konsole - en to ka translation catalogue (840 entries)

en:  MB
ka:  მბ

en:  ms
ka:  მწმ

en: %1 is a folder for SSH entries
ka: %1 საქაღალდეა SSH-ის ჩანაწერებისთვის

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
ka: %1 არასწორი ბმულია. გამოტანას ვერ შევინახავ.

en: &All Tabs in Current Window
ka: &ყველა ჩანართი მიმდინარე ფანჯარაში

en: &Close Session
ka: &სესიის დახურვა

en: &Configure or Rename Tab...
ka: &ამ ჩანართის გამართვა ან სახელის გადარქმევა...

en: &Continue Task
ka: ამოცანის &გაგრძელება

en: &Default character encoding:
ka: &ნაგულისხმევი სიმბოლოების კოდირება:

en: &Edit...
ka: &ჩასწორება...

en: &Hangup
ka: &დაკიდება

en: &Interrupt Task
ka: პროცესის &შეწყვეტა

en: &Kill Task
ka: პროცესის &მოკვლა

en: &Never
ka: არასოდეს

en: &New...
ka: &ახალი...

en: &Paste Location
ka: მდებარეობის &ჩასმა

en: &Print Screen...
ka: &ეკრანის დაბეჭდვა...

en: &Remove
ka: &წაშლა

en: &Scale output
ka: გამოტანის &მასშტაბირება

en: &Select All
ka: &ყველას არჩევა

en: &Select Tabs...
ka: &აირჩეთ ჩანართები...

en: &Set as Default
ka: ნაგულისხმევად &დაყენება

en: &Suspend Task
ka: ამოცანის &შეჩერება

en: &Tab title format:
ka: ჩანართის სათაურის ფორმა&ტი:

en: &Terminal bell mode:
ka: &ტერმინალის ზარის რეჟიმი:

en: &Terminate Task
ka: პროცესის &გაწყვეტა

en: &The whole line
ka: მთ&ლიანი ხაზი

en: &Window Color Scheme
ka: &ფანჯრის ფერის სქემა

en: &ZModem Upload...
ka: &ZModem -ით ატვირთვა...

en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
ka: <b>გაფრთხილება</b>: ამას შეუძლია უსაფრთხოების პრობლემები გამოიწვიოს, რადგან ავი ბმულები ნაჩვენები იქნება, როგორც ჩვეულებრივი, ან დაიმალება.<br>დარწმუნდით, რომ იცით, რას აკეთებთ, სანამ ჩართავთ.

en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
ka: <html><head/><body><p>აპლიკაციები, რომლებიც KonsolePart-ს იყენებენ, საზიარო პროფილს იყენებენ.</p><p>რა არ ზიარდება Konsole-სთან ან სხვა აპლიკაციასთან:<ul><li>ნაგულისხმევ პროფილი</li><li>მენიუში ჩვენება</li><li>მალსახმობები</li></ul></p><p>გახსენით Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">ანგარიში შეცდომაზე</a> თუ გნებავთ, შეცვალოთ, მათ როგორ ვამუშავებთ.</body></html>

en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>კომპლექსური ტექსტის განლაგება</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline files</span> in your profile settings.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>იმისთვის, რომ ეს ფუნქცია გამოიყენოთ, ჩართეთ <span style=" font-weight:600;">თაგუნა-&gt;სხვადასხვა-&gt;ფაილების ხაზგასმა </span> თქვენი პროფილის პარამეტრებში.</p></body></html>

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
ka: <p>აღმოჩენილია ZModem-ით ფაილის გადაცემის მცდელობა, მაგრამ ამ სისტემაში შესაბამისი ZModem-ის პროგრამები ვერ ვიპოვე.</p></p>შეიძლება, 'rzsz' ან 'lrzsz' პაკეტების დაყენებამ გიშველოთ.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
ka: <p>ამ სისტემაში შესაბამისი ZModem-ის პროგრამები ვერ ვიპოვე.</p></p>შეიძლება, 'rzsz' ან 'lrzsz' პაკეტების დაყენებამ გიშველოთ.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
ka: <p>მიმდინარე სესიაში ZModem-ით ფაილის გადაცემა უკვე მიმდინარეობს.</p>

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
ka: <qt>გამოტანა <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">შეჩერებულია</a> Ctrl+S-ით. გასაგრძელებლად დააწექით <b>Ctrl+Q</b>.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
ka: ფოკუსი ზედა ტერმინალზე

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
ka: ფოკუსი ქვედა ტერმინალზე

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
ka: ფოკუსი მარცხენა ტერმინალზე

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
ka: ფოკუსი მარჯვენა ტერმინალზე

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
ka: ბოლოს გამოყენებული ჩანართები

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
ka: ბოლოს გამოყენებული ჩანართები (უკუღმა)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
ka: ჩანართის მარცხნივ გადატანა

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
ka: ჩანართის მარჯვნივ გადატანა

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
ka: შემდეგი ჩანართი

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
ka: წინა ჩანართი

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
ka: სემანტიკური ინტეგრაციის მორგება (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
ka: ბოლო ჩანართზე გადართვა

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
ka: %1-ე ჩანართზე გადართვა

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
ka: ორ ჩანართს შორის გადართვა

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
ka: ხაზის ნომრის ჩვენების გადართვა

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
ka: მიმდინარე ხედის  გაზრდის გადართვა

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
ka: სემანტიკური მინიშნებების ჩვენების გადართვა

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle zoom-maximize current view
ka: მიმდინარე ხედის გაზრდის-გადიდების გადართვა

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
ka: &გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
ka: &ყველაფრის ჩასმა

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
ka: &ფანრჯის დახურვა

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
ka: მიმდინარე &ჩანართის დახურვა

[ctx: @action:button]
en: Close Program
ka: პროგრამის დახურვა

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
ka: პროგრამის მოკვლა

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
ka: &სპეციალური სიმბოლოების გარეშე ჩასმა

[ctx: @action:button]
en: Run
ka: გაშვება

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
ka: ყველა ფონტის ჩვენება

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
en: New...
ka: ახალი...

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
en: New...
ka: ახალი...

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
en: Choose...
ka: აირჩიეთ...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
ka: ჩანართის &კლონირება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
ka: &ამ ჩანართის გამართვა ან სახელის გადარქმევა...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
ka: &ჩანართის მოხსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
ka: &ახალი ჩანართი

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
ka: მიმდინარე &ჩანართის მოხსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
ka: მიმდინარე &ხედის მოხსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
ka: ყველა ხედის ტოლი ზომა

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
ka: ხედის გაფართოება

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
ka: ჩანართების განლაგების ჩატვირთვა…

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
ka: ახალი ჩანართის ჩატვირთვა 1x2 განლაგების ტერმინალებით

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
ka: ახალი ჩანართის ჩატვირთვა 2x1 განლაგების ტერმინალებით

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
ka: ახალი ჩანართის ჩატვირთვა 2x2 განლაგების ტერმინალებით

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
ka: პროფილების მართვა...

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
ka: &ახალი ფანჯარა

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
ka: ჩანართების განლაგების შენახვა…

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
ka: ხედის შემცირება

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
ka: ხედის გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
ka: ხედის ავტომატური დაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
ka: შემდეგი ჩანართიდან ხედის ავტომატური დაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
ka: ხედის მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
ka: შემდეგი ჩანართიდან ხედის მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
ka: ხედის ზედა/ქვედაზე გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
ka: შემდეგი ჩანართიდან ხედის ზედა/ქვედაზე გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
ka: მიმდინარე ხედის  გაზრდის გადართვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle zoom-maximize current view
ka: მიმდინარე ხედის გაზრდის-გადიდების გადართვა

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
ka: არაფერი

[ctx: @info]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">მორგება → Konsole-ის მორგება → ზოგადი → ფანჯრის ზომის დამახსოვრება</span> გათიშული უნდა იყოს, რომ ამ ელემენტებმა იმუშაონ.</p></body></html>

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
ka: პროფილი სახელით '%1' უკვე არსებობს.

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
ka: არასაკმარისი წვდომები პარამეტრების შესანახად ფაილში: <filename>%1</filename>.<nl/>ან შეცვალეთ ფაილის წვდომები, ან მიუთითეთ სხვა სახელი, პარამეტრების ახალ პროფილში შესანახად.

[ctx: @info]
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
ka: ღილაკების მიბმა აკონტროლებს, როგორ ხდება ტერმინალის ფანჯარაში ღილაკების კომბინაციის თარგმნა სიმბოლოების ნაკადში, რომელიც, შემდეგ, მიმდინარე ტერმინალის პროგრამას ეგზავნება. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ Konsole-ის სახელმძღვანელო.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
ka: პროფილის სახელი ცარიელია. დააყენეთ სახელი რათა პარამეტრების შენახვა შეძლოთ.

[ctx: @info]
en: Profile name exceeded maximum allowed length (%1).
ka: პროფილის სახელის სიგრძე დაშვებულს (%1) აჭარბებს.

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
ka: სქემის <resource>%1</resource> ჩატვირთვა ჩავარდა.

[ctx: @info]
en: The highlighted characters are invalid in profile names: %1.
ka: გამოკვეთილი სიმბოლოები არასწორია პროფილის სახელებისთვის: %1.

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
ka: ამ ფანჯარაში %1 ღია ტერმინალია. მაინც გნებავთ გასვლა?

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
ka[0]: ამ ფანჯარაში პროცესია ჯერ კიდევ გაშვებული. მაინც გნებავთ გასვლა?
ka[1]: ამ ფანჯარაში %1 ღია ტერმინალია. მაინც გნებავთ გასვლა?

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
ka: (c) 1997-2022, Konsole -ის პროგრამისტები

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
ka: შეცდომების გასწორება

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
ka: შეცდომების გასწორება, ზოგადი განვითარება

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
ka: შეცდომების გასწორება და გაშვების წარმადობა

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
ka: შეცდომების გასწორება და ფუნქციონალის დამატება

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
ka: კოდი kvt პროექტიდან
    ზოგადი გაუმჯობესებები

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
ka: ჩაშენებული Konsole-ის
    ზოგადი გაუმჯობესებები

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
ka: ჩაშენებული Konsole-ის
    ხელსაწყოების პანელი და სესიის სახელები

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
ka: FreeBSD -ზე პორტირება

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
ka: ზოგადი გაუმჯობესებები

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
ka: მთავარი პროგრამისტი, შეცდომების გასწორება, ზოგადი განვითარება

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
ka: კოდის გადაწერა, შეცდომების გასწორება და ფუნქციონალის დამატება

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
ka: მონიშვნის გაუმჯობესებები

[ctx: @info:credit]
en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
ka: გადატანა KDE4 -ზე. პროექტის წინა ლიდერი

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
ka: SGI -ზე პორტირება

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
ka: სქემა და ტექსტის მონიშვნის გაუმჯობესებები

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
ka: Solaris -ის მხარდაჭერა და ისტორია

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
ka: მადლობა ბევრ სხვას.

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
ka: ვიზუალური ეფექტები

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
ka: ბრძანებისთვის გადაცემული არგიმენტები

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
ka: პროფილი თვისების მნიშვნელობის სეცვლა.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
ka: შესასრულებელი ბრძანება. ეს პარამეტრი ჩაიჭერს ყველა შემდეგ არგუმენტს, ასე რომ, ის ბოლო პარამეტრად გამოიყენეთ.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
ka: შექმენით ახალი ჩანართი არსებულ ფანჯარაში ახალი ფანჯრის შექმნის მაგიერ ('ყველა Konsole-ის ფანჯრის ერთ პროცესად გაშვება' ჩართული უნდა იყოს)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
ka: ჩანართების შექმნა ჩანართების კონფიგურაციის ფაილის მიხედვით

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
ka: გამჭვრივალე ფონის გამორთვა მაშინაც კი, თუ სისტემას მისი მხარდაჭერა გააჩნია.

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
ka: საწყისი სესია, მისი დასრულებისას, ავტომატურად არ დაიხურება.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
ka: არსებული გაშვებული ასლის ნაძალადევი გამოყენება მაშინაც კი, როცა ის ფუნქციონალს არღვევს. მაგ. --new-tab. ძირითადად, გამართვისთვის.

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
ka: მენიუს ზოლის დამალვა. გადაიფარება ნაგულისხმევი მნიშვნელობა

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
ka: ჩანართის ზოლის დამალვა. გადაიფარება ნაგულისხმევი მნიშვნელობა

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
ka: ყველა პროფილის თვისების სახელისა და მათი ტიპების სია (-p-სთან ერთად გამოსაყენებლად)

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
ka: ხელმისაწვდომი პროფილების სია

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
ka: პროფილის სახელი ახალი Konsole-ის გაშვებული ასლებისთვის

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
ka: ცალკე პროცესად გაშვება

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
ka: ახალი ჩანართის ან ფანჯრის საწყისი სამუშაო საქაღალდის მითითებულზე დაყენება

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
ka: მენიუს ზოლის ჩვენება. გადაიფარება ნაგულისხმევი მნიშვნელობა

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
ka: ჩანართის ზოლის ჩვენება. გადაიფარება ნაგულისხმევი მნიშვნელობა

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
ka: Konsole-ის მთელ ეკრანზე გაშვება

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
ka: Konsole გაეშვება ფონად და წინ, მხოლოდ, Ctrl+Shift+F12 ღილაკების კომბინაციით გამოვა

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
ka: ნაგულისხმევის მაგიერ ჩაშენებული პროფილის გამოყენება

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
ka: json განლაგების ფაილი ახალი Konsole-ის გაშვებული ასლებისთვის

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
ka: გაფრთხილება:

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
ka: დასრულებულია

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
ka: შეტანილი ცვლილებები დროებითია ამ სესიისთვის.

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
ka: თავისი ბუნების გამო ტერმინალის პროგრამას ესაჭიროება ფონტის სიმბოლოები, რომლებსაც ფიქსირებული სიგანე (monospace) გააჩნიათ. ფონტი, რომლის სიგანეც ფიქსირებული არაა, პრობლემებს გამიწვევს. ეს არ უნდა დაგჭირდეთ, იშვიათი შემთხვევების გარდა.

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
ka: ფონის გამჭვირვალობის პარამეტრი არ გამოიყენება, რადგან თქვენს სამუშაო მაგიდას, როგორც ჩანს, გამჭვირვალე ფანჯრების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
ka: ჩაშენებული პროფილი ყოველთვის ხელმისაწვდომია

[ctx: @info:tooltip]
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
ka: სიმბოლოები, რომლებიც აღქმული იქნება, როგორც სიტყვის ნაწილი, როცა ზედ ორჯერ დააწკაპუნებთ, მთელი სიტყვის მოსანიშნად.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
ka: დააწკაპუნეთ მქრქალი ფერის ასარჩევად

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
ka: ფერის ასარჩევად დააწკაპუნეთ

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
ka: დააწკაპუნეთ მძაფრი ფერის ასარჩევად

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
ka: ტერმინალის დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
ka: ძებნის პანელის დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
ka: ამ ჩანართის დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
ka: პარამეტრების მენიუს ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
ka: მალსახმობის შესაცვლელად ორჯერ დააწკაპუნეთ

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a tab name to search for here
ka: შეიყვანეთ საძებნი ჩანართის სახელი

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
ka: შეიყვანეთ საძებნი სტრიქონი

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
ka: მიმდინარე ძებნის ფრაზის შემდეგი დამთხვევის მოძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
ka: მიმდინარე ძებნის ფრაზის წინა დამთხვევის მოძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
ka: შეიყვანეთ დაშორებული სათაურის ფორმატი

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
ka: შეიყვანეთ სათაურის ფორმატი

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
ka: ტერმინალის გადიდება

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
ka: ტერმინალის ახალ ჩანართში გატანა

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
ka: ახალი ჩანართის გახსნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
ka: ტერმინალის აღდგენა

[ctx: @info:tooltip]
en: Search Tabs
ka: ჩანართების ძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
ka: მიმდინარე საძებნი სტრიქონის ბოლოდან ძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
ka: მიმდინარე საძებნი სტრიქონი თავიდან ძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
ka: აყენებს, უნდა გამოიკვეთოს თუ არა ნაპოვნი ტექსტი

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
ka: უნდა დაიწყოს თუ არა ძებნა ბოლოდან

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
ka: უნდა დაიწყოს თუ არა ძებნა ბოლოდან გაჩერების მაგიერ

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

[ctx: @info:tooltip]
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
ka: ტექსტური რედაქტორი მითითებულ ხაზზე/სვეტზე მდებარე ტექსტური ფაილის ბმულის გახსნისას.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
ka: ამ პარამეტრის გამოყენებისას გადახვევის მონაცემები დაუშიფრავ დროებით ფაილებში ჩაიწერება. ეს დროებითი ფაილები წაიშლება, როცა Konsole-ს ნორმალურად ახურავთ.<nl/>დროებითი ფაილების შესანახი საქაღალდის დასაყენებლად გამოიყენეთ <emphasis>მორგება → Konsole-ის მორგება → დროებითი ფაილები</emphasis>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
ka: ამ პარამეტრის გამოყენებისას გადახვევის მონაცემები RAM-ში შეინახება. თუ აირჩევთ უზარმაზარ მნიშვნელობას, შეიძლება სისტემას მეხსიერება გამოელიოს და სტაბილურობის პრობლემები შეგექმნათ.

[ctx: @item]
en: Activate Menu
ka: მენიუს აქტივაცია

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
ka: ფონის ფანჯრს გადართვა

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
ka: ფერების უსახელო სქემა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
ka: Konsole -ის ხედის განლაგება (*.json)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
ka: SSH-ის მორგება

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
ka: ყველა დამთხვევის გამოკვეთა

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების დამთხვევა

[ctx: @item:inmenu]
en: No wrap
ka: თავიდან დაწყების გარეშე

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
ka: უკან ძებნა

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-Only
ka: მხოლოდ-კითხვადი

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow Mouse Tracking
ka: თაგუნას თვალყურის დევნების დაშვება

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
ka: %1 %2-ზე

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
ka: რიცხვი

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
ka: ფონი

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
ka: ფონი (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
ka: ფონი (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
ka: ფერი 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
ka: ფერი 1 (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
ka: ფერი 1 (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
ka: ფერი 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
ka: ფერი 2 (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
ka: ფერი 2 (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
ka: ფერი 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
ka: ფერი 3 (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
ka: ფერი 3 (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
ka: ფერი 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
ka: ფერი 4 (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
ka: ფერი 4 (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
ka: ფერი 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
ka: ფერი 5 (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
ka: ფერი 5 (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
ka: ფერი 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
ka: ფერი 6 (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
ka: ფერი 6 (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
ka: ფერი 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
ka: ფერი 7 (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
ka: ფერი 7 (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
ka: ფერი 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
ka: ფერი 8 (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
ka: ფერი 8 (მუქი)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
ka: წინა პლანი

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
ka: წინა პლანი (ღია)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
ka: წინა პლანი (მუქი)

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
en: Miscellaneous:
ka: სხვადასხვა:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
en: (none)
ka: (არაფერი)

[ctx: @item:intext Search options]
en: Search:
ka: ძებნა:

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
ka: ფერი

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
ka: მქრქალი ფერი

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
ka: მძაფრი ფერი

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
ka: არცერთი

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
ka: შეცდომა განლაგების ჩატვირთვისას.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
ka: შეცდომა განლაგების შენახვისას.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
ka: შეიყვანეთ აღმწერი ჭდე

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
ka: მოძებნა…

[ctx: @label:textbox]
en: Profile name
ka: პროფილის სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
ka: ძებნა...

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
ka: მხარდაჭერილი გამოსახულებები

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
ka[0]:  ხაზი
ka[1]:  ხაზი

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
ka:  [მხოლოდ-კითხვადი]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
ka:  [ნაგულისხმევი]

[ctx: @option:radio Always show the split header]
en: Always
ka: ყოველთვის

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
en: Custom:
ka: ხელით:

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
ka: სისტემური დროებითი საქაღალდე (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
ka: ქეშის საქაღალდის დაყენება (%1)

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
en: Hidden
ka: დამალული

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
en: Large
ka: დიდი

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
en: Medium
ka: საშუალო

[ctx: @option:radio Never show the split header]
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
en: &Left side
ka: &მარცხენა მხარე

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
en: Ri&ght side
ka: მა&რჯვენა მხარე

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
en: Small
ka: პატარა

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
en: When needed
ka: როცა საჭიროა

[ctx: @title]
en: Confirm Close
ka: დახურვის დასტური

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
ka: ჩასმის დადასტურება

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
ka: ტერმინალის ემულატორი

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @title Preferences page name]
en: Memory
ka: მეხსიერება

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
ka: ნაწილის ინფორმაცია

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
ka: პროფილები

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
ka: ჩანართების ზოლი / გამყოფები

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
ka: დროებითი ფაილები

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
ka: ესკიზები

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
ka: მალსახმობი

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:group]
en: Terminal contents
ka: ტერმინალის შემცველობა

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
ka: დამატებითი

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
en: Behavior
ka: ქცევა

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
ka: გადახვევის მორგება

[ctx: @title:window]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
ka: SSH-ის კონფიგურაციების წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
ka: ფერების სქემის ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
ka: ჩანართების განლაგების ჩატვირთვა

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
ka: ფერის ახალი სქემა

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
ka: ჩანართების განლაგების შენახვა

[ctx: @title:window]
en: Select font
ka: აირჩიეთ ფონტი

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
ka: აირჩიეთ ფონის გამოსახულების ფაილი

en: A descriptive name for the profile
ka: გასაგები სახელი პროფილისთვის

en: A duplicate item exists
ka: არსებობს დუბლირებული ჩანაწერი

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
ka: ღილაკების მიბმის სქემის შენახვა ცარიელი აღწერით შეუძლებელია.

en: A name for this ssh entry
ka: ამ SSH ჩანაწერის სახელი

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
ka: პრობლემა გამოტანის შენახვისას.
    %1

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
ka: ამ ესესიაში გაშვებული პროგრამა ცოცხალი თავით არ კვდება.   გნებავთ, ძალით მოკლათ ის?

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
ka: ამ სესიაში ამჟამად პროცესია გაშვებული. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, დახუროთ ის?

[ctx: A solid rectangular]
en: Block
ka: დაბლოკვა

en: ASCII characters
ka: ASCII სიმბოლოები

en: Above terminal area
ka: ტერმინალის ზემოდან

en: Activation:
ka: აქტივაცია:

en: Active Terminals:
ka: აქტიური ტერმინალები:

en: Activity in '%1' (Session '%2')
ka: აქტივობა '%1'-ში (სესია '%2')

en: Adapt
ka: მორგება

en: Add
ka: დამატება

en: Add a new SSH Entry
ka: ახალი SSH ჩანაწერის დამატება

en: Add new SSH Configuration
ka: ახალი SSH კონფიგურაციის დამატება

en: Adjust Scrollback...
ka: გადახვევის მორგება...

en: After current &tab
ka: &მიმდინარე ჩანართის შემდეგ

en: Align to center:
ka: ცენტრზე სწორება:

en: All dialogs will be shown again
ka: ყველა ფანჯარა ნაჩვენები იქნება

en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
ka: ტექსტის ზომის შესაცვლელად Ctrl+თაგუნარსბორბლის გამოყენები დაშვება

en: Allow blinking text
ka: მოციმციმე ტექტის დაშვება

en: Allow escape sequences for links
ka: ბმულებში განსაკუთრებული სიმბოლოების დაშვება

en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
ka: ღია ჩანართების დასახურად მათზე შუა-წკაპის დაშვება

en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
ka: ტერმინალის აპლიკაციებისთვის წკაპების და გადათრევის დანახვის უფლების მიცემა

en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
ka: ტერმინალის პროგრამისთვის მოციმციმე ტექსტის შექმნის ნების დართვა

en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
ka: Ctrl+S-ით გამოტანის შეჩერების აშვება

en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
ka: მომხმარებლებისთვის ზედა მენუსთან წვდომის მიცემა Alt+K ღილაკებით

en: Allowed link formats:
ka: ბმულის დაშვებული ფორმატები:

en: Alternating background:
ka: ცვალებადი ფონი:

en: Alternating bars:
ka: ცვალებადი ზოლები:

en: Alwa&ys
ka: ყოველთვის

en: Always
ka: ყოველთვის

[ctx: Always]
en: A&lways
ka: ყოვე&ლთვის

[ctx: Always]
en: Always
ka: ყოველთვის

en: Always invert the colors of selected text
ka: მონიშნული ტექსტის ფერების ინვერსია

en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
ka: დაგდებული ფაილებისა და ბმულების, როგორც ტექსტად, ჩასმა, მათი გადატანის, კოპირების და ბმულის შექმნის ქმედებების შეთავაზების გარეშე.

en: An SSH session must have a profile
ka: SSH სესიას პროფილი აუცილებლად უნდა ჰქონდეს

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, ჩასვათ %1 სიმბოლო?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, ჩასვათ %1 სიმბოლო?

en: At &the end
ka: &ბოლოში

en: At least Username or SSHKey must be set
ka: საჭიროა მომხმარებლის სახელის ან SSH გასაღების მითითბა

en: Auto Save Output As...
ka: გამოტანის ავტოშენახვა, როგორც...

en: Automatically copy selected text into clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის ავტომატური კოპირება ბუფერში

en: Autosave file has been modified externally, preventing further autosaves.
ka: ავტოშენახვის ფაილი გარედან შეიცვალა. ავტოშენახვა აღარ მოხდება.

en: Background color transparency:
ka: ფონის ფერის გამჭვირვალობა:

en: Background image:
ka: ფონის გამოსახულება:

en: Be&low terminal area
ka: &ტერმინალის ქვემოდან

en: Bell in '%1' (Session '%2')
ka: ზარი '%1'-ში (სესია '%2')

en: Bell: will try to emit an audible warning
ka: ზარი: ვცდი, გასაგონი ხმა გამოვცე

en: Bi-Directional text rendering
ka: ორმხრივი ტექსტის რენდერი

en: Black on Light Yellow
ka: შავი ღია ყვითელ ფონზე

en: Black on Random Light
ka: შავი შემთხვევით ფონზე

en: Black on White
ka: ლურჯი თეთრ ფონზე

en: Blinking:
ka: ციმციმი:

en: Blue on Black
ka: ლურჯი შავ ფონზე

en: Blur background
ka: ფონის გაბუნდოვნება

en: Border
ka: საზღვარი

[ctx: Border color options]
en: Color:
ka: ფერი:

en: Both
ka: ორივე

en: Brahmic scripts characters
ka: ინდური ანბანის სიმბოლოები

en: Breeze
ka: ნაივი

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
ka: SSH ბრძანების გაშვება გარსის აპლიკაციის (bash, zsh, sh) გარეთ გაშვება შეუძლებელია

en: Cancel
ka: გაუქმენა

en: Cancel Add or Edit
ka: დამატების ან ჩასწორების გაუქმება

en: Cannot delete this folder
ka: ამ საქაღალდის წაშლის შეცდომა

[ctx: Caption of hover tooltip]
en: Color Preview
ka: ფერის მინიატურა

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Change &Directory To
ka: საქაღალდის &შეცვლა

en: Change profile on connect/disconnect
ka: პროფილის შეცვლა მიერთება/გათიშვისას

en: Changes will take effect upon restart. If enabled, sustained memory consumption by Konsole
    exceeding the specified value will cause systemd-oomd to eliminate the tab(s)
    containing the memory-intensive process(es). Note: enabling
    might cause greater slowdowns during high memory consumption and specifying
    excessively low values might still cause Konsole to be killed.
ka: ცვლილებები ძალაში გადატვირთვის შემდეგ შევა. თუ ჩართულია, Konsole-ის მიერ მუდმივად
    დახარჯული მეხსიერების რაოდენობის გადაცილების შემდეგ system-oom მოკლავს ჩანართებს,
    რომლებიც ყველაზე მეტ მეხსიერებას ხარჯავენ. შენიშვნა:
    ჩართვამ შეიძლება გამოიწვიოს შენელება მაღალი მეხსიერების ხარჯის მქონე პროგრამების გაშვებისას
    და დაბალი მნიშვნელობისას, შეიძლება, Konsole მოკვდეს.

en: Choose the initial directory
ka: აირჩიეთ საწისი საქაღალდე

en: Clear Scrollback
ka: საუბრის გაწმენდა

en: Clear Scrollback and Reset
ka: გადახვევის გასუფთავება და ჩამოყრა

en: Close tab on middle-click
ka: თაგუნას შუა ღილაკით ჩანართის დახურვა

en: Color of scrollbar markers:
ka: ჩოჩიას მარკერების ფერი:

en: Color of scrollbar search highlighting lines:
ka: ჩოჩიას ფერი გამოკვეთის ხაზების ძებნისას:

en: Color scheme && font
ka: ფერის სქემა და ფონტი

en: Command
ka: ბრძანება

en: Command and arguments: %c
ka: ბრძანება და არგუმენტები: %c

en: Command can not be empty
ka: ბრძანება ცარიელი ვერ იქნება

en: Command:
ka: ბრძანება:

en: Complex Text Layout
ka: კომპლექსური ტექსტის განლაგება

en: Configure Web Shortcuts...
ka: ვებ მალსახმობების მორგება...

en: Confirm Close
ka: დახურვის დასტური

en: Confirm Paste
ka: ჩასმის დადასტურება

en: Control the position of the tab bar
ka: ჩანართების ზოლის მდებარეობა

en: Control the size of the handle between panels
ka: პანელებს შორის ადგილის ზომა

en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
ka: მართავს ჩანართების პანელზე 'ახალი ჩანართის' ღილაკის მდებარეობას

en: Control the visibility of 'Search Tabs' button on the tab bar
ka: მართავს ჩანართების პანელზე 'ჩანართების ძებნის' ღილაკის ხილვადობას

en: Control the visibility of the whole tab bar
ka: მთლიანი ჩანართების პანელის ხილვადობის მართვა

en: Control the visual style of the tab bar
ka: ჩანართების ზოლის სტილი

en: Control where the "Close tab" button will be displayed
ka: მართვა, სად გამოჩნდება ღილაკი "ჩანართის დახურვა"

en: Control where to put the new tab
ka: ახალი ჩანართის მდებარეობის კონტროლი

en: Control whether child cgroups are created for individual tabs
ka: აკონტროლებს, არის თუ არა შვილი cgroup-ები შექმნილი თითოეული ჩანართებისთვის

en: Copy
ka: კოპირება

en: Copy Email Address
ka: ელფოსტის მისამართის კოპირება

en: Copy Input
ka: შეყვანის კოპირება

en: Copy Input To
ka: შეყვანის კოპირება

en: Copy Link Address
ka: ბმულის მისამართის კოპირება

en: Copy Location
ka: მდებარეობის კოპირება

en: Copy command output
ka: ბრძანების გამოტანის კოპირება

en: Copy except prompts
ka: ყველაფრის კოპირება მოთხოვნის სტრიქონის გარდა

en: Copy on select
ka: კოპირება მონიშვნისას

en: Copy options:
ka: კოპირების პარამეტრები:

en: Copy text as HTML
ka: დააკოპირეთ ტექსტი როგორც HTML

en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
ka: ტექსტის კოპირება HTML-ს სახით (ფორმატირებით, ფონტით, ფერებით და ა.შ.)

en: Copy user input
ka: მომხმარებლის შეყვანილის კოპირება

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
ka: '%1' ვერ ვიპოვე. სამაგიეროდ '%2' გაეშვება.  შეამოწმეთ თქვენი პროფილის პარამეტრები.

en: Could not find an interactive shell to start.
ka: გასაშვებად ინტერაქტიული გარსი ვერ ვიპოვე.

en: Could not find binary:
ka: გამშვები ფაილი ვერ ვიპოვე:

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
ka: პროცესის სახელი ვერ მივიღე. ვთვლი, რომ მიერთებას ვერ მოვითხოვთ

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
ka: პროფილის პარამეტრებში მითითებული ტექსტური რედაქტორით ფაილი ვერ გავხსენი.
    ის სისტემური ნაგულისხმევი რედაქტორით გაიხსნება.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
ka: ვერ გავუშვი პროგრამა '%1' არგუმენტებით '%2'.

en: Create New Profile
ka: ახალი პროფილის შექმნა

en: Create New Profile...
ka: ახალი  პროფილის შექმნა...

en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
ka: ახალი ფერის სქემის შექმნა მონიშნულ სქემაზე დაყრდნობით

en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
ka: ახალი ღილაკების მიბმის სქემის შექმნა არჩეული მიბმებით

en: Create a new profile based on the selected profile
ka: ახალი პროფილის შექმნა არჩეული პროფილით

en: Crop
ka: ამოჭრა

en: Current Directory (Long): %D
ka: მიმდინარე საქაღალდე (გრძელი): %D

en: Current Directory (Short): %d
ka: მიმდინარე საქაღალდე (მოკლე): %d

en: Cursor
ka: კურსორი

[ctx: Cursor color options]
en: Color:
ka: ფერი:

en: Cursor:
ka: კურსორი:

en: Custom cursor color
ka: კურსორის მორგებული ფერი

en: Dark Pastels
ka: მუქი პასტელები

en: Darken
ka: გამუქება

en: Darkening strength:
ka: დაბნელების სიძლიერე:

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Default (XFree 4)
ka: ნაგულისხმევი (XFree 4)

en: Default Profile
ka: ნაგულისხმევი პროფილი

en: Default for file type
ka: ნაგულისხმევი, ფაილის ტიპისთვის

en: Default profile
ka: ნაგულისხმევი პროფილი

en: Default profile for new terminal sessions in %1
ka: ნაგულისხმევი ახალი ტერმინალის სესიისთვის %1-ში

en: Defaults
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობები

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete Quick Commands Configurations
ka: სწრაფი ბრძანების კონფიგურაციების წაშლა

en: Delete folder and all of its contents
ka: საქაღალდისა და მისი ქვესაქაღალდეების წაშლა

en: Delete selected SSH entry
ka: მონიშნული SSH ჩანაწერის წაშლა

en: Delete selected entry
ka: მონიშნული ანაწერის წაშლა

en: Delete the selected color scheme
ka: არჩეული ფერის სქემის წაშლა

en: Delete the selected key bindings scheme
ka: მონიშნული ღილაკების მიბმის სქემის წაშლა

en: Delete the selected profile
ka: მონიშნული პროფილის წაშლა

en: Description:
ka: აღწერილობა:

en: Deselect All
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Determines the memory consumption level above which throttling will start
ka: ადგენს მეხსიერების რაოდენობას, რომლის შემდეგაც მისი გამოყენების შეზღუდვას დავიწყებთ

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
ka: Device Control Three/XOFF: გამოტანის შეჩერება

en: Disable drag && drop menu for files && URLs
ka: ფაილებისა და ბმულების გადათრევა/დაგდების გათიშვა

en: Display Vertical line at column:
ka: ვერტიკალური ხაზის ჩვენება სვეტთან:

en: Do not remember previous output
ka: წინა გამოტანა დამახსოვრებული არ იქნება

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
en: &None
ka: &არაფერი

[ctx: Do not show a close button]
en: None
ka: არაფერი

en: Don't Change
ka: არ შეცვალო

en: Double click to change the folder name.
ka: საქაღალდის სახელის შესაცვლელად ორჯერ დააწკაპუნეთ.

en: Drag Handle Size:
ka: ჩოჩიის ზომა:

en: Draw intense colors in bold font
ka: სქელი ფონტისთვის კაშკაშა ფერების გამოყენება

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Edit Current Profile...
ka: მიმდინარე პროფილის რედაქტირება...

en: Edit Environment
ka: გარემოს ჩასწორება

en: Edit Key Binding List
ka: ღილაკების მიბმის სიის ჩასწორება

en: Edit Profile
ka: პროფილის ჩასწორება

en: Edit Profile "%1"
ka: პროფილის ჩასწორება ("%1")

en: Edit selected entry
ka: ამ ერთეულის ჩასწორება

en: Edit the list of environment variables and associated values
ka: გარემოს ცვლადებისა და ასოცირებული მნიშვნელობების სიის ჩასწორება

en: Edit the path of the background image
ka: შეიყვანეთ ფონის გამოსახულების ფაილის ბილიკი

en: Edit the selected color scheme
ka: არჩეული ფერის სქემის ჩასწორება

en: Edit the selected key bindings scheme
ka: მონიშნული ღილაკების მიბმის სქემის ჩასწორება

en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
ka: არჩეული პროფილის ჩასწორება (ეს ღილაკი გამორთულია მხოლოდ-კითხვადი პროფილებისთვის)

en: Edit...
ka: ჩასწორება…

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
ka[0]: პროფილის ჩასწორება: %2
ka[1]: %1 პროფილის ჩასწორება: %2

en: Emoji Font:
ka: ემოჯის ფონტი:

en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
ka: შიდა ეკრანის ბუფერის გადახვევის ჩართვა

en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
ka: ტერმინალზე ორმხირივ ჩვენების ჩართვა (სწორია მხოლოდ არაბულისთვის, სპარსულისთვის და ივრითისთვის)

en: Enable all "Don't Ask Again" messages
ka: ყველა "აღარ მკითხო" შეტყობინების თავიდან ჩართვა

en: Enable memory monitoring:
ka: მეხსიერების მონიტორინგის ჩართვა:

en: Enable menu accelerators
ka: მენიუს ამაჩქარებლების ჩართვა

en: Enable thumbnails generation
ka: მინიატურების გენერაციის ჩართვა

en: Enable word mode text rendering
ka: ტექსტის რენდერის სიტყვის რეჟიმის ჩართვა

en: Enabled
ka: ჩაირთო

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
ka: ტექსტის დასასრული/შეწყვეტა: შეგიძლიათ, მიმდინარე პროცესიდან გახვიდეთ

en: End Of Transmission: may exit the current process
ka: გადაცემის დასასრული. შეგიძლიათ, მიმდინარე პროცესიდან გახვიდეთ

en: Enlarge Font
ka: შრიფტის გაზრდა

en: Environment:
ka: გარემო:

en: Error issuing SSH Command
ka: შეცდომა SSH ბრძანების გაშვებისას

en: Escape: used for manipulating terminal state
ka: სიმბოლო Escape (^[): გამოიყენება ტერმინალის მდგომარეობის შესაცვლელად

en: Expand individual tab widths to full window
ka: ინდივიდუალური ჩანართის სიგანეების სრულ ფანჯარაზე გაწელვა

en: Expand the tab widths
ka: ჩანართის სიგანის გაფართოება

en: F&ull screen height
ka: ეკრანის &სრული სიმაღლე

en: Failed to create autosave file at %1.
ka: ფაილის ავტოშენახვა ჩავარდა მისამართზე %1.

en: Failed to update autosave state on output changes.
ka: ავტოშენახვის მდგომარეობის განახლების შეცდომა გამოტანის ცვლილებებზე.

en: Fi&xed size:
ka: ფი&ქსირებული ზომა:

en: File
ka: ფაილი

en: File Separator/Quit: may abort the current process
ka: ფაილის გამყოფი/გასვლა: შეუძლია მიმდინარე პროცესის დასრულება

en: Filter...
ka: ფილტრი...

en: Filter:
ka: ფილტრი:

en: Flow control
ka: დინების კონტროლი

en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
ka: ფოკუსი ტერმინალებზე, როცა თაგუნას კურსორს ზედ გადაატარებთ

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Font:
ka: ფონტი:

en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
ka: ორგანიზაციისთვის, ეს ელემენტი ამ საქაღალდეში იქნება.

en: For scrollback files, use specified folder location
ka: გადახვევის ფაილებისთვის მითითებული საქაღალდის გამოყენება

en: For scrollback files, use system-wide folder location
ka: გადახვევის ფაილებისთვის სისტემური საქაღალდის გამოყენება

en: For scrollback files, use this folder
ka: გადახვევის ფაილებისთვის ამ საქაღალდის გამოყენება

en: For scrollback files, use user's specific folder location
ka: გადახვევის ფაილებისთვის მომხმარებლის მიერ მითითებული საქაღალდის გამოყენება

en: Form
ka: ფორმა

en: From clipboard
ka: ბაფერიდან

en: From mouse position to the end of &line
ka: თაგუნას მდებარეობიდან ხაზის ბო&ლომდე

en: From selection
ka: მონიშნულიდან

en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Generating Thumbnail
ka: მინიატურის გენერაცია

en: Get New...
ka: ახლის მიღება...

en: Green on Black
ka: მწვანე შავ ფონზე

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Half screen heigh&t
ka: ეკრანის სიმაღლის &ნახევარი

en: Help
ka: დახმარება

en: Highlight all matches
ka: ყველა დამთხვევის გამოკვეთა

en: Highlight all search matches
ka: ძებნის დამთხვევების გამოკვეთა

en: Highlight the lines coming into view
ka: ხედში მოქცეული ხაზების გამოკვეთა

en: Highlighting:
ka: გამოკვეთა:

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Horizontal Anchor:
ka: ჰორიზონტალური მიმაგრება:

en: Host: %1
ka: ჰოსტი: %1

en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
ka: ტონისა და გაჯერებულობის მნიშვნელობები ნაგულისხმევი წინა პლანისა და ფონის სურათებისთვის ნაგულისხმევად შემთხვევთია. ზოგიერთ ფერის სქემას, შეიძლება, შემთხვევითობს სხვანაირი პარამეტრი ჰქონდეს.
    ეფექტების დასანახად გაჯერებულობის მნიშვნელობა 0-ზე მეტზე დააყენეთ.

en: I&nitial directory:
ka: &საწყისი საქაღალდე:

en: Identifier
ka: იდენტიფიკატორი

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
ka: თუ SSH-ის კონფიგურაცია დაყენებულია, ssh გასაღებს ან მომხმარებლის სახელს ნუ მიუთითებთ.

en: If enabled, profile settings will be ignored
ka: თუ ჩართულია, პროფილის პარამეტრები იგნორირებული იქნება

en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
ka: თუ ეს დაყენებულია, ჩვენ არ ზემოთ დაყენებულ SSH გასაღებს კი არ ვეყრდნობით, არამედ ფაილს ~/.ssh/config

en: Ignore Bell Events
ka: ზარის მოვლენების იგნორი

en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
ka: სიტყვის შუაში ატრიბუტების ცვლილების იგნორი (სხვაგვარად, ატრიბუტის ცვლილებებმა, შეიძლება, რენდერისას სიტყვა გაწყვიტოს)

en: Ignore wcwidth of problematic characters
ka: Wcwidth-ის გამოტოვება პრობლემული სიმბოლოებისთვის

en: Imported SSH Profile <br/> Some settings are read only.
ka: შემოტანილი SSH პროფილი <br/>ზოგიერთი პარამეტრი მხოლოდ-წაკითხვადია.

en: Inactive Terminals:
ka: არააქტიური ტერმინალები:

en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
ka: მითითება, რომ ფანჯარა აქტიურია, ფერების მინავლებით

en: Indicate whether the window is active by drawing a border
ka: მითითება, რომ ფანჯარა აქტიურია, საზღვრების დახატვით

en: Initial terminal si&ze:
ka: ტერმინალის საწყისი &ზომა:

en: Input:
ka: შეყვანა:

en: Insert
ka: ჩამატება

en: Invert
ka: ინვერსია

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

[ctx: Items that do not fit in other categories]
en: Miscellaneous:
ka: სხვადასხვა:

en: Key Combination
ka: კლავიშების მიმდევრობა

en: Key bindings
ka: კლავიატურის ბმები

en: Key combination to show URL hints:
ka: ღილაკების მიმდევრობა ბმულის მინიშნებების საჩვენებლად:

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
ka: Konsole-ს არ აქვს წვდომა, პროფილი %1-ში შეინახოს

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
ka: Konsole-მა არ იცის, როგორ გახსნას სანიშნე:

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
ka: Konsole მანამდე გაეშვა, სანამ სამუშაო მაგიდის ეფექტები ჩაირთვებოდა. გამჭვირვალე ფონისთვის Konsole თავიდან უნდა გაუშვათ.

en: Left
ka: მარცხენა

en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
ka: დამახსოვრებული გამოტანილი ინფორმაციის ხაზების რაოდენობის შეზღუდვა

en: Line Numbers:
ka: ხაზის ნომრები:

en: Line numbers
ka: ხაზის ნომრები

en: Line spacing:
ka: ხაზებს შუა მანძილი:

en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
ka: ხაზები ყოველთვის LTR-ა, პირველი დიდი სიმბოლოთი დადგენის მაგიერ

en: Linux Colors
ka: ლინუქსის ფერები

en: Linux console
ka: ლინუქს კონსოლი

en: Local Host: %h
ka: ლოკალური ჰოსტი: %h

en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Make the cursor blink regularly
ka: კურსორის ციმციმის ჩართვა

en: Manage profile
ka: პროფილის მართვა

en: Margins:
ka: ზღვრები:

en: Match current character
ka: მიმდინარე სიმბოლოს დამთხვევა

en: Match using regular expressions
ka: რეგულარული გამოსახულებებით დამთხვევა

en: Memory limit:
ka: მეხსიერების ლიმიტი:

en: Middle-click pastes:
ka: შუა-წკაპი ჩასვამს:

en: Missing Folder
ka: აკლია საქაღალდე

en: Missing Hostname
ka: აკლია ჰოსტის სახელი

en: Missing Name
ka: აკლია სახელი

en: Monitor for &Activity
ka: &აქტივობის მონიტორინგი

en: Monitor for &Prompt
ka: &გარსის მონიტორინგი

en: Monitor for &Silence
ka: &სიჩუმის მონიტორინგი

en: Monitor for Process Finishing
ka: პროცესის დასრულების მონიტორინგი

en: Mouse
ka: თაგუნა

en: Mouse click in input line moves cursor
ka: თაგუნას წკაპი შეყვანის ხაზში კურსორს გადაიტანს

en: Mouse hover plus
ka: თაგუნას გადატარება, პლუს

en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
ka: თაგუნას ბორბალი ზემოთ/ქვემოთ ისრების ემულაციას გააკეთებენ პროგრამებში, რომლებიც ალტერნატიულ ეკრანის ბუფერს იყენებენ (მაგ: less)

[ctx: Name of the built-in profile]
en: Built-in
ka: ჩაშენებული

en: Never
ka: არასდროს

[ctx: Never]
en: &Never
ka: &არასოდეს

[ctx: Never]
en: Never
ka: არასდროს

en: New Key Binding List
ka: ახალი ღილაკების მიბმის სია

[ctx: New profile name, %1 is a number]
en: Profile %1
ka: პროფილი %1

en: Next Profile
ka: შემდეგი პროფილი

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
ka: კლავიატურის მთარგმნელი ხელმისაწვდომი არაა.  ინფორმაცია, რომელიც საჭიროა ღილაკის დაწოლების სიმბოლოებში გადასაყვანად, რომ ტერმინალს გავუგზავნო, ვერ ვიპოვე.

en: No plugins available
ka: დამატებები ხელმისაწვდომი არაა

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
ka: სწრაფ ბრძანებები ვერ ვიპოვე. ისინი შეგიძლიათ დაამატოთ მენიუდან დამატებები -> სწრაფი ბრძანებები

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
ka: შენახული SSH კონფიგურაცია ვერ ვიპოვე. მისი დამატება შეგიძლიათ მენიუდან დამატებები -> SSH-ის მართვა

en: No wrap
ka: თავიდან დაწყების გარეშე

en: NoFlip
ka: გადაბრუნებისგარეშე

en: NoScaling
ka: გადიდებისგარეშე

en: Normal tab title format
ka: ნორმალური ჩანართის სათაურის ფორმატი

en: Notifications:
ka: შეტყობინებები:

en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
ka: ბმულების პირიქით დანომრვა, ქვემოდან დაწყებული

en: Number of lines of output to remember
ka: დასამახსოვრებელი გამოტანის ხაზების რაოდენობა

en: On &the tab bar
ka: ჩანართების &ზოლზე

en: On ea&ch tab
ka: თითოეუ&ლ ჩანართზე

en: One environment variable per line
ka: ერთი გარემოს ცვლადი ერთ ხაზზე

en: One-Shot Monitors
ka: ერთჯერადი მონიტორები

en: Open Current Folder With
ka: მიმდინარე საქაღალდის პროგრამით გახსნა

en: Open File Manager
ka: ფაილების მმართველის გახსნა

en: Open Link
ka: ბმულის გახსნა

en: Open files/links by direct click
ka: ფაილების/ბმულების გახსნა ზედ დაწკაპუნებით

en: Output
ka: გამოტანა

en: Output Options
ka: გამოტანის პარამეტრები

en: Output:
ka: გამოტანა:

en: Override wcwidth
ka: Wcwidth-ის გადაფარვა

en: Paste Selection
ka: მონიშნულის ჩასმა

en: Percent
ka: პროცენტი

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
ka: სანამ სკრიპტის გაშვებას სცდით, ყველა გაფრთხილება გაასწორეთ

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Plugins - Quick Commands
ka: დამატებები - სწრაფი ბრძანებები

en: Plugins - SSH Manager
ka: დამატებები - SSH-ის მმართველი

en: Port
ka: პორტი

en: Position:
ka: მდებარეობა:

en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
ka: Ctrl-ზე დაჭერით და თაგუნას ბორბლის ტექსტის ზომის გადიდება/შემცირება.

en: Preview Colors on hover
ka: ფერის მინიატურა თაგუნას გადატარებისას

en: Previous Profile
ka: წინა პროფილი

en: Print Shell
ka: გარსის დაბეჭდვა

en: Printer &friendly mode (black text, no background)
ka: &პრინტერის რეჟიმი (შავი ტექსტი, ფონის გარეშე)

en: Process and window:
ka: პროცესი და ფანჯარა:

en: Profile
ka: პროფილი

en: Program '%1' crashed.
ka: პროგრამა %1 ავარიულად დასრულდა.

en: Program '%1' exited with status %2.
ka: პროგრამა %1 ავარიულად დასრულდა, კოდით %2.

en: Program Name: %n
ka: პროგრამის სახელი: %n

en: Put new tabs:
ka: ახალი ჩანართების განთავსება:

en: Quick Commands
ka: სწრაფი ბრძანებები

en: Randomly adjust colors for each session
ka: თითოეული სესიისთვის ფერების შემთხვევითად შერჩევა

en: Red error background:
ka: შეცდომის წითელი ფონი:

en: Red error bars:
ka: წითელი შეცდომის ზოლები:

en: Red on Black
ka: წითელი შავზე

en: Reflow Lines:
ka: ხაზების თავიდან ფორმატი:

en: Reflow lines when terminal resizes
ka: ხაზების თავიდან დახატვა ტერმინალის ზომის ცვლილების შემდეგ

en: Remember all output produced by the terminal
ka: ტერმინალის გამოტანის სრულად დამახსოვრება

en: Remember window size
ka: ფანჯრის ზომის დამახსოვრება

en: Remote Host (Long): %H
ka: დაშორებული ჰოსტი (გრძელი): %H

en: Remote Host (Short): %h
ka: დაშორებული ჰოსტი (მოკლე): %h

en: Remote tab title format:
ka: დაშორებული ჩანართის სათაურის ფორმატი:

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove window titlebar and frame
ka: ფანჯრის სათაურის ზოლისა და ჩარჩოს მოცლება

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Render words of ASCII characters together
ka: ASCII სიმბოლოების სიტყვების ერთად რენდერი

en: Render words of Brahmic scripts characters together
ka: ინდური ანბანის სიმბოლოების სიტყვების ერთად რენდერი

en: Require Ctrl key for drag && drop
ka: გადათრევა-დაგდებისთვის Ctrl ღილაკის დაჭერის მოთხოვნა

en: Reset Font Size
ka: ფონტის ზომის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Reset the selected color scheme settings to the default values
ka: მონიშნული ფერის სქემის პარამეტრების ნაგულისხმევ მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
ka: მონიშნული ღილაკების მიბმის სქემის ნაგულისხმევ მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Reverse URL hint numbering
ka: ბმულების დანომრვის შებრუნება

en: Run
ka: გაშვება

en: Run all Konsole windows in a single process
ka: ყველა Konsole-ის ფანჯრის ერთ პროცესში გაშვება

en: S&crollback
ka: &აქაჩვა

en: SSH Config
ka: SSH-ის მორგება

en: SSH Entries
ka: SSH ჩანაწერები

en: SSH Hostname
ka: SSH-ის ჰოსტის სახელი

en: SSH Key
ka: SSH გასაღები

en: SSH Manager
ka: SSH-ის მმართველი

en: Save
ka: შენახვა

en: Save Output &As...
ka: ტესტის გამონატანის შენახვა, &როგორც...

en: Save Output From %1
ka: %1-ის გამოტანის შენახვა

en: Save ZModem Download to...
ka: ZModem-ით გადმოწერილის შენახვა ფაილში...

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
en: &Unlimited
ka: შე&უზღუდავი

en: Scroll Page Up/Down:
ka: აწევა/ჩამოწევა:

en: Scroll the page the full height of window
ka: გვერდის გადახვევა ფანჯრის ზომით

en: Scroll the page the half height of window
ka: გვერდის გადახვევა ფანჯრის ნახევარი ზომით

en: Scrollback file location:
ka: გადახვევის ფაილის მდებარეობა:

en: Scrollback:
ka: გადახვევა:

en: Scrollbar position:
ka: ჩოჩიას მდებარეობა:

en: Scrolling
ka: სკროლინგი (დატრიალება)

en: Search backwards
ka: უკან ძებნა

en: Search for '%1' with
ka: '%1'-ის მოძებნა მოხდება

en: Search highlighting line opacity:
ka: გამოკვეთის ხაზის გაუმჭვირვალობის ძებნა:

en: Search is case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Search stops instead of wrapping
ka: ძებნა გაჩერდება თავიდან დაწყების მაგიერ

en: Select &Line
ka: მონიშნეთ &ხაზი

en: Select &Mode
ka: აირჩიეთ &რეჟიმი

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select Files for ZModem Upload
ka: აირჩიეთ ფაილები ZModem-ით ასატვირთად

en: Select Initial Directory
ka: აირჩეთ საწყისი საქაღალდე

en: Select the color used to draw the border
ka: აირჩიეთ საზღვრის დასახატად გამოყენებული ფერი

en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
ka: აირჩიეთ ფერი, რომლითაც დაიხატება სიმბოლო, რომელიც კურსორის ქვეშაა

en: Select the color used to draw the cursor
ka: აირჩიეთ კურსორის დასახატად გამოყენებული ფერი

en: Select the icon displayed on tabs using this profile
ka: აირჩიეთ ხატულა, რომელიც გამოყენებული იქნება ჩანართებზე, რომლებიც ამ პროფილს იყენებენ

en: Selected text will require control key plus click to drag.
ka: მონიშნული ტექსტის გადასათრევად Ctrl ღილაკდაჭერილზე დაწკაპუნება საჭირო.

en: Semantic Integration
ka: სემანტიკური ინტეგრაცია

en: Semantic hints
ka: სემანტიკური მინიშნებები

en: Semantic hints:
ka: სემანტიკური მინიშნებები:

en: Send Email To...
ka: ელ. ფოსტის გაგზავნა...

en: Send Signal
ka: სიგნალის გაგზავნა

en: Session Number: %#
ka: სესიის ნომერი: %#

en: Session Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლი

en: Set &Encoding
ka: &კოდირების დაყენება

en: Set interval between autosaves:
ka: შუალედი ავტოშენახვებს შორის:

en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
ka: კურსორის ფერი დაემთხვევა სიმბოლოს ფერს, რომელიც მის ქვეშაა.

en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
ka: მონიშნული პროფილის დაყენება ნაგულისხმევად ახალი ტერმინალის სესიებისთვის

en: Sets the width of the thumbnail
ka: მინიატურის სიგანის დაყენება

en: Sets whether matching text should be highlighted
ka: აყენებს, უნდა გამოიკვეთოს თუ არა ნაპოვნი ტექსტი

en: Sets whether search should start from the bottom
ka: უნდა დაიწყოს თუ არა ძებნა ბოლოდან

en: Sets whether search should stop instead of wrapping
ka: მიუთითებს, უნდა გაჩერდეს თუ არა ძებნა თავიდან დაწყების მაგიერ

en: Sets whether the search is case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Settings
ka: მორგება

en: Shape:
ka: ფორმა:

en: Shell Errors
ka: გარსის შეცდომები

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: Shortcut for peeking the primary screen:
ka: მალსახმობი ძირითად ეკრანზე შესაჭვრეტად:

en: Shortcut:
ka: მალსახმობი:

en: Show 'New Tab' button
ka: 'ახალი ჩანართის' ღილაკის ჩვენება

en: Show Close Tab button:
ka: ჩანართებზე დახურვის ღილაკის ჩვენება:

en: Show Header:
ka: თავსართის ჩვენება:

en: Show Quick Access
ka: სწრაფი წვდომის ჩვენება

en: Show Quick Access for SSH Actions
ka: SSH ქმედებებისთვის სწრაფი წვდომის ჩვენება

en: Show Quick Commands
ka: სწრაფი ბრძანებების ჩვენება

en: Show SSH Manager
ka: SSH-ის მმართველის ჩვენება

en: Show Search Tabs button:
ka: ჩანართების ძებნის ღილაკის ჩვენება:

en: Show entries that don't match the filter
ka: ჩანაწერების, რომლებიც ფილტრს არ ემთხვევიან, ჩვენება

en: Show hint for terminal size after resizing
ka: ზომის შეცვლის შემდეგ ტერმინალის ზომის მინიშნების ჩვენება

en: Show session
ka: სესიის ჩვენება

en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
ka: ზომის შეცვლის შემდეგ ტერმინალის ზომის სვეტებისა და მწკრივების ჩვენება ფანჯრის ცენტრში

en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
ka: ჩოჩიის ტერმინალის ფანჯრის მარცხენა მხარეს ჩვენება

en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
ka: ჩოჩიის ტერმინალის ფანჯრის მარჯვენა მხარეს ჩვენება

en: Show window title on the titlebar
ka: ფანჯრის სათაურის სათაურის ზოლზე ჩვენება

en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
ka: სპეციალური სიმბოლოებით დახატული ფანჯრის სათაურის ჩვენება

en: Show:
ka: ჩვენება:

en: Shrink Font
ka: შრიფტის შემცირება

en: Silence in '%1' (Session '%2')
ka: ჩაჩუმება '%1'-ში (სესია '%2')

en: Size of each marker (as a percentage of scrollbar length):
ka: თითოეული მარკერის ზომა (ჩოჩიას სიგრძის პროცენტული ნაწილით):

en: Size:
ka: ზომა:

en: Size: %1 x %2
ka: ზომა: %1 x %2

en: Smooth fonts
ka: ფონტების მოგლუვება

en: Solaris console
ka: Solaris-ის კონსოლი

en: Solarized
ka: სოლარიზება

en: Solarized Light
ka: სოლარიზებული ღია

en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
ka: ზოგიერთ ტერმინალის აპლიკაციას თაგუნას მხარდაჭერა გააჩნია. ეს მათ საშუალებას აძლევთ, ის ნაგულისხმევად მიიღონ. მისი ჩართვა/გამორთვა მუშაობის დროსაც შეგიძლიათ.

en: Split View
ka: ხედის გაყოფა

en: Split View Left-Right
ka: ხედის მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

en: Split View Top-Bottom
ka: ხედის ზედა/ქვედაზე გაყოფა

en: Splits
ka: გაყოფა

en: Start in same directory as current session
ka: გაშვება მიმდინარე სესიის საქაღალდეში

en: Stop Auto Save
ka: ავტოშენახვის გაჩერება

en: Stopping autosave due to switching of screens.
ka: ავტოშენახვა გაჩერდა ეკრანების შეცვლის გამო.

en: Stretch
ka: გაწელვა

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
ka: ჩანაცვლება/შეჩერება: შეიძლება შეაჩეროს მიმდინარე პროცესი

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
ka[0]:  სვეტი
ka[1]:  სვეტი

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
ka[0]:  მწკრივი
ka[1]:  მწკრივი

en: Switch Profile
ka: პროფილის გადართვა

en: System Bell
ka: სისტემური ზარი

en: System Notifications
ka: სისტემური შეტყობინებები

en: Tab Co&lor:
ka: ჩ&ანართის ფერი:

en: Tab Monitoring
ka: ჩანართის მონიტორინგი

en: Tab Properties
ka: ჩანართის თვისებები

en: Tab Titles
ka: ჩანართის სახელები

en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
ka: დაშორებული ბრძანების (მაგ: SSH მიერთება) შესრულებისას გამოყენებული ჩანართის სათაურის ფორმატი

en: Table characters BiDi mode override
ka: ცხრილის სიმბოლოების ორმხრივი რეჟიმის გადაფარვა

en: Tabs
ka: დაფები

en: Text Editor Command:
ka: ტექსტური რედაქტორის ბრძანება:

en: Text Editor Custom Command
ka: ტექსტური რედაქტორის მითითებული ბრძანება

en: Text interaction
ka: ტექსტური ურთიერთქმედება

en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
ka: ტექსტი, რომელსაც მივხვდებით, რომ ფაილია, ხაზგასმული იქნება, როცა თაგუნას კურსორს გადაატარებთ.

en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
ka: ტექსტი, რომელსაც მივხვდებით, რომ ფაილი, ბმული ან ელფოსტის მისამართია, გაიხსნება, როცა ზედ დააწკაპუნებთ.

en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
ka: ტექსტი, რომელიც აღიქმება, როგორც ბმული ან ელფოსტის მისამართი ხაზგასმული იქნება, როცა თაგუნას კურსორს გადაატარებთ.

en: Text:
ka: ტექსტი:

en: The .css file to use for the tab bar style
ka: ჩანართების ზოლის სტილის .css ფაილი

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
ka: ახლახანს გამოვიყენე D-Bus-ის მეთოდები sendText/runCommand.  არსებობს ეჭვები, რომ ეს მეთოდები, თუ ისინი საჯაროა, უსაფრთხო არაა.  თუ გნებავთ, ეს მეთოდები შეგიძლიათ მხოლოდ შიდა მოხმარებაზე გადართოთ,, მაგრამ ამისთვის Konsole-ის თავიდან აგება მოგიწევთ. <p>ეს გაფრთხილება Konsole-ის ამ გაშვებული ასლისთვის, მხოლოდ, ერთხელ გამოჩნდება.</p>

en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
ka: ბრძანების შესრულება, როცა ამ პროფილის გამოყენებით ახალი ტერმინალის სესიები იქმნება

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
ka: ფორმატია მაგ: 'editorExec ბილიკი:ხაზი:სვეტი'
    
    ბილიკი    ჩანაცვლდება ტექსტური ფაილის ბილიკით
    ხაზი    ჩანაცვლდება ხაზს ნომრით
    სვეტი   (არასავალდებულო) ჩანაცვლდება სვეტის ნომრით
    შენიშვნა: საჭიროა, 'ბილიკი:ხაზი:სვეტი' რედაქტორის მიერ მხარდაჭერილი სახით უნდა მიაწოდოთ.
    მაგ:
    gedit +ხაზი:სვეტი ბილიკი
    
    თუ ბილიკი ან ხაზი ბრძანებაში მითითებული არაა,
    ეს პარამეტრი გამოტოვებული იქნება და ფაილი
    ნაგულისხმევი რედაქტორით გაიხსნება.

en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
ka: შესაძლო ბმულების ფორმატები. მაგ: http://, https:// და file://

en: The hostname of the server
ka: სერვერს ჰოსტის სახელი

en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
ka: საწყისი სამუშაო საქაღალდე ახალი ტერმინალის სესიებისთვის, რომლებიც ამ პროფილს იყენებენ

en: The name of this entry on the list
ka: ამ ჩანაწერის სახელი სიაში

en: The number of pixels between two lines
ka: პიქსელების რიცხვი ხაზებს შორის

en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
ka: სერვერის 22-ე პორტი. ნაგულისხმევი ssh მიერთებებისთვის

en: The private key
ka: პირადი გასაღები

en: The private key to be used for this connection
ka: ამ მიერთებისთვის გამოყენებული პირადი გასაღები

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
ka: პროცესის, '%1', შესრულება დასრულდა სესიაში '%2'

en: The profile to be active when the ssh session starts
ka: გასააქტიურებელი პროფილი, როცა SSH სესია გაეშვება

en: The program '%1' in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
ka: ამ ესესიაში გაშვებული პროგრამა '%1' ცოცხალი თავით არ კვდება.   გნებავთ, ძალით მოკლათ ის?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
ka: ამ სესიაში ამჟამად პროცესი "%1"-ია გაშვებული. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, დახუროთ ის?

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
ka: გარსის შეტყობინება ნაჩვენებია სესიაში '%1'

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
ka: ტექსტი, რომლის ჩასმაც ცდილობთ, უჩინარ საკონტროლო სიმბოლოებს შეიცავს. გნებავთ, ამოვიღო ისინი?

en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
ka: ზღვარი უწყვეტი სიჩუმისთვის:, რომელსაც Konsole ამოიცნობს

en: The username for the connection
ka: ამ მიერთების მომხმარებლის სახელი

en: The window size will be saved upon exiting Konsole
ka: Konsole-დან გასვლისას ფანჯრის ზომის შენახვა

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
ka: სკრიპტში აღმოჩენილია შეცდომები. მართლა გნებავთ, გაუშვათ ის?

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
ka: ეს ფერების სქემა იყენებს გამჭვირვალე ფონს, რომელიც, როგორც ჩანს, თქვენს სამუშაო მაგიდაზე მხარდაჭერილი არაა

en: This terminal is read-only.
ka: ეს ტერმინალი მხოლოდ-კითხვადია.

en: Threshold for continuous silence:
ka: ზღვარი უწყვეტი სიჩუმისთვის:

en: Thumbnail Width
ka: მინიატურის სიგანე

en: Tile
ka: ფილა

en: Title
ka: სათაური

en: Title can not be empty or blank
ka: სათაური ცარიელი ვერ იქნება

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
en: Test Area
ka: სატესტო ადგილი

en: To the &right of terminal area
ka: ტერმინალის ალაგის მა&რჯვნივ

en: To the left of terminal area
ka: ტერმინალის ალაგის მარცხნივ

en: Tooltip
ka: მინიშნება

en: Top
ka: თავში

en: Treat table drawing characters as strong LTR.
ka: ცხრილის დახატვის სიმბოლოების ძლიერ LTR-ად აღქმა.

en: Trim leading spaces
ka: თავში მიწერილი გამოტოვებების წაშლა

en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
ka: მონიშნული ტექსტის თავში არსებული გამოტოვებების წაკვეთა. ხანდახან სასარგებლოა

en: Trim trailing spaces
ka: ბოლოში მიწერილი გამოტოვებების წაშლა

en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
ka: მონიშნული ტექსტის ბოლოში არსებული გამოტოვებების წაკვეთა. ხანდახან სასარგებლოა

en: Triple-click selects:
ka: სამმაგი წკაპი მონიშნავს:

en: Underline files
ka: ფაილების ხაზგასმა

en: Underline links
ka: ბმულების ხაზგასმა

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
ka[0]:  წამი
ka[1]:  წამი

en: Up/Down Arrows emulation
ka: ზემოთ/ქვემოთ ისრების ემულაცია

en: Update
ka: განახლება

en: Use Alt to display a thumbnail
ka: მინიატურის საჩვენებლად გამოიყენეთ Alt

en: Use Ctrl to display a thumbnail
ka: მინიატურის საჩვენებლად გამოიყენეთ Ctrl

en: Use Shift to display a thumbnail
ka: მინიატურის საჩვენებლად გამოიყენეთ Shift

en: Use a custom, fixed color for the cursor
ka: კურსორისთვის მითითებული, ფიქსირებული ფერის გამოყენება

en: Use a user-defined .css file for the tab bar
ka: მომხმარებლის .css ფაილი ჩანართის ზოლისთვის

en: Use current window size on next startup
ka: შემდეგი გაშვებისას მიმდინარე ფანჯრის ზომის გამოყენება

en: Use line characters contained in font
ka: ხაზის სიმბოლოების გამოყენება, რომელსაც არჩეული ფონტი შეიცავს

en: Use the same attributes for whole word
ka: იგივე ატრიბუტების გამოყენება მთელი სიტყვისთვის

en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
ka: ხაზის სიმბოლოებისთვის ჩაშენებული კოდის მაგიერ არჩეული ფონტის გამოყენება

en: Use the selected font for unicode Braille characters instead of the builtin code
ka: უნიკოდის ბრაილის სიმბოლოებისთვის ჩაშენებული კოდის მაგიერ არჩეული ფონტის გამოყენება

en: Use unicode Braille characters contained in font
ka: უნიკოდის ბრაილის სიმბოლოების გამოყენება, რომლებსაც ფონტი შეიცავს

en: Use user-defined stylesheet:
ka: გამოიყენეთ მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული სტილის ცხრილი:

en: Use ~/.ssh/config for key
ka: გასაღებისთვის ~/.ssh/config -ის გამოყენება

en: User Name: %u
ka: მომხმარებლის სახელი: %u

en: User Name@ (if given): %U
ka: მომხმარებლის სახელი@ (თუ მითითებულია): %U

en: User Signal &1
ka: მომხმარებლის სიგნალი &1

en: User Signal &2
ka: მომხმარებლის სიგნალი &2

en: User's Bourne prompt sigil: %B
ka: მომხმარებლის გარსის სტატუსის სიმბოლო: %B

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Vertical Anchor:
ka: ვერტიკალური მიმაგრება:

en: View
ka: ხედი

en: Visual Bell
ka: ვიზუალური ზარი

en: Wallpaper flip:
ka: ფონური სურათის გადაბრუნება:

en: Wallpaper scaling:
ka: ფონის სურათის მასშტაბირება:

en: Wallpaper transparency:
ka: ფონური სურათის გამჭვირვალობა:

en: Warnings
ka: გაფრთხილებები

en: Warnings (*)
ka: გაფრთხილებები (*)

en: Web Search
ka: ვებში ძებნა

en: When launching Konsole re-use existing process if possible
ka: Konsole-ს გაშვებისას არსებული გაშვებული ასლის გამოყენება, თუ ეს შესაძლებელია

en: When needed
ka: როცა საჭიროა

en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
ka: როცა თაგუნას ფერის თექვსმეტობით მნიშვნელობაზე გააჩერებთ, ფერი თაგუნას კურსორთან ჩარჩოში გამოჩნდება

[ctx: When showing URL hints]
en: When &URL hints show
ka: როდის გამოჩნდება &ბმულის მინიშნებები

[ctx: When showing URL hints]
en: When URL hints show
ka: ბმულების აქტივაცია

en: White on Black
ka: თეთრი შავ ფონზე

en: Window Title Set by Shell: %w
ka: გარსის მიერ დაყენებული ფანჯრის სათაური: %w

en: Window:
ka: ფანჯარა:

en: Word characters:
ka: სიტყვის სიმბოლოები:

en: Word mode
ka: სიტყვის რეჟიმი

en: You are about to delete %1, are you sure?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ წაშალოთ %1?

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
ka: აპირებთ წაშალოთ საქაღალდემ %1,
    ერთზე მეტი SSH კონფიგურაციით. დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
ka: აპირებთ წაშალოთ ჯგუფი %1,
    ერთზე მეტი კონფიგურაციით. დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: You can't delete an automatically added entry.
ka: ავტომატურად დამატებული ჩანაწერის წაშლა შეუძლებელია.

en: Your username
ka: თქვენი მომხმარებლის სახელი

en: ZModem Progress
ka: ZModem -ის მიმდინარეობა

en: force LTR line direction
ka: ნაძალადევი LTR ხაზის მიმართულება
