kirigami-addons - en to ka translation catalogue (109 entries)

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
ka: %1 წარმოგიდგენთ მართლწერის შემოწმებისა და მინიშნებებს აქ ჩამოთვლილი ენებისთვის, როცა ავტომატური არჩევა ჩართულია.

[ctx: @action:button]
en: Add Word
ka: სიტყვის დამატება

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @action:button]
en: Color
ka: ფერი

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Delete word
ka: სიტყვის წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Go Back
ka: უკან დაბრუნება

[ctx: @action:button]
en: Go Next
ka: შემდეგზე გადასვლა

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
ka: წინაზე გადასვლა

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
ka: დღევანდელზე გადასვლა

[ctx: @action:button]
en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
ka: პირადი ლექსიკონის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Select
ka: მონიშვნა

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
ka: მართლწერის შემოწმება

[ctx: @action:button]
en: Volume
ka: ხმა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
ka: უკან დაბრუნება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
ka: წარწერის დამალვა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
ka: წარწერის ჩვენება

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
ka: ქმედება "%1' '%2'-ის კონტექსტში

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
ka: Qt-ის ფუნქციონალის გასაფართოებლად KDE-ის საზოგადოების მიერ შექმნილი ბიბლიოთეკების კოლექცია.

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
ka: მრავალპლატფორმული აპლიკაციის შემუშავების ბიბლიოთეკა.

[ctx: @info]
en: System information copied to clipboard.
ka: ინფორმაცია სისტემის შესახებ დაკოპირდა ბუფერში.

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
ka: კლავიშების ბმული %1 უკვე გამოიყენება "%2" სტანდარტული ქმედებისთვის.
    გადმოვამისამართო იგი ახალ ქმედებაზე?

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
ka: ღილაკების კომბინაცია '%1' შემდეგი გლობალური ქმედებებითაა გადაჩრდილული:

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
ka: ღილაკების კომბინაცია '%1' შემდეგ გლობალურ ქმედებებს გადაჩრდილავს:

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
ka: Windows-ზე F12 ღილაკი დარეზერვებულია და მისი გამოყენება გლობალურ მალსახმობად აკრძალულია.
    აირჩეთ სხვა.

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
ka: ძირითადი პლატფორმა.

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
ka: შედეგების გარეშე

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
ka: ღილაკების მიმდევრობის ჩაწერის გაუქმება

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
ka: ღილაკების მიმდევრობის გასუფთავება

[ctx: @label]
en: Alternative:
ka: ალტერნატივა:

[ctx: @label]
en: Shortcut:
ka: მალსახმობი:

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
ka: ენების ავტომატური გამოცნობა

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
ka: აღარ მაჩვენო

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
ka: მართლწერის ავტომატური შემოწმების ჩართვა

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
ka: გამოტოვების მქონე სიტყვების იგნორი

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
ka: ზედა რეგისტრის მქონე სიტყვების გამოტოვება

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
ka: მართლწერის შემოწმების დამატებითი ენები

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
ka: აირჩიეთ ნაგულისხმევი ენა:

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
ka: ფილტრი…

[ctx: @title]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
ka: კონფლიქტი პროგრამის სტანდარტულ მალსახმობთან

[ctx: @title:dialog]
en: Error
ka: შეცდომა

[ctx: @title:dialog]
en: Information
ka: ინფორმაცია

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
ka: დარეზერვებულია მალსახმობი

[ctx: @title:dialog]
en: Success
ka: წარმატებულია

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
ka: ყურადღება

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
ka: გლობალური მალსახმობის გადაჩრდილვა

[ctx: @title:group]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @title:window]
en: About %1
ka: %1-ის შესახებ

[ctx: @title:window]
en: About KDE
ka: KDE-ის შესახებ

[ctx: @title:window]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
ka: პარამეტრები — %1

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
ka: მალსახმობი: %1

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
ka: მართლწერის შემოწმების ლექსიკონი

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
ka: მართლწერის შემოწმების ენები

en: About %1
ka: %1-ის შესახებ

en: About KDE
ka: KDE-ს შესახებ

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
ka: მიმდინარე ფერია "%1"

en: Authors
ka: ავტორები

en: Be Free!
ka: იყავით თავისუფალი!

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
ka: დააჭირეთ ღილაკს და და შეიყვანეთ მალსახმობი, როგორც პროგრამაში.
    მაგალითად Ctrl+A: დააჭირეთ Ctrl-ს და A-ს.

en: Close
ka: დახურვა

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Credits
ka: კრედიტები

[ctx: Date is not set]
en: Not set
ka: დაყენებული არაა

en: Day
ka: დღე

en: Default Language
ka: ნაგულისხმევი ენა

en: Description
ka: აღწერა

en: Developer Documentation
ka: პროგრამისტის დოკუმენტაცია

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
ka: დღეს

en: Donate
ka: შემოწირულობა

en: Download
ka: გადმოწერა

en: Get Involved
ka: შემოგვიერთდით

en: Hours
ka: საათი

en: Join us
ka: შემოგვიერთდით

en: KDE Frameworks
ka: KDE-სი გამოყენებული ბიბლიოთეკები

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
ka: KDE არის პროგრამული უზრუნველყოფის ინჟინრების, მხატვრების, მწერლების, მთარგმნელებისა და შემქმნელების მსოფლიო საზოგადოება, რომლებიც მზად არიან უფასო პროგრამული უზრუნველყოფის განვითარებისთვის. KDE აწარმოებს პლაზმური დესკტოპის გარემოს, ასობით აპლიკაციას და ბევრ პროგრამულ ბიბლიოთეკს, რომლებიც მხარს უჭერენ მათ.
    
    KDE კოოპერატიული საწარმოა: პროდუქტების მიმართულებას ერთი ადამიანი არ აკონტროლებს. პირიქით, ჩვენ ერთად ვმუშაობთ, რათა მსოფლიოში საუკეთესო თავისუფალი პროგრამები შევქმნათ. KDE-ის საზოგადოებაში ყველას მივესალმებით, თქვენი ჩათვლით.

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
ka: KDE-ის პროგრამები იყო, არის და იქნება უფასო, მაგრამ მათი შექნა ფასიანია.
    
    KDE-ის განვითარებისთვის KDE-ის საზოგადოებამ შექმნა KDE e.V. ორგანიზაცია, რომელიც ოფიციალურად გერმანიაშია დაფუძნებული. KDE e.V. წარმოადგენს KDE-ის საზოგადოებას იურიდიული და ფინანსური მხრივ.
    
    KDE-ს შეუძლია ისარგებლოს მრავალმხრივი შემოწირვებით, ფინანსურის ჩათვლით. ამ თანხებს ჩვენს წევრებში და სხვებში ვხარჯავთ. დარჩენილი თანხები კი იურიდიულ მხარდაჭერაში და კონფერენციებში და შეხვედრებში იხარჯება.
    
    დაჟინებით გირჩევთ, ფინანსურად მხარი დაგვიჭიროთ.
    
    მადლობა წინასწარ.

en: Libraries in use
ka: გამოყენებული ბიბლიოთეკები

en: License | Licenses
ka[0]: ლიცენზია
ka[1]: ლიცენზიები

en: Minutes
ka: წუთი

en: Month
ka: თვე

en: Next image
ka: შემდეგი გამოსახულება

[ctx: No selected language]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: No shortcut defined]
en: None
ka: არაფერი

en: Open Command Bar
ka: ბრძანებების ველის გახსნა

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
ka: დაამატეთ ახალი სიტყვა თქვენს პირად ლექსიკონში…

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
ka: მალსახმობების გარეშე.

en: Previous image
ka: წინა გამოსახულება

en: Report a Bug
ka: შეცდომის პატაკი

en: Report a bug
ka: შეცდომის პატაკი

en: Report bugs
ka: შეცდომის პატაკი

en: Rotate left
ka: მარცხნივ მოტრიალება

en: Rotate right
ka: მარჯვნივ მოტრიალება

en: Save as
ka: შენახვა, როგორც

en: Send an email to %1
ka: %1-სთვის ელფოსტის გაგზავნა

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
ka: პროგრამების გაუმჯობესება ყოველთვის შესაძლებელია და KDE-ის გუნდი ამისთვის ყოველთვის მზადაა. მაგრამ თქვენ - მომხმარებელმა უნდა გვითხრათ, თუ რამე უკეთ შეგვეძლო გაგვეკეთებინა ან შეცდომა დავუშვით.
    
    KDE-ს შეცდომების თვალყურის დევნების გვერდი გააჩნია. შეცდომის შესახებ ანგარიშისთვის ქვემოთ ღილაკი გამოიყენეთ, ან აპლიკაციის 'შესახებ' ჩანართიდან.
    
    თუ გაქვთ იდეა, როგორ გავაუმჯობესოთ, გამოიყენეთ შეცდომების გადმოცემის სისტემა თქვენი სურვილის დასარეგისტრირებალად. დარწმუნდით, რომ შეცდომის სიმძიმეში "სურვილი" აირჩიეთ.

en: Support us
ka: მხარი დაგვიჭირეთ

en: Translators
ka: მთარგმნელები

en: Using %1 and built against %2
ka: გამოიყენება %1 და აგებულირა %2-ით

en: Visit %1's KDE Store page
ka: ეწვიეთ %1-ის KDE მაღაზიის გვერდს

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
ka: შეტანის ფაილი

en: Year
ka: წელი

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
ka: KDE გუნდის მონაწილე რომ გახდეთ აუცილებელი არაა პროგრამისტი იყოთ. შეგიძლიათ მიუერთდეთ ენის გუნდებს KDE-ეს მშობლიურ ენაზე სათარგმნელად. შეგიძლიათ შექმნათ ნახატები, თემები, ხმოვანი ფაილები და გააუმჯობესოთ დოკუმენტაცია. გადაწყვიტეთ რას ისურვებთ!

en: Zoom in
ka: გადიდება

en: Zoom out
ka: დაპატარავება
