powerdevil - en to sa translation catalogue (136 entries)

[ctx: @accessible:name:button]
en: Choose run conditions for command or script
sa: आदेशस्य अथवा स्क्रिप्ट् कृते run conditions इति चिनोतु

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action performed at critical battery level
sa: गम्भीरबैटरीस्तरस्य कृतक्रिया

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the laptop lid is closed
sa: यदा लैपटॉपस्य ढक्कनं पिहितं भवति तदा कर्तव्यं क्रिया

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the power button is pressed
sa: शक्तिबटनं नुदने सति कर्तुं क्रिया

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the system is idle
sa: यदा तन्त्रं निष्क्रियं भवति तदा कर्तव्यं कर्म

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: When sleeping, enter this power-save mode
sa: सुप्तस्य समये एतत् शक्ति-रक्षण-विधिं प्रविशतु

[ctx: @accessible:name:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to power profile
sa: शक्तिप्रोफाइलं प्रति स्विच् कुर्वन्तु

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Critical battery level
sa: गम्भीर बैटरी स्तर

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Duration of inactivity before the command or script runs
sa: आदेशस्य अथवा स्क्रिप्ट् चालनात् पूर्वं निष्क्रियतायाः अवधिः

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level
sa: बैटरी स्तरः न्यूनः

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level for peripheral devices
sa: परिधीययन्त्राणां कृते न्यूनबैटरीस्तरः

[ctx: @accessible:name:textfield]
en: Command or script when inactive
sa: निष्क्रियतायां आदेशः स्क्रिप्ट् वा

[ctx: @action:button]
en: Advanced Power &Settings…
sa: उन्नत शक्ति एवं सेटिंग्स...

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose script file
sa: स्क्रिप्ट् सञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose…
sa: चिनोतु…

[ctx: @info]
en: Regularly charging the battery close to 100%, or fully discharging it, may accelerate deterioration of battery health. By limiting the maximum battery charge, you can help extend the battery lifespan.
sa: नियमितरूपेण बैटरी 100% समीपे चार्जं कृत्वा, अथवा पूर्णतया डिस्चार्जं कृत्वा, बैटरी स्वास्थ्यस्य क्षयः त्वरितुं शक्नोति । अधिकतमं बैटरी-चार्जं सीमितं कृत्वा भवान् बैटरी-आयुः विस्तारयितुं साहाय्यं कर्तुं शक्नोति ।

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter command or script file
sa: आदेशं वा स्क्रिप्ट् सञ्चिकां वा प्रविशन्तु

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for reaching the critical battery level is now unsupported on your system. Please select a different one.
sa: भवता पूर्वं महत्त्वपूर्णबैटरीस्तरं प्राप्तुं विन्यस्तं कार्यं इदानीं भवतः प्रणाल्यां असमर्थितम् अस्ति । कृपया भिन्नं चिनुत।

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the lid is closed is now unsupported on your system. Please select a different one.
sa: भवता पूर्वं ढक्कनस्य निमीलनस्य समये विन्यस्तं कार्यं इदानीं भवतः प्रणाल्यां असमर्थितम् अस्ति । कृपया भिन्नं चिनुत।

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the power button is pressed is now unsupported on your system. Please select a different one.
sa: भवता पूर्वं यदा शक्तिबटनं निपीड्यते तदा विन्यस्तं कार्यं इदानीं भवतः प्रणाल्यां असमर्थितम् अस्ति । कृपया भिन्नं चिनुत।

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured to happen when inactive is now unsupported on your system. Please select a different one.
sa: भवता पूर्वं निष्क्रियसमये भवितुं विन्यस्तं कार्यं इदानीं भवतः प्रणाल्यां असमर्थितम् अस्ति । कृपया भिन्नं चिनुत।

[ctx: @info:status]
en: The screen will not be dimmed because it is configured to turn off sooner.
sa: शीघ्रं निष्क्रियं कर्तुं विन्यस्तं भवति इति कारणेन पटलः मन्दः न भविष्यति ।

[ctx: @info:status]
en: The sleep mode you had previously configured is now unsupported on your system. Please select a different one.
sa: भवता पूर्वं विन्यस्तः निद्राविधिः इदानीं भवतः प्रणाल्यां असमर्थितः अस्ति । कृपया भिन्नं चिनुत।

[ctx: @info:status]
en: You might have to disconnect and re-connect the power source to start charging the battery again.
sa: पुनः बैटरी चार्जं आरभ्यतुं भवद्भिः शक्तिस्रोतं विच्छिद्य पुनः संयोजयितुं शक्यते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge for peripheral devices will be considered low when it reaches this level.
sa: परिधीययन्त्राणां बैटरीचार्जः न्यूनः इति गण्यते यदा एतत् स्तरं प्राप्नोति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered critical when it drops to this level. After a brief warning, the system will automatically suspend or shut down, according to the configured critical battery level action.
sa: यदा बैटरी-चार्जः अस्मिन् स्तरे पतति तदा महत्त्वपूर्णः इति गण्यते । संक्षिप्तचेतावनीयाः अनन्तरं विन्यस्तस्य महत्त्वपूर्णस्य बैटरीस्तरस्य क्रियायाः अनुसारं प्रणाली स्वयमेव निलम्बयिष्यति वा निष्क्रियं वा करिष्यति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered low when it drops to this level. Settings for low battery will be used instead of regular battery settings.
sa: यदा बैटरी-चार्जः अस्मिन् स्तरे पतति तदा न्यूनः इति गण्यते । नियमितबैटरीसेटिंग्स् इत्यस्य स्थाने न्यूनबैटरी इत्यस्य सेटिङ्ग्स् उपयुज्यन्ते ।

[ctx: @label:button]
en: Related pages:
sa: सम्बन्धित पृष्ठ :

[ctx: @label:button]
en: Run command or script:
sa: आदेशं वा स्क्रिप्ट् वा चालयन्तु :

[ctx: @label:checkbox]
en: &Battery protection:
sa: &बैटरी रक्षणम् :

[ctx: @label:checkbox]
en: &Media playback:
sa: &मीडिया प्लेबैक:

[ctx: @label:combobox After X minutes]
en: &Turn off screen:
sa: &पर्दे निष्क्रियं कुर्वन्तु:

[ctx: @label:combobox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically:
sa: Di&m स्वयमेव :

[ctx: @label:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to po&wer profile:
sa: po&wer profile इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु:

[ctx: @label:combobox Power action such as sleep/hibernate that will be executed when the critical battery level is reached]
en: A&t critical level:
sa: ए एण्ड टी क्रिटिकल लेवल :

[ctx: @label:combobox Sleep mode selection - suspend to memory, disk or both]
en: When sleeping, enter:
sa: सुप्तसमये प्रविशतु :

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When &power button pressed:
sa: यदा &power बटनं नुदति:

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When laptop &lid closed:
sa: यदा लैपटॉप &lid बन्दः अभवत्:

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the system is idle]
en: When &inactive:
sa: यदा &निष्क्रियः :

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change key&board brightness:
sa: कील&बोर्डस्य प्रकाशं परिवर्तयन्तु:

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change scr&een brightness:
sa: पटलस्य प्रकाशं परिवर्तयन्तु :

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Run command or script after:
sa: ततः परं आदेशं वा स्क्रिप्ट् वा चालयन्तु:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Turn off screen after:
sa: ततः परं पटलं निष्क्रियं कुर्वन्तु:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: When locked, turn off screen after:
sa: यदा ताडितम् अस्ति तदा ततः परं स्क्रीनम् अवरम्भयन्तु:

[ctx: @label:spinbox Battery will start charging again when this charge percentage is reached, after having hit the stop-charging threshold earlier]
en: Start charging once &below:
sa: एकवारं &अधः चार्जिंग् आरभत:

[ctx: @label:spinbox Battery will stop charging when this charge percentage is reached]
en: &Stop charging at:
sa: &अत्र चार्जिंगं स्थगयन्तु:

[ctx: @label:spinbox Critical battery level percentage for the main power supply battery]
en: Cr&itical level:
sa: Cr&itical स्तरः :

[ctx: @label:spinbox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically after:
sa: Di&m स्वयमेव पश्चात् :

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for peripheral devices]
en: Low level for peripheral d&evices:
sa: परिधीय d&evices कृते निम्नस्तरः :

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for the main power supply battery]
en: &Low level:
sa: &निम्नस्तरः :

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Enter command or choose script file
sa: आदेशं प्रविशतु अथवा स्क्रिप्ट् सञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @label:textfield Command or script to run]
en: When i&nactive:
sa: यदा i&nactive:

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&ntering "%1" state:
sa: "%1" अवस्थां e&nter करणसमये:

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&xiting "%1" state:
sa: यदा "%1" अवस्थातः बहिः गच्छति:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when entering "%1" state
sa: "%1" अवस्थां प्रविशन् आदेशः स्क्रिप्ट् वा

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when exiting "%1" state
sa: "%1" अवस्थायाः निर्गमनसमये आदेशः स्क्रिप्ट् वा

[ctx: @option:combobox]
en: %1 minute | %1 minutes
sa[0]: %1 मिनिट्
sa[1]: %1 निमेषाः

[ctx: @option:combobox]
en: %1 second | %1 seconds
sa[0]: %1 द्वितीयम्
sa[1]: %1 सेकण्ड्

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 minute | After %1 minutes
sa[0]: %1 निमेषस्य अनन्तरं
sa[1]: %1 निमेषेभ्यः अनन्तरं

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 second | After %1 seconds
sa[0]: %1 सेकण्डस्य अनन्तरं
sa[1]: %1 सेकण्ड् अनन्तरं

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 minute | Run after %1 minutes
sa[0]: %1 निमेषस्य अनन्तरं चालयन्तु
sa[1]: %1 निमेषेभ्यः परं चालयन्तु

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 second | Run after %1 seconds
sa[0]: %1 सेकण्डस्य अनन्तरं चालयन्तु
sa[1]: %1 सेकण्ड् अनन्तरं चालयन्तु

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values]
en: Custom…
sa: आचारः…

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values (caution: watch for string length)]
en: Custom…
sa: आचारः…

[ctx: @option:combobox Dim screen automatically]
en: Never
sa: कदापि न

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
sa: सन्तुलितम्

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
sa: प्रदर्शनम्‌

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
sa: शक्तिं रक्षतु

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 minute | %1 minutes
sa[0]: %1 मिनिट्
sa[1]: %1 निमेषाः

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 second | %1 seconds
sa[0]: %1 द्वितीयम्
sa[1]: %1 सेकण्ड्

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: Never
sa: कदापि न

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 minute | When locked: %1 minutes
sa[0]: यदा ताडितम् अस्ति: %1 मिनिट्
sa[1]: यदा ताडितम् अस्ति: %1 निमेषाः

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 second | When locked: %1 seconds
sa[0]: यदा ताडितम् अस्ति: %1 सेकण्ड्
sa[1]: यदा ताडितम् अस्ति: %1 सेकण्ड्

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: Immediately
sa: यदा तालाबद्धः भवति : तत्क्षणमेव

[ctx: @option:combobox Turn off screen after X minutes regardless of lock screen (caution: watch for string length)]
en: When locked and unlocked
sa: यदा तालं कृत्वा अनलॉक् भवति

[ctx: @text:action:menu Command or script to run]
en: When inactive
sa: यदा निष्क्रियः

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When entering "%1" state
sa: "%1" अवस्थां प्रविशति

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When exiting "%1" state
sa: "%1" अवस्थायाः निर्गमनसमये

[ctx: @text:button Determine what will trigger a command or script to run in this power state]
en: Choose run conditions
sa: run conditions इति चिनोतु

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Activities
sa: गतिविधयः

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Desktop Session
sa: डेस्कटॉप सत्रम्

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management notification category]
en: Notifications: Power Management
sa: सूचनाः : विद्युत् प्रबन्धन

[ctx: @text:checkbox]
en: Limit the maximum battery charge
sa: अधिकतमं बैटरीचार्जं सीमितं कुर्वन्तु

[ctx: @text:checkbox]
en: Pause media players when suspending
sa: निलम्बनकाले मीडियाप्लेयर् विरामयन्तु

[ctx: @text:checkbox Trigger laptop lid action even when an external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
sa: यदा बाह्यनिरीक्षकः संयोजितः भवति तदा अपि

[ctx: @text:placeholdermessage]
en: Power Management settings could not be loaded
sa: शक्तिप्रबन्धनसेटिंग्स् लोड् कर्तुं न शक्यन्ते स्म

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: days
sa: दिवसाः

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: hours
sa: घण्टानः

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: milliseconds
sa: मिलीसेकेण्ड्

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: minutes
sa: पन्चनिमेषः

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: months
sa: मासाः

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: seconds
sa: सेकण्ड्

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: weeks
sa: सप्ताहाः

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: years
sa: वर्षाः

[ctx: @title]
en: Advanced Power Settings
sa: उन्नत शक्ति सेटिंग्स्

[ctx: @title:group]
en: Battery Levels
sa: बैटरी स्तर

[ctx: @title:group]
en: Charge Limit
sa: शुल्क सीमा

[ctx: @title:group]
en: Display and Brightness
sa: प्रदर्शनं तथा कान्तिः

[ctx: @title:group]
en: Other Settings
sa: अन्ये सेटिङ्ग्स्

[ctx: @title:group]
en: Suspend Session
sa: सत्रं निलम्बयतु

[ctx: @title:group Miscellaneous power management settings that didn't fit elsewhere]
en: Other Settings
sa: अन्ये सेटिङ्ग्स्

[ctx: @title:window]
en: Choose script file
sa: स्क्रिप्ट् सञ्चिकां चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Custom Duration
sa: कस्टम अवधि

en: Do nothing
sa: किमपि न कुरु

en: Hibernate
sa: शीतनिद्रा

en: Hybrid sleep
sa: संकरनिद्रा

en: Leave unchanged
sa: अपरिवर्तितं त्यजतु

en: Lock screen
sa: स्क्रीन् लॉक् कुर्वन्तु

en: On AC Power
sa: एसी पावर पर

en: On Battery
sa: बैटरी पर

en: On Low Battery
sa: न्यून बैटरी पर

en: Open "Activities" settings page
sa: "क्रियाकलापाः" सेटिंग्स् पृष्ठं उद्घाटयन्तु

en: Open "Desktop Session" settings page
sa: "Desktop Session" सेटिंग्स् पृष्ठं उद्घाटयन्तु

en: Open "Notifications" settings page, "Power Management" section
sa: "Notifications" सेटिंग्स् पृष्ठं, "Power Management" विभागं उद्घाटयन्तु

[ctx: Percentage value example, used for formatting battery levels in the power management settings]
en: 10%
sa: १०%

[ctx: Percentage value example, used for formatting brightness levels in the power management settings]
en: 10%
sa: १०%

en: Perform laptop lid action even when an external monitor is connected
sa: बाह्यनिरीक्षकः संयोजितः अस्ति चेदपि लैपटॉपस्य ढक्कनस्य क्रियां कुर्वन्तु

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
sa: निरुद्धं कुरुत

en: Show logout screen
sa: लॉगआउट् स्क्रीन् दर्शयतु

en: Standby, then hibernate
sa: स्टैण्डबाई, ततः हाइबरनेट

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
sa: सत्रं स्मृति-डिस्क-योः मध्ये रक्षन्तु

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
sa: सत्रं स्मृतौ रक्षन्तु

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
sa: निष्क्रियतायाः अवधिपश्चात् शीतनिद्रां प्रति गच्छन्तु

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
sa: शयनं करोतु

[ctx: Suspend to RAM]
en: Standby
sa: स्टैंडबाई

en: The Power Management Service appears not to be running.
sa: विद्युत्प्रबन्धनसेवा न प्रचलति इति दृश्यते।

[ctx: The unit of the time input field]
en: day | days
sa[0]: दिनं
sa[1]: दिवसाः

[ctx: The unit of the time input field]
en: hour | hours
sa[0]: घटकः
sa[1]: घण्टानः

[ctx: The unit of the time input field]
en: millisecond | milliseconds
sa[0]: मिलीसेकेण्ड्
sa[1]: मिलीसेकेण्ड्

[ctx: The unit of the time input field]
en: minute | minutes
sa[0]: क्षणं
sa[1]: पन्चनिमेषः

[ctx: The unit of the time input field]
en: month | months
sa[0]: माह
sa[1]: मासाः

[ctx: The unit of the time input field]
en: second | seconds
sa[0]: क्षण
sa[1]: सेकण्ड्

[ctx: The unit of the time input field]
en: week | weeks
sa[0]: सप्ताहः
sa[1]: सप्ताहाः

[ctx: The unit of the time input field]
en: year | years
sa[0]: वर्ष
sa[1]: वर्षाः

en: Toggle screen on/off
sa: स्क्रीन चालू/बन्दं कुर्वन्तु

en: Turn off screen
sa: स्क्रीनम् अवरम्भयन्तु
