dolphin - en to lv translation catalogue (834 entries)

en:  level deep |  levels deep
lv[0]:  līmeni dziļš
lv[1]:  līmeņus dziļš
lv[2]:  līmeņu dziļš

en: &Edit
lv: &Rediģēt

en: &Go
lv: &Iet

en: &View
lv: &Skats

[ctx: <filename> copy]
en: %1 copy
lv: %1 kopija

en: <para>The selected files and folders were added to the Clipboard. Now the <emphasis>Paste</emphasis> action can be used to transfer them from the Clipboard to any other location. They can even be transferred to other applications by using their respective <emphasis>Paste</emphasis> actions.</para>
lv: <para>Atlasītās datnes un mapes tika pievienotas starpliktuvei. Tagad <emphasis>Ielīmēšanas</emphasis> darbība var tikt izmantota, lai tās nosūtīto no starpliktuves uz citām vietām. Tās varat par nosūtīt uz citām programmām, izmantojot šo programmu attiecīgās <emphasis>Ielīmēšanas</emphasis> darbības.</para>

[ctx: @accessible rating]
en: %1 and a half stars | %1 and a half stars
lv[0]: %1 ar pusi zvaigzne
lv[1]: %1 ar pusi zvaigznes
lv[2]: %1 ar pusi zvaigžņu

[ctx: @accessible rating]
en: %1 star | %1 stars
lv[0]: %1 zvaigzne
lv[1]: %1 zvaigznes
lv[2]: %1 zvaigžņu

[ctx: @action]
en: Copy %2 to the Clipboard | Copy %2 to the Clipboard
lv[0]: Kopēt %2 uz starpliktuvi
lv[1]: Kopēt %2 uz starpliktuvi
lv[2]: Kopēt %2 uz starpliktuvi

[ctx: @action]
en: Copy the Location of %2 to the Clipboard | Copy the Location of %2 to the Clipboard
lv[0]: Kopēt %2 atrašanās vietu uz starpliktuvi
lv[1]: Kopēt %2 atrašanās vietu uz starpliktuvi
lv[2]: Kopēt %2 atrašanās vietu uz starpliktuvi

[ctx: @action]
en: Copy…
lv: Kopēt…

[ctx: @action]
en: Create File…
lv: Izveidot datni…

[ctx: @action]
en: Create Folder…
lv: Izveidot mapi…

[ctx: @action]
en: Cut %2 to the Clipboard | Cut %2 to the Clipboard
lv[0]: Izgriezt %2 uz starpliktuvi
lv[1]: Izgriezt %2 uz starpliktuvi
lv[2]: Izgriezt %2 uz starpliktuvi

[ctx: @action]
en: Cut…
lv: Izgriezt…

[ctx: @action]
en: Duplicate %2 | Duplicate %2
lv[0]: Dublēt %2
lv[1]: Dublēt %2
lv[2]: Dublēt %2

[ctx: @action]
en: Move %2 to the Trash | Move %2 to the Trash
lv[0]: Pārvietot %2 uz atkritni
lv[1]: Pārvietot %2 uz atkritni
lv[2]: Pārvietot %2 uz atkritni

[ctx: @action]
en: Permanently Delete %2 | Permanently Delete %2
lv[0]: Neatgriezeniski dzēst %2
lv[1]: Neatgriezeniski dzēst %2
lv[2]: Neatgriezeniski dzēst %2

[ctx: @action]
en: Rename %2 | Rename %2
lv[0]: Pārdēvēt %2
lv[1]: Pārdēvēt %2
lv[2]: Pārdēvēt %2

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
lv: Dzēst (izmantojot īsceļu uz atkritni)

[ctx: @action A more elaborate and clearly worded version of the Paste action]
en: Paste from Clipboard
lv: Ielīmēt no starpliktuves

[ctx: @action Dismisses a bar explaining how to use the Paste action]
en: Dismiss This Reminder
lv: Noņemt šo atgādinājumu

[ctx: @action Dismisses an explanatory area and never shows it again]
en: Don't Remind Me Again
lv: Vairs neatgādināt

[ctx: @action keep short]
en: More
lv: Vairāk

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
lv: Pievienot tīkla mapi

[ctx: @action:button]
en: Add Tags
lv: Pievienot birkas

[ctx: @action:button]
en: Cancel
lv: Atcelt

[ctx: @action:button]
en: Cancel Copying
lv: Atcelt kopēšanu

[ctx: @action:button]
en: Cancel Cutting
lv: Atcelt izgriežanu

[ctx: @action:button]
en: Cancel Duplicating
lv: Atcelt dublēšanu

[ctx: @action:button]
en: Cancel Moving
lv: Atcelt pārvietošanu

[ctx: @action:button]
en: Cancel Renaming
lv: Atcelt pārdēvēšanu.

[ctx: @action:button]
en: Download New Services…
lv: Lejupielādēt jaunus servisus…

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
lv: Iztukšot atkritni

[ctx: @action:button]
en: Exit Selection Mode
lv: Iziet no atlases režīma

[ctx: @action:button]
en: I Understand and Accept These Risks
lv: Saprotu un pieņemu šos riskus

[ctx: @action:button]
en: Install Filelight…
lv: Instalēt „Filelight“…

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Item | Open %1 Items
lv[0]: Atvērt %1 vienumu
lv[1]: Atvērt %1 vienumus
lv[2]: Atvērt %1 vienumu

[ctx: @action:button]
en: Open %1 Terminal | Open %1 Terminals
lv[0]: Atvērt %1 termināli
lv[1]: Atvērt %1 termināļus
lv[2]: Atvērt %1 termināļu

[ctx: @action:button]
en: Rename and Hide
lv: Pārdēvēt un paslēpt

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
lv: Izvēlēties mājas vietu

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
lv: Izmantot pašreizējo atrašanās vietu

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
lv: Izmantot noklusējuma atrašanās vietu

[ctx: @action:button %2 is a list of tags]
en: Tag: %2 | Tags: %2
lv[0]: Birka: %2
lv[1]: Birkas: %2
lv[2]: Birku: %2

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
lv: &Iziet %1

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose…
lv: Izvēlēties…

[ctx: @action:button Finish/Stop/Done acting as an admin]
en: Finish
lv: Pabeigt

[ctx: @action:button shown after acting as admin ended]
en: Act as Administrator Again
lv: Vēlreiz rīkoties kā administratoram

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
lv: Kopēt vietu

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location…
lv: Kopēt vietu…

[ctx: @action:inmenu]
en: Act as Administrator
lv: Rīkoties kā administratoram

[ctx: @action:inmenu]
en: Auto-Play media files
lv: Automātiski atskaņot multimediju datnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
lv: Automātisks kolonnu platums

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
lv: Automātiska ritināšana

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
lv: Notīrīt atlasi

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
lv: Aizvērt citas cilnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
lv: Aizvērt cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
lv: Īsais datums

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Trash…
lv: Konfigurēt atkritni…

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
lv: Konfigurēt…

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
lv: Kopēt

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View
lv: Kopēt uz otru skatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Other View…
lv: Kopēt uz otru skatu…

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
lv: Pielāgots kolonnu platums

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
lv: Izgriezt

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
lv: Dzēst

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
lv: Atdalīt cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
lv: Iztukšot atkritni

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Last Tab
lv: Iet uz pēdējo cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Next Tab
lv: Iet uz nākamo cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Previous Tab
lv: Iet uz iepriekšējo cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: Go to Tab %1
lv: Iet uz cilni „%1“

[ctx: @action:inmenu]
en: Last Tab
lv: Pēdējā cilne

[ctx: @action:inmenu]
en: Limit to Home Directory
lv: Ierobežot līdz mājas mapei

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
lv[0]: Vietas josla
lv[1]: Vietas joslas
lv[2]: Vietas joslu

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to New Folder…
lv: Pārvietot uz jaunu mapi…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View
lv: Pārvietot uz otru skatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Other View…
lv: Pārvietot uz otru skatu…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
lv: Pārvietot uz atkritni

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
lv: Jauna cilne

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
lv: Nākamā cilne

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
lv: Atvērt ceļu

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
lv: Atvērt ceļu jaunā cilnē

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
lv: Atvērt ceļu jaunā logā

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
lv: Atvērt jaunā cilnē

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
lv: Atvērt jaunās cilnēs

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
lv: Atvērt jaunā logā

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in Split View
lv: Atvērt sadalītā skatā

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
lv: Priekšskatījums

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
lv: Iepriekšējā cilne

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
lv: Īpašības

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Tab
lv: Pārdēvēt cilni

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename…
lv: Pārdēvēt…

[ctx: @action:inmenu]
en: Select Files and Folders
lv: Atlasīt datnes un mapes

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
lv: Rādīt slēptās datnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
lv: Rādīt mērķi

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
lv: Rādīt tālummaiņas slīdni

[ctx: @action:inmenu]
en: Show item on hover
lv: Rādīt vienumu, uzliekot peles kursoru

[ctx: @action:inmenu]
en: Side Padding
lv: Sānu atstarpes

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
lv: Pārslēgt filtra joslu

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
lv: Pārslēgt meklēšanas joslu

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
lv: Pievienot vietām

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Left View
lv: Aizvērt kreiso skatu

[ctx: @action:inmenu Close left view]
en: Close Right View
lv: Aizvērt labo skatu

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type…
lv: &Rediģēt datnes tipu…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Copy to Other View
lv: Kopēt uz otru skatu

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
lv: Invertēt izvēli

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Move to Other View
lv: Pārvietot uz otru skatu

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
lv: Ielīmēt

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching…
lv: Atlasīt vienumus, kas atbilst…

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
lv: Noņemt atlasi visam

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching…
lv: Noņemt vienumus visam, kas atbilst…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
lv: Aizvērt cilni

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete…
lv: Dzēst…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here
lv: Dublēt šeit

[ctx: @action:inmenu File]
en: Duplicate Here…
lv: Dublēt šeit…

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash…
lv: Pārvietot uz atkritni…

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
lv: Jauns &logs

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
lv: Jauna cilne

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
lv: Īpašības

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
lv: Atsaukt cilnes aizvēršanu

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
lv: &Tīkla mapes

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
lv: &Programmas

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
lv: Autopalaišana

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
lv: Atkritne

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
lv: Rediģējama atrašanās vieta

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
lv: Aizvietot vietu

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
lv: Slēgt paneļus

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
lv: Atslēgt paneļus

[ctx: @action:inmenu Restore the selected files that are in the trash to the place they lived at the moment they were trashed. Minimize the length of this string if possible.]
en: Restore to Former Location | Restore to Former Locations
lv[0]: Atjaunot uz agrāko vietu
lv[1]: Atjaunot uz agrākajām vietām
lv[2]: Atjaunot uz agrākajām vietām

[ctx: @action:inmenu Shortcut, middle click to trigger menu item, keep short]
en: Middle Click
lv: Peles vidējais klikšķis

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
lv: Mapes vispirms

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Hidden Files Last
lv: Rādīt slēptās datnes

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
lv: Salīdzināt datnes

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Defocus Terminal Panel
lv: Termināļa paneli padarīt neaktīvu

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Filter…
lv: Filtrēt…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File…
lv: Atrast datni…

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Focus Terminal Panel
lv: Padarīt aktīvu termināļa paneli

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
lv: Atvērt %1

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
lv: Atvērt &termināli

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Preferred Search Tool
lv: Atvērt iecienīto meklēšanas rīku

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
lv: Atvērt termināli

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal Here
lv: Atvērt termināli šeit

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Display Style…
lv: Pielāgot skata attēlošanas stilu…

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Places Panel
lv: Noņemt fokusu no vietu paneļa

[ctx: @action:inmenu View]
en: Defocus Terminal Panel
lv: Noņemt fokusu no termināļa paneļa

[ctx: @action:inmenu View]
en: Focus Places Panel
lv: Fokusēties uz vietu paneli

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reset Zoom Level
lv: Atiestatīt tālummaiņu

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Additional Information
lv: Rādīt papildu informāciju

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
lv: Rādīt slēptās datnes

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
lv: Rādīt paneļus

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
lv: Rādīt grupās

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
lv: Kārtot pēc

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
lv: Apturēt

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
lv: Kompaktais

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
lv: Izvērstais

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
lv: Ikonu

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
lv: Konfigurēt

[ctx: @action:inmenu menu of zoom actions]
en: Zoom
lv: Tālummaiņa

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. %1 is the amount of selected files/folders.]
en: Actions for One Selected Item | Actions for %1 Selected Items
lv[0]: Darbības %1 atlasītajam vienumam
lv[1]: Darbības %1 atlasītajiem vienumiem
lv[2]: Darbības %1 atlasītajiem vienumiem

[ctx: @action:inmenu menu with actions like copy, paste, rename. The user's selection is empty when this text is shown.]
en: Actions for Current View
lv: Pašreizējā skata darbības

[ctx: @action:intoolbar]
en: Change View Mode
lv: Mainīt skata režīmu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Filter
lv: Filtrs

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
lv: Meklēt

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select
lv: Atlasīt

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show Previews
lv: Rādīt priekšskatījumus

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
lv: Aizvērt

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
lv: Aizvērt

[ctx: @action:intoolbar Move left view to a new window]
en: Pop out Left View
lv: Atdalīt kreiso skatu

[ctx: @action:intoolbar Move right view to a new window]
en: Pop out Right View
lv: Atdalīt labo skatu

[ctx: @action:intoolbar Move view in focus to a new window]
en: Pop out
lv: Atdalīt

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
lv: Sadalīt

[ctx: @action:intoolbar Stash]
en: Stash
lv: Krātuve

[ctx: @info]
en: <application>Filelight</application> installed successfully.
lv: „<application>Filelight</application>“ ir veiksmīgi instalēts.

[ctx: @info]
en: <para>Creating <emphasis>previews</emphasis> for remote folders is very intensive in terms of network resource usage.</para><para>Disable this if navigating remote folders in Dolphin is slow or when accessing storage over metered connections.</para>
lv: <para><emphasis>Priekšskatījumu</emphasis> izveidošana attālinātām mapēm prasa ļoti daudz tīkla resursu.</para><para>Izslēdziet šo iespēju, ja navigācija ar„Dolphin“ attālinātās mapēs ir lēna vai ja mēdzat izmantot interneta savienojumu ar ierobežotiem datiem.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Make use of your administrator rights in Dolphin:<numberedlist><numbereditem>Navigate to the file or folder you want to change.</numbereditem><numbereditem>Activate the "%1" action either under <interface>Open Menu|More|View</interface> or <interface>Menu Bar|View</interface>.<nl/>Default shortcut: <shortcut>%2</shortcut></numbereditem><numbereditem>After authorization you can manage files as an administrator.</numbereditem></numberedlist></para>
lv: <para>Pārliecinieties, ka jums „Dolphin“ programmā ir administratora tiesības.<numberedlist><numbereditem>Ejiet uz datni vai mapi, kuru vēlaties mainīt.</numbereditem><numbereditem>Palaidiet „%1“ darbību zem <interface>Atvērt izvēlni|Vairāk|Skats</interface> vai <interface>Izvēļņu josla|Skats</interface>.<nl/>Noklusējuma saīsne: „<shortcut>%2</shortcut>“</numbereditem><numbereditem>Pēc autorizācijas varēsiet pārvaldīt datnes ar administratora tiesībām.</numbereditem></numberedlist></para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to use administrator privileges. While acting as an administrator you can change or replace any file or folder on this system. This includes items which are critical for this system to function.</para><para>You are able to <emphasis>delete every users' data</emphasis> on this computer and to <emphasis>break this installation beyond repair.</emphasis> Adding just one letter in a folder or file name or its contents can render a system <emphasis>unbootable.</emphasis></para><para>There is probably not going to be another warning even if you are about to break this system.</para><para>You might want to <emphasis>backup files and folders</emphasis> before proceeding.</para>
lv: <para>Jūs grasāties izmantot administratora privilēģijas. Rīkojoties kā administrators, varat mainīt vai aizvietot jebkuru sistēmas datni vai mapi. Starp tām var būt arī sistēmai kritiski vienumi.</para><para>Jūs varēsiet <emphasis>dzēst katra lietotāja datus</emphasis> šajā datorā un <emphasis>nejauši padarīt šo instalāciju nedarbojošos un nelabojamu.</emphasis> Tikai papildu burta pievienošana mapes vai datnes nosaukumam vai saturam var padarīt sistēmu <emphasis>nesāknējamu.</emphasis></para><para>Iespējams, vairs nesaņemsiet citus brīdinājumus pat tad, ja darbība varētu sabojāt sistēmu.</para><para>Pirms turpināšanas ir ieteicams <emphasis>izveidot datņu un mapju dublējumus</emphasis>.</para>

[ctx: @info]
en: <title>Selection Mode</title><para>Select files or folders to manage or manipulate them.<list><item>Press on a file or folder to select it.</item><item>Press on an already selected file or folder to deselect it.</item><item>Pressing an empty area does <emphasis>not</emphasis> clear the selection.</item><item>Selection rectangles (created by dragging from an empty area) invert the selection status of items within.</item><item>Moving with <shortcut>arrow keys</shortcut> does <emphasis>not</emphasis> change the selection.</item><item>Pressing <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut>, or <shortcut>%3</shortcut> toggles the selection.</item></list></para><para>The available action buttons at the bottom change depending on the current selection.</para>
lv: <title>Atlases režīms</title><para>Atlasiet datnes vai mapes, lai tās pārvaldītu vai izmainītu.<list><item>Spiediet uz datnes vai mapes, lai to atlasītu.</item><item>Spiediet uz jau atlasītas datnes vai mapes, lai noņemtu atlasi.</item><item>Spiežot tukšā vietā, atlase <emphasis>nenotīrās</emphasis>.</item><item>Atlases četrstūri (izveido velkot no tukšas zonas) apgriež atlases statusu ietvertajiem vienumiem.</item> <item>Pārvietojoties ar <shortcut>bultiņu taustiņiem</shortcut>, atlase <emphasis>nemainās</emphasis>.</item><item> <shortcut>%1</shortcut>, <shortcut>%2</shortcut> vai <shortcut>%3</shortcut> spiešana atlasi pārslēdz.</item></list></para><para>Pieejamās darbības pogas skata apakšā mainās atkarībā no atlases.</para>

[ctx: @info]
en: Administrator authorization has expired.
lv: Administratora pilnvaras ir beigušās.

[ctx: @info]
en: Authorization required to enter this folder.
lv: Lai piekļūtu šai mapei, ir jāautorizējas.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: No files selected.
lv: Nevar kopēt uz otru skatu — nav atlasīta neviena datne.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: The other view already contains these items.
lv: Nevar kopēt uz otru skatu — otrs skats jau satur šos vienumus.

[ctx: @info]
en: Cannot copy to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
lv: Nevar kopēt uz otru skatu — jums nav atļaujas rakstīt mērķa mapē.

[ctx: @info]
en: Cannot create new file: You do not have permission to create items in this folder.
lv: Nevar izveidot jaunu datni. Jums nav atļauju šajā mapē veidot vienumus.

[ctx: @info]
en: Cannot create new folder: You do not have permission to create items in this folder.
lv: Nevar izveidot jaunu mapi. Jums nav atļauju šajā mapē veidot vienumus.

[ctx: @info]
en: Cannot cut: You do not have permission to move items from this folder.
lv: Nevar izgriezt — jums nav atļaujas šī mapes vienuma pārvietošanai.

[ctx: @info]
en: Cannot delete: You do not have permission to remove items from this folder.
lv: Nevar dzēst — jums nav atļaujas šīs mapes vienuma noņemšanai.

[ctx: @info]
en: Cannot duplicate here: You do not have permission to create items in this folder.
lv: Nevar te dublēt — jums nav atļaujas šajā mapē izveidot vienumus.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: No files selected.
lv: Nevar pārkopēt uz otru skatu — nav atlasīta neviena datne.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: The other view already contains these items.
lv: Nevar pārvietot uz otru skatu: otrs skats jau satur šos vienumus.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to move items from this folder.
lv: Nevar pārvietot uz otru skatu — jums nav atļauju pārvietot vienumus no šīs mapes.

[ctx: @info]
en: Cannot move to other view: You do not have permission to write into the destination folder.
lv: Nevar pārvietot uz otru skatu — jums nav atļaujas rakstīt mērķa mapē.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: The clipboard is empty.
lv: Nevar ielīmēt — starpliktuve ir tukša.

[ctx: @info]
en: Cannot paste: You do not have permission to write into this folder.
lv: Neizdodas ielīmēt — jums nav atļaujas rakstīt šajā mapē.

[ctx: @info]
en: Cannot rename: You do not have permission to rename items in this folder.
lv: Nevar pārdēvēt — jums nav atļaujas šī mapes vienuma pārdēvēšanai.

[ctx: @info]
en: Close Tab
lv: Aizvērt cilni

[ctx: @info]
en: Close left view
lv: Aizvērt kreiso skatu

[ctx: @info]
en: Close right view
lv: Aizvērt labo skatu

[ctx: @info]
en: Compact view mode
lv: Kompaktā skata režīms

[ctx: @info]
en: Details view mode
lv: Izvērstais skata režīms

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control system settings.
lv: Lai pielietotu atjauninātos versiju kontroles sistēmu iestatījumus, jāpārstartē „Dolphin“.

[ctx: @info]
en: Dolphin will add file system metadata to folders you change view properties for. If that is not possible, a hidden .directory file is created instead.
lv: „Dolphin“ pievienos sistēmas metadatus mapēm, kurām mainījāt skata rekvizītus. Ja tas nav iespējams, tā vietā programma mapē izveidos slēptu „.directory“ datni.

[ctx: @info]
en: Double-click triggers
lv: Dubultklikšķa darbības

[ctx: @info]
en: Go back
lv: Iet atpakaļ

[ctx: @info]
en: Go forward
lv: Iet uz priekšu

[ctx: @info]
en: Icons view mode
lv: Ikonu skata režīms

[ctx: @info]
en: Move left view to a new window
lv: Pārvietot kreiso skatu uz jaunu logu

[ctx: @info]
en: Move right view to a new window
lv: Pārvietot labu skatu uz jaunu logu

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
lv: Atvērt jaunu „Dolphin“ logu

[ctx: @info]
en: Opens the stash virtual directory in a split window
lv: Atver virtuālu krātuves mapi sadalītā skatā.

[ctx: @info]
en: Panel settings are also available through their context menu. Open it by pressing the right mouse button on a panel.
lv: Paneļa iestatījumi ir pieejami arī konteksta izvēlnē. To varat atvērt, spiežot peles labo pogu uz paneļa.

[ctx: @info]
en: Restart now?
lv: Pārstartēt tagad?

[ctx: @info]
en: Searching…
lv: Meklē…

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
lv: Rādīt priekšskatījumus mapēm un datnēm

[ctx: @info]
en: Some special views like search, recent files, or trash will still use a custom display style.
lv: Atsevišķi īpaši skati, piemēram, meklēšana, nesenās datnes vai atkritne joprojām izmantos pielāgotu stilu.

[ctx: @info]
en: Split view
lv: Sadalīt skatu

[ctx: @info]
en: Stop loading
lv: Apturēt ielādi

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
lv: Mājas mapes atrašanās vieta nav derīga vai nepastāv, tā netiks pielietota.

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
lv: Visu mapju skata īpašības tiks mainītas. Vai vēlaties turpināt?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
lv: Visu apakšmapju skata īpašības tiks mainītas. Vai vēlaties turpināt?

[ctx: @info]
en: This stops the loading of the contents of the current folder.
lv: Šī rīcība apturēs mapes satura ielādi.

[ctx: @info]
en: hidden
lv: paslēpts

[ctx: @info %1 is error code]
en: Installation exited without reporting success. (%1)
lv: Instalācijas izslēdzās, neziņojot, ka tā izdevās. (%1)

[ctx: @info 1 states that the folder is empty and sometimes why, 2 is the full filesystem path]
en: %1 at location %2
lv: „%1“ vietā „%2“

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in location %1
lv: režģa izkārtojumā vietā „%1“

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in a grid layout in selection mode in location %1
lv: režģa izkārtojumā atlases režīmā vietā „%1“

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in location %1
lv: vietā „%1“

[ctx: @info accessibility, 1 is path]
en: in selection mode in location %1
lv: atlases režīms vietā „%1“

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in location %2 | %1 selected items in a grid layout in location %2
lv[0]: %1 atlasīts vienums režģa izkārtojumā vietā „%2“
lv[1]: %1 atlasīti vienumi režģa izkārtojumā vietā „%2“
lv[2]: %1 atlasītu vienumu režģa izkārtojumā vietā „%2“

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in a grid layout in selection mode in location %2 | %1 selected items in a grid layout in selection mode in location %2
lv[0]: %1 atlasīts vienums režģa izkārtojumā atlases režīmā vietā „%2“
lv[1]: %1 atlasīti vienumi režģa izkārtojumā atlases režīmā vietā „%2“
lv[2]: %1 atlasītu vienumu režģa izkārtojumā atlases režīmā vietā „%2“

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in location %2 | %1 selected items in location %2
lv[0]: %1 atlasīts vienums vietā „%2“
lv[1]: %1 atlasīti vienumi vietā „%2“
lv[2]: %1 atlasītu vienumu vietā „%2“

[ctx: @info accessibility, 2 is path]
en: %1 selected item in selection mode in location %2 | %1 selected items in selection mode in location %2
lv[0]: %1 atlasīts vienums atlases režīmā vietā „%2“
lv[1]: %1 atlasīti vienumi atlases režīmā vietā „%2“
lv[2]: %1 atlasītu vienumu atlases režīmā vietā „%2“

[ctx: @info enumeration saying this is a link to $1, %1 is mimeType]
en: , link to %1 at %2
lv: , saite uz „%1“ vietā „%2“

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select one file or folder whose location should be copied.
lv: Atlasiet vienu datni vai mapi, kuras atrašanās vietu kopēt.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied over.
lv: Atlasiet datnes un mapes, ko pārkopēt

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be copied.
lv: Atlasiet kopējamās datnes un mapes.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be cut.
lv: Atlasiet datnes un mapes, kas jāizgriež.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be duplicated here.
lv: Atlasiet datnes un mapes, kuras vēlaties dublēt

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved over.
lv: Atlasiet datnes un mapes, kuras vēlaties pārvietot.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be moved to the Trash.
lv: Atlasiet datnes un mapes, kuras vēlaties pārvietot uz atkritni.

[ctx: @info explaining the next step in a process]
en: Select the files and folders that should be permanently deleted.
lv: Atlasiet datnes un mapes, kuras vēlaties neatgriezeniski dzēst.

[ctx: @info explains the next step in a process]
en: Select the file or folder that should be renamed.
    Bulk renaming is possible when multiple items are selected.
lv: Atlasiet datni vai mapi, kuru vēlaties pārdēvēt.
    Masveida pārdēvēšana ir iespējama, atlasot vairākus vienumus.

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Acting as an Administrator — Be careful!
lv: Piesardzīgi — jūs darbojieties kā administrators!

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode
lv: Atlases režīms

[ctx: @info label above the view explaining the state]
en: Selection Mode: Click on files or folders to select or deselect them.
lv: Atlases režīms: spiediet uz datnēm vai mapēm, lai tās atlasītu vai noņemtu atlasi.

[ctx: @info label above the view explaining the state, keep short]
en: Acting as Admin
lv: Darboties kā administratoram

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2025 The Dolphin Developers
lv: (C) 2006—2025 „Dolphin“ izstrādātāji

[ctx: @info:credit]
en: Developer
lv: Izstrādātājs

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
lv: Dokumentācija

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
lv: Uzturētājs (2012—2014) un izstrādātājs

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
lv: Uzturētājs (2014—2018) un izstrādātājs

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2018-2021) and developer
lv: Uzturētājs (2018—2021) un izstrādātājs

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer
lv: Uzturētājs (kopš 2021. gada) un izstrādātājs

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (since 2021) and developer (since 2019)
lv: Uzturētājs (kopš 2021 gada) un izstrādātājs (kopš 2019. gada)

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
lv: Uzturētājs un izstrādātājs (2006—2012)

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter home location path
lv: Ievadiet māju atrašanās ceļu

[ctx: @info:placeholder for terminal command]
en: Command…
lv: Komanda…

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
lv: Skaita mapes: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
lv: Mapes: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder…
lv: Ielādē mapi…

[ctx: @info:progress]
en: Sorting…
lv: Kārtošana…

[ctx: @info:shell]
en: <application>Dolphin</application> requires <application>%1</application> to manage system-controlled files, but it is not installed.<nl/>Press %2 to install <application>%1</application> or %3 to cancel.
lv: „<application>Dolphin</application>“ nepieciešama „<application>%1</application>“ programma, lai pārvaldītu sistēmas kontrolētās datnes, bet tā nav instalēta.<nl/>Spiediet %2, lai instalētu „<application>%1</application>“ vai %3, lai atceltu.

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
lv: Atveramais dokuments

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will explicitly open in a new window.
lv: „Dolphin“ atvērsies jaunā logā.

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
lv: „Dolphin“ ieslēgsies sadalītā skatā.

[ctx: @info:shell]
en: Set up Dolphin for administrative tasks.
lv: Iestatīt „Dolphin“ administratīviem uzdevumiem.

[ctx: @info:shell]
en: Start Dolphin Daemon (only required for DBus Interface).
lv: Palaist „Dolphin“ dēmonu (nepieciešams tikai „DBus“ saskarnei).

[ctx: @info:shell]
en: The files and folders passed as arguments will be selected.
lv: Atlasītas tiks datnes un mapes, kas ir norādītas kā argumenti.

[ctx: @info:shell %1 is a terminal command]
en: Running <application>Dolphin</application> with <command>sudo</command> is discouraged. Please run <icode>%1</icode> instead.
lv: „<application>Dolphin</application>“ lietošana ar„<command>sudo</command>“ komandu nav ieteicama. Lūdzam tā vietā palaist „<icode>%1</icode>“.

[ctx: @info:shell %1 is package name, %2 is error message, %3 is error e.g. 'ErrorNoNetwork']
en: Installing <application>%1</application> failed: %2 (%3)<nl/>Please try installing <application>%1</application> manually instead.
lv: „<application>%1</application>“ instalācijas neizdevās: %2 (%3)<nl/>Mēģiniet „<application>%1</application>“ instalēt manuāli.

[ctx: @info:shell about system packages]
en: Could not find package %1.
lv: Nevarēja atrast pakotni „%1“.

[ctx: @info:status]
en: 0 folders, 0 files
lv: 0 mapju, 0 datņu

[ctx: @info:status]
en: 1 file | %1 files
lv[0]: %1 datne
lv[1]: %1 datnes
lv[2]: %1 datņu

[ctx: @info:status]
en: 1 file selected | %1 files selected
lv[0]: Izvēlēta %1 datne
lv[1]: Izvēlētas %1 datnes
lv[2]: Izvēlētas %1 datnes

[ctx: @info:status]
en: 1 folder | %1 folders
lv[0]: %1 mape
lv[1]: %1 mapes
lv[2]: %1 mapju

[ctx: @info:status]
en: 1 folder selected | %1 folders selected
lv[0]: Izvēlēta %1 mape
lv[1]: Izvēlētas %1 mapes
lv[2]: Izvēlētas %1 mapes

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
lv: Izveidota mape.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
lv: Dzēšana ir pabeigta.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
lv: „Dolphin“ neatbalsta tīmekļa lapas, tāpēc ir atvērts tīmekļa pārlūks

[ctx: @info:status]
en: Installing Filelight…
lv: Instalē „Filelight“…

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
lv: Nederīgs protokols

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol '%1'
lv: Nederīgs protokols „%1“

[ctx: @info:status]
en: No items found.
lv: Nekas nav atrasts.

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
lv: „Dolphin“ neatbalsta šo protokolu, tāpēc ir atvērta noklusējuma programma

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
lv: Nokopēts.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
lv: Piesaitēts.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
lv: Izmests atkritnē.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
lv: Pārvietots.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
lv: Pārdēvēts.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
lv: Atrašanās vieta „%1“ nav derīga.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
lv: Atrašanās vieta ir tukša.

[ctx: @info:status]
en: Trash operation completed.
lv: Atkritnes darbība ir pabeigta.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
lv: Nezināma kļūda.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information…
lv: Atjaunina versijas informāciju…

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
lv: %1 brīva vieta

[ctx: @info:tooltip]
en: Finish acting as an administrator
lv: Pabeigt darboties kā administratoram

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
lv: Slēpt filtra joslu

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
lv: Saglabāt filtru, mainot mapes

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Places panel.
lv: Pārvietot tastatūras fokusu uz vai no vietu paneļa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Move keyboard focus to and from the Terminal panel.
lv: Pārvietojiet tastatūras fokusu uz vai no termināļa paneļa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
lv: Beigt meklēt

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh view
lv: Pārlādēt skatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for files and folders
lv: Meklēt datnes un mapes

[ctx: @info:tooltip]
en: Show Filter Bar
lv: Parādīt filtra joslu

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
lv[0]: Izmērs: %1 pikselis
lv[1]: Izmērs: %1 pikseļi
lv[2]: Izmērs: %1 pikseļu

[ctx: @info:tooltip %1 are the file patterns for mimetype application/x-trash]
en: Backup files are the files whose mime-type is application/x-trash, patterns: %1
lv: Rezerves datnes ir datnes, kuru MIME tips ir „application/x-trash“ vai atbilst paraugam: %1

[ctx: @info:tooltip for the free disk space button]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
    Press to manage disk space usage.
lv: %1 brīva vieta no %2 (%3% izmantota)
    Spiediet, lai pārvaldītu diska vietas lietojumu.

[ctx: @info:tooltip of a 'locked' symbol in url navigator]
en: This folder is not writable for you.
lv: Jums nav tiesību rakstīt šajā datnē.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para> This toggles the <emphasis>information</emphasis> panel at the right side of the window.</para><para>The panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para>
lv: <para> Šī poga parāda vai paslēpj <emphasis>informācijas</emphasis> paneli loga labajā pusē.</para><para>Informācijas panelis sniedz papildu informāciju par vienumiem, uz kuriem atrodas peles kursors, vai par atlasītajiem vienumiem. Pretējā gadījumā tajā ir parādīta informācija par pašreiz atvērto mapi.<nl/>Atsevišķi atlasītiem vienumiem tiek sniegts satura priekšskatījums.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para><emphasis>Cut, Copy</emphasis> and <emphasis>Paste</emphasis> work between many applications and are among the most used commands. That's why their <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis> are prominently placed right next to each other on the keyboard: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> and <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>
lv: <para><emphasis>Izgriezt, kopēt </emphasis> un <emphasis>ielīmēt</emphasis> darbojas starp daudzām programmām un ir starp visbiežāk lietotajām komandām. Tieši tāpēc to <emphasis>tastatūras saīsnes</emphasis> uz tastatūras ir uzskatāmi novietotas viena otrai blakus: <shortcut>Ctrl+X</shortcut>, <shortcut>Ctrl+C</shortcut> un <shortcut>Ctrl+V</shortcut>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Go to the folder that contains the currently viewed one.</para><para>All files and folders are organized in a hierarchical <emphasis>file system</emphasis>. At the top of this hierarchy is a directory that contains all data connected to this computer—the <emphasis>root directory</emphasis>.</para>
lv: <para>Ejiet uz mapi, kas satur pašreiz apskatīto mapi.</para><para>Visas datnes un mapes ir sakārtotas hierarhiskā <emphasis>datņu sistēmā</emphasis>. Šīs hierarhijas augšā ir mape, kas satur visus datoram pievienotos datus — datora <emphasis>saknes mape</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This application only knows which files or folders should be acted on if they are <emphasis>selected</emphasis> first. Press this to toggle a <emphasis>Selection Mode</emphasis> which makes selecting and deselecting as easy as pressing an item once.</para><para>While in this mode, a quick access bar at the bottom shows available actions for the currently selected items.</para>
lv: <para>Šī programma var saprast, ar kurām datnēm un mapēm tai ir jāveic darbības tikai tad, ja tās ir <emphasis>atlasītas</emphasis>. Nospiediet šo, lai pārslēgtu <emphasis>Atlases režīmu</emphasis>, kas atlasīšanu un izņemšanu no atlases vienkāršo līdz vienam klikšķim.</para><para>Esot šajā režīmā, jums ir pieejama ātrās piekļuves josla, kurā ir redzamas pieejamās un ar atlasītajiem vienumiem veicamās darbības.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Menubar</emphasis>. It provides access to commands and configuration options. Left-click on any of the menus on this bar to see its contents.</para><para>The Menubar can be hidden by unchecking <interface>Settings|Show Menubar</interface>. Then most of its contents become available through a <interface>Menu</interface> button on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para>
lv: <para>Šī ir <emphasis>Izvēļņu josla</emphasis>. Tā sniedz pieeju komandām un konfigurācijas iespējām. Spiediet peles kreiso pogu uz šīs joslas, lai atvērtu tās saturu.</para><para>Izvēļņu joslu iespējams paslēpt, noņemot atzīmi <interface>Iestatījumi|Rādīt izvēļņu joslu</interface>. Tādā gadījumā lielākā daļa tās satura būs pieejama <interface>Izvēlnes</interface> pogā, kuru redzēsiet <emphasis>Rīkjoslā</emphasis>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Places</emphasis> panel. It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para><para>Click on an entry to go there. Click with the right mouse button instead to open any entry in a new tab or new window.</para><para>New entries can be added by dragging folders onto this panel. Right-click any section or entry to hide it. Right-click an empty space on this panel and select <interface>Show Hidden Places</interface> to display it again.</para>
lv: <para>Šis ir <emphasis>Vietu</emphasis> panelis. Tas ļauj iet uz vietām, kuras ievietojat grāmatzīmēs, un piekļūt diskiem un datoram vai tīklam pievienotām krātuvēm. Tāpat tas satur sadaļas, lai atrastu nesen saglabātās datnes vai noteikta tipa datnes.</para><para>Spiediet uz ieraksta, lai to apmeklētu. Spiediet ar peles labo pogu, lai ierakstu atvērtu jaunā cilnē vai jaunā logā.</para><para>Jaunus ierakstus ir iespējams pievienot, ievelkot mapes šajā panelī. Spiediet labo peles pogu uz jebkuras atlases vai ieraksta, lai to paslēptu. Spiediet labo peles klikšķi tukšā vietā šajā panelī un atlasiet <interface>Parādīt paslēptas vietas</interface>, lai to atkal parādītu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>Toolbar</emphasis>. It allows quick access to frequently used actions.</para><para>It is highly customizable. All items you see in the <interface>Menu</interface> or in the <interface>Menubar</interface> can be placed on the Toolbar. Just right-click on it and select <interface>Configure Toolbars…</interface> or find this action within the <interface>menu</interface>.</para><para>The location of the bar and the style of its buttons can also be changed in the right-click menu. Right-click a button if you want to show or hide its text.</para>
lv: <para>Šī ir <emphasis>Rīkjosla</emphasis>. Tā sniedz ātru pieeju biežāk lietotajām darbībām.</para><para>To varat pielāgot, kā vēlaties. Visus vienumi, ko redzat <interface>Izvēlnē</interface> vai <interface>Izvēļņu joslā</interface>, varat novietot arī rīkjoslā. Lai to izdarītu, spiediet labo peles taustiņu un atlasiet <interface>Pielāgot rīkjoslas…</interface> vai atrodiet šo darbību <interface>izvēlnē</interface>.</para><para>Šīs joslas atrašanās vieta un pogu stils ir maināms izvēlnē, kas atveras, spiežot peles labo pogu. Tāpat spiediet peles labo pogu, ja vēlaties parādīt vai paslēpt tekstu pie ikonām.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the <emphasis>terminal</emphasis> panel. It behaves like a normal terminal but will match the location of the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
lv: <para>Šis ir <emphasis>termināļa</emphasis> panelis. Tas uzvedas kā parasts terminālis, bet vieta tajā atbildīs skatā atvērtajai vietai, tāpēc navigācijai varat izmantot jebkuru no tiem.</para><para>Termināļa panelis nav nepieciešams ikdienišķai datora lietošanai, bet var būt noderīgs sarežģītāku uzdevumu veikšanai. Lai uzzinātu vairāk par termināļiem, skatiet atsevišķu termināļa programmu (piemēram, „Konsole“) palīdzības sadaļu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens <emphasis>terminal</emphasis> applications for the selected items' locations.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
lv: <para>Atlasīto vienumu atrašanās vietās atver <emphasis>termināļa</emphasis> programmu.</para><para>Lai uzzinātu vairāk par termināļu lietošanu, iepazīstieties ar palīdzības sadaļu termināļa programmā.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>terminal</emphasis> application for the viewed location.</para><para>To learn more about terminals use the help features in the terminal application.</para>
lv: <para>Šī darbība apskatāmajā vietā atver <emphasis>termināļa</emphasis> programmu.</para><para>Lai uzzinātu vairāk par termināļu lietošanu, iepazīstieties palīdzības sadaļu termināļa programmā.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a <emphasis>web page</emphasis> where you can donate to support the continued work on this application and many other projects by the <emphasis>KDE</emphasis> community.</para><para>Donating is the easiest and fastest way to efficiently support KDE and its projects. KDE projects are available for free therefore your donation is needed to cover things that require money like servers, contributor meetings, etc.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> is the non-profit organization behind the KDE community.</para>
lv: <para>Šeit spiežot, atvērsies <emphasis>tīmekļa lapa</emphasis>, kur varat ziedot, lai atbalstītu nepārtraukto darbu pie šīs programmas un citiem <emphasis>KDE</emphasis> kopienas projektiem.</para><para>Ziedošana ir vieglākais un ātrākais veids, kā efektīvi atbalstīt KDE un tā projektus. KDE projekti ir pieejami bez maksas, tāpēc jūsu ziedojums ir nepieciešams, lai segtu neizbēgamās izmaksas, piemēram, serveru infrastruktūru, dalībnieku tikšanās u.c.</para><para><emphasis>KDE e.V.</emphasis> ir bezpeļņas organizācija, zem kuras darbojas KDE kopiena.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a preferred search tool for the viewed location.</para><para>Use <emphasis>More Search Tools</emphasis> menu to configure it.</para>
lv: <para>Šī darbība apskatāmajā vietā atver iecienītāko meklēšanas rīku.</para><para>Lietojiet <emphasis>Vairāk meklēšanas rīku</emphasis> izvēlni, lai to pārvaldītu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window in which you can change which buttons appear on the <emphasis>Toolbar</emphasis>.</para><para>All items you see in the <interface>Menu</interface> can also be placed on the Toolbar.</para>
lv: <para>Šī darbība atver logu, kurā varat mainīt, kādas pogas būs redzamas <emphasis>rīkjoslā</emphasis>.</para><para>Visus ierakstus, kurus redzat <interface>izvēlnē</interface>, varat novietot arī rīkjoslā.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that lists the <emphasis>keyboard shortcuts</emphasis>.<nl/>There you can set up key combinations to trigger an action when they are pressed simultaneously. All commands in this application can be triggered this way.</para>
lv: <para>Šī darbība atver logu, kurā uzskaitītas <emphasis>tastatūras saīsnes</emphasis>.<nl/>No šīs vietas varat iestatīt taustiņu kombinācijas, kuras, reizē nospiestas, izraisīs kādu darbību. Visas šajā programmā esošās darbības iespējams šādi izsaukt.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This opens a window that will guide you through reporting errors or flaws in this application or in other KDE software.</para><para>High-quality bug reports are much appreciated. To learn how to make your bug report as effective as possible <link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>click here</link>.</para>
lv: <para>Šī darbība atver logu, kas jūs izvadīs cauri šīs programmas vai citu KDE programmu kļūdu un nepilnību ziņošanas procesam.</para><para>Izstrādātāji ir ļoti pateicīgi par augstvērtīgiem kļūdu ziņojumiem. Lai uzzinātu, kā iesniegt labus kļūdu ziņojumus, spiediet<link url='https://community.kde.org/Get_Involved/Bug_Reporting'>te</link>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel provides in-depth information about the items your mouse is hovering over or about the selected items. Otherwise it informs you about the currently viewed folder.<nl/>For single items a preview of their contents is provided.</para><para>You can configure which and how details are given here by right-clicking.</para>
lv: <para>Šajā panelī ir sniegta paplašināta informācija par vienumiem, kam virsū ir peles kursors, vai par atlasītajiem vienumiem. Pretējā gadījumā tas satur informāciju par pašreiz apskatīto mapi.<nl/>Ja ir atlasīts atsevišķs vienums, šis panelis sniedz tās satura priekšskatījumu.</para><para>Varat pielāgot, kāda informācija un kādā veidā tiek sniegta, ar peles labo klikšķi.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This panel shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.</para><para>Click a folder to go there. Click the arrow to the left of a folder to see its subfolders. This allows quick switching between any folders.</para>
lv: <para>Šis panelis parāda mapes <emphasis>datņu sistēmā</emphasis>, izmantojot <emphasis>koka skatu</emphasis>.</para><para>Spiediet uz mapes, lai to atvērtu. Spiediet uz bultas pa kreisi no mapes, lai redzētu tās apakšmapes. Tas ļauj ātri pārslēgties starp mapēm.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This switches between having a <emphasis>Menubar</emphasis> and having an <interface>%1</interface> button. Both contain mostly the same actions and configuration options.</para><para>The Menubar takes up more space but allows for fast and organized access to all actions an application has to offer.</para><para>The %1 button is simpler and small which makes triggering advanced actions more time consuming.</para>
lv: <para>Šī darbība pārslēdzas starp <emphasis>Izvēļņu joslu</emphasis> un <interface>%1</interface> pogu. Abas iespējas satur gandrīz vienādas darbības un konfigurācijas iespējas.</para><para>Izvēļņu josla aizņem vairāk vietas, bet sniedz ātru un sakārtotu pieeju pie visām programmas darbībām.</para><para>Savukārt <interface>%1</interface> poga ir vienkārša un maza,bet var paildzināt dažādu retāk izmantotu darbību atrašanu un piekļuvi.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>places</emphasis> panel at the left side of the window.</para><para>It allows you to go to locations you have bookmarked and to access disk or media attached to the computer or to the network. It also contains sections to find recently saved files or files of a certain type.</para>
lv: <para>Šī iespēja ieslēdz/izslēdz <emphasis>vietu</emphasis> paneli loga kreisajā pusē.</para><para>Tas ļauj iet uz vietām, kuras ievietojat grāmatzīmēs, un piekļūt diskiem un datoram vai tīklam pievienotām krātuvēm. Tāpat tas satur sadaļas, lai atrastu nesen saglabātās datnes vai noteikta tipa datnes.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles the <emphasis>terminal</emphasis> panel at the bottom of the window.<nl/>The location in the terminal will always match the folder view so you can navigate using either.</para><para>The terminal panel is not needed for basic computer usage but can be useful for advanced tasks. To learn more about terminals use the help features in a standalone terminal application like Konsole.</para>
lv: <para>Šī poga parāda/paslēpj <emphasis>termināļa</emphasis> paneli loga apakšā.<nl/>Atrašanās vieta terminālī vienmēr atbildīs mapes skatam, tāpēc navigācijai varat izmantot abus.</para><para>Termināļa panelis nav nepieciešams ikdienišķai datora lietošanai, bet var būt noderīgs sarežģītāku uzdevumu veikšanai. Lai uzzinātu vairāk par termināļiem, skatiet atsevišķu termināļa programmu (piemēram, „Konsole“) palīdzības sadaļu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>To show or hide panels like this go to <interface>Menu|Panels</interface> or <interface>View|Panels</interface>.</para>
lv: <para>Lai parādītu vai paslēptu šāda veida paneļus, ejiet uz <interface>Izvēlne|Paneļi</interface> vai <interface>Skats|Paneļi</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When this is enabled, <emphasis>hidden</emphasis> files and folders are visible. They will be displayed semi-transparent.</para><para>Hidden items only differ from normal ones in that their name starts with a dot ("."). Typically, there is no need for users to access them, which is why they are hidden.</para><para>Items can also be hidden if their names are listed in a text file named ".hidden". Files with the "application/x-trash" MIME type, such as backup files, can also be hidden by enabling that setting in Configure Dolphin > View > General.</para>
lv: <para>Ieslēdzot šo iespēju, kļūst redzamas <emphasis>slēptās</emphasis> datnes un mapes. Tās parādīsies puscaurspīdīgas.</para><para>Slēptie vienumi no citiem atšķiras ar to, ka to nosaukumu sākas ar punktu (.). Parasti lietotājam nav nepieciešamības tiem piekļūt, tāpēc šādi vienumi tiek paslēpti.</para><para>Vienumus var paslēpt arī tad, ja to nosaukumus uzskaitāt teksta datnē ar nosaukumu „.hidden“. Datnes ar „application/x-trash“ MIME tipu, piemēram, dublējumkopijas, arī varat paslēpt, ieslēdzot šo iestatījumu „Konfigurēt „Dolphin““ > „Skaits“ > „Pamata“.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: Go to your <filename>Home</filename> folder.<nl/>Every user account has their own <filename>Home</filename> that contains their personal files, as well as hidden folders for their applications' data and configuration files.
lv: Dodieties uz savu <filename>Mājas</filename> mapi.<nl/>Katram lietotāja kontam ir sava <filename>Mājas</filename> mape, kas satur visus lietotāja personīgos datus, kā arī slēptās mapes ar programmu datiem un konfigurācijas datnēm.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If the view has been split, this will pop the view in focus out into a new window.
lv: Ja mapes skats ir sadalīts, jaunā logā atvērsies aktīvās mapes skats.

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
lv: Laiks, kad lietotājs pēdējoreiz mainīja šīs īpašības.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This adds the selected folder to the Places panel.
lv: Šī darbība izvēlēto mapi pievienos panelī pie iecienītākajām vietām.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This closes the currently viewed tab. If no more tabs are left, this closes the whole window instead.
lv: Šī darbība aizver šobrīd atvērto cilni. Ja šī ir pēdējā cilne, tad kopā ar to aizvērsies viss logs.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This deletes the items in your current selection permanently. They cannot be recovered by normal means.
lv: Šī darbība neatgriezeniski dzēš atlasītos vienumus. Tos vairs vienkāršā veidā atgūt nevarēs.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This displays all places in the places panel that have been hidden. They will appear semi-transparent and allow you to uncheck their "Hide" property.
lv: Šī iespēja panelī parāda visas slēptās vietas. Tās būs parādīts puscaurspīdīgas un ļaus noņemt to paslēpšanas īpašību.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This groups files and folders by their first letter.
lv: Sagrupē datnes un mapes pēc pirmā burta.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This moves the items in your current selection to the <filename>Trash</filename>.<nl/>The trash is a temporary storage location where items can be deleted later if disk space is needed.
lv: Pārvieto atlasītos vienumus uz <filename>Atkritni</filename>.<nl/>Atkritne ir pagaidu krātuve, no kuras iespējams vienumus dzēst, atbrīvojot vietu diskā, ja nepieciešams.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new <emphasis>Tab</emphasis> with the current location.<nl/>Tabs allow you to quickly switch between multiple locations and views within this window. You can drag and drop items between tabs.
lv: Šī darbība atver jaunu <emphasis>cilni</emphasis> pašreizējā vietā.<nl/>Cilnes ļauj ātri pārslēgties starp dažādām vietām un skatiem vienā logā. Varat vilkt un nomest vienumus starp cilnēm.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a new window just like this one with the current location.<nl/>You can drag and drop items between windows.
lv: Šī darbība atver jaunu logu šajā pašā vietā.<nl/>Varat ievilkt un nomest vienumus starp logiem.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window in which all folder view properties can be adjusted.
lv: Šī darbība atver logu, kurā iespējams mainīt visas mapes skata īpašības.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window that informs you about the version, license, used libraries and maintainers of this application.
lv: Spiežot te, atveras logs, kas jūs informēs par versiju, licenci, izmantotajām bibliotēkām un šīs programmas uzturētājiem.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window where you can change a multitude of settings for this application. For an explanation of the various settings go to the chapter <emphasis>Configuring Dolphin</emphasis> in <interface>Help|Dolphin Handbook</interface>.
lv: Šī darbība atver logu, kurā varat mainīt dažādus šīs programmas iestatījumus. Lai iegūtu dažādo iestatījumu skaidrojumus, dodieties uz nodaļu <emphasis>„Dolphin“ konfigurēšana</emphasis>, ko varat atrast <interface>Palīdzība|„Dolphin“ rokasgrāmata</interface>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens a window with information about <emphasis>KDE</emphasis>. The KDE community are the people behind this free software.<nl/>If you like using this application but don't know about KDE or want to see a cute dragon have a look!
lv: Spiežot te, atvērsies logs ar informāciju par <emphasis>KDE</emphasis>. KDE kopiena ir visi cilvēki zem šī brīvās programmatūras projekta.<nl/>Ja ar prieku lietojat šo programmu, bet nezināt, kas ir KDE, vai vēlaties redzēt jauko pūķi, tad apskatieties!

[ctx: @info:whatsthis]
en: This opens the <emphasis>Filter Bar</emphasis> at the bottom of the window.<nl/> There you can enter text to filter the files and folders currently displayed. Only those that contain the text in their name will be kept in view.
lv: Šī darbība atver <emphasis>Filtra joslu</emphasis> loga apakšējā daļā.<nl/>Tajā varat ievadīt tekstu, lai filtrētu parādītās datnes un mapes. Skatā būs parādītas tikai tās datnes un mapes, kas nosaukumā satur ievadīto tekstu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
lv: Šī opcija nosaka skata stilu. Pašlaik atbalstītās vērtības ir ikonu (0), izvērstais (1) un kolonnu (2) skats.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines the used version of the view properties.
lv: Šī iespēja nosaka izmantoto skata īpašību versiju.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
lv: Šī iespēja nosaka, pēc kura atribūta (nosaukuma, izmēra, u.c.) notiks kārtošana.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This renames the items in your current selection.<nl/>Renaming multiple items at once results in their new names differing only in a number.
lv: Pārdēvē atlasītos vienumus.<nl/>Vairāku vienumu vienlaicīgas pārdēvēšanas rezultātā to nosaukumi atšķirsies tikai ar skaitļiem.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This selects all files and folders in the current location.
lv: Šī darbība atlasa visas datnes un mapes pašreizējā atvērtajā vietā.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches between having panels <emphasis>locked</emphasis> or <emphasis>unlocked</emphasis>.<nl/>Unlocked panels can be dragged to the other side of the window and have a close button.<nl/>Locked panels are embedded more cleanly.
lv: Šī iespēja pārslēdzas starp <emphasis>slēgtiem</emphasis> un <emphasis>atslēgtiem</emphasis> paneļiem.<nl/>Atslēgtus paneļus iespējams vilkt uz logu otru pusi un tiem ir aizvēršanas poga.<nl/>Slēgti paneļi daudz vienmērīgāk iegulstas logā.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This switches to editing the location and selects it so you can quickly enter a different location.
lv: Šī darbība pārslēdzas uz vietas rediģēšanu un to atlasa, ļaujot jums ātri ievadīt citu vietu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>Location Bar</emphasis> to be editable so you can directly enter a location you want to go to.<nl/>You can also switch to editing by clicking to the right of the location and switch back by confirming the edited location.
lv: Šī darbība pārslēdz <emphasis>Vietas joslas</emphasis> rediģēšanas režīmu, kas ļauj tiešā veidā ievadīt ceļu līdz vietai, kur vēlaties iet.<nl/>Tāpat varat pārslēgties uz rediģēšanu, klikšķinot peles labo pogu uz atrašanās vietu un pārslēdzoties atpakaļ, apstiprinot rediģēto vietu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This toggles the <emphasis>folders</emphasis> panel at the left side of the window.<nl/><nl/>It shows the folders of the <emphasis>file system</emphasis> in a <emphasis>tree view</emphasis>.
lv: Šī poga parāda/paslēpj <emphasis>mapju</emphasis> paneli loga kreisajā pusē.<nl/><nl/>Šis panelis rāda <emphasis>datņu sistēmas</emphasis> mapes, izmantojot <emphasis>koka skatu</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This undoes the last change you made to files or folders.<nl/>Such changes include <interface>creating</interface>, <interface>renaming</interface> and <interface>moving</interface> them to a different location or to the <filename>Trash</filename>. <nl/>Any changes that cannot be undone will ask for your confirmation beforehand.
lv: Šī darbība atsauc pēdējās veiktās datņu vai mapju izmaiņas.<nl/>Starp šādām izmaiņām ir to <interface>izveidošana</interface>, <interface>pārdēvēšana</interface> un <interface>pārvietošana</interface> uz citu vietu vai uz <filename>Atkritni</filename>. <nl/>Mēģinot veikt neatsaucamas izmaiņas, tās būs jāapstiprina.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this is enabled, the icons are based on the actual file or folder contents.<nl/>For example the icons of images become scaled down versions of the images.
lv: Ieslēdzot šo iespēju, ikonu izskats balstās datņu un mapju faktiskajā saturā.<nl/>Piemēram, attēlu ikonas kļūst par samazinātām attēlu versijām.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
lv: Kad šī iespēja ir ieslēgta, datņu sarakstā būs redzamas arī slēptās datnes (piemēram, tās, kas sākas ar „.“).

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
lv: Kad šī iespēja ir ieslēgta, datnes ikonas vietā tiek rādīts tās satura priekšskatījums.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
lv: Kad šī iespēja ir ieslēgta, sakārtotie vienumi tiek sadalīti grupās pēc kategorijas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: With this you can change the language this application uses.<nl/>You can even set secondary languages which will be used if texts are not available in your preferred language.
lv: Ar šo varat mainīt valodu, kuru izmanto šī programma.<nl/>Varat arī norādīt sekundāro valodu, kas tiks izmantota tad, ja kaut kur trūkst teksta jūsu vēlamajā valodā.

[ctx: @info:whatsthis Compact view mode]
en: <para>This switches to a compact view mode that lists the folders and files in columns with the names beside the icons.</para><para>This helps to give you an overview in folders with many items.</para>
lv: <para>Šis režīms pārslēdzas uz kompaktu skata režīmu, kurā kolonnās ir uzskaitītas mapes un datnes ar nosaukumiem pie ikonām.</para><para>Tas atvieglo mapju ar daudziem vienumiem pārskatīšanu.</para>

[ctx: @info:whatsthis Copy]
en: This copies the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
lv: Šī darbība kopē atlasītos vienumus no aktīvā skata uz otru skatu. (Pieejams tikai sadalīta skata režīmā.)

[ctx: @info:whatsthis Details view mode]
en: <para>This switches to a list view mode that focuses on folder and file details.</para><para>Click on a detail in the column header to sort the items by it. Click again to sort the other way around. To select which details should be displayed click the header with the right mouse button.</para><para>You can view the contents of a folder without leaving the current location by clicking the region to the left of it. This way you can view the contents of multiple folders in the same list.</para>
lv: <para>Pārslēdzas uz saraksta režīmu, kurā uzmanības centrā ir mapju un datņu informācija.</para><para>Spiediet uz kolonnas galvenes, lai vienumus šķirotu pēc attiecīgās īpašības. Spiediet vēlreiz, lai šķirotu tāpat, bet pretējā virzienā. Lai atlasītu, kādu informāciju rādīt, spiediet ar peles labo klikšķi uz galvenes.</para><para>Mapes saturu varat redzēt, neatstājot pašreizējo vietu, klikšķinot laukumā pa kreisi no tās. Tas var ārkārtīgi atvieglot vairāku mapju vienā sarakstā pārskatīšanu.</para>

[ctx: @info:whatsthis Icons view mode]
en: <para>This switches to a view mode that focuses on the folder and file icons. This mode makes it easy to distinguish folders from files and to detect items with distinctive <emphasis>file types</emphasis>.</para><para> This mode is handy to browse through pictures when the <interface>Preview</interface> option is enabled.</para>
lv: <para>Spiežot šeit, ieslēdzas skata režīms, kura darbības centrā ir mapju un datņu ikonas. Šis režīms atvieglo mapju atšķiršanu no datnēm un ļauj vieglāk noteikt dažādus <emphasis>datņu tipus</emphasis>.</para><para> Šis režīms ir ērts, pārlūkojot attēlus, kad ir ieslēgta <interface>priekšskatīšana</interface>.</para>

[ctx: @info:whatsthis Move]
en: This moves the selected items from the view in focus to the other view. (Only available while in Split View mode.)
lv: Šī darbība pārvieto atlasītos vienumus no aktīvā skata uz otru skatu. (Pieejams tikai sadalītā skata režīmā.)

[ctx: @info:whatsthis Statusbar]
en: <para>This is the <emphasis>Statusbar</emphasis>. It contains three elements by default (left to right):<list><item>A <emphasis>text field</emphasis> that displays the size of selected items. If only one item is selected the name and type is shown as well.</item><item>A <emphasis>zoom slider</emphasis> that allows you to adjust the size of the icons in the view.</item><item><emphasis>Space information</emphasis> about the current storage device.</item></list></para>
lv: <para>Šī ir <emphasis>Statusa josla</emphasis>. Tā pēc noklusējuma satur trīs elementus (no kreisās uz labo):<list><item><emphasis>Teksta lauku</emphasis>, kurā ir parādīts atlasīto vienumu izmērs. Ja ir atlasīts tikai viens vienums, šajā laukā parādās arī tā nosaukums un tips.</item><item><emphasis>Tālummaiņas slīdnis</emphasis>, kas ļauj mainīt skata ikonu izmēru.</item><item><emphasis>Vietas informācija</emphasis> par pašreizējo krātuves ierīci.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis View Mode Toolbutton]
en: This cycles through all view modes.
lv: Iziet cauri visiem aktīvajiem režīmiem.

[ctx: @info:whatsthis copy]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location.
lv: Šī darbība atlasītos vienumus iekopē <emphasis>starpliktuvē</emphasis>.<nl/>Pēc tam izmantojiet<emphasis>Ielīmēt</emphasis> darbību, lai tās no starpliktuves nokopētu izvēlētajā jaunajā vietā.

[ctx: @info:whatsthis copy_location]
en: This will copy the path of the first selected item into the clipboard.
lv: Šī darbība starpliktuvē iekopēs ceļu uz pirmo atlasīto vienumu.

[ctx: @info:whatsthis cut]
en: This copies the items in your current selection to the <emphasis>clipboard</emphasis>.<nl/>Use the <emphasis>Paste</emphasis> action afterwards to copy them from the clipboard to a new location. The items will be removed from their initial location.
lv: Šī darbība atlasītos vienumus iekopē <emphasis>starpliktuvē</emphasis>.<nl/>Pēc tam izmantojiet <emphasis>Ielīmēt</emphasis> darbību, lai tās no starpliktuves nokopētu jaunā vietā. Pēc šīs darbības vienums tiks aizvākts no savas sākotnējās atrašanās vietas.

[ctx: @info:whatsthis find]
en: <para>This helps you find files and folders by opening a <emphasis>search bar</emphasis>. There you can enter search terms and specify settings to find the items you are looking for.</para><para>Use this help again on the search bar so we can have a look at it while the settings are explained.</para>
lv: <para>Šis rīks palīdzēs atrast datnes un mapes, atverot <emphasis>meklēšanas joslu</emphasis>. Šajā joslā varat ievadīt meklēto pēc teksta un norādīt meklēšanas nosacījumus.</para><para>Izmantojiet šo palīdzību arī meklēšanas joslā, lai iepazītos ar tās iestatījumu skaidrojumiem.</para>

[ctx: @info:whatsthis findbar]
en: <para>This helps you find files and folders. Enter a <emphasis>search term</emphasis> and specify search settings with the buttons at the bottom:<list><item>Filename/Content: Does the item you are looking for contain the search terms within its filename or its contents?<nl/>The contents of images, audio files and videos will not be searched.</item><item>From Here/Everywhere: Do you want to search in this folder and its sub-folders or everywhere?</item><item>More Options: Click this to search by media type, access time or rating.</item><item>More Search Tools: Install other means to find an item.</item></list></para>
lv: <para>Tas palīdz atrast datnes un mapes. Ievadiet <emphasis>meklējamos vārdus</emphasis> un precizējiet meklēšanas iestatījumus ar zemāk esošajām pogām: <list><item>Datnes nosaukums/Saturs: Vai meklējat šos vārdus datnes nosaukumā vai kāda dokumenta tekstā?<nl/>Tomēr ievērojiet, ka attēlu, skaņas un video datņu saturs netiks pārskatīts.</item><item>Te/Visur: vai vēlaties meklēt tikai šajā mapē un tās apakšmapēs, vai arī visā sistēmā?</item><item>Vairāk iespēju: spiediet te, lai meklētu pēc datnes veida, piekļuves laika vai vērtējuma.</item><item>Vairāk meklēšanas rīku: instalējiet citus veidus, kā atrast meklēto.</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
lv: Atgriezties iepriekš aplūkotajā mapē.

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
lv: Šī darbība atsauc <interface>Iet atpakaļ</interface> darbību.

[ctx: @info:whatsthis handbook]
en: <para>This opens the Handbook for this application. It provides explanations for every part of <emphasis>Dolphin</emphasis>.</para><para>If you want more elaborate introductions to the different features of <emphasis>Dolphin</emphasis> <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>click here</link>. It will open the dedicated page in the KDE UserBase Wiki.</para>
lv: <para>Šī darbība atver programmas rokasgrāmatu. Tā sniedz skaidrojumus visām <emphasis>„Dolphin“</emphasis> daļām.</para><para>Ja vēlaties sīkākus skaidrojumos par dažādām <emphasis>„Dolphin“</emphasis> iespējām <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>spiediet te</link>. Atvērsies atsevišķa lapa KDE Lietotāju vikilapā.</para>

[ctx: @info:whatsthis invert]
en: This selects all items that you have currently <emphasis>not</emphasis> selected instead.
lv: Šī darbība atlasa tikai tos vienumus, kurus <emphasis>neatlasījāt</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis location bar]
en: <para>This describes the location of the files and folders displayed below.</para><para>The name of the currently viewed folder can be read at the very right. To the left of it is the name of the folder that contains it. The whole line is called the <emphasis>path</emphasis> to the current location because following these folders from left to right leads here.</para><para>This interactive path is more powerful than one would expect. To learn more about the basic and advanced features of the location bar <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>click here</link>. This will open the dedicated page in the Handbook.</para>
lv: <para>Šī vieta kā adrese apraksta vietu, kurā zemāk ir parādītas datnes un mapes.</para><para>Šobrīd apskatāmās mapes nosaukums ir lasāms labajā pusē. Pa kreisi no tā ir redzama mape, kurā tā atrodas. Visa šī rinda tiek dēvēta par <emphasis>ceļu</emphasis> līdz pašreizējai vietai, jo, sekojot mapēm no kreisās puses uz labo, nonāksiet šajā vietā.</para><para>Šis interaktīvais ceļš ir daudz jaudīgāks nekā varbūt domājat. Lai par to uzzinātu vairāk un iemācītos vietas joslas papildu funkcijām <link url='help:/dolphin/location-bar.html'>spiediet te</link>. Atvērsies atsevišķa lapa Rokasgrāmatā.</para>

[ctx: @info:whatsthis main view]
en: <para>Here you can see the <emphasis>folders</emphasis> and <emphasis>files</emphasis> that are at the location described in the <interface>Location Bar</interface> above. This area is the central part of this application where you navigate to the files you want to use.</para><para>For an elaborate and general introduction to this application <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>click here</link>. This will open an introductory article from the <emphasis>KDE UserBase Wiki</emphasis>.</para><para>For brief explanations of all the features of this <emphasis>view</emphasis> <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>click here</link> instead. This will open a page from the <emphasis>Handbook</emphasis> that covers the basics.</para>
lv: <para>Te varat redzēt <emphasis>mapes</emphasis> un <emphasis>datnes</emphasis>, kas ir vietā, kuru apraksta augšā esošā <interface>Vietas josla</interface>. Šī zona ir programmas centrālā daļa — tajā jūs atrodat datnes, kuras vēlaties izmantot.</para><para>Lai iegūtu izsmeļošāku un vispārīgāku informāciju par šo programmu <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management#Introduction_to_Dolphin'>spiediet te</link>. Šī saite satur iepazīstinošu rakstu no <emphasis>KDE Lietotāju vikilapas</emphasis>.</para><para>Tomēr īsiem visu šī <emphasis>skata</emphasis> iespēju skaidrojumiem <link url='help:/dolphin/dolphin-view.html'>klikšķiniet te</link> . Tas atvērs <emphasis>Rokasgrāmatu</emphasis>, kur ir aprakstīti programmas lietošanas pamati.</para>

[ctx: @info:whatsthis paste]
en: This copies the items from your <emphasis>clipboard</emphasis> to the currently viewed folder.<nl/>If the items were added to the clipboard by the <emphasis>Cut</emphasis> action they are removed from their old location.
lv: Šī darbība vienumus nokopē no <emphasis>starpliktuves</emphasis> uz attiecīgajā brīdī atvērto mapi.<nl/>Ja vienumi ir iekopēti starpliktuvē ar <emphasis>Izgriezt</emphasis> darbību, tie tiks dzēsti no savas sākotnējas atrašanās vietas.

[ctx: @info:whatsthis properties]
en: This shows a complete list of properties of the currently selected items in a new window.<nl/>If nothing is selected the window will be about the currently viewed folder instead.<nl/>You can configure advanced options there like managing read- and write-permissions.
lv: Šī darbība jaunā logā parāda pilnu atlasītu vienumu īpašību sarakstu.<nl/>Ja nekas nav atlasīts, tad šajā logā parādīsies informācija par attiecīgo atvērto mapi.<nl/>Varat arī pielāgot papildu iestatījumus šim logam, piemēram, lasīšanas un rakstīšanas tiesību mainīšanu.

[ctx: @info:whatsthis quit]
en: This closes this window.
lv: Šī darbība aizver šo logu.

[ctx: @info:whatsthis refresh]
en: <para>This refreshes the folder view.</para><para>If the contents of this folder have changed, refreshing will re-scan this folder and show you a newly-updated view of the files and folders contained here.</para><para>If the view is split, this refreshes the one that is currently in focus.</para>
lv: <para>Šī darbība pārlādē mapes skatu.</para><para>Ja šīs mapes saturs ir mainījies, pārlādēšanas no jauna noskenēs šo mapi un parādīs aktuālo datņu un mapju skatu.</para><para>Ja skats ir sadalīts, pārlādēts tiks tikai aktīvais skats.</para>

[ctx: @info:whatsthis split]
en: <para>This presents a second view side-by-side with the current view, so you can see the contents of two folders at once and easily move items between them.</para><para>The view that is not "in focus" will be dimmed. </para>Click this button again to close one of the views.
lv: <para>Šī darbība atver otru skatu blakus pašreizējam, lai jūs varētu redzēt divu mapju saturu un viegli starp tām pārvietoties.</para><para>Neaktīvais skats būs tumšāks. </para>Lai aizvērtu vienu no skatiem, spiediet vēlreiz uz šīs pogas.

[ctx: @info:whatsthis undo close tab]
en: This returns you to the previously closed tab.
lv: Šī darbība jūs atgriež iepriekš aizvērtajā cilnē.

[ctx: @info:whatsthis whatsthis button]
en: <para>This is the button that invokes the help feature you are using right now! Click it, then click any component of this application to ask "What's this?" about it. The mouse cursor will change appearance if no help is available for a spot.</para><para>There are two other ways to get help: The <link url='help:/dolphin/index.html'>Dolphin Handbook</link> and the <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE UserBase Wiki</link>.</para><para>The "What's this?" help is missing in most other windows so don't get too used to this.</para>
lv: <para>Šī poga ieslēdz palīdzības iespēju, kuru šobrīd jau lietojat! Spiediet uz tās, bet pēc tam spiediet uz jebkuras programmas daļas, lai uzzinātu atbildi uz „Kas tas ir?“. Peles kursors mainīs izskatu, ja šajā vietā palīdzība nav pieejama.</para><para>Palīdzību varat iegūt vēl divos veidos: <link url='help:/dolphin/index.html'>„Dolphin“ rokasgrāmatā</link> un <link url='https://userbase.kde.org/Dolphin/File_Management'>KDE Lietotāju vikilapā</link>.</para><para>„Kas tas ir?“ palīdzība daudzos logos nav pieejama, tāpēc pie tās pārāk nepierodiet.</para>

[ctx: @info:whatsthis zoom in]
en: This increases the icon size.
lv: Šis palielina ikonu izmēru.

[ctx: @info:whatsthis zoom out]
en: This reduces the icon size.
lv: Samazina ikonu izmēru.

[ctx: @info:whatsthis zoom reset]
en: This resets the icon size to default.
lv: Šī darbība atiestata ikonu izmēru uz noklusējuma izmēru.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
lv: 1 vai labāks

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
lv: 2 vai labāks

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
lv: 3 vai labāks

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
lv: 4 vai labāks

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
lv: Jebkurš datums

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
lv: Jebkāds vērtējums

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
lv: Jebkurš tips

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
lv: Audio datnes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
lv: Kompakts

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Command
lv: Pielāgota komanda

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
lv: Izvērsta informācija

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
lv: Dokumenti

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
lv: Mapes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
lv: Augstākais vērtējums

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
lv: Ikonas

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
lv: Attēli

[ctx: @item:inlistbox]
en: Nothing
lv: Nekas

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
lv: Šajā mēnesī

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
lv: Šajā nedēļā

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
lv: Šogad

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
lv: Šodien

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
lv: Video

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
lv: Vakar

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
lv: Pielāgots fonts

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
lv: Sistēmas fonts

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Huge
lv: Milzīgs

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Large
lv: Liels

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Medium
lv: Vidējs

[ctx: @item:inlistbox Label width]
en: Small
lv: Mazs

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
lv: Bez ierobežojuma

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
lv: Liels

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
lv: Vidējs

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
lv: Mazs

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
lv: Bez ierobežojuma

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
lv: Augoši

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
lv: Dilstoši

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
lv: Rādīt slēptās vietas

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
lv[0]: %1 vienums
lv[1]: %1 vienumi
lv[2]: %1 vienumu

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
lv: Izpildīt,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
lv: Aizliegts

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
lv: Lasīt,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
lv: Rakstīt,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
lv[0]: Izvēlēts %1 vienums
lv[1]: Izvēlēti %1 vienumi
lv[2]: Izvēlēti %1 vienumi

[ctx: @label]
en: Accessed
lv: Piekļūts

[ctx: @label]
en: Additional Information
lv: Papildu informācija

[ctx: @label]
en: Album
lv: Albums

[ctx: @label]
en: Artist
lv: Izpildītājs

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
lv: Malu attiecība

[ctx: @label]
en: Author
lv: Autors

[ctx: @label]
en: Bitrate
lv: Bitu ātrums

[ctx: @label]
en: Comment
lv: Komentārs

[ctx: @label]
en: Created
lv: Izveidot

[ctx: @label]
en: Date Photographed
lv: Fotografēšanas datums

[ctx: @label]
en: Deletion Time
lv: Dzēšanas laiks

[ctx: @label]
en: Document
lv: Dokuments

[ctx: @label]
en: Downloaded From
lv: Lejupielādēts no

[ctx: @label]
en: Duration
lv: Ilgums

[ctx: @label]
en: File Extension
lv: Datnes paplašinājums

[ctx: @label]
en: Frame Rate
lv: Kadru ātrums

[ctx: @label]
en: Genre
lv: Žanrs

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
lv: Grupētā kārtošana

[ctx: @label]
en: Header column widths
lv: Galvenes kolonnu platums

[ctx: @label]
en: Height
lv: Augstums

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
lv: Parādītas slēptās datnes

[ctx: @label]
en: Image
lv: Attēls

[ctx: @label]
en: Line Count
lv: Rindu skaits

[ctx: @label]
en: Link Destination
lv: Saites mērķis

[ctx: @label]
en: Modified
lv: Modificēts

[ctx: @label]
en: Name
lv: Nosaukums

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
lv: Datņu kārtošanas secība

[ctx: @label]
en: Orientation
lv: Orientācija

[ctx: @label]
en: Other
lv: Citi

[ctx: @label]
en: Owner
lv: Īpašnieks

[ctx: @label]
en: Page Count
lv: Lapu skaits

[ctx: @label]
en: Path
lv: Ceļš

[ctx: @label]
en: Permissions
lv: Atļaujas

[ctx: @label]
en: Previews shown
lv: Priekšskatījumi tiek rādīti

[ctx: @label]
en: Properties last changed
lv: Īpašības pēdējo reizi mainītas

[ctx: @label]
en: Publisher
lv: Izdevējs

[ctx: @label]
en: Rating
lv: Vērtējums

[ctx: @label]
en: Release Year
lv: Izdošanas gads

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
lv: Kārtojos datnes un mapes, mapes rādīt pirmās

[ctx: @label]
en: Show hidden files and folders last
lv: Slēptās datnes un mapes rādīt pēdējās

[ctx: @label]
en: Size
lv: Izmērs

[ctx: @label]
en: Sort files by
lv: Kārtot datnes pēc

[ctx: @label]
en: Tags
lv: Birkas

[ctx: @label]
en: Title
lv: Virsraksts

[ctx: @label]
en: Track
lv: Celiņš

[ctx: @label]
en: Type
lv: Tips

[ctx: @label]
en: Use {path} to get the path of the current folder. Example: dolphin {path}
lv: Izmantojiet {ceļs}, lai iegūtu pašreizējās mapes ceļu. Piemērs: (dolphin {path}“

[ctx: @label]
en: User Group
lv: Lietotāju grupa

[ctx: @label]
en: Version
lv: Versija

[ctx: @label]
en: View Mode
lv: Skata režīms

[ctx: @label]
en: Visible roles
lv: Redzamās lomas

[ctx: @label]
en: Width
lv: Platums

[ctx: @label]
en: Word Count
lv: Vārdu skaits

[ctx: @label width x height]
en: Dimensions
lv: Izmēri

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
lv: Izvēlieties parādāmos datus:

[ctx: @label:checkbox]
en: Folders:
lv: Mapes:

[ctx: @label:checkbox]
en: Information Panel:
lv: Informācijas panelis:

[ctx: @label:checkbox]
en: Opening Folders:
lv: Mapju atvēršana:

[ctx: @label:checkbox]
en: Window:
lv: Logs:

[ctx: @label:listbox]
en: Default icon size:
lv: Noklusētais ikonu izmērs:

[ctx: @label:listbox]
en: Label font:
lv: Datnes/mapes nosaukuma fonts:

[ctx: @label:listbox]
en: Label width:
lv: Datnes/mapes nosaukuma platums:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
lv: Maksimālais rindu skaits:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
lv: Maksimālais platums:

[ctx: @label:listbox]
en: Preview icon size:
lv: Priekšskatījuma ikonu izmērs:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
lv: Kārtošana:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
lv: Skata režīms:

[ctx: @label:spinbox]
en: Show previews for
lv: Rādīt priekšskatījumus

[ctx: @label:textbox]
en: Search…
lv: Meklēt…

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
lv: Atlasiet, kurus servisus rādīt konteksta izvēlnē:

[ctx: @label:textbox]
en: Show on startup:
lv: Ieslēdzot rādīt:

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
lv: „Kopēt uz“ un „Pārvietot uz“ komandas

[ctx: @option:check]
en: Auto-play media files
lv: Automātiski atskaņot multimediju datnes

[ctx: @option:check]
en: Delete
lv: Dzēst

[ctx: @option:check]
en: Disabled
lv: Izslēgts

[ctx: @option:check]
en: Do not warn me about these risks again
lv: Vairāk nebrīdināt mani par šiem riskiem

[ctx: @option:check]
en: Expandable
lv: Izvēršamas

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
lv: Atvērt arhīvus kā mapes

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
lv: Mapes rādīt pirmās

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
lv: Rādīt slēptās datnes

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files last
lv: Slēptās mapes rādīt pēdējās

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
lv: Rādīt grupās

[ctx: @option:check]
en: Show item information on hover
lv: Pārliekot peles kursoru, rādīt informāciju par vienumu

[ctx: @option:check]
en: Show item on hover
lv: Rādīt vienumu, uzliekot peles kursoru

[ctx: @option:check]
en: Show preview
lv: Rādīt priekšskatījumu

[ctx: @option:check]
en: Show previews
lv: Rādīt priekšskatījumus

[ctx: @option:check]
en: Show previews for folders
lv: Rādīt priekšskatījumus mapēm

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
lv: Rādīt atlases marķieri

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
lv: Rādīt tālummaiņas slīdni

[ctx: @option:check]
en: Use &condensed date, for example '%1'
lv: Izmantot &īso datumu, piemēram, „%1“

[ctx: @option:check]
en: Use &long date, for example '%1'
lv: Izmantot &garo datumu, piemēram, „%1“

[ctx: @option:check]
en: Use as default view settings
lv: Izmantot kā noklusējuma skata iestatījumus

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Closing windows with multiple tabs
lv: Aizver logus ar vairākām cilnēm

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many folders at once
lv: Vairāku mapju vienlaicīga atvēršana

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Opening many terminals at once
lv: Vairāku termināļu vienlaicīga atvēršana

[ctx: @option:check Ask for confirmation in Dolphin when]
en: Switching to act as an administrator
lv: Pārslēgties, lai rīkotos kā administratoram

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Closing windows with a program running in the Terminal panel
lv: Aizver logus, kad termināļa panelī ir palaista programma

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
lv: Dzēš datnes vai mapes

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Emptying trash
lv: Iztukšo atkritni

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
lv: Pārvieto datnes vai mapes uz atkritni

[ctx: @option:check Opening Folders]
en: Keep a single Dolphin window, opening new folders in tabs
lv: Paturēt vienu „Dolphin“ logu, atverot jaunas mapes un cilnes

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Begin in split view mode
lv: Sākt dalītā skata režīmā

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Make location bar editable
lv: Rediģējama atrašanās vietas josla

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path in title bar
lv: Virsraksta joslā rādīt pilnu ceļu

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
lv: Rādīt pilnu ceļu atrašanās vietas joslā

[ctx: @option:check Window Startup Settings]
en: Show filter bar
lv: Rādīt filtra joslu

[ctx: @option:radio]
en: Full width
lv: Pilna platuma

[ctx: @option:radio]
en: Remember display style for each folder
lv: Atcerēties katras mapes attēlošanas stilu

[ctx: @option:radio]
en: Show home location on startup
lv: Ieslēdzot, rādīt māju vietu

[ctx: @option:radio]
en: Small
lv: Mazs

[ctx: @option:radio]
en: Use common display style for all folders
lv: Izmantot vienādu attēlošanas stilu visām mapēm

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
lv: Visām mapēm

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
lv: Pašreizējai mapei

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder and sub-folders
lv: Pašreizējai mapei un apakšmapēm

[ctx: @option:radio Show on startup]
en: Folders, tabs, and window state from last time
lv: Mapju, ciļņu un logu stāvokli no iepriekšējās reizes

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking anywhere on the row
lv: Klikšķinot jebkur rindā

[ctx: @option:radio how files/folders are opened]
en: By clicking on icon or name
lv: Klikšķinot uz ikonas vai nosaukuma

[ctx: @title]
en: <para>Install additional software to view disk usage statistics<nl/>and identify big files and folders.</para>
lv: <para>Instalējiet papildu programmatūru, lai redzētu diska lietošanas statistiku<nl/>un identificētu lielas datnes un mapes.</para>

[ctx: @title]
en: File Manager
lv: Datņu pārvaldnieks

[ctx: @title]
en: Free Up Disk Space
lv: Atbrīvot vietu diskā

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
lv: Meklēšanas rezultāti vaicājumam „%1“

[ctx: @title:group]
en: Additional Information
lv: Papildu informācija

[ctx: @title:group]
en: Apply to:
lv: Pielietot:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in Dolphin when:
lv: Prasīt apstiprinājumu „Dolphin“ programmā, kad:

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
lv: Prasīt apstiprinājumu visās KDE programmās, kad:

[ctx: @title:group]
en: Background:
lv: Fons:

[ctx: @title:group]
en: Browsing:
lv: Pārlūkošana:

[ctx: @title:group]
en: Context Menu
lv: Konteksta izvēlne

[ctx: @title:group]
en: Date style:
lv: Datumu stils:

[ctx: @title:group]
en: Display style:
lv: Parādīšanas stils:

[ctx: @title:group]
en: Folder size:
lv: Mapes izmērs:

[ctx: @title:group]
en: Local storage:
lv: Lokālā krātuve:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous:
lv: Dažādi:

[ctx: @title:group]
en: Open files and folders:
lv: Atvērt datnes un mapes:

[ctx: @title:group]
en: Open new tabs:
lv: Atvērt jaunas cilnes:

[ctx: @title:group]
en: Others
lv: Citi

[ctx: @title:group]
en: Permissions style:
lv: Atļauju stils:

[ctx: @title:group]
en: Remote storage:
lv: Attālinātā krātuve:

[ctx: @title:group]
en: Show previews in the view for:
lv: Rādīt priekšskatījumus:

[ctx: @title:group]
en: Sorting mode:
lv: Kārtošanas režīms:

[ctx: @title:group]
en: Split view:
lv: Sadalītais skats:

[ctx: @title:group]
en: Status Bar:
lv: Statusa josla:

[ctx: @title:group]
en: Trash
lv: Atkritne

[ctx: @title:group]
en: User Feedback
lv: Lietotāja atgriezeniskā saite

[ctx: @title:group]
en: View
lv: Skats

[ctx: @title:group]
en: When opening an executable file:
lv: Kad atver izpildāmu datni:

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
lv: Iepriekš šomēnes

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
lv: Pirms nedēļas

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
lv: Pirms trim nedēļām

[ctx: @title:group Date]
en: Today
lv: Šodien

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
lv: Pirms divām nedēļām

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
lv: Vakar

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Earlier on' MMMM, yyyy
lv: 'Senāk' MMMM, yyyy

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'One Week Ago' (MMMM, yyyy)
lv: 'Pirms nedēļas' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Three Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
lv: 'Pirms trim nedēļām' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Two Weeks Ago' (MMMM, yyyy)
lv: 'Pirms divām nedēļām' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Date: MMMM is full month name in current locale, and yyyy is full year number. You must keep the ' don't use any fancy " or « or similar. The ' is not shown to the user, it's there to mark a part of the text that should not be formatted as a date]
en: 'Yesterday' (MMMM, yyyy)
lv: 'Vakar' (MMMM, yyyy)

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
lv: Lietotājs: %1 | Grupa: %2 | Pārējie: %3

[ctx: @title:group Groups that start with a digit]
en: 0 - 9
lv: 0 — 9

[ctx: @title:group Interface settings]
en: Interface
lv: Saskarne

[ctx: @title:group Size]
en: Big
lv: Lielas

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
lv: Mapes

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
lv: Vidējas

[ctx: @title:group Size]
en: Small
lv: Mazas

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
lv: &Grāmatzīmes

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
lv: „Dolphin“ rīkjosla

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
lv: Vietas josla

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
lv: Galvenā rīkjosla

[ctx: @title:menu]
en: Selection
lv: Atlase

[ctx: @title:menu]
en: Tools
lv: Rīki

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
lv: Izveidot jaunu

[ctx: @title:tab]
en: Compact
lv: Kompakts

[ctx: @title:tab]
en: Details
lv: Izvērsta informācija

[ctx: @title:tab]
en: Icons
lv: Ikonas

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
lv: Uzvedība

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
lv: Apstiprinājumi

[ctx: @title:tab Folders & Tabs settings]
en: Folders && Tabs
lv: Mapes un cilnes

[ctx: @title:tab General View settings]
en: General
lv: Vispārīgi

[ctx: @title:tab Panels settings]
en: Panels
lv: Paneļi

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
lv: Priekšskatījumi

[ctx: @title:tab Status & Location bars settings]
en: Status && Location bars
lv: Statusa un vietas josla

[ctx: @title:tab how file items columns are displayed]
en: Content Display
lv: Satur parādīšana

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
lv: Pielieto skata īpašības

[ctx: @title:window]
en: Configure
lv: Konfigurācija

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
lv: Apstiprinājums

[ctx: @title:window]
en: Folders
lv: Mapes

[ctx: @title:window]
en: How to Administrate
lv: Kā rīkoties kā administratoram

[ctx: @title:window]
en: Information
lv: Informācija

[ctx: @title:window]
en: Places
lv: Vietas

[ctx: @title:window]
en: Risks of Acting as an Administrator
lv: Risks, darbojoties kā administratoram

[ctx: @title:window]
en: Select
lv: Atlasīt

[ctx: @title:window]
en: Unselect
lv: Noņemt atlasi

[ctx: @title:window]
en: View Display Style
lv: Skatīt displeja stilu

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
lv: Terminālis

[ctx: @title:window for text input]
en: Rename Tab
lv: Pārdēvēt cilni

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
lv: Apturēt ielādi

[ctx: @tooltip]
en: The date format can be selected in settings.
lv: Datuma formātu varat izvēlēties iestatījumos.

[ctx: @tooltip]
en: The permission format can be changed in settings. Options are Symbolic, Numeric (Octal) or Combined formats
lv: Atļauju attēlošanas formātu varat mainīt iestatījumos. Iespējas ir simbolisks, skaitlisks (oktāls) vai kombinēts formāts

[ctx: Accessible description for combobox with actions of double click view background setting]
en: Action to trigger when double clicking view background
lv: Darbība, kas ieslēdzas, dubultklikšķinot uz skata fona

[ctx: Accessible description for custom command text field of double click view background setting]
en: Enter custom command to trigger when double clicking view background
lv: Ierakstiet pielāgotu komandu, kas palaidīsies, ja veiksiet dubultklikšķi uz skata fona

en: Actions for %1
lv: Darbības ar %1

en: Adding a dot to the beginning of this file's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
lv: Punkta pievienošana datnes nosaukuma sākumam to padarīs neredzamu.
    Vai tiešām vēlaties datni pārdēvēt?

en: Adding a dot to the beginning of this folder's name will hide it from view.
    Do you still want to rename it?
lv: Punkta pievienošana mapes nosaukuma sākumam to padarīs neredzamu.
    Vai tiešām vēlaties mapi pārdēvēt?

en: Also hide files with application/x-trash mimetype
lv: Tāpat arī slēpt datnes ar „application/x-trash“ MIME tipu

en: Always ask
lv: Vienmēr vaicāt

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
lv[0]: Vai tiešām vēlaties atvērt %1 vienumu?
lv[1]: Vai tiešām vēlaties atvērt %1 vienumus?
lv[2]: Vai tiešām vēlaties atvērt %1 vienumu?

en: Are you sure you want to open 1 terminal window? | Are you sure you want to open %1 terminal windows?
lv[0]: Vai tiešām vēlaties atvērt %1 termināļa logu?
lv[1]: Vai tiešām vēlaties atvērt %1 termināļa logus?
lv[2]: Vai tiešām vēlaties atvērt %1 termināļa logu?

en: Ask for confirmation when closing windows with a program that is still running in the Terminal panel.
lv: Vaicāt apstiprinājumu aizverot logus, ja to termināļa panelī joprojām darbojas kāda programma.

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
lv: Vaicāt apstiprinājumu, aizverot logus ar vairākām cilnēm.

en: Ask for confirmation when opening many folders at once.
lv: Vaicāt apstiprinājumu, atverot uzreiz vairākas mapes.

en: Ask for confirmation when opening many terminals at once.
lv: Vaicāt apstiprinājumu, atverot vienlaicīgi vairākus termināļus.

en: Auto-Play media files
lv: Automātiski atskaņot multimediju datnes

en: Automatic scrolling
lv: Automātiska ritināšana

en: Browse through archives
lv: Pārlūkot arhīvus

en: C&lose Current Tab
lv: Ai&zvērt aktīvo cilni

en: Choose Natural, Case Sensitive, or Case Insensitive order of sorting the items
lv: Vienumu kārtošanai izmanto dabīgu, lielo burtu ievērojošu vai lielo burtu neievērojošu secību

en: Choose what to see on each file or folder:
lv: Izvēlieties, ko vēlaties redzēt uz katras datnes un mapes:

en: Close the view in focus when turning off split view
lv: Aizvērt aktīvu skatu, izslēdzot sadalīto skatu

en: Current location changed, <filename>%1</filename> is no longer accessible.
lv: Ir mainīta pašreizējā atrašanās vieta, <filename>%1</filename> vairs nav pieejama.

en: Custom Action
lv: Pielāgota darbība

en: Date display format
lv: Datumu attēlošanas formāts

en: Default
lv: Noklusētais

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
lv: Iestata datņu ikonu izmēru.

en: Disk Usage Statistics - all devices
lv: Diska lietojuma statistika — visas ierīces

en: Disk Usage Statistics - current device
lv: Diska lietojuma statistika — pašreizējā ierīce

en: Disk Usage Statistics - current folder
lv: Diska lietojuma statistika — pašreizējā mape

en: Do not ask again
lv: Turpmāk nevaicāt

en: Do not show any directory size
lv: Nerādīt mapes izmēru

en: Empties Trash to create free space
lv: Iztukšo atkritni, atbrīvojot vietu datorā

en: Empty Recently Closed Tabs
lv: Iztukšot nesen aizvērto ciļņu sarakstu

en: Enabled plugins
lv: Ieslēgtie spraudņi

en: Enlarge Small Previews
lv: Palielināt mazus priekšskatījumus

en: Enter server URL (e.g. smb://[ip address])
lv: Ievadiet servera URL (piemēram, smb://[ip adrese])

en: Expandable folders
lv: Izvēršamas mapes

en: Filter…
lv: Filtrēt…

en: Folder is empty
lv: Mape ir tukša

en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
lv: Vai palaišanas iestatījumi ir modificēti (iekšējie iestatījumi saskarnē netiek parādīti)

en: Hidden files shown
lv: Parādītas slēptās datnes

en: Hide this File?
lv: Slēpt šo datni?

en: Hide this Folder?
lv: Slēpt šo mapi?

en: Highlight entire row
lv: Izcelt visu rindu

en: Home URL
lv: Mājas URL

en: How we display the size of directories
lv: Kā parādīt mapju izmēru

en: Icon size
lv: Ikonas izmērs

en: Install Konsole
lv: Instalēt „Konsole“

en: Internal config version of Dolphin, mainly Used to determine whether an updated version of Dolphin is running, so as to migrate config entries that were removed/renamed ...etc
lv: „Dolphin“ konfigurācijas versija, kas pamatā tiek izmantota, lai noteiktu, vai darbojas atjaunināta „Dolphin“ versija un lai migrētu noņemtus/pārdēvētus u.c. konfigurācijas ierakstus.

en: Left side padding
lv: Kreisās puses atstarpe

en: Limit folders panel to home directory if inside home
lv: Ierobežot mapju paneli līdz mājas mapei, ja atrodas mājas mapē

en: Loading canceled
lv: Ielāde atcelta

en: Loading…
lv: Ielādē…

en: Location
lv: Vieta

en: Location bar:
lv: Vietas josla:

en: Lock the layout of the panels
lv: Slēgt paneļu izkārtojumu

en: Maximum text width index (0 means unlimited)
lv: Maksimālais teksta platuma indekss (0 nozīmē bez ierobežojuma)

en: Maximum textlines (0 means unlimited)
lv: Maksimālais teksta rindu skaits (0 nozīmē bez ierobežojuma)

en: New tab name:
lv: Cilnes jaunais nosaukums:

en: New tab will be open after last one
lv: Jauna cilne tiks atvērta pēc pēdējās cilnes

en: New windows:
lv: Jauni programmas logi:

en: No Apple devices found
lv: Nav atrastu „Apple“ ierīču

en: No Bluetooth devices found
lv: Nav „Bluetooth“ iekārtu

en: No MTP-compatible devices found
lv: Nav MTP savietojamu iekārtu

en: No files tagged with "%1"
lv: Nav datņu ar birku „%1“

en: No items matching the filter
lv: Nav filtram atbilstošu vienumu

en: No items matching the search
lv: Nav meklētajam atbilstošu vienumu

en: No recently used items
lv: Nav nesen lietoto vienumu

en: No relevant network resources found
lv: Nav atbilstošu tīkla resursu

en: No shared folders found
lv: Nav atrastu kopīgotu mapju

en: No tags
lv: Nav birku

en: Open %1
lv: Atvērt %1

en: Open in application
lv: Atvērt programmā

en: Permissions style format
lv: Atļauju stila fomāts

en: Place two views side by side
lv: Novietot divus skatus vienu otram blakus

en: Position of columns
lv: Kolonnu novietojums

en: Preview size
lv: Priekšskatījuma izmērs

en: Previews shown
lv: Parādīti priekšskatījumi

en: Recently Closed Tabs
lv: Nesen aizvērtās cilnes

en: Recursive directory size limit
lv: Rekursīvs mapes izmēra ierobežojums

en: Reload
lv: Pārlādēt

en: Remember open folders and tabs
lv: Atcerēties atvērtās mapes un cilnes

en: Rename single items inline
lv: Atsevišķus vienumus pārdēvēt esošajā logā

en: Renaming multiple items is always done with a dialog window.
lv: Vairāku vienumu pārdēvēšana vienmēr notiek atsevišķā lodziņā.

en: Right side padding
lv: Labās puses atstarpe

en: Run script
lv: Palaist skriptu

en: Running Dolphin as root can be dangerous. Please be careful.
lv: „Dolphin“ palaišana kā saknes lietotājam var būt bīstama. Esiet uzmanīgi.

en: Search
lv: Meklēt

en: Search for %1
lv: Meklēt „%1“

en: Search for %1 in %2
lv: Meklēt „%1“ mapē „%2“

en: Search…
lv: Meklēt…

en: Select Action
lv: Atlasīt darbību

en: Select Remote Charset
lv: Izvēlieties attālināto rakstzīmju kopu

en: Select all items matching this pattern:
lv: Izvēlēties visus vienumus, kas atbilst šim paraugam:

en: Should an externally called folder open in a new tab in an existing Dolphin instance
lv: Vai ārēji izsauktu mapi atvērta eksistējoša „Dolphin“ loga jaunā cilnē.

en: Should the URL be editable for the user
lv: Vai URL ir pieejams rediģēšanai

en: Should the filter bar be shown
lv: Vai jārāda filtra josla

en: Should the full path be shown in the title bar
lv: Vai nosaukuma joslā rādīt pilnu ceļu

en: Should the full path be shown inside the location bar
lv: Vai vietas joslā rādīt pilnu ceļu

en: Should the view properties be used for all folders
lv: Vai visās mapēs lietot vienotas skata īpašības

en: Show &Terminal Panel
lv: Rādī&t termināļa paneli

en: Show 'Add to Places' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Pievienot vietām“.

en: Show 'Copy Location' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Kopēt vietu“.

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Kopēt uz“ un „Pārvietot uz“ komandas

en: Show 'Copy to other split view' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Kopēt vietu“.

en: Show 'Duplicate Here' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Dublēt te“.

en: Show 'Move to other split view' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt Pārvietot uz otru sadalīto skatu“.

en: Show 'Open In Split View' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Atvērt sadalītā skatā“.

en: Show 'Open Terminal' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Atvērt terminālī“.

en: Show 'Open in New Tab' and 'Open in New Tabs' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Atvērt jaunā cilnē“ un „Atvērt jaunās cilnēs“.

en: Show 'Open in New Window' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Atvērt jaunā logā“.

en: Show 'Sort By' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Kārtot pēc“.

en: Show 'View Mode' in context menu.
lv: Konteksta izvēlnē rādīt „Skata režīms“.

en: Show a bar for easy pasting after a cut or copy was done using the selection mode bottom bar.
lv: Rādīt joslu vieglai ielīmēšanai pēc griešanas vai kopēšanas atlases režīmā, izmantojot apakšējo joslu.

en: Show item information on hover
lv: Pārliekot peles kursoru, rādīt informāciju par vienumu

en: Show item on hover
lv: Rādīt vienumu, uzliekot peles kursoru

en: Show selection toggle
lv: Rādīt izvēles pārslēdzēju

en: Show the content count
lv: Rādīt satura skaitu

en: Show the content size
lv: Rādīt satura izmēru

en: Show zoom slider in the statusbar
lv: Statusa joslā rādīt tālummaiņas slīdni

en: Size of icons in the Places Panel (-1 means "automatic")
lv: Ikonu izmērs vietu panelī (-1 nozīmē „automātiski“)

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
lv: A–Z

[ctx: Sort ascending]
en: Ascending
lv: Augoši

[ctx: Sort ascending]
en: Lowest First
lv: Zemākos vispirms

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
lv: Vecākos vispirms

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
lv: Mazākos vispirms

[ctx: Sort descending]
en: Descending
lv: Dilstoši

[ctx: Sort descending]
en: Highest First
lv: Augstākos vispirms

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
lv: Lielākos vispirms

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
lv: Jaunākos vispirms

[ctx: Sort descending]
en: Z-A
lv: Z–A

en: Statusbar
lv: Statusa josla

en: Stop
lv: Apturēt

en: Terminal cannot be shown because Konsole is not installed. Please install it and then reopen the panel.
lv: Termināli nevar parādīt, jo nav instalēta „Konsole“. Instalējiet šo programmu un paneli atveriet no jauna.

en: Text completion mode of the URL Navigator
lv: URL navigatora teksta pabeigšanas režīms

en: Text width index
lv: Teksta platuma indekss

[ctx: Textual representation of a file. %1 is the name of the file/folder.]
en: "%1"
lv: „%1“

[ctx: Textual representation of fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Item | %1 Items
lv[0]: %1 vienums
lv[1]: %1 vienumi
lv[2]: %1 vienumu

[ctx: Textual representation of files. %1 is the number of files.]
en: One File | %1 Files
lv[0]: %1 datne
lv[1]: %1 datnes
lv[2]: %1 datņu

[ctx: Textual representation of five files. %1, %2, %3, %4 and %5 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3", "%4" and "%5"
lv: „%1“, „%2“, „%3“, „%4“ un „%5“

[ctx: Textual representation of folders. %1 is the number of folders.]
en: One Folder | %1 Folders
lv[0]: %1 mape
lv[1]: %1 mapes
lv[2]: %1 mapju

[ctx: Textual representation of four files. %1, %2, %3 and %4 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2", "%3" and "%4"
lv: „%1“, „%2“, „%3“ un „%4“

[ctx: Textual representation of selected fileitems. %1 is the number of files/folders.]
en: One Selected Item | %1 Selected Items
lv[0]: Atlasīta %1 vienums
lv[1]: Atlasīti %1 vienumi
lv[2]: Atlasīti %1 vienumi

[ctx: Textual representation of selected files. %1 is the number of files.]
en: One Selected File | %1 Selected Files
lv[0]: Atlasīta %1 datne
lv[1]: Atlasītas %1 datnes
lv[2]: Atlasītas %1 datnes

[ctx: Textual representation of selected folders. %1 is the number of folders.]
en: One Selected Folder | %1 Selected Folders
lv[0]: Atlasīta %1 mape
lv[1]: Atlasītas %1 mapes
lv[2]: Atlasītas %1 mapes

[ctx: Textual representation of three files. %1, %2 and %3 are names of files/folders.]
en: "%1", "%2" and "%3"
lv: „%1“, „%2“ un „%3“

[ctx: Textual representation of two files. %1 and %2 are names of files/folders.]
en: "%1" and "%2"
lv: „%1“ un „%2“

en: The Trash was emptied.
lv: Atkritne tika iztukšota.

en: The program '%1' is still running in the Terminal panel. Are you sure you want to quit?
lv: Termināļa panelī joprojām darbojas programmā „%1“. Vai tiešām vēlaties to izdzēst?

en: Timestamp since when the view properties are valid
lv: Laika zīmogs, kopš kura skata īpašības ir derīgas

en: Trash Emptied
lv: Atkritne ir iztukšota

en: Trash is empty
lv: Atkritne ir tukša

en: Unselect all items matching this pattern:
lv: Noņemt atlasi visam, kas atbilst šim paraugam:

en: Use auto-expanding folders for all view types
lv: Automātiski izvērst mapes visos skata veidos

en: Use system font
lv: Lietot sistēmas fontu

en: Use tab for switching between right and left view
lv: Izmantot cilni, lai pārslēgtos starp labo un kreiso skatu

[ctx: Used as a noun, i.e. 'Here is the zoom level:']
en: Zoom:
lv: Tālummaiņa:

en: View options:
lv: Skata īpašības:

en: Warning
lv: Brīdinājums

en: What
lv: Ko

en: When unchecked, the opposite view will be closed. The Close icon always illustrates which view (left or right) will be closed.
lv: Ja nav atzīmēts, aizvērsies pretējais. Aizvēršanas ikona vienmēr parādīs, kurš skats (kreisais vai labais) tiks aizvērts).

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
lv: Šajā logā ir atvērtas vairākas cilnes. Vai tiešām vēlaties iziet?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
lv: Jums ir nesaglabātas izmaiņas. Vai vēlaties tās apstiprināt vai noraidīt?

en: Zoom
lv: Tālummaiņa

en: Zoom To Default
lv: Tuvināt līdz noklusējumam

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode disabled
lv: Atlases režīms ir izslēgts

[ctx: accessibility announcement]
en: Selection mode enabled
lv: Atlases režīms ir ieslēgts

[ctx: accessible name of Dolphin's view container]
en: Location View
lv: Vietu skats

[ctx: action:button]
en: Content
lv: Saturs

[ctx: action:button]
en: Filename
lv: Datnes nosaukums

[ctx: action:button]
en: From Here
lv: No šejienes

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
lv: No šejienes (%1)

[ctx: action:button]
en: Limit search to '%1' and its subfolders
lv: Ierobežot meklēšanu līdz „%1“ un tās apakšmapēm

[ctx: action:button]
en: Save this search to quickly access it again in the future
lv: Saglabāt šo meklēšanu vieglai atkārtošanai nākotnē

[ctx: action:button]
en: Search in your home directory
lv: Meklēt mājas mapē

[ctx: action:button]
en: Your files
lv: Jūsu datnes

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: A subset of Dolphin settings.
lv: „Dolphin“ iestatījumu apakškopā

[ctx: description of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Count of available Network Shares
lv: Pieejamo kopīgoto tīkla resursu skaits

[ctx: e.g. 'Show previews for [files of any size]']
en: files of any size
lv: jebkura izmēra datnēm

[ctx: e.g. 'Show previews for [no file]']
en: no file
lv: ne datnēm

en: if true we use short relative dates, if not short dates
lv: Ja patiess, izmantojam īsus relatīvos datumus, ja nav īsie datumi

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Places
lv: Vietas

[ctx: name of kuserfeedback data source provided by dolphin]
en: Settings
lv: Iestatījumi

[ctx: option:check]
en: Also hide backup files while hiding hidden files
lv: Slēpjot slēptas datnes, paslēpt arī rezerves datnes

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
lv: Atvērt mapes, veicot vilkšanas darbības

[ctx: option:check]
en: Rename single items inline
lv: Atsevišķus vienumus pārdēvēt esošajā logā

[ctx: option:check]
en: Turning off split view closes the view in focus
lv: Sadalītā skata izslēgšana aizver aktīvo skatu

[ctx: option:check split view panes]
en: Switch between views with Tab key
lv: Pārslēgties starp skatiem ar „Tab“ taustiņu

[ctx: option:radio]
en: After current tab
lv: Pēc pašreizējās cilnes

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case insensitive
lv: Pēc alfabēta, ignorējot reģistrjutību

[ctx: option:radio]
en: Alphabetical, case sensitive
lv: Pēc alfabēta, reģistrjutīgi

[ctx: option:radio]
en: At end of tab bar
lv: Ciļņu joslas beigās

[ctx: option:radio]
en: Natural
lv: Dabīgs

[ctx: option:radio]
en: Show no size
lv: Nerādīt izmēru

[ctx: option:radio]
en: Show number of items
lv: Rādīt vienumu skaitu

[ctx: option:radio]
en: Show size of contents, up to
lv: Rādīt satura izmēru līdz

[ctx: option:radio as combined style]
en: Combined (e.g. 'drwxr-xr-x (755)')
lv: Kombinēts (piemēram, „drwxr-xr-x (755)“)

[ctx: option:radio as in absolute date]
en: Absolute (e.g. '%1')
lv: Absolūts (piemēram, „%1“)

[ctx: option:radio as in relative date]
en: Relative (e.g. '%1')
lv: Relatīvs (piemēram, „%1“)

[ctx: option:radio as numeric style]
en: Numeric (Octal) (e.g. '755')
lv: Skaitlisks (oktāls) (piemēram, „755“)

[ctx: option:radio as symbolic style]
en: Symbolic (e.g. 'drwxr-xr-x')
lv: Simbolisks (piemēram „drwxr-xr-x“)

en: pause
lv: pauzēt

en: play
lv: atskaņot

[ctx: tooltip:status Free disk space]
en: %1 free out of %2 (%3% used)
lv: %1 brīva vieta no %2 (%3% izmantota)

[ctx: used as a prefix in a spinbox showing e.g. 'Show previews for [files below 3 MiB]']
en: files below
lv: datnēm, kas ir mazākas par
