kdelibs4 - en to ms translation catalogue (194 entries)

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
ms[0]: Konflik Kekunci Pintasan
ms[1]: Konflik Kekunci-Kekunci Pintasan

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
ms[0]: Pintasan '%2' bercanggah dengan gabungan kekunci berikut:
ms[1]: Pintasan '%2' bercanggah dengan gabungan kekunci-kekunci berikut:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
ms[0]: Konflik dengan Pintasan Global Berdaftar
ms[1]: Konflik dengan Pintasan-Pintasan Global Berdaftar

en: &Bookmarks
ms: Penanda Laman (&B)

en: &File
ms: &Fail

en: &Game
ms: Permainan  (&G)

en: &Go
ms: Pergi (&G)

en: &Help
ms: Bantuan (&H)

en: &Settings
ms: Tetapan (&S)

en: &Toolbar:
ms: Bar Ala&tan:

en: &Tools
ms: Perala&tan

en: &View
ms: Lihat (&V)

en: --- expanding spacer ---
ms: --- ruangan berkembang ---

en: --- separator ---
ms: --- pemisah ---

en: <Merge %1>
ms: <Gabung %1>

en: <Merge>
ms: <Gabung>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
ms: <h2>Pemecut ditambah (untuk makluman anda)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
ms: <h2>Pemecut diubah</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
ms: <h2>Pemecut dibuang</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to <a href="%2">join and contribute</a> to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%3">%3</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
ms: <html><b>KDE</b> adalah rangkaian sedunia bagi jurutera perisian, artis, penulis, penterjemah dan pemudahcara yang komited terhadap pembangunan <a href="%1">Perisian Bebas.</a> KDE telah menghasilkan persekitaran desktop Plasma, ratusan aplikasi dan pustaka perisian yang menyokong aplikasi tersebut.<br /><br />KDE ialah satu perkumpulan kerjasama: tiada satu entiti yang mengawal arah tuju dan hasil produk KDE. Sebaliknya, kami bekerjasama untuk mencapai matlamat bersama untuk membina Perisian Bebas yang paling seni di dunia. Semua orang dialu-alukan untuk <a href="%2">menyertai dan menyumbang</a> kepada KDE, termasuk anda. <br /><br />Lawati <a href="%3">%3</a> untuk maklumat lanjut tentang komuniti KDE dan perisian yang kami hasilkan.</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font></html>
ms: <html><font size="5">KDE - Jadi Bebas!</font></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
ms: <html>Perisian KDE kini dan selamanya adalah bebas daripada bayaran, tetapi membinanya bukanlah mudah.<br /><br /> Untuk menyokong pembangunan, komuniti KDE telah membentuk KDE e.V. - suatu badan bukan profit secara sahnya ditubuhkan di Jerman. KDE e.V. mewakili komuniti KDE di dalam perkara undang-undang dan kewangan. Lihat  <a href="%1">%1</a> untuk maklumat lanjut mengenai informasi KDE e.V.<br /><br /> KDE mendapat faedah melalui pelbagai jenis sumbangan termasuklah kewangan. Kami menggunakan dana untuk membayar balik ahli dan yang lain-lain untuk perbelanjaan yang dilakukan sepanjang penyumbangan mereka. Perbelanjaan yang lebih digunakan untuk sokongan undang-undang dan mengaturkan persidangan dan perjumpaan.<br /> <br /> Kami ingin menggalakkan anda untuk menyokong usaha-usaha kami dengan dermaan kewangan melalui cara-cara yang dinyatakan di <a href="%2">%2</a>. <br /><br /> Terima kasih terlebih dahulu untuk sokongan anda.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
ms: <html>Perisian sentiasa boleh diperbaiki, dan kumpulan KDE sentiasa bersedia untuk melaksanakannya. Tetapi, anda - seorang pengguna - perlu melaporkan kepada kami sekiranya terdapat sesuatu yang tidak berjalan seperti yang dijangkakan ataupun sesuatu yang boleh dilaksanakan dengan lebih baik.<br /><br />KDE mempunyai sistem penjejakan pepijat. Layari <a href="%1">%1</a> ataupun gunakan dialog "Laporkan Pepijat..." daripada menu "Bantuan" untuk melaporkan pepijat.<br /><br /> Sekiranya anda mempunyai cadangan ataupun peningkatan, anda dialu-alukan untuk menggunakan sistem penjejakan pepijat untuk mendaftarkan permintaan anda. Sila pastikan anda menetapkan keterukan (<i>severity</i>) kepada "Permintaan (<i>Wishlist</i>)".</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
ms: <html>Anda tidak semestinya seorang pembangun perisian untuk menjadi ahli kumpulan KDE. Anda boleh menyertai kumpulan nasional yang menterjemahkan program antaramuka. Anda boleh membekalkan grafik, tema, bunyi, dan dokumentasi yang lebih baik. Anda yang pilih!<br /><br />Layari <a href="%1">%1</a> Untuk maklumat untuk beberapa projek yang anda boleh sertai. <br /><br />Sekiranya anda memerlukan informasi ataupun dokumentasi lebih, anda boleh melayari <a href="%2">%2</a> untuk mencari perkara yang anda perlukan.</html>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
ms: <p>Anda telah memilih keterukan <b>Kritikal</b>. Sila maklum bahawa keterukan ini hanyalah untuk pepijat yang:</p><ul><li> menghasilkan ralat pada perisian sistem (atau pada seluruh sistem)</li><li> menyebabkan kehilangan data yang serius</li><li> memyebabkan celah keselamatan kepada sistem yang mana pakej tersebut telah dipasang</li></ul>
    <p>Adakah pepijat ini menyebabkan mana-mana kerosakan yang dinyatakan diatas?Sekiranya tidak, sila pilih tahap keterukan yang lebih rendah. Terima kasih.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
ms: <p>Anda telah memilih keterukan <b>Nazak</b>. Sila maklum bahawa keterukan ini hanyalah untuk pepijat yang:</p> <ul><li> menyebabkan pakej tersebut hampir ataupun langsung tidak boleh digunakan</li><li> menyebabkan kehilangan data</li><li> menyebabkan celah keselamatan yang membenarkan akses kepada akaun pengguna yang menggunakan pakej tersebut</li></ul>
    <p>Adakah pepijat ini menyebabkan mana-mana kerosakan yang dinyatakan diatas?Sekiranya tidak, sila pilih tahap keterukan yang lebih rendah. Terima kasih.</p>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
ms: <qt>Gabungan kekunci '%1' telah digunakan oleh tindakan "%2".<br>Sila pilih yang lain.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="%1">%2</a>.</qt>
ms: <qt>Untuk menghantar laporan pepijat, klik pada butang di bawah. Ini akan membuka tetingkap pelayar web pada <a href="%1">%2</a>.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
ms: <qt>Untuk menghantar laporan pepijat, klik pada butang di bawah. Ini akan membuka tetingkap pelayar web pada <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> dimana anda akan temui borang untuk diisi. Maklumat yang dipaparkan di atas akan dihantar ke pelayan itu.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Launch Bug Report Wizard
ms: &Lancar Wizard Laporan Pepijat

[ctx: @action:button]
en: &Send
ms: Hantar (&S)

[ctx: @action:button]
en: &Submit Bug Report
ms: Hantar Laporan Pepijat (&S)

[ctx: @action:button]
en: Add Fallback Language
ms: Tambah Bahasa Gantian

[ctx: @action:button]
en: Change &Icon...
ms: Ubah &Ikon...

[ctx: @action:button]
en: Change Te&xt...
ms: Ubah Teks... (&X)

[ctx: @action:button]
en: Configure Email...
ms: Tetapkan Emel...

[ctx: @action:button]
en: Delete
ms: Padam

[ctx: @action:button]
en: More Actions
ms: Lebih Tindakan

[ctx: @action:button]
en: New...
ms: Baru...

[ctx: @action:button]
en: Reassign
ms: Tetap Semula

[ctx: @action:button]
en: Remove
ms: Buang

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Shortcut...
ms: Tetapkan Pintasan...

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Scheme...
ms: Eksport Skema...

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Scheme...
ms: Import Skema...

[ctx: @action:inmenu]
en: Save shortcuts to scheme
ms: Simpan pintasan ke skema

[ctx: @info:tooltip]
en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
ms: Tambah satu lagi bahasa yang akan digunakan jika terjemahan lain tidak mengandungi terjemahan yang betul.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
ms: Klik pada butang, kemudian masukkan pintasan yang anda mahukan dalam program.
    Contoh untuk Ctrl+A: pegang kekunci Ctrl dan tekan A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Send bug report.
ms: Hantar laporan pepijat.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
ms: Ini adalah bahasa yang akan digunakan jika sebarang bahasa terdahulu tidak mempunyai terjemahan yang sesuai.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
ms: Ini adalah bahasa utama aplikasi yang akan pertama digunakan, sebelum bahasa lain.

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit contributor's homepage
    %1
ms: Lawati laman web penyumbang
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit contributor's profile on %1
    %2
ms: Lawati profil penyumbang di %1
    %2

[ctx: @info:tooltip Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
ms: Penyumbang emel
    %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send this bug report to %1.
ms: Hantar laporan pepijat ini kepada %1.

[ctx: @item:inmenu]
en: Icons Only
ms: Ikon Sahaja

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Alongside Icons
ms: Teks Sisi Ikon

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Only
ms: Teks Sahaja

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Under Icons
ms: Teks Bawah Ikon

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
ms: Lalai

[ctx: @option:check]
en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
ms: Sembunyikan teks semasa bar alatan menunjukkan teks dan ikon (&H)

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
ms: Matikan pemeriksaan automatik

[ctx: @option:radio]
en: Custom:
ms: Tersuai:

[ctx: @option:radio]
en: Default:
ms: Lalai:

[ctx: @title:group]
en: Se&verity
ms: Keterukan (&V)

[ctx: @title:group]
en: Shortcut Schemes
ms: Skema Pintasan

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
ms: Papar Teks

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
ms: Tetapan Bar Alatan

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
ms: Pindah (&M)

[ctx: @title:tab]
en: &Join KDE
ms: &Sertai KDE

[ctx: @title:tab]
en: &Report Bugs or Wishes
ms: Lapo&ran Ralat atau Permintaan

[ctx: @title:tab]
en: &Support KDE
ms: &Sokong KDE

[ctx: @title:tab]
en: About
ms: Perihal

[ctx: @title:tab]
en: Author | Authors
ms[0]: Penulis
ms[1]: Para Penulis

[ctx: @title:tab]
en: Thanks To
ms: Penghargaan Untuk

[ctx: @title:tab]
en: Translation
ms: Penterjemahan

[ctx: @title:tab About KDE]
en: &About
ms: M&aklumat

[ctx: @title:window]
en: About %1
ms: Perihal %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
ms: Perihal KDE

[ctx: @title:window]
en: Ambiguous shortcut detected
ms: Pintasan tidak jelas dikesan

[ctx: @title:window]
en: Application Language Changed
ms: Bahasa Aplikasi Diubah

[ctx: @title:window]
en: Change Text
ms: Ubah Teks

[ctx: @title:window]
en: Close Message
ms: Tutup Mesej

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard Shortcuts
ms: Tetapkan Pintasan Papan Kekunci

[ctx: @title:window]
en: Configure Language
ms: Tetapan Bahasa

[ctx: @title:window]
en: Configure Toolbars
ms: Tetapkan Bar Alatan

[ctx: @title:window]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
ms: Konflik dengan Piawaian Kekunci Pintas Aplikasi

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
ms: Pemeriksa Pecutan Dr Klash'

[ctx: @title:window]
en: Export Shortcuts
ms: Eksport Pintasan

[ctx: @title:window]
en: Import Shortcuts
ms: Import Pintasan

[ctx: @title:window]
en: License Agreement
ms: Persetujuan Lesen

[ctx: @title:window]
en: Name for New Scheme
ms: Nama untuk Skema Baru

[ctx: @title:window]
en: Shortcut conflict
ms: Konflik pintasan

[ctx: @title:window]
en: Submit Bug Report
ms: Hantar Laporan Pepijat

en: A scheme with this name already exists.
ms: Skema dengan nama ini telah wujud.

en: A&vailable actions:
ms: Tindakan yang sedia ada: (&V)

en: About %1
ms: Perihal %1

en: Action
ms: Tindakan

en: Action Name
ms: Nama Tindakan

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
ms: Emel penyumbang

en: ActionList: %1
ms: SenaraiTindakan: %1

en: Add to Toolbar
ms: Tambah ke Bar Alatan

en: Alternate
ms: Alternatif

en: Alternate:
ms: Alternatif:

en: Ambiguous Shortcuts
ms: Pintasan tidak jelas dikesan

en: Application Language Changed
ms: Bahasa Aplikasi Diubah

en: Application:
ms: Aplikasi:

en: Bug report sent, thank you for your input.
ms: Laporan pepijat telah dihantar, terima kasih atas input anda.

en: Change Icon
ms: Ubah Ikon

en: Close and discard
    edited message?
ms: Tutup dan abai
    mesej yang telah diedit?

en: Connection timed out.
ms: Hadmasa sambungan tamat.

en: Curr&ent actions:
ms: Tindakan S&emasa:

en: Current scheme:
ms: Skema semasa:

en: Description
ms: Huraian

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
ms: Adakah anda benar-benar hendak membuang skema %1?
    Sila maklum bahawa ini tidak akan membuang sebarang skema pintasan keseluruhan sistem.

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
ms: Adakah anda pasti untuk menetapkan semua bar alatan aplikasi ini kepada tetapan lalai? Perubahan ini akan dilaksanakan segera.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
ms: Ke:

[ctx: Email sender address]
en: From:
ms: Dari:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
ms: Masukkan teks (dalam bahasa Inggeris, jika boleh) yang anda ingin mengemukakan untuk laporan pepijat.
    Jika anda tekan "Hantar", mesej e-mel akan dihantar kepada penyenggara program ini.

en: Error connecting to server.
ms: Cipta kandungan pada pelayan.

en: Error saving the shortcut scheme.
ms: Ralat menyimpan skema pintasan.

en: Fallback language:
ms: Bahasa gantian:

en: Filter
ms: Penapis

en: Global Alternate
ms: Alternatif Global

en: Global alternate:
ms: Alternatif Global

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
ms: Di sini anda boleh melihat senarai gabungan kekunci, sebagai contoh;( 'Salin') yang ditunjukkan di kolum kiri dan merupakan gabungan kekunci (contoh. Ctrl+V) yang dipaparkan pada kolum kanan.

en: Huge (%1x%2)
ms: Lagi Besar (%1x%2)

en: Icon Size
ms: Saiz Ikon

en: Icon te&xt:
ms: Teks ikon: (&X)

en: Large (%1x%2)
ms: Besar (%1x%2)

en: License: %1
ms: Lesen: %1

en: Lock Toolbar Positions
ms: Kunci Posisi Bar Alatan

en: Main Toolbar
ms: Bar Alatan Utama

en: Main:
ms: Utama:

en: Manage &Schemes
ms: Uruskan &Skema

en: Medium (%1x%2)
ms: Sederhana (%1x%2)

en: Mouse Button Gesture
ms: Gerak Isyarat Butang Tetikus

en: Mouse Shape Gesture
ms: Gerak Isyarat Bentuk Tetikus

en: Name for new scheme:
ms: Nama untuk skema baru:

en: New Scheme
ms: Skema Baru

en: New Text
ms: Teks Baru

[ctx: No shortcut defined]
en: None
ms: Tiada

en: No text
ms: Tiada teks

en: Not connected.
ms: Tidak ditemui.

en: OS:
ms: Sistem Pengendali:

en: Old Text
ms: Teks Lama

en: Please choose the language which should be used for this application:
ms: Sila pilih bahasa yang patut digunakan untuk aplikasi ini:

en: Primary language:
ms: Bahasa utama:

en: Redo
ms: Ulangbuat

en: Reserved Shortcut
ms: Pintasan Terpelihara

en: Reset
ms: Set semula

en: Reset Toolbars
ms: Set Semula Bar Alatan

en: S&ubject:
ms: Tajuk (&S)

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
ms: Cari nama pintasa (misalnya Salin) atau kombinasi kekunci (misalnya Ctrl+C) secara interaktif dengan menaipkannya di sini.

en: Sends a bug report by email.
ms: Hantar laporan pepijat melalui emel.

en: Server said: "%1"
ms: Pelayan: %1

en: Shortcut
ms: Pintasan

en: Shortcut '%1' for action '%2'
ms: Pintasan '%1' untuk tindakan '%2'

en: Shortcut scheme successfully saved.
ms: Skema pintasan berjaya disimpan.

en: Shortcuts
ms: Pintasan

en: Shortcuts (*.shortcuts)
ms: Pintasan (*.shortcuts)

en: Small (%1x%2)
ms: Kecil (%1x%2)

en: Submit Bug Report
ms: Hantar Laporan Pepijat

en: Text Position
ms: Posisi Teks

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
ms: Gabungan kekunci '%1' juga telah digunakan untuk tindakan standard "%2" yang digunakan oleh kebanyakan  aplikasi.
    Adakah anda betul-betul hendak menggunakannya sebagai pintasan global juga?

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
ms: Kekunci F12 adalah dikhaskan pada Windows, jadi tidak boleh digunakan untuk pintasan global.
    Sila pilih yang lain.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
ms: Program aplikasi yang berkaitan dengan laporan pepijat - jika tidak benar, sila gunakan menu Laporan Pepijat untuk memperbaiki aplikasi.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
ms: Skema pintasan semasa telah diubahsuai. Simpan sebelum menukar kepada yang baru?

en: The email address this bug report is sent to.
ms: Emel laporan pepijat ini dihantar kepada.

en: The email address to send the bug report to.
ms: Emel laporan pepijat ini dihantar kepada.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
ms: Bahasa untuk aplikasi ini telah berubah. Perubahan akan berkesan ketika aplikasi dimulakan lain kali.

en: The subject line of the email.
ms: Saiz dialog

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
ms: Versi program aplikasi - sila pastikan tiada versi yang lebih terkini yang tersedia ada sebelum menghantar laporan pepijat

en: There are two actions (%1, %2) that want to use the same shortcut (%3). This is most probably a bug. Please report it in <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>
ms: Terdapat dua tindakan (%1, %2) yang ingin menggukan pintasan (%3).  Ini mungkin satu pepijat. Sila laporkan di <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
ms: Elemen ini akan digantikan dengan semua elemen pada komponen terbenam.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
ms: Ini ialah senarai dinamik bagi tindakan. Anda boleh alihkan ia, tetapi jika anda buang, anda tidak akan dapat menambah semula.

en: Time out waiting for server interaction.
ms: Tamat masa semasa menunggu interaksi.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
ms: Orientasi

en: Toolbars Shown
ms: Bar Alatan Ditunjukkan

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See https://bugs.kde.org/ for instructions.
ms: Gagal menghantar laporan pepijat.
    Sila hantar laporan tersebut secara manual....
    Lihat https://bugs.kde.org/ untuk arahan.

en: Undo
ms: Nyahcara

en: Version:
ms: Versi:

en: Visit contributor's homepage
ms: Lawati laman web penyumbang

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
ms: Anda mestilah menyatakan subjek dan keterangan sebelum laporan boleh dihantar.

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
ms: Alamat emel anda. Jika salah, gunakan butang Tetapkan Emel untuk mengubahnya

[ctx: bug severity]
en: Critical
ms: Kritikal

[ctx: bug severity]
en: Grave
ms: Nazak

[ctx: bug severity]
en: Translation
ms: Penterjemahan

[ctx: bug severity]
en: Wishlist
ms: Permintaan

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
ms: Pintasan untuk %1

en: no version set (programmer error)
ms: tiada set versi (ralat pengaturcara)

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
ms: Bawah

[ctx: toolbar position string]
en: Left
ms: Kiri

[ctx: toolbar position string]
en: Right
ms: Kanan

[ctx: toolbar position string]
en: Top
ms: Atas
