klipper - en to pl translation catalogue (146 entries)

en: &Cancel
pl: &Anuluj

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @action:button]
en: Collapse
pl: Zwiń

[ctx: @action:button]
en: Expand
pl: Rozwiń

[ctx: @action:button]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: @action:button Copy to clipboard]
en: Copy
pl: Skopiuj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
pl: Zmi&eń zawartość...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
pl: Pokaż kod kre&skowy...

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
pl: &Wyczyść historię schowka

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
pl: Ręcznie wywołaj działanie na zawartości schowka

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
pl: Następny wpis w historii

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
pl: Poprzedni wpis w historii

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Clipboard Items at Mouse Position
pl: Pokaż rzeczy schowka pod wskaźnikiem myszy

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
pl: Menu wysuwne domyślnego działania

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
pl: <placeholder>&#37;s</placeholder> w poleceniu zostanie zastąpiony całą zawartością schowka. <placeholder>&#37;0</placeholder> do <placeholder>&#37;9</placeholder> zostanie zastąpiony odpowiednimi tekstami z wzorca.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
pl: Działanie nastąpi, gdy jego <interface>wzorzec</interface> pasuje do zawartości schowka. Gdy to nastąpi, pojawią się <interface>polecenia</interface> działania w menu wysuwnym Klippera; po wybraniu jednego z nich, zostanie ono wykonane.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
pl: Czy usunąć zaznaczone działanie <resource>%1</resource><nl/>i wszystkie jego polecenia?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
pl: Czy usunąć zaznaczone polecenie <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
pl: Menu wysuwne działań nie zostanie samoczynnie pokazane dla tych okien, nawet gdy jest ono włączone. To dlatego, że na przykład, przeglądarka sieciowa może podświetlić adres URL na pasku adresu podczas jego wpisywania, więc menu pokazywałoby się na każde naciśnięcie klawiszem.<nl/><nl/>Gdy menu działań pojawi się nieoczekiwanie przy używaniu danej aplikacji, to dodaj ją do tego wykazu.<link>Jak znaleźć nazwę do wpisania tutaj</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
pl: Polecenia dla tego wyrażenia zostaną dołączone do samowysuwającego się menu, jeśli zostało ono włączone na stronie <interface>Menu działań</interface>. Jeśli to ustawienie zostało wyłączone, to polecenia dla tego wyrażenia nie zostaną dołączone do samowysuwającego się menu, lecz zostaną dołączone, gdy menu zostanie wywołane ręcznie przy użyciu skrótu klawiszowego <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
pl: Wzorzec jest wyrażeniem regularnym. Po więcej szczegółów zajrzyj na <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedię</link>.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
pl: Działania te pojawią się w menu wysuwnym, które można ustawić na stronie <interface>Menu działań</interface>.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
pl: Gdy <interface>wzorzec</interface> pasuje do treści schowka, to jego <interface>polecenia</interface> pojawią się w menu wysuwnym Klippera i będzie można je wywołać.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
pl: Po wybraniu tekstu, który pasuje do wzorca działania, z historii schowka, pokaż menu wysuwne z możliwymi działaniami. Jeśli menu to zostanie tutaj wyłączone lub nie zostanie pokazane dla wykluczonych okien, to można je pokazać przy użyciu skrótu klawiszowego <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info:status]
en: An image of the QR code has been copied to clipboard
pl: Skopiowano do schowka kod QR obrazu

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy QR code image to clipboard
pl: Skopiuj do schowka kod QR obrazu

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
pl: Nazwa, którą trzeba wpisać tutaj to nazwa WM_CLASS dla okna, w osobnym oknie terminala wpisz polecenie:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>i naciśnij na oknie, które chcesz wykluczyć. Pierwsza nazwa, która zostanie wyświetlona po znaku równości to ta, którą musisz tutaj wpisać.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
pl: Gdy tekst lub obszar ekranu jest podświetlony myszą lub klawiaturą, to nazywa się to <emphasis>zaznaczeniem</emphasis>. Można je wkleić, używając środkowego przycisku myszy.<nl/><nl/>Jeśli zaznaczenie zostało jednoznacznie skopiowane przy użyciu działania <interface>Skopiuj</interface> lub <interface>Wytnij</interface>, to zostaje ono zapisane w <emphasis>schowku</emphasis>. Można je wkleić, używając działania <interface>Wklej</interface>. <nl/><nl/>Po zaznaczeniu tego pola, zaznaczenie i schowek są tym samym tak, aby każde zaznaczenie było natychmiast dostępne do wklejenia dowolnym sposobem. Po odznaczeniu tego pola, zaznaczenie nadal będzie można zapisać w historii schowka (w zależności od ustawień poniżej), lecz wkleić będzie je można tylko poprzez naciśnięcie środkowym przyciskiem myszy.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Text edit area
pl: Obszar edytowania tekstu

[ctx: @title:column]
en: Description
pl: Opis

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
pl: Wzorzec i polecenia

en: Action Menu
pl: Menu działań

en: Action Properties
pl: Właściwości działania

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
pl: Ustawienia działań

en: Actions Configuration
pl: Ustawienia działań

en: Add Action...
pl: Dodaj działanie...

en: Add Command...
pl: Dodaj polecenie...

en: Add to Clipboard
pl: Dodaj do schowka

en: All History
pl: Całą historię

en: Always ignore images
pl: Zawsze pomijaj obrazy

en: Always save in history
pl: Zawsze zapisuj w historii

en: Append to clipboard
pl: Dodaj do schowka

en: Automatic action menu time:
pl: Czas do pojawienia się menu działań:

en: Change the QR code type
pl: Zmień rodzaj kodu QR

en: Clear Clipboard History
pl: Wyczyść historię schowka

en: Clear Everything
pl: Wyczyść wszystko

en: Clear History
pl: Wyczyść historię

en: Clipboard Popup
pl: Okno wysuwne schowka

en: Clipboard history
pl: Historia schowka

en: Clipboard history:
pl: Historia schowka:

en: Clipboard is empty
pl: Schowek jest pusty

en: Code 128
pl: Kod 128

en: Code 39
pl: Kod 39

en: Code 93
pl: Kod 93

en: Command
pl: Polecenie

en: Command Properties
pl: Właściwości polecenia

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Confirm Delete Action
pl: Potwierdź usunięcie działania

en: Confirm Delete Command
pl: Potwierdź polecenie usunięcia

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
pl: Treść zaznaczona wskaźnikiem, lecz niejednoznacznie skopiowana do schowka nie jest samoczynnie kopiowana w historii schowka i można ją wkleić jedynie poprzez naciśnięcie środkowym przyciskiem.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
pl: Treść zaznaczona wskaźnikiem jest samoczynnie kopiowana do schowka tak, aby można było ją wkleić poprzez działanie wklejania lub naciśnięcie środkowym przyciskiem.<br/><a href="1">Więcej o zaznaczaniu i schowku</a>.

en: Creating QR code failed
pl: Nie udało się utworzyć kodu QR

en: Data Matrix
pl: Macierz danych

en: Delete Action
pl: Usuń działanie

en: Delete Command
pl: Usuń polecenie

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Display the automatic action popup menu for this time.
pl: Tym razem wyświetl menu wysuwne domyślnego działania.

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
pl: Nie zezwalaj na czyszczenie schowka, np. gdy aplikacja kończy swoje działanie.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
pl: Nie przechowuj obrazów w historii schowa, nawet gdy jednoznacznie jest skopiowałeś.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
pl: Czy na pewno wyczyścić i usunąć całą historię schowka?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
pl: Dodatkowy wpis oznaczający zmiany w drzewie działań

en: Edit Action...
pl: Dostosuj działanie...

en: Edit Command...
pl: Edytuj polecenie...

en: Edit contents
pl: Edytuj zawartość

en: Enter a description for the action
pl: Wpisz opis dla działania

en: Enter a description for the command
pl: Wpisz opis polecenia

en: Enter a pattern to match against the clipboard
pl: Wpisz wzorzec dopasowywany do zawartości schowka

en: Enter the command and arguments
pl: Wpisz polecenie i argumenty

en: Exclude Windows
pl: Wyklucz okna

en: Exclude Windows...
pl: Wyklucz okna...

en: For an item chosen from history
pl: Dla wpisu wybranego z historii

[ctx: General Config]
en: General
pl: Ogólne

en: General Configuration
pl: Ustawienia ogólne

en: History size:
pl: Rozmiar historii:

en: Icon:
pl: Ikona:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
pl: Jeśli zaznaczono nazwę pliku lub adres URL, to dodaj aplikacje, które są w stanie obsłużyć ten rodzaj MIME, w menu wysuwnym.

en: Ignore
pl: Pomiń

en: Ignore the selection
pl: Pomiń zaznaczenie

en: Immediately on selection
pl: Natychmiast po zaznaczeniu

en: Include MIME actions
pl: Dodaj działania MIME

en: Include in automatic popup
pl: Dołącz w samowysuwającym się menu

en: Invoke action
pl: Wywołaj działanie

en: Keep Starred Items
pl: Zachowaj rzeczy z gwiazdkami

en: Keep the selection and clipboard the same
pl: Spraw tak, aby zaznaczenie i schowek były tym samym

en: Klipper version
pl: Wersja Klippera

en: Match pattern:
pl: Wzorzec:

en: Mobile Barcode
pl: Komórkowy kod kreskowy

en: Never save in history
pl: Nigdy nie zapisuj w historii

en: No actions for WM_CLASS
pl: Brak działań dla WM_CLASS

en: No matches
pl: Brak pasujących wyrażeń

[ctx: No timeout]
en: None
pl: Brak

en: Non-text selection:
pl: Zaznaczenie nie-tekstowe:

[ctx: Number of entries]
en: %v entry | %v entries
pl[0]: %v wpis
pl[1]: %v wpisy
pl[2]: %v wpisów

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
pl: W historii schowka przechowuj tylko tekst, nie obrazy czy inny rodzaj danych.

en: Only when explicitly copied
pl: Tylko gdy jednoznacznie skopiowano

en: Options:
pl: Ustawienia:

en: Output
pl: Wynik

en: Output from command:
pl: Wynik polecenia:

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
pl: Menu działań

en: Prevent the clipboard from being cleared
pl: Zapobiegaj czyszczeniu schowka

en: QR Code
pl: Kod QR

en: Remove Star
pl: Usuń gwiazdkę

en: Remove Starred Item
pl: Usuń rzecz z gwiazdką

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
pl: Usuń wszystkie białe znaki z początku i końca zaznaczonego tekstu przed wykonaniem działania. Na przykład, zapewnia to, że adres URL wklejony do przeglądarki jest traktowany tak, jak tego oczekujesz. Nie wpływa to na tekst zapisany do schowka.

en: Remove from history
pl: Usuń z historii

en: Replace Clipboard
pl: Zastąp schowek

en: Replace current clipboard
pl: Zastąp bieżącą zawartość

en: Reset the icon to the default for the command
pl: Wyzeruj ikonę do domyślnej dla polecenia

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
pl: Zachowaj historię schowka tak, aby była dostępna po kolejnym zalogowaniu.

en: Return to Clipboard
pl: Wróć do schowka

en: Save history across desktop sessions
pl: Zachowaj historię pomiędzy uruchomieniami komputera

en: Selection and Clipboard:
pl: Zaznaczenie i schowek:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Shortcuts Configuration
pl: Ustawienia skrótów

en: Show QR code
pl: Pokaż kod QR

en: Show action popup menu:
pl: Pokaż menu wysuwne działań:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
pl: Pokaż menu wysuwne możliwych działań natychmiast po wykonaniu zaznaczenia.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
pl: Pokaż menu wysuwne możliwych działań po wybraniu wpisu z historii schowka.

en: Star
pl: Gwiazdka

en: Starred Only
pl: Tylko z gwiazdkami

en: Text selection only
pl: Tylko zaznaczenie

en: Text selection:
pl: Zaznaczenie tekstowe:

en: The clipboard history contains starred items. Clear them too?
pl: Historia schowka zawiera rzeczy z gwiazdkami. Czy je też wyczyścić?

en: The clipboard history will store up to this many items.
pl: Historia schowka przechowa do tylu rzeczy.

en: There is not enough space to display the QR code. Try resizing this applet.
pl: Za mało miejsca, aby wyświetlić kod QR. Spróbuj powiększyć ten aplet.

en: This item is starred. Do you really want to remove it from history?
pl: Ta rzecz zawiera gwiazdkę. Czy na pewno usunąć ją z historii?

en: Trim whitespace from selection
pl: Usuń białe znaki z zaznaczenia

[ctx: Unit of time]
en: %v second | %v seconds
pl[0]: %v sekundzie
pl[1]:  sekundy
pl[2]:  sekund

en: Use graphical regexp editor
pl: Użyj graficznego edytora wyrażeń regularnych

en: What happens to the standard output of the command executed.
pl: Co dzieje się z wyjściem standardowym wykonanego polecenia.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
pl: Określa czy nie-tekst (np. obraz) może być zapisany w historii schowka.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
pl: Określa czy tekst może być zapisany w historii schowka.

en: current
pl: aktualna

en: down
pl: w dół

en: up
pl: w górę
