plasma-workspace - en to ka translation catalogue (147 entries)

en: &Cancel
ka: &შეწყვეტა

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Collapse
ka: ჩამოშლა

[ctx: @action:button]
en: Expand
ka: ამოკეცვა

[ctx: @action:button]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: @action:button Copy to clipboard]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
ka: შემცველობის &ჩასწორება…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
ka: &ბარკოდის ჩვენება…

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
ka: &ბუფერის ისტორიის გასუფთავება

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
ka: მიმდინარე ბუფერზე ქმედების ხელით გაშვება

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
ka: ისტორიის შემდეგი ჩანაწერი

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
ka: ისტორიის წინა ჩანაწერი

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Clipboard Items at Mouse Position
ka: თაგუნას მდგომარეობაზე მყოფი ბუფერის ელემენტების ჩვენება

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
ka: ავტომატური ქმედების მხტუნარა მენიუ

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
ka: <placeholder>ბრძანებაში %s</placeholder> შეიცვლება სრული ბუფერული შინაარსით. <placeholder>% 0</placeholder><placeholder>% 9-ის</placeholder> მეშვეობით შეიცვლება შესაბამისი დატყვევებული ტექსტები მატჩის ნიმუშიდან.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
ka: ქმედებას აზრი აქვს, როცა ის <interface>ნიმუში</interface> ბუფერის შემცველობას ემთხვევა. როცა ეს მოხდება, Klipper-ის მხტუნარა მენიუში ქმედების <interface>ბრძანებები</interface> გამოჩნდება. თუ ერთ-ერთს აირჩევთ, ბრძანება შესრულდება.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
ka: წავშალო მონიშნული ქმედება <resource>%1</resource><nl/> და ყველა მისი ბრძანება?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
ka: წავშალო არჩეული ბრძანება <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
ka: ქმედების მხტუნარა ნაჩვენები არ იქნება ამ ფანჯრებისთვის მაშინაც კი, თუ ის ჩართულია. ეს იმიტომ ხდება, რომ მაგალითად, ბრაუზერს შეუძლია გამოკვეთოს URL მისამართების ზოლში აკრეფისას, ასე რომ, მენიუ ღილაკის თითოეული დაჭერისას გამოჩნდებოდა.<nl/><nl/>თუ ქმედებების მენიუ მოულოდნელად გამოჩნდება ხოლმე რომელიმე კონკრეტული აპლიკაციის გამოყენებისას, დაამატეთ ის ამ სიაში.. <link>როგორ ვიპოვოთ, რა შევიყვანოთ აქ</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
ka: ამ დამთხვევის შემთხვევაში მხტუნარა მენიუ ამ ბრძანებებს შეიცავს. თუ ის ჩართულია <interface>ქმედებების მენიუს</interface> გვერდზე. თუ ეს პარამეტრი გამორთულია, ბრძანება ამ დამთხვევისთვის მხუტუნარა მენიუში არ გამოჩნდება, მაგრამ გამოჩნდება, თუ მხტუნარას <shortcut>%1</shortcut> კლავიატურის მალსახმობით გამოიძახებთ.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
ka: დამთხვევის ნიმუში რეგულარული გამოსახულებაა. ამ თემის შესახებ მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ ეს <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">ბმული</link>.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
ka: ეს ქმედებები გამოჩნდებიან მხტუნარა მენიუში, რომლის მორგებაც <interface>ქმედების მენიუს</interface> გვერდზე შეგიძლიათ.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
ka: როცა <interface>დამთხვევის ნიმუში</interface> ბუფერის შემცველობას ემთხვევა, მისი <interface>ბრძნებები</interface> Klipper-ის მხტუნარა მენიუში გამოჩნდება და შეგეძლებათ, გაუშვათ ისინი.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
ka: როცა მონიშნულია ან ბუფერის ისტორიიდან არჩეულია ტექსტი, რომელიც ქმედების ნიმუშს ემთხვევა, ავტომატურად ნაჩვენები იქნება მხტუნარა მენიუ, რომელიც შესაბამის ქმედებებს სეიცავს. თუ ავტომატური მენიუს აქ გამორთავთ, ამოღებული ფანჯრისთვის ის ნაჩვენები არ იქნება. თუ მაინც გნებავთ, ნახოთ, გამოიყენეთ კლავიატურის მალსახმობი <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info:status]
en: An image of the QR code has been copied to clipboard
ka: QR კოდის გამოსახულება დაკოპირდა ბუფერში

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy QR code image to clipboard
ka: QR კოდის გამოსახულების კოპირება ბუფერში

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
ka: სახელი, რომელიც აქ უნდა შეიყვანოთ, არის ფანჯრის WM_CLASS სახელი, რომელიც უნდა გამოირიცხოს. ფანჯრის WM_CLASS სახელის მოსაძებნად, სხვა ტერმინალის ფანჯარაში შეიყვანეთ ბრძანება:<nl/><nl/>  <icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>და დააჭირეთ ფანჯარას, რომლის გამორიცხვაც გსურთ. პირველი სახელი, რომელსაც იგი აჩვენებს თანაბარი ნიშნის შემდეგ, არის ის, რაც თქვენ უნდა შეიყვანოთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
ka: როდესაც ტექსტი ან ეკრანის ფართობი ხაზგასმულია მაუსის ან კლავიატურით, ეს არის <emphasis>შერჩევა</emphasis>. მისი ჩასმა შესაძლებელია მაუსის შუა ღილაკის გამოყენებით.<nl/><nl/> თუ შერჩევა აშკარად კოპირებულია <interface>ასლის</interface> ან <interface>დაჭრილი</interface> მოქმედების გამოყენებით, იგი ინახება <emphasis>ბუფერში</emphasis>. მისი ჩასმა შესაძლებელია <interface>პასტის</interface> მოქმედების გამოყენებით. <nl/><nl/> როდესაც ჩართულია ამ ვარიანტზე, ინარჩუნებს შერჩევას და ბუფერს იგივე, ისე, რომ ნებისმიერი შერჩევა დაუყოვნებლივ ხელმისაწვდომი იყოს ნებისმიერი საშუალებით. თუ ის გამორთულია, შერჩევა შეიძლება კვლავ შეინახოთ ბუფერის ისტორიაში (ქვემოთ მოცემული ვარიანტების გათვალისწინებით), მაგრამ მისი ჩასმა შესაძლებელია მხოლოდ მაუსის შუა ღილაკის გამოყენებით.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Text edit area
ka: ტექსტის ჩასწორების ალაგი

[ctx: @title:column]
en: Description
ka: აღწერა

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
ka: შაბლონებისა და ბრძანებების დამთხვევა

en: Action Menu
ka: ქმედებების მენიუ

en: Action Properties
ka: ქმედების თვისებები

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
ka: ქმედებების მორგება

en: Actions Configuration
ka: ქმედებების მორგება

en: Add Action...
ka: ქმედების დამატება...

en: Add Command...
ka: ბრძანების დამატება...

en: Add to Clipboard
ka: ბაფერში დამატება

en: All History
ka: სრული ისტორია

en: Always ignore images
ka: გამოსახულებები ყოველთვის დაიგნორდება

en: Always save in history
ka: ყოველთვის შეინახეთ ისტორიაში

en: Append to clipboard
ka: ბუფერისთვის მიწერა

en: Automatic action menu time:
ka: ავტომატური ქმედების მენიუს დრო:

[ctx: Aztec barcode]
en: Aztec
ka: აცტეკური

en: Change the QR code type
ka: QR კოდის ტიპის შეცვლა

en: Clear Clipboard History
ka: ბუფერის ისტორიის გასუფთავება

en: Clear Everything
ka: ყველაფრის გასუფთავება

en: Clear History
ka: ისტორიის გასუფთავება

en: Clipboard Popup
ka: ბუფერის მხტუნარა

en: Clipboard history
ka: ბაფერის ისტორია

en: Clipboard history:
ka: ბაფერის ისტორია:

en: Clipboard is empty
ka: ბუფერი ცარიელია

en: Code 128
ka: კოდი 128

en: Code 39
ka: კოდი 39

en: Code 93
ka: კოდი 93

en: Command
ka: ბრძანება

en: Command Properties
ka: ბრძანების თვისებები

en: Command:
ka: ბრძანება:

en: Confirm Delete Action
ka: წაშლის ქმედებსი დადასტურება

en: Confirm Delete Command
ka: წაშლის ბრძანების დადასტურება

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
ka: შემცველობა მონიშნულია კურსორით, მაგრამ ბუფერში არ დაკოპირებულა, ამიტომ ის ბუფერის ისტორიაში შენახული არ იქნება, მაგრამ მისი ჩასმა თაგუნას შუა ღილაკით შეგიძლიათ.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
ka: კურსორით მონიშნული შემცველობა ავტომატურად დაკოპირდება ბუფერში, ასე რომ, სადაც გნებავთ, იქ ჩასვამთ, ან 'ჩასმის ქმედებით, ან თაგუნას შუა-წკაპით.<br/><a href="1">გაიგეთ მეტი მონიშვნაზე და ბუფერზე</a>.

en: Creating QR code failed
ka: QR კოდის შექმნის შეცდომა

en: Data Matrix
ka: მონაცემების მატრიცა

en: Delete Action
ka: ქმედების წაშლა

en: Delete Command
ka: ბრძანების წაშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Display the automatic action popup menu for this time.
ka: ამჯერად ავტომატური ქმედების მხტუნარა მენიუს ჩვენება.

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
ka: ბუფერი არ გასუფთავდება, მაგალითად, როცა აპლიკაცია მუშაობას დაამთავრებს.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
ka: გამოსახულებები ბუფერის ისტორიაში შენახული არ იქნება მაშინაც კი, თუ პირდაპირ დააკოპირებთ.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
ka: მართლა გნებავთ ბუფერის ისტორიის სრულად გასუფთავება და წაშლა?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
ka: ცარიელი ჩანაწერი, რომელიც ქმედების ხის ვიჯეტში ცვლილებებს აღნიშნავს

en: Edit Action...
ka: ქმედების ჩასწორება...

en: Edit Command...
ka: ბრძანების ჩასწორება...

en: Edit contents
ka: შემცველობის ჩასწორება

en: Enter a description for the action
ka: შეიყვანეთ ბრძანების აღწერა

en: Enter a description for the command
ka: შეიყვანეთ ბრძანების აღწერა

en: Enter a pattern to match against the clipboard
ka: შეიყვანეთ ნიმუში, რომელიც ბუფერს უნდა დაემთხვეს

en: Enter the command and arguments
ka: შეიყვანეთ ბრძანება და არგუმენტები

en: Exclude Windows
ka: ფანჯრების გამორიცხვა

en: Exclude Windows...
ka: ფანჯრების გამორიცხვა...

en: For an item chosen from history
ka: ისტორიიდან არჩეული ჩანაწერისთვის

[ctx: General Config]
en: General
ka: ზოგადი

en: General Configuration
ka: ზოგადი კონფიგურაცია

en: History size:
ka: ისტორიის ზომა:

en: Icon:
ka: ხატულა:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
ka: თუ არჩეულია ფაილის სახელი ან URL, მხტუნარა მენიუ მისი MIME ტიპის შესაბამის აპლიკაციებსაც შეიცავს.

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Ignore the selection
ka: მონიშნულის იგნორირება

en: Immediately on selection
ka: მონიშვნისას, დაუყოვნებლივ

en: Include MIME actions
ka: MIME ქმედებების ჩათვლა

en: Include in automatic popup
ka: ავტომატურ მხტუნარაში ჩასმა

en: Invoke action
ka: ქმედების ჩაწოდება

en: Keep Starred Items
ka: ვარსკვლავიანი ელემენტების შენარჩუნება

en: Keep the selection and clipboard the same
ka: მონიშნული და ბუფერი ერთი და იგივე მნიშვნელობის იქნება

en: Klipper version
ka: Klipper-ის ვერსია

en: Match pattern:
ka: ნიმუშის დამთხვევა:

en: Mobile Barcode
ka: მობილური შტრიხკოდი

en: Never save in history
ka: არასდროს შეინახო ისტორიაში

en: No actions for WM_CLASS
ka: WM_CLASS-ის ქმედებების გარეშე

en: No matches
ka: დამთხვევა არ არსებობს

[ctx: No timeout]
en: None
ka: არაფერი

en: Non-text selection:
ka: არა-ტექსტური მონიშვნა:

[ctx: Number of entries]
en: %v entry | %v entries
ka[0]: %v ჩანაწერი
ka[1]: %v ჩანაწერი

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
ka: ბუფერის მეხსიერებაში მხოლოდ ტექსტი იქნება დამახსოვრებული. არა გამოსახულებები ან რამე სხვა ტიპის მონაცემები.

en: Only when explicitly copied
ka: მხოლოდ, როცა აშკარად კოპირდება

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Output
ka: გამოტანა

en: Output from command:
ka: ბრძანების გამოტანილი ტექსტი:

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
ka: ქმედებების მენიუ

en: Prevent the clipboard from being cleared
ka: ბუფერის გასუფთავების აკრძალვა

en: QR Code
ka: QR კოდი

en: Remove Star
ka: ვარსკვლავის მოცილება

en: Remove Starred Item
ka: ვარსკვლავიანი ელემენტის წაშლა

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
ka: ქმედების გაშვებამდე მონიშნული ტექსტის თავში და ბოლოში ცარიელი ადგილების გამოტოვება. მაგალითად, ეს უზრუნველყოფს, რომ ბრაუზერში დაკოპირებული მისამართი სწორად ითარგმნება. ბუფერში შენახულ ტექსტი არ იცვლება.

en: Remove from history
ka: ისტორიიდან წაშლა

en: Replace Clipboard
ka: ბაფერის ჩანაცვლება

en: Replace current clipboard
ka: მიმდინარე ბუფერის ჩანაცვლება

en: Reset the icon to the default for the command
ka: ბრძანების ნაგულისხმევ ხატულაზე დაბრუნება

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
ka: ბუფერის ისტორია თქვენს შემდეგ შემოსვლამდე იქნება შენარჩუნებული.

en: Return to Clipboard
ka: ბუფერზე დაბრუნება

en: Save history across desktop sessions
ka: ისტორიის შენახვა სამუშაო მაგიდის სესიებს შორის

en: Selection and Clipboard:
ka: მონიშნული და ბაფერი:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: Shortcuts Configuration
ka: მალსახმობების მორგება

en: Show QR code
ka: QR კოდის ჩვენება

en: Show action popup menu:
ka: ქმედების მხტუნარა მენიუში ჩვენება:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
ka: მონიშვნისთანავე მხტუნარა მენიუს ჩვენება, რომელიც შესაბამის ქმედებებს შემოგთავაზებთ.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
ka: შესაბამისი ქმედებების შემცველი მხტუნარა მენიუს ჩვენება ბუფერის ისტორიის ჩანაწერის არჩევის შემთხვევაში.

en: Star
ka: ვარსკვლავი

en: Starred Only
ka: მხოლოდ ვარსკვლავიანები

en: Text selection only
ka: მხოლოდ ტექსტური მონიშვნა

en: Text selection:
ka: ტექტის მონიშვნა:

en: The clipboard history contains starred items. Clear them too?
ka: ბუფერი ვარსკვლავიან ელემენტებს შეიცავს. ისინიც გავასუფთავო?

en: The clipboard history will store up to this many items.
ka: ბუფერის ისტორიაში მითითებული რაოდენობის ჩანაწერი შეინახება.

en: There is not enough space to display the QR code. Try resizing this applet.
ka: QR კოდის საჩვენებლად საკმარისი ადგილი არაა. სცადეთ, აპლეტის ზომა შეცვალოთ.

en: This item is starred. Do you really want to remove it from history?
ka: ამ ელემენტს ვარსკვლავი აქვთ. მართლა გნებავთ მისი წაშლა ისტორიიდან?

en: Trim whitespace from selection
ka: მონიშნულიდან ცარიელი ადგილების წაკვეთა

[ctx: Unit of time]
en: %v second | %v seconds
ka[0]: %v წამი
ka[1]: %v წამი

en: Use graphical regexp editor
ka: რეგგამოს-ის გრაფიკული რედაქტორი

en: What happens to the standard output of the command executed.
ka: რა ემართება შესრულებული ბრძანების გამოტანილ ინფორმაციას.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
ka: შეინახება თუ არა არა-ტექსტური მონაცემები (მაგ: სურათები) ბუფერის ისტორიაში.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
ka: შეინახება თუ მონიშნული ტექსტი ბუფერის ისტორიაში.

en: current
ka: მიმდინარე

en: down
ka: დაბლა

en: up
ka: მაღლა
