konqueror - en to ka translation catalogue (246 entries)

en:  (In new window)
ka:  (ახალ ფანჯარაში)

en:  (In parent frame)
ka:  (მშობელ კადრში)

en: &Allow Password Caching for This Site
ka: &ამ საიტისთვის პაროლების დამახსოვრების დაშვება

en: &Allow attachments
ka: &მიმაგრებული ფაილების დაშვება

en: &Close Wallet
ka: ქისის &დახურვა

en: &Copy Email Address
ka: ელფოსტის მისამართის &კოპირება

en: &Copy Text
ka: ტექსტის &კოპირება

en: &Credential management
ka: &ავტორიზაციის დეტალების მართვა

en: &Customize Fields to Memorize for This Page...
ka: &ამ გვერდისთვის დასამახსოვრებელი ველების მორგება...

en: &Edit
ka: რ&ედაქტირება

en: &File
ka: &ფაილი

en: &Highlight All Matches
ka: ყველა დამთხვევის &გამოკვეთა

en: &Ignore attachments
ka: &მიმაგრებული ფაილების იგნორი

en: &Immediately memorize form data
ka: &ფორმის მონაცემების დაუყოვნებლივი დამახსოვრება

en: &Issuer
ka: &გამომცემელი

en: &Languages
ka: &ენები

en: &Launch Wallet Manager
ka: &საფულეების მმართველის გაშვება

en: &Match Case
ka: &დიდი და პატარა ასოების სხვაობა

en: &Memorize Passwords in This Page Now
ka: &ამ გვერდისთვის პაროლების ახლავე დამახსოვრება

en: &Next
ka: &შემდეგი

en: &Options
ka: &პარამეტრები

en: &Play/Pause
ka: &დაკვრა/პაუზა

en: &Previous
ka: &წინა

en: &Save Link As...
ka: ბმის &შენახვა როგორც...

en: &Search
ka: &ძებნა

en: &Search As You Type
ka: &ძებნა აკრეფის მიმდინარეობისას

en: &Send Email
ka: &ელფოსტის გაგზავნა

en: &Send Unencrypted
ka: და&უშიფრავად გაგზავნა

en: &Show details
ka: &დეტალების ჩვენება

en: &Show passwords
ka: პაროლების &ჩვენება

en: &Subject
ka: &სათაური

en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

en: &View
ka: &ნახვა

en: <html><b>%1</b> would like to access information about your current physical location
ka: <html><b>%1</b>-ს სურს წვდომა თქვენს მიმდინარე ფიზიკურ მდებარეობასთან

en: <html><b>%1</b> would like to access to your microphone, camera and other audio and video capture devices
ka: <html><b>%1</b>-ს სურს წვდომა თქვენს კამერასთან, მიკროფოთან და სხვა ხმის და ვიდეოს ჩამწერ მოწყობილობასთან

en: <html><b>%1</b> would like to access your camera and other video capture devices
ka: <html><b>%1</b>-ს სურს წვდომა თქვენს კამერასთან და სხვა ვიდეოს ჩამწერ მოწყობილობებთან

en: <html><b>%1</b> would like to access your microphone and other audio capture devices
ka: <html><b>%1</b>-ს სურს წვდომა თქვენს მიკროფონთან და სხვა ხმის ჩამწერ მოწყობილობებთან

en: <html><b>%1</b> would like to lock your mouse inside the web page
ka: <html><b>%1</b>-ს თქვენი თაგუნას ვებგვერდის შიგნით დაბლოკვა სურს

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen
ka: <html><b>%1</b>-ს სურს, თქვენი ეკრანი ჩაიწეროს

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen and your audio
ka: <html><b>%1</b>-ს სურს, თქვენი ეკრანი და ხმა ჩაიწეროს

en: <html><b>%1</b> would like to send you notifications
ka: <html><b>%1</b>-ს თქვენთვის გაფრთხილებების გამოგზავნა სურს

en: <html><body><h3>Unable to display error message</h3><p>The error template file <em>error.html</em> could not be found.</p></body></html>
ka: <html><body><h3>შეცდომის შეტყობინების გამოტანის შეცდომა</h3><p>შეცდომის ნიმუშის ფაილი <em>error.html</em> ვერ ვიპოვე.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>You received a cookie from %1</p><p>Do you want to accept or reject this cookie?</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>მიიღეთ ქუქი %1-დან</p><p>მიიღებთ თუ უარჰყოფთ ამ ქუქის?</p></body></html>

en: <html>Do you want %1 to remember the login information for <b>%2</b>?</html>
ka: <html>გნებავთ, %1 -მა დაიმახსოვროს თქვენი ავტორიზაციის დეტალები <b>%2</b>-სთვის?</html>

en: <p>The server <tt>%1</tt> failed the authenticity check. The error is:</p><p><tt>%2</tt></p>Do you want to ignore this error?
ka: <p>სერვერისთვის <tt>%1</tt> სანდოობის გადამოწმების შემოწმება ჩავარდა. შეცდომა:</p><p><tt>%2</tt></p>გნებავთ ამ შეცდომის იგნორი??

en: <qt><p>To display the requested web page again, the browser needs to resend information you have previously submitted.</p><p>If you were shopping online and made a purchase, click the Cancel button to prevent a duplicate purchase.Otherwise, click the Continue button to display the webpage again.</p>
ka: <qt><p>მოთხოვნილი ვებგვერდის თავიდან საჩვენებლად ბრაუზერს ინფორმაციის, რომელიც უკვე გადაგზავნილია, თავიდან გაგზავნა ესაჭიროება.</p><p>თუ საყიდლებით იყავით დაკავებული და რამე შეიძინეთ, დააჭირეთ გაუქმებას, რათა ორჯერ შეძენა თავიდან აიცილოთ. სხვა შემთხვევაში დააჭირეთ გაგრძელების ღილაკს და ვებგვერდი თავიდან ჩაიტვირთება.</p>

en: <qt>Do you want to allow this site to attach the following files to the email message?</qt>
ka: <qt>გნებავთ, მისცეთ ამ ვებგვერდს უფლება, ელფოსტებს ფაილები მიამაგროს?</qt>

en: <qt>Do you want to search for <b>%1</b>?</qt>
ka: <qt>გნებავთ, მოძებნოთ <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open a popup window to<p>%1</p><br/>Do you want to allow this?</qt>
ka: <qt>ეს ვებგვერდი ითხოვს მხტუნარა ფანჯრის გახსნას <p>%1</p><br/>დავუშვათ ეს?</qt>

en: <td>Mime Type</td><td>Description</td><td>Suffixes</td><td>Plugin</td>
ka: <td>Mime ტიპი</td><td>აღწერა</td><td>სუფიქსები</td><td>დამატება</td>

en: <td>Plugin</td><td>Description</td><td>File</td><td>Types</td>
ka: <td>დამატება</td><td>აღწერა</td><td>ფაილი</td><td>ტიპები</td>

en: <ul><li><b>Field internal name: </b>%1</li><li><b>Field type: </b>%2</li><li><b>Field id: </b>%3</li><li><b>Field is read only: </b>%4</li><li><b>Field is enabled: </b>%5</li><li><b>Autocompletion is enabled: </b>%6</li></ul>
ka: <ul><li><b>ველის შიდა სახელი: </b>%1</li><li><b>ველის ტიპი: </b>%2</li><li><b>ველის id: </b>%3</li><li><b>ველი მხოლოდ წაკითხვადია: </b>%4</li><li><b>ველი ჩართულია: </b>%5</li><li><b>ავტოდასრულება ჩართულია: </b>%6</li></ul>

[ctx: @action:button]
en: Show here
ka: ჩვენება აქ

[ctx: @action:button]
en: Show in new tab
ka: ჩვენება ახალ ჩანართში

[ctx: @action:deny permission]
en: &Deny permission
ka: &წვდომის უარყოფა

[ctx: @action:display details about credentials to store]
en: &Show details
ka: &დეტალების ჩვენება

[ctx: @action:grant permission]
en: &Grant permission
ka: &წვდომის მიცემა

[ctx: @action:hide details about credentials to store]
en: &Hide details
ka: &დეტალების დამალვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
ka: %1-ით &გახსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Show &with %1
ka: %1-ით &ჩვენება

[ctx: @action:inmenu Open downloaded file]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: @action:inmenu Open downloaded file choosing application]
en: Open With...
ka: გამხსნელი პროგრამა...

[ctx: @action:never for this site]
en: Ne&ver for this site
ka: &არასდროს ამ საიტისთვის

[ctx: @action:not now]
en: N&ot now
ka: &არა ახლა

[ctx: @action:remember password]
en: &Remember
ka: &დამახსოვრება

[ctx: @label accept cookie]
en: Accept
ka: დასტური

[ctx: @label accept cookie for this session only]
en: Accept for this session
ka: მიღება ამ სესიისთვის

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
ka: დაცული სერვერები, გვერდების სკრიპტები

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
ka: დაცული სერვერები, გვერდების სკრიპტები

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
ka: სერვერები

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
ka: მხოლოდ დაცული სერვერები

[ctx: @label location where a remote URL was downloaded]
en: <tt>%1</tt> was saved as <tt>%2</tt>
ka: <tt>%1</tt> შენახულია, როგორც: <tt>%2</tt>

[ctx: @label reject cookie]
en: Reject
ka: უარყოფა

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
ka: სესიის დასასრული

[ctx: @label:part of the text: 'url' was saved as 'file']
en: was saved as
ka: შენახულია

[ctx: A statement about a field is false]
en: no
ka: არა

en: Add URL to Filter
ka: მისამართის ფილტრის დამატება

en: Additional Information: %1
ka: დამატებითი ინფორმაცია: %1

en: Advanced users will appreciate the Konsole which you can embed into Konqueror (Settings -> <img width='16' height='16' SRC="%1"></img> Show Terminal Emulator).
ka: განვითარებული მომხმარებლები დააფასებენ Konsole-ს, რომელიც შეგიძლიათ, Konqueror-ში ჩააშენოთ (მორგება -> <img width='16' height='16' SRC="%1"></img> ტერმინალის ემულატორის ჩვენება).

en: All cookies
ka: ყველა ქუქი

en: All cookies from this domain
ka: ამ დომენის ყველა ქუქი

en: Allow
ka: დაშვება

[ctx: Allow a web page to capture the screen]
en: Allow
ka: დაშვება

en: Allow access
ka: წვდომის დაშვება

en: An error occurred while saving the file: %1
ka: შეცდომა ფაილის შენახვისას: %1

en: Apply choice to
ka: ცვლილებების გადატარება

en: As a &MHTML file
ka: როგორც &MHTML ფაილი

en: As a &complete HTML page
ka: როგორც &სრული HTML გვერდი

en: As an HTML file &without external resources
ka: როგორც HTML &ფაილი გარე რესურსების გარეშე

en: Attachment Removed
ka: მიმაგრებული ფაილი წაშლილია

en: Available &fields
ka: ხელმისაწვდომი &ველები

en: Block Image...
ka: ბლოკის ნახატი...

en: Block Images From %1
ka: ბლოკის ნახატები %1-დან

[ctx: Block a web page from capturing the screen]
en: Block
ka: დაბლოკვა

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: Browse and restore the trash
ka: დაათვალიერეთ და აღადგინეთ ნაგავი

en: C&opy Audio URL
ka: აუდიოს ბმულის &კოპირება

en: C&opy Media URL
ka: მედიის ბმულის &კოპირება

en: C&opy Video URL
ka: &ვიდეოს ბმულის კოპირება

en: Certificate details
ka: სერტიფიკატიs detalebi

en: Choose Capture Source
ka: აირჩიეთ გადაღების წყარო

en: Choose Save Format
ka: აირჩიეთ შენახვის ფორმატი

en: Choose fields to remember
ka: აირჩიეთ დასამახსოვრებელი ველები

en: Choose window or screen to capture
ka: აირჩიეთ ფანჯარა ან ეკრანი გადასაღებად

en: Close the search bar
ka: ძებნის პანელის დახურვა

en: Close window?
ka: დავხურო ფანჯარა?

en: Configure Web Shortcuts...
ka: ვებ მალსახმობების მორგება...

en: Confirmation Required
ka: საჭიროა თანხმობა

en: Cookie details
ka: ქუქის დეტალები

en: Copy Image
ka: ნახატის კოპირება

en: Copy Image URL
ka: სურათის URL-ის კოპირება

en: Copy Link &Text
ka: ბმულის &ტექსტის კოპირება

en: Copy Link &URL
ka: ბმულის URL-ის კოპირება

en: Couldn't open the file <tt>%1</tt> containing the user style sheet. The default style sheet will be used
ka: მომხმარებლის სტილების ცხრილის შემცველი ფაილი <tt>%1</tt> ვერ გავხსენი

en: Date and Time: %1
ka: თარიღი: %1

en: Description:
ka: აღწერა:

[ctx: Destination of a file download]
en: Destination
ka: დანიშნულება

en: Details of the Request:
ka: მოთხოვნის დეტალები:

en: Dialog
ka: ფანჯარა

en: Divide et impera (lat. "Divide and conquer") - by splitting a window into two parts (e.g. Window -> <img width='16' height='16' src="%1" /> Split View Left/Right) you can make Konqueror appear the way you like.
ka: Divide et impera (ლათ: "დაყავი და დაიპყარი") - ფანჯრის ორ ნაწილას გაყოფით (მაგ: ფანჯარა -> <img width='16' height='16' src="%1" /> ხედის მარცხნივ/მარჯვნივ გაყოფა), შეგიძლიათ Konqueror თქვენს გემოზე მოირგოთ.

en: Do Not Allow
ka: აკრძალვა

en: Do you want to allow <tt>%1</tt> to capture the contents of your screen?
ka: მართლა გნებავთ, მისცეთ პროგრამას <tt>%1</tt> უფლება, თქვენი ეკრანის სურათი გადაიღოს?

en: Do you want to allow this page to capture the contents of your screen?
ka: მართლა გნებავთ, მისცეთ ამ გვერდს უფლება, თქვენი ეკრანის სურათი გადაიღოს?

en: Domain
ka: დომენი

en: Email Attachment Confirmation
ka: ელფოსტაზე მიმაგრების დადასტურება

en: Enter the URL:
ka: შეიყვანეთ URL:

en: Error: %1
ka: შეცდომა: %1

en: Expires
ka: იწურება

en: Exposure
ka: ექსპოზიცია

[ctx: Fill the Forms with Data from KWallet]
en: &Fill forms now
ka: &ფორმების ახლავე შევსება

en: Filter error
ka: ფილტრის შეცდომა

en: Find the next match for the current search phrase
ka: მიმდინარე ძებნის ფრაზის შემდეგი დამთხვევის მოძებნა

en: Find the previous match for the current search phrase
ka: მიმდინარე ძებნის ფრაზის წინა დამთხვევის მოძებნა

en: Find...
ka: მოძებნა…

[ctx: Finished saving URL]
en: Saved %1 as %2
ka: %1 შევინახე, როგორც %2

en: For more detailed documentation on Konqueror click <a href="%1">here</a>.
ka: Konqueror-ის შესახებ დეტალური დოკუმენტაციის მისაღებად <a href="%1">აქ</a> დააწკაპუნეთ.

en: HTML Toolbar
ka: HTML -ის პანელი

en: Highlight Matches
ka: დამთხვევების გამოკვეთა

en: Home Folder
ka: საწყისი საქაღალდე

en: How would you like to save the page?
ka: როგორ გნებავთ გვერდის შენახვა?

[ctx: Ignore the certificate error for this URL now and in the future]
en: Yes, &forever
ka: დიახ, &სამუდამოდ

[ctx: Ignore the certificate error for this URL only for now]
en: Yes, &once
ka: დიახ, &ერთხელ

en: Installed
ka: დაყენებულია

en: Installed Plugins
ka: დაყენებული დამატებები

en: Internet Search
ka: ინტერნეტში მოძებნა

en: Introduction
ka: შესავალი

en: Javascript Popup Confirmation
ka: Javascript -ის მხტუნარის დადასტურება

[ctx: KDE 4 tag line]
en: Be free.
ka: იყავით თავისუფალი.

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
ka: იყავით თავისუფალი.

en: Konqueror is a web browser, file manager and universal document viewer.
ka: Konqueror- ბრაუზერი, ფაილების მმართველი და დოკუმენტების დამთვალიერებელია.

en: Konqueror is also a full featured and easy to use web browser which you can use to explore the Internet. Enter the address (e.g. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>) of a web page you would like to visit in the location bar and press Enter, or choose an entry from the Bookmarks menu.
ka: Konqueror, ასევე, სრულად ფუნქციონალური ვებ-ბრაუზერია, რომელიც შეგიძლიათ, ინტერნეტში სამუშაოდ გამოიყენოთ. შეიყვანეთ მისამართი (მაგ: <a href="https://www.kde.org">https://www.kde.org</a>) ვებგვერდისა, რომელზეც გნებავთ შეხვიდეთ, მდებარეობის პანელზე და დააწექით Enter-ს, ან აირჩიეთ ის სანიშნეების მენიუდან.

en: Konqueror makes working with and managing your files easy. You can browse both local and networked folders while enjoying advanced features such as the powerful sidebar and file previews.
ka: Konqueror აადვილებს თქვენს ფაილებთან მუშაობას და მათ მართვას. შეგიძლიათ დაათვალიეროთ როგორც ლოკალური, ისე ქსელური საქაღალდეები მაშინ, როცა წვდომა გექნებათ ისეთ დამატებით ფუნქციებთან, როგორიცაა მძლავრი გვერდითი პანელი და ფაილის მინიატურები.

[ctx: Label of a web field]
en: Field name
ka: ველის სახელი

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: <a href="%1">Return to Starting Points</a>
ka: <a href="%1">საწყის წერტილებზე დაბრუნება</a>

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: Starting Points
ka: დაწყისი წერტილები

en: Name
ka: სახელი

[ctx: Name attribute of a web field]
en: Internal field name
ka: შიდა ველის სახელი

en: Network Folders
ka: ქსელის საქაღალდეები

en: Network Transmission
ka: ქელით გადაცემა

en: Next: An Introduction to Konqueror
ka: შემდეგ: შესავალი Konqueror-ში

en: Next: Tips & Tricks
ka: შემდეგი: შენიშვნები და მინიშნებები

[ctx: Notification about downloading a file]
en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: Only this cookie
ka: მხოლოდ ეს ქუქი

[ctx: Other details about a web field]
en: Details
ka: დეტალები

en: Path
ka: ბილიკი

en: Possible Causes:
ka: შესაძლო შედეგები:

en: Possible Solutions:
ka: შესაძლო გადაწყვეტები:

en: Print Document
ka: დოკუმენტის დაბეჭდვა

en: Print Preview
ka: დასაბეჭდის გადახედვა

en: Protocol: %1
ka: პროტოკოლი: %1

en: Quick access to your bookmarks
ka: სწრაფი წვდომა თქვენს სანიშნეებზე

en: Remove All Memorized Passwords for This Site
ka: ამ საიტისთვის ყველა დამახსოვრებული პაროლის წაშლა

en: Remove Customized Memorization Settings for This Page
ka: ამ გვერდისთვის მორგებული დამახსოვრების პარამეტრების წაშლა

en: Resubmit Information
ka: ინფორმაციის თავიდან გადაცემა

en: Sa&ve Audio As...
ka: &აუდიოს შენახვა, როგორც...

en: Sa&ve Media As...
ka: მედიის შენახვა, როგორც...

en: Sa&ve Video As...
ka: &ვიდეოს შენახვა, როგორც...

en: Save Full HTML Page As...
ka: სრული HTML გვერდის შენახვა, როგორც...

en: Save Image As...
ka: ნახატის შენახვა როგორც...

[ctx: Scans again the page to detect forms to fill]
en: Look Again for Forms
ka: ფორმების თავიდან ძებნა

[ctx: Search "search provider" for "text"]
en: Search %1 for '%2'
ka: %1-ში %2-ის მოძებნა

[ctx: Search for "text" with]
en: Search for '%1' with
ka: '%1'-ის მოძებნა მოხდება

en: Search the Web
ka: ვებში ძებნა

en: Send Image...
ka: ნახატის გაგზავნა...

en: Set &Encoding
ka: &კოდირების დაყენება

en: Shared files and folders
ka: გაზიარებული ფაილები და საქაღალდეები

en: Show advanced information about the fields
ka: ველების შესახებ დამატებითი ინფორმაციის ჩვენება

[ctx: Source of a file being downloaded]
en: Source
ka: წყარო

en: Spell Checking Enabled
ka: მართლწერის შემოწმება ჩართულია

en: Spelling
ka: მართლწერა

en: Store form data in KWallet when closing the dialog
ka: ფანჯრის დახურვისას ფორმის მონაცემების KWallet-ში შენახვა

en: Switch between displaying passwords or placeholders
ka: პაროლებსა და ადგილმჭერებს შორის გადართვა

en: Technical Reason: %1
ka: ტექნიკური მიზეზი: %1

en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

en: The <img width='16' height='16' src="%1"></img> History in your Sidebar ensures that you can keep track of the pages you have visited recently.
ka: <img width='16' height='16' src="%1"></img> ისტორია გვერდით პანელზე უზრუნველყოფს თქვენს წვდომას ბრაუზერის ისტორიასთან.

en: The SSL information for this site appears to be corrupt.
ka: როგორც ჩანს, SSL ინფორმაცია ამ საიტისთვის დაზიანებულია.

en: The download manager (%1) could not be found in your installation.
ka: გადმოწერების მმართველი (%1) თქვენს დაყენებულ პროგრამებში ვერ ვიპოვე.

[ctx: The id of a web field]
en: Field id
ka: ველის ID

en: The page will be saved as a MTHML file which contains both the text of the page and any external resources it requires, such as images. <br><strong>Note</strong>: not all browsers are able to display this kind of files
ka: ეს გვერდი შენახული იქნება MHTML ფაილში, რომელიც ორივე, ტექსტს და გარე რესურსებსაც შეიცავს. <br><strong>დაიმახსოვრეთ</strong>: ამ ტიპის ფაილების ჩვენება ყველა ბრაუზერს არ შეუძლია

en: The page will be saved as a single HTML file. Only the text of the page will be saved. External resources such as images won't be saved
ka: ეს გვერდი შენახული იქნება ერთ HTML ფაილში. შევინახავ მხოლოდ ტექსტს. გარე რესურსები, როგორიცაა გამოსახულებები, შენახული არ იქნება

en: The page will be saved as an HTML file. Any external resources the page requires, such as images, will be saved inside an apposite directory
ka: ეს გვერდი შენახული იქნება HTML ფაილში. გარე რესურსები, რომელიც გვერდს ესაჭიროება, როგორიცაა, მაგალითად გამოსახულებები, შესაბამის საქაღალდეში გადმოიწერება

en: The requested operation could not be completed
ka: მოთხოვნილი ოპერაცია ვერ დასრულდება

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
ka: საიტი ცდილობს თქვენი კომპიუტერის ფაილის გასაგზავნ ფორმაში ჩართვას. უსაფრთხოების მიზნით დანართი ფაილი ამოიშლება.

en: This site is attempting to access information about your physical location.
    Do you want to allow it access?
ka: ეს ვებგვერდი ცდილობს მოიპოვოს ინფორმაცია თქვენი ფიზიკური მდებარეობის შესახებ.
    გნებავთ, მისცეთ მას ეს წვდომა?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
ka: საიტი ცდილობს ფორმის მონაცემების ელფოსტით გაგზავნას.
    გსურთ გაგრძელება?

en: This site is requesting to open a new popup window.
    Do you want to allow this?
ka: ეს საიტი ახალი მხტუნარა ფანჯრის გახსნას ცდილობს.
    დავუშვათ ეს?

en: Tips
ka: რჩევები

en: Tips & Tricks
ka: შენიშვნები და მინიშნებები

en: To create a link on your desktop pointing to the current page, simply drag the icon (favicon) that is to the left of the Location toolbar, drop it on to the desktop, and choose "Icon".
ka: იმისათვის, რომ სამუშაო მაგიდაზე შეიქმნას მალსახმობი, რომელიც მიმდინარე გვერდზე მიუთითებს, უბრალოდ გადაათრიეთ მისი ხატულა (favicon), რომელიც მდებარეობის პანელის მარცხენა მხარესაა, სამუშაო მაგიდაზე და აირჩიეთ "ხატულა".

en: To quickly go to your Home folder press the home button <img width='16' height='16' src="%1"></img>.
ka: თქვენს საწყის საქაღალდეზე გადასასვლელად სახლის ღილაკს დააწექით <img width='16' height='16' src="%1"></img>.

en: To return to the previous location, press the back button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
ka: წინა მდებარეობაზე დასაბრუნებლად, ხელსაწყოების პანელზე უკან გადასვლის ღილაკს დააწექით <img width='16' height='16' src="%1"></img>.

en: Toggle &Controls
ka: საკონტროლო &ღილაკების გადართვა

en: Toggle &Loop
ka: მარყუჟის &გადართვა

en: Trash
ka: ნაგავი

en: Try to reinstall it and make sure that it is available in $PATH. 
    
    The integration will be disabled.
ka: სცადეთ, თავიდან დააყენოთ ის და გახადოთ ხელმისაწვდომი $PATH-ში.
    
    ინტეგრაცია გაითიშება.

[ctx: Type of a web field]
en: Field type
ka: ველის ტიპი

en: URL: %1
ka: მისამართი: %1

en: Un&mute/&Mute
ka: &დადუმება/დადუმების მოხსნა

en: Use Web-Shortcuts: by typing "gg: KDE" one can search the Internet, using Google, for the search phrase "KDE". There are a lot of Web-Shortcuts predefined to make searching for software or looking up certain words in an encyclopedia a breeze. You can even <a href="%1">create your own</a> Web-Shortcuts.
ka: გამოიყენეთ ვებ-მალსახმობები: თუ აკრეფთ "gg: KDE", Google-ში მოიძებნება ფრაზა "KDE". ჩვენ ძალიან ბევრი ვებ-მალსახმობი გვაქვს, რათა პროგრამებისა და სხვა საჭირო ინფორმაციის მოძებნაში დაგეხმაროთ. ასევე, შეგიძლიათ, <a href="%1">თქვენი საკუთარი</a> ვებ-მალსახმობებიც.

en: Use the <a href="%1">user-agent</a> feature if the website you are visiting asks you to use a different browser (and do not forget to send a complaint to the webmaster!)
ka: გამოიყენეთ <a href="%1">user-agent</a> ფუნქცია, თუ ვებგვერდი, სადაც შედიხართ, სხვა ბრაუზერს ითხოვს (და არ დაგავიწყდეთ, ვებმასტერს საჩივარი მიწეროთ!)

en: Value
ka: მნიშვნელობა

[ctx: Value of a web field]
en: Field value
ka: ველის მნიშვნელობა

en: View Do&cument Source
ka: დოკუმენტის &წყაროს ჩვენება

en: View Image (%1)
ka: ნახატის ჩვენება (%1)

en: Warning: This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you want to send the data unencrypted?
ka: ყურადღება: ეს დაცული ფორმაა, მაგრამ თქვენი მონაცემების დაუშიფრავის სახით გაგზავნას ცდილობს.
    მესამე მხარეს ამ მონაცემთა გადაჭერა და ნახვა შეუძლია.
    დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, ეს მონაცემები დაუშიფრავად გააგზავნოთ?

[ctx: Web field with type 'e-mail']
en: e-mail
ka: ელფოსტა

[ctx: Web field with type 'text']
en: text
ka: ტექსტი

[ctx: Web field with type different from 'text', 'password' or 'e-mail']
en: other
ka: სხვა

en: When you want to paste a new address into the Location toolbar you might want to clear the current entry by pressing the black arrow with the white cross <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
ka: როცა გნებავთ, მდებარეობის პანელში ახალი მისამართი ჩასვათ, ძირითადად, ასევე გნებავთ, იქ ამჟამად მდებარე ტექსტიც გაასუფთაოთ, თეთრი ჯვრის მქონე შავ ისარზე <img width='16' height='16' src="%1"></img> დაწკაპუნებით.

en: You can also find <img width='16' height='16' src="%1" /> "Full-Screen Mode" in the Settings menu. This feature is very useful for "Talk" sessions.
ka: მორგების მენიუში ასევე შეგიძლიათ <img width='16' height='16' src="%1" /> "სრულეკრანიანი რეჟიმი" ჩართოთ. ეს ფუნქცია სასარგებლოა "საუბრის" სესიებისთვის.

en: Your personal files
ka: თქვენი პირადი ფაილები

en: Zoom Text Only
ka: მხოლოდ ტექსტის გადიდება

en: Zoom To DPI
ka: გადიდება DPI-მდე

[ctx: find action "whats this" text]
en: <h3>Find text</h3>Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.
ka: <h3>ტექსტის ძებნა</h3>გაჩვენებთ ფანჯარას, რომელითაც ნაჩვენებ გვერდზე ტექსტის მოძებნა შეგიძლიათ.

[ctx: open selected url]
en: Open '%1'
ka: გახსნა - '%1'

[ctx: reset zoom action]
en: Actual Size
ka: რეალური ზომა

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - BCC:
ka:  - ფარული ასლი:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - CC:
ka:  - ასლი:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - Subject:
ka:  - თემა:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en: Email:
ka: ელფოსტა:

[ctx: title of a dialog asking what to do about a SSL certificate error]
en: Certificate error
ka: სერტიფიკატის შეცდომა

[ctx: web field has the autocomplete attribute set to off]
en: auto-completion off
ka: ავტომატური დასრულება გამორთულია

[ctx: web field has the readonly attribute]
en: read only
ka: მხოლოდ კითხვისთვის

[ctx: web field is disabled]
en: disabled
ka: გამორთულია

[ctx: zoom in action]
en: Zoom In
ka: გადიდება

[ctx: zoom out action]
en: Zoom Out
ka: გადიდება
