kirigami-addons - en to sa translation catalogue (112 entries)

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
sa: %1 स्वतः अन्वेषणं सक्षमं भवति चेत् अत्र सूचीकृतानां भाषाणां वर्तनीपरीक्षां सुझावं च प्रदास्यति ।

[ctx: @action:button]
en: Add Word
sa: शब्दं योजयतु

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sa: निरसयतु

[ctx: @action:button]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: @action:button]
en: Color
sa: वर्ण

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
sa: क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @action:button]
en: Delete word
sa: शब्दं विलोपयतु

[ctx: @action:button]
en: Go Next
sa: अग्रिमम् गच्छतु

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
sa: Go Previous इति

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
sa: अद्यपर्यन्तं कूदन्तु

[ctx: @action:button]
en: Keyboard Shortcuts
sa: कीबोर्ड शॉर्टकट

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
sa: व्यक्तिगत शब्दकोशं उद्घाटयतु

[ctx: @action:button]
en: Select
sa: विचि

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
sa: वर्तनीपरीक्षा

[ctx: @action:button]
en: Volume
sa: मात्रा

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
sa: पुनः गच्छतु

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
sa: शीर्षकं गोपयन्तु

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
sa: शीर्षकं दर्शयतु

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
sa: '%2' सन्दर्भे '%1' क्रिया ।

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
sa: Qt विस्तारयितुं KDE समुदायेन निर्मितानाम् पुस्तकालयानाम् संग्रहः ।

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
sa: पार-मञ्च-अनुप्रयोग-विकास-रूपरेखा।

[ctx: @info]
en: System information copied to clipboard.
sa: सिस्टम् सूचना क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिखिता।

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
sa: '%1' कीलसंयोजनं मानकक्रियायाः "%2" कृते अपि उपयुज्यते यत् केचन अनुप्रयोगाः उपयुञ्जते ।
    किं भवान् वास्तवमेव तस्य उपयोगं वैश्विकशॉर्टकट् रूपेण अपि कर्तुम् इच्छति?

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
sa: '%1' कीलसंयोजनं वैश्विकक्रियाणां अनुसरणं कृत्वा छायाकृतम् अस्ति:

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
sa: '%1' कीलसंयोजनं वैश्विकक्रियाणां अनुसरणं करोति:

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
sa: F12 कीलम् विण्डोज इत्यत्र आरक्षितम् अस्ति, अतः वैश्विकशॉर्टकट् कृते उपयोक्तुं न शक्यते ।
    अन्यं चिनोतु ।

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
sa: अन्तर्निहित मञ्च।

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
sa: न परिणामः प्राप्तः

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
sa: कुंजी अनुक्रम अभिलेखनं रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
sa: स्पष्ट कुञ्जी अनुक्रम

[ctx: @label]
en: Alternative:
sa: वैकल्पिक:

[ctx: @label]
en: Shortcut:
sa: लघुमार्गः :

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
sa: भाषां स्वयमेव ज्ञापयन्तु

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
sa: पुनः न दर्शयतु

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
sa: स्वचालितं वर्तनीपरीक्षणं सक्षमं कुर्वन्तु

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
sa: हाइफनयुक्तशब्दानां अवहेलनां कुर्वन्तु

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
sa: उदात्तशब्दानां अवहेलनां कुर्वन्तु

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
sa: अतिरिक्त वर्तनीपरीक्षणभाषा

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
sa: चयनिता पूर्वनिर्धारितभाषा :

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
sa: फ़िल्टर…

[ctx: @title]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
sa: मानक-अनुप्रयोग-शॉर्टकट्-सहितं द्वन्द्वः

[ctx: @title:dialog]
en: Error
sa: त्रुटि

[ctx: @title:dialog]
en: Information
sa: सूचना

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
sa: आरक्षित शॉर्टकट

[ctx: @title:dialog]
en: Success
sa: सफलता

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
sa: चेतवानी

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
sa: वैश्विक शॉर्टकट छायाकरण

[ctx: @title:group]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: @title:window]
en: About %1
sa: %1 इत्यस्य विषये

[ctx: @title:window]
en: About KDE
sa: KDE विषये

[ctx: @title:window]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
sa: सेटिंग्स् — %1

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
sa: शॉर्टकटः %1

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
sa: शॉर्टकट

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
sa: वर्तनीपरीक्षा शब्दकोशः

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
sa: वर्तनीपरीक्षा भाषाः

en: About %1
sa: %1 इत्यस्य विषये

en: About KDE
sa: KDE विषये

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
sa: वर्तमानवर्णः "%1" ।

en: Authors
sa: लेखकाः

en: Be Free!
sa: स्वतन्त्रः भवतु!

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
sa: बटन् नुदन्तु, ततः कार्यक्रमे इव शॉर्टकट् प्रविशन्तु ।
    Ctrl+A कृते उदाहरणम् : Ctrl कीलं धारयित्वा A नुदन्तु ।

en: Close
sa: पिधानं करोतु

en: Copyright
sa: प्रतिलिपि अधिकार

en: Credits
sa: श्रेयः

[ctx: Date is not set]
en: Not set
sa: न सेट्

en: Day
sa: दिनं

en: Default Language
sa: पूर्वनिर्धारित भाषा

en: Description
sa: वर्णनम्‌

en: Developer Documentation
sa: विकासक दस्तावेजीकरण

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
sa: अद्य

en: Donate
sa: वितरणं

en: Download
sa: अवाहरन

en: Get Involved
sa: सम्मिलित हो जाओ

en: Homepage
sa: मुखपृष्ठ

en: Hours
sa: घण्टानः

en: Join us
sa: अस्माभिः सह सम्मिलितं भवन्तु

en: KDE
sa: कुत्र

en: KDE Frameworks
sa: KDE Frameworks इति

en: KDE e.V
sa: केडीई ई.वि

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
sa: KDE इति सॉफ्टवेयर अभियंतानां, कलाकारानां, लेखकानां, अनुवादकानां, निर्मातृणां च विश्वव्यापी समुदायः अस्ति ये मुक्तसॉफ्टवेयरविकासाय प्रतिबद्धाः सन्ति । KDE Plasma डेस्कटॉप् वातावरणं, शतशः अनुप्रयोगाः, तान् समर्थयन्तः बहवः सॉफ्टवेयरपुस्तकालयाः च उत्पादयति ।
    
    KDE एकः सहकारी उद्यमः अस्ति : कोऽपि एकः संस्था स्वस्य दिशां वा उत्पादं वा नियन्त्रयति । तस्य स्थाने वयं मिलित्वा विश्वस्य उत्तमस्य मुक्तसॉफ्टवेयरस्य निर्माणस्य साधारणं लक्ष्यं प्राप्तुं कार्यं कुर्मः। भवतां सहितं KDE इत्यत्र सम्मिलितुं योगदानं च कर्तुं सर्वेषां स्वागतम् अस्ति।

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
sa: KDE सॉफ्टवेयर सर्वदा निःशुल्कं उपलब्धं भविष्यति, तथापि तस्य निर्माणं निःशुल्कं नास्ति ।
    
    विकासस्य समर्थनार्थं केडीई समुदायेन जर्मनीदेशे कानूनीरूपेण स्थापितं अलाभकारीसंस्था केडीई ई.वी. केडीई ई.वि. कानूनी वित्तीयविषयेषु केडीई समुदायस्य प्रतिनिधित्वं करोति ।
    
    केडीई आर्थिकसहितं बहुविधयोगदानात् लाभं प्राप्नोति । सदस्यानां अन्येषां च योगदानं कुर्वन्तः व्ययस्य प्रतिपूर्तिं कर्तुं वयं धनस्य उपयोगं कुर्मः। कानूनीसमर्थनार्थं सम्मेलनानां सभानां च आयोजनार्थं च अधिकधनस्य उपयोगः भवति ।
    
    वयं भवन्तं प्रोत्साहयितुम् इच्छामः यत् ते अस्माकं प्रयत्नस्य समर्थनं आर्थिकदानेन कुर्वन्तु।
    
    भवतः समर्थनार्थं पूर्वमेव बहु धन्यवादः।

en: Libraries in use
sa: प्रयुक्ताः पुस्तकालयाः

en: License | Licenses
sa[0]: अनुज्ञापत्रम्
sa[1]: अनुज्ञापत्राणि

[ctx: List separator]
en: ,
sa: , ९.

en: Minutes
sa: पन्चनिमेषः

en: Month
sa: माह

en: Next image
sa: अग्रिमः चित्रः

[ctx: No selected language]
en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: No shortcut defined]
en: None
sa: न कश्चित्

en: Open Command Bar
sa: Command Bar उद्घाटयन्तु

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
sa: स्वस्य व्यक्तिगतशब्दकोशे नूतनं शब्दं योजयन्तु…

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
sa: शॉर्टकट् न प्राप्ताः

en: Previous image
sa: पूर्वप्रतिबिम्बम्

en: Report a Bug
sa: एकं दोषं प्रतिवेदयतु

en: Report a bug
sa: एकं दोषं निवेदयन्तु

en: Report bugs
sa: दोषान् प्रतिवेदयन्तु

en: Rotate left
sa: वामभागे परिभ्रमन्तु

en: Rotate right
sa: दक्षिणतः परिभ्रमन्तु

en: Save as
sa: यथा रक्षतु

en: Send an email to %1
sa: %1 इत्यस्मै ईमेल प्रेषयन्तु

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
sa: सॉफ्टवेयरं सर्वदा सुधारयितुम् शक्यते, तथा च KDE दलं तत् कर्तुं सज्जम् अस्ति । तथापि भवान् - उपयोक्ता - अस्मान् अवश्यं वक्तव्यः यत् कदा किमपि अपेक्षितरूपेण कार्यं न करोति अथवा उत्तमं कर्तुं शक्यते स्म ।
    
    KDE इत्यत्र दोषनिरीक्षणप्रणाली अस्ति । दोषं सञ्चिकां कर्तुं अधोलिखितस्य बटनस्य उपयोगं कुर्वन्तु, अथवा अस्य अनुप्रयोगस्य विशिष्टं दोषं प्रतिवेदयितुं कार्यक्रमस्य About पृष्ठस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।
    
    यदि भवतां कृते सुधारस्य सुझावः अस्ति तर्हि भवतां इच्छायाः पञ्जीकरणार्थं दोषनिरीक्षणप्रणालीं उपयोक्तुं स्वागतम् अस्ति । "Wishlist" इति तीव्रताम् उपयुञ्जते इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु ।

en: Support us
sa: अस्माकं समर्थनं कुर्वन्तु

en: Translators
sa: अनुवादकाः

en: Using %1 and built against %2
sa: %1 इत्यस्य उपयोगेन %2 इत्यस्य विरुद्धं निर्मितं च

en: Visit %1's KDE Store page
sa: %1 इत्यस्य KDE Store पृष्ठं पश्यन्तु

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
sa: निवेशः

en: Year
sa: वर्ष

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
sa: KDE दलस्य सदस्यः भवितुम् भवता सॉफ्टवेयरविकासकः भवितुम् आवश्यकं नास्ति । प्रोग्राम्-अन्तरफलकानाम् अनुवादं कुर्वन्ति भाषादलेषु भवान् सम्मिलितुं शक्नोति । चित्राणि, विषयवस्तु, ध्वनयः, उन्नतदस्तावेजं च प्रदातुं शक्नुवन्ति । त्वं निर्णयं करोषि!

en: Zoom in
sa: जूम इन करें

en: Zoom out
sa: जूम आउट् कुर्वन्तु
