kate - en to nl translation catalogue (480 entries)

en:  [read only]
nl:  [alleen-lezen]

en: %1 cannot open folders
nl: %1 kan mappen niet openen

en: %1 doesn't exist in a git repo.
nl: %1 bestaat niet in een git-repo.

en: &All Sessions
nl: &Alle sessies

en: &Auto hide tabs
nl: Tabbladen &automatisch verbergen

en: &Backward button pressed:
nl: Knop &achterwaarts ingedrukt:

en: &Behavior
nl: &Gedrag

en: &Close Document
nl: Document &sluiten

en: &Double click opens a new document
nl: &Dubbelklikken opent een nieuw document

en: &Edit
nl: Be&werken

en: &Expand tabs
nl: Tabs &expanderen

en: &File
nl: &Bestand

en: &Forward button pressed:
nl: Knop voor &voorwaarts ingedrukt:

en: &Go
nl: &Gaan

en: &Ignore Changes
nl: W&ijzigingen verwerpen

en: &Limit number of tabs:
nl: Aanta&l tabbladen beperken:

en: &Limit output view history:
nl: Geschiedenis van uitvoerweergave &beperken

en: &Load last used session
nl: Laatst gebruikte sessie &laden

en: &Manage Sessions...
nl: Sessies &beheren

en: &Manually choose a session
nl: Sessie hand&matig kiezen

en: &Middle click closes a document
nl: &Middel-klik sluit een document

en: &Mouse
nl: &Muis

en: &Next Tab
nl: Volge&nd tabblad

en: &Open
nl: &Openen

en: &Open Containing Folder
nl: Map &openen waarin het zich bevindt

en: &Other Application...
nl: &Andere toepassing...

en: &Plugins Handbook
nl: &Plug-ins-handboek

en: &Previous Tab
nl: &Vorig tabblad

en: &Quick Open
nl: S&nel openen

en: &Recent Sessions
nl: &Recente Sessies

en: &Reload
nl: &Herladen

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: &Rename...
nl: He&rnoemen...

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
nl: Laatst gesloten document(en) he&ropenen

en: &Save Session
nl: Sessie op&slaan

en: &Settings
nl: &Instellingen

en: &Show close button
nl: Sluitknop &tonen

en: &Sidebars
nl: &Zijbalken

en: &Start new session
nl: Nieuwe sessie &starten

en: &Status Bar Items
nl: Items op de &Statusbalk

en: &Switch to output view upon message type:
nl: Naar uitvoerweergave om&schalen op type bericht:

en: &Tabs
nl: &Tabbladen

en: &Tools
nl: H&ulpmiddelen

en: &View
nl: Beel&d

en: &View Difference
nl: &Verschil tonen

en: &Window Color Scheme
nl: Kleurenschema van &venster

[ctx: 'Next Tab'/'Previous Tab' is an existing action name. Please use the same text here as it is used in that action's translation]
en: Allow cycling through tabs. If unchecked, the action 'Next Tab'/'Previous Tab' will not go to first/last tab after reaching the end
nl: Sta lopen door tabbladen toe. Indien niet geactiveerd zal de actie 'Volgend tabblad'/'Vorig tabblad' niet gaan naar het eerste/laatste tabblad na het bereiken van het einde

en: 'showtoolview $toolview_name'. Hide a toolview panel. Available panels: %1
nl: 'showtoolview $toolview_name'. Verberg een hulpmiddelenweergavepaneel. Beschikbare panelen: %1

en: 'showtoolview $toolview_name'. Show a toolview panel. Available panels: %1
nl: 'showtoolview $toolview_name'. Toon een hulpmiddelenweergavepaneel. Beschikbare panelen: %1

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
nl: (c) 2000-2024 de auteurs van Kate

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
nl: <b>git</b> niet gevonden. Git is nodig om diff te doen op documenten. Als git al is geïnstalleerd, ga na dat het in uw variabele PATH is. Zie https://git-scm.com/downloads

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
nl: <p>Het document '%1' is gewijzigd, maar niet opgeslagen.</p><p>Wilt u de wijzigingen opslaan of verwerpen?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
nl: <p>U probeert een of meer grote bestanden te openen:</p><ul>%1</ul><p>Wilt u door gaan?</p><p><strong>Denk er aan dat kate voor enige tijd niet meer antwoord bij het openen van grote bestanden.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
nl: <qt>De documenten in de lijst hieronder zijn op de schijf gewijzigd. <p>Selecteer één of meerdere documenten tegelijk en klik op een aktieknop totdat de lijst leeg is.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
nl: <qt>Het volgende document is gewijzigd. Wilt u het opslaan voordat u afsluit?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
nl: <qt>U staat op het punt de zijbalken te verbergen. Als deze zijn verborgen is het niet meer mogelijk om de gereedschapsweergaven met de muis te openen. U dient dan de zijbalken weer zichtbaar te maken met menuoptie <b>Beeld &gt; Gereedschapsweergaven &gt; Zijbalken tonen</b>. U kunt de gereedschapsweergaven ook tonen/verbergen met de bijhorende sneltoetsen.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
nl: Ga naar tabblad %1

[ctx: @action:button]
en: Enable
nl: Inschakelen

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
nl: Alle bestanden openen

[ctx: @action:button]
en: Reopen
nl: Heropenen

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
nl: Omschakelen naar dit exemplaar

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
nl: Hernoemen...

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
nl: Weergave van diagnostische meldingen

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
nl: %1 [onderdrukt: %2]

[ctx: @info]
en: Error
nl: Fout

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
nl: Fout in reguliere expressie: %1
    offset %2: %3

[ctx: @info]
en: Info
nl: Informatie

[ctx: @info]
en: Warning
nl: Waarschuwing

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
nl: Diagnosen wissen

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
nl: Commit-hash kopiëren

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
nl: Bestandsnaam kopiëren

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
nl: Locatie kopiëren

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
nl: Volledig vastlegging (commit) tonen

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
nl: Vastleggen (commit) %1

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
nl: Geschiedenis van bestand - %1

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
nl: Bestanden recursief openen

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
nl: Map openen

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
nl: Een hoge limiet kan de venstergrootte verhogen, schakel 'Tabblad schuiven toestaan' in om het te voorkomen. Ongelimiteerde tabbladen zijn altijd te verschuiven.

en: A tool view to display context associated with the current cursor position (LSP hints, diagnostics)
nl: Een hulpmiddeloverzicht om context geassocieerd met de huidige cursorpositie te tonen (LSP hints, diagnostics)

en: Add Global Suppression
nl: Globale onderdrukking toevoegen

en: Add Local Suppression
nl: Lokale onderdrukking toevoegen

en: All
nl: Alles

en: All Projects
nl: Alle projecten

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
nl: Alle personen die bijgedragen hebben en die ik vergeten ben te noemen

en: Allow tab scrolling
nl: Tabblad schuiven toestaan

en: Application Startup Behavior
nl: Gedrag bij programma opstarten

en: Application Startup/Shutdown Behavior
nl: Gedrag bij toepassing opstarten/afsluiten

en: Automatically save and restore:
nl: Automatisch opslaan en herstellen:

en: Bad PATH value
nl: Foute waarde van PATH

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Behavior Options
nl: Opties voor gedrag

en: Bottom Sidebar
nl: Onderste zijbalk

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
nl: Berekent het verschil tussen de inhoud in de editor en het bestand op de schijf voor het geselecteerde document.

en: Change Style
nl: Stijl wijzigen

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
nl: Selecteer dit keuzevakje als u wilt dat al uw deelvensters en frames worden hersteld, telkens als u de toepassing opstart.

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
nl: Selecteer dit als u de documentconfiguratie, zoals bijvoorbeeld bladwijzers, wilt opslaan na een editorsessie. De configuratie zal worden hersteld als u het opnieuw opent, indien het document niet tussentijds is veranderd.

en: Cl&ose Current View
nl: &Huidig deelvenster sluiten

en: Clear Diagnostics Filter
nl: Diagnostisch filter wissen

en: Clear Recent Files
nl: Recente bestanden wissen

en: Clear all messages
nl: Alle berichten wissen

en: Click here to switch to the Quick Open view.
nl: Hier klikken om om te schakelen naar de weergave Snelopenen.

en: Clos&e All
nl: All&es sluiten

en: Close
nl: Sluiten

en: Close &All Documents
nl: &Alle documenten sluiten.

en: Close &Window
nl: &Venster sluiten

en: Close All
nl: Alles sluiten

en: Close Document
nl: Document sluiten

en: Close Inactive Views
nl: Inactieve weergaven sluiten

en: Close O&ther
nl: A&ndere sluiten

en: Close Orp&haned
nl: Verw&eesden sluiten

en: Close Other &Documents
nl: Andere &documenten sluiten

en: Close Others
nl: Andere sluiten

en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

en: Close all documents beside current one?
nl: Alle documenten naast de huidige sluiten?

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
nl: Alle documenten in de bestandenlijst die niet opnieuw geopend kunnen worden sluiten omdat ze niet meer toegankelijk zijn.

en: Close all documents?
nl: Alle documenten sluiten?

en: Close all open documents.
nl: Sluit alle geopende documenten.

en: Close documents with the window they belong to
nl: Documenten sluiten met het venster waarbij ze behoren

en: Close every view but the active one
nl: Alle weergaven sluiten behalve de actieve.

en: Close other open documents.
nl: Sluit andere geopende documenten.

en: Close the application entirely when the last file is closed
nl: De toepassing helemaal sluiten wanneer het laatste bestand wordt gesloten

en: Close the current document.
nl: Het huidige document sluiten.

en: Close the currently active split view
nl: Sluit de nu actieve gesplitste weergave

en: Close this window
nl: Sluit dit venster

en: Closing Aborted
nl: Afsluiten geannuleerd

en: Collapse All
nl: Alles invouwen

en: Compare
nl: Vergelijken

en: Compare with Active Document
nl: Met het actieve document vergelijken

en: Compare with Active Document Using
nl: Vergelijken met het actieve document met gebruik van

en: Configure
nl: Configureren

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
nl: Stel de sneltoetsen in voor deze toepassing.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
nl: Configureer diverse aspecten van deze toepassing en het tekstinvoercomponent.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
nl: Bepaal welke items er in de werkbalk(en) voorkomen.

en: Configure...
nl: Configureren...

en: Control view space splitting
nl: Besturing van opsplitsen van weergaveruimte

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
nl: Kopieert het pad van het huidige bestand naar het klembord.

en: Copy &Location
nl: &Locatie kopiëren

en: Copy Location
nl: Locatie kopiëren

en: Copy all text to clipboard
nl: Alle tekst naar het klembord kopiëren

en: Copy to Clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

en: Core Developer
nl: Kernontwikkelaar

en: Could not save the document 
    '%1'
nl: Het document 
    %1
    kon niet worden opgeslagen

en: Could not start program
nl: Kon het programma niet starten

en: Create a new document
nl: Maak een nieuw document aan

en: Create a new window.
nl: Een nieuw venster aanmaken

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Current Project
nl: Huidige project

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
nl[0]: Op dit moment is er één document meer open. Om alle open documenten te zien, schakel over naar de weergave Snelopenen door hier te klikken.
nl[1]: Op dit moment zijn er %1 documenten meer open. Om alle open documenten te zien, schakel over naar de weergave Snelopenen door hier te klikken.

en: D&etach Document
nl: Docum&ent afkoppelen

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
nl: De gegevens die u wou opslaan kon niet worden geschreven. Kies een handeling om door te gaan.

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete file
nl: Bestand verwijderen

en: Delete unused meta-information after:
nl: Ongebruikte meta-informatie verwijderen na:

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Deleted file %1
nl: Bestand %1 verwijderen

en: Deletes the file belonging to the current document.
nl: Verwijdert het bestand behorend bij het huidige document.

en: Description
nl: Beschrijving

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
nl: Ontwerper van de mascotte van Kate 'Kate the Cyber Woodpecker'

en: Detach Active Document
nl: Actief docum&ent losmaken

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Diagnostics
nl: Diagnostische meldingen

en: Diagnostics View
nl: Weergave van diagnostische meldingen

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
nl: Limiet voor diagnostiek bereikt, verdere diagnostiek wordt genegeerd. De limiet kan in instellingen worden geconfigureerd.

en: Diagnostics limit:
nl: Limiet aan diagnostiek

en: Diff Style:
nl: Stijl van Diff:

en: Disable Suppression
nl: Onderdrukken uitschakelen

en: Discard Hunk
nl: Hunk verwerpen

en: Discard Line | Discard Lines
nl[0]: Regel verwerpen
nl[1]: Regels verwerpen

en: Do you really want to delete file "%1"?
nl: Wilt u het bestand "%1" verwijderen?

en: Documents
nl: Documenten

en: Documents Modified on Disk
nl: Document op de schijf gewijzigd

en: Documents to open.
nl: Te openen documenten.

en: Don't ask again
nl: Niet meer vragen

en: Downward Split View
nl: Neerwaarts opgedeelde weergave

en: Duplicate...
nl: Dupliceren...

en: Elide tab text
nl: Puntjes invoegen in tabbladtekst

en: Enable Suppression
nl: Onderdrukken inschakelen

en: Enable tool view
nl: Hulpmiddeloverzicht activeren

en: Error
nl: Fout

en: Error Creating Diff
nl: Fout bij het berekenen van de verschillen

en: Errors
nl: Fouten

en: Expand All
nl: Alles uitvouwen

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
nl: Inschakelen van plug-in <b>%1</b> is mislukt

en: Failed to get file history: %1
nl: Ophalen van geschiedenis van bestand is mislukt: %1

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
nl: Ophalen van geschiedenis van bestand is mislukt: uitvoerbaar programma git niet in PATH gevonden

en: File "%1" could not be deleted.
nl: Bestand "%1" kon niet worden verwijderd.

en: File "%1" could not be moved to "%2"
nl: Bestand "%1" kon niet verplaats worden naar "%2".

en: File Act&ions
nl: Bestandsact&ies

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Files
nl: Bestanden

en: Files with unsaved changes
nl: Bestanden met niet opgeslagen wijzigingen

en: Filter Sessions
nl: Filtersessies

en: Focus %1
nl: Focus op %1

en: Focus Navigation Bar
nl: Focus op navigatiebalk

en: Focus Toolview
nl: Hulpmiddelweergave heeft focus

en: Focus the navigation bar
nl: Focus op de navigatiebalk

en: Focus the next tab.
nl: Focus op het volgende tabblad.

en: Focus the previous tab.
nl: Focus op het vorige tabblad.

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
nl: Mappen kunnen alleen geopend worden wanneer de projectenplug-in is ingeschakeld

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
nl: Forceer de start van een nieuw kate-proces (wordt genegeerd als start wordt gebruikt en een ander kate-proces heeft de gegeven sessie al geopend), geforceerd als helemaal geen parameters en URL's zijn gegeven.

en: Former Core Developer
nl: Voormalig kernontwikkelaar

en: Fuzzy Filtering
nl: Vage filtering

en: Get involved
nl: Meedoen

en: Go to Next Location
nl: Ga naar de volgende locatie

en: Go to Previous Location
nl: Ga naar de vorige locatie

en: Hamburger Menu Toolbar
nl: Werkbalk van hamburgermenu

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
nl: Hier kunt u alle beschikbare plug-ins van Kate zien. De gemarkeerde plug-ins zijn geladen, en zullen opnieuw worden geladen bij de volgende keer dat u Kate gebruikt.

en: Hide All Tool Views
nl: Alle weergaven van hulpmiddelen verbergen

en: Hide Button
nl: Knop verbergen

en: Hide Inactive Views
nl: Inactieve weergaven verbergen

en: Hide every view but the active one
nl: Alle weergaven verbergen behalve de actieve

en: Hide menu bar
nl: Menubalk verbergen

en: Highlighting for Ferite
nl: Syntaxis-accentuering voor Ferite

en: Highlighting for ILERPG
nl: Syntaxis-accentuering voor ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
nl: Syntaxis-accentuering voor LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
nl: Syntaxis-accentuering voor Make-bestanden, Python

en: Highlighting for Python
nl: Syntaxis-accentuering voor Python

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
nl: Syntaxis-accentuering voor RPM Spec-bestanden, Perl, Diff en nog veel meer

en: Highlighting for SQL
nl: Syntaxis-accentuering voor SQL

en: Highlighting for Scheme
nl: Syntaxis-accentuering voor Scheme

en: Highlighting for VHDL
nl: Syntaxis-accentuering voor VHDL

en: History back
nl: Terug in geschiedenis

en: History forward
nl: Verder in geschiedenis

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
nl: Grootte van pictogrammen voor knoppen in linker en rechter zijbalk:

en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
nl: Indienen uitgeschakeld, zal een document zonder titel getoond worden voor nieuwe vensters.

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
nl: Indien ingeschakeld zal een modale dialoog worden gebruikt om alle gewijzigde bestanden te tonen. Indien niet ingeschakeld zal u voor elk bestand gevraagd worden wat u wilt doen wanneer de weergave van dat bestand focus krijgt.

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
nl: Indien ingeschakeld zal elk document geopend worden in zijn eigen venster. Zo niet, elk document zal geopend worden in een nieuw tabblad in het huidige venster.

en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
nl: Indien geactiveerd zal de toepassing afsluiten wanneer het laatste in bewerking zijnde bestand wordt gesloten, anders zal een lege pagina geopend worden zodat u een nieuw bestand kunt beginnen.

en: If unchecked the new tab will open at the end.
nl: Indien niet geactiveerd zal het nieuwe tabblad aan het eind openen.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
nl: Bij gebruik van een al draaiend kate-proces, blokkeren totdat deze gereed is, als er te openen URL's zijn gegeven.

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
nl: Om mappen te openen moet de plug-in <b>%1</b> ingeschakeld worden. Inschakelen?

en: Include &window configuration
nl: &Vensterconfiguratie insluiten

en: Info
nl: Informatie

en: Information
nl: Informatie

en: Invalid hash
nl: Ongeldige hash

en: Jump to Next File
nl: Naar volgend bestand springen

en: Jump to Next Hunk
nl: Naar volgende hunk springen

en: Jump to Previous File
nl: Naar vorig bestand springen

en: Jump to Previous Hunk
nl: Naar vorige hunk springen

en: KWrite - Text Editor
nl: KWrite - tekstbewerker

en: KWrite Author
nl: Auteur KWrite

en: KWrite Undo History, Kspell integration
nl: KWrite's ongedaan-maken-geschiedenis, KSpell's integratie

en: KWrite XML Syntax highlighting support
nl: KWrite's ondersteuning voor accentuering van de XML-syntaxis

en: KWrite port to KParts
nl: Overdracht van KWrite naar KParts

en: Kate - Advanced Text Editor
nl: Kate - KDE Advanced Text Editor

en: Keep &meta-information past sessions
nl: &Meta-informatie na sessies behouden

en: Last opened
nl: Laatst geopend

en: Left Sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Left Split View
nl: Linker opgedeelde weergave

en: List of %1 seperated directories where Kate will look for programs to run. This list will be prepended to your PATH environment variable. E.g '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'
nl: Lijst met %1 aparte mappen waar Kate zal kijken voor uit te voeren programma's. Deze lijst zal vooraf worden gegaan door uw omgevingsvariabele PATH. Bijv. '/home/GEBRUIKER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'

en: Location
nl: Locatie

en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

en: Maintainer
nl: Onderhouder

en: Make the next split view the active one.
nl: Maak het volgende deelvenster actief.

en: Make the previous split view the active one.
nl: Maak het vorige deelvenster actief.

en: Make the split view intuitively downward the active one.
nl: Maak de onderste opgedeelde weergave intuïtief de actieve.

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
nl: Maak de linker opgedeelde weergave intuïtief de actieve.

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
nl: Maak de rechter opgedeelde weergave intuïtief de actieve.

en: Make the split view intuitively upward the active one.
nl: Maak de bovenste opgedeelde weergave intuïtief de actieve.

en: Manage Sessions
nl: Sessies beheren

en: Manage Sessions...
nl: Sessies beheren...

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
nl: Max aantal diagnostische melden toegestaan in het hulpmiddel weergave van diagnostiek.

en: Maximum number of entries in recent file list:
nl: Maximum aantal items in de lijst met recente bestanden:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
nl: &Nieuwe sessie

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Move Document to New Horizontal Split
nl: Document naar nieuwe horizontale splitsing verplaatsen

en: Move Document to New Vertical Split
nl: Document naar nieuwe verticale splitsing verplaatsen

en: Move Splitter Down
nl: Splitter naar onderen schuiven

en: Move Splitter Left
nl: Splitter naar links schuiven

en: Move Splitter Right
nl: Splitter naar rechts schuiven

en: Move Splitter Up
nl: Splitter naar boven schuiven

en: Move To
nl: Verplaatsen naar

en: Move the splitter of the current view down
nl: Verplaats de splitter van de huidige weergave naar onderen

en: Move the splitter of the current view to the left
nl: Verplaats de splitter van de huidige weergave naar links

en: Move the splitter of the current view to the right
nl: Verplaats de splitter van de huidige weergave naar rechts

en: Move the splitter of the current view up
nl: Verplaats de splitter van de huidige weergave omhoog

en: Name
nl: Naam

en: Navigate to this column.
nl: Ga naar deze kolom.

en: Navigate to this line.
nl: Ga naar deze regel.

en: Navigation Bar
nl: Navigatiebalk

en: Never
nl: Nooit

en: New &Window
nl: Nieuw &venster

en: New File
nl: Nieuw bestand

en: New Session
nl: Nieuwe sessie

en: New file %1
nl: Nieuw bestand %1

en: New file name
nl: Nieuwe bestandsnaam

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
nl: Nieuw bestand geopend tijdens het afsluiten van Kate. Afsluiten is geannuleerd.

en: Newly-created unsaved files
nl: Nieuw aangemaakte niet-opgeslagen bestanden

en: Next Item
nl: Volgend item

en: Next Split View
nl: Volgend opgedeeld venster

en: Next tab
nl: Volgend tabblad

en: No differences found
nl: Geen verschillen gevonden

en: No recent documents
nl: Geen recente documenten

en: No recent documents or projects
nl: Geen recente documenten of projecten

en: No saved sessions
nl: Geen opgeslagen sessies

en: No toolview found for name: '%1'. Is the plugin for it disabled or the name is misspelled?
nl: Geen hulpmiddelenweergave gevonden voor naam: '%1'. Is de plug-in ervoor uitgeschakeld of is de naam verkeerd gespeld?

en: One Down
nl: Één naar beneden

en: One Left
nl: Eén links

en: One Right
nl: Eén rechts

en: One Up
nl: Eén omhoog

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
nl: Probeer alleen het kate-proces met deze pid te hergebruiken (wordt genegeerd als start wordt gebruikt en een ander kate-proces de gegeven sessie heeft geopend).

en: Open File
nl: Bestand openen

en: Open File...
nl: Bestand openen...

en: Open Folder...
nl: Map openen...

en: Open Selected Files...
nl: Geselecteerde bestanden openen...

en: Open W&ith
nl: O&penen met

en: Open a form to quick open documents.
nl: Een formulier openen om snel documenten te openen.

en: Open an existing document for editing
nl: Open een bestaand document om te bewerken

en: Open as Template
nl: Als sjabloon openen

en: Open each document in its own window
nl: Elk document in zijn eigen venster openen

en: Open new tabs to the right of the current tab
nl: Nieuwe tabbladen openen rechts van het huidige tabblad

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
nl: Open het huidige document met een andere toepassing die voor dit bestandstype geregistreerd staat, of een toepassing naar keuze.

en: Opening Large File
nl: Bezig met groot bestand te openen

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
nl: Opent het actieve document in een nieuw venster en sluit het in het huidige venster

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
nl: Opent het document in een nieuw venster en sluit het in het huidige venster

en: Output
nl: Uitvoer

en: Output timestamps with date
nl: Uitvoertijdstippen met datum

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
nl: Overschrijf geselecteerde documenten, waarbij wijzigingen op de schijf worden genegeerd.

en: Own Section
nl: Eigen sectie

en: PHP Keyword/Datatype list
nl: PHP Keyword/Datatype-lijst

en: Patches and more
nl: Aanpassingen en andere zaken

en: Plugin Manager
nl: Plug-inbeheer

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Previous Item
nl: Vorig item

en: Previous Split View
nl: Vorig opgedeeld venster

en: Previous tab
nl: Vorig tabblad

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Python Plugin Developer
nl: Ontwikkelaar van Python-plug-ins

en: QA and Scripting
nl: QA en scripts maken

en: Quick Fix
nl: Snelle reparatie

en: Quit the application
nl: Sluit de toepassing

en: Read handbook
nl: Handboek lezen

en: Read the contents of stdin.
nl: Lees de inhoud van standaard invoer (stdin).

en: Recent Documents
nl: Recente documenten

en: Recent Documents and Projects
nl: Recente documenten en projecten

en: Recent Files
nl: Recente bestanden

en: Reload A&ll
nl: Alles he&rladen

en: Reload all open documents.
nl: Alle geopende documenten herladen.

en: Reload selected documents from disk
nl: De geselecteerde documenten opnieuw van schijf laden.

en: Remove Global Suppression
nl: Globale onderdrukking verwijderen

en: Remove Local Suppression
nl: Lokale onderdrukking verwijderen

en: Remove modified flag from selected documents
nl: Vlag voor gewijzigd van geselecteerde documenten verwijderen

en: Rename file
nl: Bestand hernoemen

en: Renames the file belonging to the current document.
nl: Hernoemt het bestand behorend bij het huidige document.

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
nl: Het document of documenten die het meest recent is/zijn gesloten heropenen

en: Reopening files from the last session...
nl: Bezig met opnieuw openen van bestanden uit de laatste sessie...

en: Restore
nl: Terugzetten

en: Right Sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Right Split View
nl: Rechter opgedeelde weergave

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
nl: Deze bewerker uitvoeren met kdesu kan bugs veroorzaken en u blootstellen aan kwetsbaarheden bij beveiliging. Gebruik deze bewerker normaal en u zult gevraagd worden naar verhoogde toegangsrechten, indien nodig, bij opslaan van documenten.

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
nl: Deze bewerker uitvoeren met sudo kan bugs veroorzaken en u blootstellen aan kwetsbaarheden bij beveiliging. Gebruik deze bewerker normaal en u zult gevraagd worden naar verhoogde toegangsrechten, indien nodig, bij opslaan van documenten.

en: Sa&ve All
nl: A&lles opslaan

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Save As (%1)
nl: Opslaan als (%1)

en: Save Documents
nl: Document opslaan

en: Save Session &As...
nl: Sessie opslaan &als...

en: Save all open, modified documents to disk.
nl: Alle geopende, gewijzigde bestanden opslaan.

en: Saved Sessions
nl: Opgeslagen sessies

en: Script error. Expected a toolview name. Available: %1
nl: Fout in script. Een hulpmiddelweergavenaam werd verwacht. Beschikbaar: %1

en: Scripting
nl: Scripts maken

en: Se&lect All
nl: Alles se&lecteren

en: Search...
nl: Zoeken...

en: Sele&ction
nl: Sele&ctie

en: Sess&ions
nl: Sess&ies

en: Session
nl: Sessie

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
nl: Sessie '%1' is al geopend in een ander exemplaar van Kate. Daarheen omschakelen of in dit exemplaar heropenen?

en: Session Chooser
nl: Sessiekiezer

en: Session Elements
nl: Sessie-elementen

en: Session Management
nl: Sessiebeheer

en: Session Name
nl: Sessienaam

en: Session Renaming
nl: Sessie hernoemen

en: Session name:
nl: Sessienaam:

en: Session will be deleted on dialog close
nl: Sessie zal verwijderd worden bij sluiten van de dialoog

en: Set encoding for the file to open.
nl: Codering instellen voor het te openen bestand

en: Sho&w Path in Titlebar
nl: Pad &tonen in titelbalk

en: Show %1
nl: %1 tonen

en: Show %1 Button
nl: Knop %1 tonen

en: Show &Tabs
nl: &Tabs tonen

en: Show File Git History
nl: Geschiedenis van git van bestand tonen

en: Show Hover Info
nl: Informatie bij er boven zweven tonen

en: Show Navigation Bar
nl: Navigatiebalk tonen

en: Show Side&bars
nl: Zij&balken tonen

en: Show current symbol in navigation bar
nl: Huidige symbool in navigatiebalk tonen

en: Show text for left and right sidebar buttons
nl: Tekst tonen bij knoppen in linker en rechter zijbalk

en: Show the complete document path in the window caption
nl: Toon het complete pad van het document in de titelbalk van het venster

en: Show the welcome page
nl: De welkomstpagina tonen

en: Show welcome page for new window
nl: Welkomstpagina voor nieuw venster tonen

en: Show welcome view for new windows
nl: Weergave van welkom voor nieuwe vensters tonen

en: Show/Hide Commit Info
nl: Commit-informatie tonen/verbergen

en: Shows a hint how to compare documents.
nl: Toont een hint hoe documenten te vergelijken.

en: Side By Side
nl: Naast elkaar

en: Sidebar Buttons
nl: Knoppen in de zijbalk

en: Specify a name for this session
nl: Een nieuwe naam voor deze sessie specificeren

en: Specify a new name for session: %1
nl: Een nieuwe naam specificeren voor sessie: %1

en: Split &Horizontal
nl: &Horizontaal opsplitsen

en: Split Ve&rtical
nl: Ve&rticaal opsplitsen

en: Split View
nl: Beeld splitsen

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
nl: Splits het huidige actieve deelvenster horizontaal op in twee deelvensters en verplaats het huidige actieve document naar de onderste weergave.

en: Split the currently active view horizontally into two views.
nl: Splits het huidige actieve deelvenster horizontaal op in twee deelvensters.

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
nl: Splits het huidige actieve deelvenster verticaal op in twee deelvensters en verplaats het huidige actieve document naar de rechter weergave.

en: Split the currently active view vertically into two views.
nl: Splits het huidige actieve deelvenster verticaal op in twee deelvensters.

en: Stage Hunk
nl: Hunk in stage zetten

en: Stage Line | Stage Lines
nl[0]: Nieuwe regel
nl[1]: Regels in stage zetten

en: Start Kate with a given session.
nl: Kate starten met een gegeven sessie.

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
nl: Kate starten met een nieuwe anonieme sessie, houdt '-n' in.

en: Starting Up
nl: Opstarten

en: Status on Disk
nl: Status op de schijf

en: Sync section size with tab positions
nl: Sectiegrootte met tab-posities synchroniseren

en: Synchronize Scrolling
nl: Schuiven synchroniseren

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
nl: Schuiven synchroniseren van deze gesplitste weergave met andere gesynchroniseerde gesplitste weergaven

en: Testing, ...
nl: Tests, ...

en: The Editing Commands
nl: De tekstinvoercommando's

en: The cool buffersystem
nl: Het fantastische buffersysteem

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
nl: Het commando 'diff' is mislukt. Controleer of git is geïnstalleerd en zich in uw zoekpad ($PATH) bevindt.

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
nl: Het document '%1' is gewijzigd. Wilt u de wijzigingen opslaan of verwerpen?

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
nl: Het bestand '%1' kon niet worden geopend. Het is namelijk geen bestand, maar een map.

en: The file '%1' does not exist
nl: Het bestand '%1 bestaat niet

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nl: De bestanden/URL-adressen geopend door de toepassing zullen na gebruik worden verwijderd

en: The path '%1' doesn't exist
nl: Het pad '%1' bestaat niet

en: The plugin required to open folders was not found
nl: De plug-in vereist om mappen te openen is niet gevonden

en: The selected program could not be started. Maybe it is not installed.
nl: Het geselecteerde programma kon niet worden gestart. Het is misschien niet geïnstalleerd.

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
nl: De sessie bevat de lijst van open documenten, lijst met recent geopende bestanden, bladwijzers, cursorpositie etc. Wanneer de sessie wordt geladen worden alle elementen hersteld.

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
nl: De sessie kon niet worden hernoemd naar "%1". Schrijven naar "%2" is mislukt

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
nl: (nooit)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
nl[0]: %v dag
nl[1]: %v dagen

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in all projects (right click to configure)
nl: Zoek bestanden in alle projecten (klik rechts om te configureren)

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in current project (right click to configure)
nl: Zoek bestanden in het huidige project (klik rechts om te configureren)

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
nl: Er bestaat al een sessie met de door u gekozen naam: %1
    Kies een andere.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
nl: Hier staan de bestanden die u recentelijk hebt geopend. Vanuit dit paneel kunt u ze snel opnieuw openen.

en: This shows help files for various available plugins.
nl: Dit toont documentatiebestanden voor diverse beschikbare plug-ins.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
nl: Dit opent alle documenten naast de huidige. Wilt u doorgaan?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
nl: Dit opent alle documenten. Wilt u doorgaan?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
nl: Hierdoor wordt de menubalk geheel verborgen. U kunt die weer zichtbaar maken door %1 te typen.

en: To save a session, you must specify a name.
nl: Geef een naam op om de nieuwe sessie te kunnen opslaan.

en: Toggle Orientation
nl: Oriëntatie omschakelen

en: Toggle Scroll Synchronization
nl: Synchronisatie van schuiven omschakelen

en: Toggle scroll synchronization for the current view
nl: Synchronisatie van schuiven omschakelen voor de huidige weergave

en: Toggles the orientation of the current split view
nl: Schakelt de oriëntatie van de huidige gesplitste weergave om

en: Tool &Views
nl: Gereedschapsweerga&ven

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
nl: Diff tonen met volledige context, niet alleen de gewijzigde regels

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
nl: Diff herladen

en: Toolview Manager
nl: Beheerder van hulpmiddelweergave

en: Top Sidebar
nl: Bovenste zijbalk

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Unstage Hunk
nl: Hunk uit stage halen

en: Unstage Line | Unstage Lines
nl[0]: Nieuwe regel
nl[1]: Regels uit stage halen

en: Upward Split View
nl: Bovenste opgedeelde weergave

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
nl: Een aparte &dialoog gebruiken voor behandeling van extern gewijzigde bestanden

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
nl: Het contextmenu van de tabbladbalk gebruiken om twee documenten te vergelijken

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
nl: Gebruik dit commando om de tabs in de weergaven te tonen of verbergen

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
nl: Gebruik dit commando om de statusbalk van het deelvenster te tonen of verbergen

en: User Feedback
nl: Terugkoppeling van gebruiker

en: Very nice help
nl: Zeer welkome hulp

en: Visit homepage
nl: Homepagina bezoeken

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Welcome
nl: Welkom

en: Welcome Page
nl: Welkomstpagina

en: Welcome to %1
nl: Welkom bij %1

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
nl: Wanneer een venster wordt gesloten worden de documenten alleen geopend in dit venster ook gesloten.

en: When checked double click opens a new document.
nl: Indien geactiveerd opent dubbelklikken een nieuw document.

en: When checked each tab will display a close button.
nl: Indien geactiveerd zal elk tabblad een sluitknop tonen.

en: When checked middle click closes a document.
nl: Indien geactiveerd sluit middel-klikken een nieuw document.

en: When checked tab text might be elided if its too long.
nl: Indien geactiveerd kunnen in tabbladtekst puntjes worden gevoegd.

en: When checked tabs take as much size as possible.
nl: Indien geactiveerd nemen tabs zoveel mogelijk ruimte in.

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
nl: Indien geactiveerd zullen tabbladen verborgen zijn als één document open is.

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
nl: Indien geactiveerd zal dit schuiven in de tabbladbalk toestaan wanneer het aantal tabbladen groot is.

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
nl: Indien geactiveerd zal de sectiegrootte bepaald worden door de positie of de tabs.
    Deze optie heeft geen effect op de onderste zijbalk.

en: When enabled, the output line timestamp headers will be prefixed with date.
nl: Indien ingeschakeld zal de kop met tijdstip van de uitvoerregel een voorloop met datum krijgen.

en: Wildcard Filtering
nl: Filteren met jokerteken

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
nl: U liet de map %1 in Kate los. Wilt u alle bestanden erin openen?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
nl: U hebt niet opgeslagen wijzigingen. Wilt u de wijzigingen toepassen of ze verwerpen?

en: [NEW]
nl: [NIEUW]

en: [OLD]
nl: [OUD]

en: [urls...]
nl: [URL's...]

en: column
nl: kolom

en: encoding
nl: codering

en: line
nl: regel

en: session
nl: sessie
