kate - en to nds translation catalogue (180 entries)

en:  [read only]
nds:  [bloots leesbor]

en: &Behavior
nds: &Bedregen

en: &Close Document
nds: Dokment &tomaken

en: &Edit
nds: &Bewerken

en: &File
nds: &Datei

en: &Go
nds: &Gahn

en: &Help
nds: &Hülp

en: &Ignore Changes
nds: Ännern över&gahn

en: &Load last used session
nds: Tolest bruukt Törn &laden

en: &Manage Sessions...
nds: Törns &plegen

en: &Manually choose a session
nds: Törn vun &Hand utsöken

en: &Next Tab
nds: &Nakamen Paneel

en: &Open
nds: &Opmaken

en: &Plugins Handbook
nds: Handbook för &Plugins

en: &Previous Tab
nds: &Verleden Paneel

en: &Quick Open
nds: Fi&x opmaken

en: &Reload
nds: &Nieg laden

en: &Rename...
nds: Ü&mnömen...

en: &Save Session
nds: Törn &sekern

en: &Settings
nds: &Instellen

en: &Start new session
nds: Niegen Törn &starten

en: &Status Bar Items
nds: &Statusbalken-Indrääg

en: &Tools
nds: &Warktüüch

en: &View
nds: &Ansicht

en: &View Difference
nds: &Verscheel ankieken

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
nds: <p>Dat Dokment "%1" wöör ännert, man nich sekert.</p><p>Wullt Du Dien Ännern sekern oder wegsmieten?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
nds: <p>Du wullt een oder mehr grote Dateien opmaken:</p><ul>%1</ul><p>Wullt Du wiedermaken?</p><p><strong>Beacht, Kate reageert villicht en Stoot lang nich mehr, wenn Du so grote Dateien opmaakst.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
nds: <qt>De nerrn oplist Dokmenten sünd op de Fastplaat ännert worrn.<p>Söök een oder mehr ut un klick op en Akschoonknoop, bet de List leddig is.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
nds: <qt>Disse Dokmenten wöörn ännert. Wullt Du se sekern, ehr se tomaakt warrt?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
nds: <qt>Du büst dorbi, de Sietpaneels to versteken. Wenn Du dat deist, kannst Du mit de Muus nich mehr op de Warktüüchansichten togriepen; man wenn Du dat doch wedder wullt, kiek ünner <b>Ansicht &gt; Warktüüchansichten &gt; Sietpaneels wiesen</b>. Dat blifft aver mööglich, de Warktüüchansichten över se ehr Tastkombinatschonen optoropen.</qt>

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
nds: All Lüüd, de wat bidragen hebbt un de ik hier nu vergeten heff

en: Behavior
nds: Bedregen

en: Bottom Sidebar
nds: Ünnerkant

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
nds: Aktiveer dit, wenn de Instellen för dat Dokment (t.B. Leestekens) sekert warrn schöölt. De Instellen warrt wedderherstellt, wenn sik dat Dokment nich ännert, ehr dat wedder mit Kate opmaakt warrt.

en: Cl&ose Current View
nds: Disse &Ansicht tomaken

en: Click here to switch to the Quick Open view.
nds: Klick hier, wenn Du na de Gauopmaak-Ansicht wesseln wullt

en: Clos&e All
nds: All &tomaken

en: Close
nds: Utmaken

en: Close Document
nds: Dokment tomaken

en: Close Inactive Views
nds: Nich aktive Ansichten tomaken

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
nds: All Dokmenten binnen de Dateilist tomaken, de sik nich nieg opmaken laat, wiel dat dor gifft dat keen Togriepen mehr op gifft.

en: Close all open documents.
nds: All opmaakt Dokmenten tomaken.

en: Close every view but the active one
nds: All Ansichten utbenahmen de aktive tomaken

en: Close other open documents.
nds: All anner opmaakt Dokmenten tomaken

en: Close the current document.
nds: Dit Dokment tomaken.

en: Close the currently active split view
nds: De opstunns aktive, deelte Ansicht tomaken

en: Close this window
nds: Dit Finster tomaken

en: Closing Aborted
nds: Utmaken afbraken

en: Configure
nds: Instellen

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
nds: De Tastkombinatschonen för't Programm instellen.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
nds: Verscheden Optschonen vun't Programm un de Bewerken-Komponent instellen.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
nds: Instellen, welk Knööp op de Warktüüchbalkens wiest warrt.

en: Control view space splitting
nds: Delen vun't Ansichtrebeet stüern

en: Core Developer
nds: Schriever

en: Could not save the document 
    '%1'
nds: Dit Dokment lett sik nich sekern:
    "%1"

en: Create a new document
nds: Nieg Dokment opstellen

en: Created
nds: Opstellt

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
nds[0]: Opstunns is noch een Dokment mehr opmaakt. Du kannst hier klicken un na de Gauopmaak-Ansicht wesseln, wenn Du all opmaakt Dokmenten ankieken wullt.
nds[1]: Opstunns sünd noch %1 Dokmenten mehr opmaakt. Du kannst hier klicken un na de Gauopmaak-Ansicht wesseln, wenn Du all opmaakt Dokmenten ankieken wullt.

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
nds: Daten, de Du sekern wullt, laat sik nich schrieven. Bitte söök ut, wodennig Du wiedermaken wullt.

en: Deleted
nds: Wegdaan

en: Description
nds: Beschrieven

en: Developer
nds: Schriever

en: Documents
nds: Dokmenten

en: Documents Modified on Disk
nds: Dokmenten op Fastplaat ännert

en: Documents to open.
nds: Dokmenten, de Du opmaken wullt

en: Error Creating Diff
nds: Verscheel-Opstellen fehlslaan

en: Filename
nds: Dateinaam

en: Focus the next tab.
nds: Na't nakamen Paneel gahn

en: Focus the previous tab.
nds: Na't verleden Paneel gahn

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
nds: Den Start vun en nieg Kate-Utgaav verdwingen (warrt övergahn, wenn "start" bruukt warrt un en anner Kate al den angeven Törn opmaakt hett), jümmers wenn keen Parameters un keen URLs angeven sünd.

en: Former Core Developer
nds: Verleden Schriever

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
nds: Hier sünd all verföögbore Kate-Plugins oplist. De, de en Haken hebbt, sünd laadt; se warrt ok wedder laadt, wenn Kate dat tokamen Maal start warrt.

en: Hide Inactive Views
nds: Nich aktive Ansichten versteken

en: Hide every view but the active one
nds: All Ansichten utbenahmen de aktive versteken

en: Hide menu bar
nds: Menübalken versteken

en: Highlighting for Ferite
nds: Markeren för Ferite

en: Highlighting for ILERPG
nds: Markeren för ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
nds: Markeren för LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
nds: Markeren för Makefiles, Python

en: Highlighting for Python
nds: Markeren för Python

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
nds: Markeren för RPM-Spec-Dateien, Perl, Diff un mehr

en: Highlighting for SQL
nds: Markeren för SQL

en: Highlighting for Scheme
nds: Markeren för Scheme

en: Highlighting for VHDL
nds: Markeren för VHDL

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
nds: Warrt en al lopen Kate-Utgaav bruukt, so lang blockeren as se noch löppt, wenn URLs angeven sünd, de Du opmaken wullt.

en: Include &window configuration
nds: &Finsterinstellen sekern

en: KWrite Author
nds: Autor vun KWrite

en: KWrite Undo History, Kspell integration
nds: KWrite Torüchnehmenlist, Integratschoon vun KSpell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
nds: Markeren vun XML-Syntax för KWrite

en: KWrite port to KParts
nds: Överdregen vun KWrite na KParts

en: Kate - Advanced Text Editor
nds: Kate - Verwiedert Texteditor

en: Keep &meta-information past sessions
nds: &Törn-Informatschonen na't Törnenn nich wegdoon

en: Left Sidebar
nds: linke Kant

en: Location
nds: Oort

en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Make the next split view the active one.
nds: De nakamen Deelansicht aktiv maken.

en: Make the previous split view the active one.
nds: De verleden Deelansicht aktiv maken.

en: Manage Sessions
nds: Törns plegen

en: Maximum number of entries in recent file list:
nds: Hööchsttall vun Indrääg binnen de List mit tolest bruukt Dateien:

en: Modified
nds: Ännert

en: Move Splitter Down
nds: Trenner na nerrn verschuven

en: Move Splitter Left
nds: Trenner na links verschuven

en: Move Splitter Right
nds: Trenner na rechts verschuven

en: Move Splitter Up
nds: Trenner na baven verschuven

en: Move To
nds: Verschuven na de

en: Move the splitter of the current view down
nds: Den Trenner binnen de aktuelle Ansicht na nerrn verschuven

en: Move the splitter of the current view to the left
nds: Den Trenner binnen de aktuelle Ansicht na links verschuven

en: Move the splitter of the current view to the right
nds: Den Trenner binnen de aktuelle Ansicht na rechts verschuven

en: Move the splitter of the current view up
nds: Den Trenner binnen de aktuelle Ansicht na baven verschuven

en: Name
nds: Naam

en: Navigate to this column.
nds: Na dissen Striep gahn

en: Navigate to this line.
nds: Na disse Reeg gahn

en: New Session
nds: Nieg Törn

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
nds: Niege Datei opmaakt, wielt Kate beendt warrn schull. Beennen wöör afbraken.

en: Next Split View
nds: Nakamen Deelansicht

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
nds: Bloots Kate-Utgaav mit disse Perzess-ID bruken (warrt övergahn, wenn "start" bruukt warrt un an en anner Kate al den angeven Törn opmaakt hett)

en: Open File
nds: Datei opmaken

en: Open W&ith
nds: Opmaken m&it

en: Open a form to quick open documents.
nds: Dokmenten över en Dialoog gau opmaken

en: Open an existing document for editing
nds: Dokment för't Bewerken opmaken

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
nds: Dat aktuelle Dokment mit en anner Programm opmaken, dat för den Dateityp registreert is, oder mit en Programm na Dien Wahl.

en: Opening Large File
nds: Groot Datei opmaken

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
nds: Utsöcht Dokmenten överschrieven, Ännern op de Fastplaat wegsmieten

en: PHP Keyword/Datatype list
nds: PHP Slötelwöör-/Datentypenlist

en: Patches and more
nds: Kodeplasters un anner Saken

en: Plugin Manager
nds: Pluginpleger

en: Previous Split View
nds: Verleden Deelansicht

en: Python Plugin Developer
nds: Pythonmoduul-Schriever

en: QA and Scripting
nds: Göödbesekern un Skripten

en: Read the contents of stdin.
nds: Inholt vun stdin lesen

en: Reload all open documents.
nds: All opmaakt Dokmenten nieg laden

en: Reload selected documents from disk
nds: Utsöcht Dokmenten nieg vun de Fastplaat laden

en: Remove modified flag from selected documents
nds: Ännert-Mark vun de utsöchten Dokmenten wegmaken

en: Reopening files from the last session...
nds: Törndateien warrt wedder opmaakt...

en: Right Sidebar
nds: rechte Kant

en: Save As
nds: Sekern as

en: Save As (%1)
nds: Sekern as (%1)

en: Save Documents
nds: Dokmenten sekern

en: Save Session &As...
nds: Törn sekern &as...

en: Save all open, modified documents to disk.
nds: All opmaakt, ännert Dokmenten na de Fastplaat sekern.

en: Se&lect All
nds: A&ll utsöken

en: Sess&ions
nds: Tö&rns

en: Session Chooser
nds: Törn utsöken

en: Session Management
nds: Törns plegen

en: Session Name
nds: Törnnaam

en: Session Renaming
nds: Törn ümnömen

en: Session name:
nds: Törnnaam:

en: Set encoding for the file to open.
nds: Koderen för de Datei angeven, de Du opmaken wullt

en: Sho&w Path in Titlebar
nds: Padd op Titelbalken &wiesen

en: Show %1
nds: %1 wiesen

en: Show &Tabs
nds: Paneels &wiesen

en: Show Side&bars
nds: Kant&paneels wiesen

en: Show the complete document path in the window caption
nds: Den helen Padd in den Finstertitel wiesen

en: Split &Horizontal
nds: &Kimmrecht delen

en: Split Ve&rtical
nds: &Pielrecht delen

en: Split View
nds: Ansicht delen

en: Split the currently active view horizontally into two views.
nds: De opstunns aktive Ansicht kimmrecht in twee Ansichten delen.

en: Split the currently active view vertically into two views.
nds: De opstunns aktive Ansicht pielrecht in twee Ansichten delen.

en: Start Kate with a given session.
nds: Kate mit en angeven Törn starten

en: Starting Up
nds: Bi to starten

en: Status on Disk
nds: Tostand op Fastplaat

en: Testing, ...
nds: Utproberen, ...

en: The Editing Commands
nds: De Bewerken-Befehlen

en: The cool buffersystem
nds: Dat deegte Puffersysteem

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
nds: De Datei "%1" lett sik nich opmaken. Dat is keen normaal Datei, dat is en Orner.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
nds: De Dateien/URLs, de dat Programm opmaakt hett, warrt na ehr Bruuk wedder wegdaan

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
nds: De Törn ümfaat de List vun opmaakt Dokmenten, vun annerlest bruukt Dokmenten, Leestekens, Blinkersteed usw. Alle Elementen warrt bi't Laden vun den Törn wedderherstellt.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
nds: List de tolest opmaakten Dateien op, denn köönt se eenfach wedder opmaakt warrn.

en: This shows help files for various available plugins.
nds: Wiest Hülp-Dateien för verscheden verföögbore Plugins.

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
nds: Dit maakt all opmaakt Dokmenten to. Wullt Du redig wiedermaken?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
nds: Dit verstickt den Menübalken heel un deel. Du kannst em mit %1 wedder wiesen.

en: To save a session, you must specify a name.
nds: Wenn Du en Törn sekern wullt, muttst Du en Naam angeven.

en: Toggle Orientation
nds: Utrichten ümschalten

en: Toggles the orientation of the current split view
nds: De Utrichten vun de aktuelle deelte Ansicht ännern

en: Tool &Views
nds: &Warktüüchansichten

en: Top Sidebar
nds: Böverkant

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
nds: Bruuk dissen Befehl, wenn Du dePaneels för de Ansichten wiesen oder versteken wullt

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
nds: Bruuk dissen Befehl, wenn Du den Statusbalken vun de Ansicht wiesen oder versteken wullt

en: Very nice help
nds: Bannig nette Ünnerstütten
