dolphin - en to sa translation catalogue (833 entries)

en:  level deep |  levels deep
sa[0]:  स्तर गभीर
sa[1]:  स्तराः गभीराः

en: &Edit
sa: &सम्पादन

en: &Go
sa: &गच्छ

en: &View
sa: &दृश्यं

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
sa: %1 प्रतिलिपिः

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
sa: <para>चयनितसञ्चिकाः, पुटं च Clipboard मध्ये योजितम् । अधुना <emphasis>Paste</emphasis> क्रियायाः उपयोगेन तान् Clipboard तः अन्यस्मिन् स्थाने स्थानान्तरयितुं शक्यते । तेषां स्वस्व <emphasis>Paste</emphasis> क्रियाणां उपयोगेन अन्येषु अनुप्रयोगेषु अपि स्थानान्तरितुं शक्यन्ते ।</para>

[ctx: @accessible rating]
en: %1 and a half stars | %1 and a half stars
sa[0]: %1 सार्धतारकम्
sa[1]: %1 सार्धतारकम्

[ctx: @accessible rating]
en: %1 star | %1 stars
sa[0]: %1 तारा
sa[1]: %1 तारा

[ctx: @action]
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
sa[0]: %2 प्रतिलिपिं Clipboard मध्ये कुर्वन्तु
sa[1]: %2 प्रतिलिपिं Clipboard मध्ये कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
sa[0]: %2 इत्यस्य स्थानं Clipboard मध्ये प्रतिलिख्यताम्
sa[1]: %2 इत्यस्य स्थानं Clipboard मध्ये प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @action]
en: Copy…
sa: प्रतिलिपि…

[ctx: @action]
en: Create Folder…
sa: समुच्चय रचयन्तु…

[ctx: @action]
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
sa[0]: %2 इत्येतत् Clipboard - मध्ये कट् कुर्वन्तु
sa[1]: %2 इत्येतत् Clipboard - मध्ये कट् कुर्वन्तु

[ctx: @action]
en: Cut…
sa: छिन्न…

[ctx: @action]
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
sa[0]: %2 द्वितीयकम्
sa[1]: %2 द्वितीयकम्

[ctx: @action]
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
sa[0]: %2 इत्येतत् Trash - मध्ये चालयन्तु
sa[1]: %2 इत्येतत् Trash - मध्ये चालयन्तु

[ctx: @action]
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
sa[0]: स्थायिरूपेण %2 विलोपयन्तु
sa[1]: स्थायिरूपेण %2 विलोपयन्तु

[ctx: @action]
en: Rename %2 | Rename %2
sa[0]: %2 इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु
sa[1]: %2 इत्यस्य नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
sa: Delete (Trash कृते शॉर्टकट् इत्यस्य उपयोगेन)

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
sa: क्लिप्बोर्डतः पेस्ट् कुर्वन्तु

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
sa: एतत् स्मारकं निरस्तं कुरुत

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
sa: पुनः स्मरणं मा कुरुत

[ctx: @action keep short]
en: More
sa: अधिकः

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
sa: Network Folder योजयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
sa: टैग्स् योजयतु

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sa: निरसयतु

[ctx: @action:button]
en: Cancel Copying
sa: प्रतिलिपिकरणं रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Cancel Cutting
sa: कटनं रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Cancel Duplicating
sa: द्वितीयकं रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Cancel Moving
sa: चालनं रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Cancel Renaming
sa: पुनर्नामकरणं रद्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Download New Services…
sa: Download नवीनसेवाः…

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
sa: रिक्त कचरा

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
sa: चयनविधानतः निर्गच्छन्तु

[ctx: @action:button]
en: I Understand and Accept These Risks
sa: अहम् एतान् जोखिमान् अवगच्छामि, स्वीकुर्वन् च

[ctx: @action:button]
en: Install Filelight…
sa: Filelight संस्थापयन्तु…

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
sa[0]: %1 मदं उद्घाटयन्तु
sa[1]: %1 वस्तूनि उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
sa[0]: %1 टर्मिनल् उद्घाटयन्तु
sa[1]: %1 टर्मिनल् उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
sa: नाम परिवर्तनं कृत्वा गोपनं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
sa: गृहस्थानं चिनोतु

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
sa: वर्तमानस्थानस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
sa: पूर्वनिर्धारितस्थानस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
sa[0]: टैगः %2
sa[1]: टैग्स्: %2

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
sa: &%1 त्यजतु

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose…
sa: चिनोतु…

[ctx: @action:button Finish/Stop/Done acting as an admin]
en: Finish
sa: समापन

[ctx: @action:button shown after acting as admin ended]
en: Act as Administrator Again
sa: पुनः प्रशासकरूपेण कार्यं कुर्वन्तु

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
sa: प्रतिलिपि स्थानम्

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
sa: प्रतिलिपि स्थानम्…

[ctx: @action:inmenu]
en: Act as Administrator
sa: प्रशासकरूपेण कार्यं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
sa: मीडिया सञ्चिकाः स्वयमेव प्ले कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
sa: स्वचालित स्तम्भ चौड़ाई

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
sa: स्वचालित स्क्रॉल

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
sa: चयनं स्वच्छं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
sa: अन्ये ट्याब्स् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sa: ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
sa: सघन तिथि

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
sa: कचरा विन्यस्तं कुर्वन्तु…

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sa: प्रतिलिपि

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
sa: अन्यदृश्यं प्रति प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
sa: अन्यदृश्यं प्रति प्रतिलिख्यताम्…

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
sa: कस्टम स्तम्भ चौड़ाई

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
sa: छिन्न

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sa: लुप्

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
sa: ट्याब् विच्छेदं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
sa: रिक्त कचरा

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Last Tab
sa: Last Tab इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Tab
sa: Next Tab इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Tab
sa: Previous Tab इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Tab %1
sa: %1 ट्याब् प्रति गच्छन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Last Tab
sa: अन्तिमः ट्याब्

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
sa: गृहनिर्देशिकापर्यन्तं सीमा

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
sa[0]: स्थान बार
sa[1]: स्थान बार

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to New Folder…
sa: New Folder - मध्ये गच्छन्तु…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
sa: अन्यदृश्यं प्रति गच्छन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
sa: अन्यदृश्यं प्रति गच्छन्तु…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
sa: Trash इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
sa: नवीन ट्याब्

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
sa: अग्रिमः ट्याब्

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
sa: मुक्त मार्ग

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
sa: New Tab मध्ये Path उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
sa: New Window मध्ये Path उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
sa: New Tab इत्यत्र उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
sa: New Tabs इत्यत्र उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
sa: New Window इत्यत्र उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Split View
sa: Split View इत्यत्र उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
sa: पूर्वावलोकनम्

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
sa: पूर्व ट्याब्

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sa: गुणाः

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename…
sa: पुनर्नामकरणं…

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Files and Folders
sa: Files and Folders इति चिनोतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
sa: गुप्तसञ्चिकाः दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
sa: लक्ष्यं दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
sa: ज़ूम स्लाइडर दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Show item on hover
sa: hover इत्यत्र मदं दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
sa: पार्श्व गद्दी

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
sa: Toggle Filter Bar इति

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
sa: अन्वेषणपट्टिकां टॉगलं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
sa: स्थानेषु योजयतु

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type…
sa: &सञ्चिकाप्रकारं सम्पादयतु…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Other View
sa: अन्यदृश्यं प्रति प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
sa: चयनं विपर्यययतु

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Other View
sa: अन्यदृश्यं प्रति गच्छन्तु

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
sa: चिनोतु

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching…
sa: Items मेलनं चयनं कुर्वन्तु…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
sa: All अचयनं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching…
sa: अचयनं द्रव्यं मेलनं…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
sa: ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
sa: लुप्…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
sa: अत्र द्वितीयकं कुरुत

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
sa: अत्र डुप्लिकेट्…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
sa: कचरा मध्ये गच्छन्तु…

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
sa: नवीन &विण्डो

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
sa: नवीन ट्याब्

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
sa: गुणाः

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
sa: पूर्ववतं कुर्वन्तु close tab

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
sa: &जालपुटम्

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
sa: अनुप्रयोग&अनुप्रयोगाः

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
sa: स्वतःप्रारम्भः

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
sa: तुच्छद्रव्य

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
sa: सम्पादनीयं स्थानम्

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
sa: स्थानं प्रतिस्थापयतु

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
sa: ताला फलकम्

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
sa: Panels अनलॉक करें

[ctx: @action:inmenu Shortcut, middle click to trigger menu item, keep short]
en: Middle Click
sa: मध्यं क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
sa: पुटं प्रथमं

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
sa: गुप्तसञ्चिकाः अन्तिमः

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
sa: सञ्चिकानां तुलनां कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
sa: डिफोकस टर्मिनल पैनल

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter…
sa: फ़िल्टर…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File…
sa: सञ्चिकां अन्वेष्टुम्…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
sa: फोकस टर्मिनल पैनल

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
sa: %1 उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
sa: &Terminal उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
sa: प्राधान्यं अन्वेषणसाधनं उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
sa: टर्मिनल् उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal Here
sa: अत्र टर्मिनल् उद्घाटयन्तु

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style…
sa: दृश्यप्रदर्शनशैलीं समायोजयन्तु…

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Places Panel
sa: Defocus Places फलकम्

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Terminal Panel
sa: डिफोकस टर्मिनल पैनल

[ctx: @action:inmenu View]
en: Focus Places Panel
sa: फोकस स्थान पटल

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
sa: जूम स्तर पुनः सेट् करें

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
sa: अतिरिक्तसूचना दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
sa: गुप्तसञ्चिकाः दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
sa: Panels दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
sa: समूहेषु दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
sa: विरमतु

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
sa: संकुचित

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
sa: वर्णन

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
sa: चिह्नानि

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
sa: जूम

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
sa[0]: एकस्य चयनितस्य द्रव्यस्य कृते क्रियाः
sa[1]: %1 चयनितवस्तूनाम् कृते क्रियाः

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
sa: वर्तमानदृश्यस्य कृते क्रियाः

[ctx: @action:intoolbar]
en: Filter
sa: फ़िल्टर

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
sa: अन्वेषण

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select
sa: विचि

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
sa: पूर्वावलोकनानि दर्शयतु

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

[ctx: @action:intoolbar Move left view to a new window]
en: Pop out Left View
sa: Pop out Left View इति

[ctx: @action:intoolbar Move right view to a new window]
en: Pop out Right View
sa: Pop out Right View इति

[ctx: @action:intoolbar Move view in focus to a new window]
en: Pop out
sa: पॉप आउट्

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
sa: भंज

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
sa: स्तश

[ctx: @info]
en: <application>Filelight</application> installed successfully.
sa: <application>Filelight</application> सफलतया संस्थापितम् ।

[ctx: @info]
en: <para>Creating <emphasis>previews</emphasis> for remote folders is very intensive in terms of network resource usage.</para><para>Disable this if navigating remote folders in Dolphin is slow or when accessing storage over metered connections.</para>
sa: <para>दूरस्थपुटस्य कृते <emphasis>पूर्वावलोकनस्य</emphasis> निर्माणं जालसंसाधनस्य उपयोगस्य दृष्ट्या अतीव गहनम् अस्ति ।</para><para>यदि Dolphin मध्ये दूरस्थपुटस्य नेविगेट् मन्दं भवति अथवा मीटर् कृतसंयोजनेषु भण्डारणं अभिगन्तुं भवति तर्हि एतत् निष्क्रियं कुर्वन्तु </para> इति

[ctx: @info]
en: <para>Make use of your administrator rights in Dolphin:<numberedlist><numbereditem>Navigate to the file or folder you want to change.</numbereditem><numbereditem>Activate the "%1" action either under <interface>Open Menu|More|View</interface> or <interface>Menu Bar|View</interface>.<nl/>Default shortcut: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>After authorization you can manage files as an administrator.</numbereditem></numberedlist></para>
sa: <para>Dolphin मध्ये स्वस्य प्रशासकस्य अधिकारस्य उपयोगं कुर्वन्तु:<numberedlist><numbereditem>यस्मिन् सञ्चिकायां वा पुटे वा गच्छन्तु यत् भवन्तः परिवर्तयितुम् इच्छन्ति।</numbereditem><numbereditem><interface>Open Menu</interface> इत्यस्य अधः वा "%1" क्रिया सक्रियं कुर्वन्तु |अधिक|दृश्य<interface> अथवा Menu Bar|View</interface>.<nl/>पूर्वनिर्धारित शॉर्टकट्: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>अधिकारस्य अनन्तरं भवान् प्रशासकरूपेण सञ्चिकाः प्रबन्धयितुं शक्नोति।</numbereditem></numberedlist></para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to use administrator privileges. While acting as an administrator you can change or replace any file or folder on this system. This includes items which are critical for this system to function.</para><para>You are able to <emphasis>delete every users' data</emphasis> on this computer and to <emphasis>break this installation beyond repair.</emphasis> Adding just one letter in a folder or file name or its contents can render a system <emphasis>unbootable.</emphasis></para><para>There is probably not going to be another warning even if you are about to break this system.</para><para>You might want to <emphasis>backup files and folders</emphasis> before proceeding.</para>
sa: <para>भवन्तः प्रशासकविशेषाधिकारस्य उपयोगं कर्तुं प्रवृत्ताः सन्ति। प्रशासकरूपेण कार्यं कुर्वन् भवान् अस्मिन् प्रणाल्यां यत्किमपि सञ्चिकां वा पुटं वा परिवर्तयितुं वा प्रतिस्थापयितुं वा शक्नोति । अस्मिन् तानि वस्तूनि समाविष्टानि सन्ति ये अस्य प्रणाल्याः कार्यं कर्तुं महत्त्वपूर्णाः सन्ति ।</para><para>भवन्तः अस्मिन् सङ्गणके <emphasis>प्रत्येकस्य उपयोक्तुः दत्तांशं</emphasis> विलोपयितुं समर्थाः सन्ति तथा च <emphasis>एतत् संस्थापनं मरम्मतात् परं भङ्गयितुं समर्थाः सन्ति ।</emphasis> पुटे अथवा सञ्चिकानाम अथवा तस्य सामग्रीयां केवलमेकं अक्षरं योजयित्वा प्रणाली <emphasis>अनबूट् कर्तुं शक्यते।</emphasis></para><para>सम्भवतः न गच्छति एतत् तन्त्रं भङ्गयितुम् उद्यतः अपि अन्यत् चेतावनी भवितुं ।</para><para>भवन्तः प्रगन्तुं पूर्वं <emphasis>सञ्चिकानां पुटस्य च बैकअपं</emphasis> कर्तुम् इच्छन्ति ।</para>

[ctx: @info]
en: Administrator authorization has expired.
sa: प्रशासकस्य प्राधिकरणस्य अवधिः समाप्तः अस्ति ।

[ctx: @info]
en: Authorization required to enter this folder.
sa: अस्मिन् पुटे प्रवेशार्थं प्राधिकरणम् आवश्यकम् ।

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: No files selected.
sa: अन्यदृश्ये प्रतिलिपिं कर्तुं न शक्यते: कोऽपि सञ्चिकाः न चयनिताः।

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: The other view already contains these items.
sa: अन्यदृश्ये प्रतिलिपिं कर्तुं न शक्यते: अन्यदृश्ये पूर्वमेव एतानि वस्तूनि सन्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
sa: अन्यदृश्ये प्रतिलिपिं कर्तुं न शक्यते: गन्तव्यपुटे लेखनस्य अनुमतिः भवतः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot create new folder: You do not have permission to create items in this folder.
sa: नूतनपुटं निर्मातुं न शक्यते : अस्मिन् पुटे वस्तूनि निर्मातुं भवतः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot cut: You do not have permission to move items from this folder.
sa: कटयितुं न शक्यते: अस्मात् पुटे वस्तूनि स्थानान्तरयितुं भवतः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot delete: You do not have permission to remove items from this folder.
sa: विलोपयितुं न शक्यते: अस्मात् पुटे वस्तूनि निष्कासयितुं भवतः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot duplicate here: You do not have permission to create items in this folder.
sa: अत्र द्वितीयकं कर्तुं न शक्यते: अस्मिन् पुटे वस्तूनि निर्मातुं भवतः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: No files selected.
sa: अन्यदृश्यं प्रति गन्तुं न शक्यते: कोऽपि सञ्चिकाः न चयनिताः।

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: The other view already contains these items.
sa: अन्यदृश्यं प्रति गन्तुं न शक्यते : अन्यदृश्ये पूर्वमेव एतानि वस्तूनि सन्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to move items from this folder.
sa: अन्यदृश्यं प्रति गन्तुं न शक्यते: अस्मात् पुटे वस्तूनि स्थानान्तरयितुं भवतः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
sa: अन्यदृश्यं प्रति गन्तुं न शक्यते : गन्तव्यपुटे लेखनस्य अनुमतिः भवतः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot paste: The clipboard is empty.
sa: पेस्ट् कर्तुं न शक्यते: क्लिप्बोर्ड् रिक्तम् अस्ति।

[ctx: @info]
en: Cannot paste: You do not have permission to write into this folder.
sa: पेस्ट् कर्तुं न शक्यते: अस्मिन् पुटे लेखनस्य अनुमतिः भवतः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Cannot rename: You do not have permission to rename items in this folder.
sa: पुनर्नामकरणं कर्तुं न शक्यते: अस्मिन् पुटे वस्तूनि नामान्तरयितुं भवतः अनुमतिः नास्ति ।

[ctx: @info]
en: Close Tab
sa: ट्याब् बन्दं कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: Close left view
sa: वामदृश्यं पिधाय

[ctx: @info]
en: Close right view
sa: दक्षिणदृश्यं पिधाय

[ctx: @info]
en: Compact view mode
sa: संकुचितदृश्यविधिः

[ctx: @info]
en: Details view mode
sa: विवरणदृश्यविधिः

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control system settings.
sa: अद्यतनसंस्करणनियन्त्रणप्रणालीसेटिंग्स् प्रयोक्तुं डॉल्फिनं पुनः आरभणीयम् ।

[ctx: @info]
en: Dolphin will add file system metadata to folders you change view properties for. If that is not possible, a hidden .directory file is created instead.
sa: डॉल्फिन् भवन्तः दृश्यगुणान् परिवर्तयन्ति तेषु पुटेषु सञ्चिकातन्त्रस्य मेटाडाटा योजयिष्यति । यदि तत् न सम्भवति तर्हि तस्य स्थाने गुप्तं .directory सञ्चिका निर्मीयते ।

[ctx: @info]
en: Double-click triggers
sa: ट्रिगर्स् इत्यत्र द्विवारं क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: @info]
en: Go back
sa: पुनः गच्छतु

[ctx: @info]
en: Go forward
sa: अग्रे गच्छतु

[ctx: @info]
en: Icons view mode
sa: चिह्नदृश्यविधिः

[ctx: @info]
en: Move left view to a new window
sa: वामदृश्यं नूतनविण्डो प्रति गच्छन्तु

[ctx: @info]
en: Move right view to a new window
sa: दक्षिणदृश्यं नूतनविण्डो प्रति गच्छन्तु

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
sa: नूतनं Dolphin विण्डो उद्घाटयन्तु

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
sa: विभक्तविण्डो मध्ये stash virtual निर्देशिका उद्घाटयति

[ctx: @info]
en: Panel settings are also available through their context menu. Open it by pressing the right mouse button on a panel.
sa: तेषां सन्दर्भमेनूद्वारा अपि फलकसेटिंग्स् उपलभ्यन्ते । एकस्मिन् फलकस्य उपरि दक्षिणमूषकस्य बटनं नुत्वा तत् उद्घाटयन्तु ।

[ctx: @info]
en: Restart now?
sa: इदानीं पुनः आरभत?

[ctx: @info]
en: Searching…
sa: अन्वेषणं कुर्वन्…

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
sa: सञ्चिकानां, पुटस्य च पूर्वावलोकनं दर्शयतु

[ctx: @info]
en: Some special views like search, recent files, or trash will still use a custom display style.
sa: अन्वेषणं, अद्यतनसञ्चिकाः, कचरा वा इत्यादयः केचन विशेषदृश्याः अद्यापि इष्टप्रदर्शनशैल्याः उपयोगं करिष्यन्ति ।

[ctx: @info]
en: Split view
sa: विभक्त दृश्य

[ctx: @info]
en: Stop loading
sa: लोडिंग् त्यजतु

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
sa: गृहपुटस्य स्थानं अमान्यम् अस्ति वा नास्ति, तत् न प्रयुक्तं भविष्यति ।

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
sa: सर्वेषां पुटस्य दृश्यगुणाः परिवर्तिताः भविष्यन्ति । किं त्वं निरन्तरं कर्तुम् इच्छसि ?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
sa: सर्वेषां उपपुटानां view गुणाः परिवर्तिताः भविष्यन्ति । किं त्वं निरन्तरं कर्तुम् इच्छसि ?

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
sa: एतेन वर्तमानपुटस्य सामग्रीयाः लोडिंग् स्थगितम् अस्ति ।

[ctx: @info]
en: hidden
sa: अदृष्ट

[ctx: @info %1 is error code]
en: Installation exited without reporting success. (%1)
sa: सफलतायाः सूचनां विना संस्थापनं निर्गतम् । (%1)

[ctx: @info 1 states that the folder is empty and sometimes why, 2 is the full filesystem path]
en: %1 at location %2
sa: %1 स्थाने %2

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in location %1
sa: %1 स्थाने जालविन्यासे

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in location %1
sa: स्थाने %1

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in location %2 | %1 selected items in a grid layout in location %2
sa[0]: %1 इत्यनेन %2 स्थाने जालविन्यासे द्रव्यं चयनितम्
sa[1]: %1 इत्यनेन %2 स्थाने जालविन्यासे वस्तूनि चयनितानि

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in location %2 | %1 selected items in location %2
sa[0]: %1 इत्यनेन %2 स्थाने द्रव्यं चयनितम्
sa[1]: %1 इत्यनेन %2 स्थाने वस्तूनि चयनितानि

[ctx: @info enumeration saying this is a link to $1, %1 is mimeType]
en: , link to %1 at %2
sa: , %2 इत्यत्र %1 इत्यस्य लिङ्क्

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
sa: एकं सञ्चिकां वा पुटं वा चिनोतु यस्य स्थानं प्रतिलिपितं कर्तव्यम् ।

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied over.
sa: येषां सञ्चिकानां, पुटकानां च उपरि प्रतिलिपिः कर्तव्या तानि चिनोतु ।

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
sa: याः सञ्चिकाः, पुटकानि च प्रतिलिपितव्यानि चिनोतु ।

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
sa: ये सञ्चिकाः, पुटकानि च कटनीयाः तानि चिनोतु ।

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
sa: अत्र ये सञ्चिकाः, पुटकानि च डुप्लिकेट् कर्तव्यानि तानि चिनोतु ।

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved over.
sa: ये सञ्चिकाः, पुटकानि च उपरि स्थानान्तरणीयानि तानि चिनोतु ।

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
sa: ये सञ्चिकाः, पुटं च Trash मध्ये स्थानान्तरणीयानि तानि चिनोतु ।

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
sa: स्थायिरूपेण विलोपनीयानि सञ्चिकाः, पुटकानि च चिनोतु ।

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
sa: यस्याः नामकरणं कर्तव्यं सञ्चिकां वा पुटं वा चिनोतु ।
    यदा बहुविधवस्तूनि चयनितानि भवन्ति तदा बल्क पुनर्नामकरणं सम्भवति ।

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Acting as an Administrator — Be careful!
sa: प्रशासकरूपेण कार्यं करणं — सावधानाः भवन्तु !

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
sa: चयनविधिः

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
sa: चयनविधिः : सञ्चिकाः अथवा समुच्चय इत्यत्र क्लिक् कृत्वा तान् चयनं वा विचयनं वा कुर्वन्तु ।

[ctx: @info label above the view explaining the state, keep short]
en: Acting as Admin
sa: Admin रूपेण कार्यं कुर्वन्

[ctx: @info:credit]
en: Aaron J. Seigo
sa: एरोन जे सेइगो

[ctx: @info:credit]
en: David Faure
sa: डेविड फौरे

[ctx: @info:credit]
en: Developer
sa: विकासकः

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
sa: दस्तावेजीकरणम्

[ctx: @info:credit]
en: Elvis Angelaccio
sa: एल्विस एन्जेलाक्सिओ

[ctx: @info:credit]
en: Emmanuel Pescosta
sa: इमैनुएल पेस्कोस्ता

[ctx: @info:credit]
en: Felix Ernst
sa: फेलिक्स अर्नस्ट

[ctx: @info:credit]
en: Frank Reininghaus
sa: फ्रैंक रेनिंगहाउस

[ctx: @info:credit]
en: Holger Freyther
sa: होल्गर फ्रेयथर

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Ottens
sa: केविन् ओटेन्स्

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
sa: परिपालकः (२०१२-२०१४) विकासकः च

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
sa: परिपालकः (२०१४-२०१८) विकासकः च

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
sa: अनुरक्षणकर्ता (२०१८-२०२१) तथा विकासक

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
sa: परिपालकः (२०२१ तः) विकासकः च

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
sa: परिपालकः (२०२१ तः) विकासकः च (२०१९ तः)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
sa: परिपालकः विकासकः च (२००६-२०१२)

[ctx: @info:credit]
en: Max Blazejak
sa: मैक्स ब्लेज़ेजाक

[ctx: @info:credit]
en: Michael Austin
sa: माइकल ऑस्टिन्

[ctx: @info:credit]
en: Méven Car
sa: मेवेन् कार

[ctx: @info:credit]
en: Peter Penz
sa: पीटर पेन्ज

[ctx: @info:credit]
en: Rafael Fernández López
sa: राफेल फर्नाण्डिज लोपेज

[ctx: @info:credit]
en: Sebastian Trüg
sa: सेबास्टियन Trüg

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter home location path
sa: गृहस्थानमार्गं प्रविशन्तु

[ctx: @info:placeholder for terminal command]
en: Command…
sa: आदेश…

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
sa: पुटस्य गणना: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
sa: पुटम् : %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder…
sa: समुच्चय लोड् भवति…

[ctx: @info:progress]
en: Sorting…
sa: क्रमबद्धता…

[ctx: @info:shell]
en: <application>Dolphin</application> requires <application>%1</application> to manage system-controlled files, but it is not installed.<nl/>Press %2 to install <application>%1</application> or %3 to cancel.
sa: <application>Dolphin</application> इत्यस्य कृते प्रणालीनियन्त्रितसञ्चिकानां प्रबन्धनार्थं <application>%1</application> इत्यस्य आवश्यकता वर्तते, परन्तु सा संस्थापिता नास्ति।<nl/><nl/><application>%1</application> संस्थापयितुं %2 नुदन्तु अथवा %3 रद्दं कर्तुं ।

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
sa: दस्तावेजं उद्घाटयितुं

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
sa: डॉल्फिन् नूतने विण्डो मध्ये स्पष्टतया उद्घाटयिष्यति ।

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
sa: डॉल्फिन् विभक्तदृश्येन आरभेत।

[ctx: @info:shell]
en: Set up Dolphin for administrative tasks.
sa: प्रशासनिककार्यस्य कृते डॉल्फिनं स्थापयन्तु।

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface).
sa: Dolphin Daemon (केवलं DBus Interface कृते आवश्यकम्) आरभ्यताम् ।

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
sa: तर्करूपेण पारितानि सञ्चिकाः, पुटकानि च चयनितानि भविष्यन्ति ।

[ctx: @info:shell %1 is a terminal command]
en: Running <application>Dolphin</application> with <command>sudo</command> is discouraged. Please run <icode>%1</icode> instead.
sa: <command>sudo</command> इत्यनेन सह <application>Dolphin</application> इत्यस्य चालनं निरुत्साहितं भवति । कृपया तस्य स्थाने <icode>%1</icode> चालयन्तु ।

[ctx: @info:shell %1 is package name, %2 is error message, %3 is error e.g. 'ErrorNoNetwork']
en: Installing <application>%1</application> failed: %2 (%3)<nl/>Please try installing <application>%1</application> manually instead.
sa: <application>%1</application> संस्थापनं विफलम्: %2 (%3)<nl/>कृपया तस्य स्थाने <application>%1</application> संस्थापनं स्वहस्तेन प्रयतस्व ।

[ctx: @info:shell about system packages]
en: Could not find package %1.
sa: %1 संकुलं न लब्धम् ।

[ctx: @info:status]
en: 0 folders, 0 files
sa: ० पुटम्, ० सञ्चिकाः

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
sa[0]: १ सञ्चिका
sa[1]: %1 सञ्चिकाः

[ctx: @info:status]
en: 1 file selected | %1 files selected
sa[0]: १ सञ्चिका चयनिता
sa[1]: %1 सञ्चिकाः चयनिताः

[ctx: @info:status]
en: 1 folder | %1 folders
sa[0]: १ पुटे
sa[1]: %1 पुटम्

[ctx: @info:status]
en: 1 folder selected | %1 folders selected
sa[0]: १ पुटं चयनितम्
sa[1]: %1 पुटं चयनितम्

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
sa: निर्मितं पुटम् ।

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
sa: डिलीट ऑपरेशन सम्पन्न।

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
sa: डॉल्फिन् जालपुटानां समर्थनं न करोति, जालपुटं प्रारब्धम् अस्ति

[ctx: @info:status]
en: Installing Filelight…
sa: Filelight संस्थापनम्…

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
sa: अमान्य प्रोटोकॉल

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol '%1'
sa: अमान्यप्रोटोकॉल '%1'.

[ctx: @info:status]
en: No items found.
sa: न कोऽपि वस्तूनि लब्धानि।

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
sa: प्रोटोकॉल डॉल्फिन् द्वारा समर्थितः नास्ति, पूर्वनिर्धारित अनुप्रयोगः प्रारब्धः अस्ति

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
sa: सफलतया प्रतिलिपितः।

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
sa: सफलतया सम्बद्धम्।

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
sa: सफलतया कचरायां गतः।

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
sa: सफलतया स्थानान्तरितम्।

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
sa: सफलतया नामान्तरितम्।

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
sa: '%1' इति स्थानम् अमान्यम् अस्ति ।

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
sa: स्थानं शून्यम् अस्ति।

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
sa: कचरा संचालन सम्पन्न।

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
sa: अज्ञातदोषः ।

[ctx: @info:status]
en: Updating version information…
sa: संस्करणस्य सूचनां अद्यतनं कुर्वन्…

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
sa: %1 मुक्तम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish acting as an administrator
sa: प्रशासकरूपेण कार्यं समाप्तं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
sa: Filter Bar गोपयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
sa: समुच्चय परिवर्तनं कुर्वन् Filter स्थापयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Places panel.
sa: कीबोर्ड-केन्द्रीकरणं Places-पटलं प्रति ततः च स्थानान्तरयन्तु ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Terminal panel.
sa: कीबोर्ड फोकस टर्मिनल् पैनल प्रति गन्तुं च स्थानान्तरयन्तु ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
sa: अन्वेषणं त्यजतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
sa: दृश्यं ताजगीं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
sa: सञ्चिकाः, पुटं च अन्वेष्टुम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
sa: Filter Bar दर्शयतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
sa[0]: आकारः १ पिक्सेल
sa[1]: आकारः %1 पिक्सेल्

[ctx: @info:tooltip %1 are the file patterns for mimetype application/x-trash]
en: Backup files are the files whose mime-type is application/x-trash, patterns: %1
sa: बैकअप सञ्चिकाः ताः सञ्चिकाः सन्ति येषां mime-प्रकारः application/x-trash अस्ति, प्रतिमानाः: %1

[ctx: @info:tooltip for the free disk space button]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
    Press to manage disk space usage.
sa: %2 मध्ये %1 मुक्तः (%3% प्रयुक्तः)
    डिस्कस्थानस्य उपयोगं प्रबन्धयितुं नुदन्तु ।

[ctx: @info:tooltip of a 'locked' symbol in url navigator]
en: This folder is not writable for you.
sa: एतत् पुटं भवतः कृते लेखनीयं नास्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
sa: <para> एतेन विण्डो इत्यस्य दक्षिणभागे <emphasis>information</emphasis> इति पटलं टॉग्ल् भवति ।</para><para>पटलः भवतः मूषकः येषु वस्तूनि उपरि भ्रमति अथवा चयनितवस्तूनाम् विषये गहनसूचनाः प्रदाति . अन्यथा सम्प्रति दृष्टस्य पुटस्य विषये सूचयति ।<nl/>एकवस्तूनाम् कृते तेषां सामग्रीयाः पूर्वावलोकनं प्रदत्तम् अस्ति ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
sa: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> तथा <emphasis>Paste</emphasis> अनेकानाम् अनुप्रयोगानाम् मध्ये कार्यं कुर्वन्ति तथा च सर्वाधिकं प्रयुक्तेषु आदेशेषु अन्यतमाः सन्ति । अत एव तेषां <emphasis>कीबोर्डशॉर्टकट्</emphasis> कीबोर्ड् मध्ये परस्परं पार्श्वे एव प्रमुखतया स्थापिताः सन्ति : <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> तथा <shortcut>Ctrl +V</shortcut>.</para> इति

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
sa: <para>सद्यः दृष्टः यस्मिन् पुटे अस्ति तस्मिन् पुटं गच्छन्तु ।</para><para>सर्वाः सञ्चिकाः पुटं च श्रेणीबद्धे <emphasis>सञ्चिकातन्त्रे</emphasis> मध्ये व्यवस्थिताः सन्ति । अस्य श्रेणीक्रमस्य उपरि एकः निर्देशिका अस्ति यस्मिन् अस्मिन् सङ्गणके सम्बद्धाः सर्वे दत्तांशाः सन्ति—<emphasis>मूलनिर्देशिका</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
sa: <para>अयं अनुप्रयोगः केवलं जानाति यत् केषु सञ्चिकासु अथवा पुटेषु कार्यं कर्तव्यं यदि ते प्रथमं <emphasis>चयनिताः</emphasis> भवन्ति । <emphasis>चयनविधिः</emphasis> इत्येतत् टोग्ल् कर्तुं एतत् नुदन्तु यत् एकवारं द्रव्यं नुदनम् इव चयनं विचयनं च सुलभं करोति ।</para><para>अस्मिन् मोड् मध्ये स्थित्वा अधः द्रुतप्रवेशपट्टिका तस्य कृते उपलब्धानि क्रियाणि दर्शयति सम्प्रति चयनितवस्तूनि।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
sa: <para>इदं <emphasis>Menubar</emphasis> इति । एतत् आदेशानां विन्यासविकल्पानां च प्रवेशं प्रदाति । अस्मिन् पट्टिकायां कस्यापि मेनू-उपरि वाम-क्लिक् कृत्वा तस्य सामग्रीं द्रष्टुं शक्नुवन्ति ।</para><para> <interface>Settings|Show Menubar</interface> इति चिह्नं अनचेक कृत्वा Menubar गोपयितुं शक्यते । ततः तस्य अधिकांशः सामग्रीः <emphasis>Toolbar</emphasis> इत्यत्र <interface>Menu</interface> इति बटन् मार्गेण उपलभ्यते ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
sa: <para>इदं <emphasis>स्थानानि</emphasis> इति पटलम् । एतेन भवता बुकमार्ककृतस्थानेषु गन्तुं सङ्गणके वा जालपुटे वा संलग्नं डिस्कं वा माध्यमं वा प्राप्तुं शक्यते । अस्मिन् सद्यः रक्षितानि सञ्चिकाः अथवा कस्यचित् प्रकारस्य सञ्चिकाः अन्वेष्टुं विभागाः अपि सन्ति ।</para><para>तत्र गन्तुं प्रविष्टिं नुदन्तु । नूतन-ट्याब्-मध्ये अथवा नूतन-विण्डो-मध्ये किमपि प्रविष्टिं उद्घाटयितुं तस्य स्थाने दक्षिण-मूषक-बटनेन नुदन्तु ।</para><para>अस्मिन् पटले पुटं कर्षयित्वा नूतनानि प्रविष्टयः योजयितुं शक्यन्ते । यत्किमपि विभागं वा प्रविष्टिं वा गोपयितुं राइट्-क्लिक् कुर्वन्तु । अस्मिन् पटले रिक्तस्थानं राइट्-क्लिक् कृत्वा पुनः प्रदर्शयितुं <interface>Show Hidden Places</interface> इति चिनोतु ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
sa: <para>इदं <emphasis>उपकरणपट्टिका</emphasis> अस्ति । एतेन बहुधा प्रयुक्तानां क्रियाणां शीघ्रं प्रवेशः भवति ।</para><para>इदं अत्यन्तं अनुकूलनीयम् अस्ति । <interface>Menu</interface> इत्यत्र अथवा <interface>Menubar</interface> इत्यत्र यत्किमपि वस्तूनि भवन्तः पश्यन्ति तत् सर्वं Toolbar इत्यत्र स्थापयितुं शक्यते । केवलं तस्मिन् राइट्-क्लिक् कृत्वा <interface>Configure Toolbars…</interface> इति चिनोतु अथवा <interface>menu</interface> इत्यस्य अन्तः एतत् कार्यं अन्वेष्टुम् ।</para><para>पट्टिकायाः स्थानं तस्य शैली च राइट्-क्लिक् मेन्यू मध्ये बटन् अपि परिवर्तयितुं शक्यते । यदि भवान् तस्य पाठं दर्शयितुम् अथवा गोपयितुम् इच्छति तर्हि बटन् राइट्-क्लिक् कुर्वन्तु ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>terminal</emphasis> panel. It behaves like a normal terminal but will match the location of the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
sa: <para>इदं <emphasis>terminal</emphasis> इति पटलम् अस्ति । इदं सामान्यटर्मिनल् इव व्यवहारं करोति परन्तु पुटदृश्यस्य स्थानेन सह मेलनं करिष्यति अतः भवान् द्वयोः अपि उपयोगेन नेविगेट् कर्तुं शक्नोति।</para><para>टर्मिनल् पटलस्य आवश्यकता मूलभूतसङ्गणकस्य उपयोगाय नास्ति किन्तु उन्नतकार्यस्य कृते उपयोगी भवितुम् अर्हति टर्मिनल् विषये अधिकं ज्ञातुं Konsole इत्यादिषु स्वतन्त्रेषु टर्मिनल् अनुप्रयोगे सहायताविशेषतानां उपयोगं कुर्वन्तु ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens <emphasis>terminal</emphasis> applications for the selected items' locations.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
sa: <para>एतेन चयनितवस्तूनाम् स्थानानां कृते <emphasis>terminal</emphasis> अनुप्रयोगाः उद्घाटिताः भवन्ति ।</para><para>टर्मिनल् विषये अधिकं ज्ञातुं टर्मिनल् अनुप्रयोगे सहायताविशेषतानां उपयोगं कुर्वन्तु ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>terminal</emphasis> application for the viewed location.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
sa: <para>एतेन दृष्टस्थानस्य कृते <emphasis>terminal</emphasis> अनुप्रयोगः उद्घाट्यते ।</para><para>टर्मिनल् विषये अधिकं ज्ञातुं टर्मिनल् अनुप्रयोगे सहायताविशेषतानां उपयोगं कुर्वन्तु ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
sa: <para>एतेन <emphasis>जालपृष्ठं</emphasis> उद्घाट्यते यत्र भवान् <emphasis>KDE</emphasis> समुदायेन अस्मिन् अनुप्रयोगे अन्येषां च बहूनां परियोजनानां निरन्तरकार्यस्य समर्थनार्थं दानं दातुं शक्नोति ।</para><para> दानं करणं KDE इत्यस्य परियोजनानां च कुशलतापूर्वकं समर्थनस्य सरलतमः द्रुततमः च उपायः अस्ति । KDE परियोजनानि निःशुल्कं उपलभ्यन्ते अतः भवतः दानस्य आवश्यकता अस्ति यत् सर्वर्, योगदानदातृसमागमादिकं धनस्य आवश्यकतां जनयति इति विषयान् आच्छादयितुं</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> KDE इत्यस्य पृष्ठतः अलाभकारी संस्था अस्ति समुदायः ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
sa: <para>एतेन दृष्टस्थानस्य कृते एकं प्राधान्यं अन्वेषणसाधनं उद्घाट्यते ।</para><para>तत् विन्यस्तुं <emphasis>अधिकं अन्वेषणसाधनं</emphasis> मेन्यू उपयुज्यताम् ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
sa: <para>एतेन एकं विण्डो उद्घाट्यते यस्मिन् भवन्तः <emphasis>Toolbar</emphasis> इत्यत्र के बटन् दृश्यन्ते इति परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति।</para><para><interface>Menu</interface> इत्यत्र भवन्तः सर्वाणि वस्तूनि अपि भवितुम् अर्हन्ति Toolbar इत्यत्र स्थापितं।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
sa: <para>एतेन एकं विण्डो उद्घाट्यते यत् <emphasis>कीबोर्ड-शॉर्टकट्</emphasis> सूचीबद्धं करोति ।<nl/>तत्र भवन्तः युगपत् निपीडितानां क्रियायाः प्रवर्तनार्थं कीलसंयोजनानि स्थापयितुं शक्नुवन्ति । अस्मिन् अनुप्रयोगे सर्वे आदेशाः एवं प्रवर्तयितुं शक्यन्ते ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
sa: <para>एतेन एकं विण्डो उद्घाट्यते यत् अस्मिन् अनुप्रयोगे अथवा अन्येषु KDE सॉफ्टवेयर् मध्ये दोषान् दोषान् वा निवेदयितुं भवन्तं मार्गदर्शनं करिष्यति ।</para><para> उच्चगुणवत्तायुक्तानि दोषप्रतिवेदनानि बहु प्रशंसितानि सन्ति । भवतः दोषप्रतिवेदनं यथासम्भवं प्रभावी कथं कर्तव्यम् इति ज्ञातुं<link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'> अत्र क्लिक् कुर्वन्तु</link> .</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
sa: <para>एतत् पटलं भवतः मूषकं येषु वस्तूनि उपरि भ्रमति अथवा चयनितवस्तूनाम् विषये गहनसूचनाः प्रदाति । अन्यथा सम्प्रति दृष्टस्य पुटस्य विषये भवन्तं सूचयति।<nl/>एकवस्तूनाम् कृते तेषां सामग्रीनां पूर्वावलोकनं प्रदत्तम् अस्ति।</para><para>भवन्तः दक्षिण-क्लिक् कृत्वा अत्र काः कथं च विवरणाः दत्ताः इति विन्यस्तुं शक्नुवन्ति।</para >

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
sa: <para>एतत् पटलं <emphasis>सञ्चिकातन्त्रस्य</emphasis> पुटं <emphasis>वृक्षदृश्ये</emphasis> मध्ये दर्शयति ।</para><para>तत्र गन्तुं पुटं नुदन्तु । कस्यचित् पुटस्य वामभागे स्थितं बाणं नुदन्तु तस्य उपपुटं द्रष्टुं । एतेन कस्यापि पुटस्य मध्ये शीघ्रं परिवर्तनं भवति ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having an <interface>%1</interface> button. Both contain mostly the same actions and configuration options.</para><para>The Menubar takes up more space but allows for fast and organized access to all actions an application has to offer.</para><para>The %1 button is simpler and small which makes triggering advanced actions more time consuming.</para>
sa: <para>एतत् <emphasis>Menubar</emphasis> इत्यस्य भवितुं <interface>%1</interface> इति बटन् भवितुं च मध्ये स्विच् करोति । उभयत्र अधिकतया समानानि क्रियाः विन्यासविकल्पाः च सन्ति ।</para><para>मेनूबार अधिकं स्थानं गृह्णाति परन्तु अनुप्रयोगेन प्रदत्तानां सर्वेषां क्रियाणां द्रुतं संगठितं च प्रवेशं अनुमन्यते ।</para><para>%1 बटनम् सरलतरं लघु च भवति यत् उन्नतक्रियाणां प्रवर्तनं अधिकं समयग्राहकं करोति।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
sa: <para>एतत् विण्डो इत्यस्य वामभागे <emphasis>places</emphasis> इति पटलं टॉग्ल् करोति ।</para><para>एतत् भवता बुकमार्कं कृतस्थानेषु गन्तुं सङ्गणके संलग्नं डिस्कं वा माध्यमं वा प्राप्तुं शक्नोति जालं प्रति वा । अस्मिन् सद्यः रक्षितानि सञ्चिकाः अथवा कस्यचित् प्रकारस्य सञ्चिकाः अन्वेष्टुं विभागाः अपि सन्ति ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>terminal</emphasis> panel at the bottom of the window.<nl/>The location in the terminal will always match the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
sa: <para>एतेन विण्डो इत्यस्य अधः <emphasis>terminal</emphasis> पटलं टॉग्ल् भवति ।<nl/>टर्मिनल् मध्ये स्थानं सर्वदा पुटदृश्येन सह मेलनं करिष्यति अतः भवान् द्वयोः अपि उपयोगेन नेविगेट् कर्तुं शक्नोति ।</para><para >मूलभूतसङ्गणकस्य उपयोगाय टर्मिनल् पैनलस्य आवश्यकता नास्ति किन्तु उन्नतकार्यस्य कृते उपयोगी भवितुम् अर्हति । टर्मिनल् विषये अधिकं ज्ञातुं Konsole इत्यादिषु स्वतन्त्रेषु टर्मिनल् अनुप्रयोगे सहायताविशेषतानां उपयोगं कुर्वन्तु ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
sa: <para>एवं फलकं दर्शयितुं गोपयितुं वा <interface>Menu|Panels</interface> अथवा <interface>View|Panels</interface> इत्यत्र गच्छन्तु ।</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When this is enabled, <emphasis>hidden</emphasis> files and folders are visible. They will be displayed semi-transparent.</para><para>Hidden items only differ from normal ones in that their name starts with a dot ("."). Typically, there is no need for users to access them, which is why they are hidden.</para><para>Items can also be hidden if their names are listed in a text file named ".hidden". Files with the "application/x-trash" MIME type, such as backup files, can also be hidden by enabling that setting in Configure Dolphin > View > General.</para>
sa: <para>यदा एतत् सक्षमं भवति तदा <emphasis>hidden</emphasis> सञ्चिकाः, पुटं च दृश्यन्ते । ते अर्धपारदर्शकाः प्रदर्शिताः भविष्यन्ति।</para><para>गुप्तवस्तूनि केवलं सामान्यवस्तूनि भिन्नानि सन्ति यतः तेषां नाम बिन्दुना (".") आरभ्यते । सामान्यतया उपयोक्तृभिः तान् अभिगन्तुं आवश्यकता नास्ति, अतः एव ते गुप्ताः सन्ति ।</para><para>यदि तेषां नामानि ".hidden" इति पाठसञ्चिकायां सूचीकृतानि सन्ति तर्हि वस्तूनि अपि गोपयितुं शक्यन्ते "application/x-trash" MIME प्रकारस्य सञ्चिकाः, यथा बैकअप सञ्चिकाः, Configure Dolphin > View > General.</para> इत्यत्र तत् सेटिङ्ग् सक्षमं कृत्वा अपि गोपयितुं शक्यन्ते

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go to your <filename>Home</filename> folder.<nl/>Every user account has their own <filename>Home</filename> that contains their personal files, as well as hidden folders for their applications' data and configuration files.
sa: स्वस्य <filename>Home</filename> पुटं गच्छन्तु ।<nl/>प्रत्येकस्य उपयोक्तृलेखस्य स्वकीयाः <filename>Home</filename> भवति यस्मिन् तेषां व्यक्तिगतसञ्चिकाः सन्ति, तथैव तेषां अनुप्रयोगानाम् आँकडानां विन्याससञ्चिकानां च गुप्तपुटाः सन्ति .

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the view has been split, this will pop the view in focus out into a new window.
sa: यदि दृश्यं विभक्तम् अस्ति तर्हि एतेन दृश्यं फोकस मध्ये नूतने विण्डो मध्ये बहिः पोप् भविष्यति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
sa: अन्तिमवारं एते गुणाः उपयोक्त्रा परिवर्तिताः आसन् ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
sa: एतेन चयनितं पुटं Places फलकस्य मध्ये योजितं भवति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This closes the currently viewed tab. If no more tabs are left, this closes the whole window instead.
sa: एतेन सम्प्रति दृष्टं ट्याब् बन्दं भवति । यदि अधिकानि ट्याब्स् न अवशिष्टानि सन्ति तर्हि एतेन तस्य स्थाने सम्पूर्णं विण्डो पिधायते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This deletes the items in your current selection permanently. They cannot be recovered by normal means.
sa: एतेन भवतः वर्तमानचयनस्य वस्तूनि स्थायिरूपेण विलोप्यन्ते । ते सामान्यसाधनेन पुनः प्राप्तुं न शक्यन्ते।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This displays all places in the places panel that have been hidden. They will appear semi-transparent and allow you to uncheck their "Hide" property.
sa: एतेन places फलकस्य सर्वाणि स्थानानि प्रदर्श्यन्ते ये निगूढाः सन्ति । ते अर्धपारदर्शकाः दृश्यन्ते तथा च तेषां "Hide" गुणं अनचेक् कर्तुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
sa: एतेन सञ्चिकाः, पुटकानि च प्रथमाक्षरेण समूहीकृतानि भवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This moves the items in your current selection to the <filename>Trash</filename>.<nl/>The trash is a temporary storage location where items can be deleted later if disk space is needed.
sa: एतेन भवतः वर्तमानचयनस्य वस्तूनि <filename>Trash</filename> इत्यत्र स्थानान्तरयन्ति ।<nl/>कचरा अस्थायी भण्डारणस्थानम् अस्ति यत्र डिस्कस्थानस्य आवश्यकता अस्ति चेत् पश्चात् वस्तूनि विलोपयितुं शक्यन्ते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new <emphasis>Tab</emphasis> with the current location.<nl/>Tabs allow you to quickly switch between multiple locations and views within this window. You can drag and drop items between tabs.
sa: एतेन वर्तमानस्थानसहितं नूतनं <emphasis>Tab</emphasis> उद्घाट्यते ।<nl/>टैब्स् इत्यनेन अस्य विण्डोमध्ये बहुस्थानानां दृश्यानां च मध्ये शीघ्रं स्विच् कर्तुं शक्यते । ट्याब्स् मध्ये वस्तूनि कर्षितुं पातयितुं च शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new window just like this one with the current location.<nl/>You can drag and drop items between windows.
sa: एतेन वर्तमानस्थानसहितं एतत् इव नूतनं विण्डो उद्घाट्यते ।<nl/>भवन्तः विण्डोमध्ये वस्तूनि कर्षितुं पातयितुं च शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
sa: एतेन एकं विण्डो उद्घाट्यते यस्मिन् सर्वे समुच्चय दृश्यगुणाः समायोजितुं शक्यन्ते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
sa: एतेन एकं विण्डो उद्घाट्यते यत् अस्य अनुप्रयोगस्य संस्करणस्य, अनुज्ञापत्रस्य, प्रयुक्तानां पुस्तकालयानाम्, परिपालकानां च विषये सूचयति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
sa: एतेन एकं विण्डो उद्घाट्यते यत्र भवान् अस्य अनुप्रयोगस्य कृते बहुविधं सेटिङ्ग्स् परिवर्तयितुं शक्नोति । विभिन्नसेटिंग्स् इत्यस्य व्याख्यानार्थं <interface>Help|Dolphin Handbook</interface> इत्यस्मिन् <emphasis>Dolphin विन्यासः</emphasis> इति अध्यायं गच्छन्तु ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
sa: एतेन <emphasis>KDE</emphasis> विषये सूचनायुक्तं विण्डो उद्घाट्यते । KDE समुदायः अस्य मुक्तसॉफ्टवेयरस्य पृष्ठतः जनाः सन्ति।<nl/>यदि भवान् अस्य अनुप्रयोगस्य उपयोगं रोचते परन्तु KDE विषये न जानाति अथवा एकं प्रियं अजगरं द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एकवारं पश्यन्तु!

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens the <emphasis>Filter Bar</emphasis> at the bottom of the window.<nl/> There you can enter text to filter the files and folders currently displayed. Only those that contain the text in their name will be kept in view.
sa: एतेन विण्डो इत्यस्य अधः <emphasis>Filter Bar</emphasis> उद्घाट्यते ।<nl/> तत्र वर्तमानं प्रदर्शितानि सञ्चिकाः, पुटं च छानयितुं पाठं प्रविष्टुं शक्नुवन्ति । येषु नाम्नि पाठः अस्ति ते एव दृष्टिगोचराः भविष्यन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
sa: एषः विकल्पः दृश्यस्य शैलीं नियन्त्रयति । वर्तमानसमर्थितमूल्यानि चिह्नानि (0), विवरणानि (1) तथा स्तम्भ (2) दृश्यानि सन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines the used version of the view properties.
sa: एषः विकल्पः view properties इत्यस्य प्रयुक्तं संस्करणं परिभाषयति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
sa: एषः विकल्पः परिभाषयति यत् कस्मिन् विशेषतायां (पाठः, आकारः, तिथिः इत्यादयः) क्रमणं क्रियते ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This renames the items in your current selection.<nl/>Renaming multiple items at once results in their new names differing only in a number.
sa: एतेन भवतः वर्तमानचयनस्य द्रव्याणां नामकरणं भवति ।<nl/>एकदा बहुवस्तूनाम् पुनर्नामकरणेन तेषां नूतननामानि केवलं संख्यायां भिन्नानि भवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
sa: एतेन वर्तमानस्थाने सर्वाणि सञ्चिकाः, पुटं च चिनोति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
sa: एतत् पटलानां <emphasis>locked</emphasis> अथवा <emphasis>unlocked</emphasis> इति मध्ये स्विच् भवति ।<nl/>अनलॉक्ड् panels विण्डो इत्यस्य परे पार्श्वे कर्षितुं शक्यते तथा च close button भवति ।<nl/>Locked पटलाः अधिकं स्वच्छतया निहिताः भवन्ति।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
sa: एतेन स्थानं सम्पादनं कृत्वा तत् चयनं भवति येन भवान् शीघ्रं भिन्नं स्थानं प्रविष्टुं शक्नोति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>Location Bar</emphasis> to be editable so you can directly enter a location you want to go to.<nl/>You can also switch to editing by clicking to the right of the location and switch back by confirming the edited location.
sa: एतेन <emphasis>Location Bar</emphasis> सम्पादनीयं भवितुं टॉग्ल् भवति येन भवान् प्रत्यक्षतया गन्तुं इच्छति स्थानं प्रविष्टुं शक्नोति ।<nl/>भवन्तः स्थानस्य दक्षिणभागे क्लिक् कृत्वा सम्पादनं प्रति अपि स्विच् कर्तुं शक्नुवन्ति सम्पादितस्थानस्य पुष्टिं कुर्वन्।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
sa: एतेन विण्डो इत्यस्य वामभागे <emphasis>folders</emphasis> इति पटलं टॉग्ल् भवति ।<nl/><nl/>इदं <emphasis>सञ्चिकातन्त्रस्य</emphasis> इत्यस्य पुटं <emphasis>वृक्षदृश्ये दर्शयति </emphasis> इति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: This undoes the last change you made to files or folders.<nl/>Such changes include <interface>creating</interface>, <interface>renaming</interface> and <interface>moving</interface> them to a different location or to the <filename>Trash</filename>. <nl/>Any changes that cannot be undone will ask for your confirmation beforehand.
sa: एतेन भवता सञ्चिकासु अथवा पुटेषु कृतं अन्तिमं परिवर्तनं पूर्ववत् भवति ।<nl/>एतादृशेषु परिवर्तनेषु <interface>निर्माणं</interface>, <interface>renaming</interface>, <interface>इत्येतत् भिन्नस्थानं प्रति स्थानान्तरणं</interface> च अन्तर्भवति अथवा <filename>Trash</filename> प्रति । <nl/>यत्किमपि परिवर्तनं अकृतं कर्तुं न शक्यते तत् पूर्वमेव भवतः पुष्टिं याचयिष्यति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
sa: यदा एतत् सक्षमं भवति तदा चिह्नानि वास्तविकसञ्चिकायाः अथवा पुटस्य सामग्रीयाः आधारेण भवन्ति ।<nl/>उदाहरणार्थं चित्राणां चिह्नानि चित्राणां स्केल डाउन संस्करणं भवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
sa: यदा एषः विकल्पः सक्षमः भवति तदा '.' इत्यनेन आरभ्यमाणाः गुप्तसञ्चिकाः सञ्चिकादृश्ये दर्शिताः भविष्यन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
sa: यदा एषः विकल्पः सक्षमः भवति तदा सञ्चिकासामग्रीणां पूर्वावलोकनं चिह्नरूपेण दर्शितं भवति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
sa: यदा एषः विकल्पः सक्षमः भवति तदा क्रमबद्धानि वस्तूनि समूहेषु वर्गीकृतानि भवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
sa: एतेन भवान् अस्य अनुप्रयोगस्य उपयोगं कुर्वतीं भाषां परिवर्तयितुं शक्नोति।<nl/>भवन्तः गौणभाषाः अपि सेट् कर्तुं शक्नुवन्ति येषां उपयोगः भविष्यति यदि भवतः इष्टभाषायां पाठाः उपलब्धाः न सन्ति।

[ctx: @info:whatsthis Compact view mode]
en: <para>This switches to a compact view mode that lists the folders and files in columns with the names beside the icons.</para><para>This helps to give you an overview in folders with many items.</para>
sa: <para>एतत् एकं संकुचितं दृश्यविधानं प्रति गच्छति यत् चिह्नानां पार्श्वे नामभिः सह स्तम्भेषु पुटं सञ्चिकां च सूचीबद्धं करोति ।</para><para>एतत् भवन्तं बहुवस्तूनि युक्तेषु पुटेषु अवलोकनं दातुं साहाय्यं करोति ।</para>

[ctx: @info:whatsthis Copy]
en: This copies the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
sa: एतेन चयनितवस्तूनि फोकस मध्ये दृश्यात् अन्यदृश्ये प्रतिलिप्यन्ते । (केवलं Split View मोड् मध्ये स्थित्वा एव उपलब्धम् ।)

[ctx: @info:whatsthis Details view mode]
en: <para>This switches to a list view mode that focuses on folder and file details.</para><para>Click on a detail in the column header to sort the items by it. Click again to sort the other way around. To select which details should be displayed click the header with the right mouse button.</para><para>You can view the contents of a folder without leaving the current location by clicking the region to the left of it. This way you can view the contents of multiple folders in the same list.</para>
sa: <para>एतत् सूचीदृश्यविधानं प्रति गच्छति यत् पुटस्य सञ्चिकाविवरणं च केन्द्रीक्रियते ।</para><para>स्तम्भशीर्षके विवरणं नुदन्तु तया द्रव्याणि क्रमेण क्रमयितुं । विपरीतरूपेण क्रमयितुं पुनः नुदन्तु । के विवरणं प्रदर्शयितव्यम् इति चयनार्थं दक्षिणमूषकबटनेन शीर्षकं नुदन्तु ।</para><para>भवन्तः वर्तमानस्थानं न त्यक्त्वा तस्य वामभागे स्थितं प्रदेशं नुत्वा पुटस्य सामग्रीं द्रष्टुं शक्नुवन्ति एवं भवन्तः एकस्मिन् सूचौ बहुपुटस्य सामग्रीं द्रष्टुं शक्नुवन्ति ।</para>

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
sa: <para>एतत् दृश्यविधानं प्रति गच्छति यत् पुटं सञ्चिकाचिह्नं च केन्द्रीक्रियते। एतेन प्रकारेण सञ्चिकाभ्यः पुटं भेदयितुम्, विशिष्टानि <emphasis>सञ्चिकाप्रकाराः</emphasis> युक्तानि वस्तूनि अन्वेष्टुं च सुलभं भवति।</para><para>एषः मोडः <interface>पूर्वावलोकन</interface>-इत्यत्र विकल्पः सक्षमः सति चित्राणि ब्राउज् कर्तुं सुलभः भवति।</para>

[ctx: @info:whatsthis Move]
en: This moves the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
sa: एतेन चयनितवस्तूनि फोकस इन दृश्यात् अन्यदृश्यं प्रति स्थानान्तरयन्ति । (केवलं Split View मोड् मध्ये स्थित्वा एव उपलब्धम् ।)

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
sa: <para>इदं <emphasis>स्थितिपट्टिका</emphasis> इति । अस्मिन् पूर्वनिर्धारितरूपेण त्रीणि तत्त्वानि सन्ति (वामतः दक्षिणतः):<list><item>एकं <emphasis>पाठक्षेत्रं</emphasis> यत् चयनितवस्तूनाम् आकारं प्रदर्शयति । यदि केवलम् एकं द्रव्यं चयनितं भवति तर्हि नाम प्रकारः च दर्शितः भवति ।</item><item>एकः <emphasis>zoom slider</emphasis> यः दृश्ये चिह्नानां आकारं समायोजयितुं शक्नोति ।</item> वर्तमान भण्डारणयन्त्रस्य विषये <item><emphasis>अन्तरिक्षसूचना</emphasis> ।</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
sa: एतेन भवतः वर्तमानचयनस्य वस्तूनि <emphasis>clipboard</emphasis> मध्ये प्रतिलिप्यन्ते ।<nl/>क्लिप्बोर्डतः नूतनस्थानं प्रति प्रतिलिपिं कर्तुं पश्चात् <emphasis>Paste</emphasis> क्रियायाः उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
sa: एतेन प्रथमस्य चयनितस्य द्रव्यस्य मार्गः क्लिप्बोर्ड् मध्ये प्रतिलिपितः भविष्यति ।

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
sa: एतेन भवतः वर्तमानचयनस्य वस्तूनि <emphasis>clipboard</emphasis> मध्ये प्रतिलिप्यन्ते ।<nl/>क्लिप्बोर्डतः नूतनस्थानं प्रति प्रतिलिपिं कर्तुं पश्चात् <emphasis>Paste</emphasis> क्रियायाः उपयोगं कुर्वन्तु वस्तूनि प्रारम्भिकस्थानात् निष्कासितानि भविष्यन्ति।

[ctx: @info:whatsthis find]
en: <para>This helps you find files and folders by opening a <emphasis>search bar</emphasis>. There you can enter search terms and specify settings to find the items you are looking for.</para><para>Use this help again on the search bar so we can have a look at it while the settings are explained.</para>
sa: <para>एतत् <emphasis>अन्वेषणपट्टिकां</emphasis> उद्घाट्य सञ्चिकाः, पुटं च अन्वेष्टुं साहाय्यं करोति । तत्र भवान् अन्वेषणपदानि प्रविश्य भवन्तः अन्विष्यमाणानि वस्तूनि अन्वेष्टुं सेटिङ्ग्स् निर्दिष्टुं शक्नुवन्ति ।</para><para>अन्वेषणपट्टिकायां पुनः एतस्य सहायतायाः उपयोगं कुर्वन्तु येन सेटिङ्ग्स् व्याख्यायन्ते सति वयं तत् अवलोकयितुं शक्नुमः ।</para >

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
sa: <para>एतत् भवन्तं सञ्चिकाः, पुटं च अन्वेष्टुं साहाय्यं करोति । <emphasis>अन्वेषणपदं</emphasis> प्रविश्य अधः बटनैः सह अन्वेषणसेटिंग्स् निर्दिशन्तु:<list><item>सञ्चिकानाम/सामग्री: भवता अन्विष्यमाणस्य द्रव्यस्य सञ्चिकानामस्य अन्तः अन्वेषणपदानि सन्ति वा तस्य सामग्रीः अस्ति वा? <nl/>प्रतिबिम्बानां, श्रव्यसञ्चिकानां, भिडियोनां च सामग्रीः न अन्वेषिता भविष्यति।</item><item>अतः/सर्वत्र: किं भवान् अस्मिन् पुटे अन्वेष्टुम् इच्छति तथा तस्य उपपुटं वा सर्वत्र वा?</item><item>अधिकविकल्पाः: माध्यमप्रकारेण, अभिगमसमयेन वा रेटिंग् इत्यनेन अन्वेषणार्थं एतत् क्लिक् कुर्वन्तु।</item><item>अधिकं अन्वेषणसाधनम्: द्रव्यं अन्वेष्टुं अन्यसाधनं संस्थापयन्तु। </item></list></para> इति

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
sa: पूर्वं दृष्टं पुटं प्रति प्रत्यागच्छन्तु ।

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
sa: एतेन <interface>Go|Back</interface> क्रिया पूर्ववत् भवति ।

[ctx: @info:whatsthis handbook]
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
sa: <para>एतेन अस्य अनुप्रयोगस्य कृते Handbook उद्घाट्यते । अस्य प्रत्येकस्य भागस्य व्याख्याः प्रदत्ताः सन्ति<emphasis> डॉल्फिन</emphasis> .</para><para> यदि भवान् इत्यस्य विभिन्नविशेषतानां अधिकविस्तृतपरिचयः इच्छति<emphasis> डॉल्फिन</emphasis><link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'> अत्र क्लिक् कुर्वन्तु</link> . एतत् KDE UserBase Wiki इत्यस्मिन् समर्पितं पृष्ठं उद्घाटयिष्यति ।</para>

[ctx: @info:whatsthis invert]
en: This selects all items that you have currently <emphasis>not</emphasis> selected instead.
sa: एतेन सर्वाणि वस्तूनि चिनोति येषां स्थाने भवता सम्प्रति <emphasis>not</emphasis> चयनितानि सन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
sa: <para>एतेन अधः प्रदर्शितानां सञ्चिकानां, पुटकानां च स्थानं वर्णितम् अस्ति ।</para><para> सम्प्रति दृष्टस्य पुटस्य नाम दक्षिणतः एव पठितुं शक्यते । तस्य वामे तस्य पुटस्य नाम अस्ति यस्मिन् पुटम् अस्ति । समग्रा रेखा इति<emphasis> पथं</emphasis> वर्तमानस्थानं प्रति यतः एतानि पुटं वामतः दक्षिणतः अनुसृत्य अत्र गच्छति ।</para><para> अयं अन्तरक्रियाशीलः मार्गः अपेक्षितापेक्षया अधिकं शक्तिशाली अस्ति । स्थानपट्टिकायाः मूलभूतानाम् उन्नतानां च विशेषतानां विषये अधिकं ज्ञातुं<link url='help:/dolphin/location-bar.html'> अत्र क्लिक् कुर्वन्तु</link> . एतेन हस्तपुस्तिकायां समर्पितं पृष्ठं उद्घाट्यते ।</para>

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
sa: <para>अत्र भवन्तः द्रष्टुं शक्नुवन्ति<emphasis> पुटम्</emphasis> तथा<emphasis> सञ्चिकाः</emphasis> ये वर्णितस्थाने सन्ति<interface> स्थान बार</interface> उपरि। अयं क्षेत्रः अस्य अनुप्रयोगस्य केन्द्रभागः अस्ति यत्र भवान् यत् सञ्चिकां उपयोक्तुं इच्छति तेषु गच्छति ।</para><para> अस्य अनुप्रयोगस्य विस्तृतसामान्यपरिचयार्थम्<link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'> अत्र क्लिक् कुर्वन्तु</link> . एतेन तः परिचयात्मकः लेखः उद्घाटितः भविष्यति<emphasis> KDE UserBase विकि</emphasis> .</para><para> अस्य सर्वेषां लक्षणानाम् संक्षिप्तव्याख्यानार्थम्<emphasis> दृश्यं</emphasis><link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'> अत्र क्लिक् कुर्वन्तु</link> तत्स्थाने। एतेन तः एकं पृष्ठं उद्घाट्यते<emphasis> हस्तपुस्तिका</emphasis> यत् मूलभूतं आच्छादयति।</para>

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
sa: एतेन भवतः <emphasis>clipboard</emphasis> तः वर्तमानदृश्यपुटे वस्तूनि प्रतिलिपानि भवन्ति ।<nl/>यदि <emphasis>Cut</emphasis> क्रियाद्वारा वस्तूनि क्लिप्बोर्ड् मध्ये योजिताः आसन् तर्हि ते स्वस्य पुरातनस्थानात् निष्कासिताः भवन्ति .

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
sa: एतेन नूतने विण्डो मध्ये वर्तमानचयनितवस्तूनाम् गुणानाम् सम्पूर्णसूची दृश्यते।<nl/>यदि किमपि न चयनितं तर्हि विण्डो तस्य स्थाने वर्तमानं दृष्टस्य पुटस्य विषये भविष्यति।<nl/>भवन्तः तत्र उन्नतविकल्पान् विन्यस्तुं शक्नुवन्ति यथा read- तथा लेखन-अनुमति।

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
sa: एतेन एतत् विण्डो पिधायते ।

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
sa: <para>एतेन पुटदृश्यं ताजगीकृतं भवति।</para>
    <para>यदि अस्य पुटस्य सामग्री परिवर्तिता अस्ति तर्हि ताजगीकरणेन एतत् पुटं पुनः स्कैन् कृत्वा अत्र समाविष्टानां सञ्चिकानां पुटस्य च नवीनं अद्यतनं दृश्यं दर्शयिष्यति।</para>
    <para>यदि दृश्यं विभक्तं भवति तर्हि एतेन वर्तमानं केन्द्रितं ताजगीकृतं भवति।</para>

[ctx: @info:whatsthis split]
en: <para>This presents a second view side-by-side with the current view, so you can see the contents of two folders at once and easily move items between them.</para><para>The view that is not "in focus" will be dimmed. </para>Click this button again to close one of the views.
sa: <para>focus" इति मन्दं भविष्यति।</para>
    <para>एकं दृश्यं पिधातुं पुनः एतत् बटन् नुदन्तु।</para>

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
sa: एतेन भवन्तः पूर्वं पिहितं ट्याब् प्रति प्रत्यागच्छन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
sa: <para>एतत् बटनं यत् भवन्तः अधुना उपयुज्यमानं सहायताविशेषतां आह्वयति! तत् क्लिक् कुर्वन्तु, ततः अस्य अनुप्रयोगस्य कोऽपि घटकः क्लिक् कृत्वा &quot;किम् एतत्?&quot; तस्य विषये । यदि कस्यचित् स्थानस्य कृते कोऽपि सहायता उपलब्धा नास्ति तर्हि मूषकस्य कर्सरस्य स्वरूपं परिवर्तयिष्यति ।</para><para> साहाय्यं प्राप्तुं अन्ये द्वे उपाये स्तः - The...<link url='help:/dolphin/index.html'> डॉल्फिन हस्तपुस्तिका</link> तथा<link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'> KDE UserBase विकि</link> .</para><para> &quot;किम् एतत्?&quot; अन्येषु अधिकांशेषु विण्डोषु सहायता अनुपलब्धा अस्ति अतः एतस्य अत्यधिकं अभ्यस्तं मा भवतु।</para>

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
sa: एतेन चिह्नस्य आकारः वर्धते ।

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
sa: एतेन चिह्नस्य आकारः न्यूनीकरोति ।

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
sa: एतेन चिह्नस्य आकारः पूर्वनिर्धारितरूपेण पुनः सेट् भवति ।

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
sa: १ वा अधिकम्

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
sa: २ अधिके वा

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
sa: ३ वा अधिकम्

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
sa: ४ वा अधिकम्

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
sa: कोऽपि तिथिः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
sa: कोऽपि रेटिंग्

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
sa: कोऽपि प्रकारः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
sa: श्रव्यसञ्चिकाः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
sa: संकुचित

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Command
sa: कस्टम आदेश

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
sa: वर्णन

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
sa: दस्तावेजाः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
sa: पुटम्

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
sa: सर्वोच्च रेटिंग्

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
sa: चिह्नानि

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
sa: बिम्बाः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Nothing
sa: किमपि न

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
sa: अस्मिन् मासे

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
sa: अस्मिन् सप्ताहे

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
sa: अस्मिन् वर्षे

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
sa: अद्य

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
sa: विडियो

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
sa: ह्यः

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
sa: कस्टम फॉन्ट

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
sa: सिस्टम फॉन्ट

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
sa: विशालः

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
sa: बृहत्‌

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
sa: मध्यम

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
sa: लघु

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 1
sa: १

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 2
sa: २

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 3
sa: ३

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 4
sa: ४

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: 5
sa: ५

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
sa: असीमित

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
sa: बृहत्‌

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
sa: मध्यम

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
sa: लघु

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
sa: असीमित

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
sa: आरोहणम्

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
sa: अवतरन्

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
sa: गुप्तस्थानानि दर्शयतु

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
sa[0]: %1 द्रव्यम्
sa[1]: %1 द्रव्यम्

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
sa: प्रभज्,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
sa: प्रतिबंधित

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
sa: पठतु,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
sa: लिखतु,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
sa[0]: %1 द्रव्यं चयनितम्
sa[1]: %1 द्रव्यं चयनितम्

[ctx: @label]
en: Accessed
sa: अभिगमनम्

[ctx: @label]
en: Additional Information
sa: अतिरिक्त सूचना

[ctx: @label]
en: Album
sa: एल्बम

[ctx: @label]
en: Artist
sa: कलाकार

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
sa: आस्पेक्ट रेशियो

[ctx: @label]
en: Audio
sa: श्रव्यः

[ctx: @label]
en: Author
sa: लेखकः

[ctx: @label]
en: Bitrate
sa: बिटरेट्

[ctx: @label]
en: Comment
sa: टिप्पणी

[ctx: @label]
en: Created
sa: निर्मितम्

[ctx: @label]
en: Date Photographed
sa: तिथि छायाचित्र

[ctx: @label]
en: Deletion Time
sa: लोपसमयः

[ctx: @label]
en: Document
sa: प्रलेख

[ctx: @label]
en: Duration
sa: अवधि

[ctx: @label]
en: File Extension
sa: सञ्चिकाविस्तारः

[ctx: @label]
en: Frame Rate
sa: फ्रेम दर

[ctx: @label]
en: Genre
sa: मातुर्

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
sa: समूहीकृत क्रमवारी

[ctx: @label]
en: Header column widths
sa: शीर्षकस्तम्भविस्ताराः

[ctx: @label]
en: Height
sa: औनत्यम्‌

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
sa: गुप्तसञ्चिकाः दर्शिताः

[ctx: @label]
en: Image
sa: छवि

[ctx: @label]
en: Line Count
sa: रेखागणना

[ctx: @label]
en: Link Destination
sa: लिङ्क गन्तव्य

[ctx: @label]
en: Modified
sa: परिवर्तित

[ctx: @label]
en: Name
sa: नामः

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
sa: सञ्चिकाः यस्मिन् क्रमेण क्रमेण क्रमयितुम्

[ctx: @label]
en: Orientation
sa: आभिमुख्य

[ctx: @label]
en: Other
sa: इतर

[ctx: @label]
en: Owner
sa: स्वामी

[ctx: @label]
en: Page Count
sa: पृष्ठगणना

[ctx: @label]
en: Path
sa: पथं

[ctx: @label]
en: Permissions
sa: अनुमतिः

[ctx: @label]
en: Previews shown
sa: पूर्वावलोकनानि दर्शितानि

[ctx: @label]
en: Properties last changed
sa: गुणाः अन्तिमे परिवर्तनं कृतवन्तः

[ctx: @label]
en: Publisher
sa: प्रकाशक

[ctx: @label]
en: Rating
sa: रेटिंग्

[ctx: @label]
en: Release Year
sa: विमोचन वर्ष

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
sa: सञ्चिकाः, पुटं च क्रमेण क्रमेण प्रथमं पुटं दर्शयन्तु

[ctx: @label]
en: Show hidden files and folders last
sa: गुप्तसञ्चिकाः पुटं च अन्तिमे दर्शयतु

[ctx: @label]
en: Size
sa: आकृति

[ctx: @label]
en: Sort files by
sa: सञ्चिकाः क्रमेण क्रमयन्तु

[ctx: @label]
en: Tags
sa: टैग्स

[ctx: @label]
en: Title
sa: शीर्षक

[ctx: @label]
en: Track
sa: मार्ग

[ctx: @label]
en: Type
sa: प्रकारः

[ctx: @label]
en: Use {path} to get the path of the current folder. Example: dolphin {path}
sa: वर्तमानपुटस्य मार्गं प्राप्तुं {path} इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु । उदाहरणम् : डॉल्फिन {मार्ग} ।

[ctx: @label]
en: User Group
sa: उपयोक्तृसमूहः

[ctx: @label]
en: Version
sa: संस्करण

[ctx: @label]
en: Video
sa: विडिओ

[ctx: @label]
en: View Mode
sa: दृश्यविधिः

[ctx: @label]
en: Visible roles
sa: दृश्यमानाः भूमिकाः

[ctx: @label]
en: Width
sa: विस्तार

[ctx: @label]
en: Word Count
sa: शब्दगणना

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
sa: आयामाः

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
sa: कः दत्तांशः दर्शयितव्यः इति चिनोतु:

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
sa: पुटम् :

[ctx: @label:checkbox]
en: Information Panel:
sa: सूचनापरिषदः :

[ctx: @label:checkbox]
en: Opening Folders:
sa: समुच्चय उद्घाटनम् :

[ctx: @label:checkbox]
en: Window:
sa: कोष्ठ:

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
sa: पूर्वनिर्धारितचिह्न आकारः :

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
sa: लेबल फ़ॉन्ट् :

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
sa: लेबलस्य विस्तारः :

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
sa: अधिकतमं रेखाः :

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
sa: अधिकतमं चौड़ाई :

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
sa: पूर्वावलोकनचिह्न आकारः :

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
sa: क्रमाङ्कनम् :

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
sa: दृश्यविधिः :

[ctx: @label:spinbox]
en: Show previews for
sa: कृते पूर्वावलोकनानि दर्शयतु

[ctx: @label:textbox]
en: Search…
sa: अन्वेषण…

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये काः सेवाः दर्शयितव्याः इति चिनोतु:

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
sa: प्रारम्भे दर्शयतु :

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
sa: 'Copy To' तथा 'Move To' इति आदेशाः

[ctx: @option:check]
en: Auto-play media files
sa: मीडिया सञ्चिकाः स्वयमेव प्ले कुर्वन्तु

[ctx: @option:check]
en: Delete
sa: लुप्

[ctx: @option:check]
en: Do not warn me about these risks again
sa: एतेषां जोखिमानां विषये पुनः मां मा चेतयतु

[ctx: @option:check]
en: Expandable
sa: विस्तारयोग्यः

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
sa: आर्काइव्स् पुटरूपेण उद्घाटयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
sa: प्रथमं पुटं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
sa: गुप्तसञ्चिकाः दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
sa: गुप्तसञ्चिकाः अन्तिमे दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
sa: समूहेषु दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show item information on hover
sa: hover इत्यत्र मदस्य सूचनां दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show item on hover
sa: hover इत्यत्र मदं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show preview
sa: पूर्वावलोकनं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show previews
sa: पूर्वावलोकनानि दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show previews for folders
sa: पुटस्य पूर्वावलोकनं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
sa: चयनचिह्नं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
sa: जूम स्लाइडरं दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Use &condensed date, for example '%1'
sa: &condensed date इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु, उदाहरणार्थं '%1' इति ।

[ctx: @option:check]
en: Use &long date, for example '%1'
sa: &long date इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु, उदाहरणार्थं '%1' ।

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
sa: पूर्वनिर्धारितदृश्यसेटिंग्स् इत्यस्य रूपेण उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Closing windows with multiple tabs
sa: बहुभिः ट्याब्भिः सह विण्डोः बन्दं करणम्

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many folders at once
sa: एकदा एव अनेकानि पुटकानि उद्घाटयन्

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many terminals at once
sa: एकदा एव बहवः टर्मिनल् उद्घाटयन्

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Switching to act as an administrator
sa: प्रशासकरूपेण कार्यं कर्तुं स्विचिंग्

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
sa: Terminal panel मध्ये चालितेन प्रोग्रामेन सह विण्डोजः बन्दः

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
sa: सञ्चिकाः अथवा पुटं विलोपयन्

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
sa: कचरा रिक्त करना

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
sa: सञ्चिकाः अथवा पुटं कचरे स्थानान्तरयति

[ctx: @option:check Opening Folders]
en: Keep a single Dolphin window, opening new folders in tabs
sa: एकं Dolphin विण्डो स्थापयन्तु, ट्याब्स् मध्ये नूतनानि समुच्चय उद्घाटयन्तु

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
sa: विभक्तदृश्यविधाने आरभत

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
sa: स्थानपट्टिकां सम्पादनीयं कुर्वन्तु

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
sa: शीर्षकपट्टिकायां पूर्णमार्गं दर्शयतु

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
sa: स्थानपट्टिकायाः अन्तः पूर्णमार्गं दर्शयतु

[ctx: @option:check Window Startup Settings]
en: Show filter bar
sa: फ़िल्टर बार दर्शयतु

[ctx: @option:radio]
en: Remember display style for each folder
sa: प्रत्येकस्य पुटे प्रदर्शनशैलीं स्मर्यताम्

[ctx: @option:radio]
en: Show home location on startup
sa: स्टार्टअप इत्यत्र गृहस्थानं दर्शयतु

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
sa: सर्वेषां पुटकानां कृते सामान्यप्रदर्शनशैल्याः उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
sa: सर्वाणि पुटानि

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
sa: वर्तमान पुटम्

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
sa: वर्तमानपुटं उपपुटं च

[ctx: @option:radio Show on startup]
en: Folders, tabs, and window state from last time
sa: अन्तिमसमयात् समुच्चय, ट्याब्स्, विण्डो स्टेट् च

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
sa: पङ्क्तौ कुत्रापि क्लिक् कृत्वा

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
sa: icon अथवा name इत्यत्र क्लिक् कृत्वा

[ctx: @title]
en: <para>Install additional software to view disk usage statistics<nl/>and identify big files and folders.</para>
sa: <para>डिस्क-उपयोग-आँकडानि द्रष्टुं अतिरिक्तं सॉफ्टवेयरं संस्थापयन्तु<nl/>तथा च बृहत्-सञ्चिकाः, पुटं च चिन्वन्तु ।</para>

[ctx: @title]
en: File Manager
sa: सञ्चिकाप्रबन्धकः

[ctx: @title]
en: Free Up Disk Space
sa: डिस्क स्थानं मुक्तं कुर्वन्तु

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
sa: '%1' तः प्रश्नपरिणामाः।

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
sa: अतिरिक्त सूचना

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
sa: आवेदनं कुर्वन्तु :

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
sa: डॉल्फिन् मध्ये पुष्टिः पृच्छन्तु यदा:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
sa: सर्वेषु KDE अनुप्रयोगेषु पुष्टिं पृच्छन्तु यदा:

[ctx: @title:group]
en: Background:
sa: पृष्ठभूमि:

[ctx: @title:group]
en: Browsing:
sa: ब्राउजिंग् :

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
sa: सन्दर्भ मेनू

[ctx: @title:group]
en: Date style:
sa: तिथिशैली :

[ctx: @title:group]
en: Display style:
sa: प्रदर्शनशैली :

[ctx: @title:group]
en: Folder size:
sa: पुटस्य आकारः :

[ctx: @title:group]
en: Local storage:
sa: स्थानीय भण्डारणम् :

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
sa: विविध:

[ctx: @title:group]
en: Open files and folders:
sa: सञ्चिकाः, पुटं च उद्घाटयन्तु :

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
sa: नूतनानि ट्याब्स् उद्घाटयन्तु:

[ctx: @title:group]
en: Others
sa: अन्ये

[ctx: @title:group]
en: Permissions style:
sa: अनुमतिशैली :

[ctx: @title:group]
en: Remote storage:
sa: दूरस्थं भण्डारणं :

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
sa: कृते दृश्ये पूर्वावलोकनं दर्शयतु:

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
sa: क्रमाङ्कनविधिः :

[ctx: @title:group]
en: Split view:
sa: विभक्तदृश्यम् :

[ctx: @title:group]
en: Trash
sa: तुच्छद्रव्य

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
sa: उपयोक्तृप्रतिक्रिया

[ctx: @title:group]
en: View
sa: दृश्यं

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
sa: कार्यान्वयनीयसञ्चिकां उद्घाटयति समये :

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
sa: अस्मिन् मासे प्रारम्भे एव

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
sa: एकसप्ताहपूर्वम्

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
sa: सप्ताहत्रयपूर्वम्

[ctx: @title:group Date]
en: Today
sa: अद्य

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
sa: सप्ताहद्वयं पूर्वं

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
sa: ह्यः

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
sa: 'पूर्वं' MMMM, yyyy

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
sa: 'एकसप्ताहपूर्वम्' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sa: 'त्रिसप्ताहपूर्वम्' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
sa: 'द्वौ सप्ताहपूर्वम्' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
sa: 'कालः' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: The week day name: dddd]
en: dddd
sa: द्दड्ड्

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
sa: उपयोक्ता: %1 | समूहः %2 | अन्ये : %3

[ctx: @title:group Groups that start with a digit]
en: 0 - 9
sa: ० - ९

[ctx: @title:group Interface settings]
en: Interface
sa: अन्तरफलकम्

[ctx: @title:group Size]
en: Big
sa: विशालः

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
sa: पुटम्

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
sa: मध्यम

[ctx: @title:group Size]
en: Small
sa: लघु

[ctx: @title:group The month and year: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number]
en: MMMM, yyyy
sa: म्म्म्म्, य्यय्य्

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
sa: &पुस्तकचिह्न

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
sa: डॉल्फिन टूलबार

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
sa: स्थान बार

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

[ctx: @title:menu]
en: Selection
sa: चयनम्

[ctx: @title:menu]
en: Tools
sa: उपकरणाः

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
sa: New रचयतु

[ctx: @title:tab]
en: Compact
sa: संकुचित

[ctx: @title:tab]
en: Details
sa: वर्णन

[ctx: @title:tab]
en: Icons
sa: चिह्नानि

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
sa: व्यवहार

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
sa: पुष्टिः

[ctx: @title:tab Folders & Tabs settings]
en: Folders && Tabs
sa: समुच्चय && ट्याब्स्

[ctx: @title:tab General View settings]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @title:tab Panels settings]
en: Panels
sa: फलकम्

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
sa: पूर्वावलोकनम्

[ctx: @title:tab Status & Location bars settings]
en: Status && Location bars
sa: स्थिति && स्थान बार

[ctx: @title:tab how file items columns are displayed]
en: Content Display
sa: सामग्रीप्रदर्शनम्

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
sa: View Properties इत्यस्य प्रयोगः

[ctx: @title:window]
en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sa: पुष्टिः

[ctx: @title:window]
en: Folders
sa: पुटम्

[ctx: @title:window]
en: How to Administrate
sa: प्रशासनं कथं करणीयम्

[ctx: @title:window]
en: Information
sa: सूचना

[ctx: @title:window]
en: Places
sa: स्थानाः

[ctx: @title:window]
en: Risks of Acting as an Administrator
sa: प्रशासकरूपेण कार्यं कर्तुं जोखिमाः

[ctx: @title:window]
en: Select
sa: विचि

[ctx: @title:window]
en: Unselect
sa: अचयनं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
sa: प्रदर्शनशैलीं पश्यन्तु

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
sa: टर्मिनल्

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
sa: लोडिंग् त्यजतु

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
sa: सेटिङ्ग्स् मध्ये तिथिस्वरूपं चिन्वितुं शक्यते ।

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
sa: अनुमतिस्वरूपं सेटिङ्ग्स् मध्ये परिवर्तयितुं शक्यते । विकल्पाः Symbolic, Numeric (Octal) अथवा Combined प्रारूपाः सन्ति

[ctx: Accessible description for combobox with actions of double click view background setting]
en: Action to trigger when double clicking view background
sa: view background इत्यत्र डबल क्लिक् करणसमये trigger कर्तुं क्रिया

[ctx: Accessible description for custom command text field of double click view background setting]
en: Enter custom command to trigger when double clicking view background
sa: view background इत्यत्र डबल क्लिक् करणसमये trigger कर्तुं custom आदेशं प्रविशन्तु

en: Actions for %1
sa: %1 कृते क्रियाः

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
sa: अस्याः सञ्चिकायाः नामस्य आरम्भे बिन्दुं योजयित्वा तत् दृश्यात् गोपनीयं भविष्यति ।
    किं भवन्तः अद्यापि तस्य नाम परिवर्तयितुम् इच्छन्ति ?

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
sa: अस्य पुटस्य नाम आरम्भे बिन्दुं योजयित्वा तत् दृश्यात् गोपनीयं भविष्यति ।
    किं भवन्तः अद्यापि तस्य नाम परिवर्तयितुम् इच्छन्ति ?

en: Also hide files with application/x-trash mimetype
sa: application/x-trash mimetype इत्यनेन सह सञ्चिकाः अपि गोपयन्तु

en: Always ask
sa: सदा पृच्छतु

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
sa[0]: किं भवन्तः निश्चयेन १ द्रव्यं उद्घाटयितुम् इच्छन्ति?
sa[1]: किं भवान् निश्चितः अस्ति यत् भवान् %1 वस्तूनि उद्घाटयितुम् इच्छति?

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
sa[0]: किं भवान् निश्चयेन 1 टर्मिनल् विण्डो उद्घाटयितुम् इच्छति?
sa[1]: किं भवान् निश्चितः यत् भवान् %1 टर्मिनल् विण्डोस् उद्घाटयितुम् इच्छति?

en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
sa: अद्यापि Terminal panel मध्ये चालितेन प्रोग्रामेन सह windows पिधाय पुष्टिं याचत ।

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
sa: बहुभिः ट्याब्-युक्तानि विण्डो-इत्येतत् पिधाय पुष्टिं पृच्छन्तु ।

en: Ask for confirmation when opening many folders at once.
sa: एकदा एव अनेकपुटं उद्घाटयन् पुष्टिकरणं याचत।

en: Ask for confirmation when opening many terminals at once.
sa: एकदा एव बहवः टर्मिनल् उद्घाटयन्ते सति पुष्टिः पृच्छन्तु।

en: Auto-Play media files
sa: मीडिया सञ्चिकाः स्वयमेव प्ले कुर्वन्तु

en: Automatic scrolling
sa: स्वचालितं स्क्रॉल करणीयम्

en: Browse through archives
sa: अभिलेखागारस्य माध्यमेन ब्राउज् कुर्वन्तु

en: C&lose Current Tab
sa: C&lose वर्तमान ट्याब्

en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
sa: द्रव्याणां क्रमणं प्राकृतिकं, केस-संवेदनशीलं, अथवा प्रकरण-संवेदनशीलं क्रमं चिनोतु

en: Choose what to see on each file or folder:
sa: प्रत्येकस्मिन् सञ्चिकायां वा पुटे वा किं द्रष्टव्यम् इति चिनोतु:

en: Close the view in focus when turning off split view
sa: विभक्तदृश्यं निष्क्रियं कुर्वन् दृश्यं फोकसमध्ये बन्दं कुर्वन्तु

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
sa: वर्तमानस्थानं परिवर्तितं, <filename>%1</filename> इतः परं न अभिगम्यते ।

en: Custom Action
sa: कस्टम क्रिया

en: Date display format
sa: तिथिप्रदर्शनस्वरूपम्

en: Default
sa: मूलभूतम्‌

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
sa: सञ्चिकाचिह्नानां आकारं सेट् करोति ।

en: Disk Usage Statistics - all devices
sa: डिस्कस्य उपयोगस्य आँकडानि - सर्वाणि उपकरणानि

en: Disk Usage Statistics - current device
sa: डिस्क उपयोग सांख्यिकी - वर्तमान उपकरण

en: Disk Usage Statistics - current folder
sa: डिस्कस्य उपयोगस्य आँकडा - वर्तमानपुटम्

en: Do not ask again
sa: पुनः मा पृच्छतु

en: Do not show any directory size
sa: किमपि निर्देशिकायाः आकारं न दर्शयन्तु

en: Dolphin
sa: डॉल्फिन

en: Empties Trash to create free space
sa: मुक्तस्थानं निर्मातुं Trash रिक्तं करोति

en: Empty Recently Closed Tabs
sa: रिक्तं सद्यः बन्दं ट्याब्स्

en: Enabled plugins
sa: प्लगिन्स् सक्षमाः

en: Enlarge Small Previews
sa: लघु पूर्वावलोकनानि विस्तारयन्तु

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
sa: सर्वर URL (उदा. smb://[ip address]) प्रविष्टं कुर्वन्तु ।

en: Expandable folders
sa: विस्तारणीयाः पुटे

en: Filter…
sa: फ़िल्टर…

en: Folder is empty
sa: पुटं रिक्तम् अस्ति

en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
sa: प्रारम्भसेटिंग्स् परिवर्तिताः वा (UI मध्ये आन्तरिकसेटिंग् न दर्शितम्)

en: Hidden files shown
sa: गुप्तसञ्चिकाः दर्शिताः

en: Hide this File?
sa: एतत् सञ्चिकां गोपयन्तु?

en: Hide this Folder?
sa: एतत् पुटं गोपयन्तु?

en: Highlight entire row
sa: सम्पूर्णं पङ्क्तिं प्रकाशयन्तु

en: Home URL
sa: गृह URL

en: How we display the size of directories
sa: वयं निर्देशिकानां आकारं कथं प्रदर्शयामः

en: Icon size
sa: चिह्न आकार

en: Install Konsole
sa: कन्सोल् संस्थापयन्तु

en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
sa: Dolphin इत्यस्य आन्तरिकविन्याससंस्करणं, मुख्यतया Dolphin इत्यस्य अद्यतनं संस्करणं चाल्यते वा इति निर्धारयितुं उपयुज्यते, येन विन्यासप्रविष्टयः प्रवासयितुं शक्यन्ते येषां निष्कासनं/नामान्तरणं कृतम् ...आदि

en: KDiskFree
sa: KDiskFree इति

en: Limit folders panel to home directory if inside home
sa: यदि गृहस्य अन्तः अस्ति तर्हि समुच्चयस् पटलं गृहनिर्देशिकां प्रति सीमितं कुर्वन्तु

en: Loading canceled
sa: लोडिंग् रद्दम्

en: Loading…
sa: लोडिंग…

en: Location
sa: स्थानीय

en: Location bar:
sa: स्थानपट्टिका :

en: Lock the layout of the panels
sa: फलकानाम् विन्यासं ताडयन्तु

en: Maximum text width index (0 means unlimited)
sa: अधिकतमं पाठविस्तारसूचकाङ्कः (0 इत्यस्य अर्थः असीमितम्)

en: Maximum textlines (0 means unlimited)
sa: अधिकतमं पाठरेखाः (० इत्यस्य अर्थः असीमितम्)

[ctx: Mebibytes; used as a suffix in a spinbox showing e.g. '3 MiB']
en:  MiB
sa:  मिब

en: New tab will be open after last one
sa: अन्तिमस्य अनन्तरं नूतनं ट्याब् उद्घाटितं भविष्यति

en: New windows:
sa: नवीनविण्डोः :

en: No Apple devices found
sa: एप्पल्-यन्त्राणि न प्राप्तानि

en: No Bluetooth devices found
sa: ब्लूटूथ-यन्त्राणि न प्राप्तानि

en: No MTP-compatible devices found
sa: MTP-सङ्गतयन्त्राणि न प्राप्यन्ते

en: No files tagged with "%1"
sa: "%1" इत्यनेन टैग् कृताः सञ्चिकाः नास्ति ।

en: No items matching the filter
sa: फ़िल्टरेन सह मेलनं कुर्वन्तः वस्तूनि न सन्ति

en: No items matching the search
sa: अन्वेषणेन सह मेलनं कुर्वन्तः वस्तूनि न सन्ति

en: No recently used items
sa: अद्यतनप्रयुक्तानि वस्तूनि नास्ति

en: No relevant network resources found
sa: कोऽपि प्रासंगिकः जालसंसाधनः न लब्धः

en: No shared folders found
sa: साझापुटं न प्राप्तम्

en: No tags
sa: न टैग्स्

en: Open %1
sa: %1 उद्घाटयन्तु

en: Open in application
sa: अनुप्रयोगे उद्घाटितम्

en: Permissions style format
sa: अनुमतिः शैली प्रारूपः

en: Place two views side by side
sa: पार्श्वे पार्श्वे दृश्यद्वयं स्थापयतु

en: Position of columns
sa: स्तम्भानां स्थितिः

en: Preview size
sa: पूर्वावलोकनस्य आकारः

en: Previews shown
sa: पूर्वावलोकनानि दर्शितानि

en: Recently Closed Tabs
sa: सद्यः बन्दाः ट्याब्स्

en: Recursive directory size limit
sa: पुनरावर्तनीयनिर्देशिका आकारसीमा

en: Reload
sa: पुनः लोड करें

en: Remember open folders and tabs
sa: पुटं ट्याब्स् च उद्घाटयन्तु इति स्मर्यताम्

en: Rename single items inline
sa: एकल-वस्तूनाम् इनलाइन्-रूपेण नामकरणं कुर्वन्तु

en: Renaming multiple items is always done with a dialog window.
sa: बहुविधवस्तूनाम् पुनर्नामकरणं सर्वदा संवादविण्डो इत्यनेन भवति ।

en: Run script
sa: स्क्रिप्ट् चालयन्तु

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
sa: डॉल्फिनं मूलरूपेण चालयितुं खतरनाकं भवितुम् अर्हति। कृपया सावधानाः भवन्तु।

en: Search
sa: अन्वेषण

en: Search for %1
sa: %1 इत्यस्य अन्वेषणं कुर्वन्तु

en: Search for %1 in %2
sa: %2 मध्ये %1 अन्वेष्टुम्

en: Search…
sa: अन्वेषण…

en: Select Action
sa: क्रिया इति चिनोतु

en: Select Remote Charset
sa: दूरस्थं Charset इति चिनोतु

en: Select all items matching this pattern:
sa: अस्य प्रतिरूपस्य सङ्गतिं कृत्वा सर्वाणि वस्तूनि चिनोतु:

en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
sa: किं विद्यमानस्य Dolphin दृष्टान्तस्य नूतने ट्याब् मध्ये बाह्यरूपेण आहूतं पुटं उद्घाटितव्यम्

en: Should the URL be editable for the user
sa: किं URL उपयोक्तुः कृते सम्पादनीयं भवेत्

en: Should the filter bar be shown
sa: किं फ़िल्टर बार दर्शयितव्यम्

en: Should the full path be shown in the title bar
sa: शीर्षकपट्टिकायां पूर्णमार्गः दर्शितव्यः वा

en: Should the full path be shown inside the location bar
sa: किं पूर्णमार्गः स्थानपट्टिकायाः अन्तः दर्शितव्यः

en: Should the view properties be used for all folders
sa: सर्वेषां पुटस्य कृते दृश्यगुणानां उपयोगः करणीयः वा

en: Show &Terminal Panel
sa: &Terminal Panel इति दर्शयतु

en: Show 'Add to Places' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Add to Places' इति दर्शयन्तु ।

en: Show 'Copy Location' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Copy Location' इति दर्शयन्तु ।

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Copy To' तथा 'Move To' इति आदेशान् दर्शयन्तु

en: Show 'Copy to other split view' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनू मध्ये 'Copy to other split view' इति दर्शयतु ।

en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Duplicate Here' इति दर्शयन्तु ।

en: Show 'Move to other split view' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Move to other split view' इति दर्शयतु ।

en: Show 'Open In Split View' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Open In Split View' इति दर्शयन्तु ।

en: Show 'Open Terminal' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Open Terminal' इति दर्शयन्तु ।

en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
sa: सन्दर्भ मेनू मध्ये 'Open in New Tab' तथा 'Open in New Tabs' इति दर्शयन्तु ।

en: Show 'Open in New Window' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Open in New Window' इति दर्शयन्तु ।

en: Show 'Sort By' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'Sort By' इति दर्शयन्तु ।

en: Show 'View Mode' in context menu.
sa: सन्दर्भमेनूमध्ये 'View Mode' इति दर्शयन्तु ।

en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
sa: चयनविधानस्य अधः पट्टिकायाः उपयोगेन कट् अथवा प्रतिलिपिः कृता ततः परं सुलभं पेस्टिंग् कृते एकं पट्टिकां दर्शयतु ।

en: Show item information on hover
sa: hover इत्यत्र मदस्य सूचनां दर्शयतु

en: Show item on hover
sa: hover इत्यत्र मदं दर्शयतु

en: Show selection toggle
sa: चयन टॉगलं दर्शयतु

en: Show the content count
sa: सामग्रीगणना दर्शयतु

en: Show the content size
sa: सामग्री आकारं दर्शयतु

en: Show zoom slider in the statusbar
sa: स्थितिपट्टिकायां zoom स्लाइडरं दर्शयन्तु

en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "automatic")
sa: Places Panel इत्यस्मिन् चिह्नानां आकारः (-1 इत्यस्य अर्थः "स्वचालितः") ।

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
sa: अ-झ

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
sa: आरोहणम्

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
sa: निम्नतम प्रथम

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
sa: प्राचीनतम प्रथम

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
sa: लघुतम प्रथम

[ctx: Sort descending]
en: Descending
sa: अवतरन्

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
sa: उच्चतम प्रथम

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
sa: बृहत्तमः प्रथमः

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
sa: नवीनतम प्रथम

en: Stop
sa: विरमतु

[ctx: String list separator]
en: ,
sa: , ९.

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
sa: Konsole संस्थापितम् नास्ति इति कारणेन टर्मिनल् दर्शयितुं न शक्यते । कृपया तत् संस्थापयन्तु ततः पटलं पुनः उद्घाटयन्तु ।

en: Text completion mode of the URL Navigator
sa: URL Navigator इत्यस्य पाठसमाप्तिविधिः

en: Text width index
sa: पाठविस्तारसूचकाङ्कः

[ctx: Textual representation of a file. %1 is the name of the file/folder.]
en: "%1"
sa: "%1" इति ।

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
sa[0]: एकं द्रव्यम्
sa[1]: %1 द्रव्यम्

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
sa[0]: एकं सञ्चिका
sa[1]: %1 सञ्चिकाः

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
sa: "%1", "%2", "%3", "%4" "%5" च ।

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
sa[0]: एकं पुटम्
sa[1]: %1 पुटम्

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
sa: "%1", "%2", "%3" "%4" च ।

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
sa[0]: एकं चयनितं द्रव्यम्
sa[1]: %1 चयनितवस्तूनि

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
sa[0]: एकं चयनितं सञ्चिका
sa[1]: %1 चयनितसञ्चिकाः

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
sa[0]: एकं चयनितं पुटम्
sa[1]: %1 चयनितपुटम्

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
sa: "%1", "%2" "%3" च ।

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
sa: "%1" तथा "%2" ।

en: The Trash was emptied.
sa: कचरा रिक्तः अभवत्।

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
sa: '%1' इति कार्यक्रमः अद्यापि Terminal panel मध्ये चालितः अस्ति । किं त्वं निश्चयेन त्यक्तुम् इच्छसि ?

en: Timestamp since when the view properties are valid
sa: यदा दृश्यगुणाः वैधाः सन्ति तदा आरभ्य समयमुद्रिका

en: Trash Emptied
sa: कचरा रिक्त

en: Trash is empty
sa: कचरा रिक्तः अस्ति

en: Unselect all items matching this pattern:
sa: अस्य प्रतिरूपस्य सङ्गतिं कृत्वा सर्वाणि वस्तूनि अचयनं कुर्वन्तु:

en: Use auto-expanding folders for all view types
sa: सर्वेषां दृश्यप्रकारस्य कृते स्वयमेव विस्तारितपुटस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use system font
sa: सिस्टम् फॉन्ट् इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: Use tab for switching between right and left view
sa: दक्षिणवामदृश्ययोः मध्ये परिवर्तनार्थं ट्याब् इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
sa: जूम :

en: View options:
sa: विकल्पान् पश्यन्तु :

en: Warning
sa: चेतवानी

en: What
sa: किम्‌

en: When unchecked, the opposite view will be closed. The Close icon always illustrates which view (left or right) will be closed.
sa: अनिरीक्षिते विपरीतदृश्यं पिहितं भविष्यति । Close चिह्नं सर्वदा दर्शयति यत् कोऽपि दृश्यः (वामभागे वा दक्षिणभागे वा) बन्दः भविष्यति ।

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sa: अस्मिन् विण्डो मध्ये भवतः बहुविधाः ट्याब्स् उद्घाटिताः सन्ति, किं भवन्तः निश्चितरूपेण त्यक्तुम् इच्छन्ति?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
sa: भवतः अरक्षिताः परिवर्तनाः सन्ति। परिवर्तनं प्रयोक्तुं इच्छति वा परित्यक्तुं वा?

en: Zoom
sa: जूम

en: Zoom To Default
sa: Zoom To Default इति

[ctx: accessible name of Dolphin's view container]
en: Location View
sa: स्थानदृश्यम्

[ctx: action:button]
en: Content
sa: विषयः

[ctx: action:button]
en: Filename
sa: सञ्चिकानाम

[ctx: action:button]
en: From Here
sa: इतः

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
sa: इतः (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
sa: अन्वेषणं '%1' तस्य उपपुटेषु च सीमितं कुर्वन्तु

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
sa: भविष्ये पुनः शीघ्रं प्राप्तुं एतत् अन्वेषणं रक्षन्तु

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
sa: स्वस्य गृहनिर्देशिकायां अन्वेषणं कुर्वन्तु

[ctx: action:button]
en: Your files
sa: भवतः सञ्चिकाः

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
sa: डॉल्फिन सेटिंग्स् इत्यस्य उपसमूहः ।

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
sa: उपलब्धानां Network Shares इत्यस्य गणना

[ctx: e.g. 'Show previews for [files of any size]']
en: files of any size
sa: कस्यापि आकारस्य सञ्चिकाः

[ctx: e.g. 'Show previews for [no file]']
en: no file
sa: न सञ्चिका

en: if true we use short relative dates, if not short dates
sa: यदि सत्यं तर्हि वयं लघु सापेक्षतिथिः उपयुञ्ज्महे, यदि न लघुतिथिः

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
sa: स्थानाः

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
sa: सेटिंग्स्

[ctx: option:check]
en: Also hide backup files while hiding hidden files
sa: गुप्तसञ्चिकाः गोपयन् अपि बैकअपसञ्चिकाः गोपयन्तु

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
sa: drag operations इत्यस्य समये समुच्चय उद्घाटयन्तु

[ctx: option:check]
en: Rename single items inline
sa: एकल-वस्तूनाम् इनलाइन्-रूपेण नामकरणं कुर्वन्तु

[ctx: option:check]
en: Turning off split view closes the view in focus
sa: विभक्तदृश्यं निष्क्रियं कृत्वा दृश्यं फोकसमध्ये बन्दं भवति

[ctx: option:check split view panes]
en: Switch between views with Tab key
sa: Tab कीलेन दृश्यानां मध्ये स्विच् कुर्वन्तु

[ctx: option:radio]
en: After current tab
sa: वर्तमान ट्याब् इत्यस्य अनन्तरं

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
sa: वर्णमाला, केस असंवेदनशील

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
sa: वर्णमाला, केस संवेदनशील

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
sa: ट्याब् बारस्य अन्ते

[ctx: option:radio]
en: Natural
sa: प्राकृतिक

[ctx: option:radio]
en: Show no size
sa: आकारं न दर्शयतु

[ctx: option:radio]
en: Show number of items
sa: वस्तूनाम् संख्यां दर्शयतु

[ctx: option:radio]
en: Show size of contents, up to
sa: सामग्रीयाः आकारं दर्शयतु, पर्यन्तम्

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
sa: संयुक्त (उदा. 'द्र्वक्ष्र-क्ष् (७५५)')

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
sa: निरपेक्ष (उदा. '%1')

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
sa: सापेक्ष (उदा. '%1')

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
sa: संख्यात्मक (अष्टक) (उदा. '७५५')

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
sa: प्रतीकात्मक (उदा. 'द्र्वक्ष्र-क्ष्')

en: pause
sa: विराम

en: play
sa: क्रीडतु

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
sa: %2 मध्ये %1 मुक्तः (%3% प्रयुक्तः)

[ctx: used as a prefix in a spinbox showing e.g. 'Show previews for [files below 3 MiB]']
en: files below
sa: सञ्चिकाः अधः सन्ति
