kcmkonqhtml - en to pl translation catalogue (321 entries)

en:  day |  days
pl[0]:  dzień
pl[1]:  dni
pl[2]:  dni

en: &Black on white
pl: &Czarny na białym

en: &Cache size
pl: Pamięć podrę&czna

en: &Custom cache directory
pl: Własny katalog pamięci podrę&cznej

en: &Custom identification
pl: Własne identyfikac&je

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Edit...
pl: &Edytuj...

en: &Enable cache
pl: &Włącz pamięć podręczną

en: &Export...
pl: Wy&eksportuj...

en: &Fixed font:
pl: Czcionka stałej s&zerokości:

en: &Foreground:
pl: &Tekst:

en: &Host or domain name:
pl: &Komputer lub domena:

en: &Import...
pl: Za&importuj...

en: &Management
pl: &Zarządzanie

en: &Maximum completions:
pl: &Maksymalna liczba dopełnień:

en: &Medium font size:
pl: Śr&ednia wielkość czcionki:

en: &New...
pl: &Nowa...

en: &Policy
pl: &Polityka

en: &Reload List
pl: &Wczytaj ponownie listę

en: &Rename...
pl: P&rzemianuj...

en: &Show close button on tabs
pl: &Pokazuj przycisk zamknięcia na kartach

en: &Suppress images
pl: &Nie wyświetlaj obrazów

en: &Use same size for all elements
pl: &Stały rozmiar wszystkich elementów

en: &White on black
pl: &Biały na czarnym

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
pl: <b>Tło</b> <p>Tu można wybrać własne domyślne tło.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
pl: <b>Tło</b><p>Jeśli wybrano "Inne" kolory, można tu wybrać kolor tekstu.</p> <p>Uwaga: obraz tła spowoduje unieważnienie tej opcji.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
pl: <b>Czarny na białym</b><p>Standardowa para kolorów</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
pl: <b>Własny</b><p>Wybór tej opcji pozwoli na wybór innego koloru domyślnej czcionki.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
pl: <b>Rodzina czcionek</b><p>Rodzina czcionek to grupa czcionek, które wyglądają podobnie, różniąc się jedynie pogrubieniem, kursywą i rozmiarem.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
pl: <b>Kolor tekstu</b><p>Jeśli wybrano "Inne" kolory, można tu wybrać kolor tekstu.</p>

en: <b>Images</b>
pl: <b>Obrazy</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
pl: <b>Arkusze stylów</b><p>Więcej informacji o kaskadowych arkuszach stylów znajduje się na stronie http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
pl: <b>Arkusze stylów</b><p>Ta grupa ustawień określa, w jaki sposób Konqueror będzie wyświetlać arkusz stylów.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
pl: <b>Nie wyświetlaj obrazów tła</b><p>Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że Konqueror nie będzie wyświetlał obrazów tła.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
pl: <b>Nie wyświetlaj obrazów</b><p>Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że Konqueror nie będzie wyświetlał obrazów.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
pl: <b>Użyj arkusza stylów dostępności</b><p>Wybranie tego ustawienia pozwala zdefiniować domyślną czcionkę, jej rozmiar i kolor za pomocą kilku ruchów myszą. Wystarczy przejść do okna "Dostosuj..." i zaznaczyć wybrane opcje.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
pl: <b>Domyślny arkusz stylów</b><p>Zaznaczenie tej opcji spowoduje zastosowanie domyślnego arkusza stylów.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
pl: <b>Taki sam kolor w całym tekście</b> <p>Zaznaczenie tej opcji sprawi, że wybrany kolor będzie zarówno kolorem czcionki domyślnej, jak i wszystkich innych.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
pl: <b>Ta sama w całym tekście</b><p>Zaznaczenie tej opcji oznacza użycie wybranej rodziny czcionek w całym tekście.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
pl: <b>Stały rozmiar wszystkich elementów</b><p>Zaznaczenie tej opcji oznacza użycie ustawionych tutaj rozmiarów czcionki zamiast domyślnych. Wszystkie czcionki będą miały jednakowy rozmiar.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
pl: <b>Arkusz stylów z pliku</b><p>Jeżeli opcja zostanie zaznaczona, Konqueror wczyta arkusz stylów z podanego niżej pliku.</p><p>Za pomocą arkusza stylów można w pełni kontrolować to, w jaki sposób przeglądarka wyświetla stronę WWW. Podany plik powinien zawierać poprawny arkusz stylów (według specyfikacji na stronie http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
pl: <b>Biały na czarnym</b><p>Odwrócenie klasycznej palety kolorów.</p>

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
pl: <h1>Arkusze stylów Konquerora</h1> Moduł umożliwia ustawienie koloru i czcionki w Konquerorze za pomocą arkusza stylów. Można to zrobić, ustawiając odpowiednie opcje albo podając własny arkusz stylów.<br />Powyższe ustawienia mają wyższy priorytet niż ustawienia autora strony internetowe. Może to być użyteczne dla ludzi z upośledzeniem wzroku oraz do oglądania źle zaprojektowanych stron WWW.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
pl: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Nagłówek 1</h1>
    <h2>Nagłówek 2</h2>
    <h3>Nagłówek 3</h3>
    
    <p>Arkusz stylów użytkownika pozwala zwiększyć
    czytelność strony dla ludzi z upośledzeniem
    wzroku.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Dodaj do swojego własnego arkusza stylów (uwzględniając arkusz stylów dla osób z trudnościami) zasadę ustawiania wszystkich barw tła na własną barwę wybraną powyżej. Zapobiega to potrzebie ustawiania barwy tła zarówno w arkuszu stylów jak i oknie ustawień.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Uwagi:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">zasada zostanie zastąpiona innymi zasadami dla barwy tła w twoim własnym arkuszu stylów wg zwyczajowych zasad CSS</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">zasada nie jest właściwie dodawana do pliku, zawierającego twój własny arkusz stylów; jest wstawiana tylko w kopii, którą Konqueror przechowuje w pamięci. Oznacza to, że jeśli używasz arkuszy stylów w innych przeglądarkach, to będziesz musiał dodać do nich tę zasadę ręcznie.</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="justify">Użyj własnej barwy tła dla stron z sieci. Użyta zostanie następująca barwa:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">gdy barwa tła nie jest jednoznacznie ustawiona przez stronę lub własny arkusz stylów</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">prze wczytaniem strony z sieci</li></ul><p align="justify">Ustawienie własnej barwy tła jest najczęściej użyteczne wtedy, gdy używasz własnego arkusza stylów, który ustawia barwę tła dla strony (szczególni ciemną barwę), aby uniknąć oślepienia białym przy wczytywaniu strony</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Nie przechowuj pamięci podręcznej na dysku, tylko w pamięci.</p><p>Włączone tego oznacza, że pamięć podręczna zostanie wyczyszczona po wyjściu z Konquerora</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Po zaznaczeniu, wyłącz wybieranie własnej identyfikacji i użyj domyślnej</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Identyfikacja przeglądarki używana, gdy wyłączono tę domyślną.</p><p>Możesz ja wpisać ręcznie lub zacząć od jednej z wykazu i dostosować ją pod swoje potrzeby.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Własna barwa tła dla stron z sieci</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Otworzy to nową kartę na drugim, zamiast na pierwszym planie.</p><p>Naciśnij klawisz <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> przy otwieraniu nowej karty, aby odwrócić to zachowanie</p></body></html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
pl: <html>Określa sposób wyświetlania odnośników hipertekstowych w Konquerorze: <br/><ul><li><b>Włączone</b>: zawsze podkreślaj odnośniki</li><li><b>Wyłączone</b>: nigdy nie podkreślaj odnośników</li><li><b>Tylko pod kursorem</b>: podkreślaj tylko, gdy kursor myszy znajdzie się nad odnośnikiem</li></ul><br/> <i>Uwaga: CSS dla danej strony mogą zmienić to ustawienie.</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
pl: <html>Określa, jak Konqueror wyświetla animowane obrazy: <br/><ul><li><b>Włączone</b>: pokazuj wszystkie animacje</li> <li><b>Wyłączone</b>: nigdy nie pokazuj animacji</li> <li><b>Pokazuj tylko raz</b>: pokazuj wszystkie animacje, ale nie powtarzaj ich</li> </ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
pl: <html>Określa, kiedy Konqueror powinien używać płynnego przewijania stron HTML:pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Zawsze</b>: przewijanie jest zawsze płynne.</li><li><b>Nigdy</b>: przewijanie jest zawsze skokowe.</li> <li><b>Sprytnie</b>: przewijanie jest płynne tylko wtedy, kiedy nie spowalnia to komputera.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
pl: <html>Jeśli ta opcja jest wybrana, Konqueror będzie sam pobierał obrazy na stronach internetowych. W przeciwnym razie zamiast obrazów wyświetlone zostaną odpowiednie ramki. Możesz wtedy ręcznie pobrać obrazy, naciskając na ikonę Obrazy.<br/>Jeśli nie masz bardzo wolnego połączenia sieciowego, lepiej włączyć tę opcję, by ułatwić przeglądanie stron internetowych.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
pl: <html>Jeśli ta opcja jest wybrana, Konqueror będzie wyświetlał obramowanie w miejscu jeszcze nie pobranych obrazów. <br/>Jeśli nie masz bardzo szybkiego połączenia sieciowego, lepiej włączyć tę opcję, by ułatwić przeglądanie stron WWW.</html>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
pl: <p>
    Automatycznie akceptuje tymczasowe ciasteczka, usuwane na koniec sesji. Ciasteczka takie nie będą zapisywane na dysku i zostaną usunięte po zakończeniu programu.</p><p><u>UWAGA:</u> ta opcja razem z następną mają wyższy priorytet niż ustawienia domyślne i te specyficzne dla danego serwera. Jednocześnie zwiększa to bezpieczeństwo, ponieważ ciasteczka zostaną usunięte po zakończeniu sesji.</p>

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
pl: <p>Zaznacz to, jeśli chcesz poinformować stronę internetową, że nie chcesz śledzenia twoich nawyków przeglądania.</p> <p><strong>Uwaga:</strong> ten nagłówek jest uważany za przestarzały, więc najprawdopodobniej nie będzie uznawany przez strony sieciowe.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
pl: <p>Ta lista zawiera komputery i domeny, dla których została ustawiona specjalna polityka JavaScript. Polityka ta zostanie użyta zamiast domyślnej, określając, czy akceptować, czy odrzucać skrypty z danej domeny.</p><p>Wybierz politykę i użyj przycisków po prawej, by ją zmienić.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
pl: <p>Aktualnie wybrana rodzina czcionek</p>

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
pl: <p>Pliki w Konquerorze z odnośników stron sieciowych pokazuj zawsze w nowych kartach

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Włącza obsługę ciasteczek. Zwykle warto mieć ciasteczka włączone i dostosowane do własnych wymogów prywatności.</p><p>
    Uwaga: wyłączenie ciasteczek może uniemożliwić korzystanie z wielu serwerów. </p>
    </qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    Domyślna zasada określa sposób obsługi ciasteczek:
    <ul><li><b>Pytaj</b> za każdym razem pyta o zgodę przed zaakceptowaniem ciasteczka</li>
    <li><b>Akceptuj</b> akceptuje wszystkie ciasteczka bez pytania</li>
     <li><b>Akceptuj do końca sesji</b> sprawi, że ciasteczka zostaną zaakceptowane, ale wygasną przed końcem sesji.</li>
    <li><b>Odrzucaj</b> odrzuca wszystkie ciasteczka </li>
    </ul><p>
    <u>UWAGA:</u> ustawienia dla poszczególnych domen mogą zmienić powyższe ustawienia domyślne.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
pl: <qt> Wpisz nazwę serwera lub domeny dla tej polityki, np. <b>www.kde.org</b> lub <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
pl: <qt>
    Lista serwerów, dla których ustawiono odrębną zasadę postępowania z ciasteczkami. Zasada taka zastępuje dla takich serwerów zasadę domyślną.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
pl: <qt> Po włączeniu tej opcji odrzucane będą wszystkie ciasteczka pochodzące od innych serwerów niż przeglądany. <p>Np. podczas przeglądania strony na serwerze <b>www.kde.pl</b> przyjmowane będą jedynie ciasteczka z tego właśnie serwera. Utrudnia to działanie serwerom zbierającym informację o odwiedzanych przez Ciebie miejscach. </p></qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
pl: <qt>
    Wybierz pożądaną politykę:
    <li><b>Zaakceptuj</b> - Pozwala tej stronie ustawiać ciasteczka</li>
     <li><b>Zaakceptuj do końca sesji</b> - Pozwala tej stronie ustawić ciasteczka, ale wygasną one na końcu sesji.</li>
    <li><b>Odrzuć</b> - Odmów odrzuca wszystkie ciasteczka wysłane z tej strony</li>
    <ul><li><b>Zapytaj</b> - Zapytaj, gdy ze strony przychodzą ciasteczka</li>
    </ul><p>
    <u>UWAGA:</u> ustawienia dla poszczególnych domen mogą zmienić powyższe ustawienia domyślne.</p>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
pl: <qt>
    By dodać nową domenę, po prostu naciśnij na przycisk <b>Dodaj...</b> i podaj niezbędne informacje. By zmienić istniejącą zasadę, naciśnij na <b>Zmień...</b> i wybierz nową politykę. Naciśnięcie na przycisk <b>Usuń</b> usunie wybraną zasadę i przywróci ustawienia domyślne dla danej domeny, zaś <b>Usuń wszystkie</b> przywróci ustawienia domyślne dla wszystkich domen.
    </qt>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
pl: <qt><p>Podaj wyrażenie filtra. Filtr może być zdefiniowany jako:<ul><li>maska nazwy pliku, np. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, gdzie można używać znaków specjalnych <tt>*?[]</tt>,</li><li>wyrażenie regularne otoczone znakami '<tt>/</tt>', np. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Każde wyrażenie można poprzedzić znakami '<tt>@@</tt>', żeby odblokować każdy pasujący URL. Ma to większy priorytet niż filtry blokujące.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
pl: <qt><p>Format eksportu filtrów to zwykły plik tekstowy. Plik rozpoczyna się od nagłówka <tt>[AdBlock]</tt>, a następnie w kolejnych wierszach zawiera kolejne filtry.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
pl: <qt><p>Format importu filtrów to zwykły plik tekstowy. Pomijane są puste wiersze, wiersze komentarzy rozpoczynające się od znaku '<tt>!</tt>' oraz wiersz nagłówkowy <tt>[AdBlock]</tt>. Inne wiersze są dodawane do listy filtrowanych URL.

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
pl: <qt>Zasada dla <center><b>%1</b></center> została już określona. Zmienić ją?</qt>

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
pl: <qt>Wyrażenie filtra (np. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">więcej informacji</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
pl: <qt>Więcej informacji o <a href="importhelp">formacie importu</a>, <a href="exporthelp">formacie eksportu</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
pl: Pokaż pustą stronę

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
pl: Pokaż stronę powitania

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
pl: Pokaż zakładki

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
pl: Pokaż moją stronę początkową

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
pl: Po u&tworzeniu nowej karty

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
pl: Ustawienia dla &domen

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
pl: Inne

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
pl: Czcionki

[ctx: @title:tab]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
pl: Arkusze stylów

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
pl: Zmień zasady ciasteczek

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
pl: Zmień politykę dla JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
pl: Polityka charakterystyczna domenie

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
pl: Powiel zasadę

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
pl: Nowa zasada ciasteczek

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
pl: Nowa polityka dla JavaScript

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
pl: Wybierz stronę domową

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
pl: Wybierz stronę początkową

[ctx: @title:window Title of dialog to choose name to given to new User Agent]
en: Choose User Agent name
pl: Wybierz nazwę User Agent

en: A&nimations:
pl: A&nimacje:

en: A&utomatically load images
pl: &Automatycznie wczytuj obrazy

en: Above contents
pl: Nad treścią

en: Accep&t all cookies
pl: Akcep&tuj wszystkie ciasteczka

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Accept &until end of session
pl: Akcept&uj do końca sesji

en: Accept all popup window requests.
pl: Pokazuj wszystkie wyskakujące okna.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
pl: Pokazuj wyskakujące okna tylko wtedy, gdy zostaną wywołane przez naciśnięcie myszą lub klawisza.

en: Accept until end of session
pl: Zaakceptuj do końca sesji

en: Activate previously used tab when closing the current tab
pl: Uaktywnij poprzednią kartę po zamknięciu bieżącej

en: Add custom background color to stylesheet
pl: Dodaj własną barwę tła do arkusza stylów

en: Allow
pl: Zezwól

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
pl: Pozwala skryptom zmieniać tekst paska stanu.

en: Allow scripts to change the window position.
pl: Pozwala skryptom zmienić położenie okna.

en: Allow scripts to change the window size.
pl: Pozwala skryptom na zmianę rozmiaru okna.

en: Allow scripts to focus the window.
pl: Pozwala skryptom uaktywnić okno.

en: Always display files from web pages in a new tab
pl: Pliki z odnośników stron sieciowych pokazuj zawsze w nowych kartach

en: Always duplicate current view
pl: Zawsze powiel bieżący widok

en: Ask
pl: Pytaj

en: Ask &for confirmation
pl: &Proś o potwierdzenie

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
pl: Spytaj o nazwę i katalog przy dodawaniu zakładek

en: Aspect
pl: Współczynnik kształtu

en: Automatic Filter
pl: Filtr automatyczny

en: Automatic update interval:
pl: Czas między uaktualnieniami:

en: Automaticall&y accept session cookies
pl: Automatycznie akceptuj ciasteczka &sesji

en: Bac&kground:
pl: Tł&o:

en: Base family:
pl: Rodzina podstawowa:

en: Base font si&ze:
pl: Podstawowy ro&zmiar:

en: Below contents
pl: Poniżej treści

en: Boo&kmarks
pl: &Zakładki

en: C&ursive font:
pl: &Kursywa:

en: Cache &Directory
pl: Katalog pamięci po&dręcznej

en: Chan&ge...
pl: &Zmień...

en: Choose &selected identification
pl: &Wybierz zaznaczoną identyfikację

en: Choose where to display the tabs bar
pl: Wybierz miejsce wyświetlania paska kart

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
pl: Naciśnij na ten przycisk, aby zmienić politykę dla wybranego komputera lub domeny.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
pl: Naciśnij na ten przycisk, aby zmienić politykę dla wybranego komputera lub domeny.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
pl: Naciśnij na ten przycisk, aby ręcznie dodać politykę dla komputera lub domeny.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
pl: Naciśnij na ten przycisk, aby wybrać plik reguł postępowania z JavaScript. Reguły zostaną połączone z istniejącymi, powtórzone pozycje zostaną pominięte.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
pl: Naciśnij na ten przycisk, aby zapisać politykę JavaScript w skompresowanym pliku. Plik o nazwie <b>javascript_policy.tgz</b> zostanie zapisany w wybranym katalogu.

en: Closing
pl: Zamykanie

en: Colors
pl: Kolory

en: Configure &Policy...
pl: Ustawienia &zasad...

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
pl: Potwierdź &zamknięcie okna z kilkoma kartami

en: Content
pl: Zawartość

en: Cookie Name
pl: Nazwa ciasteczka

en: Cus&tom
pl: &Własny

en: Custom Page Background
pl: Tło własnej strony

en: Custom&ize...
pl: &Dostosuj...

en: D&elete
pl: &Usuń

en: De&lete
pl: &Usuń

en: Default Policy
pl: Domyślne zasady

en: Default encoding:
pl: Kodowanie domyślne:

en: Default web browser engine:
pl: Domyślny silnik przeglądarki sieciowej:

en: Delete A&ll
pl: U&suń wszystkie

en: Deny
pl: Odmów

en: Details
pl: Szczegóły

en: Display online PDF files using WebEngine
pl: Wyświetlaj pliki PDF z sieci w WebEngine

en: Domain
pl: Domena

en: Domain-Specific JavaScript Policies
pl: Polityka Java Script dla domen

en: Domain:
pl: Domena:

en: Dra&w frame around not completely loaded images
pl: &Obramowanie wokół niepobranych obrazów

en: Du&plicate...
pl: &Powiel...

en: Duplicate current view only for local files
pl: Powiel bieżący widok tylko dla plików lokalnych

en: Ena&ble JavaScript globally
pl: Włącz obsługę Java&Script

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
pl: Włącz klawisze &dostępu klawiszem Ctrl

en: Enable coo&kies
pl: &Włącz ciasteczka

en: Enable filters
pl: Włącz filtry

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
pl: Włącz lub wyłącz filtry AdBlocK. Żeby blokowanie działało, konieczne jest zdefiniowanie zestawu filtrowanych wyrażeń.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
pl: Umożliwia wykonywanie skryptów napisanych w ECMA-Script (znanym też jako JavaScript), znajdujących się na stronach WWW. Niezależnie od przeglądarki, włączanie obsługi języków skryptowych stanowi potencjalne zagrożenie.

en: End of session
pl: Koniec sesji

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
pl: Wpisz nazwę gospodarza lub domeny, np. .kde.org, do której stosują się te zasady.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
pl: Wpisz nazwę komputera (np. www.kde.org) lub domenę (poczynając od kropki, np. .kde.org lub .org)

en: Existing identifications
pl: Istniejące identyfikacje

en: Expires:
pl: Wygasa:

en: Export Filters
pl: Wyeksportuj filtry

en: Export...
pl: Wyeksportuj...

en: Fantas&y font:
pl: Czcionka &ozdobna:

en: Focus window:
pl: Uaktywnij okno:

en: Font &size adjustment for this encoding:
pl: &Zmiana wielkości czcionki dla tego kodowania:

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Font Si&ze
pl: Wielkość &czcionki

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Global JavaScript Policies
pl: Globalna polityka JavaScript

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
pl: Tu można ustawić maksymalną liczbę wartości pamiętanych dla pola formularza.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
pl: Tu możesz ustawić specjalną politykę JavaScript dla poszczególnych komputerów lub domen. Żeby dodać nową politykę, naciśnij na przycisk <i>Dodaj...</i> i podaj niezbędne informacje w okienku dialogowym. By zmienić istniejącą regułę, naciśnij <i>Zmień...</i>. <i>Usuń</i> pozwoli usunąć wybraną politykę. Przyciski <i>Import</i> i <i>Eksport</i> umożliwiają dzielenie polityki z innymi użytkownikami, dzięki możliwości zapisu i odczytania jej ze skompresowanego pliku.

en: Hide filtered images
pl: Ukryj filtrowane obrazy

en: Hide the tab bar when only one tab is open
pl: Ukryj nagłówek jedynej widocznej karty

en: Home page:
pl: Strona domowa:

en: Host/Domain
pl: Komputer/domena

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, Konqueror pozwoli na zmianę tytułu zakładki i wybór katalogu, w którym ma się ona znaleźć.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, Konqueror będzie zapamiętywał dane wpisywane w formularzach WWW i proponował je w podobnych polach następnych formularzy.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, Konqueror będzie pokazywać na pasku zakładek jedynie zaznaczone zakładki.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, prawy przycisk myszy cofa do poprzedniej strony. By włączyć menu kontekstowe, naciśnij prawy przycisk myszy i porusz nią.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, można otworzyć URL w zaznaczonym tekście naciskając środkowym przyciskiem myszy w oknie Konquerora.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
pl: Jeśli wyłączysz tę opcję, Konqueror przestanie interpretować polecenie <i>window.open()</i> w programach JavaScript. Jest to przydatne, jeśli często korzystasz ze stron, które intensywnie wykorzystają tę funkcję do wyświetlania reklam. <br/><br/><b>Uwaga:</b> Wyłączenie tej opcji może spowodować, że niektóre strony nie będą działać poprawnie. Używaj tej opcji ostrożnie.

en: Ignore
pl: Pomiń

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
pl: Pomniejsza próby zmiany tekstu paska stanu przez skrypty. Strona internetowa będzie <i>sądzić</i>, że tekst paska stanu został zmieniony, ale oryginalny tekst pozostanie bez zmian.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
pl: Ignoruje próby zmiany położenia okna przez skrypty. Strona WWW będzie <i>sądzić</i>, że położenie okna zostało zmienione, ale rzeczywiste położenie się nie zmieni.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
pl: Pomija próby zmiany rozmiaru okna przez skrypty. Strona sieciowa będzie <i>sądzić</i>, że rozmiary okna zostały zmienione, ale rzeczywiste rozmiary się nie zmienią.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
pl: Ignoruje próby uaktywnienia okna przez skrypty. Strona WWW będzie <i>sądzić</i>, że okno zostało uaktywnione, ale w rzeczywistości takie próby będą ignorowane.

en: Images
pl: Obrazy

en: Import Filters
pl: Zaimportuj filtry

en: Import...
pl: Zaimportuj...

en: Insert
pl: Wstaw

en: JavaScript policy:
pl: Polityka dla JavaScript:

en: Keep cache in &memory
pl: Przechowuj pamięć podręczną w pa&mięci

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
pl: Konqueror nie będzie wyświetlał tekstu mniejszego niż podany tutaj,<br/>niezależnie od innych ustawień.

en: Left of contents
pl: Po lewej od treści

en: M&iddle click opens URL in selection
pl: Śro&dkowy klawisz otwiera URL w zaznaczeniu

en: M&inimum font size:
pl: &Minimalna wielkość czcionki:

en: Manual Filter
pl: Filtr ręczny

en: Middle-click on a tab to close it
pl: Zamykanie kart środkowym przyciskiem myszy

en: Modify status bar text:
pl: Zmień tekst paska stanu:

en: Mouse Beha&vior
pl: Zachowanie &myszy

en: Move window:
pl: Przenieś okno:

en: Name
pl: Nazwa

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
pl: Nazwa User Agent

en: Name:
pl: Nazwa:

en: New Tab Behavior
pl: Zachowanie nowej karty

en: O&pen new tabs in the background
pl: &Otwieraj nowe karty jako nieaktywne

en: Offer to save website passwords
pl: Zaoferuj zapisywanie haseł stron sieciowych

en: Only acce&pt cookies from originating server
pl: Akceptuj &tylko ciasteczka z przeglądanego serwera

en: Only on Hover
pl: Tylko pod kursorem

en: Open &links in new tab instead of in new window
pl: Otwieraj odnośniki w nowej &karcie, a nie w nowym oknie

en: Open &new tab after current tab
pl: Otwieraj nowe karty za &bieżącą

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
pl: Otwieraj zewnętrzne adresy URL w kartach otwartego okna Konquerora

en: Open new windows:
pl: Otwieraj nowe okna:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
pl: Otwieraj wyskakujące okna w nowej &karcie, a nie w nowym oknie

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Policy
pl: Polityka

en: Policy:
pl: Zasada:

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
pl: Wciśnięcie klawisza Ctrl włącza klawisze dostępu KDE. Wyłączenie tej opcji zablokuje tę funkcję dostępu (konieczne do tego jest ponowne uruchomienie Konquerora).

en: Preview
pl: Podgląd

en: Prompt every time a popup window is requested.
pl: Pytaj przy każdej próbie otwarcia wyskakującego okienka.

en: Re&ject all cookies
pl: Odrzuca&j wszystkie ciasteczka

en: Reject
pl: Odrzuć

en: Reject all popup window requests.
pl: Odrzucaj wszystkie żądania okien wyskakujących.

en: Remove
pl: Usuń

en: Replace
pl: Zastąp

en: Resize window:
pl: Zmień rozmiar okna:

en: Right click goes &back in history
pl: &Prawy przycisk myszy cofa do poprzedniej strony

en: Right of contents
pl: Po prawej od treści

en: S&erif font:
pl: Czcionka sz&eryfowa:

en: S&mooth scrolling:
pl: &Płynne przewijanie:

en: S&tandard font:
pl: &Standardowa czcionka:

en: Sa&ns serif font:
pl: Czcionka &bezszeryfowa:

en: Search
pl: Poszukaj

en: Search interactively for domains
pl: Interaktywnie szukaj domen

en: Search interactively for domains and hosts
pl: Interaktywnie znajduj domeny i serwery

en: Search...
pl: Poszukaj...

en: Search:
pl: Znajdź:

en: Secure:
pl: Bezpieczne:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
pl: Wybierz politykę JavaScript dla wybranego serwera lub domeny.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
pl: Wybierz domyślny sposób kodowania znaków. Zwykle wystarczy "Użyj kodowania dla wybranego języka" i nie należy tego zmieniać.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
pl: Wyślij nagłówek DNT, aby powiedzieć stronom internetowym, że nie chcesz być śledzonym

en: Show Only Once
pl: Pokazuj tylko raz

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
pl: Pokaż w pasku zakładek tylko zaznaczone zakładki.

en: Site
pl: Strona

en: Site Policy
pl: Zasady strony

en: Site name:
pl: Nazwa strony:

en: Smart
pl: Inteligentnie

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
pl: Niektóre strony internetowe zmieniają tekst paska stanu przy użyciu polecenia <i>window.defaultStatus()</i>, co czasem utrudnia wyświetlanie informacji o prawdziwych adresach odnośników. Ta opcja pozwala na ustawienie obsługi takich poleceń.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
pl: Niektóre strony internetowe zmieniają położenie okna przy użyciu poleceń <i>window.moveBy()</i> lub <i>window.moveTo()</i>. Ta opcja pozwala na ustawienie obsługi takich poleceń.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
pl: Niektóre strony internetowe zmieniają rozmiar okna przy użyciu poleceń <i>window.resizeBy()</i> lub <i>window.resizeTo()</i>. Ta opcja pozwala na ustawienie obsługi takich poleceń.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
pl: Niektóre strony internetowe uaktywniają okna przy użyciu polecenia <i>window.focus()</i>. Zwykle powoduje to przerwanie aktualnego działania wykonywanego przez użytkownika. Ta opcja pozwala na ustawienie obsługi takich poleceń.

en: Stylesheets
pl: Arkusze stylów

en: Suppress background images
pl: Nie wyświetlaj obrazów tła

en: Tab bar position
pl: Położenie paska kart

en: Tabs Behavior
pl: Zachowanie kart

en: The custom directory to store cache
pl: Własny katalog na pamięć podręczną

en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
pl: Ilość miejsca na dysku lub w pamięci, którą może użyć pamięć podręczna. Gdy ten próg zostanie osiągnięty, stare strony zostaną usunięte, aby zrobić miejsce dla nowych

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
pl: Wstaw własną stronę początkową

[ctx: The user gave a custom user agent string an empty or duplicate name]
en: Invalid user agent names:
pl: Nieprawidłowe nazwy user agent:

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
pl: Jest to adres URL strony internetowej, którą Konqueror wyświetli na początku.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
pl: Jest to adres URL strony internetowej, do której Konqueror przejdzie po naciśnięciu przycisku "domu".

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
pl: Czcionka, którą wyświetlany jest tekst o stałej szerokości (nie proporcjonalny).

en: This is the font used to display normal text in a web page.
pl: Czcionka, którą wyświetlany jest zwykły tekst na stronie.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
pl: Czcionka, którą wyświetlany jest tekst oznaczony jako ozdobny (fantasy).

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
pl: Czcionka, którą wyświetlany jest tekst oznaczony jako kursywa.

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
pl: Czcionka, którą wyświetlany jest tekst oznaczony jako bezszeryfowy.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
pl: Czcionka, którą wyświetlany jest tekst oznaczony jako szeryfowy.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
pl: To jest lista filtrów URL stosowanych do wszystkich umieszczonych na stronie obrazów i obiektów multimedialnych.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
pl: Względna wielkość czcionki, którą wyświetlane są strony internetowe.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
pl: Włącza potwierdzanie zamknięcia okna zawierającego więcej niż jedną otwartą kartę.

en: This will display close buttons inside each tab.
pl: Wyświetli to przyciski zamykania wewnątrz każdej karty.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że karty będą widoczne jedynie wtedy, gdy otwarta jest więcej niż jedna. W przeciwnym razie karty wyświetlane będą zawsze.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
pl: Ta opcja spowoduje, że zamiast otwierania nowego okna (np. po naciśnięciu na odnośniku lub katalogu środkowym przyciskiem myszy) dodawana będzie karta w tym samym oknie.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
pl: Wybór tej opcji spowoduje, że nowa karta będzie otwierana bezpośrednio za bieżącą, a nie jako ostatnia.

en: U&se accessibility stylesheet
pl: &Użyj arkusza stylów dostępności

en: URL
pl: Adres URL

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
pl: Odznacz to pole, aby wyświetlać pliki PDF z sieci, tak jak określono w ustawieniach systemowych

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
pl: Usuń odhaczenie tego pola, aby zapobiec pytaniu o zapis haseł stron sieciowych

en: Und&erline links:
pl: &Podkreślanie odnośników:

en: Update
pl: Uaktualnij

en: Us&e default stylesheet
pl: Użyj domyśln&ego arkusza stylów

en: Usage
pl: Sposób użycia

en: Use &default identification
pl: Użyj &domyślnej identyfikacji

en: Use &user-defined stylesheet
pl: Użyj arkusza stylów &użytkownika

en: Use Global
pl: Użyj ustawień globalnych

en: Use Language Encoding
pl: Użyj kodowania dla wybranego języka

en: Use a custom directory to keep the cache
pl: Użyj własnego katalogu do przechowywania pamięci podręcznej

en: Use custom &background color
pl: Użyj własnej &barwy tła

en: Use global
pl: Użyj ustawień globalnych

en: Use same color for all text
pl: Taki sam kolor w całym tekście

en: Use same family for all text
pl: Ta sama w całym tekście

en: Use setting from global policy.
pl: Użyj ustawień z polityki globalnej.

en: Value:
pl: Wartość:

en: When Efficient
pl: Sprytnie

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, po zamknięciu bieżącej zakładki uaktywniona zostanie poprzednio otwarta/używana karta, a nie ta po prawej od bieżącej.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, blokowane obrazy będą całkowicie usuwane ze strony, w przeciwnym razie zostaną one zastąpione specjalnym obrazkiem.

en: When splitting a view
pl: Przy podziale widoku

en: When starting up, restore state from last time
pl: Po uruchomieniu, przywróć stan z poprzedniego razu

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, a na bieżącym pulpicie znajduje się niezminimalizowane okno Konquerora, wszystkie adresy URL wybrane w innych programach KDE będą otwierane w nowych kartach tego okna. W przeciwnym razie dla takich adresów otwierane będą nowe okna Konquerora.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
pl: Gdy naciśniesz na karcie używając środkowego przycisku myszy lub jej kółka, to zamknie to tą kartę.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
pl: Czy wyskakujące okna mają być wyświetlane w nowej karcie, czy w nowym oknie.

en: Yes
pl: Tak

en: You must first enter a domain name.
pl: Musisz najpierw podać domenę.

en: You must first select a policy to be changed.
pl: Najpierw musisz wybrać politykę do zmiany.

en: You must first select a policy to delete.
pl: Najpierw musisz wybrać politykę do usunięcia.

[ctx: animations]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: animations]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
pl: Zawsze

[ctx: soft scrolling]
en: Never
pl: Nigdy

en: there are multiple templates with the same name
pl: istnieje wiele wzorców o tej samej nazwie

en: there are templates with empty names
pl: Istnieją wzorce o pustych nazwach

[ctx: underline]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: underline]
en: Enabled
pl: Włączone
