plasma_engine_weather - en to lt translation catalogue (322 entries)

en: Day
lt: Diena

en: N/A
lt: Nežinoma

en: Night
lt: Naktis

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
lt: Pen

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
lt: Pir

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
lt: Šeš

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
lt: Sek

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
lt: Ket

[ctx: Short for Today]
en: Today
lt: Šiandien

[ctx: Short for Tonight]
en: Tonight
lt: Šiąnakt

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
lt: Ant

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
lt: Tre

[ctx: Short for night, appended to the end of the weekday]
en: nt
lt: nk

[ctx: Short for tonight]
en: nite
lt: šiąnakt

en: day
lt: dieną

[ctx: precipitation total, very little]
en: Trace
lt: Pėdsakas

[ctx: visibility]
en: Excellent
lt: Puikus

[ctx: visibility]
en: Good
lt: Geras

[ctx: visibility]
en: Moderate
lt: Vidutinis

[ctx: visibility]
en: Poor
lt: Blogas

[ctx: visibility]
en: Very Good
lt: Labai geras

[ctx: visibility]
en: Very Poor
lt: Labai blogas

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds
lt: Šiek tiek debesuota

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Breezy
lt: Šiek tiek debesuota ir mažai vėjuota

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Windy
lt: Šiek tiek debesuota ir vėjuota

[ctx: weather condition]
en: Blowing Dust
lt: Pustomos dulkės

[ctx: weather condition]
en: Blowing Sand
lt: Pustomas smėlis

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow
lt: Sudėtingoji pūga

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow in Vicinity
lt: Sudėtingoji pūga apylinkėse

[ctx: weather condition]
en: Breezy
lt: Mažai vėjuota

[ctx: weather condition]
en: Clear
lt: Giedra

[ctx: weather condition]
en: Clear and Breezy
lt: Giedra ir mažai vėjuota

[ctx: weather condition]
en: Clear with Haze
lt: Giedra su migla

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
lt: Debesuota

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
lt: Debesuotumas mažėja

[ctx: weather condition]
en: Distant Precipitation
lt: Tolimi krituliai

[ctx: weather condition]
en: Drifting Snow
lt: Pustoma

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
lt: Dulksna

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog
lt: Dulksnos rūkas

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog/Mist
lt: Dulksnos rūkas arba migla

[ctx: weather condition]
en: Dust
lt: Dulkės

[ctx: weather condition]
en: Dust Devils
lt: Dulkių sukūriai

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm
lt: Dulkių vėtra

[ctx: weather condition]
en: Fog
lt: Rūkas

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
lt: Vietomis rūkas

[ctx: weather condition]
en: Fog in Vicinity
lt: Rūkas apylinkėse

[ctx: weather condition]
en: Fog/Mist
lt: Rūkas arba migla

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle
lt: Ledijanti dulksna

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Rain
lt: Ledijančios dulksnos lietus

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Snow
lt: Ledijančios dulksnos sniegas

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle in Vicinity
lt: Ledijanti dulksna apylinkėse

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog
lt: Ledijantis rūkas

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain
lt: Ledijantis lietus

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Snow
lt: Ledijantis lietus su sniegu

[ctx: weather condition]
en: Freezing drizzle
lt: Ledijanti dulksna

[ctx: weather condition]
en: Freezing rain
lt: Ledijantis lietus

[ctx: weather condition]
en: Hail
lt: Kruša

[ctx: weather condition]
en: Hail Showers
lt: Krušos liūtys

[ctx: weather condition]
en: Haze
lt: Migla

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
lt: Smarki dulksna

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle
lt: Smarki ledijanti dulksna

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Snow
lt: Smarkus ledijantis lietus su sniegu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
lt: Smarki kruša

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
lt: Smarkus lietus

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Snow
lt: Smarkus lietus su sniegu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
lt: Smarkus lietus ir sniegas

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
lt: Smarkiai sninga

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers
lt: Smarkūs liūtiniai snygiai

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
lt: Ledo kristalai

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
lt: Ledo kruopos

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
lt: Debesuotumas didėja

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle
lt: Silpna dulksna

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain
lt: Silpnas ledijantis lietus

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Snow
lt: Silpnas ledijantis lietus su sniegu

[ctx: weather condition]
en: Light Rain
lt: Silpnas lietus

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Snow
lt: Silpnas lietus su sniegu

[ctx: weather condition]
en: Light Snow
lt: Silpnai sninga

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers
lt: Silpni liūtiniai snygiai

[ctx: weather condition]
en: Lightning Visible
lt: Matomos perkūnijos

[ctx: weather condition]
en: Mainly Clear
lt: Daugiausiai giedra

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
lt: Daugiausiai saulėta

[ctx: weather condition]
en: Mist
lt: Migla

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
lt: Daugiausiai debesuota

[ctx: weather condition]
en: N/A
lt: Nežinoma

[ctx: weather condition]
en: Not Reported
lt: Nepranešta

[ctx: weather condition]
en: Overcast
lt: Apsiniaukę

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
lt: Šiek tiek debesuota

[ctx: weather condition]
en: Rain
lt: Lietus

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers
lt: Liūtiniai lietūs

[ctx: weather condition]
en: Rain Snow
lt: Lietus su sniegu

[ctx: weather condition]
en: Rain and Snow
lt: Lietus ir sniegas

[ctx: weather condition]
en: Recent Fog
lt: Neseniai buvo rūkas

[ctx: weather condition]
en: Recent Hail
lt: Neseniai buvo kruša

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain
lt: Neseniai palijo

[ctx: weather condition]
en: Recent Snow
lt: Neseniai pasnigo

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm
lt: Neseniai buvo perkūnija

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Hail
lt: Neseniai buvo perkūnija su kruša

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Hail
lt: Neseniai buvo perkūnija su smarkia kruša

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Rain
lt: Neseniai buvo perkūnija su smarkiu lietumi

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Rain
lt: Neseniai buvo perkūnija su lietumi

[ctx: weather condition]
en: Sand
lt: Smėlis

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm
lt: Smėlio audra

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm in Vicinity
lt: Smėlio audra apylinkėse

[ctx: weather condition]
en: Sand or Dust Storm
lt: Smėlio ar dulkių audra

[ctx: weather condition]
en: Severe Sand or Dust Storm
lt: Smarki smėlio ar dulkių audra

[ctx: weather condition]
en: Smoke
lt: Dūmai

[ctx: weather condition]
en: Snow
lt: Sniegas

[ctx: weather condition]
en: Snow Crystals
lt: Sniego kristalai

[ctx: weather condition]
en: Snow Rain
lt: Sniego lietus

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers
lt: Liūtiniai snygiai

[ctx: weather condition]
en: Squalls
lt: Škvalai

[ctx: weather condition]
en: Sunny
lt: Saulėta

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm
lt: Perkūnija

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Hail
lt: Perkūnija su kruša

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Rain
lt: Perkūnija su lietumi

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Sand or Dust Storm
lt: Perkūnija su smėlio ar dulkių audra

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm without Precipitation
lt: Perkūnija be kritulių

[ctx: weather condition]
en: Tornado
lt: Tornadas

[ctx: weather condition]
en: Windy
lt: Vėjuota

[ctx: weather condition]
en: clear
lt: giedra

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
lt: protarpiais giedra

[ctx: weather condition]
en: clear sky
lt: giedras dangus

[ctx: weather condition]
en: cloudy
lt: debesuota

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
lt: debesuota su kruša

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
lt: debesuota, stipriai sninga

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
lt: debesuota, truputį sninga

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
lt: debesuota su šlapdriba

[ctx: weather condition]
en: drizzle
lt: dulksna

[ctx: weather condition]
en: few clouds
lt: mažai debesuota

[ctx: weather condition]
en: fog
lt: rūkas

[ctx: weather condition]
en: fog with icing
lt: rūkas su apledėjimu

[ctx: weather condition]
en: foggy
lt: ūkanota

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
lt: ledijanti dulksna

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
lt: ledijantis lietus

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
lt: pilki debesys

[ctx: weather condition]
en: hail
lt: kruša

[ctx: weather condition]
en: hail shower
lt: krušos liūtis

[ctx: weather condition]
en: hail showers
lt: krušos liūtys

[ctx: weather condition]
en: haze
lt: migla

[ctx: weather condition]
en: hazy
lt: miglota

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
lt: smarki dulksna

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
lt: smarki ledijanti dulksna

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
lt: smarkus lietus

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
lt: smarkus liūtinis lietus

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
lt: smarkus lietus su sniegu

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
lt: smarki liūtis

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
lt: smarkios liūtys

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
lt: smarkiai sninga

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
lt: smarkus sniego liūtinis lietus

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
lt: smarkus liūtinis snygis

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
lt: smarkūs liūtiniai snygiai

[ctx: weather condition]
en: heavy thunderstorm
lt: smarki perkūnija

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
lt: silpna dulksna

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
lt: silpnas ledijantis lietus

[ctx: weather condition]
en: light rain
lt: silpnas lietus

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
lt: silpnas liūtinis lietus

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
lt: silpnas lietus su sniegu

[ctx: weather condition]
en: light shower
lt: silpna liūtis

[ctx: weather condition]
en: light showers
lt: silpnos liūtys

[ctx: weather condition]
en: light snow
lt: silpnai sninga

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
lt: silpnas sniego liūtinis lietus

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
lt: silpnas liūtinis snygis

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
lt: silpni liūtiniai snygiai

[ctx: weather condition]
en: light thunderstorm
lt: silpna perkūnija

[ctx: weather condition]
en: mist
lt: migla

[ctx: weather condition]
en: misty
lt: miglota

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
lt: vidutinis lietus

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
lt: vidutiniškai sninga

[ctx: weather condition]
en: n/a
lt: nežinoma

[ctx: weather condition]
en: na
lt: nežinoma

[ctx: weather condition]
en: overcast
lt: apsiniaukę

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
lt: šiek tiek debesuota

[ctx: weather condition]
en: rain
lt: lietus

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
lt: smėlio audra

[ctx: weather condition]
en: showers
lt: liūtys

[ctx: weather condition]
en: sleet
lt: šlapdriba

[ctx: weather condition]
en: sleet shower
lt: šlabdribos liūtis

[ctx: weather condition]
en: sleet showers
lt: šlapdribos liūtys

[ctx: weather condition]
en: snow
lt: sninga

[ctx: weather condition]
en: snow showers
lt: liūtiniai snygiai

[ctx: weather condition]
en: sunny
lt: saulėta

[ctx: weather condition]
en: sunny intervals
lt: protarpiais saulėta

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
lt: perkūnijos

[ctx: weather condition]
en: thundery shower
lt: liūtis su perkūnija

[ctx: weather condition]
en: tropical storm
lt: tropinė audra

[ctx: weather condition]
en: white cloud
lt: balti debesys

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
lt: Mažai debesuota

[ctx: weather forecast]
en: A few thunderstorms
lt: Mažai perkūnijų

[ctx: weather forecast]
en: A mix of sun and cloud
lt: Pragiedruliai

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Cloudy
lt: Taps debesuota

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Sunny
lt: Giedrysis

[ctx: weather forecast]
en: Blizzard
lt: Pūga

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Dust
lt: Pustomos dulkės

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Sand
lt: Pustomas smėlis

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Snow
lt: Sudėtingoji pūga

[ctx: weather forecast]
en: Breezy
lt: Mažai vėjuota

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow
lt: Gali silpnai pasnigti

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
lt: Galimas lietus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or snow
lt: Galimas lietus ar sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of severe thunderstorms
lt: Galima stipri perkūnija

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
lt: Galimos liūtys

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow
lt: Galimas sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow and blizzard
lt: Gali pasnigti ir kilti pūga

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow or rain
lt: Galimas sniegas ar lietus

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms
lt: Galima perkūnija

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms and possible hail
lt: Galima perkūnija su tikėtina kruša

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow
lt: Galimas šlapias sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Clear
lt: Giedra

[ctx: weather forecast]
en: Clearing
lt: Giedrysis

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy
lt: Debesuota

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy periods
lt: Protarpiais debesuota

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy with sunny periods
lt: Debesuota su pragiedruliais

[ctx: weather forecast]
en: Cold
lt: Šaltis

[ctx: weather forecast]
en: Dense Fog
lt: Tirštas rūkas

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle
lt: Dulksna

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle Likely
lt: Tikėtina dulksna

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or rain
lt: Dulksna ar lietus

[ctx: weather forecast]
en: Fog
lt: Rūkas

[ctx: weather forecast]
en: Fog developing
lt: Kils rūkas

[ctx: weather forecast]
en: Fog dissipating
lt: Sklaidysis rūkas

[ctx: weather forecast]
en: Fog patches
lt: Vietomis rūkas

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle
lt: Ledijanti dulksna

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain
lt: Ledijantis lietus

[ctx: weather forecast]
en: Freezing drizzle
lt: Ledijanti dulksna

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain
lt: Ledijantis lietus

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or rain
lt: Ledijantis lietus arba lietus

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or snow
lt: Ledijantis lietus arba sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Haze
lt: Migla

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Rain
lt: Smarkus lietus

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Snow
lt: Smarkiai snigs

[ctx: weather forecast]
en: Hot
lt: Karštis

[ctx: weather forecast]
en: Ice Crystals
lt: Ledo kristalai

[ctx: weather forecast]
en: Increasing Clouds
lt: Debesuotumas didės

[ctx: weather forecast]
en: Increasing cloudiness
lt: Didės debesuotumas

[ctx: weather forecast]
en: Increasing clouds
lt: Daugės debesų

[ctx: weather forecast]
en: Light snow
lt: Silpnai snigs

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow
lt: Silpnas šlapias sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow or rain
lt: Silpnas šlapias sniegas arba lietus

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Clear
lt: Daugiausiai giedra

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Cloudy
lt: Daugiausiai debesuota

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Sunny
lt: Daugiausiai saulėta

[ctx: weather forecast]
en: Near blizzard
lt: Beveik pūga

[ctx: weather forecast]
en: Overcast
lt: Apsiniaukę

[ctx: weather forecast]
en: Partly Cloudy
lt: Šiek tiek debesuota

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow
lt: Protarpiais silpnai pasnigs

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow
lt: Protarpiais silpnas šlapias sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow mixed with rain
lt: Protarpiais silpnas šlapias sniegas maišytas su lietumi

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow or rain
lt: Protarpiais silpnas šlapias sniegas arba lietus

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain
lt: Protarpiais lietus

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with freezing rain
lt: Protarpiais lietus maišytas su ledijančiu lietumi

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with snow
lt: Protarpiais lietus maišytas su sniegu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or freezing rain
lt: Protarpiais lietus arba ledijantis lietus

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or snow
lt: Protarpiais lietus arba sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow
lt: Protarpiais pasnigs

[ctx: weather forecast]
en: Rain
lt: Lietus

[ctx: weather forecast]
en: Rain Likely
lt: Tikėtinas lietus

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers
lt: Liūtiniai lietūs

[ctx: weather forecast]
en: Rain or snow
lt: Lietus arba sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow
lt: Lietus arba sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Showers
lt: Liūtys

[ctx: weather forecast]
en: Showers or drizzle
lt: Liūtys arba dulksna

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thundershowers
lt: Liūtys arba škvalai su perkūnija

[ctx: weather forecast]
en: Sleet
lt: Šlapdriba

[ctx: weather forecast]
en: Smoke
lt: Dūmai

[ctx: weather forecast]
en: Snow
lt: Sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers
lt: Liūtiniai snygiai

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard
lt: Sniegas ir pūga

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with rain
lt: Sniegas maišytas su lietumi

[ctx: weather forecast]
en: Snow or rain
lt: Sniegas arba lietus

[ctx: weather forecast]
en: Snow squalls
lt: Sniego škvalai

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet
lt: Sniegas arba šlapdriba

[ctx: weather forecast]
en: Sunny
lt: Saulėta

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms
lt: Perkūnijos

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms and possible hail
lt: Perkūnijos ir galima kruša

[ctx: weather forecast]
en: Volcanic Ash
lt: Vulkaniniai pelenai

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow
lt: Šlapias sniegas

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow mixed with rain
lt: Šlapias sniegas maišytas su lietumi

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow or rain
lt: Šlapias sniegas arba lietus

[ctx: weather forecast]
en: Windy
lt: Vėjuota

[ctx: weather forecast]
en: clear
lt: giedra

[ctx: weather forecast]
en: clear intervals
lt: protarpiais giedra

[ctx: weather forecast]
en: clear sky
lt: giedras dangus

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
lt: debesuota

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with hail
lt: debesuota su kruša

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with heavy snow
lt: debesuota, stipriai snigs

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with light snow
lt: debesuota, truputį snigs

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with sleet
lt: debesuota su šlapdriba

[ctx: weather forecast]
en: drizzle
lt: dulksna

[ctx: weather forecast]
en: fog
lt: rūkas

[ctx: weather forecast]
en: foggy
lt: ūkanota

[ctx: weather forecast]
en: grey cloud
lt: pilki debesys

[ctx: weather forecast]
en: hail
lt: kruša

[ctx: weather forecast]
en: hail shower
lt: krušos liūtis

[ctx: weather forecast]
en: hail showers
lt: krušos liūtys

[ctx: weather forecast]
en: hazy
lt: miglota

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain
lt: smarkus lietus

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain shower
lt: smarkus liūtinis lietus

[ctx: weather forecast]
en: heavy shower
lt: smarki liūtis

[ctx: weather forecast]
en: heavy showers
lt: smarkios liūtys

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow
lt: smarkiai snigs

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow shower
lt: smarkus liūtinis snygis

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow showers
lt: smarkūs liūtiniai snygiai

[ctx: weather forecast]
en: light rain
lt: silpnas lietus

[ctx: weather forecast]
en: light rain shower
lt: silpnas liūtinis lietus

[ctx: weather forecast]
en: light shower
lt: silpna liūtis

[ctx: weather forecast]
en: light showers
lt: silpnos liūtys

[ctx: weather forecast]
en: light snow
lt: silpnai snigs

[ctx: weather forecast]
en: light snow shower
lt: silpnas liūtinis snygis

[ctx: weather forecast]
en: light snow showers
lt: silpni liūtiniai snygiai

[ctx: weather forecast]
en: mist
lt: migla

[ctx: weather forecast]
en: misty
lt: miglota

[ctx: weather forecast]
en: na
lt: nežinoma

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
lt: šiek tiek debesuota

[ctx: weather forecast]
en: sandstorm
lt: smėlio audra

[ctx: weather forecast]
en: sleet
lt: šlapdriba

[ctx: weather forecast]
en: sleet shower
lt: šlapdribos liūtis

[ctx: weather forecast]
en: sleet showers
lt: šlapdribos liūtys

[ctx: weather forecast]
en: sunny
lt: saulėta

[ctx: weather forecast]
en: sunny intervals
lt: protarpiais saulėta

[ctx: weather forecast]
en: thundery shower
lt: liūtis su perkūnija

[ctx: weather forecast]
en: tropical storm
lt: tropinė audra

[ctx: weather forecast]
en: white cloud
lt: balti debesys
