kwin - en to sa translation catalogue (138 entries)

en: &Center snap zone:
sa: &केन्द्र स्नैप क्षेत्र :

en: &Click raises active window
sa: &क्लिक् सक्रियविण्डो उत्थापयति

en: &Delay focus by:
sa: &विलम्ब फोकस द्वारा:

en: &Double-click:
sa: &द्विवारं क्लिक् कुर्वन्तु:

en: &Focus
sa: &केंद्रबिन्दुः

en: &Left click:
sa: &वाम क्लिक् कुर्वन्तु:

en: &Middle click:
sa: &मध्य क्लिक् :

en: &Raise on hover, delayed by:
sa: &Raise on hover, विलम्बित:

en: &Right click:
sa: &राइट् क्लिक् कुर्वन्तु:

en: &Separate screen focus
sa: &पृथक् स्क्रीन फोकस

en: &Snap windows:
sa: &स्नैप विण्डोज: .

en: &Titlebar Actions
sa: &शीर्षकपट्टिका क्रियाः

en: &Window snap zone:
sa: &विण्डो स्नैप क्षेत्र:

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
sa: <em>फोकस कर्तुं क्लिक् कुर्वन्तु (मूषकस्य प्राधान्यम्):</em> अधिकतया <em>Click to focus</em> इत्यस्य समानम् । यदि प्रणाल्याः सक्रियविण्डो चयनं कर्तव्यं भवति (उदा. यतः वर्तमानसक्रियः बन्दः आसीत्) तर्हि मूषकस्य अधः विण्डो प्राधान्यं अभ्यर्थी भवति । असामान्यं, परन्तु सम्भाव्यं रूपं <em>Click to focus</em> .

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
sa: <em>फोकस कर्तुं क्लिक् कुर्वन्तु:</em> यदा भवन्तः तस्मिन् क्लिक् कुर्वन्ति तदा एकं विण्डो सक्रियं भवति । अन्येषु प्रचालनतन्त्रेषु एषः व्यवहारः सामान्यः अस्ति तथा च सम्भवतः भवान् यत् इच्छति ।

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
sa: <em>फोकस मूषकस्य अनुसरणं करोति :</em> मूषकं विण्डो उपरि स्थापयित्वा तत् सक्रियं भविष्यति । यथा । मूषकस्य अधः यादृच्छिकरूपेण दृश्यमानाः विण्डोस् फोकस न प्राप्नुयुः । <em>फोकस चोरी निवारणं</em> यथासाधारणं भवति। केवलं वास्तविकरूपेण क्लिक् कर्तुं विना एव <em>फोकस कर्तुं Click</em> इति चिन्तयन्तु।

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
sa: <em>मूषकस्य अधः सख्यं ध्यानं ददातु:</em> ध्यानं सर्वदा मूषकस्य अधः विण्डो इत्यत्र भवति (संदेहं कुत्रापि नास्ति) अत्यन्तं अप्रबन्धितविरासतां X11 वातावरणे फोकसव्यवहारस्य इव<br/> <strong>चेतावनी:</strong> <em>फोकस चोरी निवारणं</em> तथा च <em>टैबॉक्स (&#39;Alt+Tab&#39;)</em> सक्रियणनीतेः विरोधं करोति तथा च कार्यं न करिष्यति। भवान् अत्यन्तं सम्भाव्यते यत् तस्य स्थाने <em>Focus follows mouse (mouse precedence) इत्यस्य</em> उपयोगं कर्तुम् इच्छति!

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
sa: <em>मूषकस्य अधः फोकसः :</em> फोकसः सर्वदा मूषकस्य अधः विण्डो इत्यत्र एव तिष्ठति ।<br/> <strong>चेतावनी:</strong> <em>फोकस चोरी निवारणं</em> तथा च <em>टैबॉक्स (&#39;Alt+Tab&#39;)</em> सक्रियणनीतेः विरोधं करोति तथा च कार्यं न करिष्यति। भवान् अत्यन्तं सम्भाव्यते यत् तस्य स्थाने <em>Focus follows mouse (mouse precedence) इत्यस्य</em> उपयोगं कर्तुम् इच्छति!

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>यदि एषः विकल्पः सक्षमः अस्ति तर्हि छायाकृतः विण्डो स्वयमेव छायाहीनः भविष्यति यदा मूषकसूचकः किञ्चित्कालं यावत् शीर्षकपट्टिकायाः उपरि अस्ति ।</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
sa: <html><head/><body><p>प्लेसमेण्ट् नीतिः निर्धारयति यत् डेस्कटॉप् मध्ये नूतनं विण्डो कुत्र दृश्यते इति । </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">स्मार्टः</span> विण्डोजस्य न्यूनतमं ओवरलैप् प्राप्तुं प्रयतते </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">अधिकतमीकरणं</span> सम्पूर्णं पटलं पूरयितुं प्रत्येकं विण्डो अधिकतमं कर्तुं प्रयतते । विण्डो-विशिष्टसेटिंग्स् उपयुज्य केषाञ्चन विण्डोज-स्थापनं चयनात्मकरूपेण प्रभावितं कर्तुं उपयोगी भवेत् । </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">यादृच्छिकं</span> यादृच्छिकस्थानं उपयुज्यते </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">केन्द्रितः</span> खिडकीं केन्द्रीकृतं स्थापयति </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">शून्यकोणयुक्तः</span> खिडकीं उपरि-वामकोणे स्थापयति </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">मूषकस्य अधः</span> विण्डो सूचकस्य अधः स्थापयिष्यति</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>एषः विकल्पः निर्दिशति यत् KWin नूतनविण्डोजस्य अप्रत्याशितसक्रियीकरणस्य कारणेन अवांछितं फोकसचोरीं निवारयितुं कियत् प्रयतते । (टिप्पणी: एतत् विशेषता <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> अथवा <span style=" font-style:italic;">Focus इत्यनेन सह कठोररूपेण mouse</span> focus नीतिषु कार्यं न करोति ।) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">कोऽपि नास्ति:</span> निवारणं निष्क्रियं भवति तथा च नूतनाः खिडकयः सर्वदा सक्रियताम् आप्नुवन्ति। </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">न्यूनम् :</span> निवारणं सक्षमम् अस्ति; यदा कस्यचित् विण्डो इत्यस्य अन्तर्निहिततन्त्रस्य समर्थनं नास्ति तथा च KWin विश्वसनीयतया विण्डो सक्रियीकरणं कर्तव्यं वा न वा इति निर्णयं कर्तुं न शक्नोति तदा तत् सक्रियं भविष्यति । अस्य सेटिङ्ग् इत्यस्य मध्यमस्तरस्य अपेक्षया दुष्टतरं उत्तमं च परिणामं भवितुम् अर्हति, अनुप्रयोगानाम् आधारेण । </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">माध्यमम् :</span> निवारणं सक्षमम् अस्ति। </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">उच्च:</span> नूतनाः विण्डोः तदा एव सक्रियताम् अवाप्नुवन्ति यदा वर्तमानकाले कोऽपि विण्डो सक्रियः नास्ति अथवा यदि ते वर्तमानकाले सक्रियस्य अनुप्रयोगस्य सन्ति। मूषककेन्द्रीकरणनीतेः उपयोगं न कुर्वन् सम्भवतः एषा सेटिङ्ग् वास्तवतः उपयोगी नास्ति । </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> सर्वाणि विण्डोस् उपयोक्त्रा स्पष्टतया सक्रियं भवितुमर्हति ।</li></ul><p> ये विण्डोजः फोकस चोरायितुं निवारिताः सन्ति, ते ध्यानं आग्रही इति चिह्निताः सन्ति, यस्य पूर्वनिर्धारितरूपेण तेषां कार्यपट्टिकाप्रविष्टिः प्रकाशिता भविष्यति इति अर्थः । एतत् Notifications control module इत्यस्मिन् परिवर्तयितुं शक्यते ।</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>वर्तमानात् परं वर्चुअल् डेस्कटॉप् इत्यत्र स्थितं मुक्तं विण्डो सक्रियं भवति चेत् किं भवति इति एतत् सेटिङ्ग् नियन्त्रयति ।</p><p> <span style=" font-style:italic;">तस्मिन् स्विच् कुर्वन्तु Virtual Desktop</span> Virtual Desktop प्रति स्विच् करिष्यति यत्र विण्डो सम्प्रति स्थितम् अस्ति ।</p><p> <span style=" font-style:italic;">वर्तमान वर्चुअल् डेस्कटॉप् मध्ये विण्डो आनयितुं</span> विण्डो सक्रिय वर्चुअल् डेस्कटॉप् प्रति कूर्दति ।</p></body></html>

en: Activate
sa: सक्रियं कुर्वन्तु

en: Activate and lower
sa: सक्रियं कृत्वा न्यूनीकरोतु

en: Activate and pass click
sa: सक्रियं कृत्वा पास क्लिक् कुर्वन्तु

en: Activate and raise
sa: सक्रियं कृत्वा उत्थापयतु

en: Activate and scroll
sa: सक्रियं कृत्वा स्क्रॉलं कुर्वन्तु

en: Activate, pass click and raise on release
sa: सक्रियताम्, पास क्लिक् कृत्वा विमोचनसमये उत्थापयन्तु

en: Activate, raise and move
sa: सक्रियं कुर्वन्तु, उत्थापयन्तु, चालयन्तु च

en: Activate, raise and pass click
sa: सक्रियं, उत्थापनं, पास क्लिक् च कुर्वन्तु

en: Activate, raise and scroll
sa: सक्रियं कुर्वन्तु, उत्थापयन्तु, स्क्रॉलं च कुर्वन्तु

en: Active
sa: सक्रियं

en: Adva&nced
sa: उन्नतं

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
sa: एप्स् स्वस्य विण्डोजस्य स्थानानि स्मर्तुं अनुमन्यताम्, यदि ते तस्य समर्थनं कुर्वन्ति

en: Alt
sa: सर्वे

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
sa: शीर्षकपट्टिकायां <em>द्विवारं</em> क्लिक् कृत्वा व्यवहारः ।

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
sa: <em>सक्रियविण्डो</em> इत्यस्य शीर्षकपट्टिकायां वा फ्रेममध्ये वा <em>वामक्लिक्</em> कृत्वा व्यवहारः ।

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
sa: <em>निष्क्रियविण्डो</em> इत्यस्य शीर्षकपट्टिकायां वा फ्रेममध्ये वा <em>वामक्लिक्</em> कृत्वा व्यवहारः ।

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
sa: <em>वामभागे</em> व्यवहारः maximize बटन् उपरि क्लिक् कुर्वन्तु ।

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
sa: <em>मध्ये</em> व्यवहारः maximize बटन् उपरि क्लिक् कुर्वन्तु ।

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
sa: <em>मूषकचक्रे</em> व्यवहारः शीर्षकपट्टिकायाः उपरि स्क्रॉलं कुर्वन्तु।

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
sa: maximize बटन् उपरि <em>राइट्</em> क्लिक् इत्यत्र व्यवहारः ।

en: Bring window to current Virtual Desktop
sa: वर्तमान वर्चुअल् डेस्कटॉप् मध्ये विण्डो आनयन्तु

en: Centered
sa: केन्द्रित

en: Change opacity
sa: अस्पष्टतां परिवर्तयन्तु

en: Click to focus (mouse precedence)
sa: फोकस कर्तुं क्लिक् कुर्वन्तु (मूषकस्य प्राधान्यम्)

en: Close
sa: पिधानं करोतु

en: Decrease opacity
sa: अस्पष्टतां न्यूनीकरोतु

en: Do nothing
sa: किमपि न कुरु

en: Extreme
sa: अति

en: Focus &stealing prevention:
sa: ध्यानं &चोरीनिवारणम् :

en: Focus follows mouse
sa: फोकस मूषकस्य अनुसरणं करोति

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
sa: फोकस मूषकस्य अनुसरणं करोति (मूषकस्य प्राधान्यम्) .

en: Focus strictly under mouse
sa: मूषकस्य अधः सख्यं ध्यानं ददातु

en: Focus under mouse
sa: मूषकस्य अधः ध्यानं ददातु

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
sa: अत्र भवान् विण्डो मध्ये मूषकचक्रेण सह स्क्रॉलं कुर्वन् परिवर्तककीलं नुदन् KDE इत्यस्य व्यवहारं अनुकूलितुं शक्नोति ।

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
sa: अत्र भवान् सेट् कर्तुं शक्नोति यत् विण्डोज केवलं तदा एव स्नैप् भविष्यति यदा भवान् तान् आच्छादयितुं प्रयतते, अर्थात् विण्डोस् केवलं अन्यस्य विण्डो अथवा सीमायाः समीपे आगच्छति चेत् ते स्नैप् न भविष्यन्ति ।

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
sa: अत्र भवान् स्क्रीन एज्स् कृते स्नैप जोन् सेट् कर्तुं शक्नोति, अर्थात् चुम्बकीयक्षेत्रस्य 'शक्तिः' यत् विण्डोस् तस्य समीपे गमनसमये सीमां प्रति स्नैपं करिष्यति ।

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
sa: अत्र भवान् स्क्रीन-केन्द्रस्य कृते स्नैप-क्षेत्रं सेट् कर्तुं शक्नोति, अर्थात् चुम्बकीयक्षेत्रस्य 'शक्तिः' यत् विण्डोजः स्क्रीन-केन्द्रे स्नैपं करिष्यति यदा तस्य समीपे गतं भवति

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
sa: अत्र भवान् विण्डोस् कृते स्नैप जोन् सेट् कर्तुं शक्नोति, अर्थात् चुम्बकीयक्षेत्रस्य 'बलम्' यत् विण्डोस् अन्यस्य विण्डो इत्यस्य समीपे स्थानान्तरितस्य समये परस्परं स्नैपं करिष्यति ।

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
sa: अत्र भवान् चिनोति यत् Meta कीलम् अथवा Alt कीलम् धारयित्वा निम्नलिखितक्रियाः कर्तुं शक्नुवन्ति वा ।

en: High
sa: उच्चैः

en: Horizontally maximize
sa: क्षैतिजरूपेण अधिकतमं कुर्वन्तु

en: In Top-Left Corner
sa: उपरि-वामकोणे

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sa: अस्मिन् पङ्क्तौ भवान् निष्क्रिय-आन्तरिक-विण्डो-मध्ये स्क्रॉल-करणसमये व्यवहारं अनुकूलितुं शक्नोति ('अन्तः' इत्यस्य अर्थः: न शीर्षकपट्टिका, न तु फ्रेम) ।

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sa: अस्मिन् पङ्क्तौ भवान् निष्क्रिय-आन्तरिक-विण्डो-मध्ये क्लिक् कुर्वन् वाम-क्लिक्-व्यवहारं अनुकूलितुं शक्नोति ('अन्तः' इत्यस्य अर्थः: न शीर्षकपट्टिका, न तु फ्रेम) ।

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sa: अस्मिन् पङ्क्तौ भवान् शीर्षकपट्टिकायां अथवा फ्रेममध्ये क्लिक् कुर्वन् वामक्लिक् व्यवहारं अनुकूलितुं शक्नोति ।

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sa: अस्मिन् पङ्क्तौ भवान् निष्क्रिय-आन्तरिक-विण्डो-मध्ये क्लिक् कुर्वन् मध्य-क्लिक्-व्यवहारं अनुकूलितुं शक्नोति ('अन्तः' इत्यस्य अर्थः: न शीर्षकपट्टिका, न तु फ्रेम) ।

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sa: अस्मिन् पङ्क्तौ भवान् शीर्षकपट्टिकायां अथवा फ्रेममध्ये क्लिक् कुर्वन् मध्यक्लिक् व्यवहारं अनुकूलितुं शक्नोति ।

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sa: अस्मिन् पङ्क्तौ भवान् निष्क्रिय-आन्तरिक-विण्डो-मध्ये क्लिक्-करणसमये राइट्-क्लिक्-व्यवहारं अनुकूलितुं शक्नोति ('अन्तः' इत्यस्य अर्थः: न शीर्षकपट्टिका, न तु फ्रेम) ।

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sa: अस्मिन् पङ्क्तौ भवान् शीर्षकपट्टिकायां अथवा फ्रेममध्ये क्लिक् कुर्वन् राइट् क्लिक् व्यवहारं अनुकूलितुं शक्नोति ।

en: Inactive
sa: निष्क्रिय

en: Inactive Inner Window Actions
sa: निष्क्रिय आन्तरिक विण्डो क्रियाएँ

en: Increase opacity
sa: अपारदर्शिता वर्धयतु

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
sa: आन्तरिकविण्डो, शीर्षकपट्टिका तथा फ्रेम क्रियाः

en: Keep above/below
sa: उपरि/अधः एव स्थापयन्तु

en: L&eft click:
sa: L&eft क्लिक् कुर्वन्तु:

en: Low
sa: न्यूनम्‌

en: Lower
sa: अवच

en: Maximize
sa: अधिकतमं कुरुत

en: Maximize Button Actions
sa: बटन क्रियाः अधिकतमं कुर्वन्तु

en: Maximize window by double clicking its frame
sa: तस्य फ्रेमं द्विवारं क्लिक् कृत्वा विण्डो अधिकतमं कुर्वन्तु

en: Maximize/restore
sa: अधिकतमं/पुनर्स्थापनम्

en: Maximized
sa: अधिकतमं कृतम्

en: Medium
sa: मध्यम

en: Meta
sa: मेटा

en: Middle &click:
sa: मध्यम् &क्लिक् कुर्वन्तु:

en: Middle c&lick:
sa: मध्य c&lick: .

en: Minimal Overlapping
sa: न्यूनतमं अतिव्याप्तिम्

en: Minimize
sa: न्यूनतमं कुरुत

en: Mo&difier key:
sa: Mod&difier कुंजी: 1.1.

en: Mo&use wheel:
sa: मो&उपयोगचक्रः :

en: Mo&vement
sa: आन्दोलन

en: Mouse &wheel:
sa: मूषक &चक्र: .

en: Move
sa: चलनम्

en: Move to previous/next desktop
sa: पूर्व/अग्रे डेस्कटॉप् प्रति गच्छन्तु

en: Multiscreen behavior:
sa: बहुपर्दे व्यवहारः :

en: None
sa: न कश्चित्

en: Note that "Activate, pass click and raise on release" doesn't work on X11, and falls back to "Activate, raise and pass click" instead
sa: ध्यानं कुर्वन्तु यत् "Activate, pass click and raise on release" X11 इत्यत्र कार्यं न करोति, तस्य स्थाने "Activate, raise and pass click" इत्यत्र पुनः पतति

en: On titlebar hover after:
sa: शीर्षकपट्टिकायां पश्चात् मण्डपं कुर्वन्तु:

en: Only when overlapping
sa: केवलं यदा आच्छादनं भवति

en: Raise
sa: उत्थापय

en: Raise/lower
sa: उत्थापय/नीचयतु

en: Raising windows:
sa: खिडकयः उत्थापनम् :

en: Random
sa: यदृच्छासङ्ख्या

en: Resize
sa: आकारं परिवर्तयतु

en: Right clic&k:
sa: दक्षिण क्लिक&k:

en: Screen &edge snap zone:
sa: स्क्रीन &edge snap zone: 1.1.

en: Scroll
sa: स्क्रॉल करें

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
sa: मूषकस्य सूचकः छायाकृतस्य विण्डो इत्यस्य उपरि गच्छति तदा विण्डो इत्यस्य छायाविमोचनात् पूर्वं मिलीसेकेण्ड्-मात्रायां समयं सेट् करोति ।

en: Shade
sa: छाया

en: Shade/unshade
sa: छाया/अनछाया

en: Show actions menu
sa: क्रियाणां मेनू दर्शयतु

en: Show on all desktops
sa: सर्वेषु डेस्कटॉप् मध्ये दर्शयतु

en: Switch to that Virtual Desktop
sa: तस्मिन् Virtual Desktop प्रति स्विच् कुर्वन्तु

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
sa: इदं प्रायः तथैव भवति यथा <em>Focus follows mouse</em> . यदि प्रणाल्याः सक्रियविण्डो चयनं कर्तव्यं भवति (उदा. यतः वर्तमानसक्रियः बन्दः आसीत्) तर्हि मूषकस्य अधः विण्डो प्राधान्यं अभ्यर्थी भवति । एतत् चिनोतु, यदि भवान् hover controlled focus इच्छति ।

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
sa: एषः विलम्बः अस्ति यस्य अनन्तरं यत् विण्डो मूषकसूचकः समाप्तः अस्ति तत् स्वयमेव अग्रे आगमिष्यति ।

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
sa: एषः विलम्बः अस्ति यस्य अनन्तरं मूषकसूचकः समाप्तः विण्डो स्वयमेव फोकस प्राप्स्यति ।

en: Titlebar A&ctions
sa: शीर्षकपट्टिका क्रियाः

en: Titlebar Actions
sa: शीर्षकपट्टिका क्रियाः

en: Titlebar and Frame Actions
sa: शीर्षकपट्टिका तथा फ्रेम क्रियाएँ

en: Toggle raise and lower
sa: Toggle raise and lower इति कृत्वा स्थापयन्तु

en: Under mouse
sa: मूषकस्य अधः

en: Vertically maximize
sa: लम्बवत् अधिकतमं कुर्वन्तु

en: Virtual Desktop behavior:
sa: वर्चुअल् डेस्कटॉप व्यवहारः :

en: W&indow Actions
sa: W&indow क्रियाः

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
sa: भिन्न-भिन्न-वर्चुअल्-डेस्कटॉप्-मध्ये विण्डो-सक्रियीकरणे:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
sa: यदा एषः विकल्पः सक्षमः भवति तदा पृष्ठभूमितः एकं विण्डो स्वयमेव अग्रे आगमिष्यति यदा मूषकसूचकः किञ्चित्कालं यावत् तस्य उपरि अस्ति ।

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
sa: यदा एषः विकल्पः सक्षमः भवति तदा फोकस-क्रियाः केवलं सक्रिय-पर्दे एव सीमिताः भवन्ति

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
sa: यदा एषः विकल्पः सक्षमः भवति तदा सक्रियविण्डो अग्रे आनयिष्यते यदा भवान् विण्डो सामग्रीषु कुत्रचित् क्लिक् करोति । निष्क्रियविण्डोज कृते परिवर्तयितुं भवद्भिः Actions ट्याब् मध्ये सेटिङ्ग्स् परिवर्तयितुं आवश्यकम् ।

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
sa: यदा चालू भवति तदा ये एप्स् स्वस्य विण्डोजस्य स्थानानि स्मर्तुं समर्थाः सन्ति, तेषां अनुमतिः भवति । एतेन उपरि परिभाषितं विण्डो प्लेसमेण्ट् मोड् ओवरराइड् भविष्यति ।

en: Window &activation policy:
sa: विण्डो &सक्रियता नीतिः

en: Window &placement:
sa: खिडकी &स्थापनम् :

en: Window &unshading:
sa: विण्डो &अनशेडिंग्:

en: Window Actio&ns
sa: खिडकी Actio&ns

en: Window activation policy description
sa: विण्डो सक्रियणनीतिविवरणम्

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
sa: एतेन विकल्पेन भवन्तः विण्डोज कथं कदा च केन्द्रीकृताः भविष्यन्ति इति निर्दिष्टुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
sa: ध्यानं दातुं क्लिक् कुर्वन्तु
