plasma-welcome - en to ka translation catalogue (151 entries)

[ctx: %1 is the filesystem path to a settings module]
en: Unknown module %1 requested
ka: მოთხოვნილია უცნობი მოდული %1

[ctx: @action:button]
en: &Back
ka: &უკან

[ctx: @action:button]
en: &Finish
ka: &დასრულება

[ctx: @action:button]
en: &Next
ka: &შემდეგი

[ctx: @action:button]
en: &OK
ka: &დიახ

[ctx: @action:button]
en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

[ctx: @action:button]
en: Change state
ka: მდგომარეობის შეცვლა

[ctx: @action:button]
en: Configure Shortcuts…
ka: მალსახმობების მორგება…

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
ka: დეტალების კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Download Anyway
ka: მაინც გადმოწერა

[ctx: @action:button]
en: Download Preview
ka: მინიატურის გადმოწერა

[ctx: @action:button]
en: Get involved
ka: შემოგვიერთდით

[ctx: @action:button]
en: Launch %1 now
ka: %1-ის ახლა გაშვება

[ctx: @action:button]
en: Learn about more Plasma features
ka: გაიგეთ მეტი Plasma-ის ფუნქციების შესახებ

[ctx: @action:button]
en: Learn more about the KDE community
ka: გაიგეთ მეტი KDE-ის საზოგადოების შესახებ

[ctx: @action:button]
en: Make a donation
ka: გააკეთეთ შემოწირულობა

[ctx: @action:button]
en: Open %1
ka: %1-ის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Open Settings…
ka: პარამეტრების გახსნა.…

[ctx: @action:button]
en: Open in Browser…
ka: ბრაუზერში გახსნა…

[ctx: @action:button]
en: Report Bug…
ka: შეცდომის ანგარიში…

[ctx: @action:button]
en: Retry
ka: თავიდან ცდა

[ctx: @action:button]
en: Supporting Members
ka: მხარდამჭერი წევრები

[ctx: @action:button]
en: Visit home page
ka: საწყის გვერდზე გადასვლა

[ctx: @action:button %1 is the name of an app]
en: Show %1 in Discover
ka: %1-ის Discover-ში ჩვენება

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro]
en: Learn more about %1
ka: გაიგეთ მეტი %1-ის შესახებ

[ctx: @action:button %1 is the selected sort order, e.g. Random]
en: Sort: %1
ka: დალაგება: %1

[ctx: @action:button Button in the Plasma activities sidebar]
en: Create activity…
ka: აქტივობის შექმნა…

[ctx: @action:button Install KDE Connect]
en: Install KDE Connect…
ka: KDE Connect-ის დაყენება…

[ctx: @action:button clicking on this takes the user to a web page]
en: Visit %1
ka: ეწვიეთ %1-ს

[ctx: @action:inmenu]
en: About KDE
ka: KDE-ის შესახებ

[ctx: @action:inmenu]
en: About Welcome Center
ka: მისალმების ცენტრის შესახებ

[ctx: @action:inmenu An option to sort a list in reverse order]
en: Reverse
ka: რევერსი

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: First Name
ka: სახელით

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Last Name
ka: გვარით

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list]
en: Random
ka: შემთხვევით

[ctx: @action:inmenu An order to sort a list, referring to the date a user has first made a donation]
en: Contribution Date
ka: წვლილის შეტანის თარიღი

[ctx: @info]
en: <b>Click to read the announcement</b>
ka: <b>დააწკაპუნეთ განცხადების წასაკითხად</b>

[ctx: @info]
en: Download an embedded preview of the release announcement?
ka: გადმოვწერო ჩაშენებული მინიატურა რელიზის გამოცხადებისთვის?

[ctx: @info]
en: KDE Connect is not installed.
ka: KDE Connect დაყენებული არაა.

[ctx: @info]
en: The KDE mascot Konqi welcomes you to the KDE community!
ka: KDE-ის თილისმა კონქსი მოგესალმებათ KDE-ის საძმოში!

[ctx: @info]
en: The preview could not be loaded — a parse error occurred.
ka: გადმოწერის ჩატვირთვა შეუძლებელია — აღმოჩენილია დამუშავების შეცდომა.

[ctx: @info]
en: The preview has not been automatically downloaded because you are using a metered network connection.
ka: მინიატურის ავტომატური გადმოწერა არ მომხდარა, რადგან იყენებთ გაზომვად ქსელურ მიერთებას.

[ctx: @info]
en: This is a “Panel” — a container to hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Show Panel Configuration</interface> to change how it behaves, which screen edge it lives on, and to add, remove or modify widgets.
ka: ეს "პანელია" ---კონტეინერი, რომელიც ვიჯეტებს შეიცავს. დააწკაპუნეთ მასზე მარჯვენა ღილაკით და აირჩიეთ <interface>პანელის კონფიგურაციის ჩვენება</interface>, რომ შეცვალოთ, როგორ იქცევა ის, რომელი ეკრანის წიბოზე ცხოვრობს და რომ დაამატოთ, წაშალოთ და შეცვალოთ ვიჯეტები.

[ctx: @info]
en: This is the “Application Launcher” widget, a multipurpose launcher. Here you can launch apps, shut down or restart the system, access recent files, and more. Click on it to get started!
ka: ეს "აპლიკაციების გამშვების" ვიჯეტია. მრავალფუნქციური გამშვები. აქ შეგიძლიათ, გაუშვათ აპები, გამორთოთ ან გადატვირთოთ სისტემა, ნახოთ უახლესი ფაილები და ა.შ. დასაწყებად უბრალოდ ზედ დააწკაპუნეთ!

[ctx: @info]
en: This is the “Desktop”. It shows files and folders that are contained in your <filename>Desktop</filename> folder, and can hold widgets. Right-click on it and choose <interface>Desktop and Wallpaper…</interface> to configure the appearance of the desktop. You can also choose <interface>Enter Edit Mode</interface> to add, remove or modify widgets.
ka: ეს "სამუშაო მაგიდაა". ის გაჩვენებთ ფაილებს და საქაღალდეებს, რომლებსაც თქვენი <filename>Desktop</filename> საქაღალდე შეიცავს და შეუძლია ჰქონდეს ვიჯეტები. დააწკაპუნეთ მასზე მარჯვენა ღილაკით და აირჩიეთ <interface>სამუშაო მაგიდა და ფონს სურათი...</interface>, რომ სამუშაო მაგიდის გარეგნობა მოირგოთ. ასევე შეგიძლიათ აირჩიოთ <interface>ჩასწორების რეჟიმზე გადასვლა</interface>, რომ ვიჯეტები დაამატოთ, წაშალოთ ან შეცვალოთ.

[ctx: @info]
en: This is the “Digital Clock” widget. Click on it to show a calendar. It can be also configured to show other timezones and events from your digital calendars.
ka: ეს "ციფრული საათის" ვიჯეტია. დააწკაპუნეთ ზედ კალენდრის საჩვენებლად. ის ასევე შეგიძლიათ მოირგოთ, რომ სხვა დროის სარტყლები და თქვენი ციფრული კალენდრის მოვლენები გაჩვენოთ.

[ctx: @info]
en: This is the “Peek at Desktop” widget. Click on it to temporarily hide all open windows so you can access the desktop. Click on it again to bring them back.
ka: ეს "სამუშაო მაგიდაზე გაჭყლეტის" ვიჯეტია. დააწკაპუნეთ მასზე, რომ დროებით დამალოთ ყველა ღია ფანჯარა, რომ სამუშაო მაგიდა დაინახოთ. დააწკაპუნეთ ზედ კიდევ ერთხელ, რომ დააბრუნოთ ისინი.

[ctx: @info]
en: This is the “System Tray” widget, which lets you control system functions like changing the volume and connecting to networks. Items will become visible here only when relevant. To see all available items, click the ⌃ arrow next to the clock.
ka: ეს "სისტემის კუთხის" ვიჯეტია, რომელიც გაძლევთ საშუალებას, მართოთ ისეთი სისტემური ფუნქციები, როგორიცაა მაგალითად ხმის აწევა/ჩაწევა და ქსელთან მიერთება. ელემენტები აქ, მხოლოდ, მაშინ გამოჩნდება, როცა რამე საქმე აქვს. ყველა ხელმისაწვდომი ელემენტის სანახავად საათთან ^ ისარზე დააწკაპუნეთ.

[ctx: @info]
en: This is the “Task Manager” widget, where you can switch between open apps and also launch new ones. Drag app icons to re-arrange them.
ka: ეს "ამოცანების მმართველის" ვიჯეტია, სადაც შეგიძლიათ გადაერთოთ ღია აპებს შორის და ახლები გაუშვათ. გადაათრიეთ აპის ხატულები, რომ გადაალაგოთ ისინი.

[ctx: @info]
en: This page is being shown regardless of network connectivity because you are using a development version. To manually preview the different states of the page, you can use the button.
ka: ეს გვერდი ნაჩვენები იქნება ქსელთან მიერთების სტატუსის მიუხედავად, რადგან თქვენ სატესტო ვერსიას იყენებთ. ამ გვერდის სხვადასხვა მდგომარეობების ხელით სანახავად, ღილაკი შეგიძლიათ, გამოიყენოთ.

[ctx: @info Caption for Activities button. Note that 'Separate' is being used as an imperative verb here, not a noun.]
en: Separate work, school, or home tasks
ka: განაცალკევეთ სამსახურის, სკოლის და სახლის ამოცანები

[ctx: @info Caption for Get Keyboard Shortcuts button]
en: Activate features from the keyboard
ka: ფუნქციების გააქტიურება კლავიატურიდან

[ctx: @info Caption for KDE Connect button]
en: Connect your phone and your computer
ka: დააკავშირეთ ტელეფონი და კომპიუტერი

[ctx: @info Caption for KRunner button]
en: Search for anything
ka: მოძებნეთ, რაც გნებავთ

[ctx: @info Caption for Overview button]
en: Your system command center
ka: თქვენი სისტემის მართვის ცენტრი

[ctx: @info Caption for Plasma Vaults button]
en: Store sensitive files securely
ka: მნიშვნელოვანი ფაილების საიმედოდ შენახვა

[ctx: @info copyright string]
en: © 2021–2024, KDE Community
ka: © 2021-2024, KDE-ის საზოგადოება

[ctx: @info, %1 is an error code]
en: The preview could not be downloaded — a network error occurred (%1).
ka: მინიატურის გადმოწერა შეუძლებელია — აღმოჩენილია ქსელის შეცდომა (%1).

[ctx: @info:credit]
en: Author
ka: ავტორი

[ctx: @info:credit]
en: Oliver Beard
ka: ოლივერ ბერდი

[ctx: @info:placeholder]
en: Could not load <filename>%1</filename>. Make sure it exists.
ka: ფაილის <filename>%1</filename> ჩატვირთვის შეცდომა. დარწმუნდით, რომ ის არსებობს.

[ctx: @info:placeholder]
en: Networking support for Plasma is not currently installed
ka: ქსელის მხარდაჭერა Plasma-სთვის ამჟამად დაყენებული არაა

[ctx: @info:placeholder Shown when connected to the internet]
en: You’re connected
ka: დაკავშირებული ბრძანდებით

[ctx: @info:placeholder Shown when there is insufficient width]
en: Expand the window
ka: ფანჯრის ჩამოშლა

[ctx: @info:progress]
en: No error message provided
ka: შეცდომის შეტყობინება მოწოდებული არაა

[ctx: @info:progress]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
ka: ბრძანება <command>%1</command> ნაპოვნი არაა.

[ctx: @info:progress %1 is the command being run, and %2 is the human-readable error text returned by the command]
en: The command <command>%1</command> failed: %2
ka: ბრძანება <command>%1</command> ჩავარდა: %2

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Currently being used
ka: ამჟამად გამოიყენება

[ctx: @info:status An example last used message for a Plasma activity]
en: Used 3 hours ago
ka: გამოიყენებოდა 3 საათის წინ

[ctx: @info:tooltip]
en: The preview will be loaded automatically when this page is shown for future Plasma updates, except when using a metered network connection.
ka: მინიატურა ავტომატურად ჩაიტვირთება, როცა გვერდს მომავალში გაჩვენებთ სიახლეებს Plasma-ის განახლების შესახებ, იმ გამონაკლისის გარდა, როცა მიერთება გაზომვადია.

[ctx: @info:usagetip]
en: Activities can be used to separate high-level projects or workflows so you can focus on one at a time. You can have an activity for “Home”, “School”, “Work”, and so on. Each Activity has access to all your files but has its own set of open apps and windows, recent documents, “Favorite” apps, and desktop widgets.
ka: აქტივობები შეიძლება გამოიყენოთ მაღალი დონის პროგრამების გამოსაყოფად, რათა ფოკუსი დროის მიმდინარე შუალედში ერთ პროექტზე გააკეთონ. შეგიძლიათ გქონდეთ ქმედებები "სახლისთვის", "სკოლისთვის", "სამსახურისთვის" და სხვა. თითოეულ აქტივობას წვდომა ყველა თქვენ ფაილთან აქვს, მაგრამ გააჩნია საკუთარი პროგრამებისა და და ფანჯრების ნაკრები, უახლესი დოკუმენტები, "რჩეული" აპები და სამუშაო მაგიდის ვიჯეტები.

[ctx: @info:usagetip]
en: Almost anything in Plasma can be done with the keyboard, using shortcuts that mostly involve the <shortcut>Meta</shortcut> key.<nl/><nl/>On a Mac keyboard, this is the “Command” key:
ka: Plasma-ში კლავიატურით თითქმის ყველაფრის გაკეთება შეგიძლიათ მალსახმობებით, რომლებიც ხშირად შეიცავს ღილაკს <shortcut>Meta</shortcut>.<nl/><nl/>Mac-ის კლავიატურაზე ეს "Command" ღილაკია:

[ctx: @info:usagetip]
en: Almost anything in Plasma can be done with the keyboard, using shortcuts that mostly involve the <shortcut>Meta</shortcut> key.<nl/><nl/>This key is usually located between the left <shortcut>Ctrl</shortcut> and <shortcut>Alt</shortcut> keys, and contains either a symbol of some kind, or the word “Super:”
ka: Plasma-ში კლავიატურით თითქმის ყველაფრის გაკეთება შეგიძლიათ მალსახმობებით, რომლებიც ხშირად შეიცავს ღილაკს <shortcut>Meta</shortcut>.<nl/><nl/>ეს ღილაკი ჩვეულებრივ მოთავსებულია მარცხენა <shortcut>Ctrl</shortcut>-სა და <shortcut>Alt</shortcut>-ს შორის და შეიცავს რამე სიმბოლოს, ან სიტყვას "Super:"

[ctx: @info:usagetip]
en: Friendly onboarding wizard for Plasma
ka: Plasma-სთან დამეგობრების ოსტატი

[ctx: @info:usagetip]
en: If you find Plasma to be useful, consider getting involved or donating. KDE is an international volunteer community, not a big company; your contributions make a real difference!
ka: თუ Plasma მოგეწონათ, იფიქრეთ მოხალისეობაზე და შემოწირვაზე. KDE საერთაშორისო მოხალისეების საზოგადოებაა და არა დიდი კომპანია. თქვენს შეწირულობას დიდი ცვლილებების მოტანა შეუძლია!

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE Connect lets you integrate your phone with your computer in various ways:<nl/><list><item>See notifications from your phone on your computer</item><item>Reply to text messages from your phone on your computer</item><item>Sync your clipboard contents between your computer and your phone</item><item>Make a noise on your phone when it’s been misplaced</item><item>Copy pictures, videos, and other files from your phone to your computer, and vice versa</item><item>…And much more!</item></list>
ka: KDE Connect საშუალებას გაძლევთ თქვენი კომპიუტერი და ტელეფონი სხვადასხვანაირად მიერთოთ ერთმანეთთან:<nl/><list><item>იხილეთ თქვენი ტელეფონის შეტყობინებები კომპიუტერზე</item><item>უპასუხეთ ტექსტურ შეტყობინებებს კომპიუტერიდან</item><item>კომპიუტერისა და ტელეფონის ბაფერის სინქრონიზაცია</item><item>ტელეფონი აყვირდება, თუ არასწორ ადგილას დადებთ</item><item>დააკოპირეთ სურათები, ვიდეოები და სხვა ფაილები ტელეფონიდან კომპიუტერზე და პირიქით</item><item>... და ბევრი სხვა!</item></list>

[ctx: @info:usagetip]
en: KDE contributors have spent the last four months hard at work on this release. We hope you enjoy using Plasma as much as we enjoyed making it!
ka: KDE-ის შემომწირავებმა ბოლო 4 თვე ამ რელიზზე მუშაობაში დახარჯეს. იმედია, თქვენ მოგწონთ Plasma ისე ძალიან, როგორც ჩვენ მისი შექმნა მოგვწონდა!

[ctx: @info:usagetip]
en: KRunner is Plasma’s exceptionally powerful and versatile search system. It powers the search functionality in the Application Launcher menu and the Overview screen, and it can be accessed as a standalone search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut.<nl/><nl/>In addition to finding your files and folders, KRunner can launch apps, search the web, convert between currencies, calculate math problems, and a lot more.
ka: KRunner-ი Plasma-ის ძალიან მძლავრი ძებნის სისტემაა. ის აპლიკაციების ძებნის მენიუს და გადახედვის ფუნქციონალის უკანაბოლოა. ასევე შესაძლებელია მისი, როგორც ცალკე პროგრამის გამოყენება, <shortcut>Alt+Space</shortcut>-ს გამოყენებით.<nl/><nl/>თქვენი ფაილებისა და საქაღალდეების მოძებნასთან ერთად KRunner-ს შეუძლია გაუშვას აპები, მოძებნოს ვებში, გადაიყვანოს ვალუტები, გამოთვალოს მათემატიკური განტოლებები და ა.შ. სცადეთ აკრიფოთ ერთ-ერთი ამ ძებნის ველებში.

[ctx: @info:usagetip]
en: Our developers will use this anonymous data to improve KDE software. You can choose how much to share in System Settings, and here too.
ka: ჩვენს პროგრამისტები ამ მონაცემებს მხოლოდ KDE-ის პროგრამების გასაუმჯობესებლად გამოიყენებენ. იმისი არჩევა, რას გაგვიზიარებთ, სისტემის მორგების ფანჯარაში შეგიძლიათ.

[ctx: @info:usagetip]
en: Overview is a full-screen overlay that shows all of your open windows, letting you easily access any of them. It also shows your current Virtual Desktops, allowing you to add more, remove some, and switch between them. Finally, it offers a KRunner-powered search field that can also filter through open windows.
ka: გადაავლეთ თვალი თქვენს ღია ფანჯრებს და იქონიეთ მათთან იოლი წვდომა. ის ასევე გაჩვენებთ თქვენს მიმდინარე ვირტუალურ სამუშაო მაგიდებსაც, გაძლევთ დაამატოთ ახლები ან წაშალოთ ძველები და მათ შორის გადაერთოთ. ასევე მას გააჩნია KRunner-ის მიერ გამოყოფილი ძებნის ველი, რომლითაც ღია ფანჯრების გაფილტვრაც შეიძლიათ.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma Vaults allows you to create encrypted folders, called <interface>Vaults.</interface> Inside each Vault, you can securely store your passwords, files, pictures, and documents, safe from prying eyes. Vaults can live inside folders that are synced to cloud storage services too, providing extra privacy for that content.
ka: Plasma Vault საშუალებას გაძევთ, შექმნათ დაშიფრული საქაღალდეები, რომლებსაც <interface>საცავები</interface> ჰქვიათ. თითოეული საცავის შიგნით შეგიძლიათ დაცულად შეინახოთ პაროლები, ფაილები, სურათები და დოკუმენტები, დაიცვათ ისინი უცხო თვალებისგან. საცავებს შეუძლიათ იცხოვრონ საქაღალდეების შიგნით, რომლებიც ღრუბლოვან პროვაიდერებთან სინქრონდება, რითიც მათ დამატებით უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს.

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is an extremely feature-rich environment, designed to super-charge your productivity!<nl/><nl/>Click the cards below to see just a smattering of what it can do for you:
ka: Plasma ფუნქციებითაა გაძეძგილი და განკუთვნილია, რომ გაზარდოს თქვენი წარმადობა!<nl/><nl/>დააწკაპუნეთ ბარათებზე ქვემოთ, რომ ნახოთ, რა შეუძლია მას, თქვენთვის გააკეთოს:

[ctx: @info:usagetip]
en: Plasma is designed to be simple and usable out of the box. Things are where you would expect, and there is generally no need to configure anything before you can be comfortable and productive.<nl/><nl/>Below is a visual representation of a typical Plasma Desktop; move the pointer over or click on something to learn about it!
ka: Plasma შექმნილია, რომ დაყენებისთანავე გამოყენებადი იყოს. ყველაფერი იქაა, სადაც მოელით, რომ იყოს და საერთოდ, თითქმის არაფრის მორგება არ მოგიწევთ.<nl/><nl/>ქვემოთ Plasma Desktop-ის ტიპიური ვიზუალური გარეგნობაა. გადაატარეთ მასზე თაგუნას კურსორი, ან დააწკაპუნეთ, რომ მეტი გაიგოთ მის შესახებ!

[ctx: @info:usagetip]
en: Thank you for testing this beta release of Plasma — your feedback is fundamental to helping us improve it! Please report any and all bugs you find so that we can fix them.
ka: მადლობა Plasma-ის ბეტა ვერსიის დატესტვისთვის - თქვენი უკუკავშირი ფასდაუდებელია! მოგვწერეთ ყველა შეცდომის შესახებ, რასაც შეამჩნევთ, რომ გავასწოროთ ისინი.

[ctx: @info:usagetip]
en: This page could not be loaded
ka: ამ გვერდის ჩატვირთვა შეუძლებელია

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by Welcome Center could not be loaded
ka: მისალმების ცენტრის მიერ მოწოდებული ამ გვერდის ჩატვირთვა შეუძლებელია

[ctx: @info:usagetip]
en: This page provided by your distribution could not be loaded
ka: თქვენი დისტრიბუტივის მიერ მოწოდებული ამ გვერდის ჩატვირთვა შეუძლებელია

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the <interface>%1</interface> button. You can pair your phone there.
ka: დასაწყებად დააწკაპუნეთ ღილაკზე <interface>%1</interface>. ტელეფონთან დაწყვილება აქ შეგიძლიათ.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, click the arrow on the <interface>System Tray</interface> to show hidden items, and then click the <interface>Vaults</interface> icon.
ka: დასაწყებად დააწკაპუნეთ ისარზე <interface>სისტემის კუთხეში</interface>, რათა დამალული ჩანაწერები გამოაჩინოთ და <interface>საცავების</interface> ხატულაზე დააწკაპუნეთ.

[ctx: @info:usagetip]
en: To get started, launch <interface>System Settings</interface> and search for “Activities”. On that page, you can create more Activities. You can then switch between them using the <shortcut>Meta+Q</shortcut> keyboard shortcut.
ka: დასაწყებად, გაუშვით <interface>სისტემის მორგება</interface> და მოძებნეთ "აქტივობები". ამ გვერდზე მეტი აქტივობის შექმნა შეგიძლიათ. მათ შორის გადართვა <shortcut>Meta+Q</shortcut> კლავიატურის მალსახმობით შეგიძლიათ.

[ctx: @info:usagetip]
en: To learn more, open the KRunner search bar using the <shortcut>Alt+Space</shortcut> keyboard shortcut and click on the question mark icon.
ka: იმისათვის, რომ შეიტყოთ მეტი, გახსენით KRunner-ის ძებნის პანელი კლავიატურის მალსახმობით <shortcut>Alt+Space</shortcut> და კითხვის ნიშნის ხატულაზე დააწკაპუნეთ.

[ctx: @info:usagetip]
en: We hope you love Plasma as much as we loved making it for you! Now it’s time to jump right in. Explore its features, install your favorite apps and games, and get busy doing what makes you you!
ka: იმედია, Plasma-ით ისე ისიამოვნებთ, როგორც ჩვენ მისი შექმნა მოგვწონდა! ახლა დროა, დავიწყოთ. დაათვალიერეთ მისი ფუნქციები, დააყენეთ საყვარელი აპები და თამაშები და დაკავდით იმით, რაც გსიამოვნებთ!

[ctx: @info:usagetip]
en: We thank the following supporting members for their recurring donation to KDE:
ka: ჩვენ მადლობას ვუხდით შემდეგ მხარდამჭერ წევრებს მათი განმეორებადი შეწირულობებისთვის KDE-სთვის:

[ctx: @info:usagetip]
en: What can you do with the <shortcut>Meta</shortcut> key? Here are a few examples:<list><item>Press it: Open the Application Launcher widget</item><item>Press <shortcut>Meta+[arrow keys]</shortcut>: Tile window to screen edges or corners</item><item>Press <shortcut>Meta+[number keys]</shortcut>: Launch pinned Task Manager apps</item><item>Press <shortcut>Meta+R</shortcut>: Start a screen recording</item><item>Press <shortcut>Meta+L</shortcut>: Lock the screen</item><item>Press <shortcut>Meta+Shift+S</shortcut>: Toggle screen reader on/off</item><item>Press <shortcut>Meta+Alt+P</shortcut>: Move keyboard focus to panel</item><item>Press <shortcut>Meta+Esc</shortcut>: Launch System Monitor app</item><item>Press <shortcut>Meta+.</shortcut>: Launch Emoji Selector app</item><item>Press <shortcut>Meta+D</shortcut>: Show the desktop</item></list>
ka: რა შეგიძლიათ ქნათ ღილაკით <shortcut>Meta</shortcut>? აი რამდენიმე მაგალითი:<list><item>დააჭირეთ მას: გახსენით აპლიკაციის გამშვები ვიჯეტი</item><item>დააჭირეთ  <shortcut>Meta+[ისრის ღილაკებს]</shortcut>: მიამაგრეთ ფანჯარა ეკრანის წიბოებს ან კუთხეებს</item><item>დააჭირეთ <shortcut>Meta+[ციფრის ღილაკებს]</shortcut>: გაუშვით მიმაგრებული მონაცემთა მმართველის აპები</item><item>დააჭირეთ ღილაკს<shortcut>Meta+R</shortcut>: გაუშვით ეკრანის ჩაწერა</item><item>დააჭირეთ ღილაკს <shortcut>Meta+L</shortcut>: დაბლოკეთ ეკრანი</item><item>დააჭირეთ <shortcut>Meta+Shift+S</shortcut>: ჩართეთ/გამორთეთ ეკრანის წამკითხველი</item><item>დააჭირეთ <shortcut>Meta+Alt+P</shortcut>: გადაიტანეთ კლავიატურის ფოკუსი პანელზე</item><item>დააჭირეთ <shortcut>Meta+Esc</shortcut>: გაუშვით სისტემის მონიტორინგის აპი</item><item>დააჭირეთ <shortcut>Meta+.</shortcut>: გაუშვით ემოჯიების ამრჩევი აპი</item><item>დააჭირეთ <shortcut>Meta+D</shortcut>: სამუშაო მაგიდის ჩვენება</item></list>

[ctx: @info:usagetip]
en: You can access Overview using the <shortcut>Meta+W</shortcut> keyboard shortcut, or by moving your mouse into the top-left corner of the screen. You can also press <shortcut>Meta+G</shortcut> for Grid View, which shows Virtual Desktops in a grid.
ka: გადახედვასთან წვდომა <shortcut>Meta+W</shortcut> კლავიატურის მალსახმობით, ან თაგუნას ეკრანის მარცხენა ზედა კუთხეში გადატანით შეგიძლიათ. ვირტუალური სამუშაო მაგიდების ბადისებრი ხედის საჩვენებლად კი შეგიძლიათ, <shortcut>Meta+G</shortcut> გამოიყენოთ.

[ctx: @info:usagetip]
en: You can connect to the internet and manage your network connections with the <interface>Networks applet</interface>. To access it, click on the <interface>Networks</interface> icon in your <interface>System Tray</interface>, which lives in the bottom-right corner of the screen.
ka: შეგიძლიათ მიუერთდეთ ინტერნეტს და ქსელი <interface>აპლეტით</interface> მართოთ. მასთან წვდომისთვის დააწკაპუნეთ <interface>ქსელის</interface> ხატულაზე <interface>სისტემის კუთხეში, საათთან</interface>.

[ctx: @info:usagetip %1 is 'Discover', the name of KDE's software center app, and %2 is the distro name.]
en: There’s no need to search the web to download app installers or use a command-line package manager; KDE’s app store <application>%1</application> does it all for you!<nl/><nl/>Click on any of the icons below to give it a try!
ka: ვებში ძებნა აპის დაყენების პროგრამების ან CLI პაკეტების მმართველის გამოყენება აღარაფერში გჭირდებათ. KDE-ის აპების მაღაზია <application>%1</application> ამ ყველაფერს თქვენთვის თვითონ აკეთებს!<nl/><nl/>დააწკაპუნეთ ქვემოთ ნებისმიერ ხატულაზე, რომ სცადოთ ის!

[ctx: @info:usagetip %1 is custom text supplied by the distro]
en: %1<nl/><nl/>This operating system is running Plasma, a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ka: %1<nl/><nl/>ამ ოპერაციულ სისტემაზე გაშვებულია Plasma, უფასო და ღია კოდის მქონე სამუშაო მაგიდის გარემო, რომელიც KDE-მა, საერთაშორისო პროექტმა, რომელიც მოხალისეებმა შექმნეს. ის აგებულია, რომ ადვილი მოსახმარი იყოს, მაგრამ ის მძლავრია, როცა თქვენი საქმის გაკეთებაში დახმარება გჭირდებათ. იმედია, მოგეწონებათ!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Pressing the icon below will begin installing %1. Alternatively, you can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
ka: ქვემოთ ხატულის დაჭერა %1-ის დაყენებას დაიწყებს. ან შეგიძლიათ დახუროთ ეს ფანჯარა და დაათვალიეროთ ცოცხალი გარემო, ან გააგრძელოთ, გაიგოთ მეტი KDE Plasma-ის შესახებ.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: To manage network connections, Plasma requires <icode>plasma-nm</icode> to be installed. Please report this omission to %1.
ka: ქსელური მიერთებების სამართავად Plasma-ს <icode>plasma-nm</icode> სჭირდება, დაყენებული იყოს. შეატყობინეთ ეს ლაფსუსი %1-ს.

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to the %1 operating system running KDE Plasma!<nl/><nl/>Plasma is a free and open-source desktop environment created by KDE, an international software community of volunteers. It is designed to be simple by default for a smooth experience, but powerful when needed to help you really get things done. We hope you love it!
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება ოპერაციულ სისტემაშ %1, რომელზეც KDE Plasma-ა გაშვებული!<nl/><nl/>Plasma უფასო და ღია კოდის მქონე სამუშაო გარემოა, რომელიც KDE-ის, მოხალისე პროგრამისტების საერთაშორისო საზოგადოების მიერ შეიქმნა. Plasma-ის სამუშაო გარემო მარტივი, გლუვი და ძალიან მძლავრია, როცა საქმის გაკეთება დაგჭირდებათ. იმედია, მოგეწონებათ!

[ctx: @info:usagetip %1 is the name of the user's distro]
en: You can close the window to explore the live environment or continue here to find out about KDE Plasma.
ka: შეგიძლიათ დახუროთ ეს ფანჯარა და ცოცხალი გარემო დაათვალიეროთ, ან გააგრძელოთ, გაიგოთ მეტი KDE Plasma-ის შესახებ.

[ctx: @info:usagetip An addendum to example KRunner queries, intentionally using '...' as these are the characters a person would type for ellipses]
en: ...and much more!
ka: ...და ბევრი სხვა!

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change 'Shanghai' to a city that on the other side of the world from likely speakers of the language.]
en: time Shanghai
ka: შანხაის დრო

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 25 miles in km
ka: 25 მილი კმ-ში

[ctx: @info:usagetip An example KRunner query, ensure keywords are localized as they are in the actual runner plugins. If needed, change the currency conversion to a likely one for speakers of the language.]
en: 200 EUR in USD
ka: 200 ევრო აშშ დოლარში

[ctx: @info:usagetip Shown when connected to the internet]
en: All good to go!
ka: ყველაფერი კარგადაა!

[ctx: @info:window]
en: Access the Internet
ka: ინტერნეტთან წვდომა

[ctx: @info:window]
en: Activities
ka: ქმედებები

[ctx: @info:window]
en: Error loading page
ka: გვერდის ჩატვირთვის შეცდომა

[ctx: @info:window]
en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: @info:window]
en: Plasma Vaults
ka: Plasma -ის საცავები

[ctx: @info:window]
en: Powerful When Needed
ka: მძლავრი, როცა საჭიროა

[ctx: @info:window]
en: Simple by Default
ka: ნაგულისხმევად მარტივი

[ctx: @info:window The name of a KWin effect]
en: Overview
ka: მიმოხილვა

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Beta
ka: %1 ბეტა

[ctx: @label %1 is the Plasma version]
en: %1 Dev
ka: %1 სატესტო

[ctx: @label %1 is the Plasma version, %2 is the beta release number]
en: %1 Beta %2
ka: %1 ბეტა %2

[ctx: @label:URL]
en: Get help at KDE’s discussion forums
ka: მიიღეთ დახმარება KDE-ის ფორუმებზე

[ctx: @label:URL]
en: Learn more about the KDE community
ka: გაიგეთ მეტი KDE-ის საზოგადოების შესახებ

[ctx: @label:URL]
en: Report a bug
ka: შეცდომის პატაკი

[ctx: @option:check]
en: Load preview automatically
ka: მინიატურის ავტომატური ჩატვირთვა

[ctx: @option:check]
en: Show after Plasma is updated
ka: ჩვენება Plasma-ის განახლების შემდეგ

[ctx: @title]
en: Image loading failed
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა

[ctx: @title]
en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

[ctx: @title]
en: Welcome Center
ka: მისალმების ცენტრი

[ctx: @title The default name of a Plasma desktop as seen in the overview]
en: Desktop 1
ka: სამუშაო მაგიდა 1

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Home
ka: სახლი

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: School
ka: სკოლა

[ctx: @title The name of an example Plasma activity]
en: Work
ka: სამუშაო

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: Important Documents
ka: მნიშვნელოვანი დოკუმენტები

[ctx: @title The name of an example Plasma vault]
en: My Photos
ka: ჩემი სურათები

[ctx: @title: window]
en: Share Anonymous Usage Information
ka: გამოყენების ანონიმური ინფორმაციის გაზიარება

[ctx: @title:row]
en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: @title:row Name of the 'Activities' Plasma feature]
en: Activities
ka: ქმედებები

[ctx: @title:row Name of the 'Overview' KWin effect]
en: Overview
ka: მიმოხილვა

[ctx: @title:row Short form of the 'Vaults' Plasma feature]
en: Vaults
ka: საცავები

[ctx: @title:window]
en: Enjoy It!
ka: ისიამოვნეთ!

[ctx: @title:window]
en: Find Great Apps
ka: იპოვეთ შესანიშნავი აპლიკაციები

[ctx: @title:window]
en: Plasma has been updated to %1
ka: Plasma განახლდა ვერსიამდე %1

[ctx: @title:window]
en: Supporting Members
ka: მხარდამჭერი წევრები

[ctx: @title:window %1 is the name of the user's distro]
en: Welcome to %1!
ka: მოგესალმებით %1-ში!

[ctx: @title:window Title of the Plasma Vaults popup]
en: Vaults
ka: საცავები

[ctx: @title:window Title of the Plasma activities sidebar]
en: Activities
ka: ქმედებები

en: Display release notes for the current Plasma release.
ka: Plasma-ის მიმდინარე რელიზის შენიშვნების ჩვენება.

en: Display the live page intended for distro live environments.
ka: დისტრიბუტივების ცოცხალი გარემოებისთვის განკუთვნილი გვერდის ჩვენება.

en: Search…
ka: ძებნა…

en: Specify comma-delimited list of page(s) (by internal name) to be displayed.
ka: მიუთითეთ მძიმით გამოყოფილი სია გვერდებისა (შიდა სახელით) საჩვენებლად.

[ctx: This is a terrible dad joke about the meta key on the keyboard being able to have many symbols. Translate it into one of similar groanworthiness if this is possible; if not, translate it as an empty string.]
en: I never meta key I didn't like
ka: მეტა არასდროს მომწონდა

en: This settings module could not be loaded
ka: ამ პარამეტრის მოდულის ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: Unlock and Open
ka: განბლოკვა და გახსნა
