dolphin - en to pl translation catalogue (828 entries)

en:  level deep |  levels deep
pl[0]:  poziomu głębokości
pl[1]:  poziomów głębokości
pl[2]:  poziomów głębokości

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Go
pl: &Przejdź

en: &View
pl: &Widok

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
pl: %1 kopia

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
pl: <para>Dodano zaznaczone pliki i katalogi do schowka. Teraz można użyć działania <emphasis>Wklej</emphasis> do przeniesienia ich ze schowka do dowolnego miejsca. Można je nawet przenieść do innych aplikacji używając odpowiednich działań <emphasis>Wklejania</emphasis>.</para>

[ctx: @accessible rating]
en: %1 and a half stars | %1 and a half stars
pl[0]: %1 i pół gwiazdki
pl[1]: %1 i pół gwiazdki
pl[2]: %1 i pół gwiazdki

[ctx: @accessible rating]
en: %1 star | %1 stars
pl[0]: %1 gwiazdka
pl[1]: %1 gwiazdki
pl[2]: %1 gwiazdek

[ctx: @action]
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
pl[0]: Skopiuj %2 do schowka
pl[1]: Skopiuj %2 do schowka
pl[2]: Skopiuj %2 do schowka

[ctx: @action]
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
pl[0]: Skopiuj położenie %2 do schowka
pl[1]: Skopiuj położenie %2 do schowka
pl[2]: Skopiuj położenie %2 do schowka

[ctx: @action]
en: Copy…
pl: Skopiuj…

[ctx: @action]
en: Create File…
pl: Utwórz plik…

[ctx: @action]
en: Create Folder…
pl: Utwórz katalog…

[ctx: @action]
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
pl[0]: Wytnij %2 do schowka
pl[1]: Wytnij %2 do schowka
pl[2]: Wytnij %2 do schowka

[ctx: @action]
en: Cut…
pl: Wytnij…

[ctx: @action]
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
pl[0]: Powiel %2
pl[1]: Powiel %2
pl[2]: Powiel %2

[ctx: @action]
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
pl[0]: Wyrzuć %2 do kosza
pl[1]: Wyrzuć %2 do kosza
pl[2]: Wyrzuć %2 do kosza

[ctx: @action]
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
pl[0]: Usuń trwale %2
pl[1]: Usuń trwale %2
pl[2]: Usuń trwale %2

[ctx: @action]
en: Rename %2 | Rename %2
pl[0]: Zmień nazwę %2
pl[1]: Zmień nazwę %2
pl[2]: Zmień nazwę %2

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
pl: Usuń (używając skrótu do kosza)

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
pl: Wklej ze schowka

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
pl: Odwołaj to przypomnienie

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
pl: Nie przypominaj mi ponownie

[ctx: @action keep short]
en: More
pl: Więcej

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
pl: Dodaj katalog sieciowy

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
pl: Dodaj znaczniki

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: @action:button]
en: Cancel Copying
pl: Anuluj kopiowanie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Cutting
pl: Anuluj wycinanie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Duplicating
pl: Anuluj powielanie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Moving
pl: Anuluj przenoszenie

[ctx: @action:button]
en: Cancel Renaming
pl: Anuluj zmianę nazwy

[ctx: @action:button]
en: Download New Services…
pl: Pobierz nowe usługi…

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
pl: Opuść tryb zaznaczania

[ctx: @action:button]
en: I Understand and Accept These Risks
pl: Rozumiem i przyjmuję to ryzyko

[ctx: @action:button]
en: Install Filelight…
pl: Wgraj Filelight…

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
pl[0]: Otwórz %1 rzecz
pl[1]: Otwórz %1 rzeczy
pl[2]: Otwórz %1 rzeczy

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
pl[0]: Otwórz %1 terminal
pl[1]: Otwórz %1 terminale
pl[2]: Otwórz %1 terminali

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
pl: Zmiana nazwy i ukrycie

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
pl: Wybierz miejsce domowe

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
pl: Użyj bieżącego miejsca

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
pl: Użyj domyślnego miejsca

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
pl[0]: Znacznik: %2
pl[1]: Znaczniki: %2
pl[2]: Znaczniki: %2

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
pl: &Zakończ %1

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose…
pl: Wybierz…

[ctx: @action:button Finish/Stop/Done acting as an admin]
en: Finish
pl: Zakończ

[ctx: @action:button shown after acting as admin ended]
en: Act as Administrator Again
pl: Działaj ponownie jako administrator

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
pl: Skopiuj położenie

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
pl: Skopiuj położenie…

[ctx: @action:inmenu]
en: Act as Administrator
pl: Działaj jako administrator

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
pl: Sam zacznij odtwarzać pliki multimedialne

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
pl: Dopasuj szerokości kolumn

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
pl: Przewijaj za mnie

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
pl: Wyczyść zaznaczenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
pl: Zamknij inne karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
pl: Zwarta data

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
pl: Ustawienia kosza...

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
pl: Ustawienia…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
pl: Skopiuj

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
pl: Skopiuj do innego widoku

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
pl: Skopiuj do innego widoku…

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
pl: Własne szerokości kolumn

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
pl: Odłącz kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Last Tab
pl: Przejdź na ostatnią kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Tab
pl: Przejdź na następną kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Tab
pl: Przejdź do poprzedniej karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Tab %1
pl: Przejdź na kartę %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Last Tab
pl: Ostatnia karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
pl: Ogranicz do katalogu domowego

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
pl[0]: Pasek położenia
pl[1]: Paski położenia
pl[2]: Paski położenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to New Folder…
pl: Przenieś do nowego katalogu…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
pl: Przenieś do drugiego widoku

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
pl: Przenieś do drugiego widoku…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
pl: Wyrzuć do kosza

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
pl: Nowa karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
pl: Następna karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
pl: Otwórz ścieżkę

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
pl: Otwórz ścieżkę w nowej karcie

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
pl: Otwórz ścieżkę w nowym oknie

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
pl: Otwórz w nowych kartach

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
pl: Otwórz w nowym oknie

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Split View
pl: Otwórz w oddzielnym widoku

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
pl: Podgląd

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
pl: Poprzednia karta

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Tab
pl: Przemianuj kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename…
pl: Przemianuj…

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Files and Folders
pl: Zaznacz pliki i katalogi

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
pl: Pokaż ukryte pliki

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
pl: Pokaż element docelowy

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
pl: Pokaż suwak powiększania

[ctx: @action:inmenu]
en: Show item on hover
pl: Pokaż rzecz po najechaniu

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
pl: Wypełnianie boków

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
pl: Przełącz widoczność paska filtra

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
pl: Wł./Wył. pasek wyszukiwania

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
pl: Dodaj do miejsc

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Left View
pl: Zamknij lewy widok

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Right View
pl: Zamknij prawy widok

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type…
pl: Zmi&eń rodzaj pliku…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Other View
pl: Skopiuj do drugiego widoku

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Other View
pl: Przenieś do drugiego widoku

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching…
pl: Zaznacz pasujące rzeczy…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
pl: Odznacz wszystko

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching…
pl: Odznacz pasujące rzeczy…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
pl: Usuń…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
pl: Powiel tutaj

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
pl: Powiel tutaj…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
pl: Wyrzuć do kosza…

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
pl: No&we okno

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
pl: Nowa karta

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
pl: Przywróć zamkniętą kartę

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
pl: Katalogi &sieciowe

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
pl: Ap&likacje

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
pl: Kosz

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
pl: Edytowalny adres

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
pl: Edytuj adres

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
pl: Zablokuj panele

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
pl: Odblokuj panele

[ctx: @action:inmenu Restore the selected files that are in the trash to the place they lived at the moment they were trashed. Minimize the length of this string if possible.]
en: Restore to Former Location | Restore to Former Locations
pl[0]: Przywróć do poprzedniego miejsca
pl[1]: Przywróć do poprzednich miejsc
pl[2]: Przywróć do poprzednich miejsc

[ctx: @action:inmenu Shortcut, middle click to trigger menu item, keep short]
en: Middle Click
pl: Kliknięcie środkowym

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
pl: Najpierw katalogi

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
pl: Pliki ukryte jako ostatnie

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
pl: Porównaj pliki

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
pl: Wyjdź z osadzonego okna terminala

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter…
pl: Odfiltruj…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File…
pl: Znajdź plik…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
pl: Przejdź do osadzonego okna terminala

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
pl: Otwórz %1

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
pl: Otwórz &terminal

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
pl: Otwórz ulubione narzędzie wyszukiwania

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
pl: Otwórz osobne okno terminala

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal Here
pl: Otwórz tutaj terminal

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style…
pl: Dostosuj sposób wyświetlania widoku…

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Places Panel
pl: Wyjdź z paska miejsc

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Terminal Panel
pl: Wyjdź z okna terminala

[ctx: @action:inmenu View]
en: Focus Places Panel
pl: Wejdź do paska miejsc

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
pl: Wyzeruj poziom powiększenia

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
pl: Pokaż dodatkowe dane

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
pl: Pokaż ukryte pliki

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
pl: Pokaż panele

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
pl: Pokaż w grupach

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
pl: Uszereguj według

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
pl: Zwarty

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
pl: Szczegółowy

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
pl: Ikonowy

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
pl: Powiększenie

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
pl[0]: Działania dla jednej zaznaczonej rzeczy
pl[1]: Działania dla %1 zaznaczonych rzeczy
pl[2]: Działania dla %1 zaznaczonych rzeczy

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
pl: Działania dla bieżącego widoku

[ctx: @action:intoolbar]
en: Change View Mode
pl: Zmień tryb widoku

[ctx: @action:intoolbar]
en: Filter
pl: Filtr

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
pl: Szukaj

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select
pl: Zaznacz

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
pl: Pokaż podglądy

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @action:intoolbar Move left view to a new window]
en: Pop out Left View
pl: Odczep lewy widok

[ctx: @action:intoolbar Move right view to a new window]
en: Pop out Right View
pl: Odczep prawy widok

[ctx: @action:intoolbar Move view in focus to a new window]
en: Pop out
pl: Odczep

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
pl: Podziel

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
pl: Schowek

[ctx: @info]
en: <application>Filelight</application> installed successfully.
pl: Pomyślnie wgrano <application>Filelight</application>.

[ctx: @info]
en: <para>Creating <emphasis>previews</emphasis> for remote folders is very intensive in terms of network resource usage.</para><para>Disable this if navigating remote folders in Dolphin is slow or when accessing storage over metered connections.</para>
pl: <para>Tworzenie <emphasis>podglądów</emphasis> dla katalogów zdalnych jest bardzo kosztowne pod względem zasobów sieciowych.</para><para>Wyłącz to, jeśli przeglądanie zdalnych katalogów w Dolphinie jest wolne lub, gdy używasz połączenia taryfowego.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Make use of your administrator rights in Dolphin:<numberedlist><numbereditem>Navigate to the file or folder you want to change.</numbereditem><numbereditem>Activate the "%1" action either under <interface>Open Menu|More|View</interface> or <interface>Menu Bar|View</interface>.<nl/>Default shortcut: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>After authorization you can manage files as an administrator.</numbereditem></numberedlist></para>
pl: <para>Zrób użytek ze swoich uprawnień administratora w Dolphinie:<numberedlist><numbereditem>Przejdź do pliku lub katalogu, który chcesz zmienić.</numbereditem><numbereditem>Uruchom działanie "%1" albo z <interface>Menu Otwórz|Więcej|Widok</interface> albo z <interface>Menu Pasek|Widok</interface>.<nl/>Domyślny skrót: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>Po uwierzytelnieniu możesz zarządzać swoimi plikami jako administrator.</numbereditem></numberedlist></para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to use administrator privileges. While acting as an administrator you can change or replace any file or folder on this system. This includes items which are critical for this system to function.</para><para>You are able to <emphasis>delete every users' data</emphasis> on this computer and to <emphasis>break this installation beyond repair.</emphasis> Adding just one letter in a folder or file name or its contents can render a system <emphasis>unbootable.</emphasis></para><para>There is probably not going to be another warning even if you are about to break this system.</para><para>You might want to <emphasis>backup files and folders</emphasis> before proceeding.</para>
pl: <para>Masz zamiar skorzystać z uprawnień administratora. Mając je, możesz zmienić lub zastąpić dowolny plik lub katalog na tym systemie. Uwzględnia to rzeczy, które są kluczowe do działania tego systemu.</para><para>Masz możliwość <emphasis>usunięcia danych każdego użytkownika</emphasis> na tym komputerze i <emphasis>doprowadzenia systemu do stanu, którego nie będzie dało się naprawić.</emphasis> Dodanie zaledwie jednej litery w nazwie katalogu lub pliku lub jego zawartości może spowodować, że system <emphasis>przestanie się uruchamiać.</emphasis></para><para>Prawdopodobnie nie zobaczysz już kolejnego ostrzeżenia, nawet w przypadku robienia czegoś, co może uszkodzić system .</para><para>Zalecamy <emphasis>utworzenie kopii zapasowej plików i katalogów</emphasis> zanim przejdziesz dalej.</para>

[ctx: @info]
en: <title>Selection Mode</title><para>Select files or folders to manage or manipulate them.<list><item>Press on a file or folder to select it.</item><item>Press on an already selected file or folder to deselect it.</item><item>Pressing an empty area does <emphasis>not</emphasis> clear the selection.</item><item>Selection rectangles (created by dragging from an empty area) invert the selection status of items within.</item><item>Moving with <shortcut>arrow keys</shortcut> does <emphasis>not</emphasis> change the selection.</item><item>Pressing <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut>, or <shortcut>%3</shortcut> toggles the selection.</item></list></para><para>The available action buttons at the bottom change depending on the current selection.</para>
pl: <title>Tryb zaznaczania</title><para>Zaznacz pliki lub katalogi w celu zarządzania nimi lub wykonania na nich działań.<list><item>Naciśnij na pliku lub katalogu, aby go zaznaczyć.</item><item>Naciśnij na już zaznaczonym pliku lub katalogu, aby go odznaczyć.</item><item>Naciśnięcie na pustym obszarze <emphasis>nie</emphasis> czyści zaznaczenia.</item><item>Prostokąty zaznaczenia (stworzone poprzez przeciągnięcie z pustego obszaru) odwracają stan zaznaczenia rzeczy znajdujących się wewnątrz.</item><item>Przemieszczanie się przy użyciu <shortcut>klawiszy strzałek</shortcut> <emphasis>nie</emphasis> zmienia zaznaczenia.</item><item>Naciśnięcie <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut> lub <shortcut>%3</shortcut> przestawia zaznaczenie.</item></list></para><para>Dostępne przyciski działań na dole ulegają zmianie w zależności od tego, co jest obecnie zaznaczone.</para>

[ctx: @info]
en: Administrator authorization has expired.
pl: Uwierzytelnienie administratora wygasło.

[ctx: @info]
en: Authorization required to enter this folder.
pl: Aby wejść do tego katalogu, wymagane jest uwierzytelnienie.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: No files selected.
pl: Nie można skopiować do drugiego widoku: Nie zaznaczono żadnego pliku.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: The other view already contains these items.
pl: Nie można skopiować do drugiego widoku: Drugi widok już zawiera te rzeczy.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
pl: Nie można skopiować do drugiego widoku: Nie masz uprawnień do zapisywania do katalogu docelowego.

[ctx: @info]
en: Cannot create new file: You do not have permission to create items in this folder.
pl: Nie można utworzyć nowego pliku: Nie masz uprawnień do tworzenia rzeczy w tym katalogu.

[ctx: @info]
en: Cannot create new folder: You do not have permission to create items in this folder.
pl: Nie można utworzyć nowego katalogu: Nie masz uprawnień do tworzenia rzeczy w tym katalogu.

[ctx: @info]
en: Cannot cut: You do not have permission to move items from this folder.
pl: Nie można wyciąć: Nie masz uprawnień do przenoszenia rzeczy z tego katalogu.

[ctx: @info]
en: Cannot delete: You do not have permission to remove items from this folder.
pl: Nie można usunąć: Nie masz uprawnień do usuwania rzeczy z tego katalogu.

[ctx: @info]
en: Cannot duplicate here: You do not have permission to create items in this folder.
pl: Nie można tutaj powielić: Nie masz uprawnień do tworzenia rzeczy w tym katalogu.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: No files selected.
pl: Nie można przenieść do drugiego widoku: Nie zaznaczono żadnego pliku.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: The other view already contains these items.
pl: Nie można przenieść do drugiego widoku: Drugi widok już zawiera te rzeczy.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to move items from this folder.
pl: Nie można przenieść do drugiego widoku: Nie masz uprawnień do przenoszenia rzeczy z tego katalogu.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
pl: Nie można przenieść do drugiego widoku: Nie masz uprawnień do zapisywania do katalogu docelowego.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: The clipboard is empty.
pl: Nie można wkleić: Schowek jest pusty.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: You do not have permission to write into this folder.
pl: Nie można wkleić: Nie masz uprawnień do zapisywania do tego katalogu.

[ctx: @info]
en: Cannot rename: You do not have permission to rename items in this folder.
pl: Nie można przemianować: Nie masz uprawnień do przemianowywania rzeczy w tym katalogu.

[ctx: @info]
en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

[ctx: @info]
en: Close left view
pl: Zamknij lewy widok

[ctx: @info]
en: Close right view
pl: Zamknij prawy widok

[ctx: @info]
en: Compact view mode
pl: Zwarty tryb widoku

[ctx: @info]
en: Details view mode
pl: Szczegółów tryb widoku

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control system settings.
pl: Należy ponownie uruchomić Dolphina, aby uaktualnić ustawienia systemu do zarządzania wersjami.

[ctx: @info]
en: Dolphin will add file system metadata to folders you change view properties for. If that is not possible, a hidden .directory file is created instead.
pl: Dolphin doda metadane systemu plików do katalogów, dla których zmienisz właściwości widoku. Gdy tak nie będzie można, to zamiast tego zostanie utworzony ukryty plik .directory.

[ctx: @info]
en: Double-click triggers
pl: Działania po dwukrotnym naciśnięciu

[ctx: @info]
en: Go back
pl: Idź wstecz

[ctx: @info]
en: Go forward
pl: Idź wprzód

[ctx: @info]
en: Icons view mode
pl: Ikonowy tryb widoku

[ctx: @info]
en: Move left view to a new window
pl: Przenieś lewy widok do nowego okna

[ctx: @info]
en: Move right view to a new window
pl: Przenieś prawy widok do nowego okna

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
pl: Otwórz nowe okno Dolphina

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
pl: Otwiera wirtualny katalog schowka w oknie podzielonym

[ctx: @info]
en: Panel settings are also available through their context menu. Open it by pressing the right mouse button on a panel.
pl: Ustawienia panelu dostępne są również poprzez ich menu podręczne. Aby je otworzyć, naciśnij prawym na danym panelu.

[ctx: @info]
en: Restart now?
pl: Czy uruchomić ponownie teraz?

[ctx: @info]
en: Searching…
pl: Szukanie…

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
pl: Pokaż podgląd plików i katalogów

[ctx: @info]
en: Some special views like search, recent files, or trash will still use a custom display style.
pl: Niektóre szczególne widoki takie jak wyszukiwanie, ostatnie pliki, czy kosz nadal będą używać własnego sposobu wyświetlania.

[ctx: @info]
en: Split view
pl: Podziel widok

[ctx: @info]
en: Stop loading
pl: Zatrzymaj wczytywanie

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
pl: Położenie katalogu domowego jest niewłaściwe i nie zostanie użyte.

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
pl: Właściwości widoku dla wszystkich katalogów zostaną zmienione. Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
pl: Właściwości widoku dla wszystkich podkatalogów zostaną zmienione. Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
pl: To zatrzymuje wczytywanie zawartości bieżącego katalogu.

[ctx: @info]
en: hidden
pl: ukryty,

[ctx: @info %1 is error code]
en: Installation exited without reporting success. (%1)
pl: Wygrywanie nie zgłosiło, że się udało. (%1)

[ctx: @info 1 states that the folder is empty and sometimes why, 2 is the full filesystem path]
en: %1 at location %2
pl: %1 w położeniu %2

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in location %1
pl: w układzie siatki w miejscu %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in selection mode in location %1
pl: w układzie siatki, w trybie zaznaczania, w miejscu %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in location %1
pl: w miejscu %1

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in selection mode in location %1
pl: w trybie zaznaczania, w miejscu %1

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in location %2 | %1 selected items in a grid layout in location %2
pl[0]: %1 zaznaczony element w układzie siatki w miejscu %2
pl[1]: %1 zaznaczone elementy w układzie siatki w miejscu %2
pl[2]: %1 zaznaczonych elementów w układzie siatki w miejscu %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in selection mode in location %2 | %1 selected items in a grid layout in selection mode in location %2
pl[0]: %1 zaznaczony element, w układzie siatki, w trybie zaznaczania, w miejscu %2
pl[1]: %1 zaznaczone elementy, w układzie siatki, w trybie zaznaczania, w miejscu %2
pl[2]: %1 zaznaczonych elementów, w układzie siatki, w trybie zaznaczania, w miejscu %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in location %2 | %1 selected items in location %2
pl[0]: %1 zaznaczony element w miejscu %2
pl[1]: %1 zaznaczone elementy w miejscu %2
pl[2]: %1 zaznaczonych elementów w miejscu %2

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in selection mode in location %2 | %1 selected items in selection mode in location %2
pl[0]: %1 zaznaczony element, w trybie zaznaczania, w miejscu %2
pl[1]: %1 zaznaczone elementy, w trybie zaznaczania, w miejscu %2
pl[2]: %1 zaznaczonych elementów, w trybie zaznaczania, w miejscu %2

[ctx: @info enumeration saying this is a link to $1, %1 is mimeType]
en: , link to %1 at %2
pl: , dowiązanie do %1 w %2

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
pl: Zaznacz jeden plik lub katalog do skopiowania jego położenia.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied over.
pl: Zaznacz pliki i katalogi do skopiowania.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
pl: Zaznacz pliki i katalogi do skopiowania.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
pl: Zaznacz pliki i katalogi do wycięcia.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
pl: Zaznacz pliki i katalogi do powielenia w tym miejscu.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved over.
pl: Zaznacz pliki i katalogi do przeniesienia.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
pl: Zaznacz pliki i katalogi do wyrzucenia do kosza.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
pl: Zaznacz pliki i katalogi do trwałego usunięcia.

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
pl: Zaznacz plik lub katalog do zmiany jego nazwy.
    Masowa zmiana nazwy jest możliwa po zaznaczeniu wielu rzeczy na raz.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Acting as an Administrator — Be careful!
pl: Działam jako administrator — zachowaj ostrożność!

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
pl: Tryb zaznaczania

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
pl: Tryb zaznaczania: Naciskaj pliki lub katalogi, aby je zaznaczać i odznaczać.

[ctx: @info label above the view explaining the state, keep short]
en: Acting as Admin
pl: Działam jako administrator

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2025 The Dolphin Developers
pl: (C) 2006-2025 Programiści Dolphina

[ctx: @info:credit]
en: Developer
pl: Programista

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
pl: Dokumentacja

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
pl: Opiekun (2012-2014) i programista

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
pl: Opiekun (2014-2018) i programista

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
pl: Opiekun (2018-2021) i programista

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
pl: Opiekun (od 2021) i programista

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
pl: Opiekun (od 2021) i programista (od 2019)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
pl: Opiekun i programista (2006-2012)

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter home location path
pl: Wpisz ścieżkę miejsca domowego

[ctx: @info:placeholder for terminal command]
en: Command…
pl: Polecenie…

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
pl: Zliczanie katalogów: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
pl: Katalogi: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder…
pl: Wczytywanie katalogu…

[ctx: @info:progress]
en: Sorting…
pl: Szeregowanie…

[ctx: @info:shell]
en: <application>Dolphin</application> requires <application>%1</application> to manage system-controlled files, but it is not installed.<nl/>Press %2 to install <application>%1</application> or %3 to cancel.
pl: <application>Dolphin</application> wymaga <application>%1</application> do zarządzania plikami zarządzanymi przez system, lecz nie masz tego wgranego.<nl/>Naciśnij %2, aby wgrać <application>%1</application> lub %3, aby zaniechać.

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
pl: Dokument do otwarcia

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
pl: Dolphin otworzy nowe okno.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
pl: Dolphin rozpocznie z podzielonym widokiem.

[ctx: @info:shell]
en: Set up Dolphin for administrative tasks.
pl: Ustaw Dolphina do zadań administracyjnych.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface).
pl: Uruchom usługę Dolphina (wymagane tylko dla interfejsu DBus).

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
pl: Pliki i katalogi przekazane jako argumenty zostaną zaznaczone.

[ctx: @info:shell %1 is a terminal command]
en: Running <application>Dolphin</application> with <command>sudo</command> is discouraged. Please run <icode>%1</icode> instead.
pl: Uruchamianie <application>Dolphina</application> z <command>sudo</command> jest niezalecane. Zamiast tego uruchom <icode>%1</icode>.

[ctx: @info:shell %1 is package name, %2 is error message, %3 is error e.g. 'ErrorNoNetwork']
en: Installing <application>%1</application> failed: %2 (%3)<nl/>Please try installing <application>%1</application> manually instead.
pl: Nie udało się wgrać <application>%1</application>: %2 (%3)<nl/>Spróbuj wgrać <application>%1</application> ręcznie.

[ctx: @info:shell about system packages]
en: Could not find package %1.
pl: Nie można znaleźć pakietu %1.

[ctx: @info:status]
en: 0 folders, 0 files
pl: 0 katalogów, 0 plików

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
pl[0]: 1 plik
pl[1]: %1 pliki
pl[2]: %1 plików

[ctx: @info:status]
en: 1 file selected | %1 files selected
pl[0]: Zaznaczono 1 plik
pl[1]: Zaznaczono %1 pliki
pl[2]: Zaznaczono %1 plików

[ctx: @info:status]
en: 1 folder | %1 folders
pl[0]: 1 katalog
pl[1]: %1 katalogi
pl[2]: %1 katalogów

[ctx: @info:status]
en: 1 folder selected | %1 folders selected
pl[0]: Zaznaczono %1 katalog
pl[1]: Zaznaczono %1 katalogi
pl[2]: Zaznaczono %1 katalogów

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
pl: Utworzono katalog.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
pl: Ukończono usuwanie.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
pl: Dolphin nie obsługuje stron www, uruchomiono przeglądarkę www

[ctx: @info:status]
en: Installing Filelight…
pl: Wgrywanie Filelight…

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
pl: Niewłaściwy protokół

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol '%1'
pl: Nieprawidłowy protokół '%1'

[ctx: @info:status]
en: No items found.
pl: Nic nie znaleziono.

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
pl: Dolphin nie obsługuje tego protokołu, został uruchomiona domyślna aplikacja

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
pl: Pomyślnie skopiowano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
pl: Pomyślnie dowiązano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
pl: Pomyślnie przeniesiono do kosza.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
pl: Pomyślnie przeniesiono.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
pl: Pomyślnie zmieniono nazwę.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
pl: Adres '%1' jest niepoprawny.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
pl: Adres jest pusty.

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
pl: Ukończono przenoszenie do kosza.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information…
pl: Uaktualnienie szczegółów o wersji…

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
pl: wolne %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish acting as an administrator
pl: Przestań działać jako administrator

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
pl: Ukryj pasek filtra

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
pl: Zachowaj filtr po zmianie katalogu

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Places panel.
pl: Przenieś obsługę klawiatury z i do paska miejsc.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Terminal panel.
pl: Przenieś obsługę klawiatury z i do okna terminala

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
pl: Zakończ wyszukiwanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
pl: Odśwież widok

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
pl: Szukaj plików i katalogów

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
pl: Pokaż pasek filtru

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
pl[0]: Rozmiar: 1 piksel
pl[1]: Rozmiar: %1 piksele
pl[2]: Rozmiar: %1 pikseli

[ctx: @info:tooltip %1 are the file patterns for mimetype application/x-trash]
en: Backup files are the files whose mime-type is application/x-trash, patterns: %1
pl: Pliki kopii zapasowych to pliki o oznaczeniu mime application/x-trash, wzorce to: %1

[ctx: @info:tooltip for the free disk space button]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
    Press to manage disk space usage.
pl: %1 niezajętych z %2 (%3% zajętych)
    Naciśnij, aby zarządzać wykorzystaniem przestrzeni.

[ctx: @info:tooltip of a 'locked' symbol in url navigator]
en: This folder is not writable for you.
pl: Nie możesz zapisywać do tego katalogu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
pl: <para>To przełącza panel <emphasis>danych</emphasis> po prawej stronie okna.</para><para>Panel dostarcza danych o elementach, na które najechano myszą lub o elementach zaznaczonych. W innych przypadkach daje dane o obecnie oglądanym katalogu.<nl/>Dla pojedynczych elementów widoczny jest podgląd ich treści.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
pl: <para><emphasis>Wytnij, kopiuj</emphasis> oraz <emphasis>wklej</emphasis> działają pomiędzy wieloma aplikacjami i są najczęściej używanymi poleceniami. Z tego powodu <emphasis>skróty klawiszowe</emphasis> są umieszczone w widocznym miejscu obok siebie na klawiaturze: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> oraz <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
pl: <para>Przejdź do katalogu, który zawiera obecnie oglądany.</para><para>Wszystkie pliki i katalogi są ułożone w hierarchiczny<emphasis>system plików</emphasis>. Na szczycie tej hierarchi jest katalog, który zawiera wszystkie dane podłączone do tego komputera —<emphasis>katalog główny</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
pl: <para>Ta aplikacja wie, na których plikach i katalogach powinna działać tylko wtedy, gdy zostaną one najpierw <emphasis>zaznaczone</emphasis>. Naciśnij to, aby przełączyć <emphasis>Tryb zaznaczania</emphasis>, który czyni zaznaczanie i odznaczanie prostym jak naciskanie plików i katalogów jednokrotnie.</para><para>W trybie tym, pasek szybkiego dostępu na dole pokazuje dostępne działania dla obecnie zaznaczonych rzeczy.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
pl: <para>To jest <emphasis>pasek menu</emphasis>. Zapewnia dostęp do poleceń i ustawień. Naciśnięcie lewym na dowolnym menu tego paska wyświetli jego zawartość.</para><para>Pasek menu można pokazać odznaczając <interface>Ustawienia|Pokaż pasek menu</interface>. Większość z jego treści staje się widoczna po naciśnięciu przycisku <interface>Menu</interface> na <emphasis>Pasku narzędzi</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
pl: <para>To jest panel <emphasis>miejsc</emphasis>. Umożliwia on przechodzenie do miejsc z zakładek i do uzyskiwania dostępu do dysków i nośników podpiętych do komputera lub sieci. Zawiera także grupy do znajdywania ostatnio zapisanych plików lub plików danego rodzaju.</para><para>Naciśnięcie na wpis spowoduje przejście do niego. Naciśnięcie prawym przyciskiem myszy otworzy nową kartę lub okno.</para><para>Nowe wpisy można dodać przeciągając katalogi na ten panel. Naciśnięcie prawym przyciskiem na dowolny dział lub wpis, ukryje go. Naciśnięcie prawym przyciskiem na puste pole na tym panelu, a następnie wybranie <interface>Pokaż ukryte miejsca</interface> pokaże je ponownie.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
pl: <para>To jest <emphasis>pasek narzędzi</emphasis>. Umożliwia szybki dostęp do najczęściej używanych działań.</para><para>Jest wysoce edytowalny. Wszystkie elementy w menu <interface>Menu</interface> lub na<interface>pasku menu</interface> można umieścić na pasku narzędzi. Wystarczy nacisnąć na nim prawym i wybrać <interface>Ustawienia pasków narzędzi…</interface> lub znaleźć to działanie w <interface>Menu</interface> lub <interface>Ustawieniach</interface>.</para><para>Można także zmienić położenie tego paska i wygląd jego przycisków w menu podręcznym. Naciśnięcie prawym na przycisku, pokaże lub ukryje jego tekst.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>terminal</emphasis> panel. It behaves like a normal terminal but will match the location of the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
pl: <para>To jest panel <emphasis>terminala</emphasis>. Położenie w terminalu zawsze będzie odpowiadać widoku katalogu, więc można poruszać się także przy jego użyciu.</para><para>Panel terminala nie jest potrzebny do podstawowego używania komputera, lecz może być przydatny do bardziej zaawansowanych zadań. Więcej o terminalach znajduje się w pomocy do samodzielnej aplikacji terminala takiej jak Konsole.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens <emphasis>terminal</emphasis> applications for the selected items' locations.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
pl: <para>To otwiera aplikację <emphasis>terminala</emphasis> dla oglądanego miejsca.</para><para>Aby dowiedzieć się więcej o terminalach, należy przywołać pomoc w aplikacji terminala.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>terminal</emphasis> application for the viewed location.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
pl: <para>To otwiera aplikację <emphasis>terminala</emphasis> dla oglądanego miejsca.</para><para>Aby dowiedzieć się więcej o terminalach, należy przywołać pomoc w aplikacji terminala.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
pl: <para>To otwiera <emphasis>stronę w sieci</emphasis> gdzie można wesprzeć pieniędzmi rozwój tego programu i wielu innych projektów społeczności <emphasis>KDE</emphasis>.</para><para>Wsparcie pieniężne jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem na skuteczne wsparcie KDE i ich projektów. Projekty KDE są dostępne za darmo, więc pieniądze są potrzebne do pokrycia rzeczy, które wymagają pieniędzy, czyli takie jak serwery, spotkania twórców, itp.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> jest organizacją non-profit stojącą za społecznością.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
pl: <para>To otwiera ulubione narzędzie wyszukiwania dla bieżącego miejsca.</para><para>Użyj <emphasis>Więcej narzędzi wyszukiwania</emphasis>, aby to ustawić.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
pl: <para>To otwiera okna, w którym można określić, które przyciski pojawią się na <emphasis>pasku narzędzi</emphasis>.</para><para>Można tam umieścić wszystkie rzeczy, które widać w <interface>Menu</interface> lub na pasku narzędzi.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
pl: <para>To otwiera okno, które pokazuje <emphasis>skróty klawiszowe</emphasis>.<nl/>Tutaj można ustawić kombinacje klawiszy, które wyzwalają działania po naciśnięciu ich jednocześnie. Wszystkie polecenia w tej aplikacji można wydać w ten sposób.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
pl: <para>Otworzy to okno, które pomoże zgłosić błąd lub niedociągnięcie w tej aplikacji lub innym programie od KDE.</para><para>Zgłoszenia dobrej jakości są wysoce cenione. Opis tego jak dobrze zgłosić błąd można znaleźć <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>tutaj</link>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
pl: <para>Ten panel dostarcza danych o elementach, na które najechano myszą lub o elementach zaznaczonych. W innych przypadkach daje dane o obecnie oglądanym katalogu.<nl/>Dla pojedynczych elementów widoczny jest podgląd ich treści.</para><para>Można ustawić jak i jakie szczegóły są pokazywane tutaj poprzez naciśnięcie prawym klawiszem myszy.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
pl: <para>Ten panel pokazuje katalogi <emphasis>systemu plików</emphasis> w <emphasis>widoku drzewa</emphasis>.</para><para>Naciśnij na katalog, aby do niego przejść. Naciśnięcie na strzałce po lewo od katalogu, pokaże jego podkatalogi. Umożliwia to szybkie przełączanie pomiędzy katalogami.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having an <interface>%1</interface> button. Both contain mostly the same actions and configuration options.</para><para>The Menubar takes up more space but allows for fast and organized access to all actions an application has to offer.</para><para>The %1 button is simpler and small which makes triggering advanced actions more time consuming.</para>
pl: <para>Przełącza to pomiędzy posiadaniem <emphasis>Paska menu</emphasis> a przycisku <interface>%1</interface>. Oba zawierają zasadniczo te same działania i ustawienia.</para><para>Pasek menu zajmuje więcej miejsca, ale dzięki temu umożliwia szybszy i bardziej sprawny dostęp do wszystkich działań, które daje aplikacja.</para><para>Przycisk %1 jest prostszy i mały, co powoduje, że wywoływanie rozbudowanych działań zajmuje więcej czasu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
pl: <para>To przełącza panel <emphasis>miejsc</emphasis> po lewej stronie okna.</para><para>Umożliwia on przechodzenie do miejsc z zakładek i do uzyskiwania dostępu do dysków i nośników podpiętych do komputera lub sieci. Zawiera także grupy do znajdywania ostatnio zapisanych plików lub plików danego rodzaju.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>terminal</emphasis> panel at the bottom of the window.<nl/>The location in the terminal will always match the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
pl: <para>To przełącza panel <emphasis>terminala</emphasis> na dole okna.<nl/>Położenie w terminalu zawsze będzie odpowiadać widoku katalogu, więc można poruszać się także przy jego użyciu.</para><para>Panel terminala nie jest potrzebny do podstawowego używania komputera, lecz może być przydatny do bardziej zaawansowanych zadań. Więcej o terminalach znajduje się w pomocy do samodzielnej aplikacji terminala takiej jak Konsole.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
pl: <para>Aby pokazać lub ukryć panele jak ten przejdź do <interface>Menu|Panele</interface> lub <interface>Widok|Panele</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When this is enabled, <emphasis>hidden</emphasis> files and folders are visible. They will be displayed semi-transparent.</para><para>Hidden items only differ from normal ones in that their name starts with a dot ("."). Typically, there is no need for users to access them, which is why they are hidden.</para><para>Items can also be hidden if their names are listed in a text file named ".hidden". Files with the "application/x-trash" MIME type, such as backup files, can also be hidden by enabling that setting in Configure Dolphin > View > General.</para>
pl: <para>Gdy to jest włączone, to <emphasis>ukryte</emphasis> pliki i katalogi są widoczne. Zostaną pokazane jako pół-przezroczyste.</para><para>Ukryte rzeczy różnią się od innych tym, że ich nazwa rozpoczyna się od znaku ".". Ogólnie nie ma potrzeby, aby użytkownik je przeglądał, dlatego są ukryte.</para><para>Rzeczy pozostają także ukrytymi, gdy ich nazwy znajdują się w pliku tekstowym o nazwie ".hidden". Pliki o rodzaju MIME "application/x-trash", takie jak pliki kopii zapasowych, można także ukryć poprzez włączenie tego w Ustawieniach Dolphina > Widok > Ogólne.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go to your <filename>Home</filename> folder.<nl/>Every user account has their own <filename>Home</filename> that contains their personal files, as well as hidden folders for their applications' data and configuration files.
pl: Przejdź do swojego katalogu <filename>Domowego</filename>.<nl/>Konto każdego użytkownika ma swój własny katalog <filename>Domowy</filename>, który zawiera ich dane osobiste, a także ukryte katalogi na dane i pliki ustawień ich aplikacji.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the view has been split, this will pop the view in focus out into a new window.
pl: Jeśli widok został podzielony, to przeniesie to bieżący widok do nowego okna.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
pl: Data ostatniej zmiany tych właściwości przez użytkownika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
pl: To dodaje wybrany katalog do panelu miejsc.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This closes the currently viewed tab. If no more tabs are left, this closes the whole window instead.
pl: Zamknie to obecnie oglądaną kartę. Zamknie to okno, gdy będzie to jedyna oglądana karta.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This deletes the items in your current selection permanently. They cannot be recovered by normal means.
pl: Usunie to obecnie zaznaczone rzeczy całkowicie. Nie można będzie ich zwyczajnie przywrócić.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This displays all places in the places panel that have been hidden. They will appear semi-transparent and allow you to uncheck their "Hide" property.
pl: To wyświetla wszystkie miejsca, które zostały ukryte w panelu miejsc. Będą wyświetlane jako półprzezroczyste i umożliwią odznaczenie ich właściwości "Ukryta".

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
pl: To grupuje pliki i katalogi po ich pierwszej literze.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This moves the items in your current selection to the <filename>Trash</filename>.<nl/>The trash is a temporary storage location where items can be deleted later if disk space is needed.
pl: To przenosi obecnie zaznaczone elementy do <filename>Kosza</filename>.<nl/>Kosz jest tymczasową pamięcią, z której rzeczy mogą zostać usunięte, gdy będziepotrzebna wolna przestrzeń na dysku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new <emphasis>Tab</emphasis> with the current location.<nl/>Tabs allow you to quickly switch between multiple locations and views within this window. You can drag and drop items between tabs.
pl: To otwiera nową <emphasis>Kartę</emphasis> w obecnym miejscu.<nl/>Karty umożliwiają szybkie przechodzenie pomiędzy wieloma miejscami i widokami wewnątrz okna. Możesz przeciągać i upuszczać rzeczy pomiędzy oknami.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new window just like this one with the current location.<nl/>You can drag and drop items between windows.
pl: To otwiera nowe okno, takie jak to, w obecnym miejscu.<nl/>Możesz przeciągać i upuszczać rzeczy pomiędzy oknami.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
pl: To otwiera okno, w którym można dostosować wszystkie właściwości okna.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
pl: To otwiera okno z danymi o wydaniu, licencji, wykorzystywanych bibliotekach oraz opiekunach tej aplikacji.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
pl: To otwiera okno, w którym można zmienić wiele ustawień dla tej aplikacji. Wyjaśnienie różnych ustawień znajduje się w rozdziale <emphasis>Ustawienia Dolphina</emphasis> w <interface>Pomoc|Podręcznik Dolphina</interface>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
pl: To otwiera okno z danymi na temat <emphasis>KDE</emphasis>. Społeczność KDE to ludzie stojący za tym wolnym oprogramowaniem.<nl/>Jeśli lubisz tę aplikację, lecz nie wiesz niczego o KDE lub chcesz zobaczyć uroczego smoka, to zajrzyj!

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens the <emphasis>Filter Bar</emphasis> at the bottom of the window.<nl/> There you can enter text to filter the files and folders currently displayed. Only those that contain the text in their name will be kept in view.
pl: To otwiera <emphasis>pasek filtra</emphasis> nad dole okna. <nl/>Można tam wpisać tekst do odfiltrowania obecnie wyświetlanych plików i katalogów. Tylko te, które zawierają filtrowany tekst w swojej nazwie będą widoczne.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
pl: Opcja ta kontroluje styl widoku. Obecnie obsługiwane wartości zawierają widoki ikonek (0), szczegółów (1) i kolumn (2).

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines the used version of the view properties.
pl: Ta opcja definiuje używaną wersję widoku właściwości.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
pl: Opcja definiująca, według którego atrybutu (tekst, rozmiar, data, itd.) dokonuje się szeregowania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This renames the items in your current selection.<nl/>Renaming multiple items at once results in their new names differing only in a number.
pl: To zmienia nazwę obecnie zaznaczonych rzeczy.<nl/>Zmienianie nazwy wielu rzeczy na raz spowoduje, że ich nowe nazwy będą różnić się tylko liczbą.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
pl: To zaznacza wszystkie pliki i katalogi w bieżącym miejscu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
pl: To przełącza pomiędzy panelami <emphasis>zablokowanymi</emphasis> i <emphasis>odblokowanymi</emphasis>.<nl/>Odblokowane panele można przeciągać na drugą stronę okna i zawierają przycisk zamknięcia.<nl/>Zablokowane panele są schludniej osadzone.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
pl: To przełącza na edytowalne miejsce i wybiera je, tak aby można było podać inne miejsce.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>Location Bar</emphasis> to be editable so you can directly enter a location you want to go to.<nl/>You can also switch to editing by clicking to the right of the location and switch back by confirming the edited location.
pl: To przełącza <emphasis>pasek miejsca</emphasis> na edytowalny, tak aby można było bezpośrednio podać miejsce, do którego przejść.<nl/>Na edytowalny można także przełączyć poprzez naciśnięcie na prawo od miejsca i powrócić po potwierdzeniu zmienionego miejsca.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
pl: To przełącza panel <emphasis>katalogów</emphasis> po lewej stronie okna.<nl/><nl/>Pokazuje katalogi <emphasis>systemu plików</emphasis> w <emphasis>widoku drzewa</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This undoes the last change you made to files or folders.<nl/>Such changes include <interface>creating</interface>, <interface>renaming</interface> and <interface>moving</interface> them to a different location or to the <filename>Trash</filename>. <nl/>Any changes that cannot be undone will ask for your confirmation beforehand.
pl: To wycofuje ostatnią zmianę dokonaną na plikach i katalogach.<nl/>Takie zmiany uwzględniają <interface>tworzenie</interface>, <interface>przemianowywanie</interface> oraz <interface>przenoszenie</interface> ich do innych miejsc lub do <filename>Kosza</filename>. <nl/>Przed wykonaniem zmian, których nie będzie można cofnąć, najpierw zostanie wyświetlona prośba o potwierdzenie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
pl: Gdy to jest włączone, to ikony wyświetlają się na podstawie treści plików lub katalogów.<nl/>Na przykład ikony obrazów stają się pomniejszonymi wersjami obrazów.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
pl: Po włączeniu tej opcji ukryte pliki, takie jak te zaczynające się od kropki,będą pokazywane w widoku plików.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
pl: Po włączeniu tej opcji podgląd zawartości pliku jest pokazywany jako ikona.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
pl: Po włączeniu tej opcji uszeregowane elementy są poprzypisywane do grup.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
pl: Dzięki temu można zmienić język, którego używa aplikacja.<nl/>Można nawet ustawić język zapasowy, który będzie używany, gdy tekst w głównym języku nie jest dostępny.

[ctx: @info:whatsthis Compact view mode]
en: <para>This switches to a compact view mode that lists the folders and files in columns with the names beside the icons.</para><para>This helps to give you an overview in folders with many items.</para>
pl: <para>Ustawia tryb widoku, który wyszczególnia wszystkie katalogi i pliki w kolumnach z nazwami obok ikon. </para><para>Dobry do przeglądania katalogów, które zawierają w sobie wiele plików i katalogów.</para>

[ctx: @info:whatsthis Copy]
en: This copies the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
pl: Skopiuje to zaznaczone rzeczy z bieżącego do drugiego widoku. Dostępne tylko w trybie podzielonego widoku.

[ctx: @info:whatsthis Details view mode]
en: <para>This switches to a list view mode that focuses on folder and file details.</para><para>Click on a detail in the column header to sort the items by it. Click again to sort the other way around. To select which details should be displayed click the header with the right mouse button.</para><para>You can view the contents of a folder without leaving the current location by clicking the region to the left of it. This way you can view the contents of multiple folders in the same list.</para>
pl: <para>Ustawia tryb widoku skupiony na szczegółach katalogów i plików.</para><para>Naciśnij na szczególe w nagłówku kolumny, aby uszeregować elementy po nim. Naciśnij ponownie, aby odwrócić kolejność szeregowania. Aby wybrać pokazywane szczegóły, naciśnij na nagłówku prawym klawiszem myszy.</para><para>Zawartość katalogu można obejrzeć bez opuszczania bieżącego miejsca poprzez naciśnięcie na nim lewym przyciskiem myszy. W ten sposób można oglądać zawartość wielu katalogów na tej samej liście.</para>

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
pl: <para>Ustawia tryb widoku skupiony na ikonach katalogów i plików. Dzięki temu łatwiej jest odróżniać katalogi od plików, a także różne <emphasis>rodzaje plików</emphasis>.</para><para> Tryb ten jest dobry do przeglądania zdjęć przy włączonym <interface>Podglądzie</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis Move]
en: This moves the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
pl: Przeniesie to zaznaczone rzeczy z bieżącego do drugiego widoku. Dostępne tylko w trybie podzielonego widoku.

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
pl: <para>To jest <emphasis>pasek stanu</emphasis>. Domyślnie zawiera trzy elementy (od lewej do prawej):<list><item>A <emphasis>pole tekstowe</emphasis> które wyświetla rozmiar zaznaczonych elementów. Jeśli zaznaczony jest tylko jeden element, to pokazywana jest także nazwa i rodzaj.</item><item>A <emphasis>suwak powiększenia</emphasis> umożliwia to dostosowanie rozmiaru ikon na widoku.</item><item><emphasis>Dane o przestrzeni</emphasis> dla bieżącego nośnika pamięci.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis View Mode Toolbutton]
en: This cycles through all view modes.
pl: Krąży to po wszystkich trybach widoków.

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
pl: To kopiuje elementy obecnie zaznaczone do <emphasis>schowka</emphasis>.<nl/>Następnie wykonaj działanie <emphasis>Wklej</emphasis> aby skopiować je ze schowka do nowego miejsca.

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
pl: Skopiuje to ścieżkę pierwszego zaznaczonego elementu do schowka.

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
pl: To kopiuje elementy obecnie zaznaczone do <emphasis>schowka</emphasis>.<nl/>Następnie wykonaj działanie <emphasis>Wklej</emphasis> aby skopiować je ze schowka do nowego miejsca. Elementy zostaną usunięte z ich pierwotnego miejsca.

[ctx: @info:whatsthis find]
en: <para>This helps you find files and folders by opening a <emphasis>search bar</emphasis>. There you can enter search terms and specify settings to find the items you are looking for.</para><para>Use this help again on the search bar so we can have a look at it while the settings are explained.</para>
pl: <para>Pomaga przy wyszukiwaniu plików i katalogów, otwierając <emphasis>pasek wyszukiwania</emphasis>. W nim można podać wyrażenia do znalezienie i ustawić jakie rzeczy mają być szukane.</para><para>Ponowne wywołanie pomocy na tym pasku wyszukiwania zawiera wyjaśnienie dla dalszych ustawień.</para>

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
pl: <para>To pomaga w znajdywaniu plików i katalogów. Wystarczy wpisać <emphasis>wyrażenie do znalezienia</emphasis> i podać ustawienia wyszukiwania przy użyciu przycisków na dole:<list><item>Nazwa pliku/zawartość: Czy szukany element zawiera wyrażenie do znalezienia w swojej nazwie pliku lub treści?<nl/>Treść obrazów, plików dźwiękowych i filmów nie jest przeszukiwania.</item><item>Stąd/wszędzie: Czy wyszukać tylko w tym katalogu i jego podkatalogach, czy wszędzie?</item><item>Więcej możliwości: Naciśnij to, aby wyszukać po rodzaju nośnika, czasie dostępu lub ocenie.</item><item>Więcej narzędzi wyszukiwania: Wgraj inne programy do wyszukiwania elementów.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
pl: Powróć do poprzednio oglądanego katalogu.

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
pl: To wycofuje działanie <interface>Idź|Wstecz</interface>.

[ctx: @info:whatsthis handbook]
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
pl: <para>Otworzy to podręcznik dla tej aplikacji. Zawiera on wyjaśnienia do wszystkich części <emphasis>Dolphina</emphasis>.</para><para>Bardziej opisowe wyjaśnienia do różnych możliwości <emphasis>Dolphina</emphasis> znajdują się <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>tutaj</link>. Zostanie otwarta osobna strona w Wiki bazy użytkowników KDE.</para>

[ctx: @info:whatsthis invert]
en: This selects all items that you have currently <emphasis>not</emphasis> selected instead.
pl: To zaznacza wszystkie rzeczy, które <emphasis>nie</emphasis> są obecnie zaznaczone.

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
pl: <para>To opisuje położenie plików i katalogów wyświetlanych poniżej.</para><para>Nazwę obecnie oglądanego katalogu można odczytać po prawej. Po lewej od niego jest nazwa katalogu, który go zawiera. Cały wiersz nazywa się <emphasis>ścieżką</emphasis> do bieżącego miejsca, bo podążanie za tymi katalogami od lewej do prawej prowadzi tutaj.</para><para>Ta interaktywna ścieżka ma więcej możliwości niż się spodziewasz. Więcej o podstawowych i rozszerzonych możliwościach paska położenia można dowiedzieć się <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>tutaj</link>. Otworzy to odpowiednią stronę w podręczniku.</para>

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
pl: <para>Tutaj widać <emphasis>katalogi</emphasis> i <emphasis>pliki</emphasis> które są w miejscu opisanym na <interface>pasku miejsca</interface> powyżej. To jest główna część aplikacji, gdzie przechodzi się do żądanych plików.</para><para>Szczegółowego i ogólne wprowadzenia do tej aplikacji znajduje się <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>tutaj</link>. Otworzy to wprowadzający artykuł z <emphasis>Wiki bazy danych użytkowników KDE</emphasis>.</para><para>Krótkie wyjaśnienia wszystkich funkcji tego <emphasis>widoku</emphasis> znajdują się <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>tutaj</link>. To otworzy stronę z <emphasis>Podręcznika</emphasis> która opisuje podstawy.</para>

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
pl: To kopiuje elementy ze <emphasis>schowka</emphasis> do obecnie oglądanego katalogu.<nl/>Jeśli elementy zostały dodane do schowka poprzez działanie <emphasis>Wytnij</emphasis> to są usuwane z ich pierwotnego miejsca.

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
pl: To pokazuje pełną listę właściwości obecnie zaznaczonych elementów w nowym oknie.<nl/>Jeśli nic nie jest zaznaczone, to okno będzie zawierać dane o obecnie oglądanym katalogu.<nl/>Można tu także zarządzać uprawnieniami odczytu i zapisu.

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
pl: To zamyka okno.

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
pl: <para>Odświeża to widok katalogu.</para><para>Jeśli zawartość tego katalogu uległa zmianie, odświeżenie go przeszuka go ponownie i pokaże ci uaktualniony widok plików i katalogów w nim zawartych.</para><para>Jeśli widok jest podzielony, to odświeża jego bieżącą część.</para>

[ctx: @info:whatsthis split]
en: <para>This presents a second view side-by-side with the current view, so you can see the contents of two folders at once and easily move items between them.</para><para>The view that is not "in focus" will be dimmed. </para>Click this button again to close one of the views.
pl: <para>Przedstawi to drugi widok obok bieżącego, aby można było widzieć zawartość dwóch katalogów w tym samym czasie i łatwo przenosić rzeczy pomiędzy nimi.</para><para>Widok, który w danej chwili nie będzie bieżącym, zostanie przyciemniony.</para>Naciśnij ten przycisk ponownie, aby zamknąć jeden z widoków.

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
pl: To powraca do poprzednio zamkniętej karty.

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
pl: <para>Ten przycisk przywoła pomoc do części aplikacji, której teraz używasz! Naciśnij go, następnie dowolną część aplikacji, aby zapytać "Co to?". Wygląd wskaźnika myszy ulegnie zmianie, jeśli pomoc nie jest dostępna dla danego miejsca.</para><para>Są dwa sposoby na uzyskanie pomocy dla tej aplikacji: <link url='help:/dolphin/index.html'>Podręcznik Dolphina</link> w menu <interface>Pomoc</interface> oraz artykuł <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>Wiki bazy użytkowników KDE</link> o<emphasis>Zarządzaniu plikami</emphasis>.</para><para>Pomocy "Co to?" brakuje w wielu innych oknach, więc nie ma co na niej polegać.</para>

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
pl: To zwiększa rozmiar ikon.

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
pl: To zmniejsza rozmiar ikon.

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
pl: To zeruje rozmiar ikon do domyślnego.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
pl: 1 lub więcej

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
pl: 2 lub więcej

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
pl: 3 lub więcej

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
pl: 4 lub więcej

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
pl: Dowolna data

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
pl: Dowolna ocena

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
pl: Dowolny rodzaj

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
pl: Pliki dźwiękowe

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
pl: Zwarty

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Command
pl: Własne polecenie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
pl: Szczegółowy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
pl: Dokumenty

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
pl: Katalogi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
pl: Najwyższa ocena

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
pl: Ikonowy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
pl: Obrazy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Nothing
pl: Nie rób nic

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
pl: Bieżący miesiąc

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
pl: Bieżący tydzień

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
pl: Bieżący rok

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
pl: Dziś

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
pl: Filmy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
pl: Wczoraj

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
pl: Czcionka użytkownika

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
pl: Czcionka systemowa

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
pl: Olbrzymia

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
pl: Duża

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
pl: Średnia

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
pl: Mała

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
pl: Nieograniczenie

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
pl: Duża

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
pl: Średnia

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
pl: Mała

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
pl: Nieograniczona

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
pl: Rosnąco

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
pl: Malejąco

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
pl: Pokaż ukryte miejsca

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
pl[0]: %1 rzecz
pl[1]: %1 rzeczy
pl[2]: %1 rzeczy

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
pl: Wykonywanie,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
pl: Zabronione

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
pl: Odczyt,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
pl: Zapis,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
pl[0]: Zaznaczono %1 rzecz
pl[1]: Zaznaczono %1 rzeczy
pl[2]: Zaznaczono %1 rzeczy

[ctx: @label]
en: Accessed
pl: Ostatnio otwierany

[ctx: @label]
en: Additional Information
pl: Dodatkowe szczegóły

[ctx: @label]
en: Artist
pl: Wykonawca

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
pl: Współczynnik kształtu

[ctx: @label]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: @label]
en: Author
pl: Autor

[ctx: @label]
en: Bitrate
pl: Szybkość bitowa

[ctx: @label]
en: Comment
pl: Uwagi

[ctx: @label]
en: Created
pl: Czas utworzenia

[ctx: @label]
en: Date Photographed
pl: Data wykonania zdjęcia

[ctx: @label]
en: Deletion Time
pl: Czas usunięcia

[ctx: @label]
en: Document
pl: Dokument

[ctx: @label]
en: Downloaded From
pl: Pobrano z

[ctx: @label]
en: Duration
pl: Czas trwania

[ctx: @label]
en: File Extension
pl: Rozszerzenie pliku

[ctx: @label]
en: Frame Rate
pl: Liczba klatek na sekundę

[ctx: @label]
en: Genre
pl: Rodzaj

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
pl: Grupowane szeregowanie

[ctx: @label]
en: Header column widths
pl: Szerokości kolumn nagłówków

[ctx: @label]
en: Height
pl: Wysokość

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
pl: Pokaż ukryte pliki

[ctx: @label]
en: Image
pl: Obraz

[ctx: @label]
en: Line Count
pl: Liczba wierszy

[ctx: @label]
en: Link Destination
pl: Odnośnik docelowy

[ctx: @label]
en: Modified
pl: Ostatnio zmieniany

[ctx: @label]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
pl: Porządek szeregowania

[ctx: @label]
en: Orientation
pl: Kierunek

[ctx: @label]
en: Other
pl: Inne

[ctx: @label]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: @label]
en: Page Count
pl: Liczba stron

[ctx: @label]
en: Path
pl: Ścieżka

[ctx: @label]
en: Permissions
pl: Uprawnienia

[ctx: @label]
en: Previews shown
pl: Pokaż podglądy

[ctx: @label]
en: Properties last changed
pl: Ostatnia zmiana właściwości

[ctx: @label]
en: Publisher
pl: Wydawca

[ctx: @label]
en: Rating
pl: Ocena

[ctx: @label]
en: Release Year
pl: Rok wydania

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
pl: Przy szeregowaniu plików i katalogów, na początku wyświetl katalogi

[ctx: @label]
en: Show hidden files and folders last
pl: Pliki i katalogi ukryte pokaż jako ostatnie

[ctx: @label]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: @label]
en: Sort files by
pl: Szereguj pliki wg

[ctx: @label]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @label]
en: Title
pl: Nazwa

[ctx: @label]
en: Track
pl: Utwór

[ctx: @label]
en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: @label]
en: Use {path} to get the path of the current folder. Example: dolphin {path}
pl: Wstaw {path}, aby uzyskać ścieżkę do bieżącego katalogu. Przykład: dolphin {path}

[ctx: @label]
en: User Group
pl: Grupa użytkownika

[ctx: @label]
en: Version
pl: Wersja

[ctx: @label]
en: Video
pl: Wideo

[ctx: @label]
en: View Mode
pl: Tryb widoku

[ctx: @label]
en: Visible roles
pl: Widoczne role

[ctx: @label]
en: Width
pl: Szerokość

[ctx: @label]
en: Word Count
pl: Liczba słów

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
pl: Wymiary

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
pl: Wybierz jakie dane mają być widoczne:

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
pl: Katalogi:

[ctx: @label:checkbox]
en: Information Panel:
pl: Panel szczegółów:

[ctx: @label:checkbox]
en: Opening Folders:
pl: Otwieranie katalogów:

[ctx: @label:checkbox]
en: Window:
pl: Okno:

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
pl: Domyślny rozmiar ikon:

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
pl: Czcionka etykiety:

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
pl: Szerokość etykiety:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
pl: Najwięcej wierszy:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
pl: Największa szerokość:

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
pl: Rozmiar ikon podglądu:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
pl: Szeregowanie:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
pl: Tryb widoku:

[ctx: @label:spinbox]
en: Show previews for
pl: Pokaż podglądy dla

[ctx: @label:textbox]
en: Search…
pl: Poszukaj...

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
pl: Wybierz usługi widoczne w menu podręcznym:

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
pl: Po uruchomieniu pokaż:

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
pl: Pokaż polecenia 'Skopiuj do' i 'Przenieś do'

[ctx: @option:check]
en: Auto-play media files
pl: Sam odtwarzaj pliki multimedialne

[ctx: @option:check]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @option:check]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: @option:check]
en: Do not warn me about these risks again
pl: Nie przypominaj mi już o tym ryzyku

[ctx: @option:check]
en: Expandable
pl: Rozwijalne

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
pl: Otwieraj archiwa tak jak katalogi

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
pl: Najpierw pokaż katalogi

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
pl: Pokaż pliki ukryte jako ostatnie

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
pl: Pokaż w grupach

[ctx: @option:check]
en: Show item information on hover
pl: Pokaż szczegóły o rzeczy po najechaniu na nią

[ctx: @option:check]
en: Show item on hover
pl: Pokaż rzecz po najechaniu na nią

[ctx: @option:check]
en: Show preview
pl: Pokaż podgląd

[ctx: @option:check]
en: Show previews
pl: Pokaż podgląd

[ctx: @option:check]
en: Show previews for folders
pl: Pokaż podgląd dla plików i katalogów

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
pl: Pokaż przełącznik zaznaczenia w narożniku pliku lub katalogu

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
pl: Pokaż suwak powiększania

[ctx: @option:check]
en: Use &condensed date, for example '%1'
pl: &Daty pokazuj jako zwarte, np. '%1'

[ctx: @option:check]
en: Use &long date, for example '%1'
pl: &Daty pokazuj jako długie, np. '%1'

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
pl: Użyj jako wartości domyślnych widoku

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Closing windows with multiple tabs
pl: Zamykaniu okien z wieloma kartami

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many folders at once
pl: Otwieranie wielu katalogów na raz:

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many terminals at once
pl: Otwieranie wielu terminali na raz

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Switching to act as an administrator
pl: Przełączanie, aby działać jako administrator

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
pl: Zamykaniu okien z programem wykonywanym w oknie terminala

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
pl: Usuwaniu plików lub katalogów

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
pl: Opróżnianiu kosza

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
pl: Przenoszeniu plików lub katalogów do kosza

[ctx: @option:check Opening Folders]
en: Keep a single Dolphin window, opening new folders in tabs
pl: Pracuj na pojedynczym oknie Dolphina, otwierając nowe katalogi w kartach

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
pl: Rozpocznij w trybie podzielonego widoku

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
pl: Zezwól na pisanie na pasku adresu

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
pl: Pokaż pełną ścieżkę w nazwie okna

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
pl: Pokaż pełną ścieżkę na pasku adresu

[ctx: @option:check Window Startup Settings]
en: Show filter bar
pl: Pokaż pasek filtra

[ctx: @option:radio]
en: Full width
pl: Pełna szerokość

[ctx: @option:radio]
en: Remember display style for each folder
pl: Zapamiętaj wygląd dla każdego katalogu osobno

[ctx: @option:radio]
en: Show home location on startup
pl: Pokaż miejsce domowe po uruchomieniu

[ctx: @option:radio]
en: Small
pl: Mały

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
pl: Zastosuj wspólny wygląd dla wszystkich katalogów

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
pl: Wszystkich katalogów

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
pl: Bieżącego katalogu

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
pl: Bieżącego katalogu i podkatalogów

[ctx: @option:radio Show on startup]
en: Folders, tabs, and window state from last time
pl: Katalogi, karty i stan okna z poprzedniej pracy

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
pl: Po naciśnięciu gdziekolwiek w wierszu

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
pl: Po naciśnięciu na ikonę lub nazwę

[ctx: @title]
en: <para>Install additional software to view disk usage statistics<nl/>and identify big files and folders.</para>
pl: <para>Wgraj dodatkowe oprogramowanie, aby obejrzeć statystykę wykorzystania dysku<nl/>oraz namierzyć duże pliki i katalogi.</para>

[ctx: @title]
en: File Manager
pl: Zarządzanie plikami

[ctx: @title]
en: Free Up Disk Space
pl: Zwolnij przestrzeń dyskową

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
pl: Wyniki zapytania z '%1'

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
pl: Dodatkowe szczegóły

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
pl: Pytaj o potwierdzenie w Dolphinie przy:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
pl: Pytaj o potwierdzenie we wszystkich programach KDE przy:

[ctx: @title:group]
en: Background:
pl: Tło:

[ctx: @title:group]
en: Browsing:
pl: Przeglądanie:

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
pl: Menu podręczne

[ctx: @title:group]
en: Date style:
pl: Zapis daty:

[ctx: @title:group]
en: Display style:
pl: Sposoby wyświetlania:

[ctx: @title:group]
en: Folder size:
pl: Rozmiar katalogu:

[ctx: @title:group]
en: Local storage:
pl: Lokalna przechowalnia:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
pl: Różne:

[ctx: @title:group]
en: Open files and folders:
pl: Otwórz plik lub katalog:

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
pl: Otwórz nową kartę:

[ctx: @title:group]
en: Others
pl: Inne

[ctx: @title:group]
en: Permissions style:
pl: Zapis uprawnień:

[ctx: @title:group]
en: Remote storage:
pl: Zdalna przechowalnia:

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
pl: Pokaż podglądy w widoku dla:

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
pl: Tryb szeregowania:

[ctx: @title:group]
en: Split view:
pl: Widok podzielony:

[ctx: @title:group]
en: Status Bar:
pl: Pasek stanu:

[ctx: @title:group]
en: Trash
pl: Kosz

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
pl: Informacja zwrotna

[ctx: @title:group]
en: View
pl: Widok

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
pl: Przy otwieraniu pliku wykonywalnego:

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
pl: Wcześniej w bieżącym miesiącu

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
pl: Tydzień temu

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
pl: Trzy tygodnie temu

[ctx: @title:group Date]
en: Today
pl: Dziś

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
pl: Dwa tygodnie temu

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
pl: Wczoraj

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
pl: 'Wcześniej dnia' MMMM, yyyy

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
pl: 'Tydzień temu' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
pl: 'Trzy tygodnie temu' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
pl: 'Dwa tygodnie temu' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
pl: 'Wczoraj' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
pl: Użytkownik: %1 | Grupa: %2 | Inni: %3

[ctx: @title:group Interface settings]
en: Interface
pl: Interfejs

[ctx: @title:group Size]
en: Big
pl: Duży

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
pl: Katalogi

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
pl: Średni

[ctx: @title:group Size]
en: Small
pl: Mały

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
pl: Pasek narzędzi Dolphina

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
pl: Pasek położenia

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

[ctx: @title:menu]
en: Selection
pl: Zaznaczanie

[ctx: @title:menu]
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
pl: Utwórz nowy

[ctx: @title:tab]
en: Compact
pl: Zwarty

[ctx: @title:tab]
en: Details
pl: Szczegółowy

[ctx: @title:tab]
en: Icons
pl: Ikonowy

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
pl: Zachowanie

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
pl: Potwierdzanie

[ctx: @title:tab Folders & Tabs settings]
en: Folders && Tabs
pl: Katalogi i karty

[ctx: @title:tab General View settings]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab Panels settings]
en: Panels
pl: Panele

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
pl: Podglądy

[ctx: @title:tab Status & Location bars settings]
en: Status && Location bars
pl: Pasek stanu i położenia

[ctx: @title:tab how file items columns are displayed]
en: Content Display
pl: Wyświetlanie treści

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
pl: Stosowanie właściwości widoku

[ctx: @title:window]
en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

[ctx: @title:window]
en: Folders
pl: Katalogi

[ctx: @title:window]
en: How to Administrate
pl: Jak administrować

[ctx: @title:window]
en: Information
pl: Szczegóły

[ctx: @title:window]
en: Places
pl: Miejsca

[ctx: @title:window]
en: Risks of Acting as an Administrator
pl: Ryzyko działania jako administrator

[ctx: @title:window]
en: Select
pl: Zaznaczanie

[ctx: @title:window]
en: Unselect
pl: Odznaczanie

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
pl: Wygląd widoku

[ctx: @title:window for text input]
en: Rename Tab
pl: Przemianuj kartę

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
pl: Zatrzymaj wczytywanie

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
pl: Zapis daty można zmienić w ustawieniach.

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
pl: Zapis uprawnień można zmienić w ustawieniach. Można wybrać symboliczny, numeryczny (ósemkowy) lub oba na raz

[ctx: Accessible description for combobox with actions of double click view background setting]
en: Action to trigger when double clicking view background
pl: Działanie do wykonania po dwukrotnym naciśnięciu tła widoku

[ctx: Accessible description for custom command text field of double click view background setting]
en: Enter custom command to trigger when double clicking view background
pl: Wpisz własne polecenie do wykonania po dwukrotnym naciśnięciu tła widoku

en: Actions for %1
pl: Działania dla %1

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
pl: Znak kropki na początku nazwy tego pliku ukryje go w widoku.
    Czy nadal chcesz zmienić jego nazwę.

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
pl: Znak kropki na początku nazwy tego katalogu ukryje go w widoku.
    Czy nadal chcesz zmienić jego nazwę.

en: Also hide files with application/x-trash mimetype
pl: Ukryj także pliki o rodzaju mime application/x-trash

en: Always ask
pl: Zapytaj co zrobić

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
pl[0]: Czy na pewno chcesz otworzyć tę jedną rzecz?
pl[1]: Czy na pewno chcesz otworzyć te %1 rzeczy?
pl[2]: Czy na pewno chcesz otworzyć te %1 rzeczy?

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
pl[0]: Czy na pewno otworzyć jedno okno terminala?
pl[1]: Czy na pewno otworzyć %1 okna terminala?
pl[2]: Czy na pewno otworzyć %1 okien terminala?

en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
pl: Pytaj o potwierdzenie podczas zamykania okien z programem, który jest wykonywany w panelu terminala.

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
pl: Pytaj o potwierdzenie podczas zamykania okien z więcej niż jedną kartą.

en: Ask for confirmation when opening many folders at once.
pl: Pytaj o potwierdzenie przed otwarciem wielu katalogów na raz.

en: Ask for confirmation when opening many terminals at once.
pl: Pytaj o potwierdzenie przed otwarciem wielu terminali na raz.

en: Auto-Play media files
pl: Sam zacznij odtwarzać pliki multimedialne

en: Automatic scrolling
pl: Przewijaj za mnie

en: Browse through archives
pl: Przeglądaj archiwa

en: C&lose Current Tab
pl: &Zamknij bieżącą kartę

en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
pl: Wybierz jedno z szeregowań: naturalne, z rozróżnieniem lub bez rozróżnienia wielkości liter

en: Choose what to see on each file or folder:
pl: Szczegóły pokazywane dla każdego pliku i katalogu:

en: Close the view in focus when turning off split view
pl: Zamknij bieżący widok po wyłączeniu widoku podzielonego

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
pl: Przełączono widok na inny katalog, <filename>%1</filename> nie jest już dostępny.

en: Custom Action
pl: Własne działanie

en: Date display format
pl: Zapisy do wyświetlania daty

en: Default
pl: Domyślnie

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
pl: Ustawia rozmiar ikon plików.

en: Disk Usage Statistics - all devices
pl: Statystyki wykorzystania dysku dla wszystkich urządzeń

en: Disk Usage Statistics - current device
pl: Statystyki wykorzystania dysku dla bieżącego urządzenia

en: Disk Usage Statistics - current folder
pl: Statystyki wykorzystania dysku dla bieżącego katalogu

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: Do not show any directory size
pl: Nie pokazuj żadnego rozmiaru katalogu

en: Empties Trash to create free space
pl: Opróżnia kosz, aby zwolnić miejsce

en: Empty Recently Closed Tabs
pl: Zapomnij ostatnio zamknięte karty

en: Enabled plugins
pl: Włączone wtyczki

en: Enlarge Small Previews
pl: Powiększ małe podglądy

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
pl: Wpisz adres URL serwera (np. smb://[adres ip])

en: Expandable folders
pl: Rozwijalne katalogi

en: Filter…
pl: Filtrowanie…

en: Folder is empty
pl: Katalog jest pusty

en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
pl: Czy ustawienia startowe zostały zmienione (ustawienie wewnętrzne, nie pokazywane w interfejsie użytkownika)

en: Hidden files shown
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Hide this File?
pl: Ukryć ten plik?

en: Hide this Folder?
pl: Ukryć ten katalog?

en: Highlight entire row
pl: Podświetl cały wiersz

en: Home URL
pl: Domowy adres URL

en: How we display the size of directories
pl: Jak wyświetlamy rozmiar katalogów

en: Icon size
pl: Rozmiar ikon

en: Install Konsole
pl: Wgraj Konsolę

en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
pl: Wewnętrzna wersja ustawień Dolphina, używana głównie do tego, aby stwierdzić, czy została uruchomiona uaktualniona wersja Dolphina tak, aby dostosowaćwpisy ustawień, które zostały usunięte/przemianowane itp.

en: Left side padding
pl: Wypełnianie po lewej stronie

en: Limit folders panel to home directory if inside home
pl: Ogranicz panel katalogów do katalogu domowego, będąc w katalogu domowym

en: Loading canceled
pl: Wczytywanie przerwane

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Location
pl: Położenie

en: Location bar:
pl: Pasek położenia:

en: Lock the layout of the panels
pl: Zablokuj rozmieszczenie paneli

en: Maximum text width index (0 means unlimited)
pl: Indeks największej szerokości tekstu (0 oznacza nieograniczoną)

en: Maximum textlines (0 means unlimited)
pl: Najwięcej wierszy tekstu (0 oznacza nieograniczoną)

en: New tab name:
pl: Nazwa nowej karty:

en: New tab will be open after last one
pl: Nowa karta otworzy się po ostatniej

en: New windows:
pl: Nowe okna:

en: No Apple devices found
pl: Nie znaleziono żadnych urządzeń Apple

en: No Bluetooth devices found
pl: Nie znaleziono urządzeń Bluetooth

en: No MTP-compatible devices found
pl: Nie znaleziono urządzeń zgodnych z MTP

en: No files tagged with "%1"
pl: Nie oznaczono żadnego pliku poprzez "%1"

en: No items matching the filter
pl: Nie znaleziono niczego odpowiadającego filtrowi

en: No items matching the search
pl: Nie znaleziono niczego odpowiadającego szukanemu słowu

en: No recently used items
pl: Brak ostatnio używanych elementów

en: No relevant network resources found
pl: Nie znaleziono odpowiadających zasobów sieciowych

en: No shared folders found
pl: Nie znaleziono żadnych współdzielonych katalogów

en: No tags
pl: Brak znaczników

en: Open %1
pl: Otwórz %1

en: Open in application
pl: Otwórz go

en: Permissions style format
pl: Zapis uprawnień

en: Place two views side by side
pl: Umieść dwa widoki obok siebie

en: Position of columns
pl: Położenie kolumn

en: Preview size
pl: Rozmiar podglądu

en: Previews shown
pl: Pokaż podglądy

en: Recently Closed Tabs
pl: Ostatnio zamknięte karty

en: Recursive directory size limit
pl: Graniczny rozmiar rekursywnego katalogu

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Remember open folders and tabs
pl: Zapamiętaj otwarte katalogi i karty

en: Rename single items inline
pl: Zmień nazwę pojedynczych rzeczy bez otwierania dodatkowego okna

en: Renaming multiple items is always done with a dialog window.
pl: Zmiana nazwy wielu rzeczy odbywa się zawsze z otwartym oknem dodatkowym.

en: Right side padding
pl: Wypełnianie po prawej stronie

en: Run script
pl: Wykonaj go

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
pl: Uruchamianie Dolphina jako administrator może okazać się niebezpieczne. Zachowaj ostrożność.

en: Search
pl: Szukaj

en: Search for %1
pl: Szukaj %1

en: Search for %1 in %2
pl: Szukaj %1 w %2

en: Search…
pl: Poszukaj…

en: Select Action
pl: Działanie zaznaczania

en: Select Remote Charset
pl: Zestaw znaków dla połączeń zdalnych

en: Select all items matching this pattern:
pl: Zaznacz wszystkie elementy pasujące do tego wzorca:

en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
pl: Określa czy zewnętrznie wywołany katalog należy otwierać w nowej karcie istniejącego wystąpienia Dolphin

en: Should the URL be editable for the user
pl: Czy użytkownikowi wolno zmieniać adres URL

en: Should the filter bar be shown
pl: Czy pokazywać pasek filtra

en: Should the full path be shown in the title bar
pl: Czy pokazać pełną ścieżkę na pasku adresu

en: Should the full path be shown inside the location bar
pl: Czy pokazać pełną ścieżkę wewnątrz pasku adresu

en: Should the view properties be used for all folders
pl: Czy używać właściwości widoku dla wszystkich katalogów

en: Show &Terminal Panel
pl: Pokaż panel &terminala

en: Show 'Add to Places' in context menu.
pl: Pokaż 'Dodaj do miejsc' w menu podręcznym.

en: Show 'Copy Location' in context menu.
pl: Pokaż 'Skopiuj położenie' w menu podręcznym.

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
pl: Pokaż polecenia "Skopiuj do" i "Przenieś do" w menu podręcznym

en: Show 'Copy to other split view' in context menu.
pl: Pokaż 'Skopiuj do innej części widoku' w menu podręcznym.

en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
pl: Pokaż 'Powiel tutaj' w menu podręcznym.

en: Show 'Move to other split view' in context menu.
pl: Pokaż 'Przenieś do innej części widoku' w menu podręcznym.

en: Show 'Open In Split View' in context menu.
pl: Pokaż 'Otwórz w oddzielnym widoku' w menu podręcznym.

en: Show 'Open Terminal' in context menu.
pl: Pokaż 'Otwórz terminal' w menu podręcznym.

en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
pl: Pokaż 'Otwórz w nowej karcie' oraz 'Otwórz w nowych kartach' w menu podręcznym.

en: Show 'Open in New Window' in context menu.
pl: Pokaż 'Otwórz w nowym oknie' w menu podręcznym.

en: Show 'Sort By' in context menu.
pl: Pokaż 'Uszereguj wg' w menu podręcznym.

en: Show 'View Mode' in context menu.
pl: Pokaż 'Tryb widoku' w menu podręcznym.

en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
pl: Pokaż pasek do łatwego wklejania po wycięciu lub skopiowaniu przy użyciu dolnego paska trybu zaznaczania.

en: Show item information on hover
pl: Pokaż szczegóły o rzeczy po najechaniu na nią

en: Show item on hover
pl: Pokaż rzecz po najechaniu na nią

en: Show selection toggle
pl: Pokaż przełącznik zaznaczenia w narożniku pliku lub katalogu

en: Show the content count
pl: Pokaż licznik zawartości

en: Show the content size
pl: Pokaż rozmiar zawartości

en: Show zoom slider in the statusbar
pl: Pokaż suwak powiększania w pasku stanu

en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "automatic")
pl: Rozmiar ikon na panelu miejsc (-1 oznacza samoczynnie ustalany)

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
pl: Rosnąco

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
pl: Najpierw najniższe

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
pl: Najpierw najstarsze

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
pl: Najpierw najmniejsze

[ctx: Sort descending]
en: Descending
pl: Malejąco

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
pl: Najpierw najwyższe

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
pl: Najpierw największe

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
pl: Najpierw najnowsze

en: Statusbar
pl: Pasek stanu

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
pl: Nie można wyświetlić terminalu, bo nie wgrano aplikacji Konsola. Wgraj ją i spróbuj ponownie otworzyć ten panel.

en: Text completion mode of the URL Navigator
pl: Tryb uzupełniania tekstu dla przemieszczanie się po URL

en: Text width index
pl: Indeks szerokości tekstu

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
pl[0]: Jedna rzecz
pl[1]: %1 rzeczy
pl[2]: %1 rzeczy

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
pl[0]: Jeden plik
pl[1]: Wklej %1 plik
pl[2]: Wklej %1 plik

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
pl: "%1", "%2", "%3", "%4" oraz "%5"

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
pl[0]: Jeden katalog
pl[1]: %1 katalogi
pl[2]: %1 katalogów

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
pl: "%1", "%2", "%3" oraz "%4"

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
pl[0]: Zaznaczono jedną rzecz
pl[1]: Zaznaczono %1 rzeczy
pl[2]: Zaznaczono %1 rzeczy

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
pl[0]: Zaznaczono jeden plik
pl[1]: Zaznaczono %1 pliki
pl[2]: Zaznaczono %1 plików

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
pl[0]: Zaznaczono jeden katalog
pl[1]: Zaznaczono %1 katalogi
pl[2]: Zaznaczono %1 katalogów

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
pl: "%1", "%2" oraz "%3"

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
pl: "%1" oraz "%2"

en: The Trash was emptied.
pl: Kosz został opróżniony.

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
pl: Program '%1' jest wykonywany w panelu terminala. Czy na pewno chcesz wyjść?

en: Timestamp since when the view properties are valid
pl: Znacznik czasu, od którego właściwości widoku są ważne

en: Trash Emptied
pl: Opróżniono kosz

en: Trash is empty
pl: Kosz jest pusty

en: Unselect all items matching this pattern:
pl: Odznacz wszystkie elementy pasujące do tego wzorca:

en: Use auto-expanding folders for all view types
pl: Używaj samoczynnego uzupełniania katalogów dla wszystkich rodzajów widoku

en: Use system font
pl: Użyj czcionki systemowej

en: Use tab for switching between right and left view
pl: Użyj klawisza tab do przełączania pomiędzy lewym i prawym widokiem

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
pl: Powiększenie:

en: View options:
pl: Opcje widoku:

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: What
pl: Co

en: When unchecked, the opposite view will be closed. The Close icon always illustrates which view (left or right) will be closed.
pl: Gdy niezaznaczone, to zamknięty zostanie drugi widok. Ikona zamknięcia wskazuje, który widok (lewy, czy prawy) zostanie zamknięty.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
pl: W tym oknie otwartych jest wiele kart. Czy zamknąć je mimo tego?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
pl: Masz niezapisane zmiany. Czy chcesz jest zastosować, czy porzucić?

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom To Default
pl: Domyślny poziom powiększenia

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode disabled
pl: Tryb zaznaczania wyłączony

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode enabled
pl: Tryb zaznaczania włączony

[ctx: accessible name of Dolphin's view container]
en: Location View
pl: Widok położenia

[ctx: action:button]
en: Content
pl: W treści pliku

[ctx: action:button]
en: Filename
pl: W nazwie pliku

[ctx: action:button]
en: From Here
pl: Stąd

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
pl: Stąd (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
pl: Ogranicz wyszukiwanie do '%1' i ich podkatalogów

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
pl: Zachowaj to wyszukiwanie do szybkiego dostępu w przyszłości

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
pl: Poszukaj w moim katalogu domowym

[ctx: action:button]
en: Your files
pl: W moich plikach

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
pl: Podzbiór ustawień Dolphina.

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
pl: Liczba dostępnych udziałów sieciowych

[ctx: e.g. 'Show previews for [files of any size]']
en: files of any size
pl: plików o dowolnym rozmiarze

[ctx: e.g. 'Show previews for [no file]']
en: no file
pl: żadnego pliku

en: if true we use short relative dates, if not short dates
pl: jeśli prawda, to stosujemy krótkie względne daty, jeśli nie to krótkie daty

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
pl: Miejsca

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: option:check]
en: Also hide backup files while hiding hidden files
pl: Ukryj także pliki kopii zapasowych przy ukrywaniu plików

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
pl: Przeciągnięcie pliku na katalog otwiera go

[ctx: option:check]
en: Rename single items inline
pl: Zmień nazwę pojedynczych rzeczy bez otwierania dodatkowego okna

[ctx: option:check]
en: Turning off split view closes the view in focus
pl: Zamknięcie widoku podzielonego zamknie bieżący widok

[ctx: option:check split view panes]
en: Switch between views with Tab key
pl: Klawisz tab przełącza pomiędzy widokami

[ctx: option:radio]
en: After current tab
pl: Za bieżącą kartą

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
pl: Alfabetyczny, bez rozróżniania wielkości liter

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
pl: Alfabetyczny, z rozróżnianiem wielkości liter

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
pl: Na końcu paska kart

[ctx: option:radio]
en: Natural
pl: Naturalny

[ctx: option:radio]
en: Show no size
pl: Nie pokazuj rozmiaru

[ctx: option:radio]
en: Show number of items
pl: Pokaż liczbę rzeczy

[ctx: option:radio]
en: Show size of contents, up to
pl: Pokaż rozmiar zawartości, aż do

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
pl: Oba (np. 'drwxr-xr-x (755)')

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
pl: Bezwzględnie (np. '%1')

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
pl: Względnie (np. '%1')

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
pl: Numerycznie (ósemkowo) (np. '755')

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
pl: Symbolicznie (np. 'drwxr-xr-x')

en: pause
pl: wstrzymaj

en: play
pl: odtwórz

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
pl: %1 niezajętych z %2 (%3% zajętych)

[ctx: used as a prefix in a spinbox showing e.g. 'Show previews for [files below 3 MiB]']
en: files below
pl: plików poniżej
