kwin - en to nb translation catalogue (660 entries)

en:  milliseconds
nb:  millisekunder

en:  msec
nb:  ms

en:  pixel
nb:  piksel

en:  pixels
nb:  piksler

en: %1 second | %1 seconds
nb[0]: %1 sekund
nb[1]: %1 sekunder

en: &All Activities
nb: &Alle aktiviteter

en: &All Desktops
nb: &Alle skrivebord

en: &Close
nb: &Lukk

en: &Color:
nb: &Farge:

en: &Desktops
nb: &Skrivebord

en: &Extensions
nb: &Utvidelser

en: &Fullscreen
nb: &Fullskjerm

en: &More Actions
nb: &Flere handlinger

en: &Move
nb: &Flytt

en: &Move factor:
nb: &Flyttefaktor:

en: &No Titlebar and Frame
nb: &Ingen tittellinje eller ramme

en: &Opacity:
nb: &Tetthet:

en: &Resize
nb: &Endre størrelse

en: &Spacing:
nb: &Mellomrom:

en: &Stiffness:
nb: &Stivhet:

en: &Wobbliness
nb: &Vinglehet

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
nb: <b>%1</b> er allerede i bruk

en: (Un)minimize running window on %1
nb: Minimer/gjennopprett vinduet på %1

en: (Un)shade running window on %1
nb: Rull opp/ned vinduet på %1

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
nb: © 1999–2019 KDE-utviklerne

en: - Output dimmed
nb: – Utdata dempet

en: - Output disabled
nb: – Utdata slått av

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
nb: Bla gjennom rutenett- og oversiktsvisning

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
nb: Bla gjennom oversikts- og rutenettvisning

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
nb: Slå av/på rutenettvisning

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
nb: Slå av/på rutenettvisning

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
nb: Bla gjennom oversikts- og rutenettvisning

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
nb: Slå av/på oversikt

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
nb: Slå av/på oversiktsvisning

[ctx: @action shortcut]
en: Disable Active Input Capture
nb: Slå av aktive inndata-samlere

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
nb: Logg ut likevel

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
nb: Legg til virtuelt skrivebord

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
nb: Avbryt utlogging

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
nb: Sett opp virtuelle skrivebord …

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
nb: &Avslutt %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
nb: &Vent lenger

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
nb: Last inn

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
nb: Last ut

[ctx: @info]
en: Host name: %1
nb: Vertsnavn: %1

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
nb: Prosess-ID: %1

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
nb: Ingen samsvarende vinduer

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
nb: Ingen andre virtuelle skrivebord å vise

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
nb: Ingen åpne vinduer

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
nb: Lukk vinduet

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
nb: Skjerm &%1 (%2)

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: @label]
en: Compositing
nb: Sammensetting

[ctx: @label]
en: Current FPS
nb: Gjeldende tall for bilde per sekund

[ctx: @label]
en: Effects
nb: Effekter

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
nb: Maksgrense for bilde per sekund

[ctx: @label]
en: Paint Amount
nb: Opptegningsmengde

[ctx: @label]
en: Paint Duration
nb: Opptegningsvarighet

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
nb: Denne effekten er ikke en ytelsestest

[ctx: @label]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
nb: Svarer ikke

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
nb: Knapp

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
nb: Kode for innebygd knapp

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
nb: Bryter

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
nb: Bryter slått av/på

[ctx: A key press event]
en: Key Press
nb: Tastetrykk

[ctx: A key release event]
en: Key Release
nb: Tasteslipp

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
nb: Ctrl

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
nb: Gruppebytte

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
nb: Numerisk tastatur

[ctx: A mouse button]
en: Back
nb: Tilbake

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
nb: Ekstraknapp 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
nb: Ekstraknapp 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
nb: Ekstraknapp 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
nb: Ekstraknapp 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
nb: Ekstraknapp 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
nb: Ekstraknapp 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
nb: Ekstraknapp 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
nb: Ekstraknapp 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
nb: Ekstraknapp 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
nb: Ekstraknapp 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
nb: Ekstraknapp 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
nb: Ekstraknapp 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
nb: Ekstraknapp 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
nb: Ekstraknapp 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
nb: Ekstraknapp 24

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
nb: Ekstraknapp 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
nb: Ekstraknapp 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
nb: Ekstraknapp 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
nb: Ekstraknapp 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
nb: Ekstraknapp 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
nb: Ekstraknapp 9

[ctx: A mouse button]
en: Forward
nb: Frem

[ctx: A mouse button]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: A mouse button]
en: Middle
nb: Midt

[ctx: A mouse button]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: A mouse button]
en: Task
nb: Oppgave

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
nb: Museakse/-hjul

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
nb: Musetrykk

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
nb: Slipp museknapp

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
nb: Pekerbevegelse

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
nb: Kniping slutt

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
nb: Kniping avbrutt

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
nb: Kniping start

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
nb: Kniping oppdatering

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
nb: Draging slutt

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
nb: Draging avbrutt

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
nb: Draging start

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
nb: Dra oppdatering

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
nb: Fingertrykk

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
nb: Fingerbevegelse

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
nb: Finger opp

en: Accept Focus
nb: Godta fokus

en: Accept Focus rule type
nb: Regeltype for å godta fokus

en: Activate Window (%1)
nb: Aktiver Vindu (%1)

en: Activate Window Demanding Attention
nb: Velg vindu som krever oppmerksomhet

en: Activate running window on %1
nb: Slå på kjørende vindu på %1

en: Active LEDs
nb: Aktive lysdioder

en: Active Modifiers
nb: Aktive valgtaster

en: Active opacity
nb: Aktiv ugjennomsiktighet

en: Active opacity rule type
nb: Regeltype for aktiv ugjennomsiktighet

en: Activity
nb: Aktivitet

en: Activity rule type
nb: Regeltype for aktivitet

en: AdaptiveSync rule type
nb: AdaptiveSync-regeltype

en: Add Floating Tile
nb: Legg til flytende flis

en: Add Virtual Desktop
nb: Legg til virtuelt skrivebord

en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

en: All
nb: Alle

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
nb: Trykte knapper

en: Allow Tearing
nb: Tillat skjermriving

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
nb: Vannrett

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
nb: Loddrett

en: Animation duration:
nb: Animasjonsvarighet:

en: Appearance
nb: Utseende

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
nb: (Svarer ikke)

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
nb: Programmer som skal startes når Wayland og XWayland-tjener er startet

en: Apply to
nb: Bruk på

en: Arrow draw modifier keys:
nb: Valgtaster for piltegning:

en: Autogroup by ID
nb: Grupper etter ID

en: Autogroup by ID rule type
nb: Regeltype for gruppering etter ID

en: Autogroup in foreground
nb: Grupper i forgrunnen

en: Autogroup in foreground rule type
nb: Regeltype for gruppering i forgrunnen

en: Autogroup with identical
nb: Grupper automatisk med identiske

en: Autogroup with identical rule type
nb: Regeltype for å gruppere automatisk med identiske

en: Basic Settings
nb: Grunnleggende innstillinger

en: Block Compositing
nb: Blokker sammensetting

en: Block Compositing rule type
nb: Regeltype for blokkering av sammensetting

en: Blur strength:
nb: Sløringsstyrke:

en: Bottom
nb: Nederst

en: Button
nb: Knapp

en: Buttons
nb: Knapper

en: By window group
nb: Etter vindusgruppe

en: Caption of the window to be terminated
nb: Tittelen til vinduet som skal avsluttes

en: Clear All Mouse Marks
nb: Fjern alle muselinjer

en: Clear Last Mouse Mark
nb: Fjern siste muselinje

en: Clear Mouse Marks
nb: Fjern muselinjer

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Close
nb: Lukk

en: Close Window
nb: Lukk vinduet

en: Close running window on %1
nb: Lukk vinduet på %1

en: Closeable
nb: Lukkbart

en: Closeable rule type
nb: Regeltype for lukkbare vinduer

en: Color Temperature Preview
nb: Forhåndsvisning av fargetemperatur

en: Color profile is missing TRC tags
nb: Fargeprofilen mangler TRC-merker

en: Combobox popups:
nb: Sprettopp-kombinasjonsbokser:

en: Comma separated list of window classes
nb: Komma atskilt liste med vindusklasser

en: Configure S&pecial Application Settings…
nb: Sett opp s&pesielle programinnstillinger …

en: Configure Special &Window Settings…
nb: Sett opp spesielle &vindusinnstillinger …

en: Could not find output
nb: Fant ikke utdataenhet

en: Could not find window id %1
nb: Fant ikke vindus-ID %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
nb: Legg til på %nytt skrivebord

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
nb: Flytt til nytt skrivebord

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nb: Ta skjermbilde med venstreklikk eller «Enter».
    Høyreklikk eller trykk «Escape» for å avbryte.

en: Current Layout:
nb: Gjeldende oppsett:

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
nb: Vinkeldelta

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
nb: Skala

en: Custom Quick Tile Window to the Bottom
nb: Hurtigflislegg tilpasset med vindu mot bunnen

en: Custom Quick Tile Window to the Left
nb: Hurtigflislegg tilpasset med vindu mot venstre

en: Custom Quick Tile Window to the Right
nb: Hurtigflislegg tilpasset med vindu mot høyre

en: Custom Quick Tile Window to the Top
nb: Hurtigflislegg tilpasset med vindu mot toppen

en: Debug Console
nb: Feilsøkingskonsoll

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
nb: Øk ugjennomsikten til vindudet med 5%

en: Default
nb: Standard

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Virtual Desktop
nb: Slett virtuelt skrivebord

en: Delete this rule (for use in imports)
nb: Slett regelen (for bruk i importering)

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Desktop %1
nb: Skrivebord %1

en: Desktop Ids rule type
nb: Regeltype for skrivebords-ID-er

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
nb: Skrivebordseffekter ble staret på nytt, på grunn av en bilde-tilbakestilling

en: Desktop file name
nb: Navn på skrivebordsfil

en: Desktop file name rule type
nb: Regeltype for navn på skrivebordsfil

en: Dialog
nb: Dialogvindu

en: Dialogs:
nb: Dialogvinduer:

en: Dim:
nb: Mørklegg:

en: Disable KActivities integration.
nb: Slå av KAactivities-integrasjon

en: Disable configuration options
nb: Slå av oppsettsvalg

en: Disabling all outputs through configuration changes is not allowed
nb: Avslåing av utenhetene gjennom oppsett er ikke tillatt

en: Distance:
nb: Avstand:

en: Docks and panels
nb: Dokkpaneler og andre paneler

en: Down
nb: Ned

en: Dra&g:
nb: &Dra:

en: Drag Down To Close
nb: Dra ned for å lukke

en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
nb: Tegn med musa ved å holde nede valgtaster og flytte musa

en: Dropdown menus:
nb: Nedtrekksmenyer:

[ctx: Duration of rotation]
en: Default
nb: Standard

en: Duration:
nb: Varighet:

en: Enable &advanced mode
nb: Slå på &avansert modus

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
nb: Avslutt etter at øktprogrammet, som ble startet av KWin, lukkes.

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
nb: Avslutter denne instansen, slik at den kan startes på nytt med «kwin_wayland_wrapper».

en: Expand Window Horizontally
nb: Utvid vinduet vannrett

en: Expand Window Vertically
nb: Utvid vinduet loddrett

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
nb: Hent lokale-informasjon fra locale1 og ikke fra brukeroppsettet

en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
nb: Ton ut til svart (bare velkomstskjermer som bruker hele skjermen)

en: Failed to connect PipeWire context
nb: Klarte ikke koble til PipeWire-sammenheng

en: Failed to create PipeWire context
nb: Klarte ikke opprette PipeWire-sammenheng

en: Failed to create PipeWire stream
nb: Klarte ikke starte PipeWire-strøm

en: Failed to open ICC profile "%1"
nb: Klarte ikke åpne ICC-profilen «%1»

en: Failed to start main PipeWire loop
nb: Klarte ikke starte hovedløkke for PipeWire

en: Filter windows…
nb: Filtrer vinduer …

en: Focus protection
nb: Fokusvern

en: Focus protection rule type
nb: Regeltype for fokusvern

en: Focus stealing prevention
nb: Hindre fokusstjeling

en: Focus stealing prevention rule type
nb: Regeltype for hindring av fokusstjeling

en: Font:
nb: Skrift:

en: Free draw modifier keys:
nb: Valgtater for frihåndstegning:

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Fullscreen rule type
nb: Regeltype for fullskjermsvisning

en: Fullscreen windows
nb: Fullskjermsvinduer

en: GLSL Version:
nb: GLSL-versjon:

en: GPU class:
nb: GPU-klasse:

en: Gap between desktops
nb: Avstand mellom skrivebord

en: General Translucency Settings
nb: Generelle gjennomsiktsinnstillinger

en: Hide cursor on inactivity:
nb: Skjul pekeren ved inaktivitet:

en: Hide cursor on typing
nb: Skjul pekeren ved skriving

en: Horizontal:
nb: Vannrett:

en: Hostname on which the application is running
nb: Vertsnavn der programmet kjører

en: ICC profile "%1" doesn't exist
nb: Klarte ikke finne ICC-profilen «%1»

en: ICC profile "%1" has unsupported connection space, only XYZ is supported
nb: ICC-profilen «%1» har ustøttede tilkoblingsplass, bare XYZ støttes

en: ICC profile "%1" is broken, couldn't calculate its primaries
nb: ICC-profilen «%1» er ødelagt, klarte ikke beregne grunnfarger

en: ICC profile "%1" is broken, input/output color space isn't RGB
nb: ICC-profilen «%1» er ødelagt, inndata/utdata fargerom er ikke RGB

en: ICC profile "%1" is broken, inverting chromatic adaptation matrix failed
nb: ICC-profilen «%1» er ødelagt, omsnuing av kromatisk-tilpasningsmatrise mislyktes

en: ICC profile "%1" is broken, it has no primaries
nb: ICC-profilen «%1» er ødelagt, den har ingen grunnfarger

en: ICC profile "%1" is broken, it has no whitepoint
nb: ICC-profilen «%1» er ødelagt, den har ikke hvitpunkt

en: ICC profile "%1" is broken, its primaries are invalid
nb: ICC-profilen «%1» er ødelagt, dens grunnfarger er ugyldige

en: ICC profile "%1" is broken, its whitepoint is invalid
nb: ICC-profilen «%1» er ødelagt, dens hvitpunkt er ugyldig

en: ICC profile "%1" is broken, parsing chromatic adaptation matrix failed
nb: ICC-profilen «%1» er ødelagt, tolkning av kromatisk-tilpasningsmatrise mislyktes

en: ICC profile "%1" is not usable for displays
nb: Klarte ikke bruke ICC-profilen «%1» for skjermer

en: ICC profile "%1" with only BToD tags isn't supported
nb: ICC-profilen «%1» med bare BToD merker er ikke støttet

en: ID of resource belonging to the application
nb: ID-en for ressursen som tilhører programmet

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore &minimized windows
nb: Ignorer &minimerte vinduer

en: Ignore global shortcuts
nb: Ignorer globale hurtigtaster

en: Ignore global shortcuts rule type
nb: Regeltype for ingorering av globale hurtigtaster

en: Ignore minimized windows:
nb: Ignorer minimerte vinduer:

en: Ignore requested geometry
nb: Ignorer forespurt geometri

en: Ignore requested geometry rule type
nb: Regeltype for ignorering av forespurt geometri

en: In
nb: Inn

en: Inactive opacity
nb: Inaktiv ugjennomsiktighet

en: Inactive opacity rule type
nb: Regeltype for inaktiv ugjennomsiktighet

en: Inactive windows:
nb: Inaktive vinduer:

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
nb: Reduser ugjennomsikten til vindudet med 5%

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
nb: Viser at KWin nylig har krasjet n ganger

en: Initial placement
nb: Startplassering

en: Initial placement rule type
nb: Regeltype for startplassering

en: Input Device
nb: Innenhet

en: Input Devices
nb: innenheter

en: Input Events
nb: Inndatahendelser

en: Input method that KWin starts.
nb: Inndata-metode som KWin starter.

en: Internal Windows
nb: Interne vinduer

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
nb: Informasjon om støtte for KWin:
    Følgende opplysninger må brukes når du ber om hjelp på for eksempel. https://discuss.kde.org.
    Det viser data om den instansen som kjører nå, hvilke valg som er satt opp, hvilken
    OpenGL-driver og hvilke effekter som er i bruk.
    Opplysningene under denne innledende teksten må limes inn i en pastebin-tjeneste,
    for eksempel http://paste.kde.org og ikke limes inn i hjelpemeldingene.

en: Invalid region
nb: Ugyldig område

en: Invert Screen Colors
nb: Snu om skjermfarger

en: KDE Wayland Compositor
nb: KDE Wayland-sammensetter

en: KDE window manager
nb: Vindusbehandler fra KDE

en: KWin helper utility
nb: KWin-hjelpeverktøy

en: Keep &Above Others
nb: Hold &over andre

en: Keep &Below Others
nb: Hold &under andre

en: Keep Window Above Others
nb: Hold vindu over andre

en: Keep Window Below Others
nb: Hold vindu under andre

en: Keep Window on All Desktops
nb: Behold vinduet på alle skrivebordene

en: Keep above
nb: Hold over

en: Keep above rule type
nb: Regeltype for å holde over

en: Keep above windows
nb: Hold over vinduer

en: Keep below
nb: Hold under

en: Keep below rule type
nb: Regeltype for å holde under

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
nb: Qt::Key-kode

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Keyboard Layout Switcher
nb: Tastaturoppsett-bytter

en: Keyboard shortcut:
nb: Hurtigtast:

en: Keymap Layouts
nb: Tastaturoppsett

en: Kill Window
nb: Tvangsavslutt vindu

en: LEDs
nb: Lysdioder

en: Layer
nb: Lag

en: Layer rule type
nb: Lag-regeltype

en: Left
nb: Venstre

en: Left Mouse Button Color:
nb: Farge for venstre museknapp:

[ctx: Left mouse button]
en: Left
nb: Venstre

en: Less
nb: Mindre

en: Light
nb: Svak

en: Line Width:
nb: Linjebredde:

en: List of Desktop Ids
nb: Liste over skrivebords-ID-er

en: Load Layout…
nb: Åpne oppsett …

en: Lower Window
nb: Senk vinduet

en: Ma&ximize
nb: Ma&ksimer

en: Machine (hostname)
nb: Maskin (vertsnavn)

en: Machine string match type
nb: Samsvarsmetode for maskin-/vertsnamn

en: Make Window Fullscreen
nb: Gjør vinduet til fullskjerm

en: Match whole window class
nb: Treff på hele vindusklassen

en: Maximize Window
nb: Maksimer vinduet

en: Maximize Window Horizontally
nb: Maksimer vinduet vannrett

en: Maximize Window Vertically
nb: Maksimer vinduet loddrett

en: Maximize/restore running window on %1
nb: Maksimer/gjenopprett vinduet på %1

en: Maximized horizontally
nb: Maksimert vannrett

en: Maximized horizontally rule type
nb: Regeltype for vannrett maksimering

en: Maximized vertically
nb: Maksimert loddrett

en: Maximized vertically rule type
nb: Regeltype for loddrett maksimering

en: Maximum &width:
nb: Maks&bredde:

en: Menus:
nb: Menyer:

en: Mi&nimize
nb: Mi&nimer

en: Middle Mouse Button Color:
nb: Farge for midtre museknapp:

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
nb: Midt

en: Minimize Window
nb: Minimer vinduet

en: Minimized
nb: Minimert

en: Minimized rule type
nb: Regeltype for minimering

en: Modifier keys:
nb: Valgtast:

en: Modifiers
nb: Valgtaster

en: More
nb: Mer

[ctx: Mouse Button]
en: back
nb: tilbake

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
nb: ekstra 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
nb: ekstra 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
nb: ekstra 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
nb: ekstra 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
nb: ekstra 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
nb: ekstra 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
nb: ekstra 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
nb: ekstra 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
nb: ekstra 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
nb: ekstra 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
nb: ekstra 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
nb: ekstra 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
nb: ekstra 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
nb: ekstra 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
nb: ekstra 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
nb: ekstra 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
nb: ekstra 24

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
nb: ekstra 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
nb: ekstra 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
nb: ekstra 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
nb: ekstra 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
nb: ekstra 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
nb: ekstra 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
nb: ekstra 9

[ctx: Mouse Button]
en: forward
nb: frem

[ctx: Mouse Button]
en: left
nb: venstre

[ctx: Mouse Button]
en: middle
nb: midt

[ctx: Mouse Button]
en: right
nb: høyre

[ctx: Mouse Button]
en: task
nb: oppgave

en: Move Mouse to Center
nb: Flytt peker til midten

en: Move Mouse to Focus
nb: Flytt peker til fokus

en: Move Window
nb: Flytt vinduet

en: Move Window Down
nb: Flytt vinduet til bunnen

en: Move Window Left
nb: Flytt vinduet til venstre

en: Move Window One Screen Down
nb: Flytt vinduet én skjerm ned

en: Move Window One Screen Up
nb: Flytt vinduet én skjerm opp

en: Move Window One Screen to the Left
nb: Flytt vinduet én skjerm til venstre

en: Move Window One Screen to the Right
nb: Flytt vinduet én skjerm til høyre

en: Move Window Right
nb: Flytt vinduet til høyre

en: Move Window Up
nb: Flytt vinduet til toppen

en: Move Window to Next Screen
nb: Flytt vinduet til neste skjerm

en: Move Window to Previous Screen
nb: Flytt vinduet til forrige skjerm

en: Move Window to Screen %1
nb: Flytt vinduet til skjerm %1

en: Move Window to the Center
nb: Flytt vinduet til midten

en: Move Zoomed Area Downwards
nb: Flytt forstørret område nedover

en: Move Zoomed Area Upwards
nb: Flytt forstørret område oppover

en: Move Zoomed Area to Left
nb: Flytt forstørret område mot venstre

en: Move Zoomed Area to Right
nb: Flytt forstørret område mot høyre

en: Move the tablet to the next output
nb: Flytt tegneplata til neste utenhet

en: Move to %1
nb: Flytt til %1

en: Move to &Screen
nb: Flytt til &skjerm

en: Moving windows:
nb: Vinduer som flyttes:

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
nb: PC-lokk

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
nb: Tegneplate-modus

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
nb: Navn på Wayland-sokkelen det lyttes på. «wayland-0» brukes hvis ingenting er satt.

en: Name of the application to be terminated
nb: Navn på programmet som skal avsluttes

en: Name of the xauthority file
nb: Navn på xauthority-fil

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
nb: Navn på XWayland-skjerm som er satt opp på forhånd

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
nb: Kveldsfarger slått på

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
nb: Kveldsfarger på pause

en: No Matches
nb: Ingen treff

en: No Mouse Buttons
nb: Ingen museknapper

en: No OpenGL compositor running
nb: Ingen OpenGL-sammensetter kjører

en: No Windows
nb: Ingen vinduer

en: No titlebar and frame
nb: Ingen tittellinje eller ramme

en: No titlebar rule type
nb: Regeltype for ingen tittellinje eller ramme

en: Noise strength:
nb: Støystyrke:

en: None
nb: Ingen

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
nb: aktiver

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
nb: appnavn

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
nb: lukk

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
nb: skrivebord

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
nb: fullskjerm

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
nb: hold over

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
nb: hold under

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
nb: maks

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
nb: maksimer

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
nb: minimer

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
nb: navn

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
nb: rull

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
nb: vindu

en: Number
nb: Tall

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
nb: Fingertall

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
nb: Fingertall

en: Obey geometry restrictions
nb: Følg geometrirestriksjoner

en: Obey geometry restrictions rule type
nb: Regeltype for å følge geometrirestriksjoner

en: One of the relevant outputs is no longer available
nb: En av de relevante utenhetene er ikke tilgjengelige

en: Opaque
nb: Ugjennomsiktig

en: OpenGL (ES) Extensions
nb: OpenGL-utvidelser (ES)

en: OpenGL (ES) driver information
nb: Informasjon om OpenGL-driver (ES)

en: OpenGL Version:
nb: OpenGL-versjon:

en: OpenGL compositing is required for screencasting
nb: Krever OpenGL-sammensetting for skjermdeling

en: Ordered list of rules groups
nb: Sortert liste med regelgrupper

en: Organize windows in the Grid View:
nb: Organiser vinduer i rutenettvisning:

en: Out
nb: Ut

en: PID of the application to terminate
nb: Program-ID-en til programmet som skal avsluttes

en: Padding:
nb: Luft:

en: Peek at Desktop
nb: Kikk på skrivebordet

en: Platform Extensions
nb: Plattformutvidelser

en: Popup menus:
nb: Sprettoppmenyer:

en: Position
nb: Plassering

en: Press right control key to grab input
nb: Trykk høyre «Ctrl» for å fange inndata

en: Press right control key to grab pointer
nb: Trykk høyre «Ctrl» for å fange pekeren

en: Press right control to ungrab input
nb: Trykk høyre «Ctrl» for å slippe inndata

en: Press right control to ungrab pointer
nb: Trykk høyre «Ctrl» for å slippe pekeren

en: Pressed
nb: Trykket

en: Pressure
nb: Trykk

en: Primary Selection
nb: Hovedutvalg

en: Proximity
nb: Nærhet

en: Quick Tile Window to the Bottom
nb: Hurtigflislegg vindu nederst

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
nb: Hurtigflislegg vindu nederst mot venstre

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
nb: Hurtigflislegg vindu nederst mot høyre

en: Quick Tile Window to the Left
nb: Hurtigflislegg vindu mot venstre

en: Quick Tile Window to the Right
nb: Hurtigflislegg vindu mot høyre

en: Quick Tile Window to the Top
nb: Hurtigflislegg vindu øverst

en: Quick Tile Window to the Top Left
nb: Hurtigflislegg vindu øverst mot venstre

en: Quick Tile Window to the Top Right
nb: Hurtigflislegg vindu øverst mot høyre

en: Raise Window
nb: Hev vinduet

en: Render through drm node.
nb: Tegn opp gjennom drm-node.

en: Render to a virtual framebuffer.
nb: Tegn opp til virtuell bildebuffer.

en: Renderer:
nb: Opptegner:

en: Resize Window
nb: Endre størrelsen på vinduet

en: Right
nb: Høyre

en: Right Mouse Button Color:
nb: Farge for høyre museknapp:

[ctx: Right mouse button]
en: Right
nb: Høyre

en: Ring Count:
nb: Antall ringer:

en: Ring Duration:
nb: Ringvarighet:

en: Ring Radius:
nb: Ringradius:

en: Rings
nb: Ringer

en: Rotation
nb: Rotering

en: Rotation angle:
nb: Roteringsvinkel:

en: Rotation edge:
nb: Roteringskant:

en: Rule description
nb: Regelbeskrivelse

en: Rule description (legacy)
nb: Regelbeskrivelse (gammelt)

en: Screen number
nb: Skjermnummer

en: Screen number rule type
nb: Regeltype for skjermnummer

en: Search results include filtered windows:
nb: Søkeresultat omfatter filtrerte vinduer:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nb: Velg plassering å hente farge fra med venstreklikk eller «Enter».
    Høyreklikk eller trykk «Escape» for å avbryte.

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nb: Velg vinduet å tvangslukke med venstreklikk eller «Enter».
    Høyreklikk eller trykk «Escape» for å avbryte.

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
nb: Velg vindu å ta skjermbilde av med venstreklikk eller «Enter».
    Høyreklikk eller trykk «Escape» for å avbryte.

en: Set Window Short&cut…
nb: Sett opp vindus&hurtigtast …

en: Set menu translucency independently
nb: Velg menygjennomsiktighet uavhengig

en: Setup Window Shortcut
nb: Sett opp vindushurtigtast

en: Shading Language Version:
nb: Versjon av skyggeleggingspråk:

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Shortcut rule type
nb: Regeltype for snarveier

en: Show Text:
nb: Vis tekst:

en: Show in &Activities
nb: Vis i &aktiviteter

en: Shrink Window Horizontally
nb: Krymp vinduet vannrett

en: Shrink Window Vertically
nb: Krymp vinduet loddrett

en: Skip pager
nb: Hopp over sidebytter

en: Skip pager rule type
nb: Regeltype for å hoppe over sidebytter

en: Skip switcher
nb: Hopp over bytter

en: Skip switcher rule type
nb: Regeltype for å hoppe over bytter

en: Skip taskbar
nb: Hopp over oppgavelinje

en: Skip taskbar rule type
nb: Regeltype for å hoppe over oppgavelinja

en: Slide desktop background
nb: Gli skrivebordsbakgrunn

en: Split Left/Right
nb: Del venstre/høyre

en: Split Top/Bottom
nb: Del topp/bunn

en: Start a rootless Xwayland server.
nb: Start en rotløs XWayland-tjener.

en: Starts the session in locked mode.
nb: Starter økta i låst modus.

en: Starts the session without global shortcuts support.
nb: Starter økta uten støtte for globale snarveier.

en: Starts the session without lock screen support.
nb: Starter økta uten støtte for skjermlås.

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
nb: Tilstand

en: Strength:
nb: Styrke:

en: Strong
nb: Sterk

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
nb[0]:  piksel
nb[1]:  piksler

en: Switch One Desktop Down
nb: Hopp ett skrivebord ned

en: Switch One Desktop Up
nb: Hopp ett skrivebord opp

en: Switch One Desktop to the Left
nb: Bytt ett skrivebord til venstre

en: Switch One Desktop to the Right
nb: Bytt ett skrivebord til høyre

en: Switch to Desktop %1
nb: Bytt til skrivebord %1

en: Switch to Next Desktop
nb: Bytt til neste skrivebord

en: Switch to Next Screen
nb: Bytt til neste skjerm

en: Switch to Previous Desktop
nb: Bytt til forrige skrivebord

en: Switch to Previous Screen
nb: Bytt til forrige skjerm

en: Switch to Screen %1
nb: Bytt til skjerm %1

en: Switch to Screen Above
nb: Bytt til skjermen ovenfor

en: Switch to Screen Below
nb: Bytt til skjermen nedenfor

en: Switch to Screen to the Left
nb: Bytt til skjermen til venstre

en: Switch to Screen to the Right
nb: Bytt til skjermen til høyre

en: Switch to Window Above
nb: Bytt til vinduet ovenfor

en: Switch to Window Below
nb: Bytt til vinduet nedenfor

en: Switch to Window to the Left
nb: Bytt til vinduet til venstre

en: Switch to Window to the Right
nb: Bytt til vinduet til høyre

en: Switch to desktop %1
nb: Bytt til skrivebord %1

en: Tablet
nb: Tegneplate

en: Tablet Pad Button
nb: Tegneplateflate-knapp

en: Tablet Pad Ring
nb: Tegneplate-ring

en: Tablet Pad Strip
nb: Tegneplate-stripe

en: Tablet Tool Axis
nb: Tegneplateverktøy-akse

en: Tablet Tool Button
nb: Tegneplateverktøy-knapp

en: Tablet Tool Proximity
nb: Tegneplate-nærhet

en: Tablet Tool Tip
nb: Hjelpeboble til tegneplate

en: Tablet moved to %1
nb: Tegneplate flyttet til %1

en: Tablets switched outputs
nb: Tegneplate fikk nye utenheter

en: Tearing rule type
nb: Regeltype for skjermriving

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
nb: Kveldsfarger av/på

en: Text
nb: Tekst

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: «Alt»-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Alt key is now active.
nb: «Alt»-tasten er nå slått på

en: The Alt key is now inactive.
nb: «Alt»-tasten er nå slått av

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: «Alt»-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Caps Lock key has been activated
nb: «Caps Lock»-tasten er nå slått på

en: The Caps Lock key is now inactive
nb: «Caps Lock»-tasten er nå slått av

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: «Ctrl»-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Control key is now active.
nb: «Ctrl»-tasten er nå slått på

en: The Control key is now inactive.
nb: «Ctrl»-tasten er nå slått av

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: «Meta»-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Meta key is now active.
nb: «Meta»-tasten er nå slått på

en: The Meta key is now inactive.
nb: «Meta»-tasten er nå slått av

en: The Num Lock key has been activated
nb: «Num Lock»-tasten er nå slått på

en: The Num Lock key is now inactive
nb: «Num Lock»-tasten er nå slått av

en: The Scroll Lock key has been activated
nb: «Scroll Lock»-tasten er nå slått på

en: The Scroll Lock key is now inactive
nb: «Scroll Lock»-tasten er nå slått av

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
nb: «Shift»-tasten er låst og kan nå brukes sammen med alle følgende tastetrykk.

en: The Shift key is now active.
nb: «Shift»-tasten er nå slått på

en: The Shift key is now inactive.
nb: «Shift»-tasten er nå slått av

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
nb: Wayland-skjermbildet som skal brukes i vindusmodus på Wayland-plattformen.

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
nb: Vindusbytter-installasjonen er ødelagt, ressurser mangler.
    Kontakt distribusjonen din om dette.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
nb: X11-skjermbilder som ska brukes i vindusmodus på X11-plattformen.

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
nb: Tastekode

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
nb: Valgtaster

en: The driver rejected the output configuration
nb: Driveren avviste utenhetsoppsettet

en: The following applications did not close:
    %1
    Logging out anyway in 2 minutes.
nb: Følgende programmer ble ikke lukket:
    %1
    Logger ut om 2 minutter likevel.

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
nb: Global plassering

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
nb: Global plassering

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
nb: Av

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
nb: På

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
nb: Høyden for vindusmodus. Standardhøyden er 768.

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
nb: Punkt-ID

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
nb: Tallet på vinduer å åpne for utdata i vindusmodus. Standardverdien er 1.

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
nb: Retning

en: The provided output order doesn't contain all outputs
nb: Den oppgitte sorteringen av utenheter, inneholder ikke alle utenhetene

en: The provided output order is invalid
nb: Den oppgitte sorteringen av utenhetene er ugyldig

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
nb: Delta (ikke akselerert)

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
nb: Skala for vindusmodus. Standardverdien er 1.

[ctx: The translated code interpreted as text]
en: Utf8
nb: UTF-8

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
nb: Xkb-symbol

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
nb: Bredden for vindusmodus. Standardbredden er 1024.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
nb: Det er ikke meningen at du skal starte dette hjelpeverktøyet direkte.

en: This rule is enabled
nb: Regelen er slått på

en: Tilt
nb: Helling

en: Time of user action causing termination
nb: Tid for brukerhandling som fører til avslutting

en: Timestamp
nb: Tidsstempel

en: Timestamp (µsec)
nb: Tidsstempel (µsekund)

en: Tip
nb: Tips

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
nb: KDE Wayland-sammensetter %1

en: Titlebar color and scheme
nb: Fargeoppsett for tittellinje

en: Titlebar color rule type
nb: Regeltype for fargeoppsett på tittellinje

en: Toggle Invert Effect
nb: Slå av/på omsnuingseffekt

en: Toggle Invert Effect on Window
nb: Slå av/på omsnuingseffekt på vindu

en: Toggle Mouse Click Animation
nb: Slå av/på animasjon ved museklikk

en: Toggle Present Windows (All desktops)
nb: Vis/skjul vinduer (på alle skrivebordene)

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
nb: Vis/skjul vinduer (på det gjeldende skrivebordet)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
nb: Vis/skjul vinduer (vindusklasse på det gjeldende skrivebordet)

en: Toggle Present Windows (Window class)
nb: Vis/skjul vinduer (i vindusklassen)

en: Toggle Thumbnail for Current Window
nb: Slå av/på miniatyrbilde for gjeldende vindu

en: Toggle Tiles Editor
nb: Start/avslutt flisredigering

en: Toggle Window Raise/Lower
nb: Bytt mellom hev/senk vinduet

en: Toggle Window Titlebar and Frame
nb: Vis/fjern tittellinje og vindusramme

en: Toggle fullscreen for running window on %1
nb: Slå av/på fullskjerm for vinduet på %1

en: Toggle keep above for running window on %1
nb: Slå av/på hold vinduet over, vinduet %1

en: Toggle keep below running window on %1
nb: Slå av/på hold vinduet under, vinduet %1

en: Top
nb: Øverst

en: Torn-off menus:
nb: Avrevne menyer:

en: Total rules count (legacy)
nb: Regler til sammen (gammelt)

en: Track mouse
nb: Følg musa

en: Translucency
nb: Gjennomsiktighet

en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

en: Trigger effect with:
nb: Utløs effekt med:

en: Up
nb: Opp

en: Vendor:
nb: Leverandør:

en: Version:
nb: Versjon:

en: Vertical:
nb: Loddrett:

en: Video Wall
nb: Videovegg

en: Walk Through Windows
nb: Bla gjennom vinduer

en: Walk Through Windows (Reverse)
nb: Bla gjennom vinduer (baklengs)

en: Walk Through Windows Alternative
nb: Bla gjennom vinduer (alternativ)

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
nb: Bla gjennom vinduer (alternativ, baklengs)

en: Walk Through Windows of Current Application
nb: Bla gjennom vinduer til gjeldende program

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
nb: Bla gjennom vinduer til gjeldende program (baklengs)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
nb: Bla gjennom vinduer til gjeldende program (alternativ)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
nb: Bla gjennom vinduer til gjeldende program (alternativ, baklengs)

en: Wayland Windows
nb: Wayland-vinduer

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
nb: Wayland-sokkelen som skal brukes for innkommende tilkoblinger. Du kan kombinere dette med «--socket» for å gi sokkelen et navn.

en: Whether or not to make windowed mode fullscreen
nb: Om vindusmodus skal bli til fullskjermmodus

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
nb: Gjenta

en: Wid&th:
nb: &Bredde:

en: Window Close Animation
nb: Animasjon ved vinduslukking

en: Window Manager
nb: Vindusbehandler

en: Window One Desktop Down
nb: Flytt vinduet ett skrivebord ned

en: Window One Desktop Up
nb: Flytt vinduet ett skrivebord opp

en: Window One Desktop to the Left
nb: Flytt vinduet ett skrivebord til venstre

en: Window One Desktop to the Right
nb: Flytt vinduet ett skrivebord til høyre

en: Window Open Animation
nb: Animasjon ved vindusåpning

en: Window class (application)
nb: Vindusklasse (program)

en: Window class string match type
nb: Samsvarsmetode for vindusklasse

en: Window close scale:
nb: Skalering ved vinduslukking:

en: Window maximum size
nb: Største vindusstørrelse

en: Window maximum size rule type
nb: Regeltype for største vindusstørrelse

en: Window minimum size
nb: Minste vindusstørrelse

en: Window minimum size rule type
nb: Regeltype for minste vindusstørrelse

en: Window open scale:
nb: Skalering ved vindusåpning:

en: Window position
nb: Vindusplassering

en: Window position rule type
nb: Regeltype for vindusplassering

en: Window role
nb: Vindusrolle

en: Window role string match type
nb: Samsvarsmetode for vindusrolle

en: Window size
nb: Vindusstørrelse

en: Window size rule type
nb: Regeltype for vindusstørrelse

en: Window title
nb: Vindustittel

en: Window title string match type
nb: Samsvarsmetode for vindustittel

en: Window to Desktop %1
nb: Vindu til skrivebord %1

en: Window to Next Desktop
nb: Vindu til neste skrivebord

en: Window to Previous Desktop
nb: Vindu til forrige skrivebord

en: Window types that match
nb: Samsvarende vindustyper

en: Windows
nb: Vinduer

en: Wo&bble when moving
nb: Vingle ved &flytting

en: Wobble when &resizing
nb: Vingle ved &størrelsesendring

en: X11 Unmanaged Windows
nb: Ubehandlet X11-vinduer

en: X11 Windows
nb: X11-vinduer

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
nb: XWayland-sokkel som skal brukes for innkommende tilkoblinger til XWayland. Kan oppgis flere ganger.

en: Xwayland has crashed
nb: XWayland krasjet

en: caption
nb: Tittel

en: hostname
nb: vertsnavn

en: isFinger
nb: er finger

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
nb: <b>%1</b> brukes av %2 i %3

en: name
nb: navn

en: time
nb: tid

en: unknown
nb: ukjent
