plasma-welcome - en to pa translation catalogue (118 entries)

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
pa: ਅਣਪਛਾਤੇ ਮੋਡੀਊਲ %1 ਲਈ ਬੇਨਤੀ

[ctx: @action:button]
en: &Back
pa: ਪਿੱਛੇ(&B)

[ctx: @action:button]
en: &Finish
pa: ਮੁਕੰਮਲ(&F)

[ctx: @action:button]
en: &Next
pa: ਅੱਗੇ(&N)

[ctx: @action:button]
en: &OK
pa: ਠੀਕ ਹੈ(&O)

[ctx: @action:button]
en: &Skip
pa: ਛੱਡੋ(&S)

[ctx: @action:button]
en: Change state
pa: ਸਥਿਤੀ ਨੂੰ ਬਦਲੋ

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
pa: …ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
pa: ਵੇਰਵੇ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Download Anyway
pa: ਕਿਵੇਂ ਵੀ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Download Preview
pa: ਝਲਕ ਨੂੰ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰੋ

[ctx: @action:button]
en: Get involved
pa: ਹਿੱਸਾ ਲਵੋ

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
pa: %1 ਹੁਣੇ ਚਲਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
pa: ਹੋਰ ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਫੀਚਰਾਂ ਬਾਰੇ ਸਿੱਖੋ

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
pa: ਕੇਡੀਈ ਕਮਿਊਨਟੀ ਬਾਰੇ ਹੋਰ ਜਾਣੋ

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
pa: ਦਾਨ ਦਿਓ

[ctx: @action:button]
en: Open %1
pa: %1 ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
pa: …ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @action:button]
en: Open in Browser…
pa: …ਬਰਾਊਜ਼ਰ ਵਿੱਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
pa: …ਬੱਗ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਦਿਓ

[ctx: @action:button]
en: Retry
pa: ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
pa: ਸਹਿਯੋਗੀ ਮੈਂਬਰ

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
pa: ਮੁੱਖ ਸਫ਼ਾ ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
pa: ਡਿਸਕਵਰ ਵਿੱਚ %1 ਵੇਖੋ

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
pa: %1 ਬਾਰੇ ਹੋਰ ਜਾਣੋ

[ctx: @action:button %1 is the selected sort order, e.g. Random]
en: Sort: %1
pa: ਲੜੀਬੱਧ: %1

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
pa: …ਸਰਗਰਮੀ ਬਣਾਓ

[ctx: @action:button Install KDE Connect]
en: Install KDE Connect…
pa: …KDE ਕਨੈਕਟ ਨੂੰ ਇੰਸਟਾਲ ਕਰੋ

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
pa: %1 ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
pa: KDE ਬਾਰੇ

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
pa: ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ ਸੈਂਟਰ ਬਾਰੇ

[ctx: @action:inmenu An option to sort a list in reverse order]
en: Reverse
pa: ਉਲਟ

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: First Name
pa: ਪਹਿਲਾਂ ਨਾਂ

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Last Name
pa: ਆਖਰੀ ਨਾਂ

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Random
pa: ਰਲਵਾਂ

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list, referring to the date a user has first made a donation]
en: Contribution Date
pa: ਯੋਗਦਾਨ ਤਾਰੀਖ

[ctx: @info]
en: <b>Click to read the announcement</b>
pa: <b>ਐਲਾਨ ਪੜ੍ਹਨ ਲਈ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ</b>

[ctx: @info]
en: KDE Connect is not installed.
pa: KDE ਕਨੈਕਟ ਇੰਸਟਾਲ ਨਹੀਂ ਹੈ।

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
pa: ਕੰਮ, ਸਕੂਲ ਜਾਂ ਘਰ ਦੇ ਕੰਮਾਂ ਨੂੰ ਅੱਡ ਅੱਡ ਰੱਖੋ

[ctx: @info Caption for Get Keyboard Shortcuts button]
en: Activate features from the keyboard
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਰਾਹੀਂ ਫੀਚਰਾਂ ਨੂੰ ਸਰਗਰਮ ਕਰੋ

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
pa: ਆਪਣ ਫ਼਼ੋਨ ਅਤੇ ਆਪਣੇ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਆਪਸ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
pa: ਕੋਈ ਵੀ ਚੀਜ਼ ਲੱਭੋ

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
pa: ਤੁਹਾਡਾ ਸਿਸਟਮ ਕਮਾਂਡ ਕੇਂਦਰ

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
pa: ਸੰਵੇਦਨਸ਼ੀਲ ਫ਼ਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਸੁਰੱਖਿਅਤ ਢੰਗ ਨਾਲ ਸੰਭਾਲੋ

[ctx: @info copyright string]
en: © 2021–2024, KDE Community
pa: © 2021–2024, KDE ਕਮਿਉਨਟੀ

[ctx: @info:credit]
en: Author
pa: ਲੇਖਕ

[ctx: @info:credit]
en: Nate Graham
pa: ਨਾਟ ਗਰਾਹਮ

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
pa: <filename>%1</filename> ਨੂੰ ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ। ਯਕੀਨੀ ਬਣਾਓ ਕਿ ਇਹ ਮੌਜੂਦ ਹੈ।

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਲਈ ਨੈਟਵਰਕਿੰਗ ਸਹਿਯੋਗ ਇਸ ਵੇਲੇ ਇੰਸਟਾਲ ਨਹੀਂ ਹੈ

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
pa: ਤੁਸੀਂ ਕਨੈਕਟ ਹੋ

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
pa: ਕੋਈ ਗਲਤੀ ਸੁਨੇਹਾ ਨਹੀਂ ਦਿੱਤਾ

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
pa: <command>%1</command> ਕਮਾਂਡ ਲੱਭੀ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀ ਹੈ।

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
pa: ਕਮਾਂਡ <command>%1</command> ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ: %2

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
pa: ਇਸ ਵੇਲੇ ਵਰਤੋਂ ਅਧੀਨ ਹੈ

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
pa: 3 ਘੰਟੇ ਪਹਿਲਾਂ ਵਰਤਿਆ

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਲਈ ਸਰਲ ਆਨਬੋਰਡ ਸਹਾਇਕ

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
pa: ਸਾਡੇ ਡਿਵੈਲਪਰ ਇਸ ਅਣਪਛਾਤੇ ਕੀਤੇ ਡਾਟੇ ਨੂੰ KDE ਸਾਫਟਵੇਅਰਾਂ ਵਿੱਚ ਸੁਧਾਰ ਕਰਨ ਲਈ ਵਰਤਣਗੇ। ਤੁਸੀਂ ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਅਤੇ ਇੱਥੇ ਚੋਣ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ ਕਿ ਕਿੰਨਾ ਸਾਂਝਾ ਕਰਨਾ ਹੈ।

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਦੇ ਇਸ ਬੀਟਾ ਰੀਲਿਜ਼ ਨੂੰ ਟੈਸਟ ਕਰਨ ਲਈ ਤੁਹਾਡਾ ਧੰਨਵਾਦ ਹੈ — ਤੁਹਾਡੀ ਫੀਡਬੈਕ ਇਸ ਵਿੱਚ ਸੁਧਾਰਨ ਕਰਨ ਵਾਸਤੇ ਮੂਲ ਆਧਾਰ ਹੈ। ਜੋ ਵੀ ਬੱਗ ਤੁਹਾਨੂੰ ਮਿਲਣ, ਉਹਨਾਂ ਸਾਰਿਆਂ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਦਿਓ ਤਾਂ ਕਿ ਅਸੀਂ ਉਹਨਾਂ ਨੂੰ ਠੀਕ ਕਰ ਸਕੀਏ।

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
pa: ਇਸ ਸਫ਼ੇ ਨੂੰ ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
pa: ਅਸੀਂ ਪਲਾਜ਼ਮਾ 6 ਉਗਹਾਰੀ ਮੁਹਿੰਮ ਦੌਰਾਨ ਸਾਡੇ ਮਦਦਗਾਰ ਹੇਠ ਦਿੱਤੇ ਲੋਕਾਂ ਦਾ ਧੰਨਵਾਦ ਕਰਦੇ ਹਨ:

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
pa: ਤੁਸੀਂ <interface>ਨੈੱਟਵਰਕ ਐਪਲਿਟ</interface> ਰਾਹੀਂ ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਨਾਲ ਕਨੈਕਟ ਅਤੇ ਨੈੱਟਵਰਕ ਕਨੈਕਸ਼ਨਾਂ ਦਾ ਇੰਤਜ਼ਾਮ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ। ਇਹ ਵਰਤਣ ਲਈ ਆਪਣੀ <interface>ਸਿਸਟਮ ਟਰੇ</interface> ਵਿੱਚ <interface>ਨੈੱਟਵਰਕ</interface> ਆਈਕਾਨ ਉੱਤੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ, ਜੋ ਕਿ ਸਕਰੀਨ ਦੇ ਹੇਠਾਂ ਸੱਜੇ ਕੋਨੇ ਵਿੱਚ ਹੁੰਦਾ ਹੈ।

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
pa: %1<nl/><nl/>ਇਹ ਓਪਰੇਟਿੰਗ ਸਿਸਟਮ ਪਲਾਜ਼ਮਾ, KDE ਵਲੋਂ ਤਿਆਰ ਕੀਤੇ ਮੁਫ਼ਤ ਅਤੇ ਆਜ਼ਾਦ ਸਰੋਤ ਡੈਸਕਟਾਪ ਇਨਵਾਇਰਮੈਂਟ ਨੂੰ ਚਲਾ ਰਿਹਾ ਹੈ। ਇਸ ਨੂੰ ਸੌਖੇ ਤਜਰਬੇ ੂਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਸਰਲ, ਪਰ ਤੁਹਾਨੂੰ ਕੰਮ ਪੂਰੇ ਕਰਨ ਲਈ ਮਦਦ ਵਾਸਤੇ ਮਜ਼ਬੂਤ ਬਣਾਇਆ ਗਿਆ ਹੈ। ਸਾਨੂੰ ਆਸ ਹੈ ਕਿ ਤੁਹਾਨੂੰ ਪਸੰਦ ਆਵੇਗਾ।

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
pa: ਹੇਠਲੇ ਆਈਕਾਨ ਨੂੰ ਦਬਾਉਣ ਨਾਲ %1 ਨੂੰ ਇੰਸਟਾਲ ਕਰਨਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ। ਬਦਲਵੇਂ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਤੁਸੀਂ ਵਿੰਡੋ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰਕੇ ਲਾਈਵ ਸਿਸਟਮ ਨੂੰ ਵਰਤ ਸਕਦੇ ਹੋ ਜਾਂ KDE ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਹਾਸਲ ਕਰਨਾ ਜਾਰੀ ਰੱਖ ਸਕਦੇ ਹੋ।

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਕਨੈਕਸ਼ਨਾਂ ਦਾ ਇੰਤਜ਼ਾਮ ਕਰਨ ਵਾਸਤੇ ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਨੂੰ <icode>plasma-nm</icode> ਇੰਸਟਾਲ ਚਾਹੀਦਾ ਹੈ। ਇਸ ਕਮੀ ਬਾਰੇ %1 ਨੂੰ ਰਿਪੋਰਟ ਦਿਓ।

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
pa: KDE ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਚਲਾਉਣ ਵਾਲੇ %1 ਓਪਰੇਟਿੰਗ ਸਿਸਟਮ ਲਈ ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ!<nl/><nl/> KDE ਵਲੋਂ ਤਿਆਰ ਕੀਤੇ ਮੁਫ਼ਤ ਅਤੇ ਆਜ਼ਾਦ ਸਰੋਤ ਡੈਸਕਟਾਪ ਇਨਵਾਇਰਮੈਂਟ ਨੂੰ ਚਲਾ ਰਿਹਾ ਹੈ। ਇਸ ਨੂੰ ਸੌਖੇ ਤਜਰਬੇ ੂਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਸਰਲ, ਪਰ ਤੁਹਾਨੂੰ ਕੰਮ ਪੂਰੇ ਕਰਨ ਲਈ ਮਦਦ ਵਾਸਤੇ ਮਜ਼ਬੂਤ ਬਣਾਇਆ ਗਿਆ ਹੈ। ਸਾਨੂੰ ਆਸ ਹੈ ਕਿ ਤੁਹਾਨੂੰ ਪਸੰਦ ਆਵੇਗਾ।

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
pa: ਤੁਸੀਂ ਵਿੰਡੋ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰਕੇ ਲਾਈਵ ਸਿਸਟਮ ਨੂੰ ਵਰਤ ਸਕਦੇ ਹੋ ਜਾਂ KDE ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਹਾਸਲ ਕਰਨਾ ਜਾਰੀ ਰੱਖ ਸਕਦੇ ਹੋ।

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
pa: ...ਅਤੇ ਕੋਈ ਕੁਝ ਹੋਰ!

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language.]
en: time Shanghai
pa: ਸਮਾਂ ਸ਼ਿੰਘਾਈ

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
pa: ਕਿਲੋਮੀਟਰ ਵਿੱਚ 25 ਮੀਲ

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the currency conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 200 EUR in USD
pa: ਅਮਰੀਕੀ ਡਾਲਰ ਵਿੱਚ 200 ਯੂਰੋ

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
pa: ਸਭ ਤਿਆਰ!

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
pa: ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਲਈ ਪਹੁੰਚ

[ctx: @info:window]
en: Activities
pa: ਸਰਗਰਮੀਆਂ

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
pa: ਸਫ਼ਾ ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ

[ctx: @info:window]
en: KDE Connect
pa: KDE ਕਨੈਕਟ

[ctx: @info:window]
en: KRunner
pa: ਕੇ-ਰਨਰ

[ctx: @info:window]
en: Keyboard Shortcuts
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਵਾਲਟ

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
pa: ਜਦੋਂ ਲੋੜ ਹੋਵੇ ਤਾਂ ਮਜ਼ਬੂਤ

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
pa: ਮੂਲ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਸਰਲ

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
pa: ਸਾਰ

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Beta
pa: %1 ਬੀਟਾ

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Dev
pa: %1 ਡਿਵ

[ctx: @label %1 is the Plasma version, %2 is the beta release number]
en: %1 Beta %2
pa: %1 ਬੀਟਾ %2

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
pa: KDE ਦੇ ਵਿਚਾਰ-ਵਟਾਂਦਰਾ ਮੰਚਾਂ ਤੋਂ ਮਦਦ ਲਵੋ

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
pa: ਕੇਡੀਈ ਕਮਿਊਨਟੀ ਬਾਰੇ ਹੋਰ ਜਾਣੋ

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
pa: ਬੱਗ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਦਿਓ

[ctx: @option:check]
en: Load preview automatically
pa: ਝਲਕ ਨੂੰ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਲੋਡ ਕਰੋ

[ctx: @option:check]
en: Show after Plasma is updated
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਅੱਪਡੇਟ ਹੋਣ ਦੇ ਬਾਅਦ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @title]
en: Image loading failed
pa: ਚਿੱਤਰ ਲੋਡ ਕਰਨਾ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ

[ctx: @title]
en: Welcome
pa: ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ

[ctx: @title]
en: Welcome Center
pa: ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ ਕੇਂਦਰ

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ 1

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
pa: ਘਰ

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
pa: ਸਕੂਲ

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
pa: ਕੰਮ

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
pa: ਜ਼ਰੂਰੀ ਦਸਤਾਵੇਜ਼

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
pa: ਮੇਰੀਆਂ ਫ਼ੋਟੋ

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
pa: ਵਰਤਣ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨੂੰ ਅਣਪਛਾਤੇ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

[ctx: @title:row]
en: KRunner
pa: ਕੇਰਨਰ

[ctx: @title:row]
en: Keyboard Shortcuts
pa: ਕੀ-ਬੋਰਡ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
pa: ਸਰਗਰਮੀਆਂ

[ctx: @title:row Name of the 'KDE Connect' feature]
en: KDE Connect
pa: KDE ਕਨੈਕਟ

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
pa: ਸਾਰ

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
pa: ਵਾਲਟ

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
pa: ਮੌਜਾਂ ਮਾਣੋ!

[ctx: @title:window]
en: Find Great Apps
pa: ਵਧੀਆ ਐਪਾਂ ਲੱਭੋ

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਨੂੰ %1 ਲਈ ਅੱਪਡੇਟ ਕੀਤਾ ਗਿਆ ਹੈ

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
pa: ਸਹਿਯੋਗੀ ਮੈਂਬਰ

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
pa: %1 ਨੂੰ ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ!

[ctx: @title:window Title of the Plasma Vaults popup]
en: Vaults
pa: ਵਾਲਟ

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
pa: ਸਰਗਰਮੀਆਂ

en: Display release notes for the current Plasma release.
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਰੀਲਿਜ਼ ਲਈ ਰੀਲਿਜ਼ ਨੋਟਿਸ ਵੇਖਾਓ।

en: Display the live page intended for distro live environments.
pa: ਡਿਸਟਰੋ ਲਾਈਵ ਇਨਵਾਇਰਮੈਂਟ ਦੀ ਬਜਾਏ ਲਾਈਵ ਸਫ਼ਾ ਦਿਖਾਓ।

en: Search…
pa: …ਖੋਜੋ

[ctx: The actual translated label for 'control' on a Mac keyboard]
en: control
pa: ਕੰਟਰੋਲ

en: This settings module could not be loaded
pa: ਇਸ ਸੈਟਿੰਗ ਮੋਡੀਊਲ ਨੂੰ ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Unlock and Open
pa: ਅਣ-ਲਾਕ ਤੇ ਖੋਲ੍ਹੋ
