plasma-nm - en to ka translation catalogue (487 entries)

en:  bytes
ka:  ბაიტი

en:  ms
ka:  მწმ

en: %1 (%2 MHz)
ka: %1 (%2 მჰც)

en: %1 (%2%)
    Frequency: %3 Mhz
    Channel: %4
ka: %1 (%2%)
    სიხშირე: %3 მჰც
    არხი: %4

en: %1 (%2%)
    Security: %3
    Frequency: %4 Mhz
ka: %1 (%2%)
    უსაფრთხოება: %3
    სიხშირე: %4 Mhz

en: %1 (%2%)
    Security: Insecure
    Frequency: %3 Mhz
ka: %1 (%2%)
    უსაფრთხოება: დაუცველი
    სიხშირე: %3 Mhz

en: 1 (default)
ka: 1 (ნაგულისხმევი)

en: 1 Gb/s
ka: 1 გბ/წმ

en: 10 Gb/s
ka: 10 გბ/წმ

en: 10 Mb/s
ka: 10 მბ/წმ

en: 100 Gb/s
ka: 100 გბ/წმ

en: 100 Mb/s
ka: 100 მბ/წმ

en: 2.5 Gb/s
ka: 2.5 გბ/წმ

en: 40 Gb/s
ka: 40 გბ/წმ

en: 5 Gb/s
ka: 5 გბ/წმ

en: 802.1x Security
ka: 802.1x-ის დაცვა

en: <qt>This entry must be one of:<ul><li>DNS: &lt;name or ip address&gt;</li><li>EMAIL: &lt;email&gt;</li><li>URI: &lt;uri, e.g. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>
ka: <qt>ეს ველი შევსებული უნდა იყოს:<ul><li>DNS: &lt;სახელი ან მისამართი&gt;</li><li>ელფოსტა: &lt;ელფოსტა&gt;</li><li>URI: &lt;uri, e.g. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>

en: <qt>You can find more information about these values here:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>
ka: <qt>ამ მნიშვნელობების შესახებ მეტი ინფორმაციის მისაღებად გადადით: <br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>

[ctx: @info]
en: DNS Servers:
ka: DNS სერვერები:

[ctx: @info]
en: Search Domains:
ka: საძებნი დომენები:

[ctx: @info:status]
en: NetworkManager service is not running
ka: NetworkManager-ის სერვისი გაშვებული არაა

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is ADSL
ka: შეერთების ტიპი: ADSL

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bluetooth
ka: კავშირის ტიპია Bluetooth

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bridge
ka: კავშირის ტიპია Bridge

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is CDMA
ka: კავშირის ტიპია CDMA

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is GSM
ka: კავშირის ტიპია GSM

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Generic
ka: შეერთების ტიპია: ზოგადი

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is IP Tunnel
ka: კავშირის ტიპია IP გვირაბი

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Infiniband
ka: კავშირის ტიპია Infiniband

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is OLPC Mesh
ka: კავშირის ტიპია OLPC Mesh

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is PPOPE
ka: კავშირის ტიპია PPOPE

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Team
ka: შეერთების ტიპია Team

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Tunnel
ka: შეერთების ტიპია გვირაბი

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Unknown
ka: შეერთების ტიპი უცნობია

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VLAN
ka: კავშირის ტიპია VLAN

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VPN
ka: კავშირის ტიპია VPN

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wimax
ka: კავშირის ტიპი არის Wimax

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is WireGuard
ka: კავშირის ტიპი არის WireGuard

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wired
ka: კავშირის მავთულითაა

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wireless
ka: კავშირის ტიპი უსადენოა

[ctx: @info:tooltip real user name is not available]
en: Not Available
ka: მიუწვდომელია

[ctx: @item:intable shortcut for Not Available]
en: N/A
ka: არარსებული

[ctx: @label Dynamic WEP security]
en: Dynamic WEP
ka: დინამიკური WEP

[ctx: @label OWE security]
en: Enhanced Open (OWE)
ka: დამატებითი გახსნა (OWE)

[ctx: @label no security]
en: Insecure
ka: დაუცველი

[ctx: @label unknown security]
en: Unknown security type
ka: უსაფრთხოების უცნობი ტიპი

[ctx: @title: window wireguard peers properties]
en: WireGuard peers properties
ka: WireGuard-ის პარტიორის თვისებები

[ctx: @title:column header for list of available network connections]
en: Available
ka: ხელმისაწვდომია

[ctx: @title:column header for list of connected network connections]
en: Connected
ka: მიერთებულია

[ctx: @title:column header for list of previously connected network connections]
en: Previously Used, Unavailable
ka: ადრე გამოიყენებოდა. ხელმიუწვდომელია

[ctx: @title:tab General configuration]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @title:window advanced permissions editor]
en: Advanced Permissions Editor
ka: დამატებითი წვდომების რედაქტორი

[ctx: A network device is connected, but there is only link-local connectivity]
en: Connected
ka: დაკავშირებულია

[ctx: A network device is connected, but there is only site-local connectivity]
en: Connected
ka: დაკავშირებულია

[ctx: A network device is connected, with global network connectivity]
en: Connected
ka: დაკავშირებულია

[ctx: A network device is connecting to a network and there is no other available network connection]
en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: A score that helps choose the best path for data packets to reach their destination,
    based on factors like distance, delay, and reliability.
    
    Default value -1 means that NetworkManager gets to choose and manage the actual metric of the route.
ka: ქულები, რომლებიც გვეხმარება, ავირჩიოთ საუკეთესო ბილიკი მონაცემთა პაკეტებისთვის, რომ მათ სამიზნე წერტილს მიაღწიონ
    ისეთი ფაქტორების გათვალისწინებით, როგორიცაა დაშორება, დაყოვნება და საიმედოობა.
    
    ნაგულისხმევი მნიშვნელობა -1, ნიშნავს, რომ NetworkManager აირჩევს და მართავს რაუტის რეალური მეტრიკა.

en: ARP targets:
ka: ARP სამიზნეები:

en: Access Point
ka: წვდომის წერტილი

en: Access Point (SSID)
ka: წვდომის წერტილი (SSID)

en: Access Technology
ka: წვდომის ტექნოლოგია

en: Add
ka: დამატება

en: Add new Peer
ka: ახალი პარტნიორის დამატება

en: Address of the device:
ka: მოწყობილობის მისამართი:

en: Add…
ka: დამატება…

en: Adsl
ka: ADSL

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Advanced IP settings
ka: IP-ის დამატებითი პარამეტრები

en: Advanced…
ka: დამატებით…

en: Aging time:
ka: დაბერების დრო:

en: All users may connect to this network
ka: ამ ქსელის გამოყენება ყველა მომხმარებელს სეუძლია

en: Allow roaming if home network is not available
ka: საწყისი ქსელის მიუწვდომლობის შემთხვევაში როუმინგის გამოყენება

en: Allowed IPs:
ka: დაშვებული IP-ები:

en: Allows the connection to complete if IPv4 configuration fails
    but IPv6 configuration succeeds
ka: მიერთების დასრულება მაშინაც კი, თუ IPv4 კონფიგურაცია შეცდომით დასრულდება,
    მაგრამ IPv6-ის კონფიგურაცია წარმატებულია

en: Alternative Subject Matches
ka: თემის სხვა დამთხვევები

en: Alternative subject matches:
ka: თემის სხვა დამთხვევები:

en: An IP address or comma-separated list of addresses.
ka: IP მისამართი ან მძიმით დაშორებული სია.

[ctx: Analog wireline modem]
en: Analog
ka: ანალოგური

en: Anonymous
ka: ანონიმურად

en: Anonymous identity:
ka: ანონიმური იდენტიფიკაცია:

[ctx: Any cellular access technology]
en: Any
ka: ნებისმიერი

en: Ask for this password every time
ka: პაროლის ყოველ ჯერზე მოთხოვნა

en: Authenticated
ka: ავთენტიფიცირებული

en: Authentication
ka: ავთენტიფიკაცია

en: Authentication:
ka: ავთენტიფიკაცია:

en: Automatic (Only DHCP)
ka: ავტომატური (მხოლოდ DHCP)

en: Automatic (Only addresses)
ka: ავტომატური (მხოლოდ მისამართი)

en: Automatic PAC provisioning
ka: PAC-ის ავტომატური გაშლა

en: Automatically connect to VPN
ka: VPN-ზე ავტომატური მიერთბა

en: Autoroute peers:
ka: ავტორაუტის პარტნიორები:

en: Available Users
ka: ხელმისაწვდომი მომხმარებლები

en: Band:
ka: სიხშირე:

[ctx: Band:]
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Banner
ka: ბანერი

en: Basic
ka: საწყისი

en: Bond
ka: ბმა

en: Bonded connections:
ka: გადაბმული ქსელის ინტერფეისები:

en: Both
ka: ორივე

en: Bridge
ka: ხიდი

en: Bridge (%1)
ka: ხიდი (%1)

en: Bridged connections:
ka: ხიდით შეერთებული ინტერფეისები:

en: CA certificate:
ka: CA სერტიფიკატი:

en: Capabilities
ka: შესაძლებლობები

en: Change the visibility of the password
ka: პაროლის ხილვადობა

en: Channel:
ka: არხი:

en: Cloned MAC address:
ka: კლონირებული MAC მისამართი:

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Configure IPv6 Privacy Extensions for SLAAC, described in RFC4941. If enabled, it makes the kernel generate
    a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address via modified EUI-64.
ka: მოირგეთ IPv6-ის კონფიდენციალობის გაფართოებები SLAAC-სთვის, როგორც ეს RFC4941-შია აღწერილი. თუ ჩართულია,
    ის ბირთვს აიძულებს MAC მისამართიდან შეცვლილი EUI-64-ით შექმნილი საჯარო მისამართის გარდა დროებითი IPv6 მისამართიც დააგენერიროს.

en: Connect automatically with priority
ka: ავტომატურად შეერთება პრიორიტეტის მიხედვით

en: Connect to these servers only
ka: მხოლოდ ამ სერვერებთან მიერთება

en: Connect to these servers:
ka: მხოლოდ ამ სერვერებთან მიერთება:

en: Connected to %1
ka: შეერთებული %1-სთან

en: Connected to %1 (limited connectivity)
ka: შეერთებული %1-სთან (ქსელი შეზღუდულია)

en: Connected to %1 (log in required)
ka: შეერთებული %1-სთან (საჭიროა მომხმარებელი და პაროლი)

en: Connected to %1 (no connectivity)
ka: შეერთებული %1-სთან (ქსელის გარეშე)

en: Connecting to %1
ka: %1-სთან შეერთება

en: Connection %1 has been added
ka: შეერთება %1 დამატებულია

en: Connection %1 has been removed
ka: შეერთება %1 წაშლილია

en: Connection %1 has been updated
ka: შეერთება %1 განახლებულია

en: Connection Speed
ka: შეერთების სიჩქარე

en: Connection name:
ka: შეერთების სახელი:

en: Connection speed
ka: შეერთების სიჩქარე

en: Connection type:
ka: შეერთების ტიპი:

en: DAD timeout:
ka: DAD-ის ვადა:

en: DHCP Client ID:
ka: DHCP-ის კლიენტის :

en: DHCP hostname:
ka: DHCP-ის ჰოსტის სახელი:

en: DNS Servers:
ka: DNS სერვერები:

en: DUN (dial up networking)
ka: DUN (მოდემი-ტელეფონით)

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking
    the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
ka: მოწყობილობის მიერთების მოლაპარაკება. თუ არჩეულია "ხელით", "სიჩქარის" და "დუპლექსის"
    მნიშვნელობები მოწყობილობასთან თავსებადობის შემოწმების გარეშე დადგება. თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით, დატოვეთ "იგნორირება" ან აირჩიეთ "ავტომატური".

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Do you want to remove the connection '%1'?
ka: გნებავთ შეერთების წაშლა? (%1)

en: Domain:
ka: დომენი:

en: Duplex:
ka: დუპლექსი:

en: Dynamic WEP (802.1x)
ka: დინამიკური WEP (802.1x)

en: Echo
ka: ექო

en: Edit Connection '%1'
ka: შეერთების ჩასწორება (%1)

en: Edit DNS search domains
ka: DNS-ში საძებნი დომენების ჩასწორება

en: Edit DNS servers
ka: DNS სერვერების ჩასწორება

en: Edit DNS the list of servers
ka: DNS სერვერების ჩასწორება

en: Edit IPv4 Routes
ka: IPv4 რაუტების ჩასწორება

en: Edit IPv6 Routes
ka: IPv6 რაუტების ჩასწორება

en: Edit advanced permissions for this connection
ka: ამ შეერთების დამატებითი პარამეტრების ჩასწორება

en: Edit the list of DNS domains being searched
ka: ძებნადი DNS დომენების სიის ჩასწორება

en: Edit the list of DNS servers
ka: DNS სერვერების სიის ჩასწორება

en: Edit…
ka: ჩასწორება…

en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
ka: STP-ის ჩართვა

en: Enabled (prefer public address)
ka: ჩართულია (პრიორიტეტი გარე მისამართზე)

en: Enabled (prefer temporary addresses)
ka: ჩართულია (პრიორიტეტი დროებით მისამართზე)

en: Endpoint address:
ka: ბოლო წერტილის მისამართი:

en: Endpoint port:
ka: ბოლო წერტილის პორტი:

en: Enhanced Open (OWE)
ka: დამატებითი გახსნა (OWE)

en: Failed to activate %1
ka: %1-ის აქტივაციის შეცდომა

en: Failed to add %1
ka: %1-ის დამატების შეცდომა

en: Failed to add connection %1
ka: %1 შეერთების დამატების შეცდომა

en: Failed to create hotspot %1
ka: %1 hotspot-ის შექმნის შეცდომა

en: Failed to deactivate %1
ka: %1-ის დეაქტივაციის შეცდომა

en: Failed to get secrets for %1
ka: %1-ის საიდუმლო კოდების მიღების შეცდომა

en: Failed to remove %1
ka: %1-ის წაშლის შეცდომა

en: Failed to update connection %1
ka: %1-ს განახლების შეცდომა

en: Fine-grained permissions editor for this connection. It lets you choose which users can activate/modify/delete this connection.
ka: ამ შეერთების დამატებითი წვდომების ჩასწორება. საშუალებას გაძლევთ მიუთითოთ, ამ შეერთებაზე რომელ მომხმარებელს რისი უფლება აქვს.

en: Firewall zone:
ka: ბრანდმაუერის ზონა:

en: First select the SSID
ka: ჯერ აირჩიეთ SSID

en: Forward delay:
ka: გადაგზავნის დაყოვნება:

en: Frequency
ka: სიხშირე

[ctx: Frequency (Channel)]
en: %1 (Channel %2)
ka: %1 (არხი %2)

en: Full
ka: სრული

en: GARP VLAN Registration Protocol
ka: GARP VLAN-ის რეგისტრაციის პროტოკოლი

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: Any
ka: ნებისმიერი

en: Half
ka: ნახევარი

en: Hardware based connections
ka: აპარატურული მიერთებები

[ctx: Header text for IPv4 address]
en: Address
ka: მისამართი

[ctx: Header text for IPv4 gateway]
en: Gateway
ka: ნაგულისხმევი რაუტერი

[ctx: Header text for IPv4 netmask]
en: Netmask
ka: ქსელური ნიღაბი

[ctx: Header text for IPv4 route metric]
en: Metric
ka: მეტრული სისტემა

[ctx: Header text for IPv6 address]
en: Address
ka: მისამართი

[ctx: Header text for IPv6 gateway]
en: Gateway
ka: ნაგულისხმევი რაუტერი

[ctx: Header text for IPv6 netmask]
en: Netmask
ka: ქსელური ნიღაბი

[ctx: Header text for IPv6 prefix]
en: Prefix
ka: პრეფიქსი

[ctx: Header text for IPv6 route metric]
en: Metric
ka: მეტრული სისტემა

en: Hello time:
ka: მისალმების დრო:

en: Hidden network
ka: დამალული ქსელი

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the "Add" button to add
    an IP address
ka: IP მისამართები თქვენი კომპიუტერის იდენტიფიკაციას ახდენს ქსელში.
    IP მისამართის დასამატებლად დააჭირეთ ღილაკს "დამატება"

en: IPv4 Address
ka: IPv4 მისამართი

en: IPv4 Default Gateway
ka: IPv4 ნაგულისხმევი რაუტერი

en: IPv4 Primary Nameserver
ka: IPv4 ძირითადი DNS სერვერი

en: IPv4 Secondary Nameserver
ka: IPv4 მეორადი DNS სერვერი

en: IPv4 is required for this connection
ka: ამ კავშირისთვის საჭიროა IPv4

en: IPv6 Address
ka: IPv6 მისამართი

en: IPv6 Default Gateway
ka: IPv4 Default Gateway

en: IPv6 Primary Nameserver
ka: IPv6 ძირითადი DNS სერვერი

en: IPv6 Secondary Nameserver
ka: IPv6 მეორადი DNS სერვერი

en: IPv6 ULA Address
ka: IPv6 ULA მისამართი

en: IPv6 is required for this connection
ka: ამ კავშირისთვის საჭიროა IPv6

en: Identity:
ka: იდენტიფიკაცია:

en: If enabled, automatically configured routes are ignored and only routes specified above are used
ka: თუ ჩართულია, ავტომატურად მორგებული რაუტები იგნორირებულია და გამოიყენება მხოლოდ ზემოთ ჩამოთვლილი რაუტები

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection
ka: თუ ჩართულია, ეს შეერთება არასდროს იქნება გამოყენებული, როგორც ნაგულისხმევი

en: If specified, instruct PPPoE to only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers, this should be left blank. It is only required if there are multiple access concentrators or a specific service is known to be required.
ka: თუ ჩართულია, PPPoE მხოლოდ იმ კონცენტრატორებს დაუკავშირდება, რომლებისაც მითითებული სერვისი გააჩნიათ. სერვისის მომწოდებლის უმრავლესობებისათვის ეს ველი ცარიელი უნდა იყოს. მხოლოდ საჭიროა მაშინ, თუ ხელმისაწვდომია ერთზე მეტი წვდომის კონცენტრატორი, ან სპეციფიკური სერვისია საჭირო.

en: If the connection is set to autoconnect, connections with higher priority will be preferred. Defaults to 0.
    The higher number means higher priority. A negative number can be used to indicate priority lower than the default.
ka: თუ მიერთება ავტომატურად მიერთებაზე აყენია, უპირატესობა უფრო დიდი პრიორიტეტის მქონე მიერთებებს ექნებათ მინიჭებული. ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა 0.
    რაც დიდია რიცხვი, მით დიდია პრიორიტეტი. უარყოფითი რიცხვი ნაგულისხმევზე ნაკლებ პრიორიტეტს ნიშნავს.

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Ignore automatically obtained routes
ka: ავტომატურად მიღებული რაუტების იგნორი

en: Import VPN connection…
ka: VPN შეერთების შემოტანა…

en: Import a saved configuration file
ka: შენახული კონფიგურაციის ფაილის შემოტანა

en: Import configuration from file…
ka: კონფიგურაციის ფაილიდან შემოტანა…

en: Importing this type of VPN is not implemented
ka: ამ ტიპის VPN-ის შემოტანა განხორციელებული არაა

en: Infrastructure
ka: ინფრასტრუქტურა

en: Inner authentication:
ka: შიდა ავთენტიკაცია:

[ctx: Insert a row]
en: Add
ka: დამატება

en: Install
ka: დაყენება

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Interface name:
ka: ინტერფეისის სახელი:

[ctx: Item in the Metered: list]
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: JSON config:
ka: JSON კონფიგურაცია:

en: Key:
ka: გასაღები:

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never used
ka: არასოდეს გამოყენებული

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: Last used one hour ago | Last used %1 hours ago
ka[0]: ბოლოს გამოყენებული იყო 1 საათის წინ
ka[1]: ბოლოს გამოყენებული იყო %1 საათის წინ

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: Last used one minute ago | Last used %1 minutes ago
ka[0]: ბოლოს გამოყენებული იყო 1 წუთის წინ
ka[1]: ბოლოს გამოყენებული იყო %1 წუთის წინ

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Last used yesterday
ka: გუშინ

en: Last used on %1
ka: ბოლოს გამოყენების დრო: %1

en: Link down delay:
ka: შეერთების გათიშვის დაყოვნება:

en: Link monitoring:
ka: შეერთების მონიტორინგი:

en: Link negotiation:
ka: კავშირის დამყარება:

[ctx: Link negotiation:]
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Link up delay:
ka: შეერთების ჩართვის დაყოვნება:

en: Listen port:
ka: პორტის მოსმენა:

en: Loopback
ka: მარყუჟი ინტერფეისი

en: Loopback Interface (%1)
ka: მარყუჟი ინტერფეისი (%1)

en: Loose binding
ka: მაგრად მიბმა

en: MAC Address
ka: MAC მისამართი

[ctx: MTU:]
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Manual
ka: ხელით

en: Mark this if you want to create a connection for a hidden network
ka: ჩართეთ, თუ დამალული ქსელთან შეერთებას ქმნით

en: Max age:
ka: მაქს. ასაკი:

en: Metered:
ka: დათვლადი:

en: Method:
ka: მეთოდი:

[ctx: Method:]
en: Automatic
ka: ავტომატური

[ctx: Milliseconds]
en:  ms
ka:  მწმ

en: Mobile Broadband
ka: მობილური ინტერნეტი

en: Mobile Broadband (%1)
ka: მობილური კავშირი (%1)

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: &Select your plan:
ka: &აირჩიეთ ტარიფის გეგმა:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
ka: (ხანდახან) მობილური ოპერატორის ტარიფის გეგმის APN (წვდომის წერტილის სახელი)

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any CDMA device
ka: ნებისმიერი CDMA მოწყობილობა

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any GSM device
ka: ნებისმიერი GSM მოწყობილობა

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Billing Plan
ka: აირჩეთ ტარიფის გეგმა

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider
ka: აირჩიეთ მობილური ოპერატორი

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider's Country
ka: აირჩიეთ მობილური ოპერატორის ქვეყანა

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Confirm Mobile Broadband Settings
ka: დაადასტურეთ მობილური კავშირის პარამეტრები

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Country List:
ka: ქვეყნების სია:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Create a connection for &this mobile broadband device:
ka: ახალი მობილური ინტერნეტ-კავშირის ამ მოწყობილობით მორგება:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: I cannot find my provider and I wish to enter it &manually:
ka: &ჩემი მობილური ოპერატორი სიაში არაა და ხელით მინდა დავამატო:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed CDMA device
ka: დაყენებული CDMA მოწყობილობა

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed GSM device
ka: დაყენებული GSM მოწყობილობა

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My country is not listed
ka: ჩემი ქვეყანა სიაში არაა

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My plan is not listed…
ka: ჩემი გეგმა სიაში არაა…

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: New Mobile Broadband Connection
ka: ახალი მობილური ინტერნეტ-კავშირი

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Select your provider from a &list:
ka: აირჩიეთ მობილური ოპერატორი &სიიდან:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Selected plan &APN (Access Point Name):
ka: არჩეული გეგმის &APN:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Set up a Mobile Broadband Connection
ka: ახალი მობილური ინტერნეტ-კავშირის მორგება

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
ka: დაგეხმარებით თქვენი მობილური ინტერნეტ-კავშირის (3G) აწყობასი.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Unknown Provider
ka: სერვისის უცნობი მომწოდებელი

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
ka: გაფრთხლება: არასწორი სატარიფო გეგმის არჩევის შემთხვევაში შეიძლება თქვენს მობილურ ოპერატორთან პრობლემები გქონდეთ.
    
    თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით, ჰკითხეთ ოპერატორს, რომელი APN უნდა აირჩიოთ.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: You will need the following information:
ka: დაგჭირდებათ შემდეგი ინფორმაცია:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Plan:
ka: თქვენი გეგმა:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Provider:
ka: მობილური ოპერატორი:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband billing plan name
ka: მობილური ოპერატორის ტარიფის გეგმის სახელი

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband provider's name
ka: მობილური ოპერატორის სახელი

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
ka: თქვენი მობილური ინტერნეტ შეერთება მორგებულია შემდეგი პარამეტრებით:

en: Mobile broadband
ka: მობილური ინტერნეტი

en: Mode:
ka: რეჟიმი:

en: Modem (%1)
ka: მოდემი (%1)

en: Monitoring frequency:
ka: მონიტორინგის სიხშირე:

en: Name
ka: სახელი

en: Network ID
ka: ქსელის ID

en: Network ID:
ka: ქსელის ID:

[ctx: Network connections are being cleaned up]
en: Disconnecting
ka: გათიშვა

en: NetworkManager 0.9.8 required, found %1.
ka: NetworkManager-ის საჭირო ვერსიაა 0.9.8 , ნაპოვნია %1.

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore
    data usage should be restricted.
ka: NetworkManager-ი გადმოგვცემს, როდისაა შეერთება გაზომვადი ამიტომ
    როდის უნდა იქნას მონაცემების გადაცემის მიმოცვლა შეზღუდული.

en: NetworkManager is missing support for '%1' VPN connections.
ka: NetworkManager-ს აკლია %1 VPN-ის მხარდაჭერა.

[ctx: Networking is inactive and all devices are disabled]
en: Inactive
ka: არააქტიური

en: New %1 connection
ka: ახალი შეერთება (%1)

en: New Connection (%1)
ka: ახალი შეერთება (%1)

en: No
ka: არა

en: No VPN plugin found for type %1
ka: ამ ტიპის (%1) VPN-სთვის დამატება ნაპოვნი არაა

en: Not implemented
ka: განხორციელებული არაა

en: Number:
ka: რიცხვი:

en: Olpc mesh
ka: OPLC ბადე

en: Only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up
    into multiple Ethernet frames
ka: მხოლოდ მითითებულზე ნაკლები ან ტოლი ზომის მქონე პაკეტების გადაცემა.
    უფრო დიდი პაკეტები Ethernet-ის Frame-ების მსგავსად დაიხლიჩება

en: Open System
ka: ღია სისტემა

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Optional.
                A base64 preshared key generated by wg genpsk.
                This option adds an additional layer of symmetric-key
                cryptography to be mixed into the already existing
                public-key cryptography, for post-quantum resistance.
ka: არასავალდებულო.
                genpsk-ის მიერ დაყენებული base64 წინასწარ გაზიარებული გასაღები.
                ეს პარამეტრი სიმეტრიული გასაღების კრიპტოგრაფიას დამატებით ფენას ამატებს,
                რომელიც შეგიძლიათ,უკვე არსებულ საჯარო-გასაღების კრიპტოგრაფიასთან
                ერთად გამოიყენოთ, კვანტური გამძლეობისთვის.

en: Optional.
                A seconds interval, between 1 and 65535 inclusive, of
                how often to send an authenticated empty packet to
                the peer for the purpose of keeping a stateful firewall
                or NAT mapping valid persistently. For example, if the
                interface very rarely sends traffic, but it might at
                anytime receive traffic from a peer, and it is behind
                NAT, the interface might benefit from having a
                persistent keepalive interval of 25 seconds. If set to
                0 or "off", this option is disabled. By default or
                when unspecified, this option is off. Most users will not
                need this.
ka: სურვილისამებრ.
                წამის ინტერვალი, 1-დან 65535-ის ჩათვლით,
                რამდენად ხშირად უნდა გაგზავნოთ დამოწმებული ცარიელი პაკეტი
                თანატოლი სახელმწიფო ბუხრის შენახვის მიზნით
                ან NAT რუქა ძალაშია მუდმივად. მაგალითად, თუ
                ინტერფეისი ძალიან იშვიათად აგზავნის ტრაფიკს, მაგრამ ეს შეიძლება იყოს
                ნებისმიერ დროს მიიღეთ ტრაფიკი თანატოლისგან და ის უკან დგას
                NAT, ინტერფეისმა შეიძლება ისარგებლოს ა
                მუდმივი შენარჩუნება ინტერვალი 25 წამი. თუ მითითებულია
                0 ან "გამორთული", ეს ვარიანტი გამორთულია. სტანდარტულად ან
                როდესაც დაუზუსტებელია, ეს ვარიანტი გამორთულია. მომხმარებელთა უმეტესობა არ იქნება
                ეს სჭირდება.

en: Optional.
                An endpoint for the connection. Can be an
                IPv4 address, IPv6 address, or FQDN (fully
                qualified domain name such as abc.com). If
                present, Endpoint port must also be set.
ka: არასავალდებულო.
                მიერთების ბოლო წერტილი. შეიძლება წარმოადგენდეს
                IPv4/IPv6 მისამართს ან FQDN-ს. თუ დაყენებულია,
                ბოლო წერტილის პორტიც აუცილებლად უნდა
                მიუთითოთ.

en: Optional.
                The port number of an endpoint. If present Endpoint
                Address must also be set.
ka: არასავალდებულოა.
                ბოლოწერტილის პორტის ნომერი. თუ მითითებულია, ასევე აუცილებელია
                ბოლოწერტილის მისამართის დაყენებაც.

en: Optional.
    An fwmark for outgoing packets. If set to 0 or 'off', this
    option is disabled. May be specified in hexadecimal by
    prepending '0x'.
ka: არასავალდებულ.
    გამავალი პაკეტების fwmark. თუ დაყენებულია 0 ან "გამორთული",
    ეს პარამეტრი გამორთულია. შეიძლება მიუთითოთ თექვსმეტობითი რიცხვიც,
    თუ წინ '0x'-ს მიუწერთ.

en: Optional.
    If not specified, the MTU is automatically determined
    from the endpoint addresses or the system default route,
    which is usually a sane choice. However, to manually
    specify an MTU and to override this automatic discovery,
    this value may be specified explicitly.
ka: არასავალდებულო.
    თუ მითითებული არაა, MTU ავტომატურად იქნება განსაზღვრული ბოლო წერტილის 
    მისამართის ან სისტემის ნაგულისხმევი რაუტიდან, რომელიც,
    როგორც წესი, სწორი გადაწყვეტილებაა.
    მაგრამ თუ გნებავთ, MTU ხელით მიუთოთ და მისი ავტომატური 
    განსაზღვრა გააუქმოთ, ეს მნიშვნელობა შეგიძლიათ პირდაპირაც მიუთითოთ.

en: Optional.
    Listen port number. Chosen randomly if left as 'Automatic'.
ka: არასავალდებულო. 
    მოსასმენი პორტის ნომერი. ცარიელად დატოვების შემთხვევაში აირჩევა შემთხვევითად.

en: Other
ka: სხვა

en: Other DNS Servers:
ka: სხვა DNS სერვერები:

en: Output packet headers reordering
ka: გამავალი პაკეტების თავსართების გადალაგება

en: PAC file:
ka: PAC ფაილი:

en: PAN (personal area network)
ka: ქსელი პირად სივრცეში (PAN)

[ctx: PEAP version]
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: PEAP version:
ka: PEAP-ის ვერსია:

en: Parent interface:
ka: მშობელი ინტერფეისი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Peer 1
ka: პირველი პარტნიორი

en: Peers…
ka: პარტნიორები…

en: Persistent keepalive:
ka: მუდმივად ჩართული მდგომარეობა:

en: Plasma is missing support for '%1' VPN connections.
ka: Plasma -ს აკლია %1 VPN-ის მხარდაჭერა.

en: Preshared key:
ka: წინასწარ გაზიარებული გასაღები:

en: Priority:
ka: პრიორიტეტი:

en: Privacy:
ka: პირადულბა:

en: Private key password:
ka: პირადი გასაღების პაროლი:

en: Private key:
ka: პირადი გასაღები:

en: Protected EAP (PEAP)
ka: დაცული EAP (PEAP)

en: Public key:
ka: საჯარო გასაღები:

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Random…
ka: შემთხვევითი…

en: Real Name
ka: ნამდვილი სახელი

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove Connection
ka: შეერთების წაშლა

[ctx: Remove a selected row]
en: R&emove
ka: &წაშლა

[ctx: Remove a selected row]
en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove this Peer
ka: პარტნიორის წაშლა

en: Report Bug
ka: შეცდომის ანგარიში

en: Request that the device use only the specified speed.
ka: ამ მოწყობილობისათვის მხოლოდ მითითებული სიჩქარის გამოთხოვა.

en: Request that the device use the specified duplex mode. Either "half" or "full"
ka: მოწყობილობისთვის მითითებული დუპლექსის რეჟიმის გამოყენების მოთხოვნა. "half" (ნახევარი) ან "full" (სრული)

en: Require 128-bit encryption
ka: 128-ბიტიანი შიფრაცია

en: Required.
                A base64 public key calculated by wg pubkey 
                from a private key, and usually transmitted 
                out of band to the author of the configuration file.
ka: აუცილებელია.
                Base64 საჯარო გასაღები, რომელიც wg pubkey-ის 
                მიერ პირადი გასაღებიდან ითვლება და 
                ჩვეულებრივ კონფიგურაციის ავტორს გადაეცემა.

en: Required.
                A comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses 
                with CIDR masks from which incoming traffic for 
                this peer is allowed and to which outgoing traffic 
                for this peer is directed. The catch-all 0.0.0.0/0 
                may be specified for matching all IPv4 addresses, 
                and ::/0 may be specified for matching all IPv6 addresses.
ka: აუცილებელია.
                მძიმით დაშორებული IP (v4 ან v6) მისამართების სია CIDR
                ნიღბით, რომლისთვისაც ამ პარტიორისთვის შემომავალი ტრაფიკი
                დაშვებული იქნება და რომელზეც ხდება გამავალი ტრაფიკის გაგზავნა.
                'დაიჭირე ყველა' 0.0.0.0/0 მისამართი
                შეგიძლიათ ყველა IPv4 მისამართის დამთხვევისთვის
                გამოიყენოთ, ::/0 კი ყველა IPv6 მისამართისთვის.

en: Required.
    A base64 private key generated by wg genkey.
ka: აუცილებელია.
    base64 პირადი გასაღები wg genkey-ის დაგენერირებულია.

en: Required.
    Network interface name.
ka: აუცილებელია.
    ქსელის ინტერფეისის სახელი.

en: Restrict to device:
ka: მოწყობილობაზე შეზღუდვა:

en: Route Metric:
ka: რაუტის მეტრიკა:

en: Routes…
ka: რაუტები…

en: Security Type
ka: უსაფრთხოების ტიპი

en: Security:
ka: უსაფრთხოება:

en: Select file to import
ka: აირჩიეთ შემოსატანი ფაილი

en: Send PPP echo packets
ka: PPP ექოს გაგზავნა

en: Send hostname:
ka: ჰოსტის სახელის გაგზავნა:

en: Service:
ka: სერვისი:

en: Shared Key
ka: ზიარი გასაღები

en: Shared to other computers
ka: გაზიარებული სხვა კომპიუტერებთან

en: Signal Quality
ka: სიგნალის ხარისხი

en: Signal Strength
ka: სიგნალის სიძლიერე

en: Some DSL description
ka: DSL-ის აღწერა

en: Some bond description
ka: ქსელის ინტერფეისების გადაბმის აღწერა

en: Some infiniband description
ka: InfiniBand-ის აღწერა

en: Some mobile broadband description
ka: მობილური ინტერნეტის აღწერა

en: Some team description
ka: ქსელის ინტერფეისების ჯგუფის აღწერა

en: Some vlan description
ka: VLAN-ის მოკლე აღწერა

en: Some wi-fi description
ka: Wi-Fi-ის აღწერა

en: Some wired ethernet description
ka: მავთულიანი ქსელის აღწერა

en: Speed:
ka: სიჩქარე:

en: Store password for all users (not encrypted)
ka: ყველა მომხმარებლის პაროლების დამახსოვრება (დაუშიფრავი)

en: Store password for this user only (encrypted)
ka: მხოლოდ ამ მომხმარებლის პაროლის დამახსოვრება (დაშიფრული)

en: Subject match:
ka: სათაურის დამთხვევა:

en: Team
ka: ჯგუფი

en: Teamed connections:
ka: დაჯგუფებული ქსელის ინტერფეისები:

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the
    network device this connection is activated on. This feature is known as MAC
    cloning or spoofing. Example 11:22:33:44:55
ka: აქ მითითებული MAC მისამართი გამოყენებული იქნება როგორც აპარატურული
    მისამართი ქსელური მოწყობილობისა, რომელზეც ეს მიერთება აქტიურდება.
    ფუნქციას Mac cloning/spoofing ეწოდება. მაგ: 11:22:33:44:55

[ctx: The VPN connection failed]
en: Failed
ka: შეცდომა

[ctx: The VPN connection is active]
en: Activated
ka: აქტივირებულია

[ctx: The VPN connection is being established]
en: Connecting
ka: დაკავშირება

[ctx: The VPN connection is disconnected]
en: Failed
ka: შეცდომა

[ctx: The VPN connection is getting an IP address]
en: Setting network address
ka: ქსელური მისამართის დაყენება

[ctx: The VPN connection is preparing to connect]
en: Preparing to connect
ka: შეერთებისთვის მომზადება

[ctx: The VPN connection needs authorization credentials]
en: Needs authorization
ka: საჭიროა ავტორიზაცია

[ctx: The state of the VPN connection is unknown]
en: Unknown
ka: უცნობია

[ctx: There is no active network connection]
en: Disconnected
ka: გათიშულია

en: This option locks the connection to the Wi-Fi network associated to the specified band. This setting depends
     on specific driver capability and may not work with all drivers
ka: ეს პარამეტრი ბლოკავს მიერთებებს Wi-Fi ქსელებთან, რომლებიც მითითებულ სპექტრს იყენებენ. ეს პარამეტრი ეყრდნობა
    სპეციფიკური დრაივერის შესაძლებლობებს და ყველა დრაივერით შეიძლება არ იმუშაოს

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the
     BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
ka: ეს პარამეტრი ბლოკავს ამ შეერთებას Wi-Fi წვდომის წერტილთან, რომელიც
    აქ შეყვანილი BSSID-ითაა აღწერილი. მაგ: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified by its
    permanent MAC address entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
ka: ეს პარამეტრი ამ შეერთებას აქ მითითებული ქსელური
    მოწყობილობის MAC მისამართზე შეზღუდავს. მაგ: 00:11:22:33:44:55

en: This password is not required
ka: ეს პაროლი საჭირო არაა

en: Transport mode:
ka: ტრანსპორტის რეჟიმი:

en: Tunneled TLS (TTLS)
ka: TLS გვირაბი (TTLS)

en: Type
ka: ტიპი

[ctx: Unknown cellular access technology]
en: Unknown
ka: უცნობია

en: Unknown connection type
ka: შეერთების უცნობი ტიპი

en: Use 802.1x security for this connection
ka: ამ შეერთებისთვის 802.1x დაცვის გამოყენება

en: Use BSD data compression
ka: მონაცემების BSD შეკუმშვა

en: Use Deflate data compression
ka: მონაცემების Deflate შეკუმშვა

en: Use TCP header compression
ka: TCP თავსართების შეკუმშვა

en: Use only for resources on this connection
ka: მხოლოდ ამ შეერთების რესურსებზე გამოყენება

en: Use point-to-point encryption (MPPE)
ka: წერტილიდან წერტილამდე შიფრაცია (MPPE)

en: Use stateful MPPE
ka: საიმედო MPPE-ის გამოყენება

en: Use this field to specify one or more DNS domains to search. Use ',' to separate entries.
ka: გამოიყენეთ ეს ველი ერთი ან მეტი საძებნი DNS დომენის მისათითებლად. გამყოფად გამოიყენეთ ",".

en: Use this field to specify the DHCP client ID which is a string sent to the DHCP server
    to identify the local machine that the DHCP server may use to customize the DHCP
    lease and options.
ka: გამოიყენეთ ეს ველი DHCP-ის კლენტის ID-ის მისათითებლად. წარმოადგენს სტრიქონს, რომელიც
    DHCO სერვერს ეგზავნება, რათა DHCP სერვერს იჯარებისა და პარამეტრების მორგების საშუალება 
    მისცეს.

en: Use this field to specify the IP address(es) of one or more DNS servers. Use ',' to separate entries.
ka: გამოიყენეთ ეს ველი ერთი ან მეტი DNS სერვერის IP მისამართის მისათითებლად. ჩამოთვლის დროს გამყოფად გამოიყენეთ ",".

en: User certificate:
ka: მომხმარებლის სერტიფიკატი:

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Users allowed to activate the connection
ka: მომხმარებლებს აქვთ უფლება ჩართონ ეს შეერთება

en: VLAN id:
ka: Vlan ID:

en: VLAN interface name:
ka: VLAN ინტერფეისის სახელი:

en: VPN Plugin
ka: VPN მოდული

en: VPN connections
ka: VPN შეერთებები

en: Version 0
ka: ვერსია 0

en: Version 1
ka: ვერსია 1

en: Virtual connections
ka: ვირტუალური შეერთებები

en: Visibility:
ka: ხილვადობა:

en: Vlan
ka: VLAN

en: WEP index:
ka: WEP-ის ინდექსი:

en: WEP key 128 bits
ka: WEP გასაღები 128 ბიტი

en: WEP key 40/128 bits (Hex or ASCII)
ka: WEP გასაღები 40/128 ბიტი (Hex ან ASCII)

en: WPA/WPA2 Enterprise
ka: WPA/WPA2 საწარმოო

en: WPA/WPA2 Personal
ka: WPA/WPA2 პერსონალური

en: WPA3 Enterprise 192-bit
ka: WPA3 საწარმოო 192-ბიტიანი

en: WPA3 Personal
ka: WPA3 პერსონალური

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if
    IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds
ka: IPv4 ფუნქციონალის მქონე ქსელებთან მიერთებისას მიერთება წარმატებულია, თუ
    IPv6 კონფიგურაცია შეუძლებელია, IPv4 კი წარმატებული

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges
    of the peers.
ka: პარტნიორებს ავტომატურად დაემატება,
    თუ არა AllowedIP-ების დიაპაზონები.

en: Wi-Fi (shared)
ka: Wi-Fi (გაზიარებული)

en: Wi-Fi Security
ka: Wi-Fi-ის დაცვა

en: Wifi Security
ka: Wifi-ის უსაფრთხოება

en: WireGuard Interface
ka: WireGuard-ის ინტერფეისი

en: WireGuard Settings
ka: WireGuard-ის მორგება

en: Wired
ka: მავთულით

en: Wired Ethernet
ka: მავთულიანი Ethernet

en: Wired Ethernet (shared)
ka: მავთულიანი ქსელი (გაზიარებული)

en: Wired Interface (%1)
ka: მავთულოვანი შეერთება (%1)

en: Wireless Interface (%1)
ka: უმავთულო ინტერფეისი (%1)

en: Wireless channel to use for the Wi-Fi connection. The device will only join (or create for Ad-Hoc networks)
    a Wi-Fi network on the specified channel
ka: Wi-Fi მიერთებისთვის გამოყენებული უსადენო არხი. ეს მოწყობილობა მხოლოდ მიერთდება (ან შექმნის Ad-Hoc ქსელებს)
    Wi-Fi ქსელებთან, როლებიც მითითებულ არხს იყენებენ

[ctx: Wireless connection frequency]
en: %1 GHz
ka: %1 გჰც

en: Yes
ka: დიახ

[ctx: a secondary connection (e.g. VPN) has to be activated first to continue]
en: Waiting for a secondary connection
ka: მეორადი შეერთების მოლოდინი

[ctx: bond link monitoring]
en: MII (recommended)
ka: MII (რეკომენდებულია)

[ctx: bond mode]
en: Active backup
ka: აქტიური-მარქაფი

[ctx: bond mode]
en: Adaptive load balancing
ka: დატვირთვის შეგუებადი გადანაწილება

[ctx: bond mode]
en: Adaptive transmit load balancing
ka: შეგუებადი გადაცემის დატვირთვის გადანაწილება

[ctx: bond mode]
en: Broadcast
ka: გამოცხადება

[ctx: bond mode]
en: Round-robin
ka: რიგრიგობით

[ctx: connection speed]
en: %1 Bit/s
ka: %1 ბიტი/წმ

[ctx: connection speed]
en: %1 GBit/s
ka: %1 გბიტ/წმ

[ctx: connection speed]
en: %1 MBit/s
ka: %1 მბიტ/წმ

[ctx: description of configuring hardware network interface state]
en: Configuring interface
ka: ინტერფეისის მორგება

[ctx: description of preparing to connect network interface state]
en: Preparing to connect
ka: შეერთებისთვის მომზადება

[ctx: description of unavailable network interface state]
en: Unavailable
ka: მიუწვდომელია

[ctx: description of unconnected network interface state]
en: Not connected
ka: დაკავშირებული არაა

[ctx: description of unknown network interface state]
en: Unknown
ka: უცნობია

[ctx: description of unmanaged network interface state]
en: Unmanaged
ka: უმართავი

[ctx: description of waiting for authentication network interface state]
en: Waiting for authorization
ka: ავტორიზაციის მოლოდინი

[ctx: global connection state]
en: Unknown
ka: უცნობია

[ctx: infiniband transport mode]
en: Connected
ka: დაკავშირებულია

[ctx: infiniband transport mode]
en: Datagram
ka: დატაგრამა

[ctx: interface state]
en: Error: Invalid state
ka: შეცდომა: არასწორი მდგომარეობა

[ctx: is other action required to fully connect? captive portals, etc.]
en: Checking further connectivity
ka: კავშირის დამატებითი შემოწმება

[ctx: like in Username for athentication]
en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

[ctx: like in this setting is Disabled]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: like in this setting is Disabled]
en: Ignored
ka: იგნორირებულია

[ctx: like in use Manual configuration]
en: Manual
ka: ხელით

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected
ka: დაკავშირებულია

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected to %1
ka: შეერთებული %1-სთან

[ctx: network interface connection failed state label]
en: Connection Failed
ka: კავშირის შეცდომა

[ctx: network interface disconnecting state label]
en: Deactivating connection
ka: შეერთების დეაქტივაცია

[ctx: network interface doing dhcp request in most cases]
en: Setting network address
ka: ქსელური მისამართის დაყენება

[ctx: no security]
en: None
ka: არა

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Lock reason unknown.
ka: ჩაკეტვის მიზეზი უცნობია.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem is unlocked.
ka: მოდემი განიბლოკა.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება PH-FSIM PIN კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
ka: მოდემს ესაჭიროება PH-FSIM PUK კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება PIN კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება კორპორატიული PIN კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PUK code.
ka: მოდემს ესაჭიროება კორპორატიული PUK კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება ქსელის PIN კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PUK code.
ka: მოდემს ესაჭიროება ქსელის PUK კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PIN code.
ka: მოდემს ქვექსელის PIN კოდი ესაჭიროება.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PUK code.
ka: მოდემს ქვექსელის PUK კოდი ესაჭიროება.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება სერვისის მომწოდებლის PIN კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PUK code.
ka: მოდემს ესაჭიროება სერვისის მომწოდებლის PUK კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN code.
ka: საჭიროა PIN კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN2 code.
ka: საჭიროა PIN2 კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK code.
ka: საჭიროა PUK კოდი.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK2 code.
ka: საჭიროა PUK2 კოდი.

[ctx: privacy disabled]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: seconds]
en:  s
ka:  წმ

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Loopback
ka: მარყუჟი ინტერფეისი

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Mobile Broadband
ka: მობილური ინტერნეტი

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Serial Modem
ka: სერიული მოდემი

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bond)
ka: ვირტუალური (ბმა)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bridge)
ka: ვირტუალური (ხიდი)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (team)
ka: ვირტუალური (ჯგუფი)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (vlan)
ka: ვირტუალური (VLAN)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wired Ethernet
ka: მავთულიანი Ethernet

[ctx: wireless network operation mode]
en: Access point
ka: წვდომის წერტილი

[ctx: wireless network operation mode]
en: Infrastructure
ka: ინფრასტრუქტურა

[ctx: wireless network operation mode]
en: Unknown
ka: უცნობია
