konsole - en to lv translation catalogue (843 entries)

en: %1 is a folder for SSH entries
lv: „%1“ ir mape SSH ierakstiem

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
lv: „%1“ ir nederīga URL adrese. Izvadi nevar saglabāt.

en: &All Tabs in Current Window
lv: &Visas cilnes pašreizējā logā

en: &Close Session
lv: &Aizvērt sesiju

en: &Configure or Rename Tab...
lv: &Konfigurēt vai pārsaukt cilni...

en: &Continue Task
lv: &Turpināt uzdevumu

en: &Default character encoding:
lv: Noklusējuma rakstzīmju ko&dējums:

en: &Edit...
lv: &Rediģēt...

en: &Hangup
lv: &Nolikt

en: &Interrupt Task
lv: &Pārtraukt uzdevumu

en: &Kill Task
lv: &Nobeigt uzdevumu

en: &Never
lv: &Nekad

en: &New...
lv: &Jauns...

en: &Paste Location
lv: &Ielīmēt vietu

en: &Print Screen...
lv: &Drukāt ekrānu...

en: &Remove
lv: &Noņemt

en: &Scale output
lv: &Mērogot izvadi

en: &Select All
lv: &Atlasīt visu

en: &Select Tabs...
lv: &Atlasīt cilnes...

en: &Set as Default
lv: &Iestatīt kā noklusēto

en: &Suspend Task
lv: &Aizturēt uzdevumu

en: &Tab title format:
lv: &Ciļņu virsraksta formāts:

en: &Terminal bell mode:
lv: &Termināļa zvana režīms:

en: &Terminate Task
lv: &Izbeigt uzdevumu

en: &The whole line
lv: &Visu rindu

en: &Window Color Scheme
lv: &Loga krāsu shēma

en: &ZModem Upload...
lv: „&ZModem“ augšupielāde...

en: /home/username
lv: /home/lietotājvārds

en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
lv: <b>UZMANĪBU</b>: Šai opcijai ir ietekme uz drošību, jo tā ļauj ļaundabīgai URL adresei parādīties kā citai adresei vai arī būt neredzamai.<br>Pārliecinieties, ka saprotiet ietekmi uz drošību.

en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
lv: <html><head/><body><p>Programmas, kas izmanto „KonsolePart“ dalās ar profiliem.</p><p>Tās nedalās ar „Konsole“ vai citu programmu ar:<ul><li>noklusējuma profilu</li><li>izvēlnē redzamo</li><li>saīsnēm</li></ul></p><p>Droši izveidojiet „Konsole“ <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">kļūdas ziņojumu</a>, ja vēlaties mainīt šo darbību.</body></html>

en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p>Kompleksais teksta izkārtojums</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline files</span> in your profile settings.</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p>Lai lietotu šo iespēju, profila iestatījumos ieslēdziet <span style=" font-weight:600;">Pele —&gt; Dažādi —&gt; Pasvītrot datnes</span>.</p></body></html>

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
lv: <p>Konstatēts „ZModem“ datņu pārsūtīšanas mēģinājums, bet sistēmā nav atrasta derīga „ZModem“ programmatūra.</p><p>Iespējams, ir jāinstalē „rzsz“ vai „lrzsz“ pakotne.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
lv: <p>Šajā datorā nav atrasta piemērota „ZModem“ programmatūra.</p><p>Iespējams, jāinstalē „rzsz“ vai „lrzsz“ pakotne.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
lv: <p>Aktīvajā sesijā jau notiek „ZModem“ datņu pārsūtīšana.</p>

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
lv: <qt>Izvade ir <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">aizturēta</a>, nospiežot „Ctrl+S“. Nospiediet <b>Ctrl+Q</b>, lai turpinātu.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
lv: Fokuss uz augšējo termināli

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
lv: Fokuss uz apakšējo termināli

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
lv: Fokuss uz kreiso termināli

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
lv: Fokuss uz labo termināli

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
lv: Pēdējās izmantotās cilnes

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
lv: Pēdējās izmantotās cilnes (pretēja kārtība)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
lv: Pārvietot cilni pa kreisi

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
lv: Pārvietot cilni pa labi

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
lv: Nākamā cilne

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
lv: Iepriekšējā cilne

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
lv: Iestatīt semantisko integrāciju („bash“)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
lv: Pārslēgties uz pēdējo cilni

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
lv: Pārslēgties uz cilni %1

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
lv: Pārslēgties starp divām cilnēm

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
lv: Pārslēgt rindu numuru parādīšanu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
lv: Pārslēgt aktīvā skata maksimizēšanu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
lv: Pārslēgt semantisko ieteikumu parādīšanu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle zoom-maximize current view
lv: Pārslēgt aktīvā skata maksimizēšanu ar pietuvinājumu

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
lv: &Atcelt

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
lv: &Ielīmēt visu

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
lv: Aizvērt &logu

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
lv: Aizvērt aktīvo &cilni

[ctx: @action:button]
en: Close Program
lv: Aizvērt programmu

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
lv: Nobeigt programmu

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
lv: Ielīmēt &bez kontroles rakstzīmēm

[ctx: @action:button]
en: Run
lv: Palaist

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
lv: Parādīt visus fontus

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
en: New...
lv: Jauna...

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
en: New...
lv: Jauna...

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
lv: Nākamā

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
lv: Iepriekšējā

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
en: Choose...
lv: Izvēlēties...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
lv: Klonēt &cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
lv: &Konfigurēt vai pārsaukt cilni...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
lv: &Atdalīt cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
lv: Jau&na cilne

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
lv: Aizvērt cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
lv: Aizvērt logu

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
lv: Dzēst

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
lv: Atdalīt pašreizējo &cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
lv: Atdalīt pašreizējo &skatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
lv: Vienāds izmērs visos skatos

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
lv: Paplašināt skatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
lv: Ielādēt cilnes izkārtojumu...

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
lv: Ielādēt jaunu cilni ar izkārtojumu 1×2 termināļi

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
lv: Ielādēt jaunu cilni ar izkārtojumu 2×1 terminālis

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
lv: Ielādēt jaunu cilni ar izkārtojumu 2×2 termināļi

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
lv: Pārvaldīt profilus...

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
lv: Jauns &logs

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
lv: Saglabāt cilnes izkārtojumu...

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
lv: Sašaurināt skatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
lv: Sadalīt skatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
lv: Sadalīt skatu automātiski

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
lv: Sadalīt skatu automātiski no nākamās cilnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
lv: Sadalīt skatu kreisajā/labajā

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
lv: Sadalīt skatu kreisajā/labajā no nākamās cilnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
lv: Sadalīt skatu augšējā/apakšējā

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
lv: Sadalīt skatu augšējā/apakšējā no nākamās cilnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
lv: Pārslēgt aktīvā skata maksimizēšanu

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle zoom-maximize current view
lv: Pārslēgt aktīvā skata maksimizēšanu ar pietuvinājumu

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
lv: &Nevienu

[ctx: @info]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Iestatījumi → Konfigurēt „Konsole“ → Pamata → Atcerēties loga izmēru</span> jābūt izslēgtam, lai šīs opcijas darbotos.</p></body></html>

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
lv: Profils ar nosaukumu „%1“ jau eksistē.

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
lv: Nepietiek atļauju, lai saglabātu iestatījumus: <filename>%1</filename>.<nl/>Vai nu mainiet datnes atļaujas, vai arī izvēlieties atšķirīgu nosaukumu iestatījumu saglabāšanai jaunā profilā.

[ctx: @info]
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
lv: Taustiņu saīsnes kontrolē, kā termināļu logs taustiņu kombinācijas pārveido rakstzīmju secībā, kas tiek nosūtīta aktīvajai termināļa programmai. Lai iegūtu vairāk informācijas par taustiņu saīšņu pielāgošanu, skatiet „Konsole“ rokasgrāmatu.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
lv: Profila nosaukums ir tukšs. Pirms saglabāšanas ierakstiet nosaukumu.

[ctx: @info]
en: Profile name exceeded maximum allowed length (%1).
lv: Profila nosaukums ir sasniedzis maksimālo atļauto garumu (%1).

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
lv: Neizdevās shēmas <resource>%1</resource> ielāde.

[ctx: @info]
en: The highlighted characters are invalid in profile names: %1.
lv: Izceltās rakstzīmes ir nederīgas profila nosaukumos: %1.

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
lv: Šajā logā ir atvērti %1 termināļi. Vai tiešām vēlaties iziet?

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
lv[0]: Šajā logā ir palaists %1 process. Vai tiešām vēlaties iziet?
lv[1]: Šajā logā ir palaisti %1 procesi. Vai tiešām vēlaties iziet?
lv[2]: Šajā logā ir palaisti %1 procesi. Vai tiešām vēlaties iziet?

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
lv: (c) 1997–2022, „Konsole“ izstrādātāji

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
lv: Kļūdu labojumi

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
lv: Kļūdu labojumi un vispārīgi uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
lv: Kļūdu labojumi un ātrāka palaišana

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
lv: Kļūdu labojumi un lieli uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
lv: Kods no kvt projekta
    Vispārīgi uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
lv: Iegultā „Konsole“
    Vispārīgi uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
lv: Iegultā „Konsole“
    Rīkjoslas un sesijas nosaukumi

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
lv: „FreeBSD“ ports

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
lv: Vispārīgi uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
lv: Galvenais uzturētājs, kļūdu labojumi un vispārīgi uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
lv: Lielā pārstrukturēšana, kļūdu labojumi un vispārīgi uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
lv: Marķēšanas uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: Original author
lv: Sākotnējais autors

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
lv: Iepriekšējais uzturētājs, portēja uz KDE4

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
lv: SGI ports

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
lv: Shēmu un teksta izvēles uzlabojumi

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
lv: „Solaris“ atbalsts un darbs pie vēstures

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
lv: Paldies daudziem citiem.

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
lv: Vizuālie efekti

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
lv: Komandai padodamie parametri

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
lv: Mainīt profila īpašības vērtību.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
lv: Izpildāmā komanda. Šī opcijas ievēros visus sekojošos parametrus, tāpēc lietojiet kā pēdējo opciju.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
lv: Izveidot jaunu cilni pastāvošajā logā, bet ne atvērt jaunu logu (jābūt ieslēgtam „Palaist visus „Konsole“ logus vienā procesā“)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
lv: Izveidot cilnes, kā tas ir noteikts dotajā ciļņu konfigurācijas datnē

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
lv: Izslēgt caurspīdīgus fonus pat tad, ja sistēma tos atbalsta.

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
lv: Sākuma sesiju automātiski neaizvērt, kad tā beidzas.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
lv: Piespiest atkārtoti izmantot eksistējošu instanci pat tad, ja tas salauž funkcionalitāti, piemēram, „--new-tab“. Parasti izmantojam atkļūdošanai.

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
lv: Slēpt izvēļņu joslu, pārrakstot noklusējuma iestatījumus

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
lv: Slēpt ciļņu joslu, pārrakstot noklusējuma iestatījumus

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
lv: Uzskaitīt profila īpašību nosaukumus un to tipu (lietošanai ar „-p“)

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
lv: Uzskaitīt pieejamos profilus

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
lv: Profila nosaukums, ko izmantot jaunai „Konsole“ instancei

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
lv: Palaist atsevišķā procesā

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
lv: Kā sākuma darba mapi jaunai cilnei vai logam iestatīt „dir“

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
lv: Rādīt izvēļņu joslu, pārrakstot noklusējuma iestatījumus

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
lv: Rādīt ciļņu joslu, pārrakstot noklusējuma iestatījumus

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
lv: Palaist „Konsole“ pilnekrāna režīmā

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
lv: Palaist „Konsole“ fonā un pacelt priekšplānā pēc „Ctrl+Shift+F12“ (noklusējuma kombinācija) nospiešanas

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
lv: Izmantot iebūvēto profilu noklusējuma profila vietā

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
lv: JSON izkārtojuma datne, ko izmantot jaunai „Konsole“ instancei

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
lv: Brīdinājums:

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
lv: Pabeigts

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
lv: Jebkurš pielāgojums ir tikai pagaidu šai sesijai

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
lv: Jau pēc noklusējuma termināļa programmai ir nepieciešami fonti ar vienādu rakstzīmju platumu („monospace“). Fonti, kuru rakstzīmes ir dažāda platuma, var radīt atveidošanas problēmas. Tam nav jābūt obligāti, izņemot retus gadījumus.

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
lv: Neizmantos fona caurspīdīguma iestatījumu, jo dators neatbalsta caurspīdīgus logus.

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
lv: Iebūvētais profils ir redzams vienmēr

[ctx: @info:tooltip]
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
lv: Rakstzīmes, kas ir uzskatāmas par vārda daļu, terminālī veicot dubultklikšķi uz vārda, lai to iezīmētu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
lv: Spiediet, lai izvēlētos blāvo krāsu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
lv: Spiediet, lai izvēlētos krāsu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
lv: Spiediet, lai izvēlētos intensīvo krāsu

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
lv: Aizvērt termināli

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
lv: Aizvērt meklēšanas joslu

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
lv: Aizvērt šo cilni

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
lv: Rādīt opciju izvēlni

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
lv: Dubultklikšķis, lai mainītu saīsni

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a tab name to search for here
lv: Ierakstiet meklējamās cilnes nosaukumu

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
lv: Ierakstiet meklējamo tekstu

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
lv: Atrast meklējamās frāzes nākamo atbilstību

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
lv: Atrast meklējamās frāzes iepriekšējo atbilstību

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
lv: Ievietot attālinātā virsraksta formātu

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
lv: Ievietot virsraksta formātu

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
lv: Maksimizēt termināli

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
lv: Pārvietot termināli uz jaunu cilni

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
lv: Atvērt jaunu cilni

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
lv: Atjaunināt termināli

[ctx: @info:tooltip]
en: Search Tabs
lv: Meklēt cilnes

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
lv: Meklēt meklējamo frāzi no beigām

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
lv: Meklēt meklējamo frāzi no sākuma

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
lv: Nosaka, vai ir jāiekrāso atrastais teksts

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
lv: Nosaka, vai meklēšanai ir jāsākas no beigām

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
lv: Nosaka, vai meklēšana beigās apstājas, vai arī aplaužas un sākas no sākuma

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
lv: Nosaka, vai meklēšanā ir nozīme burtu lielumam

[ctx: @info:tooltip]
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
lv: Teksta redaktors, ko izmantot teksta datņu URL atvēršanai norādītajā rindā/kolonnā.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
lv: Kad izmanto šo opciju, ritināšanas atmiņas dati tiks ierakstīti pagaidu datnēs nešifrēti. Šīs pagaidu datnes tiks dzēstas automātiski, kad „Konsole“ aizvērsies parastā veidā.<nl/>Izmantojiet <emphasis>Iestatījumi → Konfigurēt „Konsole“ → Pagaidu datnes</emphasis>, lai atlasītu pagaidu datņu atrašanās vietu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
lv: Izmantojot šo opciju, ritināšanas atmiņu dati būs saglabāti RAM. Ja izvēlēsities milzīgu vērtību, sistēmai var beigties brīva RAM atmiņa un rasties darbības traucējumi.

[ctx: @item]
en: Activate Menu
lv: Aktivizēt izvēlni

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
lv: Pārslēgt fona logu

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
lv: Krāsu shēma bez nosaukuma

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
lv: „Konsole“ skata izkārtojums (*.json)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
lv: SSH konfigurācija

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
lv: Noklusējums

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
lv: Reģistrjutīga

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
lv: Izcelt visas atbilstības

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
lv: Meklēt regulāro izteiksmi

[ctx: @item:inmenu]
en: No wrap
lv: Bez aplaušanas

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
lv: Meklēt no beigām

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-Only
lv: Tikai lasāma

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow Mouse Tracking
lv: Atļaut peles izsekošanu

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
lv: %1 uz „%2“

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
lv: Numurs

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
lv: Virsraksts

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
lv: Fons

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
lv: Fons (blāvs)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
lv: Fons (spilgts)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
lv: 1. krāsa

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
lv: 1. krāsa (blāva)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
lv: 1. krāsa (spilgta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
lv: 2. krāsa

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
lv: 2. krāsa (blāva)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
lv: 2. krāsa (spilgta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
lv: 3. krāsa

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
lv: 3. krāsa (blāva)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
lv: 3. krāsa (spilgta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
lv: 4. krāsa

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
lv: 4. krāsa (blāva)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
lv: 4. krāsa (spilgta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
lv: 5. krāsa

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
lv: 5. krāsa (blāva)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
lv: 5. krāsa (spilgta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
lv: 6. krāsa

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
lv: 6. krāsa (blāva)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
lv: 6. krāsa (spilgta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
lv: 7. krāsa

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
lv: 7. krāsa (blāva)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
lv: 7. krāsa (spilgta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
lv: 8. krāsa

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
lv: 8. krāsa (blāva)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
lv: 8. krāsa (spilgta)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
lv: Priekšplāns

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
lv: Priekšplāns (blāvs)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
lv: Priekšplāns (spilgts)

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
en: Miscellaneous:
lv: Dažādi:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
en: (none)
lv: (nav)

[ctx: @item:intext Search options]
en: Search:
lv: Meklēt:

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
lv: Nosaukums

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
lv: Krāsa

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
lv: Blāvā krāsa

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
lv: Spilgtā krāsa

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
lv: Neviena

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
lv: Ielādējot izkārtojumu, radās problēma.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
lv: Saglabājot izkārtojumu, radās problēma.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
lv: Ievadiet aprakstošu etiķeti

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
lv: Meklēt...

[ctx: @label:textbox]
en: Profile name
lv: Profila nosaukums

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
lv: Meklēt...

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
lv: Atbalstītie attēli

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
lv[0]:  rinda
lv[1]:  rindas
lv[2]:  rindu

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
lv:  [tikai lasāms]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
lv:  [noklusējums]

[ctx: @option:radio Always show the split header]
en: Always
lv: Vienmēr

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
en: Custom:
lv: Pielāgota:

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
lv: Sistēmas pagaidu mape („%1“)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
lv: Lietotāja kešatmiņas mape („%1“)

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
en: Hidden
lv: Slēpta

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
en: Large
lv: Liels

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
en: Medium
lv: Vidējs

[ctx: @option:radio Never show the split header]
en: Never
lv: Nekad

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
en: &Left side
lv: &Kreisajā pusē

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
en: Ri&ght side
lv: &Labajā pusē

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
en: Small
lv: Mazs

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
en: When needed
lv: Kad vajadzīgs

[ctx: @title]
en: Confirm Close
lv: Apstiprināt aizvēršanu

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
lv: Apstiprināt ielīmēšanu

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
lv: Termināļa emulators

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
lv: Pamata

[ctx: @title Preferences page name]
en: Memory
lv: Atmiņa

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
lv: Daļas informācija

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
lv: Profili

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
lv: Ciļņu josla / atdalītāji

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
lv: Pagaidu datnes

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
lv: Sīktēli

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
lv: Saīsne

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
lv: Nosaukums

[ctx: @title:group]
en: Terminal contents
lv: Termināļa saturs

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
lv: &Grāmatzīmes

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
lv: Paplašināti

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
lv: Pamata

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Appearance
lv: Izskats

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Behavior
lv: Uzvedība

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
lv: Pielāgot ritināšanas atmiņu

[ctx: @title:window]
en: Configure
lv: Konfigurēt

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
lv: Dzēst SSh konfigurāciju

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
lv: Rediģēt krāsu shēmu

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
lv: Ielādēt cilnes izkārtojumu

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
lv: Jauna krāsu shēma

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
lv: Saglabāt ciļņu izkārtojumu

[ctx: @title:window]
en: Select font
lv: Atlasīt fontu

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
lv: Izvēlieties tapetes attēla datni

en: A descriptive name for the profile
lv: Profilu aprakstošs nosaukums

en: A duplicate item exists
lv: Pastāv vienādi ieraksti

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
en: Underline
lv: Pasvītrojums

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
lv: Taustiņu piesaistes shēmu nevar saglabāt ar tukšu aprakstu.

en: A name for this ssh entry
lv: SSH ieraksta nosaukums

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
lv: Saglabājot izvadi, radās problēma.
    %1

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
lv: Programma šajā sesijā neaizveras. Vai tiešām vēlaties to nobeigt piespiedu kārtā?

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
lv: Šajā sesijā darbojas programma. Vai tiešām vēlaties to aizvērt?

[ctx: A solid rectangular]
en: Block
lv: Bloks

[ctx: A vertical line on the left edge]
en: I-Beam
lv: Stabiņš

en: ASCII characters
lv: ACII rakstzīmes

en: Above terminal area
lv: Virs termināļa lauka

en: Activation:
lv: Aktivizēšana:

en: Active Terminals:
lv: Aktīvi termināļi:

en: Activity in '%1' (Session '%2')
lv: Aktivitāte „%1“ (sesija „%2“)

en: Adapt
lv: Pielāgot

en: Add
lv: Pievienot

en: Add a new SSH Entry
lv: Pievienot jaunu SSH ierakstu

en: Add new SSH Configuration
lv: Pievienot jaunu SSH konfigurāciju

en: Adjust Scrollback...
lv: Pielāgot ritināšanas atmiņu...

en: After current &tab
lv: &Pēc pašreizējās cilnes

en: Align to center:
lv: Izkārtot centrā:

en: All dialogs will be shown again
lv: Visi lodziņi tiks parādīti atkal

en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
lv: Atļaut teksta tālummaiņu ar „Ctrl“ un peles rullīti

en: Allow blinking text
lv: Atļaut mirgojošu tekstu

en: Allow escape sequences for links
lv: Saitēm atļaut atsoļa sekvenci

en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
lv: Atļaut ciļņu aizvēršanu ar peles vidējo pogu

en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
lv: Atļaut termināļa programmām pārvaldīt klikšķināšanu un vilkšanu

en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
lv: Ļaut termināļa programmām veidot mirgojošas teksta daļas

en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
lv: Atļaut izvades apturēšanu, nospiežot „Ctrl+S“

en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
lv: Ļauj lietotājam piekļūt augšējai izvēlnei ar „Alt+Taustiņš“ kombināciju

en: Allowed link formats:
lv: Atļautie saišu formāti:

en: Alternating background:
lv: Pārmaiņu fons:

en: Alternating bars:
lv: Pārmaiņu joslas:

en: Alwa&ys
lv: &Vienmēr

en: Always
lv: Vienmēr

[ctx: Always]
en: A&lways
lv: Vie&nmēr

[ctx: Always]
en: Always
lv: Vienmēr

en: Always invert the colors of selected text
lv: Vienmēr invertēt atlasītā teksta krāsu

en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
lv: Ievilktās datnes un URL vienmēr ielīmēt kā tekstu, nepiedāvājot pārvietot, kopēt vai saitēt.

en: An SSH session must have a profile
lv: SSH sesijai ir vajadzīgs profils

en: Appearance
lv: Izskats

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
lv[0]: Vai tiešām vēlaties ielīmēt %1 rakstzīmi?
lv[1]: Vai tiešām vēlaties ielīmēt %1 rakstzīmes?
lv[2]: Vai tiešām vēlaties ielīmēt %1 rakstzīmju?

en: At &the end
lv: &Beigās

en: At least Username or SSHKey must be set
lv: Jānorāda vismaz lietotājvārds vai SSH atslēga

en: Auto Save Output As...
lv: Automātiski saglabāt izvadi kā...

en: Automatically copy selected text into clipboard
lv: Automātiski kopēt atlasīto tekstu starpliktuvē

en: Autosave file has been modified externally, preventing further autosaves.
lv: Automātiskās saglabāšanas datne ir ārēji izmainīta, kas liedz turpmāku automātisku saglabāšanu.

en: Background color transparency:
lv: Fona krāsas caurspīdīgums:

en: Background image:
lv: Fona attēls:

en: Be&low terminal area
lv: &Zem termināļa lauka

en: Bell in '%1' (Session '%2')
lv: Zvans „%1“ (sesija „%2“)

en: Bell: will try to emit an audible warning
lv: Zvans: mēģinās izdot dzirdamu brīdinājumu

en: Bi-Directional text rendering
lv: Ieslēgt divvirzienu teksta attēlošanu

en: Black on Light Yellow
lv: Melns uz gaiši dzeltena

en: Black on Random Light
lv: Melns uz nejauša gaiša fona

en: Black on White
lv: Melns uz balta

en: Blinking:
lv: Mirgojošs:

en: Blue on Black
lv: Zils uz melna

en: Blur background
lv: Izpludināt fonu

en: Border
lv: Apmale

[ctx: Border color options]
en: Color:
lv: Krāsa:

en: Both
lv: Abos virzienos

en: Brahmic scripts characters
lv: Brāhmī raksta rakstzīmes

en: Breeze
lv: „Breeze“

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
lv: Nevar izdot SSH komandu ārpus čaulas programmas (t.i., „bash“, „zsh“, „sh“)

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Cancel Add or Edit
lv: Atcelt pievienošanu vai rediģēšanu

en: Cannot delete this folder
lv: Nevar izdzēst mapi

[ctx: Caption of hover tooltip]
en: Color Preview
lv: Krāsu priekšskatījums

en: Case sensitive
lv: Reģistrjutīga

en: Change &Directory To
lv: Mainīt &mapi uz

en: Change profile on connect/disconnect
lv: Mainīt profilu, savienojoties/atvienojoties

en: Changes will take effect upon restart. If enabled, sustained memory consumption by Konsole
    exceeding the specified value will cause systemd-oomd to eliminate the tab(s)
    containing the memory-intensive process(es). Note: enabling
    might cause greater slowdowns during high memory consumption and specifying
    excessively low values might still cause Konsole to be killed.
lv: Izmaiņas stāsies spēkā pēc pārstartēšanas. Ja ieslēgts, tad „Konsole“ programmai,
    ilgstoši pārsniedzot noteiktu atmiņas lietojuma vērtību, „systemd-oomd“ serviss
    aizvērs cilni(-es), kas satur atmiņu intensīvu(-us) procesu(-us). Piezīme: ieslēgšana
    var izraisīt jūtamākus palēninājumus augstas atmiņas patērēšanas brīžos, savukārt
    ārkārtīgi zemu vērtību norādīšana var novest pie „Konsole“ nobeigšanas.

en: Choose the background image
lv: Izvēlieties fona attēlu

en: Choose the initial directory
lv: Izvēlēties sākotnējo mapi

en: Clear Scrollback
lv: Notīrīt ritināšanas atmiņu

en: Clear Scrollback and Reset
lv: Notīrīt ritināšanas atmiņu un atstatīt

en: Close tab on middle-click
lv: Aizvērt cilni ar peles vidējo pogu

en: Color of scrollbar markers:
lv: Ritjoslas marķieru krāsa:

en: Color of scrollbar search highlighting lines:
lv: Atrasto izcelto līniju krāsa ritjoslā:

en: Color scheme && font
lv: Krāsu shēma un fonts

en: Command
lv: Komanda

en: Command and arguments: %c
lv: Komanda un parametri: %c

en: Command can not be empty
lv: Komanda nevar būt tukša

en: Command:
lv: Komanda:

en: Complex Text Layout
lv: Kompleksais teksta izkārtojums

en: Configure Web Shortcuts...
lv: Konfigurēt tīmekļa saīsnes...

en: Confirm Close
lv: Apstiprināt aizvēršanu

en: Confirm Paste
lv: Apstiprināt ielīmēšanu

en: Control the position of the tab bar
lv: Kontrolē ciļņu joslas pozīciju

en: Control the size of the handle between panels
lv: Kontrolē tura starp paneļiem izmēru

en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
lv: Kontrolēt „Jauna cilne“ pogas redzamību ciļņu joslā

en: Control the visibility of 'Search Tabs' button on the tab bar
lv: Pārvaldīt „Ciļņu meklēšanas“ pogas redzamību ciļņu joslā

en: Control the visibility of the whole tab bar
lv: Kontrolēt pilnas ciļņu joslas redzamību

en: Control the visual style of the tab bar
lv: Kontrolē ciļņu joslas vizuālo stilu

en: Control where the "Close tab" button will be displayed
lv: Kontrolē to, vai būs redzama „Aizvērt cilni“ poga

en: Control where to put the new tab
lv: Kontrolē jaunas cilnes novietojumu

en: Control whether child cgroups are created for individual tabs
lv: Kontrolē, vai „Konsole“ atsevišķām cilnēm izveido savas „cgroups“

en: Copy
lv: Kopēt

en: Copy Email Address
lv: Kopēt e-pasta adresi

en: Copy Input
lv: Kopēt ievadi

en: Copy Input To
lv: Kopēt ievadi uz

en: Copy Link Address
lv: Kopēt saites adresi

en: Copy Location
lv: Kopēt vietu

en: Copy command output
lv: Kopēt komandu izvadi

en: Copy except prompts
lv: Kopēt izņēmumu uzvednes

en: Copy on select
lv: Kopēt atlasot

en: Copy options:
lv: Kopēšanas opcijas:

en: Copy text as HTML
lv: Kopēt tekstu kā HTML

en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
lv: Kopēt tekstu kā HTML (tostarp formatējumu, burtveidolus, krāsas utt.)

en: Copy user input
lv: Kopēt lietotāja ievadi

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
lv: Neizdevās atrast „%1“, tā vietā palaiž „%2“. Pārbaudiet profila iestatījumus.

en: Could not find an interactive shell to start.
lv: Neizdevās atrast interaktīvu čaulu, ko palaist.

en: Could not find binary:
lv: Neizdevās atrast izpildāmu datni:

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
lv: Neizdevās iegūt procesa nosaukumu, tiek pieņemts, ka nevaram pieprasīt savienojumu

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
lv: Nevarēja atvērt datni ar profila iestatījumos norādīto noklusējuma teksta redaktoru.
    „Konsole“ to atvērs ar sistēmas noklusēto teksta redaktoru.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
lv: Neizdevās palaist programmu „%1“ ar parametriem „%2“.

en: Create New Profile
lv: Izveidot jaunu profilu

en: Create New Profile...
lv: Izveidot jaunu profilu...

en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
lv: Izveidot jaunu krāsu shēmu, par pamatu ņemot izvēlēto shēmu

en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
lv: Izveidot jaunu taustiņu saīšņu shēmu, balstoties pašreizējās saīsnēs

en: Create a new profile based on the selected profile
lv: Izveidot jaunu profilu, par pamatu ņemot atlasīto profilu

en: Crop
lv: Apgriezt

en: Current Directory (Long): %D
lv: Pašreizējā mape (gari): %D

en: Current Directory (Short): %d
lv: Pašreizējā mape (īsi): %d

en: Cursor
lv: Kursors

[ctx: Cursor color options]
en: Color:
lv: Krāsa:

en: Cursor:
lv: Kursors:

en: Custom cursor color
lv: Pielāgota kursora krāsa

en: Dark Pastels
lv: Tumšas pasteļkrāsas

en: Darken
lv: Aptumšot

en: Darkening strength:
lv: Aptumšošanas stiprums:

en: Default
lv: Noklusējums

en: Default (XFree 4)
lv: Noklusējuma („XFree 4“)

en: Default Profile
lv: Noklusētais profils

en: Default for file type
lv: Noklusējums datņu tipam

en: Default profile
lv: Noklusētais profils

en: Default profile for new terminal sessions in %1
lv: Noklusējuma profils jaunām %1 termināļa sesijām

en: Defaults
lv: Noklusējumi

en: Delete
lv: Dzēst

en: Delete Quick Commands Configurations
lv: Dzēst ātro komandu konfigurācijas

en: Delete folder and all of its contents
lv: Dzēst mapi un visu tās saturu

en: Delete selected SSH entry
lv: Dzēst atlasīto SSH ierakstu

en: Delete selected entry
lv: Dzēst atlasīto ierakstu

en: Delete the selected color scheme
lv: Dzēst izvēlēto krāsu shēmu

en: Delete the selected key bindings scheme
lv: Dzēst atlasīto taustiņu saīšņu shēmu

en: Delete the selected profile
lv: Dzēst izvēlētos profilu

en: Description:
lv: Apraksts:

en: Deselect All
lv: Neatlasīt neko

en: Determines the memory consumption level above which throttling will start
lv: Nosaka atmiņas izmantojuma līmeni, virs kuras tiek bremzēta darbība

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
lv: Ierīces kontrole 3/XOFF: aiztur izvadi

en: Disable drag && drop menu for files && URLs
lv: Izslēgt vilkšanas un nomešanas izvēlni datnēm un URL

en: Display Vertical line at column:
lv: Kolonnā parādīt vertikālu līniju

en: Do not remember previous output
lv: Neatcerēties iepriekšējo izvadi

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
en: &None
lv: &Neko

[ctx: Do not show a close button]
en: None
lv: Nerādīt

en: Don't Change
lv: Nemainīt

en: Double click to change the folder name.
lv: Mainiet mapes nosaukumu ar dubulktklikšķi

en: Drag Handle Size:
lv: Vilkšanas tura izmērs:

en: Draw intense colors in bold font
lv: Spilgtas krāsas zīmēt treknā fontā

en: Edit
lv: Rediģēt

en: Edit Current Profile...
lv: Rediģēt pašreizējo profilu...

en: Edit Environment
lv: Rediģēt vidi

en: Edit Key Binding List
lv: Rediģēt taustiņu piesaistes sarakstu

en: Edit Profile
lv: Rediģēt profilu

en: Edit Profile "%1"
lv: Rediģēt profilu „%1“

en: Edit selected entry
lv: Rediģēt atlasīto ierakstu

en: Edit the list of environment variables and associated values
lv: Rediģēt vides mainīgo un ar tiem saistīto vērtību sarakstu

en: Edit the path of the background image
lv: Rediģēt fona attēla ceļu

en: Edit the selected color scheme
lv: Rediģēt izvēlēto krāsu shēmu

en: Edit the selected key bindings scheme
lv: Rediģēt atlasīto taustiņu saīšņu shēmu

en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
lv: Rediģēt atlasīto profilu (šī poga ir izslēgta tikai lasāmiem profiliem)

en: Edit...
lv: Rediģēt...

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
lv[0]: Rediģē %1 profilu: %2
lv[1]: Rediģē %1 profilus: %2
lv[2]: Rediģē %1 profilu: %2

en: Emoji Font:
lv: Emodži fonts:

en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
lv: Ieslēgt alternatīvā ekrāna bufera ritināšanu

en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
lv: Aktivēt termināļos divvirzienu attēlošanu (ietekmē tikai Arābu, Farsi un Ebreju lokāles)

en: Enable all "Don't Ask Again" messages
lv: Ieslēgt visus „Nejautāt atkal“ ziņojumus

en: Enable memory monitoring:
lv: Ieslēgt atmiņas pārraudzību:

en: Enable menu accelerators
lv: Ieslēgt izvēļņu paātrinātājus

en: Enable thumbnails generation
lv: Ieslēgt sīktēlu ģenerēšanu

en: Enable word mode text rendering
lv: Ieslēgt teksta attēlošanu vārdu režīmā

en: Enabled
lv: Ieslēgts

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
lv: Teksta beigas/pārtraukums: varat iziet no aktīvā procesa

en: End Of Transmission: may exit the current process
lv: Nosūtīšanas beigas: varat iziet no aktīvā procesa

en: Enlarge Font
lv: Palielināt fontu

en: Environment:
lv: Vide:

en: Error issuing SSH Command
lv: Kļūda, izdodot SSH komandu

en: Escape: used for manipulating terminal state
lv: „Escape“: lietots termināļa stāvokļa manipulēšanai

en: Expand individual tab widths to full window
lv: Atsevišķu ciļņu platumu izplest līdz visam logam

en: Expand the tab widths
lv: Palielināt ciļņu platumu

en: F&ull screen height
lv: &Pilns ekrāna augstums

en: Failed to create autosave file at %1.
lv: Neizdevās izveidot automātiskās saglabāšanas datni „%1“.

en: Failed to update autosave state on output changes.
lv: Neizdevās atjaunināt automātiskās saglabāšanas statusu pēc izvades izmaiņām.

en: Fi&xed size:
lv: &Fiksēts izmērs:

en: File
lv: Datne

en: File Separator/Quit: may abort the current process
lv: Datnes atdalītājs/iziešana: varat izslēgt pašreizējo procesu

en: Filter...
lv: Filtrs...

en: Filter:
lv: Filtrs:

en: Flow control
lv: Plūsmas kontrole

en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
lv: Pārvietot fokusu uz termināļiem, virs kuriem atrodas peles kursors

en: Folder
lv: Mape

en: Font:
lv: Fonts:

en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
lv: Kārtības labad šis ieraksts atradīsies šajā mapē.

en: For scrollback files, use specified folder location
lv: Ritināšanas atmiņas datnēm izmantot noteiktas mapes vietu

en: For scrollback files, use system-wide folder location
lv: Ritināšanas atmiņas datnēm izmantot visā sistēmā pieejamas mapes vietu

en: For scrollback files, use this folder
lv: Ritināšanas atmiņas datnēm izmantot šo mapi

en: For scrollback files, use user's specific folder location
lv: Ritināšanas atmiņas datnēm izmantot lietotāja mapes vietu

en: Form
lv: Forma

en: From clipboard
lv: No starpliktuves

en: From mouse position to the end of &line
lv: No peles pozīcijas līdz rindas &beigām

en: From selection
lv: No atlases

en: General Settings
lv: Pamata iestatījumi

en: Generating Thumbnail
lv: Veido sīktēlu

en: Get New...
lv: Iegūt jaunus...

en: Green on Black
lv: Zaļš uz melna

en: Group
lv: Grupa

en: Half screen heigh&t
lv: &Puse ekrāna augstuma

en: Help
lv: Palīdzība

en: Highlight all matches
lv: Izcelt visas atbilstības

en: Highlight all search matches
lv: Izcelt visas meklēšanas atbilstības

en: Highlight the lines coming into view
lv: Izcelt skata apgabalā ienākošās rindas

en: Highlighting:
lv: Izcelšana:

en: Horizontal
lv: Horizontāli

en: Horizontal Anchor:
lv: Horizontālais enkurs:

en: Host: %1
lv: Saimniekdators: „%1“

en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
lv: Noklusētās priekšplāna un fona nokrāsas un piesātinājuma vērtības pēc noklusējuma ir nejaušas. Dažas krāsu shēmas var izvēlēties atšķirīgu nejaušības iestatījumus.
    Lai redzētu jebkādu efektu iestatiet krāsas ar piesātinājuma vērtībām virs nulles.

en: I&nitial directory:
lv: &Sākotnējā mape:

en: Identifier
lv: Identifikators

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
lv: Ja ir iestatīts „Lietot SSH konfigurāciju“, neprecizējiet SSH atslēgu un lietotāja vārdu.

en: If enabled, profile settings will be ignored
lv: Ja ieslēgts, profila iestatījumi tiks ignorēti

en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
lv: Ja ir iestatīta, nepaļaujamies uz augstāk norādīto SSH atslēgu, bet to, kas ir norādīta konfigurācijā: ~/.ssh/config

en: Ignore Bell Events
lv: Ignorēt zvana notikumus

en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
lv: Ignorēt atribūta izmaiņas vārda vidū (pretējā gadījumā attēlošanas laikā šādas izmaiņas lauzīs vārdus)

en: Ignore wcwidth of problematic characters
lv: Ignorēt problemātisko rakstzīmju „wcwidth“

en: Imported SSH Profile <br/> Some settings are read only.
lv: Importēts SSH profils <br/> Daži iestatījumi ir tikai lasāmi.

en: Inactive Terminals:
lv: Neaktīvi termināļi:

en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
lv: Parādīt, vai logs ir aktīvs, aptumšojot tā krāsas

en: Indicate whether the window is active by drawing a border
lv: Parādīt, vai logs ir aktīvs, zīmējot apmali

en: Initial terminal si&ze:
lv: Sākotnējais termināļa i&zmērs:

en: Input:
lv: Ievade:

en: Insert
lv: Ievietot

en: Invert
lv: Invertēt

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous
lv: Dažādi

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous:
lv: Dažādi:

en: Key Combination
lv: Taustiņu kombinācija

en: Key bindings
lv: Taustiņu saīsnes

en: Key combination to show URL hints:
lv: Taustiņu kombinācija, lai parādītu URL ieteikumus:

en: Keyboard
lv: Tastatūra

en: Konsole
lv: „Konsole“

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
lv: „Konsole“ nav piešķirtas tiesības saglabāt profilu „%1“

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
lv: „Konsole“ neprot atvērt grāmatzīmi:

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
lv: „Konsole“ tika palaista pirms tika ieslēgti darbvirsmas efekti. Jums jāpārstartē „Konsole“, lai redzētu caurspīdīgo fonu.

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
lv: Ierobežot atmiņā turamos izvaddatus līdz noteiktam rindu skaitam

en: Line Numbers:
lv: Rindu numuri:

en: Line numbers
lv: Rindu numuri

en: Line spacing:
lv: Atstarpes starp rindām:

en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
lv: Rindas vienmēr ir no kreisā uz labo, bet ne noteiktas pēc pirmās nozīmīgās rakstzīmes

en: Linux Colors
lv: „Linux“ krāsas

en: Linux console
lv: „Linux“ konsole

en: Local Host: %h
lv: Lokālais dators: %h

en: Main Toolbar
lv: Galvenā rīkjosla

en: Make the cursor blink regularly
lv: Likt kursoram regulāri mirgot

en: Manage profile
lv: Pārvaldīt profilu

en: Margins:
lv: Malas:

en: Match current character
lv: Atbilst aktīvajai rakstzīmei

en: Match using regular expressions
lv: Meklēt atbilsmi, izmantojot regulārās izteiksmes

en: Memory limit:
lv: Atmiņas limits:

en: Middle-click pastes:
lv: Peles vidējais klikšķis ielīmē:

en: Missing Folder
lv: Trūkst mapes

en: Missing Hostname
lv: Trūkst resursdatora nosaukuma

en: Missing Name
lv: Trūkst nosaukuma

en: Monitor for &Activity
lv: &Aktivitātes pārraugs

en: Monitor for &Prompt
lv: &Uzvednes pārraugs

en: Monitor for &Silence
lv: &Klusuma pārraugs

en: Monitor for Process Finishing
lv: Procesa pabeigšanas pārraugs

en: Mouse
lv: Pele

en: Mouse click in input line moves cursor
lv: Peles klikšķis ievades rindā pārvieto kursoru

en: Mouse hover plus
lv: Peles kursora pārlikšana virs un

en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
lv: Peles rullītis atveidos tastatūras augšup/lejup pogu spiedienus programmās, kas izmanto alternatīvo ekrāna buferi (piemēram, „less“)

[ctx: Name of the built-in profile]
en: Built-in
lv: Iebūvēts

en: Never
lv: Nekad

[ctx: Never]
en: &Never
lv: &Nekad

[ctx: Never]
en: Never
lv: Nekad

en: New Key Binding List
lv: Jauns taustiņu piesaistes saraksts

[ctx: New profile name, %1 is a number]
en: Profile %1
lv: Profils „%1“

en: Next Profile
lv: Nākamais profils

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
lv: Nav pieejams tastatūras translators. Trūkst informācijas, lai pārveidotu taustiņu spiedienus simbolos, kurus sūtīt terminālim.

en: No plugins available
lv: Nav pieejamu spraudņu

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
lv: Nav atrastas ātrās komandas. Varat tās pievienot, ejot „Spraudņi —> Ātrās komandas“

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
lv: Nav atrasta saglabāta SSH konfigurācija. Varat to pievienot, ejot uz „Spraudņi —> SSH pārvaldnieks“

en: No wrap
lv: Bez aplaušanas

en: NoFlip
lv: Bez apmešanas

en: NoScaling
lv: Bez mērogošanas

en: Normal tab title format
lv: Normāls ciļņu virsraksta formāts

en: Notifications:
lv: Paziņojumi:

en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
lv: URL ieteikumu numurēšana pretējā virzienā, sākot no beigām

en: Number of lines of output to remember
lv: Izvades rindu skaits, ko atcerēties

en: On &the tab bar
lv: &Ciļņu joslā

en: On ea&ch tab
lv: &Katrā cilnē

en: One environment variable per line
lv: Viens vides mainīgais katrā rindā

en: One-Shot Monitors
lv: Vienreizlietojami pārraugi

en: Open Current Folder With
lv: Atvērt pašreizējo mapi ar

en: Open File Manager
lv: Atvērt datņu pārvaldnieku

en: Open Link
lv: Atvērt saiti

en: Open files/links by direct click
lv: Atvērts datnes/saites ar vienkāršu klikšķi

en: Output
lv: Izvade

en: Output Options
lv: Izvades opcijas

en: Output:
lv: Izvade:

en: Override wcwidth
lv: Pārrakstīt „wcwidth“

en: Paste Selection
lv: Ielīmēt izvēlēto

en: Percent
lv: Procenti

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
lv: Novērsiet visus brīdinājumus pirms skripta palaišanas

en: Plugins
lv: Spraudņi

en: Plugins - Quick Commands
lv: Spraudņi — Ātrāks komandas

en: Plugins - SSH Manager
lv: Spraudņi — SSH pārvaldnieks

en: Port
lv: Ports

en: Position:
lv: Novietojums:

en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
lv: Turot „Ctrl“, ritinot ar peles rullīti palielinās/samazinās teksta izmērs.

en: Preview Colors on hover
lv: Priekšskatīt krāsas, pārliekot peles rādītāju

en: Previous Profile
lv: Iepriekšējais profils

en: Print Shell
lv: Drukāšanas čaula

en: Printer &friendly mode (black text, no background)
lv: Printerim &draudzīgs režīms (melns teksts bez fona)

en: Process and window:
lv: Process un logs:

en: Profile
lv: Jauns profils

en: Program '%1' crashed.
lv: Programma „%1“ avarēja.

en: Program '%1' exited with status %2.
lv: Programma „%1“ beidza darbu ar statusu „%2“.

en: Program Name: %n
lv: Programmas nosaukums: %n

en: Put new tabs:
lv: Novietot jaunas cilnes:

en: Quick Commands
lv: Ātrās komandas

en: Randomly adjust colors for each session
lv: Katras sesijas krāsas iestatīt pēc nejaušības principa

en: Red error background:
lv: Sarkans kļūdu fons:

en: Red error bars:
lv: Sarkanas kļūdu joslas:

en: Red on Black
lv: Sarkans uz melna

en: Reflow Lines:
lv: Pārkārtot rindas:

en: Reflow lines when terminal resizes
lv: Pārkārtot rindas, terminālim mainot izmēru

en: Remember all output produced by the terminal
lv: Atcerēties visu termināļa izvadi

en: Remember window size
lv: Atcerēties loga izmēru

en: Remote Host (Long): %H
lv: Attālinātais dators (gari): %H

en: Remote Host (Short): %h
lv: Attālinātais dators (īsi): %h

en: Remote tab title format:
lv: Attālināto ciļņu virsrakstu formāts:

en: Remove
lv: Noņemt

en: Remove window titlebar and frame
lv: Noņemt loga virsrakstjoslu un rāmi

en: Rename
lv: Pārdēvēt

en: Render words of ASCII characters together
lv: ASCII rakstzīmju vārdus renderēt kopā

en: Render words of Brahmic scripts characters together
lv: Brāhmī raksta vārdus attēlot ar rakstzīmēm kopā

en: Require Ctrl key for drag && drop
lv: Vilkšanai un nomešanai pieprasīt „Ctrl“ taustiņu

en: Reset Font Size
lv: Atiestatīt fonta izmēru

en: Reset the selected color scheme settings to the default values
lv: Atiestatīt izvēlētās krāsu shēmas iestatījumus uz noklusējuma vērtībām

en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
lv: Atiestatīt atlasīto taustiņu saīšņu shēmu uz tās noklusējuma vērtībām

en: Reverse URL hint numbering
lv: Apgriezt URL ieteikumu numurējumu

en: Run
lv: Palaist

en: Run all Konsole windows in a single process
lv: Palaist visus „Konsole“ logus vienā procesā

en: S&crollback
lv: Ri&tināšanas atmiņa

en: SSH Config
lv: SSH konfigurācija

en: SSH Entries
lv: SSH ieraksti

en: SSH Hostname
lv: SSH resursdators

en: SSH Key
lv: SSH atslēga

en: SSH Manager
lv: SSH pārvaldnieks

en: Save
lv: Saglabāt

en: Save Output &As...
lv: S&aglabāt izvadi kā...

en: Save Output From %1
lv: Saglabāt izvadi no „%1“

en: Save ZModem Download to...
lv: Saglabāt „ZModem“ lejupielādi...

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
en: &Unlimited
lv: &Bez ierobežojuma

en: Scroll Page Up/Down:
lv: Ritināt lapu augšup/lejup:

en: Scroll the page the full height of window
lv: Ritināt lapu par pilnu loga augstumu

en: Scroll the page the half height of window
lv: Ritināt lapu par pusi no loga augstuma

en: Scrollback file location:
lv: Ritināšanas atmiņas datnes vieta:

en: Scrollback:
lv: Ritināšanas atmiņa:

en: Scrollbar position:
lv: Ritjoslas novietojums:

en: Scrolling
lv: Ritināšana

en: Search backwards
lv: Meklēt no beigām

en: Search for '%1' with
lv: Meklēt „%1“ ar

en: Search highlighting line opacity:
lv: Meklēšanas izcelšanas līnijas necaurspīdība:

en: Search is case sensitive
lv: Meklēšana ir reģistrjutīga

en: Search stops instead of wrapping
lv: Meklēšana izbeidzas un beigās neaplaužas, turpinot no sākuma

en: Select &Line
lv: A&tlasīt rindu

en: Select &Mode
lv: Atlasīšanas &režīms

en: Select All
lv: Atlasīt visu

en: Select Files for ZModem Upload
lv: Izvēlieties datnes, ko augšupielādēt ar „ZModem“

en: Select Initial Directory
lv: Atlasīt sākotnējo mapi

en: Select the color used to draw the border
lv: Atlasiet krāsu, kas ir izmantojama apmales zīmēšanai

en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
lv: Atlasiet krāsu, kurā tiks zīmēta rakstzīme zem kursora

en: Select the color used to draw the cursor
lv: Atlasiet krāsu, kurā tiks zīmēts kursors

en: Select the icon displayed on tabs using this profile
lv: Atlasiet ikonu, kas tiks rādīta šī profila cilnēs

en: Selected text will require control key plus click to drag.
lv: Lai vilktu tekstu, jātur „Ctrl“ un peles taustiņš

en: Semantic Integration
lv: Semantiskā integrācija

en: Semantic hints
lv: Semantiskie ieteikumi

en: Semantic hints:
lv: Semantiskie ieteikumi

en: Send Email To...
lv: Sūtīt e-pastu...

en: Send Signal
lv: Nosūtīt signālu

en: Session Number: %#
lv: Sesijas numurs: %#

en: Session Toolbar
lv: Sesijas rīkjosla

en: Set &Encoding
lv: I&estatīt kodējumu

en: Set interval between autosaves:
lv: Intervāls starp automātiskajām saglabāšanām:

en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
lv: Atlasiet, lai kursora krāsa sakristu ar apakšā esošā simbola krāsu.

en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
lv: Iestatīt atlasīto profilu kā noklusēto jaunām termināļa sesijām

en: Sets the width of the thumbnail
lv: Nosaka sīktēla platumu

en: Sets whether matching text should be highlighted
lv: Nosaka, vai ir jāizceļ meklēšanai atbilstošais teksts

en: Sets whether search should start from the bottom
lv: Nosaka, vai meklēšanai jāsākas no beigām

en: Sets whether search should stop instead of wrapping
lv: Nosaka, vai meklēšana ir jāaptur vai jāsāk no sākuma

en: Sets whether the search is case sensitive
lv: Nosaka, vai meklēšanā ir nozīme burtu lielumam

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Shape:
lv: Forma:

en: Shell Errors
lv: Čaulas kļūdas

en: Shortcut
lv: Saīsne

en: Shortcut for peeking the primary screen:
lv: Saīsne, lai palūkotos uz primāro ekrānu:

en: Shortcut:
lv: Saīsne:

en: Show 'New Tab' button
lv: Rādīt „Jauna cilne“ pogu

en: Show Close Tab button:
lv: Rādīt cilnes aizvēršanas pogu:

en: Show Header:
lv: Rādīt galveni:

en: Show Quick Access
lv: Parādīt ātro pieeju

en: Show Quick Access for SSH Actions
lv: Parādīt ātro piekļuvi SSH darbībām

en: Show Quick Commands
lv: Parādīt ātrās komandas

en: Show SSH Manager
lv: Parādīt SSH pārvaldnieku

en: Show Search Tabs button:
lv: Rādīt ciļņu meklēšanas pogu:

en: Show entries that don't match the filter
lv: Parādīt ierakstus, kas neatbilst filtram

en: Show hint for terminal size after resizing
lv: Rādīt informāciju par termināļa izmēru pēc izmēra maiņas

en: Show session
lv: Parādīt sesiju

en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
lv: Rādīt termināļa izmēru kolonnās un rindās loga centrā, kad maināt tā izmēru

en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
lv: Rādīt ritjoslu termināļa loga kreisajā pusē

en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
lv: Rādīt ritjoslu termināļa loga labajā pusē

en: Show window title on the titlebar
lv: Virsrakstjoslā rādīt loga virsrakstu

en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
lv: Rāda loga virsrakstu, ko nosaka virsrakstjoslas iziešanas sekvence

en: Show:
lv: Parādīt:

en: Shrink Font
lv: Samazināt fontu

en: Silence in '%1' (Session '%2')
lv: Klusums „%1“ (sesija „%2“)

en: Size of each marker (as a percentage of scrollbar length):
lv: Katra marķiera izmērs (procentuāli no ritjoslas garuma):

en: Size:
lv: Izmērs:

en: Size: %1 x %2
lv: Izmērs: %1 × %2

en: Smooth fonts
lv: Gludi fonti

en: Solaris console
lv: „Solaris“ konsole

en: Solarized
lv: Solarizēts

en: Solarized Light
lv: Solarizēts gaišs

en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
lv: Dažām termināļa programmām ir peles atbalsts. Šī opcija palīdzēs tām to iegūt pēc noklusējuma, tomēr to iespējams arī ieslēgt vai izslēgt palaišanas laikā.

en: Split View
lv: Sadalīt skatu

en: Split View Left-Right
lv: Sadalīt skatu kreisajā/labajā

en: Split View Top-Bottom
lv: Sadalīt skatu augšējā/apakšējā

en: Splits
lv: Sadalītie skati

en: Start in same directory as current session
lv: Sākt tajā pašā mapē, kurā ir aktīvā sesija

en: Stop Auto Save
lv: Apturēt automātisko saglabāšanu

en: Stopping autosave due to switching of screens.
lv: Aptur automātisko saglabāšanu ekrānu pārslēgšanas dēļ.

en: Stretch
lv: Izstiept

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
lv: Aizvietošana/aizturēšana: varat aizturēt aktīvo procesu

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
lv[0]:  kolonna
lv[1]:  kolonnas
lv[2]:  kolonnu

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
lv[0]:  rinda
lv[1]:  rindas
lv[2]:  rindu

en: Switch Profile
lv: Pārslēgt profilu

en: System Bell
lv: Sistēmas zvans

en: System Notifications
lv: Sistēmas paziņojumi

en: Tab Co&lor:
lv: &Ciļņu krāsa:

en: Tab Monitoring
lv: Ciļņu pārraudzība

en: Tab Properties
lv: Cilnes īpašības

en: Tab Titles
lv: Ciļņu virsraksti

en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
lv: Cilnes virsraksta formāts, kad tiek izpildīta attālināta komanda (piemēram, pieslēgšanās citam datoram caur SSH)

en: Table characters BiDi mode override
lv: Tabulas rakstzīmes pārraksta divvirzienu režīmu

en: Tabs
lv: Cilnes

en: Text Editor Command:
lv: Teksta redaktora komanda:

en: Text Editor Custom Command
lv: Pielāgota teksta redaktora komanda

en: Text interaction
lv: Mijiedarbība ar tekstu

en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
lv: Teksts, kas atpazīts kā datne, tiks pasvītrots, kad tas atradīsies zem peles rādītāja.

en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
lv: Teksts, kas atpazīts kā saite vai e-pasta adrese, var tikt atvērts ar vienkāršu peles klikšķi.

en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
lv: Teksts, kas atpazīts kā saite vai e-pasta adrese, tiks pasvītrots, kad tas atradīsies zem peles rādītāja.

en: Text:
lv: Teksts:

en: The .css file to use for the tab bar style
lv: Ciļņu joslas stilam izmantotā „.css“ datne

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
lv: Tikko ir izmantota „D-Bus“ metode „sendText/runCommand“. Šo metožu publiska atļaušana rada drošības riskus. Ja nepieciešams, šīs metodes vara nomainīt tikai iekšējai lietošanai, pārkompilējot „Konsole“.<p>Šis brīdinājums šajā „Konsole“ instancē būs redzams tikai vienu reizi.</p>

en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
lv: Komanda, kas jāizpilda, kad ar šo profilu tiek izveidota jauna termināļa sesija

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
lv: Formāta piemērs ir „editorExec CEĻŠ:RINDA:KOLONNA“
    
    CEĻŠ     tiks aizstāts ar ceļu uz teksta datni
    RINDA    tiks aizstāts ar rindas numuru
    KOLONNA  (pēc izvēles) tiks aizstāts ar kolonnas numuru
    Piezīme: jums būs jāaizstāj „PATH:LINE:COLUMN“ ar faktisko
    sintaksi, ko izmanto jūsu izvēlētais redaktors, piemēram,
    „gedit“: +RINDA:KOLONNA CEĻŠ
    
    Ja CEĻŠ vai RINDA komandā nav ievadīta, šis iestatījums
    tiek ignorēts un datne tiek atvērta ar noklusējuma teksta
    redaktoru.

en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
lv: Iespējamie saišu formāti, piemēram, „http://“, „https://“ un „file://“

en: The hostname of the server
lv: Servera resursdatora nosaukums

en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
lv: Sākotnējā darba mape jaunajām termināļa sesijām, kas izmanto šo profilu

en: The name of this entry on the list
lv: Saraksta ieraksta nosaukums

en: The number of pixels between two lines
lv: Pikseļu skaits starp divām rindām

en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
lv: Servera ports, noklusējuma ports SSH savienojumiem ir 22

en: The private key
lv: Privātā atslēga

en: The private key to be used for this connection
lv: Privātā atslēga šim savienojumam

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
lv: Process „%1“ ir beidzis darboties sesijā „%2“

en: The profile to be active when the ssh session starts
lv: Aktivizējamais profils, sākot SSH sesiju

en: The program '%1' in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
lv: Programma „%1“ šajā sesijā neaizveras. Vai tiešām vēlaties to nobeigt piespiedu kārtā?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
lv: Šajā sesijā darbojas programma „%1“. Vai tiešām vēlaties to aizvērt?

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
lv: Čaulas uzvedne ir parādīta sesijā „%1“

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
lv: Teksts, kuru grasāties ielīmēt, satur neredzamas kontroles rakstzīmes. Vai vēlaties tā izfiltrēt laukā?

en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
lv: Nepārtraukta klusuma slieksnis, ko nosaka „Konsole“

en: The username for the connection
lv: Savienojuma lietotājvārds

en: The window size will be saved upon exiting Konsole
lv: Izejot no „Konsole“, sistēma saglabās loga izmēru

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
lv: Skripts satur kļūdas. Vai tiešām vēlaties to palaist?

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
lv: Šai krāsu shēmai ir caurspīdīgs fons, ko neatbalsta jūsu darbvirsma

en: This terminal is read-only.
lv: Šis terminālis ir tikai lasāmā režīmā

en: Threshold for continuous silence:
lv: Nepārtraukta klusuma slieksnis:

en: Thumbnail Width
lv: Sīktēla platums

en: Tile
lv: Flīzēt

en: Title
lv: Virsraksts

en: Title can not be empty or blank
lv: Nosaukums nevar būt tukšs

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
en: Test Area
lv: Pārbaudes lauks

en: To the &right of terminal area
lv: Pa &labi no termināļa lauka

en: To the left of terminal area
lv: Pa kreisi no termināļa lauka

en: Tooltip
lv: Paskaidre

en: Top
lv: Pie augša

en: Treat table drawing characters as strong LTR.
lv: Tabulu zīmēšanas rakstzīmes uzskatīt kā nozīmīgas no kreisās uz labo rakstzīmes.

en: Trim leading spaces
lv: Dzēst atstarpi sākumā

en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
lv: Dzēst tukšu rakstzīmi atlasīta teksta sākumā — reizēm noderīgi

en: Trim trailing spaces
lv: Dzēst atstarpi beigās

en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
lv: Dzēst tukšu rakstzīmi atlasīta teksta beigās — reizēm noderīgi

en: Triple-click selects:
lv: Trīskāršs peles klikšķis atlasa:

en: Underline files
lv: Pasvītrot datnes

en: Underline links
lv: Pasvītrot saites

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
lv[0]:  sekunde
lv[1]:  sekundes
lv[2]:  sekunžu

en: Up/Down Arrows emulation
lv: Pogu augšup/lejup emulācija

en: Update
lv: Atjaunināt

en: Use Alt to display a thumbnail
lv: Spiest „Alt“, lai parādītu sīktēlu

en: Use Ctrl to display a thumbnail
lv: Spiest „Ctrl“, lai parādītu sīktēlu

en: Use Shift to display a thumbnail
lv: Spiest „Shift“, lai parādītu sīktēlu

en: Use a custom, fixed color for the cursor
lv: Lietot pielāgotu, fiksētu kursora krāsu

en: Use a user-defined .css file for the tab bar
lv: Ciļņu joslai izmanto lietotāja definētu „.css“ datni

en: Use current window size on next startup
lv: Nākamajā palaišanās reizē izmantot pašreizējo loga izmēru

en: Use line characters contained in font
lv: Izmantot fontā ietvertās līniju rakstzīmes

en: Use the same attributes for whole word
lv: Izmantot tos pašus atribūtus visam vārdam

en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
lv: Atlasīto fontu izmantot līniju rakstzīmēm iebūvētā koda vietā

en: Use the selected font for unicode Braille characters instead of the builtin code
lv: Iebūvētā koda vietā unikoda Braila rakstzīmēm izmantot atlasīto fontu

en: Use unicode Braille characters contained in font
lv: Izmantot fontā ietvertās unikoda Braila rakstzīmes

en: Use user-defined stylesheet:
lv: Izmantot lietotāja noteiktu stila lapu:

en: Use ~/.ssh/config for key
lv: Atslēgai izmantot ~/.ssh/config

en: User Name: %u
lv: Lietotājvārds: %u

en: User Name@ (if given): %U
lv: Lietotāja vārds@ (ja ir): %U

en: User Signal &1
lv: Lietotāja signāls &1

en: User Signal &2
lv: Lietotāja signāls &2

en: User's Bourne prompt sigil: %B
lv: Lietotāja Borna uzvednes „sigil“: %B

en: Username
lv: Lietotājvārds

en: Vertical
lv: Vertikāli

en: Vertical Anchor:
lv: Vertikālais enkurs:

en: View
lv: Skats

en: Visual Bell
lv: Vizuāls zvans

en: Wallpaper flip:
lv: Tapetes apmešana:

en: Wallpaper scaling:
lv: Tapetes mērogs:

en: Wallpaper transparency:
lv: Tapetes caurspīdīgums:

en: Warnings
lv: Brīdinājumi

en: Warnings (*)
lv: Brīdinājumi (*)

en: Web Search
lv: Tīmekļa meklēšana

en: When launching Konsole re-use existing process if possible
lv: Palaižot „Konsole“, ja iespējams, atkārtoti izmantot eksistējošos procesus

en: When needed
lv: Kad vajadzīgs

en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
lv: Pārliekot peli pāri heksadecimālai krāsai, tā parādīsies rāmītī pie peles rādītāja

[ctx: When showing URL hints]
en: When &URL hints show
lv: Parādot &URL ieteikumus

[ctx: When showing URL hints]
en: When URL hints show
lv: Parādot URL ieteikumus

en: White on Black
lv: Balts uz melna

en: Window Title Set by Shell: %w
lv: Čaulas iestatītais loga virsraksts: %w

en: Window:
lv: Logs:

en: Word characters:
lv: Vārda rakstzīmes:

en: Word mode
lv: Vārdu režīms

en: You are about to delete %1, are you sure?
lv: Vai droši zināt, ka vēlaties dzēst „%1“?

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
lv: Jūs grasāties dzēst mapi „%1“
     ar vairākām SSH konfigurācijām. Vai turpināt?

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
lv: Jūs grasāties dzēst grupu „%1“,
     kas satur vairākas konfigurācijas. Vai turpināt?

en: You can't delete an automatically added entry.
lv: Nevarat dzēst automātiski pievienotu ierakstu.

en: Your username
lv: Jūsu lietotājvārds

en: ZModem Progress
lv: „ZModem“ progress

en: force LTR line direction
lv: rindas vienmēr no kreisās uz labo

en: macOS
lv: „macOS“
