kwin - en to sa translation catalogue (151 entries)

en: %1 %
sa: %1 % .

en: %1 selected | %1 selected
sa[0]: %1 चयनितम्
sa[1]: %1 चयनितम्

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
sa: केचन योजयितुं <interface>Add New...</interface> नुदन्तु

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
sa: नियमेन प्रभाविताः भविष्यन्ति इति केचन विण्डो गुणाः योजयितुं अधः <interface>Add Property...</interface> इति बटन् नुदन्तु

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
sa: एतत् अनुप्रयोगं विण्डो कृते वर्गं न प्रदाति, अतः KWin तस्य उपयोगं कस्यापि नियमस्य मेलनं कर्तुं प्रयोक्तुं च न शक्नोति । यदि भवान् अद्यापि तस्मिन् केचन नियमाः प्रयोक्तुं इच्छति तर्हि तस्य स्थाने विण्डो शीर्षकम् इत्यादीनां अन्यगुणानां मेलनं कर्तुं प्रयतस्व।<nl/><nl/>कृपया अनुप्रयोगस्य विकासकेभ्यः एतत् दोषं निवेदयितुं विचारयन्तु।

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
sa: योजयितुं कोऽपि गुणः अवशिष्टः नास्ति

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
sa: "%1" इत्यनेन सह कोऽपि गुणः मेलनं न करोति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
sa: <shortcut>Alt+Tab</shortcut> विण्डो सूचीयां विण्डो दृश्यते वा न वा इति नियन्त्रयति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
sa: कार्यप्रबन्धके विण्डो दृश्यते वा न वा इति नियन्त्रयति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
sa: Virtual Desktop manager मध्ये विण्डो दृश्यते वा न वा इति नियन्त्रयति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
sa: KWin प्रत्यक्षप्रयोक्तृकार्याणि विना उद्घाटितानि विण्डोजानि स्वयमेव उत्थापयितुं ध्यानं च न ग्रहीतुं प्रयतते यदा भवान् सम्प्रति अन्येन विण्डो इत्यनेन सह अन्तरक्रियां करोति। एतस्य गुणस्य उपयोगेन व्यक्तिगतविण्डोषु एप्स् च प्रयुक्तस्य फोकसचोरीनिवारणस्य स्तरं परिवर्तयितुं शक्यते।<nl/><nl/>अत्र फोकसचोरीनिवारणस्य प्रत्येकस्मिन् स्तरे भवतः प्रत्यक्षक्रियायाः विना उद्घाटितस्य विण्डोस्य किं भविष्यति:<nl /><list><item><emphasis strong='true'>कोऽपि नास्ति:</emphasis> विण्डो उत्थापितः केन्द्रितः च भविष्यति।</item><item><emphasis strong='true'>निम्नः:</emphasis> फोकस-चोरी-निवारणं प्रयुक्तं भविष्यति, परन्तु यस्मिन् परिस्थितौ KWin अस्पष्टं मन्यते तस्मिन् सन्दर्भे खिडकी उत्थापिता, केन्द्रीकृता च भविष्यति ।</item><item><emphasis strong=' true'>सामान्यम्:</emphasis> फोकस-चोरी-निवारणं प्रयुक्तं भविष्यति, परन्तु यस्मिन् परिस्थितौ KWin अस्पष्टं मन्यते तस्मिन् सन्दर्भे खिडकी भविष्यति <emphasis>न</emphasis> उत्थापितः केन्द्रितः च भवतु।</item><item><emphasis strong='true'>उच्चः:</emphasis> विण्डो केवलं तदा एव उत्थापितः केन्द्रितः च भविष्यति यदा सः समानस्य एप् इत्यस्य अस्ति वर्तमान-केन्द्रित-विण्डो।</item><item><emphasis strong='true'>अत्यन्तम्:</emphasis> विण्डो कदापि न उत्थापितः भविष्यति तथा च... केन्द्रितम् ।</item></list>

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
sa: केचन अनुप्रयोगाः स्वकीयं ज्यामितिं सेट् कर्तुं शक्नुवन्ति, विण्डो प्रबन्धकस्य प्राधान्यानि अधिलिखन्ति । एतत् गुणं सेट् कृत्वा तेषां स्थापन-अनुरोधाः अधिलिखन्ति ।<nl/><nl/>एतत् <interface>Size</interface> तथा <interface>Position</interface> इत्येतयोः प्रभावं करोति परन्तु <interface>Maximized</interface> अथवा <interface>Fullscreen न </interface> states.<nl/><nl/>ध्यायन्तु यत् स्थितिः भिन्न <interface>Screen</interface> प्रति मैप् कर्तुं अपि उपयोक्तुं शक्यते

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
sa: केचन एप्स् यथा विडियो प्लेयर् अथवा टर्मिनल् KWin इत्यस्मै तान् कतिपयेषु आस्पेक्ट् रेशियोषु बाध्यं कर्तुं वा केवलं एकस्य पात्रस्य आयामात् बृहत्तरैः मूल्यैः वर्धयितुं वा वक्तुं शक्नुवन्ति एतादृशानां प्रतिबन्धानां अवहेलनाय एतस्य गुणस्य उपयोगं कुर्वन्तु तथा च तान् विण्डोज-आकारं मनमाना आकारेषु परिवर्तयितुं अनुमतिं ददतु ।<nl/><nl/>एतत् तेषां विण्डो-कृते सहायकं भवितुम् अर्हति ये अधिकतमं कृत्वा पूर्ण-पर्दे-क्षेत्रे सर्वथा उपयुक्तं न भवितुम् अर्हन्ति

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
sa: एषः गुणः वर्तमानकाले सक्रियस्य विण्डो इत्यस्य फोकस संरक्षणस्तरं नियन्त्रयति । इदं भवतः प्रत्यक्षक्रियायाः विना उद्घाटितानां नूतनानां विण्डोषु प्रयुक्तं फोकस-चोरी-निवारणं अधिलिखितुं उपयुज्यते।<nl/><nl/>अत्र भवतः प्रत्यक्ष-क्रियायाः विना उद्घाटितानां नूतनानां विण्डोषु किं भवति, फोकस-संरक्षणस्य प्रत्येकस्मिन् स्तरे यदा... अस्मिन् गुणे प्रयुक्तेन विण्डो इत्यस्य फोकसः भवति:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>कोऽपि नास्ति</emphasis>: नव-उद्घाटित-विण्डो सर्वदा raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> नवीन-उद्घाटित-विण्डो-मध्ये फोकस-चोरी-निवारणं प्रयुक्तं भविष्यति, परन्तु यस्मिन् परिस्थितौ KWin अस्पष्टं मन्यते , खिडकी उत्थापिता भविष्यति, केन्द्रीकृता च भविष्यति।</item><item><emphasis strong='true'>सामान्यम्:</emphasis> चोरीनिवारणं केन्द्रीक्रियताम् नव-उद्घाटित-विण्डो-मध्ये प्रयुक्तं भविष्यति, परन्तु KWin-इत्यस्याः परिस्थितौ अस्पष्टं मन्यते, विण्डो <emphasis>not</emphasis> उत्थापितः, केन्द्रितः च भविष्यति ।</item><item><emphasis strong='true '>उच्चः:</emphasis> नव-उद्घाटिताः विण्डोः केवलं तदा एव स्वयमेव उत्थापयिष्यन्ति, ध्यानं च गृह्णन्ति यदि ते वर्तमान-केन्द्रितस्य एव एप्-सम्बद्धाः सन्ति window.</item><item><emphasis strong='true'>अत्यन्तम्:</emphasis> नव-उद्घाटिताः विण्डोः कदापि स्वयमेव न उत्थापयन्ति, ध्यानं च न गृह्णन्ति ।</item></list>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
sa: विण्डो केन्द्रीकृते वैश्विककीबोर्डशॉर्टकट् कार्यं न कर्तुं एतस्य गुणस्य उपयोगं कुर्वन्तु । एतत् एमुलेटर् अथवा वर्चुअल् मशीन् इत्यादीनां एप्स् कृते उपयोगी भवितुम् अर्हति ये स्वयमेव केचन समानाः शॉर्टकट् सम्पादयन्ति।<nl/><nl/>ध्यायन्तु यत् भवान् <shortcut>Alt+Tab</shortcut> इत्यस्मात् बहिः कर्तुं न शक्नोति window अथवा KRunner सक्रियीकरणाय <shortcut>Alt+Space</shortcut> इत्यादीनां अन्येषां वैश्विकशॉर्टकट्-उपयोगं कुर्वन्तु ।

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
sa: सर्वेषु कार्येषु विण्डो उपलब्धं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
sa: सर्वेषु डेस्कटॉप् मध्ये विण्डो उपलब्धं कुर्वन्तु

en: Above
sa: उपरि

en: Accept focus
sa: ध्यानं स्वीकुरुत

en: Active opacity
sa: सक्रिय अपारदर्शिता

en: Activities
sa: गतिविधयः

en: Adaptive sync
sa: अनुकूली समन्वयन

en: Add New…
sa: Add New...

en: Add Property...
sa: सम्पत्तिं योजयतु...

en: Add property to the rule
sa: नियमे गुणं योजयन्तु

en: After %1 second | After %1 seconds
sa[0]: %1 सेकण्डस्य अनन्तरं
sa[1]: %1 सेकण्ड् अनन्तरं

en: All activities
sa: सर्वाणि कार्याणि

en: All desktops
sa: सर्वे डेस्कटॉप्

en: All selected
sa: सर्वे चयनिताः

en: All window types
sa: सर्वे विण्डो प्रकाराः

en: Allow tearing
sa: विदारणं अनुमन्यताम्

en: Appearance & Fixes
sa: रूपम् & निराकरणम्

en: Application settings for %1
sa: %1 कृते अनुप्रयोगसेटिंग्स्

en: Apply initially
sa: प्रारम्भे आवेदन करें

en: Apply now
sa: अधुना आवेदनं कुर्वन्तु

en: Arrangement & Access
sa: व्यवस्था एवं अभिगम

en: Below
sa: अधः

en: Block compositing
sa: खण्ड रचना

en: Cancel Export
sa: निर्यातं रद्दं कुर्वन्तु

en: Centered
sa: केन्द्रित

en: Closeable
sa: निमील्यम्

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
sa: क्लिक् कृते विण्डो केन्द्रीकृतं भवति वा न वा इति नियन्त्रयति ।

en: Copy of %1
sa: %1 इत्यस्य प्रतिलिपिः

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
sa: विण्डो गुणाः ज्ञातुं न शक्तवान् । विण्डो KWin द्वारा न प्रबन्ध्यते ।

en: Critical notification
sa: समीक्षात्मक सूचना

en: Default
sa: मूलभूतम्‌

en: Delete
sa: लुप्

en: Description
sa: वर्णनम्‌

en: Desktop
sa: डेस्कटॉप

en: Desktop file name
sa: डेस्कटॉप सञ्चिकानाम

en: Detect Window Properties
sa: Window Properties इत्यस्य अन्वेषणं कुर्वन्तु

en: Dialog window
sa: संवादविण्डो

en: Do not affect
sa: न प्रभावितं कुर्वन्तु

en: Dock (panel)
sa: गोदी (पैनल)

en: Duplicate
sa: डुप्लिकेट्

en: Edit
sa: सम्पादन

en: Exact match
sa: सटीक मेल

en: Export Rules
sa: निर्यात नियम

en: Export…
sa: निर्यात…

en: Extreme
sa: अति

en: Focus protection
sa: फोकस रक्षण

en: Focus stealing prevention
sa: चोरीनिवारणं केन्द्रीक्रियताम्

en: Force
sa: बल

en: Force temporarily
sa: अस्थायी रूप से बल

en: Fullscreen
sa: पूर्णपर्दे

en: High
sa: उच्चैः

en: Ignore global shortcuts
sa: वैश्विकशॉर्टकट् इत्यस्य अवहेलना कुर्वन्तु

en: Ignore requested geometry
sa: अनुरोधित ज्यामितिम् अवहेलयन्तु

en: Import Rules
sa: आयात नियम

en: Import…
sa: आयात…

en: In top-left corner
sa: उपरि-वामकोणे

en: Inactive opacity
sa: निष्क्रियता अपारदर्शिता

en: Initial placement
sa: प्रारम्भिक स्थापन

en: Instantly
sa: तत्क्षणमेव

en: KWin Rules (*.kwinrule)
sa: KWin नियम (*.kwinrule) 1.1.

en: Keep above other windows
sa: अन्येषां खिडकीनां उपरि स्थापयन्तु

en: Keep below other windows
sa: अन्येषां खिडकीनां अधः स्थापयन्तु

en: Layer
sa: स्तर

en: Low
sa: न्यूनम्‌

en: Machine (hostname)
sa: यन्त्र (होस्टनाम)

en: Match whole window class
sa: सम्पूर्णं विण्डो वर्गं मेलयन्तु

en: Maximized
sa: अधिकतमं कृतम्

en: Maximized horizontally
sa: क्षैतिजरूपेण अधिकतमं कृतम्

en: Maximized vertically
sa: लम्बवत् अधिकतमं कृतम्

en: Maximum Size
sa: अधिकतम आकार

en: Minimal overlapping
sa: न्यूनतमं आच्छादनम्

en: Minimized
sa: न्यूनतमं कृतम्

en: Minimum Size
sa: न्यूनतम आकार

en: New window settings
sa: नवीनं विण्डो सेटिंग्स्

en: No
sa: नहि

en: No placement
sa: न स्थापनम्

en: No rules for specific windows are currently set
sa: विशिष्टविण्डोजानां कृते सम्प्रति कोऽपि नियमः न सेट् भवति

en: No titlebar and frame
sa: शीर्षकपट्टिका च फ्रेम च नास्ति

en: No window properties changed
sa: न विण्डो गुणाः परिवर्तिताः

en: None
sa: न कश्चित्

en: None selected
sa: न कश्चित् चयनितः

en: Normal
sa: सामान्य

en: Normal window
sa: सामान्यं विण्डो

en: Notification
sa: अधिसूचना

en: Obey geometry restrictions
sa: ज्यामितिप्रतिबन्धानां पालनम्

en: On main window
sa: मुख्यविण्डो इत्यत्र

en: On-screen display
sa: पर्दायां प्रदर्शनम्

en: Overlay
sa: आच्छादनम्

en: Popup
sa: पॉपअप

en: Position
sa: स्थितिः

en: Random
sa: यदृच्छासङ्ख्या

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
sa: अत्यन्तं न्यून-अस्पष्टता-मूल्यानां सह पठनीयता बाधिता भवितुम् अर्हति । 0% इत्यत्र विण्डो अदृश्यं भवति ।

en: Regular expression
sa: नियमित अभिव्यक्ति

en: Remember
sa: स्मरतु

en: Save Rules
sa: नियमाः रक्षन्तु

en: Screen
sa: पट

en: Select All
sa: सर्वं चिनोतु

en: Select File
sa: सञ्चिकां चिनोतु

en: Select the rules to export
sa: निर्यातं कर्तुं नियमाः चिनोतु

en: Settings for %1
sa: %1 कृते सेटिङ्ग्स्

en: Shortcut
sa: शॉर्टकट

en: Size
sa: आकृति

en: Size & Position
sa: आकार एवं स्थिति

en: Skip pager
sa: पेजर छोड़ें

en: Skip switcher
sa: स्विचरं त्यजन्तु

en: Skip taskbar
sa: कार्यपट्टिकां त्यजन्तु

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
sa: केचन अनुप्रयोगाः आरम्भानन्तरं स्वकीयं ज्यामितिं सेट् कुर्वन्ति, आकारस्य स्थानस्य च कृते भवतः प्रारम्भिकसेटिंग्स् अधिलिखन्ति । एतानि सेटिङ्ग्स् प्रवर्तयितुं "%1" गुणं "Yes" इति अपि बाध्यताम् ।

en: Splash screen
sa: स्पलैश स्क्रीन

en: Standalone menubar
sa: स्वतन्त्र मेनूबार

en: Substring match
sa: उपतारमेलनम्

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
sa: विण्डो गुणस्य मूल्यं स्मर्यते तथा च, प्रत्येकं विण्डो निर्मितं भवति, अन्तिमस्मृतं मूल्यं प्रयुक्तं भविष्यति ।

en: The window property will be always forced to the given value.
sa: विण्डो गुणः सर्वदा दत्तमूल्ये बाध्यः भविष्यति ।

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
sa: विण्डो गुणः दत्तमूल्ये बाध्यः भविष्यति यावत् सः गोपितः न भवति
    (विण्डो गोपितस्य अनन्तरं एषा क्रिया विलोपिता भविष्यति)।

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
sa: विण्डो गुणः केवलं विण्डो निर्मितस्य अनन्तरं दत्तमूल्ये सेट् भविष्यति ।
    अग्रे परिवर्तनं न प्रभावितं भविष्यति।

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
sa: विण्डो गुणः तत्क्षणमेव दत्तमूल्ये सेट् भविष्यति, पश्चात् प्रभावितः न भविष्यति
    (एतत् कर्म पश्चात् लोपं भविष्यति)।

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
sa: विण्डो गुणः प्रभावितः न भविष्यति अतः तस्य पूर्वनिर्धारितं नियन्त्रणं उपयुज्यते ।
    एतत् निर्दिश्य अधिकानि सामान्यविण्डोसेटिंग्स् प्रभावितुं अवरुद्धानि भविष्यन्ति ।

en: Titlebar color scheme
sa: शीर्षकपट्टिका वर्ण योजना

en: Toolbar
sa: टूलबार

en: Torn-off menu
sa: विदीर्णं मेनू

en: Under mouse
sa: मूषकस्य अधः

en: Unimportant
sa: अमहत्त्वपूर्णम्

en: Unmanaged window
sa: अप्रबन्धितविण्डो

en: Unselect All
sa: All अचयनं कुर्वन्तु

en: Utility window
sa: उपयोगिता विण्डो

en: Virtual desktop
sa: आभासी डेस्कटॉप

en: Virtual desktops
sa: आभासी डेस्कटॉप्स

en: Whole window class
sa: सम्पूर्णं विण्डो क्लास्

en: Window class (application)
sa: विण्डो क्लास (अनुप्रयोग)

en: Window class not available
sa: विण्डो क्लास् उपलब्धं नास्ति

en: Window matching
sa: खिडकीमेलनम्

en: Window role
sa: खिडकी भूमिका

en: Window settings for %1
sa: %1 कृते विण्डो सेटिङ्ग्स्

en: Window title
sa: विण्डो शीर्षक

en: Window types
sa: विण्डोप्रकाराः

en: Yes
sa: आम्‌

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
sa: भवता विण्डो वर्गः अमहत्त्वपूर्णः इति निर्दिष्टः ।
    अस्य अर्थः अस्ति यत् सर्वेभ्यः अनुप्रयोगेभ्यः विण्डोज इत्यत्र सेटिङ्ग्स् सम्भवतः प्रवर्तन्ते । यदि भवान् वास्तवमेव सामान्यसेटिंग् निर्मातुम् इच्छति तर्हि विशेषविण्डोप्रकारं परिहरितुं न्यूनातिन्यूनं विण्डोप्रकारं सीमितं करोतु इति अनुशंसितम् ।
