन्तः वास्तवमेव सम्पूर्णं इतिहासं स्वच्छं कर्तुम् इच्छन्ति ?

en: Do you really want to close all other tabs?
sa: किं भवन्तः अन्ये सर्वाणि ट्याब्स् पिधातुम् इच्छन्ति वा?

en: Don't use a proxy
sa: प्रॉक्सी इत्यस्य उपयोगं न कुर्वन्तु

en: Dump Debug Info
sa: डम्प डिबग इन्फो

en: Eduardo Robles Elvira
sa: एडुआर्डो रोब्लेस् एल्विरा

en: Enter the parent folder
sa: मातापितृपुटं प्रविशन्तु

en: Error: %1
sa: त्रुटिः %1

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute
sa: प्रभज्

en: Extensions
sa: विस्तारः

en: Extra Toolbar
sa: अतिरिक्त टूलबार

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
sa: सञ्चिकाः दर्शयन्ति URL-समूहानां कृते, निर्देशिकां उद्घाटयति, सञ्चिकां च चिनोति, वास्तविकसञ्चिकां उद्घाटयितुं न

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
sa: वर्तमानं प्रदर्शितस्य दस्तावेजस्य तथा च समाविष्टस्य कस्यापि चित्रस्य पुनः लोड् कर्तुं बाध्यताम्

en: George Staikos
sa: जार्ज स्टैइकोस

en: Germain Garand
sa: जेरमेन् गरन्द्

en: Go
sa: गच्छ

en: Graphics/icons
sa: ग्राफिक्स/चिह्न

en: Harri Porten
sa: हर्री पोर्ट

en: Home
sa: गृहम्‌

en: Home Page
sa: मुखपृष्ठ

en: Ivor Hewitt
sa: इवोर् हेविट्

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
sa: जावास्क्रिप्ट् अभिगमननियन्त्रणम्
    प्रति-डोमेन नीतयः विस्ताराः

en: Joseph Wenninger
sa: जोसेफ् वेनिङ्गर्

en: KFM author
sa: केएफएम लेखक

en: Kon&queror Introduction
sa: Kon&queror परिचयः

en: Konqueror
sa: विजेता

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
sa: विजेतारः सम्यक् न बन्दः अभवत् । एतानि पूर्वसत्राणि पुनः स्थापयितुम् इच्छन्ति वा ?

en: Koos Vriezen
sa: कूस व्रीजेन्

en: L&ocation:
sa: स्थानीय:

en: Lars Knoll
sa: लार्स नोल्

en: Leo Savernik
sa: लियो सवेर्निक

en: List available sessions and exit
sa: उपलब्धसत्रं सूचीकृत्य निर्गमनं कुर्वन्तु

en: Local
sa: स्थानिक

en: Location Bar
sa: स्थान बार

en: Location Toolbar
sa: स्थान साधनपट्टी

en: Location to open
sa: उद्घाटयितुं स्थानं

en: Lock to Current Location
sa: वर्तमानस्थाने तालान् स्थापयन्तु

en: Lubos Lunak
sa: मृदु लुबोस्

en: M&ove Files...
sa: M&ove सञ्चिकाः...

en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

en: Maks Orlovich
sa: मक्स ओरलोविच्

en: Manage...
sa: प्रबंधनं...

en: Matt Koss
sa: मैट् कोस्

en: Matthias Kalle Dalheimer
sa: मथियस कल्ले डालहेमर

en: Matthias Welk
sa: मथियस वेल्के

en: Michael Brade
sa: माइकल ब्रेड

en: Michael Reiher
sa: माइकल हेरोन्

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
sa: अस्य URL कृते उपयोक्तुं Mimetype (उदा. text/html अथवा inode/directory)

en: Miscellaneous
sa: विविध

en: Move Tab Left
sa: ट्याब् वामभागे चालयन्तु

en: Move Tab Right
sa: ट्याब् राइट् चालयन्तु

en: Move backwards one step in the browsing history
sa: ब्राउजिंग् इतिहासे एकं पदं पश्चात् गच्छन्तु

en: Move backwards one step in the closed tabs history
sa: बन्द ट्याब्स् इतिहासे एकं पदं पश्चात् गच्छन्तु

en: Move forward one step in the browsing history
sa: ब्राउजिंग् इतिहासे एकं पदं अग्रे गच्छन्तु

en: Move selected files from %1 to:
sa: चयनितसञ्चिकाः %1 तः :

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
sa: चयनितं पाठं वा द्रव्यं (वस्तूनि) क्लिप्बोर्ड् प्रति स्थानान्तरयन्तु

en: Navigate to your 'Home Folder'
sa: स्वस्य 'Home Folder' - मध्ये गच्छन्तु ।

en: Navigate to your 'Home Page'
sa: स्वस्य 'Home Page' - मध्ये गच्छन्तु ।

en: Navigate to your local 'Home Folder'
sa: स्वस्थानीयं 'Home Folder' - मध्ये गच्छन्तु ।

en: New &Window
sa: नवीन &विण्डो

en: Onl&y current window
sa: Onl&y वर्तमान विण्डो

en: Open File
sa: सञ्चिकां उद्घाटयन्तु

en: Open a new tab
sa: नूतनं ट्याब् उद्घाटयन्तु

en: Open in &New Tab
sa: &New Tab इत्यत्र उद्घाटयन्तु

en: Open in Current Tab
sa: वर्तमान ट्याब् मध्ये उद्घाटयन्तु

en: Open in New &Window
sa: New &Window इत्यत्र उद्घाटयन्तु

en: Open in New Tab
sa: New Tab इत्यत्र उद्घाटयन्तु

en: Open in T&his Window
sa: T&his Window इत्यत्र उद्घाटयन्तु

en: Open tabs inside current window
sa: वर्तमानविण्डो इत्यस्य अन्तः ट्याब्स् उद्घाटयन्तु

en: Open the document in a new tab
sa: नूतने ट्याब् मध्ये दस्तावेजं उद्घाटयन्तु

en: Open the document in a new window
sa: नूतने विण्डो मध्ये दस्तावेजं उद्घाटयन्तु

en: Open the document in current window
sa: वर्तमानविण्डो मध्ये दस्तावेजं उद्घाटयन्तु

en: Open with %1
sa: %1 इत्यनेन उद्घाटयन्तु

en: Other Tabs
sa: अन्ये टब्स्

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
sa: उपयोगाय भागः (उदा. khtml अथवा kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
sa: क्लिप्बोर्डस्य सामग्रीं चिनोतु

en: Peter Kelly
sa: पीटर केली

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
sa: पश्चात् उपयोगाय पूर्वभारः। एषः मोड् आदेशपङ्क्तौ URL समर्थयति न

en: Preview &in %1
sa: पूर्वावलोकन & %1 मध्ये

en: Print the current document
sa: वर्तमानदस्तावेजं मुद्रयन्तु

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
sa: प्रोफाइलं उद्घाटयितुं (DEPRECATED, IGNORED)

en: Reload all currently displayed document in tabs
sa: वर्तमान समये प्रदर्शितं सर्वं दस्तावेजं ट्याब् मध्ये पुनः लोड् कुर्वन्तु

en: Reload the currently displayed document
sa: वर्तमानं प्रदर्शितं दस्तावेजं पुनः लोड् कुर्वन्तु

en: Resend
sa: पुनः प्रेषयतु

en: Richard Moore
sa: रिचर्ड मूर्

en: S&end File...
sa: S&end सञ्चिका...

en: Save As
sa: यथा रक्षतु

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
sa: सुलभपुनर्प्राप्त्यर्थं open &tabs तथा windows रक्षन्तु

en: Search in history
sa: इतिहासे अन्वेषणं कुर्वन्तु

en: Send &Link Address...
sa: Send &Link पता...

en: Session n&ame:
sa: सत्र n&ame: .

en: Session to open
sa: सत्रं उद्घाटयितुं

en: Sessions
sa: सत्रम्

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
sa: दृश्यं 'लिङ्क्ड्' इति सेट् करोति । अन्येषु लिङ्क्ड् दृश्येषु कृतानां पुटपरिवर्तनानां अनुसरणं कृत्वा लिङ्क्ड् दृश्यं भवति ।

en: Show %1
sa: %1 दर्शयतु

en: Show proxy configuration dialog
sa: प्रॉक्सी विन्याससंवादं दर्शयतु

en: Shows the developer tools for the current page
sa: वर्तमानपृष्ठस्य विकासकसाधनं दर्शयति

en: Simon Hausmann
sa: सिमोन हाउसमैन्

en: Split View &Left/Right
sa: विभक्त दृश्य &वाम/दक्षिण

en: Split View &Top/Bottom
sa: विभक्त दृश्य &ऊर्ध्व/नीचे

en: Stalled
sa: स्थगितम्

en: Start without a default window, when called without URLs
sa: पूर्वनिर्धारितविण्डो विना आरभत, यदा URL विना आह्वयते

en: Stefan Schimanski
sa: स्टीफन शिमान्स्की

en: Stefano Crocco
sa: स्टीफनो क्रोक्को

en: Stephan Binner
sa: स्टीफन बिनर

en: Stephan Kulow
sa: स्टीफन कुलोव

en: Stop loading the document
sa: दस्तावेजस्य लोडीकरणं स्थगयन्तु

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sa: अनुप्रयोगेन उद्घाटिताः सञ्चिकाः/URLs उपयोगानन्तरं विलोपिताः भविष्यन्ति

[ctx: The name of the file the user wants to open]
en: this file
sa: एषा सञ्चिका

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
sa: भवन्तः यत् पृष्ठं द्रष्टुं प्रयतन्ते तत् पोस्ट् कृतस्य प्रपत्रदत्तांशस्य परिणामः अस्ति । यदि भवान् दत्तांशं पुनः प्रेषयति तर्हि प्रपत्रेण कृता यत्किमपि कार्यं (यथा अन्वेषणं वा ऑनलाइनक्रयणं वा) पुनरावृत्तिः भविष्यति ।

[ctx: The session asked by the user doesn't exist or can't be opened]
en: Session %1 couldn't be opened
sa: %1 सत्रं उद्घाटयितुं न शक्यते स्म

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
sa: तत्र विन्यासदोषः दृश्यते । भवता Konqueror %1 इत्यनेन सह सम्बद्धम्, परन्तु एतत् सञ्चिकाप्रकारं सम्भालितुं न शक्नोति ।

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
sa: %1 मॉड्यूल् लोड् करणं त्रुटिः अभवत् ।
    निदानं भवति : १.
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
sa: अस्मिन् पट्टिकायां वर्तमानकाले उद्घाटितानां ट्याब्-सूची अस्ति । एकं ट्याब् सक्रियं कर्तुं नुदन्तु । ट्याब्स् मध्ये गन्तुं कीबोर्ड् शॉर्टकट् अपि उपयोक्तुं शक्नुवन्ति । ट्याब् मध्ये पाठः तस्मिन् वर्तमानकाले उद्घाटितां सामग्रीं दर्शयति; पूर्णशीर्षकं द्रष्टुं ट्याब्-उपरि मूषकं स्थापयन्तु, यद्यपि ट्याब्-विस्तारस्य अनुरूपं लघुकृतम् अस्ति ।

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
sa: रिक्तं बन्दवस्तूनि इतिहासः

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sa: अस्मिन् पृष्ठे अप्रस्तूयमाणाः परिवर्तनाः सन्ति ।
    विण्डो पिधाय एतानि परिवर्तनानि परित्यजन्ति ।

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
sa: अस्मिन् पृष्ठे अप्रस्तूयमाणाः परिवर्तनाः सन्ति ।
    पृष्ठं पुनः लोड् करणेन एतानि परिवर्तनानि परित्यज्यन्ते ।

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
sa: अस्मिन् ट्याब् मध्ये अप्रस्तूयमाणाः परिवर्तनाः सन्ति ।
    अन्येषां ट्याब्-स्थानानां निरोधेन एतानि परिवर्तनानि परित्यज्यन्ते ।

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
sa: अस्मिन् ट्याब् मध्ये अप्रस्तूयमाणाः परिवर्तनाः सन्ति ।
    ट्याब् पिधाय एतानि परिवर्तनानि परित्यजन्ति ।

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sa: अस्मिन् ट्याब् मध्ये अप्रस्तूयमाणाः परिवर्तनाः सन्ति ।
    विण्डो पिधाय एतानि परिवर्तनानि परित्यजन्ति ।

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
sa: अस्मिन् ट्याब् मध्ये अप्रस्तूयमाणाः परिवर्तनाः सन्ति ।
    ट्याब् विच्छेदेन एतानि परिवर्तनानि परित्यज्यन्ते ।

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
sa: अस्मिन् ट्याब् मध्ये अप्रस्तूयमाणाः परिवर्तनाः सन्ति ।
    सर्वाणि ट्याब्स् पुनः लोड् करणेन एतानि परिवर्तनानि परित्यज्यन्ते ।

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
sa: अस्मिन् दृश्ये अप्रस्तूयमाणाः परिवर्तनाः सन्ति ।
    दृश्यं पिधाय एतानि परिवर्तनानि परित्यजन्ति ।

en: Throbber
sa: थ्रोबर

en: Tobias Anton
sa: टोबियास एण्टोन्

en: Torben Weis
sa: तोर्बेन् वेइस

en: Torsten Rahn
sa: तोर्स्टेन राह्न्

en: Und&o
sa: च&o

en: Und&o: Closed Tab
sa: Und&o: बन्दः ट्याब्

en: Und&o: Closed Window
sa: Und&o: बन्द खिडकी

en: Unsupported proxy configuration
sa: असमर्थितं प्रॉक्सी विन्यासम्

en: Use HTTP proxy (only this time)
sa: HTTP प्रॉक्सी इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु (केवलम् अस्मिन् समये)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
sa: HTTPS प्रॉक्सी इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु (केवलम् अस्मिन् समये)

en: Waldo Bastian
sa: वाल्दो बास्टियन

en: Web browser, file manager and document viewer.
sa: जालपुटं, सञ्चिकाप्रबन्धकं, दस्तावेजदर्शकं च ।

en: Wynn Wilkes
sa: विन् विल्क्स

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
sa: --preload स्विच् इत्यस्य उपयोगं कुर्वन् भवान् URLs पारयितुं न शक्नोति । URLs उपेक्षिताः भविष्यन्ति

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
sa: भवान् Complete Full Screen मोड् प्रविष्टवान् (उपयोक्तृ-अन्तरफलकं पूर्णतया गुप्तम् अस्ति) । Full Screen Mode (%1) कृते कीबोर्ड-शॉर्टकट् नुत्वा तस्मात् निर्गन्तुं शक्नुवन्ति ।

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sa: अस्मिन् विण्डो मध्ये भवतः बहुविधाः ट्याब्स् उद्घाटिताः सन्ति, किं भवन्तः निश्चितरूपेण निर्गन्तुं इच्छन्ति?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
sa: भवता ट्याब्-मध्ये २० अधिकानि पुस्तकचिह्नानि उद्घाटयितुं अनुरोधः कृतः । एतत् किञ्चित्कालं यावत् भवितुं शक्नोति। अनुवर्तते?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
sa: भवतः प्रॉक्सी विन्यासस्य उपयोगः QtWebEngine HTML इञ्जिनेण सह कर्तुं न शक्यते यतः एतत् HTTP तथा HTTPS प्रोटोकॉलस्य कृते भिन्नाः प्रॉक्सीः भवितुं समर्थं न करोति । भवतः वर्तमानसेटिंग्स् सन्ति :<p> <b>HTTP प्रॉक्सी:</b> <tt>%1</tt></p><p> <b>HTTPS प्रॉक्सी:</b> <tt>%2</tt></p> किं कर्तुम् इच्छसि ?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
sa: भवतः प्रॉक्सी विन्यासस्य उपयोगः QtWebEngine HTML इञ्जिनेण सह कर्तुं न शक्यते । न प्रॉक्सी उपयुज्यते
    
     QtWebEngine केवलं नियतप्रॉक्सी समर्थयति, अतः प्रॉक्सी स्वतः-विन्यासः (PAC) तथा च Web Proxy Auto-Discovery प्रोटोकॉलः QtWebEngine इत्यनेन सह उपयोक्तुं न शक्यते । यदि भवतां कृते प्रॉक्सी आवश्यकं भवति तर्हि कृपया सिस्टम् प्रॉक्सी विन्यासं चिनोतु अथवा सेटिंग्स् संवादे मैन्युअल् रूपेण प्रॉक्सी URL निर्दिशतु । इदानीं प्रॉक्सी सेटिङ्ग्स् परिवर्तयितुम् इच्छति वा?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
sa: भवतः पार्श्वपट्टिका कार्यात्मका वा अनुपलब्धा वा नास्ति । नूतनप्रविष्टिः योजयितुं न शक्यते।

en: Zack Rusin
sa: जैक रुसिन्

en: mimetype
sa: अनुकरणप्रकारः

en: no name
sa: न नाम

en: profile
sa: रूपरेखा

en: service
sa: सेवा

en: session
sa: सत्र
