plasma-nm - en to ka translation catalogue (117 entries)

en: %1 Unlock Required
ka: საჭიროა %1 განბლოკვა

en: %1 code:
ka: %1 კოდი:

en: %1 password dialog
ka: %1 პაროლის ფანჯარა

en: %1 unlock required
ka: საჭიროა %1 განბლოკვა

[ctx: @info:status]
en: VPN settings are missing
ka: VPN-ის პარამეტრები მითითებული არაა

[ctx: @info:status 'secrets' means the authentication needed for a VPN]
en: No secrets were requested
ka: საიდუმლო კოდები არ მოთხოვნილა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantConfigFailedReason]
en: Authorization supplicant's configuration failed
ka: ავტორიზაციის მომთხოვნის მორგების შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantDisconnectReason]
en: Authorization supplicant disconnected
ka: ავტორიზაციის მომთხოვნი გაითიშა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantFailedReason]
en: Authorization supplicant failed
ka: ავტორიზაციის მომთხოვნის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantTimeoutReason]
en: Authorization supplicant timed out
ka: ავტორიზაციის მომთხოვნის ვადა გავიდა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpErrorReason]
en: The auto IP service reported an error
ka: ავტომატური IP სერვისმა შეცდომა დააბრუნა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpFailedReason]
en: The auto IP service failed
ka: ავტომატური IP სერვისის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpStartFailedReason]
en: The auto IP service failed to start
ka: ავტომატური IP სერვისის გაშვების შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to BluetoothFailedReason]
en: The bluetooth connection failed or timed out
ka: ბლუთუზის შეერთების შეცდომა ან ვადა გაუვიდა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to Br2684Failed]
en: Problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
ka: ADSL ხიდზე RFC 2684 Ethernet-ის პრობლემა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to CarrierReason]
en: The cable was disconnected
ka: კაბელი გამოერთებულია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigExpiredReason]
en: IP configuration expired
ka: IP კონფიგურაციის ვადა გასულია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigFailedReason]
en: The device could not be configured
ka: მოწყობილობის მორგება შეუძლებელია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigUnavailableReason]
en: IP configuration was unavailable
ka: IP კონფიგურაცია მიუწვდომელია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConnectionRemovedReason]
en: The connection was removed
ka: შეერთება წაშლილია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DcbFcoeFailed]
en: DCB or FCoE setup failed
ka: DCB ან FCoE-ის მორგების შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DependencyFailed]
en: A dependency of the connection failed
ka: შეერთების დამოკიდებულების შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DeviceRemovedReason]
en: The device was removed
ka: მოწყობილობა გამოერთებულია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpErrorReason]
en: A DHCP error occurred
ka: DHCP-ის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpFailedReason]
en: DHCP failed
ka: DHCP-ის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpStartFailedReason]
en: DHCP failed to start
ka: DHCP-ის გაშვების შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to FirmwareMissingReason]
en: Device firmware is missing
ka: აკლია მოწყობილობის მიკროკოდი

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmApnSelectFailedReason]
en: The GSM APN could not be selected
ka: GSM APN-ის არჩევის პრობლემა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmNotSearchingReason]
en: The GSM modem is not searching
ka: GSM მოდემი არ ეძებს

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmPinCheckFailedReason]
en: The GSM PIN check failed
ka: GSM PIN-ის შემოწმების შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationDeniedReason]
en: GSM network registration was denied
ka: GSM ქსელში რეგისტრაციის მოთხოვნა უარყოფილია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationFailedReason]
en: GSM registration failed
ka: GSM რეგისტრაციის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationTimeoutReason]
en: GSM network registration timed out
ka: GSM ქსელში რეგისტრაციის ვადა გავიდა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimNotInserted]
en: GSM Modem's SIM Card not inserted
ka: GSM მოდემში SIM ბარათი არ დევს

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPinRequired]
en: GSM Modem's SIM Pin required
ka: საჭიროა GSM მოდემის PIN კოდი

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPukRequired]
en: GSM Modem's SIM Puk required
ka: საჭიროა GSM მოდემის PUK კოდი

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimWrong]
en: GSM Modem's SIM wrong
ka: GSM მოდემის SIM ბარათი არასწორია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to InfiniBandMode]
en: InfiniBand device does not support connected mode
ka: InfiniBand მოწყობილობებს შეერთებული რეჟიმის მხარდაჭერა არ გააჩნიათ

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemAvailable]
en: Modem now ready and available
ka: მოდემი ახლა მზადაა და ხელმისაწვდომია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemBusyReason]
en: The modem is busy
ka: მოდემი დაკავებულია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialFailedReason]
en: The modem dial failed
ka: მოდემით ზარის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialTimeoutReason]
en: The modem dial timed out
ka: მოდემის ზარს ვადა გაუვიდა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemFailed]
en: Modem failed or no longer available
ka: Modem-ის გაფუჭდა ან მიუწვდომელია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemInitFailedReason]
en: The modem could not be initialized
ka: მოდემის ინიციალიზაციის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemManagerUnavailable]
en: ModemManager not running
ka: ModemManager-ი გაშვებული არაა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoCarrierReason]
en: The modem shows no carrier
ka: მოდემს სატელეფონო სიგნალი არ მიეწოდება

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoDialToneReason]
en: The modem has no dial tone
ka: მოდემს სიგნალი არ მიეწოდება

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNotFoundReason]
en: The modem could not be found
ka: მოდემის პოვნა შეუძლებელია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NewActivation]
en: A new connection activation was enqueued
ka: ახალი შეერთების აქტივაცია რიგშია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NoSecretsReason]
en: No secrets were provided
ka: საიდუმლო კოდები მიწოდებული არაა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentChanged]
en: The device's parent changed
ka: შეიცვალა ამ მოწყობილობის მშობელი

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentManagedChanged]
en: The device parent's management changed
ka: შეიცვალა მშობელი მოწყობილობის მართვა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppDisconnectReason]
en: PPP disconnected
ka: PPP გაითიშა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppFailedReason]
en: PPP failed
ka: PPP-ის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppStartFailedReason]
en: PPP failed to start
ka: PPP-ის გაშვების შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SecondaryConnectionFailed]
en: A secondary connection of the base connection failed
ka: მეორადი შეერთების შეცდომა საბაზისო შეერთებამდე

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedFailedReason]
en: The shared service failed
ka: გაზიარებული სერვისის შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedStartFailedReason]
en: The shared service failed to start
ka: გაზიარებული სერვისის გაშვების შეცდომა

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SimPinIncorrect]
en: The SIM PIN was incorrect
ka: SIM-ის PIN კოდი არასწორია

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SleepingReason]
en: The networking system is now sleeping
ka: ქსელურ ქვესისტემას ახლა სძინავს

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to TeamdControlFailed]
en: teamd control failed
ka: teamd-ის კონტროლის შეცდომა

en: A timeout occurred while starting the service providing the VPN connection '%1'.
ka: სერვისის, რომელიც მოგვაწოდებს VPN შეერთებას "%1", გაშვების ვადა გავიდა.

en: Authenticate %1
ka: %1-ში ავთენტიკაცია

en: Authentication to %1 failed. Wrong password?
ka: %1-ზე ავთენტიკაციის პრობლემა. პაროლი შეგეშალათ?

en: Authentication to the VPN server failed.
ka: VPN სერვერზე ავთენტიკაციის შეცდომა.

en: Connection '%1' activated.
ka: შეერთება %1 გააქტიურდა.

en: Connection '%1' deactivated.
ka: შეერთება %1-ის დეაქტივაცია დასრულდა.

en: Corporate PIN
ka: კორპორატიული PIN კოდი

en: Corporate PUK
ka: კორპორატიული PUK-ი

en: Enter the password for the Wi-Fi network "%1":
ka: შეიყვანეთ პაროლი უსადენო ქსელისთვის "%1":

en: Enter the password for the connection "%1":
ka: შეიყვანეთ პაროლი შეერთებისთვის "%1":

en: Incorrect password for the Wi-Fi network "%1". Please try again.
ka: არასწორი პაროლი უსადენო შეერთებისთვის "%1". თავიდან სცადეთ.

en: Incorrect password for the connection "%1". Please try again.
ka: არასწორი პაროლი შეერთებისთვის "%1". თავიდან სცადეთ.

en: Limited Connectivity
ka: შეზღუდული შეერთება

en: Log in
ka: შესვლა

en: Necessary secrets for the VPN connection '%1' were not provided.
ka: VPN შეერთება "%1"-სთვის საჭირო პაროლები მითითებული არაა.

en: Network PIN
ka: ქსელის PIN კოდი

en: Network PUK
ka: ქსელის PUK

en: Network Subset PIN
ka: ქვექსელის PIN კოდი

en: Network Subset PUK
ka: ქვექსელის PUK-ი

en: Network authentication
ka: ქსელის ავთენტიკაცია

en: New PIN code:
ka: ახალი PIN კოდი:

en: No Network Connection
ka: ქსელური შეერთებების გარეშე

en: Only 'dun' and 'nap' services are supported.
ka: მხარდაჭერილია მხოლოდ 'dun' და 'nap' სერვისები.

en: PIN
ka: PIN კოდი

en: PIN code too short. It should be at least 4 digits.
ka: PIN კოდი ძალიან მოკლეა. ის 4 ციფრი მაინც უნდა იყოს.

en: PUK code too short. It should be 8 digits.
ka: PUK კოდი ძალიან მოკლეა. ის 8 ციფრი მაინც უნდა იყოს.

en: PUK code:
ka: PUK კოდი:

en: Password dialog
ka: პაროლის ფანჯარა

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Provide the secrets for the VPN connection "%1":
ka: შეიყვანეთ პაროლი VPN შეერთებისთვის "%1":

en: Re-enter PIN code:
ka: ახალი PUK კოდი ხელახლა:

en: Re-enter new PIN code:
ka: ახალი PIN კოდი ხელახლა:

en: SIM PIN unlock required
ka: საჭიროა SIM PIN-ის განბლოკვა

en: Service provider PIN
ka: სერვისის მომწოდებლის PIN კოდი

en: Service provider PUK
ka: სერვისის მომწოდებლის PUK

en: Show PIN code
ka: PIN კოდის ჩვენება

en: Show PIN/PUK code
ka: PIN/PUK კოდის ჩვენება

en: Starting the service providing the VPN connection '%1' failed.
ka: სერვისის, რომელიც მოგვაწოდებს VPN შეერთებას "%1", გაშვების შეცდომა.

[ctx: Text in GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: Error unlocking modem: %1
ka: მოდემის განბლოკვის შეცდომა: %1

en: The IP config of the VPN connection '%1', was invalid.
ka: VPN შეერთება "%1"-ის IP კონფიგურაცია არასწორია.

en: The connection attempt to the VPN service timed out.
ka: VPN სერვისთან მიერთების დრო გავიდა.

en: The connection was deleted.
ka: შეერთება წაშლილია.

en: The mobile broadband device '%1' requires a %2 code before it can be used.
ka: მობილური ინტერნეტის მოწყობილობას "%1" გამოყენებამდე სჭირდება %2 კოდი.

en: The mobile broadband device '%1' requires a SIM PIN code before it can be used.
ka: მობილური ინტერნეტის მოწყობილობას "%1" გამოყენებამდე სჭირდება SIM PIN კოდი.

en: The service providing the VPN connection '%1' was stopped.
ka: სერვისი, რომელიც მოგვაწოდებდა VPN შეერთებას "%1", გაჩერებულია.

en: The two PIN codes do not match
ka: შეყვანილი 2 PIN კოდი არ ემთხვევა

en: This device appears to be connected to a network but is unable to reach the Internet.
ka: როგორც ჩანს, ეს მოწყობილობა ქსელთან დაკავშირებულია, მაგრამ ინტერნეტს ვერ სწვდება.

[ctx: Title for GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: PIN/PUK unlock error
ka: PIN/PUK-ის განბლოკვის შეცდომა

en: Unknown Error
ka: უცნობი შეცდომა

en: VPN connection '%1' activated.
ka: VPN შეერთება %1 გააქტიურდა.

en: VPN connection '%1' deactivated.
ka: VPN შეერთება %1 დეაქტივირებულია.

en: VPN connection '%1' failed to activate.
ka: VPN შეერთების %1 აქტივაციის შეცდომა.

en: VPN connection '%1' was deactivated because the device it was using was disconnected.
ka: VPN შეერთება %1 დეაქტივირებულია იმიტომ, რომ გაითიშა მოწყობილობა, რომელსაც ის იყენებდა.

en: VPN secrets (%1) dialog
ka: VPN-ის პაროლების (%1) ფანჯარა

en: You are no longer connected to a network.
ka: ქსელთან მიერთებული აღარ ბრძანდებით.

en: You need to log into this network
ka: ამ ქსელში ავთენტიკაცია გჭირდებათ
