konqueror - en to nn translation catalogue (242 entries)

en: &Bookmarks
nn: &Bokmerke

en: &Close Active View
nn: &Lukk aktiv rute

en: &Close Tab
nn: &Lukk fana

en: &Copy Link Address
nn: &Kopier lenkjeadresse

en: &Discard Changes
nn: &Forkast endringar

en: &Duplicate Current Tab
nn: &Dupliser fana

en: &Duplicate Tab
nn: &Dupliser fana

en: &Duplicate Window
nn: &Dupliser vindauge

en: &Edit
nn: &Rediger

en: &File
nn: &Fil

en: &Find File...
nn: &Finn fil …

en: &Force Reload
nn: &Tving oppdatering

en: &Go
nn: &Gå

en: &Help
nn: &Hjelp

en: &New Tab
nn: &Ny fane

en: &Open File...
nn: O&pna fil …

en: &Open Location
nn: Opna &adresse

en: &Open With
nn: &Opna med

en: &Preferences...
nn: &Innstillingar …

en: &Reload
nn: Last om a&tt

en: &Reload All Tabs
nn: &Last alle faner på nytt

en: &Reload Tab
nn: &Last inn fane på nytt

en: &Remove Entry
nn: &Fjern oppføring

en: &Settings
nn: &Innstillingar

en: &Stop
nn: &Stopp

en: &Up
nn: &Opp

en: &View
nn: &Vis

en: &Window
nn: &Vindauge

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
nn: <html>Tøm adresselinja<br /><br />Tømmer innhaldet i adresselinja.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
nn: <html>Kopier den merkte teksten eller dei merkte elementa og legg dei på utklippstavla.<br /><br />Du kan seinare lima det inn i Konqueror eller andre KDE-program.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
nn: <html>Klipp ut den merkte teksten eller dei merkte elementa og legg dei på utklippstavla.<br /><br />Du kan seinare lima dette inn i Konqueror eller andre KDE-program.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
nn: <html>Gå til foreldremappa<br /><br />Viss du no for eksempel er i file:/home/%1, vil denne knappen bringa deg til file:/home.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
nn: <html>Gå til<br /><br />Går til den adressa som er skriven inn i adresselinja.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
nn: <html>Adresselinje<br /><br />Skriv inn ei nettadresse eller noko du vil søkja etter.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
nn: <html>Gå til heimesida.<br /><br />Du kan velja kva for adresse du kjem til med denne knappen under <b>Innstillingar → Set opp Konqueror → Generelt</b>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
nn: <html>Lim inn att noko som tidlegare er klipt ut eller kopiert til utklippstavla.<br /><br />Du kan lima inn det som er klipt ut frå alle andre KDE-program.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
nn: <html>Skriv ut dokumentet <br /><br />Du får opp eit vindauge der du kan velja ymse innstillingar, som for eksempel talet på kopiar og kva for skrivar du skal bruka. <br /><br />I dette vindauget får du òg tilgang til spesielle utskriftstenester i KDE, som for eksempel å laga ei PDF-fil av utskrifta.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
nn: <html>Last inn igjen dokumenta i alle fanene<br /><br />Denne funksjonen kan du bruka for å friske opp nettsider som har endra seg sidan du lasta dei ned i alle fanene.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
nn: <html>Last det gjeldande dokumentet om att<br /><br />Denne funksjonen kan du bruka for å friske opp nettsider som har endra seg sidan du lasta dei ned. Bileta på sida vert også lasta ned på nytt, sjølv om det finst lokale kopiar av dei.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
nn: <html>Last det gjeldande dokumentet om att<br /><br />Denne funksjonen kan du bruka for å friske opp nettsider som har endra seg sidan du lasta dei ned.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
nn: <html>Stopp lastinga av dokumentet<br /><br />All nettverkstrafikken vert stoppa og Konqueror viser det som er lasta ned til no.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
nn: <qt><b>%1</b> er ikkje gyldig</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
nn: <qt><center><b>%1</b></center><hr/>Sist vitja: %2<br />Først vitja: %3<br />Vitja %4 gongar</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: @action:button New session]
en: New...
nn: Ny …

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
nn: Endra namn …

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
nn: Lagra gjeldande …

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
nn: Spør meg seinare

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
nn: Ikkje gjenopprett økta

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
nn: Gjenopprett økta

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
nn: Oftast vitja

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
nn: Nyleg vitja

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
nn: Vis historikk

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
nn: Sorter

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
nn: &Visingsmodus

[ctx: @info]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
nn: Vindauge %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
nn: Lastar …

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
nn: Tøm loggen?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
nn: Stadfest lukking av andre faner

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
nn: Set opp programtillegg

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
nn: Stadfesting

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
nn: Forkast endringar?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
nn: Oppgje mål

[ctx: @title:window]
en: History
nn: Historikk

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
nn: Handsam økter

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
nn: Opna bokmerkemappe i nye faner

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
nn: Endra namn på økta

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
nn: Vil du gjenoppretta økta?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
nn: Lagra økta

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
nn: Økta finst frå før. Vil du skriva over ho?

[ctx: @title:window]
en: Warning
nn: Åtvaring

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
nn: Vevsidestolpe

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
nn: Kryss vekk dei øktene du ikkje vil gjenoppretta

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
nn: Ei låst rute kan ikkje endra mappe. Bruk funksjonen i samband med «knyt saman rute» for å utforska mange filer frå ei mappe.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
nn: Ei økt med namnet «%1» finst frå før. Vil du skriva over ho?

en: A&ll open windows
nn: A&lle opne vindauge

en: Access denied
nn: Nekta tilgang

en: Activate Next Tab
nn: Gå til neste fane

en: Activate Previous Tab
nn: Gå til førre fane

en: Activate Tab %1
nn: Gå til fane %1

en: Add
nn: Legg til

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
nn: Vil du leggja det nye vevtillegget «%1» til sidestolpen?

en: Bookmark Toolbar
nn: Bokmerkelinje

en: By &Date
nn: På &dato

en: By &Name
nn: På &namn

en: C&lear History
nn: &Tøm historie

en: C&lose Current Tab
nn: &Lukk fana

en: Canceled.
nn: Avbroten.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
nn: Viss du kryssar av i denne boksen i minst to ruter, vert dei sette som «lenkja». Når du så skiftar katalog i ei rute, vert dei andre rutene som er knytte saman oppdaterte automatisk. Dette er spesielt nyttig ved ulike rutetypar, som for eksempel eit katalogtre med ei ikonvising eller detaljert vising, og kanskje eit terminalvindauge.

en: Clear Location Bar
nn: Tøm adresselinja

en: Close
nn: Lukk

en: Close &Other Tabs
nn: Lukk &andre faner

en: Close Current Tab
nn: Lukk fana

en: Close View
nn: Lukk rute

en: Close the current tab
nn: Lukk fana

en: Closed Items
nn: Lukka faner

en: Configure Extensions...
nn: Set opp programtillegg …

en: Configure Spell Checking...
nn: Set opp stavekontroll …

en: Conflicting proxy configuration
nn: Konflikt i mellomtenar­innstillingar

en: Copy &Files...
nn: Kopier &filer …

en: Copy selected files from %1 to:
nn: Kopier dei valte filene frå «%1» til:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
nn: Kopierer merkt tekst eller element til utklippstavla

en: Current maintainer
nn: Noverande vedlikehaldar

en: D&etach Tab
nn: &Kopla frå fana

en: Detach Current Tab
nn: Kopla frå fana

en: Developer
nn: Utviklar

en: Developer (AdBlock filter)
nn: Utviklar (reklameblokkering)

en: Developer (HTML rendering engine)
nn: Utviklar (HTML-handtering)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
nn: Utviklar (HTML-handtering, IU-bibliotek)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
nn: Utviklar (HTML-visingsmaskin, IU-bibliotek, rammeverk for regresjonstest)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
nn: utviklar (HTML-visingsmaskin, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
nn: Utviklar (IU-bibliotek)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
nn: Utviklar (I/U-bibliotek, autentiseringsstøtte)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
nn: Utviklar (støtte for Java 2-tryggleikshandsamar 
    og andre store forbetringar i applet-støtta)

en: Developer (Java applet support)
nn: Utviklar (Støtte for Java-miniprogram)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
nn: Utviklar (Java-miniprogram og andre innebygde objekt)

en: Developer (JavaScript)
nn: Utviklar (JavaScript)

en: Developer (List views)
nn: Utviklar (listevisingar)

en: Developer (List views, I/O library)
nn: Utviklar (listevisingar, I/U-bibl.)

en: Developer (Netscape plugin support)
nn: Utviklar (støtte for Netscape-programtillegg)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
nn: Utviklar (SSL, støtte for Netscape-programtillegg)

en: Developer (framework)
nn: Utviklar (rammeverk)

en: Developer (framework, parts)
nn: Utviklar (rammeverk, delar)

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
nn: Utviklar (rammeverk, delar, JavaScript, IU-bibliotek) og tidlegare vedlikehaldar

en: Developer (misc stuff)
nn: Utviklar (ymse greier)

en: Developer (navigation panel framework)
nn: Utviklar (rammeverk for navigasjonspanel)

en: Do Not Add
nn: Ikkje legg til

en: Do not ask again
nn: Ikkje spør igjen

en: Do you really want to clear the entire history?
nn: Er du sikker på at du vil tømma heile historia?

en: Do you really want to close all other tabs?
nn: Vil du verkeleg lukka alle dei andre fanene?

en: Don't use a proxy
nn: Ikkje bruk mellomtenar

en: Dump Debug Info
nn: Dump avlusingsinfo

en: Enter the parent folder
nn: Gå til foreldremappa

en: Error: %1
nn: Feil: %1

en: Extensions
nn: Programtillegg

en: Extra Toolbar
nn: Ekstra-verktøylinje

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
nn: Opnar katalogen og markerer fila viss adressa peikar til ei fil, i staden for å opna sjølve fila

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
nn: Tving oppdatering av det gjeldande dokumentet og eventuelle bilete

en: Go
nn: Gå til

en: Graphics/icons
nn: Grafikk/Ikon

en: Home
nn: Heim

en: Home Folder
nn: Heimemappe

en: Home Page
nn: Heimeside

en: KFM author
nn: Laga KFM

en: Kon&queror Introduction
nn: Kon&queror-introduksjon

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
nn: Konqueror vart ikkje avslutta på rett måte. Vil du gjenoppretta førre økt?

en: L&ocation:
nn: &Adresse:

en: Local
nn: Lokal

en: Location Bar
nn: Adresselinje

en: Location Toolbar
nn: Adresselinje

en: Location to open
nn: Opna adresse

en: Lock to Current Location
nn: Lås i denne posisjonen

en: M&ove Files...
nn: Fl&ytt filer …

en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Manage...
nn: Handsam …

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
nn: Mimetype for denne nettadressa (for eksempel text/html eller inode/directory)

en: Miscellaneous
nn: Ymse

en: Move Tab Left
nn: Flytt fane til venstre

en: Move Tab Right
nn: Flytt fane til høgre

en: Move backwards one step in the browsing history
nn: Gå tilbake eitt steg i nettlesarhistoria

en: Move backwards one step in the closed tabs history
nn: Gå tilbake eitt steg i nettlesarhistoria for lukka faner

en: Move forward one step in the browsing history
nn: Gå fram eitt steg i nettlesarhistoria

en: Move selected files from %1 to:
nn: Flytt dei valte filene frå «%1» til:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
nn: Flyttar merkt tekst eller element til utklippstavla

en: Navigate to your 'Home Folder'
nn: Gå til heimemappa

en: Navigate to your 'Home Page'
nn: Gå til heimesida

en: Navigate to your local 'Home Folder'
nn: Gå til lokal heimemappe

en: New &Window
nn: Nytt &vindauge

en: Onl&y current window
nn: &Berre gjeldande vindauge

en: Open File
nn: Opna fil

en: Open a new tab
nn: Opna ei ny fane

en: Open in &New Tab
nn: Opna i &ny fane

en: Open in Current Tab
nn: Opna i gjeldande fane

en: Open in New &Window
nn: Opna i nytt &vindauge

en: Open in New Tab
nn: Opna i ny fane

en: Open in T&his Window
nn: Opna i dette &vindauget

en: Open tabs inside current window
nn: Opna faner i dette vindauget

en: Open the document in a new tab
nn: Opna dokumentet i ein ny fane

en: Open the document in a new window
nn: Opna dokumentet i eit nytt vindauge

en: Open the document in current window
nn: Opna dokumentet i dette vindauget

en: Open with %1
nn: Opna med %1

en: Other Tabs
nn: Andre faner

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
nn: Kva motor/komponent vil du bruka (eksempelvis KHTML eller KwebKitPart)

en: Paste the clipboard contents
nn: Lim inn frå utklippstavla

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
nn: Førehandslasting til eit seinare høve; modusen støttar ikkje URL frå kommandolinje

en: Preview &in %1
nn: Førehandsvis &i %1

en: Print the current document
nn: Skriv ut dokumentet

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
nn: Profil som skal opnast (UTDATERT – IGNORER)

en: Reload all currently displayed document in tabs
nn: Last dokumenta på alle fanene om att

en: Reload the currently displayed document
nn: Last dokumentet om att

en: Resend
nn: Send på nytt

en: S&end File...
nn: S&end fil …

en: Save As...
nn: Lagra som …

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
nn: Lagra opne &faner og vindauge så dei er lette å henta

en: Search in history
nn: Søk i historikken

en: Send &Link Address...
nn: Send &lenkjeadresse …

en: Session n&ame:
nn: Økt&namn:

en: Session to open
nn: Økt som skal opnast

en: Sessions
nn: Økter

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
nn: Knyter ruta saman med andre, slik at ho følgjer mappeendringar i andre samanknytte ruter.

en: Show %1
nn: %1

en: Show proxy configuration dialog
nn: Vis oppsett for mellomtenar

en: Split View &Left/Right
nn: Del ruta &venstre/høgre

en: Split View &Top/Bottom
nn: Del ruta &topp/botn

en: Stalled
nn: Stoppa

en: Start without a default window, when called without URLs
nn: Start utan noko standardvindauge når kalla utan noko nettadresse

en: Stop loading the document
nn: Stopp lastinga av dokumentet

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nn: Filene/nettadressene som er opna av programmet vert sletta etter bruk

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
nn: Sida du prøver å visa er basert på skjemadata du har sendt. Viss du sender dataa på nytt, vert skjema­handlingane (som for eksempel eit søk eller eit nettkjøp) utførte på nytt.

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
nn: Det ser ut til å vera ein feil i oppsettet. Konqueror er sett opp til å handtera %1, men kan ikkje handtera denne filtypen likevel.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
nn: Feil ved lasting av modulen %1.
    Diagnose:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
nn: Denne linja viser dei opne fanene.Klikkar på éi av dei for å visa ho. Du kan òg bruka snøggtastar når du skal byta mellom fanene. Teksten på fana er tittelen på nettsida som er open. Viss teksten er for brei for fana, kan du leggja musepeikaren over for å sjå heile tittelen.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
nn: Tøm historikk over lukka element

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
nn: &Knyt saman rute

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
nn: Denne sida inneheld endringar som ikkje er leverte.
    Viss du lukkar vindauget, mistar du desse endringane.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
nn: Denne sida inneheld endringar som ikkje er leverte.
    Viss du lastar sida på nytt, mistar du desse endringane.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
nn: Denne fana inneheld endringar som ikkje er leverte.
    Viss du lukkar andre faner, mistar du desse endringane.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
nn: Denne fana inneheld endringar som ikkje er leverte.
    Viss du lukkar fana, mistar du desse endringane.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
nn: Denne fana inneheld endringar som ikkje er leverte.
    Viss du lukkar vindauget, mistar du desse endringane.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
nn: Denne fana inneheld endringar som ikkje er leverte.
    Viss du koplar frå fana, mistar du desse endringane.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
nn: Denne fana inneheld endringar som ikkje er leverte.
    Viss du lastar alle fanene på nytt, mistar du desse endringane.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
nn: Denne ruta inneheld endringar som ikkje er leverte.
    Viss du lukkar ruta, mistar du desse endringane.

en: Throbber
nn: Puls-ikon

en: Und&o
nn: &Angra

en: Und&o: Closed Tab
nn: &Angra: Lukka fane

en: Und&o: Closed Window
nn: &Angra: Lukka fane

en: Unsupported proxy configuration
nn: Ikkje-støtta mellomtenar-oppsett

en: Use HTTP proxy (only this time)
nn: Bruk HTTP-mellomtenar (berre denne gongen)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
nn: Bruk HTTPS-mellomtenar (berre denne gongen)

en: Web browser, file manager and document viewer.
nn: Nettlesar, filhandsamar og dokumentvisar.

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
nn: Du er no i fullskjerms­modus (heile brukargrense­snittet er gøymd). Du kan gå ut av modusen med snøggtasten for fullskjerms­modus (%1).

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
nn: Du har fleire faner opne i dette vindauget. Er du sikker på at du vil lukka det?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
nn: Du har bedt om at meir enn 20 bokmerke skal opnast i faner. Dette kan ta litt tid. Vil du halda fram?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
nn: Mellomtenaroppsettet ditt kan ikkje brukast med HTML-motoren i QtWebEngine, då denne ikkje støttar ulike mellomtenarar for HTTP og HTTPS. Gjeldande innstillingar er:<p><b>HTTP-mellomtenar:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS-mellomtenar: </b><tt>%2</tt></p>Kva ønskjer du å gjera?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
nn: Mellomtenaroppsettet ditt kan ikkje brukast med den QtWebEngine-baserte HTML-motoren. Ingen mellomtenar vert brukt.
    
    QtWebEngine støttar berre ein fast mellomtenar, så du kan ikkje bruka automatisk val av mellomtenar (PAC) eller «Web Proxy Auto-Discovery»-protokollen med QtWebEngine. Viss du må bruka mellomtenar, vel systemoppsett for mellomtenar eller definer adressa til mellomtenaren manuelt. Ønskjer du å endra mellomtenar­innstillingane no?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
nn: Sidestolpen fungerer ikkje eller er utilgjengeleg. Du kan ikkje leggja til ei ny oppføring.

en: mimetype
nn: MIME-type

en: no name
nn: Gaute Hvoslef Kvalnes, Håvard Korsvoll

en: profile
nn: profil

en: service
nn: teneste

en: session
nn: økt
