klipper - en to nb translation catalogue (136 entries)

en: &Cancel
nb: &Avbryt

[ctx: @action:button]
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: @action:button]
en: Collapse
nb: Fold sammen

[ctx: @action:button]
en: Expand
nb: Fold ut

[ctx: @action:button]
en: Save
nb: Lagre

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
nb: &Rediger innhold …

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
nb: Vis &strekkode …

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
nb: &Tøm utklippshistorikken

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
nb: Start handling på utklippstavla manuelt

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
nb: Neste historikkelement

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
nb: Forrige historikkelement

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Clipboard Items at Mouse Position
nb: Vis utklippstavleelement ved musepekeren

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
nb: Sprett automatisk opp handlingsmeny

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
nb: Plassholderen <placeholder>&#37;s</placeholder> i kommandoen vil byttes ut med innholdet i utklippstavla. Plassholderene <placeholder>&#37;0</placeholder> til <placeholder>&#37;9</placeholder> byttes ut med tilhørende tekst fra det regulære uttrykket.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
nb: Handling trer i kraft når <interface>mønsteret</interface> er i samsvar med innholdet i utklippstavla. Da vil <interface>kommandoene</interface> til handlinga vises i sprettoppmenyen. Trykk på en kommando for å kjøre den.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
nb: Vil du slette handlinga <resource>%1</resource><nl/>og alle tilhørende kommandoer?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
nb: Vil du slette kommandoen <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
nb: Selv om sprettoppmenyen med handlinger er slått på, blir den ikke vist automatisk for disse vinduene. Dette kan for eksempel være nyttig for nettlesere, der nettadresser i adresselinja kan være markert mens du skriver den inn, noe som ville ført til at menyen blir vist ved alle tastetrykk.<nl/><nl/>Hvis handlingsmenyen dukker opp i et program når du ikke ønsker det, kan du registrere programmet her. <link>Hvordan finne rett navn å registrere</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
nb: Hvis det er krysset av her, vil kommandoene tas med i den automatiske sprettoppmenyen (dersom den er slått på siden <interface>Handlingsmeny</interface>). Hvis ikke, blir de ikke med der, men de blir med når du henter frem menyen via hurtigtasten <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
nb: Mønsteret er et regulært uttrykk. Se <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia-artikkelen om regulære uttrykk</link> for mer informasjon.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
nb: Disse handlingene vises i sprettoppmenyen, som du kan endre innstillingene til på siden <interface>Handlingsmeny</interface>.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
nb: Når et <interface>mønster</interface> er i samsvar med innholdet i utklippstavla, så vises <interface>kommandoer</interface> i sprettoppmenyen.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
nb: Hvis det er krysset av her og tekst som passer til et handlingsmønster er valgt fra utklippshistorikken, blir det automatisk vist en sprettopmeny med mulige handlinger. Hvis det ikke er krysset av, eller hvis et vindu er ekskludert, kan du likevel vise menyen via hurtigtasten <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
nb: Navnet du skal skrive inn her, er WM_CLASS-navnet til vinduet du vil ekskludere. Du finner det ved å skrive inn følgende kommando i et terminalvindu.<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>Trykk så på vinduet du vil ekskludere. Navnet du skal bruke, er det første navnet etter likhetstegnet i teksten som vises.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
nb: Tekst eller skjermområde uthevet med musa eller tastaturet kalt <emphasis>utvalg</emphasis>. Du kan lime det inn med «midtknappen» på musa.<nl/><nl/>Hvis utvalget er kopiert med en <interface>«Kopier»</interface> eller <interface>«Klipp ut»</interface>-handling, blir det lagret til <emphasis>utklippstavla</emphasis>. Du kan lima det inn igjen med en <interface>«Lim inn»</interface>-handling. <nl/><nl/>Når det er krysset av her, er utklippstavla og utvalget automatisk synkroniserte, slik at de alltid inneholder det samme, og dette innholdet kan limes inn på valgfri måte. Hvis det ikke er krysset av her, kan likevel utvalget lagres i utklippstavla (avhengig av valg nedenfor), men det kan bare limes inn med midtknappen.

[ctx: @info:tooltip width x height]
en: %1x%2
nb: %1 x %2

[ctx: @info:whatsthis]
en: Text edit area
nb: Skriveprogram

[ctx: @title:column]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
nb: Mønster og kommandoer

en: Action Menu
nb: Handlingsmeny

en: Action Properties
nb: Handlingsegenskaper

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
nb: Oppsett for handlinger

en: Actions Configuration
nb: Oppsett for handlinger

en: Add Action...
nb: Legg til handling …

en: Add Command...
nb: Legg til kommando …

en: Add to Clipboard
nb: Legg til i utklippstavla

en: Always ignore images
nb: Ignorer alltid bilder

en: Always save in history
nb: Lagre alltid i historikken

en: Append to clipboard
nb: Legg til i utklippstavla

en: Automatic action menu time:
nb: Vis handlingsmenyen så lenge:

en: Change the QR code type
nb: Endre type QR-kode

en: Clear Clipboard History
nb: Tøm utklippshistorikken

en: Clear History
nb: Tøm historikken

en: Clipboard Popup
nb: Utklippstavle-sprettopp

en: Clipboard history
nb: Utklippshistorikk

en: Clipboard history:
nb: Utklippshistorikk:

en: Clipboard is empty
nb: Utklippstavla er tom

en: Code 128
nb: Kode 128

en: Code 39
nb: Kode 39

en: Code 93
nb: Kode 93

en: Command
nb: Kommando

en: Command Properties
nb: Kommandoegenskaper

en: Command:
nb: Kommando:

en: Confirm Delete Action
nb: Bekreft slettehandling

en: Confirm Delete Command
nb: Bekreft sletting av kommando

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
nb: Innhold merket via musepekeren, men ikke manuelt kopiert til utklippstavla, blir ikke automatisk lagret i utklippshistorikken. Det kan da bare limes inn med et midtklikk.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
nb: Hvis det er krysset av her, blir innhold merket med musepekeren automatisk kopiert til utklippstavla, slik at du kan lime det inn både med en «Lim inn»-handling og ved å midtklikke.<br/><a href="1">Les mer om utvalget og utklippstavla</a>.

en: Creating QR code failed
nb: Klarte ikke opprette QR-kode

en: Data Matrix
nb: Datatabell

en: Delete Action
nb: Slett handling

en: Delete Command
nb: Slett kommando

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Display the automatic action popup menu for this time.
nb: Vis den automatiske sprettoppmenyen med ulike handlinger så lenge.

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
nb: Ikke tillat at utklippstavla blir automatisk tømt, for eksempel når et program lukkes.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
nb: Ikke lagre bilder i utklippshistorikken, heller ikke om de ble kopiert manuelt.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
nb: Er du sikker på at du vil tømme og slette hele utklippshistorikken?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
nb: Eksempeloppføring for visning av endringer i trevisninga til en handling

en: Edit Action...
nb: Rediger handling …

en: Edit Command...
nb: Rediger kommando …

en: Edit contents
nb: Rediger innhold

en: Enter a description for the action
nb: Skriv inn en beskrivelse for handlinga

en: Enter a description for the command
nb: Skriv inn en beskrivelse for kommandoen

en: Enter a pattern to match against the clipboard
nb: Skriv inn mønsteret du vil sjekke opp mot utklippstavla

en: Enter the command and arguments
nb: Skriv inn kommandoen og argumenter

en: Exclude Windows
nb: Ekskluder vinduer

en: Exclude Windows...
nb: Ekskluder vinduer …

en: For an item chosen from history
nb: For en oppføring valgt i historikken

[ctx: General Config]
en: General
nb: Generelt

en: General Configuration
nb: Generelt oppsett

en: History size:
nb: Størrelse på utklippshistorikken:

en: Icon:
nb: Ikon:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
nb: Hvis et filnavn eller en nettadresse er valgt, inkluder de i menyen og alle programmer som støtter tilhørende MIME-type.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Ignore the selection
nb: Ignorer utvalget

en: Immediately on selection
nb: Med en gang etter valg

en: Include MIME actions
nb: Ta med MIME-handlinger

en: Include in automatic popup
nb: Ta med i automatisk sprettopp

[ctx: Indicator that there are more urls in the clipboard than previews shown]
en: +%1
nb: + %1

en: Invoke action
nb: Utfør handling

en: Keep the selection and clipboard the same
nb: Behold utvalget og utklippstavla like

en: Klipper version
nb: Klipper-versjon

en: Match pattern:
nb: Mønster:

en: Mobile Barcode
nb: Mobil strekkode

en: Never save in history
nb: Lagre aldri i historikken

en: No actions for WM_CLASS
nb: Ingen handlinger for WM_CLASS

en: No matches
nb: Ingen treff

[ctx: No timeout]
en: None
nb: Ingen

en: Non-text selection:
nb: Merket ikke-tekst:

[ctx: Number of entries]
en: %v entry | %v entries
nb[0]: %v oppføring
nb[1]: %v oppføringer

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
nb: Bare lagre tekstutvalg i utklippshistorikken, ikke bilder eller andre type data.

en: Only when explicitly copied
nb: Bare ved direkte kopiering

en: Options:
nb: Innstillinger:

en: Output
nb: Utdata

en: Output from command:
nb: Resultat fra kommando:

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
nb: Handlingsmeny

en: Prevent the clipboard from being cleared
nb: Hindre tømming av utklippstavla

en: QR Code
nb: QR-kode

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
nb: Fjern eventuelle blanktegn (mellomrom, linjeskift og lignende) fra starten og slutten av merket tekst før kjøring av kommandoen. Dette forsikrer at for eksempel nettadresser sendt til nettlesere vil fungere skikkelig. Teksten lagret i utklippstavla blir ikke påvirket.

en: Remove from history
nb: Fjern fra historikk

en: Replace Clipboard
nb: Erstatt utklippstavla

en: Replace current clipboard
nb: Erstatt gjeldende utklippstavle

en: Reset the icon to the default for the command
nb: Tilbakestill ikonet til standard for kommandoen

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
nb: Behold utklippshistorikken, slik at den er tilgjengelig neste gang du logger inn.

en: Return to Clipboard
nb: Tilbake til utklippstavla

en: Save history across desktop sessions
nb: Lagre historikk på tvers av skrivebordsøkter

en: Selection and Clipboard:
nb: Utvalg og utklippstavle:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
nb: Hurtigtaster

en: Shortcuts Configuration
nb: Hurtigtastoppsett

en: Show QR code
nb: Vis QR-kode

en: Show action popup menu:
nb: Vis handlingsmeny som sprettopp:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
nb: Vis sprettoppmenyen så snart teksten er merket.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
nb: Vis en sprettoppmeny med mulige handlinger når en oppføring er valgt fra utklippshistorikken.

en: Text selection only
nb: Bare tekstutvalg

en: Text selection:
nb: Merket tekst:

en: The clipboard history will store up to this many items.
nb: Utklippshistorikken vil inneholde opptil så mange oppføringer.

en: There is not enough space to display the QR code. Try resizing this applet.
nb: Det er ikke plass til å vise QR-koden. Prøv å gjøre vinduet større.

en: Trim whitespace from selection
nb: Fjern blanktegn på begge sider av teksten

[ctx: Unit of time]
en: %v second | %v seconds
nb[0]: %v sekund
nb[1]: %v sekunder

en: Use graphical regexp editor
nb: Bruk grafisk regexp-skriveprogram

en: What happens to the standard output of the command executed.
nb: Hva skal skje med standard-utdata fra kommandokjøringen.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
nb: Om merket ikke-tekst (for eksempel bilder) skal lagres i utklippstavla.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
nb: Om merket tekst skal lagres i utklippstavla.

en: current
nb: gjeldende

en: down
nb: ned

en: up
nb: opp
