libksysguard - en to ka translation catalogue (113 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the amount of swap memory this process is using.
ka: ეს ამ პროცესის მიერ გამოყენებული სვოპის მეხსიერების დაახლოებითი რაოდენობაა.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing this process' shared memory usage by the number of processes sharing that memory, then adding this process' private memory. This value may not be available for certain processes.
ka: ეს ფიზიკური მეხსიერების, რომელსაც პროცესი იყენებს, რეალური ნაწილია. ის პროცესის გაზიარებული მეხსიერების პროცესის გაყოფით გაშვებული პროცესების რაოდენობაზე, შემდეგ კი პროცესის პირადი მეხსიერების დამატებით გამოითვლება.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It will use the Proportional Memory Usage if available, the Private Memory Usage if that has a value, and the Resident Memory Usage otherwise.
ka: ეს ფიზიკური მეხსიერების, რომელსაც პროცესი იყენებს, რეალური ნაწილია. ის პროპორციული მეხსიერების გამოყენებას იყენებს, თუ ის ხელმისაწვდომია, კონფიდენციალურ მეხსიერების გამოყენებას, თუ მას მნიშვნელობა აქვს, წინააღმდეგ შემთხვევაში კი რეზიდენტული მეხსიერების გამოყენებას.

[ctx: @title]
en: Desktop ID
ka: სამუშაო მაგიდის ID

[ctx: @title]
en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

[ctx: @title]
en: Download Speed
ka: გადმოწერის სიჩქარე

[ctx: @title]
en: Icon
ka: ხატულა

[ctx: @title]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title]
en: Upload
ka: ატვირთვა

[ctx: @title]
en: Upload Speed
ka: ატვირთვის სიჩქარე

[ctx: @title:column]
en: Memory
ka: მეხსიერება

[ctx: @title:column]
en: Memory Usage
ka: მეხსიერების გამოყენება

[ctx: @title:column]
en: Proportional
ka: პროპორციული

[ctx: @title:column]
en: Proportional Memory Usage
ka: პროპორცოული მეხსიერების გამოყენება

[ctx: @title:column]
en: Swap
ka: გაცვლა

[ctx: @title:column]
en: Swap Usage
ka: სვოპის გამოყენება

en: An unknown error occurred.
ka: უცნობი შეცდომა.

en: An unspecified error occurred.
ka: გაუთვალისწინებელი შეცდომა.

en: CPU
ka: პროცესორი

en: Can Login
ka: შეუძლია შესვლა

en: Command
ka: ბრძანება

en: Disk Read Rate
ka: დისკიდან კითხვის სიჩქარე

en: Disk Write Rate
ka: დისკზე ჩაწერის სიჩქარე

en: Displays which GPU the process is using
ka: აჩვენებს, რომელ GPU-ს იყენებს პროცესი

en: GPU Memory
ka: GPU მეხსიერება

en: GPU Usage
ka: GPU დატვირთვა

en: Group CPU
ka: ჯგუფის CPU

en: Group System CPU Usage
ka: სისტემის CPU-ის მოხმარების დაჯგუფება

en: Group Total CPU Usage
ka: სრული CPU-ის მოხმარების დაჯგუფება

en: Group User CPU Usage
ka: მომხმარებლის CPU-ის მოხმარების დაჯგუფება

en: IO Characters Actually Read
ka: ამჟამად წაკითხული სიმბოლოები

en: IO Characters Read
ka: წაკითხული სიმბოლოები

en: IO Characters Read Rate
ka: სიმბოლოების წაკითხვის სიჩქარე

en: IO Characters Written
ka: ჩაწერილი სიმბოლოები

en: IO Characters Written Rate
ka: სიმბოლოების ჩაწერის სიჩქარე

en: IO Nice Level
ka: IO პრიორიტეტის დონე

en: IO Priority Class
ka: IO პრიორიტეტის კლასი

en: IO Read Syscalls
ka: წაკითხვის სისტემური ოპერაციები

en: IO Read Syscalls Rate
ka: წაკითხვის სისტემური ოპერაციების სიხშირე

en: IO Write Syscalls
ka: ჩაწერის სისტემური ოპერაციები

en: IO Write Syscalls Rate
ka: ჩაწერის სისტემური ოპერაციების სიხშირე

en: Insufficient permissions.
ka: არასაკმარისი წვდომები.

en: Login
ka: შესვლა

en: Name
ka: სახელი

en: Nice Level
ka: პრიორიტეტის დონე

en: No matching process was found.
ka: შესაბამისი პროცესი ვერ ვიპოვე.

en: Not supported on the current system.
ka: ამ სისტემაზე მხარდაუჭერელია.

en: Parent PID
ka: მშობლის PID

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
ka: საუკეთესო მცდელობა

[ctx: Priority Class]
en: Idle
ka: უმოქმედო

[ctx: Priority Class]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
ka: რეალურ დროში

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Private
ka: პირადი

en: Private Memory Usage
ka: პირადი მეხსიერების დატვირთვა

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
ka: მაღალი პრიორიტეტი

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
ka: დაბალი პრიორიტეტი

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
ka: ძალიან მაღალი პრიორიტეტი

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
ka: ძალიან დაბალი პრიორიტეტი

en: Read
ka: წაკითხვა

en: Resident
ka: რეზიდენტული

en: Resident Memory Usage
ka: რეზიდენტული მეხსიერების დატვირთვა

en: Scheduler
ka: დამგეგმავი

[ctx: Scheduler]
en: Batch
ka: ჯგუფური

[ctx: Scheduler]
en: Idle
ka: უმოქმედო

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
ka: ინტერაქტიური

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
ka: რიგრიგობით

en: Shared
ka: გაზიარებული

en: Shared Memory Usage
ka: გაზიარებული მეხსიერების დატვირთვა

en: Start Time
ka: დაწყების დრო

en: Status
ka: მდგომარეობა

en: Success
ka: წარმატება

en: System CPU
ka: სისტემის CPU

en: System CPU Usage
ka: სისტემის CPU-ის გამოყენება

en: System Time
ka: სისტემური დრო

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
ka: ამ პროცესისა და მისი შვილების მიერ გამოყენებული სისტემური CPU.

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
ka: ამ პროცესისა და მისი შვილების მიერ გამოყენებული მომხმარებლის სივრცის CPU.

en: The command with which this process was launched.
ka: ბრძანება, რითიც ეს პროცესი გაეშვა.

en: The controlling terminal on which this process is running.
ka: ამ პროცესის მაკონტროლებელი ტერმინალი.

en: The current total CPU usage of the process.
ka: პროცესის მიერ გამოყენებული CPU-ის სრული დატვირთვა.

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
ka: პრიორიტეტი, როლითაც ეს პროცესია გაშვებული. ნორმალურად, ეს 19-დან (ძალიან დაბალი) -19-მდე (უმაღლესი პრიორიტეტი) მერყეობს.

en: The process name.
ka: პროცესის სახელი.

en: The rate of data being read from disk.
ka: დისკიდან მონაცემების წაკითხვის სიჩქარე.

en: The rate of data being written to the disk.
ka: დისკზე მონაცემების ჩაწერის სიჩქარე.

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
ka: პროცესის შეყვანა/გამოყვანის კითხვის სრული სიჩქარე, დისკის კეშისა და სხვა არაფიზიკური შეტანა/გამოტანის ჩათვლით.

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
ka: ამ პროცესისა და მისი შვილების მიერ გამოყენებული ჯამური CPU.

en: The total user and system time that this process has been running for
ka: ჯამური სისტემური და მომხმარებლის დრო, რაც ეს პროცესი გაშვებულია

en: The unique Process ID that identifies this process.
ka: პროცესის უნიკალური იდენტიფიკატორის ID.

en: The user cancelled.
ka: გაუქმდა მომხმარებლის მიერ.

en: The user who owns this process.
ka: ამ პროცესის მფლობელი მომხმარებელი.

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
ka: პროცესის შეყვანა/გამოყვანის ჩაწერის სრული სიჩქარე, დისკის კეშისა და სხვა არაფიზიკური შეტანა/გამოტანის ჩათვლით.

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
ka: ეს იმ რეალური მეხსიერების დაახლოებითი რაოდენობაა, რომელსაც პროცესის გაზიარებული ბიბლიოთეკები იყენებენ. ეს მეხსიერება გაზიარებულია ყველა პროცესს შორის, რომელიც ამ ბიბლიოთეკას იყენებს.

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
ka: ეს პროცესის მიერ გამოყენებული ფიზიკური მეხსიერების რაოდენობაა, გაზიარებული ბიბლიოთეკების ჩათვლით.

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
ka: ეს პროცესის მიერ გამოყენებული ფიზიკური მეხსიერების რაოდენობაა და დაახლოებით თვითონ პროგრამის მიერ გამოყენებული მეხსიერების რაოდენობას უდრის. ის არ შეიცავს სვოპზე ჩაწერილ მეხსიერებას, არც კოდის ზომას და არც გაზიარებულ ბიბლიოთეკებს.

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
ka: ეს ვირტუალური მეხსიერების რაოდენობაა, რომელსაც პროცესი იყენებს, გაზიარებული ბიბლიოთეკების, გრაფიკული მეხსიერების, დისკზე ფაილების და ა.შ. ჩათვლით. ეს რიცხვი თითქმის უაზროა.

en: Time
ka: დრო

en: Total CPU Usage
ka: ჯამურად გამოყენებული პროცესორის დრო

en: Total Time
ka: სრული დრო

en: Tracer Pid
ka: ტრეისერის PID

en: User CPU
ka: მომხმარებლის CPU

en: User CPU Usage
ka: მომხმარებლის CPU-ის გამოყენება

en: User Time
ka: მომხმარებლის დრო

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: VM Size
ka: ვმ-ის ზომა

en: Write
ka: ჩასწორება

[ctx: process status]
en: disk sleep
ka: დისკზე სძინავს

[ctx: process status]
en: finished
ka: დასრულებული

[ctx: process status]
en: paging
ka: პეიჯინგი

[ctx: process status]
en: running
ka: გაშვებულია

[ctx: process status]
en: sleeping
ka: სძინავს

[ctx: process status]
en: unknown
ka: უცნობი

[ctx: process status]
en: zombie
ka: ზომბი
