konqueror - en to sa translation catalogue (317 entries)

en:  day |  days
sa[0]:  दिनं
sa[1]:  दिवसाः

en: &Black on white
sa: &शुक्लस्य उपरि कृष्णः

en: &Custom cache directory
sa: &Custom cache निर्देशिका

en: &Custom identification
sa: &अनुकूल पहचान

en: &Delete
sa: &लुप्

en: &Edit...
sa: &सम्पादन...

en: &Enable cache
sa: &सञ्चयं सक्षमं कुर्वन्तु

en: &Export...
sa: &निर्यात...

en: &Fixed font:
sa: &नियत फ़ॉन्टः :

en: &Foreground:
sa: &अग्रभूमिः :

en: &Host or domain name:
sa: &होस्ट् अथवा डोमेन नाम :

en: &Import...
sa: &आयात...

en: &Maximum completions:
sa: &अधिकतमसमाप्तिः :

en: &Medium font size:
sa: &मध्यम फ़ॉन्ट आकारः :

en: &New...
sa: &नूतनम्‌...

en: &Reload List
sa: &पुनः लोड् सूची

en: &Rename...
sa: &नाम पुनर्नाम...

en: &Show close button on tabs
sa: &ट्याब्स् इत्यत्र close बटनं दर्शयतु

en: &Suppress images
sa: &बिम्बं दमनं कुर्वन्तु

en: &Use same size for all elements
sa: &सर्वतत्त्वानां कृते समानप्रमाणस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: &White on black
sa: &कृष्णे श्वेतम्

en: 10
sa: १०

en: 11
sa: ११

en: 12
sa: १२

en: 14
sa: १४

en: 20
sa: २०

en: 24
sa: २४

en: 32
sa: ३२

en: 48
sa: ४८

en: 64
sa: ६४

en: 7
sa: ७

en: 8
sa: ८

en: 9
sa: ९

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
sa: <b>पृष्ठभूमि</b><p> अस्य द्वारस्य पृष्ठतः कस्टम् पूर्वनिर्धारितपृष्ठभूमिं चिन्वितुं क्षमता निहितम् अस्ति ।</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
sa: <b>पृष्ठभूमि</b><p> एषः पृष्ठभूमिवर्णः पूर्वनिर्धारितरूपेण पाठस्य पृष्ठतः प्रदर्शितः अस्ति । पृष्ठभूमिप्रतिबिम्बम् एतत् अधिलिखति ।</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
sa: <b>श्वेतस्य उपरि कृष्णः</b><p> एतत् भवन्तः सामान्यतया पश्यन्ति।</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
sa: <b>आचारः</b><p> पूर्वनिर्धारित-अक्षरस्य कृते इष्टवर्णं परिभाषितुं एतत् विकल्पं चिनोतु ।</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
sa: <b>फॉन्ट परिवार</b><p> फन्ट् परिवारः परस्परं सदृशानां फन्ट्-समूहः भवति, यत्र परिवारस्य सदस्याः सन्ति यथा गाढः, इटालिकः, उपर्युक्तानां किमपि संख्या वा ।</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
sa: <b>अग्रभूमिवर्णः</b><p> अग्रभूमिवर्णः सः वर्णः यस्मिन् पाठः आकृष्टः भवति ।</p>

en: <b>Images</b>
sa: <b>बिम्बाः</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
sa: <b>शैलीपत्रिकाः</b><p> झरनाशैलीपत्राणां विषये अधिकसूचनार्थं http://www.w3.org/Style/CSS पश्यन्तु ।</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
sa: <b>शैलीपत्रिकाः</b><p> Konqueror शैलीपत्राणि कथं रेण्डर् करिष्यति इति निर्धारयितुं एतस्य समूहपेटिकायाः उपयोगं कुर्वन्तु ।</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
sa: <b>पृष्ठभूमिचित्रं दमनं कुर्वन्तु</b><p> एतत् विकल्पं चित्वा Konqueror पृष्ठभूमिचित्रं लोड् कर्तुं न शक्नोति ।</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
sa: <b>बिम्बं दमनं कुर्वन्तु</b><p> एतत् चयनं कृत्वा Konqueror इत्यनेन चित्राणि लोड् कर्तुं न शक्यते ।</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
sa: <b>सुलभताशैलीपत्रस्य उपयोगं कुर्वन्तु</b><p> एतत् विकल्पं चित्वा मूषकस्य कतिपयैः सरलक्लिक्-द्वारा पूर्वनिर्धारितं font, font size, font color च परिभाषितुं शक्यते । केवलं Customize... संवादं प्रति भ्रमित्वा स्वस्य इष्टविकल्पान् चिनोतु ।</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
sa: <b>पूर्वनिर्धारितशैलीपत्रस्य उपयोगं कुर्वन्तु</b><p> पूर्वनिर्धारितशैलीपत्रस्य उपयोगाय एतत् विकल्पं चिनोतु ।</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
sa: <b>सर्वेषां पाठानाम् कृते समानवर्णस्य उपयोगं कुर्वन्तु</b><p> भवतः चयनितवर्णं पूर्वनिर्धारित-अक्षरस्य अपि च शैलीपत्रे निर्दिष्टस्य कस्यापि इष्ट-फॉन्ट्-मध्ये प्रयोक्तुं एतत् विकल्पं चिनोतु ।</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
sa: <b>सर्वेषां पाठानाम् कृते समानपरिवारस्य उपयोगं कुर्वन्तु</b><p> आधारफॉन्ट् इत्यस्य पक्षे सर्वत्र कस्टम् फन्ट् अधिलिखितुं एतत् विकल्पं चिनोतु ।</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
sa: <b>सर्वेषां तत्त्वानां कृते समानप्रमाणस्य उपयोगं कुर्वन्तु</b><p> आधार-अक्षर-आकारस्य पक्षे इष्ट-अक्षर-आकारं अधिलिखितुं एतत् विकल्पं चिनोतु । सर्वे फन्ट् समानप्रमाणेन प्रदर्शिताः भविष्यन्ति ।</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
sa: <b>उपयोक्तृ-निर्धारितशैलीपत्रस्य उपयोगं कुर्वन्तु</b><p> यदि एषा पेटी चेक् कृता अस्ति तर्हि Konqueror अधोलिखिते स्थाने निर्दिष्टरीत्या उपयोक्तृनिर्धारितशैलीपत्रं लोड् कर्तुं प्रयतते । शैलीपत्रिका भवन्तं ब्राउजर् मध्ये जालपुटानां प्रतिपादनस्य मार्गं पूर्णतया अधिलिखितुं शक्नोति । निर्दिष्टायां सञ्चिकायां वैधशैलीपत्रं भवितुमर्हति (कैस्केडिंगशैलीपत्राणां विषये अधिकसूचनार्थं http://www.w3.org/Style/CSS पश्यन्तु) ।</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
sa: <b>कृष्णस्य उपरि श्वेतम्</b><p> एषा भवतः शास्त्रीयविलोमवर्णयोजना अस्ति।</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
sa: <h1>विजेता शैलीपत्रिकाएँ</h1> एतत् मॉड्यूल् भवन्तं stylesheets (CSS) इत्यस्य उपयोगेन Konqueror इत्यत्र स्वस्य वर्णस्य, font सेटिंग्स् च प्रयोक्तुं शक्नोति । भवान् विकल्पान् निर्दिष्टुं शक्नोति अथवा तस्य स्थानं दर्शयित्वा स्वस्य स्वयमेव लिखितं शैलीपत्रं प्रयोक्तुं शक्नोति ।<br /> ध्यानं कुर्वन्तु यत् साइट् लेखकेन कृतानां अन्येभ्यः सर्वेभ्यः सेटिङ्ग्स् इत्यस्मात् पूर्वं एतेषां सेटिङ्ग्स् इत्यस्य प्राधान्यं सर्वदा भविष्यति । एतत् दृष्टिबाधितानां जनानां कृते अथवा दुर्गन्धकारणात् अपठनीयानां जालपुटानां कृते उपयोगी भवितुम् अर्हति ।

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
sa: <html><head><style>
    <!--
    %1
    -->
    </style></head><body><h1>शीर्षकम् १</h1><h2> शीर्षकम् २</h2><h3> शीर्षकम् ३</h3><p> उपयोक्तृनिर्धारितशैलीपत्राणि दृष्टिविकलाङ्गजनानाम् कृते सुलभतां वर्धयन्ति ।</p></body></html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
sa: <html><head/><body><p align="justify">स्वस्य इष्टशैलीपत्रे (सुलभताशैलीपत्रे च) सर्वान् पृष्ठभूमिवर्णान् उपरि भवता चयनिते इष्टवर्णे सेट् कर्तुं नियमं योजयन्तु । एतेन शैलीपत्रे विन्याससंवादे च पृष्ठभूमिवर्णस्य सेट् करणस्य आवश्यकता परिहृता भवति ।</p><p align="justify"> <span style=" font-weight:600;">टिप्पणी : १.</span> </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> सामान्य CSS नियमानाम् अनुसरणं कृत्वा भवतः इष्टशैलीपत्रे पृष्ठभूमिवर्णानां कृते अन्यैः नियमैः नियमः अधिलिखितः भविष्यति </li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> नियमः वस्तुतः भवतः इष्टशैलीपत्रं समाविष्टे सञ्चिकायां न योजितः; केवलं Konqueror स्मृतौ यत् प्रतिलिपिं धारयति तस्मिन् एव सम्मिलितम् अस्ति । अस्य अर्थः अस्ति यत् यदि भवान् अन्येषु ब्राउजर्-मध्ये stylesheet इत्यस्य उपयोगं करोति तर्हि तस्मिन् नियमं मैन्युअल् रूपेण योजयितव्यम् ।</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p align="justify">जालपुटानां कृते इष्टपृष्ठभूमिवर्णस्य उपयोगं कुर्वन्तु । एषः वर्णः उपयुज्यते : </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> यदा पृष्ठभूमिवर्णः पृष्ठेन वा इष्टशैलीपत्रेण वा स्पष्टतया सेट् न भवति </li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> जालपुटस्य लोडीकरणात् पूर्वं</li></ul><p align="justify"> कस्टम् पृष्ठभूमिवर्णं सेट् करणं अधिकतया उपयोगी भवति यदि भवान् कस्टम् स्टाइलशीट् इत्यस्य उपयोगं करोति यत् पृष्ठस्य कृते पृष्ठभूमिवर्णं (विशेषतः कृष्णवर्णं) सेट् करोति, पृष्ठस्य लोड् करणात् पूर्वं श्वेतप्रकाशं परिहरितुं</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>सञ्चयं डिस्कमध्ये न संग्रहयन्तु अपितु केवलं स्मृतौ एव संग्रहयन्तु ।</p><p> एतत् चालू कृत्वा Konqueror इत्यस्मात् निर्गत्य cache स्वच्छं भविष्यति इति अर्थः</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>यदि चेक् कृतं तर्हि कस्टम् परिचयस्य चयनं निष्क्रियं कृत्वा पूर्वनिर्धारितं उपयोगं कुर्वन्तु</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>पूर्वनिर्धारितपरिचयः निष्क्रियः भवति चेत् उपयोक्तुं ब्राउजर्-परिचयः ।</p><p> भवान् तत् स्वहस्तेन प्रविष्टुं शक्नोति अथवा अधोलिखिते सूचीयां एकस्मात् आरभ्य स्वस्य आवश्यकतानुसारं परिवर्तयितुं शक्नोति ।</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>जालपुटानां कृते उपयोक्तुं इष्टपृष्ठभूमिवर्णः</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>एतेन अग्रभागे न अपितु पृष्ठभूमितः नूतनं ट्याब् उद्घाट्यते ।</p><p> एतत् व्यवहारं विपर्ययितुं नूतनं ट्याब् उद्घाटयति समये <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> नुदन्तु</p></body></html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
sa: <html>Konqueror रेखांकनयुक्तानि हाइपरलिङ्कानि कथं नियन्त्रयति इति नियन्त्रयति:<br /><ul><li> <b>सक्षमम्</b> : सदैव लिङ्कानि रेखांकयन्तु</li><li> <b>अक्षम</b> : कदापि लिङ्कानां रेखांकनं न कुर्वन्तु</li><li> <b>Only on Hover</b> : यदा मूषकं लिङ्क् उपरि चालितं भवति तदा रेखांकयन्तु</li></ul><br /> <i>नोट्: साइट् इत्यस्य CSS परिभाषाः एतत् मूल्यं अधिलिखितुं शक्नुवन्ति ।</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
sa: <html>Konqueror एनिमेटेड् इमेज् कथं दर्शयति इति नियन्त्रयति:<br /><ul><li> <b>सक्षमम्</b> : सर्वाणि एनिमेशन्स् पूर्णतया दर्शयन्तु।</li><li> <b>अक्षम</b> : कदापि एनिमेशनं न दर्शयतु, केवलं आरम्भिकं चित्रं दर्शयतु।</li><li> <b>Show only once</b> : सर्वाणि एनिमेशन्स् पूर्णतया दर्शयन्तु परन्तु पुनः पुनः न कुर्वन्तु।</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
sa: <html>निर्धारयति यत् Konqueror इत्यनेन HTML पृष्ठानि स्क्रॉल कर्तुं सुचारुपदानि उपयोक्तव्यानि वा, अथवा सम्पूर्णपदानि:<br /><ul><li> <b>Always</b> : स्क्रॉल करणकाले सर्वदा सुचारुपदानां उपयोगं कुर्वन्तु।</li><li> <b>कदापि न</b> : कदापि सुचारुस्क्रॉलिंग् इत्यस्य उपयोगं न कुर्वन्तु, तस्य स्थाने सम्पूर्णपदैः सह स्क्रॉलं कुर्वन्तु।</li><li> <b>When Efficient</b> : केवलं तेषु पृष्ठेषु सुचारु-स्क्रॉलिंग्-प्रयोगं कुर्वन्तु यत्र प्रणाली-संसाधनानाम् मध्यम-उपयोगेन तत् प्राप्तुं शक्यते ।</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
sa: <html>यदि एषा पेटी चेक् कृता अस्ति तर्हि Konqueror स्वयमेव यत्किमपि चित्रं जालपुटे निहितं भवति तत् लोड् करिष्यति । अन्यथा, चित्राणां कृते स्थानधारकाणि प्रदर्शयिष्यति, ततः चित्रबटनं नुत्वा चित्राणि हस्तचलितरूपेण लोड् कर्तुं शक्नुवन्ति ।<br /> यावत् भवतः अत्यन्तं मन्दं जालसंयोजनं नास्ति, तावत् भवन्तः सम्भवतः स्वस्य ब्राउजिंग् अनुभवं वर्धयितुं एतत् पेटीम् अवलोकयितुम् इच्छिष्यन्ति ।</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
sa: <html>यदि एतत् पेटी चेक् कृतं भवति तर्हि Konqueror जालपुटे निहितानाम् चित्राणां परितः स्थानधारकरूपेण एकं फ्रेमं आकर्षयिष्यति ये अद्यापि पूर्णतया लोड् न भवन्ति ।<br /> भवान् सम्भवतः स्वस्य ब्राउजिंग् अनुभवं वर्धयितुं एतत् पेटीम् अवलोकयितुम् इच्छति, विशेषतः यदि मन्दं जालसंयोजनं अस्ति ।</html>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
sa: <p>वर्तमानसत्रस्य अन्ते अवधिः समाप्तुं अभिप्रेताः अस्थायी कुकीजः स्वयमेव स्वीकुरुत । एतादृशाः कुकीजः भवतः सङ्गणकस्य हार्डड्राइव् अथवा भण्डारणयन्त्रे न संगृहीताः भविष्यन्ति । तस्य स्थाने, यदा भवन्तः तान् उपयुञ्जते सर्वाणि अनुप्रयोगाः (उदा. भवतः ब्राउजर्) बन्दं कुर्वन्ति तदा ते विलोपिताः भवन्ति ।</p><p> <u>NOTE</u> अस्य विकल्पस्य जाँचः भवतः पूर्वनिर्धारितं तथा च सत्रकुकीजस्य कृते साइटविशिष्टकुकीनीतयः अधिलिखति ।</p>

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
sa: <p>यदि भवान् कस्मैचित् जालस्थलं सूचयितुम् इच्छति यत् भवान् स्वस्य जालपुटस्य अभ्यासस्य अनुसरणं न इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।</p><p> <strong>चेतावनी:</strong> एतत् शीर्षकं अप्रचलितं मन्यते, अतः अधिकांशजालपुटैः एतत् उपेक्षितं भविष्यति ।</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
sa: <p>अस्मिन् पेटीयां भवता विशिष्टा जावास्क्रिप्ट् नीतिः निर्धारिताः डोमेन्, होस्ट् च सन्ति । एतेषां डोमेन् अथवा होस्ट् द्वारा प्रेषितपृष्ठेषु जावास्क्रिप्ट् सक्षमीकरणाय अथवा अक्षमीकरणाय पूर्वनिर्धारितनीतेः स्थाने एषा नीतिः उपयुज्यते ।</p><p> नीतिं चित्वा तस्याः परिवर्तनार्थं दक्षिणभागे स्थितानां नियन्त्रणानां उपयोगं कुर्वन्तु ।</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
sa: <p>एतत् सम्प्रति चयनितं फन्ट्-परिवारम् अस्ति</p>

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
sa: <p>जालपुटेषु लिङ्क् तः Konqueror सञ्चिकासु दर्शयति सति सर्वदा नूतनं ट्याब् उपयुज्यताम्

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
sa: <qt><p>कुकी समर्थनं सक्षमं कुर्वन्तु। सामान्यतया भवान् कुकीसमर्थनं सक्षमं कर्तुम् इच्छति तथा च स्वस्य गोपनीयतायाः आवश्यकतानुसारं अनुकूलितुं इच्छति ।</p><p> कृपया ज्ञातव्यं यत् कुकीसमर्थनं निष्क्रियं कृत्वा बहवः जालस्थलानि अब्राउज् कर्तुं शक्यन्ते ।</p></qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
sa: <qt>दूरस्थयन्त्रात् प्राप्ताः कुकीजः कथं नियन्त्रिताः भविष्यन्ति इति निर्धारयति:<ul><li> यदा कदापि सर्वरः कुकी सेट् कर्तुम् इच्छति तदा KDE भवतः पुष्टिं याचयितुम् <b>अस्क् इत्यस्य</b> कारणं भविष्यति ।</li><li> <b>Accept इत्यनेन</b> भवन्तं न प्रेरितवान् कुकीजः स्वीकृताः भविष्यन्ति।</li><li> <b>सत्रस्य अन्त्यपर्यन्तं स्वीकारः</b> कुकीजस्य स्वीकारस्य कारणं भविष्यति परन्तु सत्रस्य अन्ते तेषां अवधिः समाप्तः भविष्यति ।</li><li> <b>Reject इत्यस्य</b> कारणेन cookiejar इत्यनेन सर्वाणि कुकीजानि अङ्गीकृतानि भविष्यन्ति ।</li></ul><p> <u>नोटः-</u> डोमेनविशिष्टनीतयः, ये अधः सेट् कर्तुं शक्यन्ते, पूर्वनिर्धारितनीतेः अपेक्षया सर्वदा प्राधान्यं प्राप्नुवन्ति ।</p></qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
sa: <qt>यस्मिन् होस्ट् अथवा डोमेन् इत्यत्र एषा नीतिः प्रवर्तते तत् प्रविशन्तु, यथा <b>www.kde.org</b> अथवा <b>.kde.org</b> ।</qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
sa: <qt> इति
    येषां साइट्-स्थानानां कृते भवता विशिष्टा कुकी-नीतिः निर्धारिता । विशिष्टानि नीतयः एतेषां साइट्-स्थानानां पूर्वनिर्धारित-नीति-सेटिंग् अधिलिखन्ति ।
    </qt> इति

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
sa: <qt>तथाकथितानि तृतीयपक्षस्य कुकीजं अङ्गीकुरुत। एतानि कुकीजानि सन्ति ये भवता सम्प्रति ब्राउज् कृत्वा अन्यस्मात् साइट् इत्यस्मात् उत्पद्यन्ते । यथा, यदि भवान् एषः विकल्पः चालू अस्ति चेत् <b>www.foobar.com</b> इति सञ्चिकां गच्छति तर्हि केवलं www.foobar.com तः उत्पद्यमानानि कुकीजानि एव भवतः सेटिंग्स् अनुसारं संसाधितानि भविष्यन्ति । अन्यस्मात् साइट् इत्यस्मात् कुकीजः अङ्गीकृताः भविष्यन्ति। एतेन साइट्-सञ्चालकानां भवतः दैनन्दिन-ब्राउजिंग्-अभ्यासानां विषये प्रोफाइल-संकलनस्य सम्भावना न्यूनीभवति ।</qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
sa: <qt>इष्टं नीतिं चिनोतु : १.<ul><li> <b>स्वीकुर्वन्तु</b> - अस्याः साइट्-स्थानस्य कुकीज-सेट् कर्तुं अनुमतिं ददाति</li><li> <b>सत्रस्य अन्त्यपर्यन्तं स्वीकुर्वन्तु</b> - अस्याः साइट्-स्थलस्य कुकीज-सेट् कर्तुं अनुमतिं ददाति परन्तु ते सत्रस्य अन्ते समाप्ताः भविष्यन्ति ।</li><li> <b>अङ्गीकुरु</b> - अस्मात् साइट् तः प्रेषितानि सर्वाणि कुकीजं अङ्गीकुर्वन्तु</li><li> <b>पृच्छतु</b> - अस्मात् साइट् तः कदा कुकीजः प्राप्यते इति प्रॉम्प्ट् कुर्वन्तु</li></ul></qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
sa: <qt>नूतनं नीतिं योजयितुं केवलं <b>Add...</b> बटन् नुत्वा आवश्यकसूचनाः आपूर्तिं कुर्वन्तु । विद्यमानं नीतिं परिवर्तयितुं <b>Change...</b> बटन् उपयुज्य नीतिसंवादपेटिकातः नूतनं नीतिं चिनोतु । <b>Delete</b> बटन् नुत्वा वर्तमानचयनितनीतिः निष्कासिता भविष्यति येन तस्य डोमेनस्य कृते पूर्वनिर्धारितनीतिसेटिंग् उपयुज्यते, यदा तु <b>Delete All</b> सर्वाणि साइट्विशिष्टनीतयः अपसारयिष्यति</qt>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
sa: <qt><p>फ़िल्टर कर्तुं व्यञ्जनं प्रविशन्तु । फ़िल्टर् इत्येतत् एतादृशं परिभाषितुं शक्यते :<ul><li> शेल्-शैल्याः वाइल्डकार्ड्, यथा <tt>http://www.example.com/ads*</tt> , वाइल्डकार्ड् <tt>*?[] इत्यस्य</tt> उपयोगः भवितुं शक्नोति</li><li> &#39; <tt>/</tt> &#39; इत्यनेन स्ट्रिंग् परितः कृत्वा पूर्णं नियमितव्यञ्जनम्, यथा <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p> कस्यापि फ़िल्टर स्ट्रिंग् इत्यस्य पूर्वं &#39; <tt>@@</tt> &#39; इत्यनेन कस्यापि मेलकर्ता URL इत्यस्य श्वेतसूची (अनुमतिम्) कर्तुं शक्यते, यत् कस्यापि ब्लैकलिस्ट् (अवरुद्धीकरण) फ़िल्टर इत्यस्य अपेक्षया प्राथमिकताम् गृह्णाति ।

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
sa: <qt><p>फ़िल्टर निर्यातस्वरूपं साधारणपाठसञ्चिका अस्ति । सञ्चिका शीर्षकरेखायाः आरम्भं करोति <tt>[AdBlock]</tt> , ततः सर्वे फ़िल्टर् पृथक् पङ्क्तौ प्रत्येकं अनुसरणं कुर्वन्ति ।

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
sa: <qt><p>फ़िल्टर आयातस्वरूपं साधारणपाठसञ्चिका अस्ति । रिक्तपङ्क्तयः, &#39; <tt>!</tt> &#39; तथा शीर्षकरेखा <tt>[AdBlock]</tt> उपेक्षिता भवति । अन्यः कोऽपि रेखा छानकव्यञ्जनरूपेण योजितः भवति ।

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
sa: <qt>फ़िल्टर अभिव्यक्ति (उदाहरणार्थं <tt>http://www.example.com/ad/*</tt> , <a href="filterhelp">अधिकसूचना</a> ):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
sa: <qt><a href="importhelp">आयातस्वरूपे</a> , <a href="exporthelp">निर्यातस्वरूपे</a> अधिकाधिकं सूचना

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
sa: रिक्त पृष्ठं दर्शयतु

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
sa: परिचय पृष्ठं दर्शयतु

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
sa: मम पुस्तकचिह्नानि दर्शयतु

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
sa: मम आरम्भपृष्ठं दर्शयतु

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
sa: यदा नूतनं &Tab निर्मितं भवति

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
sa: करो&मुख्य-विशिष्टम्

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
sa: विविध

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sa: फॉन्ट्

[ctx: @title:tab]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
sa: शैलीपत्रिकाः

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
sa: जावास्क्रिप्ट् नीतिं परिवर्तयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
sa: डोमेन-विशिष्ट नीतयः

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
sa: नवीन जावास्क्रिप्ट नीति

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
sa: मुखपृष्ठं चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
sa: Start Page इति चिनोतु

en: A&nimations:
sa: सजीवचित्रम् :

en: A&utomatically load images
sa: A&automatically चित्राणि लोडयन्ति

en: Above contents
sa: सामग्रीभ्यः उपरि

en: Accep&t all cookies
sa: सर्वाणि कुकीजं स्वीकुरुत

en: Accept
sa: स्वीकरोतु

en: Accept &until end of session
sa: स्वीकार्यताम् &सत्रस्य समाप्तिपर्यन्तं

en: Accept all popup window requests.
sa: सर्वाणि पॉपअप विण्डो अनुरोधाः स्वीकुरुत।

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
sa: केवलं तदा एव पॉपअप विण्डो अनुरोधं स्वीकुरुत यदा स्पष्टमूषकक्लिक् अथवा कीबोर्डक्रियाद्वारा लिङ्क् सक्रियः भवति ।

en: Accept until end of session
sa: सत्रस्य अन्त्यपर्यन्तं स्वीकुर्वन्तु

en: Activate previously used tab when closing the current tab
sa: वर्तमान ट्याब् बन्दं कुर्वन् पूर्वं प्रयुक्तं ट्याब् सक्रियं कुर्वन्तु

en: Add custom background color to stylesheet
sa: स्टाइलशीट् मध्ये कस्टम् बैकग्राउंड् रङ्गं योजयन्तु

en: Allow
sa: अनुमन्यताम्‌

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
sa: स्क्रिप्ट्-इत्यस्य स्थितिपट्टिकायाः पाठं परिवर्तयितुं अनुमतिं ददातु ।

en: Allow scripts to change the window position.
sa: स्क्रिप्ट् विण्डो स्थानं परिवर्तयितुं अनुमतिं ददातु ।

en: Allow scripts to change the window size.
sa: स्क्रिप्ट् विण्डो आकारं परिवर्तयितुं अनुमतिं ददातु ।

en: Allow scripts to focus the window.
sa: स्क्रिप्ट् विण्डो केन्द्रीकृत्य अनुमतिं ददातु ।

en: Always display files from web pages in a new tab
sa: जालपुटेभ्यः सञ्चिकाः सर्वदा नूतने ट्याब् मध्ये प्रदर्शयन्तु

en: Always duplicate current view
sa: वर्तमानदृश्यं सर्वदा द्वितीयकं कुर्वन्तु

en: Ask
sa: पृच्छतु

en: Ask &for confirmation
sa: &पुष्ट्यर्थं पृच्छन्तु

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
sa: पुस्तकचिह्नं योजयन्ते सति नाम, पुटं च पृच्छन्तु

en: Aspect
sa: कारक

en: Auto
sa: ऑटो

en: Automatic Filter
sa: स्वचालित फ़िल्टर

en: Automatic update interval:
sa: स्वचालितं अद्यतनान्तरम् :

en: Automaticall&y accept session cookies
sa: Automaticall&y सत्र कुकीजं स्वीकुर्वन्ति

en: Bac&kground:
sa: पृष्ठभूमि:

en: Base family:
sa: आधारपरिवारः :

en: Base font si&ze:
sa: विषय फ़ॉन्ट आधारः :

en: Below contents
sa: सामग्रीं अधः

en: Boo&kmarks
sa: Boo&kmarks इति

en: C&ursive font:
sa: C&ursive font: 1।

en: Cache &Directory
sa: कैश &निर्देशिका

en: Chan&ge...
sa: परिवर्तय...

en: Choose &selected identification
sa: &चयनितं परिचयं चिनोतु

en: Choose where to display the tabs bar
sa: ट्याब्स् बारं कुत्र प्रदर्शयितव्यम् इति चिनोतु

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
sa: सूचीपेटिकायां चयनितस्य होस्ट् अथवा डोमेन् इत्यस्य नीतिं परिवर्तयितुं एतत् बटन् नुदन्तु ।

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
sa: सूचीपेटिकायां चयनितस्य होस्ट् अथवा डोमेन् इत्यस्य नीतिं विलोपयितुं एतत् बटन् नुदन्तु ।

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
sa: होस्ट् अथवा डोमेन् विशिष्टं नीतिं मैन्युअल् रूपेण योजयितुं एतत् बटन् नुदन्तु ।

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
sa: जावास्क्रिप्ट् नीतयः समाविष्टा सञ्चिकां चिन्वन्तु इति एतत् बटन् नुदन्तु । एताः नीतयः विद्यमाननीतिभिः सह विलीनाः भविष्यन्ति। द्वितीयकप्रविष्टयः उपेक्षिताः भवन्ति ।

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
sa: जावास्क्रिप्ट् नीतिं ज़िप्ड् सञ्चिकायां रक्षितुं एतत् बटन् नुदन्तु । <b>javascript_policy.tgz</b> इति नामकं सञ्चिका भवतः पसन्दस्य स्थाने रक्षिता भविष्यति ।

en: Closing
sa: समापनम्

en: Colors
sa: वर्णाः

en: Configure &Policy...
sa: &नीतिं विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
sa: बहुभिः ट्याब्भिः सह विण्डोजं बन्दं कुर्वन् &पुष्टयन्तु

en: Content
sa: विषयः

en: Cookie Name
sa: कुकी नाम

en: Cus&tom
sa: आचारः

en: Custom Page Background
sa: कस्टम पृष्ठ पृष्ठभूमि

en: D&elete
sa: लुप्

en: De&lete
sa: लुप्

en: Default Policy
sa: पूर्वनिर्धारित नीति

en: Default encoding:
sa: पूर्वनिर्धारितं एन्कोडिंग् :

en: Default web browser engine:
sa: पूर्वनिर्धारितं जालपुटस्य इञ्जिनम् :

en: Delete A&ll
sa: विलोपयतु A&ll

en: Deny
sa: अपह्नुते

en: Details
sa: वर्णन

en: Display online PDF files using WebEngine
sa: WebEngine इत्यस्य उपयोगेन ऑनलाइन PDF सञ्चिकाः प्रदर्शयन्तु

en: Domain
sa: क्षेत्र

en: Domain-Specific JavaScript Policies
sa: डोमेन-विशिष्टानि जावास्क्रिप्ट् नीतयः

en: Domain:
sa: क्षेत्र:

en: Dra&w frame around not completely loaded images
sa: न पूर्णतया भारितप्रतिमाः परितः फ्रेमं खींचन्तु

en: Du&plicate...
sa: डुप्लिकेट...

en: Duplicate current view only for local files
sa: केवलं स्थानीयसञ्चिकानां कृते वर्तमानदृश्यस्य द्वितीयकं कुर्वन्तु

en: Ena&ble JavaScript globally
sa: वैश्विकरूपेण जावास्क्रिप्ट् सक्षमं कुर्वन्तु

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
sa: Ctrl कीलेन Access Ke&y सक्रियीकरणं सक्षमं कुर्वन्तु

en: Enable coo&kies
sa: coo&kies सक्षमं कुर्वन्तु

en: Enable filters
sa: फ़िल्टर्स् सक्षमं कुर्वन्तु

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
sa: AdBlockK फ़िल्टर्स् सक्षमं वा अक्षमं वा । यदा सक्षमं भवति तदा अवरोधस्य प्रभावाय फ़िल्टरसूचौ URL व्यञ्जनानां समुच्चयः परिभाषितव्यः ।

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
sa: ECMA-Script (JavaScript इति अपि ज्ञायते) लिखितानां स्क्रिप्ट्-निष्पादनं सक्षमं करोति यत् HTML पृष्ठेषु समाविष्टं भवितुम् अर्हति । ध्यानं कुर्वन्तु यत्, कस्यापि ब्राउजर् इव, स्क्रिप्टिङ्ग् भाषाणां सक्षमीकरणं सुरक्षासमस्या भवितुम् अर्हति ।

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
sa: होस्ट् अथवा डोमेन् नाम प्रविष्टं कुर्वन्तु, उदा. .kde.org इत्यत्र एषा नीतिः प्रवर्तते ।

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
sa: बिन्दुना आरभ्य (यथा .kde.org अथवा .org) यजमानस्य (www.kde.org इव) अथवा डोमेनस्य नाम प्रविष्टं कुर्वन्तु ।

en: Existing identifications
sa: विद्यमानपरिचयः

en: Expires:
sa: अवधिः समाप्तः भवति :

en: Export Filters
sa: निर्यात फ़िल्टर

en: Export...
sa: निर्यात...

en: Fantas&y font:
sa: Fantas&y फ़ॉन्ट्:

en: Focus window:
sa: फोकस विण्डो :

en: Font &size adjustment for this encoding:
sa: अस्य एन्कोडिंग् कृते फन्ट् &आकारसमायोजनम्:

en: Font Family
sa: फॉन्ट परिवार

en: Font Si&ze
sa: फॉन्ट Si&ze

en: Font Size
sa: फ़ॉन्ट आकार

en: Global JavaScript Policies
sa: वैश्विक जावास्क्रिप्ट नीतयः

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
sa: अत्र भवान् चिन्वतु यत् Konqueror इत्यनेन form field इत्यस्य कृते कियन्तः मूल्यानि स्मर्यन्ते ।

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
sa: अत्र भवान् कस्यचित् विशेषस्य होस्ट् अथवा डोमेन् कृते विशिष्टानि जावास्क्रिप्ट् नीतयः सेट् कर्तुं शक्नोति । नूतनं नीतिं योजयितुं केवलं <i>New...</i> बटन् नुत्वा संवादपेटिकायाः अनुरोधितां आवश्यकां सूचनां आपूर्तिं कुर्वन्तु । विद्यमानं नीतिं परिवर्तयितुं <i>Change...</i> बटन् नुत्वा नीतिसंवादपेटिकातः नूतनं नीतिं चिनोतु । <i>Delete</i> बटन् नुदनेन चयनितनीतिः निष्कासिता भविष्यति येन तस्य डोमेनस्य कृते पूर्वनिर्धारितनीतिसेटिंग् उपयुज्यते । <i>Import</i> and <i>Export</i> इति बटन् भवन्तं जिप्ड् सञ्चिकातः रक्षितुं पुनः प्राप्तुं च अनुमतिं दत्त्वा अन्यैः जनानां सह स्वनीतीः सहजतया साझां कर्तुं शक्नोति ।

en: Hide filtered images
sa: छानितानि चित्राणि गोपयन्तु

en: Hide the tab bar when only one tab is open
sa: यदा केवलं एकः ट्याब् उद्घाटितः भवति तदा ट्याब् बारं गोपयन्तु

en: Home page:
sa: मुखपृष्ठम् :

en: Host/Domain
sa: मेजबान/डोमेन

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
sa: यदि एषा पेटी चेक् कृता अस्ति तर्हि Konqueror भवन्तं पुस्तकचिह्नस्य शीर्षकं परिवर्तयितुं शक्नोति तथा च नूतनं पुस्तकचिह्नं योजयित्वा यस्मिन् पुटं संग्रहीतुं शक्नोति तत् पुटं चिन्वति ।

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
sa: यदि एषा पेटी चेक् कृता अस्ति तर्हि Konqueror भवता जालप्रपत्रेषु प्रविष्टं दत्तांशं स्मर्यते तथा च सर्वेषां प्रपत्राणां कृते समानक्षेत्रेषु सुचयिष्यति ।

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
sa: यदि एषा पेटी चेक् कृता अस्ति तर्हि Konqueror केवलं तानि बुकमार्क्-उपकरणपट्टिकायां दर्शयिष्यति येषां बुकमार्क-सम्पादके भवन्तः तत् कर्तुं चिह्नितवन्तः ।

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
sa: यदि एषा पेटी चेक् कृता अस्ति तर्हि Konqueror view इत्यत्र राइट् क्लिक् कृत्वा इतिहासे पुनः गन्तुं शक्नुवन्ति । सन्दर्भमेनू प्राप्तुं दक्षिणमूषकस्य बटनं नुदन्तु, गच्छन्तु च ।

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
sa: यदि एषा पेटी चेक् कृता अस्ति तर्हि Konqueror दृश्ये मध्ये क्लिक् कृत्वा चयने URL उद्घाटयितुं शक्नुवन्ति ।

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
sa: यदि भवान् एतत् निष्क्रियं करोति तर्हि Konqueror <i>window.open()</i> JavaScript आदेशस्य व्याख्यानं स्थगयिष्यति । यदि भवान् नियमितरूपेण तेषु साइट्-स्थानेषु गच्छति येषु विज्ञापन-बैनर्स्-पॉप्-अप-करणाय अस्य आदेशस्य व्यापकं उपयोगः भवति तर्हि एतत् उपयोगी भवति ।<br /><br /> <b>नोट्:</b> एतत् विकल्पं निष्क्रियं कृत्वा कतिपयानि साइट्-स्थानानि अपि भङ्गयितुं शक्नुवन्ति येषां सम्यक् संचालनाय <i>window.open() इत्यस्य</i> आवश्यकता भवति । एतस्य विशेषतायाः सावधानीपूर्वकं उपयोगं कुर्वन्तु।

en: Ignore
sa: उपेक्षा

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
sa: स्थितिपट्टिकापाठं परिवर्तयितुं स्क्रिप्ट्-प्रयासान् अवहेलयन्तु । जालपुटं <i>मन्यते</i> यत् एतेन पाठः परिवर्तितः परन्तु वास्तविकः पाठः अपरिवर्तितः एव तिष्ठति ।

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
sa: विण्डो स्थानं परिवर्तयितुं स्क्रिप्ट्-प्रयासान् अवहेलयन्तु । जालपुटं <i>चिन्तयिष्यति</i> यत् एतत् विण्डो चालितवान् परन्तु वास्तविकस्थानं प्रभावितं न भवति ।

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
sa: विण्डो आकारं परिवर्तयितुं स्क्रिप्ट्-प्रयासान् अवहेलयन्तु । जालपुटं <i>मन्यते यत्</i> एतेन आकारः परिवर्तितः परन्तु वास्तविकं विण्डो प्रभावितं न भवति ।

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
sa: विण्डो केन्द्रीकृत्य स्क्रिप्ट्-प्रयासान् अवहेलयन्तु । जालपुटं <i>मन्यते</i> यत् एतत् विण्डो मध्ये फोकसम् आनयत् किन्तु वास्तविकं फोकस अपरिवर्तितं भविष्यति।

en: Images
sa: बिम्बाः

en: Import Filters
sa: आयात फ़िल्टर

en: Import...
sa: आयात...

en: Insert
sa: युज्

en: JavaScript policy:
sa: जावास्क्रिप्ट नीतिः

en: Keep cache in &memory
sa: &memory इत्यत्र cache स्थापयन्तु

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
sa: Konqueror कदापि एतस्मात् आकारात् लघुतरं पाठं न प्रदर्शयिष्यति,<br /> अन्येषां सेटिङ्ग्स् अधिलिखयन् ।

en: Left of contents
sa: सामग्रीयाः वामभागे

en: M&iddle click opens URL in selection
sa: M&iddle क्लिक् इत्यनेन चयने URL उद्घाट्यते

en: M&inimum font size:
sa: M& न्यूनतमं फ़ॉन्ट आकारः :

en: Manual Filter
sa: मैनुअल फ़िल्टर

en: Middle-click on a tab to close it
sa: एकं ट्याब् पिधातुं मध्य-क्लिक् कुर्वन्तु

en: Modify status bar text:
sa: स्थितिपट्टिकापाठं परिवर्तयन्तु :

en: Mouse Beha&vior
sa: मूषकव्यवहारः

en: Move window:
sa: विण्डो चालयन्तु :

en: Name
sa: नामः

en: Name:
sa: नामः:

en: New Tab Behavior
sa: नवीन ट्याब व्यवहार

en: O&pen new tabs in the background
sa: पृष्ठभूमितः नूतनानि ट्याब्स् O&pen कुर्वन्तु

en: Offer to save website passwords
sa: वेबसाइट् गुप्तशब्दान् रक्षितुं प्रस्तावः

en: Only acce&pt cookies from originating server
sa: केवलं उत्पन्नसर्वरतः कुकीजं स्वीकुर्वन्तु

en: Only on Hover
sa: केवलं होवर इत्यत्र एव

en: Open &links in new tab instead of in new window
sa: नूतनविण्डो मध्ये न अपितु नूतनट्याब् मध्ये &links उद्घाटयन्तु

en: Open &new tab after current tab
sa: वर्तमान ट्याब् इत्यस्य अनन्तरं &new ट्याब् उद्घाटयन्तु

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
sa: विद्यमान Konqueror मध्ये ट्याब् रूपेण उद्घाटयन्तु यदा URL बाह्यरूपेण आह्वयति

en: Open new windows:
sa: नवीनविण्डोः उद्घाटयन्तु :

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
sa: नूतनविण्डो मध्ये न अपितु नूतनट्याब् मध्ये pop&ups उद्घाटयन्तु

en: Path:
sa: पथं:

en: Policy
sa: नीति

en: Policy:
sa: नीति:

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
sa: जालपुटानि दृष्ट्वा Ctrl कीलम् नुदन् Access Keys सक्रियताम् अयच्छति । एतत् पेटीम् अचेक् कृत्वा एतत् सुलभताविशेषता निष्क्रियं भविष्यति । (अस्य परिवर्तनस्य प्रभावाय Konqueror पुनः आरम्भः करणीयः ।)

en: Preview
sa: पूर्वावलोकनम्

en: Prompt every time a popup window is requested.
sa: प्रत्येकं समये पॉपअप विण्डो अनुरोधितं भवति चेत् प्रॉम्प्ट् कुर्वन्तु ।

en: Re&ject all cookies
sa: सर्वाणि कुकीजानि अङ्गीकुर्वन्तु

en: Reject
sa: अस्वीकार

en: Reject all popup window requests.
sa: सर्वाणि पॉपअप विण्डो अनुरोधाः अङ्गीकुर्वन्तु।

en: Remove
sa: अपाकरोति

en: Resize window:
sa: विण्डो इत्यस्य आकारं परिवर्तयन्तु :

en: Right click goes &back in history
sa: राइट् क्लिक् इतिहासे &back गच्छति

en: Right of contents
sa: सामग्रीयाः अधिकारः

en: S&erif font:
sa: S&erif फ़ॉन्ट्: .

en: S&mooth scrolling:
sa: S&mooth स्क्रॉल: .

en: S&tandard font:
sa: S&मानक फ़ॉन्ट: .

en: Sa&ns serif font:
sa: स&न्स सेरिफ स्रोतः :

en: Search
sa: अन्वेषण

en: Search interactively for domains
sa: डोमेनानां कृते अन्तरक्रियाशीलरूपेण अन्वेषणं कुर्वन्तु

en: Search interactively for domains and hosts
sa: डोमेन् तथा होस्ट् इत्येतयोः कृते अन्तरक्रियाशीलरूपेण अन्वेषणं कुर्वन्तु

en: Search...
sa: अन्वेषण...

en: Search:
sa: अन्वेषण:

en: Secure:
sa: उरुष्य:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
sa: उपरिष्टात् होस्ट् अथवा डोमेन् कृते जावास्क्रिप्ट् नीतिं चिनोतु ।

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
sa: उपयोक्तुं पूर्वनिर्धारितं एन्कोडिंग् चिनोतु; सामान्यतया, भवन्तः 'Use language encoding' इत्यनेन सह कुशलाः भविष्यन्ति, एतत् परिवर्तनं न कर्तव्यम् ।

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
sa: जालस्थलेभ्यः भवन्तः अनुसरणं न इच्छन्ति इति वक्तुं DNT शीर्षकं प्रेषयन्तु

en: Show Only Once
sa: एकवारं एव दर्शयतु

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
sa: केवलं चिह्नितानि पुस्तकचिह्नानि पुस्तकचिह्नसाधनपट्ट्यां दर्शयन्तु

en: Site
sa: क्षेत्र

en: Site Policy
sa: साइट नीति

en: Site name:
sa: साइट् नाम :

en: Smart
sa: पटु

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
sa: केचन जालपुटाः <i>window.status</i> अथवा <i>window.defaultStatus इति</i> सेट् कृत्वा स्थितिपट्टिकापाठं परिवर्तयन्ति, अतः कदाचित् हाइपरलिङ्कानां वास्तविक-URL-प्रदर्शनं निवारयन्ति । एषः विकल्पः तादृशप्रयासानां चिकित्सां निर्दिशति ।

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
sa: केचन जालपुटाः <i>window.moveBy()</i> अथवा <i>window.moveTo() इत्यस्य</i> उपयोगेन स्वयमेव विण्डो स्थानं परिवर्तयन्ति । एषः विकल्पः तादृशप्रयासानां चिकित्सां निर्दिशति ।

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
sa: केचन जालपुटाः <i>window.resizeBy()</i> अथवा <i>window.resizeTo() इत्यस्य</i> उपयोगेन स्वयमेव विण्डो आकारं परिवर्तयन्ति । एषः विकल्पः तादृशप्रयासानां चिकित्सां निर्दिशति ।

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
sa: केचन जालपुटाः <i>window.focus() इत्यस्य</i> उपयोगेन स्वयमेव स्वस्य ब्राउजर् विण्डो इत्यत्र फोकस सेट् कुर्वन्ति । एतेन प्रायः तस्मिन् समये उपयोक्ता यत्किमपि कार्यं समर्पितं आसीत् तत् बाधित्वा विण्डो अग्रे गच्छति । एषः विकल्पः तादृशप्रयासानां चिकित्सां निर्दिशति ।

en: Stylesheets
sa: शैलीपत्रिकाः

en: Suppress background images
sa: पृष्ठभूमिचित्रं दमनं कुर्वन्तु

en: Tab bar position
sa: ट्याब बार स्थिति

en: Tabs Behavior
sa: टब्स् व्यवहारः

en: The custom directory to store cache
sa: cache संग्रहीतुं कस्टम् निर्देशिका

en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
sa: डिस्क् अथवा स्मृतौ अधिकतमं स्थानं यत् संग्रहणं उपयोक्तुं शक्नोति । यदा एषा सीमा प्राप्ता भवति तदा नूतनानां पृष्ठानां कृते स्थानं कल्पयितुं पुरातनपृष्ठानि निष्कासितानि भविष्यन्ति

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
sa: कृपया, इष्टप्रारम्भपृष्ठं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
sa: इदं जालपुटस्य URL अस्ति यत् Konqueror आरम्भे दर्शयिष्यति ।

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
sa: एतत् जालपुटस्य URL अस्ति यत्र "Home" बटन् नुदने सति Konqueror कूर्दति ।

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
sa: एषः एव फन्ट् अस्ति यस्य उपयोगः नियत-विस्तारस्य (अर्थात् अ-आनुपातिकः) पाठस्य प्रदर्शनार्थं भवति ।

en: This is the font used to display normal text in a web page.
sa: एषः एव फ़ॉन्ट् जालपुटे सामान्यपाठं प्रदर्शयितुं प्रयुक्तः ।

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
sa: एषः एव फ़ॉन्ट् अस्ति यः पाठं प्रदर्शयितुं प्रयुक्तः अस्ति यः काल्पनिकः फ़ॉन्ट् इति चिह्नितः अस्ति ।

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
sa: इटालिकरूपेण चिह्नितस्य पाठस्य प्रदर्शनार्थं प्रयुक्तः फन्ट् अस्ति ।

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
sa: एषः पाठः प्रदर्शयितुं प्रयुक्तः यः sans-serif इति चिह्नितः अस्ति ।

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
sa: एतत् पाठं प्रदर्शयितुं प्रयुक्तं फ़ॉन्ट् अस्ति यत् serif इति चिह्नितं भवति ।

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
sa: एषा URL-छिद्राणां सूची अस्ति या सर्वेषु एम्बेडेड् इमेज्-माध्यम-वस्तुषु प्रयुक्ता भविष्यति ।

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
sa: एषः सापेक्षिकः फन्ट् आकारः Konqueror इत्यनेन जालस्थलानां प्रदर्शनार्थं उपयुज्यते ।

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
sa: एतेन भवन्तः पृच्छन्ति यत् भवन्तः निश्चिताः सन्ति यत् भवन्तः विण्डो पिधातुम् इच्छन्ति वा यदा तस्मिन् बहुविधाः ट्याब्स् उद्घाटिताः सन्ति ।

en: This will display close buttons inside each tab.
sa: एतेन प्रत्येकस्य ट्याब् इत्यस्य अन्तः close बटन्स् प्रदर्शिताः भविष्यन्ति ।

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
sa: एतेन केवलं तदा एव ट्याब्-पट्टिका प्रदर्शिता भविष्यति यदा द्वौ वा अधिकौ ट्याब्-स्थानौ स्तः । अन्यथा सर्वदा प्रदर्शितं भविष्यति।

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
sa: एतेन विभिन्नेषु परिस्थितिषु नूतनविण्डो इत्यस्य स्थाने नूतनं ट्याब् उद्घाट्यते, यथा मध्यमूषकबटनेन सह लिङ्क् अथवा पुटं चयनं भवति ।

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
sa: एतेन अन्तिम-ट्याब्-पश्चात् न अपितु वर्तमान-ट्याब्-पश्चात् पृष्ठात् उद्घाटितं नूतनं ट्याब् उद्घाटितं भविष्यति ।

en: U&se accessibility stylesheet
sa: U&se सुलभता शैलीपत्रिका

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
sa: System Settings इत्यत्र विन्यस्तं यथा online PDF सञ्चिकाः प्रदर्शयितुं एतत् पेटीम् अनचेक् कुर्वन्तु

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
sa: वेबसाइट् गुप्तशब्दान् रक्षितुं न प्रार्थयितुं एतत् पेटीम् अनचेक् कुर्वन्तु

en: Und&erline links:
sa: And&erline left:

en: Update
sa: अद्यतन

en: Us&e default stylesheet
sa: Us&e पूर्वनिर्धारितशैलीपत्रम्

en: Usage
sa: प्रयोगः

en: Use &default identification
sa: &पूर्वनिर्धारितपरिचयस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use &user-defined stylesheet
sa: &उपयोक्तृ-निर्धारितशैलीपत्रस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use Global
sa: Global इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use Language Encoding
sa: Language Encoding इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use a custom directory to keep the cache
sa: संग्रहणं स्थापयितुं इष्टनिर्देशिकायाः उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use custom &background color
sa: कस्टम &पृष्ठभूमिवर्णस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use global
sa: वैश्विकं प्रयोगं कुर्वन्तु

en: Use same color for all text
sa: सर्वेषां पाठानाम् कृते समानवर्णस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use same family for all text
sa: सर्वेषां पाठानाम् कृते समानपरिवारस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use setting from global policy.
sa: वैश्विकनीतितः सेटिंग् उपयुज्यताम् ।

en: Value:
sa: मूल्यम्‌:

en: When Efficient
sa: यदा कुशलः

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
sa: एतत् परीक्षन्ते सति पूर्वप्रयुक्तः अथवा उद्घाटितः ट्याब् सक्रियः भविष्यति यदा भवान् वर्तमानट्याब् इत्यस्य दक्षिणतः एकस्य स्थाने वर्तमानसक्रिय ट्याब् बन्दं करोति ।

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
sa: यदा सक्षमं भवति तदा अवरुद्धानि चित्राणि पृष्ठात् पूर्णतया निष्कासितानि भविष्यन्ति, अन्यथा स्थानधारकस्य 'अवरुद्ध' चित्रस्य उपयोगः भविष्यति ।

en: When splitting a view
sa: यदा दृश्यं विभज्यते

en: When starting up, restore state from last time
sa: आरम्भं कुर्वन् अन्तिमसमयात् स्थितिं पुनः स्थापयन्तु

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
sa: यदा भवान् अन्यस्मिन् KDE कार्यक्रमे URL क्लिक् करोति अथवा URL उद्घाटयितुं kfmclient आह्वयति तदा वर्तमानं डेस्कटॉप् अ-न्यूनतमं Konqueror अन्वेषितं भविष्यति तथा च, यदि लभ्यते तर्हि URL तस्य अन्तः नूतनं ट्याब् रूपेण उद्घाटितम् अन्यथा आवश्यकेन URL सह नूतनं Konqueror विण्डो उद्घाट्यते ।

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
sa: यदा भवान् मध्यमूषकस्य बटन् अथवा मूषकचक्रस्य उपयोगेन ट्याब् उपरि क्लिक् करोति तदा तत् तत् ट्याब् पिधास्यति ।

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
sa: यदि अनुमतिः अस्ति तर्हि जावास्क्रिप्ट् पॉपअप्स् नूतने ट्याब् मध्ये अथवा नूतने विण्डो मध्ये उद्घाटिताः भविष्यन्ति वा न वा ।

en: You must first enter a domain name.
sa: प्रथमं भवद्भिः डोमेननाम प्रविष्टव्यम् ।

en: You must first select a policy to be changed.
sa: भवन्तः प्रथमं परिवर्तनीयं नीतिं चिन्वन्तु ।

en: You must first select a policy to delete.
sa: प्रथमं भवद्भिः विलोपनार्थं नीतिः चिन्वितव्या ।

[ctx: animations]
en: Disabled
sa: अक्षमित

[ctx: animations]
en: Enabled
sa: सक्षमम्

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
sa: सर्वदा

[ctx: soft scrolling]
en: Never
sa: कदापि न

[ctx: underline]
en: Disabled
sa: अक्षमित

[ctx: underline]
en: Enabled
sa: सक्षमम्
