katepart4 - en to lv translation catalogue (1242 entries)

en:  lines
lv:  rindas

en:  seconds
lv:  sekundes

en: "%1" is mapped to "%2"
lv: „%1“ ir kartēts uz „%2“

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
lv: „Lietot noklusēto stilu“ tiks automātiski noņemts, ja izmainīsiet kādu no stila īpašībām.

en: % of View Width
lv: % no skata platuma

[ctx: %1 and %2 are the total words/chars count.]
en: Words %1, Chars %2
lv: Vārdi: %1, rakstzīmes: %2

[ctx: %1 and %3 are the selected words/chars count, %2 and %4 are the total words/chars count.]
en: Words %1/%2, Chars %3/%4
lv: Vārdi %1/%2, rakstzīmes %3/%4

en: %1 backs up unsaved files to "swap files." Swap files allow %1 to recover your work in the case of a system crash. Disabling swap files may cause data loss in case of a system crash.
lv: %1 veido nesaglabātās datnes  par „mijmaiņas datnēm“. Mijmaiņas datnes ļauj atgūt darbu, sistēmai nobrūkot. Mijmaiņas datņu lietošanas izslēgšana sistēmas avārijas rezultātā var novest pie informācijas zaudēšanas.

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
lv[0]: Veikta %1 aizvietošana ar „%2“
lv[1]: Veiktas %1 aizvietošanas ar „%2“
lv[2]: Veikts %1 aizvietošanu ar „%2“

en: %v character | %v characters
lv[0]: %v rakstzīme
lv[1]: %v rakstzīmes
lv[2]: %v rakstzīmju

en: &Abort Loading
lv: Pārtr&aukt ielādi

en: &Always On
lv: &Vienmēr ieslēgts

en: &Autocenter cursor:
lv: &Automātiski centrēt kursoru:

en: &Background
lv: Fo&ns

en: &Backspace key in leading blank space unindents
lv: Taustiņš „&Backspace“ rindas sākuma atkāpē samazina atkāpi

en: &Bold
lv: &Treknraksts

en: &Bookmarks
lv: &Grāmatzīmes

en: &Clean Indentation
lv: &Izņemt atkāpi

en: &Close
lv: &Aizvērt

en: &Code Folding
lv: &Koda sakļaušana

en: &Color theme:
lv: &Krāsu motīvs:

en: &Delete
lv: &Dzēst

en: &Don't indent lines wider than:
lv: &Nepievienot atkāpes rindām, kas ir garākas par:

en: &Draw vertical line at the word wrap column
lv: &Zīmēt vertikālu līniju pie vārdu aplaušanas kolonnas

en: &Dynamic Word Wrap
lv: &Dinamiskā teksta aplaušana

en: &Edit
lv: &Rediģēt

en: &Editor Color Theme
lv: &Redaktora krāsu motīvs

en: &Encoding detection:
lv: Kodējuma not&eikšana:

en: &Encoding:
lv: &Kodējums:

en: &End of Line
lv: Rindas b&eigas

en: &Fallback encoding:
lv: Atkāpšanās &kodējums:

en: &File
lv: &Datne

en: &Filetype:
lv: &Datnes tips:

en: &Find All
lv: Me&klēt visu

en: &Force RTL Direction
lv: &Piespiest virzienu no labās uz kreiso

en: &Format Indentation
lv: &Formatēt atkāpes

en: &Format:
lv: &Formāts:

en: &Go
lv: &Iet

en: &Highlighting
lv: &Izcelšana

en: &Highlighting:
lv: &Izcelšana:

en: &Ignore
lv: &Ignorēt

en: &Indent
lv: Pal&ielināt atkāpi

en: &Indentation
lv: &Atkāpes

en: &Indentation mode:
lv: &Atkāpju režīms:

en: &Indentation width:
lv: At&kāpes platums:

en: &Italic
lv: &Slīpraksts

en: &Keep extra spaces
lv: &Paturēt papildu atstarpes

en: &Keyword completion
lv: Atslēg&vārdu pabeigšana

en: &Language:
lv: &Valoda:

en: &Line Height Multiplier:
lv: &Rindu augstuma reizinātājs:

en: &Line:
lv: &Rinda:

en: &Local files
lv: &Lokālās datnes

en: &Margin:
lv: &Apmale:

en: &Mode
lv: Režī&ms

en: &Mode:
lv: &Režīms:

en: &Name:
lv: &Nosaukums:

en: &New
lv: Jau&ns

en: &Next: %1 - "%2"
lv: &Nākamā: %1 — „%2“

en: &Off
lv: &Izslēgts

en: &PageUp/PageDown moves cursor
lv: „&PageUp“/„PageDown“ pārvieto kursoru

en: &Previous: %1 - "%2"
lv: Ie&priekšējā: %1 — „%2“

en: &Print/Export
lv: &Drukāt/eksportēt

en: &Read Only Mode
lv: Tikai lasīšanas &režīms

en: &Reload
lv: Pā&rlādēt

en: &Remote files
lv: &Attālinātās datnes

en: &Replace
lv: &Aizvietot

en: &Scripts
lv: &Skripti

en: &Section:
lv: &Sadaļa:

en: &Settings
lv: Ie&statījumi

en: &Spaces
lv: &Atstarpes

en: &Tabulators
lv: &Tabulatorus

en: &Theme:
lv: &Motīvs:

en: &Tools
lv: &Rīki

en: &Underline
lv: &Pasvītrots

en: &Unindent
lv: &Samazināt atkāpi

en: &Variables:
lv: &Mainīgie:

en: &View
lv: &Skats

en: '%1' %2,  Hex %3,  Octal %4
lv: „%1“ %2,  Heks %3,  Oktāli %4

en: (Selection of)
lv: (Izvēle no)

en: << Add to Dictionary
lv: << Pievienot vārdnīcai

en: <Unchanged>
lv: <Nemainīts>

en: <a> through <b> occurrences
lv: no <a> līdz <b> reizes

en: <b>misspelled</b>
lv: <b>nepareizi uzrakstīts</b>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Tab key action (if no selection exists) <a href="If you want <b>Tab</b> to align the current line in the current code block like in Emacs, make <b>Tab</b> a shortcut to the action <b>Format Indentation</b>."><span>More ...</span></a></p></body></html>
lv: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Taustiņa „Tab“ darbība (ja nav iezīmēta teksta) <a href="Ja vēlaties, lai <b>Tab</b> izlīdzina aktīvo rindu aktīvajā koda blokā, kā redaktorā „Emacs“, padariet <b>Tab</b> par darbības <b>Formatēt atkāpes</b> saīsni.<span>Vairāk...</span></a></p></body></html>

en: <p> char <b>identifier</b> </p><p>This command allows you to insert literal characters by their numerical identifier, in decimal, octal or hexadecimal form.</p><p>Examples:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>
lv: <p> char <b> identifikators</b></p><p>Šī komanda ļauj ievietot burtu rakstzīmes pēc to skaitliskā identifikatora — decimālā, oktālā vai heksadecimālā formā.</p><p>Piemēri:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>

en: <p><b>[v]new &mdash; split view and create new document</b></p><p>Usage: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Splits the current view and opens a new document in the new view. This command can be called in two ways:<br /> <tt>new</tt> &mdash; splits the view horizontally and opens a new document.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; splits the view vertically and opens a new document.<br /></p>
lv: <p><b>[v]new &mdash; sadala skatu un izveido jaunu dokumentu</b></p><p>Lietošana: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Sadala pašreizējo skatu un jaunajā skatā atver jaunu dokumentu. Šo komandu varat izsaukt divos veidos:<br /> <tt>new</tt> &mdash; sadala skatu horizontāli un atver jaunu dokumentu.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; sadala skatu vertikāli un atver jaunu dokumentu.<br /></p>

en: <p><b>b,buffer &mdash; Edit document N from the document list</b></p><p>Usage: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>
lv: <p><b>b,buffer &mdash; rediģē dokumentu N no dokumentu saraksta</b></p><p>Lietošana: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>

en: <p><b>bf,bfirst &mdash; first document</b></p><p>Usage: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Goes to the <b>f</b>irst document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
lv: <p><b>bf,bfirst &mdash; pirmais dokumentus</b></p><p>Lietošana: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Iet uz pirmo („<b>f</b>irst“) dokumentu („<b>b</b>uferi“) dokumentu sarakstā.</p>

en: <p><b>bl,blast &mdash; last document</b></p><p>Usage: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Goes to the <b>l</b>ast document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
lv: <p><b>bl,blast &mdash; pēdējais dokuments</b></p><p>Lietošana: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Iet uz pēdējo („<b>l</b>ast“) dokumentu („<b>b</b>uferis“) dokumentu sarakstā.</p>

en: <p><b>bn,bnext &mdash; switch to next document</b></p><p>Usage: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th next document ("<b>b</b>uffer") in document list.<b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the end of the document list.</p>
lv: <p><b>bn,bnext &mdash; pārslēgties uz nākamo dokumentu</b></p><p>Lietošana: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Iet uz nākamo <b>[N].</b> dokumentu („<b>b</b>uferi“) dokumentu sarakstā.<b>[N]</b> noklusējums ir viens. </p><p>Sāk dokumentu sarakstu no sākuma.</p>

en: <p><b>bp,bprev &mdash; previous buffer</b></p><p>Usage: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th previous document ("<b>b</b>uffer") in document list. </p><p> <b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the start of the document list.</p>
lv: <p><b>bp,bprev &mdash; priekšējais buferis</b></p><p>Lietošana: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Iet uz iepriekšējo <b>[N].</b> dokumentu („<b>b</b>uferis“) dokumentu sarakstā. </p><p> <b>[N]</b> noklusējums ir viens. </p><p>Sāk dokumentu sarakstu no sākuma.</p>

en: <p><b>clo[se]&mdash; Close the current view</b></p><p>Usage: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>After executing it, the current view will be closed.</p>
lv: <p><b>clo[se]&mdash; aizver pašreizējo skatu</b></p><p>Lietošana: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>pēc palaišanas aizveras pašreizējais skats.</p>

en: <p><b>e[dit] &mdash; reload current document</b></p><p>Usage: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Starts <b>e</b>diting the current document again. This is useful to re-edit the current file, when it was modified on disk.</p>
lv: <p><b>e[dit] &mdash; pārlādē pašreizējo dokumentu</b></p><p>Lietošana: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Sāk no jauna r<b>e</b>diģēt pašreizējo dokumenti. Noderīgi, lai pārrediģētu pašreizējo datni, ja tā ir mainīta diskā.</p>

en: <p><b>ls</b></p><p>list current buffers<p>
lv: <p><b>ls</b></p><p>uzskaita buferus<p>

en: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [write and] quit</b></p><p>Usage: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Quits the application. If <tt>w</tt> is prepended, it also writes the document(s) to disk. This command can be called in several ways:<br /> <tt>q</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; writes the current document to disk and closes its view.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; writes all documents to disk and quits.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p>
lv: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [saglabāt un ] iziet</b></p><p>Lietošana: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>iziet no programmas. Ja priekšā ir ierakstīts <tt>w</tt>, tad dokuments(i) tiek arī saglabāts(i) diskā. Šo komandu varat izsaukt vairākos veidos:<br /> <tt>q</tt> &mdash; aizver pašreizējo skatu.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; aizved visus skatus, t.i., iziet no programmas.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; saglabā pašreizējo dokumentu diskā un aizver skatu.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; saglabā visus dokumentus diskā un iziet.</p><p> Visos gadījumos, ja aizveramais skats ir pēdējais skats, programma izslēdzas. Ja dokumentam vēl nav piešķirts nekāds nosaukums, bet to saglabājat diskā, programma atvērs lodziņu ar vaicājumu.</p>

en: <p><b>sp,split&mdash; Split horizontally the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
lv: <p><b>sp,split&mdash; pašreizējo skatu sadala horizontāli divos</b></p><p>Lietošana: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>Rezultātā atveras divi viena un tā paša dokumenta skati.</p>

en: <p><b>vs,vsplit&mdash; Split vertically the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
lv: <p><b>vs,vsplit&mdash; pašreizējo skatu sadala vertikāli divos</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>Rezultātā atceras divi viena un tā paša dokumenta skati.</p>

en: <p><b>w/wa &mdash; write document(s) to disk</b></p><p>Usage: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Writes the current document(s) to disk. It can be called in two ways:<br /> <tt>w</tt> &mdash; writes the current document to disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; writes all documents to disk.</p><p>If no file name is associated with the document, a file dialog will be shown.</p>
lv: <p><b>w/wa &mdash; saglabāt dokumentu(s) diskā</b></p><p>Lietošana:<tt><b>w[a]</b></tt></p><p>saglabā (raksta) pašreizējo dokumentu diskā. Izsaukšana var notikt divos veidos:<br /><tt>w</tt> &mdash; saglabā (raksta) pašreizējo dokumentu diskā<br /><tt>wa</tt> &mdash; saglabā (raksta) visus dokumentus diskā.</p><p>Ja dokumentam vēl nav piešķirts nekāds nosaukums, bet to saglabājat diskā, programma atvērs lodziņu ar vaicājumu.</p>

en: <p><b>x/xa &mdash; write and quit</b></p><p>Usage: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saves document(s) and quits (e<b>x</b>its). This command can be called in two ways:<br /> <tt>x</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p><p>Unlike the 'w' commands, this command only writes the document if it is modified.</p>
lv: <p><b>x/xa &mdash; saglabā un iziet</b></p><p>Lietošana: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saglabā dokumentu(-us) un iziet (<b>x</b> — iziet). Šo komandu varat izsaukt divos veidos:<br /> <tt>x</tt> &mdash; aizver pašreizējo skatu.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; aizver visus skatu, proti, iziet no programmas.</p><p>Visos gadījumos, aizverot pēdējo skatu, aizveras arī programma. Ja dokumentam vēl nav piešķirts nekāds nosaukums, bet to saglabājat diskā, programma atvērs lodziņu ar vaicājumu.</p><p>Atšķirībā no „w“ komandām šī komanda saglabā (raksta) dokumentu tikai tad, ja tas ir mainīts.</p>

en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
lv: <p>Automātiski sākt jaunu teksta rindu, kad aktīvās rindas garums pārsniedz <b>Aplauzt tekstu pie:</b> norādīto.</p><p>Šī opcija neaplauž eksistējošas teksta rindas — lai to izdarītu izmantojiet<b>Pielietot statisko teksta aplaušanu</b> izvēlnē <b>Rīki</b>.</p><p>Ja vēlaties, lai rindas ir tikai <i>vizuāli aplauztas</i>, atbilstoši skata platumam, ieslēdziet <b>Dinamiskā teksta aplaušana</b> konfigurācijas lapā <b>Izskats</b>.</p>

en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
lv: <p>Liek dinamiski aplauztām rindām būt izlīdzinātām vertikāli attiecībā pret pirmās rindas izlīdzinājumu. Tas padara kodu un marķējumu lasāmāku.</p><p>Turklāt tas ļauj norādīt maksimālo attālumu kā procentuālo daļu no ekrāna platuma, pēc kura aplauztās rindas vairs neizlīdzināt. Piemēram, pie 50 %, rindām, kuru atkāpe ir lielāka par 50 % no ekrāna platuma, aplauztās daļas neizmantos sākotnējās rindas atkāpi.</p>

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
lv: <p>Atsevišķas komandas aprakstu var iegūt, izpildot <code>„help &lt;komanda&gt;“</code></p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
lv: <p>Lapas kājenes formāts. Varat izmantot šādas birkas:</p>

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
lv: <p>Lapas galvenes formāts. Varat izmantot šādas birkas:</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
lv: <p>Ja ieslēgts, ap katras lapas saturu tiks zīmēts rāmis. Galvene un kājene būs atdalītas no pārējā teksta ar līniju.</p>

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
lv: <p>Ja ieslēgts, lapas(u) kreisajā malā(s) tiks izdrukāti rindu numuri.</p>

en: <p>If enabled, the background color of the editor will be used.</p><p>This may be useful if your color theme is designed for a dark background.</p>
lv: <p>Ja ieslēgts, tiks izmantota redaktora fona krāsa.</p><p>Tas var noderēt, ja jūsu krāsu motīvs ir paredzēta tumšam fonam.</p>

en: <p>If this option is checked, a vertical line will be drawn at the word wrap column as defined in the <strong>Editing</strong> properties.</p>
lv: <p>Ja šī opcija ir atzīmēta, „KWrite“ ievilks vertikālu līniju pie teksta aplaušanas kolonnas, kā norādīts <strong>Rediģēšanas</strong> īpašībās.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
lv: <p>Ja šī opcija ir ieslēgta, visi jaunie skati rādīs ikonu joslu kreisajā pusē.</p> <p>Ikonu josla rāda, piemēram, grāmatzīmes.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
lv: <p>Ja šī opcija ir ieslēgta, katrs jaunais skats rādīs iezīmes vertikālajā ritjoslā.</p> <p>Šīs iezīmes attēlo, piemēram, grāmatzīmes.</p>

en: <p>If this option is checked, hovering over the vertical scrollbar will show a preview of the text.</p>
lv: <p>Ja šī opcija ir ieslēgta, peles pārlikšana pāri vertikālajai ritjoslai parādīs teksta priekšskatījumu.</p>

en: <p>Open the Print dialog to print the current document.</p>
lv: <p>Atvērt drukas dialogu, lai drukātu aktīvo dokumentu.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
lv: <p>Izdrukās rāmi ar tipogrāfijas nosacījumiem šim dokumenta tipam, kādi tie definēti izmantotajā sintakses izcelšanā.</p>

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
lv: <p>Iestata marķiera tipa fona krāsu.</p><p><b>Piezīme</b>: marķiera krāsa ir parādīta gaiša caurspīdības dēļ.</p>

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
lv: <p>Iestata aizvietotā teksta fona krāsu.</p>

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
lv: <p>Iestata meklēšanas rezultātu fona krāsu.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
lv: <p>Iestata aktīvās rindas fona krāsu. Tā ir rinda, kurā atrodas kursors.</p>

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
lv: <p>Iestata rediģēšanas apgabala fona krāsu.</p>

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
lv: <p>Iestata ikonu joslas fona krāsu.</p>

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
lv: <p>Iestata atlasītā teksta fona krāsu.</p><p>Lai iestatītu teksta krāsu atlasītam tekstam, izmantojiet „<b>Konfigurēt izcelšanu</b>“ logu.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
lv: <p>Iestata iekavu atbilstības krāsu. Tā tiek lietota, kad kursors atrodas, piemēram, pie <b>(</b>. Atbilstošā <b>)</b> tiks iezīmēta šajā krāsā.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
lv: <p>Iestata krāsu ar teksta aplaušanu saistītiem marķieriem:</p><dl><dt>Statiskā teksta aplaušana</dt><dd>Vertikāla līnija, kas parāda kolonnu, kurā teksts tiks aplauzts</dd><dt>Dinamiskā teksta aplaušana</dt><dd>Bulta aplauzto rindu kreisajā pusē</dd></dl>

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
lv: <p>Iestata sakļaušanas joslas fona krāsu.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
lv: <p>Iestata rindu izmaiņu marķiera krāsu rediģētām rindām.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
lv: <p>Iestata rindu izmaiņu marķiera krāsu saglabātām rindām.</p>

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
lv: <p>Iestata rindas krāsu, ar kuru izcelt pareizrakstības kļūdas.</p>

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
lv: <p>Iestata tabulācijas zīmju krāsu.</p>

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
lv: <p>Iestata vertikālās atkāpju rindas krāsu.</p>

en: <p>The theme "%1" already exists.</p><p>Please choose a different theme name.</p>
lv: <p>Motīvs „%1“ jau pastāv.</p><p>Izvēlieties citu motīva nosaukumu.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line between line numbers and the icon borders, if both are enabled.</p>
lv: <p>Šī krāsa tiks izmantota, lai zīmētu līniju starp rindu numuriem un ikonu robežām (ja abi iepriekš minētie objekti ir ieslēgti).</p>

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
lv: <p>Šī krāsa tiks izmantota, lai attēlotu rindu numurus (ja ieslēgti).</p>

en: <p>This color will be used to draw the number of the current line (if enabled).</p>
lv: <p>Šī krāsa tiks izmantota, lai attēlotu rindu numurus (ja ieslēgti).</p>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
lv: <p>Šī ir „Katepart“ <b>komandrinda</b>.<br />Sintakse: <code><b>komanda [ parametri ]</b></code><br />Pieejamo komandu sarakstam ievadiet<code><b>help list</b></code><br />Atsevišķas komandas aprakstam ievadiet<code><b>help &lt;komanda&gt;</b></code></p>

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
lv: <p>Šis saraksts parāda aktīvā sintakses izcelšanas režīma kontekstus un ļauj tos rediģēt. Konteksta nosaukums apraksta stila parametrus.</p><p> Lai rediģētu ar tastatūru, nospiediet <strong>&lt;ATSTARPES TAUSTIŅU&gt;</strong> un izvēlieties īpašību no uznirstošās izvēlnes.</p><p>Lai rediģētu krāsas, nospiediet uz krāsu laukumiem, vai izvēlieties krāsu no uznirstošās izvēlnes.</p><p>Jūs varat pēc vajadzības noņemt fonu, vai izvēlēties fona krāsu no uznirstošās izvēlnes.</p>

en: <p>This list displays the default styles for the current color theme and offers the means to edit them. The style name reflects the current style settings.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the popup menu when appropriate.</p>
lv: <p>Šis saraksts parāda pašreizējā motīva noklusētos stilus un piedāvā iespēju tos rediģēt. Stila nosaukums atspoguļo pašreizējos stila parametrus.</p><p>Lai rediģētu krāsas, nospiediet uz krāsu laukumiem, vai izvēlieties krāsu no uznirstošās izvēlnes.</p><p>Jūs varat pēc vajadzības noņemt fonu vai izvēlēties fona krāsu no uznirstošās izvēlnes.</p>

en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
lv: <p>Šis teksts ļauj konfigurēt „Kate“ iestatījumus datnēm, kas atbilst šim MIME tipam, izmantojot „Kate“ mainīgos. Iespējams iestatīt gandrīz jebkuru konfigurācijas iespēju, piemēram, izcelšanu, atkāpes režīmu, kodējumu, utt.</p><p>Pilnu zināmo mainīgo sarakstu meklējiet dokumentācijā.</p>

en: <p>cleanindent</p><p>Cleans up the indentation of the selected lines or current line according to the indentation settings in the document. </p>
lv: <p>cleanindent</p><p>Notīra atkāpes izvēlētajām rindām vai pašreizējai rindai vadoties no atkāpju iestatījumiem dokumentā.</p>

en: <p>comment</p><p>Inserts comment markers to make the selection or selected lines or current line a comment according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
lv: <p>comment</p><p>Ievieto komentāru marķējumu, lai padarītu iezīmējumu vai izvēlētās rindas, vai pašreizējo rindu par komentāru, vadoties no teksta formāta, kas definēts dokumenta sintakses izcelšanas definīcijā.</p>

en: <p>date or date <b>format</b></p><p>Inserts a date/time string as defined by the specified format, or the format yyyy-MM-dd hh:mm:ss if none is specified.</p><p>Possible format specifiers are:<table><tr><td>d</td><td>The day as number without a leading zero (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>The day as number with a leading zero (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon'..'Sun').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>The long localized day name (e.g. 'Monday'..'Sunday').</td></tr><tr><td>M</td><td>The month as number without a leading zero (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>The month as number with a leading zero (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>The year as two digit number (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>The year as four digit number (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>The hour without a leading zero (0..23 or 1..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>hh</td><td>The hour with a leading zero (00..23 or 01..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>m</td><td>The minute without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>The minute with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>The second without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>The second with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>The milliseconds without leading zeroes (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>The milliseconds with leading zeroes (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Use AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Use am/pm display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</td></tr></table></p>
lv: <p>„date“ vai „date“ <b>formāts</b></p><p>Ievieto datuma/laika virkni, definētu ar norādīto formātu, vai formātā gggg-MM-dd hh:mm:ss, ja cits formāts nav norādīts.</p><p>Iespējamie formatējuma vietturi ir:<table><tr><td>d</td><td>Diena kā skaitlis bez ievadošās nulles (1—31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>Diena kā skaitlis ar ievadošo nulli (01—31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>Saīsināts lokalizētais dienas nosaukums (piemēram, P, O).</td></tr><tr><td>dddd</td><td>Garais lokalizētais dienas nosaukums (piemēram, pirmdiena).</td></tr><tr><td>M</td><td>Mēnesis kā skaitlis bez ievadošās nulles (1—12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>Mēnesis kā skaitlis ar ievadošo nulli (01—12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>Saīsināts lokalizētais mēneša nosaukums (piemēram, jan, feb).</td></tr><tr><td>yy</td><td>Gads kā divu ciparu skaitlis (00—99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>Gads kā četru ciparu skaitlis (1752—8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>Stunda bez ievadošās nulles (0..23 vai 1..12, ja AM/PM).</td></tr><tr><td>hh</td><td>Stunda ar ievadošo nulli (00..23 vai 01..12, ja AM/PM).</td></tr><tr><td>m</td><td>Minūte bez ievadošās nulles (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>Minūte ar ievadošo nulli (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>Sekunde bez ievadošās nulles (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>Sekunde ar ievadošo nulli (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td> Milisekundes bez ievadošajām nullēm (0...999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>Milisekundes ar ievadošajām nullēm (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Lietot AM/PM attēlojumu. AP tiks aizvietots ar AM vai PM.</td></tr><tr><td>ap</td><td>Lietot am/pm attēlojumu. „ap“ tiks aizvietots ar „am“ vai „pm“.</td></tr></table></p>

en: <p>goto <b>line number</b></p><p>This command navigates to the specified line number.</p>
lv: <p>goto <b>rindas numurs</b></p><p>Šī komanda liek pāriet uz norādīto rindas numuru.</p>

en: <p>indent</p><p>Indents the selected lines or the current line</p>
lv: <p>indent</p><p>Izveido atkāpi izvēlētajām vai pašreizējai rindai</p>

en: <p>natsort</p><p>Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10</p>
lv: <p>natsort</p><p>Kārto izvēlēto tekstu vai visu dokumentu dabīgā kārtībā.<br>Piemērs, kurā parādās atšķirība no parastās kārtošanas metodes:<br>sort(a10, a1,a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10</p>

en: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Enable or disable autoindentation.</p><p>possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-auto-indent <b>ieslēgt</b></p><p>Ieslēdz vai izslēdz automātisko atkāpju veidošanu.</p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the folding markers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-folding-markers <b>ieslēgt</b></p><p>Iestata sakļaušanas marķieru paneļa redzamību.</p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Sets the syntax highlighting system for the document. The argument must be a valid highlight name, as seen in the Tools → Highlighting menu. This command provides an autocompletion list for its argument.</p>
lv: <p>set-highlight <b>izcelšana</b></p><p>Iestata sintakses izcelšanas sistēmu dokumentam. Argumentam jābūt derīgam izcelšanas nosaukumam (tie redzami izvēlnē „Rīki → Izcelšana“). Šī komanda tās argumentam nodrošina automātiskās pabeigšanas sarakstu.</p>

en: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the icon border.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-icon-border <b>ieslēgt</b></p><p>Iestata ikonas robežas redzamību. </p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-mode <b>mode</b></p><p>The mode parameter is a value as seen in the Tools - Indentation menu</p>
lv: <p>set-indent-mode <b>režīms</b></p><p>Režīma parametrs ir izvēlnē „Rīki → Atkāpe“ redzamā vērtība</p>

en: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation of text pasted from the clipboard is adjusted using the current indenter.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-indent-pasted-text <b>ieslēgt</b></p><p>Ja ieslēgts, no starpliktuves ielīmētā teksta atkāpe tiek koriģēta, izmantojot pašreizējo atkāpes veidotāju.</p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-width <b>width</b></p><p>Sets the indentation width to the number <b>width</b>. Used only if you are indenting with spaces.</p>
lv: <p>set-indent-width <b>platums</b></p><p>Iestata atkāpes platumu uz lielumu <b>platums</b>. Izmantots tiks tikai, ja atkāpes tiek veidotas ar atstarpēm.</p>

en: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the line numbers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-line-numbers <b>ieslēgt</b></p><p>Iestata rindu numuru paneļa redzamību.</p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-mode <b>mode</b></p><p>Sets the mode as seen in Tools - Mode</p>
lv: <p>set-mode <b>režīms</b></p><p>Iestata kādu no izvēlnē „Rīki → Režīms“ redzamajiem režīmiem</p>

en: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mode</b></p><p>Removes the trailing spaces in the document depending on the <b>mode</b>.</p><p>Possible values:<ul><li><b>none</b>: never remove trailing spaces.</li><li><b>modified</b>: remove trailing spaces only of modified lines.</li><li><b>all</b>: remove trailing spaces in the entire document.</li></ul></p>
lv: <p>set-remove-trailing-spaces <b>režīms</b></p><p>Izņemt beigu atstarpes dokumentā atkarībā no <b>režīma</b>. </p><p>Iespējamās vērtības:<ul><li><b>none</b>: nekad neizņemt beigu atstarpes.</li><li><b>modified</b>: beigu atstarpes izņemt tikai izmainītajās rindās.</li><li><b>all</b>: beigu atstarpes izņemt visā dokumentā.</li></ul></p>

en: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>If enabled, tabs are replaced with spaces as you type.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-replace-tab <b>ieslēgts</b></p><p>Ja ieslēgts, rakstot tabulatori tiek aizvietoti ar atstarpēm. </p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>When enabled, tabs will be replaced with whitespace whenever the document is saved.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-replace-tabs-save <b>ieslēgts</b></p><p>Kad ieslēgts, dokumentu saglabājot, tabulatori tiks aizvietoti ar atstarpēm.</p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation will be visualized by a vertical dotted line.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-show-indent <b>ieslēgt</b></p><p>Ja ieslēgts, atkāpe tiks vizualizēta ar vertikālu, punktētu līniju.</p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>If enabled, TAB characters and trailing whitespace will be visualized by a small dot.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-show-tabs <b>ieslēgts</b></p><p>Ja ieslēgts, tabulatori un beigu atstarpes tiks vizualizētas ar mazu punktu. </p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-tab-width <b>width</b></p><p>Sets the tab width to the number <b>width</b></p>
lv: <p>set-tab-width <b>platums</b></p><p>Iestata tabulatora platumu uz lielumu <b>platums</b></p>

en: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Enables dynamic word wrap according to <b>enable</b></p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
lv: <p>set-word-wrap <b>ieslēgts</b></p><p>Ieslēdz dinamisko vārdu aplaušanu atkarībā no <b>ieslēgts</b></p><p>Iespējamās „patiess“ vērtības: 1 on true<br/>iespējamās „aplams“ vērtības: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap-column <b>width</b></p><p>Sets the line width for hard wrapping to <b>width</b>. This is used if you are having your text wrapped automatically.</p>
lv: <p>set-word-wrap-column <b>platums</b></p><p>Iestata rindu platumu fiksētajai aplaušanai uz lielumu <b>platums</b>. Tas tiek izmantots, ja ir iestatīta automātiska teksta aplaušana.</p>

en: <p>sort</p><p>Sort the selected text or whole document if there is no selection</p>
lv: <p>sort</p><p>Kārtot atlasīto tekstu vai, ja nekad nav atlasīts, visu dokumentu</p>

en: <p>sortuniq</p><p>Sort the selected text or whole document and then remove all duplicate lines.</p>
lv: <p>sortuniq</p><p>Kārto atlasīto tekstu vai visu datumu, bet pēc tam noņem visas dublējošās rindas.</p>

en: <p>uncomment</p><p>Removes comment markers from the selection or selected lines or current line according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
lv: <p>uncomment</p><p>Noņem komentāru marķējumu no iezīmējuma vai izvēlētās rindas, vai pašreizējās rindas, vadoties no teksta formāta, kas definēts dokumenta sintakses izcelšanas definīcijā.</p>

en: <p>unindent</p><p>Unindents the selected lines or current line.</p>
lv: <p>unindent</p><p>Noņem atkāpi izvēlētajām vai pašreizējai rindai.</p>

en: <p>uniq</p><p>Remove duplicate lines from the selected text or whole document if there is no selection.</p>
lv: <p>uniq</p><p>Noņem dublējošās rindas atlasītajā tekstā vai, ja nekas nav atlasīts, visā dokumentā.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
lv: <qt>
    <p>Spiediet te, lai šo vārdu vienmēr atstātu bez izmaiņām.</p>
    <p>Šī darbība ir lietderīga, ja šis vārds ir personvārds, akronīms, vārds svešvalodā vai jebkāds cits nezināms vārds, kuru vēlaties lietot, bet nevēlaties pievienot vārdnīcai.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
lv: <qt>
    <p>Spiediet te, lai šoreiz atstātu šo nezināmo vārdu bez izmaiņām.</p>
    <p>Šī darbība ir noderīga, ja tas ir personvārds, akronīms, vārds svešvalodā vai jebkāds cits nezināms vārds, kuru vēlaties lietot, bet nevēlaties pievienot vārdnīcai.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
lv: <qt>
    <p>Spiediet te, lai aizvietotu visas vietas, kurās šis vārds atkārtojas, ar tekstu rediģēšanas lauciņā (pa kreisi).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
lv: <qt>
    <p>Spiediet te, lai aizvietotu šo vietas, kurā šis vārds atkārtojas, ar tekstu rediģēšanas lauciņā (pa kreisi).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
lv: <qt>
    <p>Ja nezināmais vārds ir nepareizi uzrakstīts vārds, labojiet to te vai atlasiet vārdu sarakstā.</p>
    <p>Pēc tam varat spiest uz <b>Aizvietot</b>, ja vēlaties labot šo vārdu tikai šajā vietā, vai uz<b>Aizvietot visus</b>, ja vēlaties aizvietošanu piemērot visās vietās, kur šis vārds atkārtojas.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
lv: <qt>
    <p>Atlasiet pārbaudāmā dokumenta valodu.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
lv: <qt>
    <p>Redaktors ir atradis nezināmu vārdu un uzskatījis par nezināmu, jo vārdnīcā šādu vārdu neatrada.<br>
    Spiediet te, ja uzskatāt, ka šis vārds nav nepareizi uzrakstīts un vēlaties, lai nākotnē programma par šādu vārdu neinformētu. Ja vēlaties to atstāt bez izmaiņām, bet nepievienot vārdnīcai, spiediet uz <b>Ignorēt</b> vai <b>Ignorēt visus</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
lv: <qt><p>Šis vārds ir uzskatāms par „nezināmu vārdu“, jo tas neatbilst nevienam vārdnīcā norādītajam ierakstam. Bet tas var būt arī vārds svešvalodā.</p>
    <p>Ja vārds ir pareizi uzrakstīts, varat to pievienot vārdnīcai, spiežot uz <b>Pievienot vārdnīcai</b>. Ja nevēlaties nezināmu vārdu pievienot vārdnīcai, bet vēlaties to atstāt nemainītu, spiediet uz <b>Ignorēt</b> vai <b>Ignorēt visus</b>.</p>
    <p>Tomēr, ja vārds ir nepareizi uzrakstīts, varat sarakstā meklēt pareizo vārdu. Ja nevarat to atrast, rakstiet to teksta lauciņā un spiediet <b>Aizvietot</b> vai <b>Aizvietot visus</b>.</p>
    </qt>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
lv: <ul><li><tt>%u</tt>: pašreizējā lietotāja vārds</li><li><tt>%d</tt>: pilns datums/laiks īsajā formātā</li><li><tt>%D</tt>: pilns datums/laiks garajā formātā </li><li><tt>%h</tt>: pašreizējais laiks</li><li><tt>%y</tt>: pašreizējais laiks īsajā formātā</li><li><tt>%Y</tt>: pašreizējais laiks garajā formātā</li><li><tt>%f</tt>: datnes nosaukums</li><li><tt>%U</tt>: pilns dokumenta URL</li><li><tt>%p</tt>: lapas numurs</li><li><tt>%P</tt>: kopējais lapu skaits</li></ul><br />

en: <value>
lv: <vērtība>

[ctx: @action]
en: &Align On…
lv: &Līdzināt pie…

[ctx: @action]
en: &Configure Editor…
lv: &Konfigurēt redaktoru…

[ctx: @action]
en: &Save As…
lv: &Saglabāt kā…

[ctx: @action]
en: Change Dictionary…
lv: Mainīt vārdnīcu…

[ctx: @action]
en: E&xport as HTML…
lv: E&ksportēt kā HTML…

[ctx: @action]
en: Save As with Encodin&g…
lv: Saglabāt kā ar kodē&jumu...

[ctx: @action]
en: Save Cop&y As…
lv: Saglabāt &kopiju kā…

[ctx: @action]
en: Spelling (from Cursor)…
lv: Pareizrakstība (no kursora)…

[ctx: @action:button]
en: &Copy…
lv: &Kopēt…

[ctx: @action:button]
en: Background Color…
lv: Fona krāsa…

[ctx: @action:button]
en: Export…
lv: Eksportēt…

[ctx: @action:button]
en: Import…
lv: Importēt…

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
lv: &Aizvērt datni

[ctx: @action:inmenu]
en: &Background Color…
lv: &Fona krāsa…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Selected Color…
lv: Izvēlētā krā&sa…

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal &Color…
lv: Parasta &krāsa…

[ctx: @action:inmenu]
en: S&elected Background Color…
lv: &Izvēlēta fona krāsa…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
lv: Meklēt…

[ctx: @info:progress]
en: Spell checking in progress…
lv: Notiek pareizrakstības pārbaude…

[ctx: @item:inmenu]
en: Other…
lv: Cits…

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
lv: Komentāri un dokumentācija

[ctx: @item:intable]
en: Miscellaneous
lv: Dažādi

[ctx: @item:intable]
en: Normal Text & Source Code
lv: Normāls teksts un pirmkods

[ctx: @item:intable]
en: Numbers, Types & Constants
lv: Skaitļi, tipi un konstantes

[ctx: @item:intable]
en: Strings & Characters
lv: Virknes un rakstzīmes

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
lv: Trauksme

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
lv: Anotācija

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
lv: Atribūts

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
lv: N bāzes vesels skaitlis

[ctx: @item:intable Text context]
en: Built-in
lv: Iebūvēts

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
lv: Rakstzīme

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
lv: Komentārs

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment Variable
lv: Komentāra mainīgais

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
lv: Konstante

[ctx: @item:intable Text context]
en: Control Flow
lv: Vadības plūsma

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
lv: Datu tips

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
lv: Decimālskaitlis/vērtība

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
lv: Dokumentācija

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
lv: Kļūda

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
lv: Paplašinājums

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
lv: Peldošais punkts

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
lv: Funkcija

[ctx: @item:intable Text context]
en: Imports, Modules, Includes
lv: Importi, moduļi, iekļautie vienumi

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
lv: Informācija

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
lv: Atslēgvārds

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
lv: Normāls

[ctx: @item:intable Text context]
en: Operator
lv: Operators

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
lv: Citi

[ctx: @item:intable Text context]
en: Preprocessor
lv: Priekšapstrādātājs

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
lv: Reģiona marķieris

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
lv: Speciālā rakstzīme

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
lv: Speciālā virkne

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
lv: Teksts

[ctx: @item:intable Text context]
en: Variable
lv: Mainīgais

[ctx: @item:intable Text context]
en: Verbatim String
lv: Burtisks teksts

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
lv: Brīdinājums

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
lv: Konteksts

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
lv: Fons

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
lv: Izvēlēts fons

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
lv: Normāls

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
lv: Atlasīts

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
lv: Pārbaudīt pareizrakstību

[ctx: @title:window]
en: Screenshot saving failed
lv: Neizdevās saglabāt ekrānattēlu

[ctx: @title:window]
en: Take Screenshot of Selection
lv: Uzņemt atlases ekrānattēlu

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
lv: Meklēšanai neatbilst neviens vienums

en: A&uto word completion
lv: A&utomātiska vārdu pabeigšana

en: A&utomatic end of line detection
lv: A&utomātiska rindas beigu noteikšana

en: Access to environment variables.
lv: Piekļuve vides mainīgajiem.

en: Accessibility:
lv: Pieejamība:

en: Activate/deactivate %1
lv: Ieslēgt/izslēgt %1

en: Active Breakpoint
lv: Aktīvais pārtraukuma punkts

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
lv: Pievienot &baitu secības marķieri (BOM)

en: Add Caret above Cursor
lv: Pievienot navigācijas kursoru virs kursora

en: Add Caret below Cursor
lv: Pievienot navigācijas kursoru zem kursora

en: Add Cursors to Line Ends
lv: Rindu beigām pievienot kursoru

en: Add Placeholder...
lv: Pievienot vietturi...

en: Add new mapping
lv: Pievienot jaunu kartējumu

en: Add to Dictionary
lv: Pievienot vārdnīcai

en: Add...
lv: Pievienot...

en: Adds a caret in the line above the current caret.
lv: Pievienot navigācijas kursoru rindā virs pašreizējā navigācijas kursora.

en: Adds a caret in the line below the current caret.
lv: Pievieno navigācijas kursoru rindā zem pašreizējā navigācijas kursora

en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
lv: Pielāgot atkāpes kodam, kas ir ielīmēts &no starpliktuves

en: Advanced
lv: Paplašināti

en: Align On
lv: Līdzināt pie

en: Alignment pattern:
lv: Līdzināšanas šablons:

en: All documents written to disk
lv: Visi dokumenti ir saglabāti diskā

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
lv: Visi cilvēki, kuri ir atbalstījuši un kurus esmu aizmirsis pieminēt

en: Allow scrolling past the end of the document
lv: Atļaut ritināt tālāk par dokumenta beigām

en: Allow to cycle through bookmarks
lv: Atļaut iet uz riņķi cauri grāmatzīmēm

en: Always
lv: Vienmēr

en: Always Off
lv: Vienmēr izslēgts

en: Always On
lv: Vienmēr ieslēgts

en: Always advance to the &next tab position
lv: Vie&nmēr pāriet uz nākamo tabulācijas pozīciju

en: Always increase indentation &level
lv: Vienmēr palielināt atkāpes &līmeni

en: Appearance
lv: Izskats

en: Append newline at end of file on save
lv: Saglabājot pievienot jaunu rindu datnes beigās

en: Apply &Word Wrap
lv: Pielietot &teksta aplaušanu

en: Argument-hints
lv: Parametru ieteikumi

en: At the end of a line
lv: Rindas beigās

en: Auto Completion
lv: Automātiskā pabeigšana

en: Auto Reload Document
lv: Automātiski pārlādēt dokumentu

en: Auto Word Completion
lv: Automātiska vārdu pabeigšana

en: Auto reload files in version control
lv: Automātiski pārlādēt datnes versiju kontrolē

en: Auto reload files on external changes
lv: Automātiski pārlādēt datnes, tām ārēji mainoties

en: Auto save document when the active document is losing focus
lv: Automātiski saglabāt dokumentu, kad aktīvais dokuments zaudē fokusu

en: Auto save interval:
lv: Automātiskās saglabāšanas intervāls:

en: Auto select &first completion entry
lv: Automātiski atlasīt &pirmās pabeigšanas ierakstu

en: Autocorrect
lv: Automātiskā labošana

[ctx: Autoindent mode]
en: C Style
lv: C stila

[ctx: Autoindent mode]
en: C++/boost Style
lv: „C++/boost“ stils

[ctx: Autoindent mode]
en: None
lv: Nav

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
lv: Standarta

[ctx: Autoindent mode]
en: XML Style
lv: XML stila

en: Automatic Cleanups on Save
lv: Automātiska tīrīšana saglabājot

en: Automatic Spell Checking
lv: Automātiska pareizrakstības pārbaude

en: Automatic reload the document when it was changed on disk
lv: Automātiski pārlādēt dokumentu, kad tas ir mainīts diskā

en: Automatically close brackets when opening bracket is typed
lv: Automātiski aizvērt iekavas, rakstot jaunas

en: Automatically detect file indentation
lv: Automātiski noteikti rindu beigas

en: Available Commands
lv: Pieejamās komandas

en: Bac&kground
lv: F&ons

en: Background
lv: Fons

en: Background Area
lv: Fona apgabals

en: Backslash
lv: Otrādā slīpsvītra

en: Backspace
lv: Dzēst iepriekšējo rakstzīmi

en: Backspace key removes character’s base with its diacritics
lv: „Backspace“ taustiņš dzēš rakstzīmes pamata simbolu ar diakritisko zīmi

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
lv: Nederīgs arguments „%1“. Lietošana: „%2“ on|off|1|0|true|false

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
lv: Slikts pēdiņu lietojums izsaukumā: %1. Pirms vienkāršajām pēdiņām lieciet otrādo slīpsvītru.

en: Begin lowercase conversion
lv: Sākt pārveidošanu uz mazajiem burtiem

en: Begin uppercase conversion
lv: Sākt pārveidošanu uz lielajiem burtiem

en: Beginning of line
lv: Rindas sākums

en: Best matches
lv: Labākā atbilstība

en: Bl&ock Selection Mode
lv: Bl&oka atlasīšanas režīms

en: Bookmark
lv: Grāmatzīme

en: Borders
lv: Malas

en: Bottom of file reached. Continue from top?
lv: Sasniegtas datnes beigas. Vai turpināt no sākuma?

en: Box Properties
lv: Rāmja īpašības

en: Bracket Highlight
lv: Iekavu izcelšana

en: Bracket matching:
lv: Iekavu atbilstība:

en: Brackets:
lv: Iekavas:

en: Bundled read-only theme. To modify the theme, please copy it.
lv: Iebūvēts tikai lasāms motīvs. Lai to rediģētu, tas ir jākopē.

en: By date created
lv: Pēc izveidošanas datuma

en: By line number
lv: Rādīt rindu numurus

en: C&omment
lv: K&omentēt

en: Camel case movement disabled
lv: Izslēgta pārvietošanās starp lielajiem burtiem

en: Camel case movement enabled
lv: Ieslēgta pārvietošanās starp lielajiem burtiem

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Capitalization
lv: Lielie un mazie burti

en: Capitalize
lv: Lielais sākumburts

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
lv: Salikt lielos sākumburtus iezīmētajam tekstam vai vārdam zem kursora, ja nekas nav izvēlēts.

en: Change dictionary
lv: Mainīt vārdnīcu

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
lv: Mainīt pareizrakstības pārbaudei izmantoto vārdnīcu.

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
lv: Pārbaudīt dokumenta pareizrakstību no kursora uz priekšu

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
lv: Izvēlieties, vai rādīt dinamiskās teksta aplaušanas indikatoru.

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
lv: Izvēlieties, kad rādīt dinamiskās teksta aplaušanas indikatorus.

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
lv: Izvēlieties, vai teksts rakstīšanas laikā tiek ievietots starp esošo tekstu vai to pārraksta.

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
lv: Izvēlieties, kādi rindas beigu simboli jālieto, saglabājot dokumentu

en: Clear &All Bookmarks
lv: Attīrīt vis&as grāmatzīmes

en: Clear Dictionary Ranges
lv: Notīrīt vārdnīcu diapazonus

en: Clipboard &History Paste
lv: Starpliktuves &vēstures ielīmēšana

en: Close
lv: Aizvērt

en: Close Document
lv: Aizvērt dokumentu

en: Close Nevertheless
lv: Tomēr aizvērt

[ctx: Close the message being displayed]
en: Close message
lv: Aizvērt ziņojumu

en: Closes the file, discarding its content.
lv: Aizver datni, izmet veiktās izmaiņas.

en: Co&lor:
lv: &Krāsa:

en: Code Folding
lv: Koda sakļaušana

en: Code block folding:
lv: Koda bloka sakļaušana:

en: Color Themes
lv: Krāsu motīvi

en: Color theme
lv: Krāsu motīvs

en: Colors
lv: Krāsas

en: Colors:
lv: Krāsas:

en: Column must be at least 1.
lv: Kolonnai jābūt vismaz 1.

en: Column number of the text cursor position in current document (starts with 0).
lv: Teksta kursora novietojumu kolonnas numurs pašreizējā dokumentā (sākas ar nulli)

en: Command
lv: Komanda

en: Command "%1" failed.
lv: Komanda „%1“ neizpildījās.

en: Command not found: %1
lv: Nav atrasta komanda: %1

en: Complete Date/Time (long format)
lv: Pilns datums/laiks (garais formāts)

en: Complete Date/Time (short format)
lv: Pilns datums/laiks (īsais formāts)

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: Configure various aspects of this editor.
lv: Konfigurēt dažādus redaktora aspektus.

en: Contents of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta saturs.

en: Continue search?
lv: Vai turpināt meklēšanu?

en: Convert Indentation to Spaces
lv: Atkāpes pārveidot par atstarpēm

en: Convert Indentation to Tabs
lv: Atkāpes pārveidot par tabulatoriem

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
lv: Uz mazajiem burtiem pārveidot atlasīto tekstu vai rakstzīmi pa labi no kursora, ja nekas nav izvēlēts.

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
lv: Uz lielajiem burtiem pārveidot atlasīto tekstu vai rakstzīmi pa labi no kursora, ja nekas nav izvēlēts.

en: Copy
lv: Kopēt

en: Copy File Location
lv: Kopēt datnes atrašanās vietu

en: Copy Theme
lv: Kopēt motīvu

en: Copy and paste:
lv: Kopēt un ielīmēt:

en: Copy as &HTML
lv: Kopēt kā &HTML

en: Copy the current file name and line number
lv: Kopēt datnes nosaukumu un rindas numuru

en: Copy the selection as HTML, formatted using the current syntax highlighting and color scheme settings.
lv: Kopēt atlasīto kā HTML, izmantojot pašreizējo sintakses izcelšanu un krāsu shēmu.

en: Copy theme
lv: Kopēt motīvu

en: Copy/cut the current line if invoked without any text selected
lv: Kopēt/izgriezt pašreizējo rindu, ja nekad nav atlasīts.

en: Core Developer
lv: Pamatizstrādātājs

en: Could not access view
lv: Nevar piekļūt skatam

en: Counts:
lv: Skaits:

en: Create a new file type.
lv: Izveidot jaunu datnes tipu.

en: Creates a cursor at the end of every line in selection.
lv: Izveido kursora katras atlasītās rindas beigās.

en: Current Date (long format)
lv: Pašreizējais datums (garais formāts)

en: Current Date (short format)
lv: Pašreizējais datums (īsais formāts)

en: Current Line
lv: Aktīvā rinda

en: Current Line Number
lv: Pašreizējās rindas numurs

en: Current Time
lv: Pašreizējais laiks

en: Current User Name
lv: Pašreizējais lietotājvārds

en: Current cursor position. Click to go to a specific line.
lv: Pašreizējā kursora pozīcija. Spiediet uz noteiktas rindas.

en: Current value: %1
lv: Pašreizējā vērtība: %1

en: Current value: %1<value>
lv: Pašreizējā vērtība: %1 <vērtība>

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
lv: Izgriezt izvēlēto tekstu un to pārvietot uz starpliktuvi

en: Cycle through the list of completions using Tab / Shift+Tab
lv: Iet cauri pabeigšanas ieteikumiem ar „Tab“ / „Shift+Tab“

en: D&ynamic word wrap indicators:
lv: D&inamiskas vārdu aplaušanas indikatori:

en: Decrement number under cursor by 0.1
lv: Samazināt skaitli zem kursora par 0,1

en: Decrement number under cursor by 1
lv: Samazināt skaitli zem kursora par 1

en: Decrement number under cursor by 10
lv: Samazināt skaitli zem kursora par 10

en: Default Text Styles
lv: Noklusētais teksta stils

en: Default Theme
lv: Noklusējuma motīvs

en: Default indentation mode:
lv: Noklusētais atkāpju režīms:

en: Default input mode:
lv: Noklusētais ievades režīms:

en: Delete Line
lv: Dzēst rindu

en: Delete Nevertheless
lv: Tomēr dzēst

en: Delete Next Character
lv: Dzēst nākamo rakstzīmi

en: Delete Sub-Word Left
lv: Dzēst apakšvārdu pa kreisi

en: Delete Sub-Word Right
lv: Dzēst apakšvārdu pa labi

en: Delete Word Left
lv: Dzēst vārdu pa kreisi

en: Delete Word Right
lv: Dzēst vārdu pa labi

en: Delete the current file type.
lv: Dzēst pašreizējo datnes tipu.

en: Deletes tag under cursor
lv: Dzēš zem kursora esošo birku

en: Deletes the current line.
lv: Dzēš pašreizējo rindu.

en: Depending on the choice, trailing spaces are removed when saving a document, either in the entire document or only of modified lines.
lv: Atkarībā no izvēles, saglabājot dokumentu, beigu atstarpes tiek izņemtas, vai nu no visa dokumenta vai tikai no izmainītajām rindām.

en: Developer
lv: Izstrādātājs

en: Dictionary:
lv: Vārdnīca:

en: Diff Output
lv: „Diff“ izvade

en: Digit
lv: Cipars

en: Disable Annotation Bar
lv: Izslēgt anotāciju joslu

en: Disable Feature
lv: Izslēgt iespēju

en: Disabled
lv: Izslēgts

en: Disabled Breakpoint
lv: Izslēgts pārtraukuma punkts

en: Discard
lv: Izmest

en: Display relative line numbers
lv: Parādīt relatīvus rindu numurus

en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
lv: Parāda vedni vienkāršai MIME tipu izvēlei.

en: Disregard word boundaries for dynamic wrapping
lv: Neņemt vērā vārdu robežas dinamiskai aplaušanai

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
lv: Vai tiešām vēlaties turpināt datnes aizvēršanu? Iespējams, tiks pazaudēti dati.

en: Do you really want to delete the theme "%1"? This can not be undone.
lv: Vai tiešām vēlaties dzēst motīvu „%1“? Šo darbību atsaukt nevarēs.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
lv: Vai tiešām vēlaties saglabāt šo datni? Gan atvērtā datne, gan datne uz diska ir mainījušās. Varat pazaudēt daļu datu.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
lv: Vai tiešām vēlaties saglabāt šo nemainīto datni? Jūs varat pārrakstīt citā programmā izmainītus datus.

en: Document written to disk
lv: Dokuments ir saglabāts diskā

en: Documentation with completion
lv: Dokumentācijas ar pabeigšanu

en: Don't Show Line Numbers
lv: Nerādīt rindu numurus

en: Don't move the text cursor when pasting by mouse
lv: Nepārvietot teksta kursoru, ielīmējot ar peli

en: Don't print folded code
lv: Nedrukāt sakļauto kodu

en: Draw &boxes
lv: Zīmēt &rāmjus

en: Draw bac&kground color
lv: Zīmēt fona &krāsu

en: Duplicates the selected lines down.
lv: Dublē izvēlētās rindas lejup.

en: Duplicates the selected lines up.
lv: Dublē izvēlētās rindas augšup.

en: Dynamic Word Wrap Indicators
lv: Dinamiskās teksta aplaušanas indikatori

en: Dynamic Word Wrap:
lv: Dinamiskā teksta aplaušana

en: E&ncoding
lv: &Kodējums

en: E&nd of line:
lv: Ri&ndas beigas:

en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
lv: Katra jaunā grāmatzīme tiks pievienota apakšā, neatkarīgi no tā, kur tā ir novietota dokumentā.

en: Editable Placeholder
lv: Rediģējams vietturis

en: Editing
lv: Rediģēšana

en: Editing Options
lv: Rediģēšanas opcijas

en: Editor Background Colors
lv: Rediģēt fona krāsas

en: Editor font:
lv: Redaktora fonts:

en: Embeddable editor component
lv: Ieguļama redaktora komponente

en: Emulate the Emacs-like selection mode, where the beginning is marked and then the selection is continuously updated.
lv: Kopē „Emacs“ stila atlasīšanas režīmu, kurā sākums ir marķēts, bet pēc tam atlase tiek pastāvīgi atjaunināta.

en: Enable &auto completion
lv: Aktivēt &automātisko pabeigšanu

en: Enable Auto Reload
lv: Ieslēgt automātisku pārlādēšanu

en: Enable Auto Save (local files only)
lv: ieslēgt &automātisko pabeigšanu (tikai lokālām datnēm)

en: Enable accessibility notifications
lv: Ieslēgt pieejamības paziņojumus

en: Enable byte order mark (BOM)
lv: ieslēgt baitu secības marķieri (BOM)

en: Enable camel case cursor movement
lv: Ieslēgt lielo burtu ievērošanu vārdu vidū

en: Enable/disable adding of byte order marks for UTF-8/UTF-16 encoded files while saving
lv: Ieslēgt/izslēgt baitu secības marķiera pievienošanu saglabāšanas brīdī UTF-8/UTF-16 kodētām datnēm

en: Enable/disable automatic spell checking
lv: Ieslēgt/izslēgt automātisku pareizrakstības pārbaudi

en: Enabled, Store In Custom Directory
lv: Ieslēgs, saglabāt pielāgotā mapē

en: Enabled, Store In Default Directory
lv: Ieslēgts, saglabāt noklusējuma mapē

en: Enclosing characters:
lv: Aizverošās rakstzīmes:

en: Encode special chars in a single line selection, so the result text can be used as URI.
lv: Kodē speciālās rakstzīmes vienas rindas atlasē, lai rezultātā iegūto tekstu varētu izmantot kā URI.

en: Encode text to make it URL compatible.
lv: Kodēt tekstu, lai to padarītu URL saderīgu.

en: Encoding
lv: Kodējums

en: End case conversion
lv: Beigt burtu reģistra pārveidošanu

en: End column of selected text of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta atlasītā teksta beigu kolonna.

en: End line of selected text of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta atlasītā teksta rindu beigas.

en: End of line
lv: Rindas beigas

en: End of line type
lv: Rindas beigu tips

en: Enlarge Font
lv: Palielināt fontu

en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
lv: Ievadiet prefiksu, ko pievienot dublējumkopijas datnes nosaukumam.

en: Enter the suffix to append to the backup file names.
lv: Ievadiet sufiksu, ko pievienot dublējumkopijas datnes nosaukumam.

en: Error
lv: Kļūda

en: Error Creating Diff
lv: Kļūda, nosakot atšķirības

en: Error calling %1
lv: Kļūda, izsaucot „%1“

en: Error calling 'help %1'
lv: Kļūda, izsaucot „help %1“

en: Error loading script %1: %2
lv: Kļūda, ielādējot skriptu „%1“: %2

en: Error: No range allowed for command "%1".
lv: Kļūda: diapazons nav atļauts komandai „%1“.

en: Escape sequences
lv: Atsoļa virknes

en: Evaluate simple JavaScript statements.
lv: Izvērtē vienkāršus „JavaScript“ paziņojumus.

en: Evaluates a simple math expression
lv: Izvērtē vienkāršu matemātisko izteiksmi

en: Execution
lv: Izpilde

en: Expands the abbreviation using Emmet expressions; see http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn
lv: Paplašina abreviatūru, izmantot „Emmet“ izteiksmes.Skatiet http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn

en: Export File as HTML
lv: Eksportēt datni kā HTML

en: Exporting color theme: %1
lv: Eksportē krāsu motīvu: %1

en: F&ind:
lv: &Meklēt:

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
lv: Neizdevās pārveidot parametru „%1“ par veselu skaitli.

en: Failed to create backup copy.
lv: Neizdevās izveidot rezerves kopiju.

en: Feature is not active
lv: Iespēja nav aktīva

en: File Format
lv: Datnes formāts

en: File Name
lv: Datnes nosaukums

en: File Opening & Saving
lv: Datņu atvēršana un &saglabāšana

en: File base name without path and suffix of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta datnes pamata nosaukums bez ceļa un sufiksa.

en: File e&xtensions:
lv: Datņu paplašinā&jumi:

en: File extension of the current document.
lv: Datnes paplašinājums pašreizējam dokumentam.

en: File name without path of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta datnes nosaukums bez ceļa/

en: Filter
lv: Filtrs

en: Fin&d:
lv: &Meklēt:

en: Find Selected
lv: Meklēt izvēlēto

en: Find Selected Backwards
lv: Meklēt izvēlēto pretējā virzienā

en: Find Variants
lv: Atrast variantus

en: Find and Select All Occurrences
lv: Atrast un atlasīt visu atrasto tekstu

en: Find and Select Next Occurrence
lv: Atrast un atlasīt nākamo atkārtošanas vietu

en: Finds all occurrences of the word under cursor and selects them.
lv: Meklē visas vietas, kur atkārtojas zem kursora esošais vārds, un to atlasa.

en: Finds next occurrence of selected text.
lv: Meklē nākamo vietu, kur atrodams izvēlētais teksts.

en: Finds next occurrence of the word under cursor and add it to selection.
lv: Meklē nākamo vietu, kur atrodams vārds, kas atrodas zem kursora, un to atlasa.

en: Finds previous occurrence of selected text.
lv: Meklē iepriekšējo vietu, kur atrodams izvēlētais teksts.

en: Fixed-length negative lookbehind
lv: Fiksēta garuma negatīvā iepriekšējās virknes atbilsme

en: Fixed-length positive lookbehind
lv: Fiksēta garuma pozitīvā iepriekšējās virknes atbilsme

en: Flash matching bracket when cursor moves to other bracket in pair
lv: Iezīmēt atbilstošo iekavu, kad kursors pāriet pāri otrai iekavai

en: Flash matching brackets
lv: Atbilstošās iekavas mirgo

en: Focused Editable Placeholder
lv: Fokusēts rediģējams vietturis

en: Fold Toplevel Nodes
lv: Sakļaut augšējā līmeņa mezglus

en: Fold first line:
lv: Sakļaut pirmo rindu:

en: Folding arrows visibility:
lv: Sakļaušanas bultu redzamība:

en: Follow &Line Numbers
lv: Pēc &rindu numuriem

en: Follow Line Numbers
lv: Pēc rindu numuriem

en: Follow System Color Scheme
lv: Ievērot sistēmas krāsu motīvu

en: Font:
lv: Fonts:

en: Footer Properties
lv: Kājenes īpašības

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
lv: Neizdevās izveidot datnes „%1“ rezerves kopiju pirms saglabāšanas. Ja gadīsies kļūda saglabāšanas laikā, varat zaudēt šīs datnes saturu. Iespējamie iemesli — datu nesējs ir pilns vai datnes mape ir tikai lasāma.

en: For&mat:
lv: For&māts:

en: Force RTL Text Direction
lv: Piespiest teksta virzienu no labās uz kreiso

en: Foreground:
lv: Priekšplāns:

en: Former Core Developer
lv: Bijušais pamatizstrādātājs

en: Full document URL
lv: Pilns dokumenta URL

en: Full document path excluding file name, with native path separator (backslash on Windows).
lv: Pilns ceļš uz dokumentu, izņemot datnes nosaukumu, ar operētājsistēmas ceļa atdalītāju (apgrieztā slīpsvītra „Windows“ gadījumā).

en: Full document path including file name, with native path separator (backslash on Windows).
lv: Pilns ceļš uz dokumentu ar datnes nosaukumu un operētājsistēmas ceļa atdalītāju (apgrieztā slīpsvītra „Windows“ gadījumā).

en: Full path of the current document excluding the file name.
lv: Pašreizējā dokumenta pilns ceļš, izņemot datnes nosaukumu.

en: Full path of the current document including the file name.
lv: Pašreizējā dokumenta pilns ceļš ar datnes nosaukumu.

en: Function '%1' not found in script: %2
lv: Funkcija „%1“ nav atrasta skriptā: %2

en: General
lv: Pamata

en: Generate a new UUID.
lv: Ģenerēt jaunu UUID.

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
lv: Dodot „JavaScript“ funkciju kā parametru, izsaukt to (iezīmētu) rindu sarakstam un aizvietot tās rindas, kur izsaukums atgriež „aplams“. <br>Piemērs (skatiet arī <code>rmblank</code>):<br><code> filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>Lai ietaupītu laiku, varat darīt arī šādi:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace the line with the return value of the callback.<br>Example (see also <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>
lv: Dodot „JavaScript“ funkciju kā parametru, izsaukt to (iezīmētu) rindu sarakstam un aizvietot rindu ar izsaukuma atgriezto vērtību. <br>Piemērs (skatiet arī <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line) {return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>Īsākā pierakstā to pašu varat panākt ar:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
lv: Dodot „JavaScript“ funkciju kā parametru, izsaukt to (izvēlēto) rindu sarakstam un aizvietot šīs rindas ar izsaukuma atgriezto vērtību. <br>Piemērs (savienot iezīmētās rindas):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>Lai ietaupītu laiku, varat rakstīt arī šādi:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>

en: Go to
lv: Doties uz

en: Go to Matching Bracket
lv: Iet uz atbilstošo iekavu

en: Go to Next Editing Location
lv: Iet uz nākamo rediģēšanas vietu

en: Go to Next Modified Line
lv: Iet uz nākamo mainīto rindu

en: Go to Previous Editing Location
lv: Iet uz iepriekšējo rediģēšanas vietu

en: Go to Previous Modified Line
lv: Iet uz iepriekšējo mainīto rindu

en: Go to line number from clipboard
lv: Doties uz starpliktuves rindas numuru

en: Go to the next bookmark.
lv: Iet uz nākamo grāmatzīmi.

en: Go to the previous bookmark.
lv: Iet uz iepriekšējo grāmatzīmi.

en: Group, capturing
lv: Grupa, notvērums

en: Group, non-capturing
lv: Grupa, bez notveršanas

en: H&ighlight:
lv: I&zcelt:

en: Hea&der && Footer
lv: &Galvene un kājene

en: Header Properties
lv: Galvenes īpašības

en: Header/footer font:
lv: Galvenes/kājenes fonts:

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
lv: Šeit varat izvēlēties atvērtā dokumenta izcēlumus.

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
lv: Te varat izvēlēties, kāds režīms jālieto aktīvajam dokumentam. Tas ietekmēs, piemēram, izmantoto koda izcelšanu un sakļaušanu.

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
lv: Heksadecimālas rakstzīme 0000 līdz FFFF (2^16-1)

en: Highlight changed and unsaved lines
lv: Izcelt mainītās un nesaglabātās rindas

en: Highlight range between selected brackets
lv: Izcelt tekstu starp izvēlētajām iekavām

en: Highlighting Text Styles
lv: Teksta izcelšanas stili

en: Highlighting for Ferite
lv: „Ferite“ izcelšana

en: Highlighting for ILERPG
lv: ILERPG izcelšana

en: Highlighting for LaTeX
lv: „LaTeX“ izcelšana

en: Highlighting for Lua
lv: „Lua“ izcelšana

en: Highlighting for Makefiles, Python
lv: „Makefile“ un „Python“ izcelšana

en: Highlighting for Python
lv: „Python“ izcelšana

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
lv: RPM, „Perl“, „Diff“ un cita veida datņu izcelšana

en: Highlighting for SQL
lv: SQL izcelšana

en: Highlighting for Scheme
lv: „Scheme“ izcelšana

en: Highlighting for VHDL
lv: VHDL izcelšana

en: Honor settings in .editorconfig file
lv: Ievērot iestatījumus „.editorconfig“ datnē

en: I&gnore All
lv: I&gnorēt visus

en: I&ndent wrapped lines:
lv: &Pievienot atkāpes aplauztajām rindām:

en: INSERT
lv: IEVIETOT

en: Icon Border
lv: Ikonu josla

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
lv: Ja rindai nav grāmatzīmes, tad ielikt to, pretējā gadījumā — noņemt.

en: If checked, hovering over a folded region shows a preview of the folded text in a popup.
lv: Ja ir atzīmēta šī opcija, peles pārlikšana pāri reģionam uzlecošā lodziņā parādīts sakļautā teksta priekšskatījumu.

en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
lv: Ja teksta aplaušanas opcija ir ieslēgta, šī opcija nosaka simbolu skaitu, pēc kuriem redaktors automātiski sāks jaunu rindu.

en: If this is enabled, a preview of the lines near a matching open bracket is shown. This can help in quickly determining the context of a closing bracket, especially in long function/class declarations and deeply nested if blocks
lv: Ieslēdzot, redaktors parāda rindu priekšskatījumu pie atverošajām iekavām. Tas var palīdzēt ātri noskaidrot aizverošās iekavas kontekstu — īpaši garu funkciju/klašu deklarāciju un dziļi iekavu līmeņu gadījumā

en: If this is enabled, matching brackets are animated for better visibility.
lv: Ieslēdzot šo opciju, redaktors liks mirgot atbilstošajai iekavai, lai tā būtu vieglāk redzama.

en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
lv: Ja ieslēgts, redaktors rādīs vertikālas līnijas, lai palīdzētu identificēt rindu atkāpes.

en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
lv: Ja ieslēgts, redaktors izcels apgabalu starp atbilstošo atverošo un aizverošo iekavu.

en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, kreisajā pusē būs redzams mazs indikators rediģētajām un saglabātajām rindām.

en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, visi jaunie skati kreisajā pusē rādīs rindu numurus.

en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, visiem jauniem skatiem tiks parādītas iezīmes koda sakļaušanai.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, visi jaunie skati vertikālajā ritjoslā rādīs visa dokumenta minikarti.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, visi jaunie skati ritjoslā rādīs minikarti.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the column defined in the editing properties.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, teksta rindas tiks aplauztas pie kolonnas, kas ir definēta rediģēšanas iestatījumos.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the view border on the screen.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
lv: Ja ieslēgts, teksta rindas aplauzīs pie ekrāna skata robežas.<br /><br />Šī ir tikai skata opcija, kas nozīmē, ka pats dokuments netiks mainīts.

en: If this option is checked, whitespaces in this document will be visible.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
lv: Ja ieslēgts, šajā dokumentā būs redzami atstarpju simboli.<br /><br />Šī ir tikai skata opcija, kas nozīmē, ka pats dokuments netiks mainīts.

en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
lv: Izslēdzot šo opciju, izmainītas atkāpes līmenis tiek izlīdzināta ar <b>Atkāpes platums</b> norādītā platuma daudzkārtni.

en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, redaktors automātiski noteiks rindas beigu tipu. Pirmās rindas beigas tiks izmantotas visai datnei.

en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, lokālajām datnēm saglabājot tiks izveidota dublējumkopija.

en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, saglabājot attālinātās datnes, tiks izveidota rezerves kopija.

en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, no starpliktuves ielīmētajam tekstam tiek automātiski veidota atkāpe. Šo atkāpi var noņemt, veicot <b>atsaukt</b> darbību.

en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, <b>Backspace</b> taustiņš samazina atkāpi, ja kursors atrodas rindas sākuma atkāpē.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, <b>Tab</b> taustiņš vienmēr palielina aktīvās rindas atkāpi, kā norādīts <b>Atkāpes platums</b>.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
lv: Ja ieslēgta šī opcija, <b>Tab</b> taustiņš vienmēr ievieto atstarpi līdz nākamajai tabulatora pozīcijai. Ja ieslēgta opcija <b>Ievietot atstarpes nevis tabulatorus</b> sadaļā <b>Rediģēšana</b>, tiek ievietotas atstarpes. Ja nē, tad tiek ievietots viens tabulators.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
lv: Ja šī opcija ieslēgta,<b>Tab</b> taustiņš palielina aktīvās rindas atkāpi, vai pāriet uz nākamo tabulācijas pozīciju.<p> Ja ievietošanas punkts ir pie vai pirms pirmās rakstzīmes rindā, kas nav atstarpe, vai ir iezīmēts teksts, aktīvā rindā palielina atkāpi par attālumu, kas norādīta <b>Atkāpes platums</b>.<p> Ja ievietošanas punkts atrodas pēc pirmā rindas simbola, kas nav atstarpe, un nav izvēlēta teksta, tiek ievietota atstarpe līdz nākamajai tabulācijas pozīcijai: ja ieslēgta opcija <b>Ievietot atstarpes nevis tabulāciju</b> sadaļā <b>Rediģēšana</b>, tiek ievietotas atstarpes. Pretējā gadījumā tiek ievietota viena tabulācijas rakstzīme.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
lv: Ja esat kaut ko izvēlējies pašreizējā dokumentā, tas vairs nebūs izvēlēts.

en: Ignore Word
lv: Ignorēt vārdu

en: Ignores the changes on disk without any action.
lv: Ignorē izmaiņas diskā, neveicot jebkādu darbību.

en: Import Nevertheless
lv: Tomēr imporēt

en: Import from vimrc file
lv: Importēt no „vimrc“ datnes

en: Importing Color Theme
lv: Importē krāsu motīvu

en: Importing will overwrite the existing theme file "%1". This can not be undone.
lv: Importēšana pārrakstīs eksistējošo motīva datni „%1“. Šo darbību atsaukt nevarēs.

en: In Entire Document
lv: Visā dokumentā

en: Increase indentation level if in l&eading blank space
lv: Pali&elināt atkāpi, ja sākotnējā tukšajā vietā

en: Increment number under cursor by 0.1
lv: Palielināt skaitli zem kursora par 0,1

en: Increment number under cursor by 1
lv: Palielināt skaitli zem kursora par 1

en: Increment number under cursor by 10
lv: Palielināt skaitli zem kursora par 10

en: Indent using
lv: Atkāpes izmantojot

en: Indent/Tab: %1/%2
lv: Atkāpe/tabulācija: %1/%2

en: Indentation
lv: Atkāpes

en: Indentation Actions
lv: Atkāpju opcijas

en: Indentation Line
lv: Atkāpju rinda

en: Indentation Mode
lv: Atkāpju režīms

en: Indentation Properties
lv: Atkāpes īpašības

en: Indentation Width
lv: Atkāpes platums

en: Input Modes
lv: Ievades režīmi

en: Insert Smart Newline
lv: Ievietot gudrā jaunā rinda

en: Insert Tab Character
lv: Ievietot tabulācijas rakstzīmi

en: Insert a Newline Above Current Line
lv: Ievieto jaunas rindas rakstzīmi virs pašreizējās rindas

en: Insert a Newline Below Current Line
lv: Ievietot jaunas rindas rakstzīmi pašreizējā rindā

en: Insert a Non-Indented Newline
lv: Ievietot jaunu rindu bez atkāpes

en: Insert a new line above current line without modifying the current line.
lv: Ievieto jaunu rindu virs pašreizējās rindas, nemainot pašreizējo rindu.

en: Insert a new line below current line without modifying the current line.
lv: Ievieto jaunu rindu zem pašreizējās rindas, nemainot pašreizējo rindu.

en: Insert a new line without indentation, regardless of indentation settings.
lv: Ievieto jaunu rindu bez atkāpes, neņemot vērā atkāpju iestatījumus.

en: Insert mode
lv: Ievietošanas režīms

en: Insert mode and VI input mode indicator. Click to change the mode.
lv: Ievietošanas režīms un VI ievades režīma indikators. Spiediet, lai režīmu mainītu.

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
lv: Ievieto jaunu rindu, iekļaujot tajā iepriekšējās aktīvās rindas sākuma rakstzīmes, kas nav burti vai cipari.

en: Insert variable
lv: Ievietot vērtību

en: Invoke Code Completion
lv: Pielietot koda pabeigšanu

en: Join Lines
lv: Savienot rindas

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
lv: Savieno atlasītās rindas vai visu dokumentu. Varat arī padot atdalītāju, ko ievietot starp katru rindu, piemēram, <br><code>join ', '</code> savienos rindas un savienošanas vietās ievietos komatu.

en: Jump to next match
lv: Iet uz nākamo atbilstību

en: Jump to previous match
lv: Iet uz iepriekšējo atbilstību

en: KWrite Undo History, Kspell integration
lv: „KWrite“ atsaukšanas vēsture, „Kspell“ integrācija

en: KWrite XML Syntax highlighting support
lv: „KWrite“ XML sintakses izcelšanas atbalsts

en: KWrite port to KParts
lv: „KWrite“ ports uz „KParts“

en: Kate Handbook.
lv: „Kate“ rokasgrāmata.

en: Kate Part
lv: „Kate“ daļa

en: Kate Styles
lv: „Kate“ stili

en: Key Mapping
lv: Taustiņu kartēšana

en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
lv: Taustiņu kartēšanu lieto, lai mainītu nospiesto taustiņu nozīmi. Tas ļauj pārvietot komandas uz citiem taustiņiem vai izveidot speciālus taustiņspiedienus, kas veic komandu virkni.
    
    Piemēram:
    „<F2>“ → „I-- <esc>“
    
    Šis, nospiežot F2 taustiņu, rindas sākumam pievienos „-- “.

en: Keyword completion provides suggestions based on the keywords which exist in the document's language.
lv: Atslēgvārdu pabeigšana sniedz ieteikumus, balstoties uz atslēgvārdiem, kas eksistē dokumenta valodā.

en: L&ayout
lv: I&zkārtojums

en: Language Selection
lv: Valodas atlase

en: Language keywords
lv: Valodas atslēgvārdi

en: Large scale bug fixing
lv: Plaša mēroga kļūdu labošana

en: Left side:
lv: Kreisā puse:

en: Let Vi commands override Kate shortcuts
lv: Ļaut „Vi“ komandām aizstāt „Kate“ saīsnes

en: Lets you select a location and save the file again.
lv: Ļauj jums izvēlēties atrašanās vietu un saglabāt datni vēlreiz.

en: Line %1 of %2, Column %3
lv: %1. rinda no %2, %3. kolonna

en: Line %1, Column %2
lv: %1. rinda, %2. kolonna

en: Line Numbers
lv: Rindu numuri

en: Line break
lv: Jauna rinda

en: Line length limit:
lv: Rindas garuma ierobežojums:

en: Line number of the text cursor position in current document (starts with 0).
lv: Teksta kursora novietojuma rindas numurs pašreizējā dokumentā (sākas ar nulli)

en: Line/Column compact mode
lv: Līniju/kolonnu kompaktais režīms

en: Lock/unlock the document for writing
lv: Bloķēt/atbloķēt dokumentu rediģēšanai

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
lv: Atrast teksta fragmentu vai tekstu, kas atbilst regulārai izteiksmei, un aizvietot to ar citu tekstu.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
lv: Atrast pirmo vietu, kur atrodams teksts, vai kas atbilst regulārajai izteiksmei.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
lv: Atrast nākamo meklējamā teksta vietu.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
lv: Atrast iepriekšējo meklējamā teksta vietu.

en: Lowercase
lv: Mazie burti

en: Lowercase first character conversion
lv: Mazo pirmo burtu pārveidošana

en: MIME &types:
lv: MIME &tipi:

en: Main Toolbar
lv: Galvenā rīkjosla

en: Maintainer
lv: Uzturētājs

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
lv: Manuāli pielietot komandas pabeigšanu, parasti lietojot taustiņa saīsni, kas piesaistīts šai darbībai.

en: Map the whole document
lv: Kartēt visu dokumentu

en: Mark Currently Selected Occurrence as Skipped
lv: Pašreiz atlasīto vārda atkārtojumu atzīmēt kā izlaistu

en: Mark Type %1
lv: Marķējuma tips „%1“

en: Mark not set: %1
lv: Marķējums nav pievienots: %1

en: Mark set: %1
lv: Marķējums ievietots: %1

en: Marker Colors
lv: Marķieru krāsas

en: Marks the currently selected word as skipped.
lv: Atzīmē atlasīto vārdu kā izlaistu.

en: Match any character excluding new line (by default)
lv: Jebkura viena rakstzīme, izņemot jaunas rindas simbolu (noklusējums)

en: Match case sensitive
lv: Reģistrjutīga atbilstība

en: Max Clipboard History Entries:
lv: Maksimālais starpliktuves vēsture ierakstu skaits:

en: May be handy with Markdown
lv: Var būt noderīgi ar „Markodown“

en: Minim&ap width:
lv: Minik&artes platums:

en: Minimal word length to complete:
lv: Minimālais vārda garums pabeigšanai:

en: Minimap:
lv: Minikarte:

en: Mirror characters, similar but not exactly like auto brackets
lv: Sīkas rakstzīmes, kas ir līdzīgas iekavām

en: Misc
lv: Dažādi

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
lv: Trūkst parametra(u). Lietošana: %1 <no> [<līdz>]

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
lv: Trūkst parametra. Lietošana: %1 <no>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
lv: Trūkst parametra. Lietošana: %1 <vērtība>

en: Mode
lv: Režīms

en: Modes && Filetypes
lv: Režīmi un datņu tipi

en: Modified Lines
lv: Mainītās rindas

en: Move Cursor Left
lv: Pārvietot kursoru pa kreisi

en: Move Cursor Right
lv: Pārvietot kursoru pa labi

en: Move Sub-Word Left
lv: Pārvietot apakšvārdu pa kreisi

en: Move Sub-Word Right
lv: Pārvietot apakšvārdu pa labi

en: Move Word Left
lv: Pārvietot vārdu pa kreisi

en: Move Word Right
lv: Pārvietot vārdu pa labi

en: Move cursor to next blank line
lv: Pārvietot kursoru uz nākamo tukšo rindu

en: Move cursor to next matching indent
lv: Pārvietot kursoru uz nākamo atbilstošo atkāpi

en: Move cursor to previous blank line
lv: Pārvietot kursoru uz iepriekšējo tukšo rindu

en: Move cursor to previous matching indent
lv: Pārvietot kursoru uz iepriekšējo atbilstošo atkāpi

en: Move downwards to the next modified line.
lv: Pārvietots lejup uz nākamo mainīto rindu.

en: Move selected lines down.
lv: Pārvietot izvēlētās rindas lejup.

en: Move selected lines up.
lv: Pārvietot izvēlētās rindas augšup.

en: Move selected text when dragged
lv: Pārvietot atlasīto tekstu, to velkot

en: Move to Beginning of Document
lv: Iet uz dokumenta sākumu

en: Move to Beginning of Line
lv: Iet uz rindas sākumu

en: Move to Bottom of View
lv: Iet uz skata apakšu

en: Move to End of Document
lv: Iet uz dokumenta beigām

en: Move to End of Line
lv: Iet uz rindas beigām

en: Move to Next Line
lv: Iet uz nākamo rindu

en: Move to Previous Line
lv: Iet uz iepriekšējo rindu

en: Move to Top of View
lv: Iet uz skata augšu

en: Move to the next edit point (tag or empty attribute).
lv: Pārvietoties un nākamo rediģēšanas punktu (birku vai tukšu atribūtu).

en: Move to the previous edit point (tag or empty attribute).
lv: Pārvietoties uz iepriekšējo rediģēšanas punktu (birku vai tukšu atribūtu).

en: Move upwards to the previous modified line.
lv: Iet augšup uz iepriekšējo mainīto rindu.

en: Moves the caret to the current tag's pair
lv: Pārvieto kursoru līdz pašreizējās birkas pārim

en: Multicursor
lv: Vairāku kursoru

en: Multiple Cursor Modifiers
lv: Vairāku kursoru modifikatori

en: Name for copy of color theme "%1":
lv: Nosaukums krāsu motīva „%1“ kopijai:

en: Negative lookahead
lv: Negatīvā tālākās virknes atbilsme

en: Negative set of characters
lv: Pretēja rakstzīmju kopa

en: Never
lv: Nekad

en: New Filetype
lv: Jauns datnes tips

en: Next Bookmark
lv: Nākamā grāmatzīme

en: No Backup Suffix or Prefix
lv: Nav rezerves kopijas sufiksa vai prefiksa

en: No entries in clipboard history
lv: Starpliktuves vēsture nesatur ierakstus

en: No help for '%1'
lv: „%1“ nav palīdzības

en: No help specified for command '%1' in script %2
lv: Nav pieejama palīdzība komandai „%1“ skriptā „%2“

en: No mapping found for "%1"
lv: Nav atrasta „%1“ atbilstība

en: No such command <b>%1</b>
lv: Nav tādas komandas <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
lv: Nav tādas komandas: „%1“

en: No such highlighting '%1'
lv: Nav tādas izcelšanas „%1“

en: No such mode '%1'
lv: Nav tāda režīma „%1“

[ctx: No text or background color set]
en: None set
lv: Nav iestatīts

en: No valid line number found in clipboard
lv: Starpliktuvē nav atrasts derīgs rindas numurs

en: Non letter character
lv: Ne burtu rakstzīme

en: Non-digit
lv: Nav cipars

en: Non-whitespace
lv: Nav atstarpe

en: Non-word character
lv: Nav vārda rakstzīme

en: None
lv: Nav

en: Normal
lv: Normāls

en: Normal Mode
lv: Normālais režīms

en: Normal mode
lv: Normālais režīms

en: Not Editable Placeholder
lv: Nav rediģējama viettura

en: Not found
lv: Nav atrasts

en: Not word boundary
lv: Nav vārda robeža

en: Nothing in register %1
lv: Reģistrs „%1“ neko nesatur

en: Number of rows of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta rindu skaits.

en: OVERWRITE
lv: PĀRRAKSTĪT

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
lv: Oktāla rakstzīme 000 līdz 377 (2^8-1)

en: Off
lv: Izslēgts

en: On Modified Lines
lv: Mainītajās rindās

en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
lv: Saglabājot pāreja jaunā rindā tiek pievienota dokumentam, ja tādas jau nav. Pāreja jaunā rindā ir redzama pēc datnes pārlādēšanas.

en: On-the-fly spell checking
lv: Tūlītējā pareizrakstības pārbaude

en: One or more occurrences
lv: Viena vai vairāk reizes

en: Open File
lv: Atvērt datni

en: Open/Save
lv: Atvērt/saglabāt

en: Or
lv: Vai

en: Original KWrite Author
lv: Sākotnējais „KWrite“ autors

en: Other (%1) | Other (%1)
lv[0]: Cits (%1)
lv[1]: Citi (%1)
lv[2]: Citu (%1)

en: Overwr&ite Mode
lv: Pā&rrakstīšanas režīms

en: P&riority:
lv: Pr&ioritāte:

en: PHP Keyword/Datatype list
lv: PHP atslēgvārdu/tipu saraksts

en: Page Number
lv: Lapas numurs

en: Paste From File
lv: Ielīmēt no datnes

en: Paste Selection
lv: Ielīmēt atlasīto

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
lv: Ielīmēt iepriekš nokopēto vai izgriezto starpliktuves saturu

en: Paste previously mouse selection contents
lv: Ielīmēt iepriekš ar peli atlasīto saturu

en: Patches and more
lv: Ielāpi un ne tikai

en: Pause current output
lv: Pauzēt pašreizējo izvadi

en: Persistent
lv: Paliekošs

en: Plain text
lv: Vienkāršs teksts

en: Please select a variable.
lv: Atlasiet mainīgo.

en: Please specify the wanted indentation width:
lv: Norādiet vēlamo atkāpes platumu:

en: Please specify the wanted tab width:
lv: Norādiet vēlamo tabulācijas izmēru:

en: Positive Lookahead
lv: Pozitīvā tālākās virknes atbilsme

en: Possible Data Loss
lv: Iespējama datu zaudēšana

en: Pr&int header
lv: Drukāt galven&i

en: Prefix for backup files:
lv: Dublējumkopiju datņu prefikss:

en: Pressing enter will insert the text of selected completion item into the editor. If disabled, Tab key or double-click can still be used to trigger completion.
lv: „Enter“ nospiešana ievietos atlasītā pabeigšanas ieteikuma vienumu. Ja izslēgts, pabeigšanu tik un tā var veikt ar „Tab“ taustiņu vai dubultklikšķi.

en: Previous Bookmark
lv: Iepriekšējā grāmatzīme

en: Pri&nt footer
lv: Drukāt kāje&ni

en: Print &legend
lv: Drukāt &leģendu

en: Print line &numbers
lv: Drukāt rindu &numurus

en: Print the current document.
lv: Izdrukāt šo dokumentu.

en: Properties
lv: Īpašības

en: Properties of %1
lv: %1 īpašības

en: QA and Scripting
lv: Kvalitātes kontrole un skriptēšana

en: R&eplace All
lv: Aizvi&etot visus

en: Re&move trailing spaces:
lv: &Izņemt beigu atstarpes:

en: Reached Breakpoint
lv: Sasniegtais pārtraukuma punkts

en: Reached bottom, continued from top
lv: Sasniegtas beigas, turpina no sākuma

en: Reached top, continued from bottom
lv: Sasniegts sākums, turpina no beigām

en: Read a document variable.
lv: Lasīt dokumenta mainīgo.

en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
lv: Nolasīt „vimrc“ datni un mēģināt importēt kartējumus, kas norādīti ar komandu „[n] noremap“.

en: Recover Data
lv: Atjaunot datus

en: Recursive?
lv: Vai rekursīvs?

en: Reference
lv: Norāde

en: Regular expression
lv: Regulārā izteiksme

en: Reloa&d
lv: Pārlā&dēt

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
lv: Pārlādēt visas „JavaScript“ datnes (atkāpju veidotājus, komandrindas skriptus, utt.).

en: Reload the current document from disk.
lv: Pārlādēt aktīvo dokumentu no diska.

en: Reloads and will automatically reload without warning about disk changes from now until you close either the tab or window.
lv: Pārlādē un automātiski pārlādē bez brīdināšanas par diska izmaiņām no šī brīža līdz aizverat cilni vai logu.

en: Reloads the file from disk. Unsaved changes will be lost.
lv: Pārlādē datni no diska. Visas nesaglabātās izmaiņas tiks zaudētas.

en: Remove Cursors from Empty Lines
lv: Noņemt kursorus no tukšām rindām

en: Remove Duplicate Lines
lv: Noņemt dublējošās rindas

en: Remove Duplicates and Sort Text Alphabetically
lv: Noņemt dublējošās rindas un kārtot atlasīto tekstu alfabētiski

en: Remove Trailing Spaces
lv: Izņemt beigu atstarpes

en: Remove all bookmarks of the current document.
lv: Attīrīt visas grāmatzīmes šajā dokumentā.

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
lv: Izņemt visus atsevišķo vārdnīcu diapazonus, kas tika iestatīti pareizrakstības pārbaudei.

en: Remove cursors from empty lines
lv: Noņemt kursorus no tukšām rindām

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
lv: Izņemt dublējošās rindas no atlasītā teksta vai visa dokumenta.

en: Remove selected
lv: Izņemt izvēlēto

en: Remove tail of a previous word when completion item chosen from a list
lv: Noņemt iepriekšējā vārda atstarpi, kad sarakstā ir izvēlēts pabeigšanas vienums

en: Remove tail on complete
lv: Pabeidzot noņemt beigu atstarpes

en: Removes empty lines from selection or whole document.
lv: Izņem tukšās rindas no atlasītās daļas vai visa dokumenta.

en: Rep&lace:
lv: &Aizvietot:

en: Replace &All
lv: Aizvietot &visus

en: Replace Highlight
lv: Aizvietošanas izcelšana

en: Replace all matches
lv: Aizvietot visas atbilstības

en: Replace next match
lv: Aizvietot nākamo atbilstību

en: Replace with:
lv: Aizvietot ar:

en: Replacement
lv: Aizvietojums

en: Replacement counter (for Replace All)
lv: Aizvietošanas skaitītājs (iespējai „Aizvietot visus“)

en: Reset Font Size
lv: Atstatīt fonta izmēru

en: Resume current output
lv: Turpināt pašreizējo izvadi

en: Reuse Word Above
lv: Izmantot augstāk esošo vārdu

en: Reuse Word Below
lv: Izmantot zemāk esošo vārdu

en: Reverse action of URI encode.
lv: URI kodējuma apgrieztā darbība

en: Revert the most recent editing actions
lv: Atsaukt pēdējās rediģēšanas izmaiņas

en: Revert the most recent undo operation
lv: Atsaukt pēdējo atsaukšanas darbību

en: S&trikeout
lv: &Nosvītrots

en: S&uggest
lv: &Ieteikt

en: Save
lv: Saglabāt

en: Save Copy of File
lv: Saglabāt datnes kopiju

en: Save File
lv: Saglabāt datni

en: Save Nevertheless
lv: Tomēr saglabāt

en: Save a copy of the current document to disk.
lv: Saglabāt diskā pašreizējā dokumenta kopiju

en: Save failed
lv: Saglabāšana neizdevās

en: Save swap files every:
lv: Mijmaiņas datnes saglabāt ik pēc:

en: Save the current document
lv: Saglabāt aktīvo dokumentu

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
lv: Saglabāt diskā aktīvo dokumentu, izvēloties nosaukumu.

en: Saved Lines
lv: Saglabātās rindas

en: Say current selection or document
lv: Izrunāt atlasīto fragmentu vai dokumentu

en: Screenshot saving failed: %1
lv: Neizdevās saglabāt ekrānattēlu: %1

[ctx: Script command category]
en: Editing
lv: Rediģēšana

[ctx: Script command category]
en: Navigation
lv: Navigācija

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 0.1
lv: Samazināt skaitli par 0,1

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 1
lv: Samazināt skaitli par 1

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 10
lv: Samazināt skaitli par 10

[ctx: Script command name]
en: Delete Tag Under Cursor
lv: Dzēst birku zem kursora

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Down
lv: Dublēt izvēlētās rindas lejup

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Up
lv: Dublēt izvēlētās rindas augšup

[ctx: Script command name]
en: Duplicate selected text
lv: Dublēt atlasīto tekstu

[ctx: Script command name]
en: Evaluate a Simple Math Expression
lv: Izvērtēt vienkāršu matemātisku izteiksmi

[ctx: Script command name]
en: Expand Abbreviation
lv: Izvērst saīsinājumu

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Edit Point
lv: Iet uz nākamo rediģēšanas punktu

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Paragraph
lv: Iet uz nākamo paragrāfi

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Edit Point
lv: Iet uz iepriekšējo rediģēšanas punktu

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Paragraph
lv: Iet uz iepriekšējo paragrāfu

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 0.1
lv: Palielināt skaitli par 0,1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 1
lv: Palielināt skaitli par 1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 10
lv: Palielināt skaitli par 10

[ctx: Script command name]
en: Join Lines
lv: Savienot rindas

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Matching Tag
lv: Pārvietot kursoru uz atbilstošo birku

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Blank Line
lv: Pārvietot kursoru uz nākamo tukšo rindu

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Matching Indent
lv: Pārvietot kursoru uz nākamo atbilstošo atbilsmi

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Blank Line
lv: Pārvietot kursoru uz iepriekšējo tukšo rindu

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Matching Indent
lv: Pārvietojot kursoru uz iepriekšējo atbilstošo atkāpi

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Down
lv: Pārvietot rindas lejup

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Up
lv: Pārvietot rindas augšup

[ctx: Script command name]
en: Remove Empty Lines
lv: Noņemt tukšās rindas

[ctx: Script command name]
en: Remove Leading Spaces
lv: Noņemt sākuma atstarpes

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing Spaces
lv: Noņemt beigu atstarpes

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing and Leading Spaces
lv: Noņemt beigu un sākuma atstarpes

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Inwards
lv: Izvēlēties HTML/XML birkas saturu virzienā uz iekšu

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Outwards
lv: Izvēlēties HTML/XML birkas saturu virzienā uz āru

[ctx: Script command name]
en: Select Next Edit Point
lv: Atlasīt nākamo rediģēšanas punktu

[ctx: Script command name]
en: Select Previous Edit Point
lv: Atlasīt iepriekšējo rediģēšanas punktu

[ctx: Script command name]
en: Split or Join a Tag
lv: Sadalīt vai apvienot birku

[ctx: Script command name]
en: Toggle Comment
lv: Pārslēgt komentāru

[ctx: Script command name]
en: URI-decode Selected Text
lv: URI atkodēt atlasīto tekstu

[ctx: Script command name]
en: URI-encode Selected Text
lv: URI kodēt atlasīto tekstu

[ctx: Script command name]
en: Wrap with Tag
lv: Aplauzt ar birku

en: Scro&llbars visibility:
lv: Ritjos&lu redzamība:

en: Scroll Line Down
lv: Ritināt rindu lejup

en: Scroll Line Up
lv: Ritināt rindu augšup

en: Scroll Page Down
lv: Ritināt lapu lejup

en: Scroll Page Up
lv: Ritināt lapu augšup

en: Scrollbars:
lv: &Ritjoslas:

en: Search Highlight
lv: Meklēšanas izcelšana

en: Search bar back- and front-end
lv: Meklēšanas aizmugure un priekšpuse

en: Search in the selection only
lv: Meklēt tikai izvēlētajā tekstā

en: Search mode
lv: Meklēšanas režīms

en: Search wrapped
lv: Meklēšana sākas no sākuma

en: SearchHighLight
lv: Meklēšanas izcelšana

en: Select Character Left
lv: Atlasīt rakstzīmi pa kreisi

en: Select Character Right
lv: Atlasīt rakstzīmi pa labi

en: Select Mime Types
lv: Izvēlieties MIME tipus

en: Select Page Down
lv: Atlasīt lapu lejup

en: Select Page Up
lv: Atlasīt lapu augšup

en: Select Sub-Word Left
lv: Atlasīt apakšvārdu pa kreisi

en: Select Sub-Word Right
lv: Atlasīt apakšvārdu pa labi

en: Select Word Left
lv: Atlasīt vārdu pa kreisi

en: Select Word Right
lv: Atlasīt vārdu pa labi

en: Select contents of HTML/XML tag, moving inward on continuous invocations
lv: Atlasa HTML/XML birkas saturu, pārvietojot uz iekšu un veicot nepārtrauktu palaišanu

en: Select contents of HTML/XML tag, moving outwards on continuous invocations
lv: Atlasa HTML/XML birkas saturu, pārvietojoties uz āru un veicot nepārtrauktu palaišanu

en: Select next edit point (tag or empty attribute).
lv: Atlasīt nākamo rediģēšanas punktu (birku vai tukšu atribūtu).

en: Select previous edit point (tag or empty attribute).
lv: Atlasīt iepriekšējo rediģēšanas punktu (birku vai tukšu atribūtu).

en: Select text backward from current cursor position to the last occurrence of the given argument before it (or the beginning of the current line by default).
lv: Atlasiet tekstu uz aizmuguri no pašreizējās kursora pozīcijas līdz dotā parametra pirmajai atrašanās vietai (vai līdz rindas beigām (pēc noklusējuma)).

en: Select text forward from current cursor position to the first occurrence of the given argument after it (or the end of the current line by default).
lv: Atlasiet tekstu uz priekšu no pašreizējās kursora pozīcijas līdz dotā parametra pirmajai atrašanās vietai (vai līdz rindas beigām (pēc noklusējuma)).

en: Select text to paste.
lv: Atlasiet ielīmējamo tekstu.

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
lv: Izvēlieties MIME tipus šim datnes tipam.
    Ņemiet vērā, ka šī izmaiņa mainīs arī saistītos datņu paplašinājumus.

en: Select the color theme to use for the print.
lv: Atlasiet krāsu motīvu drukāšanai.

en: Select the entire text of the current document.
lv: Atlasīt visu atvērtā dokumenta tekstu.

en: Select the filetype you want to change.
lv: Izvēlieties datnes tipu, ko vēlaties mainīt.

en: Select theme:
lv: Atlasīt motīvu:

en: Select to Beginning of Document
lv: Atlasīt līdz dokumenta sākumam

en: Select to Beginning of Line
lv: Atlasīt līdz rindas sākumam

en: Select to Bottom of View
lv: Atlasīt līdz skata apakšai

en: Select to End of Document
lv: Atlasīt līdz dokumenta beigām

en: Select to End of Line
lv: Atlasīt līdz rindas beigām

en: Select to Matching Bracket
lv: Atlasīt līdz atbilstošajai iekavai

en: Select to Next Line
lv: Atlasīt nākamo rindu

en: Select to Previous Line
lv: Atlasīt iepriekšējo rindu

en: Select to Top of View
lv: Izvēlēties līdz skata augšai

en: Selected Text
lv: Atlasītais teksts

en: Selection
lv: Atlase

en: Selection, KColorScheme integration
lv: Iezīmēšana, „KColorScheme“ integrācija

en: Selects whether cursor jumps full words or breaks at camel case humps.
lv: Nosaka, vai kursors pārvietojas pa pilniem vārdiem vai apstājas pie lielā burta vārdā.

en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
lv: Norāda, vai „PageUp“ un „PageDown“ taustiņi maina kursora vertikālo novietojumu relatīvi pret skatu.

en: Separator
lv: Atdalītājs

en: Set Default Mark Type
lv: Iestatīt noklusēto marķējuma tipu

en: Set of characters
lv: Rakstzīmju kopa

en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
lv: Iestata šīs datnes tipa prioritāti. Ja vienai un tai pašai datnei ir vairāk nekā viens tips, tiks lietots augstākās prioritātes tips.

en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
lv: Iestata rindu skaitu, kuras paturēt redzamas virs un zem kursora, ja vien iespējams.

en: Shell Completion
lv: Čaulas pabeigšana

en: Show &Icon Border
lv: Rādīt &ikonu joslu

en: Show &Line Numbers
lv: Rādīt &rindu numurus

en: Show &line numbers
lv: Rādīt &rindu numurus

en: Show &tab indicators:
lv: Rādīt &tabulācijas indikatorus:

en: Show Actual Line Numbers
lv: Rādīt faktiskos rindu numurus

en: Show Always
lv: Vienmēr rādīt

en: Show Extra Decorations
lv: Parādīta papildu noformējumu

en: Show File Encoding
lv: Rādīt datnes kodējumu

en: Show Folding &Markers
lv: Rādīt sakļaušanas &marķierus

en: Show Line Ending Type
lv: Rādīt rindu beigu tipu

en: Show Line Numbers From 1
lv: Rādīt &rindu numurus no 1

en: Show Non-Printable Spaces
lv: Rādīt nedrukājamās atstarpes

en: Show Scroll&bar Marks
lv: Rādīt &ritjoslas iezīmes

en: Show Scrollbar Mini-Map
lv: Rādīt ritjoslas minikarti

en: Show Static &Word Wrap Marker
lv: Rādīt statiskās teksta &aplaušanas marķierus

en: Show When Needed
lv: Rādīt, kad vajadzīgs

en: Show Whitespace
lv: Rādīt atstarpju simbolus

en: Show Window Decorations
lv: Rādīt logu noformējumu

en: Show active dictionary
lv: Rādīt aktīvo vārdnīcu

en: Show arrows to collapse code blocks
lv: Rādīt bultas koda bloku sakļaušanai

en: Show documentation beside completion box. If disabled, documentation can be shown by pressing Alt key.
lv: Pie pabeigšanas lodziņa rādīt dokumentāciju. Ja izslēgts, dokumentāciju var redzēt, spiežot „Alt“ taustiņu.

en: Show highlighting mode
lv: Rādīt izcelšanas režīmu

en: Show i&ndentation lines:
lv: Rādīt &atkāpju līnijas:

en: Show input mode
lv: Rādīt ievades režīmu

en: Show line column
lv: Rādīt rindu kolonnu

en: Show line count
lv: Rādīt rindu skaitu

en: Show list of valid variables.
lv: Rādīt atļauto mainīgo sarakstu.

en: Show marks
lv: Rādīt iezīmes

en: Show minimap
lv: Rādīt minikarti

en: Show on Hover
lv: Rādīt, pārliekot pāri peli

en: Show preview of folded blocks on hover
lv: Pārliekot peli, rādīt sakļautā teksta priekšskatījumu

en: Show preview of matching open bracket
lv: Atvērt atbilstošās atverošās iekavās priekšskatījumu

en: Show preview when hovering over scrollbar
lv: Rādīt priekšskatījumu, uzliekot peles kursoru virs ritjoslas

en: Show print preview of current document
lv: Parādīt dokumenta drukas priekšskatījumu

en: Show tab setting
lv: Rādīt ciļņu iestatījumus

en: Show the line number relative to the line with the cursor in front of each line.
lv: Pirms katras rindas rādīt rindu numurus attiecībā pret rindu ar kursoru.

en: Show the matching open bracket and lines adjacent to it for context
lv: Rādīt atbilstošās atverošās iekavas un rindas tām blakus kontekstam

en: Show whitespace indicators:
lv: Ignorēt atstarpju indikatorus:

en: Show word count
lv: Rādīt vārdu skaitu

en: Show/hide bounding box around non-printable spaces
lv: Rādīt/slēpt robežrāmi apkārt nedrukājamajām atstarpēm

en: Show/hide line count in status bar
lv: Rādīt/slēpt vārdu skaitu statusa joslā

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
lv: Rādīt/slēpt rindu aplaušanas marķieri — vertikālu līniju aplaušanas kolonnā, kā noteikts rediģēšanas īpašībās

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
lv: Rādīt/slēpt komandrindu skata apakšā.

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
lv: Rādīt/slēpt ikonu joslu. <br /> <br />Ikonu josla rāda, piemēram, grāmatzīmju ikonas.

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
lv: Rādīt/slēpt rindu numurus skata kreisajā pusē.

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
lv: Rādīt/slēpt iezīmes uz vertikālās ritjoslas. <br /> <br /> Iezīmes rāda, piemēram, grāmatzīmju vietas.

en: Show/hide the mini-map on the vertical scrollbar.<br /><br />The mini-map shows an overview of the whole document.
lv: Rādīt/slēpt minikarti uz vertikālās ritjoslas. <br /> <br /> Minikarte rāda visa dokumenta pārskatu.

en: Show/hide word count in status bar
lv: Rādīt/slēpt vārdu skaitu statusa joslā

en: Shows a diff of the changes.
lv: Parāda izmaiņu „diff“.

en: Shrink Font
lv: Samazināt fontu

en: Size of the visible highlight marker.
lv: Redzamā izcelšanas marķiera izmērs.

en: Smart ho&me and smart end
lv: Vieds „Ho&me“ un „End“

en: Soft Tabs: %1
lv: Tabulācija ar atstarpēm: %1

en: Soft Tabs: %1 (%2)
lv: Tabulācija ar atstarpēm: %1 (%2)

en: Sort Selected Text Alphabetically
lv: Atlasīto tekstu kārtot alfabētiski

en: Sort Text Naturally
lv: Atlasīto tekstu kārtot dabīgi

en: Sort bookmarks menu:
lv: Kārtot grāmatzīmju izvēlni:

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
lv: Kārtot izvēlēto tekstu vai visu dokumentu dabiskā kārtībā.<br>Piemērs, kurā parādās atšķirība no parastās kārtošanas metodes:<br>sort(a10, a1,a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10

en: Sort the selected text or whole document.
lv: Kārtot atlasīto tekstu vai visu dokumentu.

en: Spaces
lv: Atstarpes

en: Spell check canceled.
lv: Pareizrakstības pārbaude atcelta.

en: Spell check complete.
lv: Pareizrakstības pārbaude pabeigta.

en: Spellcheck
lv: Pareizrakstība

en: Spelling
lv: Pareizrakstība

en: Spelling '%1'
lv: Pareizrakstība „%1“

en: Spelling Mistake Line
lv: Pareizrakstības kļūdas rinda

en: Splits or joins a tag
lv: Sadala vai apvieno birku

en: Start column of selected text of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta atlasītā teksta sākuma kolonna.

en: Start line of selected text of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta atlasītā teksta sākuma rinda.

en: Start the Marked Selection
lv: Sākt atzīmētajā atlasē

en: Static Word Wrap
lv: Statiskā teksta aplaušana

en: Statusbar
lv: Statusa josla

en: Stop current output
lv: Apturēt pašreizējo izvadi

en: Store swap files in:
lv: Mijmaiņas datnes saglabāt:

en: Success:
lv: Izdevies:

en: Suffix for backup files:
lv: Dublējumkopiju datņu sufikss:

en: Swap file mode:
lv: Mijmaiņas datnes režīms:

en: Swap the selected text with the clipboard contents
lv: Nomainīt atlasīto tekstu pret starpliktuves saturu

en: Swap with Clipboard Contents
lv: Nomainīt pret starpliktuves saturu

en: Switch to Command Line
lv: Pārslēgties uz komandrindu

en: Switch to Next Input Mode
lv: Pārslēgties uz nākamo ievades režīmu

en: Switch to incremental search bar
lv: Pārslēgties uz inkrementālo meklēšanas joslu

en: Switch to power search and replace bar
lv: Pārslēgt uz paplašināto meklēšanas un aizvietošanas joslu

en: Switch to the next input mode.
lv: Pārslēgties uz nākamo ievades režīmu.

en: Syntax highlighting
lv: Sintakses izcelšana

en: Tab
lv: Tabulācija

en: Tab Size: %1
lv: Tabulācijas izmērs: %1

en: Tab Width
lv: Tabulatora platums

en: Tab and Space Markers
lv: Tabulāciju un atstarpju marķieri

en: Tab wi&dth:
lv: Tabulatora &platums:

en: Tabulators
lv: Tabulatori

en: Tabulators && Spaces
lv: Tabulatori un atstarpes

en: Tabulators &and Spaces
lv: Tabulatorus &un atstarpes

en: Take Screenshot of Selection
lv: Uzņemt atlases ekrānattēlu

en: Te&xt Settings
lv: Te&ksta iestatījumi

en: Temporarily raise limit and reload file
lv: Uz laiku palielināt limitu un pārlādēt datni

en: Testing, ...
lv: Testēšana, ...

en: Text Area
lv: Teksta apgabals

en: Text Cursor Movement
lv: Teksta kursora pārvietošanās

en: Text Decorations
lv: Teksta apdares

en: Text Navigation
lv: Teksta navigācija

en: Text Templates & Snippets
lv: Teksta veidnes un fragmenti

en: Text selection mode:
lv: Teksta iezīmēšanas režīms:

en: Text selection of the current document.
lv: Pašreizējā dokumenta teksta atlase.

en: Text to Speech
lv: Teksta izrunāšana

en: Text to replace with
lv: Aizvietošanas teksts

en: Text to search for
lv: Meklējamais teksts

en: The Editing Commands
lv: Rediģēšanas komandas

en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
lv: Grāmatzīmes tiks sakārtotas pēc rindas numuriem, kurās tās ir novietotas.

en: The byte order mark is a special sequence at the beginning of Unicode encoded documents. It helps editors to open text documents with the correct Unicode encoding. The byte order mark is not visible in the displayed document.
lv: Baitu secības marķieris ir speciāla secība unikoda kodējuma dokumentu sākumā. Tā palīdz redaktoriem atvērt dokumentus ar pareizu unikoda kodējumu. Baitu secības marķieris attēlotajā dokumentā nav redzams.

en: The cool buffersystem
lv: Lieliskā bufersistēma

en: The current date (ISO).
lv: Pašreizējais datums (ISO)

en: The current date (QDate formatstring).
lv: Pašreizējais datums („QDate“ formāts).

en: The current date in current locale format.
lv: Pašreizējais datums pašreizējās lokāles formātā.

en: The current time (ISO).
lv: Pašreizējais laiks (ISO).

en: The current time (QTime formatstring).
lv: Pašreizējais laiks („QDate“ formāts).

en: The current time in current locale format.
lv: Pašreizējais laiks pašreizējās lokāles formātā.

en: The diff command '%1' could not be started.
lv: „diff“ komandu „%1“ neizdevās palaist.

en: The diff command could not be found. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
lv: Neizdevās atrast „diff“ komandu. Pārliecinieties ka „diff(1)“ ir instalēts un atrodas mainīgajā PATH.

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
lv: Neizdevās palaist „diff“ komandu. Pārliecinieties ka „diff(1)“ ir instalēts un atrodas mainīgajā PATH.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
lv: Dokuments „%1“ ir mainīts.
    Vai vēlaties to saglabāt vai izmest?

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
lv: Dokumentu neizdevās saglabāt, jo nevarēja rakstīt „%1“.
    
    Pārbaudiet, vai jums ir rakstīšanas atļauja šai datnei un vai diskā pietiek brīvas vietas.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
    The original file may be lost or damaged. Don't quit the application until the file is successfully written.
lv: Dokumentu neizdevās saglabāt, jo nevarēja rakstīt „%1“.
    
    Pārbaudiet, vai jums ir rakstīšanas atļauja šai datnei un vai diskā pietiek brīvas vietas.

en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
lv: Redaktors vizuāli parādīs tabulācijas rakstzīmes tekstā.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
lv: Nevar ielādēt datni „%1“, jo tā nebija lasāma.<br />Pārbaudiet, vai jums ir lasīšanas atļauja šai datnei.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br />The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
lv: Datne „%1“ tika atvērta, bet tā saturēja rindas, kas ir garākas par iestatīto rindu garumu (vairāk nekā %2 rakstzīmes).<br />Garākā no rindām bija %3  rakstzīmes gara.<br />Rindas, kuru garums pārsniedza atļauto, ir aplauztas, un dokuments ir atvērts „tikai lasīt“ režīmā, jo saglabāšana izmainīs tā saturu.

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters.<br />It is set to read-only mode, as saving might destroy its content.<br />Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
lv: Datne „%1“ tika atvērta, lietojot „%2“ kodējumu, bet satur nederīgas rakstzīmes. <br />Tā ir iestatīta tikai lasīšanas režīmā, jo saglabāšana var iznīcināt datnes saturu. <br />Lai rediģētu, atveriet to, lietojot pareizo kodējumu, vai arī izvēlnē ieslēdziet rediģēšanas režīmu.

en: The file '%1' was deleted or moved on disk.
lv: Datni „%1“ diskā izdzēsa vai pārvietoja cita programma.

en: The file '%1' was modified on disk.
lv: Datni „%1“ izmainīja cita programma.

en: The file <a href="%1">%2</a> is still loading.
lv: Datne „<a href="%1">%2</a>“ joprojām tiek ielādēta.

en: The file was not closed properly.
lv: Datne netika pareizi aizvērta.

en: The files are identical.
lv: Datnes ir identiskas.

en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
lv: Atkāpes platums ir atstarpju skaits, ko izmantot, lai rindai iestatītu atkāpi. Ja opcija <b>Ievietot atstarpes nevis tabulatorus</b> sadaļā <b>Rediģēšana</b> ir izslēgta, tiks ievietota <b>Tab</b> rakstzīme, ja atkāpe dalās ar tabulatora platumu.

en: The line color to use for boxes
lv: Rāmja līnijas krāsa

en: The margin inside boxes, in pixels
lv: Atstatums starp tekstu un rāmi, pikseļos

en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
lv: MIME tipa maska ļauj izvēlēties datnes pēc to MIME tipa. Teksts ir ar semikolu atdalītu MIME tipu saraksts, piemēram, <code>text/plain; text/english</code>.

en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
lv: Datnes tipa nosaukums tiks parādīts blakus atbilstošajam izvēlnes vienumam.

en: The section name is used to organize the file types in menus.
lv: Sadaļas nosaukums tiek izmantots, lai organizētu datņu tipus izvēlnēs.

en: The selected encoding cannot encode every Unicode character in this document. Do you really want to save it? There could be some data lost.
lv: Šajā dokumentā izvēlētajā kodējumā nevar pierakstīt visas unikoda rakstzīmes. Vai tiešām vēlaties to saglabāt? Varat pazaudēt daļu datu.

en: The width of the box outline
lv: Rāmja līnijas biezums

en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
lv: Aizstājējzīmju maska ļauj izvēlēties datnes pēc to nosaukuma. Tipiska maska izmanto zvaigznīti un datnes paplašinājumu, piemēram, <code>*.txt; *.text</code>. Šis teksts ir ar semikolu atdalītu masku saraksts.

en: Theme Editor
lv: Motīva redaktors

en: There are no more chars for the next bookmark.
lv: Nākamajai grāmatzīmei vairs nav rakstzīmju.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression given as an argument.<br><br>If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br>If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br><br><i>Examples</i>:<br>'<code>alignon -</code>' will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br>'<code>alignon :\s+(.)</code>' will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
lv: Šī komanda līdzina rindas atlasītajā blokā vai visā dokumentā kolonnā, kas ir norādīta ar parametrā sniegtu regulāro izteiksmi.<br><br>Jā norādīsit tukšu šablonu, redaktors pēc noklusējuma tekstu līdzinās pie pirmās rakstzīmes, kad nav atstarpe.<br>Ja šablonam ir atbilsme, tiks veidotas atstarpes līdz šai atbilsmei.<br><br><i>Piemēri:</i>:<br>„<code>alignon-</code>“ ievietos atstarpes pirms katras rindas pirmā „-“, lai tos izlīdzinātu vienā kolonnā<br>„<code>alignon :\s+(.)</code>“ ievietos atstarpes pirms pirmās rakstzīmes, kas nav atstarpe un kas nāk pēc kola, lai tos izlīdzinātu vienā kolonnā.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression that you will be prompted for.<br /><br />If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br />If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br /><br /><i>Examples</i>:<br />With '-' it will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br />With ':\s+(.)' it will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
lv: Šī komanda līdzina rindas atlasītajā teksta blokā vai visā dokumentā pie kolonnas, kas ir norādīta ar regulāro izteiksmi, kas jums būs jāievada.<br /><br />Ja ierakstīsiet tukšu šablonu, komanda tekstu līdzinās pie pirmās rakstzīmes, kas nav atstarpe.<br />Ja šablonam būs atbilstība, komanda līdzinās pie pirmās atrastās atbilstības.<br /><br /><i>Piemēri</i>:<br />ar „-“ komanda ievietos atstarpes pirms pirmā „-“ katrā rindā, lai visas rindas izlīdzinātu vienā kolonnā.<br />Ar „:\s+(.)“ komanda ievietos atstarpes pirms pirmās rakstzīmes, kas nav atstarpe un kas atrodas pēc kola, rindas izlīdzinot vienā kolonnā

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
lv: Šī komanda ļauj pārslēgties starp normālo (rindu) atlasīšanas un bloka atlasīšanas režīmu.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
lv: Šī komanda ļauj eksportēt pašreizējo dokumentu ar visu iekrāsojumu HTML dokumentā.

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
lv: Šī komanda ieliek komentāros pašreizējo rindu vai izvēlēto teksta bloku.<br /> <br /> Vienas/vairāku rindiņu komentāru simboli ir definēti valodas sintakses izcelšanas aprakstā.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
lv: Šī komanda atver lodziņu un ļauj izvēlēties rindu, uz kuru pārvietot kursoru.

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
lv: Šī komanda noņem komentāru no pašreizējās rindas vai izvēlētā teksta bloka.<br /> <br /> Vienas/vairāku rindu komentāru simboli ir definēti valodas sintakses izcelšanas aprakstā.

en: This decreases the display font size.
lv: Samazina attēlojamā fonta izmēru.

en: This defines the fallback encoding to try for opening files if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file.  Before this is used, an attempt will be made to determine the encoding to use by looking for a byte order mark at start of file: if one is found, the right Unicode encoding will be chosen; otherwise encoding detection will run, if both fail the fallback encoding will be tried.
lv: Tas nosaka atkāpšanās kodējumu datnes atvēršanai, ja ne standarta kodējuma izvēle, ne atvēršanas/saglabāšanas lodziņā vai komandrindā norādītais kodējums neatbilst datnes saturam. Pirms izmantot šo, mēģinās noteikt kodējumu, meklējot baitu secības marķieri datnes sākumā: ja tas tiks atrasts, tiks izvēlēts pareizais unikoda kodējums, bet pretējā gadījumā notiks kodējuma noteikšanas palaišana. Ja neviena no minētajām darbībām neizdosies, tiks mēģināts pielietot atkāpšanās kodējumu.

en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
lv: Tas nosaka standarta kodējumu, ko izmantot, atverot/saglabājot datnes, ja vien tas nav mainīts atvēršanas/saglabāšanas lodziņā vai ar komandrindas opcijas palīdzību.

en: This determines the number of entries to keep in the clipboard history
lv: Nosaka ierakstu skaitu, kas tiek glabāts starpliktuves vēsturē

en: This increases the display font size.
lv: Palielina attēlojamā fonta izmēru.

en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
lv: Šis ir pieejamo atkāpes režīmu saraksts. Norādītais atkāpes režīms tiks izmantots visiem jaunajiem dokumentiem. Ņemiet vērā, ka atkāpes režīmu ir iespējams norādīt ar dokumenta mainīgajiem, režīmiem vai „.kateconfig“ datnē.

en: This resets the display font size.
lv: Atstata attēlojamā fonta izmēru.

en: This string is located in katedialogs.cpp in KateSaveConfigTab's constructor.
lv: Šī rinda ir atrodama „katedialogs.cpp“ datnē  „KateSaveConfigTab“ konstruktorā.

en: This value will be multiplied with the font's default line height. A value of 1.0 means that the default height will be used.
lv: Šo vērtību programma reizinās ar fonta noklusējuma rindas augstumu. Vērtība 1,0 nozīmē, ka programma izmantos noklusējuma augstumu.

[ctx: Title (in plural) of the best results in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Matches
lv: Labākās atbildības

[ctx: Title (in singular) of the best result in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Match
lv: Labākā atbilstība

en: Toggle Camel Case Cursor Movement
lv: Pārslēgties kursora pārvietošanas starp lielajiem burtiem vārdos

en: Toggle Comment
lv: Pārslēgt komentāru

en: Toggle Contained Nodes
lv: Pārslēgties starp saturošajiem mezgliem

en: Toggle Current Node
lv: Pārslēgties starp pašreizējiem mezgliem

en: Toggle between normal word movement and camel case cursor movement.
lv: Pārslēgties starp kursora normālu kustību starp vārdiem un kustību, ievērojot lielos burtus vārda vidū.

en: Toggle comment of current tag or CSS selector
lv: Pārslēgt pašreizējās birkas vai CSS sektora komentāru

[ctx: ToolTip of the search bar of modes of syntax highlighting]
en: Search for syntax highlighting modes by language name or file extension (for example, C++ or .cpp)
lv: Meklējiet sintakses izcelšanas režīmus pēc valodas nosaukuma vai datnes paplašinājuma (piemēram, C++ vai .cpp)

en: Top of file reached. Continue from bottom?
lv: Sasniegts datnes sākums. Vai turpināt no beigām?

en: Total Amount of Pages
lv: Kopējais lapu skaits

en: Transpose Characters
lv: Apmainīt vietām rakstzīmes

en: Transpose Words
lv: Apmainīt vietām vārdus

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
lv: Izņem ievadošās un nobeiguma atstarpes no atlasītās daļas vai visa dokumenta.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
lv: Izņem ievadošās atstarpes no atlasītās daļas vai visa dokumenta.

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
lv: Izņem nobeiguma atstarpes no atlasītās daļas vai visa dokumenta.

en: Try to Save Nevertheless
lv: Mēģināt tomēr saglabāt

en: Trying to Save Unmodified File
lv: Mēģina saglabāt nemainītu datni.

en: Typographical Conventions for %1
lv: %1 tipogrāfijas nosacījumi

en: Unable to open file
lv: Nevar atvērt datni

en: Unable to open the config file for reading.
lv: Nevar atvērt konfigurācijas datni lasīšanai.

en: Unco&mment
lv: Noņemt ko&mentāru

en: Unfold Toplevel Nodes
lv: Izvērst augšējā līmeņa mezglus

en: Unknown command '%1'
lv: Nezināma komanda „%1“

en: Unknown word
lv: Nezināms vārds

en: Unknown word:
lv: Nezināms vārds:

en: Unlimited
lv: Neierobežots

en: Unset Background Color
lv: Atstatīt fona krāsu

en: Unset Normal Color
lv: Atstatīt normālo krāsu

en: Unset Selected Background Color
lv: Atstatīt izvēlēto fona krāsu

en: Unset Selected Color
lv: Atstatīt atlasīto krāsu

en: Untitled
lv: Nenosaukts

en: Uppercase
lv: Lielie burti

en: Uppercase first character conversion
lv: Lielo pirmo burtu pārveidošana

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
lv: Lietošana: „%1“ on|off|1|0|true|false

en: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all
lv: Lietošana: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all

en: Use &Default Style
lv: Lietot &noklusēto stilu

en: Use Default
lv: Lietot noklusēto

en: Use Default Colors
lv: Lietot noklusētās krāsas

en: Use Default Style
lv: Lietot noklusēto stilu

en: Use Enter key to insert selected completion
lv: Spiest „Enter“, lai ievietotu atlasīto pabeigšanu

en: Use default color from the color theme
lv: Izmantot noklusējuma krāsu no krāsu motīva

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
lv: Lietojiet šo komandu, lai kopētu iezīmēto tekstu uz sistēmas starpliktuvi.

en: Use this to auto indent the current line or block of text to its proper indent level.
lv: Lietojiet šo, lai automātiski līdzinātu pašreizējo rindu vai teksta bloku pret tam atbilstošo atkāpi.

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
lv: Lietojiet šo, lai izņemtu atkāpi izvēlētajam teksta blokam (tikai tabulatorus/tikai atstarpes).<br /><br /> Konfigurācijas logā varat iestatīt, vai lietot tabulatorus vai aizstāt tos ar atstarpēm.

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
lv: Lietojiet šo, lai pievienotu atkāpi izvēlētajam teksta blokam. <br /> <br /> Konfigurācijas logā varat iestatīt, vai lietot tabulatorus vai aizstāt tos ar atstarpēm.

en: Use this to unindent a selected block of text.
lv: Lietojiet šo, lai samazinātu atkāpi izvēlētajam teksta blokam.

en: Use this to wrap the current line, or to reformat the selected lines as paragraph, to fit the 'Wrap words at' setting in the configuration dialog.<br /><br />This is a static word wrap, meaning the document is changed.
lv: Izmantojiet šo opciju, lai aplauztu pašreizējo rindu vai pārformatētu atlasītās rindas kā paragrāfu, lai tās ietilptu „Aplauzt vārdus pie“ iestatījumā konfigurācijas lodziņā.<br /><br />Šī ir statiska vārdu aplaušana, kas nozīmē, ka tiek izmainīts dokuments.

en: Using deprecated modeline 'remove-trailing-space'. Please replace with 'remove-trailing-spaces modified;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
lv: Tiek izmantots novecojis režīms „remove-trailing-space“. Aizvietojiet to ar „remove-trailing-spaces modified;“, skatiet https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: Using deprecated modeline 'replace-trailing-space-save'. Please replace with 'remove-trailing-spaces all;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
lv: Tiek izmantots novecojis režīms „remove-trailing-space-save“. Aizvietojiet to ar „remove-trailing-spaces all;“, skatiet https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: VI: INSERT MODE
lv: VI: IEVIETOŠANAS REŽĪMS

en: VI: NORMAL MODE
lv: VI: NORMĀLAIS REŽĪMS

en: VI: REPLACE
lv: VI: AIZVIETOT

en: VI: VISUAL
lv: VI: VIZUĀLS

en: VI: VISUAL BLOCK
lv: VI: VIZUĀLS BLOKS

en: VI: VISUAL LINE
lv: VI: VIZUĀLS RINDA

en: Variables
lv: Mainīgie

en: Various bugfixes
lv: Dažādi uzlabojumi

en: Very nice help
lv: Ļoti jauka palīdzība

en: Vi Input Mode
lv: „Vi“ ievades režīms

en: View &Difference
lv: &Skatīt atšķirību

en: View Changes
lv: Skatīt izmaiņas

en: Visual mode
lv: Vizuālais režīms

en: W&idth:
lv: &Platums:

en: Warning
lv: Brīdinājums

en: When selected, composed characters are removed with their diacritics instead of only removing the base character. This is useful for Indic locales.
lv: Ja atļauts, rakstzīmes ar diakritiskajām zīmēm tiek dzēstas kopā ar šīm zīmēm, bet ne tikai dzēsta pamata rakstzīme. Noderīgi indiešu valodu lokālēm.

en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
lv: Ja izvēlēts, nospiežot HOME taustiņu, kursors izlaidīs atstarpes un ies uz rindas sākumu. Tas pats attiecas arī uz END taustiņu.

en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
lv: Kad ieslēgts, „vi“ komandas aizstās „Kate“ iebūvētās komandas. Piemēram, programma „Ctrl+R“ izmantos atkārtošanai un aizvietos standarta darbību (parādīt meklēšanas un aizvietošanas logu).

en: When some text is selected these chars will be added on both its sides in a way "Auto Bracket" do
lv: Ierakstot kādu tekstu, šīs rakstzīmes tiks pievienotas abās pusēs līdzīgi tam, kā darbojas „Automātiskās iekavas“

en: When this setting is enabled, the editor view automatically folds
    comment blocks that start on the first line of the document. This is
    helpful to hide license headers which are commonly placed at the
    beginning of a file.
lv: Ieslēdzot šo iestatījumu, redaktora skats automātiski sakļaus
    komentāru bloku, kas sākas dokumenta pirmajā rindā. Tas ir
    noderīgi, lai paslēpu licences galvenes, kas paraksti atrodas
    datņu sākumā.

en: When you type these characters while text is selected, they will surround the selected text instead of replacing it.
lv: Ierakstot šīs rakstzīmes, iezīmējot tekstu, tās aptvers atlasīto tekstu, bet ne to aizvietos.

en: Whitespace (excluding line breaks)
lv: Atstarpe (izņemot pārnesi jaunā rindā)

en: Whitespace indicator si&ze:
lv: Atstarpju indikatora i&zmērs:

en: Whole match reference
lv: Pilnas saderības norāde

en: Whole words
lv: Veseli vārdi

en: Width must be at least 1.
lv: Platumam jābūt vismaz 1.

en: Word Completion
lv: Vārdu pabeigšana

en: Word Wrap
lv: Vārdu aplaušana

en: Word Wrap Marker
lv: Teksta aplaušanas marķieri

en: Word boundary
lv: Vārda robeža

en: Word character (alphanumerics plus '_')
lv: Vārda rakstzīme (burti, cipari, '_')

en: Word completion provides suggestions based on the words found in the document
lv: Vārdu pabeigšana sniedz ieteikumus, balstoties uz dokumentā esošajiem vārdiem

en: Word wrap:
lv: Vārdu aplaušana:

en: Wra&p words at:
lv: Aplau&zt vārdus pie:

en: Wrap &words at a fixed column
lv: Aplauzt vārdus pie fiksētas kolonnas

en: Wrap dynamically at static word wrap marker
lv: Aplauzt dinamiski pie statiska vārdu aplaušanas marķiera

[ctx: Wrap words at (value is at 20 or larger)]
en: %v character | %v characters
lv[0]: %v rakstzīme
lv[1]: %v rakstzīmes
lv[2]: %v rakstzīmju

en: Wraps the selected text in XML tags constructed from the provided Emmet expression (defaults to div).
lv: Aplauž atlasīto tekstu pie XML birkām, kas veidots no sniegtajām „Emmet“ izteiksmēm (noklusējums ir „div“).

en: Write a backup file on save for:
lv: Rakstīt dublējumkopiju, saglabājot:

en: Wrong arguments
lv: Nepareizi parametri

en: X component in global screen coordinates of the cursor position.
lv: Kursora novietojuma globālo ekrāna koordināšu X komponente.

en: Y component in global screen coordinates of the cursor position.
lv: Kursora novietojuma globālo ekrāna koordināšu Y komponente.

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
lv: Varat izvēlēties, vai rādīt koda sakļaušanas zīmes, ja ir iespējama koda sakļaušana.

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
lv: Nenorādījāt rezerves kopijas sufiksu vai prefiksu. Lieto noklusēto sufiksu: '~'

en: Zero or more occurrences
lv: Nulle vai vairāk reizes

en: Zero or one occurrences
lv: Nulle vai vienu reizi

en: Zoom: %1%
lv: Tuvinājums; %1%

en: [BLOCK] %1
lv: [BLOKS] %1

en: false
lv: aplams

en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
lv: Ja ne standarta kodējuma izvēle, ne atvēršanas/saglabāšanas dialoglodziņā vai komandrindā norādītais kodējums neatbilst datnes saturam, tiks izmantots šis kodējums.

en: recording
lv: ierakstīšana

en: replace with %1?
lv: vai aizvietot ar „%1“?

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
lv[0]: atrasta %1 atbilstība
lv[1]: atrastas %1 atbilstības
lv[2]: atrasts %1 atbilstību

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
lv[0]: Veikta %1 aizvietošana
lv[1]: Veiktas %1 aizvietošanas
lv[2]: Veikts %1 aizvietošanu

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
lv: Pielāgot atkāpes kodam, kas ir ielīmēts no starpliktuves.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
lv: Atļaut nepāra atkāpes līmeni (nav atkāpes platuma daudzkārtnis).

[ctx: short translation please]
en: Enable automatic insertion of brackets.
lv: Ieslēgt automātisku iekavu ievietošanu.

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
lv: Ieslēgt bloka atlases režīmu.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
lv: Ieslēgt dinamisko vārdu aplaušanu garām rindām.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
lv: Ieslēgt sakļaušanas marķierus redaktora malā.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding preview in the editor border.
lv: Ieslēgt sakļaušanas priekšskatījumu redaktora malā.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
lv: Aktivēt pārrakstīšanas režīmu dokumentā.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
lv: Aktivēt patstāvīgu teksta izvēli.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
lv: Ieslēgt gudro „Home“ taustiņa navigāciju.

[ctx: short translation please]
en: Enable the byte order mark (BOM) when saving Unicode files.
lv: Ieslēgt baitu secības marķieri (BOM), saglabājot unikoda datnes.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
lv: Ieslēgt ikonu robežu redaktora skatā.

[ctx: short translation please]
en: Enable whether pressing enter will insert selected auto completion item.
lv: Ieslēgt, lai, nospiežot „Enter“ taustiņu tiktu ievietots automātiskās pabeigšanas vienums

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
lv: Aktivēt vārdu aplaušanu teksta rakstīšanas laikā.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
lv: Saglabājot ievietot jaunu rindu datnes beigās.

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
lv: Taustiņš „Tab“ izveido atkāpi.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
lv: „Backspace“ taustiņš rindas sākuma atkāpē samazina atkāpi.

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
lv: Saglabājot dokumentu, izņemt rindu beigu atstarpes.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
lv: Saglabājot dokumentu, aizvietot tabulācijas ar atstarpēm.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
lv: Aizvietot tabulācijas ar atstarpēm.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
lv: Iestatīt autom. atkāpes stilu.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
lv: Iestatīt fona krāsu pašreizējai rindai.

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
lv: Iestatīt iekavu izcelšanas krāsu.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
lv: Iestatīt krāsu shēmu.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
lv: Iestatīt noklusējuma vārdnīcu pareizrakstības pārbaudei.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
lv: Iestatīt dokumenta fona krāsu.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
lv: Iestatīt dokumenta fontu.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
lv: Iestatīt ikonu joslas krāsu.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
lv: Iestatīt atkāpes dziļumu katram atkāpes līmenim.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
lv: Iestatīt autom. centrējamo rindu skaitu.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
lv: Iestatīt atsaukšanas soļu skaitu, ko atcerēties (0 — bezgalība).

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
lv: Iestatīt dokumenta fonta punkta izmēru.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
lv: Iestatīt sintakses izgaismošanu.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
lv: Iestatīt tabulatora attēlošanas platumu.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
lv: Iestatīt teksta izvēles krāsu.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
lv: Iestatīt vārdu aplaušanas kolonnu.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
lv: Iestatīt vārdu aplaušanas marķiera krāsu.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
lv: Iestata rindas beigu režīmu.

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
lv: Rādīt rindu numurus.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar minimap.
lv: Rādīt ritjoslas minikarti.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar preview.
lv: Rādīt ritjoslas priekšskatījumu.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
lv: Vizualizēt tabulācijas un beigu atstarpes.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
lv: Jauna datne

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
lv[0]: %1 rinda
lv[1]: %1 rindas
lv[2]: %1 rindu

en: text
lv: teksts

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
lv: Mēģināt vēlreiz

en: true
lv: patiess

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: all
lv: viss

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
lv: mainīts

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
lv: nav

en: vi-mode
lv: „vi“ režīms
