KDE 4 - en to nb translation catalogue (175 entries)

en: %1: SMART Status Report
nb: %1 SMART-statusrapport

en: 1 byte | %1 bytes
nb[0]: 1 byte
nb[1]: %1 byte

[ctx: @info/plain]
en: Failed to add partition <filename>%1</filename> to device <filename>%2</filename>.
nb: Det lyktes ikke å legge til partisjon  <filename>%1</filename> til enhet <filename>%2</filename>

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

[ctx: @info:progress job]
en: Error
nb: Feil

[ctx: @info:progress job]
en: Pending
nb: Venter

[ctx: @info:progress job]
en: Success
nb: Vellykket

[ctx: @info:progress operation]
en: Error
nb: Feil

[ctx: @info:progress operation]
en: None
nb: Ingen

[ctx: @info:progress operation]
en: Pending
nb: Venter

[ctx: @info:progress operation]
en: Running
nb: Kjører

[ctx: @info:progress operation]
en: Success
nb: Vellykket

[ctx: @info:progress operation]
en: Warning
nb: Advarsel

[ctx: @item]
en: Aborted
nb: Avbrutt

[ctx: @item]
en: Disk failure is imminent. Backup all data!
nb: Det er like før disken svikter. Ta kopi av alle data!

[ctx: @item]
en: Electrical error
nb: Elektrisk feil

[ctx: @item]
en: Fatal error
nb: Kritisk feil

[ctx: @item]
en: Handling error
nb: Håndteringsfeil

[ctx: @item]
en: Has been used outside of its design parameters in the past.
nb: Har vært brukt utenfor sine design-parametre tidligere.

[ctx: @item]
en: Has many bad sectors.
nb: Har mange dårlige sektorer.

[ctx: @item]
en: Has some bad sectors.
nb: Har noen dårlige sektorer.

[ctx: @item]
en: Healthy
nb: Frisk

[ctx: @item]
en: Interrupted
nb: Avbrutt

[ctx: @item]
en: Is being used outside of its design parameters right now.
nb: Blir nå brukt utenfor sine design-parametre.

[ctx: @item]
en: Read error
nb: Lesefeil

[ctx: @item]
en: Self test in progress
nb: Selvtest i gang.

[ctx: @item]
en: Servo error
nb: Servofeil

[ctx: @item]
en: Success
nb: Vellykket

[ctx: @item]
en: Unknown error
nb: Ukjent feil

[ctx: @item partition flag]
en: hidden
nb: skjult

[ctx: @item partition flag]
en: hpservice
nb: hptjeneste

[ctx: @item partition flag]
en: msft-reserved
nb: msft-reservert

[ctx: @item partition flag]
en: swap
nb: veksleminne

[ctx: @item partition name]
en: Copy of %1
nb: Kopi av: %1

[ctx: @item partition name]
en: New Partition
nb: Ny partisjon

[ctx: @item partition name]
en: Restored Partition
nb: Gjenopprettet partisjon

[ctx: @item partition name]
en: unallocated
nb: ikke tilordnet

[ctx: @item partition role]
en: extended
nb: utvidet

[ctx: @item partition role]
en: logical
nb: logisk

[ctx: @item partition role]
en: none
nb: ingen

[ctx: @item partition role]
en: primary
nb: primær

[ctx: @item partition role]
en: unallocated
nb: ikke tilordnet

[ctx: @item:intable]
en: %1 sector | %1 sectors
nb[0]: %1 sektor
nb[1]: %1 sektorer

[ctx: @item:intable]
en: failing
nb: svikter

[ctx: @item:intable]
en: good
nb: god

[ctx: @item:intable]
en: has failed
nb: har sviktet

[ctx: @item:intable]
en: warning
nb: advarsel

[ctx: @item:intable not applicable]
en: N/A
nb: I/T

[ctx: @title:menu]
en: Activate swap
nb: Ta i bruk veksleminne

[ctx: @title:menu]
en: Deactivate swap
nb: Skru av veksleminne

[ctx: @title:menu]
en: Mount
nb: Monter

[ctx: @title:menu]
en: Unmount
nb: Avmonter

en: Backend:
nb: Bakgrunnsmotor:

en: Date:
nb: Dato:

en: Machine:
nb: Maskin:

en: Program version:
nb: Programversjon:

[ctx: SMART attr description]
en: A tally of spindle start/stop cycles.
nb: En summering av drevets start/stopp-sykluser.

[ctx: SMART attr description]
en: Amount of surge current used to spin up the drive.
nb: Strømstøt brukt til å starte drevet.

[ctx: SMART attr description]
en: Amplitude of &quot;thrashing&quot; (distance of repetitive forward/reverse head motion)
nb: Utslag for repetitiv forover/bakover-bevegelser med lese/skrivehodene

[ctx: SMART attr description]
en: Average performance of seek operations of the magnetic heads. If this attribute is decreasing, it is a sign of problems in the mechanical subsystem.
nb: Gjennomsnittlig ytelse for søk-operasjonen for de magnetiske hodene. Hvis dette attributtet er minskende er det et tegn på problemer i detmekaniske undersystemet.

[ctx: SMART attr description]
en: Average time of spindle spin up from zero RPM to fully operational.
nb: Gjennomsnittlig tid det tar for disken å starte fra null omdreininger til full drift.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of aborted operations due to HDD timeout.
nb: Antall handlinger som fikk tidsavbrudd fra harddisken.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of available reserved blocks as percentage of the total number of reserved blocks
nb: Antall tilgjengelige reserveblokker som prosent av det totale antallet reserveblokker

[ctx: SMART attr description]
en: Count of errors in data transfer via the interface cable as determined by ICRC.
nb: Antall feil i dataoverføring via grensesnittkabelen som bestemt av ICRC.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of errors resulting from externally-induced shock and vibration.
nb: Antall feil som skyldes utvendige støt og vibrasjoner.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of errors that could be recovered using hardware ECC.
nb: Antall feil som kunne rettes med maskinvarens ECC.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of errors that could not be recovered using hardware ECC.
nb: Antall feil som ikke kunne rettes med maskinvarens ECC.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of fly height errors detected.
nb: Antall flyhøydefeil oppdaget.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of full hard disk power on/off cycles.
nb: Antall ganger harddiskens strømforsyning er slått på og av.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of hours in power-on state.
nb: Antall timer strømmen er slått på.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of load/unload cycles into head landing zone position.
nb: Antall ganger hodene er lastet inn i og ut av landingssoneposisjonen.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
nb: Antall fysiske utviskingssykluser utført på drevet som prosent av det største antallet som drevet støtter

[ctx: SMART attr description]
en: Count of power-off or emergency retract cycles
nb: Antall ganger hodene er parkert ved strømbrudd eller feil

[ctx: SMART attr description]
en: Count of reallocated sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks this sector as &quot;reallocated&quot; and transfers data to a special reserved area (spare area).
nb: Antall omallokerte sektorer. Når en harddisk finner en feil ved les/skriv/verifiser, så markerer den denne sektoren som &quot;omallokert&quot; og overfører dataene til et spesielt reservert område (reserveområde).

[ctx: SMART attr description]
en: Count of recalibrations requested if the first attempt was unsuccessful. An increase of this attribute value is a sign of problems in the hard disk mechanical subsystem.
nb: Antall ganger rekalibrering er gjort på nytt hvis første forsøk mislyktes. Om verdien av dette attributtet øker er det et tegn på problemer med harddiskens mekaniske undersystem.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of remap operations. The raw value of this attribute shows the total number of attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area.
nb: Antall operasjoner for omflytting. Basisverdien for dette attributtet viser totalt antall forsøk på å overføre  data fra omallokerte sektorer til et reserveområde.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of retry of spin start attempts if the first attempt was unsuccessful. An increase of this attribute value is a sign of problems in the hard disk mechanical subsystem.
nb: Antall ganger diskoppstart er gjort på nytt hvis første start mislyktes. Om verdien av dette attributtet øker er det et tegn på problemer med harddiskens mekaniske undersystem.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of uncorrectable errors when reading/writing a sector.
nb: Antall uopprettelige feil når en sektor ble lest/skrevet.

[ctx: SMART attr description]
en: Count of unrecoverable ECC errors
nb: Antall uopprettelige ECC-feil

[ctx: SMART attr description]
en: Current internal temperature.
nb: Gjeldende innvendig temperatur.

[ctx: SMART attr description]
en: Distance the disk has shifted relative to the spindle (usually due to shock or temperature).
nb: Avstand disken har flyttet seg relativt til spindelen (som regel p.g.a. støt eller temperatur).

[ctx: SMART attr description]
en: Drive Temperature
nb: Temperatur i drevet

[ctx: SMART attr description]
en: Drive's seek performance during its internal tests.
nb: Drevets søkeytelse under dets interne tester.

[ctx: SMART attr description]
en: Height of heads above the disk surface. A flying height that is too low increases the chances of a head crash while a flying height that is too high increases the chances of a read/write error.
nb: Hvor høyt lese/skrivehodene er over diskoverflaten. En flyhøyde som er for lav øker risikoen for et diskkrasj mens en for stor flyhøyde øker risikoen for lese/skrivefeil.

[ctx: SMART attr description]
en: Margin of a channel while reading data. The function of this attribute is not specified.
nb: En kanals margin når data leses. Funksjonen for dette attributtet er ikke spesifisert.

[ctx: SMART attr description]
en: Number of &quot;Free Fall Events&quot; detected
nb: Antall &quot;fritt-fall hendelser&quot; registrert

[ctx: SMART attr description]
en: Number of &quot;unstable&quot; sectors (waiting to be remapped, because of read errors).
nb: Antall «ustabile» sektorer (venter på omflytting på grunn av lesefeil).

[ctx: SMART attr description]
en: Number of Data Address Mark errors (or vendor-specific).
nb: Antall feil ved dataadresse-merke (eller leverandørspesifikt).

[ctx: SMART attr description]
en: Number of ECC errors
nb: Antall ECC-feil

[ctx: SMART attr description]
en: Number of attempts to compensate for platter speed variations.
nb: Antall forsøk på å kompensere for variasjoner i platehastigheten.

[ctx: SMART attr description]
en: Number of buzz routines needed to spin up the drive due to insufficient power.
nb: Hvor mange ganger oppstart ble forsøkt på nytt på grunn av utilstrekkelig strøm-effekt.

[ctx: SMART attr description]
en: Number of errors corrected by software ECC
nb: Antall feil rettet av ECC-programvare

[ctx: SMART attr description]
en: Number of errors due to high temperature.
nb: Antall feil som skyldes høy temperatur.

[ctx: SMART attr description]
en: Number of errors while reading from a disk
nb: Antall feil ved lesing fra en disk

[ctx: SMART attr description]
en: Number of off-track errors.
nb: Antall avsporingsfeil

[ctx: SMART attr description]
en: Number of times head changes position.
nb: Antall ganger hodet endrer posisjon.

[ctx: SMART attr description]
en: Overall (general) throughput performance of a hard disk drive. If the value of this attribute is decreasing there is a high probability that there is a problem with the disk.
nb: Generell overføringsytelse for et harddisk-drev. Hvis verdien av dette attributtet går nedover er det høyst sannsynlig at det er et problem med disken.

[ctx: SMART attr description]
en: Part of HP's SMART IV technology: After transferring through the cache RAM data buffer the parity data between the host and the hard drive did not match.
nb: En del av HPs SMART IV-teknologi. Paritetsdata mellom verten og harddisken stemte ikke etter at data var overført gjennom diskens RAM-mellomlager.

[ctx: SMART attr description]
en: Rate of hardware read errors while reading data from the disk surface.
nb: Hyppighet for lesefeil i maskinvaren når data leses fra diskoverflaten.

[ctx: SMART attr description]
en: Rate of seek errors of the magnetic heads. If there is a partial failure in the mechanical positioning system, then seek errors will arise.
nb: Hvor ofte det oppstår søkefeil for de magnetiske hodene. Søkefeil oppstår hvis det er en delvis svikt i det mekaniske posisjoneringssystemet.

[ctx: SMART attr description]
en: Resistance caused by friction in mechanical parts while operating.
nb: Motstand som skyldes friksjon i mekaniske deler under drift.

[ctx: SMART attr description]
en: Shock During Write
nb: Støt under skriving

[ctx: SMART attr description]
en: The number of errors resulting from externally-induced shock and vibration.
nb: Antall feil som skyldes utvendige støt og vibrasjoner.

[ctx: SMART attr description]
en: The number of times the magnetic armature was retracted automatically as a result of cutting power.
nb: Antall ganger den magnetiske armaturen ble automatisk trukket tilbake på grunn av at strømmen ble slått av.

[ctx: SMART attr description]
en: The total number of errors when writing a sector.
nb: Totalt antall feil når en sektor ble skrevet.

[ctx: SMART attr description]
en: Time elapsed in the power-on state
nb: Klokketid i påslått tilstand

[ctx: SMART attr description]
en: Time spent operating under data load.
nb: Tid medgått under databelastning.

[ctx: SMART attr description]
en: Time while head is positioning<br/>or counts the number of times the link is reset during a data transfer.
nb: Tid forløpt mens hoder posisjoneres<br/>eller teller antall ganger lenken tilbakestilles under dataoverføring.

[ctx: SMART attr description]
en: Total LBAs Read
nb: Totalt lest logiske blokker (LBA-er)

[ctx: SMART attr description]
en: Total LBAs Written
nb: Totalt skrevet logiske blokker (LBA-er)

[ctx: SMART attr description]
en: Total number of load cycles.
nb: Totalt antall lastesykluser.

[ctx: SMART attr description]
en: Total time of loading on the magnetic heads actuator (time not spent in parking area).
nb: Total tid hodenes magnetiske arm er belastet (tid tilbrakt utenfor parkeringsområdet).

[ctx: SMART attr description]
en: Uncorrected read errors reported to the operating system.
nb: Ukorrigerte lesefeil meldt til operativsystemet.

[ctx: SMART attr description]
en: Value is equal to (100 &ndash; temp. °C), allowing manufacturer to set a minimum threshold which corresponds to a maximum temperature.
nb: Verdien er lik (100 &ndash; temp.  °C), slik at fabrikanten kan angi en minste terskel som tilsvarer en maksimal temperatur.

[ctx: SMART attr description]
en: Vibration During Write
nb: Vibrasjon under skriving

[ctx: SMART attr description]
en: Western Digital and Samsung attribute.
nb: Western Digital og Samsung-attributt.

[ctx: SMART attr description]
en: Western Digital attribute.
nb: Western Digital-attributt.

[ctx: SMART attr name]
en: Command Timeout
nb: Kommando avbrutt på tid

[ctx: SMART attr name]
en: Current Pending Sector Count
nb: Antall ventende sektorer

[ctx: SMART attr name]
en: Data Address Mark Errors
nb: Feil ved dataadresse-merke

[ctx: SMART attr name]
en: Disk Shift
nb: Diskflytt

[ctx: SMART attr name]
en: End-to-End Error
nb: Ende-til-ende-feil

[ctx: SMART attr name]
en: Endurance Remaining
nb: Utholdenhet som gjenstår

[ctx: SMART attr name]
en: Flying Height
nb: Flyhøyde

[ctx: SMART attr name]
en: Free Fall Protection
nb: Fritt fall-beskyttelse

[ctx: SMART attr name]
en: G-Sense Error Rate
nb: G-sans feilhyppighet

[ctx: SMART attr name]
en: G-sense Error Rate
nb: G-sans feilhyppighet

[ctx: SMART attr name]
en: Hardware ECC Recovered
nb: Maskinvare ECC gjenopprettet

[ctx: SMART attr name]
en: Head Flying Hours<br/>or Transfer Error Rate (Fujitsu)
nb: Head Flying Hours<br/> eller Transfer Error Rate (Fujitsu)

[ctx: SMART attr name]
en: Head Stability
nb: Hodestabilitet

[ctx: SMART attr name]
en: High Fly Writes
nb: Flyhøydeskriving

[ctx: SMART attr name]
en: Induced Op-Vibration Detection
nb: Indusert oppdagelse av vibrasjon

[ctx: SMART attr name]
en: Load Cycle Count
nb: Antall lastesykluser

[ctx: SMART attr name]
en: Load Friction
nb: Lastfriksjon

[ctx: SMART attr name]
en: Load-In Time
nb: Last-tid

[ctx: SMART attr name]
en: Load/Unload Cycle Count
nb: Antall  last/avlast-sykluser

[ctx: SMART attr name]
en: Load/Unload Retry Count
nb: Antall gjentatt last/avlast

[ctx: SMART attr name]
en: Loaded Hours
nb: Timer i drift

[ctx: SMART attr name]
en: Multi-Zone Error Rate<br/>Write Error Rate
nb: Fler-sone feilhyppighet<br/> Skrivefeil-hyppighet

[ctx: SMART attr name]
en: Offline Seek Performance
nb: Frakoblet søkeytelse

[ctx: SMART attr name]
en: Power Cycle Count
nb: Ganger strøm av/på

[ctx: SMART attr name]
en: Power Off Retract Count
nb: Antall parkeringer ved strømutkobling

[ctx: SMART attr name]
en: Power-Off Retract Cycle
nb: Parkeringer ved strømutkobling

[ctx: SMART attr name]
en: Power-On Hours
nb: Driftstimer

[ctx: SMART attr name]
en: Power-On Seconds
nb:  Påslåtte sekunder

[ctx: SMART attr name]
en: Read Channel Margin
nb: Kanalens lesemargin

[ctx: SMART attr name]
en: Read Error Rate
nb: Lesefeilhyppighet

[ctx: SMART attr name]
en: Read Error Retry Rate
nb: Lesefeil gjentakelser

[ctx: SMART attr name]
en: Reallocated Sectors Count
nb: Antall omallokerte sektorer

[ctx: SMART attr name]
en: Reallocation Event Count
nb: Antall reallokeringer

[ctx: SMART attr name]
en: Recalibration Retries
nb: Rekalibreringer på nytt

[ctx: SMART attr name]
en: Reported Uncorrectable Errors
nb: Rapporterte uopprettelige feil

[ctx: SMART attr name]
en: Run Out Cancel
nb: Run Out Cancel: (hyppighet av) ECC-feil

[ctx: SMART attr name]
en: SATA Downshift Error Count
nb: Antall feil ved SATA downshift

[ctx: SMART attr name]
en: Seek Error Rate
nb: Søkefeil-hyppighet

[ctx: SMART attr name]
en: Seek Time Performance
nb: Søketidsytelse

[ctx: SMART attr name]
en: Shock During Write
nb: Støt under skriving

[ctx: SMART attr name]
en: Soft ECC Correction
nb: ECC-programrettelser

[ctx: SMART attr name]
en: Soft Read Error Rate
nb: Myk lesefeil-hyppighet

[ctx: SMART attr name]
en: Spin High Current
nb: Høy oppstartsstrøm

[ctx: SMART attr name]
en: Spin Retry Count
nb: Omstartsforsøk

[ctx: SMART attr name]
en: Spin-Up Time
nb: Oppstartstid

[ctx: SMART attr name]
en: Start/Stop Count
nb: Start/stopp-antall

[ctx: SMART attr name]
en: Temperature
nb: Temperatur

[ctx: SMART attr name]
en: Temperature Difference From 100
nb: Temperaturforskjell fra 100

[ctx: SMART attr name]
en: Thermal Asperity Rate
nb: Temperaturfeil

[ctx: SMART attr name]
en: Throughput Performance
nb: Overføringsytelse

[ctx: SMART attr name]
en: Torque Amplification Count
nb: Momentforsterkinger

[ctx: SMART attr name]
en: Total LBAs Read
nb: Totalt lest logiske blokker (LBA-er)

[ctx: SMART attr name]
en: Total LBAs Written
nb: Totalt skrevet logiske blokker (LBA-er)

[ctx: SMART attr name]
en: UltraDMA CRC Error Count
nb: UltraDMA CRC feilantall

[ctx: SMART attr name]
en: Uncorrectable Sector Count
nb: Antall sektorer som ikke kan rettes opp

[ctx: SMART attr name]
en: Unrecoverable ECC Count
nb: Uopprettelige ECC-feil

[ctx: SMART attr name]
en: Vibration During Write
nb: Vibrasjon under skriving

en: Unknown Device
nb: Ukjent enhet
